Czy Andrzej Szubert stanie przed nazistowskim sądem kapturowym?

W sierpniu br. roku otrzymałem z Sądu Rejonowego w Opolu zawiadomienie (załącznik), że 30 sierpnia „odbędzie się posiedzenie w przedmiocie właściwości sądu (…) w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta” – czyli w mojej sprawie. W zawiadomieniu nie było żadnych szczegółów, o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jestem oskarżony. 10 września br. otrzymałem wezwanie do stawiennictwa się w sądzie na posiedzenie w charakterze oskarżonego (załącznik). Także i tym razem wezwanie nie zawierało żadnej informacji o tym – o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jestem oskarżony. Sprawę wcześniejszego zawiadomienia i obecnego wezwania do sądu konsultowałem w gronie znajomych. Od jednego z nich otrzymałem opinię nie znanej mi osoby (jej tożsamości nie mogę ujawnić) takiej oto treści:
„Uważam osobiście, że należy zrobić z tego użytek we wszystkich dostępnych mediach niezależnych, by skompromitować opolski sąd jeszcze przed rozprawą. Należy podkreślać lekceważenie przepisów i arogancję w stosunku do strony. Równolegle należy żądać od opolskiego sądu zarówno wyjaśnienia tego lekceważącego stosunku, jak i, moim zdaniem, doręczenia szczegółowego aktu oskarżenia oraz związanego z tym unieważnienia wezwania i zmiany terminu ewentualnej rozprawy z uwagi na uwłaczające postępowaniu elementarne braki uniemożliwiające jakąkolwiek obronę czy zajęcie stanowiska stronie (oskarżonemu). Sytuacja ta bowiem odbiera stronie możliwość, a zatem przysługujące każdemu realne prawo do obrony. Tekst wezwania wraz ze stosownym pismem do sądu upubliczniłbym, bo to wyraźny akt bezprawia, którego konsekwencje mają szerszy niż sądowy wymiar.”
Naturalnie sam miałem zamiar zaprotestować przeciwko aroganckiemu i lekceważącemu traktowaniu mnie przez sąd opolski. Opinie znajomych – i ich znajomych – jedynie mnie w tym utwierdziły. Do sądu w Opolu wysłałem takie oto zażalenie:

Sąd Rejonowy
VII Wydział Karny
45-368 Opole, ul. Ozimska 60 A

Sygnatura akt: VII K 846/12

Zażalenie

W dniu 10 września br. otrzymałem pocztą list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru o następującej treści:

WEZWANIE

Sąd Rejonowy w Opolu VII Wydział Karny wzywa Pana do stawiennictwa w charakterze oskarżonego na posiedzenie, które odbędzie się dnia 08/10/2012r. o godz. 12:30 w tutejszym Sądzie ul Ozimska 60a w Sali 26 w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta

sporządziła
Starszy Sekretarz Sądowy
Ewa Stanuch

Powyższe wezwanie  to  przykład lekceważenia przepisów  i procedur oraz arogancja Sądu w stosunku do strony procesowej czyli do mnie.  Po otrzymaniu tego wezwania poczułem się jak bohater „Procesu” Kafki:  jestem oskarżony, mam stawić się w sądzie jako oskarżony, a Sąd nawet nie raczył powiadomić mnie, kto, o co i z jakiego paragrafu mnie oskarża.

Wezwanie to nie jest formalne. Uważam je w całości, łącznie z podanym terminem za nieważne i za niepoważne. Domagam się od Sądu wyjaśnienia lekceważącego stosunku do mnie i do obowiązujących Sąd procedur.

Domagam się ponadto unieważnienia wezwania i zmiany terminu ewentualnej rozprawy z uwagi na uwłaczające mi postępowanie Sądu.

Wzywanie kogokolwiek na proces w charakterze oskarżonego pozbawione podstawowych informacji – a więc o co, przez kogo i z jakiego paragrafu jest się oskarżonym jest ewidentnym naruszeniem nie tylko procedur sądowych. Jest to otwarta kpina z elementarnych praw ludzkich i obywatelskich. Więcej – jest to ich naruszanie i łamanie.

