Alarm – Bronimy dobrej żywności. PILNIE WYŚLIJ LIST!

Poniższy list w formacie doc jest tutaj: https://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2016/12/List-do-Ministra.doc

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel
Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Jestem głęboko rozczarowana/y stanowiskiem PISu w związku z kolejną zmianą stanowiska w sprawie rozporządzenia dotyczącego sprzedaży detalicznej przez rolników(*).
Domagam się dotrzymania słowa zgodnie z tym co usłyszałam/em podczas posiedzenia komisji rolnictwa! DOMAGAM SIĘ WPROWADZENIA OD 1 STYCZNIA 2017 ROKU ROZPORZĄDZENIA do ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników z zapisami:
„Sprzedaż detaliczna małych ilości, wytworzonej przez rolnika żywności MA podlegać TYLKO rozdziałowi III załącznika II rozporządzenia 852/2004”.

 


UZASADNIENIE: Mała skala i ograniczenia ilościowe tej działalności są wystarczającym powodem zastosowania minimalnych przepisów sanitarnych, które zawarte są w rozdziale III załącznika II do rozporządzenia WE 852/2004.
(*) Sprzedaż żywności przez rolnika nadal będzie niemożliwa

 

Z poważaniem, …………………………….

 

Powyższy list wysłać należy na następujące adresy:
kancelaria@minrol.gov.pl;   krrw@sejm.gov.pl;   ardanowski@wp.pl;
jkardanowski@wp.pl; telusrobert.biuro@gmail.com; jsachajko@gmail.com; biuro@icppc.pl

190 komentarzy Alarm – Bronimy dobrej żywności. PILNIE WYŚLIJ LIST!

 • Świętowit

  Warto było by się przyjrzeć tej Polskiej agencji „kosmicznej”, czym tak naprawdę się zajmuje. Nie widziałem tam żadnych teleskopów, ale za to mają anteny GWEN do tresury ludzi( zasięg 450 km).Pracują tam na okrągło codziennie do godz. 23 nawet w niedzielę( sprawdzę czy również w święta). Wstęp dla zwykłych ludzi zabroniony.Budynki odporne na działanie fal elektromagnetycznych, podobnie jak nowe budynki sądów, gdzie wiadomo kto pracuje.Bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajduje się tam centrum dowodzenia HAARP. LOFAR + HAARP i wszystko wiadomo. Ciekawe jakie mamy osiągnięcia w podboju kosmosu i na co tak naprawdę idą nasze pieniądze.Polska nie potrafiła nawet wystrzelić swojej rakiety „Bursztyn” na wysokość 10 km (2016r.), bo cała kasa poszła na wymyślanie nowych chorób i aplikowanie ich ludziom.Mam pomysł jak dobrać się do nich.

  • Świętowit

   W jaki sposób sprawdzić czy posiadają jakiekolwiek kompetencje w badaniu kosmosu.Bardzo łatwo można to zweryfikować. Młodzież obecnie wie więcej co dzieje się w świecie niż dawniej, głównie dzięki internetowi.Warto było by dotrzeć do nauczycieli geografii i fizyki, aby zorganizowali wycieczki edukacyjne do siedziby Polskiej Agencji Kosmicznej.Wiadomo,że tam powinni dowiedzieć się najwięcej z pierwszej ręki.Zadawać jak najwięcej pytań o osiągnięcia Polskiej Agencji Kosmicznej, co oni do tej pory byli w stanie zbadać. Chyba takie wyniki nie powinny być tajne. Jeśli nie wyrażą zgody na wejście do ich siedziby, to zgłaszać do wydziału oświaty, że PAK uniemożliwia młodzieży dokształcania się i poznania tajników kosmosu.

   • Ania

    Siedzibę to mają w Gdańsku.
    A gdzie te urządzenia o których piszesz ?

   • kk7qq

    Ciekawa sprawa Swietowit@ z ta agencja „kosmiczna” wyglada ze robia jakies „kosmiczne ale jaja ” ,produktywnosci ich dzialan cos ni slychu ni widu ,chyba ze pracuja nad super tajnymi projektami i czyms wreszcie zaskocza 😉

    poki co rozszerzaja sobie swoje krolestwo kosmiczne

    https://www.polsa.gov.pl/pl/wydarzenia/wydarzenia/13-ostatnie/202-delegacja-z-sieradza-w-siedzibie-agencji#

    „W dniu 07.12.2016 roku centralę POLSA w Gdańsku odwiedziła delegacja Starostwa i Muzeum Okręgowego w Sieradzu.
    POLSA Gdańsk

    Stronę samorządową reprezentował starosta sieradzki Mariusz Bądzior, a muzeum jego dyrektor Jerzy Kowalski. Ze strony Agencji w spotkaniu wziął udział Wiceprezes POLSA ds. Nauki dr hab. inż. Marek Moszyński, Departament Edukacji reprezentował jego dyrektor prof. dr hab. inż. Cezary Specht. Podczas spotkania poruszono kwestię organizacji przyszłorocznej VIII Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej, w której finansowo i merytorycznie partycypować ma również POLSA. Konferencji przyświecać będą dwie szczególne rocznice, a mianowicie jubileusz 80-lecia wydania fundamentalnej pracy Arego Szternfelda „Wstęp do kosmonautyki”, oraz 60-ta rocznica wystrzelenia pierwszego sztucznego satelity Ziemi Sputnika 1.

    Drugim dyskutowanym tematem była oferta założenia Narodowego Centrum Edukacji Kosmicznej z siedzibą w pałacu w Męckiej Woli pod Sieradzem. Z racji szerokiej bazy socjalnej (sale wykładowe, internat, stołówka, rozległy park i otulina leśna) i sprzyjającej logistyki (położenia praktycznie w samym centrum kraju, w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych), byłby to doskonały obiekt do prowadzenia różnego rodzaju branżowych konferencji, sympozjów, warsztatów, spotkań tematycznych, a nawet organizowania szkolnych ferii czy wakacji pod patronatem POLSA. Więcej szczegółów wkrótce. „

    • kk7qq

     Kosmiczna agencja ma strone na fb

     Newsy zwalaja z nog :

     „Kosmos otwiera się na spółki z Polski ”

     http://www.rp.pl/Zycie-Pomorza/312129867-Kosmos-otwiera-sie-na-spolki-z-Polski.html#ap-3

     Możemy zostać znaczącym graczem w przemyśle kosmicznym. Coraz lepiej radzą tu sobie firmy z Trójmiasta.

     Rozwój branży kosmicznej jest jednym z elementów planu Morawieckiego. Po przystąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) polskie firmy i jednostki naukowe uzyskały prawo do udziału w misjach realizowanych przez Agencję.
     – Oznacza to, że na przykład małe i średnie przedsiębiorstwa mogą rozwijać w Polsce najnowocześniejsze technologie oraz produkty i w ramach komercyjnych kontraktów oferować je Agencji – mówi Paweł Wojtkiewicz, prezes Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.
     Trzeba znaleźć niszę
     Polskie firmy w ostatnich latach udowodniły, że z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi branża kosmiczna, radzą sobie znakomicie. Przykład? Opracowane i wyprodukowane przez Vigo System detektory pracują obecnie na pokładzie łazika Curiosity, w ramach misji Mars Science Laboratory. Firma uzyskała też status oficjalnego dostawcy podzespołów dla NASA. Z kolei eksperci z SatRevolution pracują nad pierwszym polskim prywatnym satelitą – Światowidem – oraz dwoma nanosatelitami w klasie PhoneSat (Rusałka 1 i Rusałka 2)

     Rozwój branży kosmicznej jest jednym z elementów planu Morawieckiego. Po przystąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) polskie firmy i jednostki naukowe uzyskały prawo do udziału w misjach realizowanych przez Agencję.
     – Oznacza to, że na przykład małe i średnie przedsiębiorstwa mogą rozwijać w Polsce najnowocześniejsze technologie oraz produkty i w ramach komercyjnych kontraktów oferować je Agencji – mówi Paweł Wojtkiewicz, prezes Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.
     Trzeba znaleźć niszę

     Polskie firmy w ostatnich latach udowodniły, że z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi branża kosmiczna, radzą sobie znakomicie. Przykład? Opracowane i wyprodukowane przez Vigo System detektory pracują obecnie na pokładzie łazika Curiosity, w ramach misji Mars Science Laboratory. Firma uzyskała też status oficjalnego dostawcy podzespołów dla NASA. Z kolei eksperci z SatRevolution pracują nad pierwszym polskim prywatnym satelitą – Światowidem – oraz dwoma nanosatelitami w klasie PhoneSat (Rusałka 1 i Rusałka 2).
     – Testujemy nasze możliwości i precyzujemy cele, a w przyszłości chcemy być integratorem całych systemów satelitarnych – mówi Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel SatRevolution. Dodaje, że coraz lepiej na kosmicznym rynku rozwijają się mniejsze firmy, które często dzięki prywatnym inwestorom i nieszablonowym pomysłom wnoszą dynamikę do branży.
     – Chcemy pokazać, że Polska może zaistnieć na międzynarodowym rynku nie tylko produkując podzespoły do kosmicznych maszyn, ale dostarczając całościowe rozwiązania satelitarne – podkreśla Zwoliński.
     W branży błyszczy też firma Creotech Instruments. Zaangażowana jest w szereg projektów kosmicznych realizowanych na zlecenie ESA.
     – Nasz kraj i działające tu firmy powinny postawić na specjalizację w obrębie ściśle zdefiniowanych nisz, które, ze względu na postęp technologiczny, będą się rozwijały i w perspektywie kilku-, kilkunastu lat przestaną być niszami – uważa Grzegorz Brona, prezes Creotech Instruments. Jedną z takich nisz jest produkcja mikrosatelitów, czyli platform satelitarnych o wadze od 10-15 do około 150 kg.
     Rynek większych podzielony jest już między wielkie koncerny. – Mniejsze firmy są angażowane do udziału w konstruowaniu tych urządzeń w roli dostawców poszczególnych technologii lub podsystemów. Rolę integratorów satelitów w tych projektach odgrywają jednak najwięksi, którzy posiadają ogromne sterylne hale montażowe i budowane przez dziesięciolecia know-how – mówi szef Creotech Instruments.

     Pieniądze, pieniądze…

     Siła polskiego sektora kosmicznego jest wprost proporcjonalna do środków, jakie Polska przeznacza na tzw. programy opcjonalne Europejskiej Agencji Kosmicznej i program krajowy. – W ostatnich dniach odbyła się ESA Ministerial Council 2016, podczas której polska delegacja zwiększyła ilość środków alokowanych do programów Agencji o 25 proc., do ok. 11 mln euro rocznie – informuje prezes Wojtkiewicz. Dodaje, że jest to dobry sygnał dla sektora i potencjalnych inwestorów.
     Jednak z drugiej strony Polska, mająca przecież ambicje budowania konkurencyjnej, innowacyjnej gospodarki, nie powinna znajdować się w grupie państw o najniższym budżecie w Agencji, a tak jest teraz. Polski sektor kosmiczny, czeka również na uruchomienie krajowego programu kosmicznego. – Już w marcu 2016 roku Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, przedstawił rekomendacje dotyczące charakteru oraz kształtu programu – podkreśla Wojtkiewicz. Wiele państw ma już takie programy.

    • Peryskop

     kk7qq, dzięki za pomacanie POLSA – kolejnej atrapy za „kosmicznym” kamuflażem.

     Ale to jest trend światowy, wyznaczony standardami NASA, Disneylandu, Hollyvoodoo i innych ajencji info&dezinfo.

     Właśnie Trump powołał Elona Muska (ang = piżmo; szw = dżdżownica), który oprócz elautoTesla i próżniowych super kolei, puszcza rakiety wielokrotnego użycia i zapowiada tanie loty na Marsa – tuż obok Keshe i POLSA 🙂

     Co ciekawe Musk krytykując Trumpa wspierał Hilarię C.

     No ale dziś tylko krowa nie zmienia poglądów na lepsze 🙂

     http://www.independent.co.uk/news/people/elon-musk-donald-trump-advisory-council-a7474416.html

  • kk7qq

   „Bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajduje się tam centrum dowodzenia HAARP. LOFAR + HAARP ”

   Mysle ze maczaja w tym palce .

