Wolna dyskusja 26 marca 2013r.

Zapraszam do dyskusji na bieżące tematy. W związku z ujawnianiem danych osobowych przez pewne osoby komentujące na tym blogu, zaznaczam, że niepisaną netykietą na tym (i nie tylko) blogu jest ich ochrona. Jeśli ktoś chce występować pod swoim imieniem i nazwiskiem, to jest jego sprawa. Natomiast osoby, które piszą pod nickami będą przeze mnie chronione. Ujawnianie danych poskutkuje tym. że wpisy osoby która to robi zaczną trafiaćdo kolejki moderacyjnej. 

251 comments to Wolna dyskusja 26 marca 2013r.

 • theaspartam

  WYNOCHA Z NASZYCH GAJÓW DĘBOWYCH! Publikowany po raz pierwszy.Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie!
  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89820,moja-slowianska-wolnosc

  • Onufry

   POwiedz aspartamie jaki jest cel tej publikacji? Bóg ma być w Tobie. Jak będzie się zwał to nie istotne. Faktem jest, że prawdy nam przekazane chyba nie są do końca prawdą. Ale czego poszukujesz ?
   Nie widzisz prawdziwego zła ? Czy nie chcesz widzieć.? Coś Tobie podrzucę. By nakarmić głodyjących na świecie potrzeba 15- 20 mld E. W Europie zyski z akcyzy od fajek to coś ok. 50 mld. E. O zbrojeniach nawet nie wspomnę. Co na to ?

   • Peryskop

    Onufry, słusznie skropiłeś zimną wodą rozpaleńca.

    Bo trzeba znać proporcje – zwłaszcza w tak delikatnych kwestiach !

   • theaspartam

    Nie wiem o co ci chodzi, pokazuje ci ułamek prawdy o tym świecie ,Polsce itd sam szukaj swoim rozumem danym od stwórcy czym jest ten świat i jaki masz cel swojego życia danemu od stwórcy,albo polegniesz wpatrzony w autorytety albo sam będzie swoim panem losu,przemysł tytoniowy jak i inne przemysły są opanowane przez tych dla których masz być niewolnikiem za życia ,wybór należy do ciebie po której stronie barykady staniesz.
    Biedni ci którzy wzięli autorytet za prawdę zamiast prawdę za autorytet.Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu.
    Szukasz prawdy poszukaj jej na monitorpolskislowian.iq24.pl możesz wiele tomatów mieć do przemyśleń ,myślenie nie boli.

    • Onufry

     Wskazałem jedynie problem. Dużo napisałeś lecz niewiele z tego wynika. Odpowiedź totalnie nie przemyślana. Zło jest wszędzie. Otwórz oczy. Pisz prawdę. Życzę Tobie byś był najlepszym blogerem. Działaj chłopie ! Ale nie pierdoły ! To nie przejdzie ! Pisz o prawdziwym źle lub zamilknij.

 • Piotrx

  Władcy Pieniądza – „The Money Masters” /napisy pl/
  http://www.youtube.com/watch?v=lvH2yQbc108

  Bardzo dobry film dokumentalny pokazujący historię powstania i różne ukryte mechanizmy systemu bankowego.

  Money As Debt – Pieniądze Jako Dług (Napisy PL)
  http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE

  opis ze strony:
  „Animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.
  Dla wielu krajów dług staje się coraz poważniejszym problemem, gdyż większość narodów, firm i osób prywatnych żyje na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy nie istniało… Bo prawda jest taka, że nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Proces ten jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono.”

 • Piotrx

  Dla zainteresowanych:

  - pouczające broszury Romualda Gładkowskiego
  - „Zatrute zródło – masoneria” – ks T.Kiersztyn
  - „Spisek przeciwko Kościołowi”- M.Pinay

  http://chomikuj.pl/su45/Dokumenty

 • Onufry

  Czytałem dziś na necie jak to tzw. Polski premier broni tzw. Polskiej żywności.
  W wiosce gdzie onegdaj mieszkałem nie ma już tzw. rolników. PO prostu nie ma szans na utrzymanie z tego rodziny. „Rolnicy to goście z Marszałkowskiej lub „słupy” którzy mają ziemię. Gdy przejechałem koło takiego „przybytku” fetor zabija. Znam zapach obornika ale to nie to. To coś o wiele podlejszego. Idą ŚWIĘTA, proponuję zakupić kurczaka i go ugotować. Jak będzie wyglądał tzw. „bulion”. Poproszę o jakieś uwagi. Zobaczycie tam jasny wywar i kropelki żółtego tłuszczu. Powodzenia. Oto „polska” żywność AD.2013. Kiedyś mieliśmy towar a nie mieliśmy opakowań. Teraz mamy opakowania. Smacznego !

  • Myśląca Gaja

   Noblista w ”New York Times”: Polska w strefie euro? Mam ochotę walnąć głową w mur

   Paul Krugman krytykuje na łamach „NYT” Polskę za chęć przystąpienia do strefy euro. „Pomyślcie o Hiszpanii, Irlandii, o Cyprze. Ile jeszcze dowodów potrzeba na to, że euro jest pułapką?”
   Krugman, który uchodzi za specjalistę od kwestii związanych z kursami walutowymi i handlem międzynarodowym, nagrodę Nobla za osiągnięcia ekonomiczne otrzymał w 2008 roku. Od wielu lat jest stałym felietonistą dziennika „The New York Times”.

   W środowym artykule chwali Polskę, przedstawiając uniknięcie w naszym kraju recesji jako „wzorcową historię sukcesu w Europie”.

   Ekonomista dostrzega spowolnienie gospodarcze, z jakim mamy do czynienia w ostatnich miesiącach, ale uważa, że na tle Europy (w której sytuację nazywa Krugman „gospodarczym horrorem”) Polska wypada bardzo dobrze.

   Jego zdaniem dużą część tego sukcesu Polska zawdzięcza temu, że zachowała własną walutę i nie próbowała usztywniać jej kursu. Pisze: „W rezultacie w czasach dużego przepływu kapitału do krajów peryferyjnych w Polsce mieliśmy do czynienia z umocnieniem złotego, a nie z inflacją. Gdy nadszedł kryzys, w Polsce nastąpiła szybka korekta realnego kursu wymiany waluty”.