W tym miejscu przypominam, że Sąd Rejonowy w Opolu już 7 sierpnia br. wysłał do mnie zawiadomienie o „posiedzeniu w przedmiocie właściwości Sądu, które odbędzie się 30 sierpnia 2012r. o godz. 12:30 sala 209 w sprawie oskarżonego Andrzeja Szuberta…”.

Tak więc otrzymałem z Sądu najpierw zawiadomienie o tym, że jestem oskarżony, obecnie otrzymałem wezwanie do Sądu na posiedzenie w MOJEJ sprawie, a mimo to do dnia dzisiejszego nie otrzymałem z Sądu żadnego aktu oskarżenia.

Postępowanie Sądu narusza wszelkie zasady obowiązujące zarówno w prawie europejskim jak i Polskim. Jest to naruszenie podstawowych praw człowieka, dotyczących rzetelności procesu karnego, a zagwarantowanych w Europejskiej Karcie Praw Człowieka i Obywatela, którą Polska ratyfikowała.

Nawet w czasach PRL takie coś było nie do pomyślenia, gdyż np. oskarżani z dekretu o stanie wojennym otrzymywali od ręki akty oskarżenia, aby wiedzieli, o co są oskarżani.

Zastanawiające jest to, że wobec prawdziwych kryminalistów np. w sprawie Amber Gold wymiar sprawiedliwości jest niezwykle wyrozumiały tuszując na polityczne zamówienie grubą aferę. Porównując moją sytuację człowieka, który nie popełnił żadnego przestępstwa, z tamtą skandaliczną postawą sądu gdańskiego, postępowanie Sądu w Opolu zakrawa na drwinę ze sprawiedliwości. 

Andrzej Szubert

Do wiadomości otrzymują:

 • Sąd Rejonowy w Opolu
 • Sąd Apelacyjny we Wrocławiu
 • Ministerstwo Sprawiedliwości


Gwoli wyjaśnienia…
Niedawno toczył się przeciwko mojej żonie i mnie proces z powództwa cywilnego. W załgany sposób informował o tym parokrotnie, m.in tutaj, szmatławy opolski odprysk GW. http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,11873943,Zmarl_byly_opozycjonista_dreczony_w_internecie.html

Na kłamstwa i bełkot szmatławca GW odpowiadałem na jej forum parokrotnie.. Np.tutaj:

Na koniec sąd cywilny wydał absurdalny wyrok. Moja apelacja jest w toku, apelację żony z powodów proceduralnych sąd odrzucił.

Żona przeprosiła RG zgodnie z sentencją wyroku tutaj:

informując o tym szmatławiec GW:

Nagonka szmatławca GW na mnie przy pomocy ewidentnych kłamstw trwa nadal.

Na ostatni bełkot propagandystki Żbikowskiej odpowiedziałem tutaj:

Andrzej Szubert

45 komentarzy Czy Andrzej Szubert stanie przed nazistowskim sądem kapturowym?

 • ex student

  Jak jest mętne uzasadnienie to AS nie powinien przybywać do PL bo go aresztuja pod byle pretekstem. Powinien pozostać za granicą, bo aby zażądać extradycji muszą przynajmniej coś sensownego napisać w uzasadnieniu, aby przekonać tamtejsze władze.

 • grey

  Nie wiem czy słyszeliście o tym (przepraszam, że zboczyłem z toru najwyżej usuń post)
  , że w banknotach EURO są montowane chipy RFID firmy hitachi
  http://hotnews.pl/arttechnika-358.html

  tutaj dowód ale sprawdzę to osobiście jeszcze,dając dychę do mikrofali chip eksploduje:D
  http://www.youtube.com/watch?v=QNoXJTvtaFI

 • Ludzie dziwią się dlaczego są słabi , dlaczego tak źle się czują, dlaczego tyle nowotworów, dziwnych chorób degeneracyjnych, podatności na infekcje nawet banalne…
  Oto kolejna przyczyna :

  http://frazeo.pl/search.jsp?query=&offset=0&limit=7&findSim=true&dch=3e2ae4ebb3d50b0d8b9094ac223d9975&date_hour_from=2012091300&date_hour_to=2012091323&last_period=0&postSortByDate=false&dummystring=%C4%85%C4%84%C4%87%C4%86%C4%99%C4%98%C5%82%C5%81%C5%84%C5%83%C3%B3%C3%93%C5%9B%C5%9A%C5%BA%C5%B9%C5%BC%C5%BB&Submit=Submit

