Alarm w UE odnośnie szczepień. Novartis złapany na gorącym uczynku.

Koniecznie zobacz ten materiał nt. szczepionek: Szczepionki są ludobójstwem

W Belgii upubliczniono niedawno drogą przecieku tajne dokumenty z Belgijskiej Agencji Medycznej dotyczące bezpieczeństwa dwóch popularnych szczepionek, Prevnar (Pneumo-13) oraz Infanrix hexa.  Dokumenty te pokazują, że w ciągu 2 lat po szczepionce Prevnar  zmarło  22 niemowląt, a po Infanrix hexa zmarło 36 niemowląt.  Dotąd informacje te były ukrywane przed rodzicami i społeczeństwem, co stanowi złamanie belgijskiego prawa.  Najprawdopodobniej prawdziwe liczby zgonów po tych szczepieniach są znacznie większe, ponieważ zgłaszanych jest zaledwie kilka % wszystkich przypadków powikłań poszczepiennych (http://www.ageofautism.com/2012/12/prevenar-13-pneumococcal-vaccine-damned-in-belgian-media-reports.html). Europejska Agencja Leków potwierdziła też bezpośredni związek czasowy podania  szczepionki  Infanrix-hexa z powikłaniami neurologicznymi, takimi jak konwulsje, hipotonia czy zapalenie mózgu.

Dokumenty te ujawniły też nieskuteczność oraz dużą liczbę poważnych powikłań po  tych szczepieniach,  które wielokrotnie przekraczają liczby powikłań (i zgonów) w UE po naturalnych chorobach przeciw którym szczepi się dzieci.  Wyszły na jaw oszustwa, celowe „błędy” oraz manipulacje danymi, które towarzyszyły badaniom na tymi szczepionkami oraz procesowi ich zatwierdzania (co jest zresztą normą).  Warto pamiętać, że badania te były przeprowadzane także w Polsce. Firmowe dane użyte do zatwierdzania tych szczepionek ukrywały liczby zgonów i powikłań poszczepiennych, oraz fałszowały dowody skuteczności tych szczepień.

W USA w bazie VAERS zarejestrowano 1394 zgony po szczepieniach przeciw pneumokokom, z czego ponad połowę (752 zgony) u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia  (to tylko ok. 5% wszystkich takich przypadków).

Po szczepieniach przeciw pneumokokom w VAERS zarejestrowano też prawie 62 000 powikłań.

Belgijska obywatelska grupa „Initiative Citoyenne”  bije na alarm, nawołuje do  złamania kodu milczenia wokół zagrożeń dla życia i zdrowia dzieci ze strony szczepień oraz do walki  ze skorumpowanym systemem okaleczania i zabijania szczepionkami niemowląt, których ofiary w skali światowej liczone są w milionach.

Amerykańscy badacze poddali analizie zgłoszenia powikłań poszczepiennych do VAERS i wykazali, że liczby poważnych powikłań oraz hospitalizacji  dzieci są wprost proporcjonalne do liczby podanych na raz szczepionek (pamiętajmy, że szczepionka heksawaletna zawiera 6 różnych szczepionek w jednym zastrzyku, a szczepionka DTP – 3 w jednym) oraz odwrotnie proporcjonalne do wieku szczepionego dziecka (im młodsze niemowlę, tym częstsze poważne powikłania i zgony), (http://het.sagepub.com/content/31/10/1012.long).   Rodzice nie powinni  wierzyć firmowej propagandzie, że szczepionka 6-walentna jest mniej groźna od 6 osobnych szczepionek zawierających te same składniki.  Jest ona tak samo groźna. Jeśli chce się szczepić dzieci, to na pewno bezpieczniej jest rozdzielać szczepienia w czasie i ograniczać się do minimum.  Obowiązkiem każdego rodzica powinno być gruntowne zapoznanie się z możliwymi   powikłaniami poszczepiennymi, a obowiązkiem szczepiącego lekarza dostarczenie rodzicom pełnych informacji na ten temat oraz uzyskanie ich pisemnej zgody na szczepienie dziecka. W krajach zachodnich lekarze płacą kary za nieinformowanie pacjentów o zagrożeniach ze strony szczepień.  W Polsce, zgodnie z polskim prawem, powinno być tak samo, a wiadomo, że nie jest.

Inna ciekawa informacja ukazała się ostatnio w „Science” (z 14 grudnia).  Instytut  Statystyki i Oceny Zdrowia  przy Uniwersytecie Medycznym Waszyngtonu (sponsorowany w dużej części przez Fundację  Billa i Melindy Gates)  upublicznił swoje analizy, z których wynika, że noworodkowe zapalenie mózgu (encephalitis)  jest jednym z 10 najpoważniejszych problemów zdrowotnych w USA i na świecie, prowadzącym do trwałego kalectwa.   Zapalenie mózgu jest dość częstym powikłaniem po szczepieniach Hep B (Wzw B) podawanych noworodkom oraz po innych szczepieniach, podawanych nieco starszym niemowlętom.  Autyzm jest chroniczną postacią takiego zapalenia mózgu.  Tak więc sponsorowana przez Billa Gatesa placówka naukowa pośrednio wykazała, że agresywnie promowane przez niego szczepienia nierzadko prowadzą do trwałego kalectwa dzieci.

Prof. dr hab. M.D. Majewska

Novartis wycofuje 160,000 szczepionek na grypę. Wykryto skupiska niebezpiecznych protein.

Producent szczepionek Novartis niedawno został zmuszony do wycofania 160,000 szczepionek Aggripal na grypę w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Powodem były cząsteczki pływające w fiolkach, które później zidentyfikowano jako kondensacje protein. Podczas badań okazało się, że te skupiska protein są toksyczne i mogą powodować choroby takie jak Alzheimera, Parkinsona czy Piona. W tych 160 tysiącach dawek protiny były widoczne gołym okiem, jako pływająca materia.
Tego typu toksyczne zastrzyki określa się jako „gorące porcje” gdyż zawierają skoncentrowane komponenty wirusów mogące wywołać szok immunologiczny.

Wyjaśniało by to olbrzymią liczbę chorych dzieci, które się rodzą w USA, które były kiedyś synonimem wolności, a obecnie jest krajem niewolniczym.
Obok rosnącej liczby autystycznych dzieci i młodych ludzi z chorobami psychicznymi stale wymagającymi leczenia farmakologicznego, rośnie ilość ludzi w podeszłym wieku, którzy tracą poczucie rzeczywistości z uwagi na urazy mózgu takie jak choroba Alzheimera.
Czy przypadkiem jest to, że zarówno dzieci, jak i osoby starsze są częściej narażone na szczepienia niż pozostałe grupy wiekowe?
Coroczne szczepienia na grypę aplikowane przez sadystycznych zwolenników wkłuwania igły, mają największą dozwoloną zawartość rtęci w stosunku do innych szczepionek.
Ile z tych „gorących strzałów” pozostaje niezanotowanych i w ogóle się o nich nie mówi?
Ponieważ wytwórcy szczepionek twierdzą, że kondensacje protein występują często w produkcji, można wnioskować, że jest to część standardowej operacji, której celem jest raczej ich wytworzenie niż jest to wada produkcyjna.

 

312 komentarzy Alarm w UE odnośnie szczepień. Novartis złapany na gorącym uczynku.

 • julaa

  Witam, tak czytam i czytam i oj że też komuś chce się tak przegadywać…
  Kazdy robi jak uważa za stosowne a w obecnych czasach no niestety jest wiecej chemii w żywności do tego częsta niewiedza „lekarzy” bo sporo takich… i każdy organizm zareaguje inaczej… przykład
  Mam 2 synów starszy spektrum autyzmu był moim pierwszym dzieckiem i człowiek się wszystkiego uczył sam, w wieku 2 lat pewne zachowania mnie zaniepokoiły poprosiłam o skierowanie do psychologa, logopedy i neurologa od każdego usłyszałam że chłopcy tak maja później mówią i takie tam, no cóż odpuściłam w wieku 3 lat jak już 2 synuś zaczął się przemieszczać i dochodzić starszemu do zabawek zaczęły sie piski a później już o wszystko nawet i bez powodu+ inne niepokojące mnie zachowania, nie radziłam sobie więc zaczęłam znowu drążyć temat (szczepionke miał o ile dobrze pamiętam 5w1 teraz już nie przywiązuję uwagi bo to i tak mi w niczym teraz nie pomoże)chodziłam po tylu psychologach ma się rozumieć prywatnie żeby było sprawnie może za czwartym razem trafiłam na psychologa, ktory stwierdził że albo te zachowania są na tle zazdrości o młodszego albo to coś z autyzmem bo ma pewne takie cechy, dostaliśmy namiary na neurologa który zajmuje sie autystykami- przypuszczenia się potwierdzily a psychiatra zajmująca sie dziećmi autystycznymi po 15min potwierdziła i po wywiadzie z nami stwierdziła że już w wieku 2 lat jak byliśmy u specjalistów powinni to stwierdzić, rok zmarnowany. Trafiłam na lekarza ktory chcial mi wmowic ze mam gluche dziecko a od roku juz mialam na papierku ze ma spektrum autyzmu. Moj syn po odpowiednich terapiach, diecie i pracy w domu mówi i jest ogromna różnica!!! Wiem że temat troszke inny ale rozmawiałam z wieloma specjalistami i często bywa tak że dzieci tak jak np. mój syn odziedziczył pewne geny a czynniki z zewnatrz tylko ta chorobe uaktywnily. Wcześniej wypytywałam o szczepionki to pediatra nam mowila ze owszem mozna szczepic ale nie na wszystko (bo znam osoby ktore szczepily maluchy na wszystko co mozliwe pneumokoki, 5w1 itp) bo teraz może być ok ale po latach wyjdą jakieś choroby i człowiek będzie się zastanawiał skąd one się wzieły?! Młodszego szczepiłam tylko na to co musiałam ukłuć więcej ale to jest moment. Dodam że byliśmy na etapie wykupienia leków/wspomagaczy dla dzieci autystycznych koszt wtedy był ok 500zł z czego połowe musieliśmy odstawić bo było tylko gorzej a innym pomagały. Każdy będzie inaczej reagował bo każdy organizm inny! I ten kto ma złe doświadczenia osobiste bądz z otoczenia to normalne że będzie odradzał szczepienia! Wiem też jedno że odpowiednia dieta daje baaaaaaardzo wiele, przekonałam się o tym nie raz!

 • ola

  Nikt nie ma prawa zmuszać was i waszych dzieci do szczepień obowiązkowych . Wystarczy jedna wizyta w waszej poradni dziecka Zgłoście jasny komunikat pielęgniarce lekarzowi Nie wyrażam zgody na szczepienie mojego dziecka + podpis opiekuna prawnego dziecka Taka adnotacja w karcie szczepień wystarczy by uniknąć jakiejkolwiek ścigania i ponaglania

  • Peryskop

   Ola, tak powinno być jak piszesz.

   Ale czasem niektóre sanepidy próbują nakładać kary pieniężne, od której zazwyczaj można było się wybronić przed sądem.

   Niemniej z Twojego wpisu można wysnuć istotny wniosek:

   Jeśli komunikat rodziców o nieszczepieniu dziecka będzie jasny i miał formę pisemną, to może rzeczywiście wystarczyć, bo sanepid ma wtedy podstawy aby uznać że przy wykazanej determinacji nie ma już sensu straszenie karą pieniężną, zwłaszcza, że znane jest orzecznictwo korzystne dla rodziców.

   Jak to w życiu – karani są niezdecydowani, płochliwi i nie świadomi swoich praw !

 • […] 2 stycznia 2013 at 17:42 To jest straszne ;(( Wiem na wlasnym przykladzie jak bezradny czuje sie rodzic kiedy jego dziecko […]

 • wojtek

  Krótka sprawa, potrzebna pomoc
  Moja siostra bedzie niedługo rodzić, niestety nie dała sie przekonać na dłuższe badanie tematu i po dostaniu od położnej dużej ilości ulotek mówi że nie będzie sie wymądrzać skoro nie zna dobrze tematu. Wracając do sprawy co moge zrobić żeby po urodzeniu nie dać zaszczepić dziecka, badź ograniczyć ilość, opóźnić, cokolwiek. dziekuje za pomocne odpowiedzi:)

  • Peryskop

   Wojtek, skompletuj info które jest tu na blogu oraz na stopnop i przekaż ojcu dziecka. Ponadto może Wasi rodzice pomogą w tej ważnej sprawie, albo ktoś z rodziny, lub przyjaciół, do kogo Twoja siostra ma zaufanie.

   Większość z nas – ludzi w średnim wieku i starszym – przechodziła różne szczepienia i nie wspomina tego jako niebezpieczeństwo. Po prostu niemiłe ukłucie i po wszystkim.

   To prawda bo o ile skuteczność tamtych „starych” szczepionek była taka sobie, to chociaż nie szkodziły tak często i tak dotkliwie jak obecnie stosowane szczepionki „nowej generacji” z rtęcią, adjuwantami, formaldehydem, wirusem SV40, białkiem z abortowanych płodów itp.

   I tę fatalną różnicę trzeba wykazywać, żeby uniknąć nieszczęścia.

   Powodzenia i pozdrowienia dla siostry 😀 😀

 • Ja szczepiłam sw obecnie 5l.synka obiema szczepionkami i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze zniósł to. Nie wiem czy te dzieci które umarły nie były na coś uczulone, lub z innym środkiem tak zadziałały, nie jestem wrogiem, ani zwolennikiem szczepienia, ale wydaliśmy z mężem dwa tysiaki właśnie na te 4 w 1 i 6 w 1 żeby zaoszczędzić dziecku bólu. Dzięki Bogu nic się nie wydarzyło! Została jeszcze na ten rok ostatnia dawka 6 w 1 i nie ukrywam, że po przeczyt.art. się przeraziłam! Muszę jednak dodać że synek w lutym 2012 przeszedł zapalenie płuc i lekarze byli w szoku, że tylko dwoje dzieci na szpital nie ma zwykłych objawów tej choroby, kaszlał, miał 40st.gorączki, ale dopiero zdjęcie wykazało że to zapalenie płuc! Byłam ciekawa czy to drugie dziecko nie otrzymywało wcześniej szczepionki Prevnar i dlatego tak dobrze znoszą tą chorobę.

  • Aśka

   I życzę, żeby taki stan zdrowia się utrzymał u pani synka. Wiele objawów nie występuje zaraz po otrzymaniu. Czasami jest to tydzień, czasami miesiąc, czasami 1/2 roku, a niekiedy objawy uboczne można zaobserwować po latach (np. ADHD, alzheimer, parkinson). Sama Pani mówi, że na szczęście nic się nie stało. To gra na loterii.

   Były robione badania stanu zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych.Niestety stan tych drugich był o wiele lepszy. Dzieci te wykazywały także większą inteligencją.

   • Peryskop

    Pani Joanno, nie bardzo rozumiem.

    …wydaliśmy z mężem dwa tysiaki właśnie na te 4 w 1 i 6 w 1 żeby zaoszczędzić dziecku bólu.

    Ale czy ból od wbicia igły jest porównywalny z ryzykiem choroby neurologicznej, lub utratą odporności, nie mówiąc już o… ?

    …Dzięki Bogu nic się nie wydarzyło!

    …Muszę jednak dodać że synek w lutym 2012 przeszedł zapalenie płuc i lekarze byli w szoku, że tylko dwoje dzieci na szpital nie ma zwykłych objawów tej choroby…

    Nie mieli stetoskopu, albo nie wiedzą jak się nim posługiwać ?

    …kaszlał, miał 40st.gorączki, ale dopiero zdjęcie wykazało że to zapalenie płuc!

    Czyli jednak się wydarzyło, bo skąd u zdrowego dziecka zapalenie płuc po szczepionkach ?

    Czy nie właśnie dlatego, bo po szczepionkach ?

    …Byłam ciekawa czy to drugie dziecko nie otrzymywało wcześniej szczepionki Prevnar i dlatego tak dobrze znoszą tą chorobę.

    Czy kaszel, gorączka 40st. i hospitalizacja to „dobre znoszenie choroby” ?

    Ciekawość należy zaspakajać, bo to nas uczy. Czy udało się pani sprawdzić czy to drugie dziecko otrzymało szczepionki Prevnar ?

    No i ci „lekarze w szoku”. Czy nie odegrali przedstawienia ?
    Chyba że to tylko taka przejaskrawiona „szokowo” forma slangowa.

    Chyba warto się zastanowić nad zaznaczonymi kwestiami.

    Pozdrawiam.

  • AQQ

   Joanno! szkoda mi synków!
   Dzięki Twojej kasie za te trujące-paskudztwa big-pharma ma na reklame i robienie szamba z mózgu młodym wykszt.matkom!
   Koszt produkcji tego szitu to ok.10pensów a hodują sobie pacjentów, którzy latami będą potrzebować do życia ich specyfików chemicznych!
   Zadne szczepionki nie chronią skutecznie przed chorobą!
   Profesor Maria Dorota Majewska o szczepieniach
   http://www.youtube.com/watch?v=d3BUgYXtJ10

   Nieszczepione dzieci są zdrowsze.
   http://www.youtube.com/watch?v=jXPFZq4JTsc

  • eska

   Joanno, to teraz radzę obserwować, czy dzieci nadal mają taką samą pamięć i koncentrację, jak wcześniej, czy nie zaczynają u nich występować objawy dysleksji lub deficyty w innych względach. Zobaczysz, jak się będą uczyć w szkole – niektóre skutki mogą dać się zauważyć właśnie wtedy.

   • Annah.

    To prawda, dysleksja ma to samo podłoże co autyzm i zespół Aspergera. Ponadto jest cała gama rożnej intensywności „skaz” sfery emocjonalnej i osobowości trudnych do sklasyfikowania. Jedną z nich jest duża podatność na uzależnienia od gier komputerowych. Jest i wiele, wiele innych. Rodzice po szczepionkowych przejściach wiedzą o czym mowa.

 • […] 2 stycznia 2013 at 21:35 Warto wiedziec , ze profit Big Pharmy pochodzi dzisiaj glownie ze szczepionek, ktorymi obdziela sie […]

 • mk

  Drodzy państwo nikt nie ma prawa zmuszać was i waszych dzieci do szczepień obowiązkowych . Wystarczy jedna wizyta w waszej poradni dziecka Zgłoście jasny komunikat pielęgniarce lekarzowi Nie wyrażam zgody na szczepienie mojego dziecka + podpis opiekuna prawnego dziecka Taka adnotacja w karcie szczepień wystarczy by uniknąć jakiejkolwiek ścigania i ponaglania

  • monitorpolski

   Jeśli będą chcieć przymusowo szczepić to zaszczepią. Tak mówi nowa ustawa. Jest niezgodna z Konstytucją, ale nikt z tym nie walczy. Lex Nostra złożyła sprawę do TK, ale jakoś o tym cicho.

  • Aśka

   mk, a skąd to wiesz? Z tego, co napisałaś sądzę, że jesteś pielęgniarką. Jeżeli tak i w poradni, w której pracujesz tak jest jak piszesz, to mimo że prawo w tej chwili nie daje nam wyboru, to szansa przynajmniej dla niektórych jest. Dla tych co trafią do poradni z ludzkim sercem. Reszta musi liczyć na dobry skład sędziowski.

 • No to teraz już jasne, dziekuję.

  Gdyby to kogoś interesowało to jak coś więcej się dowiem na temat napiszę 😉

  • aga

   P. Edyto proszę obejrzec sobie film pt. „Usłyszeć ciszę”. Nie doczytałam się dokładnie na co pani dzieci maja być zaszczepione.Wydaje mi się jednak, ze problem powtarza sie nie tylko przy szczepionce wymienionej w tym filmie. Ja również mam syna, którego czeka powtórne szczepienie szczepionką MMR II (świnka, odra, różyczka). Po tym filmie jednak będę broniła go przed tym szczepieniem. Zastanawiam sie tylko, czym teraz szczepia dzieci skoro wspomniana szczepionka została wstrzymana lub wycofana niedługo po pierwszej emisji filmu. W hurtowniach i punktach szczepień pokazała sie nowa potrójna. Pytanie, czy to nie jest to samo tylko pod innym szyldem. Bezpieczniejsze są na pewno szczepionki pojedyńcze. Wszyscy robią nagonki na szczepienia tylko dlatego, ze koncern coś wyprodukował i trzeba to sprzedać. Robi się więc sztuczne nagonki , np na sezonowe szczepionki. Przykładowo: niespełana dwa lata temu została ogłoszona w czerwcu epidemia grypy (?). … nie sprzedały się szczepionki w minionym sezonie, a zaraz bedą nowe na nowy sezon… ktoś obniżył statystyczną liczbę zachorowań w pojęciu epidemii grypy, zeby zasiać panike. No i szczepionki w czerwcu sprzedały się. Tylko,ze w takiej sytuacji możemy sobie jedynie zaszkodzić. Jak ktoś chce się szczepić, to przed grypą, czyli wrzesień, październik. Później nie ma sensu.Pediatra zapytany, czy szczepi swoje dzieci na pneumo i meningokoki odpowiada: NIE. Żaden lekarz nie powiedział mi „tak”. Lekarz , któremu wspomniałam o skutkach jakie wywołuje MMR II nie ukrywał zmieszania. Ktoś coś napędza, bo to jest poprostu kasa. W Polsce wyjatkowo wszystko sie sprzedaje, kazdy śmieć.Wszyscy sie prześcigaja. Conajmniej co druga reklama w tv to leki lub suplementy( nie maja tak dokładnych badań jak leki).W szkocji nie wolno reklamować nawet suplementów. Prosze zauważyć, ze na szczepionkę p/grypie wszedzie namawiają. Tylko czy gdziekolwiek mówia o powikłaniach. Często na lekach jest napis: przetestowano na 100 osobach. Jaka mamy tego pewność. Czy te osoby były śiwadome tego, iż są krolikami doświadczalnymi, czy może pani dr w gabinecie powiedziala, a tutaj jest nowej generacji lek , prosze przyjść powiedzieć jak sie pan/ pani po tym czuje (?). Ja po obejrzeniu w/w filmu nie zamierzam ponownie szczepić syna. Podobnie moja bratowa, która już dostała ponaglajace wezwanie. Chcieli jej zaszczepić niedoleczonego 6-latka. Ciekawe , czy też leczyliby powikłania. Bratowa mówi, ze nie pozwoli zaszczepić chłopca. Oczywiście zdajemy soboie sprawę, że podobno są nakładane kary grzywne na rodziców, którzy zaniechają rzekomego obowiązku. Minister zdrowia (moim zdaniem) ustalił te kary tylko dla zysku. …bo przecież sprzedaż szczepionek to niemały dochód dla państwa. Świadczy o tym chociażby sztucznie ustawiona epidemia grypy w czerwcu.Myślę jednak , ze rodzice, którzy nie chcą zaszczepić swoich dzieci naq cokolwiek – beda musieli iśc do przychodni z nielada asem w rękawie. Trzeba mieć mocne, wsparte argumenty. ZReszta i tak wlepia grzywne – strat nie może być.Dyskusja na ten temat na pewno będzie zawsze żywa, a koncerny farmaceutyczne będą się bogaciły na ludzkim nieszczęściu pod przykrywką „uszczęśliwiania” ludzi. Sprzedająć np. wspomniane złożone szczepionki dla dzieci. Pozdrawiam

   • monitorpolski

    aga, nie ma czegoś takiego jak „bezpieczna szczepionka”. Wszystkie zawierają substancje szkodliwe. Dałaś się wmanipulować w tę wiarę w szczepionki. Poczytaj dokładnie materiały na tym blogu odnośnie szczepionek i ich wartości, a dopiero potem radź innym. Szczepionki są narzędziem ludobójstwa. Lepiej przechorować różyczkę niż dostać coś ddo krwi co się dziecku odbije rakiem lub inną straszną chorobą później w życiu. Mój ojciec się mnie nie posłuchał i już nie może podnieść łyżki do ust, nie mówiąc o chodzeniu. Za późno zrozumiał swój błąd, teraz przechodzi tortury, my też.

    • aga

     W nic sie nie wmanipulowałam „bezpieczna szczepionka” w cudzysłowiu. Wiem, ze niektóre szczepienia może są potrzebne. Jednak to co dzieje sie teraz, to poprostu przeraża. Szczepi sie dzieci wszystkim i na wszystko nie pozwalając wykształtowac sie prawidłowo ich własnemu systemowi immunologicznemu. Jest to przerażające. Słusznie ktoś zauwazył, ze liczba zachorowań na autyzm oraz liczba dzieci z porażeniem mózgowym ( itd) jest co raz więcej. Ktoś wspomniał, ze późno przebyta przez mężczyzne świnka prowadzi do niepłodności. Należy sie jednach zastanowić, czy ten problem przypadkiem nie nasila się w wyniku chemii jaką sobie ludzie aplikują, w tym właśnie wspomniane szczepionki. Szcepionki p/grypie są wszędzie rozpowrzechniane- w tym jak najbardziej przez lekarzy- ale , wiekszość lekarzy nie szczepi się na tego wieusa. I znowu podobnie jak przy wspomniany prze ze mnie wcześniej szczepionkach – usłyszałam od lekarza NIE. Monitopolki – zle mnie zrozumiełeś/łaś. Przeczytaj uważnie mój wpis. Podobnie jak Edyta mam zmartwienie, bo moje dziecka ma być zaszczepione szczepionką przypominającą złożoną przeciwko śwince/ odrze i różyczce. Ja nie chcę dziecka szczepić, bo zdaję sobie sprawę z powikłań jakie mogą wystąpić. Podobnie moja bratowa, która otrzymała wezwanie pnaglające do szczepienia. Niestety u nas w Polsce państwo nakłada na rodziców obowiązek zaszczepienie dzieci, niektórymi szczepionkami. Jak rodzice nie spełnią tego obowiązku, to nakłada się na nich niemałe kary grzywne. Ktoś wspomniał tutaj, ze jest to ok. 1000 zł. Ludzie szczepią, swoje dzieci, bo boją sie tej kary. Przykre prawda ? Niestety nasze społeczeństwo wbrew pozorom jest biedne. Koncern przcież musi zarobić, a pańatwo czerpie z tego korzysci. Temat – rzeka. Można rozmawiać godzinami – tym bardziej, ze ma się dziecko. Szcepień się obawiam i tak jak kiedyś byłam za , to teraz podobnie jak TY przestrzegam przed nimi. Pozdrawiam

 • Versus3

  Czeka mnie przeprawa przez szczepionkę przeciw odrze, śwince i różyczce – czy coś wiecie na jej temat?

