Cudowny lek Naltrekson – Adepend

Poniższy tekst jest cytatem z polskiego forum David Icke (link). Pozwoliłem go sobie zamieścić, bowiem jeśli poniższe informacje są prawdziwe, to może być to szansa na wyleczenie dla wielu beznadziejnie chorych. Link podesłała mi jedna z czytelniczek bloga za co dziękuję. Sam interesuję się tematem „cudownych leków” gdyż mam ciężki przypadek parkinsonizmu w rodzinie.
Spróbowałem zwetryfikować podane informacje – okazuje się, że o cudownych właściwościach Naltreksonu w małych dawkach informuje nawet Wikipedia (link). O wiele więcej informacji niż po polsku jest po angielsku – istnieje nawet specjalna strona poświęcona temu tematowi: http://www.lowdosenaltrexone.org.

Lek, o którym mowa – LDN (Low Dose Naltrexone, Naltrekson o niskim stężeniu) stosowany jest przez wiele tysięcy ludzi z bardzo dobrym skutkiem. Są dostęne relacja pacjentów na ten temat, w większości bardzo optymistyczne, szczególnie dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (link). Pierwsze naukowe badania leku na większej populacji pacjentów miały miejsce dopiero w 2007 roku – w przypadku chorby Crohna, i potwierdziły dobre jego działanie (link). Kolejne testy potwierdziły jego korzystne działanie, szczególnie w kombinacji z kwalem alfaliponowym w przypadku innych chorób. Tu jest więcej informacji na ten temat: link

Jednak nie wszystkie doniesienia nt. LDN – działanie leku może być tylko tymczasową kuracją, gdyż po pewnym czasie w jednej z badanych grup (link) nie wiadomo dlaczego stracił swoje lecznicze właściwości. Być może odegrał tu rolę podeszły wiek większości pacjentów.

W Polsce Naltrekson sprzedawany jest jako Adepend i dostępny jest na receptę i sprawdziłem jego dostępność – np. w aptece Hygieia za 302 zł – 28 tabletek 50mg, co powinno wystarczyć na ponad rok. Kwas alfaliponowy jest dostępny niemal wszędzie bez recepty.

======================================

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na którąś z poniżej wymienionych chorób przeczytaj uważnie ten wątek, a z całą pewnością pomożesz sobie lub bliskiej Ci osobie. Nie jest to cytat, a moja praca oparta na własnych doświadczeniach. Zamierzałem zamieścić to nieco później mając więcej danych jednak uznałem, że każdego dnia ktoś mógłby sobie pomóc w prosty i dostępny sposób i po prostu zacząć normalnie żyć.
Lista chorób jakie skutecznie leczy Adepend (Naltrexon):

 1. Autoimmunologiczny zespół niedoczynności wielogruczołowej typu I
 2. Choroba Alzheimera
 3. Choroba Behceta (zapalenie naczyń układowe)
 4. Choroba Leśniewskiego-Crohna
 5. Choroba Parkinsona
 6. Choroba trzewna (celiakia)
 7. Depresja
 8. Encefalopatia mialgiczna
 9. Fibromialgia
 10. Gruczolistość (endometrioza)
 11. Łuszczyca
 12. Niektóre postacie raka (poniżej opis)
 13. Niepłodność
 14. Nieswoiste zapalenie jelit zgodne z mysim modelem tej choroby
 15. Nosicielstwo wirusa HIV zespól nabytego niedoboru odporności (AIDS)
 16. Pemfigoid (autoimmunologiczne choroby pęcherzowe)
 17. Przewlekła obturacyjna choroba płuc
 18. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
 19. Sarkoidoza
 20. Spektrum zaburzeń autystycznych
 21. Stwardnienie pierwotne boczne
 22. Stwardnienie rozsiane
 23. Stwardnienie zanikowe boczne
 24. Toczeń rumieniowaty układowy
 25. Twardzina skóry
 26. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 27. Zaburzenia efektywne dwubiegunowe
 28. Zapalenie okrężnicy wrzodziejące
 29. Zapalenie rdzenia poprzeczne
 30. Zespół bólu wielomięśniowego
 31. Zespół chronicznego zmęczenia
 32. Zespół CREST
 33. Zespół nadwrażliwego jelita
 34. Zespół napięcia przedmiesiączkowego
 35. Zespół jajników policystycznych
 36. Zespół sztywności uogólnionej
 37. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 38. Ziarniak zgorzelinowy twarzy (ziarniak Wegenera)

Do tej listy należy dodać choroby związane z tarczycą, nadnerczami, śledzioną i trzustką.

Przeciwwskazania:

Adepend w niskiej dawce (AND) można stosować jednocześnie z większością innych leków ale może osłabić działanie leków przeciwbólowych zawierających związki opioidowe.

Adepend w pełnej dawce 50-300 mg może powodować kilka skutków ubocznych jednak lek ten stosowany w AND czyli 4,5 mg nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Jedynymi „skutkami ubocznymi” są zdrowy głęboki sen często wypełniony wyraźnymi marzeniami sennymi i doskonały nastrój.

Jedna z bliskich mi osób cierpiała od dwóch lat na depresję. Zastosowanie AND już po kilku dniach przyniosło dużą poprawę samopoczucia u chorego, a po 9 dniach całkowite ustąpienie objawów.

Mógłbym podać tu wiele przykładów ale skupię się na swoim wyleczeniu. W 2000 r straciłem praktycznie wzrok, a samopoczucie wisielcze było dla mnie codziennością. Podczas operacji usunięto mi guza uciskającego nerw wzrokowy i przysadkę. Przy tej okazji uszkodzono mi przysadkę więc miałem poważne problemy z hormonami. Obawiało się to zaburzeniami w pracy praktycznie wszystkich gruczołów.

Dobre samopoczucie miewałem raz na miesiąc albo rzadziej.

Kiedy przeczytałem książkę Nieznana Medycyna zakupiłem natychmiast kwas alfa-liponowy (ALA).

Przyjmowałem 600 mg 2x dziennie. Uległo poprawie wiele aspektów mojego życia. Poprawiło się funkcjonowanie układu trawiennego, gdzieś znikły grzybki i brzuszek. Mogłem już zjeść sernik (uwielbiam sernik) i praktycznie wszystko na co miałem ochotę oczywiście bez przesady nadal unikałem słodyczy, tłuszczy typu margaryna, konserwantów, wzmacniaczy smaku itp.

O zaparciach, o wzdęciach, bólach brzucha, ociężałości, skokach poziomu glukozy również zapomniałem. Jednak nadnercza wciąż szwankowały. Zmuszony byłem posiłkować się hormonami. Wszystkie problemy znikły kiedy w końcu otrzymałem Adepend. Jednak o tym później. Teraz pragnę wyjaśnić działanie ALA.

Wielu z nas czytało książkę Moritza – Niezwykłe Płukanie Wątroby i Woreczka Żółciowego. On ma dużo racji ale nie zawsze. Można oczywiście raz w miesiącu płukać sobie wątrobę według jego przepisu ale jest dość uciążliwe i nie do końca skuteczne. Dzięki drożności przewodów żółciowych, dzięki sprawnej pracy czystej wątroby nasze jelita otrzymują duże ilości żółci. Żółć jest rozcieńczalnikiem jak detergent. Żółć ma wiele zadań ale najważniejszym z nich jest utrzymanie jelit w czystości. Czy malowałeś coś kiedyś farbą olejną, a jeżeli tak to z pewnością pobrudziłeś coś tą trudno usuwalną substancją. Aby ją usunąć należy użyć rozcieńczalnika.

Jelita nasze mają powierzchnię boiska piłkarskiego więc czy można tak dużą powierzchnię umyć szklanką rozcieńczalnika?

Nawet dziecko wie, że to się nie uda. ALA jest po to aby zregenerować i oczyścić wątrobę, udrożnić przewody żółciowe i usunąć zalegające osady. Wątroba odetchnie z ulgą i zacznie zalewać jelita żółcią, która do czysta wymiecie wszystkie zanieczyszczenia z zakamarków jelita grubego. Obejdzie się bez lewatyw z kawy (Gerson), siarczanu magnezu (Moritz), nie potrzeba głodówek, drastycznych diet, płukania specjalnymi pompami gdyż wszystkie te metody polegają na mechanicznym sprzątaniu nie usuwając jednocześnie przyczyny problemu. ALA usuwa przyczynę powstawania zatorów. Kiedy po kilku dniach brania ALA zauważycie, że stolec ma kolor żółci i jest nią dokładnie pokryty będzie to oznaczać że ALA działa.

Po dwóch tygodniach stosowania ALA włóżcie wacik do ucha, tylko ostrożnie 🙂 i po kilku ruchach okrężnych wyjmiecie patyczek z watką, która pozostanie idealnie czysta to będzie oznaczać, że już możecie ostawić ALA. Zawsze można wrócić ale nigdy nie można go brać bez przerw.

Co jeszcze o ALA?

Pięknie usuwa śluz z przestrzeni międzykomórkowej. Chińska medycyna nazywa go zimnym śluzem, a są to zanieczyszczenia odłożone tam na później. Usuwa metale ciężkie i inne dziwne rzeczy nagromadzone przez lata wdychania i jedzenia trucizn.

Dzięki udrożnieniu wątroby i oczyszczeniu jelit nasz organizm może skupić się na nieodrobionych pracach domowych. Zaczyna bacznie skanować całe nasze ciało w poszukiwaniu obiektów wymagających remontu, sprzątania czy renowacji.

Zabiera się więc za odbudowę układu nerwowego, krwionośnego i innych a cale nasze ciało powraca do równowagi.

Ten wspaniały lek mógłby całkowicie wyeliminować potrzebę przeszczepu wątroby, zapalenie wątroby, wyleczyć marskość, stłuszczenie i wiele innych. Nawet przy zatruciu grzybami uratuje życie.

Skoro to taki wszechstronny lek to dlaczego pozostaje lekiem niszowym? To proste, ponieważ nie da się na nim zarobić tak jak i na Adependzie.

Odsyłam do książki Nieznana Medycyna w której Doktor Burt Berkson w przystępny sposób wyjaśnia działanie systemu jaki skutecznie eliminuje te dobre leki.

Wracając do AND (Adepend w Niskiej Dawce). Kiedy w końcu przygotowałem sobie kilka dawek po 2 mg Adependu ogarnęla mnie fala szczęścia i niepokoju zarazem. Pojawiło się pytanie, a co mi jeszcze pozostanie jeżeli i to niezadziana?
W sobotni wieczór przyjąłem pierwszą dawkę. W niedzielę oczekiwałem zwykłego ataku złego samopoczucia spowodowanego rozbitymi w drzazgi hormonami. Około południa pojawiły się pierwsze zwiastuny dołka ale sam dołek nie nadszedł.

Powtarzało się to do czwartku kiedy to przestały pojawiać się nawet zwiastuny.

Stosuję AND od 09.02.2013 i jestem cholernie szczęśliwym gościem ponieważ mam piękne dni bez kołatania serca, utraty równowagi (niski cukier), osłabienia (niskie ciśnienie) itp., a zamiast tego mam doskonałe samopoczucie, sprawność fizyczną i psychiczną jak przed chorobą.

Teraz informacja tylko dla facetów, a kobiety proszę o pominięcie tego fragmentu – jest o wiele przyjemniej podczas… wiecie co mam na myśli…
Ach i jeszcze jedno. Adepend trzeba brać tuż przed snem ale po ewentualnych zabawach z ukochaną ponieważ tuż po zażyciu jest zmniejszone odczuwanie przyjemności. Po jakimś czasie wprost przeciwnie.

Jak przygotować Adepend?

 • Należy zaopatrzyć się w moździerz ceramiczny, wagę precyzyjną z dokładnością do 0,001g czyli do 1mg, węglan wapnia, szpatułkę metalową lub plastikową.
 • Moździerz od 30 do 90 PLN
 • Waga 99 do 130 PLN
 • Węglan wapnia 5 do 10 PLN
 • Szpatułka od 0,30 do 8 PLN
 • Adepend od 250 do 300 PLN.
 • Opakowanie zawiera 28 tabl. po 50 mg i wystarczy na 311 dni kuracji.

Najprościej jest zakupy zrobić na Allegro, a jeżeli nie masz tam konta to poproś o pomoc przyjaciół. Sam lek można kupić w wielu aptekach ale potrzebna jest recepta. Poszukaj znajomego lub znajomego znajomego, który taką receptę wystawi. Niektórzy kupują w Niemczech ale tam jest nieco drożej.

Po starciu w moździerzu 5 tabl leku należy dodać 18 700 mg węglanu wapnia. Węglan razem z lekiem rozcierać bardzo długo aż będzie pewność, że składniki dokładnie się wymieszały. Kilkanaście minut ucierania. Mamy w efekcie 20 g mieszanki, a w każdych 80 mg mieszanki jest zawarty 1 mg leku. Teraz jest nam łatwo dozować wymagane dawki. Jak chcemy wziąć 2 mg leku to odważamy 160 mg mieszanki itd.
Na początek przez tydzień należy brać dawki po 2 mg. Stopniowo zwiększać aż dojdziemy do 4,5 mg czyli 360 mg mieszanki. Należy przyjmować przed snem. To wszystko […]

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Jeszcze jedna dość istotna informacja. Dr Bihari twierdzi, że Adepend działa leczniczo w dawkach od 1,75 mg do 4,75 mg. Może kogoś zainteresują fragmenty wywiadu radiowego z Dr Bihari. Mówi się, że to on jest odkrywcą leczniczego działania naltrexonu w niskich dawkach. Z powodzeniem leczy tym lekiem od wielu lat.

Cytuję:
Dr Bihari : Podczas tego roku, kiedy robiliśmy naszą pierwsza próbę AIDS, zadzwoniła do mnie moja dawna przyjaciółka. Pięć lat wcześniej ona miała Non-Hodgkin`s Lymphoma. Co początkowo leczono chemioterapią, ale to urosło z powrotem gdy zmarł jej mąż. Jej onkolog odmówił jej leczenia, tłumacząc, że drugi raz to byłoby oporne na chemię. Ona wiedziała czym się zajmuję, zadzwoniła do mnie i powiedziała : „ Bernie, myślisz , że twoje lekarstwo na AIDS mogłoby pomóc na mojego raka?”

Więc szukałem wokoło i znalazłem bardzo wiele treści w literaturze pokazujących, że kiedy podawano endorfiny, metenkephalins, endorfiny beta i nawet niskie dawki naltrexonu myszom, które miały wszczepione ludzkie komórki rakowe, to jest około 80% tempa poprawy. Dałem jej lek w tej samej dawce, której używaliśmy w próbie z AIDS. Ona miała duże guzy w pachwinie, szyi, klatce piersiowej i brzuchu i one wszystkie się skurczyły i znikły.

Dr Bihari : To był właściwie jej pomysł. Ona pozostała na leku i umarła około 8 lat później, dożywając późnej siedemdziesiątki, na trzeci atak serca, który był niezwiązany z nowotworem.
Byłem w Paryżu następnego lata, przedstawiając artykuł na konferencji AIDS i spotkałem kobietę, która miała czerniaka złośliwego. Zaczęło się od skóry i w jej przypadku przerzuciło się do mózgu. Ona miała 4 duże guzy w mózgu. Onkolog powiedział jej rodzinie, że pozostały jej trzy miesiące życia. Kiedy wróciłem do Nowego Jorku, wysłałem jej lek z apteki, która robiła dla nas badania. Ona zaczęła lek zażywać i jej neurologiczne objawy będące następstwem guzów w mózgu powoli znikły. 7 lub 8 miesięcy później przyszła z powrotem do onkologa i miała przeprowadzone badanie tomograficzne, jej guzy w mózgu znikły. To było osiemnaście lat temu i ona nadal zażywa ten lek.

Dr Bihari : Tak Fenyloalanina jest pomocna jeśli zwiększasz poziom endorfin za pomocą innych środków. Zapobiega to ponownemu spadkowi poziomu endorfin. Właściwy poziom endorfin będzie utrzymywany dłużej. Ale decydującym środkiem nadal wydaje się być dla mnie naltrexone. W ciągu ostatnich pięciu albo sześciu lat leczyłem niskimi dawkami naltrexonu około 420 pacjentów, którzy mieli różne rodzaje raka.
Czasami ludziom, którzy przychodzą do mnie z bardzo zaawansowanym stadium raka aplikuję dożylnie metenkephalin, trzy razy na tydzień. To znacznie polepszyło funkcje systemu odpornościowego i nie miało żadnych skutków ubocznych, ale to jest zazwyczaj nie potrzebne.
Wśród ludzi, u których leczyłem naltrexonem różnego rodzaju nowotwory średnio postęp zatrzymuje się u 2/3. U połowy z nich ostatecznie po 6,7 lub 8 miesiącach powoli guzy kurczą się i znikają.

731 komentarzy Cudowny lek Naltrekson – Adepend

 • Majka

  Wszystkie te Wasze wycieczki personalne,poszukiwania agentow w zagonie kapusty nie jest juz nawet meczaco-mulace. Przykro mi,ale jestescie zenujacy. Strach nawet polecac niedowiarkom tego bloga,bo tu coraz mniej tresci,a coraz wiecej osobistych utarczek.Opanujcie sie !
  Pozdrawiam
  Majka

 • aga

  Tylko Miłość nadaje sens wszystkiemu. Bez miłości, wszystkie nasze modlitwy i umartwienia, wszelkie akty pobożności – nie mają żadnego znaczenia w oczach Boga, który pragnie od nas – On, który pierwszy nas umiłował – tylko miłości.

  Zatem dla panów Bizonia i Peryskopa,ktorzy tak Pięknie i dobrze wybronili świętego papieża Jana Pawla Wielkiego od oszczerstw nielicznych ale jakże groźnych lumpentradsów a tutaj bez sensu nie potrafia dojść ,jesli nie do miłości to przynajmniej do zgody,która wszak buduje,nieprawdaż?:

  „Jakąż wartość musi mieć w oczach Stwórcy człowiek, skoro zasłużył na takiego i tak potężnego Odkupiciela, skoro Bóg Syna swego Jednorodzonego dał, ażeby on, człowiek nie zginął, ale miał życie wieczne”.
  – Bł. Jan Paweł II, encyklika Redemptor hominis, 10

  całkowicie ufał Bogu, potrafił swoim życiem powiedzieć „Jezu ufam Tobie:

  http://www.youtube.com/watch?v=abkbtdJQ0RI

 • aga

  Panie Kapsel ,nie włączajmy się w Wielkim Tygodniu w te niskie instynkta bezbozników a módlmy się za tych biedaków,tzn i za przechrzty frankistowskie, i za talmudystów – nienawistników, a także za tych lumpentradsow co nawet na glorii tv i in. katolickich portalach bluxnia przeciwko Kościołwoi Chrystusowemu,popadają w herezję rozrywając jego jedność.
  I rzucają oszczerstwami i pomowieniami na świętych papiezy ,jakich mielismy łaskę poznać w naszym życiu. Wszystkie te grupy -może jakies pominęłam- mają ten sam problem ,że nie tylko mieli oczy i nie widzieli 🙂 ,mieli uszy i słuchali ale nie zrozumieli najwazniejszego przykazania jakie przyniósł Chrystus – Miłości.
  Bardziej się trzeba za nich modlić ,niz za tych muzułmanów, voodystow ,buddystów,etc,którzy nie mieli laski usłyszenia Słowa,a maja w sobie tylko zasianie przez Boga naturalne Jego poznanie.
  Pamiętajmy,że gorszy będzie los po tamtej stronie tych w/w grup,które poznały i nie zrozumiały-odrzuciły ,bo komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie.

  Parę cytatów o tej tak obsmiewanej Miłości:

  fr_parvus z gloria.tv

  …Duchowością na dzisiejsze czasy – jest duchowość św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą właśnie dlatego ogłoszono Doktorem Kościoła.
  Bóg pragnie, aby chrześcijanie, Katolicy XXI wieku podążali małą drogą dziecięctwa duchowego.
  A czego najbardziej brakowało Katolikom przedsoborowym? Miłości bliźniego, dlatego świat patrząc na postępowanie tych, którzy „słuchali” Mszy Trydenckiej a żyli bez miłości – coraz bardziej odchodził od Boga, aż przyszła I, a potem II Wojna Światowa.

  „W jaki sposób Jezus miłował swych uczniów i dlaczego ich miłował? O! Nie mogły Go pociągnąć ich zalety naturalne; nieskończona odległość dzieliła Go od nich. On był wiedzą, Wiekuistą Mądrością, oni byli biednymi grzesznikami, ludźmi prostymi i pełnymi przyziemnych myśli. Mimo to Jezus nazywa ich swymi przyjaciółmi, swymi braćmi. Chce, ażeby panowali z Nim razem w królestwie Jego Ojca i pragnie umrzeć na krzyżu, aby im to królestwo otworzyć, ponieważ sam powiedział: Nie ma większej miłości, jak dać swoje życie za tych, których się miłuje.
  ‚Matko ukochana, rozważając te słowa Jezusa, zrozumiałam, jak niedoskonale kocham moje siostry, i spostrzegłam, że nie taką miłością kocha je Dobry Bóg. Ach! Teraz pojmuję, że doskonała miłość bliźniego polega na tym, by znosić błędy innych, nie dziwić się wcale ich słabościom, budować się nawet najdrobniejszymi aktami cnót, jakie u nich spostrzegamy…
  ‚Kiedy Pan rozkazał swemu ludowi kochać bliźniego jak siebie samego, wtedy nie był jeszcze zstąpił na ziemię; wiedząc zaś dobrze, jak dalece człowiek kocha siebie samego, nie mógł nakazać swoim stworzeniom większej miłości bliźniego. Ale skoro Jezus dał swym Apostołom przykazanie nowe, SWOJE WŁASNE PRZYKAZANIE, to – jak powie dalej – mają miłować bliźniego nie tylko jak siebie samych, lecz miłować tak, jak On, Jezus ich kocha, jak miłować będzie aż do skończenia wieków”.
  – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Doktor Kościoła Powszechnego, Dzieje duszy, rozdz. 10.

  „Kochaj nieprzyjaciół tym więcej, im więcej ci przykrości uczynili, bo Pan Jezus mówi: „Ojcze! Odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią!”.
  – Św. Maksymilian Maria Kolbe.

  „Kto bliźniego nie miłuje, ten nie miłuje Ciebie, Panie Boże mój, który tak wielką Ofiarą Krwi swojej okazałeś tę ogromną MIŁOŚĆ, jaką ukochałeś synów Adama”.
  – Św. Teresa z Avilli.

  „Bliźni to nie ten, którego lubię; to każdy, kto się do mnie zbliża; każdy bez wyjątku. Dla chrześcijanina nie ma ‚obcych ludzi’. Są to zawsze bliźni, których mamy przed sobą i którzy nas najbardziej potrzebują.
  Jesteśmy na świecie by służyć ludzkości”.
  – Św. Edyta Stein.

  „Im kto więcej opuszczony,z tym większą miłością służyć mu trzeba”.
  – Św. Albert Chmielowski.

  „Prawdziwa miłość otwiera ramiona a zamyka oczy.
  Służenie Bogu poprzez spełnianie potrzeb ludzkości”.
  – Św. Wincenty a Paulo.

  „Człowiek, który przezwyciężywszy samego siebie – pochyla się nad ranami nieszczęśliwego brata – zanosi do Boga najpiękniejszą i najszlachetniejszą modlitwę…”.
  – Św. Ojciec Pio.

  „Jeżeli nie ma miłości bliźniego, to nawet ekstazy nic nie pomogą.
  Kochać bliźniego to znaczy chcieć mu życie rozjaśnić, osłodzić, uprzyjemnić.
  Miłość zawsze czuwa, zawsze ma oczy otwarte na potrzeby bliźnich, zawsze szuka, czym by innym mogła zrobić przyjemność.
  Największym aktem miłości bliźniego jest stała słoneczność duszy, rozsyłająca wszędzie promienie swe jasne i ciepłe”.
  – Św. Urszula Ledóchowska.

  „Jakiż szacunek, jakąż cześć, jakie uczucie musimy żywić wobec każdej duszy w obliczu faktu, że Bóg kocha ją, jako coś swojego!
  Miłość polega bardziej na rozumieniu niż dawaniu. Dlatego szukaj usprawiedliwienia dla bliźniego twego – zawsze je znajdziesz – jeżeli masz obowiązek go sądzić”.
  – Św. Josemaria Escriva

  Duchowością na dzisiejsze czasy – jest duchowość św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą właśnie dlatego ogłoszono Doktorem Kościoła.
  Bóg pragnie, aby chrześcijanie, Katolicy XXI wieku podążali małą drogą dziecięctwa duchowego.
  A czego najbardziej brakowało Katolikom przedsoborowym? Miłości bliźniego, dlatego świat patrząc na postępowanie tych, którzy „słuchali” Mszy Trydenckiej a żyli bez miłości – coraz bardziej odchodził od Boga, aż przyszła I, a potem II Wojna Światowa.

  „W jaki sposób Jezus miłował swych uczniów i dlaczego ich miłował? O! Nie mogły Go pociągnąć ich zalety naturalne; nieskończona odległość dzieliła Go od nich. On był wiedzą, Wiekuistą Mądrością, oni byli biednymi grzesznikami, ludźmi prostymi i pełnymi przyziemnych myśli. Mimo to Jezus nazywa ich swymi przyjaciółmi, swymi braćmi. Chce, ażeby panowali z Nim razem w królestwie Jego Ojca i pragnie umrzeć na krzyżu, aby im to królestwo otworzyć, ponieważ sam powiedział: Nie ma większej miłości, jak dać swoje życie za tych, których się miłuje.
  ‚Matko ukochana, rozważając te słowa Jezusa, zrozumiałam, jak niedoskonale kocham moje siostry, i spostrzegłam, że nie taką miłością kocha je Dobry Bóg. Ach! Teraz pojmuję, że doskonała miłość bliźniego polega na tym, by znosić błędy innych, nie dziwić się wcale ich słabościom, budować się nawet najdrobniejszymi aktami cnót, jakie u nich spostrzegamy…
  ‚Kiedy Pan rozkazał swemu ludowi kochać bliźniego jak siebie samego, wtedy nie był jeszcze zstąpił na ziemię; wiedząc zaś dobrze, jak dalece człowiek kocha siebie samego, nie mógł nakazać swoim stworzeniom większej miłości bliźniego. Ale skoro Jezus dał swym Apostołom przykazanie nowe, SWOJE WŁASNE PRZYKAZANIE, to – jak powie dalej – mają miłować bliźniego nie tylko jak siebie samych, lecz miłować tak, jak On, Jezus ich kocha, jak miłować będzie aż do skończenia wieków”.
  – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Doktor Kościoła Powszechnego, Dzieje duszy, rozdz. 10.

  „Kochaj nieprzyjaciół tym więcej, im więcej ci przykrości uczynili, bo Pan Jezus mówi: „Ojcze! Odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią!”.
  – Św. Maksymilian Maria Kolbe.

  „Kto bliźniego nie miłuje, ten nie miłuje Ciebie, Panie Boże mój, który tak wielką Ofiarą Krwi swojej okazałeś tę ogromną MIŁOŚĆ, jaką ukochałeś synów Adama”.
  – Św. Teresa z Avilli.

  „Bliźni to nie ten, którego lubię; to każdy, kto się do mnie zbliża; każdy bez wyjątku. Dla chrześcijanina nie ma ‚obcych ludzi’. Są to zawsze bliźni, których mamy przed sobą i którzy nas najbardziej potrzebują.
  Jesteśmy na świecie by służyć ludzkości”.
  – Św. Edyta Stein.

  „Im kto więcej opuszczony,z tym większą miłością służyć mu trzeba”.
  – Św. Albert Chmielowski.

  „Prawdziwa miłość otwiera ramiona a zamyka oczy.
  Służenie Bogu poprzez spełnianie potrzeb ludzkości”.
  – Św. Wincenty a Paulo.

  „Człowiek, który przezwyciężywszy samego siebie – pochyla się nad ranami nieszczęśliwego brata – zanosi do Boga najpiękniejszą i najszlachetniejszą modlitwę…”.
  – Św. Ojciec Pio.

  „Jeżeli nie ma miłości bliźniego, to nawet ekstazy nic nie pomogą.
  Kochać bliźniego to znaczy chcieć mu życie rozjaśnić, osłodzić, uprzyjemnić.
  Miłość zawsze czuwa, zawsze ma oczy otwarte na potrzeby bliźnich, zawsze szuka, czym by innym mogła zrobić przyjemność.
  Największym aktem miłości bliźniego jest stała słoneczność duszy, rozsyłająca wszędzie promienie swe jasne i ciepłe”.
  – Św. Urszula Ledóchowska.

  „Jakiż szacunek, jakąż cześć, jakie uczucie musimy żywić wobec każdej duszy w obliczu faktu, że Bóg kocha ją, jako coś swojego!
  Miłość polega bardziej na rozumieniu niż dawaniu. Dlatego szukaj usprawiedliwienia dla bliźniego twego – zawsze je znajdziesz – jeżeli masz obowiązek go sądzić”.
  – Św. Josemaria Escriva

 • aga

  Skoro wolno lumpentradsom nazywac papiezy apostatami, modernistami,heretykami, etc. ;
  poganom-słowianom spod Perryego, ooops spod Głogoczewa kłamcami, fałszerzami,etc ;
  no to co za problem obecnym lumpenelitom nazwac papieża chooo..jem?