   „I co teraz chcą zrobić przywódcy Polski? Cóż, rzecz jasna wejść do strefy euro” – ironizuje Krugman, dodając, że myśl o tym powoduje, że chce „walnąć głową w mur”.

   Według ekonomisty przypadki Hiszpanii, Irlandii i Cypru pokazują, że kraje peryferyjne przyjmując wspólną walutę tracą możliwość ruchu w sytuacji gospodarczego kryzysu.

   „Wstąpienie do strefy euro to w najlepszym wypadku hazard, który może być fatalny w skutkach” – podsumowuje Krugman – „Ale nie, [polscy przywódcy - przyp. red.] wciąż wierzą, że jeszcze jedna szarża kawalerii pokona wszystkie czołgi”.

   http://wyborcza.pl/1,75477,13642779,Noblista_w___New_York_Times____Polska_w_strefie_euro_.html

 • edmer

  W Polsce dojzal juz czas na konspiracje i tworzenia panstwa podziemnego bo droga systemowej demokracji nic nie zrobimy czas wylaczyc komputery i dzialac w konspiracji w realu wystarczy garsta ludzi bo wiekszasc lemingow spi. i zadnych telefonow , pejsbookow itp by nie dac sie namierzyc. Ja juz nie bede kometowal na tym blogu bo tu polowa osob jest podejrzana byc moze ze to sa zydzi albo kudle z pojebanym duchem nie polskim ale bardziej judeomentalnym albo jakies sekty fanatykow religijnych nam obcych jak wojtylianie- bizony a osoby o narodoworadykalnym poglondach to jak na lekarstwo. Ale dobrze ze przynajmniej wolnosc slowa tu jest chociaz co z tego jak sie ludzia nie swiadomych na tym blogu ciemnote czasem wciska wieke glupot pisze na roznye tematy. Ale juz nic nie na pisze wiecej oprucz tego ze jak sie cos szykuje antysystemowego to sie ty nie chwali na forach bo to sytucja komiczna i wszystkie plany w dupe jak robi ten gosc ponizej

  Zaczyna się Wielka Ucieczka

  Rzydki oczywiście najpierwsze dają w długą. Hiszpania prawie jak Izrael, też tam jest upalnie i klimat duszny. Tylko, źe pan Arabski chyba nie przekalkulował, że jak pożoga po kontynencie pójdzie, od Polski oczywiście się poczynając, to Hiszpan, do ostateczności doprowadzony polityką Frau Adolf Merkel, z komunistycznymi pociotkami patyczkować się nie będzie. Do noźa Hiszpanie bardzo skorzy są, a patroszenie bebechów na madryckich ulicach zacznie się właśnie od wszelkiej maści eurofaszystów i przedstawicieli skorumpowanych, zdradzieckich rządów eurolandów. No, ale pan Arabski najwyrażniej woli sztycha w bandzioch, niż sprawiedliwą karę pala w naszej stolicy. My tutaj, na jednostce, obawiamy się tylko, źe Arabski precedens do ucieczek z Ojczyzny stworzy. Gdy już w końcu mrozy puszczą i drogi nieco podeschna, zacznie się nasz ojczyżniany balet. Oni juź to wiedzą, głupi nie są, swoje słuźby mają. Wybywają już z kraju, kto może. Tusk jeszcze siedzi, takie ma polecenie służbowe widocznie, by w gubernii sztelung czynić. Ale i on już spakowany. Gdy Naród ruszy, a to już na dniach będzie, to Tusk na Berlin będzie się próbował przebić. My się tu na naszej jednostce obawiamy mocno, że nie uda się go pochwycić i że zdrajca umknie. Ale tak kombinujemy, źe najpewniej śmigłowcem będzie się salwował. A nie ma w stolicy naszej zbyt wiele lądowisk. Te kilka mamy już od dawna na mapach operacyjnych naniesione. Najpewniej każe się ścierwo z dachu podjąć, bo na ulicach będzie wrzało w ten czas i Tusk ryzykował nie będzie kontaktu z tlumem. I tu jest nasza szansa, bo nie ma lepszego celu dla wprawnego snajpera, niż lądujący heli. Wystarczy w tylny rotor puścić serię, albo zapalające na bak nakierować. Choć wolelibyśmy to ścierwo żywcem dostać. Po co ma zginąć szybko w kerozynowej eksplozji. Moje chłopaki mają dla niego inne atrakcje. Niestety, w kluczowym momencie będzie nas w Warszawie raptem kilka plutonów wyszkolonego żołnierza, a Tusk na rzadowe komunikatory na zastrzeżonej częstotliwości i szkolonych w Izraelu ochroniarzy. Możemy liczbowo nie podołać, zwłaszcza, że nie jego jednego będziemy tropić. Cała nadzieja w Warszawiakach. Który bystrzejszy juz się połapał, jakie wydarzenia na dniach w Ojczyżnie nastąpią. Na pewno mają po domach flaszki z benzyną i odpowienio spreparowane kartusze z gazem. Przy pomocy internetu i niewielkim nakladem kosztów wielu się nieźle dozbroiło. Stąd jest prośba do was, cywilów stolicznych, by w czas pożogi pilnie nieboskłon obserwować i ruch statków powietrznych notować. A gdy który ground contact przyuwaźy, a taki śmigłowiec musi przecie wylądować by zdrajców narodu na pokład podjąć, to wtedy kupą, panowie, i flasze w ruch, i co tam który ma pod ręką. Choć wiadomo, lepiej żywcem pojąć i do nas odstawić. My już zadbaliśmy o paliki naostrzone, mój kapral-konfident sam gwózdki nabijał i zadziory robił, by panu premierowi zbyt wygodnie nie było. Do zobaczenia już niedługo na warszawskim bruku!

 • edmer

  A na koniec zycze wam wszystkim wesolych i pogodnych swiat wielkanocnych oraz smacznego jajka i mokrego dingusa.

  pa pa admin i czytelicy

 • Myśląca Gaja

  Naukowcy twierdzą, że długa zima to efekt globalnego ocieplenia

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-twierdza-ze-dluga-zima-efekt-globalnego-ocieplenia

  Do Prima Aprillis jeszcze kilka dni, a tu taki wysyp dowcipów :-)

  Ależ nam obrodziło w tych NAUKOFCÓW … zrobia wszystko, wcisną każdą brednię, aby tylko utrzymać twierdzenie o globalnym ociepleniu klimatu.