   Sa polaczeni z tym wszytskim i pewnie tez dobrze wiedza co lata na codzien i po co

   Ciekawy posiadaja symbol LOGO …

   https://www.polsa.gov.pl/pl/wydarzenia/wydarzenia/13-ostatnie/199-wizyta-w-przedsiebiorstwach-doliny-lotniczej

   • kk7qq

    Właśnie mija rocznica 4 lat członkowski Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. 19 listopada 2012 r. został podpisany traktat stowarzyszeniowy między Polską a Europejską Agencją Kosmiczną. Czy coś się zmieniło przez te cztery lata dla Polski?

    rozwój sektora kosmicznegoKoniec roku 2012 to nie był jednak początek współpracy między Polską a ESA. W 1994 roku nasz kraj podpisał z Agencją umowę o współpracy w zakresie pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Umowę tę rozszerzono w 2002 roku. Dzięki porozumieniu polscy specjaliści mogli brać udział w programach naukowych Agencji. Tego efektem było opracowanie technologii na potrzeby flagowych misji ESA, takich jak Cassini-Huygens, Integral, Mars Express, Rosetta, Venus Express czy Herschel. Był to także okres powstawania pierwszych polskich przedsiębiorstw działających w obszarze usług opartych na technikach satelitarnych. Kolejny ważny moment nastąpił w 2007 roku, kiedy to Polska podpisała z ESA Porozumienie o Europejskim Państwie Współpracującym (PECS). Powstały w ramach porozumienia program umożliwił sfinansowanie 47 projektów realizowanych przez polskie instytuty i firmy, na łączną kwotę 10,2 mln euro.

    https://tk.parp.gov.pl/biznes/4-lata-polski-w-esa

    Dokladnie mniej wiecej od tego czasu powstal polski System Lofar ! to jest wlasnie ich wspolpraca 🙁

    • kk7qq

     …wspolpraca na calej linii

     https://www.polsa.gov.pl/pl/dziedziny-aktywnosci/bezpieczenstwo-i-obronnosc

     Bezpieczeństwo i obronność

     Priorytetowym zadaniem Polskiej Agencji Kosmicznej jest dbałość o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli oraz zwiększenie polskiego potencjału obronnego poprzez wykorzystanie systemów satelitarnych. Ważnym obszarem działalności Agencji jest koordynacja prac w celu efektywnego wykorzystania technologii kosmicznych i technik satelitarnych dla potrzeby obronności

    • sprawdzam

     Gdzieś czytałam, że żeby należeć do Europejskiej Agencji Kosmicznej trzeba wpłacać dużą składkę. Była podana kwota, ale nie pamiętam jej wysokości.

   • Świętowit

    Logo Polskiej Agencji kosmicznej kosztowało 15 tys. zł.
    Autorem logotypu jest profesor Mieczysław Wasilewski, grafik i plakacista, laureat m.in. Złotego Medalu (1976) i Srebrnego Medalu (1994) na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie.
    Tak naprawdę nie musiał niczego projektować. Ta symbolika musi pojawiać się wszędzie tam, gdzie maczają swoje brudne łapy illuminaci.
    Jedyne co zrobił to zamiast wszechwidzącego oka wstawił Polską flagę i pokolorował trójkąt na niebiesko.Wartość tego skomplikowanego zabiegu = 15 000 zł. Kpina.
    http://www.proto.pl/aktualnosci/polska-agencja-kosmiczna-z-nowym-logo
    http://demotywatory.pl/4628140/15-tys-zlotych-kosztowalo-nowe-logo-Polskiej-Agencji-Kosmicznej

 • kk7qq

  Polak założył własne państwo bez ZUS-u, podatków i urzędników. Andrzej Duda mu nie odmówił, MSWiA się zgodziło

  Mieszko Makowski na co dzień prezesuje Fundacji Uroboros, która oferuje pomoc prawną ludziom wykluczonym i potrzebującym. W ramach rozwoju jej działalności, pochodzący z Radomia działacz postanowił założyć na swojej prywatnej posesji… własne państwo. I choć cały proces trwał kilka miesięcy, udało mu się uzyskać niezbędne dokumenty od rządu i ministerstw. Teraz planuje ubiegać się o uznanie mieszczącego się pod Radomiem Kabuto, swojego mikropaństwa, przez NATO. Gdy to zrobi, będzie mógł wydawać paszporty.

  http://innpoland.pl/131631,polak-zalozyl-wlasne-panstwo-bez-zus-u-podatkow-i-urzednikow-andrzej-duda-mu-nie-odmowil

  ….w Niemczech Peter Fitzek zalozyl wlasne krolestwo 🙂 moze juz najwyzszy czas sie ODLACZYC od chorych SYSTEMOW

 • Nie wiem jaka jest wasza spostrzegawczość,ale ja mimowolnie zauważyłem w momencie triumfu Trumpa,gdy to
  wszedł na scenę z tą swoją żonką,synkiem i świtą jak w czasie przemowy zaczął natychmiast migać.
  Trzy razy kciuk zetknął ze wskazującym pokazując szóstki.Kto może niech to obejrzy jeszcze raz.
  Składał raport swoim mocodawcom-zadanie wykonane.
  Już widać, jak wykluła się larwa tego świata i pod jego skorupę motylem wlata.
  A liczba ich 12x12tysięcy i może zostało już tylko kilka miesięcy.Ratuj się kto może,ale jak?
  Nasz świat się kończy i przemija,jak wiele takich przed nami.Kryją się w podziemnym świecie,
  gdzie nie zagrażają im kosmiczne i inne katastrofy a mieszkańcy są na niewyobrażalnie wysokim poziomie
  rozwoju technologicznego i społecznego.To jest mi znane z książki Ossendowskiego „Prze kraj..”od wielu lat.
  Według wiedzy mnichów tybetańskich co najmniej dwie wybrane grupy, jedna ze świata sprzed ok.40tys lat
  przed nami, druga ok.12 skryły się pod ziemię znajdując tam ocalenie i spokojny rozwój w czasie
  niebezpieczeństwa unicestwienia podobnego do naszego czasu.

  polecam MIASTO ZAKAZANE NA FREDROMAN.BLOGSPOT.COM

 • greg2014

  Bill Gates porównuje Donalda Trumpa do… JFK

  Miliarder Bill Gates zasugerował właśnie, że prezydent-elekt Donald Trump może podzielić los Johna Fitzgeralda Kennediego, jak można było usłyszeć podczas jego wtorkowego wywiadu dla CNBC.

  Gates porównał Trumpa do JFK w Squawk Box, mówiąc że Trump ma możliwość uzyskania „amerykańskiego przodownictwa poprzez innowację.”

  Wprawdzie nie powiedział on wprost, że Trumpa czeka ten sam los co słynnego prezydenta, to jednak wydaje się bardzo dziwne, dlaczego [spośród wszystkich prezydentów] porównał go do tego, który najbardziej znany jest z tragicznych okoliczności swojej śmierci.

  (…)
  https://radtrap.wordpress.com/2016/12/14/brew-podnoszace-bill-gates-porownuje-donalda-trumpa-do-jfk/

 • Poganka

  „Głupi goj uwierzy we wszystko co jest napisane” – opinia pewnego rabina przed paroma wiekami.
  „Przyjdzie głupi co wszystko kupi” – zasada handlowa wokół której kręci się cały handlowy świat. Niestety niewolnicy korporacyjni a w szczególności ci wykształceni gonią w piętkę jak chomiki na kółku, kiedy korporacyjne firmy bezprawnie obdzierają ich na okrągło z kasy, bo dorośli ludzie uwielbiają bajki na czele z bajką o konieczności płacenia podatków ! Jeśli do tego dodać podatek VAT w wysokości 23% to nic dziwnego, że ludzie żyją w nędzy, a „panowie” i „panie” na stołkach samozwańczej „władzy” śmieją się z nich i ukazują swoje wampiryczne kły w swoich mendiach.
  Zaprawdę powiadam wam, że nie trzeba nam tych „trzecich”, którzy nie sieją i nie orzą, a żyją na nasz koszt. Wszelkie ich papierowe dyrdymały „unijne” i „prawne” nie są warte funta kłaków i tylko glupia i ślepa wiara w ten cały show czyli iluzję pozwala tym mendom niszczyć ludzi i świat.

 • Ania

  Szwedzi palą śmieci, aby mieć ciepło w domach
  25.01.2015 23:47
  Czy Polska powinna wybudować kilkadziesiąt spalarni odpadów?
  Audio
  1 plik

   09’23

  O tym czy spalarnie odpadów mogą stać się źródłem ciepła w Polsce, mówi Włodzimierz Winkler polski inżynier, główny energetyk w zakładach ciepłowniczych Vattenfall AB w Uppsali, uczestniczący w odbywającej się w Sztokholmie konferencji „Zielona strona Bałtyku”./Robert Lidke, Naczelna Redakcja Gospodarcza PR SA/.

  Zakłady ciepłownicze Vattenfall AB w Uppsali
  Zakłady ciepłownicze Vattenfall AB w Uppsali Foto: Materiały prasowe

  Z Włodzimierzem Winklerem, polskim inżynierem, głównym energetykiem w zakładach ciepłowniczych Vattenfall AB w Uppsali rozmawia Robert Lidke.

  Robert Lidke: Jak to jest możliwe, że Szwedzi importują śmieci?

  Włodzimierz Winkler : Importowanie odpadów bierze się z prostej przyczyny. W ciągu ostatnich 5 lat budowano urządzenia, zakłady do utylizacji odpadów poprzez termiczną obróbkę, czyli do zamiany odpadów na energię. Odpady są źródłem dochodów dla firm, które te odpady zamieniają na energię. Przyjmujemy odpady biorąc za to opłatę. Kontrahenci chcą się pozbyć odpadów, bo ich składowanie kosztuje. W roku 2002 powstały unijne przepisy, które zabraniają składowania odpadów palnych. I to było pierwszym impulsem do stawiania na urządzenia do spalania.

  W Szwecji jest kilkanaście spalarni śmieci, które spalając odpady jednocześnie produkują energię cieplną. Ile w sumie produkują energii?

  Ja mogę powiedzieć jak to jest w Uppsali. Tutaj 50% energii cieplnej i elektrycznej w mieście pochodzi z odpadów, z ich spalania. W spalarniach też produkujemy centralny chłód. Jest to zimna woda schłodzona do temperatury 6-8°. Jest to produkt uboczny spalarni.

  W zasadzie produktem ubocznym spalarni jest energia elektryczna?
  Dalej tu:https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwih-Zu_3fPQAhVGiiwKHXVuDMQQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.polskieradio.pl%2F42%2F259%2FArtykul%2F1361361%2CSzwedzi-pala-smieci-aby-miec-cieplo-w-domach&usg=AFQjCNETSSRJpCTFrjirdbcHQMh2XCr8zw

 • greg2014

  FakeNews:
  Libański dziennikarz DimaSadek wykorzystuje zdjęcie z Pakistanu i sprzedaje go jako ze wschodniego Aleppo

  https://pbs.twimg.com/media/CzkmwTTXEAAMOLp.jpg

 • Poganka

  Diabeł wlazł od kuchni ! Jego toksyczne wypełniacze przewodu pokarmowego to wielkie oszustwo i ludobójstwo na raty, bo ludzie nie mają pojęcia o tym, że w kolorowych opakowaniach czyha na nich śmierć głodowa ! Dziwię się jednak temu,że ludzie przez propagandę mendialną ciągle wierzą w jakieś rozporządzenia, ustawy czy uchwały diabłów zwanych politykami i w ich tzw.podpisy na jakichś papiurach, których nikt nie widział na oczy. Zresztą nikt z nas tych psychopatów nie upoważnił do tego,żeby się nam wtrącali w nasze życie, a faktem jest, że to nie jest żaden polski rząd tylko konstrukcja handlowa oparta na pirackim prawie morskim ! Chcecie pisać listy no to piszcie do prywatnej firmy zwanej Ministerstwem Rolnictwa ! Namiary i nazwisko szefa podane są w tej waszyngtońskiej rejestracji wszystkich firm „państwowych” na całym świecie !

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 367969933
  L Geschäftssitz Ul. Wspolna 30
  L Postleitzahl 00-930
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 226231000
  W Fax Nummer 226232751
  W Name Hauptverantwortlicher Wojtyra Wojciech
  W Tätigkeit (SIC) 9111

 • szofer

  Czy wiadomo coś o procesie dr Kękusia? Czy wywalczył swoje 60 mln?

 • lincz

  Moje spojrzenie na technologię M. Keshe – dr Krzysztof Michalik – 13.12.2016
  https://www.youtube.com/watch?v=v-pNpiJb3BU

  • lincz

   Moja refleksja : Facet mocno reklamuje swoją osobę, swoje strony internetowe, siebie stawia za wzór. Naciąga określenia , które potem próbuje tłumaczyć. Michalik is out.

 • lincz

  Banderowcy rosną w siłę. „Powstrzymali deportację 13-letniej Ukrainki”
  http://wolnemedia.net/powstrzymali-deportacje-13-letniej-ukrainki/

 • greg2014

  Cotygodniowe wiadomości geopolityczne i analiza Benjamin Fulford
  Khazarian mafia wciąż planuje duże imprezy false flag, ale ich klęska jest pewna .

