Wydarzenia w skrócie, 2 kwietnia 2013r.

 • Kanadyjczyków i Europejczyków czeka konfiskata prywatnych kont bankowych, jak na Cyprze
 • Horror w Izraelu: 30 tys. tajnych agentów Mossadu zagrożonych – wyciekły ważne dane!
 • JP Morgan czekają dochodzenia federalne
 • Powstaje Bank Rozwoju państw BRICS Kanadyjczyków i Europejczyków czeka konfiskata prywatnych kont bankowych, jak na Cyprze.

Okazuje się, że ekonomiczny „Plan Akcji” na rok 2013, na stronach 144 i 145 zawiera „bail-in regime” dla banków ważnych dla systemu, tzn. możliwość sfinansowania w przypadku ich bankructwa. Podobna ewentualność planowana jest i przez Parlament Europejski, który będzie głosował nad „prawem” wymagającym przymusowego bail-outu dla upadających banków (sic!).
Innymi słowy, planowana jest konfiskata kont bankowych Kanadyjczyków i Europejczyków dla celu wykupu długów bankrutujących banków.  Oczywiście, efektem takiego posunięcia nie będzie uratowanie banków, lecz totalny chaos i całkowity upadek zachodnich banków – pewnie właśnie o to chodzi.  Robione to jest z premedytacją – kanadyjski plan powstał jeszcze zanim rozpoczęła się afera na Cyprze, zatem można być pewnym, że Cypr jest papierkiem lakmusowym dla kolejnych planowanych akcji zagrabiania prywatnych kont bankowych.
Interpretacja kanadyjskiego „Planu Akcji” jest jednoznaczna – banki będą uprawnione do zagrabiania pieniędzy z prywatnych kont po to by się ratować.
Parlamentarzysta europejski Gunnar Hokmark, który prowadzi negocjacje z krajami europejskimi po to by wprowadzić wyżej opisane „prawo”, wprost uważa, że finansowanie upadających banków powinno się odbywać z prywatnych kont, chociaż te do 100,000 Euro mają być niezagrożone. Należy jednak pamiętać, że konta w bankach cypryjskich powyżej 100,00 Euro mogą być legalnie opróżnione nawet w 80%! Dlatego też tylko w lutym 18% zagranicznych kont na Cyprze zostało wybranych – wygląda na to, że pewni ludzie (tu mowa o „Rosjanach”) mieli dostęp do tajnych informacji, że może dojść do takiego procederu rabunku kont.
Dla tych, którzy mają oszczędności powyżej 100,000 Euro jest jeszcze czas by wycofać je z kont – na to „prawo” możemy jeszcze poczekać do roku 2015. Trudno jest jednak być tego pewnym, jeśli się ma do czynienia z bandytami w  garniturach udającymi bankierów.

Horror w Izraelu: 30 tys. tajnych agentów Mossadu zagrożonych – wyciekły ważne dane!

Trudno powiedzieć, czy poniższe sensacyjne informacje o ujawnieniu ponad 30,000 agentów Mossadu są prawdziwe. Czyżby najbardziej niebezpieczna agencja wywiadowcza, a de facto terrorystyczna, była tak nieostrożna by umieszczać dane swoich zabójców na dysku komputera? A może wewnątrz Mossadu są ludzie, którzy mają już dość terrorystycznej działalności Izraela, co naraża żydów na całym świecie na represje?

W ubiegłym tygodniu organizacja hakerów „Anonymous”, której symbolem jest słynna maska „Guy Fawkes-a”, włamała się na stronę izraelskiego Mossadu. Grupa Anonymous rozpoczęła serię cyberataków przeciwko izraelskim stronom od listopada 2012 r. w odwecie za izraelskie ataki na Strefę Gazy.
Grupa hakerów Anonymous twierdzi, że włamała się na stronę internetową agencji szpiegowskiej Mossadu Izraela, zyskując dostęp do dokumentów ściśle tajnych. Według PRESSTV – Hack, odsłonił ukrytą sieć 30 tys. tajnych agentów, niektórych z nich jawnie oznaczono jako „Hitman” (zabójcy na zlecenie, najemnicy). Mowa tu o 30.000 agentów ulokowanych na całym świecie, prawie wszyscy z nich przeszkoleni są w użyciu materiałów wybuchowych i podkładaniu ich w budynkach oraz samochodach, dodatkowo wyszkoleni są w porwaniach i zabójstwach, >>więcej

JP Morgan czekają dochodzenia federalne

Jeden z największych holdingów inwestycyjnych finansowych na świecie, zaczyna mieć poważne kłopoty. Co najmniej 8 agencji federalnych prowadzi śledztwa przeciwko gigantowi. Sprawy dotyczą m.in. nieinformowania o podejrzeniach w stosunku oszusta Bernarda L. Madoffa, okłamywania inwestorów i władz odnośnie ryzykownych zakładów czy też poczynienia szkód wobec co najmniej 5,000 właścicieli domów w czasie ich przejmowania przez bank. W kwietniu ma dojść do spotkań ze śledczymi, w których m.in. weźmie udział prezes banku, Jamie Dimon. Chodzi tu głównie o sprawę zaniżania cen podczas tzw. London Whale – istnieją bowiem podejrzenia, że bankierzy nie informowali inwestorów na temat faktycznej wielkości strat.
Sprawa dochodzeń federalnych w stosunku do JP Morgan jest o tyle interesująca, że do tej pory bank uchodził za bezkarny.

Powstaje Bank Rozwoju państw BRICS

Powstanie niezależnej od MFW i opartych na dolarze i euro instytucji bankowych międzynarodowej instytucji kredytowej na pewno spowoduje zawieruchę. Oto co niedawno podał Głos Rosji:

Pięć państw BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) porozumiały się w sprawie utworzenia Banku Rozwoju. Minister finansów RPA, Pravin Gordhan, poinformował dziś o tymw Durbanie, gdzie w środę odbędzie się szczyt BRICS. Kapitał startowy Banku BRICS ma wynosić nie mniej niż 50 mld dolarów, jednak nie wiadomo jeszcze jak rozłożą się akcje pomiędzy uczestnikami.
W celu wzięcia udziału w szczycie BRICS do Durbanu przybył prezydent Rosji Władimir Putin. Oprócz kwestii ekonomicznych liderzy BRICS zamierzają omówić także aktualne problemy międzynarodowe – donosi korespondent „Głosu Rosji”.

542 comments to Wydarzenia w skrócie, 2 kwietnia 2013r.

 • ALFA

  Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/banki_szykuja_sie_na,p1046864788

 • ALFA

  Pojedynek – program telewizji rosyjskiej
  Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.

  Zaczął Żyrinowski.

  - Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.

  - A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?

  - A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?

  - Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.

  - A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?

  - Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.

  - A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.

  - Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!

  - Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek.
  Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?

  - Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?

  - Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?

  - Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.

  - Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.

  - A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?

  - Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?
  czytaj dalej tu;
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=52&t=21082
  https://www.youtube.com/watch?v=0kWFWTcNjbA&feature=player_embedded#!

  • Totalsky No Problemsky

   No, no…. – za te słowa dałbym Żyrynowskiemu blogowego plusika (upraszczam oczywiście); ale muszę przyznać, że facet ma yaya! – chociaż, delikatnie to ujmując, za całokształt to „niespecjalnie go lubię”;