  • Peryskop

   No proszę jak volta 180 stopni !

   Bo jeszcze kilka dni temu ta sama Muląca próbowała nam wmulić,
   że w Szczecinie od wielu lat nie było zimy.

   Ale została na tym przyłapana przez przytomnego Szczeciniaka :-D

   • Myśląca Gaja

    @P2 nie wciskaj tutaj kitu, bo zrobi sie tobie przeciąg w mieszkaniu.

    Nigdzie nie twierdziła, że mamy globalne ocieplenie, tylko ty swoim starym zwyczajem przypisujesz innym nie ich poglądy. To, że Szczecin ma takie a nie inne położenie i od wielu lat nie ma u nas prawdziwej zimy, bynajmniej od listopada do marca nie oznacza, że jest globalne ocieplenie. Od kiedy to wnioskuje się o nim na podstawie Szczecina?

    • Peryskop

     I znów mulisz muląca.

     Nigdzie i nigdy nie twierdziłem, jakobyś twierdziła że mamy globalne ocieplenie. Bo to akurat temat trefny i Agenda21…

     Przypomniałem tylko, że twierdziłaś tu klika dni temu, że w Szczecinie od wielu lat nie było zimy. I żeby to podkreślić dodałaś, że kiedyś to w Szczecinie bywało i kilkadziesiąt stopni mrozu.

     A jaki wniosek z twojego mulenia ?

     Jeśli kiedyś bywało kilkadziesiąt stopni mrozu, a od kilku lat zim w Szczecinie nie ma – NO TO CZY NIE MAMY OCIEPLENIA ?

     Na szczęście czujny Szczecinianin przyłapał cię na kłamstwie!

     Ale warto podkreślić, że nie był to Navajo Dwa Bałwanki :-D

    • eska

     A dlaczego nie inny wniosek: Kiedyś nie pylili, a teraz pylą (i haarpują) i dlatego nie ma ani porządnych zim, ani – niejednokrotnie – porządnego lata.
     Wnioski z ww. wypowiedzi nie są tak jednoznaczne.

    • Peryskop

     eska, zgoda, że wnioski nie są tak jednoznaczne.

     Bo na naturalne cykle pogodowe, naturalne anomalie i trendy klimatyczne nakładane są transparentnie działania, o których wspomniałaś – w tym rozwieszanie powłok mających rzekomo chronić Ziemię przed przegrzaniem.

     A do tego jeszcze dochodzi jazgot zamulaczy na różnych szczeblach – od ONZ, przez A21, „naukowców” aż po Muląca na Monitorze.

     W rezultacie mamy celowo wywoływane zamieszanie, w którym istotną role ogłupiająca grają materiały propagandowe np fotki niedźwiedzi polarnych na dryfujących krach.

     Bo po pierwsze – te misie doskonale pływają, a w wodzie polują na ryby i foki, więc inscenizacja jest poroniona.

     A po drugie – agencja która sprzedawała tego typu foty została sądownie przymuszona do ujawnienia, że wizerunki niedźwiedzi, kry oraz morza są AUTENTYCZNE, ale ich współwystępowanie na jednym obrazku zostało osiągnięte technikami grafiki komputerowej.

     I gdzie się nie obejrzeć mamy zalew tego typu fejków.

    • Myśląca Gaja

     @P2

     Czy ty nie zauważasz, że nie kto inny, jak właśnie ty stale czynisz zaczepki, prowokacje i manipulacje?

     Wywołujesz sztuczne problemy, a później przypinasz łatkę „zamulacza”.

     Przestań już, bo to niczemu nie służy, a jest jedynie wyzwalaczem niepotrzebnych emocji, a w konsekwencji sporu o pietruszkę …

    • Peryskop

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • Myśląca Gaja

     „Nienawiść to jest serca trwoga,
     Gdy nie czuje nic.
     Odwaga, aby z tym jakoś żyć.

     Bo kiedy się zmienia serce z kamienia
     W najczulszy skarb.
     To tak, jakby człowiek
     Wychodząc z cienia,
     Zobaczył blask „

     http://www.youtube.com/watch?v=XAkbystbGQE

     @P2, wierzę w ludzi i dlatego wierzę, że i TY zmienisz się i zaczniesz dostrzegać w każdym napotkanym człowieku swojego brata, a nie wroga, a różnica zdań bedzie jedynie polem wymiany poglądów, a nie polem walki „na białe i czarne” …

    • Peryskop

     Fałszywym „miłosierdziem” operacyjnym
     nie przykryjesz swoich bezeceństw na blogu !

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • Myśląca Gaja

     „Bo kiedy się zmienia serce z kamienia
     W najczulszy skarb.
     To tak, jakby człowiek
     Wychodząc z cienia,
     Zobaczył blask „

     @P2 życze tobie, abyś kiedyś zobaczył BLASK własnego SERCA …

     Swój wyboldowany post możesz przeklejac 1000 razy, ale to nie sprawi, że twoje słowa staną sie prawdą …

    • Peryskop

     Muląca 28 marca 2013 at 20:32
     „…Swój wyboldowany post możesz przeklejac 1000 razy, ale to nie sprawi, że twoje słowa staną sie prawdą …”

     Nie muszą się stawać, BO JUŻ SĄ PRAWDĄ :-D

     Poetyczną dystrakcją operacyjną nie przykryjesz swoich bezeceństw na blogu !

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

 • koko

  Surowi na zawsze! Inspirujące słowa dla szczęśliwszego i zdrowszego życia [PL]
  http://www.youtube.com/watch?v=sg7PjP0viyc

 • dziadek

  hehehe BRAWO !!! Precz z Palikotem

  Palikot wyśmiany przez ludzi w Tychach: „tylko idiota głosuje na Palikota”

  http://www.youtube.com/watch?v=G11BiG7MxKk

 • dziadek

  Narodowcy się jednoczą i tworzą Ruch: Na początku czerwca pierwszy kongres

  Jak na razie Rada Decyzyjna Ruchu przyjęła pierwszą uchwałę, zatytułowaną „Tożsamość – suwerenność – wolność”. Kładzie w niej nacisk na takie kwestie, jak tożsamość rodziny, suwerenność państwa czy suwerenność ekonomiczna.