  Khazarian mafia planuje spektakularne terrorystyczne operacje, false flag między teraz i 19 grudnia w ostatniej drobnej próbie, by zapobiec , że Donald Trump formalnie będzie wyznaczony jako Prezydent Stanów Zjednoczonych, źródła CIA mówią.

  Jednak siły zbrojne Rosji, Chin i Stanów Zjednoczonych zupełnie teraz razem pracują, aby usunąć ostatnie ślady kontroli Khazarian, więc te wysiłki będą nie więcej, niż ostateczne miotanie się umierającego zwierzęcia.
  (…)
  Dziesięć lat temu George W. Bush dał immunitet prezydenta do rodziny mafijnej Bush / Clinton. To kończy się 31 grudnia. W dniu 1 stycznia 2017 r mogą zostać aresztowani i postawieni przed MTK. To jest powód, dla którego są obecnie przetrzymywani w domu. To jest utrzymywane bardzo blisko źródła „. „Będą czekać aż Trump zostanie zaprzysiężony wtedy to gówno trafi w wentylator,” źródło podsumowuje.

  Źródła Pentagonu mówią Marine General ( Morski Generał) John Kerry będzie kierował Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego,(Department of Homeland Security) który oczyści tych Khazarians przed rozpoczęciem kampanii, aby zamknąć granicę USA przed „kartelami narkotykowymi i ISIS.”
  (…)
  Na koniec dodam, że więcej niesamowitości wyłania się z Antarktydy. W ubiegłym tygodniu „duża świecąca niebieska chmura” ukazała się nad Antarktydą, według Christian Science Monitor.

  http://www.csmonitor.com/Science/2016/1 … Antarctica

  Czy Watykan wie coś o tej chmurze, czy nie?==

  http://benjaminfulford.net/

 • greg2014

  -”Rozmawiałem dzisiaj z moją przyjaciółką, doktorem n.medycznych specj.otorynolaryngologii, pracownikiem medycznym pewnego Szpitala Wojskowego… Program Chemitrails jest medykom bardzo dobrze znany zarówno w celu jak i składzie. Jest to w tym środowisku temat TABU

  W środowisku medycznym,na tym poziomie jest doskonale wiadomo, że chemitrails to długofalowy program depopulacji ludzkości,od którego nie ma odwołania i nikt nie może się temu przeciwstawić.

  Polega on na obniżeniu barier immunologicznych u ludzi, depopulację osób starszych po 60-tce (wywoływanie zatorów, zawałów i wylewów) oraz obniżeniu zdolności reprodukcyjnych u ludzi młodych==

  -”Zrzuty nad Polską prawdopodobnie rozpoczęły się 2 stycznia 2005r (po akcesji polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004r).
  Uwaga! Uważa się, że eksperymenty i przygotowania do tego rozpoczęły się w latach 90!
  TRAKTAT TREATY ON OPEN SKIES
  Powstał we wczesnych latach 90. XX w., ostatecznie wszedł jednak w życie dopiero 01.01.2002 r. Został ratyfikowany przez 34 państwa; obszarem zasięgu obejmuje niemal całą północną półkulę – Amerykę Północną, oraz północną część kontynentu Euroazjatyckiego. Jego celem było umożliwienie maszynom państw, które ratyfikowały traktat, na nieograniczone, nielimitowane korzystanie z przestrzeni powietrznej pozostałych krajów ratyfikujących. W praktyce oznacza to, iż samoloty USAF mogą, bez żadnej kontroli i nadzoru, wkraczać w polską przestrzeń powietrzną. Lot taki nie musi być kontrolowany, monitorowany, zaś jego cel – weryfikowany. Oficjalnym jego celem jest umożliwienie wzajemnej kontroli przestrzeni powietrznych oraz działań naziemnych==

  • P

   ==Został ratyfikowany przez 34 państwa; obszarem zasięgu obejmuje niemal całą północną półkulę – Amerykę Północną, oraz północną część kontynentu Euroazjatyckiego==

   Nie tylko. Południową także. Ameryka Południowa, Australia, Afryka (np. RPA). I to nie tylko kraje NATO, bo obserwuje się smugi w Rosji, Chinach, na różnych wyspach Pacyfiku…

   Dzisiaj latali jak wściekli. Także w nocy. Pełnia księżyca umożliwiała zobaczenie samych samolotów, oraz długich i szerokich smug krzyżujących się w różnych kierunkach.

  • greg2014

   Z drugiego linku:

   -”Ale bagatelizujemy. – To zatrważające, ale blisko 40 procent polskiego społeczeństwa w dalszym ciągu, w drugiej dekadzie XXI wieku opala swoje domy śmieciami – wylicza Patryk Białas, z Katowickiego Alarmu Smogowego.==

   Ile można powtarzać te brednie?
   Są jakieś specjalne śmieci, którymi można ogrzać dom w mrozy??
   Co za debile to piszą?

   • P

    Propaganda, która ma za zadanie doprowadzić, ze wszyscy uzależnimy się od prądu/gazu i nie będziemy korzystać z węgla/drewna/brykietu itp oraz samochodów…
    A wszystko w myśl powiedzenia „jest akcja, będzie reakcja”.

    Straszenie i propagandę w tym temacie zaczęli jakoś w pod koniec kwietnia ub.r. artykułem, w którym dziennikarz dowodził jak to otwockie domostwa zatruwają Warszawę. Z tym, że:
    po pierwsze wiały silne wiatry zachodnie, więc to w-wskie powietrze było nawiewane na Otwock i okolice…
    po drugie był to koniec kwietnia (!), czyli prawie maj – ciepło i wiosennie, nikt wtedy domów już nie ogrzewał…

    Propaganda była cykliczna i nieustanna, zgodnie z goebelsowską bodajże zasadą, że kłamstwo w kółko powtarzane stanie się prawdą. Było wiadomo, że można spodziewać się także konkretnych „działań”.

    Nie minęło tak dużo czasu, a my tu w Polsce lub/i Europie mamy
    – pierwsze deklaracje (na razie) zakazu wjazdów samochodów z silnikiem diesla, lub samochodów z silnikami spalinowymi w ogóle,
    – promocja wręcz nachalna aut i pojazdów (np. autobusy) elektrycznych oraz hybrydowych
    – różne NGO (krakowski alarm smogowy i itp, wymuszające na władzach konkretne działania)
    – uchwały antysmogowe (Kraków), wymiany pieców
    – drony nad Krakowem monitorujące jakość powietrza
    – super specjalistyczne furgonetki Straży Miejskiej do monitorowania powietrza, + różne akcje SM jak łażenie po domach prywatnych celem oglądania i fotografowania śmietników (!)

    • Peryskop

     Ta histeria smogowa jest – jak pisze @P – faktycznie akcją propagandową i ma na celu przekierować uwagę społeczeństwa od trucia nas chemtrailsami, redukowania dostępu do promieni słonecznych, a w konsekwencji do braku vit D.

     Ponadto ma też uzasadniać pełzające wzrosty cen energii i wody.

     Zatem realizacja planów agendy21 i chutzpy globalnego ocieplenia (podmienianej ostatnio na „zmianę klimatu”) – czyli programu NWO i depopulacji.

     Ale ciekawe co zdziała doradca Trumpa d/s środowiska, który podobno jest sceptykiem global ocieplenia ?

     Nie ciekawyyy majestyk faktycznie ma kłopoty w pracy, bo zamulanie przez ajencję ezotero NTV też się posypało.

    • Świętowit

     A w jaki sposób tworzy się smog? Wszystkie zanieczyszczenia i spaliny muszą ulatniać się do atmosfery, gdzie są neutralizowane.HAARP tworząc mgłę lub coś podobnego nie dopuszcza, aby te trucizny dostały się w wyższe partie atmosfery. W ten sposób dusimy się we własnych zanieczyszczeniach.

   • Majestic

    co fakt to fakt w niektórych miejscowościach osiedlach smród niesamowity , doki jednorodzinne niskie kominy kotłownie nie ekonomiczne z lat 70 -80 , w biednych miastach miasteczkach miejscowościach a w piecach są spalane wszystkie niemal śmieci odpady , cale meble z płyt toksycznych trafiają do palenisk , prąd gaz węgiel za drogi , stare budownictwo piece są tam jeszcze , kogo tam stać na intensywne grzanie węglem prądem gazem , gdy jest bezwietrzna pogoda i mrozy to lepiej bez maski gazowej nie wychodzić .i jeszcze jedno wszystkie odpady z firm produkujących płyty meble , trafiają mimowolnie na rynek jako opal , a powinny być spalane w specjalnych piecach .TO JEST RZECZYWISTOŚĆ .

    • P

     Dzisiaj ukazał się artykuł „że jest tak źle, jak nie było od 10 lat”… Na pewno jest trochę do zrobienia, ale bez przesady… Piece są wymienione i modernizowane, sporo osób używa gazu, nie ma już przemysłu, auta mają coraz wyższe normy emisji spalin (choć może trochę oszukane 🙂 .

     Jednakże ja doszukuję się zupełnie innych intencji… Pełnej kontroli wielkich firm nad energią, tak samo jak nad żywnością, zdrowiem itp…

     Bo jakoś nikt nie martwi się zdrowiem dzieci wlewając toksyny w postaci szczepionek, zdrowiem ludzi wciskając statyny, antybiotyki, lecząc nowotwory tylko chemią i radioterapią, rozpylając chemtrails, produkując bezwartościową i toksyczną chemiczną żywność, kosmetyki..

    • Ciekawyyy

     Wir/Vortex w rurce praktycznie bezdymny choć owszem pewne emisje z klei płytek wiórowych odda do atmosfery lecz bezsmogowo https://youtu.be/-Qs5RcXwvcI?t=37 autor filmiku spawa swe piece rakietowe w Jelenim Grodzie (koszt około 1700zł) poniżej inny twórca również D.Śląsk https://youtu.be/zCFfXB4ez24?t=387 na płaszczu obudowy 700 st C podobnie jak w klasycznym kominku z tym że temperatura dymku na wejściu do komina nie przekroczyła 100 st C czyli bardzo ekonomiczny jest Vortex spalający zawartość lotną dymu w rurze centralnej.
     Ponoć takie piece spalają 5 krotnie mniej opału/drewna od klasycznych kominków przy podobnej wydajności cieplnej lecz ich wadą jest niemożność zastosowania płaszcza wodnego zasilającego więcej jak dwóch średniej wielkości kaloryferów ponieważ centralna rura (bardzo gruba stal) inicjująca Vortex po dość krótkim czasie uległa by erozji/wypaleniu i tutaj próg możliwości technologicznych garażowiczów kończy się bo należało by stal zamienić na przykład na grubą ceramikę oczywiście podwojoną dla uzyskania szczelnej przestrzeni zamkniętej dla płaszcza wodnego.
     Piece rakietowe to idealne urządzenia do warunków polowych dymu zero a spalać można gałązki z pobliskiego parku nawet mokre.

    • Ciekawyyy

     Tu inne rozwiązanie lecz już konkretnie dla kotłów centralnego ogrzewania również dopala lotne/palne związki dymu praktycznie do stanu braku widocznego dymu https://www.youtube.com/watch?v=LkGbZpIupco
     Wynalazca jest rzemieślnikiem i nie ma szans wdrożyć masowej produkcji swych kotłów tym bardziej dystrybucji a gdyby się rozbestwił z ilością na rynku to lobby paliwowo energetyczne w szczególności dystrybucji gazu znalazło by tysiąc sposobów aby go storpedować podobnie jak w przypadku zderzaka Łagięwki z Kowar.

    • greg2014

     Źli ludzie palą płytami.. śmieciami, bardzo źli.
     PO co robić meble, od razu hurtem sprzedawać pocięte do pieców!
     ==wszystkie odpady z firm produkujących płyty meble , trafiają mimowolnie na rynek jako opal ==

     Jak mimo-wolnie?
     Najlepiej każdemu zamontować mini reaktory atomowe, od razu
     zrobi się ekologicznie.
     Państwo zafunduje, greenpeace dopłaci.
     A węgiel przejmą korporacje, po co my mamy sprzedawać nasz węgiel?!
     Znowu pod jedną z kopalń wczoraj: – złodzieje, złodzieje!

    • greg2014

     Dramat górników kopalni Makoszowy: PGG nie przyjmie całej załogi. Brakuje etatów? SRK uspokaja

     -Nastroje są dramatyczne. Człowiek nie wie czy jak jutro przyjdzie, to ta kopalnia nie będzie już zamknięta. Wszyscy się po prostu boją. Nikt nie wie co ma dalej robić – mówi Tomasz Zagubień, pracownik oddziału wydobywczego.

     Przypomnijmy: zgodnie z programem pomocowym dla polskiego górnictwa, zaakceptowanym przez Komisję Europejską, zabrzańska kopalnia przestanie otrzymywać dopłaty do strat produkcyjnych z końcem tego roku. A to może oznaczać początek jej likwidacji.==

     http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/masowki-w-kopalni-makoszowy-i-krupinski-licza-gornikow-przed-referendum-ws-akcji-protestacyjnej,11550354/

     Zlikwidują.

