4 lata oszustwa smoleńskiego

Smolensk-porownanieDzięki zdjęciom satelitarnym opublikowanym w raporcie prof. Chrisa Cieszewskiego wiemy już co się stało w Smolensku 10 kwietnia 2010 roku i w okresie poprzedzającym ten tragiczny dzień. Oszuści współpracujący ze zbrodniarzami odwracają uwagę dyskusjami nt. brzozy, filmami dokumentalnymi nt. Smoleńska, rocznicami „zamachu” w Smoleńsku itd. Szczególnie perfidne jest odciąganie uwagi od raportu przez skupianie uwagi na brzozie, w którą rzekomo samolot miał zawadzić skrzydłem. Każdy może przeczytać i ściągnać raport prof. Cieszewskiego ze strony: http://mcfns.com/index.php/Journal/article/view/154/MCFNS_154
W dokumencie nie ma na ten temat ani słowa!

Uważam, że skupianie uwagi na brzozie ma na celu zdyskredytowanie odkryć profesora by w ten sposób unieważnić załączone przez niego dokumenty, w tym głównie zdjęcie terenu rzekomej katastrofy z 5 kwietnia 2010 roku. Tak, chodzi o zdjęcie satelitarne zrobione na 5 dni przed tragedią. Autentycznoście tego zdjęcia nie można w żaden sposób podważyć, jest to corpus delicti, dowód zbrodni jaką dokonano nie w Smoleńsku, ale w Polsce.

Ciekawe jest to, że trudno jest znaleźć polskojęzyczne tłumaczenie raportu, jeśli w ogóle ktoś je zrobił. A jest to analiza, zrobiona przez naukowców światowej klasy. Sponsorem jest wydział Uniwersytetu w Georgii –  Szkoła  Leśnictwa i Zasobów Naturalnych Warners School. Inicjatorem badań jest prof. Piotr Witakowski, który miał na tyle szczęścia, że nie podzielił losu innych krytycznych w sprawie „Smoleńska”, bo tylko stracił pracę.

Już wcześniej pisałem o sensacyjnych wnioskach z raportu. Nikt w polskich mediach, nikt w komisjach badających katastrofę tych wniosków nie przytacza. W skrócie przedstawiłem je w artykule „Powinni wszyscy wisieć na tej złamanej brzozie„.
Antoni Macierewicz pytany o zdjęcia z 5 kwietnia na korytarzu sejmowym oświadczył ze zniecierpliwieniem, że tymi zdjęciami nie będzie się zajmować, bowiem interesuje go tylko brzoza.

Ciekawe dlaczego corpus delicti zbrodni na członkach dokonanej w Polsce, nie interesuje Antoniego Macierewicza? Czyżby dlatego, iż wie że gdyby zaczął wiercić sprawę od tej strony, to na drugi dzień dostał by zawału albo wpadłby pod samochód? A może jego celem nie jest ustalenie prawdy, lecz takie kierowanie śledztwem by cała wina była po stronie Rosji, a tam jak wiadomo nikogo nie można ukarać.

Zbrodniarze iich wspólnicy na razie grają na czas, wiedzą, że zdyskredytowanie prof. Cieszewskiego może na jakiś czas uczynić dowody przez niego dostarczone nieważnymi. Jednak zdjęcie z Apollo Mapping zawsze będzie dowodem, niezależnie od tego czy zostało przedstawione przez prof. Cieszewskiego czy przez kogo innego. Jeśli są uzna te zdjęcia za nieistotne dla sprawy, będzie to oznaczało jedno: współudział sądu w zbrodni.

Sami oceńcie wagę dowodu z 5 i 11 kwietnia ujawnionego przez prof. Cieszewskiego, zdjęcia zamieszczam tu po raz kolejny:

Smolensk-porownanie

W raporcie zaznaczono czerwonymi elipsami miejsca gdzie były skupiska szczątków po samolocie. Rzekomy śnieg już 5 kwietnia wyraźnie przykrywał te obszary! To, że samolot rozbił się akurat tam, gdzie wcześniej były zaspy jest wysoce nieprawdopodobne, tym bardziej, że jeśli śnieg stopniałby do 11 kwietnia, to powinien był pozostawić ciemne obszary wilgoci na zdjęciu z 11 kwietnia, a takich tam nie ma. Wniosek może być tylko jeden: białe obszary to są płachty, którymi przykryto inscenizację katastrofy. To co się działo 10 kwietnia i co zrejestrowali kamerzyści było przygotowane już wcześniej. 10 kwietnia rozlano tam benzynę i podpalono.

Jak niebezpieczne wnioski daje ten dowód wszyscy sobie zdajemy sprawę. Ofiary prawdopodobnie nie zginęły w żadnej katastrofie czy zamachu na samolot. Ludzie ci być może zostali wymordowani z zimną krwią, prawdopodobnie w Polsce, a przed śmiercią mogli być okrutnie torturowani. Mógło by dojść do mordu rytualnego jak w Katyniu, o czym świadczyła by późniejsza wojna z Krzyżem pod Pałacem Prezydenckim. Bo to właśnie tam powinien ten Krzyż stać, a nie w Smoleńsku. To być może dlatego idzie taki atak na Obrońców Krzyża, takich jak Janusz Zieliński, który kilka dni temu o mało co nie wyzionął ducha.

Skala tego co się wydarzyło 10 kwietnia może przejść możliwości pojęciowe większości Polaków. To co oferują nam media jest ciągłym atakiem psychologicznym, mającym na celu spowodowanie traumy, a na bazie tej traumy, zbordniarze przygotowują społeczeństwo do tego co niedługo ma się stać z Polską i z Polakami. Przygotowuje się nas do zamachów terrorystycznych, które będą jak w Iraku czy Afganistanie, okazją do likwidacji rzeczywistej opozycji. Jeśli zbrodniarze nadal będą trzymać wodze, to nie wróżę dobrze Polsce i Polakom. Należy jak najszybciej powołać niezależną komisję społeczną, która dokładnie zbada omijane przez dotychczasowe śledztwa wątki, takie jak czy 10 kwietnia w ogóle doszło do odlotu, po co budowano hangar na lotnisku w Okęciu, który zaraz po 10 kwietnia wyburzono, kto i kiedy odprowadzał poszczególnych pasażerów na lotnisko, dlaczego media wyrywkowo podają informacje o faktach, itd.
Taka komisja mogła by zmienić bieg historii.


236 komentarzy 4 lata oszustwa smoleńskiego

 • relikt

  To niesamowite że zacofane cywilizacje około 4000-2000 lat przed Chrystusem budowali generatory prądu w piramidach, które pobierały go z otoczenia. Wycinali tak perfekcyjne bloki skalne, że nie można wcisnąć ostrza żyletki i tak jest na całej powierzchni całości muru,na każdym bloku kamienia!
  http://davidicke.pl/forum/technologie-starozytne-zmiekczanie-kamieni-egipski-beton-t12218.html

 • 1p1h

  Ludzie prosze was…wyluzujcie

  Kid drummer – Epic Street Drumming:
  http://youtu.be/rvon_FC3KGY

 • Alfikdoremi

  Uwaga na ten material dzis wrzucony do youtuba przez sluzby specjalne ktore chca obronić honor poległych czlonkow Delegacji Katynskiej, ten material moze zaraz zniknac z sieci , najlepiej kopiowac !!!!#

  ten material posrednio potwierdza przypuszczenia Monitora i moje o śmiertelnej operacji – false flag ….10.kwietnia

  http://youtu.be/aJkuUVRoG4Q

 • relikt

  Świetna stronka dużo informacji na forum
  http://davidicke.pl/index.php

  • dRUM

   Cokolwiek dotkneła ręka tego człowieka to kłamstwo.
   Jakbyś nie wiedział to już sobie telewizje stworzyl. To jakoś tak idzie programowo,une tam i une tu,vide tv republika lub niezalżnatelewizja .