 • Versus3

  Czy słyszeliście o liniach komórkowych w produkcji szczepionek?
  Link tutaj:
  http://www.dobreszczepionki.pl/index.html

  w skrócie: do produkcji używa się komórek pobranych z płodów ludzkich z aborcji. Normalnie zgroza.

  • Aśka

   Słyszeliśmy. Niektóre kremy kosmetyczne też się z płodów robi. Świat oszalał …

   • Peryskop

    „Niektóre kremy kosmetyczne też się z płodów robi. Świat oszalał …”

    I z napletków, bo podobno zawierają odżywcze ingrediencje.

 • Wielkie wielkie dzięki.

  Co oznacza, że: „masa ludzi ma ten problem, ale w wiekszosci one się rozwiazują.”?

  Rozwiazują i ludzie muszą szczepić?

  • Peryskop

   edyta, z tego co do nas dochodzi to przy zdecydowanej postawie rodziców – np po zażądaniu pisemnej gwarancji nieszkodliwości szczepionek – sanepidy dają im spokój.

   Niekiedy jednak te bardziej pazerne sanepidy (bo część dochodów z dystrybucji szczepionek zasila ich fundusze płac!) przekazują sprawy do sądów i jak dotąd sądy w większości zwalniały rodziców od płacenia kar administracyjnych.

   Przymus jakichkolwiek eksperymentów medycznych (a wstrzykiwanie niesprawdzonych rzetelnie szczepionek podlega tej klasyfikacji) stoi w kolizji z Konstytucją RP.

   Sprawdź te wątki, proszę.

   Poszukaj też linków do publikacji dr Jerzego Jaśkowskiego i prof. Marii Majewskiej – w poprzednich edycjach Monitora albo STOPNOP.

   • ex student

    „W wiekszości się rozwiązują” znaczyło, ze po zastosowaniu tych tu podanych i innych działań urzędy „odpuszczają sobie”, a w mniejszosci co bardziej upierdliwe nękają nadal – zasada jest jak zauważyłaś taka, ze nadużywają swej władzy i autorytetu w celu zastraszenia, aby wymusić poddanie się temu wszystkiemu, żerując na nieświadomości ludzi (prawnej i medycznej co do natury szczepień). Jednak przy zdecydowanym sprzeciwie popartym odwołaniami ew. zaskarzeniem do NSA daja spokój.

 • Witam wszystkich

  Tak sobie siedzę i czytam to wszystko….Mam takie praktyczne pytanie. Jestem matką dwóch synów, jeden w wieku 15 lat, drugi 5,5 roku. Starszego nie szczepię od jakiś dwóch lat, młodszego szczepiłam tylko w pierwszym roku życia. Ścigają mnie jak psa, cała już jestem zdezorientowana czy na coś zaszczepić czy na nic, straszą mnie grzywną 7 tys. złotych. Współpracuję z prawnikiem w innych tematach, pytałam ostatnio czy mógłby mi przygotować taki kompletny raport na podstawie orzecznictwa itd. co ja jako rodzic mogę zrobić aby nie szczepić dzieci i czy mogą mnie do tego zmuszać, niestety okazało się, że to koszt ok. 1000 zł ;-( .
  Przy okazji wizyty w przychodni przyznałam się lekarzowi, że nie szczepię i chciałabym z nim na ten temat porozmawiać, jednak ok nie dał sobie nic powiedzieć, spytał tylko gdzie naczytałam się takich bzdur na temat szczepień i czy w internecie…
  Proszę o pomoc, może jest ktoś kto ma ten sam problem

 • greg

  Absolutnie zgadzam sie z Krisem i jego pytaniami. Obawiam sie jednak Kris,ze na tym forum odpowiedzi nie znajdziesz a tylko narazisz sie na inwektywy ( patrz „zagrypiona” )

  • ex student

   Ale to nie jest forum dla dawania takich odpowiedzi, tylko trzeba je znaleźć w necie, a powyżej zaznaczyłem, ze część tych danych jest utajniona/niezbierana, wiec odpowiedź jest niemożliwa.

   Za swoje „obawy” trafiasz na OTO 😉

  • ORzesz

   Niestety ale my naprawdę szukamy odpowiedzi a ty jesteś tylko złośliwie intencyjny!. Mnie szczepionka z grypą o mało co nie wykończyła ale przecież czym jest opinia zwykłego człowieka z ulicy „który się nie zna”, prawda?.
   Popatrz sobie tu leniuszku, może coś ciekawego znajdziesz: http://www.google.pl/search?hl=pl&gs_rn=1&gs_ri=hp&cp=52&gs_id=20w&xhr=t&q=wykres+spadku+liczby+przypadk%C3%B3w+chor%C3%B3b+i+szczepionki&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1357316858,d.Yms&biw=1024&bih=605&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=RSnsUKvjJqmN4AT7kYCIDw

   Niestety w rzetelność czynników oficjalnych w tym względzie może wierzyć tylko osoba naiwna lub „janczar systemu”.

   • Aśka

    Powiem jeszcze raz, choć teraz skrótowo, tylko dla zakomunikowania faktu. Jeżeli ktoś chce więcej informacji, niech szuka na tym blogu. Dnia 1 kwietnia 2009r. zaszczepiono mnie „przeciw” WZW, a 5 kwietnia zaczął mnie boleć pierwszy staw. Stwierdzono chorobę autoimmunologiczną zwaną RZS (Reumatoidalne zapalenie stawów), która trwa do dzisiaj, niestety. Przed szczepionką nigdy żadnego kłopotu ze stawami nie miałam.

    W necie znajdziesz mnóstwo opowiadań ludzi, których dotknęły takie, czy inne objawy poszczepienne, a nawet przypadki zgonów. Na dodatek nikt nie chce tych przypadków zgłaszać do sanepidu, a sanepid w żadnym stopniu nie jest zainteresowany zbieraniem takich danych.

    O szkodliwości szczepień mówimy po to, by ustrzec następne osoby.

    A nie po to, by sobie pogadać i ponarzekać.

    Każdy ma wolną wolę i zrobi z tymi informacjami, co chce. Będzie się szczepił lub nie.

    Źle się dzieje jednak jak ktoś prowokująco, bez wcześniejszego zapoznania się z materiałami, wchodzi na blog i stara się nie przedstawiając żadnych argumentów świadczących o tym, że szczepienia są bezpieczne, niszczyć naszą bezpłatna pracę, którą tu wykonujemy.

    • ORzesz

     Asiu … skoro zauważyłaś taką korelację to czy próbowałaś zastosować „ciemnogrodzką” metodę dr. Ashkara?. Może Tiomersal albo aluminium zatruwają ci układ nerwowy i trzeba się po prostu odtruć/oczyścić?!.
     Pośrednio robi to dieta surowa (ogólnie podobnie jak dla „Leczenie cukrzycy w 30 dni”). Warto też spróbować „ciemnogrodzkiej” medycyny homeopatycznej która bezczelnie obroniła się przed sądem w osobach jej propagatorów przed jakże przecież zasadnymi zarzutami samego prezesa alopatycznej i naczelnej rady lekarskiej imć. p. dr. Radziwiłła!.
     Mam od wielu lat problemy z zatokami czołowymi (ogólnie przewlekły, nawracający stan zapalny. Być może związany z zatruciem organizmu, z którym żaden laryngolog nie umie sobie poradzić). Jestem aktualnie w trakcie kuracji homeopatycznej (stosuję krople „Vironal” i krem „Droserin” – po wpisaniu znajdziesz namiary w sieci na firmę , można dokonać konsultacji i na spokojnie podjąć decyzję czy się chce zaczynać takie leczenie czy nie) i skutki leczenia są wyraźnie odczuwalne a przy tym nie potrzebuję antybiotyku czy nagrzewań podczerwienią!.
     Wspierając leczenie naturalną wit. C po prostu mam dużo lepszy komfort życia … no ale to jest „ciemnogród” i „placebo” bo kto widział żeby się czuć lepiej po wypiciu „wody”.

     PS
     Monitor … w twoim przypadku (chodzi o rodzinę) to chyba też by mogło potencjalnie pomóc o ile zmiany nie poszły za daleko?!.

    • ORzesz

     PS
     Nie dodałem że dieta surowa pomogła znajomej ograniczyć właśnie ogromne problemy reumatyczne Lekarze rozkładali już ręce a poprawa zdrowia była według nich niewyjaśniona) więc to nie humbug bo znam sprawę osobiście!.

    • Aśka

     Naczytałam się sporo o metodzie Ashkara i brzmi to wszystko bardzo sensownie, jednak nie wiem, jak poradziłabym sobie z taką raną w codziennym życiu, zwłaszcza podczas kąpieli, tym bardziej, że ranę te trzeba pielęgnować bardzo długo. Niektórzy ludzie mają ją rok i dłużej. Wiem, wiem, wymyślam, bo jeszcze pewnie za mało mnie przycisnęło.

     Surową dietę wypróbuję, jak syn pójdzie z domu.

     Dzięki za rady ORzesz 🙂

    • AQQ

     P.Stefania Korżawska i jej porady na zdrowie.

     Każdy musi indywidualnie obrać sobie drogę do zdrowienia, nie wszystko wszystkim pomaga. Choroby mają podłoże psychosomatyczne a sposób ich pozbywania się musimy sami znależć, oby te metody nie były zbyt toxyczne! 🙂
     http://www.youtube.com/results?search_query=drogowskazy+zdrowia&page=1

    • Aśka

     Zaraz, zaraz, bo wyszło na to, że nic z tym nie robię. Póki co ziołolecznictwo oraz srebro koloidalne stosuję.

    • AQQ

     Odwiedż tez bioslone.pl . Widzisz ja z kolei bałabym się tego srebra…kocham zioła przede wszystkim! P.Stefania radzi rozpocząć wszelkie kuracje od oczyszczenie nerek i watroby. Może olej z cytryną naczczo, kuracja z liści laurowych, okłady z kapusty, młodych liści http://zielnik.herbs2000.com/ziola/wierzba_biala.htm

    • Myśląca Gaja

     Pozwolę sobie wnieść małą, acz istotna korektę do procesu oczyszczania organizmu.

     OCZYSZCZANIE zawsze należy rozpocząć od oczyszczenia jelita grubego.
     Dlatego, że w jelicie grubym znajduje się 80% naszej odporności, po drugie- całkowita wymiana komórek jelita odbywa się co 8-10 dni.

     Po oczyszczeniu jelita grubego (w tym odrobaczeniu) przechodzimy do oczyszczenia wątroby, krwi, a następnie stawów i na końcu nerek. Podjęcie oczyszczania w innej kolejności nie przyniesie jakiegokolwiek skutku i będzie jedynie stratą czasu. Dlatego często tak jest, że ktoś postanawia oczyścić wątrobę (tylko wątrobę) i jest zaskoczony, że nie ma efektów, twierdząc przy okazji, że metoda nie działa.

    • AQQ

     Dawno temu rzeczywiście poważny doktor zaczynał leczenie od lewatywy. Jakoś terażniejsi lekarze zaniechali lub zapomnieli tamtych metod…

    • Aśka

     Z farmy powiedzieli im, że środki przeczyszczające mają zapisać do łykania i zarazem dalszego zatruwania organizmu.

    • Myśląca Gaja

     Za zalecenie LEWATYWY lekarz nie dostaje kasy (nie ma profitów), a za receptę na tzw. leki …to i owszem.
     Z tego prostego powodu koncerny farmaceutyczne nie są zainteresowane produkowaniem fitoleków, bo tego nie można opatentować, czyli nie można „trzepać” kasy 🙂

    • ORzesz

     To dobrze ale jeśli przyczyną są toksyny nieusuwalne z organizmu w sposób naturalny (przez autonomiczne mechanizmy organizmu) to masz po prostu ogólny stan zapalny będący odpowiednikiem drzazgi pod skórą z lokalnym stanem zapalnym wokół niej.
     Lepiej nie czekaj bo organizm ma skończone potencjały a przewlekły ogólny stan zapalny może uszkodzić serce i inne narządy.
     Na początek, jeśli nie masz wrzodów lub nadżerek w żołądku, zacznij sobie robić szklankę przegotowanej letniej wody z łyżką miodu (nie chińskiego!) i pół cytryny.
     Zostaw to na noc i wypij rano, na czczo pół godziny przed jedzeniem. To zastrzyk naturalnej wody utlenionej jaki się wytworzy w tej mieszance. Dotlenisz organizm i spowodujesz redukcję wolnych rodników.
     Jeśli będziesz mieć zgagę podgrzej to ale wtedy zawartość tlenu atomowego spada.
     Możliwe że po jakimś czasie objawy reumatyczne nieco złagodnieją.
     Musisz jednak bezwzględnie poddać się kuracji oczyszczającej czyli skonsultować się z kimś kto się na tym zna (zielarz, homeopata, dietetyk!).
     Alopaci za wiele ci nie pomogą bo nie rozumieją natury reumatyzmu wiec leczą tylko objawowo, miejscowymi nagrzewaniami i lekami przeciwzapalnymi które rujnują organy wewnętrzne po dłuższym stosowaniu.
     Powodzenia.

    • Aśka

     Dzięki wielkie. To od jutra zaczynam z tą cytryną. Dwa lata temu robiłam już inną cytrynową kurację, którą gdzieś wyczytałam. Zwiększałam codziennie ilość cytryn od 1-7, a potem od 7-1, wypijając na czczo rano wyciśnięty z nich świeży sok. Ale wtedy miałam ogromny rzut choroby i w sumie nie wiem, czy to pomogło. Nie wiem, co by było, gdybym tego nie robiła. Na uczelniach wciskają głupoty do głów przyszłych lekarzy, a my po omacku szukamy sposobów na poprawę zdrowia.

    • Aśka

     Miodzik mam prosto z pasieki 🙂
     Miód mniszkowy (niedostępny chyba w sklepach; nie spotkałam przynajmniej).
     Pomaga w reumatyzmie, niedokrwistości, chorobach wątroby, dróg żółciowych oraz w stanach wyczerpania psychofizycznego.

    • Myśląca Gaja

     Oczyszczanie stawów i leczenie zaburzeń procesów metabolicznych

     Receptura (autora nie znam)

     4 kg korzenia selera
     100 g czosnku
     400 g chrzanu
     4 cytryny
     500 g miodu naturalnego

     Wszystkie składniki przepuścić przez maszynke do mielenia mięsa i umieścić w odpowiedniej wielkości słoiku lub kamionce, odstawiając w ciemne miejsce do naciągnięcia na 10-12 dni. Używając gazy przecedzić płyn, dodać 500 g miodu (naturalnego) i zamieszać (drewnianą łyżką, bo miód nie może mieć kontaktu z metalem).

     Pic po 1 łyżce 2-3 razy dziennie – na kwardans przed posiłkiem. Stosowac do wyczerpania mikstury.

    • Myśląca Gaja

     Stosowanie wody z miodem i cytryną, to bardzo skuteczna metoda na odkwaszanie, oczyszczanie krwi, oraz zmiękczanie złogów (kamieni kałowych) w jelicie, ale sok z cytryny powinno dodawać się przed wypiciem (czyli rano) z uwagi na utlenianie się wit. C, które następuje w ciągu kilku minut od wyciśnięcia soku z cytryny.

    • ORzesz

     Witamina C nie jest tu „targetem”. Jest elementem dodatkowym wykorzystanym doi uzyskania pożądanego efektu. Można ją przyjąć z jedzeniem pół godziny po wypiciu. Celem jest uzyskanie tlenu atomowego a mówiąc ogólnie naturalnej czyli czystej, bez metali ciężkich (jak ta w aptece) wody utlenionej!.

    • Myśląca Gaja

     @ORzesz

     @Jest elementem dodatkowym wykorzystanym doi uzyskania pożądanego efektu.

     „Pożądanego efektu” -czyli JAKIEGO? 🙂
     Tak sformułowane zdanie niczego nie wyjaśnia … a chciałąbym wiedzieć.

    • ORzesz

     Proszę bardzo. Ale nie będę się „wywnętrzał”. Polecam lekturę: http://www.igya.pl/terapie-naturalne/oczyszczanie/268-leczenie-woda-utleniona.html

    • Myśląca Gaja

     @ORzesz

     Założenia leczenia wodą utlenioną są mi znane, chociaż mój organizm nie toleruje wody utlenionej podanej do wewnątrz 🙂

     Dlatego stosuję wodę z miodem i cytryną i stąd moje pytanie odnośnie roli cytryny.

     Mnie wiadomo jedynie tyle, że:
     „Substancją chemiczną odpowiedzialną za antybiotyczne dzia¬łanie miodu jest nadtlenek wodoru, któ¬ry już w ilościach 3-10ug/ml powodu¬je zniszczenie wszystkich chorobotwórczych bakterii, grzybów, wirusów i pierwotniaków. Obecność nadtlenku wodoru w miodzie jest wynikiem aktywności oksydazy glukozowej, enzy¬mu powodującego utlenianie glukozy do kwasu glukonowego.

     Aktywność antybiotyczna nierozcieńczonego miodu jest dość niska ze względu na wolne powstawanie nadtlenku wodoru, jednakże rozcieńczenie miodu wodą przyspiesza reakcje tworzenia tego związku, przyczynia się on do pobudzenia czynności wydzielniczych i motorycznych jelit. Miód wykazuje również wyraźne działanie na wątrobę oraz drogi żółciowe i ner¬ki, zwłaszcza duża zawartość glukozy przyczynia się do odżywienia komórek wątrobowych i bierze udział w proce¬sach odtruwania organizmu.”

     Sok z cytryny własnie z uwagi na dużą zawartość wit. C jest bardzo przydatny w tym napoju, bo wzmacnia oczyszczające działanie naturalnej „wody utlenionej” powstałej na bazie miodu oraz przyczynia się przy okazji do zmiękczania złogów jelitowych. Zarówno miód, jak i cytryna działają bakteriostatyczne i bakteriobójcze w stosunku do wielu drobnoustrojów chorobotwórczych.

    • ORzesz

     Wszystko się zgadza. Procesem „dodatkowym” jaki tworzy sok z cytryny jest stabilizacja wytworzonej wody utlenionej czyli „wzmocnienie jej działania” (woda utleniona jest z natury niestabilna dzięki czemu właśnie jest dobrym źródłem tlenu atomowego) a co za tym idzie polepszenie warunków jej transportu w głąb układu trawiennego gdzie zostanie wchłonięta i rozprowadzona po organizmie.
     Można oczywiście bez tego soku ale taki proces jest mniej wydajny.
     Zauważyłem też że z cytryną ma się mniejszą zgagę. Miód na zimno, surowy czy rozpuszczony powoduje silne wydzielanie kwasów żołądkowych dlatego osoby z chorobą wrzodową nie powinny tego stosować zanim się nie wyleczą. Co ciekawe miód rozpuszczony w wodzie i podawany na ciepło (ale nie gorący) łagodzi zgagę!.

    • Myśląca Gaja

     @ORzesz

     Miód jest kwasotwórczy (chociaż słodziutki) stąd pojawia się zgaga. Natomiast cytyna jest zasadotwórcza (chociaż kwaśna) i niweluje roztwór działając antyzgagowo 🙂

     Dla osób mających problemy żołądkowe dobrym rozwiązaniem jest stosowanie tego „napoju” wraz z naparem z siemienia lnianego (osłania śluzówkę żołądka).

    • ORzesz

     Łi, Madam.

    • Tomtom

     Jaką „korelację”? Korelacja to własność statystyczna. A próba wielkości 1, to kiepska statystyka.

     Twórzcie sobie dalej „nauki” na jednoosobowych próbach. Smiech na sali.

    • ORzesz

     „Próba wielkości 1” … powiedz to rodzicom ze STOP NOP. Tam masz próbę wielkości n+1.
     Ponadto polecam Nową … Germańską Medycynę.

    • ORzesz

     Był bym zapomniał … „na jednoosobowych próbach” ale tym razem „statystycznie zasadnych” znają się akurat najlepiej osobniki uznane w medycznym półświatku naukowym: http://www.youtube.com/watch?v=Fu_V5wK4JaA

    • Tomtom

     I proszę napisz jakiego producenta szczepionkę miałaś.

    • ORzesz

     A skąd mam to wiedzieć?. Gdybym wiedział co mnie czeka zabezpieczył bym fiolkę po tej truciźnie.
     To było na przełomie lat 2002-2003.

    • ORzesz

     Hm, nie doczytałem rodzaju i myślałem że to do mnie. Może rzeczywiście Asia była bardziej przewidująca ode mnie i zabezpieczyła dowód!. 🙂

    • Aśka

     Mam gdzieś tę karteluszkę ze szczepień. Jak znajdę to podam. Z pewnością była na niej nazwa szczepionki i daty szczepienia, ale info o tym, kto był producentem, to chyba nie. A też żałuję, że tej fiolki i ulotki nie mam. Idąc na szczepienie nie przewidywałam, że mnie zachorują.

 • kris

  Chyba wcale nie zrozumiałeś, lub nie chcesz zrozumieć o co mi chodzi, nie chodzi mi o mydlenie oczu jakimiś artykułami, tylko o odpowiedź na konkretne pytanie: ile dzieci umierało w Belgii w ciągu 2 lat na tężec, błonicę, krztusiec, polio, WZW t. B, zakażenia wywołane H. influenzae, oraz zakażenia wywołane pneumokokami przed wprowadzeniem tych szczepień?

  • AQQ

   Wiesz co- a ktogo z WHO i panstwowych lekarzy będą interesować takie statystyki, który koncern na to pozwoli!? żeby na swój karb kręcił bat?
   W Pl już Niepożądanych Objawów Poszczepiennych się nie będzie prowadzić-zabronili…

   • Aśka

    Powiem więcej. Nawet jak ustawa przewidywała, a nawet nakazywała rejestracje objawów poszczepiennych, to i tak te nakazy nie były przestrzegane, tylko nagminnie łamane.

  • Ty masz chyba problemy z czytaniem. Dane na ten temat sa niepełne poniewaz wszystkie przypadki nie są zgłaszane/rejestrowane. Wiec co chcesz znalizowac? Rozejrzyj sie lepiej wokolo ilu ludzi mlodych nawet choruje, o starych nie wspomne. Co chwila ktos ma diagnozowanego raka. Po co do szczepionek dodaje sie szkodliwe dodatki? Nie wystarczy szczepic tylko tym czynnikiem na ktory ma byc wyrobiona odpornosc? (jesli juz w ogole szczepic)

   Chyba jakis koncern ci placi ze sie tak tu dopytujesz w durnowaty sposob.

   Zreszta obojetnie ileby nie zmarlo po tej szczepionce, chocby jedno dziecko to juz jest powod by sie zastanowic i wstrzymac. I ewentualnie POPRAWIC produkt. Obys nie musial tego doswiadczyc na wlasnym dziecku. Nie zycze. Ale z drugiej strony moze by ci sie oczeta zaspane otworzyly. 😉

   • ex student

    „Nie wystarczy szczepic tylko tym czynnikiem na ktory ma byc wyrobiona odpornosc? (jesli juz w ogole szczepic)”

    W zasadzie tak powinno być, jeśli miałoby to z jakims sensem funkcjonować (o ile on w ogóle jest), ale wtedy każdy by sie musiał udać do laboratorium. Ponieważ „zwykłe szczepionki” nie zawierą odpowiedniej „porcji” czynnika biol. z powodów ekonomicznych, tylko chemiczne „wzmacniacze i polepszacze” to czywiste jest, ze byłoby to bardziej kłopotliwe i kosztowne, a i nikomu nie chciałoby się jechać 100 czy 200 km do najbliższej fabryki. Tak wiec trzeba dodac konserwanty, a i tak powstaje ryzyko „popsucia sie produktu” w drodze od producenta do konsumenta. Taki „koktajlik” (anglicy mówią na to złośliwie „witch brew” – czyli czarowniczy wywar) potem jest wstrzykiwany do krwi…

  • Dorka

   a nawet jesli zadne dziecko nie zmarlo, tylko zachorowalo na autyzm czy dostalo porazenia mozgowego to juz jest ok???juz mozna szczepic???,…..

   • Tomtom

    A nawet jesli żadne dziecko nie zmarło od DTP ani MMR tylko rozwinęły się powazne powikłania upośledzające rozwój to już jest ok??? Już można nie szczepić???,…

    • ex student

     A ponieważ nie są prowadzone żadne wiarygodne statystyki z jednej strony co do występowania danych chorób i różnych powikłań po nich występujacych, jak również nikt nie analizuje ani rejestruje powikłań poszczepiennych (dawniej przynajmniej było to ustawowo obowiązkowe, a obecna nowelizacja i to zlikwidowała!) więc nie można racjonalnie ocenić, jakie jest STATYSTYCZNE ryzyko załapania jakiejś choroby i ew. wpadnięcia w powikłania, a jakie załapania się na jakiś NOP (niepożądany odczyn poszczepienny).

     Wobec tego również nie można racjonalnie zdecydować, co w takiej sytuacji robić, a zatem niech każdy robi tak, jak mu się to wydaje słuszne, zas wobec istniejącej sytuacji wszelkie nakłanianie do takiej czy innej postawy w oparciu tylko o takie przesłanki (których brak 😉 )jest irracjonalne.

  • Kuba

   @kris – twoje pytanie jest zbyt niewygodne, byś otrzymał na nie odpowiedź na tym forum 🙂 Nikt nie będzie poszukiwał danych, które najprawdopodobniej „nie pasują” do jedynej słusznej ideologii.

   • Peryskop

    Kuba, a właściwie dlaczego się nie potrudzisz i nie poszukasz tych danych aby nam je tu podać ?

    Oczywiście wraz ze źródłem.

   • Tola

    Kuba
    Bardzo sprytnie przelozyles ciezar dyskusji ze szkodliwosci szczepien na rozne satystyki.
    Gdzie wiadomo, ze statystyka jest idealnym narzedziem manipulacji, a w sytuacji, ze dodatkowo ich brak trudno w ogole mowic o jakimkolwiek dobrym zrodle wiedzy.
    Obaliles wiec argument statystyk I dalej na tej podstawie obalasz cala teze o szkodliwosci szczepien.
    A to niestety tak nie biega.

    Wracajac wiec do meritum sprawy, do ktorego poprzez statystyki dotrzec nie mozemy, proponuje abys wyrazil swoja opinie np. na temat dzialania rteci, ktora jest do szczepien dodawana.