    • Graża

     rzeczywistość jest taka: 1. sieją bandyci pyły z samolotów i nie tylko widać to na niebie ale też na samochodach, parapetach i szybach okien – trują aż strach myśleć kto nadąży nas grzebać, 2. wprowadzili kampanię ochrony lasów – najszybciej odnawialne źródło ciepła 3. przejęli infrastrukturę ciepłowniczą i ciepłownie i robią wszytko by do końca przejąć kopalnie – od dzisiaj strajkują górnicy – nie wyjeżdżają na powierzchnie w kopalni Makoszowy – w październiku wypracowali zysk 8 mln zł, w listopadzie 5 mln zł i byłoby w grudniu tak samo gdyby nie konieczność strajku – ludzie chcą obronić kopalnię przed zamknięciem = sprzedaniem jako nierentownej! 80% ciepłownictwa w Polsce tzn. ciepłowni jest w prywatnych rękach zorganizowanych w formie Sp. z o.o. i S.A. – przedsiębiorstwa państwowe razem ze spółdzielniami mieszkaniowymi to niecałe 10% – a np. Wrocław jest zaopatrywany w ciepło przez spółkę której Zarząd brzmi tak: http://www.krs-online.com.pl/fortum-power-and-heat-polska-sp-z-o-o-krs-31374.html
     W czasie swojej edukacji uczyłam się jak Polacy podnosili Ojczyznę z gruzów, jak modernizowali, iluż ludzi oddało życie harując w hutach, kopalniach,oddając majątki dla ratowania Ojczyzny, ilu odebrano dziedzictwo pokoleń, a następnie prywatyzacja! dla kogo? wprowadzanie nowych technologi zakupionych w krajach na zachód od Polski, sprzedawanie tym samym ale pod inną nazwą nie tylko ciepłowni ale też i rurociągów, wystarczy jeden ,,pstryk” i całe aglomeracje pozbawione są ciepła, podobnie jest z wodociągami, ale jaki to Partyjny dupek miał możliwość podpisywania umowy kupna-sprzedaży tak ważnej infrastruktury należącej do Polaków?! ano ten, któremu napisano ,,prawo” do takiego zachowania. Wszystkie te umowy są nie ważne bowiem nie ma w nich decyzji właścicieli – Polaków. Podobnie jak tzw dług publiczny – a co my mamy z nim wspólnego?! mnie nikt nie pytał przez całe moje życie czy chcę żyć z tym długiem czy bez. Polska i Polacy mają wszystko by żyć samodzielnie! Węgiel, wodę, lasy, ziemię, inteligentny Naród, pracowity, hojny, wrażliwy! odważny! Mamy Wszystko! Pozwalamy aby ogłupiająca propaganda niszczyła ten piękny Naród i Kraj – a jeśli ktoś pali butelki i meble – sąsiedzi wiedzą co robić.

    • Graża

     jeszcze dodam taki oto ogłupiający tytuł:
     JSW sprzeda ciepłownie, bo nie ma na czternastki
     http://www.rp.pl/Wegiel/301179877-JSW-sprzeda-cieplownie-bo-nie-ma-na-czternastki.html#ap-1
     na szczęście jeszcze nie sprzedana, jakieś 4 lata wstecz JSW wydała miliony na remont siedziby, wielką część tej ceny stanowił system zarządzania i automatyka budynku, jest jak ,,panna na wydaniu” śliczna, z dużym posagiem – i śmiejąc się nam w twarz, i Górnikom i wszystkim Polakom piszą takie bzdury! kpią w żywe oczy! Jak to jest w domowym budżecie? kładzie się pieniądze na stół i dzieli na to co konieczne, pilne, niezbędne a dopiero później na łakocie i marzenia, i to dotyczy wszystkich domowników, a jak to jest w Państwie: kto od ,,zawsze” realizuje swoje marzenia a kto ,,zawsze” nie może związać końca z końcem? A KTO ZA…. W KOPALNIACH NA DOLE! W HUTACH PRZY PIECACH I NA SUWNICACH( na marginesie nierentowne niedawno huty zaraz po zmianie właściciela z Państwa Polskiego na prywatne spółki ale nie z Polakiem nadal funkcjonują! i wszystkie chłodnie dymią że ho ho) Ochrona przed spalaniem mebli i butelek przez sąsiada to jedno i rola raczej sąsiadów i straży miejskiej, a MASOWA TRUCIZNA w powietrzu rozpylana codziennie i coraz intensywniej z samolotów to drugie, O CZYM POWINNY TRĄBIĆ NA ALARM WSZYSTKIE MEDIA!!! KAŻDY CZŁOWIEK!!! KAŻDE ZGROMADZENIE!!! o palonych meblach przez dwóch sąsiadów czy o opryskach śmiercionośnych czynionych codziennie! latami!!!

    • greg2014

     a MASOWA TRUCIZNA w powietrzu rozpylana codziennie i coraz intensywniej z samolotów to drugie, O CZYM POWINNY TRĄBIĆ NA ALARM WSZYSTKIE MEDIA!!!==

     Nie będą trąbić bo to jest całkiem legalne.
     Tylko my mamy o tym nie wiedzieć.
     I media w tym pomagają skutecznie.

    • Majestic

     greg2014 do spalarni tam jest wysoka temperatura całkowita utylizacja , filtry ,katalizatory , bylem kiedyś w oczyszczalni ścieków popatrzeć , gdzie metan z fermentacji był wykorzystywany do wytwarzania energii dla całej oczyszczalni , podobnie z spalarniami mogą jeszcze dodatkowo ciepło produkować .w Polsce chyba oprócz śląska Opolskiego śmieci te kocowe są strasznie wymieszane , niema ujednoliconego w kraju systemu recyclingu , co miasto dzielnica to jakieś niefunkcjonalne pojemniki , a każdy niemal inny , co najgorsze slyszalem że ten syf końcowy jest przez ludzi sortowany , taki system jest samoczynny w krajach trzecich zacofanych gdzie ludzie wyciągają co się da z śmieci bo wszystko jest wymieszane ,istna tragedia , niby 20 lat transformacji z Europa a podstawowe wewnętrzne sprawy , nie są ścisłe uregulowane , ludzie organizują dzikie wysypiska , po lasach parkach można wszystko znalezsc , nawet są prywatne wysypiska wbrew wszelkim przepisom sanitarnym , a te legalne niczym nie odbiegają od tej partyzantki , STRASZNE TO

    • Majestic

     greg2014 ” MASOWA TRUCIZNA w powietrzu rozpylana codziennie” nie wiem ile lat o tym już informujesz ? ale ja to już sporo , toczyłem zaciekle boje z trollami , którzy to wyśmiewali i wmawiali że to para wodna , ale jedno jest piękne te mendy będą tak samo zdychać i to jest jedyne pocieszenie ,podobnie jak cale ścierwo- media .

  • chrabaszcz

   Coś niesamowitego. Czyli chemtrails które rozsiewane są przez tajemnicze organizacje w tajemniczych celach i mają jakieś bliżej nieokreślone efekty na ludzi to FAKT. A smog który widać gołym okiem, wiadomo skąd się bierze i można samemu poczuć efekty to ŚCIEMA. Ta strona coraz bardziej mnie bawi 😀

   • greg2014

    Czego nie rozumiesz?
    Chemy są legalne zgodnie z umowami międzynarodowymi.
    Oficjalna śpiewka to geoinżynieria, jak jest naprawdę
    widać po epidemiach chorób.
    Smog to inny temat.
    Pytanie: co jest bardziej szkodliwe.
    DEstrukcyjne działanie pierwszego próbuje się w 100%
    przykryć drugim.
    I to jest manipulacja.

    • chrzaszcz

     Masz rację, to manipulacja. I nieźle Cię zmanipulowani. Jakbyś trochę pomyślał to może udało by Ci się domyślić co jest na prawdę szkodliwe a co jest przykrywką. Dam Ci kilka wskazówek:
     GMO -> biopaliwa -> smog
     Popatrz na daty (kiedy wprowadzono u nas biopaliwa?), popatrz gdzie jest najwięcej syfu w powietrzu, popatrz kto będzie nowym sekretarzem stanu w USA, popatrz choćby na ostatnie afery z Volkswagenem (kto założył tą firmę?). Zamiast tego patrzysz ze strachem na niebo i nie widzisz tego co masz pod nosem. Na prawdę skuteczna manipulacja.

    • greg2014

     Zamiast tego patrzysz ze strachem na niebo i nie widzisz tego co masz pod nosem.==

     Nie wiem z czego wywiodłeś ten wywiód..?
     Powiedziałem o zachowaniu proporcji, to co podajesz to dodatkowe opcje, które nie umniejszają działania
     geoinżynierii.
     Chemia z góry, chemia z dołu, palenie goomą w piecu to pikuś.

     ==Dam Ci kilka wskazówek:
     GMO -> biopaliwa -> smog==

     To tylko inny sposób dystrybucji toksyn.

    • chrabaszcz

     > GMO -> biopaliwa -> smog==

     > To tylko inny sposób dystrybucji toksyn.

     Tak na prawdę to sam to wymyśliłem. A Ty to kupiłeś. Bo już taki naiwny jesteś, że w każdą nawet najgłupszą teorię spiskową jesteś gotów uwierzyć.

    • greg2014

     Tak na prawdę to sam to wymyśliłem. A Ty to kupiłeś. ==

     Nic od ciebie nie kupiłem, na razie jesteś pood obserwacją.
     W myśl zasady, że lepiej z mądrym zgubić niż od tego drugiego kupić.

     Nawet nie głupio ci wyszło, całkiem przypadkiem, bo syf gmo jest zasiewany pestycydami po czapkę..
     Czyli od dołu.
     Ale to chyba wieeesz, czy też spisek? 🙂

     Bayer kupił monsanto, także, czyściej ani zdrowiej nie będzie.

    • chrabaszcz

     To nie przypadkiem mi tak wyszło. Wiem po prostu jak te bajki się pisze. Widzę jak myślą ludzie naiwni i wiem jak opakować bzdurę tak żeby brzmiała dla nich jak coś oczywistego.
     Przez chwilę myślałem nawet, że się zorientujesz i moją głupią teorię wyśmiejesz ale nie, widzę, że Ci się spodobała. Powinno dać Ci to do myślenia.

    • greg2014

     Chemy, gmo, pestycydy wyrastają z jednego pnia.
     Nic nowego nie wymyśliłeś i nie wymyślisz.

    • greg2014

     Chcesz udowodnić, że tego nie ma?
     Że koncerny chemiczne nie zarabiają obsiewając nas
     truciznami?
     Jaki jest cel tych ”racjonalnych” wpisów? 😉

   • greg2014

    Nikt nie neguje szkodliwego wpływu spalin i dymów z komina.
    Tu proporcje są ważne.

   • Graża

    coś niesamowitego JAK MOŻESZ dewaluować problem trucia = zabijania ludzi! wywoływania chorób przez rozsiewanie chemtrails’ów a dokładniej tego co je wywołuje, skład spalin po spalaniu poszczególnych ,,paliw” jest znany, rozwiązania też są, ale dlaczego mają być 1. w obcych rękach(Ciepłownie były polskie i zarządzali nimi Polacy i robią nadal, pracują tam Polacy ale ZYSKI SPIJAJĄ OBCOKRAJOWCY-tak ich nazwę) 2. czyż nie ważniejszą sprawą jest to co leci codziennie – niezależnie od pory roku, codziennie z samolotów, odcina ludzi od Słońca, od życiodajnej witaminy D, jeśli faktycznie nie czujesz problemu rozpocznij od tego: https://www.youtube.com/watch?v=Fu__InJqoqI Mimo że wiadomo dlaczego, to jeszcze raz zakrzyczę – może poruszę wrażliwość któregoś z dziennikarzy?! szefa działu zdrowie! lub zagrożenia cywilizacji! – DLACZEGO O TYM NIE PISZECIE?! DLACZEGO NIE ZGŁĘBIACIE!!! ODDYCHACIE TYM SAMYM POWIETRZEM!

    • chrzaszcz

     „ODDYCHACIE TYM SAMYM POWIETRZEM!”

     Wiesz, że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele… Bogaci nie wdychają smogu. Nie mieszkają w Pekinie, Mexico City czy Krakowie. Ich posiadłości są daleko od tych depopulacyjnych stolic.

    • Majestic

     chrzaszcz , oczywiscie oni są daleko , i mają, wiedzą gdzie mieszkać aby pomieszkać , a pieniądz robi wszystko , zapewne na wszelki wypadek filtrują sobie powietrze i regulują skład powietrza przecież to znane technologie, a dla multimilionerów to pikuś .