  Mamy nową odsłonę neo-bolszewii w pełnej krasie.

  Czy to nie kanclerz Zydziński co to wyje z najnizszego kregu piekła razem z Mahometem zrobił z KUL-u siedlisko takich elyt od szatana?

  http://rebelya.pl/forum/watek/62976/

  • ex student

   SBcja a potem masoneria szczególnie w tego typu ośrodkach usilnie usiłowała umiescić swoją agenturę i w odpowiednich momentach ją uruchamiać – jesli to nie jest jakaś nędzna prowokacja wciągniecia na listę „bez wiedzy i zgody”…

   O agenturze działajacej w tego typu instytucjach pisał/mówił obecny Euposeł prof. M.Piotrowski…
   Tu wiecej o jego aktywności”
   http://blogmedia24.pl/node/49284

 • aga

  Gilbert Keith ChestertonPrzyznaj :

  Bib­lia na­kazu­je nam kochać zarówno naszych bliźnich jak i naszych wrogów. Praw­do­podob­nie dla­tego, po­nieważ z re­guły są to ci sa­mi ludzie.

  • Peryskop

   Przecież ani Pani Adze, ani Panu Kapslowi, ani Gilbertowi K. Chestertonowi nikt nie zabrania miłować Waszych wrogów.

   Wychodzi teraz na to, że w tym także i mnie powinniście miłować.
   A z docinków, oszczerstw i pogróżek tego nie widać.

   Zatem czy to nie dowód fałszywości Waszych świętobliwych nawoływań ?

   Potwierdzają się moje obserwacje m.in. Ozdowskiego, Wałęsy, Głódzia, i pomniejszych jak Marucha, Cejrowski, Zenobiust, Aga, Kapsel i Józef B. – im więcej świętych deklaracji, cytatów i nabożnych upomnień, tym większy fałsz wylewa się spod kapelusza.

   To zjawisko też przepowiedziane jest w Piśmie Świętym.

   • szuwaxpl

    „Mój ideale! Chwilami wydaje mi się, że bawimy się w chowanego; kiedy się podnoszę, schodzisz

    poniżej moich stóp, a kiedy idę w dół, wyrastasz ponad moją głową.”

    Masz naprawdę misję do spełnienia i jak widać udaje się tropienie tylu ludzi, szkoda zapominać

    o sobie Pery

    • Peryskop

     Bulgoczesz, bo w moich oczach idziesz tylko w dół.

     Po drodze realizując „twoją” filozofię, która jak się okazuje też nie jest twoja, bo zapożyczona z internetowej ściągawki.

     szuwaxpl 24 marca 2013 at 13:23 :
     „Mam bardzo prostą filozofię: Napełnij to co jest puste. Opróżnij to co jest pełne. Podrap się tam gdzie swędzi.
     Alice Roosevelt Longworth”

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-64809

     A więc drap się po głowie.
     Bo jak widać „archiwa” sukcesywnie rosną.
     Stasi niech się schowa za piramidy szuwaxa 😀

     Jak chcesz to będzie więcej.

     Marcin Dobruk harcował, bo też był pewny, że nikt w nim Kef.ra nie rozpozna…

     Totalsky znów czmychnął utopić w piwie zgryzoty holenderskie.

     A pamiętasz, że wpierw to on zaproponował u siebie zlot czytelników Monitora ? A potem długo długo nic – aż do twojej propozycji spotkania w stolicy, której TEŻ NIKT NIE PODJĄŁ !

     Wiecie dlaczego ?

     Bo ludzie są czujniejsi i już potrafią wyczuć agenturę.

     Surprise ?

    • ex student

     „Wychodzi teraz na to, że w tym także i mnie powinniście miłować.”

     Ano własnie 😉
     Cenna uwaga…

    • A co na początek z pokutą u ‚Peryskopa’
     w ramach tej cennej uwagi?

    • Peryskop

     Niech JB nie obraca swojej burej suki ogonem.

     Nie i pokucie mowa, ale o miłowaniu wrogów.

     Skoro AGA, Kapsel i JB są tacy święci w gębach, to nirch pokażą, że i mnie miłują.

     Gdy powoływałem, że warunkiem dla wystawiania „drugiego policzka” jest przyznanie się sprawcy czynu do winy, przeproszenie i zadośćuczynienie – to mnie zagrdykali.

     A teraz, gdy dałem im szansę aby zademonstrowali tu w praktyce swoje ewangelijne nauczanie – to tylko skok w krzaki i wrzuty kolejnych „świętych” tekstów i klipów.

     Zeno-bis.

    • Peryskop

     Do miłowania jest także Aśka, Tola, Pola, Rabarbarek, a może i od, Lena, eska, ALFA, Roma, AQQ, Ex, Lesij, sylukot, sebecx, ORzesz, elcoo, Extazed, nemo i inni.

    • ‚Peryskop’

     – ty chyba jakąś szkołę rabinacką wysokiego sortu ukończył?

     Ta twoja szansa jest wypisz wymaluj
     jak ta zrealizowana w Jedwabnem
     m.in. z udziałem twego tragicznie zmarłego ulubieńca Lecha Kaczyńskiego.

    • Peryskop

     Szujowaty krecie udający patriotę i katolika
     – do czego mnie jeszcze podłączysz, żeby tylko ratować się z zapaści, w którą sam się wturlałeś namolną krytyką MN i inicjatyw narodowych, oraz propagowaniem prelekcji w klubie MASADA ?

    • Peryskop
     a czy ciebie trzeba do czegoś podłączać?
     Jaki to koń każdy przecież to widzi.

    • Poczytaj ‚Peryskop’

     odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • No i czy ty ‚Peryskop’

     nie widzisz tego, że my tu cały czas nadstawiamy drugi policzek na twoje bezczelności pod naszym adresem, a to po to, aby bijące z ciebie, jak z gejzera, zło nie mogło zatryumfować?

   • Kapsel

    „Przecież ani Pani Adze, ani Panu Kapslowi, ani Gilbertowi K. Chestertonowi nikt nie zabrania miłować Waszych wrogów. ”

    To już stare ,zgrane karty Panie Peryskop,już dawno to wyjaśniliśmy

    I pomyśleć że KK choć nigdy nie zabronił czytania Pisma Świętego to w swojej Mądrości przestrzegał przed ..samodzielną interpretacją !!!

    W przypowieści i drugim policzku Chrystus uczy nas przed zaniechaniem zemsty aby się nie upodobniać do swoich nieprzyjaciół..oddaj nie tylko koszulę ….miłuj nie przyjaciół i wiele innych.A dlaczego tak naucza ? .Bo dobrze wie jak człowiek jest stworzony a człowiek jest tak stworzony że …TYLKO I WYŁĄCZNIE MIŁOŚĆ…jest w stanie człowieka zmienić a nie zakazy,nakazy,przymuszenia i wojny !!!Tego naucza Jezus Chrystus a nie jakiegoś bezsensownego nadstawiania drugiego policzka.

    Pani Aga ma racje…..Nadstawiam drugi policzek, ale…biję się o Prawdę…..Wybiórczo się Ewangelii nie interpretuje, tylko w kontekście całego Magisterium….

    i tak OTO mamy całą plejadę domorosłych teologów a i jeszcze więcej…proroków,orędowników,nauczycieli,interpretatorów i Bóg wie kogo tam jeszcze …

    http://www.monitor-polski.pl/loza-bnai-brith-polin-a-prof-hartman/comment-page-2/#comment-61786

    „Wychodzi teraz na to, że w tym także i mnie powinniście miłować.
    A z docinków, oszczerstw i pogróżek tego nie widać.”

    Oczywiście że Cię miłujemy Drogi Peryskopie,bo gdyby było inaczej wołali byśmy….Jesteś super,jesteś GIT !!! a tak krok , po kroku ale jednak staramy się aby Ci pokazać że to co robisz to….PARCHACTWO !!!

    Peryskop
    17 marca 2013 at 22:54 · Odpowiedz
    Aśka, dzięki za uzupełnienie.

    Tak, to jest kolejny punkt anty-polskiego programu forsowanego skrycie przez kolejnego świętoszkowatego kreta – po zenobiuście, g666, gojówce, dzieckubronka…

    Dodam jeszcze następne zalecenie forsowane przez JB:

    – spotykać się w krakowskim klubie „MASADA” na „patriotycznych prelekcjach” organizowanych przez Stanisława Papieża w celu zwabienia Polaków, żeby w ich podświadomość wklepać poniższą zbitkę pojęciową:
    MASADA wiedza MASADA patriotyzm MASADA ojczyzna MASADA katolicyzm MASADA Papież MASADA Polska MASADA bohaterstwo MASADA …

    Czym jest „MASADA” ?

    To jest WIELKI SYMBOL „wielkiego bohaterstwa” !

    W cudzysłowie, bowiem mit o „wielkim bohaterstwie” przodków współczesnych syjonistów został sfałszowany.

    Syjonistyczny mit o Masadzie

    http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/17/syjonistyczny-mit-o-masadzie/

    What NEXT ?

    http://www.monitor-polski.pl/czy-duda-nas-wyduda/comment-page-1/#comment-62910

    *******************
    Stanisław Papież

    W 1988 ukończył studia z zakresu teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej, z zawodu dziennikarz. Był publicystą politycznym i teologicznym „Naszego Dziennika”. Działa w licznych organizacjach, m.in. w krakowskim stowarzyszeniu „Klub Fides et Ratio” (którego był współzałożycielem i prezesem, a następnie objął funkcję wiceprezesa) oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Papie%C5%BC

    http://www.youtube.com/watch?v=C4SRT6-oorY

    • Ale przecież, dla ‚Peryskopa’, Aśki i im podobnych to jest nic nie robienie. To jest dla nich krecia robota.

     A tego kto wspomaga w jakiejkolwiek formie działalność Pana Stanisława Papieża należy wyszydzić i publicznie opluć po to,
     aby zablokować w ten sposób rozpowszechnianie podjętego dzieła przez Pana Papieża wraz z jego współpracownikami.

    • Tu jest odpowiedź Pana Marka
     na prowadzone ataki przez ‚Peryskopa’ pod adresem Pana Papieża i Stowarzyszenia „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • nemo

     Kapsel-co ty bredzisz człowieku-

     „I pomyśleć że KK choć nigdy nie zabronił czytania Pisma Świętego…”

     1229 r. – papież Grzegorz IX zakazał czytania „Biblii” pod sankcją kar inkwizycyjnych.

     Chyba zaczynam rozumieć niewolników Kościoła Rzymskiego-po prostu nie znają historii,o Biblii nie wspominając.

    • Kapsel

     Czy Kościół katolicki zabraniał czytania Biblii?

     Zakończenie
     Jak widać z przeprowadzonej wyżej analizy tekstów źródłowych, nie może być mowy o zabranianiu wiernym czytania Pisma Świętego przez Magisterium Kościoła. W różnych okresach historii Kościół katolicki nakładał pewne ograniczenia na prywatną lekturę Biblii, głównie w tłumaczeniu na języki narodowe, ale czynił to z troski o właściwy przekaz objawionych w Biblii prawd wiary. Ograniczenia te nie zawsze miały charakter powszechny. Kategoryczny zakaz czytania Pisma Świętego odnosił się wyłącznie do tłumaczeń i wydań heretyckich oraz innowierczych. Powtarzanie obiegowej opinii o zabranianiu przez Kościół czytania Biblii bez tych istotnych uściśleń jest po prostu mijaniem się z prawdą.

     http://wroclaw.biblista.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=452:czy-kocio-katolicki-zabrania-czytania-biblii&catid=24:teksty

     „Chyba zaczynam rozumieć niewolników Kościoła Rzymskiego-po prostu nie znają historii,o Biblii nie wspominając.”

     Spokojnie,teraz jest „rójka” na czytanie to się dokształcimy,już nawet panie przedszkolanki czytają dzieciakom zamiast bajek 😉

    • Peryskop

     Kapsel, takie baye maye mu tu już przerabiali.

     Nie mam powodów aby rodzonej matce nie wierzyć, która zaświadczyła, że przed II wojną choć formalnego zakazu nie było, ale księża stanowczo odradzali wiernym samodzielne zaglądanie do Biblii – co dla wielu katolików – zwykłych ludzi – z uwagi na ówczesny autorytet duchowieństwa było tożsame z zakazem.

     Co prawda wierni słuchali fragmentów Ewangelii, urywków z Pisma oraz ich interpretacji podczas kazań, to większość ludzi ma jednak pamięć wzrokową i dopiero po samodzielnym przeczytaniu tekstu może go zrozumieć i przyswoić. No i tu zaczynają się schody.

     Dla mnie osobiście np. dość smutnym odkryciem było to, że „apostoł” św. Paweł nie tylko nie należał do grona 12 wybrańców Chrystusa, ale wręcz był prześladowcą Jezusa, jego Apostołów, oraz zwolenników. Jedno-osobową relację Szawła z podróży do Damaszku znam…

     Z kolei trudno się dziwić papieżowi Grzegorzowi IX i jego następcom, że starali się ograniczyć dostęp wiernym do Biblii, która i dla teologów jest wciąż źródłem niekończących się dyskusji i sporów, a dla polityków była i jest narzędziem do wszczynania konfliktów i wojen.

     Jako dla katolika żałosne jest dla mnie to, że studiując Pismo Święte, stanowiące przecież podstawę naszej wiary, natrafiamy w nim na tak dużo wątpliwości, że dla wielu lepiej jest go nie poznawać. I głównym źródłem frustracji jest „dopożyczony” z judaizmu Stary Testament.

    • Fundamentem KRK jest Nowy Testament.
     A ten był w każdym polskim katolickim domu – oczywiście, jeśli ktoś tego chciał.

     U mnie w domu rodzinnym był (jak tylko daleko potrafię sięgnąć wstecz pamięcią).
     Nie stulaj więc tu ‚Peryskop’.

     A to twoje odkrycie ze św. Pawłem to pewnie sprzed ok. 2 lat z publikacji meilowej p. M. Głogoczewskiego.

    • ex student

     „1229 r. – papież Grzegorz IX zakazał czytania „Biblii” pod sankcją kar inkwizycyjnych.”

     Było to uzasadnione wysypem szaleńczych różnych herezji w tamtych czasach przez domorosłych interpretatorów Biblii w oderwaniu od magisterium i tradycji Kościoła.

     Z tego potem ostatecznie wziął się protestantyzm i tam tak jest do dziś, ze kazdy dowolnie interpretuje sobie Biblię, bo nie ma „Watykanu”, Urzedu nauczycielskiego i magisterium Kościoła, tylko co najwyzej lokalny pastor, aczkolwiek jest coś takiego jak „teologia prostestancka” wykłądana na uniwersytetach, więc powoli jednak chyba zmierzają w kierunku wyznaczonym przez katolicyzm.

     Trzeba pamiętac, ze Biblia nie jest jakaś mitologią, tylko księgą powstałą w kręgu Kosciołą Katolickiego i jej ostateczny sens mogą determinować tylko osoby do tego wyznaczone w Kściele z tzw. magisterium – urzedzie nauczycieskum na podstawie dziedziczonej z pokolenia na pokolenie tradycji apostolskiej, a ostatecznie sam Papiez, jako widzialna Głowa Kościoła, ew. w porozumieniu z kardynałami.

     Oczywiście w ramach oficjalnej nauki kościoła, na ile jest ona rozpropagaowna, znana i zrozumiała poprzez naukę katechizmu KK, mogą sobie studiować też Biblię i „zwykli” wierni, ale jw. w ramach wykładni KK.

     Bo jeśli abstrahują od tego i traktuja ją jako tekst np. literacko – mitologiczny, to istnieje niebezpieczeństwo zmieniania jej właściwego sensu i przeznaczenia, pozbawienia się właściwego rozumienia i w pewnym sensie zafałszowania jej natury, a nawet w swoisty sposób „ukradzenia” jej Kościołowi…

    • Peryskop

     To niech raczej JB tu nie stula ! (narzecze lokalne)

     Bo o ile fundamentem KRK jest Nowy Testament, to fundament Nowego Testamentu stanowią Ewangelie, Księgi, Listy, Psalmy oraz… Stary Testament.

     Bo przecież od niego „wszystko” się zaczęło.

     Zwłaszcza ocenzurowany Dekalog oraz „wybraństwo”.

     Józef B., Aga, Kapsel, Zenobiust, antymateriałek, Marucha, Marost i jego Tralala wciąż myślą, że Polacy to gęsi i nie potrafią Genesis przeczytać.

     A pogarda i nienawiść świętobliwych lucyferian do dr Marka Głogoczowskiego wynika właśnie z tego, że powiązał wydarzenia opisane w Piśmie Świętym z aktualnymi zjawiskami w świecie i zauważył wiele niepokojących związków przyczynowo-skutkowych.

     Większość z nich to efekty szmuglowanego jawnie i potajemnie draństwa „wybraństwa” – najbardziej rasistowskiej doktryny, jaką wymyślono na Ziemi !

     Jej elementem jest „bezwarunkowe miłosierdzie” – także wobec wrogów, nikczemników, rabusiów, zdrajców, pedofilów, zabójców, gwałcicieli…

     To są właśnie grupy UMIŁOWANE przez Panią Agę, Pana Kapsla, Pana Józefa B, Zena i resztę tej paczki.

     A ja za wykazanie tego przekrętu zostałem przez „miłosierdziowatych” kretów zaliczony do PARCHATYCH heretyków wielbiących PiS, z burą suką na dodatek.

     What Next ?

    • Panie ‚Peryskop’

     Ty oczywiście wszystko wykazujesz – po peryskopowemu – czyli pokrętnie i na własne kopyto.

     Pierwsze kogoś skopiesz, a potem się użalasz, że cię noga boli i każesz innym nad sobą płakać.

    • A tu niżej masz ‚Peryskopie’ fragment swego mentora pana Głogoczewskiego.

     ‚Peryskop’ – ciebie straszliwie drażni Krzyż i stąd masz takich mentorów.
     Stąd tez twoje ataki na mnie, m.in. dlatego, bo w moim avatarze jest Krzyż.

     A to niżej p. Głogoczewskiego w sam raz na teraźniejszy okres czasu.

     Zaadoptowany przez chrześcijan żydowski „Pan Świata” (hebr. Adon Olam), chętnie bowiem przymyka oczy na rozmaite przekręty oraz zbrodnie, w jakich się specjalizują jego „umiłowane dzieci” zwane Narodem Wybranym.

     Ten KOMERCYJNY BÓG, z którym Żydzi i żydo-podobni chrześcijanie zawiązywali kolejne umowy handlowe zwane Przymierzami, obdarza wiernych swą łaską w szczególności gdy mu się złoży odpowiednie, najlepiej krwawe i całopalne ofiary zwane z grecka holocaustami.

     W szczególności ten komercyjny „Pan Świata” (hebr. „Król”, Moloch fig. 2) nader chętnie zaakceptował – w ramach tak zwanego Nowego Przymierza – ofiarę ze swego, specjalnie w tym celu narodzonego z Dziewicy Syna, uważanego przez kler za bezmyślnego „baranka bożego który gładzi grzechy świata”.

     Tę ponurą ofiarę z boga-baranka/człowieka ponoć złożono na przedmieściach Jerozolimy, na wzgórzu o nazwie Golgota, czyli „Czaszka”.

     Rzeczone super-barbarzyńskie ofiary (łącznie z tą na Golgocie) miały na celu tak zamazać obraz rzeczywistości, aby nie nawykłym do logicznego rozumowania ludziom „licznym”, to co podłe wydało się być szlachetne, to co złe było widziane jako dobre, a fałsz nabierał statusu przez nikogo nie kwestionowanej Prawdy.

     Stąd też i Jerozolima już w starożytności stała się wrogiem w szczególności Aten, skąd promieniował na cały antyczny świat anty-jahwistyczny kult Erosa, utożsamianego z dążeniem do Piękna, Prawdy oraz Dobra.

     To erotyczne – bez żadnej przesady – dążenie do piękna szczególnie wyraźnie zostało przedstawione w dialogach Platona „Uczta” oraz „Fajdros”, które odważono się opublikować po polsku dopiero na początku wieku XX-go.

     W tym właśnie okresie odsłonięto w Wiedniu posąg Pallas Ateny, a w Krakowie ukończono budowę nowego lokum Liceum Nowodworskiego (d. św. Anny), w którego hallu znalazła się inskrypcja „Semper in altum” – ‘zawsze wzwyż’.

     Do tego liceum chodził w latach 1880-tych mój dziadek z głogoczowskich chłopów, do tej samej klasy co młody Estraicher, Mehoffer, Rydel oraz Stanisław Wyspiański na którego pomniku, odsłoniętym w Krakowie w 1982 roku, bogini Pallas Atena prowadzi korowód postaci z jego dramatów– fot. 3:”

    • Kapsel

     Panie Józefie,jak ja o tym właśnie chciałem rozmawiać czyli o „wybraństwie” to w tri miga śmiertelnie podpadłem Peryskopowi bo w zaproponowanej rozmowie …..nie wymieniłem p.Głogoczowskiego !!!

     http://www.monitor-polski.pl/loza-bnai-brith-polin-a-prof-hartman/comment-page-2/#comment-61870

     ukuł sobie Peryskop stereotyp na Kapsla z senatorem Freedmanem ,tak jak u Pana z MN a teraz kuje następny bo nas kładzie do wora z …. Marucha, Marost….potem będzie to włóczył przez kilka dni pod różnymi wątkami bo dobrze wie że …Osoba i Czyn ..i oczywiście jego zasługa w rozszyfrowaniu słynnego artykułu….

     i jak tu nie lubić Peryskopa ? 😀

     nie da się 😀

    • nemo

     Jak to jest, że Kościół zmienia dekalog tzn. W Biblii jest inaczej a wedlug katechizmu jest inaczej?

     Kapsel-zrób proszę analizę tego:

     – Dekalog wg Katechizmu Kościoła Katolickiego;
     Wydawnictwo Pallottinum – Poznań 1994

     1. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną.

     2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.

     3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

     4. Czcij ojca swego i matkę swoją.

     5. Nie zabijaj.

     6. Nie cudzołóż.

     7. Nie kradnij.

     8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

     9. Nie pożądaj żony bliźniego twego,

     10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

     – Dekalog wg Biblii Tysiąclecia, wydanie IV;
     Wydawnictwo Pallottinum – Poznań 1996

     1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

     2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko (…) nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy mnie nienawidzą (tzn. nie zachowujących Drugiego Przykazania /2./ – podkreślenie)…

     3. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy…

     4. Pamiętaj o dniu szabatu (dniu siódmym – podkreślenie), aby go uświęcić…

     5. Czcij ojca twego i matkę twoją…

     6. Nie będziesz zabijał.

     7. Nie będziesz cudzołożył.

     8. Nie będziesz kradł.

     9. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa…

     10. Nie będziesz pożądał (…) żony bliźniego twego (…) ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

     Wobec powyższego to chyba oczywiste dlaczego nie pozwalał czytać Biblii.

     (niestety nie udało mi się wstawić tu tabelki-byłoby bardziej czytelne)

    • nemo

     Kapsel-w podanym przez Ciebie odnośniku jest tyle demagogi,że być może umknęło mi odniesienie się autora do Synodu w Tuluzie 1229 i zakazie czytania Biblii dokonanego przez papieża Grzegorza9 ,a może taki był cel tego wywodu.

     Proszę jeśli łaska,przeklej stosowny fragment.

     Z góry dziękuję

     -nie chcemy wszak żebym błądził

    • ex student

     nemo – kwestia tego „starego” przykazania była tu co najmniej kilkakrotnie dyskutowana, więc musisz sobie przejrzeć archiwa…

     A zasadniczo chodziło o to, by kultu Boga jedynego się sprowadzać do czci jakiegoś fetysza, jak to było powszechne w religiach ludów okalających starożytny Izrael (a i takie ciągoty były w samym izraelu – kult złotego cielca…)

     z CHWILĄ ROZPOWSZECHNIENIA SIĘ CHRZEŚCIJAŃSTWA NA CAŁY „CYWILIZOWANY ŚWIAT” I ZNIKNIECIA POGAŃSTWA STAŁO SIĘ JASNE, ZE TO STARE PRZYKAZANIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE W NOWYCH WARUNKACH, stąd też nastąpiła zmiana w nauce katechizmu i dekalogu.

     A sens tego przykazania jest ukryty tak naprawdę w przykazaniu 1, bo czym innym jest uczynienie rzeźby, obrazu, fetysza, jak nie „powołaniem” jakiegoś „cudzego boga”? Tak wiec owo 2gie „znikniete” przykazanie to było tylko uszczegółowienie 1go najważniejszego, potrzebne w czasach głębokiego pogaństwa.

     Dzis tego rodaju postawy i styl myślenia (czynienie rzeźby, obrazu tego, co jest na niebie wysoko…, itd.) mozemy znaleźć tylko u jakichś ludów oddzielonych od wpływów cywilizacyjnych z archaicznymi formami religijności i tam byc moze należałoby wprowadzić tę „starą” formę dekalogu.

     co do zakazu czytania Biblii to masz tu:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65421

    • ex student

     upssss – powinno byc „…kultu Boga jedynego nie sprowadzać…”

    • Kapsel

     Podałem przecież link do tego tematu

     Czy Kościół katolicki zabraniał czytania Biblii?

     Aż do wieku XI tłumaczono i kopiowano księgi Pisma Świętego bez ingerencji ze strony Magisterium Kościoła. Dopiero w związku z pojawiającymi się średniowiecznymi ruchami heretyckimi katarów, waldensów i albigensów pod koniec XII i w XIII wieku wprowadzono ograniczenia w posługiwaniu się przekładami biblijnymi na języki narodowe. Nieufnie patrzono również na prywatną lekturę Biblii w obawie przed niewłaściwymi interpretacjami. Zastrzeżenia te nie były jednak powszechne i dotyczyły pewnych terenów Francji, Aragonii i Hiszpanii. W XIV wieku podobne obostrzenia pojawiły się lokalnie w Niemczech, a na początku XV w Anglii w związku z rozpowszechnianym tłumaczeniem Biblii przez Jana Wiklifa (zm. 1384).

     Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nie wprowadzono zakazu czytania Biblii w ogóle. Intencją kościelnych i świeckich prawodawców było przede wszystkim uchronienie wiernych przed heretyckim wykładem ksiąg świętych. Świadczy o tym istnienie w średniowieczu licznych przekładów Biblii na języki narodowe, z których niektóre posiadały nawet oficjalną aprobatę kościelną. Biblia w tym okresie stawała się coraz popularniejsza, i to nie tylko za sprawą ruchów heretyckich przygotowujących grunt pod reformację, ale także pod wpływem działalności zakonów żebraczych. W swoim nauczaniu autorytety Kościoła podkreślały pożytki płynące z kontaktu wiernych ze słowem Bożym, głoszonym i wyjaśnianym podczas liturgii i katechezy[4].

     Jak widać z przeprowadzonej wyżej analizy tekstów źródłowych, nie może być mowy o zabranianiu wiernym czytania Pisma Świętego przez Magisterium Kościoła. W różnych okresach historii Kościół katolicki nakładał pewne ograniczenia na prywatną lekturę Biblii, głównie w tłumaczeniu na języki narodowe, ale czynił to z troski o właściwy przekaz objawionych w Biblii prawd wiary. Ograniczenia te nie zawsze miały charakter powszechny. Kategoryczny zakaz czytania Pisma Świętego odnosił się wyłącznie do tłumaczeń i wydań heretyckich oraz innowierczych. Powtarzanie obiegowej opinii o zabranianiu przez Kościół czytania Biblii bez tych istotnych uściśleń jest po prostu mijaniem się z prawdą.

     http://wroclaw.biblista.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=452:czy-kocio-katolicki-zabrania-czytania-biblii&catid=24:teksty

     Kapsel-w podanym przez Ciebie odnośniku jest tyle demagogi,

     no to do roboty i oddemagować !!!! 😀

     „A to twoje odkrycie ze św. Pawłem to pewnie sprzed ok. 2 lat z publikacji meilowej p. M. Głogoczewskiego.”

     Panie Józefie, no przecież wszyscy heretycy zawsze wiedzą najlepiej 😀

    • Peryskop

     Można megabajty przytaczać na okrągło.

     A jak padają argumenty, to jeszcze raz. I jeszcze.

     „…W różnych okresach historii Kościół katolicki nakładał pewne ograniczenia na prywatną lekturę Biblii, głównie w tłumaczeniu na języki narodowe, ale czynił to z troski o właściwy przekaz objawionych w Biblii prawd wiary. Ograniczenia te nie zawsze miały charakter powszechny…”

     Proszę skonfrontować tę frazę z definicją cenzury prewencyjnej, stosowanej w każdym systemie totalitarnym, oraz odnieść do metod „poprawności politycznej” panującej obecnie.

     Warto też powrócić do roli faryzeuszy „uczonych w Piśmie”, którzy mieli moc interpretowania co czeba i jak czeba.

     A współczesny efekt tych poplątań mamy w wyjaśnieniach ks. prof. Waldemar Chrostowskiego dlaczego NIEMOŻLIWY jest dialog z judaizmem.

     Do niedawna tekst wywiadu był tu:

     http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/&sa=U&ei=rUFSUeTZE6fDigKu0oGABA&ved=0CCIQFjAC&usg=AFQjCNHtNNXGoRIw12Zsi9a6vIGDuHSlvw

     – a dziś ?