 • Roma

  no to teraz pewnie ten prezes wystąpi o odszkodowanie od skarbu państwa za 1,5 roku aresztu
  i dopiero zarobi, kosztem wszystkich podatników = absurd goni absurd

  Prokurator generalny: Amber Gold działał zgodnie z prawem

  Prokurator generalny Andrzej Seremet uważa, że słynne Amber Gold działało „na podstawie obowiązujących przepisów” i organy ścigania nie miały podstaw, by od początku bliżej przyglądać się firmie Marcina P. Przyznał jednak, że popełniono błędy.

  Seremet napisał raport na temat Amber Gold specjalnie dla komisji ds. służb specjalnych. Opisał w nim schemat funkcjonowania tej instytucji, opisał działania prokuratury, a także skrytykował rząd za błędy i zaniechania w walce z przestępczością gospodarczą.

  Jak informuje Puls Biznesu, Seremet legalnością działalności Amber Gold uzasadnia fakt, że śledztwo w sprawie domniemanych przestępstw urzędników podejmujących decyzję dotyczących tej spółki zostało umorzone. Prokurator generalny w swoim raporcie napisał:

  Spółka działała na podstawie obowiązujących przepisów, zajmowała się sprzedażą lokat w metale szlachetne oraz udzielaniem pożyczek gotówkowych.

  http://www.biztok.pl/gospodarka/prokurator-generalny-amber-gold-dzialal-zgodnie-z-prawem_a15945

 • marrr

  Czy mógłby ktoś sprawdzić autentyczność informacji pod tym linkiem: (albo jakiś komentarz MP. by się przydał)
  http://soulowicz.wordpress.com/nessara-program-obfitosci/

  dot. „Częściowej Historii i Podstaw NESARY – Prawdziwego Narodowego Aktu Reformy i Bezpieczeństwa Ekonomicznego” – jeżeliby to była prawda to wszyscy byśmy na tym skorzystali – według tego co tam pisze to nawet Alex Jones boi się o tym mówić.

 • OpenIndiana

  A czy będzie ktoś wiedział, czy są lub wyjdą kiedyś tłumaczenia tych niemieckich książek na język polski? Chętnie bym kupił te książki tego autora, ale żadna drukarnia ich nie przetłumaczyła na nas język i nie wydrukowała. Dodam że one należą do książek zakazanych. Danikena też brakuje kilka książek po polsku przetłumaczonych. A ludzie by je chętnie kupili przecież.

  https://amadeus-verlag.de/authors/1_Jan-van-Helsing.html

  Die Kinder des neuen Jahrtausends
  Die Innere Welt (Mängelex)
  Die Jahrtausendlüge (Mängelex)
  Nationale Sicherheit (Mängelexemplar!)
  Hitler überlebte in Argentinien
  Politisch Unkorrekt
  Buch 3 – Der dritte Weltkrieg (Mängelexemplar)

  A tu w tłumaczeniu na Polski:
  Dzieci nowego tysiąclecia
  Wewnętrzny świat (Mängelex)
  Millennium kłamstwo (Mängelex)
  Bezpieczeństwo narodowe (Mängelexemplar!)
  Hitler mieszkał w Argentynie
  polityczna niepoprawność
  Zarezerwuj 3 – Trzecia Wojna Światowa (Mängelexemplar)

  • dRUM

   Jak siedzisz w temacie to chyba znasz Nexus’a ?

   Mają też sklep internetowy coś około 200 tytulow polskie tłumaczenia.

   http://www.nexus.media.pl/ksiegaqc/index.php?zecharia-sitchin,35

   • OpenIndiana

    A skąd pobrać za darmo w całości słownik języka polskiego najlepiej w pdf. Nieraz jak się czyta takie księgi jest wiele nieznanych mi słów, nie chodzi mi o ortograficzny, tylko wyjaśniąjacy skomplikowane słowa. Chciałbym go mieć na dysku, czy to w pdf lub jakoś tak.

    Tak Daniken naliczył też około 40 tytułów, ale mi chodzi o te które są dostepne i nie przetłumaczone tylko w języku niemieckim. Możecie podać wasze ulubione najlepsze książki według was. Ostatnio mam zamiar przeczytać książkę Davida Icke.
    O tych Rotschildach, wszystko na ich temat. Podajcie po kilka tytułów, waszym zdaniem najlepszych książek świata:

  • dRUM

   Däniken’a naliczyłem coś ze 40 tytułów wydanych na jęz polski

   http://lubimyczytac.pl/autor/32226/erich-von-d-niken

 • ernest

  NA YT znalazłem kiedyś taki filmik „Obalenie teorii Sitchina” czy coś takiego – chodziło o spekulacje nt. r. 2012.
  Aczkolwiek to podobno sławny i uznany badacz starożytnych kultur.
  Może gdzieś go fantazja poniosła?

 • OpenIndiana

  Znacie jakieś dobre książki w stylu:
  Jan van Helsing
  Erich von Daniken
  Robert Charroux
  Zecharia Sitchin
  W który jest sporo prawdy opisane od dawnych pradawnych ludziach i współczesnych spiskach iluminatów? I nie tylko.

  • dRUM

   ojej jest ich teraz tysiące. Zajrzyj na Red Ice Creation tam się teraz zbiera śmietanka do wymyślania tym podobnych hipotez.
   Tuzy gatunku jak Richard C. Hoagland , Stewart Swerdlow , John Lear czy inni

   http://www.redicecreations.com

   a tu ich sklepik …książek od lichu

   http://astore.amazon.com/redicecre-20

  • dd

   daj spokoj z tymi ksiazkami wiekszosc z nich to bajki o ktorych mowi wybitny znawca starozytnych jezykow michael haiser
   polecam riddle of a jewish miracle -jak umiesz po angielsku
   oni musza miec zaszczepiony jakich chory gen tak mieli od zawsze

   • OpenIndiana

    A prekognicyjne sny i to prawo na M, zapomniałem nazwy ktoś tu nawet bloga podawał opisane było ciekawie, to też zwykłe bajki? Jaki to niby gen?

    • Prekognicyjne sny to nie bajki.

     Zgodnie z Islamem przed prorokiem Muhammadem istniało czterdzieści kilka dróg do proroctwa – widzenia przyszłości. Jakie były te drogi nie jest już istotne bo po Proroku pozostała tylko jedna. Sny. W snach poznamy przyszłość. Każdy kto nauczył się śnić.