    • Graża

     @chrzaszcz – Ty się zdecyduj, chyba że z zasady ,,negujesz”, bo wpierw negujesz że gorszym dla zdrowia i życia nie jest fakt chemtarilsów ale jest fakt spalania wszystkich śmieci w domowych kotłowniach, a później czepiasz się – nie czytając bez zrozumieniem (umiejętność pierwszych klas szkoły podstawowej). Napisałam:
     ,,… może poruszę wrażliwość któregoś z dziennikarzy?! szefa działu zdrowie! lub zagrożenia cywilizacji! – DLACZEGO O TYM NIE PISZECIE?! DLACZEGO NIE ZGŁĘBIACIE!!! ODDYCHACIE TYM SAMYM POWIETRZEM!” – czyli napisałam do dziennikarzy i ich szefów – a oni żyją tam gdzie my! Czytasz ze zrozumieniem ale masz jakiś inny cel, zmieniasz ciężar ,,właściwy” wypowiedzi. Dewaluujesz, w jakim celu?

 • kk7qq

  link z Urszula wcielo 😉 a link z powyzej dotyczy :

  filmu – „My wlasciciele niewolnikow – Eksploatacja w Niemczwch ”

  o wspolczesnym niewolnictwie w Niemczech ,wypowiada sie tez Polka

  Wyzysk ,niska placa ,niewolnictwo ….

 • kk7qq

  „Dobra twarz dla terroru ”

  Von der Leyen w Arabii Saudyjskiej: Wspolpraca z Krolestwem wojennych podzegaczy

  https://www.youtube.com/watch?v=iG3CJkLhQHo&feature=youtu.be

 • kk7qq

  Jakze z klasa ?! Ursula von der Leyen …w Arabii Saudyjskiej

  – „nie zaloze zadnej chusty i bede chodzic w spodniach ”

  http://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/ich-setze-mir-kein-kopftuch-auf-und-trage-hosen/ar-AAlveBB?li=BBqg6Q9&OCID=HPDHP

 • Majestic

  Danuta Adamska-Rutkowska – Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych https://www.youtube.com/watch?v=yOzr-052InU

 • Widzę u Waści ,[usunięte, używamy nicków, nie nazwisk, M.P.] potężny wzwód.Nareszcie są tu ciekawi dyskutanci i takież tematy.
  Zaraz skorzystałem z dobrej rady i zalałem wodą garnek grochu,o którym jakoś zapomniałem.
  Nie jest na razie prawdą,że nie można przeżyć bez marketów.Biorę mleko i jaja od gospodarzy.
  Mam zamrożone kilkadziesiąt litrów jagód.Mleko się zsiada,potem je miksuję z jagodami i mam prawdziwy
  jogurt.Piekę chleb żytni na zakwasie z różnymi dodatkami itp.Wychodzi to w sumie tanio i chyba na zdrowie.
  Rocznik wojenny,ale nie odczuwam lat.Mam w tym roku przejechane ok.10tys rowerem.Dzisiaj też,ale
  trochę mrowią mnie nadgarstki,przeto zastosuję kurację grochem.
  polecam MIASTO ZAKAZANE NA FREDROMAN.BLOGSPOT.COM

 • chrzaszcz

  Niesamowite wiadomości: https://www.monitor-polski.pl/koniec-nwo/ – już za rok loty na księżyc, koniec NWO!

  A nie, to 4 lata temu o tym tu pisano i nic. HAHAHA!

  • Majestic

   księżyc to atrapa- dysk , nikt tam nie był i nie będzie , i nawet jest przezroczysty po części , niektóre kamery wyłapują wyświetlanie hologramu , jest identycznie jak kiedyś stare monitory przepuszczały taki pas po ekranie , nie wszystkie kamery, to wyłapują ale jest to fakt .

   • Admin

    Tak, a pływy to ze spuszczania wody do klozetów. Bo ludzie załatwiają się mniej więcej o jednej porze.

 • P

  Coś z mainstreamu (wp.pl):
  „W Chinach youtuberzy nie mają lekko. Władze zarządziły właśnie, że każdy, kto chce występować on-line, musi to robić pod prawdziwym nazwiskiem, po uzyskaniu licznych zezwoleń i pod czujnym okiem cenzorów. Jak nie sprosta – trafi na czarną listę. Ta zaś ma pomóc w kontroli zawartości sieci zapewnić jej „zdrowy i prawidłowy rozwój”. Jak to mówią… YOLO.”

  • Peryskop

   To akurat jest bardziej zdrowe niż chore, bo od dawna wiadomo, że człowiek działający incognito – jak onegdaj członkowie kukluxklan a dziś trolle multi-nicki – jest skłonny do wszystkiego – w tym także do bestialstwa.

   Więc może ten chiński pierwszy krok – na razie tylko w yt – jest szansą na powrót do normalności ?

   • Majestic

    idiotyzmy piszesz ! widzisz urojonych trolli i manipulatorów chciałbyś Wszystkich Wystawić zapewne !? zobacz DO Kury Nędzy ! gdyby dzialal incognito żyłby dzisiaj i nie musiałby się „wieszać” jak setki Innych https://www.youtube.com/watch?v=13lEwSu_M-s

    • Peryskop

     Tchórzu zza węgła – założenie na pusty łeb nawet stu nicków nic ci nie pomoże.

     Jesteś baaardzo nieciekawyyyyyy i już ustrzelony w grdykę.

     Monitor małoPolski to jednak doskonały trap dla zdrajców 🙂

    • greg2014

     Jak można być w polityce incognito?
     Swoją drogą ciekaw jestem, jak przebiegałyby i wyglądały
     komentarze, dyskusje gdyby były podpisywane imieniem
     i nazwiskiem .. ?

    • kk7qq

     Greg2014@ „jak przebiegałyby i wyglądały
     komentarze, dyskusje gdyby były podpisywane imieniem i nazwiskiem .. ? ”

     🙂 byc moze w wiekszosci bylyby okropniscie ” poprawne ” ,pewnie czasem sztuczne i naciagane .

    • Ciekawyyy

     Nie pisuje już na M.P. parę miesięcy z rzędu po za zaglądaniem gdy czas pozwoli, miałem/mam poważne problemy zawodowe tym i brak czasu z racji zmartwień a nie lubiąc pisać szybkich komunałów nie udzielałem się.
     Kula w płot panie Peryskopie, Majestic to Majestic a ja niech będzie nieciekawyyy to ja nieciekawyyy i żaden zdrajca.
     Po za problemami zawodowymi pracuje/trudzę się od jakiegoś czasu właśnie nad czakramem gardła od lat miałem problem z pełnym opanowaniem – ten strzał w grdykę chyba mi pomógł , będąc wdzięcznym zacytuje słowa pewnego Mistrza oczywiście buddyjskiego ,,trudźcie się, nieustannie trudźcie się”.
     Pozdrawiam wszystkich piszących.

    • lincz

     Uważam, że wymuszanie swoich przekonań na innych jest drwiną z sumienia. Wolność jest przyczyną, odpowiedzialność skutkiem. Niech każdy zadba o siebie.

    • Peryskop

     A już myślałeś, że nie jesteś tchórzem.

     Po dementi widać, że nie tylko strzał w grdykę był celny 🙂

    • Peryskop

     Peryskop
     Twój komentarz czeka na moderację
     14 grudnia 2016 at 01:41

     A już myślałeś, że nie jesteś tchórzem…

 • greg2014

  „Faszystowskie” bojówki Trumpa 🙂

  Niemcy zaniepokojone odrodzeniem „faszyzmu” w Europie – Orban, Farage, Le Pen, Kaczor – jako bojówkarze Trumpa. O prawdziwych faszystach – banderowcach działających aktualnie na Ukrainie autor obrazka nie słyszał. ==

  https://pbs.twimg.com/media/Czd5ZNwXEAAZKv8.jpg

 • greg2014

  Hitler się podłożył

  https://radtrap.files.wordpress.com/2016/12/churchill_hitler.png?w=593&h=261&crop=1
  Źródło: henrymakow.com, tłum. Radtrap

  Hitler nie zaatakował Rosji dlatego, że został podpuszczony przez Churchilla, jak uważa Louis Kilzer. Należał do tej samej sekty iluminowanych co Churchill i po prostu grał swoją rolę. Jego rolą było poprowadzenie Niemiec ku tragicznej wojnie na dwóch frontach.

  Pokój jest kontrrewolucją, ponieważ to wojna przygotowuje grunt pod rewolucję – The Red Symphony
  (…)
  Gdyby Hitler nie był zdrajcą, domagałby się powrotu Rudolfa Hessa. Hess był wysłannikiem pokojowym, ale wiedział za dużo.

  Obłąkana sprawa nazistów była skazana na porażkę, ponieważ ludzie będący na samym jej szczycie, Hitler i Bormann, byli agentami żydowskiego rządu światowego. Byli również odpowiedzialni za przeprowadzenie żydowskiego Holokaustu. Innymi słowy, ludzie którzy wciąż używają Holokaustu dla swoich celów propagandowych, są za niego odpowiedzialni i wciąż rządzą dzisiejszym światem.

  Większość historyków promujących mit Adolfa Hitlera służy tej samej sprawie.
  Hitler się podłożył.

  Już czas, żebyśmy przestali robić to samo.

  https://radtrap.wordpress.com/2016/12/13/hitler-sie-podlozyl/

  • Admin

   Hitler już jako dziecko był molestowany i stał się satanistą. Jako chłopiec oddawał się seksualnie satanistycznym zboczeńcom. Robił dokładnie to czego od niego chcieli. To samo teraz Obama czy Clintonowa. I podejrzewam, bardzo wielu „polityków”. Totalny mind control.

   • Vialacta

    To wszystko prawda niestety. I nadziei jakoś dla nas nie widać. Trump właśnie wybrał satanistę z Exxon na sekretarza stanu 🙁
    Mówi też, że Hilary już nie trzeba wsadzać do więzienia. Nagle wybaczył jej kanibalizm i pedofilię. Myślałam, że Trump się z nimi rozprawi ale teraz widzę, że dałam się nabrać tak jak wielu innych. Cóż, człowiek uczy się na błędach.

    • Vismaya

     Aby wsadzić kogoś do więzienia trzeba mu wprzódy udowodnić jego winy, a nie tylko myśleć, że winny po przeczytaniu na necie, gdzie bzdur więcej niż prawdy.

    • Vialacta

     Czyli Hilary jest niewinna? A co z pizzagate? Nie mam tam dość dowodów?

  • Peryskop

   To nie jest scenariusz irracjonalny – biorąc po uwagę dopalanie się chutzpy opartej na opowieściach biblijnych.

  • Vismaya

   .. Ale wówczas muszą przemeblować całą swoją religię ….
   a to będzie koniec Watykana …. tak, że nie sądzę ….
   chyba, że znowu czymś cudownym ogłupią swoich wiernych.

 • greg2014

  Francja stała się ideologiczną dyktaturą – ostrzega Antoine-Marie Izoard, redaktor naczelny Famille Chrétienne, głównego tygodnika katolickiego we Francji.
  (..)
  Francja stała się ideologiczną dyktaturą. Nie można otwarcie rozmawiać o islamie, homoseksualizmie i aborcji. Kobiecie, dla której ciąża jest problemem, nie można zaproponować nic innego jak aborcję – ostrzega Antoine-Marie Izoard, redaktor naczelny Famille Chrétienne, głównego tygodnika katolickiego we Francji. Po przyjęciu przez francuski parlament ustawy zakazującej szerzenia w internecie informacji mogących odwieść kobietę od aborcji, również i on jest pełen obaw.
  (..)

  http://ekumenizm.wiara.pl/doc/3594977.We-Francji-dyktatura-rzad-knebluje-usta

 • greg2014

  Jeszcze lepsze 🙂 :

  -To ona była „Buntownikiem z Warszawy”. Wykiwała SB i przemyciła na Zachód wieści z Polski

  -Dziś Małgorzata Niezabitowska, dziennikarka, rzeczniczka rządu Mazowieckiego, ujawnia, jak to zrobiła.
  (…)

  – Pani nalepiła swastykę na telewizor.

  – Był to prezent, jaki zrobiliśmy sobie w pierwszy dzień Bożego Narodzenia wspólnie z przyjaciółmi, Ryszardem i Elżbietą Bugajskimi, których odwiedziliśmy. Odczuwaliśmy gwałtowną potrzebę wyrażenia naszych uczuć. Natychmiast. No to wycięliśmy swastykę z papieru. Ryś założył opaskę „Solidarności” i kiedy na ekranie pojawiał się przedstawiciel reżimu, pokazywał gest Kozakiewicza, a Tomek fotografował. On wrócił do Polski z Niemiec tuż po ogłoszeniu stanu wojennego, pierwszym pociągiem. Pustym. Celnicy byli zdumieni, po co wracał, pytali.

  http://bi.gazeta.pl/im/ef/d3/13/z20789743IH,Malgorzata-Niezabitowska-w-1989-r-fot-Tomasz-Wierzejski-AG.jpg

  Kabaret.