    Bo rozmawiamy o czasach obecnych, szczepionkach terazniejszych I realiach dzisiejszych.
    Zostawmy dawne czasy w dawnych czasach, a wypowiedz sie o konkretach, ktore mamy teraz.
    Mowmy o poszkodowanych po szczepieniach, a nie o zdrowych bez.

    Poza statystykami kazdy ma rodzine, znajomych wkolo siebie I niejednokrotnie sam osobiscie mogl sie przekonac o tym, co szczepeinia moga zdzialac.

    Czekam wiec na twoja opinie o skutkach rteci dodawanej do szczepionek.

    Wszystkim watpiecym proponuje skupic sie tylko na tym I nie dac sobie rozmywac tego problemu statystykami itd.

    Czyli sumujac:
    -jak dzialaja adiuwanty zawarte w szczepionkach.

    A jesli ktos proboje nam wmawiac, ze obecnosc rteci jest niewazna I obojetna dla naszego zdrowia to znaczy, prosto, ze dziala przeciwko Wam.

    • Tola

     A zeby Kubie bylo latwiej to jest to taka dyskusja nad wyzszoscia herbaty z proszkiem ixi nad herbata z cukrem.

    • rabarbarek

     Wszystkim , ktorzy mysla jak Kuba i watpiacym , i nie potrafiacym podjac ednoznacznej decyzji w sprawie szczepic czy nie szczepic polecam [ ponownie] tekst na temat populacji Amiszow.

     Big Pharma niejednokrotnie juz probowala podwazyc dane na temat ich zdrowia , probowala roznych chwytow , aby dobrac sie do nich z igla , wszystko na prozno. Spolecznosc ta nie poddaje sie bio – terroryzmowi i pozostaje spolecznoscia zdrowa , ktorej nie nekaja choroby tak popularne wsrod szczepionych narodow.

     Zdrowe jedzenie , pozbawione GMO, zdrowy tryb zycia i brak szczepien – to jak widac recepta na zdrowie i brak chorob.

     Wsrod badanej populacji Amiszow tylko 3ka dzieci byla dziecmi autystycznymi , z tego dwoje bylo zaszczepionych . Brak autyzmu , alergii , chorob ukladu nerwowego [ i innych chorob] jest dowodem na to , szczepionki szczescia nie przynosza , a wrecz przeciwnie. Zadawanie pytan ile dzieci zachorowaloby gdyby nie dostaly szczepionek naleza do pytan , ktorymi koncerny farmaceutyczne zwodza i oklamuja miliony na swiecie. Wystarczy spojrzec na dzieci Amiszow , zeby przekonac sie , ze bez szczepionek dzieci sa zdrowsze , szybciej sie rozwijaja ,sa silniejsze, lepiej sie ucza .

     Kazdy , kto popiera klamcow z Big Pharmy dziala wbrew logice , celowo lub nieswiadomie i najwyzsza juz pora zauwazyc w co gra przemysl farmaceutyczny wspolnie z innymi graczami .

     Tekst i komentarze , ktore otwieraja oczy. Oby jak najwiekszej liczbie ew, chetnych do szczepienia siebie i swoich dzieci

     http://healthwyze.org/index.php/component/content/article/295-the-amish-dont-get-autism-but-they-do-get-bio-terrorism.html

    • Muminek

     Tolu,

     Przede wszyskim w całym swoim wywodzie zapomniałaś o tezie na której opiera się toksykologia, czyli, że to dawka czyni truciznę. A rtęci we współczesnych szczepionkach jest naprawdę niewiele (w szczepionkach jest 2-3 mikrogramy/ml, a dawka powodująca toksyczność ostrą dla człowieka zaczyna się od 3 miligramów na kg mc, LD50 u szczura 75 miligramów/kg m.c).

     Poza tym, droga Tolu i inni przerażeni rtęcią, mam jeszcze małe pytanie – używacie kropli do oczu, nosicie soczewki a może raz na jakiś czas stosujecie krople do nosa?
     We wszystkich tych produktach również jest tiomersal, a jakby nie patrzeć takiego płynu do soczewek używa się jednak częściej.

    • Peryskop

     Kuba pytany, a nożyce muminkowe odpowiadają 😀

     A od jakiej dawki rtęci toksyczność dla człowieka nie jest ostra a „tylko” umiarkowana ?

     Czy toksyczność rtęci jest podobna dla dorosłego człowieka i dla kilkudniowego oseska z niewykształconym układem immuno ?

     Czy toksyczność rtęci nie kumuluje się w organizmie poddawanym na działanie co najmniej kilkunastu szczepionkom w ciągu kilku lat ?

     Czy osoby które wiedzą o szkodliwości rtęci i o zawartym tiomersalu równie chętnie stosują krople do nosa i do oczu oraz moczą soczewki – jak te osoby które o tym nie wiedzą ?

    • rabarbarek

     No i zapewne wedlug teorii muminkowej , 19 szczepionek w ciagu pierwszych 4 miesiecy zycia malenstwa to zaden problem. Co go nie zabije to go wzmocni. Uffff ! Maja ludzie w glowach poukladane , nie ma co. Jak widac propaganda Big Pharmy przynosi efekty w stosunku do niektorych.

     http://www.nhs.uk/Planners/vaccinations/Pages/Vaccinationchecklist.aspx

    • W płynie do soczewek nie ma związków rtęci. Chyba, że producenci tego nie ujawniają na opakowaniu.
     „we współczesnych szczepionkach jest naprawdę niewiele”
     Prof. Majewska podsumowała już to „niewiele” i że to „niewiele” przekracza wielokrotnie normy dla niemowląt.
     Kto zwolennikom szczepień broni szczepień? Szczepcie się! A nas zostawcie w spokoju, przecież jak się zaszczepicie to będziecie odporni i nie zachorujecie. Zostawcie nas nieszczepiacych w spokoju, pozwólcie nam umrzeć na te rzekomo straszne choroby!
     Odwalcie się od naszego życia i naszej kondycji zdrowotnej!

    • ex student

     no ale na tym polega totalniactwo, ze oni chcą na siłe uszczęśliwiać innych i prawdopodobnie się nie odczepią…

 • kris

  Witam.
  Chciałem tylko zapytać czy wie ktoś może ile dzieci umierało w Belgii w ciągu 2 lat na tężec, błonicę, krztusiec, polio, WZW t. B, zakażenia wywołane H. influenzae, oraz zakażenia wywołane pneumokokami przed wprowadzeniem tych szczepień?
  Bo, oczywiście upraszczając, jeśli wcześniej umierało mniej niż 58 dzieci w ciągu dwóch lat na te choroby to rzeczywiście: straszne szczepienia, zabijanie ludzi i ogólnie buuuu… Natomiast jeśli w ciągu dwóch lat umierało więcej niż 58 dzieci no to musimy się zastanowić kto tu tak naprawdę dąży do zredukowania ilości ludzi na świecie przez takie odradzanie szczepień i jaki ma w tym cel.

  • monitorpolski

   Tu m.in. znajdziesz odpowiedź na pytanie czy szczepionki w ogóle działają:
   http://www.monitor-polski.pl/category/szczepionki/
   Poza tym, co ważniejsze, są wykorzystywane jako broń biologiczna. Czy chcesz aplikować swoim dzieciom broń biologiczną?

  • AQQ

   Ależ Kris, dziecko nie musi Ci zaraz na rękach umierać, wystarczy, że w szczepionce jest rtęć, aluminium, detergenty i mu w mózgu wolniutko zacznie działać aż do porażenia tzn pewny alzhaimer, narkolepsja, autyzm! a jeszcze mamy tam jakieś -ujstwa, które na pewno choćby za 40lat uaktywnią dziecięciu rakusia…zresztą mnie wystarczy jak dzieci reagują na szczepienia ale Ty nie chcesz chyba dobra dla swojego malucha i wystawisz je na test…

   • AQQ

    Kris czytaj Nexus, może tutaj coś znajdziesz co Cię przekona i upewni. Jak zaszczepiłam 7letniego syna ćwierć wieku temu 3-ci raz na grużlicę do dziś cierpi na astmę! a zwalałam na Czarnobyl,,,
    http://www.naturalnews.com/

  • Aśka

   Wiele osób nie kojarzy choroby ze szczepieniem. Coś na ten temat wiem, bo obracam się w środowisku chorych i dopiero po rozmowie, że szczepienia powodują konkretne objawy przypominają sobie, że faktycznie krótko przed tym, jak nastąpiły pierwsze objawy, byli szczepieni.

  • ex student

   „Chciałem tylko zapytać czy wie ktoś może ile dzieci umierało w Belgii w ciągu 2 lat na tężec, błonicę, krztusiec, polio, WZW t. B, zakażenia wywołane H. influenzae, oraz zakażenia wywołane pneumokokami przed wprowadzeniem tych szczepień?”

   Musisz pogoglować po ichniejszych sanepidach, bo te chyba podobnie jak u nas prowadzą takie statystyki.

   Problemem byłoby pytanie, ile umiera PO ich wprowadzeniu i czy są one rzetelne, tak jak nierzetelne sa statystyki mające ujmować szkody i zgony poszczepienne, co czyni takie analizy „trochę” bezwartościowymi.

  • omen73

   Problem polega na tym , że i tak źle i tak niedobrze… Szczepienia – tak, ale nie przeciwko wszystkiemu!!! Nie uznaję durnej retoryki, żeby zlikwidować wszystkie szczepienia (a z tym autyzmem… najpierw poznajcie fakty i amerykański, skorumpowany wymiar sprawiedliwości…), bo wrócą „cudowne” zarazy, które dziesiątkowały naszych dziadów i pradziadów i wtedy wszyscy będą szczęśliwi! Natomiast skandalem są eksperymenty dokonywane na naszych dzieciach (tak, EKSPERYMENTY, bo inaczej nie można nazwać podawania „kombajnów”, co do skuteczności których mam olbrzymie wątpliwości…) i tu powinno działać prawo! Ale w chorym państwie, wszystko jest chore…

   • Peryskop

    omen73, nie gorączkuj się i nie mieszaj.

    Związki autyzmu z kumulowaną rtęcią zostały wykazane w badaniach.

    Za masowe pomory w mrocznych wiekach odpowiedzialne były głównie anty-sanitarne warunki życia oraz nikła wiedza o rozprzestrzenianiu się chorób.

    Przed wprowadzeniem rtęci, adjuwantów, formaldehydu, wirusa SV40 i innych „polepszaczy” – szczepionki były mniej szkodliwe, choć z obiektywnym wykazaniem ich skuteczności też są duże kłopoty.

    Z twojego wpisu wynika mętlik i beznadzieja.

   • xxx

    przykład zachorowania na autyzm znam z własnego otoczenia!!!!! Jeżeli nie znasz dzieci które przez szczepionkę to przechodzą to się nie wypowiadaj!!!!!!

  • Kuba

   Słuszne pytania! A do tego nikt się nie zająknął, że wg. tych badań po podaniu Infanrix hexa rzeczywiście zmarło 36 niemowląt, ale na 10 milionów przypadków. Daje to umieralność 1/300000. Dołączam się do pytania – jak wyglądałaby umieralność niezaszczepionych dzieci? Ogólna umieralność niemowląt w Skandynawii (z różnych powodów – czyli powikłania, śmierć łóżeczkowa i inne choroby) wynosi około 3/1000. Czy nie macie poczucia, że ktoś was straszy liczbami wyrwanymi z kontekstu? A teraz zakładam pelerynkę i czekam na wylewanie pomyj 🙂 Aha, uprzedzając ostatnio najpopularniejszą (i już troche nudną) ripostę – nie pracuję dla żadnego koncernu ani nie dostaję od nich pieniędzy 🙂

   • Peryskop

    Kuba, wystarczy że jesteś lekarzem po praniu mózgu przez AM.

    • AQQ

     Po AM i pielęgniarki to Wyjątkowo trudne przypadki, wprost niereformowalne!
     Czytałam kiedyś protokół z kontroli szpitali i in. służb med. więc nie wciśniesz mi kitu- Kuba!

    • ALFA

     @AQQ mam znajome pielęgniarki i wiesz co proszą podsyłaj nam ciekawe informacje bo nie mamy czasu szukać w internecie.
     No są młodsze bo z mojego roku to szkolone jeszcze dobrze.

    • monitorpolski

     Ale sami się nie szczepią. albo jeśli już to innymi szczepionkami.

    • Kuba

     @AQQ – „Po AM i pielęgniarki to Wyjątkowo trudne przypadki, wprost niereformowalne!
     Czytałam kiedyś protokół z kontroli szpitali i in. służb med. więc nie wciśniesz mi kitu- Kuba!”
     Sorry, ale strasznie bełkoczesz…. Czyli co? Ogólnie lekarze i pielęgniarki należy spalić na stosie, bo „sie nie znajom tak jak ja co z internetu mam jedynom słusznom wiedzę”? Ło matko…. A jak będziesz potrzebowała cesarki, żeby urodzić swojego dzieciaczka, którego potem nie zaszczepisz „bo lekarze som gópi” to co? Wtedy lekarz będzie be czy cacy? 🙂

    • Aśka

     Czy Twoim zdaniem pojęcie „niereformowalne” jest tożsame z brakiem jakiejkolwiek wiedzy i umiejętności?

   • ALFA

    @Kuba ” Aha, uprzedzając ostatnio najpopularniejszą (i już troche nudną) ripostę – nie pracuję dla żadnego koncernu ani nie dostaję od nich pieniędzy :)”
    Ale doszkolić się musisz po praniu mózgu.Szukaj naturalnego leczenia.Będziesz szanowany.Zacznij i daj kolegom przykład.Nie uśmiercaj Polaków.Chyba że ???.

   • AQQ

    Kuba a z czego te powikłania,”śmierć łóżeczkowa”!!!- to już szczególnie haniebne wytłumaczenie dla ciemnych mas-rodziców!
    Na których wyspach tak szkolili w praniu mózgu mł.w.z w.m?
    Nie mam żadnych złudzeń co do działalności białej mafii p/ludziom!
    Nie wiedziałam, że można bez obaw opowiadać się za tym aby wprowadzać przez skaleczoną skórę w malenkie ciałko formaldehydów i innych chemikalii!
    http://www.naturalnews.com/037653_vaccine_additives_thimerosal_formaldehyde.html

   • Kuba

    No to jest tak, jak się spodziewałem. To forum nie jest do dyskusji – niestety to typowe „oszołom party”, gdzie jeśli fakty nie pasują do ideologii, to tym gorzej dla faktów. 🙂 Kiście się sami, tylko nie przesadźcie z manimulacjami, bo stracicie resztki zaufania, które ludzie mają do informacji wyssanych z internetu.

    • Peryskop

     Kubaaaaaaaaa ? A może sęk. Jaki sęk ? W drzewie sęk.
     OTO

    • monitorpolski

     Kuba to Jakub. Typowe słowiańskie imię.

    • ALFA

     @Kuba dziękuję za takich szkolonych jak ty.To widać ,jak mamy być zdrowi jak będą nas leczyć bezmózgowcy.Ty stracisz na zaufaniu i może być jeszcze gorzej jak się wszyscy obudzą.Jak to się mówi pełne pory będziesz miał 😀 😀 😀

    • ALFA

     @Kuba jest takie powiedzenie co pokolenie to słabsze. A wiesz czemu bo dawniej nie było tyle szczepień i tyle chorób.Teraz to wymyślają choroby zmieniają ich nazwy .Leki nie leczą ,a powodują następne choroby.Nie leczą przyczyny ,a objawy.A jeszcze wymyślono statyny ,a to
     MEDYCZNA POMYŁKA.Ludzie są oszukiwani w badaniach mają zaniżone normy badań cholesterolu,cukru, nadciśnienia itd.Tak się robi pacjentów dla koncernów farmaceutycznych.Oszołom to TY nie my TU.

    • Aśka

     Wczoraj w materiałach od dr. J.Jaśkowskiego przeczytałam, że w 2010r. obniżyli normę cholesterolu do 100. Wszystko powyżej nadaje się do leczenia. Ile to więcej ludzi nafaszerują tabletami. A od tych tabletek jakaś faktyczna choroba się przyplącze. A jak się zacznie, to ilość fiolek w apteczce rośnie, że aż strach. Farma, farmaceuci się cieszą i dochtory chyba też.

    • ALFA

     @AŚKA
     „Normy dla stężenia cholesterolu całkowitego we krwi są następujące:
     Norma: < 200 mg/dl ( 250 mg/dl (>6,5 mmol/l).”
     są bardzo zaniżone im mamy większy to jesteśmy zdrowsi.Statyny są rakotwórcze w lekach na cholesterol.
     Prawidłowe RR skurczowe jest równe 100+wiek , to nawet wypowiadała się Pani doktor ,która studiowała 30 lat temu .Tak jeszcze uczyli.Teraz zaniżyli ,żeby mieć pacjenta.
     Norma cukru teraz 100mg/dl.Czytałam jak mamy 180 to nie musimy się martwić to pisze Tombak ale i nie tylko on.Ale leki na cukrzycę to dopiero jazda,a póżniej insulina i tu dopiero się zaczyna.Choroby nerek,serca, miażdżyca, oczy wylewy,odklejanie się siatkówki.No i oferta operacja oczu laserem,która guzik daje.A śmierć zawał .Szkoda już mi pisać bo człowieka szlak trafia.A można wyleczyć dietą.Odrzucić węglowodany,jeść tłuszcze naturalne.Och wkurzona jestem ,jak oszukują.

    • Aśka

     O to chodzi, że dr Jaśkowski mówi, że w 2010 r. ponownie obniżyli normę zawartości cholesterolu. Tym razem aż do 100 mg, czyli wszystko co powyżej to nadaje się do leczenia – wg wskazań „wielkiej” medycyny. Nie wiem, czy znajdzie się zdrowego człowieka z poziomem poniżej 100. Tak więc po tak obniżonym poziomie, wszyscy jesteśmy chorzy, mamy łykać pigułki i zasilać farmę.

     http://www.polishclub.org/2012/12/27/dr-jerzy-jaskowski-lekarze-ostrzegaja-mammografia-a-sprawa-polska-rak-cz-4/
     […]
     Paradygmat leków – cholesterol

     Innym taki paradygmatem we współczesnej medycynie jest uznawanie za chorobę czegoś co jest tylko wynikiem badania laboratoryjnego np. podwyższony poziom cholesterolu. Pomimo, że cholesterol jest niezbędnym składnikiem każdej komórki to sfrustrowani kardiolodzy stosując preparaty zwane statynami blokują produkcję całego szeregu niezbędnych organizmowi składników takich jak hormony sterydowe, koenzym Q niezbędny do odtruwania organizmu, czy witaminy D .
     […]
     Kardiolodzy to wogóle dziwna grupa specjalizacyjna. W minionym okresie ok. 40 lat, w celu zadowolenia koncernów farmaceutycznych już 3 krotnie obniżyła poziom cholesterolu w organizmie człowieka. I tak w latach 1960-70 – ych za tzw. dopuszczalny poziom cholesterolu uznawano wartość 250 mg, Pierwsze leki obniżając poziom cholesterolu wprowadzone w latach 1980-tych – np. curantyl – powodowały więcej zgonów na serce, aniżeli wysoki poziom cholesterolu. Lek po cichutku wycofano. Kardiolodzy pod naciskiem przemysłu obniżyli tzw. normę cholesterolu do 200 mg i wmawiali każdemu, kto tylko do nich przyszedł, że koniecznie trzeba wykonać badanie poziomu cholesterolu ponieważ……[wpisać własną interpretację]. Usłużni idioci w prasie tzw. redaktorzy naukowi, zaśmiecali media i straszyli ludzi konsekwencjami podwyższonego poziomu cholesterolu. Ten nowy ‘prawidłowy” poziom cholesterolu nie spowodował zbytniego wzrostu sprzedaży leków i w 2010 roku obniżono dopuszczalną normę cholesterolu w organizmie człowieka do 100 mg. Teraz dopiero zaczną sie zgony. A może o to właśnie w tym chodzi.
     […]

    • monitorpolski

     Bo cholesterol to odżywka dla mózgu. A jak goje zaczną myśleć, to …
     Przypomniał mi się kawał:W przedziale pociągu jeden z pasażerów zajada się głowami ryb. Drugi go pyta – dlaczego pan akurat lubi głowy ryb, przecież to nie jest smaczne?
     – może niesmaczne, ale jest na inteligencję.
     – Tak? To może by mi pan odsprzedał trochę?
     – Nie ma sprawy, daj pan 10 zł i będzie ok.
     Ten mu dał 10 zł, zaczyna je jeść i po chwili mówi:
     – ale przecież wielokrotnie za dużo pan ode mnie wziął! RYbie głowy tylke nie kosztują!
     – O, widzi pan, już pomaga, odparł tamten.

    • Peryskop

     Perfidia półświatka zwanego „lekarskim” polega na tym, że oszukując nas narażają na choroby, cierpienia, stres, koszty i na wcześniejszy zgon – zarabiając na tym i chodząc w fałszywej aureoli „dobroczyńców”.

     Częściowo wynika to z polityki bardzo wyrafinowanej dezinformacji, ale w dużej mierze także z oportunizmu.

     Kiedyś zawód lekarza był zawodem zaufania społecznego i synonimem humanitarnej pomocy drugiemu człowiekowi.

     Sytuacja odmieniła się diametralnie po uzyskaniu wielkich wpływów – najpierw finansowych potem wpływów na życie społeczne – przez pazernych geszefciarzy – zwłaszcza tych powiązanych z Mengele i eugenikami.

     A przełomem była niedawna „reforma” tekstu przysięgi Hipokratesa, którą zwyczajowo składają lekarze. To jest kolejny wielki przekręt, który w przyszłości będzie określany słowami: hańba, zdrada, przestępstwo, zbrodnia.

    • ALFA

     Zapomniałam dodać ,że leki na odwodnienie podnoszą cukier.I w ten sposób nam wmawiają nową chorobę CUKRZYCA.

    • eska

     Warto zapoznać się z tym:

     „W jaki sposób NISKI poziom cholesterolu może szkodzić twojemu zdrowiu”
     http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/06/w-jaki-sposob-niski-poziom-cholesterol-moze-szkodzic-twojemu-zdrowiu/

    • Kuba

     @alfa – „Kuba jest takie powiedzenie co pokolenie to słabsze. A wiesz czemu bo dawniej nie było tyle szczepień i tyle chorób”.
     Kiedyś to znaczy kiedy konkretnie? Może w średniowieczu też, kiedy długość życia była znacznie krótsza niż teraz, a choroby zakaźne takie jak czarna ospa siały spustoszenie?

     @monitorpolski
     „Kuba to Jakub. Typowe słowiańskie imię”. „A jak goje zaczną myśleć, to …” – ehm… czy ty jesteś tu adminem? 🙂 Spodziewałem się tutaj szamba, ale nie antysemickich, polaczkowatych „klimacików”. Czyli co? Oczywiście całe „zło” to żydowski spisek? A cykliści też czymś zawinili? 🙂 Swoją drogą „monitorpolski” to typowe, słuszne i słowiańskie imię, he he he. 🙂

    • Aśka

     Kuba, nie wiem, czy jest sens Tobie tłumaczyć, bo zdaje się, nie za bardzo chcesz coś wiedzieć, nawet nie starasz się odświeżyć swojej pamięci, co prawda nie wiem ilu letniej, ale przecież o tym rozmawia się bardzo często, że starsze roczniki są zdrowsze i bardziej wytrzymałe.
     Moja babcia zmarła w wieku sporo ponad osiemdziesiątkę, do lekarzy nie chodziła. Nawet do dentysty – nie. Zmarła z kompletem uzębienia, chociaż to nieco się przytarło przez te wszystkie lata.

    • Peryskop

     Kuba: „w średniowieczu … długość życia była znacznie krótsza niż teraz, a choroby zakaźne takie jak czarna ospa siały spustoszenie ”

     Skąd masz te dane ?

     Jeśli matka i/lub dziecko nie zmarli przy porodzie, nie przytrafiło się inne nieszczęśliwe zdarzenie, i nie było wojny – to ludzie dożywali późnej starości.

     A epidemie wybuchały z nieznajomości patogenezy chorób i z kiepskich warunków higienicznych.

     Szczepionki wiele dobrego nie przyniosły w sensie statystycznym. A bardzo wielu osobom zaszkodziły.

     Poczytaj np 7-częsciowe opracowanie dr J. Jaśkowskiego
     a zdziwisz się, że tak bardzo zostaliśmy nabrani:

     http://www.polishclub.org/2013/01/03/dr-jerzy-jaskowski-lekarze-ostrzegaja-mammografia-a-sprawa-polska-rak-zakonczenie/

    • Kuba

     No i co? Tworzysz cieniutką teoryjkę na podstawie twojej jednej babci? Że „rozmawia się”? Wspaniała i obiektywna próba statystyczna, nie ma co! 🙂 Co powiesz na te inne babcie, które zmarły w bardzo młodym wieku np. na gruźlicę, kiedy nie było jeszcze szczepionek? A może sprawdź sobie, jaka była średnia długość życia np. 300 lat temu? Lub jaka była umieralność na gruźlicę przed wprowadzeniem szczepień? Niewygodne fakty dla ciebie, prawda?

    • Aśka

     Gruźlica to choroba, która powstaje z niedożywienia i stresu. Poczytaj – będziesz wiedział. Wszystkich nas poszczepili, a na gruźlicę mimo to ludzie chorują. Zwłaszcza teraz jest wzrost zachorowań na gruźlicę w Polsce, bo bieda panuje okropna. Ponad 2 miliony bezrobotnych i kilka milionów z pensją 1111 zł w 2011 roku. Jak tu żyć, jak tu wykarmić dzieci, żeby nie chorowały.

     Chętnie zobaczę fakty, do których dotarłeś. Proszę naprowadź mnie na te źródła, bo niestety nie udało mi się ich dostrzec, mimo że intensywnie plądruję internet. Może jakieś pozycje książkowe są, o których nie wiem.