    • relikt

     Tak samo jak pole morfogenetyczne i rezonans morficzny. Podobno gdy śpimy zanurzamy się w taki stan częstotliwości co nas nic nie rozprasza, wtedy możemy cofać się w czasie widzieć przyszłe zdarzenia lub komunikować z innymi istotami nie z tego świata. Już samo to że wszechświat nie powstał z niczego to potwierdza, samo istnienie i niekończące się pytanie kto to stworzył? Bóg. A kto stworzył Boga, co było przed Bogiem.. Można rzecz, jak to pisał pewien filozof, że my ludzie jesteśmy własnymi stwórcami. Gdzieś w odległej przyszłości nowoczesny statek kosmiczny z Ziemi krążąc w otchłani kosmosu, został wciągnięty w czarną dziurę, a tym samym inny wymiar czasoprzestrzeni. Zauważyli planetę identyczną jak nasza Ziemia, dlatego że byli wysoko już rozwiniętą cywilizacją, odnaleźli gatunek najbardziej rozwinięty wtedy na Ziemi, ponieważ oni nie byli przystosowani do ziemskich warunków jakie wówczas panowały. Nazwali go Neandertalczykiem, w wyniku badań i krzyżówki, połączyli swoje własne DNA z tym osobnikiem. Tak powstał homo sapiens, zaginione ogniwo w ewolucji. Potem odwiedzali owego człowieka, który czcił ich jak bogów. Tym samym pętla czasu zatoczyła koło, zapoczątkowali życie nowego gatunku, który tak naprawdę jest ich przodkiem. Taka tam hipoteza i teoria.

    • ernest

     (A kto stworzył Boga, co było przed Bogiem..)

     Ano wychodzi, ze inny stworzył, tamtego jakiś inny i tak w nieskończoność – zatem, nikt by ostatecznie nikogo nie stworzył, świata też by nikt nie stworzył i nie byłoby nic.

     Ale to byłby absurd, bo jednak coś jest.

     Wniosek – na końcu tego ew. łańcucha jest taki Bóg, którego nikt już nie stworzył, a przeciwnie to On stworzył wszystko.

     I to jest najkrótszy dowód na istnienie Boga.

    • seon

     Ale nie takiego Boga jak te kłamstewka Judeonazistów, przepisywane od pokoleń i zmieniane co sobór pod swoje widzi misie. To samo robili rabini, podmieniając swoje nazwy proroków i innych ludzi tamtej epoki. Najgorsze co można zrobić za życia to żyć w kłamstwie i w kłamstwie zginąć.

    • robert

     A ty coś wiesz o soborach, ze takie kawałki piszesz?

    • Judasz

     @robert
     Przecież są księgi o tych soborach i o tych ludziach, ich biografie jacy to byli święci. Nie czytałeś ich, pewnie wierzyłeś wszystko na słowo przekazywane, przez jedyną słuszną świętą inkwizycje hiszpańska. Mojżesz mówi oko za oko, a Jezus nadstaw policzek. To jest dopiero cud że nieomylny Bóg nagle zmienia zdanie, a ludzie łączą te dwa różne światy jako jedna religia. Jak to się mówi tylko wszechświat jest nieskończony i ludzka głupota.

    • robert

     Ludzie nie muszą być swięci, tych zresztą za życia jest mały %, liczy się wartość (ew. prawda) doktryny.

 • Arktur

  Ponoć dzisiaj siły MSW mają dokonać szturmu na separatystów w Doniecku, którzy zajęli obiekty regionalnych władz. Moim zdaniem, jeśli poleje się krew, to Rosja wkroczy celem ochrony prorosyjskiej ludności, ale nielegalny rząd w Kijowie wyda rozkaz bronienia tego miasta. I jeśli ukraińska armia(a przynajmniej jej większość)wykona rozkaz, to prawdopodobnie dojdzie do wojny między Rosją a Ukrainą. Ale czas pokaże jak to się wszystko potoczy…

 • LinuxGNU

  Mówiłem że Google Chrome to szpieg z USA, dziwnie że to izraelski programista odkrył sposób na podsłuchiwanie ludzi. Ciekawe kto pisze te podsłuchy jak myślicie, pakistańczycyc, czy izraelici + USrael?

 • seon

  Jeżeli nadal nie wierzycie, że to bogaci /żydzi /syjonistyczni zwani /masoni, /iluminati /pozabijali w wojnę biednych ortodoksyjnych żydów aby powstało państwo /Izrael, czyli fałszywe proroctwo z /Antychrystem się wypełniło i z rodem /Mojżesza /Dan, to żyjecie w błędzie. Patrzcie /amerykańska firma /syjonistyczna nawet swoje znaki umieszcza w urządzeniach elektronicznych, -swastyki- w pamięciach ram http://twojepc.pl/news30801/Hynix-prezentuje-128GB-moduly-pamieci-RAM-typu-DDR4.html

  • ernest

   Chłopie nie przeginaj, jakie swastyki – przecież to kwadraty.

  • Jakoś trzeba było upchnąć te kości na płytce o takiej, a nie innej długości, żeby zmieściła się ona w standardzie gniazda, a i żeby było minimum zużytego materiału, a i żeby była minimalna długość ścieżek pomiędzy układami. Wiele kryteriów musi być spełnionych, aby to poprawnie funkcjonowało.

  • @seon

   Recz nie w tym jak są poukładane kości.
   Rzecz w tym jak się ma poukładane w głowie.

   • seon

    Skoro tak mówisz i nie ma nikt nic do ukrycia. To idz jako wierny katolik do Watykanu i niech Ci pozwolą przeczytać zakazane księgi z zakazanej biblioteki, przecież prawdziwa conta nie ma się czego obawiać. Zawsze tak było że każdy kto widzi prawdę jest zagrożeniem dla wszystkich władców, czy to judaizmu i ich tajnej księgi, oraz czymś co przekazał Mojżesz kolejnym pokoleniom rabinom, a ma nie ujrzeć światła dziennego. Jak myslisz co to może być, jaieś urządzenie nie z tej ziemi, z nieznanego stopu metali? Cóż takiego rabini ukrywają? Wszyscy kiedyś umrzemy, więc sie przekonamy lub nie kto miał rację, po co kogoś zmuszać siłą palić na stosie, ukrzyzować lub ukamienować. Tamte czasy chyba już minęły, każdy może mieć swoje zdanie co nie? A przepraszam zapomniałem nie może, zaraz posądza o ksenofobie, rasizm i antysemityzm. Ale my nie możemy posądzac o antypolonizm, białyrasizm i okupowanie kraju. Zniewolenie musimy zagryzać zębami i siedzieć cicho.

    • @seon

     A co ty tak uczepiłeś się Watykanu=religii rzymsko-katolickiej i mieszasz ją z Talmudem i jego pokrewnymi?
     Przy takim podejściu to akurat jesteś sprzymierzeńcem tych co pragną, aby zgrzytając zębami siedzieć cicho.

    • ernest

     (niech Ci pozwolą przeczytać zakazane księgi z zakazanej biblioteki)

     Daj namiary gdzie to jest, to jak pojadę przy okazji, może pozwolą. Aha, no i tytuły.