 • P

  A G.W. jak zwykle odbija. A może już przygotowują na nadchodzące wydarzenia???
  „Zamknięte granice, wojsko na ulicach, brak sieci. Czarny scenariusz: stan wojenny 2021 r.”

  Napisał niejaki Michał Gostkiewicz.
  „”Dziennikarz magazynu Weekend.Gazeta.pl. Wcześniej dziennikarz newsowy portalu Gazeta.pl, dziennikarz działu zagranicznego „Dziennika” i działu społecznego „Newsweeka”. Stypendysta programu Murrow Program for Journalists (IVLP) Departamentu Stanu USA””.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21109371,zamkniete-granice-wojsko-na-ulicach-brak-sieci-czarny-scenariusz.html#MT
  Zupełnie szczerze to szkoda czasu na te wypociny.

  • greg2014

   Komentarze:

   – wiceherszt godzinę temu Oceniono 11 razy 5
   Artykułu w całości nie czytałem, bo przydługi a element „fiction” jest rozbudowany aż do granic ignorancji autora. Zakończyłem lekturę na tych 90 tysiącach „żołnierzy” i 70 tysiącach policjantów. Kiedy Jaruzel wprowadzał stan wojenny, miał do dyspozycji ponad 400 tysięczną armię, nie licząc formacji policyjnych i policyjno-opresyjnych typu ZOMO.

   Obecnie zaś ta „90 tysięczna armia” w połowie składa się z pracowników biurowo-półcywilnych, gdyby natomiast wyprowadzić na ulicę 70 tysięcy policjantów, to rozochocony tym faktem „lud” z miejsca wywiózłby na taczkach co najmniej kilkaset bankomatów z jakichś peryferyjnych miejsc, bo po prostu nie miałby kto ich pilnować.

   Nawet, jeśli dodać by do tej liczby 30 tysięcy zuchów Ministra Schizofrenii Narodowej, to i tak na wprowadzenie porządnego stanu wojennego a’la komuch jest to wciąż żałośnie za mało. Nie mówiąc już o tym, że w przypadku wyłączenia „neta” bardzo szybko pogubiliby się i spanikowali sami „wprowadzacze”,

   – sorrry godzinę temu Oceniono 45 razy 7
   Gazwyb się wysilił, to świadczy o stopniu determinacji antypolskiej gadzinówki. Zapomniał tylko o takich przyczynach wprowadzenia opisywanego stanu wojennego jak:
   – mnożących się zamachach terrorystycznych i aktach przemocy przeprowadzonych przez arabskich i afrykańskich „uchodźców” setkami tysięcy sprowadzonych przez rząd koalicji PO-Nowoczesna, sformowany po wyborach w 2019 roku
   – licznych strajków paraliżujących gospodarkę przeprowadzanych przez miliony Ukraińców, którzy domagają się „oddania” Przemyśla i okolicznych powiatów Ukrainie, otwarcia Lubelszczyzny i Małopolski dla nieograniczonego i dotowanego przez budżet ukraińskiego osadnictwa oraz uznania Stepana Bandery za bohatera i ofiarę polskiego szowinizmu.
   – zwrócenia się przez partie odsunięte od rządów po przedterminowych wyborach na wiosnę 2021 do władz Niemiec o interwencję militarną w Polsce.
   – niepokoje i rozruchy wzniecane przez działający w Monachium emigracyjny ośrodek dywersyjny kierowany przez Adama Michnika.
   Jak political fiction, to political fiction:)
   (…)

   😉

   • P

    Komentarze są rzeczywiście interesujące. Aż dziwne że nie ocenzurowali, co więcej – nawet oceny pozytywne. Tym bardziej, że nie jest wielką tajemnicą, że w GW sami komentarze piszą i sami je oceniają…
    Parę innych przykładów…

    kontest_two / Oceniono 22 razy 4
    „W tym wypracowaniu autora zabrakło jednego zdania:”W kioskach nie ma już gazety wyborczej. Od trzech lat.”

    komentator.81 / Oceniono 56 razy 16
    „Lekarz od głowy w redakcji GW potrzebny PILNIE!!!
    Nie można już dłużej czekać jak widać po artykule””

    krzysio333 / Oceniono 77 razy 11
    „No typowy Biuletyn KODu.”

    • P

     elasp / Oceniono 14 razy10

     „Kuriozalny artykuł. Zapewni jednak „Wyborczej” kolejnego „Złotego Goebbelsa”. Chyba już tylko w takiej rywalizacji „Wyborcza” uczestniczy.”

 • greg2014

  Prawdziwy ”demokrata”.
  Oto zlapany w Aleppo prawdziwy demokrata, umiarkowany oppozycjonista, uznajacy europejskie wartosczi, kochajacy Zachod i tolerancyjny do wszystkich terrorysta.

  Uzywa narkotykow, zeby lepiej widziec ten demokratyczny swiat…

  Film w linku:
  http://kacap-z-moskwy.livejournal.com/400077.html

 • Graża

  13.12.
  https://www.youtube.com/watch?v=B29t6xDsL9k
  https://www.youtube.com/watch?v=QXNWk5HkjyY
  https://www.youtube.com/watch?v=8NtPwydQtQM
  https://www.youtube.com/watch?v=fBadvUJKGQk
  POLACY! PIĘKNY NARÓD! PIĘKNA ZIEMIA! PIĘKNA ODWAGA! PIĘKNA KULTURA! PIĘKNA WRAŻLIWOŚĆ! – SERCA W GÓRĘ! BÓG! HONOR! OJCZYZNA!
  co tam, że śmieci robią zamieszanie, ZNAMY SWOJĄ WARTOŚĆ I PIĘKNO POLAKÓW I POLSKI ZAWSZE W NAS A ŚWIATŁO ZAWSZE OŚWIETLI CIEMNOŚĆ! SERCA W GÓRĘ! ODZYSKAMY WOLNOŚĆ, ODZYSKAMY KRAJ, OCZYŚCIMY ZE ZŁYCH LUDZI, ZŁEJ TECHNOLOGII, ZŁEJ MUZYKI, JEDNOCZMY SIĘ POLACY! WSZYSCY! W SZKOŁACH URZĘDACH SZPITALACH HUTACH KOPALNIACH FABRYKACH SĄDACH WOJSKU I POLICJI KAŻDY WIEK KAŻDY STAN – BÓG! HONOR! OJCZYZNA! – JUŻ CZAS!

 • Ania

  Orzesz K…a !

  Szok! Fundacja oszusta i notorycznego fałszerza na zlecenie H. Gronkiewicz-Waltz za 780 tys. zł przeprowadzi audyt warszawskiej reprywatyzacji?
  wpis z dnia 9/12/2016

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego „Jekke”, która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji „Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!).

  – „To się wymyka poczuciu rzeczywistości!” – czytamy na facebookowym profilu „Miasto jest Nasze”. Trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Najlepszą ofertę pod względem ceny w ogłoszonym przez Hanne Gronkiewicz-Waltz przetargu na wykonanie niezależnego audytu reprywatyzacji warszawskich nieruchomości złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego „Jekke”. Zgodnie ze złożoną ofertą – w ciągu jednego miesiąca ma ona określić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji w Warszawie doszło do nieprawidłowości. W zamian żąda 780 tys. zł. Druga ważna oferta, która wpłynęła do stołecznego ratusza (złożona przez Kancelarie prawną Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy) jest droższa od oferty Fundacji „Jekke”. Ich audyt ma kosztować podatników 861 tys. zł.

  Problem w tym, że prezesem Fundacji „Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, hochsztapler i notoryczny fałszerz dokumentów.
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03470-Watpliwy-przetarg-na-audyt-reprywatyzacji.htm

 • Majestic

  Mix Kolonko A. Lepper zza Grobu!!! Już Wszystko Jasne A. Lepper Został Zamordowany przez… https://www.youtube.com/watch?v=13lEwSu_M-s

 • Majestic

  Listy Petycje to idiotyzmy NIC nie dały i nie dadzą !!!, zostanie z tego jedynie chwilowe skamlenie TUTAJ jest wyznanie JASNOWIDZA dokladnie 0, 45 min https://www.youtube.com/watch?v=_1rLrqWiqOc

  • Xpio

   W rzeczy samej !
   To jak prosić się kata żeby toporem nie wywijał, bo jeszcze komuś krzywdę zrobi 🙂

  • Majestic

   w jakimś sensie to dobry znak , tak samo chciałbym się dekorować przecież to Słowiańskie Amulety ! w Polsce zabronione , ale nie dziwi nic zawsze jest i było odwrotnie , a te Osoby to raczej nie Słowianie ?

   • Chudy

    Ta to prastary slowianski a wczesniej aryjski znak,ale Spiegeluzyl go w innym sensie , porownujac tych politykow do Hitlera,Franka,Bormana

    • ok

     zdziwia sie jak trafnie przewidzieli przyszlosc – powstanie slowian z kolan wkrotce!

    • ok

     https://www.youtube.com/watch?v=CU2y5uJeXdo

     Wśród jeszcze żyjących kłamstw
     Gnębiących ten biały ląd
     Wyrosło największe z nich
     Hańbiące aryjską dumę nas wszystkich
     Ten wciąż mordowany kraj
     I wolność każdego z nas
     Sprzedane semickim bogom
     Prowadzą do końca tego narodu

     Ref.
     To nasz ostatni bunt,
     Który wolność zwróci nam
     Czy prawda stanie tam
     Gdzie potrzebna jest dziś
     Jak nigdy przedtem?
     Białej młodzieży sztandar zwycięstwa
     Białą rozpocznie pieśń
     To nasz ostatni zew,
     Który wolność przyniesie lub śmierć

     To czas pełen wrogich słów,
     Rzucanych przeciwko nam,
     Wzniesiony na gruzach gubiących wartości
     Wszystkich parszywych kłamstw
     To ludzie nie warci nic
     Trucizna dla naszej krwi
     To wolność wyrwana nam z serc
     Nie wróci bez walki Twej

     Ref.
     To nasz ostatni bunt,
     Który wolność zwróci nam
     Czy prawda stanie tam
     Gdzie potrzebna jest dziś
     Jak nigdy przedtem?
     Białej młodzieży sztandar zwycięstwa
     Białą rozpocznie pieśń
     To nasz ostatni zew,
     Który wolność przyniesie lub śmierć

 • Greg

  Reality.
  Takie małe co nieco uzupełnienie.
  https://www.youtube.com/watch?v=F0SIn2je8FI

 • RealityMicha

  Co sobie myślicie??
  Rycerze klawiatury!
  Kuźwa!
  Nie powstrzymacie NWO!
  Wszystko, co jest napisane w apokalipsie, wydarzy się!
  Te informacje wszelkie, są zamierzone przez Ilumibnatów oraz ich bosa Lucyfera
  A po to tylko, aby was zakręcić, abyście niby uważali że robicie dobrą robotę

  A zatem:
  lepiej będzie przygotować się na te wydarzenia
  Jazda!!! rycerze klawiatury, czytać apokalipsę!!
  pozostanie nam krzyż lub chleb
  http://www.apokalipsa.info.pl/pismo_swiete/apokalipsa_cala.htm

  • Xpio

   No jasne warto przeczytać scenariusz tragikomedii napisanej przez samego Lucyfera pod tytułem biblia, a jak że …
   Może szybciej, dotrze że to tylko taka gra.
   A jeśli to zrozumiemy wreszcie będziemy mogli wyjść z tego „teatru”, a on no powiedzmy „przegra.

  • Chudy

   im szybciej Syria i Rosja to zrobi tym lepiej , a potem rozminować i odbudować miasto ,

   • widun

    Zależy dla kogo lepiej.
    Dla umęczonej Syrii to i owszem.
    Dla Europy znacznie gorzej, bo teraz się to robactwo z PI przeniesie do Europy i to zaczną robić swoje porządki.