    • Kuba

     @Aśka
     Sorry, ale gruźlicę wywołują prątki gruźlicy. Niedożywienie i stres oczywiście ułatwiają im „robotę”, natomiast nie są bezpośrednim źródłem tej choroby. Zawiało od ciebie ciemnogrodem, niestety…
     A co do zapadalności na gruźlicę:
     „Z danych przedstawionych przez dr hab. Marię Korzeniewską-Kosełę, która w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc kieruje Zakładem Epidemiologii i Organizacji Walki z Gruźlicą, od lat 50. XX wieku zapadalność na gruźlicę w Polsce spadła dziesięciokrotnie. Na przykład w 1957 r. odnotowano ponad 82 tys. zachorowań, podczas gdy w roku 2009 – 8 236. Pozytywnym zjawiskiem jest również to, że – w przeciwieństwie do lat powojennych – obecnie na gruźlicę zapada niewielki odsetek dzieci i młodzieży (w 2009 r. zachorowania w grupie wiekowej do 14. roku życia stanowiły 1,2 proc. wszystkich nowych przypadków gruźlicy) a najwięcej zachorowań stwierdza się u osób starszych, zwłaszcza po 60. roku życia. To dowodzi, że do nowych zakażeń prątkiem dochodzi w Polsce rzadko, a na gruźlicę zapadają głównie osoby zakażone nim w przeszłości – podkreśliła specjalistka”

    • Aśka

     Specjaliści mówią też, że szczepienia są zdrowe i bezpieczne. Tylko jakimś cudem poszkodowanych przybywa.

    • ALFA

     Słowa Hipokratesa: „Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Symptomy są naturalną ochroną organizmu. Nazywamy je chorobami, lecz w rzeczywistości leczą choroby. Wszystkie
     choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują. Jasno z tego wynika, że nowotwór jest ostateczną katastrofą organizmu, spowodowaną permanentnym blokowaniem objawów chorobowych, w wyniku czego ilość toksyn nagromadzonych w organizmie wzrasta do poziomu krytycznego, a objawem jest ta swoista choroba – nowotwór. Więc rak to nie choroba.To zdrowienie organizmu.W tym czasie organizm wytwarza do walki prątki grużlicy,bakterie,wirusy.”

    • AQQ

     Długośc życia to żaden argument!

     Czy zastanawialiście się drogi Kubo i inni POdobnie myślący-dlaczego na ulotkach piszą o szkodliwości a nawet śmierci po spożyciu leku? no taki bezpieczny a może zaszkodzić!

     Bez bakterii w nas nie było by nas!
     Obecność dobroczynną w organizmie prątków grużlicy wyjaśnia dr.Hamer.
     Dochtory mętnie podłapują i wykorzystują naiwniaków do sprzedawania dragów!
     http://wolnemedia.net/zdrowie/bakterie-w-czlowieku/

     Myśląca Gaja!
     Co do SM to sami chorzy na SM odkryli ponownie” przyczynę tej choroby—a ta pani dochtur nich się nie odzywa-że nie wie— bo to wstyd i kompromitacja!
     http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewforum.php?f=11&sid=92ef7e245258573e29c482fb3d4d0e80

    • ORzesz

     Kiedy nie było jeszcze szczepionek a poprawiała się dopiero świadomość higieniczna ludzi, warunki ich bytowania (łazienki i kanalizacja) oraz dostęp do treściwego pożywienia.

     Tak to powinno brzmieć, mój drogi.

     Szczepionki pojawiły się długo po tym jak liczba przypadków chorób została zredukowana znacząco.
     Te statystyki są gdzieś w Londynie. Niestety nie pamiętam gdzie ale i big farma też nie chce o nich pamiętać!.
     Myślę æe prawda jest taka æe szczepionki niektóre może i s skuteczne ale stały się ostatnimi latami narzędziem wojny biologicznej i dlatego trzeba o tym dyskutować. Najlepiej podyskutuj z prof. Majewska. Z nami możesz podyskutować o FED i innych agendach masońskich jeśli nie masz tej wiedzy. No chyba że nie chcesz wiedzieć i zadowolisz się pustym zarzutem „antysemityzmu” w ostatnich latach szczególnie promowanym produktem Przedsiębiorstwa Holokaust jak min. wspominał prof. Norman Finkelstein.

    • Peryskop

     Kuba, to podaj te fakty o umieralności 300 lat temu.

     Oraz o umieralności na gruźlicę z uwzględnieniem panujących lokalnie warunków ekonomiczno-politycznych oraz z czego one wynikały ?

     Przecież trzeba działać OBIEKTYWNIE i KOMPLEKSOWO !

     A jak na razie zachowujesz się jak BUC, który wpadł żeby wszystkich zakrzyczeć i rozgonić.

     Takie działania przypominają chutzpę, a zapewne wiesz z czego ta choroba się wzięła, skąd została przywleczona i jakie ma skutki uboczne.

    • Kuba

     @peryskop

     http://www.wprost.pl/ar/?O=84121

     Średnia długość życia w średniowieczu – ok. 30 lat
     Średnia długość życia w połowie XIX w. – ok. 40 lat

     Oczywiście nie pasuje to do twojej „teoryjki”, więc pewnie zaraz autor tego artykułu (swoją drogą dobry dziennikarz) zostanie oskarżony o żydowsko-cyklistyczny spisek 🙂

     Nazywanie mnie bucem świadczy niestety o twoim żałosnym poziomie prowadzenia dyskusji. Nie obrażaj mnie więcej, proszę, bo istnieje również świat realny, w którym możemy się kiedyś zetknąć. Uświadom sobie, że w sieci nie jesteś aż tak anonimowy, jak ci się wydaje 😉
     A twoje antysemickie aluzje są naprawdę żałosne i potwierdzają twój poziom umysłowy….

    • eska

     „Wspaniała i obiektywna próba statystyczna, nie ma co!”
     „Średnia długość życia w średniowieczu – ok. 30 lat
     Średnia długość życia w połowie XIX w. – ok. 40 lat”

     Skoro już mowa o rzetelności danych, to średnia życia też nie stanowi oszałamiającego argumentu!
     Średnia dla dwóch osób może wynosić 40 lat, jeśli jedna umrze tuż po porodzie, a druga dożyje do osiemdziesiątki. Średnia takich faktów nie pokaże. Dlatego MEDIANĘ poproszę, a nejlepiej jeszcze ODCHYLENIE STANDARDOWE.

    • Aśka

     http://www.wykop.pl/ramka/1327449/umierali-przed-40-w-xvii-w-obalamy-mit/
     […]
     Przedstawię Wam kilka zdjęć z lat 1661-1690. Metryki pochodzą z księgi zgonów w parafii Nebeska Rybna (niem. Himmlisch Rybnai) w Czechach. Pewnie zauważycie, że prawie wszystkie nazwiska są niemiecko brzmiące – jest tak dlatego, że do Gór Orlickich przybywali osadnicy z Prus, Saksonii, Bawarii etc. Moi przodkowie zamieszkiwali ten teren do 1818 roku kiedy to przenieśli się do Kamienicy Polskiej k. Częstochowy. Dużo więcej można znaleźć na moim blogu Czar Przodków
     Rekordzista przeżył aż 104 lata! Co nawet w XXI wieku jest trudne i jest czymś zadziwiającym.
     […]
     ___
     A są tam metryki z XVII wieku ludzi, którzy zmarli w wieku ponad 85 lat.

    • Aśka

     Artykuł „Wprost” nie podaje żadnych danych źródłowych. Pisany jest na tej samej zasadzie, co artykuły o bezpiecznych szczepionkach.

     Materiał, który podałam jest udokumentowany zdjęciami metryk konkretnych ludzi.

    • Aśka

     Zastanawia mnie również fakt, dlaczego Rocznik Statystyczny nie podaje umieralności wg wieku. Czyżby te dane nie były pożądane do rozpowszechniania?

    • Kuba

     @eska
     Średnia dł. życia w połowie XIX w. – ok. 40 lat
     Średnia dł. życia teraz – ok. 80 lat

     Tak, oczywiście są jeszcze mediany, odchylenia itp, ale już powyższa dwukrotna różnica inteligentnemu człowiekowi da choć trochę do myślenia. 🙂 Dziękuję bardzo, że oświeciłeś mnie co to znaczy średnia, heh.
     Ja wpadłem na to pseudoforum przypadkiem (pseudo – bo tu się nie dyskutuje) i poprosiłem o podanie danych nt. umieralności nieszczepionych dzieci. Nikt z szanownego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji (zaledwie kilka tych samych osób udziela się na tym „forum”) nie był w stanie tego zrobić. Zastanawiające 🙂 Kompleksowych danych podanych na tacy wymaga się tutaj wyłącznie od tych osób, które śmią poddać w wątpliwość propagowane tu „teoryjki”. Rewelacje sprzedawane przez „uświadomionych” są automatycznie uznawane za pewnik. Pachnie mi to lekkim sekciarstwem, niestety… Manipulujecie ludźmi, a cała wasza „wiedzuchna” pochodzi z internetu (bo tak najłatwiej). Niestety takie teraz czasy, że ktoś, kto w trzy wieczory naogląda się filmików na jutubie na dany temat (nie chodzi mi już tylko o te nieszczęsne szczepionki), automatycznie zaczyna sam siebie uważać za „eksperta” w danej dziedzinie. Żal…

     Dowiedziałem się też od jakże wielce kulturalnych współrozmówców, że:
     – jestem po praniu mózgu na AM 🙂
     – mam na imię Jakub, więc pewnie jestem Żydem i biorę udział w żydowskim spisku 🙂
     – jestem bucem 🙂
     – wpadłem tu, żeby wszystkich zakrzyczeć i rozgonić 🙂

     Co do średniowiecza (możecie sobie wierzyć albo nie, w tej chwili już mi to wisi) – średnia długość życia w średniowieczu wynosiła około 30 lat. Spowodowane to było wysoką śmiertelnością niemowląt w pierwszym roku życia. Następnym niebezpiecznym okresem był wiek 4 – 6, 7 lat, jeśli chłopiec przeżył te lata to miał wielkie szanse by dożyć 60. Dla kobiety był jeszcze jeden niebezpieczny okres 14, 15 – 25 lat, kiedy to rodziła pierwsze dzieci, następne porody były coraz bezpieczniejsze.

    • ALFA

     @Kuba ,a teraz idż na cmentarz i zobacz średnią długość życia.

    • Peryskop

     Kuba: „…Nazywanie mnie bucem świadczy niestety o twoim żałosnym poziomie prowadzenia dyskusji.”

     I tu się mylisz.
     Bo nie nazwałem cię bucem, ale napisałem, że „zachowujesz się jak BUC”.

     A to jest spora różnica.

     Sprawdź, proszę.

    • Kuba

     @Alfa – nawet jak pójdę i ci przyniosę (w tym czasie możesz obejrzeć sobie kilka filmików o teoriach spiskowych na jutubie), to powiesz że moje dane są nieobiektywne, bo nie byłem na tym drugim cmentarzu. A jak pójdę na drugi, to powiesz że trzeci cmentarz jest nieuwzględniony… 🙂
     Wygodniej jest to obliczać na podst. ksiąg parafialnych i dokumentów urzędowych (akty zgonu), tak jak się to robi teraz w celach statystycznych. Żaden to spisek, jak już oczywiście ktoś zdążył podnieść larum.
     A teraz sprawdź to sobie sama, albo upieraj się nadal i wierz w bajeczkę, że w połowie XIX wieku ludzie żyli dłużej niż teraz, tylko się ten fakt przed ludźmi ukrywa. Rozumiem, że to też żydowski spisek? 🙂 Myślę, że nieźle błyśniesz przed znajomymi, jeśli powiesz im, że odkryłaś kolejny spisek przeciw ludzkości! Splendor i sława dekonspiratora na pewno spłynie na ciebie! 🙂 Aha, nie zapomnij się pochwalić na fejsbuku, hi hi.

    • eska

     Kuba
     8 stycznia 2013 at 17:55
     „Średnia dł. życia teraz – ok. 80 lat”
     Nie mam więcej pytań 😀 😀 😀

    • Peryskop

     Średnia długość życia w średniowieczu – ok. 30 lat; Średnia długość życia w połowie XIX w. – ok. 40 lat – podał red. Wojtasiński wprost z głowy czyli z niczego. Bo bez referencji.

     Już same przybliżenia do pełnych 10-tek wzbudzają wątpliwości czy nie są to szacunki oparte na czymś w rodzaju „pi razy drzwi”.

     Jeśli wierzysz w magię tak uprawianej statystyki
     oraz rekomendujesz „Wprost” jako źródło obiektywnej wiedzy, to nic dziwnego, że masz taki obraz świata jaki nam tu przedstawiasz.

     Możliwe że „średnią długość życia” mieszasz z „dożywalnością” – nawet nieświadomie, bo dane jakie się nam serwuje są odpowiednio dopasowane do potrzeb. Każdy uczciwy człowiek to potwierdzi jeśli poznał te sprawy od podszewki.

     I bardzo charakterystyczne, że wciąż nam wmawiasz jakobyśmy się fascynowali „żydowskim spiskiem” choć tu nikt – poza tobą – nie wysunął spiskowego argumentu.

     Nie sądzisz, że to może wynikać z obsesji ?
     Albo z taktyki np według Schopenhauera…

     Dałeś mi do zrozumienia, że nie jestem dla ciebie anonimowy i że możemy się kiedyś „zetknąć” w świecie realnym. A to w kontekście innych zarzutów jest przecież pogróżka czyli postępowanie karalne.

     Czy zdajesz sobie z tego sprawę ?

    • Kuba

     @Aśka – a propos twojego super linku popartego zdjęciami (kto jest autorem?)
     http://www.wykop.pl/ramka/1327449/umierali-przed-40-w-xvii-w-obalamy-mit/
     Dlaczego nie dodałaś do opisu tej części?
     […] Gdyby nie medycyna i szybkie wykrywanie chorób, pewnie też umieralibyśmy w wieku 40+.[…]
     Nie pasowało ci do spiskowej teorii?
     Dlaczego wyciągasz ogólne wnioski tylko na podstawie faktu, że kilka osób w pojedynczej parafii dożyło sędziwego wieku?

    • rabarbarek

     Kompleksowych danych w temacie powiklan i umieralnosci poszczepionkowej nie ma i nie bedzie tak dlugo jak dlugo globalne koncerny farmaceutyczne beda jedynymi znawcami, administratorami i ” specjalistami” w tej dziedzinie. Glowna ich bronia z nami jest totalna dezinformacja i propaganda.

     Na szczescie czesc porzadnych osob , takze tych zatrudnionych w ” przemysle medycznym” ma na tyle odwagi aby kwestionowac postepowanie Big Pharmy i dzieki nim otrzymujemy informacje na podstawie , ktorych mozemy
     wyrobic sobie choc czesciowy obraz szkodliwosci szczepionek i zagrozen z nich plynacych.

     Stron ostrzegajacych przed szczepieniami jest tak duzo , ze kazdy moze sobie na nie wejsc , przeczytac i wyrobic swoja wlasna opinie na temat
     ” pozytywnych skutkow szczepien”. Na szczescie coraz wiecej malzenstw z malymi dziecmi po przestudiowaniu wszystkich ” za” i ” przeciw” dochodzi do wniosku , ze truc swoich dzieci nie zamierza.

     Wezmy artykul na temat ” zabrudzonych” szczepionek made by Novartis , koncernu szwajcarskiego , ktory calkiem niedawno wypuscil szczepionki antygrypowe zanieczyszczone czasteczkami bialych protein.

     Ktos to odkryl , ktos zakwestionowal i kilka krajow w Europie wycofalo zamowienia na szczepionke. Niemcy , Wlochy, Hiszpania odmowily zakupu, inne kraje jak Austria kupily , ale ostrzegly przed nia ew. ” konsumentow” [ po co kupowac , a potem ostrzegac?]

     Niemcy podaly nawet nazwe tych trefnych szczepionek- Begripol i Fluod]

     Inne kraje czekaja na badania , a Novartis twierdzi , ze sa bezpiecznie i efektywne. W pewnym momencie podano , ze Novartis nie produkuje juz tych kwestionowanych szczepionek , choc wiadomo , ze miliony juz wyprodukowanych moga byc w dalszym ciagu rozprowadzane. To tyle informacji z MSM.

     Pod artykulem znajduje sie doskonaly wpis bylego kanadyjskiego zolnierza sluzby czynnej , ktorego zmuszono do zaszczepienia sie.

     W 2009 roku zaszczepiono go szczepionka H1N1 firmy GlaksoSmithKline i po kilku dniach od zaszczepienia z mlodego, zdrowego czlowieka slal sie 70-letnim schorowanym bylym juz wtedy zolnierzem . Do reakcji oslabienia miesni, zawrotow glowy i dretwienia nog i rak doszly trwale urazy neurologiczne , gastryczne i ukladu krazenia.

     Podaje tez ostrzezenie Dr. Danuty Skowronskiej , specjalistki i eksperta w dziedzinie epidemiologii z B.C. Centre for Disease Control [ Kanada] , ze ” we wczesnych tygodniach pandemii ludzie , ktorzy otrzymali szczepionke przeciwko grypie H1N1 w 2008/09 sezonie narazeni zostali na infekcje wirusowa bardziej niz ci , ktorzy szczepionki nie dostali”.

     Podaje rowniez nazwisko prezydenta Canadian Society of Allergy and Clinical Immunology , pana Richarda Warringtona , ktory przestrzegal przed szczepionka Arepanavix, ktora winna byla wielu alergicznym reakcjom , nawet tym zagrazajacym zyciu.

     Raporty z Kanady, USA, Indii i Hong Kongu jasno wskazywaly , ze przedstawiciele swiata medycznego nie chca przyjmowac szczepionek z uwagi na mozliwe powiklania. [ ok. 50 proc. wyrazilo wole ew. zaszczepienia sie]

     Choc oficjalne dane CDC podaja , ze mozliwe ciezkie powiklania moga zdarzyc sie 1 : milion , wiemy dzisiaj , ze to nieprawda. Tysiace zolnierzy z Iraku i Afganistanu stalo sie wrakami ludzkimi po zaordynowaniu im szczepionek, tysiace dzieci na calym swiecie choruje na autyzm i nawet w Afryce , gdzie choroby tej nie znano do momentu masowych szczepien , dzieci zaczely chorowac. Miliony przypadkow astmy , ” lozeczkowych” smierci ,i innych sa niewyjasnione , ale sa juz lekarze i specjalisci z dziedziny medycyny , ktorzy winia za nie szczepionki. Takze wiele neurologicznych chorob moglo swoj poczatek wziac ze szczepionek, ktore wzmocniono i unowoczesniono skladnikami , ktore przynosza wiecej szkody niz jakiegokolwiek pozytku .

     Warto przeczytac sobie ewentualne reakcje poszczepionkowe na stronie Novartisu lub innej kompanii farmaceutycznej . I nalezy pamietac , ze to komplikacje , ktore moga wystapic po otrzymaniu jednej tylko szczepionki , a szczepionek zalecanych przez ludobojcow mamy okolo 20 [ czesto dawki podwojne lub potrojne co stanowi okolo 50-60 dawek ]

     Mozliwe reakcje: goraczka , uderzenia goraca lub zimna. dreszcze, zmeczenie, oslabienie, obnizenie odpornosci immunologicznej, nadwrazliwosc miesniowa, zapalenie zyl, utrata przytomnosci, problemy zoladkowe, wymioty, bol w dole brzucha , problemy z metabolizmem, utrata apetytu, bole miesni, problemy z systemem nerwowym , konwulsje, Gillain-Barre Syndrom, zapalenie w okolicach kregoslupa , paraliz [ w tym paraliz twarzy], kaszel, bole w klatce piersiowej, syndrom Stevensa- Johnsona, swedzenie skory itd. Na zakonczenie Novartis dolozyl , ze w wypadku wyzszej wrazliwosci w wyniku powiklan nastapic moze smierc.

     I na zakonczenia jeszcze jedna wazna informacja- pytanie. Dlaczego takie potezne pseudo-medyczne organizacje jak National Alliance on Mental Illness , Children and Adult with Attention Deficit Hypractivity Disorder i wiele innych sponsoruja programy szczepien masowych? Proste , bo czerpia z tego profity , bo przybywa im pacjentow . O tym sie nie mowi glosno , sa to dzialania zakulisowe i w chwili obecnej nie otrzymamy odpowiedzi na pytanie ” ile jest przypadkow smiertelnych , ile zachorowan i powiklan poszczepionkowych” . Jest ich cala masa , pracuja nad tym globalne organizacje ” zdrowia” , ktore z tego procederu czerpia olbrzymie korzysci finansowe , pomagajac jednoczesnie Agendzie 21 w osiagnieciu jej celu glownego – zmniejszenia populacji globu.

     http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/europe/121025/novartis-flu-vaccines-banned-italy-spain-germany-switzerland

    • Aśka

     Kuba
     8 stycznia 2013 at 19:14

     @Aśka – a propos twojego super linku popartego zdjęciami (kto jest autorem?)
     http://www.wykop.pl/ramka/1327449/umierali-przed-40-w-xvii-w-obalamy-mit/
     Dlaczego nie dodałaś do opisu tej części?
     […] Gdyby nie medycyna i szybkie wykrywanie chorób, pewnie też umieralibyśmy w wieku 40+.[…]
     Nie pasowało ci do spiskowej teorii?
     Dlaczego wyciągasz ogólne wnioski tylko na podstawie faktu, że kilka osób w pojedynczej parafii dożyło sędziwego wieku?

     ____

     Bo mnie gdybania i domysły w postaci „gdyby coś, to pewnie też by” nie interesują.

     Chciałam przedstawić twarde dowody, dokumenty źródłowe w postaci zdjęć metryk ludzi, którzy żyli w XVII wieku, o czo domagałeś się mówiąc:

     Kuba
     8 stycznia 2013 at 16:12 · Odpowiedz

     No i co? Tworzysz cieniutką teoryjkę na podstawie twojej jednej babci? Że „rozmawia się”? Wspaniała i obiektywna próba statystyczna, nie ma co! 🙂 Co powiesz na te inne babcie, które zmarły w bardzo młodym wieku np. na gruźlicę, kiedy nie było jeszcze szczepionek? A może sprawdź sobie, jaka była średnia długość życia np. 300 lat temu? Lub jaka była umieralność na gruźlicę przed wprowadzeniem szczepień? Niewygodne fakty dla ciebie, prawda?
     ___
     Przepraszam, że średniej nie udało mi się odnaleźć póki co. I wątpię, czy wogóle takie dane oparte na materiałach źródłowych można znaleźć. Zaznaczam, że historykiem nie jestem. Bazować na opowiadaniach dziennikarzy nie lubię, bo aż zanadto ich działalność poznałam. Zaznaczam, że Ty również żadnych źródłowych materiałów nie podałeś mówiąc nam, że „Średnia dł. życia w połowie XIX w. – ok. 40 lat”.

    • AQQ

     Ale jaja z tym rocznikiem i statystykami!
     Poseł zarabia 18tys a 3bezrobotnych nic i wyjdzie ze srednia 4,5tys!!!
     Smiech na sali!

     Dawniej sporo ludzi ginęło poszukując pożywienia, udział w wojnach, pojedynki głownie wsród młodych itp itd.

    • ALFA

     @Kuba a żyli długo moja praprababka żyła 86,prababka 96 i babka 91,prapradziadek 84,pradziadek 90,dziadek 88.Już nie będę wymieniać wstecz.A teraz wśród sąsiadów od kilku lat od 40 do 59.Jest różnica.

    • AQQ

     Moi pradziadkowie tez żyli bez lekarza 80-90lat.
     Natomiast mama tylko 72- wpadła w leczenie modnego cholesterolu i nadciśnienia-zawał!
     Brat często leczony w szpitalu bo ciężko chorował jako dziecko na anginy* zm.51lat.
     Ojciec nie zna lekarza ma 86lat.

    • Aśka

     Na dodatek na stronie GIS wyczytałam, że
     „Istniejąca szczepionka BCG, ogranicza wprawdzie ciężkość przebiegu choroby, ma jednak dużo mniejsze znaczenie w ograniczeniu jej transmisji.”

    • Kuba

     @Peryskop – dobra, dobra już się tak nie wybielaj teraz. Twoje „jak BUC” (swoją drogą wersaliki to krzyk) to mniej więcej to samo, co „słuchaj Peryskop, jesteś tępym ch…jem! Bez obrazy oczywiście!” 🙂

    • Peryskop

     buc – człowiek zarozumiały, pyszałkowaty, tępy, głupi; zarozumialec

     I w takim znaczeniu użyłem tego słowa, co wynika z kontekstu, zmiękczając formą „jak buc”.

     Natomiast to że w gwarze krakowskiej buc ma jeszcze inne znaczenie, to ma. W różnych regionach różne słowa mają swoje osobliwe znaczenia.

     Kuba, zatem dlaczego sypnąłeś wulgaryzmem ?

     Przecież anonsujesz się jako człowiek z ogładą i znaczną wiedzą. A może i kulturą, czemu nie ?

    • Kuba

     @Peryskop

     „Dałeś mi do zrozumienia, że nie jestem dla ciebie anonimowy i że możemy się kiedyś „zetknąć” w świecie realnym. A to w kontekście innych zarzutów jest przecież pogróżka czyli postępowanie karalne”. – Peryś, weź teraz tak nie sap, bo pogróżkę to sobie dopowiedziałeś w głowie ze strachu 🙂 Radzę ci też usunąć twoje posty gdzie nazywasz mnie bucem, bo mogą być dowodem przeciw tobie w sprawie, kiedy już złożysz na mnie doniesienie do prokuratury (pan prokurator każe ci obłożyć głowę lodem i pójść do domu odpocząć 🙂 Na wszelki wypadek zrobiłem sobie printscreeny twoich obelg wobec mnie 😉

    • Peryskop

     Nic nie będę usuwał.

     Czy nie za nerwowo reagujesz w tym podejściu ?

     Wygląda na to że uciekłeś z OTO po zmianie nicka.

     A może jeszcze lepszy byłby nicek Myślący Gaj ?

     Mielibyśmy parkę 😀 😀

     A potem może i Gajątko ?

    • Aśka

     http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Gruzlica-atakuje-Polakow-statystyki-niepokoja,126388,8.html
     KL, Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia | 19-12-2012 19:57
     Gruźlica atakuje Polaków; statystyki niepokoją Choroby zakaźne
     Share on facebook Share on print Share on digg Share on google More Sharing Services 2
     wydrukuj artykuł prześlij dalej 2 komentarzy

     Z powodu gruźlicy każdego roku umiera ok. 3 mln osób na świecie. Choroba coraz częściej atakuje także mieszkańców krajów rozwiniętych, w tym Polski. Tylko w pierwszym półroczu tego roku zachorowało w kraju blisko 6 tys. osób.