  Jeden z członków Rady Robert Winnicki podkreślił, że Ruch Narodowy chce być silnym ruchem społecznym. „Zbudowanie takiego lobby jest o wiele ważniejsze niż tworzenie partii politycznych czy wysyłanie ludzi do parlamentu” – mówił Winnicki.

  Ruch Narodowy, w skład którego wchodzą między innymi Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, jest przeciwny wstępowaniu Polski do strefy euro. W uchwale napisano między innymi, że własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Ruch opowiada się za modelem rodziny rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny, a także za patriotycznym wychowaniem w szkołach. „Ruch Narodowy nie zgadza się na poddawanie młodzieży kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy” – można przeczytać w uchwale.

  Winnicki podkreślił, że suwerenności Polski zagrażają dziś biurokracja Brukseli, mocarstwa światowe i globalizm. Zaznaczył, że trzeba walczyć o to, by kraj był rzeczywiście suwerenny, a takiego postulatu – jak mówił – nie podnosi dziś żadna siła polityczna.

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/693241,narodowcy-sie-jednocza-i-tworza-ruch-na-poczatku-czerwca-pierwszy-kongres.html

 • dfgfd

  Szef Mossadu został polskim obywatelem
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem

  Izraelscy ochroniarze, zapewne powiązani z Mossadem traktują Polskę jak ich prywatny folwark, a Polaków jak ludność podbitą.
  http://pressview.de/info/poza-obiegiem/kruk-krukowi-oka-nie-wykole-izraelscy-ochroniarze-wycieczek.html

  Jeszcze polska nie zginęła?

 • Pikolo

  Blog dla prawdziwych Słowian http://opolczykpl.wordpress.com/

  • Yx

   „Czyż Polak może być jeszcze durniejszy? Czy “polskość” to chęć bycia parobkiem/wasalem Watykanu?” z arykułu z linku powyżej.

 • iHe

  Faktycznie prima aprilis się zbliża,a łyżka na to niemożliwe..

  http://emerytury.onet.pl/agencyjne/rostowski-o-propozycjach-ws-ofe-nasz-rzad-sie-na-t,1,5455198,artykul.html

  Ciekawe kiedy zlikwidują OFE ..

  Rostowski good gay?
  von!2sk gra siebie bez pudru.

  „Zawsze byłem przekonany, że OFE rozumieją, że mają ludziom wypłacać emerytury. (…) Emerytura jest z definicji świadczeniem, które się płaci do końca życia. Pomysł, (…) że będzie to programowana wypłata, która byłaby wypłacana przez pierwsze 10, 15 czy 20 lat, jest dla mnie głęboko szokujący. To oznacza, że właśnie w momencie, kiedy ludzie będą starsi, bardziej zmęczeni, mniej zdrowi, (…) to właśnie w tym momencie przestanie im się płacić tę wypłatę programowaną? Ja zupełnie tego nie rozumiem, mogę wręcz powiedzieć, że jestem tym porażony” – mówił Rostowski.

  Premier Donald Tusk nazwał we wtorek ten pomysł „intrygującym”.

  Lemmingrad wszystko łyknie..?

  • Ania

   Wszystko. Ja to nawet nie mam już nadziei, że przeciętny człowiek zakwestionuje cokolwiek z niesprawiedliwości albo i draństwa, które mu jest robione.
   No cóż, psychplogowie od dawna twierdzą, że samodzielnie myśli tylko 20% ludzi, z czego połowa z nich ( kolejne 10% całości)da się zastraszyć, jak autorytet tupnie nogą. To znaczy te zstraszone 10% samodzielnie myślących myśli nadal , to co myśli, ale postępuje jak żąda autorytet.
   Smutne. Bo to oznacza, że 80-90% ludzi jest „zzewnątrzsterownych”.
   No cóż, powodzenia życzę buntownikom i reformatorom !

  • Peryskop

   Czy lemmingrad łyknie także neologizm „wypłata programowana” ?

   Bo jeśli tak, to w EUforii i EUtanazję „programowaną” łyka.

   Dzięki iHe, pozdrawiam :-D :-D

 • Myśląca Gaja

  Wiek emerytalny podniesiono już do 67 lat, a teraz pora ograniczyć wypłatę emerytury z OFE do 10 lat, a na końcu wprowadzić prawną eutanazję -najpóźniej ostatniego dnia przed emeryturą i po kłopocie.

  „Przyjemności” muszą być stopniowane, jak w tym eksperymencie z żabą …

  • Myśląca Gaja

   Awantura o OFE
   28 marca, 2013 – 19:14

   OFE, to biznesowe przedsięwzięcie – tak niedwuznacznie określił to w TV J.K.Bielecki, pomimo tego, iż werbalnie artykułował je jako system emerytalny.

   Wg propozycji Izby Gospodarczej OFE – fundusze miałyby wypłacać emeryturę (w swojej części) jedynie przez okres 10 lat, a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta – pozostałby mu tylko ZUS.

   Bielecki oczywiście reprezentuje interesy OFE, gdyż jest (był) ściśle związany z sektorem bankowym, który jest posiadaczem PTE (Powszechnych Towarzystw Emerytalnych) – zarządzających OFE.

   Cały ten kapitałowy filar systemu emerytalnego, to wymysł międzynarodowej finansjery, któremu uległy jedynie państwa Ameryki Łacińskiej i niektóre (mniej mądre) byłe Kadeludy.

   Interes polega nie tylko na możliwości obracania olbrzymimi kapitałami (obecnie w Polsce, to już 250 mld. zł.), ale na korzystaniu z ustawowych opłat (3,5 % prowizji jednorazowo od każdej wpłaconej składki i 0.05 % od zgromadzonych aktywów MIESIĘCZNIE).

   To daje ok 2 mld. rocznie śmietanki do podziału wśród Rad nadzorczych PTE i zarządów OFE. Tak się składa, że sa to w dużej mierze ci sami ludzie, którzy stanowią ciała doradcze PDT i PBK.