    • dd

     czy prawda jest ze ostatnio zwolnili urzedniczke na wysokim stanowisku w banku swiatowym ktora potrierdza ze w watykanie
     prawdopodobnie zadzi inna rasa
     ta sama co stworzyla judaizm chrzescijanstwo i islam te 2 ostatnie religie na powstanie nwo zloza same z siebie ofiary calopslne

    • OpenIndiana

     dd
     Czy ona czasem nie napisała jakiejś książki o tym? Podawajcie tytuły ciekawych książek z różnymi nowinkami z 2014 najlepiej w języku pl. Powinna tu być na blogu biblioteczka mała z takimi tytułami na temat NWO, Iluminati, Rotschildowie, Wolnomularstwo, Zakon Syjonui i różne takie.

    • dRUM

     O jezuitach i Vatykanie II nie wolno zapomnieć. A także książkach o pzekręcie zwiazanym z misjami Apollo jak rownież rewizjoniżmie historycznym.

    • dd

     do openindiana
     to info z zeszlego miesiaca,
     http://youtu.be/v2s5wbsuDU
     watykan uswiecony przez jezuska jest i zawsze byl najbardziej skorumpowana instytucja
     to tak samo jak z mafia zydowska w usa wszyscy mysla ze to italia byla ,ale fakty sa inne, potrzebna jest tylko Magiczna różdżka(czyli z angielska hollywood) aby przeprogramowac umysly ludzi i swiat toczy sie dalej a byl w latach 30 madry narod za odra ktory chcial zaprowadzic boskie prawa na ziemi ale sie nie udalo i juz sie nie uda

    • OpenIndiana

     Film nie działa na yt
     Uwaga
     Podczas weryfikacji wystąpił błąd.
     To jak ta pani ma chociaż na imię, to książke jeśli ma to znajdę sobie.

    • seon

     „A co ty tak uczepiłeś się Watykanu=religii rzymsko-katolickiej i mieszasz ją z Talmudem i jego pokrewnymi?
     Przy takim podejściu to akurat jesteś sprzymierzeńcem tych co pragną, aby zgrzytając zębami siedzieć cicho.”

     Józef Bizoń
     Powiedzieć Ci czemu? Chcesz naprawdę wiedzieć dlaczego? Dlatego że w religi rzymsko-katolickiej pomiędzy tymi ludźmi mają swoich agentów i ludzi im usługujących. Jest tam mnóstwo udających żydów, którzy przeszli na katolicyzm, a w cale w niego nie wierzą tak naprawdę. To tacy pseudo katolicy którzy się tylko maskują przed innymi Polakami. Powiedz coś wśród nich na żyda, to od razu nastawią na ciebie innych ludzi. Czy Ty myślisz że jak wchodzisz na takie blogi, czytasz takie tematy, to oni nie są na ciebie wściekli? Jesteś w ogromnym błędzie, oni nadal czują się żydami w środku z pokolenia, prędzej popierać będą syjoniste złego, niż Ciebie Polskiego katolika który jest w wierze niby jednym z nich. Jeżeli nie podobają Ci się rządy żydowskie, jesteś przez tych pseudo żydowskiego pochodzenia katolików znienawidzony, tak samo jak my wszyscy. Myślisz że w tych ich telewizjach, radiach katolicki nie mają swoich ludzi syjoniści, aż tak jesteś naiwny? Ich księża niektórzy szkolą się już od seminarium. Popatrz na tych pseudo katolików-homo którzy robią w kościele wybieg mody. A ksiądz syjonista udający duchowego na to pozwala. To jest katolicyzm, nadal uważasz, że oni nie mają tam swoich ludzi i tym nie sterują? Musisz przejrzeć na oczy, Jezus nie promował kościoła i ich bogatych duchownych, to już jest firma, prywatna korporacja, którą chce zwalczyć inna bogata korporacja masonów. Nie chcę należeć do żadnych z nich, chce być wolnym człowiekiem, jak Jezus czy inny żywy organizm na tym świecie. Co jeśli te wrony i mewy to wytresowane sztucznie ptaki, które miały pokazać, pozorny cud, żeby znowu ogłupić naiwnych wiernych? Wiedziałeś o tym że takie ptaki jak wrony, gawrony, kruki to bardzo mądre stworzenia i łatwo ich nauczyć różnych sztuczek. Co jeśli to prowokacja zaplanowana przez kogoś z Watykanu, by wzbudzić naiwne emocje wiernych, pomyśl czasem. Bóg dał nam rozum żeby myśleć, a nie iść na rzeź jako naiwne owieczki. Czy Bóg by chciał żeby ktoś inny ziemski kierował naszym życiem, przyziemny? Po to jest wolna wola, żeby mieć wybór zamiast wypełniać chore rozkazy sekciarzy.

    • robert

     Zasadniczo chyba masz racje kolego, ale mimo to zasadne jest zastrzeżenie, by nie czepiać się religii i Watykanu, tylko kogo innego.

    • dRUM

     by nie czepiać się religii i Watykanu, tylko kogo innego a tym innym sa żydzi jako kozły ofiarne na których przeprowadza się obecnie nagonkę na całym świecie.

     i to dalej nikogo nie dziwi.

     Scenariusz jakby już znany

     jakto mówi „historia lubi się powtarzać”

     http://gaschamberhoax.com/wp-content/uploads/2014/03/jewish-gas-chamber-hoax-holocaust-medium.jpg
     https://www.youtube.com/watch?v=byaBUkOHUwg

    • robert

     Ja nie nazywam tych innych, może ty masz jakieś szczegółowe dane albo prowadziłeś dochodzenie, zresztą narodowość czy pochodzenie nie ma tu znaczenia, a liczą się działania czy owoce tychże.

 • Judasz

  Jeżeli nadal nie wierzycie, że to bogaci /żydzi /syjonistyczni zwani /masoni, /iluminati /pozabijali w wojnę biednych ortodoksyjnych żydów aby powstało państwo /Izrael, czyli fałszywe proroctwo z /Antychrystem się wypełniło i z rodem /Mojżesza /Dan, to żyjecie w błędzie. Patrzcie /amerykańska firma /syjonistyczna nawet swoje znaki umieszcza w urządzeniach elektronicznych, -swastyki- w pamięciach ram http://twojepc.pl/news30801/Hynix-prezentuje-128GB-moduly-pamieci-RAM-typu-DDR4.html

 • Judasz

  Ciągle fakty wychodzą na jaw, niedługo się okaże że Mojżesza stworzyli wysłannicy obcej cywilizacji. Grób w Kaszmirze teraz niech zbadają, zapomniałem że to zabronione i zakazane. http://www.geekweek.pl/aktualnosci/18990/papirus-o-zonie-jezusa-autentyczny Przez ponad 2000 lat oszukiwać ludzkość, przez ponad 5000 oszukiwać naród wybrany, czy to nie grzech wobec Boga?

  • ernest

   No papirus może autentyczny, tylko jeszcze to, co napisane, musi być autentyczne, a z tym problem będzie…

  • dd

   zakazana jest prawda o zydach podczas 2 wojny swiatowej, zobacz na youtube jak dlugo spala sie swinia ile lat zajelo by spalenie 6m cial?