     „Nie znaleziono
     Przepraszamy, ale strona, której szukasz, nie mogła zostać znaleziona. Być może uda Ci się ją wyszukać?”

     No to może tu:

     …Ks. prof. Waldemar Chrostowski … że nic
     konstruktywnego nie wynikło i nigdy nie wyniknie z “dialogu z judaizmem”. Za: Nasz Dziennik, Poniedziałek, 17 września 2012, Nr 217 (4452) …

     http://www.bibula.com/%3Fp%3D60938&sa=U&ei=UUJSUZzyMq_EiwKahIG4DQ&ved=0CCEQFjAC&usg=AFQjCNEGCV1CzRMptJgQwvJQ8jgLFQf5Iw

     „404 Not Found”

     No to może u źródła:

     Poniedziałek, 17 września 2012, Nr 217 (4452). pierwsza strona · Numer wydania 217 (4452). POLSKA. Gorzka cena arogancji; Prowokacja wymierzona w Papieża…

     http://www.naszdziennik.pl/wp/10105,prowokacja-wymierzona-w-papieza.html&sa=U&ei=_EJSUfG0B4eqiALfjYGoAg&ved=0CBcQFjAA&usg=AFQjCNERYbjVc9Ikfg4OTICymRFW1RJH8g

     „Przepraszamy!
     Wybrany zasób nie istnieje lub nie jest w tej chwili dostępny.
     Prosimy o wyrozumiałość.
     Powrót do strony głównej”

     ===

     No to jak dialog chrześcijaństwa z judaizmem ma
     postępować, jeśli wypowiedzi znawcy przedmiotu zniknęły jak kamfora ?

    • nemo

     Kapsel-dzięki serdeczne za wklejenie tego fragmenciku, ale w dalszym ciągu nie znalazłem w nim żadnego odniesienia do:

     Synodu w Tuluzie 1229r. i formalnego zakazu czytania Biblii, dokonanego przez papieża Grzegorza9.

     „Aż do wieku XI tłumaczono i kopiowano księgi Pisma Świętego bez ingerencji ze strony Magisterium Kościoła.”

     Ok.zbliżamy się do roku 1229,

     a następnie znowu ogólnik, zręcznie pomijający ZAKAZ CZYTANIA BIBLII wydany przez papieża Grzegorza9

     „pod koniec XII i w XIII wieku wprowadzono ograniczenia”

     czyli ZAKAZ CZYTANIA BIBLII w 1229 WYDANY PRZEZ PAPIEŻA GRZEGORZA9

     nazywasz idąc za autorem :
     WPROWADZENIEM OGRANICZEŃ pod koniec XII i w XIII wieku -niezwykłe,

     najbliższe z możliwych, ZBLIŻENIE się do roku 1229 i pominięcie formalnego zakazu.

     ZNAKOMITA MANIPULACJA

     Następna data którą przytacza autor, to data śmierci Jana Wiklifa (zm. 1384) w związku z jego tłumaczeniem biblii-GRUBO PO WYDANIU ZAKAZU CZYTANIA (1229)- w związku z rozpowszechnieniem jego tłumaczenia na początku XV w. czyli ok.300 lat później.

     Proszę, powiedz mi, jakie znaczenie ma data śmierci Jana Wiklifa 155 lat po WYDANIU ZAKAZU CZYTANIA BIBLII PRZEZ GRZEGORZA9(1229),
     jeżeli nie socjotechniczną manipulację,której nie powstydziłyby się najbardziej reżimowe agencje.

     Co do demagogii (od demonów Goga i Magoga)to zdanie „Aż do wieku XI tłumaczono i kopiowano księgi Pisma Świętego BEZ INGERENCJI ze strony Magisterium Kościoła.” jest przykładem demagogii (oczywistej)bo jest nie weryfikowalne, chyba, że wypłynęłyby jakieś nie spalone pisma(tajemnice Watykanu),zaprzeczające takiemu twierdzeniu,ale wtedy okazałoby się ono po prostu kłamstwem.

     Mam nadzieję,że nie odbierzesz tego jako atak personalny, „…ale…biję się o Prawdę…”.

     -a co do tego:”„A to twoje odkrycie ze św. Pawłem to pewnie sprzed ok. 2 lat z publikacji meilowej p. M. Głogoczewskiego.””-nie mam pojęcia o czym mówisz? i dalej w związku z tym to:”Panie Józefie, no przecież wszyscy heretycy zawsze wiedzą najlepiej :-D”-chyba nie do mnie.

     Pozdrawiam

    • pola

     Sens Biblii zaczęto przeinaczać i tłumaczyć wedle własnych potrzeb z błedami teologicznymi.Dlatego lokalne synody zakazywały czytania takich Biblii.
     Nigdy nie było w Kościele zakazu czytania Biblii.

    • ALFA

     @pola zgadzam się z tobą .Biblia jest pisana od wieków dla owieczek.Co wiek to inna interpretacja biblii.Pranie mózgu.
     Oj Kapsel i JB dadzą mi popalić.A niech sobie ulżą.

    • pola

     Alfa ,czegoś nie zrozumiałaś.W skład Biblii wchodzą księgi Starego i Nowego testamentu.

     2. Wszystkie księgi Pisma Świętego – 66 ksiąg (39 Starego Testamentu i 27 Nowego Testamentu) – tworzą harmonijną całość. Jeden natchniony autor nie może przecież przeczyć drugiemu, albowiem jeden boski Umysł natchnął wszystkich pisarzy Biblii. Gdyby na przykład apostoł Jan napisał coś, co byłoby sprzeczne z wcze­śniej spisanymi, natchnionymi trzema ewangeliami, to jego księga nie mogłaby się znaleźć w zbiorze biblijnych ksiąg natchnionych.

     http://pismoswiete.republika.pl/art/polok/apokryfy.html

    • ALFA

     @pola nie będę dyskutować bo dla mnie to pranie mózgu. Bez odbioru.

    • Kapsel

     „Mam nadzieję,że nie odbierzesz tego jako atak personalny, ”

     oczywiście że nie

     😀 ”-chyba nie do mnie.

     nie to nie do nemo ,to jest wpleciona wymiany zdań do Pana Józefa.

     Bywaj zdrów i Ty …nemo.

    • Peryskop

     Kapsel 26 marca 2013 at 20:30
     „…Oczywiście że Cię miłujemy Drogi Peryskopie,bo gdyby było inaczej wołali byśmy….Jesteś super,jesteś GIT !!! a tak krok , po kroku ale jednak staramy się aby Ci pokazać że to co robisz to….PARCHACTWO !!!”

     Czy nie chutzpiarsko przewrotna to interpretacja miłowania ?

     Jeśli w ramach biblijnego „miłowania” trydencki Kapsel wrzuca mnie do PARCHACTWA za krytykę anty-narodowościowej propagandy Józefa B., czy za wykazanie błędu Pana Stanisława Papieża przez organizowanie prelekcji „patriotyczno”-„katolickich” w klubie „Masada”.

     Wstyd i hańba Panie Kapsel !

     Ja bardzo dziękuje za takie trydenckie „miłowanie”.

     Czy nie czas od-odwiesić się z Monitora Polskiego ponownie ?
     Zenobiust też tego odbicia próbował ale mizernie mu poszło 😀

    • Totalsky No Problemsky

     Żyjesz przeszłościa, p. Peryskop; gdybys znał kobiety (a sądze, że ich nie znasz, i ze twoja postawa wynika – byc może – z jakichs tam zadawnionych kompleksów na ich punkcie), to bys wiedział, że One tak maja, że pamietaja – i każdy normalny facet to rozumie (no nie, przesadziłem: nie rozumie, ale akceptuje, no bo przeciez One sa po to, żeby je kochać za całokształt:-); zachowujesz sie jak rozkapryszony gówniarz, taki duzy chłopczyk w krótkich majtkach, rozwalsz wszystko i wszystkich wokół siebie; masz ty w ogóle jakichs przyjaciół, dobrych znajomych, ludzi ci życzliwych? przypuszczam, że wątpię! rozpieprzyłeś juz tego bloga do szczętu – boli mnie to (bo lubiłem tego bloga), ale przyznaję ci, z bólem serca, medal „za skutecznośc”;jestem dzis wieczorem w nastroju wojowniczym, ale jednak musze byc rozsądny, bo jutro czas do pracy, więc powinienem lada kwadrans odpuścic te pyskówki; a kiedy ty śpisz? kiedy pracujesz? – przeciez to jest fizycznie niemożliwe, żeby walic posty przez kilkanaście godzin na dobę, a potem iśc do pracy: więc – ergo: albo nie pracujesz (żaden wstyd!), ale przesiadywanie na tym blogu to jest twoja praca…; w sumie to żal mi ciebie…;

    • Aśka

     TNP: „rozpieprzyłeś juz tego bloga do szczętu – boli mnie to (bo lubiłem tego bloga),”

     Lubiłeś?

     Tylko, że Peryskop był tutaj od początku tego bloga. A lubiłeś, przecież.

     To tej całej fory nie było wcześniej.

     Nielogiczne wnioski wyciągasz Problemsky.

    • Totalsky No Problemsky

     sorry, kobieto(?) czyżbys sugerowała, że Peryskop jest jak Bóg Stworzyciel?: jam jest ten, który jest? I’m not impressed 🙂

    • Aśka

     Czemu trollstwo zwyczajowo wkłada w usta coś, czego się nie powiedziało?

    • Totalsky No Problemsky

     W swoim życiu spotykałem (dzięki, Szanowna Opatrzności!) dużo bardziej inteligentne kobiety, niz ty; ale jakos tak nie sądzę, żebys naprawde była kobietą, Asiu (moze nawet: „Grodzka”):-)

    • Peryskop

     Aśka, nie tylko że nam wsadzają nie nasze, to jeszcze pomiatają człowiekiem jak psem.

     Im większe tałatajstwo tym się bardziej wywyższa.

     To oparte jest na Talmudzie, niestety,

    • Aśka

     Ale po tym ich też poznajemy 🙂
     Dla mnie opinie prostaków nie mają znaczenia. Przejmowałabym się, gdyby to poczciwi ludzie mówili o mnie źle.

    • Peryskop

     A ja wyzwiska od hołoty odbieram wręcz jako swoiste komplementy 😀

     Nie są tak miłe jak te normalne, ale c’est la vie !

    • Aśka

     Tak, to sygnał, ze się stoi nie po ich stronie. Jak z tymi medalami. W obecnej Polsce wstyd jest być odznaczonym. To swoiste piętno.

    • I rzekł ‚Peryskop’ sam do siebie i o sobie:

     „Peryskop
     26 marca 2013 at 23:48

     Aśka, nie tylko że nam wsadzają nie nasze, to jeszcze pomiatają człowiekiem jak psem.

     Im większe tałatajstwo tym się bardziej wywyższa.

     To oparte jest na Talmudzie, niestety,”

    • Peryskop

     Józef Bizoń 27 marca 2013 at 00:05
     „…… To oparte jest na Talmudzie, niestety,”

     Jak dobrze puknąć, to kret Talmudu nie odpuści.

    • Odwiesić z Monitora przydałoby się ciebie ‚Peryskop’,
     bo przyczepiłeś się do niego jak rzep psiego ogona.

     A do PARCHACTWA sam się zakwalifikowałeś – czego dałeś tutaj bardzo liczne dowody – nawet w tym twoim wpisem wyżej.

     A gdzie ty Peryskop widzisz u mnie te
     „anty-narodowościową propagandę”.
     Który naród masz tu na myśli?
     No i od kiego podawanie PRAWDY jest propagandą i do tego antynarodową?

    • Peryskop

     „No i od kiego podawanie PRAWDY jest propagandą i do tego antynarodową?” – pyta filuternie a przewrotnie JB.

     A od 1928 roku.

     Gdy Edward Bernays napisał książkę pt. „Propaganda”, w której poradził kilka rzeczy, m.in. jak się załatwia aby ludzie CZĘŚĆ PRAWDY uznawali za „CAŁĄ PRAWDĘ”.

     I to jest dokładnie to co chce osiągnąć kret z Boguchwały.

    • Totalsky No Problemsky

     Z całym szacunkiem dla p. Bernays’a – nie czytałem; przyznaje sie bez z bicia ;-); inna sprawa,że wujek Google umożliwia w dziesiejszych czasach „przeczytanie” wszystkiego; niedomówienia, insynuacje, prowokacje, szpanerstwo intelektualne…. mów do mnie jeszcze, a może sie zmobilizuje i jakąs dysertacje napiszę, parapsychologiczną, o „współczesnych aberracjach świadomościowych, generowanych poprzez sieć www.”; a swoja droga – pozostaje ciągle aktualnym pytanie o to (wyczytałem na którymś z blogów), kto od kogo jest zależny: Monitor od Peryskopa, czy odwrotnie?

    • Peryskop

     Totalsky No Problemsky 25 marca 2013 at 01:26
     „Ja pierdzielę! Koleś ma archiwum lepsze, niż KGB w swoich najlepszych czasach!…”

     http://www.monitor-polski.pl/choroby-serca-i-ukladu-krazenia-a-medycyna-komorkowa-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-1/#comment-64939

     Idź spać Problemsky.

     I nie śnij o ułudzie potęgi, że niby wszystko możesz przeczytać. Bo to każdy pisaty dziś może.

     Gorzej ze zrozumieniem.
     Jeszcze trudniej z analizą.
     A z aplikacją to już koszmar !

     W zamian walnij sobie piwko albo coś…

     Przechodzenie obok Czarzastego intelektem nie zaraża.

     I zastanów się nad tym, co Ci Aśka poradziła.

    • Totalsky No Problemsky

     „chodź, poprawię ci pieluszkę, i podrapie cię za uszkiem”; aż mi wstyd, za męski ród, że taki jeden, w sumie facet, może byc aż tak dziecinny; ty idź juz spać, co? bo ja idę – bo nikt mi nie płaci za pisanie postów na tym blogu; sayonara, zboczeńcu!

    • Peryskop

     „Ja pierdzielę!” © Problemsky

     Pierdzielisz, i to żałośnie.

    • ex student

     ” kto od kogo jest zależny: Monitor od Peryskopa, czy odwrotnie?”

     Masz tu odwieczny problem – „nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa” 😉

    • Peryskop

     monitorpolski 25 Marzec 2012 o 10:35 am

     „“Odwracacze” nie poświęcaliby swojego czasu gdyby nie było od czego odwracać uwagi. Ale widać, że ich robota idzie na marne – blog wcale nie traci na poczytności! A to dzięki klasie komentujących.”

    • Peryskop

     A propos te wypowiedzi Marka z 25 Marzec 2012.

     Czy są gdzieś na Monitorze PL jakiekolwiek komentarze JB (poza wywiadem dot. przekrętów prywatyzacyjnych w Boguchwale oraz aferą sfałszowanych „tez” niby z książki „Osoba i czyn”) wolne od mono-anty-PiSowskiej propagandy i personalnych ataków na swoich oponentów ???

    • O tych personalnych atakach na swoich oponentów to oczywiście Peryskop piszesz o samym sobie.

     Mam bawić się w psa ogrodnika
     co sam nie zje i drugiemu nie da?
     Albo pisać konfabulacyjne tasiemce
     tak jak ty ‚Peryskop’?

    • A możesz wskazać, w którym miejscu tak jest
     na mojej witrynie

     http://jozefbizon.wordpress.com/ i jej podstronach

     jak to piszesz?
     Oczywiście – i to w miarę szybko zanim zaczniesz podróżniku podróżować do Rzeszowa, bo wówczas będziesz miał o wiele mniej czasu.

    • Ps.
     Peryskop!
     To wyżej to do ciebie.

    • Widzisz Peryskop
     ile musisz wydobyć z siebie plwocin na tego jak powiadasz kreta z Boguchwały – a ty myślał, że to tobie pójdzie tak gładko.

     Musisz wejść w tryb oszczędny – bo co będzie jak ci ‚Peryskop’ plwocin zabraknie?
     Cała twoja robota pójdzie na marne.

    • Myśląca Gaja

     Dostrzegam, że ktoś ma wyraźny sentyment do piosenki o Lubartowie …

     Jakieś wspomnienia z dzieciństwa? 🙂

    • Kapsel

     Peryskop,nie chrzań mi tu o…… liście mailowej „Wykluczonych” razem m.in. z agentem…..bo ja tego tematu nie znam a i według Twojej wersji znać nie chcę.
     …… Wrzucono i mnie do tego grona….a to dlaczego wrzuciłeś i mnie do jakichś swoich kontaktów tak że mój mail poszedł w świat !!!! Do tej pory zawsze sam wybierałem i decydowałem z kim chcę rozmawiać aż tu nagle dostaję maile z jakimiś fragmentami rozmów,bądź z materiałami o które nigdy nie zabiegałem ani się nie starałem a to wszystko od czasu jak zgodziłem się abyś dostał do mnie kontakt.
     Po jaką cholerę to zrobiłeś ??????
     Pewnie po to aby móc w którymś momencie tym manipulować na swój urojony sposób !!!

     „Jeśli w ramach biblijnego „miłowania” trydencki Kapsel wrzuca mnie do PARCHACTWA za krytykę anty-narodowościowej propagandy Józefa B., czy za wykazanie błędu Pana Stanisława Papieża przez organizowanie prelekcji „patriotyczno”-”katolickich” w klubie „Masada”.”

     Bardzo nie skromnie, ale przypomnę że to jest odwrotnie.To My zostaliśmy do tego worka wrzuceni przez Ciebie w przódy. 😀

     „za krytykę anty-narodowościowej propagandy Józefa B.”

     czyli konkretnie za co ?

     że był sercem i duszą w Prawdziwej Solidarności i parchatki musieli użyć aż stanu wojennego aby odebrać to co sobie zaplanowali a co dzięki takim ludziom jak Pan Józef mogło przejść w ręce Narodu Polskiego dla dobra wszystkich ?
     że się nie poddał do dzisiaj ?
     że poświęcał czas i trud aby napisać do Sądu Najwyższego PROTEST który przypomniałem ?
     że dusił w zarodku zjawisko które dzisiaj jest posłem w sejmie ? ,też przypomniałem
     że się nie poddał i publicznie ujawnił machlojki i manipulacje wobec swojego zakładu pracy , jest o tym film !
     że mając świadomość i jasność umysłu w tropieniu i ujawnianiu parchackich mechanizmów wykonał tytaniczną wprost pracę jak dla jednej osoby-ku przestrodze i dla nauki wszystkim Polaków ?
     że mając doświadczenie stanu wojennego ostrzega o nie bezpieczeństwach do wyjścia na ulice ?
     że promuje na swojej stronie też materiały o wojnie informacyjnej i ogromnej potrzebie edukacji ?
     że broni wizerunku JP II i KK bo jest pomny nauki wielkich Polaków jak R.Dmowski i F.Koneczny czy o.M.Krapiec ?
     że pamięta co dały wszystkie powstania ?
     że…..

     Ukułeś sobie Peryskop , stereotyp że Pan Józef jest przeciwnikiem MN a to nie prawda bo swoje uwagi wypowiedział już po Marszu i były one uwarunkowane tym co wykazałem wyżej !
     Pan Józef podaje przykład Węgier,a to znaczy ze nie boi się pokojowych manifestacji,natomiast chucha na zimne , może zbyt przesadnie ale tylko chucha , robi to w Dobrej Wierze i może być anty-narodowcem tylko w urojonej głowie…taka idea fix !

    • Peryskop

     Kapsel: „Pan Józef … chucha na zimne , może zbyt przesadnie ale tylko chucha , robi to w Dobrej Wierze …”

     Ci z Targowicy też tylko chuchali w Dobrej Wierze.

     I tez może zbyt przesadnie…

     A o działalności JB już dawno słyszałem i dlatego wystąpiłem z inicjatywą, żeby się z nim spotkać osobiście w Boguchwale.

     Nabrałem się na zaufanie.

     Ale ocucił mnie wściekły atak JB po 11.11.2012 na MN, MW i ONR. A także na mnie i Aśkę za obronę tych inicjatyw. Wyzwiskami jakie sypnął pogrążył się nie tylko w moich oczach. Bo czy tak postępuje człowiek uczciwy ? katolik ?

     Więc nie podpinaj JB pod wielkich Polaków, jak R. Dmowski i F. Koneczny czy o. M. Krąpiec, bo mieszasz mydło z powidłami.

     Teraz zastanawiam się jaki FAKTYCZNIE cel miał protest z 2003 roku do Sądu Najwyższego jeśli JB jest rzeczywiście takim znawcą prawa jak nam tu podaje, i skoro zatem wiedział, że rozpatrzenie tamtego protestu nie leżało ani we właściwości SN, ani w jego kompetencjach ustawowych.

     Swoje protesty adresowałem do Prezydentów RP, Premiera, Ministrów, Episkopatu Polski, Fundacji Helsińskiej…

     Bo przecież Pan Józef Bizoń nie ma monopolu na protesty, patriotyzm, poświęcenie, wygrywanie procesów sądowych. Choć jego postępowanie wykazuje, że tak mu się wydaje.

     Zapytaj o co mu chodziło w 2003 roku, a ja się zdrzemnę.

    • Peryskop

     Aha, i JB nie ma też monopolu na Solidarność, ani na pomaganie innym.

     Dlatego wyzwiska i plugawe komentarze pod adresem moim, Aśki i dr Głogoczowskiego są zwykłą nikczemnością.

     Niestety.

    • Za to ty ‚Peryskop’ (MAC)IE(JU) PO(KO)RA
     masz monopol u na blogu Pana Marka na rzucanie twierdzeń bez pokrycia w faktach i kalumnii pod moim adresem.

     Dostałeś na to przyzwolenie od Pana Marka?

    • Peryskop

     monitorpolski 25 Marzec 2012 o 10:35 am
     “Odwracacze” nie poświęcaliby swojego czasu gdyby nie było od czego odwracać uwagi. Ale widać, że ich robota idzie na marne – blog wcale nie traci na poczytności! A to dzięki klasie komentujących.

     http://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/24/zamach-stanu-w-chinach-cd-wydarzenia-i-komentarze/#comment-85241

     Czy bura suka jest komentująca ?

     Czy najlepiej odbudowywać „polskie elity” w krakowskim klubie MASADA – z symbolem syjonizmu ?

     A zwłaszcza elity tzw. „szczeropolskie” – a jakże !

     Dla jasności – gromiąc Marsz Niepodległości oraz inne podobne inicjatywy patriotyczne.

     No i z podparciem tej chutzpy PROTESTEM z 2003 r. do Sądu Najwyższego – może kto się na to nabierze?

     A może najlepiej odbudowywać „polskie elity” w monotematycznym anty-PiSowskim Sursum Corda ?

     Tu w doskonałej analizie Rabarbarek szczegóły o co w istocie chodzi Józefowi B. i jego grupie:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65485

     Jak JB ma jeszcze czelność grozić mi sądem ?

    • Ja nie grożę.

     Ja to najzwyczajniej w świecie uczynię!

     Paniał czy nie paniał nie przebierający w środkach orędowniku PiS-u?

     A jeśli chodzi o monotematyczność to warto sprawdzić to to tu

     http://jozefbizon.wordpress.com/opracowania-matrix-ue-2002/

    • Ps.

     Dzięki specyficznym komentującym to zdaje się, że największą poczytność ma Onet.

     „Peryskop’

     twoje dowody na twoje twierdzenia i twoje racje sprowadzają się do:

     kto mocniej i bardziej siarczyście przeklnie na drugiego ten ma rację.

     No i rzeczywiście masz tu tego sporo swych wielbicieli.

    • Peryskop

     Józef Bizoń 28 marca 2013 at 04:10
     „Ja nie grożę. Ja to najzwyczajniej w świecie uczynię! Paniał czy nie paniał nie przebierający w środkach orędowniku PiS-u?”

     JB nie grozi, ale ma już nawet gotowca z 2003.

     Adres ten sam, bo Sąd Najwyższy robi wrażenie.

     Uaktualnić tylko datę, Biedronia na Peryskopa,
     i zarzut zmienić na „nie przebieranie w środkach w orędowaniu z PiS”. To wystarczy.

     A jako uzasadnienie przekleić opis wizyty Jarosława Kaczyńskiego u Batorego w 2005.

     Na świadka zapodać burą sukę z Boguchwały.

     A materiały z Susrsum zachować na apelację.

     I jakoś to będzie 😀

    • Peryskop

     Jak to będzie to się niebawem boleśnie przekonasz na własnej skórze!

    • A zgadnij Peryskop o co mi chodziło organizując w Rzeszowie trzy edycje 2-semastralnego Studium Edukacji Narodowej i 6-ciomiesięczne Studium Edukacji Samorządowej (gdzie i również i ja prowadziłem wykłady).

    • Kapsel

     „Ci z Targowicy też tylko chuchali w Dobrej Wierze.”
     No !!! ,to jest,naprawdę super porównanie !

     „Więc nie podpinaj JB pod wielkich Polaków, jak R. Dmowski i F. Koneczny czy o. M. Krąpiec, bo mieszasz mydło z powidłami.”
     Ten komentarz to faktycznie pomieszanie bo ja wyraźnie powiedziałem….. bo jest pomny nauki wielkich Polaków jak R.Dmowski i F.Koneczny czy o.M.Krapiec ?

     „Swoje protesty adresowałem do Prezydentów RP, Premiera, Ministrów, Episkopatu Polski, Fundacji Helsińskiej”…..mam nadzieję że nie zapomniałeś Peryskop o eskimosach i na Berdyczów…

     „Aha, i JB nie ma też monopolu na Solidarność, ani na pomaganie innym.”
     Też tak myślę że monopolu to on nie ma ale ma poparcie takich jak Pan Zdziwiony który wówczas był razem z Panem Józefem ramie w ramię (Prawdziwa Solidarność)tak jak My wszyscy z Tobą Peryskop jeszcze nie tak dawno,a dzisiaj MY dalej jesteśmy RAZEM tylko Ciebie zabrakło, bo teraz stoisz po przeciwnej stronie ! i jak widzę to się bardzo starannie rozwijasz w tym przeciwieństwie.!

     Zdziwiony powiedział/a
     2012-10-31 (środa) @ 21:15:26

     Re. 306:

     Panie Józefie Bizoń, dewiza Pana: “Prawda i Wolność ponad wszystko” jest również Pana zrozumiałą rzeczywistością.
     Serdecznie gratuluję.

     Chwała PANU!

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/#comments

     Pan Zdziwiony nigdy nie odmówił mi pomocy gdy go poprosiłem o wstawienie komentarzy gdy byliśmy zabanowani.

    • Kapsel

     tutaj dowód na pomoc Pana Zdziwionego gdy wstawił mój komentarz który był w moderacji a potem był wycięty i skasowany
     Zdziwiony powiedział/a
     2012-10-30 (wtorek) @ 23:27:53

     Kapsel powiedział/a
     Twój komentarz oczekuje na moderację.
     2012-10-30 (wtorek) @ 15:28:56

     http://marucha.wordpress.com/2012/10/26/papiez-jan-pawel-ii-a-judaizm/#comment-207066

    • Peryskop

     Kapsel: 27 marca 2013 at 19:56
     „Więc nie podpinaj JB pod wielkich Polaków, jak R. Dmowski i F. Koneczny czy o. M. Krąpiec, bo mieszasz mydło z powidłami.”

     Kapsel: „Ten komentarz to faktycznie pomieszanie bo ja wyraźnie powiedziałem….. bo jest pomny nauki wielkich Polaków jak R.Dmowski i F.Koneczny czy o.M.Krapiec ?”

     Skoro JB jest „pomny nauki wielkich Polaków”, a robi nie tak jak oni nauczali, lecz stara się dławić i ośmieszać polskie inicjatywy narodowościowe – to czy owa „pomność” nie jest podpinaniem JB pod wielkich Polaków ?

     Kapsel: „zapomniałeś Peryskop o eskimosach i na Berdyczów… ”

     Nie, nie zapomniałem.
     Tam nie wysyłałem, bo uznałem że to nie ma sensu.

     Jedną z moich interwencji – do prezydenta Kwaśniewskiego, z ostrzeżeniem przed skutkami inwazji na Irak – zalinkował tu na MP przez nieuwagę Zenobiust POkrywka chcąc mnie ośmieszyć i skompromitować. Ale właśnie tym strzelił sobie wtedy znacznie wyżej i boleśniej niż w stopę 😀

     Pana Kapsla i Pani Agi tu na MP wtedy nie było, więc nie znacie detali, a rzucacie oszczerstwa.

     Lecz Józef B. śledził bloga MP. Zatem DOSKONALE wie, ale milczy jak bura suka, bo tylko on chce mieć tu „monopol na patriotę i społecznika”.

     A ja jestem skromny i np. nie rozsyłam fotek z mszy w jakich uczestniczyłem – w odróżnieniu od Kapsla.

     Peryskop:
     „Ci z Targowicy też tylko chuchali w Dobrej Wierze.”

     Kapsel:
     „No !!! ,to jest,naprawdę super porównanie!”

     Czyli jednak zaczyna coś docierać do świadomości !

     A o co JB chodziło w 2003 roku wciąż nie wiadomo ?

    • Kapsel

     Czyli jednak zaczyna coś docierać do świadomości !

     Już dawno dotarło.

     http://www.monitor-polski.pl/opus-dei-przejmuje-kontrole-nad-watykanem/comment-page-3/#comment-63338

    • Dowody, dowody „Peryskop’ – a nie twoje łże twierdzenia – na to co piszesz pod moim adresem.