     Przed miesiącem u sprzątaczki w jednej z poznańskich szkół zdiagnozowano gruźlicę. Podejrzewano, że zarażonych może być nawet 200 dzieci. Sprawą zajął się sanepid. Gruźlicę stwierdzono także u 5 proc. spośród 600 uczniów szkoły podstawowej we Wrocławiu – również tutaj alarm podniesiono po tym, jak u jednego z pracowników tej placówki zdiagnozowano gruźlicę.

     Statystyki są niepokojące. Tylko w pierwszym półroczu tego roku zachorowało blisko 6 tys. osób. Dla porównania – w całym 2011 roku gruźlicę rozpoznano u 8,5 tys. Polaków.

     Eksperci podkreślają, że tylko jej wczesne wykrycie i leczenie zapobiega szerzeniu się zakażenia w otoczeniu. Problem w tym, że choroba ta stanowi duży problem wśród bezdomnych i osób z tzw. marginesu społecznego. Szacuje się, że na Mazowszu 10 proc. chorych na gruźlicę to właśnie bezdomni. W rzeczywistości liczba chorych z pewnością jest większa niż wskazują statystyki, ponieważ spory odsetek zarażonych pozostaje niezdiagnozowany.

     Jak mówiła nam profesor Zofia Zwolska z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, problem ten nie jest dobrze rozpoznany, bo nie prowadzi się odpowiednich badań.
     ______
     http://www.polishclub.org/2012/12/30/dr-jerzy-jaskowski-lekarze-ostrzegaja-mammografia-a-sprawa-polska-rak-cz-5/
     Dla tych sprzedawców szczepionek, z tytułami profesorskimi, zupełnie bez znaczenia są fakty, np. “Gruźlica atakuje Polaków, fakty są niepokojące” -Rynekzdrowia. pl 19.12.2012. 19.57. A przecież pokrycie szczepieniami przeciwko gruźlicy jest bardzo wysokie powyżej 95%. Dlaczego jednak chorują głównie bezdomni? Przecież prątki gruźlicy nie znają statusu ekonomicznego chorego? Taki sam wzrost zachorowań na gruźlicę obserwowaliśmy w Polsce w Stanie wojennym, kiedy to hunta wojskowa pozbawiła całe roczniki Polaków białka uznając, że kg kości na kartki wystarczy.

    • Kuba

     No i? Może poczekajmy z sianiem paniki do podania danych za drugie półrocze?
     A może przypomnijmy, że w Polsce w 1957 roku zachorowań na gruźlicę było aż 82 000? Ciekawe, czym był spowodowany tak drastyczny spadek zachorowań? Niech pomyślę….. możeeeeee…. eeee…. O, mam! Może to zasługa szczepionek?

    • Peryskop

     Poczucie humoru jak u Kacpra.

     I podobny wdzięk osobisty.

    • Aśka

     Rok 1957, to siermiężne czasy powojenne i rodzącego się komunizmu, niedożywienie i mało urozmaicone jedzenie i strach nawet przed sąsiadem, więc sprawdzałaby się teza, że gruźlica rozwija się w momentach kryzysowych.

    • Peryskop

     Aśka: „sprawdzałaby się teza, że gruźlica rozwija się w momentach kryzysowych.”

     Dlatego przy rozpatrywaniu średniego wieku zgonu pytałem o kontekst polityczno-ekonomiczny dla DANEGO regionu, bo on ma duże znaczenie.

     Ale lepiej zbijać to żartem, albo zamieniać na pytanie.

     Kuba, a czy znalazłeś dane, które potrzebujesz, z przed- i po-szczepionkowej Belgii ?

    • Aśka

     Oczywiście, pytania bardziej przemawiają. Kontekst dla osób, którzy nie chcą niczego przyjmować, trzeba by rozwinąć, bo im samym nie będzie chciało się zagłębiać. Latają po wierzchu, a najlepiej po tytułach i uważają, że są zorientowani.

    • Luna

     No proszę ! A ja cały czas myślałam, że szczepionki nie chronią przed zachorowaniem ….
     Okres ,,przeżywalności” prątków gruźlicy wynosi 10 lat ! Tak, tak …. jak ci gruźlik napluje na dywan albo ścianę, to one ( prątki ) będą tam spokojnie czekać.Prątki potrafią otorbić się w niesprzyjających do rozwoju warunkach i czekać cierpliwie na ,,okazję”. To znaczy na np. niedożywienie organizmu, stąd właśnie wzięło się powiedzenie, że gruźlica jest chorobą ludzi biednych. Obawiam się, że żadna szczepionka nie ochroni cię przed biedą, bezrobociem i ….. panem który kichnął w autobusie czy sklepie w twoim pobliżu. Szczepionka nie zabija prątków ! A co do kichającego pana, otóż gruźlica ma też postać bezobjawową tzn. człowiek nie wie, że jest chory a do wyleczenia dochodzi często samoistnie i tylko na dużym zdjęciu rentgenowskim widać ślady po przebytej chorobie. Taki człowiek też może zarażać, a są też tak zwani nosiciele ….

    • aga

     Witam wszystkich
     Wypowiedziałam się już troche na temat szczepionek. Nieomieszkam teraz dodać coś na temat gruźlicy. Nie będę posługiwała sie statystykami tylko przykładami z życia. Gruźlica wcale nie musi rozwijać sie w sytuacjach kryzysowych. Pamiętajmy, ze zarażamy się gruźlicą drogą kropelkową – zaraźa nas osoba prątkująca. Wystarczy, ze osoba zaraźona i prątkująca ( bo nie każdy chory od razu prątkuje) stanie w tramwaju przy kimś, kto ma oslabiony organizm. Uczęszczając jeszcze do liceum zostałam właśnie w taki sposób zarażona. NIe wiem gdzie i przez kogo. Męczyłam sie strasznie. Lekarz ciągle mówił, ze to jest przeziębienie. Wystarczyło, ze podbiegłam trochę – to od razu charczałam (dosłownie) i dyszałam. Miałam nawet wykonane zdjecie RTG płuc, które nic nie wykazało. Prątki mogą zatakować nie tylko płuca, ale u mnie chodziło akurat o płuca. Kilka dni po wykonaniu przeze mnie zdjecia RTG, higienistka w szkole wszystkim zrobiła próbę tuberkulinową, bo niepodobało sie jej ,ze tyle osób w szkole kaszle. Wynik był szokujący: co najmniej 4- 5 osób było zaraźonych w każdej klasie. W tym m.in. ja. Czasy były cięźkie i leczenie dosyć długie. Isoprinosine nie było wcale tak łatwo dostępne, a były potrzebne 4 opakowania po 100 tabl. na miesiąc. Z kolężanką dałysmy sobie radę. Jak ona kupiła to sie ze mną dzieliła i na odwrót. Później ok. dwuletnia dieta i jeszcze dłuższa opieka poradni p/gruźlicznej. Ja na szczęście nie prątkowałam. Zaznaczam : ZDJĘCIE RTG NIC NIE WYKAZALO ! W ubiegłym roku bedąc z synem w poradni nefrologicznej rozmawiałam z kobietą ze Starogardu Gdańskiego. Wiadomo w poczekalni zawsze rozmawia sie na różne tematy. Mówiła, ze gruźlica zbiera żniwa w Starogardzie. NIe było zadnej sytuacji kryzysowej. Wystarczy , ze ktoś w porę nie ma postawionej diagnozy. Zaczyna wówczas zarażać innych. Nietylko rodzinę, ale i mijanych ludzi na ulicy. Gratuluję tylko znowu osobom, które rok, czy dwa lata temu doprowadziły do tego, ze Isoprinosine nie było dostępne w Polsce. Sprowadzane było na specjalne zamówienie z Czech( o ile dobrze pamietam). No i chyba lek nie był przez momen refundowany. Efekt był piorunujący prawda – mam na mysli ten Starogard. Obecnie jest dostępny, nawet w syropie, ale nie ma refundacji. 50 tabl kosztuje ok. 107 zł. Masakra, prawda. Ja potrzebowałam 4 opak. po 100 tabl. Czy biedne osoby na to stać ? Raczej nie, więc prątkuja… Pozdrawiam.

    • aga

     przepraszam – pomyliłam nazwę leku: na gruźlicę kiedyś był Izoniazid, a obecnie dotępny jest Rifampicin. Na szczęście refundowany 🙂 Pozdrawiam

    • Aśka

     aga: „W ubiegłym roku bedąc z synem w poradni nefrologicznej rozmawiałam z kobietą ze Starogardu Gdańskiego. Wiadomo w poczekalni zawsze rozmawia sie na różne tematy. Mówiła, ze gruźlica zbiera żniwa w Starogardzie. NIe było zadnej sytuacji kryzysowej.”

     Nie było sytuacji kryzysowej? Ile osób nie ma pracy, ile osób pracuje za płacę minimalną, ile osób szlag trafia widząc, co się w kraju wyprawia, ile osób jest ciąganych przez różne instytucje, ile osób nie może znaleźć sprawiedliwości w sądzie, …, można by tak wymieniać długo, bardzo długo. Ludzie nie śpią po nocach, bo są szykanowani, zaszczuci, przemęczeni. A rankiem często zmagają się z problemem, co do gara włożyć.

    • Luna

     Tak, Rifampicin jest za darmo. Ale jednym z jego skutków ubocznych może być bezpłodność ( wiem to od lekarza ginekologa ). Gruźlica atakuje też węzły chłonne, kości, układ nerwowy, żołądek itd. Ile osób choruje, tylko BÓG wie … Mój brat wrócił w zeszłym roku z Anglii, z gruźlicą węzłów chłonnych …

    • Tomtom

     Kubo,

     Nie daj się i nie słuchaj bełkotów. Skoro wsyzscy jestescie tacy „szkoleni” to napiszcie jakie macie wykształcenie. Jestem pewien, ze hejterzy mają średnie lub wyższe „psychologiczne” albo inne pseudo-nauki.

     Tak, szczepienia bywają czasme niebezpieczne – każdy lek czasem bywa. Umiera się też po aspirynie, ale to nie znaczy, ze aspiryna jest złem. Poczytajcie statystyki (tak wiem trudne słowo i niezrozumiałe dla 99% uczestników forum) a potem sie wypowiadajcie. Zresztą mozecie sobie nieszczepić, ale jak za 20 lat wasze już dorosłe dzieci pochorują się na MMR czy DTP z poważnymi powikłaniami, to ciekawe jak wtedy zareagujecie.

    • Peryskop

     @Tomtom, czy my się już nie poznaliśmy wcześniej ?

     A konkretnie 7 stycznia 2013 at 14:47

     Jako @omen73, nieprawdaż ?

     Czy masz tu na Monitorze więcej wpisów niż te dwa ?

     A kiedy i o czym jeśli można spytać, bo robisz wrażenie starego bywalca.

     Bo może cały urobek @Kuby to także twoje autorstwo ?

     A co na to @Kacper ?

     Powiesz że mam @Zwidyiomamy ?

     A czy znasz @Gregor’a ?

     Jak widzisz mamy szeroką paletę do wyboru na OTO.

     Dla przypomnienia:

     omen73: „Problem polega na tym , że i tak źle i tak niedobrze… Szczepienia – tak, ale nie przeciwko wszystkiemu!!! Nie uznaję durnej retoryki, żeby zlikwidować wszystkie szczepienia (a z tym autyzmem… najpierw poznajcie fakty i amerykański, skorumpowany wymiar sprawiedliwości…), bo wrócą „cudowne” zarazy, które dziesiątkowały naszych dziadów i pradziadów i wtedy wszyscy będą szczęśliwi! Natomiast skandalem są eksperymenty dokonywane na naszych dzieciach (tak, EKSPERYMENTY, bo inaczej nie można nazwać podawania „kombajnów”, co do skuteczności których mam olbrzymie wątpliwości…) i tu powinno działać prawo! Ale w chorym państwie, wszystko jest chore…”

    • Aśka

     Statystyki?! Poczytaj sobie o narzędziach statystycznych, to będziesz widział, jak się żongluje danymi.
     Dlaczego w roczniku statystycznym nie ma danych na temat, ile osób w danym roku umarło w poszczególnych przedziałach wiekowych, a wszędzie dostępne są tylko dane, że średni wiek się podwyższa bez podawania mediany?

    • Kuba

     @tomtom – oczywiście że się nie dam bełkotom 🙂 Natomiast na pewno nie będę zbyt długo udzielał się na tym „forum”, bo to strata czasu. Jak słusznie zauważyłeś, nikt tu nie ma pojęcia o statystyce, a odkrycie co poniektórych w dorosłym wieku, że jak ktoś zarabia 10 000, a drugi zero, to średnia wychodzi 5000 i robienie z tego powodu wielkich oczu, przyprawiają mnie o uśmieszek politowania połączony z lekką zgrozą.
     Mam propozycję dla forumowych specjalistów epidemiologów – nie szczepcie swoich dzieciaczków! W ten sposób geny głupoty wyeliminują się same. Zrobicie przysługę ludzkości, he he.

     @Peryskop – Peryś, opętało cię, chłopie. Nie jestem Kacprem, Tomtomem, ani Gregorem. Nie orientuję się nawet, co to znaczy OTO (i wisi mi, czy tam się znajdę, czy nie). Masz paranoję, Peryś, a to się powinno leczyć (szczepionki na to niestety jeszcze nie ma 🙂

     @Aśka – jedno pytanie do ciebie, na które da się odpowiedzieć tylko „tak” albo „nie”:
     Czy zakładając, że w 1957 roku na gruźlicę zachorowało 82 000 ludzi, a w 2001 tylko 8500 osób, byłabyś w stanie przypisać ten dziesięciokrotny spadek zachorowalności wprowadzeniu powszechnych szczepień przeciw gruźlicy?

     A na koniec dwa cytaty z genialnego futurologa Stanisława Lema:
     „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”
     oraz
     „Im bardziej zaawansowane technicznie (doskonalsze!) medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane”. 🙂

    • Aśka

     @Aśka – jedno pytanie do ciebie, na które da się odpowiedzieć tylko „tak” albo „nie”:
     Czy zakładając, że w 1957 roku na gruźlicę zachorowało 82 000 ludzi, a w 2001 tylko 8500 osób, byłabyś w stanie przypisać ten dziesięciokrotny spadek zachorowalności wprowadzeniu powszechnych szczepień przeciw gruźlicy?

     Moja odpowiedź brzmi – nie.
     Nawet Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie podaje, że szczepionka przeciwko gruźlicy łagodzi przebieg choroby, ale jak to dyplomatycznie ujęli „ma jednak dużo mniejsze znaczenie w ograniczeniu jej transmisji”.
     http://gistest.pis.gov.pl/dep/?dep=13&id=21
     „Istniejąca szczepionka BCG, ogranicza wprawdzie ciężkość przebiegu choroby, ma jednak dużo mniejsze znaczenie w ograniczeniu jej transmisji.”

     Na spadek zachorowalności ma wpływ m.in. polepszenie warunków higienicznych i różnorodne odżywianie.

    • Kuba

     Pytałem o zachorowalność a nie ograniczenie transmisji. Jednak interpretujesz dane ze swojego linka na swoją modłę. Bo nikt tam nie napisał, że szczepionka nie wpływa na zachorowalność.
     A czy jesteś w stanie uwierzyć, że wprowadzenie w Polsce szczepień na WZW typu B pomiędzy rokiem 1979 a 1998 spowodowało prawie pięciokrotny spadek zachorowań?
     http://www.psseswidnica.pl/szczepienia/wykres.jpg
     Źródło: Prof. Dr hab. N. Med. Wiesław Magdzik, Wirusowe zapalenie wątroby typu B. Sytuacja epidemiologiczna, zapobieganie i zwalczanie w Polsce na tle sytuacji w Europie do 1998 r
     Czy może już tak cię zaślepiło, że uważasz po prostu, iż żadna szczepionka na żadną chorobę nie działa?

    • Aśka

     Odpowiedziałam na Twoje pytanie, że nie.

     Nie wpływa na zachorowalność. Nie byłabym w stanie przypisać tego dziesięciokrotnego spadku zachorowalności, wprowadzeniu powszechnych szczepień przeciw gruźlicy. Szczepionka nie wpływa na zmniejszenie zachorowalności, bo małe znaczenie w ograniczeniu transmisji. (jak pisze GIS). Transmisja znaczy przekazywanie. Nie wpływa na przekazywanie chorób. Ma małe znaczenie w ograniczeniu przekazywania.

     _________________________________________________________________

     Aśka
     9 stycznia 2013 at 01:30 · Odpowiedz

     @Aśka – jedno pytanie do ciebie, na które da się odpowiedzieć tylko „tak” albo „nie”:
     Czy zakładając, że w 1957 roku na gruźlicę zachorowało 82 000 ludzi, a w 2001 tylko 8500 osób, byłabyś w stanie przypisać ten dziesięciokrotny spadek zachorowalności wprowadzeniu powszechnych szczepień przeciw gruźlicy?

     Moja odpowiedź brzmi – nie.

     A jak poniższej reszty z mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś, to niestety musisz ją pominąć.

     Aśka
     9 stycznia 2013 at 01:30 · Odpowiedz
     […]

     Nawet Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie podaje, że szczepionka przeciwko gruźlicy łagodzi przebieg choroby, ale jak to dyplomatycznie ujęli „ma jednak dużo mniejsze znaczenie w ograniczeniu jej transmisji”.
     http://gistest.pis.gov.pl/dep/?dep=13&id=21
     „Istniejąca szczepionka BCG, ogranicza wprawdzie ciężkość przebiegu choroby, ma jednak dużo mniejsze znaczenie w ograniczeniu jej transmisji.”

     Na spadek zachorowalności ma wpływ m.in. polepszenie warunków higienicznych i różnorodne odżywianie.

    • ex student

     „Istniejąca szczepionka BCG, ogranicza wprawdzie ciężkość przebiegu choroby”

     TO KOLEJNY DOGMAT big pharmy, bo akurat przy tej szczepionce przeprowadzono szerokie badania polowe w Indiach w ten sposob ze zaszczepiono ponad 300 tys osób, a drugie tyle niezaszczepionych obserwowano i zachorowalnosć była chyba nawet wieksza, a na pewno podobna u zaszczepionych, co całkowicie „położyło” te szczepionke. Ale – jak złośliwie zauważył jeden lekarz – trzeba było aż 20 lat by ta wiedza dotarła z Indii do USA i Europy i tam też stopniowo wycofano sie z tej szczepionki, no ale do nas jeszcze nie dotarła…

     Dlaczego jest to dogmat?
     Bo póki co nikt nie prowadzi badan porównawczych tego typu jak w Indiach, ponieważ rzekomo ich zdaniem byłoby to „nieetyczne” pozbawić jakas grupę ludzi tego „dobrodziejstwa”, jakim są szczepienia, w celach obserwacyjnych 🙂

     Bo to obnażyłoby po pierwsze mierną, zadną albo ujemną skutecznosć szczepień (ujemną – tj. zwiększanie zachorowań), a jak tych badań sie nie prowadzi, to tak samo nikt nie rejestruje, jak przechodzą szczepieni i nieszczepieni, bo znowu ewidentnie jeśli szczepieni chorują, to rzuca się cieniem na skutecznosć, a to jest niemile widziane przez big farme.

     Ponadto gdyby nawet takie badania prowadzono, to jest to tylko „wynik statystyczny”, natomiast nas interesuje, czy KONKRETNY człowiek, gdyby był zaszczepiony, przechodziłby daną chorobę lepiej tj. lżej, niz nie zaszczepiony. A tego po prostiu nie da sie stwierdzić, no chyba, żeby przeprowadzić badanie na bliźnietach jednojajowych jak w Aszficu u dr Mengele, by ich zarazić, i patrzecz czy zachorują i jak przejdą. Albo zreplikować danego człowieka i np. kopię zaszczepić, po czym obu zarazić i sprawdzic czy zachoruje i jak przejdzie każda sztuka.

     A tego oczywiscie nie da sie zrobić… I dlatego wciąż jest to dogmat, bo nawet nie stać ich na „wynik statystyczny”. kwestia tego jeszcze, czy byłyby to badania uczciwe, przez kogo finansowane, sprawdzane, itd.

    • Aśka

     Dzięki za ten wpis. Ograniczyłam się tylko do drugiego członu tego sanepidowskiego zdania, ponieważ w dyskusji z Kubą rozmawialiśmy o rozprzestrzenianiu się gruźlicy.
     Gdybyś mógł podać jakieś źródło swoich wiadomości, to byłoby dobrze.

    • Peryskop

     Kuba chłopie, o mnie się nie martw, jeśli łaska.

     Nie takie bryły przed tobą były!
     Bo już nie tacy chłopacy próbowali zrobić mnie na cacy.

     Doświadczenie potwierdza – także kliniczne – że rady typu „lecz się” są dawane albo przy braku argumentów, albo gdy samozwańczy „diagnosta” sam potrzebuje pomocy.

     A jak na razie mam całkiem niezłe efekty w namierzaniu trollli, o czym kilkunastu przekonało się przed tobą.

     Niektórzy też troszczyli się o maje zdrowie – a jakże !

     Potem dali nura – część na stałe, a część przenickowała.
     W twoim przypadku obstawiam to drugie.

     Zapowiedź rychłej rezygnacji z udzielania się na tym „forum” przyjmiemy w obustronną korzyścią – bo dla ciebie to „strata czasu”, a dla wielu z nas stratą czasu jest propagandowa szarpanina jaką tu zainicjowałeś.

     Ale póki tu jesteś zapytam – czy próbowałeś znaleźć poza Monitorem dane z belgijskich statystyk ? Te o które pytał @krist, a po nim ty i to w napastliwej tonacji.

     Pewne wskazówki co i jak można znaleźć podała powyżej @Rabarbarek, ale przecież nie musisz się kierować tym:

     http://www.monitor-polski.pl/alarm-w-ue-odnosnie-szczepien-novartis-zlapany-na-goracym-uczynku/comment-page-2/#comment-50113

     Aśka zapewne ci odpowie, bo ją pytasz czy jeśli założyć, że w 1957 roku na gruźlicę zachorowało 82 000 ludzi, a w 2001 tylko 8500 osób, to jest to efekt wprowadzenia powszechnych szczepień przeciw gruźlicy?

     Jak pamiętamy takich zachorowań podobno przez kilkadzieści lat prawie w ogóle nie było, co tłumaczono wprowadzeniem powszechnych szczepień przeciw gruźlicy.

     Zatem moim skromnym zdaniem należałoby odpowiedzieć co się takiego stało, że ludzie w Polsce ZNÓW zaczynają chorować na gruźlicę ?

     Zmutowało ? Prątek jest prątek – jak Koch przykazał.
     A szczepionki rzekomo coraz skuteczniejsze – oczywiście dzięki adjuwantom i rtęci.

     Więc co ?

     Może znajdziesz we Wprost, albo u siebie na N’Ekranie ?

    • Kuba

     @Peryskop – Peryś, ty się już sam zrobiłeś na cacy… Za dużo siedzisz w internecie – jak sam napisałeś, zajmujesz się tropieniem trolli i chyba ciut się czujesz takim „szeryfem” na tym forum, prawda? 🙂 Tym razem spudłowałeś, panie szeryfie! Niestety nie „przenickowałem”, heh.
     Co do prątków Kocha – wbrew twoim obśmiechujkom istnieją różne odmiany prątków Kocha. Gdybyś zajrzał do linku @Aśki, to byś wiedział. Mutacji nie można wykluczyć i nie jest prawdą to co napisałeś, że „prątek jest prątek – jak Koch przykazał”. Sorry Peryś – chciałeś błysnąć, ale ci nie wyszło i puściłeś bąka z kleksem 🙂

    • Peryskop

     Kubaaaaaa, jeśliś tak dziewiczy, to w takim razie czy możesz podać nam namiary na twoje wystąpienia w blogosferze – zwłaszcza w dziedzinie gdzie naprężasz muskuł tj medycznej i społecznej ?

     Bo na tym blogu nie pamiętam twoich postów jako Kuba.

     Tylko nie wciskaj kitu, że się nie udzielałeś, że nie miałeś czasu ani chęci, że inicjacji doznałeś właśnie teraz. BO NIKT CI W TO NIE UWIERZY.

     Alternatywnie możesz wskazać swoje publikacje na papierze – np naukowe ?

     I nie ucz ojca dzieci robić.

     Bakterie Kocha to nie wirus, który zmienia swoje konfiguracje co i rusz.

     Mutują wszystkie organizmy.
     I zwykle występują w różniących się wariantach, ale zawsze „prątek jest prątek”. I akurat zjadliwość tego modelu nie ulega wielkim wahaniom.

     Wiec nie odskakuj od pytania: co się takiego w Polsce (i nie tylko) stało, że chociaż podobno było już tak dobrze – to znów jest wyraźnie gorzej ?

     Podobnie jest np. z polio w Afryce i Azji.

     Boisz się odpowiedzieć ?

     Bo szlag trafia piękne bajki o cudach szczepionkowych ?

     Bo trzeba wstydliwie przyznać, że warunki życia dla znacznej części populacji wyraźnie pogorszyły się w ostatnich dekadach ?

     Że do konsumpcji weszła patogenna chemo-żywność ?

     Że wzrosło skażenie: fluor, chemtrails, dioxyny… ?

     Że mocno wzrósł w społeczeństwach poziom stresu ?

     A jak będziesz kombinował co odpowiedzieć – albo raczej czym i jak znowu zmienić temat – to sprawdź też co się takiego wydarzyło w Meksyku latem 2009, że dzieci zaczęły chorować na grypaświńska©byPharama i jednocześnie stwierdzono u nich nadspodziewanie wysoki wskaźnik występowania prątków Kocha ?

     Nadspodziewanie !

     I nie puszczaj tu już więcej bąków zwalając na mnie, bo to nie przystoi ani genlemanom, ani nawet bucom.

     A i tak tonu nie dobierzesz 😀

    • Kuba

     @Peryskop – „Tylko nie wciskaj kitu, że się nie udzielałeś, że nie miałeś czasu ani chęci, że inicjacji doznałeś właśnie teraz. BO NIKT CI W TO NIE UWIERZY.” Tak właśnie było, ale oczywiście mi nie uwierzysz. I po co nagle rzucasz się na tematy stresu, chemo-żywności i warunków życia, skoro nie o tym w tej chwili „dyskutowaliśmy”? W tym momencie sam zmieniasz temat, a nie ja. Zmień majty, Peryś, bo od puszczonych bąków już masz tam niezłą draskę 🙂 Żegnam na wieki, pa pa!