 • Widzę, że Panu Markowi
  wprowadził się dzisiaj od rana jakiś system mieszany stawiania ocen dla komentarzy.
  Tu na stronie 2 są oceny i można dokonywać ocen,
  a na stronie 1 wszystkiego tego brak.

 • maniek

  Dosłownie parę minut temu przeleciał nad Ełkiem myśliwiec na wysokości ok 600m i na pewno nie był to F16. Prędkość przelotowa bo było go słychać zanim sie pojawił na horyzoncie. Leciał od strony Gołdapii w kierunku warszawy. Czyżby rosyjski Mig?

  • maniek

   Leciał na „pusto” bo nie było widać by miał jakieś rakiety czy coś.

   • robert

    Maniek, ale Polska z dawnych czasow ma na stanie radzieckie mig-i, wiec noie ma sie czym ekscytowac.

  • Judasz

   U mnie nonstop latają, wzmożony ruch samolotów, może będzie ta wymarzona wojna wreszcie. Na niebie pojawiły się dziwne obiekty jak by balony meterologiczne, żółtawo-pomarańczowy kolor światła. Jak bym miał dobrą lustrzankę co najmniej 24 megapiksele wrzucił bym filmik na youtube i wam pokazał co wyprawia masoneria syjonistyczna w Polsce, czasem w nocy jak skanują mieszkania i przejadą tym swiatłem po oknie to widać je po drugiej stronie sciany. Robią co chcą z nami polakami, tajne służby MOSSADU w imie bezpieczeństwa. To już nie jest nasz kraj, opanowali go prawie że w całości.

   • ernest

    PRZYGOTOWANIA PRZED CZERWONYM KSIĘŻYCEM W PEŁNI PRZEWIDYWANYM NA 14GO KW.

    • Judasz

     Od ponad roku i miganiem słabym światłem po oknach z tych światełek ma coś z tym wspólnego? Przecież ułożenie trzech planet już było 8 kwietnia w linni prostej. Tak Ci to tłumaczą, a robią swoje. Już prędzej bym uwierzył w objawienie się syna diabła. Zrozum człowieku że to jest mafia okultystów żydowskiego pochodzenia, to nie ludzie to bandyci bez sumienia. Wszystko by kogoś zniszczyć, upokorzyć lub unicestwić. U nich nie ma dobrych ludzi, to jest jak największa sekta świata syjonistów, wspaniale zorganizowana i wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne. Swoich wrogów czyli nas co to zauwazyliśmy, będą nas próbować niszczyć swoimi różnymi sposobami, poprzez policje, tajne służby, podglądanie i przesladowanie, przez urzędy, psychologów i psychiatrów, oszczerstwa, pomówienia, próby wrabiania, zaszczuwania ludzi innych polaków na nas, podrzygiwania społeczne, trucie lekami, wymyślone choroby, szczepionki, katastrofy i wypadki. Jeszcze tego nie zrozumiałeś, to jest wojna wewnętrzna która już się dawno rozpoczęła, wojan na informacje i obrazy. Kto do nich nie przysta zostanie unicestwiony, zamknięty w więzieniu lub szpitalu lub w najlepszym przypadku wypędzony. Popatrz w telewizje i przypatrz się tym ludziom, przejżyj wreszcie na oczy.

    • ernest

     Nie oglądam tv-izji. Jak ktoś to robi, może ma tego rodzaju przykre doświadczenia, to wtedy ma problem.
     Może będą próbować, a naszym zadaniem nie dać się, a nie siać defetyzm.

   • dRUM

    Mafia żydowska – to nie wszystko tylko ta mafia bo słowo illumianti wziło się od zakkonników.Jednym z pierwszych Iluminatorów był Eutymiusz z Athosu.
    Oczywiście pożniej to wszystko ewoulowalo a na początku była to struktura zrzeszająca bardziej mistyków, kabalistów i alchemików, aniżeli ludzi stawiających sobie rewolucyjne cele polityczne.
    Ordo_Templi_Orientis międzynarodowa organizacja religijno-zakonna o charakterze para-masońskim.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Iluminator_(zawód)

 • dRUM

  tutaj chciałem wszystkich przeprosić bo znalazłem zdjęcies satelity

  http://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/525aae26b94b5_noaa-800px.jpg

  🙂 :-0 :-<

 • AQQ

  https://www.youtube.com/watch?v=CU04Xpqnds0#t=393

  Rozmowa z księdzem doktorem na temat zasadności wierzenia w istnienie i dobrą naturę judeo-chrześcijańskiego boga Jahwe.
  ▼▼▼ Spis treści ▼▼▼

  00:00:40 – Wprowadzenie
  00:05:26 – [slajdy] Czym są (A)teizm i (a)gnostycyzm
  —————————————-­————-
  ——– Skąd wiemy, czy bóg Jahwe istnieje. ——–
  —————————————-­————-
  00:07:27 – Skąd wiemy, czy bóg Jahwe istnieje?
  00:14:14 – Czy wszyscy bogowie są tym samym bogiem?
  00:17:17 – Dlaczego uważać, że bóg istnieje? – drugie podejście
  00:18:08 – Jak ksiądz znalazł odpowiedź
  00:20:07 – Czy bóg jest miłością?
  00:23:45 – [slajdy] Czy biblijna historia jest sensowna?
  00:24:56 – Czy szukanie uzasadnionej odpowiedzi jest stratą czasu?
  00:28:02 – Wszyscy bogowie są tym samym bogiem
  00:30:05 – Czy rozprzestrzenienie się religii znaczy, że jest prawdziwa?

  00:30:30 – Pochwała małżeństwa Mahometa z dzieckiem
  ! 00:31:40 – Koran jest dopuszczony przez Jahwe i również prowadzi do zbawienia

  ——– Grzech pierworodny
  00:32:17 – Czym był, i czy w ogóle miał miejsce?
  00:33:46 – Czy Ogród Eden oraz Adam i Ewa to tylko metafora?

  !! 00:36:08 – Czy Szatan działa zgodnie z wolą boga Jahwe?
  ! 00:36:28 – [slajd] Kryteria perfekcyjnego działania wg boga Jahwe
  00:38:24 – Dlaczego grzech pierwotny jest ważny?
  ! 00:39:30 – [slajd] Sprawiedliwość wg chrześcijaństwa

  ——– Historia i pochodzenie boga Jahwe
  —————————————-­——
  !! 00:40:34 – Jego historia, pochodzenie i rodzina
  00:41:02 – Biblijne ślady kultu jego braci
  00:41:02 – Drzewo genealogiczne boga Jahwe

  !! 00:43:44 – [slajdy] Mechanizm działania religii

  00:52:14 – Moda i style ubierania pośród kleru

  00:55:50 – Kościół Katolicki a Teoria Ewolucji
  00:56:25 – Dlaczego Watykan utrzymuje wiernych w nieświadomości o zaakceptowaniu ewolucji człowieka?
  00:59:45 – O biednych księżach-kreacjonistach.
  01:02:46 – O Radiu Maryja

  ——– Czy biblijny bóg Jahwe jest bogiem dobrym?
  —————————————-­———–
  01:06:55 – Dlaczego mielibyśmy uznać Jahwe za dobrego?
  01:07:40 – Potop – rzecz faktyczna? Rzecz dobra?
  01:08:55 – Czy obozy zagłady były wolą boga?
  01:17:11 – Rola świadka oraz „świadka” w przyjęciu wierzenia

  !! 01:19:53 – Czy bóg wysyłający 2 niedźwiedzie do rozszarpania 42. dzieci jest dobry? – czyli jak chrześcijaństwo działa na zdolność odróżniania dobra od zła

  01:33:54 – Podsumowanie dotychczasowej dyskusji, oraz modlitwa księdza do Szatana 🙂
  01:34:32 – Kto w Biblii jest tym dobrym – Jahwe, czy Szatan?
  01:35:49 – Czy uczucia mogą służyć do dokrywania prawdy?