     Wściekły (nieprzebierający w słowach) i na oślep prowadzony atak to ty ‚Peryskop’ (wraz ze swą świtą) prowadzisz pod moim adresem.

    • Skoro szydzisz i kpiąco pytasz obrzydliwy ‚Peryskopie’.

     Podejmowanych działań – w obronie Polski i Narodu Polskiego – przeze mnie i współpracujących ze mną ludzi było bardzo wiele.

     Np. Tych i innych ulotek (z ciąganiem mnie za to po sądach)

     http://jozefbizon.files.wordpress.com/2011/09/matrix_4_wojewodztwo_podkarpackie_w_swietle_ue.pdf

     http://jozefbizon.files.wordpress.com/2011/08/035_sprzedali_polske_i_polakow_unii_europejskiej_ulotka2000r_nazwiskami.pdf

     – sporządzonej przeze mnie, wydrukowanej za nasze pieniądze, rozprowadzonej po Podkarpaciu przez nas i też z poniesieniem przez nas kosztów na benzynę z użyciem własnych samochodów –

     rozprowadziliśmy na Podkarpaciu po ok. 200 000, 150 000.

     A były i ulotki przed referendum unijnym wzywające do głosownia przeciw wejściu Polski do UE – też wykonane w taki sam sposób jak wyżej i rozprowadzone po całym Podkarpaciu w liczbie ok. 200 000.

     I teraz różnej maści glisty mają coś jeszcze do gadania.

    • Peryskop

     Zwracam uwagę gliście JB, że nigdzie nie potępiałem akcji ulotkowej przeciwko akcesji do EU, bo sam byłem wtedy sceptykiem i jestem wa dalszym ciągu.

     Nie krytykowałem także innych zbożnych działań JB – aż do czasu zajadłej kampanii anty-narodowej od 11.11.2012 i promowania prelekcji „patriotycznych” pod szyldem „Masada” o symbolice syjonistycznej.

     Da liegt der bura suka* begraben !

     *”bura suka” © JB

     nowość:
     „różnej maści glisty” © JB

    • Zajadłą kampanię antynarodową (mając na myśli Naród Polski) to ty ‚Peryskop’ non-stop tu prowadzisz po 11.11.2012 – czego i teraz dajesz tu dowody.

     Taką antynarodową twoją kampanią jest bicie w dzieła i działalność Stowarzyszenia „Fides et Ratio”
     http://fides-et-ratio.pl/
     Polak dobrze życzący Polsce i Narodowi Polskiemu bił w to nie będzie, a wróg i owszem.

     Nie będzie zwalczał wszelkimi metodami (w tym wręcz chamskimi) witryny
     http://jozefbizon.wordpress.com/
     jak i jej autora.
     Nie będzie zwalczał ludzi i dzieł służących Narodowi Polskiemu.

     Nie będzie uznawał PiS za polskie siły narodowe (tak jak chce tego ‚Peryskop’) i jak chce tego PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, który wygłaszała swe przemówienia 11.11.2012 r. drapując się na takowe polskie siły narodowe – a co po tym dniu skontrowałem.

     Polak dobrze życzący Polsce i Narodowi Polskiemu nie będzie na przeróżne sposoby wybielał PiS (który to PiS wraz z innymi złożył Polskę do grobu).
     Nie będzie jednocześnie w tym czasie wyszukiwał przeróżnych pretekstów na rzecz PiS do budowania murów i podziałów pomiędzy ludźmi i organizacjami nieakceptującymi obecne siły polityczne odpowiedzialne za ruinę Polski i Narodu Polskiego.

    • Peryskop

     Nie zwalczam sił patriotycznych.

     Ale ponawiam pytania do JB:

     – jaki „naród” mają na uwadze organizatorzy prelekcji „patriotyczno-katolickich” w klubie „MASADA” o wyraźniej symbolice syjonistycznej ?

     – czy nie „wybrany” ?

     – dlaczego Pan Stanisław Papież nie nawiązał jeszcze współpracy z Panem Robertem Winnickim, czy Panem Marianem Kowalskim, a kret od „burej suki” © JB próbuje zwalać za to winę na mnie ?

     – jaka była odpowiedź formalna Sądu Najwyższego na głośny PROTEST Józefa B. z 2003 roku ?

    • monitorpolski

     Ja nie widzę nic złego w działaniu Fides El Ratio i pana Papieża. To, że „urzęduje” obecnie w kawiarni Masada, wynika z tego, że go wyrzucono w pewnej sali parafialnej na Dębnikach po interwencji pewnych „sił” (agenci Wielkiego Syjonu w KK). Być może przygotujemy na ten temat materiał. „Masada” jest zlokalizowana na placu Wolnica, w pobliżu żydowskiego Kazimierza i ma ściągać turystów.

    • Dziękuję Panie Marku.

     To co Pan tu wyżej napisał jest zgodne z prawdą.

     Ich dewizą jest zatłuc w zarodku wszystko to służy Polsce i Narodowi Polskiemu.
     Zatłuc ludzi, organizacje, nie dopuścić do połączenia ich sił na zdrowym gruncie w duchu polskości i katolicyzmu.

    • Kapsel

     A ja dziękuję Panom Obydwóm , Panu Markowi i Panu Józefowi.
     Do wypowiedzi Pana Józefa dodam że w zwalczaniu świadomości narodowej jest stosowana metoda mniejszego zła i tym sie ludzi ogłupia i odciąga od zdrowych czystych źródeł.Zło jest zawsze złem i nie ma takiej możliwości aby dziewica była mniej prostytutką a więcej dziewicą i na odwrót,prostytutka nie może być mniej dziewicą a więcej prostytutką.

    • Peryskop

     A ja dziękuję wszystkim Panom.

     Cieszę się, że po przypomnieniu na Monitorze Polskim niepolskiej symboliki fortu „Masada” prelekcje Wszechnicy przeniesiono w inne miejsce – bodajże do Klubu Kolejarza.

     Panu Józefowi B. dziękuję za zwrócenie uwagi na problem braku porozumienia pomiędzy Panem Stanisławem Papieżem i Panem Robertem Winnickim.

     Panu Kapslowi za cenne rozważania o dziewicach i prostytutkach, a także o wyborach „mniejszego zła” tak jakby nie było „dobra” do wybrania.

    • Ty ty tu teraz manipulatorze ‚Peryskop’ nie rżnij głupa.

     Prałeś ‚Peryskopie’ ile wlezie w Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Ratio” wykorzystując do tego, jako pretekst, wymuszone okolicznościami miejsce wykładów.
     I jeszcze masz czelność jakieś następne urojone w twojej głowie zasługi sobie przypisywać.

    • Peryskop

     Józef Bizoń 29 marca 2013 at 03:43
     „…Prałeś ‚Peryskopie’ ile wlezie w Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Ratio” wykorzystując do tego, jako pretekst, wymuszone okolicznościami miejsce wykładów.”

     No to bura suka jeszcze nie wie ile mogłoby wleźć, gdybym rzeczywiści zabrał się do przepierki Pana Stanisława Papieża !

     A okoliczności zwykle są czymś „wymuszone”.
     Np nieznajomością symboliki Masada”, lub znajomością tej symboliki, albo znajomością kierownika klubu, albo jego nieznajomością…

     Gdyby Pan Papież nawiązał był kontakt z Panem Robertem Winnickim przed 11.11.2012, a jeszcze lepiej przed 11.11.2011, to by może uniknął tej wpadki.

     A tak wpadł.

     Z burą suką na plecach.

    • Tu masz ‚Peryskop’

     odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

   • Peryskop – ty po prostu niczego nie rozumiesz
    i wszystko chcesz przekładać na własne kopyto.

    Nie ma miłości bez prawdy!
    Nie ma miłości bez sprawiedliwości!
    Otrzymanie klapa, jeśli trzeba,
    też należy do realizacji właściwie rozumianej miłości bliźniego.

    Peryskop – ty nas przestań tu katechizować na własną modłę.
    A zapowiedź procesu nie jest pogróżką,
    jeśli czynionego zła nie można inaczej powstrzymać.

    • szuwaxpl

     Panie Józefie w życiu zawsze jest wybór Peryskop przewodnikiem blogowym, dla wielu a radzi wszystkim!

     „Czy weźmiesz ślepego przewodnika czy głupiego radcę – efekt ten sam”.

     Isokrates

    • Peryskop

     szu, znów coś ci wypadło !

     Twój magiczny adresik do ściąg intelektualnych:

     http://www.esciagi.info/cytaty/17697,czy-wezmiesz-slepego-przewodnika-czy-glu&sa=U&ei=50VSUZLMHsXUiwK7gIGwDQ&ved=0CB0QFjAC&usg=AFQjCNGJVu6QOxAJcWZvr89EwdYZWBEatw

     I cytat powiązany:

     A tuo Lare incipe!
     – Zaczynaj od własnego domu, od własnych drzwi! Zaczynaj od siebie! (zanim będziesz mówił o innych)

    • Totalsky No Problemsky

     Nie jest to problem z gatunku (plamy na słońcu, a Sprawa Polska), ale – po ostatniach internetowych lekturach nt. pana P., gdzie czytałem m.in., że byliście, swego czasu, kojarzeni razem… – to co sie stało, że juz sie na siebie gniewacie? przyznaję – nie jest to zbyt istotny wątek, ale większośc dyskusji na tym blogu jest taka sama, od jakiegoś czasu…;

    • Panie ‚Totalsky’
     skoro dla pana nie jest to istotne
     – to ja się pytam Pana
     po co się pan w to wtrącasz?

     A kto, z kim, kogo i po co swego czasu skojarzył
     to też i do tego dojdziemy.

    • Totalsky No Problemsky

     Wtrącam sie, bo mam takie samo prawo do zabierania tu głosu, jak Szpan; ale żal mi pewąa część ciała ściska widząc, jak ten niegdys fajny blog coraz bardziej zbliża sie do poziomu szamba, tzn. chciałem powiedzieć – onetu (inna sprawa, że na onecie znacznie częściej ostatnio, niż kiedys, można trafic na rozsądne wypowiedzi, pozbawione agresji (co nie zmienia faktu, że to ciągle szambo);

    • Czy ja dobrze rozumiem, że chcesz Pan królowania tu „Peryskopa’, bo wówczas będzie daleko do szamba onetowego?

    • Totalsky No Problemsky

     Obawiam sie, że nadajemy na dwóch różnych zakresach fal; nie – p. Peryskop nie jest postacia z mojej ulubionej bajki; wręcz powiedziałbym, że wprost przeciwnie;

    • A skoro tak – to czy nie sądzi Pan, że czas to zmienić?
     A to zawsze w takich razach wiąże się z turbulencjami.

    • Totalsky No Problemsky

     p. Józefie! Nie chce uchodzic za weterana, no ale to juz chyba ze dwa lata, od kiedy tu pierwszy raz zajrzałem; i co ja moge powiedziec a propos p. Peryskopa…? że z koniem nie warto sie kopać, bo po pierwsze – szkoda zdrowia? a naprawde po pierwsze – to szkoda mi nie tyle tego bloga, ale ludzi, (bardzo licznych, którzy tu kiedys zaglądali), a którzy już tu nie zglądają, bo najprawdopodobniej doszli do podobnych wniosków co ja, a propos konia, i walki z nim;

    • Z tego punktu widzenia ma Pan niewątpliwie rację w całym zakresie.
     No i chyba właśnie o to ‚Peryskopowi’ chodzi, ale czas to zmienić.
     W każdym bądź razie trzeba podjąć próbę zmiany tego stanu rzeczy.

    • Peryskop

     TNP – z wzajemnością.

     Tylko że ja ci nie grożę, że będę do ciebie strzelał, a ty chłystku zrobiłeś to już dwukrotnie – w międzyczasie przepraszając za pierwszą pogróżkę.

    • Totalsky No Problemsky

     Chłystek… wow…. Peryskopa w koncu poniosło;-) czym cię jeszcze mam wcurwić, żebys w koncu zrzucił te pseudo-białe rękawiczki, w których babrasz sie w fekaliach; ulżyj sobie – w sumie nie wiem po co, ale ulżyj! to jak ja powinienem określic ciebie? pozostanę przy „medialnej mendzie”;

    • ex student

     „Chłystek… wow…. Peryskopa w koncu poniosło;-)”

     Hehee, zeby wszystkich tak „ponosiło” 😉
     Przy twojej „medialnej mendzie” toż to przecież szczyty kultury…

    • Peryskop

     Huncwot też czeka na podorędziu 😀

     Ale na teraz najwłaściwsze będą włókna czosnkowe w DNA, bo problemskY stosuje typową uno-triadę:

     wyzwiska + genitalia + czynności wydalnicze

     bo teraz zababrał się w fekaliach.

     Jakżesz te nasze une są przewidywalne !

    • Panie Ex student

     – a jest inaczej?
     – jakieś różne miary i ulgi dla ‚Peryskopa?
     – a niby DLACZEGO???

    • ex student

     ” a jest inaczej?”

     ale co inaczej?

    • ‚Ex student’
     – a czy trzeba dopowiadać?

    • Peryskop

     Józef Bizoń 28 marca 2013 at 01:35
     ‚Ex student’ – a czy trzeba dopowiadać?

     Ależ skąd!

     Nie można odpowiadać na jakiekolwiek pytania,
     bo odpowiedziami można się wsypać do reszty.

     To znaczy do nory 😀

    • ‚ex student’

     Czy nie wystarczy poczytać sobie wpisów pod moim adresem (a i pod adresem innych też), za które podróżnik ‚Peryskop’ pojeździ sobie wahadłowo przez jakiś czas do Rzeszowa?

    • Peryskop

     Dzięki swej upierdliwości JB zwrócił mą uwagę na ciekawą zbieżność:

     Otóż do wyzwiska „menda” JB ma tu pierwszeństwo, bo dopiero później przejął od niego no_name,
     a retard Totalsky przyswoił to dopiero teraz.

     A więc: „menda” © JB

    • A z czego to Peryskop wydedukował to swoje wiekopomne odkrycie?
     Zastanawiam się jaka to jednostka chorobowa wg ICD-10.

    • ex student

     „‚Ex student’
     – a czy trzeba dopowiadać?”

     Ano trzeba, bo nie wiadomo, do czego się to odnosiło…

    • Totalsky No Problemsky

     P. Bizoń; ja bym to odwrócił – „nie ma prawdy bez miłości” (to, oczywiście, a propos naszego (?) ulubionego ulubieńca….;

 • aga

  Panie Józefie, nadzieja w takiej jak poniżej młodziezy polskiej; skoro naród Polski – pomimo ograbienia i zniewolenia przez okrągłostołowe bandy POPISSLD+pailikociarnia – wciąż taki owoc wydaje ,to oznacza ,że Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa go nie opuszcza.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H0p8yjTK1Sw

  • Tego w telewizorniach nie pokażą, bo tu nie ma huku petard, szpalerów policji z pałami i tarczami, ryczących megafonów z rozkazami. Po prostu brak tu adrenaliny, ale za to jest:

   OTO POLSKA WŁAŚNIE!

 • aga

  „nie podnoś ręki na prawdę”

  http://gloria.tv/?media=420179

 • aga

  Eks-studentowi, Peryykopowi i inn. wielbicielom ultra syjonistycznego Pisu, przypominam,że
  mając pełnię władzy najzwyczajniej ją oddał.Bo taką dostał dyrektywę od swoich mocodawców z USraela i Brukseli aby wyeliminować LPR i Samoobronę z sejmu w czasie głosowania Traktatu Zdrady, co wyjawił nieopacznie w fundacji Sorosa jeden z braci.
  Zresztą w ogóle nie był przygotowany aby rządzić,bo przecież pamiętajmy,że korzystał z zaplecza PO do obsadzenia paru ministerstw!
  Powyższym wielbicielom dedykuję wspomnienie ćwierć miliona Polaków – głownie kobiet,dzieci i starców wyriezanych w bestialski sposób 70 lat temu.
  10 lat temu PiS ze swoim premierem i preziem skutecznie zablokowali te obchody.

  Polakom natomiast polecam cenna inicjatywę ks. Zaleskiego w sprawie upamietnienia – wreszcie – ludobójstwa Polakow na Wołyniu i w Małopolsce Zach. O haniebnej postawie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie tylko manifestacyjnie prowadzał się z neobanderowską swołoczą juszcznkowo-timoszenkową ale w rocznicę rzezi wyprosił z Pałacu ocalałych Polaków do galerii Porczyńskich i miast ich obchodom wolał patronować równolegle odbywającemu się festiwalowi potomków tych rzeźnikow – bestii w ludzkich skórach.Ku zadowoleniu zresztą gazety Gownianej i tym podobnym Sabatom czarownic ….

  Prawdziwi Polacy wybaczaja ale nie zapominają,że to Lech Kaczyńki był współarchitektem nie tylko kłamstwa jedwabieńskiego ale i tworzonego bezczelnie na naszych oczach kłamstwa wołyńskiego!

  O wojnie w Iraku, rewolucji pomarańczowej, sprawie abp. Wielgusa,reaktywacji Loży Bnai-Brith, i Traktacie Zdrady miłosiernie zamilczę w tym wątku.
  Chociaż zastanwiające,że nawet Polacy wydający się ,iż maja trochę więcej oleju niż przeciętne lemingi i wykształciuchy nie umieja patrzec całościowo na problem?I dostrzec ,że to JEDNA OKRĄGŁOSTOŁOWA BANDA.Chyba,że to -jak słusznie zauważa Kapsel – jeden kahał? 😉

  Zatem tylko prawdziwych Polaków wrażliwych na tę straszliwą męczeńską śmierć naszych braci i sióstr proszę o poparcie akcji:

  http://www.kresy.pl/volgal,aktualnosci?zobacz/11-lipca-dniem-pamieci-meczenstwa-kresowian

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=7343

  • Kapsel

   „Tragedia wołyńska” zamiast ludobójstwa

   Kresowianie nie mogą liczyć na poparcie prezydenta Kaczyńskiego

   Amerykański parasol ochronny nad kontynuatorami tradycji OUN-UPA spowodował, iż rozpoczęto budowę niepodległej Ukrainy na wzorcach zbrodniczych formacji, ściśle współpracujących z Niemcami hitlerowskimi. Zbrodniarzy nazywa się bohaterami i stawia za wzór do naśladowania. Pierwszym żądaniem proamerykańskich zwycięzców było uznanie OUN-UPA za formację narodowowyzwoleńczą narodu ukraińskiego. Osiągnięcie tego celu na Ukrainie jest utrudnione z uwagi na protesty. Ukraińcy nie chcą utożsamiać się z galicyjskimi ekstremistami, bronią dobrego imienia narodu ukraińskiego, pamiętają o wymordowaniu przez UPA wielu tysięcy współbraci.
   W Polsce natomiast, na pozanaukowej imprezie, zapoczątkowanej w 1994 r. w Podkowie Leśnej, bezproblemowo uzgodniono, iż UPA miała charakter narodowowyzwoleńczy. Takich osiągnięć propagandowych postounowcy w Polsce mają więcej, m.in. doprowadzenie do potępienia przez Senat operacji „Wisła”, nazywanej przez pogrobowców UPA akcją „Wisła”.
   Polscy prezydenci, począwszy od Wałęsy, realizując strategię geopolityczną Waszyngtonu, stanęli po stronie

   wskrzeszonych upiorów przeszłości,

   poparli niebezpieczne siły osiadłego po wojnie na Zachodzie nacjonalizmu ukraińskiego, głównie jego odłamu banderowskiego, wykorzystywanego do dywersji i działań szpiegowskich.
   Kolejne polskie rządy, w imię troski o „strategicznego partnera”, tuszują prawdę o największej zbrodni w historii, nie przeciwdziałają kłamstwom szerzonym przez agresywnie postounowską propagandę.
   Milczy znaczna część elit politycznych, senaty uniwersytetów, nauka polska nie podejmuje tematu, jest on niewygodny politycznie, drażliwy, delikatny, jak mówią decydenci, nawet ryzykowny.
   Paradoksem historii jest, iż dotąd nie potępiono inicjatorów i wykonawców tego ludobójstwa, nie jest rozliczony problem w wymiarze moralnym

   http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/tragedia-wolynska-zamiast-ludobojstwa

   Doktoraty w cieniu ludobójstwa

   Jednak od wielu tygodni przygotowania do obchodów rocznicy upływają pod znakiem protestów przeciwko kandydaturze prezydenta Ukrainy.

   – Gloryfikator morderców Polaków, Żydów i Ormian – tak o Juszczence mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który jest jednym z najzagorzalszych przeciwników uhonorowania przez KUL ukraińskiego przywódcy. Wczoraj rozpoczął w Lublinie dwudniowy protest.

   – Wiktor Juszczenko patronuje imprezom, na których hołduje się zbrodniarzy z OUN-UPA i zabiega o nadanie praw kombatanckich ukraińskim nacjonalistom odpowiedzialnym za ludobójstwo na Wołyniu – mówił ks. Isakowicz-Zaleski, któremu towarzyszyli świadkowie tamtych wydarzeń.

   – Człowiek, który stawia pomniki banderowcom, ma zostać doktorem honoris causa uczelni noszącej imię Jana Pawła II. To profanacja! – oceniła Janina Kalinowska, której UPA zamordowała w 1943 roku całą rodzinę.

   – To wielka zniewaga dla wszystkich niewinnych ofiar, które zginęły tylko dlatego, że były Polakami. To akt haniebny – dodawał Jan Niewiński, były żołnierz AK i ostatni żyjący dowódca samoobrony wsi Rybcza na Wołyniu.

   Po wspólnej konferencji przeciwnicy doktoratu dla Juszczenki pojawili się przed siedzibą KUL, gdzie rozwiesili transparenty: „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary!”, „Doktorat dla Juszczenki, hańba dla KUL”.

   Władze uniwersytetu nie komentowały pikiety. – Każdy może protestować – powiedziała Beata Górka, rzecznik prasowy KUL.

   Uroczystość nadania doktoratów rozpocznie się o godzinie 13 w auli głównej uniwer- sytetu. O godzinie 18 w sąsiadującym z budynkiem KUL hotelu odbędzie się wykład ks. Isakowicza-Zaleskiego “Przemilczane ludobójstwo na Kresach i gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA”.

   http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1899&PHPSESSID=6878861bccaa8327e977307f21059a5c

   Ewą Siemaszko, autorką książki „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”, rozmawia Aneta Jezierska

   Jak ocenia Pani słowa skierowane podczas sobotnich manifestacji w Kijowie przez prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę do zwolenników OUN – UPA?
   – OUN – UPA – według słów prezydenta Juszczenki – była organizacją „bohaterską”, ruchem „narodowo-wyzwoleńczym”. Mówiąc w ten sposób o tejże organizacji, Juszczenko określa mianem bohaterskich czynów zbrodnię ludobójstwa! Organizacja, mająca ideologię typowo faszystowską, jest podnoszona zatem przez prezydenta Ukrainy do rangi organizacji szlachetnej, która nie splamiła swego honoru żadnymi niecnymi czynami. Jest to obłuda szkodliwa dla ukraińskiego społeczeństwa. Powtarzam – stwierdzenie przez prezydenta Juszczenkę, że OUN – UPA zasłużyła się bohaterskimi czynami w walce o niepodległość Ukrainy, oznacza obłudę i cynizm. Wiktor Juszczenko jest doskonale poinformowany, że OUN – UPA odznaczyła się zbrodnią ludobójstwa co najmniej 120 tysięcy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. To jest lekceważenie Polski jako strategicznego partnera, także lekceważenie moralnych zasad cywilizowanej Europy, która odrzuciła faszyzm. OUN i UPA były organizacjami faszystowskimi, stosującymi okrutny terror wobec przeciwników i ideę państwa jednonarodowego. Celem tych formacji była Ukraina tylko dla Ukraińców. Warto pamiętać także, że Juszczence przyznano tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie…

   http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=11981

   Ukraina nie chce już wspólnego uniwersytetu

   Wicepremier Ukrainy, Wołodymyr Semynożenko, bardzo zaangażowany w tworzenie wspólnej polsko-ukraińskiej uczelni wyższej w Lublinie, niespodziewanie stracił stanowisko.

   Do kwietnia bieżącego roku wszystko układało się pomyślnie. Pod koniec 2009 r. prace weszły w fazę końcową. Negocjowano międzypaństwową umowę powołującą uniwersytet. Na portalu internetowym http://www.rbc.ua do dziś możemy przeczytać zapewnienia że do końca 2010 roku zostanie podpisana umowa między krajami.

   Wicepremier Semynożenko był bardzo zadowolony z planów powołania szkoły, cieszył się, iż będzie to nareszcie akt prawdziwej współpracy między Polską a Ukrainą.

   Na początku lipca nagle wszystko się zmieniło. Wicepremier Wołodymyr Semynożenko nagle został zdymisjonowany, a jednym z powodów tej decyzji była właśnie jego chęć i przychylność wobec utworzenia Europejskiego Uniwersytetu Wschodniego. Nowy ukraiński rząd nazwał ustalenia co do szkoły „głupimi”.

   Jeszcze bardziej ostrą wypowiedź możemy przeczytać na portalu http://www.liga.net. Jej autorem jest rzecznik prasowy rządzącej Partii Regionów Mykoła Łewczenko. Mówi on o „absurdalnym dla Ukrainy i bardzo ubogim pomyśle na uniwersytet polsko-ukraiński”. Według niego rząd nie jest przeciwny powstaniu uczelni, tylko nie podobają mu się wynegocjowane ustalenia. Uważa, że jego kraju nie stać na wydanie ok. 2-3 mln euro rocznie na uczelnie. Nie chce także, aby współpraca odbywała się z Polską. Wolałby, aby mocniej zaangażować w ten pomysł Białoruś lub też kraje Kaukazu.

   Mykoła Łewczenko ma również zarzuty co do jakości polskiej szkoły, która miałaby współpracować z Ukrainą. Nazywa ją „średnią”. Chodzi mu prawdopodobnie o UMCS, gdyż jest to jedyna polska uczelnia wymieniona w projekcie. Strona ukraińska chętniej widziałaby uczelnię w Warszawie.

   Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czeka na oficjalne stanowisko Ukrainy w sprawie uczelni. Prace nad powstaniem uniwersytetu w Lublinie są bardzo zaawansowane, a wygląda na to, że strona ukraińska nagle i tak naprawdę bez żadnego konkretnego powodu je zawiesiła.

   Pomysł utworzenia wspólnej, polsko-ukraińskiej uczelni powstał w 2000 r., kiedy w Lublinie powstało Europejskie Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów (EKPiUU). Założyły je: UMCS, KUL, Instytut Europy Środkowo-Wschodniej, dwa uniwersytety z Kijowa i jeden ze Lwowa. Instytucja do tej pory działa niejako „na dziko”. Teoretycznie kształci doktorantów z kilku państw europejskich, ale w praktyce studiują oni na lubelskich uczelniach, bo kolegium nie może uzyskać osobowości prawnej. We wrześniu 2009 r. z Kolegium wystąpił KUL i Instytut. Teraz siłą przewodnią jest UMCS.

   Jak sytuacja rozwinie się dalej i jakie będą decyzje Ukraińców tak naprawdę nie wiadomo. Można się spodziewać nawet sporych zmian w założeniach i opóźnień w powstaniu Uniwersytetu

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/ukraina-nie-chce-juz-wspolnego-uniwersytetu

   Polsko-Ukraiński Uniwersytet Europejski lub Ukraińsko-Polski Uniwersytet Europejski – nowo tworzona uczelnia humanistyczna, która zgodnie z założeniami ma mieć dwie siedziby, jedną w Lublinie, drugą najprawdopodobniej we Lwowie. Studia mają odbywać się na poziomie od licencjatu do studiów doktoranckich, organem zarządzającym ma być Rada Zarządzająca, zaś na czele uczelni ma stanąć rektor, którego funkcja ma mieć charakter rotacyjny – na jedną kadencję obejmie ją Polak, na kolejną Ukrainiec.

   W związku z narastającymi problemami organizacyjnymi termin zakończenia prac i rozpoczęcia działalności uczelni jest niewiadomy.

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Polsko-Ukrai%C5%84ski_Uniwersytet_Europejski

   Banderowcy przerywają konferencję prasową z ks. Isakowiczem-Zaleskim (filmik)

   http://marucha.wordpress.com/2012/03/16/ks-isakowicz-zaleski-o-tykalnych-i-nietykalnych-w-polskim-kosciele/#comment-151623

   oczywiście już wykasowany !!!

   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vLlje3pWUEU

   Większość radnych Lublina podpisało list w którym domagają się jasnego stanowiska rad miejskich miast ukraińskich w sprawie Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach Przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk, szef zarządu miejskiego PiS w Lublinie nie podpisał listu.

   Lubelski PIS pokazuje swoje prawdziwe oblicze

   Do władz Lublina wystosowano list otwarty wzywający Lwów, Łuck i Stanisławów do potępienia zbrodni ludobójstwa dokonanego przez OUN/UPA, wśród osób, które nie złożyły swojego podpisu projektem – jest przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk, szef zarządu miejskiego PiS w Lublinie.

   Treść projektu skierowanego na marcową sesję Rady Miasta.