   Rostowski teraz głośno potępia propozycje OFE, ale 2 lata temu mógł wpłynąć na bardziej radykalną reformę OFE, lub ich całkowitą likwidację, ale nie mógł się narazić międzynarodowemu kapitałowi

   http://niepoprawni.pl/blog/6353/awantura-o-ofe

   „Wg propozycji Izby Gospodarczej OFE – fundusze miałyby wypłacać emeryturę (w swojej części) jedynie przez okres 10 lat, a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta – pozostałby mu tylko ZUS. „

   To zdanie warto zapamiętać: „a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta” –RYZYKA DALSZEGO ŻYCIA …

   Powinni rozpowszechniać ulotki z hasłem:

   Obywatelu, dla własnego dobra nie RYZYKUJ dalszym życiem

   „Wesołe” czasy NAS czekają :-(

 • RedHead

  DO ADMINA
  możesz szanowny adminie doprecyzować swoje oświadczenie .. nijak nie umiem zrozumieć przesłania .. czytając w języku polskim zrozumiałem że do moderacji trafią osoby piszące pod swoim imieniem i nazwiskiem lub które ujawnią swoje personalia natomiast anonimy mogą pisać co chcą pod ochroną moderatora ? .. pozdrawiam

 • martino2008

  „Ponury Źniwiarz” ukazał mi się dzisiaj
  i powiedział
  Marcin twój Kraj Twoja Polska jest dla Mnie Niczym
  Tam ja mogę wyruchać Godło
  Klewki CIA haaaaaaaaaaaaaa
  Polacy się śmieją
  Jest Gesler są inni celebtyci
  Oni są fajowi

 • czlowiek nr 666

  NAJWIEKSZY CYBERATAK W HISTORII

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwiekszy-cyberatak-w-historii-internetu,1,5455130,wiadomosc.html

  NIEMCY POSPIESZNIE TWORZA DYWIZJE CYBERHAKEROW

  wypłacam gotówkę bo od 1-04 wszytko wyłączą,

  • ex student

   Tylko co najwyzej neta wyłączą, pójdziesz do oddziału i dostaniesz swą kasę…

 • theaspartam

  Są tacy, którzy uważają się za “europejczyków”, kochają obce, zwłaszcza chore wzorce amerykanizmu, a polska, własna, rodzima kultura jest im obojętna A kim jesteś Ty?
  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89838,slowianska-historia-polski

 • rabarbarek

  Trudno uwierzyc , ze to sie naprawde dzieje. Mniejszosci seksualne narzucaja wiekszosci swoje prawa , decyduja o tym co wiekszosci wolno mowic i jakie nazwy stosowac odnosnie ich zboczonych zapatrywan na zycie we dwoje lub troje , co maja zawierac podreczniki szkolne …

  W USA od kilku dni pod gmachem sadu teczowi wykrzykuja sedziom swoje zale odnosnie rownosci i sprawiedliwosci ,probujac w ten sposob narzucic im swoj punkt widzenia , a cel wiadomy . Idzie nowe , a kto nie z nami to ” fob homo” .

  A , ze teczowe zawieruchy sa czescia globalnego planu wyrzucenia z zycia Boga,zatrzymania rozrodczosci, promowania zboczen i zachowan typu ” robta co chceta” to i w Polsce grupy stojace za teczowym zjawiskiem smialo wkraczaja ze swoimi pogladami w dziedziny zycia , ktore obejmuja nie tylko doroslych , ale rowniez dzieci, ktore powinny byc pod ochrona przed tego typu wynaturzeniami.

  Artykul ” Mniejszosci seksualne chca by w ksiazkach dla szkol pojawily sie ” rozne wzorce rodziny” MEN ulega”

  Z podrecznikow szkolnych maja zniknac informacje o tym , ze rodzina to mama , tata i dzieci.

  Tresci zabarwione swiatopogladowo maja zniknac , a zastapione maja byc przez jedynie sluszne naukowe tresci [ te naukowe , ale niezgodne z linia obecnego trendu tez pojawiac sie moga]

  Osrodek Rozwoju Edukacji [ podlega MEN] wydal juz odpowiednie dyspozycje w sprawie podrecznikow .

  Profesor Chazan , ktory dwa lata temu byl uczestnikiem szkolenia , na ktorym prelegenci przekonywali brac medyczna , ze plec jest zjawiskiem przejsciowym . Ci prelegenci to globalna sfora , promujaca zboczenia jako zachowania zdrowe i normalne , oplacana przez szalencow , ktorzy czynia przygotowania do wprowadzenia swojego NWO .

  Czy to normalne kiedy ktos zaczyna uswiadamiac kadry naukowe , ze bycie kobieta dzisiaj wcale nie oznacza bycia kobieta jutro. ? Co nam zagra w duszy tym jestesmy. I ” oni” to mowia calkiem powaznie i zajmuja coraz to nowe przestrzenie naszego zycia.

  Profesor Chazan jako zbyt konserwatyny w swych pogladach wraz z grupa innych osob ze swiata lekarskiego zostal odsuniety od recenzowania podrecznikow szkolnych , w obawie , ze przepusci tresci nie odpowiadajace zapotrzebowaniom ” nowoczesnosci” narzuconej swiatu przez promotorow zla .

  W jakim my swiecie zyjemy? Dlaczego dajemy sie zastraszyc , obojetniejemy , i pozwalamy , zeby promotorzy zla wychowywali nasze dzieci wedlug swoich chorych regul ?

  http://www.rp.pl/artykul/19,994528-Teczowy-podrecznik.html

 • alek

  Myślozbrodnie …

  Senzbrodnie …

  Opisał na Facebooku swój sen o odciętej głowie Gronkiewicz-Waltz. Policja i prokuratura zajmują się sprawą

  Sen o prezydent Warszawy może być powodem kłopotów jednego z działaczy społecznych Jakuba Żaczka. Na Facebooku napisał, że śni mu się historia, w której pojawia się odcięta głowa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent sprawę potraktowała poważnie i – jak informuje TOK FM – za pośrednictwem jednego z urzędników zawiadomiła organy ścigania. Te wszczęły dochodzenie.
  Jakub Żaczek to działacz społeczny, który angażował się między innymi w inicjatywy związane z obroną lokatorów w Warszawie, protestował przeciwko wycince drzew w stołecznym Ogrodzie Krasińskich. I właśnie na facebookowym profilu dotyczącym wycinki 1 lutego umieścił taki wpis:

  „Zawody drwali w Ratuszu – to by było coś! Mam taki powracający sen: trzymam w ręku obcięty łeb HGW i pokazuje go wiwatującemu tłumowi z okien pałacu”. (HGW to popularny skrót imienia i nazwiska Hanny Gronkiewicz-Waltz – red.). To jeden z wielu komentarzy, jakie Jakub Żaczek opublikował na wspomnianym profilu.