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Kolejna-awaria-elektrowni-atomowej-w-Europie-Dziesiec-innych-rownie-groznych,wid,14925846,wiadomosc.html?smgajticaid=6f2b5

  Kolejna awaria elektrowni atomowej w Europie. Dziesięć innych równie groźnych!
  2012-09-14 (10:54)

  Oficjalne media milczą lub poświęcają tej sprawie zdecydowanie zbyt mało uwagi. Tymczasem, mamy w Europie prawdziwą serię poważnych awarii elektrowni atomowych! Wszystkiemu winne są pochodzące z jednej firmy wadliwe osłony reaktorów, które nagle zaczęły pękać. W sumie, tylko na Starym Kontynencie, jest co najmniej 10 elektrowni atomowych, które posiadają podobne, potencjalnie wadliwe, osłony reaktorów!

  12 września br. w Tihange, drugiej elektrowni atomowej w Belgii, wykryto pęknięcia na osłonie jednego z reaktorów. „Są one bardzo podobne do tych odkrytych wcześniej w elektrowni Doel na północy Belgii” – poinformowały władze belgijskiej spółki energetycznej Electrabel. „Pierwsze rezultaty pomiarów pokazują, że oznaki są podobne, jak te w reaktorze nr 3 w Doel” – oświadczył rzecznik Electrabelu. Dodał, że w Tihange, na południu Belgii, wciąż prowadzone są analizy i potrwają one jeszcze kilka tygodni.

  Reaktor nr 2 w Tihange został zatrzymany pod koniec sierpnia w celu badań kontrolnych. Osłona reaktora jest taka sama, jak tego w elektrowni Doel, zatrzymanego kontrolnie na początku czerwca (według niektórych doniesień prasowych – dopiero na początku lipca). Przypomnijmy – na osłonie reaktora nr 3 w Doel podczas dorocznej kontroli odkryto 20-milimetrowe pęknięcie. Wywołało to obawy o jakość tej stalowej osłony, wyprodukowanej w latach 80. przez nieistniejącą już holenderską firmę – Rotterdamsche Droogdok Maatschappij (RDM).

  (źródło: Beata Płomecka/Polskie Radio)

  Z tej samej firmy pochodzi aż 10 osłon używanych obecnie w Europie. Poza Belgią są one stosowane w elektrowniach jądrowych we Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

  Komisja Europejska przypomniała na początku sierpnia, że trwają testy wytrzymałości unijnych elektrowni jądrowych, tzw. „stress testy”. Po ich zakończeniu KE opublikuje rekomendacje, które jednak nie będą wiążące dla krajów. Przywódcy państw UE zdecydowali o przeprowadzeniu „stress testów”, sprawdzających wytrzymałość elektrowni na klęski żywiołowe i błędy ludzkie, po awarii w japońskiej elektrowni Fukushima w marcu ubiegłego roku. Choć pierwotnie planowano przedstawienie przywódcom krajów UE ostatecznego raportu z testów w czerwcu, to później termin ten został przesunięty, m.in. po krytyce organizacji Greenpeace.

  Rosyjska Akademia Nauk mówi o 140 000 ofiar na Ukrainie i Białorusi i ponad 60 000 w Rosji. Niektóre dane wskazują zaś nawet na liczbę 500 000 zgonów. (fot. AFP)

  Przypomnijmy – do jednej z największych katastrof XX wieku, doszło 26 kwietnia 1986 r. Właśnie wtedy w godzinach nocnych, w elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło do poważnej awarii, która spowodowała wybuch reaktora jądrowego. W wyniku eksplozji i pożaru, do atmosfery przedostały się potężne ilości radioaktywnego pyłu. Jednak ponad 20 lat po katastrofie, w kwestii oceny skutków katastrofy, wciąż nie osiągnięto konsensusu.