   „W trosce o pamięć historyczną i wzajemną współpracę między naszymi narodami – Rada Miasta Lublin zwraca się z apelem do samorządów miast partnerskich Lublina: Łucka, Lwowa i Iwano-Frankowska o potępienie zbrodni ludobójstwa dokonanych w latach 1943-1944 przez oddziały OUN-UPA oraz SS Galizien na ludności narodowości polskiej a także ukraińskiej, żydowskiej, ormiańskiej i czeskiej.

   Wzajemne partnerstwo, współpraca i przyjaźń, na które od wielu lat pracujemy, nie mogą opierać się na braku jednoznacznego, krytycznego stanowiska wobec zbrodni i bestialstwa popełnionych na bezbronnej ludności cywilnej. Szacunek wobec naszej wspólnej, niekiedy bardzo trudnej, historii jak również hołd oddany naszym pomordowanym rodakom, to jeden z fundamentów dalszych owocnych relacji między naszymi miastami i narodami. Wszelka forma gloryfikowania twórców zbrodni, jaką była rzeź niewinnej ludności Wołynia i sprzyjanie kultywowania tych wydarzeń – bezwzględnie muszą zostać potępione przez naszych ukraińskich partnerów.

   http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=121&pkid=126&nid=5848

  • Peryskop

   Aga: „Eks-studentowi, Peryykopowi i inn. wielbicielom ultra syjonistycznego Pisu, przypominam,że mając pełnię władzy najzwyczajniej ją oddał…”

   Tego tu Pani nie musi przypominać, bo na Monitorze wielokrotnie o tym pisaliśmy, także ostatnio, i o wielu innych ważnych rzeczach.

   Np że w wiadomościach radiowych w sierpniu 2007 (bodaj 1PR) podano (tylko dwukrotnie), że Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła (2 lata po wyborach), że jednym z ofiarodawców na kampanię PiS był Polak zamieszkały zagranicą, co oznacza pogwałcenie ordynacji wyborczej, a w efekcie natychmiastową utratę całej subwencji dla partii. Czyli brak środków na utrzymanie aparatu.

   To był nacisk ostateczny, i skuteczny bo finansowy, na Kaczyńskich, aby oddali władzę, bo prowokacja wobec A.Leppera z łapówką za odrolnienie działki na Mazurach nie udała się. Pamiętajmy, że dostał ostrzeżenie od tajemniczej osoby …

   A teraz proszę o refleksję – co przyniósł Polsce i Polakom „bojkot” wyborów w 2011 roku i nawoływanie do niego ?

   Które z moich ocen z 2011 roku z okazały się błędne ?

   “Peryskop” o wyborach – 7 Październik 2011

   http://monitorpolski.wordpress.com/2011/10/07/peryskop-o-wyborach

   PiS i jego posłowie skompromitowali się m.in. uwikłaniem w zamach okęcki, a dokładniej w brak woli jego wyjaśnienia i przekierowywanie uwagi na elementy maskirovki w Smoleńsku.

   A czy nie odmiennie wyglądałaby ta sytuacja, gdyby PiS jednak miał od jesieni 2011 większość w Sejmie i brak wymówki, że ktoś przeszkadza w wyjaśnieniu tła zamachu na RP 10.04.2010 ?

   Nie byłem i nie jestem „wielbicielom ultra syjonistycznego Pisu”
   więc proszę wycofać oszczerstwa i przeprosić.

   W przeciwnym razie będę zmuszony tę smutną sprawę przypominać tak jak poprzednio Zenobiustowi, mi461, Mulącej, JB i Kapslowi.

   • ‚Peryskop’ – Konfabulacje to twoja przecież specjalność.

    Zamachów okęckich ci się zachciewa ‚Peryskop” tak jak Macierewiczowi wybuchów na pokładzie tutki.

    Zamach na Polskę to przecież nieważny – wg ‚Peryskopa’.
    Trza wybierać PiS i basta!
    Co prawda wielbicielem PiS ‚Peryskop’ nie jest,
    ale PiS trzeba wybierać.
    Koń by się uśmiał z tej twojej tu ekwilibrystyki.

    • Aśka

     Nikt tutaj nie nawołuje do głosowania na PiS w nadchodzących wyborach. Wiadomo jakie oni mają wady aż nadto. Tylko że takie, albo i większe wady mają PO, PSL, SLD i inne komusze partie.
     Ale co robić?
     Skoro nie możemy się spotykać w pokojowych marszach na ulicach, czy na zjeździe stowarzyszeń i organizacji. Mamy tylko rozmawiać w necie i czekać na następne wybory? Niech pan coś poradzi, panie Bizonie.

    • Nagle zmieniła pani swoje zdanie?
     Koń by się uśmiał z tego,
     że nie gracie tutaj pod PiS – a tym samym nawołujecie do głosowania na PiS.
     Najlepiej przecież spotykać się u Piotra Dudy w Gdańsku.
     W innych miejscach to przecież zakazane, a nawet jest opluwane.

    • Aśka

     Proszę o wskazanie miejsca, gdzie nawoływałam do głosowania na PiS!

     W przeciwnym razie, będę traktowała powyższe słowa JB, jako oszczerstwo.

    • Że co kłaczucha ‚Aśka’ mówi?

     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-1/#comment-64175

     Ciekawe, że wy przyłapani i i przy braku argumentów używacie wszyscy bardzo mocnych określeń bez jakiegokolwiek pokrycia w faktach.
     Repertuar form nawoływania jest przecież bardzo bogaty, ale p. Aśka oczywiście o tym nie wie.

    • Aśka

     Oceńcie czytelnicy sami, czy to jest namawianie do głosowania na PiS. W podanym przez Bizonia linku była taka zawartość:
     _______

     Aśka
     21 marca 2013 at 21:01 · Odpowiedz

     No zobaczcie jaka zbieżność poglądów wieloletniego wyjadacza politycznego i J.Bizonia.

     Członek PSL uważa, że lepiej przy urnach rządy zmieniać, a nie na ulicy.

     Zupełnie tak jak nasz orędownik nic-nie-robienia, czekania na urny, a tam( wbija nam do głów bardzo starannie) – głosować na wszystkich, tylko nie na PiS, bo to zaraza jakich Polska po ’89 nie znała.
     Rating: +2 (from 12 votes)

     _______

     … a był to komentarz do tych słów:
     „– Nie chciałbym, żeby władzę zmieniać na ulicy, zdecydowanie lepiej zrobić to przy urnach wyborczych, ale prawdopodobnie marszu Oburzonych się nie zatrzyma i to się stanie – twierdzi Kłopotek.”

    • Tola

     Aska!
     Pare osob, wiele razy zadalo pytanie Panu Bizoniowi : to co robic?
     Jaki on ma pomysl oprocz edukowania?
     Nigdy nie odpowiedzial.
     Rowniez Tobie teraz.

    • rabarbarek

     W tym miejscu warto przedstawic Panu Jozefowi taki scenariusz .

     Kolejne wybory prezydenckie w Polsce beda mialy miejsce w roku 2015.

     My wszyscy zasiadamy przed komputerami . Wchodzimy na strone Pana Jozefa i

     edukujemy sie. Uczymy sie wszystkiego na pamiec . Zaczynamy nienawidziec PiS

     i to uczucie w nas dojrzewa az do roku 2015 . I wtedy nadchodzi czas dzialania.

     Tzw. akcja wedlug scenarisza tu dla nas przygotowanego przez Pana Jozefa.

     No ale coz , okazuje sie , ze zadnej nowej partii nie ma , nie powstalo nic

     po latach gromadzenia sie w kosciolach i na kanapach. Na zadne Marsze

     Niepodleglosci czy Obudz sie Polsko tez nie chodzilismy, bo wczytywalismy sie

     w slowa , ktore nam zadano jako program naprawy Polski.

     I nadchodzi czas wyboru , z nienawiscia do PiSu podchodzimy do urny wyborczej

     i co robimy ? Jasne , oddajemy nasz glos na niezbyt moze umilowana partie ,

     ale za to na tzw mniejsze zlo czyli … na PO.

     Po kolejnych wyborach budzimy sie z reka w nocniku …

     Niemozliwe? Alez oczywiscie , ze mozliwe , nawet bardzo prawdopodobne, bo

     jak narazie wszelkie ruchy narodowe niszczone sa w zarodku.

     A teraz fragment artykulu pt. Obalic Republike.

     Jak dziala PO? …. Dzieki zastosowaniu takich mechanizmow , w swiadomosci spoleczenstwa ma powstac przeswiadczenie , ze kazda proba ” obalenia republiki” jest zamachem na Polske. , a jakiekolwiek negowanie oficjalnej wersji smolenskiej musi prowadzic do anarchii i godzenia w interes narodowy.
     …..
     Opozycja ma prawo ” obalic te republike” , godzic w jej wszystkie sojusze i podwazac kazde ustalenia sledztwa smolenskiego . Jesli obecny rezim chce nas pozbawic tego prawa , niech nie odwoluje sie do obcych mu zasad demokracji , lecz przyzna do perelowskiej sukcesji.”

     Obecne wladze boja sie ruchu narodowego , bo wiedza , ze w razie masowego poparcia go przez Polakow , spadna ze stolkow szybciej niz ustawa przewiduje. I niewazne czy ten ruch zrodzi sie na ulicy podczas marszow czy podczas demonsracji , wazne aby powstal. Nie powstanie na panskiej kanapie , chocby zarzucil Pan caly internet swoja witryna. [ probowal Pan to robic , nawet caly Onet poinformowal Pan o witrynie] Komentarzy na panskiej stronie , o ile sie nie myle nie ma , poniewaz Pan ich nie potrzebuje. Panu wystarczy , ze Polacy beda przekonani , ze PiS to taka zlowroga partia , ze nie nalezy na nia glosowac.

     Pytam po raz kolejny . To na kogo ? Do wyborow pozostaly tylko dwa lata…

     Ze czas szybko leci , nie trzeba nikomu przypominac. Prawie dwa lata temu akcje podobna do tej na Monitorze przeprowadzil Pan na innej stronie. Czytelnicy komentowali wpis dotyczacy Tuska i jego ekipy , a Pan wpadl tam ze swoja witryna i narobil takiego rabanu , ze sila Pana stamtad wyrzucali. Nie chcial lub nie potrafil Pan zrozumiec , ze panskich opracowan ludzie nie chca czytac. Przez te dwa lata , ktore minely od tamtej panskiej ” akcji informacyjnej” nie powstala zadna nowa partia , zaden szeroki ruch dajacy nadzieje na zmiane rzadow.

     Jesli bedziemy dalej pisali na Monitorze za dwa lata , pewnie sie tu spotkamy i obym sie mylila , jesli okaze sie , ze do wyborow staja obecne partie +moze jakies chimery to jak Pan mysli ? co nam pozostanie ? Glosowanie na PiS , PO czy siedzenie dalej na kanapie? Ja wiem na kogo bede wtedy glosowala …

     Przypominam Panu akcje , podobna do ” monitorowej” . To takze lekcja pogladowa , ze walczyc Pan potrafi jak lew choc tak bardzo Pan sie boi o marsze N. Czy za czasow Solidarnosci tez siedzial Pan w domu ? Jesli nie , to niech sie Pan nie boi o dzisiejsze mlode pokolenie , ktore masowo musi uciekac z kraju , zeby zarobic na maslo do chleba. Ci mlodzi Polacy zasluguja na cos lepszego.Niech im Pan zostawi wolna reke , a nie dyryguje Pan nimi ze swojej witryny i nie tylko , ze swojej.

     http://niepoprawni.pl/blog/1790/tusk-ty-do-reszty-oczadzial

    • pola

     Również próbowałam dowiedzieć się na kogo ewentualnie można zagłosować,zdaniem pana Bizonia.Jedyną odpowiedzią jaką uzyskałam,było,że jestem tępa.I choć pan Bizoń chce dobrze,tak myślę,to wychodzi jakzawsze.Próbując wzbudzić w nas nienawiść do PISu wpycha pan nas w łapy Palikota i innych miłujących się kolesiów.PIS ma wiele grzechów natomiast strach jaki budzi przed dalszym rozkradaniem państwa nie jednemu spędza sen z powiek.Dlatego zadałam panu pytanie czy te elity które mamy poprzeć już są,czy dopiero się urodzą.

    • Tola

     Pola – przykro mi, ale niestety sa to jedyne odpowiedzi na nasze pyania o jakis pomysl.
     nie ty pierwsza pytasz i nie pierwsza jestes obrazona przez Pan Jozefa.

     Aska tez dzisiaj pytala; co Pan poradzi?
     Dostala odpowiedz, ze kon by sie usmial i ze jest klamczucha.

     A Ty nie probuj uzywac zbyt mocnych slow, bo Pan Jozef „zaprosi” Cie do Rzeszowa, jak zaprasza Peryskopa.
     I tym Rzeszowem wszystkim zamyka buzie.
     O co chodzi z tym Rzeszowem i zaproszeniem Panie jozefie?

    • Aśka

     Ja pytałam o to JB już w listopadzie 2012 i w zamian obelgi (na które nota bene Marek do tej pory nie zareagował; potem były następne wyzwiska i wmawianie czegoś, czego nie powiedziałam – i Marek też milczy).

     Natomiast w drugą stronę reakcja jest szybka. Tak jak tu na komentarz z wczoraj wpisany o godz. 22:17:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65353

     O czym to świadczy o JB?
     O czym to świadczy o Marku?

    • Peryskop

     Pola, pamiętam Twoje boje żeby wydobyć od JB cokolwiek ponadto, że PiS jest „dżuma i cholera”.

     A Rabarbarek dokonała syntetycznej analizy antypolskiego programu jaki realizuje Pan Józef Bizoń pod odpowiednimi przykrywkami maskującymi
     z osłoną ultra-katoliczników Agi i Kapsla:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65485

    • Tola

     I jeszcze raz tylko przypomne, ze pomimo wielu komentarzy Pan Bizon nie podal zadnego pomyslu oprocz edukowania.
     A to, jak pokazal swietnie Rabarbarek za malo.
     Dzieki Rabarbarku za swietny wpis!

     Panie Jozefie- czekamy na jakis Panski konkretny pomysl!

    • No w końcu!
     Ale wy ucone!
     Brawo!

     Przy takich analitykach (i ich analizach) to skrętu kiszek można dostać, ale z pewnością nie można uzdrowić sytuacji w Polsce.

    • Peryskop

     No nareszcie BINGO !

     Najlepiej „uzdrowicie sytuację w Polsce” analizami w krakowskim klubie MASADA !

     A nawet elity tzw. „szczeropolskie” przejdą tam taki dokształt, że „bedom mundre i ucone” !

     Tak bujać to możecie swoją burą sukę ale nie nas!

    • Tola

     „My ucone” – to tylko malenka czastka tych wszystkich Polakow, ktorych chce Pan „edukowac”.

     To kogo Pan chce tak na prawde edukowac?
     Na dodatek z takim pogardliwym podejsciem.

    • Was to trzeba już spisać oczywiście na straty. Wy już przecież od dawna macie swoich sponsorów.

     Was straszliwie, a w szczególności ciebie ‚Peryskop’ mierzi Krzyż. Najbliżej wam do Głogoczewskiego.

     Stąd też taki wasz zajadły atak na
     działalność Stowarzyszenia Fides et Ratio (Wiara i Rozum)

     http://fides-et-ratio.pl/

    • Czytaj to ‚Peryskop’

     Odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • Odbudowywać i budować polskie elity narodowe, które fizycznie wybili nam okupanci lub zostały wyrzucone z Polski z biletem w jedną stronę

     – i nie dać sobie ich kolejny raz odstrzelić bezmyślnymi działaniami inspirowanymi przez ludzi bezrozumnych lub wręcz wrogów.

     Odbudowa polskiej elity narodowej, upowszechnienie polskiej świadomości narodowej (która obecnie jest zabijana na każdym kroku – co i tu widać na tym blogu) jest kluczowym fundamentalnym zadaniem do realizacji.

     Ktoś kto tego nie pojmuje jest po prostu głupcem lub wrogiem Narodu Polskiego.
     Jest bardzo niebezpiecznym szkodnikiem dla polskiej sprawy.
     Nie da się budować domu zaczynając jego budowę od dachu!

     Najwyższy czas, aby to zrozumiały przemądrzałe Aśki, Tole, i inne AśkoTole oraz wszelkiej maści Peryskopy i peryskopopodobne atole.

    • Peryskop

     Tak bujać to możecie swoją burą sukę ale nie nas !!!

     Najlepiej odbudowywać „polskie elity” w krakowskim klubie MASADA !

     A nawet elity tzw. „szczeropolskie” – a jakże !

     I oparte na lansowanym przez Naczelną Egzorcystkę Kraju śniętą oszczerczynię Agę* od „miłosierdzia bezwarunkowego” – także dla wrogów, łotrów, złodziei, rabusiów, prześladowców, zdrajców, zabójców, pedofilów, trolli, gwałcicieli …

     No i podeprzeć tę chutzpę PROTESTEM z 2003 roku do Sądu Najwyższego – może kto się na to nabierze?

     Tu w doskonałej analizie Rabarbarek szczegóły o co w istocie chodzi Józefowi B. i jego grupie:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65485

     *Aga oszczerca – uprzedzałem:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65260

    • Peryskop

     Bizoń: „A może by tak połączyć działalność Pana St. Papieża z działalnością Pana Winnickiego? Przecież w ten sposób działając razem szanse zablokowania destrukcji Polski (prowadzonej przez wiele lat – w tym również przez PiS) niepomiernie wzrosną. Co na to powie super szkodnik ‚Peryskop’?”

     Po pierwsze – Peryskop nie jest ani burą suką, ani szkodnikiem, ani tym bardziej super szkodnikiem – w odróżnieniu od kreta.

     Po drugie – Pan S.P. może się w tej sprawie
     porozumieć z Panem R. W. bez mojego wstawiennictwa, choć 11.11.2012 przez Plac na Rozdrożu szliśmy obok siebie.

     Po trzecie – niestety szanse Pan S.P. ma niewielkie, z uwagi ma spenetrowane powiązania:

     – absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej gdzie rektorem był ks. bp Tadeusz Pieronek;

     – działacz w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy;

     – organizator prelekcji w klubie „MASADA”.

     Ale niech próbuje – nazwisko może pomóc albo zaszkodzić.

    • a jasne ‚Peryskop’

     Ty przecież spec od budowania murów międzyludzkich i podziałów, spec od niszczenia ludzi – to i trudno od ciebie spodziewać się innej odpowiedzi.

     No i oczywiście szkodnikiem nie jesteś patrząc z punktu widzenia tych, którym ta twoja działalność służy.

     A ty ‚Peryskop’ możesz nam tu się pochwalić swoją ukończoną uczelnią i jej wówczas rektorem – skoro takiego argumentu używasz?

     A czy ‚Peryskop’ odróżnia od siebie dwa różne stwierdzeni:

     – łże jak bura suka
     od
     – jest burą suką?

     A, że ty ‚Peryskop’ łżesz to tutaj na to jest aż nadto dowodów.

    • Peryskop

     Dobra, wrzucam do bufora, bo po odrzuceniu szumów zostaje coś oryginalnego: „bura suka” © JB

    • To też ‚Peryskop’ wrzuć sobie do bufora.

     Odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • Tola

     Panie Jozefie!
     Ze odbudowac polskie, inne elity narodowe to wiemy wszyscy.
     Pytanie jak to robic?
     Przy urnach sie nie da, bo to juz jest po wszystkim.
     Czy w takim razie, nie uwaza Pan, ze spotakania takie, jak np. Marsz Niepodleglosci moga temu sluzyc?
     Wiele osob spotyka i poznaje sie w jednym czasie, maja szanse porozmawiac i wymienic poglady, itd.

    • Peryskop

     Tola, rzeczywiście Marsze Niepodległości to dobre okazje do spotkania się – i zahartowania wobec prób zastraszania uczestników.

     Natomiast nie można lekceważyć podobnych inicjatyw poza dniem 11.11.

     Mam na myśli m.in. spotkania Mariana Kowalskiego i Roberta Winnickiego z ludźmi w regionach. Bo na tych spotkaniach będzie się kształtował Program Narodowy oraz będą się pojawiać ludzie zdolni do aktywnego udziału w dziele odzyskania Polski dla Polaków.

    • Czy pani ukończyła jakąkolwiek normalną szkołę?
     Bo odnoszę wrażenie, że nie.
     Pani myli piknik z prawdziwą nauką.

    • Tola

     Nie wiem czy Panskie szkoly tez byly normalne, bo odpowiada Pan obrazliwie na konkretne pytanie.

    • Typowa u ‚Peryskopa’ mentalność Kalego.

     Jak Winnicki z Kowalskim robić spotkania (a nie szkolenia) to dobrze,
     ale jak organizować wykłady i udostępniać materiały szkoleniowe przez Pana Stanisława Papieża z Krakowa to źle i trzeba jego i jego działania publicznie opluć.

     Trzeba przecież przeciwstawić działalność Pana Papieża działalności pana Winnickiego wedle starej zasady dziel i rządź – a ma przecież teraz rządzić PiS (o co usilnie na przeróżne sposoby zabiega ‚Peryskop’).

     A może by tak połączyć działalność Pana St. Papieża z działalnością Pana Winnickiego?

     Przecież w ten sposób działając razem szanse zablokowania destrukcji Polski (prowadzonej przez wiele lat – w tym również przez PiS) niepomiernie wzrosną.

     Co na to powie super szkodnik ‚Peryskop’?

    • Na zadane pytanie odpowiedziałem przecież pani chyba jasno i logicznie,
     a pani mi tu z piknikami okolicznościowymi wyjeżdża.

     Chciała pani za te pikniki zamiast solidnego nauki i zdobywania wiedzy usłyszeć ode mnie pochwały?
     a niby dlaczego?

    • Tola

     Panie Jozefie!
     Nie oczekuje ani pochwal ani obrazliwych slow tylko konkretnych slow.
     A swoja droga dobrze jak Pan chce pomagac tym wszystkim Polakom, ktorzy nie maja wyksztalcenia rownego Panskiemu.
     Pogarda?

    • Tola

     Mialo byc:
     A swoja droga, jak Pan chce pomagac tym wszystkim Polakom, ktorzy nie maja wyksztalcenia rownego Panskiemu?
     Pogarda?

    • Długi ma pani jeszcze repertuar tych swoich zaprogramowanych bezmyślności?

     Pogardą to od was zionie i to w stosunku do całego Narodu Polskiego, bo bronicie na przeróżne sposoby PiS, który wraz z innymi doprowadził do nędzy cały Naród Polski.

    • Tola

     Peryskop – dlatego dwa dni temu wrzucilam tu link o tym, ze we Francji 300 tysiecy ludzi potrafilo sie zorganizowac i wziac udzial w protescie przeciwko malzenstwom homoseksulanym.

     300 tysiecy!!!!

     Widac wiec, ze mozna i ze spotkania tego typu maja sens.
     Rowniez edukacyjny – to do pana Bizonia.

    • ‚Peryskop’

     ty też poczytaj sobie odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • Powiada pani, że wiadomo, że…….
     Wszystkie kanty zaczynają się os stwierdzenia „wiadomo, że …”, bo chodzi o to by nie sprawdzać tego co niby ‚wiadomo, że …’
     Komu wiadomo to wiadomo i jeszcze nie wiadomo co wiadomo.

     A ilu Polaków wie o schadzkach PiS w Fundacji Batorego Sorosa? Sprawdziła to pani Aśka?

     „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie”
     http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

    • Peryskop

     CZY DO JÓZEFA B. KIEDYŚ DOTRZE, ŻE W FUNDACJI BATOREGO/SOROSA SKŁADALI UKŁONY I DEKLARACJE PRZEDSTAWICIELE WSZYSTKICH CZOŁOWYCH PARTII RP – NIE TYLKO PiS ?

     Skąd i w jakim celu to szczególne zafiksowanie ?

     Czy takie dostał zadanie żeby mulić ?

    • Tam w tym artykule są wszyscy, którzy paktowali w Fundacji Batorego Sorosa – więc co się ‚Peryskopowi’ teraz nie podoba – podczas, gdy wcześniej ‚Peryskopowi’ tytuł, jak i cała publikacja się podobała?

     A pierwszy raz opublikowałem to w 2006 r. (czyli 7 lat temu) tu:
     http://www.npw.pl/2.html
     a także wówczas na stronie Pana Profesora Szarlińskiego http://www.snpp.pl/
     oraz w biuletynie „Nad Odrą”.

    • aga

     Proszę „nie podnosić ręki na prawdę : prostu czyli nie kłamać; w fundacji sorosa nie było ani Ligi Polskich Rodzin ani Samoobrony.

    • Dlatego trzeba było ich wykosić,
     a teraz trza bronić rękami i nogami PiS
     i PiS trza wybierać!
     Bo przecież nie po to wykoszono „Samoobronę” i LPR, oddano władzę PO,
     aby teraz jakieś inne warchoły pchały się do władzy.

    • Peryskop

     Czy LPR i Samoobrona to CZOŁOWE partie ?

     Także PSL nie załapał się na dywanik.

     Były tylko te CZOŁOWE, które tworzyły rządy, Pani Ago.

     Z dezinformacją, oszczerstwami i demagogią to nie tu.

    • Czy w tej publikacji

     „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie”
     http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

     kogoś pominąłem, że ‚Peryskop’ wyjeżdża mi tu z docieraniem?

     A może pominąłem jakieś okolicznościowe ‚Peryskopa’ tam wykłady (np. z nowoczesnej dostępnej aparatury diagnostycznej w medycynie)? – Bo wówczas tylko i jedynie tylko oburzenie ‚Peryskopa’ byłoby słuszne.

    • Panie ‚Peryskop’

     Ja sobie sam wyznaczam to co mam robić dla dobra Narodu Polskiego i Polski.
     Pan widać do tego nie przywykł – stąd i te pana insynuacje.
     Powiadają przecież, że każdy sądzi innych według siebie.

     No i oczywiście wszyscy mulą (szczególnie wówczas, gdy chodzi o ustalenie PRAWDY, czyli zgodności osądu z rzeczywistością) oprócz super-zamulacza ‚Peryskopa”.

    • Kapsel

     PROTEST

     przeciwko ważności ogólnokrajowego referendum „w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikację traktatu dotyczącego przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej” zarządzonego i przeprowadzonego w dniach 7 i 8 czerwca 2003
     r.

     Józef Bizoń, działacz stowarzyszenia Rodzina Polska z Podkarpacia, złożył do
     prokuratury kolejne doniesienie przeciwko Robertowi Biedroniowi

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65230

    • Peryskop

     Ten słuszny poniekąd protest ma jedynie znaczenie symboliczne i autopromocyjne. Niestety.

     Szerszy komentarz o działalności autora jest tu:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65278

    • A możesz to udowodnić panie ko?

     W tym czasie kiedy ja oraz inni Polacy walczyli o Polskę poświęcając swój czas i własne pieniądze,

     a pan sobie w tym czasie swobodnie jeździł po całym świecie robiąc dla siebie kasę – a teraz tu wyroki pan wydajesz kłamiąc w żywe oczy i manipulując na potęgę.

     I pan Marek niech nic nie kasuje z moich wpisów, bo potem powstaje wrażenie jakoby twierdzenie ‚Peryskopa’ dotyczące wykasowanego mego wpisu było prawdziwe.
     Uwiarygodnia pan w ten sposób największego szkodnika dla polskiej sprawy występującego na tym blogu.

     I proszę nie kasować podawanego przeze mnie imienia i nazwiska tego szkodnika kryjącego się pod nickiem ‚Peryskop’ skoro ma on czelność mieszać mnie tu z błotem.

     W końcu – ciekawe czy Pan by sobie Panie marku na to pozwolił na co pozwala sobie tu ora pod moim adresem? .

    • Ps.
     Panie Marku

     czy pan jest za tym, aby ‚Peryskop’ wycierał sobie na Pana blogu swoją gębę moim imieniem i nazwiskiem?
     Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie bardzo istotna.

     Bo jeśli nie jest Pan za tym – to dlaczego wycina Pan podawane przeze mnie jego prawdziwe imię i nazwisko?

     I tak jest we wpisie wyżej
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65635

     – jest:
     „A możesz to udowodnić panie ko?”
     a ma być:
     A możesz to udowodnić panie #P#o#ko#ra?

    • Peryskop

     JB ma identycznego hopla na punkcie „ujawniania” mojego nazwiska jak wcześniej miał Bein, Zenobiust, Muląca, Marucha, Miz.a, Aga, Kapsel, antymaterialn_ny, cz666 i Kef.r Dobruk.

     Nie trudno się domyśleć co ich łączy poza skłonnościami do kapusiostwa 😀

     Niech JB nie udaje burej suki tylko umieści odpowiedź na swój symboliczny Protest z 2003 roku do Sądu Najwyższego wrzucony tu przez osłonowego Kapsla – tak ja umieściłem przez kiks Zenobiusta odpowiedź na moje pismo z 26 lutego 2003 do prezydenta Kwaśniewskiego w jego imieniu od generała brygady Tadeusza Bałachowicza, Zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, nr dz. 213/K/2003.

     I niech JB nie próbuje mnie zawstydzać w kwestii mojej przeszłości w ogóle, bo jak się dowie, to mu mina zrzednie.

     I niech mnie tu JB nie straszy sądem ani nie zarzuca mieszania z błotem, bo sam sobie tego błota naprodukował – napaściami na inicjatywy niepodległościowe Narodu Polskiego, zwodzeniem namowami ażeby Polacy czekali na kolejnej urny,
     a także molestowaniem dr M. Głogoczowskiego za identyfikację skutków idei „wybraństwa”.