  Okazało się, że komentarz zwrócił uwagę ratusza. Jeszcze tego samego dnia, czyli 1 lutego, do policji wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W imieniu pani prezydent złożył je jeden z urzędników.

  Jak tłumaczy rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk, w ich opinii – niezależnie od tego, że autor pisał jedynie o śnie – umieszczanie tego typu opisów co najmniej przekracza zasady dyskusji publicznej. – W takiej sytuacji najlepszym adresatem wydaje się prokuratura, która oceni, czy przy okazji takiego ewidentnego złamania norm dyskusji złamano także przepisy prawa – mówi w rozmowie z TOK FM.

  W dochodzeniu, które zostało wszczęte po zawiadomieniu ratusza, policja sprawdza teraz, czy opis zamieszczony w portalu można uznać za groźbę pozbawienia życia pani prezydent. Maksymalnie za przestępstwo tego typu można trafić do więzienia na 2 lata.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13643529,Opisal_na_Facebooku_swoj_sen_o_odcietej_glowie_Gronkiewicz_Waltz_.html?order=najnowsze#opinions

 • alek

  Czy Korea Płn. odpowie?

  „…
  USA wysłały do Seulu bombowce B-2. Korea Płn. ostrzegała: Zróbcie to, a odpowiemy

  Dwa amerykańskie bombowce B-2, zdolne do przenoszenia ładunków jądrowych, przeleciały nad Koreą Południową. To kolejna demonstracja siły wobec nuklearnych gróźb wysyłanych przez Koreę Północną.
  „Dwa samoloty, stacjonujące w bazie w stanie Missouri, przeleciały 13 000 mil w obie strony”, podała armia USA w komunikacie prasowym. „To pokazuje zdolność Stanów Zjednoczonych do prowadzenia misji dalekiego zasięgu”, napisano w komunikacie.

  Wysłanie przez Stany samolotów to część akcji USA mającej na celu potwierdzenie sojuszu z Koreą Południową wobec nuklearnych gróźb wysyłanych przez Koreę Północną. B-2 jest wielozadaniowym bombowcem zbudowanym w technologii „stealth” (ograniczającej możliwość wykrycia przez wroga), mogącym przenosić zarówno broń konwencjonalna, jak i nuklearną. Jest też najdroższym samolotem, jaki kiedykolwiek wybudowano – koszt jednego egzemplarza wynosił kilka lat temu 1,3 miliarda dolarów.

  Użycie bombowców B-2 może zaostrzyć konflikt na Półwyspie Koreańskim. Kilka dni temu Korea Północna ostrzegła, że „odpowie militarnie”, jeżeli amerykańskie bombowce strategiczne B-52 znów będą latać w pobliżu półwyspu. B-52 pojawiły się nad Koreą w połowie marca….”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13643903,Amerykanskie__niewidzialne__bombowce_znowu_nad_Korea.html?lokale=bialystok#BoxWiadTxt

  Raczej chyba nie, USA wysłały B2 a Korei Płn.
  chodziło o B52.

  • BirD2

   Korea straszy każdego tygodnia i jest to pewne jak msza w niedzielę..
   Ale faktycznie dużo się pisze o tym teraz, gorącą (0700) linię ponoć zerwali..

   Ale będzie tak że nic z tego nie będzie, jak z tym statkiem ufo na księżycu i tymi trzeba wielkością dorównywającym naszej planecie które gdzieś były a okazało się że nigdzie ich nie ma i niburu które każdego dnia zbliża się do naszej planety a nigdy nie ma odwagi w sam walnąć:D tak samo jak Korea Płn boi się zaatakował południe.

   • alek

    Jeżeli nie grozi nam kataklizm w rodzaju : upadek asteroidy, komety lub podobny to żadnej wojny nie będzie.

    Jeżeli natomiast elity wiedzą o czymś – konflikt na wielką skalę jako „przykrywka” jest pewny.

    • BirD2

     Bardzo dobrze napisane. Może jest tak że wojna jest zaplanowana i by wyniszczyć wszystkich chcą by wszyscy byli przygotowani (Daleki Wschód) ale jeżeli chodzi o spontaniczny atak z północy to nigdy takiego nie będzie..

     Pozostaje tylko tylko to że wojna będzie jak Kim dostanie rozkaz do ataku

 • alek

  „Bestia” się budzi :

  2013-03-28 10:32:40.025min ago 27.74 N 18.30 W 21 3.8 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 09:54:51.31hr 02min ago 27.73 N 18.27 W 19 3.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 09:49:59.31hr 07min ago 27.73 N 18.29 W 19 3.7 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 09:29:36.91hr 28min ago 27.73 N 18.27 W 19 3.6 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 09:18:13.01hr 39min ago 27.73 N 18.27 W 18 3.4 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 09:14:04.01hr 43min ago 27.75 N 18.29 W 18 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 06:05:52.04hr 51min ago 27.72 N 18.25 W 19 3.3 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:59:00.64hr 58min ago 27.73 N 18.25 W 19 3.0 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:55:21.05hr 02min ago 27.74 N 18.24 W 19 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:52:51.45hr 04min ago 27.72 N 18.24 W 18 3.3 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:39:56.45hr 17min ago 27.75 N 18.26 W 18 3.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:27:25.05hr 30min ago 27.76 N 18.24 W 18 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:23:58.05hr 33min ago 27.75 N 18.26 W 17 3.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 05:19:55.75hr 37min ago 27.76 N 18.29 W 17 3.4 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 01:45:25.09hr 12min ago 27.76 N 18.28 W 17 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-28 00:40:38.910hr 17min ago 27.74 N 18.28 W 16 3.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 21:12:10.6 27.72 N 18.26 W 20 3.4 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 21:00:01.4 27.70 N 18.28 W 20 3.0 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 20:23:08.3 27.78 N 18.27 W 15 3.3 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 20:16:28.4 27.77 N 18.26 W 13 2.9 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 19:55:31.2 27.76 N 18.24 W 20 4.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 17:23:48.0 27.74 N 18.25 W 22 3.8 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 17:16:02.4 27.75 N 18.25 W 16 3.7 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  1 F 2013-03-27 16:10:55.9 27.78 N 18.24 W 10 4.4 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 15:28:55.9 27.73 N 18.30 W 12 4.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 15:09:53.3 27.74 N 18.23 W 11 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 15:07:08.1 27.72 N 18.28 W 13 3.4 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 15:01:47.5 27.72 N 18.24 W 19 3.3 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 14:18:28.0 27.72 N 18.24 W 18 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 14:04:37.6 27.71 N 18.23 W 12 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 14:02:00.9 27.68 N 18.34 W 10 3.2 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:52:39.3 27.73 N 18.27 W 12 3.1 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:47:59.4 27.74 N 18.24 W 10 3.3 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:41:56.8 27.74 N 18.23 W 16 3.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:37:24.0 27.75 N 18.25 W 11 3.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:32:32.7 27.73 N 18.22 W 15 3.7 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 13:07:23.0 28.05 N 18.19 W 15 3.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 12:58:00.8 27.75 N 18.25 W 13 3.0 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 11:26:22.8 27.81 N 18.23 W 14 2.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION
  2013-03-27 11:08:09.5 27.74 N 18.27 W 10 2.5 CANARY ISLANDS, SPAIN REGION