  Szacuje się, iż wyzwolone wtedy promieniowanie radioaktywne było około 200 razy większe niż moc bomb zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki razem wziętych. Wybuch i pożar w efekcie awarii reaktora spowodowały powstanie gigantycznej radioaktywnej chmury, która okryła całą Europę. Z terenów skażonych ewakuowano ponad 350 tysięcy osób. Wiele lat później, organizacje UNO, WHO i IAEA wspomogły rządy Rosji, Białorusi i Ukrainy tworząc tak zwane „Forum Czarnobyla”. Nowy twór miał zajmować się badaniami na temat wpływu katastrofy na środowisko naturalne. Wyniki wieloletnich badań opublikowano w 2006 roku. Śledztwo wykazało, że w efekcie awarii reaktora bezpośrednią śmierć odniosło 56 osób, a kolejne 4000 ludzi zginęło w wyniku choroby popromiennej.

  Wyniki pracy tej komisji spotkały się z bardzo szeroką krytyką. Komentatorzy podkreślali, że obecność w śledztwie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA), której zadaniem jest propagowanie użycia energii nuklearnej w praktykach cywilnych, zmusza do uznania badań za mało wiarygodne. Ostatnie badania Międzynarodowej Agencji Badań Nad Rakiem (IARC) potwierdzają tę krytykę i również wykazują liczne błędy w oszacowaniach „Forum Czarnobyla”. IARC oszacowała liczbę zgonów związanych z awarią reaktora na 16 tysięcy. Tymczasem Rosyjska Akademia Nauk mówi o 140 000 ofiar na Ukrainie i Białorusi i ponad 60 000 w Rosji. Niektóre dane wskazują zaś nawet na liczbę 500 000 zgonów.

  Trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu, do którego doszło w 2011 roku, wywołało serię wypadków jądrowych w elektrowni atomowej Fukushima I w Japonii. (fot. AFP)

  Mimo to, wciąż mnóstwo zwolenników energii atomowej powtarza, iż jest to najbezpieczniejszy znany nam sposób pozyskiwania energii. Choć historia energetyki atomowej jest niekończącą się opowieścią o katastrofach, błędach konstrukcyjnych, awariach i ludzkich niedociągnięciach, to wielu ekspertów wciąż wskazuje, że to najlepsze i najtańsze źródło energii.

  Dziś nie ma już wątpliwości co do tego, iż do katastrofy w Czarnobylu doszło z powodu niebezpiecznych eksperymentów technicznych, których skutki można było łatwo przewidzieć. Podobnie można było przewidzieć wystąpienie tsunami, które było powodem awarii elektrowni w Fukushimie. Nie wybrano jednak innej lokalizacji, nie zastosowano też odpowiednich zabezpieczeń.

  Dziś Japończycy otwarcie przyznają, że stopniowo będą odchodzić od energii nuklearnej, aby całkowicie z niej zrezygnować w latach 30. obecnego wieku. Decyzja w tej sprawie zapadła 14 września 2012 roku na „spotkaniu ministerialnym”. Oznacza to zasadniczą zmianę polityki energetycznej. Przed katastrofą w elektrowni atomowej w Fukushimie w marcu ubiegłego roku niemal 30 procent wytwarzanej w kraju elektryczności przypadało na siłownie jądrowe i Tokio planowało zwiększanie ich udziału w japońskiej energetyce.

  Po Fukushimie, najpoważniejszej katastrofie nuklearnej od czasu wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku, prewencyjnie wyłączono w Japonii wszystkie 50 komercyjnych reaktorów. Ostatnio premier Yoshihiko Noda zdecydował jednak, że reaktory nr 3 i 4 elektrowni Ohi w zachodniej części kraju, które po badaniach uznano za bezpieczne, zostaną ponownie uruchomione. Pierwszy z nich wznowił pracę na początku lipca.

  Noda podkreślał wtedy, że stabilne zaopatrzenie w tanią energię elektryczną ma żywotne znaczenie. Ostrzegał, że „społeczeństwo japońskie nie przetrwa”, jeśli wszystkie reaktory pozostałyby wyłączone. Ponowne uruchamianie reaktorów spotkało się jednak z wielkimi protestami opinii publicznej.