  !! 01:36:45 – „Szef wiedział, jak to ocenić. Nie dyskutuję, nie odważam się krytykować szefa.”

  !! 01:37:35 – Biblijne zbrodnie przeciw ludzkości boga Jahwe, oraz ludzkie czyny wynikające z powyższego cytatu.

  01:40:18 – Dlaczego katolicy mają tylko 9 przykazań?

  ——– Więcej o historii judeo-chrześcijaństwa
  —————————————-­——–
  01:41:05 – Egipska geneza judaizmu. Czy żydzi czczili Faraona?
  ! 01:43:17 – Czy Jezus jest prawdą, bo wyszło mu zmartwychwstanie?

  !! 01:45:50 – Antyludzkie oraz nonsensowne przykazania biblijnego Jahwe
  ! 01:46:50 – [slajdy] 613 przykazań ignorowanych przez chrześcijan
  01:49:07 – [slajdy] kogo Jahwe nakazuje Ci zabijać
  01:50:10 – [slajdy] Kim jest biblijny Jezus?
  01:52:05 – The Clergy Project – pomoc duchownym-ateistom
  !! 01:55:12 – Myśl przewodnia św. Pawła – twórcy chrześcijaństwa

  • AQQ

   Plany kk na zaś – nawrócić Chiny! 😉

   Bez religii dobrzy ludzie czyniliby dobro, a żli ludzie czyniliby zło.
   Ale aby dobrzy ludzie czynili zło do tego potrzebna jest religia.” Steven Weinberg”

   • robert

    A co jest potrzebne, zeby zli czynili dobro?

    • Ciekawyyy

     (((A co jest potrzebne, zeby zli czynili dobro? )))
     Aby źli czynili dobro potrzebny jest brak religii

    • Ogończa

     Jest taka możliwość Robercie : Gdy dobrzy ludzie są naprawdę dobrymi / a nie obłudnie dobrymi / a źli to dostrzegają i zaczynają zjawisko pozytywnie analizować . Wtedy mały podmuch Ducha Św. i zły może stać się dobrym .Najskuteczniejszy w wychowaniu jest najpierw własny uczciwy przykład . To warunek najpierwszy .

    • Ogończa

     Ciekawyyy tego nie przemyślał tylko tak sobie palnął .

    • ernest

     (Aby źli czynili dobro potrzebny jest brak religii )

     Wątpię, bo i tak się religią nie interesują.
     Bo póki co religia nie jest przymusowa.

     ( a źli to dostrzegają i zaczynają zjawisko pozytywnie analizować )

     Tylko czy są do tego zdolni.
     Bo jakby tak było, nie byliby tacy źli.

    • Ciekawyyy

     Zaiste Erneście w rzeczy samej co napisałeś podobne jest:

     Siedzieli w spokoju i jedli to czego nie mieli,
     bo gdyby to mieli , czego nie jedli,
     nie byli by tymi kim byli.
     Kim oni byli ???

    • ernest

     baaaardzo to ciekaweeee

    • Ciekawyyy

     Nie tyle ciekweee co przykreee bo byli eunuchami.
     W spokoju jedli kurze jaja, ludzkich nie jadali w ogóle,
     swoich od dawna nie mieli ale kurze jedli.

   • W ramach reform Mao 20 mln ludzi
    zmarło z głodu .Co AQQ na to
    ????

  • Ciekawyyy

   Nie chce nikogo martwić , lecz religie mają się ku upadkowi
   stoją za nimi od tysiącleci, Reptylianie to tacy gadzi kolesie w łuskach z pionowymi źrenicami o trójpalcych stopach wyglądu popularnego Szatana Diabła, najwięksi to Draco ze skrzydełkami.

   Mam tez dobre wieści dla Teistów , od ponad dekady Gady tworzą nowe nurty Nev Age, będzie w co wierzyć na nowo COOL Watykanem staną się Scjentolodzy sztywni Masoni odejdą do lamusa za zbawienie będą robiły przyjazne brygady UFO ludków i wiara w Kreacje .
   Oczywiście to żadne optymistyczne wieści zmienia się świadomość ludzka trzeba zmienić poziom wiary bo inaczej hodowla zajarzy że służy Gadom do produkcji darmowej energi myśli z ich emocji.

   Jest jeszcze pewien nie lada problem ano globalnego kataklizmu
   który mogą gadziny spowodować na wypadek nieprzewidzianych zachowań ludzkiej masy hodowlanej z nazbyt wysokiej wiedzy jaka jest ich rola i kto ich hoduje od setek tysięcy lat.

   Krąży w sieci odpłatnie na SMS opracowanie pod takim tytułem:
   Mega-kody WSZYSTKIE OPRACOWANIA W JEDNYM – Arkadiusz Pawliszyn
   Radze wszystkim to ściągnąć waży aż 17 Mb zdacie sobie sprawę
   że scenariusz globalnego kataklizmu jest prawdopodobny
   Ewentualnie mogę podesłać Adminowi jeśli ktokolwiek jest tą tematyką zainteresowany a zaręczam że to poważne opracowanie
   autor spędził nad nim 6 lat życia jest matematykiem.
   Nie mogę podać na upload ponieważ pan Pawliszym od jakiegoś czasu rości sobie prawa autorskie co do bezkrytycznego powielania.
   Przepraszam za dygresję od tematu głównego.

   • robert

    Jakie wszystkie opracowania?

    • ernest

     „666 = bin 1010011010 = 1111100000 = 992!
     999 = bin 1111100111 = 1111111100 = 1020!
     Widzicie to! 992 + 1020 = 2012!”

     Dzięki stary za te wielkie tajemnice.
     No chyba, ze się doczytałeś czegoś ciekawszego.
     To napisz, bo nie chce mi się czytać i podejrzewam, że nie tylko mnie.