  • Ania

   Nie ma strachu. Od coś półtora roku tam się nowy wulkan buduje na dnie morskim.
   W zeszłym roku lawa już zbudowała stożek niemal do powierzchni wody.
   Teraz pewnie wyjdzie ponad wodę. Jak wybuchnie, to się ciśnienie rozładuje i tyle.

 • Janek

  Mantra Pani Eli.
  Myślcie w ten sposób przynajmniej raz dziennie (jeżeli możecie)
  Pozatywna energia waszych myśli dołączy się do dziesiątek myśli innych ludzi którzy medytują w ten sam sposób. ”To my jesteśmy zmianą” Pozdarwaim
  ”Jestem w Polsce, w polskim sądownictwie i wiem, że wszyscy ludzie związani ze sprawiedliwością we wszystkich jej instytucjach takich jak Ministerstwo Sprawiedliwości, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Ubezpieczonych, Komisja Nadzoru Finansowego, Komisja Nadzoru Ubezpieczonych, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Najwyższa Izba Kontroli, Sądy wszystkich instancji i sędziowie, prokuratorzy i policjanci, adwokaci i radcy prawni są ludźmi uczciwymi, sprawiedliwymi, działającymi intuicyjnie i zgodnie z logiką światła, zawsze stoją po stronie pokrzywdzonych a wyroki są sprawiedliwe. Wyobraź sobie, że spotykasz znajomego, który opowiada tobie, że została szybko i sprawiedliwie zakończona jego sprawa a wyrok jest sprawiedliwy, uczciwy i zgodny z zaistniałymi faktami. Słyszysz takie informacje w tramwaju, autobusie, pracy, czytasz w internecie. Czujesz radość tych istot oraz własną radość, zadowolenie z zaistniałych zmian. Czuję się bezpieczny we własnym kraju, w którym wymiar sprawiedliwości jest uczciwy i sprawiedliwy. Jestem tym wspaniałym uczuciu, zatrzymuje to uczucie w moim sercu w moim DNA, zachowuję w moim sercu w moim DNA tą wspaniałą informację – polski wymiar sprawiedliwości i wszystkie istoty z nim związane zawsze działają intuicyjnie, uczciwie i sprawiedliwie, zgodnie z logiką światła, zawsze stoją po stronie pokrzywdzonych a wyroki są sprawiedliwe…”

  • ex student

   W takiej wersji to byłoby jakieś absurdalne samoogłupianie się 0 jelsi już to większy sens ma Mickiewiczowskie „człoweiku gdybys wiedział, jaka moc w twej woli” czy jakoś tak, a więc trzeba to zmienić tak:

   „CHCĘ czuć się bezpieczny we własnym kraju, w którym wymiar sprawiedliwości ma być uczciwy i sprawiedliwy. CHCĘ mieć to wspaniałe uczucie, CHCĘ zatrzymać to uczucie w moim sercu w moim DNA, zachować w moim sercu w moim DNA to wspaniałe życzenie – by polski wymiar sprawiedliwości i wszystkie istoty z nim związane zawsze działały uczciwie i sprawiedliwie, zgodnie z logiką światła, by zawsze stały po stronie pokrzywdzonych a wyroki były sprawiedliwe…””

 • Myśląca Gaja

  W Polsce nie ma pracy dla ludzi powyżej 50. roku życia

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła, że wskaźniki zatrudnienia dla Polaków powyżej 50. roku życia są jednymi z najgorszych w całej Europie.

  W 2011 roku tylko 49 proc. mężczyzn w wieku 50-64 lata było aktywnych zawodowo. Średnia w Unii Europejskiej wynosiła 65 procent. Dla kobiet w wieku 50-59 lat wskaźnik ten wyniósł 48 procent, wobec średniej dla Unii w wysokości 63 procent.

  http://niewygodne.info.pl/artykul/00353.htm

  Mniej niż 50% pięćdziesięciolatków+ jest aktywnych zawodowo z uwagi na brak dla nich miejsc pracy … do pracy są za starzy …

  a do emerytury brakuje jeszcze … 17 lat … i jak żyć PANIE PREMIERZE?

  Szczawiem z nasypów? A zimą?

 • AQQ

  http://www.newseria.pl/news/kolejna_firma_na_skraju,p2035183405
  „Przedłużające się kontrole Lubelskiego Urzędu Skarbowego i Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie od kilku miesięcy niszczą jedną z najlepiej prosperujących firm na Lubelszczyźnie – Centrum Handlowe Nexa. Spółka ma problemy ze spłatą zobowiązań, a ze 173 osób, które jeszcze dwa lata temu pracowały w firmie, dziś zatrudnionych jest zaledwie 18. Kłopoty zaczęły się w ubiegłym roku, kiedy fiskus zamroził należny firmie zwrot podatku VAT.

  CH Nexa zajmuje się sprzedażą detaliczną, hurtową i eksportem sprzętu AGD, RTV i IT od początku lat 90-tych. Dynamiczny rozwój zapewniło jej stworzenie sieci sklepów w strefie przygranicznej, z których korzystają obywatele Ukrainy, a także eksport do krajów bałtyckich.”>>>

 • AQQ

  Antyfaszystowski Kodeks Pracy?