  • Graża

   …ciemny rozdział we wczesnej RFN…dla naszego wrażenia odkrywają to, co ukarane już być nie może, albo to, gdzie znajdą kozła ofiarnego a mocodawcy będą określeni po ich śmierci lub jak osiągną wiek, który ze względu na stan zdrowia uchroni ich od kary. Aktualnie nie szczepią? nie testują? Nie zmuszają do szczepień? – ależ tak, nawet znamy ich nazwiska, aktualnie najpierw wysyła się dzieci za granicę i nie śledzi ich losów, a jeśli dzieje się coś złego? stało się? kto i kiedy za to odpowie? ile mają lat sędziowie którzy wydali zgodę na wywóz polskich dzieci za granicę, jakbyśmy byli krajem na skraju ubóstwa? Dotacje na wątpliwy sukces in vitro – eksperyment pełny bólu – SĄ, a nie ma pieniędzy na dzieci w domach dziecka i trzeba je oddać obcym? Ile lat czekają Polacy chcący zaadoptować dziecko?! protokoły m.s. – będziemy czynić swój plan (zło) przyznawać się do tego i nikt nam nic nie zrobi,
   a oto komentarz pod art.
   Biedni ludzie są wykorzystywanie na całym świecie ,bieda to bezbronność bez względu na to czy jest się dzieckiem czy starcem . Ludzie biedni sa niewolnikami od wieków , właściciele dużych firm zyją w niewyobrażalnych luksusach a pracownicy pracują na to ich bogactwo za głodowe pensje i nie trzeba daleko szukać , bo w Polsce niewolnictwo jest nawet dozwolone . Ludzie tyrają za 1300 zł ,emeryci przymierają głodem na stare lata, dzieci w domach dziecka nie otrzymują 500 plus bo są niczyje i jakoś Kaczyński i PiS mają takie dzieci gdzieś więc o czym tu rozmawiać … Polska do moralne dno i tu trzeba otworzyć oczy na własnym podwórku . Świat cały jest podły a bieda jest spychana na margines i jest wykorzystywana.

 • Chudy

  Ciekawy komentarz z onetu . ~wiara napędzana kaptogenem : Nikt się nie martwi ,że rzeźnicy islamscy przejmuja Palmirę i będą ćwiarować odcinać głowy, niszczyć zabytki. ,Demokraci” z których spadły maski które pokazują, że nie tylko koncerny zbrojeniowe ,naftowe, amerykańskie prywatne armie chcą wojny. ,,Demokraci” karmią swoich bandziorskich islamistów kaptogenem . Bestialstwo islamskich terrorystów może być nie tylko efektem ideologicznego radykalizmu, ale również narkotykowego odurzenia. Okazuje się, że „święta wojna” napędzana jest przez produkowane na masową skalę substancje psychotropowe. Myślę.że kapotogen był na Majdanie i w Odessie. Jak myślicie dlaczego jaknesi i nato siedzi w Afganistanie pilnują tamtejszych pól narkotykowych i handluja narkotykami. Teraz Afganistan przejął palmę pierwszeństwaod Ameryki pPołudniwej w handlu narkotykami. ,,Demokratyczne” państwa od dawna handluja narkotykami jak ktoś niewie o czym piszę niech poczyta sobie o wojnach opiumowych. zwiń

 • lincz

  Moja prośba do tych, którzy poznali osobiście bądź pośrednio Pana Zbigniewa Jana Popko. Proszę o recenzję rzeczonej postaci. Warto do niego smalić czy unikać ?

  • Vismaya

   lincz,
   to kogo w życiu wybierzesz sobie za życiowego przewodnika to zależy tylko i wyłącznie od ciebie …. i w tobie musi być ta mądrość, czy on dobry dla ciebie czy nie …. a nie pytasz tłum przypadkowych ludzi …

   weszłam wczoraj w ten link, który tu był i zatrwożyłam się … nie dla tego, że były tam jakieś info nie do pobicia, myślę, ze Mo-ni-to-ra w ostatnich dniach nikt nie przebije … 😉
   ale dlatego jak on spogląda na resztę ludzi, wszystkie oszusty, nic wiedzące 1% stworki świadomości albo i zerowej, jeno on i jako tako jeszcze w tej branży janowidzących w Polsce można zaufać Jackowskiemu …. tylko on rozmawia z Jezusem, i przez niego można do Jezusa … no i oczywiście ma jeszcze w garści do pomocy wahadełko i wszystko na nim bada ….myślę, że wiarygodność Jezusa też ….
   wcześniej było tu video pani Moskalik co też już przebadała kogo tylko mogła i wydała ostateczną diagnozę, że w Polsce wszyscy diabłem nafaszerowani ….i wszystko za pomocą wahadełka. Tylko ona najlepsza na rynku … ale teraz widzę ma poważnego konkurenta.

   Pan Popko na pewno ma rację w kwestii tej grupy ludzi w Polsce, dziś kto żywy to jasnowidzi i prorokuje, a to, że jutro będzie wybuch wulkanu, a to że sąd ostateczny stoi u progu, a to, że chlamydie masz w głowie … i oczywiście wszystko natychmiast przekazuje się do publicznej wiadomości … na tle własnej czystości …. bo wszyscy są beee tylko ja nie …. 😉

   ale tak naprawdę ten jego wykład nic mi nie dał, a już bardzo mnie rozczarowała medytacja z Jezusem….. uwierz mi lincz, pewnie większe pojęcie o Jezusie Chrystusie i Jego obecności w życiu człowieka ma JB.

   Jeśli chcesz w życiu Jezusa Chrystusa sam Go do siebie przywołaj …. przecie ci wyraźnie mówił, że nie da ci kamieni jak Go będziesz o chleb prosił,
   ale jeszcze oprócz próśb są cnoty człowieka, którymi musi zabłysnąć …. inaczej możesz sobie chodzić na kursy pana Popki czy innych …. jeśli nie masz lepszych zajęć.

   Ale ty nie musisz mnie słuchać … to tylko moja opinia….
   czasami sam musisz czegoś doświadczyć aby coś zrozumieć.

  • Xpio

   Posłuchać, przemyśleć i po odczuwać, ale broń boze nie stawiać zdjęcia na domowych ołtarzyku.
   Czasami mówi mądrze, zdarza się i mu pleść głupoty, od człowiek taki jak ty i ja.
   Więc jeśli już coś musisz mieć na tym ołtarzyku, to najlepiej lustereczko, bo lustereczko ci prawdę powie.
   Jak w kopciuszku 🙂

 • Bolesław W.

  Ci którzy mają reprezentować naszą „wolę” robią to tylko w czasie kampanii wyborczej, co robią po wyborach chyba nie muszę mówić. Najgorsze jest to że tylko i wyłącznie my wybieramy polityków którzy szybko zapominają o obietnicach przedwyborczych.

  • Majestic

   ordynacja jest tak zmanipulowana że oni nie potrzebują już wyborców , o Słowianach zostały wybory Sołtysa , Sołtysi , oraz reprezentanci dzielnic , wybierają na pierwsza instancje Gminna , ci zaś do Powiatu następni do Województwa zero partii zero progów zero list i całego matactwa , zero prezydentów , Państwem powinna rządzić rada Narodowa w bezpośrednim kontakcie z pierwsza instancja , takie wieczne na biezaco referendum tani szybko skutecznie i AUTENTYCZNIE . Wszystkie zasoby Państwa -Narodu są własnością ich mieszkancow dla wspulnego gospodarowania jedynie na zasadach wynajmu dzierzawy na czas określony można by komuś dać pod jakaś działalność .Państwo musi być w dużym stopniu Socjalistyczne zapewniające bezpieczeństwo i podstawowe warunki egzystencji , żadnej mega prywaty , bo to poczatek końca , koncerny -korporacje- dyktatura i jazda od poczatku . jedynie wspólnota daje gwarancje trwania i przetrwania , inaczej OBCY zawsze coś wymyślą aby gojów usadzi i wykorzenić okraść .

 • Janosik

  Jak dlugo was jeszcze beda straszyc a wy na kolana i do „jurgielow i jankielow” z prosba,petycjami i listami ???
  A zarab sqrwysynow gdy wejdzie ci na podworko i niucha co masz w stajni czy stodole !
  To ty jestes u siebie i na swoim a reszta darmozjadow urzednikow won z twego obejscia !!!
  To samo z sukienkowymi ,jak ci nie pomoga isc po wolnosc to nie daj na tace ,niech wpierd…ja sucha mace .
  Co to na nich nie ma sposobu ?
  Jest,pala i zimna woda .
  WSTAN Z KOLAN i BADZ PANEM a NIE NIEWOLNIKIEM !!!

 • PanSmetek

  Chcieliscie zachodu to macie.Haaaa haaaa bhaaaaaa,
  Siedzcie nadal Cicho bo takie poprawne politycznie.To powiedza wam nie dlugo ze wy nie Polacy tylko europejczycy Smiechu warte LUDU POLSKI WYZUC Z SWEGO KRAJU pejsatych a zajasnieje wam WOLNOSC

 • Don Pedro

  Bardzo łatwo jest bronić naszą żywność.
  Nie kupować w markecie jajeczek po 0,30 tylko u rolnika po 1 zł
  kiełbaski po 9,90 zł tylko po 39,90 zł.
  Powstał problem ?
  Ja mam pracować za kasę ale tamten to tak jak w Azji.
  Co zrobić z tym problemem ?
  Jak rozwiązać ?
  Ja mam jeździć na wczasy , bawić się, a tamten niech smali na swoje pole i za grosze da mi dobre żarcie ?
  To tak ma być ?
  To nie jest masówka , dobre jedzenie musi kosztować jak dobra woda.

  • greg2014

   kiełbaski po 9,90 zł tylko po 39,90 zł.==

   Kupujesz rąbankę i robisz swoje, bez wysiłku.

   • Vismaya

    Dzisiaj to dla wielu ludzi wielki problem … jak wyhodować marchewkę, kapustę, ogórki, jak to zakisić … już o rąbance, jeśli ktoś musi jeść mięso, nie pomnę, z tym może mieć wielu problem …. ciężko hodować w mieście, w bloku …

    a jak to było u nas w Polsce na kartki … i to nie zaraz po wojnie,
    ja w tamtym czasie miałam wszystko w lodówce i w piwnicy … co się dało wkładałam w słoiki, …. kupowaliśmy na wsi, co się dało …. i jedliśmy dobre jedzenie, i nie przypominam sobie aby ktoś w tym czasie umarł z głodu …. i mieszczuchy byli zadowoleni i chłopi na wsi,
    nawet jeszcze do domu przywieźli, jaja, masło, mleko, śmietanę, ser, jagody, grzyby …. i mięcho też, wszystko można było kupić,
    trzeba było tylko wiedzieć gdzie szukać.

    • greg2014

     trzeba było tylko wiedzieć gdzie szukać.==

     Nie chce się szukać, jak w mieście biedronka, netto, lidl i inne.
     Nastrzykiwane, z antybiotykami, hormonami itp.
     Potem zdziwienie.

    • Ditka

     Dokładnie. Ja pamiętam, ze cyklicznie co miesiąc jechaliśmy na wieś i przywoziliśmy od rodziny pól świniaka, jaja, owoce etc.

    • greg2014

     i mieszczuchy byli zadowoleni i chłopi na wsi,==

     Teraz też są wszyscy zadowoleni, tylko, że chorują
     na potęgę.
     Nie widzą związku…

   • Vialacta

    O jejku, aż się za głowę złapałam.
    Kupowanie rąbanki to taka ogromna strata czasu przy zerowych korzyściach. Skąd niby ta rąbanka się bierze? Co to zwierze jadło? Tą samą paszę z mączką, hormonami, antybiotykami. Że już nie wspomnę o całej tej negatywnej karmie która przesiąka mięso zwierzęcia które całe jest zniewolone. To jest właśnie najgorsza toksyna i źródło wszystkich chorób.
    Są tylko dwa źródła prawdziwie zdrowego jedzenia: czysty las i czysta woda. Ludzie sobie nie wyobrażają ile tam jest niewykorzystanego jedzenia. Orzechy, jagody, ryby, dzika zdrowa WOLNA zwierzyna. Oczywiście trzeba się napracować ale teraz już nikomu się nie chce. Łatwiej jest kupić rąbankę…

   • zerrkos

    „Robisz swoje bez wysiłku.” Ale jakoś dziwnym trafem w domach coraz więcej sprzętu AGD, różne miksery, malaksery i bajery, ale przetworów własnych ludzie mają coraz mniej. Tylko miksują coś co już wcześniej zostało „zmiksowane” i już robota skończona.

    • greg2014

     Wystarczy ich użyć teraz do wyrobów własnych.
     Żaden problem niby, ale wygoda i lenistwo królują.
     Gotowy sos, gotowe ”jedzenie”.