    • Ciekawyyy

     Nie chce robić z blogu stronki science fiction dlatego podałem odnośnik i instrukcje gdzie ewentualnie ściągnąć pracę p. Pawliszyna i w niej jest baaaaardzo obszerna reszta i baaaardzo ciekaaaawa. leniuchu Erneście gość siedział nad nią 6 lat życia i ja mam to tu streszczać zas ty pojąć odczytując pierwsze dwieście linijek tekstu z kilkudziesięciu tysiecy pozostałych. http://chomikuj.pl/ugrego23/KOD+PIKTOGRAM*c3*93W/Mega-Kody+WSZYSTKIE+OPRACOWANIA+W+JEDNYM+-+Arkadiusz+Pawliszyn,2178005047.doc
     Sciągnij sobie Chomik chce 2,80 zł z Vatem to koszt bułki bez masła i za to być może zrozumiesz że budowniczowie piramid w Egipcie Cheopsa itd. to ci sami kolesie co cytowali wieszczom Stary Testament jak i ci sami co tworzą większość cudownych wypalanek falą mikrofali w zbożach tkzw. ufo piktogramy.
     W pracy jest również odpowiedź co do daty ewentualnego ukrócenia naszej cywilizacji.

    • ernest

     Nie leniuchu, tylko na tym postęp polega, ze ktoś siedzi pół życia nad czymś, a inni masowo potem korzystają z tego nieświadomi, ze ktoś zęby zjadł na czymś.

     Listuj tu tezy, ale takie, które mają jakiś realny związek z życiem przeciętnego człowieka, a nie ezoteryczne bajania o jakichś czenelingach, itp.

    • Judasz

     Dodaj do siebie liczbę 6. Jeżeli A=6, B=12, C=18, D=24 itd. Poznasz jedno imie Bestii jeżeli dodasz sobie jej litery.
     C O M P U T E R = 666
     K I S S I N G E R = 666

     Żyjące w północnej Arizonie plemię Indiańskie Hopi zna takie o to proroctwo: Nikt nie może kupić ani sprzedać, kto nie ma znaku niedźwiedzia. Kiedy ten znak stanie się widoczny nastąpi trzecia wojna światowa.
     Musimy sobie uzmysłowić, w jakich okolicznościach Indianin sprzed kilku stuleci dostaje wizji, która pozwala mu ujrzeć kod kreskowy. Nie zna on oczywiście tego kodu pod jego nazwą, toteż w indiańskim opisie ów znak przypomina slady rozstawionych szponów niedźwiedzia. Kreski na towarach stanowią różne kombibacje podwójnych linii, które dzięki wytłuszczeniu niektórych i odległosciom między nimi odpowiadają okreslonym liczbom. Widać dwanaście krótszych pasków podwójnych, sześć po prawej i sześć po lewej stronie. Do nich trzeba dodać trzy dłuższe, na lewym i prawym krańcu, oraz pośrodku. Kiedy odnajdziecie po prawej stronie liczbę sześć pod krótszymi kreskami(kombinacja dwóch cienkich kresek) i porównacie je z dłuższymi to przekonacie sie że i te dłuższe paski reprezentują liczbę 6, tyle że nie widnieje ona pod nimi. Trzy kombinacje dwóch dłuższych kresek są i pozostają jednakowe w każdym kodzie kreskowym, jaki na świecie istnieje, zmieniają się tylko krótsze kreski. oznacza to że komputer zawsze poznaje kombinację 666. Ciekawe i symboliczne jest to że największy komputer świata z którym połączone są wszystkie pozostałe, stoi w brukseli i nazywa się La Bete – Bestia.
     Dzisiaj świat zachodni nie może się obejść bez kodu kreskowego, ani dokonywać zakupów bez kart kredytowych. Niedługo kod kreskowy pojawi się na rękach albo czołach lub bądź w tych samych miejsach pod skórą. Dlaczego własnie w tych miejscach? Bo czip funkcjonuje dzięki niewielkiej baterii czy też pompie cieplnej, a ładowanie tej baterii odbywa się poprzez przemiane nastepowanie zimna i ciepła. Dłoń i czoło są tymi częściami ciała, w obrębie których najczęściej zmienia się temperatura, a poza tym są one najbardziej przydatne do identyfikowania osób.

    • Ciekawyyy

     Dobrze przepraszam Erneście za tego leniucha ,nie można być takim, skoro deklaruje się bardzo odważną próbę zaglądania do archiwów upasionych ryzykując swą karierą na KUL
     tytuł i stanowisko zresztą nic by nie pomogły, spasieni nie chcą tam wpuszczać nawet światowej sławy badaczy historyków.

     W pracach p.Pawliszyna notorycznie przewijają się te same liczby wyników z klucza co w Biblii np. 666 czy 44000 a również zaszyte w lustrzanej (Da Vinci uwielbiał tą metodę lustra) analizie piktogramów oraz w wymiarach piramid z Gizy.
     Radze ściągnąć bo bazgrolić można setkami postów to bezsens, tą pracę przeglądałem ponad tydzień czasu na wyrywki. Żeby nie było że to kit 2012 r , p. Pawliszyn opracował ją wcześniej i udostępnił wówczas jeszcze darmo w sieci , ja ściągnąłem ją w październiku 2012r. Miłej lekturki i porada – przejdź na Nev Age nie będziesz podejrzany wśród swoich.

    • ernest

     tezy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     a nie kity z satelit, których być może nie ma.

    • Betii

     @Judasz a co o tym sadzisz ???

     „Tu jest mądrość. Pozwól mu, że ma rozum policzyć liczbę bestii: bo to jest
     ilość (a) człowieka; A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. „[Obj. 13:18}
     http://www.whatabeginning.com/Misc/isaacnewton.pdf

 • Graża

  robią akcję o szczepionkach – kilka dni temu czytałam że sanepid ostrzega przed unikaniem szczepień bowiem wzrosła liczba zachorowań na ospę i odrę( jak moje były w wieku przedszkolnym nikt nie ukrywał dzicka przed zachorowaniem na choroby wieku dziecięcego – bo i tak większość ludzi zaszczepionych je łapie, a lepiej jak w wieku dziecięcym), dwa dni później info że mniej było zachorowań nagrypę ale trzeba się szczepić i nie lekceważyć grypy która jest bardzo groźna(jak byłam dzieckem tez chorowaliśmy na grypę i nasi rodzice – nikt nie umierał od grypy!), dzisiaj że szczepionki sa za drogie – zapewne zafundują wszystkim darmowe – TO WAŻNY TEMAT dotyczy dzieci, następnych pokleń, trzeba informować o skutkach, trzeba przestrzegać przed taką pomocą jak ta opieka nad chorym dzieckiem, nie jest ważne w jak pięknie umeblowanym pokoju dziecko się wychowuje ale ważne jest aby miało miłość rodziców,ich czas, zdrowe jedzenie, aby matka i ojciec mieli czas tą miłość przekazać, chrońmy nowe pokolenia! Wracać do rodzin wielopokoleniowych, dbać o rodzine a nie o zyski korporacji.

  • Peryskop

   Graża poraża.

   Nie treścią, bo ta jest akurat słuszna.

   Ale uwiarygodkową nieporadnością Mulącej poraża Graża.