  Opublikowano: 28.03.2013 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

  Tradycyjnie, gdy bezrobocie skacze w górę rząd wpada na pomysł przykręcenia śruby pracownikom. W tym duchu najnowsza propozycja nowelizacji Kodeksu Pracy dereguluje czas pracy. Wprowadza 12-miesięczy okres rozliczeniowy co oznacza, że pracodawca będzie mógł zmusić pracownika do pracy przez 12 godzin dziennie od poniedziałku do soboty nawet przez 28 tygodni, czyli ponad pół roku. Jak zauważyli związkowcy z Solidarności „w skrajnym przypadku, jeśli zbiegną się dwa okresy rozliczeniowe, może to trwać nawet 56 tygodni, czyli ponad rok.” Co więcej pracodawcy nie będą musieli płacić za nadgodziny. Czy trzeba lepszego dowodu na to, że polityka degradacji polskich pracowników coraz bardziej zaciera różnicę między zatrudnionymi na etat, a wyzutym z praw pracowniczych prekariatem?

  Lewica polska zarówno ta parlamentarna jak i część pozaparlamentarnej nie zawraca sobie tym głowy. Ma ważniejsze sprawy – walkę z faszyzmem zakłócającym wykłady Adama Michnika i Magdaleny Środy. W jej toku ujawnia jednak wszelkie swe słabości. Już kilka miesięcy temu pojawiły się pomysły zaostrzenia kar za mowę nienawiści – równie reakcyjne jak poglądy Michnika i Środy. Dziś natomiast, ignorując sytuację społeczno-ekonomiczną, w której dochodzi do faszystowskiego ożywienia, bezkrytycznie powtarza się opowieść o kibolach, moherach, ciemnogrodzie.>>>
  http://wolnemedia.net/polityka/antyfaszystowski-kodeks-pracy/

  • AQQ

   Pracodawcy RP chcą zmienić prawo ws. strajków

   Opublikowano: 28.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

   Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski uważa, że istnieją przesłanki, by zwrócić się do właściwych organów państwa z wnioskiem o zbadanie formalnych podstaw przeprowadzonego we wtorek strajku generalnego na Śląsku.

   „Niestety, obowiązujące przepisy nie stwarzają pracodawcom możliwości wystąpienia do sądu, by ten orzekł o legalności, bądź nielegalności, strajku. Powoduje to, że w świetle polskiego prawa objęci akcją strajkową pracodawcy w obliczu destrukcyjnych działań są faktycznie bezradni” – powiedział cytowany w komunikacie przesłanym PAP Malinowski. „Polscy pracodawcy powinni mieć prawo, by na ich wniosek sądy orzekały o legalności akcji strajkowych podejmowanych przez ich organizatorów. Dlatego wnioskuję o pilną zmianę obowiązujących w tym zakresie przepisów” – zaznaczył.

   Źródło: CIA
   wolnemedia.net

 • martino2008

  Tak se dzisiaj myślałem :)
  Jeśli spytasz kogokolwiek kim był np. Hitler , Aleksander W. ,Einstein itp itp .
  To większość ludzi odpowiada , że był taki i owaki
  Źle , odpowiedź powinna brzmieć :
  „Historia mnie nauczyła , że on był taki i owaki”
  Różnica

  A kto pisze historię to chyba już wiecie

 • Myśląca Gaja

  USA – Bardzo duże osuwisko ziemi blisko Seattle [Video]

  http://losyziemi.pl/usa-bardzo-duze-osuwisko-ziemi-blisko-seattle-video

 • AQQ

  INFORMACJA Z PRZED CHWILI **** PRACOWNICY W BELGII ZASPAWALI SIĘ W FABRYCE FORDA, ZASPAWALI DRZWI , BRAMY LINIE PRODUKCYJNE ,. strajkują przeciwko zamknięciu fabryk forda 3000 ludzi na bruk, co dzień wyprowadzają jedno auto i spalają przed bramą fabryki !!!!!!!! odprawa pracownika to 180 tyś EURO !!!!!!!!!!!! ZARABIAJĄ 5 TYŚ EURO, A POLACY ??? NIKT NIE STRAJKUJE !!!!!!!!!!!

  http://pl.euronews.com/2012/11

  http://europejczycy.net/8885/e

  SZOK, WRZUĆCIE TO INFO NA GORĄCY TEMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 28.03.2013 18:16:32
  http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/89842,duda-zdradzil-robotnikow-potem-oszuka-kukiza

  • ex student

   Ciekawe, Ford to zdaje sie koncern amerykański (jak sama nazwa wskazuje pochodzi od H. Forda, założyciela pierwszej fabryki z „taśmą produkcyjną”) – wiec jak siadła koiunktura, to fabryke zamykają, bo przecież nie będą do niej dopłacać…

   Myślę, ze nie ma tu o co strajkować, no chyba, ze samochody się sprzedaja a mimo to fabryke likwidują, to wtedy jest to podejrzane – robotnicy to powinni przejąć, jak właścicielowi się nie opłaca mimo zysków…

   Co innego u nas, kiedy likwiduje sie zakłady z powodów ideologicznych albo konkurencyjnych po ich sprzedaniu na rzecz właściela, ktory chce zlikwidować z powodu likwidacji konkurencji dla innych podobnych zakłądó o podobnym profilu… To tzw. „wrogie przejęcia” i wtedy też pracownicy powinni to odkręcic albo przejać zakład…

 • Myśląca Gaja

  W rejonie Morza Czarnego rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia

  Rosyjski prezydent, Najwyższy Dowódca Naczelny Sił Zbrojnych Rosji Władimir Putin wydał dzisiaj rozkaz w sprawie rozpoczęcia nagłych zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeń w rejonie Morza Czarnego.

  „O 4 rano minister obrony otrzymał zamkniętą kopertę. Po jej otworzeniu zapoznał się on z odpowiednim rozkazem” – powiedział rzecznik prasowy przywódcy państwa, Dmitrij Pieskow. Poinformował on, że w ćwiczenia zaangażowano 36 statków bazujących w Sewastopolu i Noworosyjsku. „Łącznie w manewrach uczestniczy do 7000 osób” – dodał.

  http://polish.ruvr.ru/2013_03_28/W-rejonie-Morza-Czarnego-rozpoczynaja-sie-zakrojone-na-szeroka-skale-cwiczenia/