    • Peryskop

     Jak się przekonałeś – i tak dość szybko bo Gaja wciąż jest Namyślająca – my tu darmowej ślizgawki dla trollli nie udostępniamy.

     Jak nie masz argumentów w konkretnych sprawach, to nie wciśniesz nam tu ani zwidów, ani omamów.

     My tu takich trollli przecieramy na brocollli.

     3mam cie za słowo – ŻEGNASZ NA WIEKI!

    • Kuba

     @ Peryskop – jeszcze z odjeżdżającego pociągu ze stacji „Ciemnogród” rzucę ci na pożegnanie: pocałuj mnie w cztery litery, a zwłaszcza w dupę, Szeryfie Peryś! 🙂

    • Peryskop

     Tą pofturką całkowicie potłukłeś swój image 🙁

     A jeszcze kilka godzin wstecz co poniektóry/a
     czytelnik/czka Monitora mógł/a mieć płonne przekonanie, że jesteś twardzielem w stylu:

     I am Bond.
     Kuba Bond.

     Sam sprawdź w słowniku, że James = Kuba.

     Tego też nie wiedziałeś ?
     No trudno, ale teraz już wiesz !

     I wiesz także, że nie należy popełniać błędów podstawowych, bo to się mści. Przynajmniej tu na Monitorze Polskim.

     Twój
     szeryf Perry 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

     ps.
     Dzięki za owoce jakie tu po sobie pozostawiłeś.
     Dość typowe jak na aktualne klimaty.

     Aha, i nie zapomnij zabrać Tomtoma i omena73. Są twoi i mogą ci się jeszcze do czegoś nadać.

    • Muminek

     Peryskop, sorry, ale bakterie, do których należy prątek Kocha, mutują i to stosunkowo szybko, ten fakt sprawia, że bakterie szybko zyskują oporność na antybiotyki.
     Parę artykułów, pierwszych z brzegu na temat różnorodności genetycznej tej bakterii:
     http://www.plospathogens.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.ppat.1000988
     http://www.biomedcentral.com/1471-2334/11/77
     http://www.nature.com/ng/journal/v43/n5/full/ng.811.html – polecam zwrócić uwagę na ostatnie zdanie abstraktu

    • Peryskop

     Muminek, nomen omen 🙁

     Jednak nie poszedłeś sobie jak obiecywałeś, Bond!

     Przecież ci napisałem, że wszystko mutuje.
     Wszystko co żyje – ty też.

     A prątek Kocha nawet gdy mutuje „stosunkowo szybko”, to wciąż jest w miarę podatny na starą następczynię penicyliny tj streptomycynę.

     Ale ostatnio streptomycynę stosowano w rzadkich przypadkach, bo niszy trwale nerw słuchowy.

     Wiedziałeś o tym Kubo muminkowy ?

    • Muminek

     Nie będę komentować Twojej obsesji, że piszesz z jedną i tą samą osobą.

     A wiedziałeś o tym: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20802233 ? Widzisz, że są prątki oporne na streptomycynę, ciekawe jak im się to stało? Takie prątki, czyli oporne na izoniazyd też już znaleźli: http://jcm.asm.org/content/40/7/2509 – patrz, a niby „prątek jest prątek”….

     Co do działań niepożądanych, najpierw się doszkol z toksykologii; każda substancja chemiczna w określonej dawce jest toksyczna – wpadli na to już w XV w.

    • AQQ

     Muminek, zdechniemy niedługo wszyscy przez takich jak TY.
     Niby 100% umie czytać ale ok.95% nie rozumie co czyta i nie umie samodzielnie wyciągnać wniosku!

    • Muminek

     A co ja mam do Twojego życia, chcesz to się nie szczep, nie lecz, możesz nawet przejść na bretharianizm – są tacy, co uważają, że to bardzo zdrowe.

     O waszej umiejętności czytania bez zrozumienia świadczy to, że jeden z forumowiczów wkleił link do „super tajnego dokumentu, który wyciekł do sieci” (patrz góra strony) i nikogo z Was nawet nie zaintrygowało, że liczby w artykule Pani Prof. Majewskiej i tym raporcie się nie zgadzają.

     Z resztą zakładam, że pewnie mało kto z Was zadał sobie trud, żeby ten nawet otworzyć.

     A co do wniosków, to przepraszam, że ośmieliłam się podważyć „alternatywną” genetykę bakterii w wykonaniu Peryskopa.

    • rabarbarek

     Muminku jestes bardziej toksyczny niz wszystkie szczepionki razem wziete.

     Moze to poszczepienny uraz , a moze w ramach czynu spolecznego zaliczasz

     potrzebne punkty , aby sie na Farmacje dostac ?

     Ty nie tylko zmutowales , ale i zmuliplikowales sie.

     Frontu pro-szczepionkowego tu nie zbudujesz, za duzo wiemy ..

     My do Twojego zycia tez nic nie mamy , mozesz sie szczepic na co tylko chcesz [ a najlepiej na wszystko] tylko nie mieszaj innym w glowach…

    • Peryskop

     Wiem że lubiałeś być @nieznajomy i wpadasz tu na MP pod rozmaitymi omamami ale wynosisz zwidy zamiast czytanej wiedzy. Bo byś wiedział, że wielokrotnie to nawiązywałem do hormezy, przypisywanej głównie Paracelsusowi.

     Więc jesteśmy uwrażliwieni, że każda substancja nawet czyta woda i tlen mogą zabić. Właśnie piszą o kobiecie która stanęła do konkursu kto więcej wody wypije – i zmarła !

     Te prątki zmutowane w kierunku odporności na streptomycynę w dalszym ciągu są prątkami jak Koch przykazał, więc nie owijaj w bawełnę – ewentualnie poducz się od Mulącej jak owijać.

     A pod jej nieobecność masz Zenka lub Rozalkę.

    • Myśląca Gaja

     @Peryskop

     @ewentualnie poducz się od Mulącej jak owijać.

     A pod jej nieobecność masz Zenka lub Rozalkę.

     Po pierwsze, nie jestem dla Ciebie żadną „Mulącą”

     Po drugie, widzę że nawet, jak nie dostaniesz pozywki, to na peryskopowym szkiełku sam ją sobie wyhodujesz, bo Tobie zwada jest tak samo potrzebna, jak innym tlen do życia.

     Po trzecie, omijaj mnie szerokim łukiem -tak, jak prosiłam -i nie mieszaj mnie do swoich intryganckich rozgrywek. Nie zaczepiam Ciebie więc bądź tak miły i odwzajemnij się tym samym.

     Kolorowych snów 🙂

    • Peryskop

     Jednak postęp skoro poczuwasz się jako Muląca 😀

    • Myśląca Gaja

     @Peryskop
     @Jednak postęp skoro poczuwasz się jako Muląca

     To nie kwestia „poczuwania się”, a braku u Ciebie elementarnych manier.
     Czy ja przekręcam, zniekształcam Twój Nick? NIE! Więc może weź przykład i szanuj nie tylko siebie, ale i innych, nawet jeżeli nie zgadasz się z nimi w różnych kwestiach.

     Dziękuję za szybkiego minusa 🙂

    • Muminek

     @rabarbarek i Peryskop – gratuluję serdecznie, że w momencie braku jakichkolwiek RZECZOWYCH argumentów zaczynacie personalny pojazd

     @rabarbarek – nie muszę zbierać żadnych punktów na farmacje. Z resztą na serio wierzysz, że za takie posty dają punkty…. .

     @Peryskop – zauważyłam, że lubisz podkreślać swoją wiedzę i umiejętność wyszukiwania informacji, więc może swoją „wiedzę” na mój temat poprzyj dowodami, jeżeli tylko potrafisz
     Jeżeli nie potrafisz, to jesteś biednym pieniaczem cierpiącym na bezsenność, który na dodatek startuje do osób trzecich, nie mających nic wspólnego z tą rozmową.

     Na początek proponuję się zapoznać, jaka jest różnica pomiędzy opornością i odpornością – bo chyba zabrakło Ci tego w Twojej „czytanej wiedzy”. Aaaa, i doczytaj o antygenach powierzchniowych i ich zróżnicowaniu w obrębie jednego gatunku bakterii, może sobie odpowiesz na pytanie zadane gdzieś hen daleko, na górze wątku.
     A na deser proponuje pojęcie gatunku u bakterii, bo chyba o tym też niedoczytałeś.

     Polecam stronę http://www.ncbi.nlm.nih.gov/ :)(z resztą jako osoba oczytana wiesz, że jest to strona pod auspicjami National Health Institute, w którym pracowała Autorka listu).

     Miłej lektury

     Wykaż swój profesjonalizm i zakończ wycieczki personalne

    • rabarbarek

     Muminku , NIH jest placowka niezwykle wazna jesli chodzi o rozwoj medycyny, ale … czy jest placowka nizalezna , do konca uczciwa , dzialajaca w imieniu przyszlych pacjentow czy raczej pracujacych dla Big Pharmy?

     Nie twierdze , ze wszyscy tam zatrudnieni sa ” be” , ale znanym faktem jest , ze dyrektorzy tej placowki czesto zmieniaja stolki , przechodzac z NIHu do Big Pharmy. Big Pharma dzisiaj rzadzi , a nie renomowane niegdys instytucje zdrowia. Taka jest smutna prawda.

     Warto tez zauwazyc jakimi pienidzmi szasta Big Pharma wspierajac ” dzialalnosc” Kongresu, NIHu , CDC i innych osrodkow. Monsanto i BH nie zaluja srodkow dla osiagniecia swojego celu.

     http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/11/27/nabel-trades-dream-job.aspx

    • Muminek

     Rabarbarku, ten link (chyba nie został przez Ciebie odwiedzony), to odnośnik do bazy danych artykułów i ksiażek zwiazanych z biologią i medycyną; innymi słowy biblioteki NIHu. Publikacje Wakefielda też tam znajdziesz, więc nie wiem, po co Twój lament o BigPharmie; nie wiem, co Cię tak bulwersuje, że ktoś zmienił pracę? Jak Dyrektor PAN przejdzie w Polsce do firmy farmeceutycznej, to też będzie dla Ciebie skandal?

     A co do Pana Mercoli, no cóż Ty nie lubisz big pharmy, a ja nie lubię ludzi, którzy spali na lekcji o zagrożeniach spowodowanych przedawkowaniem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i szkodliwości promieni UV. Jakoś więcej jest danych, którymi łatwo obalić poglądy tego Pana.

    • Peryskop

     Muminek robisz jałowy wywód oparty na oczywistej oczywistości – każde przedawkowanie jest szkodliwe i tego nie trzeba już dowodzić.

     A ty kręcisz z tego niby argument, żeby tylko złapać kontakt aby móc dalej swoje tłuc.

     Przeskocz na onety i tam ludzi uświadamiaj, że przedawkowanie szkodzi.

     Przedawkowałeś !

     Jeśli dla ciebie Pharma jest jeszcze czymkolwiek pozytywnym, a kolaboracja z trucicielami jest moralnie OK, to może jesteś niedoinformowany (ale nie jesteś!), albo przekabacony (niewykluczone), albo lobbujesz.

     Namolność i styl przemawia na rzecz opcji #3.

     Bez NEXT.

    • rabarbarek

     Muminku, totez nie odnioslam sie do bazy danych z NIHu tylko do Twoich slow , skierowanych do Peryskopa , cytuje , ” zreszta jako osoba oczytana wiesz , ze to jest strona pod auspicjami National Health Institute, w ktorym pracowala autorka listu” . No i wlasnie dla mnie nic nie wynika z tego , ze autorka tam pracowala .Nie ujmuje bynajmniej autorce wiedzy medycznej , opisalam w skrocie przetasowania i wymiane pracownikow z najwyzszych polek organizacji ” zdrowia” , ktore swiadcza o tym , ze wszyscy sie swietnie znaja , dobrze im sie wspolpraca uklada i nosie maja zdrowie Muminkow i Rabarbarkow.

     Zreszta pamietam jak CDC , Departament Obrony i wlasnie NIH , wystapily we wspolnej akcji przeciwko zolnierzom powracajacym z Iraku z syndromem Gulf War. Kiedy ludzie ci masowo zaczeli chorowac , umierac , wyzej wymienione placowki twierdzily , ze to zmeczenie wojenne , a kiedy lezenie w lozku i herbatka ziolowa nie pomogly zaczeli wspolnie szukac wytlumaczenia zjawiska tej dziwnej kondycji. Zupelnie przy okazji ” zgubili” tysiace dokumentow , zawierajacych opisy cierpiacych z powodu GWS.

     Dzisiaj takze wielu lekarzy zadaja sobie pytanie , czy przypadkiem nie uzyto broni biologicznej ? Czy nie byla to czesc planu rozlozenia na czesci dziesiate zdrowia nie tylko zolnierzy , ale i ogolu spoleczenstwa?

     Ciekawa jestem , Muminku czy Ty naprawde tak bardzo wierzysz tym szubrawcom , ktorzy nie maja zadnego interesu w tym , zeby trzymac nas w zdrowiu , za to maja interes w tym , abysmy chorowali i szybciej opuszczali nasz ziemski dom.?

     Czy zaszczepiles sie juz przeciwko grypie ? Nie zapomnij , ze dwa tygodnie sa potrzebne , zanim nabierzesz odpornosci , aby zachorowac „lzej” , cokolwiek to znaczy . [ mam znajomych , ktorzy nigdy tak ” lekko ” nie chorowali w przypadku zlapania grypy , jak po szczepieniu. Juz wiedza , ze zadnej farmie , duzej czy malej nie nalezy wierzyc]

     Ze wzgledu na ladnego nicka , pozdrawiam szczepionkowo.

    • Muminek

     Widzisz rabarbarku, nie rozumiesz jednej rzeczy, ja w żadnym miejscu nie napisałam, że trzeba się bezwględnie szczepić. Nie wypowiadałam się też na temat szczepienia na grypę.

     Jedyne, co jest dla mnie dziwne, i nie ważne, czy rozmawia się o szczepionkach, czy o tym, czy warto oczyszczać organizm i czy warto łykać leki czy też brać „najwyżej” suplementy diety, to to, że mało kogo dziwi fakt, że powołujecie się na dane, które w opracowaniu nie stykają się z danymi źródłowymi (z resztą takie błędy zdarzają się Profesor Majewskiej dosyć często, nie tylko w tym liscie) albo, o zgrozo, uprawiacie alternatywną biologię.

     Apropo, żywię nadzieję, że kolega Peryskop wyczytał, co w mikrobiologii oznacza serotyp.

     Co do argumentów, „mam znajomych, którzy…” – wybacz, ale elementarną podstawą eksperymentu jest dobrze dobrana i odpowiednia liczebnie grupa. Aczkolwiek, rozumiem wpływ takich wydarzeń na subiektywną ocenę :).

     PS. Mam nadzieję, że Ty i inni Tobie podobni będziecie konsekwetni do końca i nie będziecie korzystać z wynalazków „tych szubrawców” nawet (czego z całego serca nie życzę) jak będziecie tego naprawdę potrzebować.

    • jerkey

     „PS. Mam nadzieję, że Ty i inni Tobie podobni będziecie konsekwetni do końca i nie będziecie korzystać z wynalazków „tych szubrawców” nawet (czego z całego serca nie życzę) jak będziecie tego naprawdę potrzebować.”

     Równie dobrze moglibyśmy porozmawiać sobie o bankach i bankierach, ponieważ istota tematu jest taka sam.
     Na system bankowy (medyczny) można spojrzeć w „jedynie słuszny sposób” – a mianowicie, że banki to samo dobro, pracują w nich mądrzy i doświadczeni ludzie, którzy wiedzą co robią i są od nas mądrzejsi. Dzięki nim możemy kupić sobie dom na raty i zapłacić kartą.
     Z drugiej strony tajemnicą poliszynela jest to, że ich chciwość nie zna granic i za dolara są gotowi kłamać, oszukiwać i wykorzystywać klientów (pacjentów), kraść miliony bezpośrednio i pośrednio z budżetów państw.

     Więc dobry jest ten system bankowy, czy nie?

     Nie odróżniasz Muminek systemu od potrzeb zwykłych ludzi, których się po prostu wykorzystuje. A padać z pokłonem nie będę przed systemem medycznym, ponieważ taką wybrali sobie ci ludzie rolę na ziemi, podobnie jak każdy inny z nas pełni swoją własną. Nie czyni ich to bogami, ani też nie daje prawa do dyskontowania mega zysków kosztem zdrowia i życia zwykłych ludzi. Ten drobiazg chyba ci umyka Muminek w Twoich przemyśleniach.

    • Muminek

     Czy możesz mi pokazać, albo zacytować fragment, w którym twierdzę, że „należy padać pokłonem przed systemem medycznym” tudzież, że przemysł farmaceutyczny to Bogowie?
     Tak to można każdą sprawę przedstawić, nawet rolnictwo i przemysł spożywczy. Też są potrzeby zwykłych ludzi i z jednej strony tania byle jaka żywność, z drugiej mega droga żywność ekologiczna.

     Pisząc to: „PS. Mam nadzieję, że Ty i inni Tobie podobni będziecie konsekwetni do końca i nie będziecie korzystać z wynalazków „tych szubrawców” nawet (czego z całego serca nie życzę) jak będziecie tego naprawdę potrzebować.” miałam jedynie na myśli, że bardzo fajnie się pisze o tym, że szczepionki i leki są złe jak się jest zdrowym, ciekawe, czy jak komuś się niestety przytrafi zachorować na jedną z chorób przeciw której szczepi np. Infarix, to też będziecie dzielnie twierdzić, że leki są złe i ich nie przyjmiecie.

     O bankach nie dyskutuję, bo się nie znam.

    • Kuba

     A kuku! 🙂
     Brawo Muminek! Nie daj się ciemnogrodowi!
     @szeryf Peryś – jeszcze raz powtórzę: Peryskop, ty paranoiku – nie jestem Muminkiem, choć widzę, że bardzo, bardzo byś chciał 🙂
     Nadal się będziesz upierał, że prątki Kocha nie mogą mutować? Czy będziesz teraz rozmydlał i zakrzykiwał swoją ignorancję? 🙂
     Jeszcze trochę i zgłoszę ten pseudo portal do prokuratury za nakłanianie ludzi do czynów zabronionych – czyli namawianie ludzi do nieszczepienia dzieci, co (czy wam się podoba, czy nie) jest w Polsce obowiązkowe.

    • Kuba

     APEL DO LUDZI, KTÓRZY PRZYPADKIEM WDEPNĘLI W TO FORUM!
     JEŚLI MACIE WĄTPLIWOŚCI, CZY NALEŻY SZCZEPIĆ DZIECI, ZWRÓĆCIE SIĘ DO DOBREGO, SPRAWDZONEGO LEKARZA! NIE UFAJCIE ŚLEPO TEORIOM ANONIMOWYCH PSEUDO-ZNAWCÓW, DLA KTÓRYCH JEDYNYM ŹRÓDŁEM WIEDZY JEST WIKIPEDIA I FILMIKI NA YOUTUBE! CZY CHCECIE DECYDOWAĆ O ZDROWIU SWOICH DZIECI NA PODSTAWIE WIDZIMISIĘ ŚLUSARZY, KIEROWCÓW, EKSPEDIENTEK, KELNEREK, TAKSÓWKARZY ITP?
     JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ ANONIMOWYCH BYWALCÓW TEGO FORUM – UDZIELANIE PORAD MEDYCZNYCH NIE MAJĄC DO TEGO UPRAWNIEŃ JEST CZYNEM KARALNYM I MOŻE SIĘ TO DLA WAS SKOŃCZYĆ W SĄDZIE. TO NIE ŻART!

    • Annah.

     „Jeszcze trochę i zgłoszę ten pseudo portal do prokuratury za nakłanianie ludzi do czynów zabronionych – czyli namawianie ludzi do nieszczepienia dzieci, co (czy wam się podoba, czy nie) jest w Polsce obowiązkowe.”

     CZYLI ZAPRZECZASZ TREŚCI USTAWY Z 2008 ROKU ?

     http://peb.pl/polska/745530-szczepienia-dzieci-nie-bed-ju-w.html

    • Kuba

     @Annah.
     A ty otworzyłaś w ogóle ten dokument? Czy tylko wykonałaś w imię ratowania ludzkości banalną czynność pod tytułem copy-paste? No to może najpierw sama zapoznaj się z treścią tej ustawy, a potem się wypowiadaj, bo strzeliłaś sobie w stopę 🙂

     Cytuję:

     Rozdział 4
     Szczepienia ochronne
     Art. 17.1. Osoby, określone na podstawie ust. 10 pkt 2, są obowiązane do poddawania się szczepieniom ochronnym przeciw chorobom zakaźnym określonym na podstawie ust. 10 pkt 1, zwanym dalej „obowiązkowymi szczepieniami ochronnymi”

     Koniec cytatu

     CZYLI NIE ZAPRZECZAM TREŚCI USTAWY Z 2008 ROKU. TA USTAWA NIE LIKWIDUJE OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH!!! 🙂 Głupio ci teraz, Annah? 🙂

    • ALFA

     @Kuba a kuku, ale nikt nikogo nie namawia ,żeby się nie szczepił.A kuku jak chce to niech się szczepi.Każdy tu zaglądający umie czytać i szukać w internecie o szczepieniach.A tu czym są prątki grużlicy.Wiedza nie boli i po to nas nauczono czytać.I po to mamy mózg ,żeby samemu myśleć.
     http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=552&Itemid=549
     Zakończenie I-szej Wojny Światowej spowodowało masowe przejście całych populacji w fazę zdrowienia, co faktycznie mogło wyglądać jak pandemia, a mówiąc dokładniej – dwie pandemie.
     W tamtym czasie biedy i niedostatku niewiele osób przetrwało. Podczas zdrowienia pęcherzyków płucnych z raka płuc prątki gruźlicy rozkładają guza. Jest on wydalany z organizmu wraz z plwociną. Wydzielina gruźlicza jest bogata w proteiny, które są wydalane podczas fazy zdrowienia dając objawy mokrego kaszlu z wydzieliną. Niezbędne jest w tym czasie uzupełnianie utraty protein jedzeniem bogatym w białko, ponieważ niedobór protein może spowodować poważne komplikacje.
     Jest to niezwykle ważne we wspieraniu procesu zdrowienia, ponieważ niektórzy pacjenci z rakiem, którzy są na diecie surowej, albo diecie sokowej itp. stają się coraz słabsi i słabsi, a głównym powodem tego stanu jest utrata białka. To dlatego dieta bogata w proteiny jest tak ważna podczas fazy zdrowienia, w których następuje wydalanie białka.
     Z powodu ogólnego ubóstwa spowodowanego kryzysem ekonomicznym po I-szej Wojnie Światowej większość społeczeństwa nie mogła pozwolić sobie na dietę bogatą w białko – tak niezbędne organizmowi podczas tej ciężkiej fazy zdrowienia. Tylko ci, których stać było na odpowiednie odżywianie mogli przetrwać, biedota nie miała żadnych szans.
     http://germanskawroclaw.wordpress.com/author/gnmwroclaw/

    • Aśka

     Zanim ktokolwiek uwierzy w to, co napisał Kuba:15 stycznia 2013 at 18:59

     proszę poczytajcie sobie Państwo, co mają do powiedzenia doktorzy i profesorowie.

     ___
     Dr Jerzy Jaśkowski demaskuje oszustwo przemysłu szczepionkowego

     http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=847:szczepionki-jaskowski&catid=90:przemysl-farmaceutyczny&Itemid=27

     http://www.polishclub.org/2012/12/18/dr-jerzy-jaskowski-lekarze-ostrzegaja-mammografia-a-sprawa-polska-rak-cz-i/
     gdzie znajduje się dużo informacji o szkodliwości

     ___
     Prof. Dorota Majewska
     Porównanie zdrowia dzieci szczepionych i nie-szczepionych

     http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=4173&Itemid=53
     ___

     Oskarżenie dotyczące ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym procederem .robienia interesów na chorobach.
     Niniejsze oskarżenie zostaje przedłożone Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości przez dra med. Matthiasa Ratha i innych w imieniu narodów świata
     Haga, dnia 14 czerwca 2003 roku

     http://miziaforum.wordpress.com/2011/02/20/przepis-na-rewolucje-tego-ci-w-polskiej-tv-nie-pokaza-bo-sie-boja/#comment-16532
     ____

     Proszę się też zapoznać z innymi wypowiedziami, tych osób. Te materiały podaje tak na szybko, ale w internecie jest wiele wypowiedzi również innych specjalistów z dziedziny medycyny, którzy nie są powiązani z przemysłem farmakologicznym, a którzy twierdzą, że SZCZEPIONKI SĄ SZKODLIWE.

     W linku poniżej podaję, co zwierają szczepionki. Nie są tam podane jedyne skutki uboczne. Są też inne. Warto poszperać w internecie.
     http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2009/10/24/jaki-jest-sklad-szczepionek/

     Zanim podejmie się decyzje i tę odnośnie szczepień, i inne, które podejmujemy w swoim życiu, warto najpierw mieć dostęp do danych z różnych źródeł.

    • Kuba

     @Alfa a kuku – wybacz, ale już sam link pod tytułem „germańska nowa medycyna” odstręcza mnie od naduszenia na tegoż linka, sorry 🙂
     Tak samo jak „monitor-polski”, czy inne „twojewiadomości.com.pl” (reklamujące się hasłem „i ty możesz być czwartą władzą”)
     Może jeszcze zareklamujesz profesora Tołpę i jego słynne preparaty torfowe albo polecisz urynoterapię 🙂

    • Kuba

     Sorry, idę się napić piwa z przyjaciółmi w realu, więc przez jakiś czas nie będę odpowiadał na szambo, które zaraz mi wylejecie na głowę. A wy w tym czasie siedźcie w wirtualu i knujcie 🙂 Miłego cyber-życia życzę! 😉
     PS. Sorry Peryś, że zawiodłem cię i znowu się tu pojawiłem, he he

    • ALFA

     @Kuba ,ale nie musisz tu zaglądać czytać i otwierać mózgu.Każdy decyduje sam za siebie.Trzeba samemu coś przeżyć ,żeby zrozumieć.Np. szczepionka na ospę zachorowałam na ospę.Antybiotyk ,który raz w życiu po zażyciu jednej tabletki spowodował opuchliznę gardła co doprowadziło by do uduszenia.Jeżeli się tak boisz ,że zachorujesz to masz teraz za darmo szczepionkę na grypę POLECAM.Szczep się dziecko szczep.To tylko jedno ukłucie i nie boli.