    • greg2014

     Wytarczy namoczyć dzień wcześniej paczkę grochu, czyszczenie lodówki, trochę warzyw i jest porządne jedzenie na 2 dni:

     – Ale żeby ją w naturalny sposób gromadzić – trzeba koniecznie dostarczyć organizmowi dużej ilości drożdży i różnych jarzyn. Utrata odporności na zmęczenie wiązać się może z brakiem w garnku fasoli i grochu – bo w nich jest masa magnezu, kobaltu, żelaza, fosforu, błonnika, białka roślinnego, żółtego fosforu – przeciw stanom reumatycznym, kamicy nerkowej i wątrobowej. Zastanawiamy się, że 100 lal temu nikt nie znał choroby, którą teraz nazywamy zawałem… Ale 100 lat temu nikt nic słyszał o kranie w ścianie, o wodzie ze wspólnej studni, do której sypie się masę chloru, który zupełnie niszczy krzem. A jak wspomniałem na początku – Pan Bóg z krzemu zmieszanego z wapnem zbudował nasze kości, zęby, usztywnił dziąsła i nawet włosy. Teraz zaś mamy wodę rozmiękczoną, zupełnie bez krzemu. Nie mamy krzemu również w pożywieniu, bo właściwie i ziemia jest już z niego wyjałowiona==

     -Groch, albo jak żyć bez reumatyzmu Groch żółty jemy tylko czasami, a nie wiadomo dlaczego, bo np. na poligonach służy jako podstawowa potrawa. I okazuje się, że nawet ciamajdowaty chłopak, który poszedł do wojska, raptem nabiera tam energii życiowej. Wraca mu rozum do głowy, robi kilka dyplomów, a po powrocie do domu jest tak pełen siły, że dom by rozwalił. Niestety, po trzech miesiącach bez grochówki w domu, okazuje się, że robi się z niego znowu ciamajda życiowa. Wróćmy znowu 100 lat wstecz do czasów, kiedy jeszcze nic było ani kombajnów, ani żadnych maszyn na polu pracujących i pradziadek z kosą wychodził o 3 rano na pole. A prababka nagotowała garnek grochu, drugi garnek kapusty, mięsa – zmieszała to wszystko razem i zaniosła na pole. Wszyscy się najedli i kosili jak obecne kombajny. Kto jada groch regularnie raz w tygodniu, to do 100 lat nic nie będzie wiedział o reumatyzmie. To już udowodnione. Ale znowu do grochu: kminek i masło. I ma być tak ugotowany jak fasola – stać w garnku. Kiedy potrzeba – dodać do ziemniaczanki z posiekaną chudą kiełbasą, jeszcze troszkę majeranku, tymianku i mamy łatwo strawną, wspaniałą grochówkę.==

     Proste rady zakonnika Grande.

  • Mariusz

   Rolnik na drodze stał z workiem ziemniaków. 50 kg za 10 zł. To sklepy zawyżają ceny bo to idzie przez pośredników.

   • Ania

    Ja kupiłam 50 kg za 25 zł pysznych, białych ( takie lubimy).
    Ale trzeba mieć piwnicę żeby takie ilości przechować.
    Ja mam. Ale jak ktoś nie ma, to problem.

    • Vismaya

     Ania, możesz zrobisz susz … możesz zrobić mus w słoiki, na szarotkę zimą jak znalazł …. możesz dodać trochę innych owoców i coś pokombinować … jabłka z żurawiną są b. dobre … idą święta, ludzi dają sobie prezenty … a ja daje swoje koszyczki ze swojskimi słoiczkami, ziołami, suszone owoce… etc… czym chata bogata … inne koleżanki robią same mydła czy inne kosmetyki, robótki ręczne, np biżuteria … i mamy fan … ładnie ubierzesz koszyczek, dorzucisz gałązkę jodły i prezent gotowy.

    • Ania

     Vismaya:
     Wszystko można. Ja robię sporo przetworów bo mam swoje owoce i trochę warzyw.
     Jest wtedy jedzenie smaczniejsze, zdrowsze no i tańsze.

     Ale.

     Kupując jedzenie w sklepach, tak naprawde kupujemy CZAS !

     My wszyscy borykamy się z brakiem CZASU !

     Więc jak kupujemy sosy, warzywa, mięso , wedliny ( drogie albo niedobre, taki wybór)w sklepach , to szybko jest co ugotować i zjeść.

     W domu można zrobić właściwie wszystko. Od chleba po szynkę.
     Tylko kiedy.

    • Vismaya

     Ania, ja też miałam pracę i to często 12 godzinną, bo taki jest tu pielęgniarski system … ale jak miałam wolne, gotowałam kilka zup (2, 3), gorącą wlewałam w słoiki, przewracałam słoik do góry nogami i taki słoik już jest szczelnie zamknięty, po wystygnięciu wkładasz do lodówki czy w chłodne miejsce i potrafi stać więcej niż miesiąc … ale kiedy otworzysz i podgrzejesz smakuje jak zupa prosto z gara.
     Nawet kiedy nie pracuje a nagotuje mi się za dużo to tak robię … kiedy nie chce ci się gotować czy nie masz czasu, masz jak znalazł.

     Podobnie robiłam inne potrawy, sporo mroziłam, np pierogi… gołąbki, które robię z kaszą gryczana i grzybami, czy warzywną lazanię, czy sosy, do których możesz szybko dogotować makaron czy kaszę, to tylko kilka przykładów …. wyciągasz ze słoika kapustę czy kiszony ogórek, paprykę, buraki i masz szybki obiad.
     Reszta to owoce, świeże sałatki czy nawet kanapki … i nigdy nie kupuję torebkowych czy puszkowych: sosów, zup, etc … i tak prowadzona kuchnia jest na pewno zdrowsza i powiem więcej, oszczędniejsza. Spróbuj.

    • irman z Polonisza

     Czytam Wasze arcymadre spostrzezenia w temacie zdrowej zywnosci i wybaczcie(impertynencje, mimo bana za rzekoma hasbare do potegi hucpy) podniesiona ……. nie moge powstrzymac sie od komentarza.
     W waszych szlachetnych glowach nastapilo pomieszanie swiatow ,albo epok ? Zdac sobie MUSICIE sprawe z faktu oczywistego ,ze dzisiejszy rolnik ,to zgola inny czlowiek niz ten w waszych wspomnieniach ze stanu wojennego . Zdeprawowany ,lasy na dotacje przecwelowany kalkulator-plantator , mozna by powiedziec skrotowo po jewropejsku wychodowano ! Inni nie maja na Rynku racji bytu i im rekwiruja ziemie za dlugi. Czy nie tak jest? Z poczciwego kmiotka-ziomala , zrobiono cwanego byznesmena ,ktory potrafi znacznie lepiej Liczyc Kase ,niz w najczarniejszych podejrzeniach przypuszczacie ! I wybaczcie gorzka szczerosc ,jak slysze ze macie jakiegos znajomego ,od ktorego Dzisiaj KUPUJECIE ,jak na razie bo „sciany placzu z PIN ” funkcjonuja . Zapytam jak dziecko prosto…. w jakiej bedziecia sytuacji, gdy na ulicach znajda sie setki tysiecy podobnych wam -okradzionych i wystawionych na ödstrzal ,bez bankomatow zyciodajnych. Zastanow sie gleboko ..Co powie do Ciebie „twoj”mily rolnik, jak przed plotem stanie tlumek kilkudziesiecioosobowy miastowych golodupcow ?
     Nad tym sie zastanowcie !!! ….po namysle zapewne dojdziecie do wniosku …ze sie do ukochanej pierdonki po zapasy tuszonki i oleju slonecznikowego GMO udac niezwlocznie nalezy .
     Kiedys bylo na Wsi >>>>Gosc w dom -Bog w domu<<<
     Dzis Bogiem jest PIENIADZ a wy mieszczuchy jestescie dla rolnikow do Money (niestety)- klopotliwym i natretnym dodatkiem !!!

    • Graża

     niestety ,,irman z Polonisza” ma w większości rację w sprawie ,,rolników”, mieszkam w mieście powiatowym – Polska :), kupuje warzywa, owoce, masło i śmietanę na targu, o targowaniu się – można zapomnieć, bywa że rozpoznaję u znajomych rolników że oprócz swoich ziemniaków sprzedają jajka kupione w sklepie – kiedy nie do końca wytrą pieczątkę, masło – od 6 do 8 zł za kostkę 200g, czosnek – 2zł/główkę, maliny w tym roku 8zł za malutką kobiałkę, jakieś 30dag( a mówią ze to pół litra), o mięsie nie wspomnę bo za kurę na rosołek trzeba zapłacić około 25zł, o miodzie nie wspomnę! to żyła złota! litrowy słoik 35 – 49zł – niestety ceny na targu w stosunku do ubiegłorocznych wzrosły o około 15 – 20% – jakie koszty produkcji wzrosły rolnikowi o tyle? lub koszty życia codziennego? najszybciej i nieuzasadnienie rosną ceny żywności! mam takiego jednego na targu, który bez skrupułów ma ceny najwyższe z wszystkich cen w powiecie – łącznie z najdroższymi sklepami spożywczymi – na warzywa, owoce, chrzan tarty, miód i kwiatki suszone – niestety każdy chce w jednym swoim życiu dorobić się domu, wczasów w egzotycznych miejscach, pieniędzy na podróże i komuś więc trzeba zabrać te pieniądze szybko i dużo! to dotyczy miast – od wynajmujących powierzchnie lokalowe po sprzedawców i wsi – która już też wie jak zdzierać, a że jeść trzeba i to zdrowo, no to hulaj dusza, ,,miastowy zapłaci albo będzie kupował w marketach”! ale! był i taki który – kiedy zablokowali mu sprzedaż jabłek za granicę, rozstawił ciężarówki w różnych miejscach miasta – poprosił straż ochotniczą o pomoc i rozdał wiele ton jabłek w kilka dni, do szkół i przedszkoli także! – godne naśladowania!

    • P

     Zgadzam się z tym co napisał #irman z Polonisza…
     Trudno jest porównywać lata 80-te z obecnymi, bo na polskiej wsi zmieniło się prawie wszystko.

     Wówczas na wsi kupowano jedynie chleb (z podstawowych produktów), a dzisiaj po praktycznie wszystko leci się do Lidla czy Biedronki.

     Na wiosce były gminne pastwiska gdzie pasło się 200-300 krów, dzisiaj są puste (!). Kiedyś każdy miał krowę, świnię. Dzisiaj można przejechać całą PL i nie zobaczy się ani jednej krowy na pastwisku.

     Rolnicy indywidualni stosują tyle samo chemii co przemysłowi. Gdzieś wyczytałem, że przez ostatnie 25 lat w PL liczba pól uprawnych zmniejszyła się o 10%, ale ilość używanej chemii zwiększyła się o 1000% (czyli x10)… To co idzie na sprzedaż, jest traktowane chemią, bez umiaru… Rundup leje się na zboża, kasze, słonecznik, rzepak, nawet pomidory w ostatniej fazie zbioru, ponoć też ziemniaki i cebulę…

     Kiedyś każdy miał krowę i inne zwierzęta, odchody zwierząt trafiały na pola w formie bogatego nawozu. Obecnie tylko chemia, a nawozy jedno, ewentualnie trzy-składnikowe. Dlatego warzywa są tak ubogie w minerały i składniki odżywcze, a tak bogate w toksyczne związki chemiczne…

     Dzisiaj naprawdę wielkim problemem jest kupno produktów dobrej jakości. Można robić własne przetwory, tylko trzeba mieć z czego… Bo nawet przysłowiowy „rolnik” z bloku sam zaopatruje się na giełdach towarowych (albo w Kauflandzie) i na targu mówi, że to z jego własnego pola… Niektóre owoce, które trafiają na targ (truskawki, maliny) dodatkowo są pryskane anty-grzybem, by wytrzymałe te 2 dni na straganie…

     Są oczywiście targi „eko”, tam jednak nie każdego stać na codzienne zakupy (ziemniaki, marchewka czy buraki po 5 zł/kilo)…
     Ale warto szukać, próbować… Metodą małych kroków…

   • Vismaya

    Mój brat mieszka w mieście ale ma swój ogród. W tym roku warzywniak obrodził mu tak, że jeździł taczkami po sąsiadach i rozdawał nadwyżki … nie sprzedawał – ROZDAWAŁ ….
    i to zdarza się prawie co roku.
    Jesienią można nabyć warzywa dużo taniej, jakieś miesiąc temu byłyśmy z koleżanką na farmie, była kupa warzyw po niskich cenach. Między innymi kupiłam spory worek różnokolorowej świeżutkiej papryki prosto z pola za 1$ …
    zdziwiona koleżanka pyta mnie: co ty zrobisz z tą ilością papryki? …
    a ja włożyłam ją w słoiki …. za 1$ + ocet jabłkowy i przyprawy i mam marynowanej papryki na całą zimę (na moje potrzeby).

 • Ves

  Prawdziwe twarze judeozjebów:

  Hillary Clinton: https://m.youtube.com/watch?v=aioOEe9QRRQ

  (Anty)papież Franciszek: https://m.youtube.com/watch?v=ev2sMVYNDLw

  David Rockefeller: https://m.youtube.com/watch?v=Evcxv068U1M

  Więcej takich „metamorfoz” nie oglądałam, ale trzeba przyznać, że nawet jesli to czysty Photoshop, to robi wrażenie.