  Ciężko zarzucić populizm Japończykom i równie trudno podejrzewać ich o kierowanie się innymi argumentami niż ekonomiczne. Jeśli więc prawdą jest to, co mówią zwolennicy energetyki atomowej i faktycznie jest ona najbezpieczniejszą ze znanych nam sposobów pozyskiwania energii, to w czym groźniejsze są dla nas te mniej bezpieczne? Jeśli zaś argumentem za budowaniem elektrownii atomowych maja być tylko finanse, to… czyim kosztem odbywa się oszczędzanie? Kto zapłaci rachunek za nasze zdrowie?

  Niewiarygodne.pl/PAP/IAR
  (niewiarygodne.pl)

  Copyright © 1995-2012

  • ex student

   to dlatego moze te wzrosty promieniowania w szczecinie i lublinie, po których z miesiac temu rozpętała sie na blogu burza?

 • AQQ

  http://marucha.wordpress.com/2012/09/14/zyczymy-przyjemnego-odbioru/
  ………………………………………………………………..

  • rabarbarek

   Jakze inna sytuacja panuje na Wegrzech .

   Bela Biszku , Zyd wegierski , ostatni z orszaku komunistycznego , odpowiedzialny za masakre Wegrow w 1956 roku, zostal aresztowany . Dal on sygnal do ataku na Wegrow , ktorzy w 1956 roku masowo wystapili przeciwko komunistycznej wladzy.

   Rok temu glosna byla sprawa pana BB , kiedy to pytany o swoja haniebna role odegrana w powstaniu narodowym , powiedzial , ze niczego co zrobil nie zaluje .

   http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19546237

   • monitorpolski

    O tych psychopatach słyszałem niedawno w radio Jeffa Rense. Oni ci nigdy nie powiedzą przepraszam. Mogą co najwyzej powiedzieć „przykro mi, że tak to czujesz”. Nie mają empatii, to są wady genetyczne. Dlatego tak dokładnie śledzą linie genetyczne. Osobniki odczuwające tzw. „ludzkie” uczucia są dla nich nieużyteczne, wręcz szkodliwe.

    • ex student

     poza tym goje to dla nich bydło…
     więc za co tu przepraszać…?
     To trzeba rozumieć tę mentalność…

 • AQQ

  Rafał Gawroński.

  Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego źródła wszystkie mniejszości obecne w Sejmie proponują zgłosić kandydaturę Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Ewy Kopacz do corocznej Nagrody Sacharowa za całokształt myśli politycznej lub indywidualnie za słowa prawdy.

  I tak za słowa wypowiedziane z mównicy sejmowej przez Donalda Tuska, które stały się czynem: ”Chcieliście wojny, to będziecie ją mieli”- 96 ofiar w tym dwóch Prezydentów;

  Bronisława Komorowskiego za słowa proroka w radiu Zet: „Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”- faktycznie wszystko się zmieniło; Komorowski spożywa macę z ludzka krwią, a po Krzyż przychodzą księża aby go zabrać;

  Ewy Kopacz za swe nazwisko i związane z nim kopaniem w Smoleńsku na głębokość jednego metra, a także fantastyczną pracę medialną w Moskwie gdziemówiła o pracy polskich patomorofologów.

  To ludzie prawdy i szlachetnej myśli politycznej czytamy w uzasadnieniu.

  Nagroda Sacharowa na rzecz wolności myśli, nazwana na cześć naukowca z Rosji żydowskiej i działacza politycznego Andrieja Sacharowa, stworzona w grudniu 1988 przez Parlament Europejski jako wyróżnienie dla jednej lub kilku osobistości, lub też grupy osób szczególnie zasłużonych w walce na rzecz praw człowieka i wolności.

  Nagroda Sacharowa przyznawana jest około 10 grudnia, dla upamiętnienia uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 10 grudnia 1948 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/74086,nagroda-sacharowa-dla-tuska-komorowskiego-kopacz

  • rabarbarek

   To chyba jakis zartownis wymyslil , ktory przeczytal niedawno , o tym , ze Obama zostal laureatem pokojowej nagrody Nobla zanim jeszcze zasiadl w ” owalnym”….