     A inwektywa jakoby „mierził mnie Krzyż” jest kolejną nikczemną kalumnią V kolumny na MP.

     Zarchiwizowane z ostrożności procesowej.

    • Ja sądem nie straszę, bo to nie leży w mojej naturze.

     Reszta na ten temat jest tu:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65675

    • Tola

     A te zaproszenia do Rzeszowa, to co maja znaczyc?

    • A tu fragment p. Głogoczewskiego „identyfikacji skutków idei „wybraństwa” – na które powołuje się ‚Peryskop’.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65444

    • Pani Tolu

     Proszę doczytywać całość informacji.
     Zapowiedź procesu w związku z obroną dobrego imienia nie jest straszeniem.

     Dawała natomiast ona szansę dla sprawcy odszczekania tego co tu na mój temat powypisywał.

     Sprawca nie skorzystał z tego – więc sam dokonał wyboru skutecznej obrony przed działaniami sprawcą.

     To takie u pani trudne do zrozumienia?

    • Tola

     Odczytuje Panie Jozefie, chociaz niezle Pan to probuje komplikowac.

     Powinien Pan tylko pamietac, ze Pan rowniez obrazal Peryskopa, a ujawniajac jego dane osobowe (kilkakrotnie) nie obrazal Pan osoby anonimowej tylko konkretnego czlowieka.

    • A to proszę mi konkretnie pokazać, gdzie, w którym miejscu go obrażałem.

    • Peryskop

     Choćby „łże jak łotr”, „marksista”, „menda” © JB „bura suka” © JB, a teraz ta perfidna sztuczka:

     Józef Bizoń 28 marca 2013 at 06:03
     „A tu fragment p. Głogoczewskiego „identyfikacji skutków idei „wybraństwa” – na które powołuje się ‚Peryskop’.”

     Bo ja się nie powoływałem NA TEN TEKST dr M.G.
     ale wcześniejsze, które kret świetnie zna – m.in. o US-raku.

     A także o Jakubie i Ezawie, o misce soczewicy, o koźlęcej skórze którą Jakub udawał Ezawa aby wyłudzić błogosławieństwo od niedowidzącego już ojca, o sprzedaniu przez braci najmłodszego brata Józefa w niewolę egipską, itd…

     Od samego zarania dziejów draństwo, wybraństwo, oszukaństwo – których „świętoszkowie” tacy jak Aga, Kapsel i JB bronią wciskając nam zaciekle pod karą „herezji” „miłosierdzie bezwarunkowe” – także dla morderców, rabusiów, fałszerzy, zdrajców, pedofilów, i wszelkiej innej kanalii.

     Wstyd i hańba !

    • Jak się powycina wedle potrzeb poszczególne wyrazy ze zdania, a do tego wyrwie się wszystko z kontekstu i odniesień, to ci tak ‚Peryskop’ wychodzi pod twoje potrzeby
     No i ciekawe, że w innych przypadkach jesteś drobiazgowy i dajesz linki.

     Natomiast w stosunku do mnie jedziesz na ogólnikach, na insynuacjach i jak najmocniejszych negatywnych określeniach pod moim adresem bez jakiegokolwiek pokrycia w faktach.

    • Tola

     Panie Jozefie!
     Napisal Pan:

     „Długi ma pani jeszcze repertuar tych swoich zaprogramowanych bezmyślności?

     Pogardą to od was zionie i to w stosunku do całego Narodu Polskiego, bo bronicie na przeróżne sposoby PiS, który wraz z innymi doprowadził do nędzy cały Naród Polski.”

     Ja nigdy nawet slowa nie wypowiedzialam na temat PIS-u.
     Wiec to rozpaczliwa bzdura, moze rowniez zaprogramowana!

    • Nie jest koniecznym warunkiem pani bezpośrednia wypowiedź odnośnie PiS – aby to, że tak jest jednoznacznie stwierdzić.

   • Kapsel

    „W przeciwnym razie będę zmuszony tę smutną sprawę przypominać tak jak poprzednio Zenobiustowi, mi461, Mulącej JB i Kapslowi.

    Peryskop, o ile My wymienieni możemy te „wypominki” sobie przeczytać to nie zauważyłem aby tutaj wypowiadał się Pan Stanisław Papież ,którego też przecież wrzucasz do jednego worka w swoich urojeniach z pod znaku…..idei fix..i dlatego mam prawo przypuszczać że Pan Stanisław Papież ,wielki patriota,szczery Polak i katolik nic o tym nie wie , dlatego podaje ci kontakt który pomoże ci w wysyłaniu „wypominek” do Krakowa.

    http://fides-et-ratio.pl/index.php/kontakt/

    Peryskop
    17 marca 2013 at 22:54 · Odpowiedz
    Aśka, dzięki za uzupełnienie.

    Tak, to jest kolejny punkt anty-polskiego programu forsowanego skrycie przez kolejnego świętoszkowatego kreta – po zenobiuście, g666, gojówce, dzieckubronka…

    Dodam jeszcze następne zalecenie forsowane przez JB:

    – spotykać się w krakowskim klubie „MASADA” na „patriotycznych prelekcjach” organizowanych przez Stanisława Papieża w celu zwabienia Polaków, żeby w ich podświadomość wklepać poniższą zbitkę pojęciową:
    MASADA wiedza MASADA patriotyzm MASADA ojczyzna MASADA katolicyzm MASADA Papież MASADA Polska MASADA bohaterstwo MASADA …

    Czym jest „MASADA” ?

    To jest WIELKI SYMBOL „wielkiego bohaterstwa” !

    W cudzysłowie, bowiem mit o „wielkim bohaterstwie” przodków współczesnych syjonistów został sfałszowany.

    Syjonistyczny mit o Masadzie

    http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/17/syjonistyczny-mit-o-masadzie/

    What NEXT ?

    http://www.monitor-polski.pl/czy-duda-nas-wyduda/comment-page-1/#comment-62910

    *******************
    Stanisław Papież

    W 1988 ukończył studia z zakresu teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej, z zawodu dziennikarz. Był publicystą politycznym i teologicznym „Naszego Dziennika”. Działa w licznych organizacjach, m.in. w krakowskim stowarzyszeniu „Klub Fides et Ratio” (którego był współzałożycielem i prezesem, a następnie objął funkcję wiceprezesa) oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Papie%C5%BC

    tutaj poniżej , masz kontakt ,napisz tam to co powyżej,będzie cię miłować co raz więcej ludzi i czem prędzej powrócisz na właściwą drogę

    http://fides-et-ratio.pl/index.php/kontakt/

    albo tutaj pod tym filmikiem a najlepiej to i tam i tu

    Stanisław Papież – LPR 2011

    http://www.youtube.com/watch?v=A407tfC56N8

    • To jest dla ‚Peryskopa’, Aśki i im podobnych nic nie robienie. To jest dla nich krecia robota.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65334

    • Peryskop

     Kapsel, choć się odwiesiłeś, to wciąż nie nadążasz.

     Pan Stanisław Papież był na liście mailowej „Wykluczonych” razem m.in. z agentem [nazwiska usunięte, M.P.] z Pejsami. Wrzucono i mnie do tego grona, więc z Panem Papieżem znamy się „osobiście”, bo i on tam był.

     Teraz gdy „Kolejarze” zaoferowali nie trefny lokal – ubolewam że organizował imprezy w klubie „MASADA” z powodu „trudności”.

     Bo „MASADA” to WIELKI SYMBOL „wielkiego bohaterstwa” !

     W cudzysłowie, bowiem mit o „wielkim bohaterstwie” przodków współczesnych syjonistów został sfałszowany.

     Syjonistyczny mit o Masadzie

     http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/17/syjonistyczny-mit-o-masadzie/

     Kto uwierzy, że Pan Papież tej symboliki nie znał ?

     W każdym razie ja nie uwierzę.
     ======================================================
     komentarz Monitor Polski – Bardzo proszę unikać rozgrywek personalnych, szczególnie jeśli chodzi o prowadzących inne blogi.

    • Tola

     Jak widac – niektore nazwiska mozna szybko usunac.
     Prawda monitor?
     A czym sie kierujesz przy takim wyborze?

    • Aśka

     „komentarz Monitor Polski – Bardzo proszę unikać rozgrywek personalnych, szczególnie jeśli chodzi o prowadzących inne blogi. ”

     No to ja już wszystko wiem … chciałam do Ciebie pisać Marku, ale widzę, że daremna dyskusja, bo wiem, że tutaj niczego nie zbudujemy.

    • Aśka

     Powiem jeszcze tylko to, że właściciel Nowego Ekranu miał przynajmniej odwagę o tym zakomunikować, ze pewne osoby są na jego blogu niemile widziane.

    • Aśka

     Miałam do Ciebie duże zaufanie, które jednak zostało poważnie nadszarpnięte.
     Bardzo mi przykro.

    • „poważnie nadszarpnięte”,

     za to, że stara się wedle postępującego u Pana Marka rozeznania jak najlepiej i uczciwie służyć polskiej sprawie narodowej?

     Bo nie chce budować dalszych murów i podziałów pomiędzy Polakami?

     Bo Pan Marek ma wystarczająco duże doświadczenie życiowe (również na własnej skórze), aby wiedzieć po co i do czego służą rozgrywki personalne?

    • Tu ‚Peryskop’

     masz odpowiedź Pana Marka
     na twoje ataki na Pana Papieża i Stowarzyszenie „Fides et Racjo”.

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • Peryskop

     Peryskop 26 marca 2013 at 22:17
     Twój komentarz czeka na moderację

     Kapsel, choć się odwiesiłeś, to wciąż nie nadążasz.

     Pan Stanisław Papież był na liście mailowej „Wykluczonych” razem m.in. z agentem Marcinem Dobrukiem vel Kef.rem, Beinem vel Grypa666 (prawda że ładny numer ? – a jakże!), Schubertem vel vel vel … z Pejsami. Wrzucono i mnie do tego grona, więc z Panem Papieżem znamy się „osobiście”, bo i on tam był.

     Teraz gdy „Kolejarze” zaoferowali nie trefny lokal – ubolewam że organizował imprezy w klubie „MASADA” z powodu „trudności”.

     Bo „MASADA” to WIELKI SYMBOL „wielkiego bohaterstwa” !

     W cudzysłowie, bowiem mit o „wielkim bohaterstwie” przodków współczesnych syjonistów został sfałszowany.

     Syjonistyczny mit o Masadzie

     http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/11/17/syjonistyczny-mit-o-masadzie/

     Kto uwierzy, że Pan Papież tej symboliki nie znał ?

     W każdym razie ja nie uwierzę.

    • Peryskop vel (Mac)ie{j} {P}o{ko}ra.

     W co ty wierzysz to jest twoja sprawa,
     ale zaprzestań publicznego pomawiania ludzi i organizacji!

     A z tymi „Kolejarzami” to pewnie też taka prawda jak z p. Marcinem Dobrukiem. Wymyśliłeś to sam ‚Peryskop’, czy ci podpowiedzieli szkodniku?

    • Peryskop

     Marku, co jest grane ?

     Dlaczego dajesz przyzwolenie JB żeby wyżywał się na moim nazwisku, pomimo moich wezwań o zaprzestanie ?

     Dlaczego – pomimo kilku próśb OTO mailem i na blogu ?

     A dlaczego w drugą stronę reagujesz nad-wrażliwie ?

     Pan Kapsel zbeształ mnie i wezwał do kontaktów z Panem SP [nazwisko usunięte, M.P.]. Z Panem Papieżem wymieniliśmy kilka maili osobno, więc podałem Panu Kapslowi, że go już poznałem w gronie – m.in. z agentem MD [nazwisko usunięte, M.P.] jako Kef.r, był też PB [nazwisko usunięte, M.P.], oraz AS [nazwisko usunięte, M.P.] znany pisarz wielonickowy od Pejsów poczynając.

     JB też tam był.

     Ty też byłeś w tym gronie i ja, i wielu – jak sądzę – uczciwych osób – np. sympatyczny radiowiec z Arizony.

     Nie była to tajna zmowa, ale konsultacja co i jak robić dalej.

     A potem wyszły w praniu rozmaite sprawy – łącznie z atakami Kefi.a tu na Monitorze Polskim na Ciebie i na papieża BXVI. A za obronę Was obu MD [nazwisko usunięte, M.P.] vel Kef.r vel Jarek K.firek vel Edmer vel Malina zaatakował mnie jakbym zrobił coś złego.

     http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/27/dr-maciej-pokora-warszawa-polska-akademia-nauk-na-blogach-znany-pod-nickiem-peryskop

     Zauważ proszę, że na samym wstępie sfałszował wpis Myślącej z 25 lipca 2012 at 18:50.

     TAK POSTĘPUJĄ AGENCI.

     Dlatego przy jego nazwisku dodałem słowo „agent”, które wciąż w moim wpisie jest, ale usunąłeś jego nazwisko, a przy okazji dwa następne – Panów, którzy sobie jeżdżą po mnie jak po łysej kobyle za moje dbanie o prawdę, rzetelność, o interes Polski, o uświadamianie Polaków…

     A zatem dlaczego :

     – ukrywasz agentów przyłapanych na wrednej robocie ?

     – odbierasz mi prawo obrony swojego dobrego imienia ?

     – dlaczego mnie teraz cenzurujesz choć Cię broniłem ?

     – dlaczego wciąż nie oddałeś obrazków do Bydgoszczy ?

     – dlaczego bardziej dbasz o agenturę niż o komentatorów ?

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65353

     Przypomnę Twój wpis:

     monitorpolski 25 Marzec 2012 o 10:35 am
     „“Odwracacze” nie poświęcaliby swojego czasu gdyby nie było od czego odwracać uwagi. Ale widać, że ich robota idzie na marne – blog wcale nie traci na poczytności! A to dzięki klasie komentujących.”

     http://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/24/zamach-stanu-w-chinach-cd-wydarzenia-i-komentarze/#comment-85241

     Mam nadzieję że oprzesz się naciskom i go nie wykasujesz.

     Bo Monitor Polski sporo zawdzięcza Twoim komentatorom, których teraz pozwalasz opluwać przez agenturalne trolle.

     Co się przydarzyło ?

     Keshe ?

    • monitorpolski

     Peryskop, proszę podaj komentarze, gdzi pan JB się wyżywa na twoim nazwisku, bo nie mogę ich znaleźć. Oczywiście, że je usunę, tak jak usunąłem już wiele, których nikt nawet nie widział – na twoje nazwisko i kilka innych osób jest wprowadzona moderacja.
     I proszę nie używaj nazwisk, szczególnie osób które prowadzą inne blogi, bo nie chcę by ten blog stał się areną potyczek z rzezkomą agenturą. Nam tu chodzi raczej o merytoryczne informacje jakich sięnie znajdzie w ścerwomediach.
     Dostaję wiele maili od zniecierpliwionych czytelników, którzy są już zmęczeni waszymi przepychankami – uwaga ta się stosuje nie tylko do Ciebie.

    • Peryskop

     Marek: „…proszę podaj komentarze, gdzi pan JB się wyżywa na twoim nazwisku, bo nie mogę ich znaleźć.”

     Proszę:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-64904

     2x tu:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65174

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65164

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65165

     Mój monit
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65170

     Peryskop 25 marca 2013 at 23:58
     do Admina mailem
     Mon, Mar 25, 2013
     temat: ZASADY OBOWIĄZUJĄ

     Marku, czy mógłbyś zdjąć bluzgi z moimi danymi osobowymi i pouczyć p. Józefa żeby nie postępował wbrew zasadom, ponownie proszę ?

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65164

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65165

     Podobnie choć grzeczniej ekshibicjonizm uprawia człowiek 666
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-64922

     koniec cytatu

     Mimo upomnienia i powiadomienia Cię JB robi dalej:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65175

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65177

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65181

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65220

     Jedna z merytorycznych replik Peryskopa:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65278

    • Peryskop

     Podałem 8 linków, które od 7 godzin są w moderacji.

     Współczuję Ci z powodu choroby ojca. Po gościnie u mnie wiesz, że nie tylko Ty masz tego typu obowiązki.

     Pozdrowienia dla obojga rodziców !

    • Myśląca Gaja

     Skoro już zapowiada się przedświateczne generalne sprzątanie, to ja również -idąc śladem @Peryskopa -wnoszę o usunięcie wszystkich postów z jego „bluzgami” pod moim adresem i danymi osobowymi” oraz pouczenie @P „żeby nie postępował wbrew zasadom”.

     Z góry dziękuję 🙂

    • W odpowiedzi na odpowiedź
     patrz prawy margines na

     http://jozefbizon.wordpress.com/

    • Peryskop

     – Patrz tu, patrz tam, czytaj tu, masz to…

     W ten sposób to JB może rozkazywać burej suce.

     Do czasu podania odpowiedzi Sądu Najwyższego na NAGŁOŚNIONY TU PRZEZ KAPSLA ZA PRZYZWOLENIEM JÓZEFA B. PROTEST z roku 2003 – olewam was.

     Nie myślcie, że znaleźliście tu sobie głupków do wydupcenia.

    • Peryskop

     Marku,
     moderujesz już podanie szczegółów o które prosiłeś ?

     Peryskop 27 marca 2013 at 16:21
     Twój komentarz czeka na moderację

     Marek: „…proszę podaj komentarze, gdzi pan JB się wyżywa na twoim nazwisku, bo nie mogę ich znaleźć.”

     Proszę:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65552

    • szuwaxpl

     Ciągle pada … ech to tylko kapuśniaczek pada 😀

    • Peryskop

     Marku, spójrz proszę i oceń kto zabagnia bloga MP.

     Po Twoim wezwaniu o podanie szczegółów:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65533

     odpowiedziałem w dwóch postach:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65552

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65556

     I zaraz się pojawiły z samym szumem trollle dyżurne:
     4x Muląca (w tym 1x jako boso) oraz 2x szuwax

     Czy masz jeszcze jakieś wątpliwości kto tu zamula ?

    • Myśląca Gaja

     „Marku spójrz, Marku przeczytaj, Marku skasuj, Marku broniłem Cię …”

     Przestań już tak żałośnie wołać o pomoc, bo tak dużemu CHŁOPCU, jak ty zwyczajnie już nie przystoi. Nie ma potrzeby wołać „mamo, tato biją mnie”, tylko przestać bić samemu 🙂

     A na marginesie @MG to nie @bawo -bo widzę, że masz kłopoty z rozróźnieniem, albo chciałeś podkręcić mój licznik z 3 na 4 posty -oj nieładnie, bo to „pachnie” kolejną manipulacją.

    • boso ale w ostrogach

     Aż trudno uwierzyć Peryskop ,że nie masz świadomości swojej osobistej roli we wszczynaniu blogowych bijatyk i zamieszania , zniechęcającego do czytania komentarzy .
     Ludzie nie raz grzecznie cię prosili o pohamowanie własnych fantazji ,a ty z uporem maniaka uprawiasz dalej swoje egotyczne zachowanie.
     Jeżeli szczerze leży ci na sercu dobro Polski i tego bloga ,wsłuchaj się chociaż w prośby Monitora .
     Wszyscy na tym skorzystamy ,a dyskusja nie będzie jałowa i chaotyczna .
     Zacznij Peryskop chęć pomocy innym od siebie , a zobaczysz jak zmieni się atmosfera tego bloga .

    • ex student

     „Ludzie nie raz grzecznie cię prosili…”

     Ale jacy „ludzie”? Przeważnie trole, które chcą się tu panoszyć 😉

    • Skąd ta pewność, że przeważnie trole???
     Bo tak ich ‚ochrzcił’ Peryskop????

     Przecież ‚Peryskop’ dopiero teraz wykazuje swoją super klasę w zagadnieniu troliźmu.
     Odkrył super trola (wg ‚Peryskopa’) – czyli mnie promującego Stowarzyszenie „Fides et Ratio”.

     Na co ‚Peryskop’ otrzymał odpowiedź od Pana Marka tu:
     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

    • Myśląca Gaja

     ? ? ?
     A zatem DLACZEGO:

     – UKRYWASZ agentów przyłapanych na wrednej robocie ?

     – odbierasz mi prawo obrony swojego DOBREGO IMIENIA ?

     – dlaczego mnie teraz cenzurujesz CHOĆ CIĘ BRONIŁEM ?

     – dlaczego wciąż NIE ODDAŁEŚ obrazków do Bydgoszczy ?

     – dlaczego bardziej DBASZ o agenturę niż o komentatorów ?

     🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    • Myśląca Gaja

     @którzy sobie jeżdżą po mnie jak po łysej kobyle za moje dbanie o prawdę, rzetelność, o interes Polski, o uświadamianie Polaków…

     Ale JAJA WIELKANOCNE!

     Skoro CIASTECZKA juz były -wypiekane nocą -to pora na … jaja.

     A teraz pewnie zacznie się ich … obmalowywanie -o przepraszam, malowanie …

     Ubaw, jak w CYRKU … a Prima Aprillis dopiero za 4 dni 🙂

    • Peryskop

     Ubaw ?

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • Myśląca Gaja

     @P2 KICAJ, KICAJ … jeszce wyżej … tak, jak ZAJACZEK WIELKANOCNY 🙂

     Tylko pamietaj, że wyżej własnych czterech liter … NIE PODSKOCZYSZ (LOL)

     Biedactfo samo bronić sie nie potrafi i musi chowac się za monitorowymi spodniami -cóż za CHŁOP na SCHWAŁ -inaczej 🙂

    • szuwaxpl

     „postawa prospołeczna to przejawiające się w zachowaniu skłonności do podejmowania czynności prospołecznych czy korzystnych społecznie. Postawę prospołeczną cechuje występowanie u danego osobnika licznych czynności prospołecznych. Przyjmują one formę udzielania pomocy, dodawania ufności we własne siły, darzenia „dobrym słowem”, zaspokajania ludzkich potrzeb, opiekowania się, obrony słabszych, wyrażania współczucia. Postawy i odpowiadające im czynności prospołeczne przejawiają się w różny sposób w zależności od wieku, wykształcenia, przynależności społecznej, zwyczajów i tradycji kulturowych obowiązujących w danej grupie. Do postaw prospołecznych kształtujących się w procesie socjalizacji zaliczamy: postawę życzliwości, sprawiedliwości oraz altruistyczną”

    • Te JAJA WIELKANOCNE to z importu razem z wartościami.

     A i bronione przez niego jakieś tam wartości też mu się już całkiem pobełtały – bo już nie wie które.

    • Aśka

     Ja też nie uwierzę. Skoro JB przedstawia za takiego mądrego człowieka, który dobrze chce dla Polski, to z pewnością o takich sprawach musi wiedzieć. Dlaczego zatem idzie taką drogą? Czy aby jest to droga do niepodległości Polski?

    • Aśka

     … przedstawia go za takiego …

    • Pani Asiu
     przecież wszystkim tu jest wiadomym, że pani wierzy w to samo co i ‚Peryskop’
     – w rewolucję pod potrzeby PiS,
     tylko teraz póki co to wam teraz nie wyszło.

     Skąd pani będzie miała kompetentne kadry służące polskiej sprawie narodowej?
     Będą one od p. Dudy lub z importu?
     A jeśli tak – to proszę wskazać z jakiego kierunku będzie ten import.

    • Aśka

     Stuknij się …

 • Patryk

  Ciekawe info, a co na to Prof. Majewska?

 • szuwaxpl

  Jaki tu spokój nastał – trolle boją się Admina?

 • aga

  Najlepsze lekarstwo,oczywiście na pewne schorzenia: modlitwa,spowiedź albo…: egzorcyzm.
  Peryskopowi dedykuję z pozdrowieniami:)

  Swiadectwo uwolnienia Agnieszki od 7 demonów :

  http://pl.gloria.tv/?media=418602

  • ex student

   Aby komuś zalecać terapię, najlepiej wypróbować na sobie, no chyba, ze ta aga z linku to ty 😉

 • boso ale w ostrogach

  Może by tak wolną dyskusję otworzyć .Tematy zasypane komentarzami ,przeglądarka mi się czasami zawiesza .

  • Peryskop

   boso awo, nie tylko przeglądarka ci się czasami zawiesza .

   Także realizacja mistyfikacji.

   Po powtórnym zbanowaniu jako Myśląca za szantaż i pogróżki do Marka – wrzuciłaś tu kilka myślących wpisów pod publiczkę tak sprytnie, że i ode mnie dostałaś pochwały i sugestię żebyś nie zmieniała awatara.

   Wiedząca, że JB jest „infant terrible” tego bloga i inkasuje regularnie minusy, to sprytnie i z Myślącą erudycją obeształaś go w kilku odsłonach – żeby się przymilić czytelnikom.

   A gdy uznałaś, że pora nadeszła, to zaraz po tym wpisie

   przeklejka 16 marca 2013 at 19:18
   …Czyżby Franciszek I wybierał się Moskwy?

   podjęłaś atak przywracający

   http://www.monitor-polski.pl/autyzm-poszczepienny-e-maile-prof-majewskiej/comment-page-2/#comment-62481

   boso ale w ostrogach 16 marca 2013 at 20:01:
   Apeluję Monitor o zdjęcie cenzury z Myślącej Gaji .
   Rating: +1 (from 21 votes)

   i po 27 minutach jest ułaskawienie OSZCZERCZYNI INTRYGANTKI itd.

   monitorpolski 16 marca 2013 at 20:28:
   OK
   Rating: -2 (from 14 votes)

   Pierwsze reakcje:

   ex student 16 marca 2013 at 20:58
   Czyli mamy-ż zrobic experyment i zobaczyć, co też nam pani Gaja powie w nowej sytuacji??
   Rating: -1 (from 11 votes)

   nemo 16 marca 2013 at 21:39:
   Może doszło do przejęcia Monitora Polskiego, jak NE?…

   Peryskop 17 marca 2013 at 06:11
   Marku, czy nie dostrzegasz kolejnego podstępu ?
   Wpadła „boso” tu przed kilkoma dniami, dała kilka gładkich wpisów uwiarygodkowych, poszturchała JB, i ni z gruszki ni z pietruszki – daje cynk: wpuść mnie z powrotem !
   W czterech wpisach w tej samej sprawie uciułała -4 łapki tj. 14 za odbanowaniem i 18 za utrzymaniem bana.
   Przypomnę, że nie tylko straszyła Cię szantażem i pogróżkami, ale został WIELOKROTNIE PRZYŁAPANA na okłamywaniu nas, na bezczelnych oszczerstwach, na intrygach, a ostatnio ma przywaleniu papieżowi BXVI techniką „omyłki pisarskiej”.
   A tu mamy już kolejną próbkę mulenia „niechcącego”

   http://www.monitor-polski.pl/opus-dei-przejmuje-kontrole-nad-watykanem/comment-page-3/#comment-62623

   Nie skorzystała z możliwości, aby skorygować postępowanie, wycofać oszczerstwa i przeprosić za wyrządzone krzywdy.
   Ponieważ wkład Mulącej w funkcjonowanie Monitora jest jednoznacznie negatywny, a Ty deklarowałeś wiarygodność informacji, prospołeczny charakter bloga i dążenie do prawdy – dlatego przeciwnie do „boso” proszę o utrzymanie bana.
   Rating: +7 (from 11 votes)

   Tola 17 marca 2013 at 06:20
   Monitor – mozesz to jakos uzasadnic?
   Szczegolnie, gdy tyle osob jest na „nie”?
   Wydaje mi sie, ze jako gospodarz bloga powinienes brac pod uwage wiecej opinii niz tylko jedna.
   Rating: +5 (from 7 votes)

   Myśląca Gaja 17 marca 2013 at 13:47
   @Marku, czy nie dostrzegasz kolejnego podstępu ?
   Czapka na złodzieju zawsze … gore
   A KŁAMSTWO ma dłuższe nogi od PRAWDY -stąd jest szybsze -ale przed „metą” traci kondycję
   Prawda jest jak kamień, nie rozpuszcza się w wodzie 🙂
   Chodzenie „na boso” jest bardzo zdrowe, bo utrzymuje organizm z magnetyzmem Ziemi, a to on sprawia, że nasze zdrowie jest na odpowiednim poziomie.
   Będąc ocenzurowaną dokonałam dwóch wpisów: jeden adresowany do ciebie, abyś nie obrzucał mnie „błotem”, kiedy nie mam możliwości odniesienia się do owego „błota”, a drugi w temacie wyboru nowego papieża -wywodzenia się z jezuitów.
   Żadnego „cynku” nie dawałam, a apel @boso ale w ostrogach o odbanowanie mnie poparło 10 osób na 16 „głosujących”, czyli ponad 60%. Poza apelem było także sporo wpisów osób, które zbanowanie mnie postrzegały, jako niezasłużone.Wszystkim tym Osobom dziękuje za ciepłe słowa.
   Nigdy nikogo nie szantażowałam, ani też nikomu nie groziłam, bo nie leży to w sposobie mojego zachowania. Szantaż i groźba, to narzędzia ludzi SŁABYCH, a mnie daleko do tego typu osobowości.
   Pozostała część wpisu jest zwykłym pomówieniem, więc daruję sobie odnoszenie się do fantazji twojego umysłu, bo na nie, nie mam wpływu.
   Nie dziwi mnie też twój apel o … utrzymanie bana dla mnie … 🙂
   Wszystkim Myślącym życzę słonecznej duchem niedzieli …
   Rating: -3 (from 9 votes)

   Dla upozorowanie że boso nie jest Myśląca dwa posty po -5 each

   http://www.monitor-polski.pl/autyzm-poszczepienny-e-maile-prof-majewskiej/comment-page-2/#comment-62561

   boso ale w ostrogach 16 marca 2013 at 23:58
   Apeluję Monitor o zdjęcie cenzury z Myślącej Gaii .
   Rating: -5 (from 11 votes)

   boso ale w ostrogach 17 marca 2013 at 00:04
   Przepraszam dopiero przed chwilą zauważyłem twoje OK . no nie wiem tylko czy MG zechce wrócić 🙂
   Rating: -5 (from 11 votes)

   żeby po 11 minutach wystosować apel do siebie za -6 łapek

   http://www.monitor-polski.pl/autyzm-poszczepienny-e-maile-prof-majewskiej/comment-page-2/#comment-62569

   boso ale w ostrogach 17 marca 2013 at 00:15
   cuda niewidy 🙂 MG wróć mądra kobieto .
   Rating: -6 (from 12 votes)

   A przecież 17 marca 2013 at 00:04 napisałeś (-eś!)
   Przepraszam dopiero przed chwilą zauważyłem twoje OK . no nie wiem tylko czy MG zechce wrócić 🙂

   Jak to nie wiedziałeś, że wróciłeś ?
   Przecież ten cały „ban” był tylko pro-forma dla zamulenia !