  • monitorpolski

   Sanepid jest już pod bezpośrednią kontrolą rządu światowego. „Nowelizacja ustawy jedynie porządkuje przepisy. Musiała zostać przeprowadzona, gdyż zmieniła się struktura sanepidu – mówi Jan Bondar.”
   http://niezalezna.pl/30732-sanepid-jak-policja
   http://www.stopnop.pl/stowarzyszenie/dzialania/139-apel-do-prezydenta-o-debate-nad-nowelizacja-ustawy-o-chorobach-zakaznych

   • Roma

    no skoro Jan Bondar wypowiada się w imieniu Sanepidu w taki sposób jak wyżej,
    że „porządkują” przepisy … w kwestii szczepień

    to może warto zauważyć, że nazwisko BONDAR wskazuje na pochodzenie ukraińskie
    bondar = słowo po ukraińsku oznacza bednarz
    i jest to nazwisko dosyć popularne na Ukrainie,
    jak u nas Kowalski i Kowalczyki itd
    http://nadbuhom.pl/art_2545.html

    dla ew. zainteresowanych podaję cytat:

    Nazwiska Bondar, Bondaruk, Bondarenko powstały od ukraińskiego słowa бондар, oznaczającego bednarza – rzemieślnika wyrabiającego beczki. Z kolei Czaban, Caban przywodzą na myśl чабанa – pasterza owiec lub wołów. Stelmach czy Stelmaszuk utworzono od стельмахa – rzemieślnika zajmującego się wyrobem wozów i części do nich, natomiast Koniuch od конюхa – koniucha, stajennego – pastucha lub parobka doglądającego koni. Częstsze na terytorium białoruskojęzycznym nazwiska Gonczar, Hanczaruk powstały od słowa гончар (ганчар) oznaczającego garncarza.

  • AQQ

   @ Graża
   wszystko układa sie w całośc barbarzynskiego nwo!
   Kiedyś kobiety zajmowały się domem, potem kobiety pracowały, ale do 55lat i mogły pomagać w wychowaniu wnuków. Dziś 67letnia kobieta nie będzie miała szansy pomagać przy wnukach, chyba że doczeka prawnuków! 😉
   Jestem za likwidacją żłobków i przedszkoli – dlaczego obce kobiety za pensję mają wychowywać nie swoje dzieci, dlaczego rodzice nie mają takiej szansy?

   • Graża

    coś dla poprawienia nastroju: http://pytamy.pl/kat,10,title,pamietacie-piosenke-ze-shreka,pytanie.html?smclgnzlticaid=61287c
    czy aż tak z tym przywiązaniem kobiety do prac domowych -to się nie zgadzam, kiedyś na rekolekcjach zakonnik wygłosił kazanie o kobietach podzilonych na ,,ewy” i ,,marje” – ewy (wyzwolone, z telefonami komórkowymi, prowadzące firmy, oczywiście zdradzające i wyzywająco brne) marje – (ciche,pokorne,skromne, piękne!), jakiś miesiąc temu pewien ksiądz-poeta w czasie czytania swej poezji wspomniał jak to pięknie kiedy żona wytrzyma alkoholizm męża do późnych lat życia(wtedy on już nie ma siły pić tyle, no i oboje dożyją tejchwili)i razem przydrepczą do kościoła – wierzę i kocham Boga – ale byłam bardziej ewą niż marją bo miałam firmę, komórkę, z racji zawodu rozmawiałam częściej z mężczyznami, od alkoholika który się nie chce leczyć uciekłabym czym prędzej – chodziłam do przedszkola i moje dzieci chodziły do przedszkola, chodziłam do żłobka(mama pracowała) ale kurcze, uczono mnie w przedszkolu, szkole podstawowej, na religii w kościele miłości do Boga, Ojczyzny, szacunku dla starszych i miłości dla bliźniego, zachowanie moje i moich rówieśników było kontrolowane w domu, szkole, na ulicy i w kościele(teraz nawiedzony rodzic może postawić zarzut że napada się jego dziecko) jednak nie narzucałabym ról tak szczelnie( lubie jak słyszę że coś pysznego podałam do jedzenia, jak ciasto znika a dom pachnie rodzinnie ale dlaczego nie miałabym cieszyć się pracą zawodową?) to jeszcze raz dla poprawienia nastroju: http://pytamy.pl/kat,10,title,pamietacie-piosenke-ze-shreka,pytanie.html?smclgnzlticaid=61287c

    • Graża

     wy (wyzwolone, z telefonami komórkowymi, prowadzące firmy, oczywiście zdradzające i wyzywająco Ubrne) – przepraszam, literówka

 • flowman

  NIe moge dostac się na strone dr.Kękuśa, czy wie Pan MP co moze być przycczyna, czeam na dalsze newsy. Pzdr.

  • monitorpolski

   Niezapłacony rachunek. Strona nieługo wróci.

   • maniek-Drugi

    Panie Marku! – nie chce nic zarzucac – ale zydy raczej sie nie zabijaja – potwierdzeniem jest 9/11 – chyba,ze „morduja” sie…. mordowaniem!…nie bede czytal tych „rewelacji” – bo mi sie nie chce – streszczenie wystarczy!…ale poniewaz nie spalem/ponad!/ 4 miesiace – po tej „kata$$trofie” – wraz z innymi podobnie sceptycznymi – cos tam wykopalem – wnioski http://marucha.wordpress.com/2011/12/24/a-moze-jednak-nie-katastrofa/ – polecam ten artykul!….co do „ofiar” – nalezaloby moze jeszcze raz „pszepytac” rodziny ofiar – za co dostaly tyle kasy?….kto lezy na WAwelu?/trumny na pewno!/…nawet kiedys spytalem – na jakiej plazy odpoczywa „zdrajca lezbijski” – prezydent Kalkstein – Kaczynski?…
    Smolensk 10.04.2010 Niewidoczna delegacja?
    http://www.youtube.com/watch?v=d2CsccVeH-w

 • kk7qq

  AQQ – Wiekszosc matek bedzie zachywycona ta nowina .Szczytem szczescia dla nich jest zaszczepienie malucha np.ta drozsza „lepsza „szczepionka .
  Mam przyjemnosc goscic na roznych prywatnych forach widze jakie jest nastawienie ,one naprawde wierza ze robia wszystko co najlepsze ,zadne argumenty nie trafia one nawet nie chca sluchac ani czytac nic na temat przeciwko .Tu zacytuje fragment co napisala mi jedna z madralinskich 😉 :

  „uwazam szczepienia ochronne za jedna z najlepszych rzeczy, jakie mozemy zrobic dla swych dzieci

  mam trojke dzieciakow zaszczepionych na wszystko, co bylo wskazane przez lekarza
  dzieki temu nasze dzieciaki przestaly umierac

  Nie interesuje mnie sklad tych szczepionek, wazne, by dzialaly. Chyba wszyscy slyszeli o wielkim powrocie gruzlicy po zaprzestaniu szczepien? „

  • robert

   Ale to napisala jakas oplacana aktywistka chyba, choc faktycznie stopien fanatyzmu i slepoty zatrwazajacy, gdyby naprawde ktos tak myslal.

 • AQQ

  Pierydole fiskusa i złodziei z wiejskiej- Stonoga w Superstacji.(odsiedział niesłusznie 3lata w więzieniu, był w Samoobronie)
  https://www.youtube.com/watch?v=YdLZ78tcOYs#t=95

 • everyman

  każdy nasz zły uczynek zakłóca pierwotną harmonię świata. Spróbujcie zmieniać świat na lepsze a zobaczycie pozytywną różnicę jeszcze za waszego życia.