    • Annah.

     Ależ Kubusiu, nie strzeliłam sobie w stopy ani w ramię ani w mięsień, moim dzieciom tez nie zafundowałam z prostego powodu ze szczepienia „ochronne” nie są obowiązkowe ustawowo, bo gdyby były wówczas pod groźbą kary pieniężnej, wiezienia, odebrania dzieci … musiałabym to zrobić. Więcej, po powikłaniach poszczepiennych u syna, które w się na mnie zwaliły kiedy nie miałam wiedzy o „efektach ubocznych” posiadam liczne dowody w postaci wypisów szpitalnych i ciągnącej się wiele lat rehabilitacji i zamierzam zawalczyć o rekompensatę sądownie.

    • ALFA

     @Kubuś oj nie zazdroszczę ci piwka życzę smacznego z żółcią i spermą bydlęcą. 😀 😀 😀

    • Peryskop

     KubaSpokojnyMuminekZwidyiomamy: „Sorry Peryś, że zawiodłem cię i znowu się tu pojawiłem, he he”

     Śmiejesz się jak palant ze swojej niesłowności.

     Mnie nie zawiodłeś, bo znam twoje przekręty.
     Teraz z pogróżkami za rzekome łamanie prawa.

     Powtórzę, żebyś miał co na mnie donosić gdzie tylko chcesz – że zachowujesz się jak BUC 🙁

     Dzięki ALFA i Annah. za podanie konkretów.

 • Peryskop

  Akademia pediatrów popiera trucie niemowląt rtęcią

  Prof. Maria Majewska mailem 5 stycznia 2013

  Światowa Organizacja Zdrowia oraz Amerykańska Akademia Pediatrów (AAP) poparły masowe zatruwanie niemowląt rtęcią w szczepionkach. To znaczy, że teraz rtęć (w postaci thimerosalu) będzie prawdopodobnie dodawana do większości szczepionek i nie będzie o tym nawet wzmianki w ulotkach firmowych. Szokujące jest poparcie AAP dla tego procederu. Pokazuje ono czyim interesom naprawdę służy ta organizacja, podobnie jak WHO.

  Setki publikacji naukowych wykazały, że rtęć organiczna lub nieorganiczna jest jedną z najbardziej toksycznych znanych substancji i jest szczególnie groźna dla rozwijających się organizmów. Dlatego świadome dodawanie rtęci do szczepionek należy uznać za celowy program okaleczania i zabijania niemowląt. Przeciętny rodzic nie ma żadnych możliwości sprawdzenia, czy dana szczepionka zawiera rtęć czy nie. Od tej pory jedynym sposobem na uchronienie dziecka przed zatruciem szczepionkową rtęcią będzie unikanie wszystkich szczepień, bo z całą pewnością rtęciowe szczepionki trafią w dużych ilościach także do Polski.

  Na szczęście coraz więcej pediatrów przekonuje się na podstawie własnej praktyki, że dzieci nieszczepione są na ogół zdrowsze i znacznie rzadziej chorują oraz umierają od szczepionych. Ci lekarze ignorują zalecenia AAP i bronią prawa rodziców do rezygnacji ze szczepień i do decydowania o ich zdrowiu.

  http://news.msn.com/science-technology/pediatricians-call-to-keep-thimerosal-in-vaccines-1

  http://www.aap.org/en-us/about-the-aap/aap-press-room/pages/AAP-Endorses-WHO-Statement-on-Thimerosal-in-Vaccines.aspx

  • rabarbarek

   CDC i inne organizacje ” zdrowia” wciaz udaja , ze nie wiedza skad sie biora ogniska epidemii wsrod 100 procentowo zaszczepionej populacji dzieci i doroslych. Twierdzono , ze szczepionki przeciwko swince sa za slabe , wiec dolozono obowiazkowa druga runde szczepien , a kiedy i ta okazala sie nieskuteczna dolozono trzecia , a nawet wspomniano o koniecznosci podawania dzieciom dodatkowo antybiotykow.

   Podobnie jest ze szczepionkami przeciwko innym chorobom. Cale szczescie , ze informacje na temat scamu szczepionkowego rozchodza sie coraz szybciej i coraz szerzej i ludzie maja okazje dowiedziec sie , ze nie o zdrowie w ich stosowaniu chodzi.

   Warto wspomniec co niegdys Ksiaze Filip mowil o „nadprogramowej” ludnosci swiata. To on znany jest z okreslania , ze jak nie po dobroci to sila nalezy zmniejszyc liczbe ludnosci , a nawet wyrazil zyczenie , ze w razie reinkarnacji , chcialby powrocic na Ziemie jako smiertelny virus , ktory rozwiazalby problem overpopulacji. Ma ksiaze wyobrazne , o zamiarach juz nie mowiac…

   http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/11/13/mmr-vaccine-ineffectiveness.aspx

  • Kuba

   APEL DO LUDZI, KTÓRZY PRZYPADKIEM WDEPNĘLI W TO FORUM!
   JEŚLI MACIE WĄTPLIWOŚCI, CZY NALEŻY SZCZEPIĆ DZIECI, ZWRÓĆCIE SIĘ DO DOBREGO, SPRAWDZONEGO LEKARZA! NIE UFAJCIE ŚLEPO TEORIOM ANONIMOWYCH PSEUDO-ZNAWCÓW, DLA KTÓRYCH JEDYNYM ŹRÓDŁEM WIEDZY JEST WIKIPEDIA I FILMIKI NA YOUTUBE! CZY CHCECIE DECYDOWAĆ O ZDROWIU SWOICH DZIECI NA PODSTAWIE WIDZIMISIĘ ŚLUSARZY, KIEROWCÓW, EKSPEDIENTEK, KELNEREK, TAKSÓWKARZY ITP?
   JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ ANONIMOWYCH BYWALCÓW TEGO FORUM – UDZIELANIE PORAD MEDYCZNYCH NIE MAJĄC DO TEGO UPRAWNIEŃ JEST CZYNEM KARALNYM I MOŻE SIĘ TO DLA WAS SKOŃCZYĆ W SĄDZIE. TO NIE ŻART!

 • Ania

  Tutaj mozna poprać ten poufny raport, który wyciekł z GSK: https://www.dropbox.com/s/txvre1la42k71da/vaccin%20d%C3%A9c%C3%A8s.pdf

  • Muminek

   Wow, brawo news roku. Po pierwsze to nie żaden tajny raport tylko raport PSUR (Periodic Update Safety Report, tu link dla spragnionych wiedzy http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/regulation/q_and_a/q_and_a_detail_000041.jsp&mid=WC0b01ac0580023e7d) składany dla każdego produktu leczniczego z APAPem i Rutinoscorbinem włącznie.

   Autorka listu pisze, że „a po Infanrix hexa zmarło 36 niemowląt”, w raporcie jest wpisane 27 przypadków w okresie który pokrywa raport (2010 – 2011, PSUR 16 – 13 przypadków, 2009-2010, PSUR 15 – 14 przypadków), 78 od wprowadzenia na szczepionki na rynek (tj. 2000) (0,1 zgon na 100 000 podań) – strona 245, sekcja 9.3.

   Jeżeli chodzi o działania niepożądane ze strony układu nerwowego, to dla PSUR 16 mamy je na stronie 257 i dalszych: 118 napadów padaczkowych (bo chyba to się kryje pod nieudolnie przetłumaczonymi przez autorkę konwulsjami) z czego 19 to napady typu grand mal bądź stan padaczkowy, czyli odpowiednio 0,96 i 0,15 przypadka na 100 000 podań; 2 przypadki demielinacji, 54 przypadki utraty przytomności, 5 przypadków zapalenia mózgu lub encefalopatii, 2 przypadki zespołu Guillaina-Barrégo.

   Jeżeli chodzi o brak skuteczności, w raporcie mowa jest o 28 przypadkach braku skuteczności.

   Dodatkowo, wbrew temu, co pisze Pani Majewska, czyli „Dokumenty te ujawniły też nieskuteczność oraz dużą liczbę poważnych powikłań po tych szczepieniach”, podczas gdy na stronie 3 w sekcji 3 jest napisane:

   „UPDATE ON REGULATORY AUTHORITY OR MANUFACTURER ACTIONS TAKEN FOR SAFETY REASONS
   During the period under review, no actions have been taken for safety reasons concerning
   withdrawal, rejection, suspension or failure to obtain a renewal of a Marketing
   Authorisation; neither have there been any dosage modifications, changes in target
   population, formulation changes, restriction on distribution, or clinical trial suspension.”; dziwne wnioski się Autorce listu wyciągneły…

   Czy można zatem prosić Panią Majewską o skomentowanie rozbieżności między jej relacją a żródłem?
   Czy można też prosić o link do strony EMA, gdzie zawarta jest ta informacja: „Europejska Agencja Leków potwierdziła też bezpośredni związek czasowy podania szczepionki Infanrix-hexa z powikłaniami neurologicznymi, takimi jak konwulsje, hipotonia czy zapalenie mózgu.”?
   Wreszcie, czy Autorka listu może powołać się na dane za pomocą których doszła do tego wniosku: „Dokumenty te ujawniły też nieskuteczność oraz dużą liczbę poważnych powikłań po tych szczepieniach, które wielokrotnie przekraczają liczby powikłań (i zgonów) w UE po naturalnych chorobach przeciw którym szczepi się dzieci.” Rozumiem, że dla Autorki tężec, błonica, koklusz, WZW B i polio to takie choroby klasy kataru – nic, najwyżej do przeleżenia przez tydzień w łóżku….

 • Gall Anonim

  źródło artykułu: http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/9645544/Thousand-of-flu-vaccines-recalled.html

  Zwracam uwagę na „Agency said there was no safety issue and the recall was a precaution.”, podczas gdy w artykule który cytujesz jest mowa o tym, że powodowały Alzheimera, Parkinsona itd. Nikt *tych* skupisk protein nie testował na powodwanie Alzheimera czy Parkinsona, bo takie badania zajęłyby kilkanaście lat.

  • Peryskop

   Gall Anonim – co najmniej naiwne są twoje enuncjacje wobec ujawnionych faktów, że „agencje” bezczelnie oszukują – np z ogłaszaniem fałszywej pandemii, albo rekomendacjami szczepionek, które wywołują narkolepsję i inne choroby neurologiczne oraz zgony.

   OTO

   • ex student

    Dowiedziałem się od znajomych wracajacych ze swiąt, ze były liczne przypadki grypy z powikłaniami w roznych miejscach Polski w okresie przed i poswiatecznym – jedna pani ze sklepu powiedziała, ze chyba musza być rozpuszczane zmutowane wirusy, bo „grypa” przebiega z wielkim osłabieniem organizmu i obniżeniem (!) temperatury powodując jakis straszny kaszel z podejrzeniem zapalenia płuc. No no, jesli zwykli ludzie mówią już o rozsiewaniu mutantów (a nie tylko „blogowe oszołomy” ;-)), to „coś moze być na rzeczy”…

    Ponadto masa starszych ludzi – co wspominano na blogu – zapada na grypę, którą cieżko przechodzi.

    w lokalnym szpitalu było 10 zgonów w czasie swiatecznym „na grypę”…

    • sebecx

     ja od świąt do wczoraj byłem w szpitalu z moimi maluszkami … niestety homeopatka nie odbierała telefonu, a dzieciaczki miały kolejny dzień gorączkę więc pojechaliśmy na pogotowie po skierowanie na badania na oddział pediatrii … starsza 3,3 zapalenie oskrzeli … najgorzej, że u malutkiej 9 mcy nie spodziewaliśmy się nic poważnego … po namowie na rtg, czemu byłem przeciwny okazało się, że najmłodsza ma zapalenie płuc … jakoś przeżyliśmy tą „chemioterapię” którą nam zafundowali … muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak sympatycznych lekarzy oraz pielęgniarek … wszystkich … zobaczymy co wyniknie z tej anybiotyko terapii …

    • szuwaxpl

     Zdrowia Tym Twoim maluchom, moja żona jeszcze leży, a ja już po chorobie. Ale tak długo jeszcze nie trzymało nas, dzieci szybko się uporały, chyba z tęgim wirusem się zmagaliśmy.
     Pozdrawiam wszystkich, Ci co nie chorowali niech się pilnują !!!

    • eska

     Ja się trzymam dzięki suszonym jagodom goji, które jem codziennie. Działają jak naturalny redbull dodając energii, podnoszą odporność i dostarczają wielu cennych składników. Można je kupić w zdrowej żywności. http://www.kfd.pl/jagody-goji-73170.html
     Wpycham te jagody również mojemu tacie, który niedawno wyszedł zagrypiony ze szpitala, gdzie był z zupełnie innego powodu. Też bardzo ciężko z tego wychodził, ale pomimo spożywania niezliczonych tabletek „na wszystkie choroby świata” oraz pomimo zaawansowanego wieku, poradził sobie.
     Dodam, że z powodu silnego kaszlu podetknęłam mu również syrop z pędów sosny http://sklep.fungopol.pl/index.php/action,product,nr,26,id,24.html

 • Aśka

  A kiedy chłopczyk by szczepiony? Może ta informacja rozwiałaby tę tajemnicę?

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/tajemnicza-smierc-3-miesiecznego-chlopca,1,5384330,region-wiadomosc.html
  Tajemnicza śmierć 3-miesięcznego chłopca

 • Aśka

  W czwartek (dzisiaj) 3 stycznia o g. 22.30 program Jana Pospieszalskiego „Bliżej” w TVP Info będzie poświęcony śp. arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi.

  W sobotę 5 stycznia o g. 12.00 odbędzie się Piąta Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę.

 • Adrian

  Cała prawda o PL…Bit ogólnie ok…Tutaj w tej

  Piosence mamy odpowiedź czemu ludzie emigrują z tego chorego kraju… Wzruszające od 4:16min..

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RcTktEMeCqs

 • Bogdan Goczyński został uprowadzony w celach rabunkowych z użyciem konstytucyjnych organów państwa.
  http://poloniae.nowyekran.pl/post/84679,gangsterzy-z-pieczatkami

 • AQQ

  10tys. kary za brak skrzynki na listy!
  5tys. kary za brak ważnego dowodu osob.!
  To co można zrobić bez kary lista byłaby krótsza!
  http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/rmf-masz-wazny-dowod-sprawdz-nawet-5000-zl-grzywny,1877013

 • ALFA

  DLA PRZYPOMNIENIA
  David Icke – Nie szczep się! … Dlaczego?
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=N7Zeru6QAvk

 • ALFA

  Trucizna oficjalna NWO
  Delikatnie mówiąc zima tego roki nie zapowiada się kolorowo. Grzebanie przy Iranie, upadek
  ekonomii to jednak nic w porównaniu z tzw. „Świńską grypą”. I oczywiście chodzi mi tu o szczepionki
  na nią, które oficjalnie są naładowane trucizną. Pierwsza z nich to oczywiście
  rtęć. Do tego, że w szczepionkach jest rtęć wszyscy jakoś się przyzwyczailiśmy ale chcę przypomnieć,
  iż jest to mega-toksyczna substancja.
  Dr. Ayoub stwierdza, że liczne eksperymenty oraz epidemiologiczne i biochemiczne badania
  wykazały bez cienia wątpliwości iż rtęć jest „bezpośrednio pomogła w rozwoju schorzeń jak np.
  autyzm i jest wyrażnie toksyczna dla układów pokarmowego, immunologicznego, metabolicznego i
  neurobiologicznego u dzieci”. Nie tylko ta szczepionka ale 80% szczepionek przeciwko różnego
  rodzaju grypom zawiera 0,25 mikrogramów rtęci co oznacza iż każdy ją otrzymujący jest
  przedawkowany. Minimalna ilość rtęci w szczepionkach to 0,1 mikrograma co i tak jest ogromnym
  przedawkowaniem gdyż aby być w normie przy tej dawce rtęci należało by ważyć ok. 250
  kilogramów (550 funtów).
  Drugim sztandarowym składnikiem jest skwalen. Sam skwalen nie jest zły, występuje naturalnie w
  naszym organizmie i przyswajamy go choćby razem z olejem z oliwek.
  Problemem jest tu sposób w jaki skwalen dostaje się do naszego organizmu. Jeżeli jest on
  wstrzyknięty to wtedy system immunologiczny rozpoznaje go jako obce ciało i atakuje, niestety nie
  kończy się to tylko na skwalenie będącym częścią szczepionki ale również na tym „naturalnym”.
  Najprościej mówiąc system immunologiczny zaczyna atakować swoje własne ciało jako że skwalen
  jest częścią płaszcza lipidowego skóry, jest metabolicznym prekursorem cholesterolu i innych steroli.
  Sam skwalen nie jest problemem, ma on właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i jak na
  ironie, ze szczepionek dostajemy trującą rtęć po to aby w zamian pozbyć się zdrowego skwalenu.
  To są rzeczy może mniej oczywiste dla nas ale na pewno zdają sobie z nich sprawę lekarze (60%
  odmawia szczepionki) i pielęgniarki (33%).
  Nawet jeżeli spojrzymy na tą listę przyznanych efektów ubocznych to nie trzeba być doktorem aby
  skojarzyć iż np. problemy z układem pokarmowym, łatwa podatność na choroby.nagłe zmiany i
  degeneracja komórek skóry to jest wszystko powiązane z rtęciom i skwalenem.
  http://nwonews.pl/pdf/a-1611.pdf

 • cyberia

  Kampania propagandowa na temat szczepień przeciw grypie już ruszyła: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/754120,Lidia-Brydak-obala-mity-na-temat-grypy-Nie-boje-sie-mowic
  do tego informacja, że w Czechach świńska grypa szaleje.

  Można się było tego spodziewać po tym ja w lato przegłosowano w sejmie ustawę o przymusie szczepień. Ciekawe czy znowu ogłoszą pandemię?

  • monitorpolski

   Nawet nie muszą ogłaszać. Po prostu zaczną ludzi szczepić: dzieci i młodzież w szkołach, studentów na uczelniach, pracoawników, żołnierzy itd. Jest ustawa, będą ją egzekwować, nawet z użyciem wojska.
   Jeśli społeczeństwo sięnie zjednoczy i nie pozakłada tym draniom spraw o planowe ludobójstwo to zniszczą nas. Sprawy muszą być zakładane wszędzie gdzie, się da, nie wszystkie sądy i prokuratury są w ich rękach. Muszą być pisane indywidualnie, by nie mogli tego skonsolidować i podpiąć podprokuraturę krajową.

   • Ty to jesteś jednak pierdolnięty z tymi procesami.. powiedz, co to da?
    a masowego wzrostu świadomości już nie będzie. właściwie to wykorzystaliśmy już cały dostępny czas na przekonanie tego, kogo się dało. chyba więcej nie zrobimy.

    • dalmat

     I po to tu jesteś aby to stwierdzić??

    • ex student

     „chyba więcej nie zrobimy.”

     Teraz sie to juz powinno samo rozejsć w społęczeństwie – jak juz sprzedawczynie w sklepie zaczynają podejrzewać, ze cos sprecjalnie rozpuszczają w powietrzu…

 • pogłoski o eksplozji w elektrowni atomowej w Iranie:

  http://freebeacon.com/iran-to-citizens-flee-isfahan/

  http://www.guardian.co.uk/world/2011/nov/28/isfahan-explosion-report-iran-nuclear-facilities?CMP=twt_gu

  http://www.algemeiner.com/2013/01/02/explosion-near-irans-isfahan-nuclear-plant-reported/

  czy prawdziwe?

  i jeszcze coś – jak ohydna potrafi być polska medycyna – dostałem kilka dni temu cynk o tym, że lekarze celowo przeprowadzają wadliwe zabiegi in vitro, by namówić pacjentki do ponoszenia dalszych kosztów:

  „Kefir a wiesz co jest najgorsze.. jak lekarze potrafią wyciągać od pacjentek duże sumy pieniędzy szczególnie w klinikach leczenia niepłodności podczas “specjalnie” nieudanych zabiegach – przykład mojej koleżanki po nieudanych zabiegach inseminacji – zapytała dlaczego się ciągle nie udaje zajść w ciąże – usłyszała odpowiedź ” widocznie za mało Pani płaci” już nie wspominając o szpikowaniu niepotrzebnie hormonami – przykre. Dużo dziewczyn pisze o tym na forach to jest wręcz niewyobrażalne, że coś takiego się dzieje.”

  prześlijcie to dalej

  • ex student

   no tam biedni nie uczeszczają, wiec doją ile się da – podstawowy zestaw to 15 tys. kosztuje…
   A podobno trzeba z kilka razy, zeby „zaskoczyło”…

  • ex student

   „W załączniku do pierwszego rozporządzenia znajduje się wykaz 235 odmian kukurydzy MON 810, których materiał siewny nie może być stosowany w uprawach.”

   Jestem w szoku, że jest aż tyle odmian tego badziewia – ale jak jest już tyle, to co np. z pozostałymi 145ma??

   „Ustawa oraz rozporządzenia Rady Ministrów wejdą w życie 28 stycznia 2013 r. Od tej pory rolnik, który wysieje nielegalnie kukurydzę MON 810 lub ziemniaka Amflora, musi się liczyć z poważnymi karami finansowymi, a nawet ze zniszczeniem upraw.”

   tylko kto to sprawdzi i wyegzekwuje?

   • Annah.

    „to co np. z pozostałymi 145ma??”
    Otóż to, czyli wystarczy im tego badziewka ns syrop glukozowo – fruktozowy dla nas, a importerzy pięknie podziękowali.
    Usypianie czujności.

  • monitorpolski

   Dzięki za link, czekam na komentarz ICPPC.

   • Peryskop

    Mona, to brzmi za optymistycznie, żeby nie miało ukrytych haków.

    Ciekawe czy drobnym druczkiem na ostatniej stronie załącznika do rozporządzenia nie wcisnęli jakiejś opcji „wyjątkowej”.

    Marek ma rację, że dopiero po analizie przez ICPPC poznamy nieco więcej prawdy. Nieco, bo i tak wszystko będzie zależało od woli politycznej, a ta jeździ na pstrym koniu i bez żadnej odpowiedzialności.

    Bo oprócz wykazu „który materiał siewny nie może być stosowany w uprawach” będzie trzeba jeszcze sprawdzić niuanse importu plonów GMO, a także szczelność systemu egzekwowania zakazu, bo są przecież rozmaite metody aby zakazy wprowadzać ale i czynić z nich czystą teorię, mającą się nijak do rzeczywistości.

 • Lena

  a po rewelacjach Myslacej (zniknela katerina, pojawila sie Myslaca…), wracajac do tematu glownego czyli SZCZEPIEN !!!! mam pytanie:

  Czy w Polsce kobiety w ciazy dostają listy z zaproszeniem, a wlasciwie z wezwaniem na szczepienie przeciw grypie???

  • elcoo

   Moja żona nie dostała, a była w ciąży całkiem niedawno, ale nie muszą, trwa akcja agitacyjna „Na młode Polki obława”, która skutecznie wmawia młodym mamusiom, że jedynym słusznym rozwiązaniem na wszelkie zagrożenia małych dzieciaczków, jest szczepienie, na wszystko co można, no bo czemu nie? wszystkie znajome młode mamusie zaszczepiły swoje dzieciaczki na pneumo i co? i gówno, chorują co chwile na jakieś zapalonka dostają infekcyjki, a mamusie myslą, że to dlatego że dzieci poszły do żłobka, że siedlisko chorób, że to, że tamto, że sramto. Kiedy moja żona chciała iść z dzieckiem na szczepienie prenesyfem, to ośiwdczyłem, że jako ojciec nie wyrażam zgody i na szczęście poskutkowało, znajomy kierownik apteki zasugerował dyskretnie kilka dni wcześniej „odpuście sobie te pneumokoki”, a do tego obszerne opracowania tu na Monitorze, pomogły w podjęciu decyzji o nieszczepieniu absolutnym. Dziecko jak narazie było tylko raz w ciągu 10 miesięcy lekko przeziębione, pomimo tego, że zaraz po urodzeniu przeszło 3 tygodniową kurację antybiotykową na zapalenie płuc. Jednak to nie wystarczy mojej żonie, do tego by dostrzec związek między nieszczepieniem i niełapaniem byle infekcji. Ale wracając do tematu, to siedzą sobie takie młode mamusie na urlopie macierzyńskim no bo w ciąży i się nudzą, a jak się nudzą to czytają bzdury w necie, a że czekają na przyjście nowego ślicznego wymarzonego dzidziusia, to myślą co by tu jeszcze się dowiedzieć, żeby czasem dzidziusiowi czegoś nie brakło, żeby był szczęśliwy, żeby był zdrowy. i właśnie w to myślenie przychodzi delikatna agitacja, no bo najpierw jest kalendarz szczepień, ale jak to w Polsce służba zdrowia choruje to i kalendarz szczepień pewnie po najniższej linii oporu, a to oczywiście za mało dla mojego dziecka, no to zamiast sześciu wkłuć jedno, żeby nie bolało, i obowiązkowo pneumokoki, meningokoki i ch**j wie jeszcze co.
   Zwykła podła manipulacja, w której umoczeni są lekarze, profesorowie, uczeni, wszelkiej maści autorytety i mam nadzieję że im też lepiej żeby koło młyńskie kto przywiesił i tak dalej, a pozostali to po prostu „pożyteczni” idioci (z wyłączeniem szanownego marginesu, który nie boi si mówić na głos co z czym). Nasza pani doktor pediatra „…och jaka ona jest dobra…” przekonywała moją żonę, że to wszystko jest bardzo bezpieczne, że przeciw pneumokokom szczepiła się jej wnuczka i nic się nie stało… – pewnie poszła do żłobka i stąd te infekcje, zresztą taki ten świat teraz zatruty i powietrze i w ogóle, to nie to co kiedyś. Z pneumokokami jest jeszcze taki kłopot, że zaleca się szczepić dzieci, kiedy mają iść do żłobka albo do przedszkola, a później się mówi, że to przez ekspozycję na drobnoustroje i w ten sposób, autentycznie szkodliwe gówno, staje się zaakceptowanym przez społeczność mamuś „must be” w życiorysie maluszków.

 • jowram

  Cichy morderca w białej mące?

  … i białym chlebie?

  Czy wiedziałeś, że pewna substancja w białym chlebie może niszczyć wątrobę?