   Przy okazji posypałaś się znamiennymi „omyłkami pisarskimi”:

   16 marca 2013 at 20:01:
   Apeluję Monitor o zdjęcie cenzury z Myślącej Gaji .

   16 marca 2013 at 23:58
   Apeluję Monitor o zdjęcie cenzury z Myślącej Gaii .

   17 marca 2013 at 00:04
   Przepraszam dopiero przed chwilą zauważyłem twoje OK .

   Więc jak sama widzisz nie tylko przeglądarka ci się zawiesza.

   I nie tylko łapki masz poparzone, bo zamiast powitać Myszlonce z EUforią „po powrocie”, to tak się zaMyślącowałaś, że dopiero po tygodniu wskoczyłaś znowu w nicka „boso” i zamiast się przywitać ze sobą co wpadało skoro wciągnęłaś znów do gry siebie jako „mądrą kobietę” – to teraz chcesz tylko „wolnej dyskusji”, jakbyś jej tu nie realizowała pod nickiem Mulącej jakzawsze 😀

   Mulisz tak samo jak [usunięte, zawiera dane personalne, M.P.]
   zatrzymana za przekręty na danych.

   • boso ale w ostrogach

    Wybacz Peryskop ,ale nie wciągniesz mnie w swoje niezdrowe gierki .
    Życzę ci miłego i twórczego dnia i nie mam na myśli ,twoich kolejnych 100 komentarzy science fiction . 🙂

    • Peryskop

     Nie wybaczę.

     Bo zauważyłem, że „wybacz” to Wasz typowy socjo-techniczny wytrych stosowany tu przez ciebie i Mulącą.

     Operacyjne narzędzie „wybacz” to sprytne ustawianie się z góry przez sugestię, że się jest niezwykle uprzejmą osóbką pełną empatii, a interlokutor popełnił jakiegoś lapsusa, którego ta „uprzejma osóbka” – jako i bystra i elokwentna – wyłapała w lot, i została „zmuszona” do wytknięcia swojej ofierze rzekomego jej błędu w rozumowaniu.

     Wybacz…

     Perfidna podprogowa manipulacja !

     A na gościnnych występkach na Monitorze stosowana także przez uzdolnionego bosego socjo-techniaka no_name przez świat.

     Techniak intencjonalnie 😀

     Natomiast tu masz boso swojego „przeciwnika” w narożniku.
     Teraz zobaczymy jak u ciebie z konsekwencją działania ?

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65061

    • boso ale w ostrogach

     Czy nie szkoda ci Peryskop marnować czasu na wymyślanie kolejnych paranoicznych zaczepek ? Proszę , zaprzestań robić z siebie namolnego prostaka .

    • Peryskop

     bosoawomulące, nie, nie marnuję czasu.

     Bo czytelnicy mogą poczytać i dowiedzieć się o subtelnych metodach manipulacji – tu na przykładzie słówka „wybacz”.

     Surprised ?

    • To sobie poczytaj to ‚Peryskop’
     może ci się to przydać,
     gdy będziesz prowadził następne ataki i manipulacje,
     aby nie były one prowadzone na oślep

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65798

   • Myśląca Gaja

    Przypowieść o dwóch Aniołach i pozorach …

    Dwa podróżujące anioły zatrzymały się na noc w domu bogatej rodziny.
    Rodzina była niegościnna i odmówiła aniołom noclegu w pokoju dla gości, który znajdował się w ich rezydencji.

    W zamian za to anioły dostały miejsce w małej, zimnej piwnicy. Po przygotowaniu sobie miejsca do spania na twardej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i naprawił ją.
    Kiedy młodszy anioł zapytał dlaczego to zrobił, starszy odpowiedział: Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają.

    Następnej nocy anioły przybyły do biednego, ale bardzo gościnnego domu farmera i jego żony, by tam odpocząć. Po tym jak farmer podzielił się, resztą jedzenia jaką miał, pozwolił spać aniołom w ich własnym łóżku, gdzie mogły sobie odpocząć.

    Kiedy następnego dnia wstało słońce, anioły znalazły farmera i jego żonę zapłakanych. Ich jedyna krowa, której mleko było ich jedynym dochodem, leżała martwa na polu.

    Młodszy anioł, był w szoku i zapytał starszego anioła: Jak mogłeś do tego dopuścić? Pierwsza rodzina miała wszystko i pomogłeś im. Druga rodzina miała niewiele i dzieliła się tym co miała, a ty pozwoliłeś, żeby ich jedyna krowa zdechła.

    Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają -odpowiedział starszy anioł dodając: Kiedy spędziliśmy noc w piwnicy tej rezydencji, zauważyłem że w tej dziurze w ścianie było schowane złoto. Od czasu kiedy właściciel się dorobił stał się chciwcem niechętnym do tego by dzielić się swoją fortuną, w związku z czym zakleiłem tę dziurę w ścianie, by nie mógł znaleźć złota znajdującego się tam. W noc, którą spędziliśmy w domu biednego farmera, Anioł Śmierci przyszedł po jego żonę. W zamian za nią dałem mu ich krowę. Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają.

    Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu na chwilę i szybko odchodzą…
    Niektórzy ludzie stają się naszymi przyjaciółmi i zostają na dużej…zostawiając piękne ślady w naszych sercach…i nigdy nie będziemy już tacy sami bo zawarliśmy nowe przyjaźnie!
    Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Jedynie dziś -tu i teraz -jest darem i sztuką jest umieć wykorzystać ten dar.

    Tekst ten znalazłam kiedyś w sieci … nie znam autora, ponoć to z jakiejś książki, ale ja na taką nie trafiłam. Jeżeli ktoś ją zna, to proszę o info 🙂

    • Aśka

     Cóż się nie robi dla poklasku?

    • szuwaxpl

     Nie szukaj
     sztuczne­go poklasku
     swoich wyobrażeń.
     Jeżeli jesteś
     czysty
     żad­na wo­da
     nie wypłucze
     z ciebie
     najmniejszego
     ziaren­ka brudu.

    • Aśka

     Coś ci się pomyliło szuwax. To nie ja opowiadałam historyjkę o aniołach. Ja tylko skomentowałam zasadność i celowość jej zamieszczenia.

    • szuwaxpl

     A ja zasadnie na moje możliwości opowiedziałem Tobie o celowości. 🙂

    • rabarbarek

     Blog Monitora zostal ” zatrolowany” przez kilka osob. Prawdopodobnie celem ataku jest odwrocenie uwagi od niezwykle waznych wydarzen , ktore maja miejsce w Polsce i na swiecie. Zupelnie przy okazji probuje sie zniszczyc blogowiczow , ktorzy duzo wiedza i widza.

     Niemal kazdy wpis jest zamulony i zakrzyczany , a ta ktora krzyczy najglosniej i do tego pojawia sie na blogu ” momentowo” , zapowiedziala wczoraj wojowniczym glosem , ze ” nie odpusci”. Bo walczy o prawde , ktora jest nierozpuszczalnym w wodzie kamieniem. Zapowiedziala wiec maraton mulacy , ktory trwac ma „niewiadomojakdlugo”

     Zamula po kolei kazdy temat i potem wola ” to nie ja , to on”.

     Przyboczny MG , szuwax przepisuje strone z cytatami , ktora zawiera tysiace cytatow , i tez nie zapowiada rychlego konca przepisywania tych cytatow.

     Szkoda szuwax , ze tylko tego nauczyla cie polonista w szkole na ktora uwielbiasz sie powolywac.[ wiesz o czym mowie?]

     Pytam jak dlugo to bedzie jeszcze trwalo? Czy tego oczekuja czytelnicy wchodzacy na MP?

     Nie dajmy sie trolom zastraszyc ! Niestety jest to zjawisko dosc powszechne w sieci , dlatego czesc stron posiada moderatora , ktory takie osoby usuwa po uprzednim ostrzezeniu. Wtedy jest spokoj.

     A tu strona , z ktorej troll szuwax czerpie garsciami swoje ” zlote mysli” Na zywca kopiujac …

     http://www.cytaty.info/mysl/nieszukajsztucznegopoklaskuswoichwyobrazenjezeli.htm

    • monitorpolski

     Rabarbarek, postaram się przyjrzeć tym komentarzom. Możesz mieć rację – trolle mogą korzystać z tego, że mam bardzo trudny okres.

    • szuwaxpl

     Proponuję zakończyć przed nowym tematem ! Adminie!

    • szuwaxpl

     Odkrylaś Eurekę – wiedziesz nimb w odkrywaniu, ale szkoda, że nie jesteś na bieżąco.

     PeryskopoTola tobie to na pewno wybaczy a nawet pochwali.

     Czerp i ty, tylko trafnie!

     Zamulasz – wiesz dlaczego, gdybys chciała widzieć prawdę, ale nie będę cytował ponownie – znajdziesz!

     Szkoda, że tylko tyle masz do powiedzienia rabarbarku

    • Myśląca Gaja

     @rabarbarek

     @Prawdopodobnie celem ataku jest odwrocenie uwagi od niezwykle waznych wydarzen , ktore maja miejsce w Polsce i na swiecie.

     A ty niby co robisz?
     Spójrz na wpisy swoich kompanów z TWA, a dostrzeżesz, że swoje ujadanie nawet boldują, aby było głośniejsze.

     Ile to Pani dokonała wpisów na ważne tematy „ktore maja miejsce w Polsce i na swiecie”?

     Może policzymy moje i twoje z ostatnich tygodni?

     Oszczędzić sobie wstydu … i przestań pogrywac na wysokim „C”!

     Napisałam, że nie odpuszczę w walce o prawdę … wczorajsza dotyczyła „Kilkudziesięciu vs Kilkudziestu”.

     Ale walczyć będę o każdą PRAWDĘ, a jak zostanę przez nią ZBANOWANA, to będzie to jedynie świadectwem, że była to PRAWDA.

    • rabarbarek

     Kiedys myslam , ze jestes nieglupia osoba , teraz jestes zwyklym komputerowym spamem. Ze spamami nie dyskutuje.

     Prwada o ” kilkudziesieciu vs kilkudziestu” z pewnoscia wyprowadzi Polske z kryzysu i zapobiegnie szerzacej sie degradacji sceny politycznej w kraju nad Wisla , a do tego pomoze przetrwac nadciagajace bardzo ciezkie czasy. Walcz o takie prawdy , ale moze nie na MP.

    • Myśląca Gaja

     @rabarbarek

     Twoje zdanie na mój temat nie ma dla mnie znaczenia, bo nie jestem tutaj dla poklasku i pochlebstw -ewidentnie pomyliłaś osoby, zwróć się z tym do @P2, bo on to uwielbia i karmi sie tym, jak narkotykiem.

     Nie zmieniaj tematu i odpowiedz na pytanie, które tobie zadałam”

     Ile to Pani dokonała wpisów na ważne tematy „ktore maja miejsce w Polsce i na swiecie”?

    • Aśka

     Bezczelna spamiarska trollówa, jak śmiesz do Rabarbarka się tak odzywać.
     To dzięki Rabarbarkowi mamy tutaj informacje, do których niekiedy nie dotarlibyśmy.

     Bezczelna na dodatek zażądała wpisów Rabarbarka z ostatnich tygodni, kiedy wiadomo, że od mniej więcej połowy stycznia do połowy marca Rabarbarek tutaj nie pisała. Nie wiem, co było powodem, ale nie pisała wcale.

     To są pierwsze wpisy Rabarbarka na niemerytoryczne tematy. Z tego wniosek, że i ona nie wytrzymała tego, co się tu na blogu dzieje od pewnego czasu, chociaż wcześniej nie wypowiadała się na tematy bez znaczenia.

     Rzetelność Rabarbarka nie tylko na monitorze dała się poznać. Cytują ją często, a podczas przerwy w pisaniu, często ją na innych forach wspominano.

     muląca:
     „Ile to Pani dokonała wpisów na ważne tematy „ktore maja miejsce w Polsce i na swiecie”?

     Może policzymy moje i twoje z ostatnich tygodni?”

    • ex student

     „Zapowiedziala wiec maraton mulacy , ktory trwac ma „niewiadomojakdlugo”

     Aż starch się bać, niczym bushowsko-obamska wojna z terrorem… 🙁

    • szuwaxpl

     To co lubisz :

     „Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób.”
     OW

    • szuwaxpl

     Jeśli to co napisałem nie jest prawdą i za to dostałem BANana dzięki Joe

     To bardzo dziękuję trzymającemu busolę – a Panu dobrze obranego kierunku.

     Chyba już nic więcej nie mogę napisać, szkoda zaśmiecać monitor.

     Ale Adminie – to nie przystoi.

    • Myśląca Gaja

     @Aśka

     Mamy Wielki Tydzień i może warto chociaż w tym czasie zatrzymać sie i zastanowić ….

     Ta przypowieść o dwóch Aniołach temu miała służyć, bo odnosi się do POZORÓW, na których wiekszość ludzi buduje wyobrażenie o otaczajacej ich rzeczywistości …

     Szkoda, że tego nie załapałaś 🙁

    • Aśka

     To się zatrzymaj … chyba że ty w innym terminie masz przystanek.

  • monitorpolski

   Ok, otworzę wolną dyskusję na jutro.

   • Tola

    Monitor
    Jak to jest, ze jednym sciagasz bana w sekunde, a ja nie moge sie doprosic, zebys wykasowal obrazliwe komentarze na moj temat?

    • szuwaxpl

     ToloPeryskopie – ściemniaj, ściemniaj, są jeszcze tacy, którzy uważają tak jak chcesz, że @2

     chimera i sam wiesz co jeszcze – to dwie inne osoby. Rekord świata – zbić z pantykału!

    • szuwaxpl

     Jak ja to napisałem – przepraszam PANTAŁYKU

    • Peryskop

     szuwax – jakże przykładnie demaskujesz swoje korzonki !

     Zamiłowane do wyzwisk, genitaliów i czynności wydalniczych.

     Nie krępuj się – kombinuj co by tu dalej i więcej…

     Jak Problemsky wczoraj „pierdzielę … olewam ciepłym moczem”.

     To jest Wasz poziom i Wasze pociucie humoru.

     No ale każdy ma tyle co po rodzicach otrzymał i ze szkół.

    • szuwaxpl

     PeryskopoTolu – tautologicznie się staczasz ” W DÓŁ „

    • szuwaxpl

     Niestety nie ukończyłem tylu szkół co ty, przepraszać za to też nie zamierzam

     Napoli niestety nie skończyłem.

     A od moich rodzicow fuck off grzecznie ci powiem.

    • szuwaxpl

     Miszcz ciętej riposty PeryskopoTola, pussy opener :

     Na początku była ciemność. Totalna pustka i nicość. Czarne, wręcz egipskie ciemności ogarniały wszystko, co tylko można było nakryć mroczną płachtą. Ale zdarzył się cud! Jasiu wyrwał się z rąk Morfeusza i ocknął się. Leżał na swoim łóżku z otwartymi oczyma i patrzył w sufit. Zza ściany usłyszeć można było krzątanie się matki, robiącej śniadanie i ojca, próbującego dogodzić sobie w najgorszej możliwej chwili. Chłopak oparł się na ramionach i wstał. Podszedł do zasłoniętego okna. Drżącymi rękami dotknął gładkiej firanki i momentalnie nabrał ochoty na życie. Jednym sprawnym ruchem rozsunął materiał. Światło słońca oślepiło go. Dopiero teraz młody Jan uświadomił sobie, że dzisiaj w jego mieście jest cyrk. Postanowił więc wybrać się czym prędzej na Arenę Śmiechu.
     A więc poszedł mały Jasio do cyrku i tak się złożyło, że musiał usiąść w pierwszym rzędzie. Rozpoczął się występ i na arenę wychodzi Klaun Szyderca. Podchodzi do Jasia i pyta:
     – Jak masz na imię?
     – Jasiu.
     – A więc Jasiu, czy ty jesteś głową krowy?
     – Nie.
     – A czy ty jesteś tułowiem krowy?
     – Nie.
     – A więc Jasiu, ty jesteś dupa wołowa! HAHAHA!!! (zaśmiał się szyderczo Klaun Szyderca).
     Smutny Jasio wrócił do domu, opowiedział wszystko tacie, na co ten mu mówi:
     – Jasiu, jutro też pójdziesz do cyrku.
     – Ale jak to? Do cyrku? A Klaun Szyderca? Znowu będzie się śmiał.
     – Jasiu, nie możesz się tak poddać. Musisz jutro jeszcze raz iść do cyrku!
     Smutny Jasio poszedł do cyrku i pech chciał, że znów musiał usiąść w pierwszym rzędzie. Po rozpoczęciu występu znów na arenę wyszedł Klaun Szyderca i widząc Jasia podszedł do niego i mówi:
     – Widzę tutaj mojego przyjaciela Jasia! Proszę, powiedz mi, Jasiu, czy ty jesteś głową krowy?
     – Nie.
     – A czy ty jesteś tułowiem krowy?
     – Nie.
     – A więc Jasiu, ty jesteś dupa wołowa! HAHAHA!!! – znów zaśmiał się szyderczo Klaun Szyderca.
     Wszyscy ludzie w cyrku zaczęli się śmiać, a Jasio, któremu zrobiło się bardzo przykro wrócił do domu i powiedział o wszystkim tacie. Jego tata na to:
     – Jasiu, jutro jeszcze raz pójdziesz do cyrku!
     – Ale tato, ja nie chcę! Tam jest Klaun szyderca, on znowu się będzie śmiał!
     – Nie martw się, Jasiu, tym razem pójdzie z tobą Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty.
     No i tak się stało. Następnego dnia poszli Jaś i Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty do cyrku, usiedli w pierwszym rzędzie i czekają na występ Klauna Szydercy. Wychodzi więc Klaun Szyderca na arenę i zaczyna swój znany występ. Podchodzi do Jasia i pyta:
     – Jasiu, czy ty jesteś głową krowy?
     Na co Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty:
     – Spie….aj!

    • Peryskop

     Zapomniałeś szczoteczki do zębów oddać do szewca:

     http://www.forum.toproste.pl/showthread.php?t=58427

    • Peryskop

     Popieram Tolę.

     I zwracam uwagę, że za swoje przysrywanka poniżej pasa „szarmancki” szuwax nie został nawet upomniany.

     Również człowiek 666 i Józef Bizoń złamali ponownie zasady zadeklarowane przez Admina MP.

    • Myśląca Gaja

     @P2

     A ty kiedy zostałeś upomniany za nazywanie kobiety „dziwką, k…wą, ru…łką” itd …

     Wstyd mi, że takie INDYWIDUA, jak ty zaliczają sie -wyłacznie z uwagi na posiadane dyplomy -do inteligencji.

     W tym miejscu, aż ciśnie się na usta, aby powiedzieć, że jak ma się do czynienia z taką „sztuką” -jak ty -to trudno zachować kulturę!

    • Peryskop

     Hop hop hop, OSZCZERCZYNIO WSZETECZNA !

     Nie k…wa, ale „… q.rwie łba nie urwie” to © by AQQ

     „dziwka” + „gaja sraja” to © by Katerina404

     Natomiast „ruchałka” © by Pery zasadna za zwracanie się per „Maciusiu” do obcego faceta, który takich umizgów i spoufaleń ani nie prowokował, ani na nie nie przyzwalał.

     Delikatnie mówiąc to są oznaki nieciężkiego prowadzenia.

     Zatem żale to syndrom traumy mulącej i za to odtrąconej ?

     Współczuję, bo to musi boleć do szpiku w kościach.
     Ale sama się w to wepchałaś … jak ćma do knota.

     I nie tylko łapki masz poparzone, skrzydełka już też.

     A będzie więcej, bo „ja dopiero się rozkręcam…”
     „Zapach kobiety”.

     Dla ścisłości nie twój, mayu bayu.

    • szuwaxpl

     Rozumiem, że z wrodzonej skromności o sobie nawet nie wspominasz?

     Dobry krok, tylko szkoda, że niezbyt szczery 😀

     Słabo – teraz aż 8 mniut na zmianę nicka zajęło @PT

    • Myśląca Gaja

     @PITOLA-zmutowana

     Nie zapomnij zawnioskować do Monitora o usunięcie WSZYSTKICH twoich wpisów, w których obrażałaś INNYCH.

  • Myśląca Gaja

   Refleksje o pewnym wzorze na podstawie książki A.Kępińskiego „Psychopatie”.

   Psychopatię w zasadzie nazwać możemy chorobą. Cierpią na nią różni ludzie, niezależnie od pozycji, stanu. Cechą charakterystyczną osobowości psychopatycznej jest emocjonalny chłód i przedmiotowe traktowanie ludzi, które ujawniają się dopiero przy głębszej analizie postępowania.

   Specyfika ich często przyćmiona jest przez wszechbijący urok i pozorne ciepło.
   Za najbardziej niebezpiecznych można uznać psychopatów, którzy wykonują ważne społeczne funkcje i zajmują kierownicze stanowiska. Do tego typu działalności są zdecydowanie predysponowani z powodu przejawianych przez nich „talentów”:

   manipulacji,

   bezwzględności w postepowaniu,

   wykorzystywania innych,

   braku uczuć wyższych,

   wstydu i sumienia.

   Zhiperbolizowane poczucie własnej wartości (ukrywające zazwyczaj mocno nadwyrężone „ego”), emocjonalny chłód (raczej wewnętrzny), nie przyjmowanie krytyki innych, niezdolność weryfikacji swego postępowania w kontekście uwag z zewnątrz – wszystko to rysy portretu psychologicznego psychopaty.

   Dla psychopaty osoba, która ma odwagę wyrażać zdanie odmienne niż jego, jest wrogiem. W konsekwencji owej odmienności, będzie ona przez psychopatę szykanowana i niszczona. (…)

   Kontakty psychopaty z innymi ludźmi klasyfikują się jako bardzo płytkie i nastawione wyłącznie na eksploatację. Głównym celem życia psychopaty jest niszczenie, ranienie, poniżanie, ośmieszanie innych ludzi . W rzeczywistości psychopata chciałby zabijać, lecz paraliżuje go strach przed więzieniem.

   Charakterystyczne dla psychopaty jest ubóstwo emocjonalne. Brak zdolności do przeżywania emocji, brak odruchów moralnych i empatii oraz tzw. cierń psychopatyczny, polegający na tym, że zubożone życie emocjonalne kompensowane jest przez narcyzm i egotyzm.

   Psychopata odnosi wrażenie, że jest lepszym od innych, mądrzejszym, że tylko on ma rację, ma misję do spełnienia i może niszczyć innych. Deprecjonowanie innych, obrażanie ich i emocjonalne znęcanie się nad nimi jest dla psychopaty tym samym, czym krew dla wampira. Ten emocjonalny kainita czuje się zaspokojony i jego siły witalne wzrastają, gdy sprawi, aby druga osoba cierpiała. Co za tym wszystkim idzie, to brak zdolności do miłości. Psychopata nie umie kochać. Wikła za to w swoją grę coraz to nowe osoby. (Oczywiście w stosunku do osób ważniejszych od niego i ludzi bardzo mu potrzebnych łasi się i ślini.)

   Taktyka przymilania się, nie przeszkadza bynajmniej myśleć mu o tych samych ludziach przedmiotowo. Przykładowo: mężczyzna mówi o kobiecie pomagającej mu i kochającej go, że „jest pożyteczna i przynajmniej nie muszę dodatkowo zatrudniać gosposi i niepotrzebnie płacić”. Wypowiada te słowa bardzo spokojnie i beznamiętnie, mówi również o innych korzyściach wynikających z tej relacji. Wyraża stosunek utylitarno-instrumentalny.

   Księdzu spowiada się natomiast psychopata krótko i zwięźle, a w duchu myśli: „żebyś ty klecho wiedział, co ja o tobie wiem”. Spowiedź psychopaty to jedynie pozory przyzwoitości, swoista zasłona dymna, bo psychopata to pasywny morderca, który spowiadając się, zaciera ślady popełnionych przez siebie zbrodni. Człowiek z psychopatycznymi rysami nie odczuwa skruchy nigdy.

   Człowiek ten nie ma żadnych wartości, te które gorąco manifestuje, mają zapewnić mu bezkarność i bezpieczeństwo – to jedynie alibi.

   • Ania

    No i dodatkowo, czuje dojmujacą potrzebę kontroli. Wszystkiego i wszystkich. O wypływającej z tego silnej potrzeby bycia w strukturze hierarchicznej( albo wręcz jej budowania ) , już nie wspomnę

    • Peryskop

     Aniu, dzięki za podkreślenie istotnej cechy psychopatów:

     „dojmujacej potrzeby kontroli. Wszystkiego i wszystkich.”

     Bo łobuzeria rozciąga definicję i zarzuca psychopatię ludziom, którzy w imię dobra społecznego tropią i piętnują bynajmniej nie wszystkich, ale właśnie prowokatorów, kłamców i oszczerców.

     I właśnie na takim sugerującym rozciąganiu definicji psychopatii przez Mulącą i jej szuwaxa polega ich MANIPULACJA oraz kolejna nieudana próba przerzucenia winy na ofiarę.

     Na szczęście w tym przypadku ofiara wie jak się bronić 😀 😀

    • szuwaxpl

     Peryskopoidalny – pozostaw wolny odbiór czytelnikom. Nie rób Im wody z mózgu.

     Stosowana przez ciebie taktyka niczym Judaismus, za chwilę będziesz wciskał holokaust

    • Peryskop

     Na szczęście jest z nami Pan Piotrx, który przytoczył m.in. rozsądne słowa dr Stanisława Krajskiego:

     „Największą siłą czyniących zło jest tchórzostwo i słabość katolików”

     za „Papież Franciszek – dokąd zmierza Kościół”

     http://www.monitor-polski.pl/opus-dei-przejmuje-kontrole-nad-watykanem/comment-page-4/#comment-64028

     W tym kontekście warto zauważyć lansowanie nowej choroby psychicznej pt. „osobowość dyssocjalna” lub „cierń psychopatyczny”, której jednym z objawów miałby być … brak strachu.

     Co jeszcze wymyślą lucyferianie, którzy jak Muląca oszczerczyni zarzuca mi „tchórzostwo” ?

     A działa teraz w asyście hasbarczyka, który podpowiada MG użycie triku „dyssocjalnego”, „błyszczy” cytatami z netu, rzuca wyzwiskami, d(ch)amski bokser – obraża Tolę, Aśkę, Rabarbarek i @od, epatuje wziernikiem, genitaliami i czynnościami wydalniczymi, powołuje się na żonę a w necie poszukuje partnerki, broni oszczerczą Mulącą, nawołuje do rozejmu i amnezji oraz … skasowania mojego archiwum po ucieczce TotalskY’ego z hasłem do odwrotu „Ja pierdzielę…”

     Bezczelniaczek zarzuca mi wielo-nickowość gdy sam muli, tu na MP mi.in. jako szuwaxpl, piotr2012, tlen, Leon z…

     Żłób ignorant nie znający języków, nie potrafiący sklecić kilku zdań co zobaczył wokół „największych” piramid w Peru i w Gwatemali (bez Meksyku i Belize), który „rozmawiał” z potomkami Mayów narzeczem migowym, więc uznał doskonale zna ich kulturę i kalendarz, ale odsyła do wykładu głównego twórcy chutzpy kalendarzowo-mayowej, z zawodu artysty Ian’a Xel’a Lungold’a, którego – jak sam przyznał – nie zrozumiał…

     http://www.monitor-polski.pl/samoloty-pasazerskie-truja-nas-zrzutami-chemii-od-9-lat/comment-page-1/#comment-58454

     Trafiony, zatopiony !

     Adieu !
     Wracaj do swojego szuwaxa-amfy, marychy, liści coli…

    • szuwaxpl

     Rozbawiło mnie twoje upodobanie węszącego wielorasowego pieska.

     „Zhiperbolizowane poczucie własnej wartości (ukrywające zazwyczaj mocno nadwyrężone „ego”), emocjonalny chłód (raczej wewnętrzny), nie przyjmowanie krytyki innych, niezdolność weryfikacji swego postępowania w kontekście uwag z zewnątrz – wszystko to rysy portretu psychologicznego psychopaty.

     Dla psychopaty osoba, która ma odwagę wyrażać zdanie odmienne niż jego, jest wrogiem. W konsekwencji owej odmienności, będzie ona przez psychopatę szykanowana i niszczona.

     Psychopata – wielki tchórz.”

     Zaprzańcu – ‚bohaterze’, zaniemówiłem, można zwykłym językiem, ale wolę niezwykłym.

     W rezultacie jego taktyka zasadza się na poniższym schemacie:
     upokarzania
     zastraszania
     poniżania
     doprowadzania do izolacji osoby atakującej psychopatę.

     W końcowym etapie psychopata wściekle atakuje tzw. wroga, naturalnie za aprobatą i przyzwoleniem nieświadomej, całej „opętanej”przez psychopatę grupy, aby zyskać sprzymierzeńców.

     Psychopata odnosi wrażenie, że jest lepszym od innych, mądrzejszym, że tylko on ma rację, ma misję do spełnienia i może niszczyć innych.

     Stałeś mnie się bliski

     Tylko najbliższe osoby znają prawdziwą twarz psychopaty.

     reszta tu: http://egrimonia.blog.onet.pl/2007/07/28/psychopata/

    • Myśląca Gaja

     @Żłób ignorant nie znający języków, nie potrafiący sklecić kilku zdań co zobaczył wokół „największych” piramid w Peru i w Gwatemali (bez Meksyku i Belize), który „rozmawiał” z potomkami Mayów narzeczem migowym, więc uznał doskonale zna ich kulturę i kalendarz, ale odsyła do wykładu głównego twórcy chutzpy kalendarzowo-mayowej, z zawodu artysty Ian’a Xel’a Lungold’a, którego – jak sam przyznał – nie zrozumiał…

     @P2 -TY WYEDUKOWANY CIEĆWIERZU!

     Jakim prawem ubliżasz ludziom?

     Wara tobie od oceniania INNYCH! Spójrz na siebie, kim ty jesteś?

     Czym tak chlubisz się? Papierkami, które mają z ciebie zrobić „inteligenta”?

     Nie zrobiły i nie zrobią, bo taki człowiek, jak ty nie jest godzien należeć do Homo Sapiens.

     Jesteś obsceniczny obrzydliwy w swoim zachowaniu i NIE NADAJESZ się do koegzystencji z ludźmi nawet w świecie wirtualnym.

     Trzeba być normalnym inaczej, aby mieć archiwum blogowych postów sprzed kilku nawet lat!!!

     Współczuję i życzę duuuużo zdrowia, bo na reszte jest już zdecydowanie za późno.

     Nie fatyguj sie z odpowiedzią, bo NIE ODPOWIEM na nią!

    • ex student

     „Wara tobie od oceniania INNYCH! ”

     „…taki człowiek, jak ty nie jest godzien należeć do Homo Sapiens.”

     Łatwo innych pouczać, a trudno do siebie zastosować 😉

     Jesli już komuś zakazujesz oceniania innych, to dlaczego sama oceniasz – czy ty jesteś „inaczej i wyżej”?

     Więc albo nie zakazuj i oceniaj i ty, albo zakazujac powstrzymu się od oceniania, bo inaczej będzie smród obłudy i szczyt faryzejstwa…

     „Nie fatyguj sie z odpowiedzią, bo NIE ODPOWIEM na nią!”

     hehheeehe, coż za rozbuchane ego, co myśli, ze ktoś bedzie odpowiadał na żenujące obłudne zaczepki 😉

    • Wszystko cacy ‚ex student’

     tyle tylko, że wyrywanie zdań z kontekstu jest po prostu najzwyklejszą w świecie manipulacją,
     i to na rzecz dość nie ciekawego osobnika jakim jest ‚Peryskop’.

    • Peryskop

     Widzisz ex student ?

     I Ty się w końcu doigrałeś.

     Bo wyrywałeś Mulącej z kontekstu nie tak jak czeba !

    • Bo widzisz ‚Peryskop’

     aby móc oceniać innych ludzi trzeba mieć do tego moralne prawo, a ty go po prostu nie masz – a czego bardzo liczne dowody dałeś na tym blogu.

    • ex student

     „I Ty się w końcu doigrałeś.”

     hehehehe 😉

     nie widze na czym by tu miała polegać manipulacja i jaki miałby niby być ów kontekst? 😉

     „aby móc oceniać innych ludzi trzeba mieć do tego moralne prawo”

     Ale wszyscy takowe mają albo nikt nie ma, bo nie wiem, kto miałby niby takowe przydzielac…

     Kwestia tylko tego, kto i jak ocenia, na podst. jakich kryteriów, ale to juz inna sprawa…

     Bo oceny jednych puszczamy mimo uszu, a innymi się przejmujemy mniej czy bardziej…

    • Peryskop

     No jak to kto ma tu przydzielać moralne prawa ?

     Czołowy Krowo-Kalista Kraju z Boguchwały !

    • Mówimy o prawie moralnym (w klasycznym jego rozumieniu) a nie o prawie formalnym.

     I tak dla przykładu
     – czy notoryczny kłamca, manipulant ma moralne prawo do oceny innych ludzi?
     Albo dając skrajny przykład.
     Czy zbrodniarz ma moralne prawo do oceny innych ludzi?

    • Myśląca Gaja

     @ex

     Widzę, że nie zrozumiałeś …

     Jest kolosalna róznica między ocenianiem INNYCH, a oceną ich zachowania.

     Można powiedzieć:

     -jesteś głupi

     albo

     -zachowujesz się głupio

     A każda z tych ocen niesie inny ciężar gatunkowy.

    • exs student

     ale czy ty zrozumiałaś, bo jak mozna oceniać innych, jak nie na sposób oceny ich zachowania? Przeciez nikt nie ma rentgena w oczach, aby kogoś „prześwietlic” na pierwszy rzut oka bez znajomości zachowania…

     Wiec kto tu sieje durnote i klasycznie muli?

    • ex student

     Pytanie, czy ty zrozumiałaś to zagadnienie, bo jak mozna oceniać innych, jak nie na sposób oceny ich zachowania? Przeciez nikt nie ma rentgena w oczach, aby kogoś „prześwietlic” na pierwszy rzut oka bez znajomości zachowania…

     Wiec kto tu sieje durnote i klasycznie muli?

    • Myśląca Gaja

     @ex

     @ale czy ty zrozumiałaś, bo jak mozna oceniać innych, jak nie na sposób oceny ich zachowania? Przeciez nikt nie ma rentgena w oczach, aby kogoś „prześwietlic” na pierwszy rzut oka bez znajomości zachowania…

     Powtórze raz jeszcze:

     Można powiedzieć:

     -jesteś głupi

     albo

     -zachowujesz się głupio

     A każda z tych ocen niesie inny ciężar gatunkowy.

     Odnosze się do sposobu wysławiania (przekazu oceny), gdzie możemy oceniac kogoś, jako OSOBĘ, albo odnieść się do jego zachowania.

     Przekaz „jesteś głupi” jest czymś innym od stwierdzenia, że „głupie jest twoje zachowanie”.

     Jezeli już musimy, to oceniajmy ZACHOWANIE, a nie CZŁOWIEKA.

    • Peryskop

     Bardzo dobrze, że Muląca podbiła ten wątek 😀

     O co tu chodzi ?

     Otóż z pomocą lansowanej namolni „filozofii” modernistycznej spece od manipulacji starają się nam wpoić przekonanie, że ogłada i elegancja wymagają, abyśmy powstrzymywali się od wszelkich opinii tzw „ocennych”.

     A w szczególności nie powinniśmy oceniać osoby, a co najwyżej jej czyny. I ewentualnie czyny ganić jeśli są naganne, ale wara od osoby, która tych czynów się dopuściła !

     Po co ten przekręt ?

     Ano po to, żeby można było złodzieja, mordercę, gwałciciela, zdrajcę i każdą inna kanalię uwolnić od odpowiedzialności OSOBISTEJ – w tym także karnej, natomiast jednoznacznie i silnym głosem potępić CZYN, którego się dopuściła.

     Jedna z bardziej spektakularnych aplikacji tu:

     http://wyborcza.pl/1,75477,3477275.html

     „Cresson winna nepotyzmu, ale tłustą emeryturę zachowa”

     Konrad Niklewicz, Bruksela 2006, foto …

     Unijna komisarz Édith Cresson zatrudniła na wysoko opłacanym stanowisku znajomego dentystę i pozwoliła mu pozorować pracę. Wczoraj napiętnował ją za to Europejski Trybunał Sprawiedliwości

     Wyrok kończy trwającą od dziesięciu lat sagę Édith Cresson, francuskiej polityk, która doprowadziła do niesławnego upadku całej Komisji Europejskiej przewodzonej przez Jacquesa Santera…”

     ===

     Otóż w uzasadnieniu uniewinnienia za malwersacje na znaczne kwoty podano, że wystarczającą karą dla b. pani komisarz było postawienie jej … upokarzających zarzutów popełnienia nagannego CZYNU, który trwał latami.

     Dzięki ex student za wyłapanie tej sprawy.

     A Muląca niech nam zagra następną piłkę i zaliczy kolejnego SAMOBÓJA !

     PUDŁO ZA PUDŁEM DO POTĘGI MULĄCEJ 😀

    • Myśląca Gaja

     @Po co ten przekręt ?

     Ano po to, żeby można było złodzieja, mordercę, gwałciciela, zdrajcę i każdą inna kanalię uwolnić od odpowiedzialności OSOBISTEJ – w tym także karnej, natomiast jednoznacznie i silnym głosem potępić CZYN, którego się dopuściła.

     @P2 odpowiem pytaniem (w tej sytuacji, to ma uzasadnienie):

     Czy jest tobie znane pojęcie NIEZBYWALNEGO PRAWA DO GODNOŚCI?

     To właśnie ono tłumaczy, dlaczego nawet mordercy nie można go odebrać.

     To prawo jest -moim zdaniem -największym osiągnięciem człowieka, bo właśnie ono odróżnia nas na drabinie ewolucji od zwierząt.

    • ex student

     „Dzięki ex student za wyłapanie tej sprawy.”

     No nie wiem, czy to ja wyłapałem, ele faktycznie jest to racja:

     „Po co ten przekręt ?
     Ano po to, żeby można było złodzieja, mordercę, gwałciciela, zdrajcę i każdą inna kanalię uwolnić od odpowiedzialności OSOBISTEJ – w tym także karnej, natomiast jednoznacznie i silnym głosem potępić CZYN, którego się dopuściła.”

     Faktycznie istnieje takie zagrożenie i być moze takie są też robione przegięcia, aczkolwiek tu trzeba pewne rzeczy rozróznić, bo rzeczywiscie nie mozna osoby utożsamić z czynem z tej racji, że żaden czyn nie wyczerpie osoby i osoba jest (czy moze być) źródłem różnych czynów.

     W tym sensie w płaszczyźnie ontologicznej czy bytowej nie można „oceniać” osoby, bo osoba jest najdoskonalszym bytem ze wszystkich nam znanych (bo zawiera w sobie wolność i rozumnosć), a każda istnieje jako niepowtarzalna jednostka i stąd jej wyjątkowość i godność.

     Niemniej osoba jako źródło działania moze być źródłem albo dobrych, albo złych czynów i wtedy jako taka jest źródłem „żywej” wody, nadającej sie do „celów spożywczych”, albo „zatrutej” – mówiąc obrazowo.

     Tak wiec działąnia ujawniaja charakter i nature źrodła, a takze odpowiedzialność danej osoby za działania. Wtedy mówimy tu o moralnosci.

     Rzeczywiscie tych 2 „stron” nie można mylić, ale w jezyku potocznym przyjęło się określać pewnych ludzi jako „złych”, gdy dominują u nich jawnie złe czyny, a pewnych jako dobrych – analogicznie. No i tych „przecietnych”, gdy niczym się nie wyróżniają albo jakoś jedno z drugim się mniej wiecej równoważy…

     Ocenianie działań czy postaw jest pewną koniecznoscią, bo umożliwia człowiekowi korygowanie własnego zachowania i doskonalenie się, czy to ktos sam sieoceni, czy inni mu jakoś „pomogą”, ale musi to być jakos w miarę uczciwe i odpowiedzialne…

    • Peryskop

     Muląca 28 marca 2013 at 21:08
     „…Czy jest tobie znane pojęcie NIEZBYWALNEGO PRAWA DO GODNOŚCI?”

     PRAWO DO GODNOŚCI ZNAM.

     A w jaki sposób jest ono zbywalne ilustruje ten przykład lokalny z bloga Monitor Polski:

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości, takich jak GODNOŚĆ osoby oczernianej.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • szuwaxpl

     Mam prośbę – geograficzne błędy, lub logiczne, popełniłeś sporo.

     Nie będę prostował, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia!

     Resztę umieściłem tu:

     http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-1/#comment-65298

     Dla dokładności z piotrem2012, nawet nie pamiętam, ale miło, że wspominasz bardzo

     fajną postać Leona zawodowca, gdyby to czytał, nardzo Go pozdrawiam.

     Dużo tych – pudło, gdybyś wiedział co to wstyd?

    • ex student

     „fajną postać Leona zawodowca, gdyby to czytał, nardzo Go pozdrawiam.”

     hehehe, siebie samego pozdrawiasz ? 😉

    • Betii

     JAK BĘDZIECIE ŻYĆ W STRACHU NIGDY NIE BĘDZIECIE WOLNI A ZA PARĘ LAT BĘDZIECIE ŻAŁOWAĆ ,ŻE NIC NIE ZROBILIŚCIE.
     Uważajcie na tych co są mocno w gębie bo tylko w gębie.Ale w czynach ,są do dupy.To są tchórze i znani z podpuszczania jednych na drugich.Wolę czytać i wyciągać wnioski jak tu na bloku.Jeden drugiemu wytyka pokazuje dni godziny ,kiedy co powiedział.Jeszcze brakuje dzień i godzina ,kiedy kto pierdnął.Obudżcie się bo my tu czytający ten BLOG czekamy co zrobić i ratować NASZĄ POLSKĘ.A wy tylko się kłócicie i jeden przed drugim pokazuje ,który mocny w GĘBIE.I nic tu nie wnosicie.Niszczycie tak wspaniały blog ,tak wiele ciekawych wiadomości o zdrowiu i wiadomości z świata.Pozdrawiam tych co ciekawe artykuły dają i piszą od siebie.Nie dajcie się wciągać w ich manipulacje.

    • szuwaxpl

     Betii – masz rację, ale jeśli ktoś Ciebie obrazi, to spokojnie będziesz czytała

     o świecie? Mój świat jest tu, czyli we mnie!

     Dla tej postaci, która na pewno to przeczyta – Peryskopoidalny pomyśl:

     Jedenastowieczny sufi Al-Ghazali:
     „W ustach chorego słodka woda ma gorzki smak”

    • ex student

     „A wy tylko się kłócicie i jeden przed drugim pokazuje ,który mocny w GĘBIE.”

     Trzeba jakos usadzić troli zamulajacych blog 😉

     A po prawej stronie masz przewijak i możesz przesunać ekran do nastepnego wpisu, a nie czytać wszystko „jak leci” – proste?

    • Proponuję zapoznanie się z materiałami dotyczącymi wojny informacyjnej zamieszczonymi tu

     http://jozefbizon.wordpress.com/wojna_informacyjna/

     to może wówczas ‚Betii’ zrozumie co się faktycznie tutaj na tym blogu dzieje.

    • Psychopata błyskawicznie reaguje na każdy nawet najmniejszy przejaw okoliczności mogących prowadzić do jego identyfikacji przekierowując zaistniałą sytuację w kierunku innych osób.

    • Peryskop

     „Psychopata błyskawicznie reaguje na każdy nawet najmniejszy przejaw okoliczności mogących prowadzić do jego identyfikacji przekierowując zaistniałą sytuację w kierunku innych osób.” – zdiagnozował się odkryty kret.

     😀

    • No, no – ostro idziesz ‚Peryskop’.

     Czy ty się zastanawiasz nad tym co ty wypisujesz?

 • Ania

  Leczenie , leczeniem.
  Ale można też zapobiegać chorobom, czasem prostymi srodkami.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4RBfvRAPfcU

  • Ania

   Ale głupio filmik wkleiłam.
   Dodaję więc i tekst.
   „Świeżo zrobiony sok z marchwi jest uważany za naturalny eliksir. Poprawia odporność i witalność, normalizuje metabolizm i masę ciała, uspokaja system nerwowy. Dlaczego sok z marchwi jest tak przydatny?

   .
   .

   Sposobów na przygotowanie soku, jest co najmniej kilka. Można przygotować napój uruchamiając sokowirówkę. Kto nie ma sokowirówki, może użyć miksera poprzez mielenie korzeni. Następnie z uzyskanej miazgi marchewkowej można wyciskać sok przez gazę. W celu nadania napojowi przyjemnego smaku, wystarczy dodać do niego trochę kwasu cytrynowego lub odrobinę cukru.

   Optymalna dzienna dawka świeżej marchwi, który przyniesie znaczące korzyści dla naszego ciała, to 1 – 2 filiżanki. Naprawdę jednak, w zależności od stanu zdrowia, dziennie można wypijać od 0,5 do 3 litrów napoju. Zanim będziemy popijać sok, należy zjeść coś tłustego w celu lepszego wchłaniania karotenu i witamin (np. sałatkę na bazie oleju roślinnego). Sok z marchwi jest często mieszany z innymi świeżo przygotowanymi sokami np. z jabłek, czy buraków. Napój ze świeżych marchwi i selera jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby wzmocnić system odpornościowy

   Napój marchewkowy jest multiwitaminą i cennym środkiem spożywczym. Sok zawiera witaminy A, B, C, E, D, PP, K, jak również szeroką gamę minerałów tj. magnez, wapń, jod, żelazo, potas, kobalt, sód i związki flawonowe. Ponadto świeża marchew jest bogata w słodkie zapachy, które pobudzają pracę różnych enzymów. Te z kolei chronią organizm przed wirusami i bakteriami.

   Systematyczne stosowanie napoju przyczynia się do wzmocnienia układu nerwowego i zwiększa funkcje ochronne. Sok z marchwi w najlepszy sposób wpływa na proces trawienia, poprawia pracę wątroby, woreczka żółciowego, nerek, jak również dostarcza żelazo. Napój ten ma korzystny wpływ na witalność i odporność, poprawia krew, uspokaja układ nerwowy, normalizuje poziom cholesterolu i oczyszcza organizm. Sok z marchwi ma wpływ na poprawę widzenia, kolor skóry, strukturę zębów i włosów.

   Napój ten jest dobry do picia podczas przyjmowania antybiotyków, gdyż osłabia toksyczne działanie tych leków na organizm. Szczególnie cenny jest sok z marchwi dla matek w ciąży i kobiet karmiących (znacznie zwiększa jakość mleka). Napój ten powinny popijać wszystkie zdrowe kobiety, gdyż karoten ma wpływ na poprawę syntezy żeńskich hormonów płciowych, co pozwala dłużej pozostać młoda, seksowną i piękną

   Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, sok z marchwi używany jest w onkologii. Marchwiowy drink daje doskonały efekt poprzez hamowanie komórek nowotworowych i wzmacnianie zdrowia. Jednak ważne jest w leczeniu, aby wyłączyć wówczas „lekkie” węglowodany tj. cukier, skrobia, ziarna, mąka itp.”

   • ex student

    Dzieki Ania, tylko jeszcze trzeba dodać uwagę, by był możliwie z „ekologicznej’ marchwi sporządzany, tj. takiej, o której wiemy z jakiego xróła pochodzi i czym była „ulepszana” ew. nie była…

 • sop3l

  Nie w temacie, ale ważne

  Głos Rosji podaje, że zamordowany przez ochroniarza został Assad.

  Prezydent Syrii Baszar al-Asad nie żyje

  Tagi: śmierć, Wiadomości, Syria, Baszar Al-Asad
  Redakcja internetowa
  25.03.2013, 11:11

  Jak poinformowała agencja Reutera na swoim blogu na Twitterze, syryjski prezydent Baszar al-Asada nie żyje. Nie ma jednak żadnych oficjalnych potwierdzeń tej informacji, w tym z obozu syryjskiej opozycji.

  Ambasada Syrii w Moskwie zdementowała doniesienia mediów o śmierci Baszara al-Asada. „Informacja jest fałszywa” – poinformowała ambasada.

  http://polish.ruvr.ru/2013_03_25/Prezydent-Syrii-Baszar-Asad-nie-zyje/

  • rabarbarek

   ” Jako pierwsza informacje te podala izraelska website. Z syryjskich zrodel zblizonych do strony rzadowej wynika , ze jest to wiadomosc nieprawdziwa i wstyd , dla tych , ktorzy te informacje podaja jako prawdziwa”

   Czyli prawdopodobnie jest to niezbyt pobozne zyczenie , tych , ktorzy chcieliby widziec martwego Assada. Assad nigdy nie mial iranskiego bodyguarda , klamstw zreszta jest wiecej, a kto je rozsiewa? Ci , ktorzy juz spac nie moga ,myslac i planujac przejecie wladzy w Syrii , ktora wciaz dzielnie walczy z nawalnica ” opozycji” wspieranej przez Francje, USraHell i innych chetnych . Juz im nawet nowego prezydenta wybrali , ktory niespokojnie przebiera nogami pod stolem z niemoznosci zajecia swojego prezydenckiego fotela.

   http://rt.com/news/syria-assad-death-rumor-762/

  • dRUM

   To chyba dobrze …bo jego wojska robily cos takiego. Uwaga drastyczne.

   http://www.youtube.com/watch?v=3XmJyOac4ZY

 • Tola

  Cytat z artykulu
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Demonstracja-przeciwko-malzenstwom-homoseksualnym-w-Paryzu,wid,15441800,wiadomosc.html?ticaid=1104a5

  Ponad 300 tysięcy osób protestowały w centrum Paryża przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Była to ostatnia tak duża demonstracja przed ostatecznym uchwaleniem projektu ustawy legalizującej we Francji małżeństwa osób tej samej płci.

  „Jest nas 1,4 mln” – napisali organizatorzy manifestacji na Twitterze. Ich rzecznik Xavier Bongibault powiedział dziennikowi „Le Figaro”, że na odcinku 8 kilometrów ulice „są pełne ludzi”. Przed demonstracją policja spodziewała się 150-200 tys. osób.

 • czlowiek nr 666

  Tak w ogóle to zastanawia mnie cisza u Goczynskiego i Kekusia, czyżby mrozy zmusiły ich do walki o przetrwanie fizyczne????????

  • Peryskop

   Sarkazmu ci nie brak, 666.

   Co wolisz w domu: diabełek czy szatanek ?

  • monitorpolski

   czlowiek nr 666, czyżbyś miał zdolności jasnowidzące?
   Tak, cisza ze strony Z. Kękusia jest spowodowana nagonką sądową – żalił mi się, że każde wejście do sądu kończy się ściganiem jego przez zbirów przebranych za policjantów. Wycofał nawet materiał, który miałem opublikować.
   Bogdan Goczyński dochodzi jeszcze do siebie po morderczym pobycie w więzieniu.

   • czlowiek nr 666

    to jest kryminał w niby cywilizowanym państwie , te zbiry muszą kiedyś za to zapłacić , wierze ze Bóg ich ukarze.dlaczego przypadkiem ich samochód się nie zepsuje , albo nie utkną w windzie na 10 pietrze

    • ex student

     Bóg nikogo nie karze, tylko co najwyzej nagradza za dobro, a źli sami siebie karzą sciągajac na siebie konsekwencje zła…

     Z tym, ze z perspektywy Boskiej brak nagrody (a tą jest życie wieczne z Bogiem – Najwyższym Dobrem i przez to takimż szczęściem dla człowieka) jest najwiekszą karą…

    • Extazed

     Wtrącę tylko luźną myśl bez insynuacji, ale analizowałem te słowa, i nabrały dla mnie nowego znaczenia:
     Nagroda -> życie wieczne z Bogiem -> dusza nie powraca z powrotem do naszego świata gdzie
     ciało-człowiek jest śmiertelne a więc brak w nim życia wiecznego
     Kara -> Stosunkowo krótki okres życia -> brak życia wiecznego -> po raz kolejny należy spróbować dojrzeć do Boga i starać się o nagrodę

     I tak koło się zamyka, a przy tym tłumaczy wiele ciekawych aspektów takich jak reinkarnacja i częściowo pewne podwaliny różnych wierzeń.

     Zatem czy systemy religijne tworzone są z półprawd?

    • ex student

     „Kara -> Stosunkowo krótki okres życia -> brak życia wiecznego -> po raz kolejny należy spróbować dojrzeć do Boga i starać się o nagrodę”

     W tym zakreslonym przez ciebie kręgu jest jeden błąd – mianowicie jest i tu życie wieczne, tylko bez Boga i to jest najbardziej tragiczne, a jest to krok nieodwracalny, gdyż KAŻDY SAM OSTATECZNIE PODEJMUJE DECYZJĘ, czy chce być sam czy z Bogiem, gdyż na tym polega właśnie wolny wybór.

     Momentem tej ostatecznej decyzji jest moment śmierci człowieka, bo wtedy „podsumowuje on sam swoje życie” i wobec tego co uczynił dokonuje tego ostatecznego wyboru.

     Z tego co wiemy z Objawienia, nie ma żadnej mozliwości powrotu, jako ze śmierć niszczy „doczesne ciało”, a nowe, po zmartwychwstaniu już nie żyje „w tym świecie” w taki sposób jak „stare”, tylko przebywa „w innym świecie” czy tzw, zaświatach. Doktryna o zmartwychwstaniu ciała w sposób ewidentny sprzeciwia się reinkarnacji.

     Czasmi dopuszczano stan życia tzw. „duszy oddzielonej” od ciała i czekajacej na zmartwychwstanie przy „końcu świata”, ale wtedy tym bardziej nie moze się ona nigdzie „wcielać”, bo kazdy nowy człowiek na ziemi ma swoja własną nową dusze powoływaną do istnienia przez Boga i swoje własne życie do przeżycia.

     Oczywiscie ten wybór jest czasem dość prosty i oczywisty – ktoś, kto całe życie kochał Boga i w tym się stopniowo doskonalił, a zył czy starał się żyć wg Jego nakazów, natychmiast decyduje się na Boga, ktoś przeciwnie postępujący natychmiast ucieka od Boga.

     Pozostaje cała kategoria różnych „niezdecydowanych” o „pogmatwanym życiu”, ale i oni maja możliwosć wyboru i tu mówi się o tzw. czyśćcu, jesli chcą byc z Bogiem, a mieli do Niego „luźną” relację i podobnie „luzacko” sobie poczynali, ale nie jakoś specjalnie źle …

     „Zatem czy systemy religijne tworzone są z półprawd?”

     Tam, gdzie nie ma Objawienia, nawet i z ćwiećprawd albo i zupełnej mitologii 😉

  • Totalsky No Problemsky

   Ten blog juz dawno zamienił sie w forum, na którym najbardziej chodzi o to, że – po pierwsze primo: jak najmocniej komus dopieprzyć, i – po drugie primo: jednocześnie starając sie jak najrzadziej uzywac wyrazów na „ka”, „cha”/”ha” i podobnych; a największy żal mam do, niezbyt juz teraz przeze mnie szanowanego, admina: od kiedy wprowadził na ten blog reklamy, skonczył sie idealizm, a zaczęła sie komercja; tak, tak, p. Podlecki – o tobie mówię!

   • ex student

    To moze rzuć coś na opłacenie bloga, to nie będzie reklam 😉

   • Extazed

    Po pierwsze primo sam uczestniczysz w dopieprzaniu się, jest duża grupa osób robiących tu popelinę i mieszających, ja np. skupiam się na ciekawych komentarzach które coś wnoszą ew. dają do myślenia, a awanturę traktuję drugoplanowo wtrącając, rzadko, ale jednak coś od siebie.
    Jeżeli nie chcesz uczestniczyć w awanturach i użalać się iż musisz to oglądać, to polecam skupić uwagę przede wszystkim na tym co ciekawe, a nie na wojnie toczącej ten blog. Skupiając uwagę na tym drugim dajesz świadectwo o tym, iż tak na prawdę celem twojej wizyty jest właśnie napiętnowana przez Ciebie chęć dokopania komuś oraz doznanie pewnej ekscytacji tą walką, a więc dochodzimy do zaprzeczenia czegoś co wygłaszasz sam. Mam nadzieję że zrozumiesz co mam na myśli. Kierowane jest to do wszystkich buńczucznych Panów i Pań, które zamiast skupiać się na tym co ważne, ew. przejawiać dużo większe zainteresowanie nad merytoryką aniżeli walką.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Nam więcej słonecznego światła.

   • Peryskop

    Extazed, Exstudent – dzięki za celne riposty.

    TNP wraca tu jak bumerang, ponarzeka na Admina, na mnie i resztę, stwierdzi że blog spadł na psy (w domyśle wskutek jego absencji), zaklnie, wrzuci kilka komunałów i pryska.

    Nawet nie pochwalił się co wynikło z bodaj jedynej jawnej randki na tym blogu tj wymiany adresów mailowych z Sully na tle wspólnych fascynacji. Wcale bym się nie zdziwił gdyby „do konsumpcji” nie doszło wobec tego, że według rozmaitych objawów Sully to facet.