  Do wybielenia pszennej mąki używa się gazu chlorowego. Jak podaje Narodowa Biblioteka Medycyny, przeprowadzono 4 eksperymenty badawcze na szczurach szczepu Wistar w celu zbadania, czy taka mąka i produkty na jej bazie faktycznie niszczą wątrobę.

  CO SIĘ OKAZAŁO: Dodanie 1% chloru do niewybielonej jeszcze mąki zmniejszyło tempo wzrostu szczurów aż o 85,2%. Co gorsza, zwiększyło masę wątroby o 25,3%!

  Kiedy chodzi o wątrobę — rozmiar ma znaczenie: jej powiększenie skutkuje uciskaniem żołądka i jelit, co objawia się nieznośnym kłuciem w boku.

  To pytanie nasuwa się samo: czy tak bielona mąka niszczy też ludzką wątrobę? Cóż, jak inaczej wytłumaczyć niealkoholowe stłuszczenie?

  Szczęśliwie, Matka Natura jak zawsze oferuje pomoc — zainteresowanym …

  Aby uchronić wątrobę od nowoczesnej technologii i przemysłu XXI wieku, po prostu jedz regularnie Ostropest Plamisty — jako antidotum, prócz odnowienia wątroby na poziomie komórkowym, dodatkowo będzie działał jak tarcza osłonowa przed innymi szkodliwymi substancjami.

  http://www.ostropestwitalny.pl/

 • Myśląca Gaja

  Czy idzie ku lepszemu?

  Francja – Producenci żywności teraz już muszą zgłaszać wszystkie dyskretnie dodawane substancje w postaci atomów lub cząsteczek 100 tysięcy razy mniejszych od milimetra

  Francja – jako pierwszy kraj Unii Europejskiej – zaczyna tropić potencjalnie szkodliwe nanocząsteczki w żywności i innych produktach. Odtąd producenci będą musieli zgłaszać Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Sanitarnego wszystkie dyskretnie dodawane do wyrobów substancje w postaci atomów lub cząsteczek 100 tysięcy razy mniejszych od milimetra.

  Dotyczy to m.in. dwutlenku tytanu, którego minimalne ilości używane są np. do wybielania miętowych cukierków, gumy do żucia i pasty do zębów. Krzem dodawany jest natomiast do żywności po to, by nie twardniała.

  Na tym jednak nie koniec – nanotechnologie stosowane są również coraz częściej przy produkcji opakowań produktów spożywczych. Różnego rodzaju nanocząsteczki mają przeciwdziałać m.in. psuciu się lub wysychaniu żywności, do której przenikają.

  Związki srebra stosowane są natomiast coraz częściej w kosmetykach – m.in. w dezodorantach, które mają dzięki nim skuteczniej przeciwdziałać nieprzyjemnemu zapachowi potu.

  http://losyziemi.pl/francja-producenci-zywnosci-teraz-juz-musza-zglaszac-wszystkie-dyskretnie-dodawane-substancje-w-postaci-atomow-lub-czasteczek-100-tysiecy-razy-mniejszych-od-milimetra/#more-16518

 • Myśląca Gaja

  Dlaczego człowiek jest takim zwyrodnialcem?

  Kilkanaście tysięcy rekinich płetw suszy się na dachach budynków Hongkongu. To nowa taktyka poławiaczy płetw po tym, jak w 2010 roku zmieniono prawo. Zabroniono suszenia tego chińskiego przysmaku na widoku publicznym, by nie gorszyć społeczeństwa.

  Metoda ich pozyskiwania jest niezwykle brutalna. Zwierzęta łapie się w sieci, pozbawia płetw ostrym nożem, po czym wrzuca z powrotem do morza – na powolną i bolesną śmierć.

  http://losyziemi.pl/hong-kong-kilkanascie-tysiecy-rekinich-pletw-suszy-sie-na-dachach-budynkow/

  • ex student

   a dlaczego wyrzucaja z powrotem?
   Niedobre mięso rekinów? przecież to prawie same mięśnie, więc miesko powinno być oK…

 • lakiluk

  Jesli koncerny chca az nas tak bardzo wyruc swoimi produktami to co bedzie potem?
  poumieramy i co? firmy nie beda komu mialy sprzedawac tego swojego swinstwa ?

  druga sprawa – skad odrazu zalozenie ze przypadki zgonow i powiklan po szczepieniach ktore zostały udekomentowane to zaledwie kilka procent calosci lub mniej? tutaj nie ma co za bardzo uogolniac ze jak gdzies stwierdzono 20 zgodnow po szczepionce xyz to niby naprawde zgonow jest z 500 – tutaj sie prawdy nigdy nie dowiemy i ja zalecam lekki dystans to tych liczb i interpetacji statystyk

  pozdrawiam i zdrowie życze 🙂

  • ARTUR

   Przypadki śmiertelne można określić procentowo wg. ilości nietypowych ,masowych zachorowań w określonej grupie badanych osób .Zwiększenie zachorowań skutkuje też większą śmiertelnością a systematyczność pojawiania się chorób jest określona systemem podawania leku czy też szczepionki .

  • rabarbarek

   lakiluk, o depopulacji mowi sie nie od dzisiaj. Agendy ONZtu od dawna tworza projekty , ktorych zadaniem jest zmniejszenie liczby ludzi zyjacych na Ziemii.

   Ostatnia konferencja Rio+20 , byla jawnym przykladem polityki prowadzonej obecnie przez rzady na calym swiecie , z niewielkimi wyjatkami. Konferencje skrytykowalo kilka osob znanych szeroko w swiecie , m.in. M. Thatcher i Lorda Monctona, za propagowanie ” zielonej religii ” [ byl tam obecny Lovelock , tworcy Gaji] i koniecznosci zachowania rownowagi we wspolczesnym swiecie. To rownowaga wiaze sie z koniecznoscia obnizenia liczby ludnosci , co po raz kolejny podkreslili uczastnicy konferencji , w obawie , ze nadliczbowa populacja globu skonsumuje planete Ziemie i zniszczy na niej zycie.

   Nie chodzi wiec o zabicie nas wszystkich , a o redukcje mieszkancow globu.[ moze o jakies trzy miliardy , moze cztery] Szczepionki oslabic maja nasz system immunologiczny , odprawic slabe jednostki na tamten swiat , a kto przezyje nie bedzie mial prawa myslec , decydowac o wlasnym losie . Bedzie zmuszony do niewolniczej pracy na tych , ktorych marzeniem jest rzadzic i dzielic. Dzielic nie beda rzecz jasna , wiec pozostanie rzadzenie. Takie sa polityczne trendy , ktore jednak coraz czesciej szlag trafia i koncza sie fiaskiem.

   Aby jednak nie spelnily sie przepowiedznie 1984 Orwella , nalezy czuwac i nie dac sie zapedzic na ” folwark zwierzecy”.

   Co do statystyk , gdyby takowe prowadzone byly uczciwie , wtedy dopiero poczulibysmy groze calej sytuacji. Wielkie firmy farmaceutyczne nigdy nie pozwola na ujawnienie prawdziwych danych na temat smiertelnych przypadkow i powiklan po szczepionkach i lekarstwach.

   Tu informacje na temat Rio+20 i podswietlonej symbolicznie na zielono , figurze Jezusa , gorujacej nad Rio de Janeiro .. Ta zielonosc miala byc przekazem dla swiata , ze nadeszla pora na zlikwidowanie chrzescijanstwa , a czas na uniwersalna religie Matki Ziemii.

   http://www.thenewamerican.com/rio-20/item/12008-the-real-agenda-behind-un-%E2%80%9Csustainability%E2%80%9D-unmasked

   • Emi

    Ostatnia konferencja Rio+20 , byla jawnym przykladem polityki prowadzonej obecnie przez rzady na calym swiecie , z niewielkimi wyjatkami. Konferencje skrytykowalo kilka osob znanych szeroko w swiecie , m.in. M. Thatcher i Lorda Monctona,

    Zwłaszcza Margaret Thatcher, która ma chorobę Alzheimera i nie pamięta jak się nazywa zabrała głos w tej sprawie

    co za bzdury…

    a jak ludzie szczepią dzieci ząbkujące, z lekkim katarkiem wszystkim na wszystko i na raz, to nie dziw że małe organizmy nie sa sobie w stanie z tym poradzić

    BTW Rabarbarek
    „Szczegolnie popularne ostatnio epidemie grypy to nic innego jak proby wywolania w skali calego globu paniki , przyciagniecie do placowek zdrowia niczego nie podejrzewajacych pacjentow w celu wstrzykniecia im trucizny gorszej od samej grypy i zarobienie na tym strachu pieniedzy ,ktorych nigdy nie daloby sie zarobic podajac chorym miod , czosnek i inne ziola.”

    czosnkiem, miodkiem i ziółkami to można leczyć drobna infekcję, a nie grypę, taka to różnica.
    Ale cóż, niestety większość społeczeństwa nie odróżnia drobnej infekcji, przeziębienia i grypy.

    Grypa w przeciwieństwie do przeziębienia ścina kompletnie z nóg, objawia się kaszlem, katarem ale i bardzo wysoką gorączka, ale nie sama grypa jest niebezpieczna ale jej powikłania. A zdarza się że infekcja wirusowa zostaje nadkarzona bakteryjnie i konieczna jest dodatkowo antybiotykoterapia.

    Szczepienia chronią przed zachorowaniem, a tym samym przed powikłaniami, nie ma 100% pewności że nie dojdzie do infekcji, ale nawet jeżeli, to przebieg jest łagodny, mówi ci to człowiek, który szczepi się z przerwami (podczas których chorował kilka razy na sezon z dość wysoką gorączką) od 15 lat. tak więc mam porównanie szczepić czy nie szczepić, córka lat 4 jest szczepiona drugi sezon i jako jedna z niewielu cały rok zdrowa i chodzi do przedszkola, bez infekcji. opuszczając kilaka – kilkanaście dni w roku.

    • Peryskop

     Za propagandę nagonkową panu/pani doktor dziękujemy.

     OTO

    • ex student

     „…czosnkiem, miodkiem i ziółkami to można leczyć drobna infekcję, a nie grypę, taka to różnica.”

     A dlaczego nie i z czego to wynika?

     Tymi środkami zasadniczo zapobiegamy infekcjom, wzmacniając organizm, ale też i leczymy w tym sensie, ze właśnie wzamcniamy i w ten sposób wspomagamy organizm. Czosnek i cebula mają udowodnione właśościa antygrzybiczne, -wirusowe i -bakteryjne, więc w jakims sensie one pomagają organizmowi się wyleczyć, bo jak wiadomo, on właśnie leczy sie sam, natomiast my mozemy w tym pomagać lub przeszkadzać.

     Druga sprawa – właśnie testuję na sobie nowy sposób zapobiegania infekcjom – głowicę zakupionego inhalatora napełniam pół na pół wodą utleniąną i solą fizjologiczną z ampułki i najpierw inhaluję tym przez nos do poczucia pieczenia (zazwyczaj ok. 30 sek.), a potem przez usta z minutę – dwie. Jak wiadomo podobno wirusy grypopodobne rozwijają sie włąśnie w okolicach nosa i gardła, wiec „uderzenie” tym znanym dezinfektantem powinno pomagać. Kwestia tylko tego, by zrobić to w momencie, kiedy „zaczyna człowieka brać” – takie cos przetestowałem i pomogło.

     Lepsza by była woda utleniona czysta, ale w Polsce tego nie sprzedają, tylko ma dodatki jakichs „stabilizatorów”… Mają to w USA, nie wiem jak w naszych okolicznych krajach. W USA nazywa sie to „food grade h202”

     Natomiast nie próbowałem jeszcze tego sposobu w bardziej zaawansowanych stadiach, bo tych jescze nie miałem po zakupie tego gadżetu.

     Następny test będzie ze srebrem koloidalnym…

    • ex student

     aha, oczywiscie wodą utlenioną z apteki o stezeniu 3%, bo gdzie indziej mogą być wieksze stężenia, wiec to trzeba by odpowiednio rozcieńczyc…

  • elcoo

   A ja mam 10 miesięczne niemowlę i gwarantuję Ci, że jak patrzę na nie jak śpi to szczerze p****le twój „lekki” dystans.

  • ORzesz

   Nie „lakiluk” ale „laik” (bez obrazy) powinieneś się „ksywić” (od „ksywa”).
   Chyba „Nie widziałeś tego jeszcze” jak śpiewała św. p. Anna Jantar:
   http://public-disorder.blogspot.com/2010/07/kamienny-monument-z-georgii.html

   Otrzymałeś, dzięki paru osobom, kompendium wiedzy. Reszta zależy od twojego wkładu w zrozumienie z czym masz naprawdę do czynienia!.

   Wychodzi na światło dzienne tyle dowodów prawdziwości założeń poczynionych w Protokołach MS (choć by ostatnio odsłonięcie się Owsiaka z jego popieraniem eutanazji ale to tylko jedna z wielu wpadek masonerii) że gdy człowiek uświadomi sobie całość, zaczyna się czuć jak marynarz na bocianim gnieździe.
   Widzimy wszystko dokładnie a nasz horyzont jest znacznie szerszy od horyzontu większości załogi zajętej „pracami bosmańskimi” na pokładzie!.
   Tylko że w tym przypadku załoga nie chce słyszeć tego co ma jej do powiedzenia majtek pełniący ważną służbę na górze by oni nie mieli problemów przez wpadnięcie na sztuczne, w tym wypadku, rafy!. 🙂

 • rabarbarek

  Warto wiedziec , ze profit Big Pharmy pochodzi dzisiaj glownie ze szczepionek, ktorymi obdziela sie mieszkancow wszystkich kontynentow. Prawie 50 % dochodow firm farmaceutycznych pochodzi wlasnie z procederu nazywanego szczepieniami profilaktycznymi.

  Szczegolnie popularne ostatnio epidemie grypy to nic innego jak proby wywolania w skali calego globu paniki , przyciagniecie do placowek zdrowia niczego nie podejrzewajacych pacjentow w celu wstrzykniecia im trucizny gorszej od samej grypy i zarobienie na tym strachu pieniedzy ,ktorych nigdy nie daloby sie zarobic podajac chorym miod , czosnek i inne ziola. Jesli do prawdziwych intencji propagowania szczepionek dolozymy cel depopulacji globu to mamy obraz dzisiejszego przemyslu farmaceutycznego w pelnej okazalosci.

  Nie wszyscy wiedza na przyklad , ze w roku 2005 Obama , wtedy jeszcze nie w szatach prezydenckich, a senatorskich, zakupil duzo akcji Baxtera, niedlugo po zakupie przedstawil tzw. Avian Act , ktory przestrzegal przed pandemia ptasiej grypy , ktora dziwnym zbiegiem okolicznosci wybuchla w 2006 roku. Skad wiec senator Obama wiedzial o tym rok wczesniej?

  I on i inni prawdopodobnie brali udzial w swiatowym spisku serwujacym narodom epidemie i szczepionki . Laboratoria szykowaly pandemie na zamowienie nie tylko rzadzacych , ale takze tych za kotara , ktorych nazwisk nie znamy i prawdpodobnie nigdy nie poznamy.

  Wzmocnienie szczepionek Baxtera na grype materialami ” eksperymentalnymi” odkrytymi przez przypadek w laboratorium w Czechach nie bylo przypadkowe , a obliczone na rozpowszechnienie smiertelnego wirusa i wyhodowanie nowej odmiany , hybrydy ptasiej grypy.

  To wtedy Mike Adams napisal, ” Baxter zachowal sie jak organizacja terrorystyczna w tych dniach, rozsylajac w swiat smiertelne probki wirusa dookola swiata. Jesli Ty wyslesz do senatora koperte z antraxem zostaniesz aresztowany jako terrorysta . Wiec dlaczego Baxter , ktory rozeslal smiercionosne probki wirusa do laboratoriow calego swiata , nie ponosi za to zadnej odpowiedzialnosci , mowiac ” Upsss” ”

  Podobnie jest z Novartisem , kolejnym ludobojca na rynku farmaceutycznym. Nie kto inny , a wlasnie Novartis prowadzil testy MF- 59 [ adjuwant uzywany w szczepionkach] , ktory powodowal u testowanych zwierzat choroby auto-immunologiczne , ktore byly nieoperowalne , nie do wyleczenia . Novartis zatwierdzil jednak squalen jako czesc MF-59 i zdajac sobie w pelni sprawe ze swoich posuniec , stal sie kolejnym ” terrorysta” na rynku farmaceutycznym , ktoremu dzisiaj po wielu celowych wpadkach , nie nalezy wierzyc.

  Warto dodac , ze CEO Novartisu , Daniel Vasella to uczestnik spotkan Bilderberga od wielu lat. W roku 2009 , wkrotce po spotkaniu Bilderberga w Atenach , Novartis zostal obdarowany niebagatelna suma prawie miliarda dolarow na wynalezienie szczepionki na swinska grype . Ile takich transakcji odbywa sie poza naszymi horyzontami widokowymi , nie wiadomo. To praca w pocie czola tych , ktorzy knuja spiski przeciwko ludzkosci. Nie wolno tez zapominac , ze kompanie farmaceutyczne to nie organizacje pracujace dla naszego dobra , chroniace nasze zdrowie , a instytucje na uslugach globalistow , wykonujace ich polecenia , oplacane przez nich i dzialajace w ich interesie , a nie naszym.

 • Onufry

  Masowa odpowiedź na język „miłości i zrozumienia”
  czyli wyższe podatki i opłaty oraz niższe wynadgrodzenia :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Amerykanie-sie-boja-masowo-kupuja-bron,wid,15219368,wiadomosc.html

  • facet

   A POLSKA jest z UKRAINA na ostatnich miejscach pod wzgledem urodzen dzieci.To nie nadaremno Niby prezydent POSLKI udekorowal zyda tego miedzynarodowego zlodzieja SOROSA za wspieranie przemian w Europie wschodniej.Budowa klinik aborcyjnych na LITWIE BULGARII RUMUNI POLSCE UKRAINIE W BYLEJ JUGOSLAWI.OT jak Syjonisci walcza z rasa SLOWIANSKA,A slowianie jak barany daja sie w kiche robic.A jak bedziesz stosowal mowe nienawisci.To zawisniesz na worku treningowym jak ANDRZEJ LEPPER i inni.MOSAD dziala wraz z POLSKIMI kundlami ktorzy sie sprzedali za miske soczewicy.Taka prawda.Smutne to lecz prawdziwe.

 • Zed

  Media doniosły dzisiaj o rezygnacji Krzysztofa Bondaryka ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
  Warto przypomnieć czytelnikom kilka informacji dotyczących osoby która piastowała przez 5 lat tak istotne dla Państwa stanowisko:
  http://www.youtube.com/watch?v=TM1de6j80Ak

 • BirD2 dobre rozszerzenie mojego wpisu , może powinniśmy pomyśleć o jakimś regulaminie ?
  Panie Marku co Pan na to ?

 • A ja raczej chciałbym zaapelować abyśmy komentowali wpisy na temat , czyli jak pojawia się wpis na temat szczepień to piszmy na temat szczepień , a nie rozmydlanie tematu , jak już ktoś ma ochote pisania nie na temat , niech w swym wpisie , pisuje nie na temat.
  Takie mam odczucia , co wy na to ?
  aha i na linkowanie innych spraw częściej powinna pojawiać się wolna dyskusja .
  W mojej ocenie wtedy ma to wówczas „ręce i nogi ” 🙂

  • BirD2

   właśnie w tym cała magia że każdy pisze o wszystkim i o niczym..

   Taki archiwum to jest dla wszystkiego o wszystkim..

   Ktoś napisze o szczepieniach, ktoś o globalizacji, ktoś jakąś wyliczankę, ktoś walnie date Końca Świata a ktoś się zapyta jak wymienić olej w aucie;)

   Więc w jednej dyskusji pojawiają się wątki z całego świata

  • eska

   Nie jestem pewna, czy podoba mi się ta propozycja. Z jednej strony faktycznie trudno po czasie odgrzebać jakąś informację, bo nie wiadomo, pod jakim tematem jej szukać. Z drugiej jednak bardzo cenię sobie ten blog właśnie ze względu na spontaniczność we wrzucaniu tu aktualnych ciekawych tematów, które nie powinny przejść niezauważone. Dzięki temu ten blog to kopalnia wiedzy bardzo pomagająca poszerzyć horyzonty.
   Myślę, że kompromisowym wyjściem byłoby, gdyby ZAWSZE była otwarta jakaś wolna dyskusja (na której można komentować dłużej niż tydzień) – niech będzie otwierana np. regularnie co tydzień. A oprócz tego niech są artykuły na konkretne tematy, które będą komentowane zgodnie z ich treścią.

   • rabarbarek

    Nie wiem na przyklad jak wygladalaby dyskusja „na temat”, kiedy wpis glowny dotyczylby Fulforda lub Keshe, nabijajacego nas w butelke. W przypadku tych panow trudno odnosic sie merytorycznie do ich dzialnosci i z powaga dyskutowac ich osiagniecia.

    Apropos Keshe . Chyba na jego stronie pojawil sie wpis , ze zwraca pieniadze za generatory , ktore mial dostarczyc do konca grudnia 2012 roku. Generatorow nie ma , jest za to onietnica , ze beda i kto chce moze cierpliwie czekac. Malo tego , znalazlam wpisy od osob , ktore chcialy wplacic pieniadze na owe generatory i okazalo sie , ze ” strzelala ” im strona , a pieniedzy wplacic nie mogly. Czyli byc moze tych wplat wogole nie mozna bylo dokonac , a wszystko bylo fikcja i bujda na resorach. Taki sobie cash w butelce .

    • rababarek odpowiedziałeś sobie właśnie na mój poprzedni wpis . Czyli jak Fulford lub Keshe nabija nas w butelke to o tym powinny być wpisy że nabija nas w butle , lub nie .A nie oto że pies w otwocku zrobił kupe na trawniku , a komuś się nie podoba .
     Czyli prawimy na temat .

    • rabarbarek

     lucas003 , zgoda tylko w wypadku , ze obok strony z tematem glownym istnialaby strona z wolnymi wpisami. Pamietam , ze Monitor probowal juz stron tylko z wpisami na temat, ale zawsze byly wpisy nie na temat i musial je wymazywac. To wymaga ciaglej obecnosci gospodarza na blogu lub oka moderatora.

     Nie wiem czy ta ” kupa z otwockiego trawnika” tak bardzo przeszkadza, a blog jest unikalny ze wzgledu na zawartosc w nim ” mydla i powidla” i kazdy moze wybrac to co mu odpowiada. Ale ostateczna decyzja nalezy do Monitora …

   • ARTUR

    Ustawmy jeszcze fotoradar prędkości klepania w klawiaturę .Jeśli ktoś się czymś zajmuje to powinien posiadać archiwum w głowie ,jeśli nie posiada to po prostu nic nie napisze bo nie potrafi przetwarzać informacji ale posługuje się tylko wirtualną / fikcyjną / bazą danych która może ulecieć w sekundę ,i co wtedy ,brak procesora = brak mózgu ? Był już pomysł poprawiania błędów i stylistyki tekstów , ale po co ,jesli ktoś umie czytać to i tak czyta tylko początek słowa i jego koniec , to samo dotyczy zdania i jego sensu .

  • monitorpolski

   OK

 • Myśląca Gaja

  @Annah
  Bardzo dziękuje za pomoc.
  Nie jestem pewna, czy uda się … to boldowanie, ale spróbuję 🙂

  • Myśląca Gaja

   @Wojtek
   Dziękuję, nie wiedziałam że można to znaleźć w google 🙂
   Teraz wszystko jest już jasne.

 • Aja

  To jest straszne ;((
  Wiem na wlasnym przykladzie jak bezradny czuje sie rodzic kiedy jego dziecko jest tak chore ze osobiscie nie mozna mu pomoc, kiedy nasze wlasne dziecko dopiero urodzone umiera nam na rekach, widzialam oczy mojego meza kiedy corka umierala mu na rekach.

  Nie wiem kim sa „stwory” ktore wprowadzaja szczepienia noworodkow, dzieci itd. Ale nie przejawiaja zadnych ludzkich odruchow i uczuc.

  Bardzo dziekuje Markowi ze prowadzi te strone, wczesniej blog, dzieki niemu nigdy wiecej moje dzieci nie dostana trucizn.

  • ...

   współczuję z powodu śmierci córki, ale dzieci zmartwychwstaną do życia, tak jak wierzący sprawiedliwi ________”Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios. (4) Kto się więc uniży jak to dziecię, ten jest największy w Królestwie Niebios. (5) A kto przyjmie jedno takie dziecię w imię moje, mnie przyjmuje. (6) Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. (7) Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi” – Mateusza 18:3-8

   ,”Gdy Jezus to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże.” – Marka 10:14 – http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=38

  • monitorpolski

   To są chorzy psychicznie, wyssani wobec nas z emocji, ludzie. Od małego są wychowywani w nienawiści do innych, w fanatyzmie religii satanistycznej z jedną myślą: „wymordować wszystkie pozostałe plemiona”, bowiem świat został im darowany przez ich boga – Lucyfera. Jak ludzkość sobie nie poradzi z problemem tych spaczonych ludzi i ich religii, to czekać nas będą cierpienia i śmierć miliardó ludzi. Niemal wszystkie wielkie ludobójstwa są ich dziełem.

   • dokładnie, wyprawy krzyżowe też. nie zapominajmy, że obie wielkie wojny światowe były de facto krucjatami religijnymi..

    • Krzysztof

     Co Ci się Kefir lapczy,skąd czerpiesz wiedzę historyczną,nie kompromituj się chłopie.

    • ex student

     W PEWNYM SENSIE MOZE I MASZ RACJE – bo w obu powybijały sie narody chrzescijanskie, no w drugiej zmasakrowano tez japonie dodatkowo- sorzystali bankierzy ktorych wszyscy sie zadłuzyli na dostawy sprzetu i broni…

  • Beata

   Bardzo Pani współczuję… To naprawdę straszne. Sama mam małe dziecko i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Przepraszam, że zapytam, ale Pani córka umarła przez szczepienie?

 • Myśląca Gaja

  Mam prośbę, proszę pomóc mi odnaleźć info (kiedyś była tutaj taka wzmianka), bądź podpowiedzieć -w jaki sposób dokonuje się boldowania tekstu. Z góry dziękuję 🙂

 • Stanisław

  Wartościowa informacja – kto ma znajomych lekarzy niech podeśle im link do tego tekstu.