   A mysli politycznych tych panow starczyloby na kilka tomow … Zaprzeczyc trudno.

  • ot i cały komentarz … jakże wymowny :

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12486089,_Tusk_to_uosobienie_dzielnosci_i_zaradnosci_Polski_.html

   Janusz Lewandowski nie ma wątpliwości, że spekulacje medialne to nie najlepszy sposób na to, żeby wypromować kandydaturę Donalda Tuska na szefa KE. Choć nie kryje – cieszą go pochlebne opinie na temat polskiego premiera. – Tusk jest uosobieniem dzielności i zaradności Polski – mówił komisarz Lewandowski w TOK FM.
   Kandydatura Donalda Tuska na stanowisko szefa Komisji Europejskiej pojawiła się nie pierwszy raz. Tym razem za sprawą „Der Spiegel”. Według niemieckiego tygodnika polski premier ma być kandydatem CDU na następcę Jose Manuela Barroso.
   Przypomnijmy, wiosną pojawiła się informacja o tym, że kandydaturę Tuska zgłosi EPP.

   +

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11839064,Merkel_o_Tusku__Dalekowzroczny_Europejczyk.html

   Donald Tusk odebrał w Belinie nagrodę im. Walthera Rathenaua za zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE w ub. roku. Zdaniem kanclerz Niemiec polski premier ma oczywiste zasługi jako „dalekowzroczny Europejczyk” i ma istotny udział w tym, że „Polska zajęła miejsce w środku Europy”.
   Merkel, zwracając się do Tuska, mówiła: „Wymiar europejski twojego wczesnego europejskiego działania, na przykład w ramach ‚Solidarności’, stał się dopiero ex post w pełni widoczny”.
   „Polska zajęła miejsce w środku Europy”
   Jak dodała, w minionych latach zasługi Tuska jako dalekowzrocznego Europejczyka były oczywiste. – Chyba nie jest przesadą, jeśli stwierdzę, że masz istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy – powiedziała Merkel.
   Kanclerz Niemiec mówiła, że Polska i Niemcy, jako sąsiedzi, są dziś partnerami i coraz bardziej się do siebie zbliżają. – Twoje niestrudzone zaangażowanie europejskie sprawia, że ty, szanowny Donaldzie, jesteś godnym laureatem tej nagrody – powiedziała Merkel.
   Jak mówiła Merkel, Rathenau był „trzeźwym marzycielem, pragmatycznym wizjonerem”. – Był kimś, kto w czasie głębokich kryzysów widział szansę reformy i postępu; była to osoba, która wierzyła w moc porozumienia, ale był też na tyle realistą, że nie przeoczył cieni w pozornie słonecznych czasach – powiedziała kanclerz Niemiec.
   – Drogi Donaldzie, pozwól, że dokonam tutaj porównania. Również twoje polityczne działanie wyrasta z woli zwalczania bezprawia, utorowania drogi postępowi społecznemu oraz przeforsowania i wdrażania odpowiednich reform politycznych – zwróciła się do polskiego premiera.

   • a co myślą o tym tubylcy priwiślańskiego kraiku czyli condominium Polandia :

    dejgunek
    4 miesiące temu

    Tak, tak, to ten sam Rathenau, co zawarł 16 kwietnia 1922 o godzinie 1:15 pomiędzy Rzeszą Niemiecką, a RFSRR we włoskim mieście Rapallo układ skierowany przeciwko Polsce.
    Po podpisaniu oficjalnego układu rozpoczęły się również tajne rozmowy przedstawicieli Reichswehry z przedstawicielami Armii Czerwonej, które doprowadziły do podpisania dnia 11 sierpnia 1922 roku porozumienia o współpracy wojskowej. Jej przedmiotem było zaopatrzenie Armii Czerwonej przez Reichswehrę w broń i amunicję oraz pomoc niemieckich specjalistów i inżynierów wojskowych w rozbudowie przemysłu zbrojeniowego ZSRR[1]. W układzie wojskowym Niemcy zobowiązały się do zaopatrzenia Rosjan w broń, amunicję, rozbudowanie radzieckiego przemysłu zbrojeniowego przez specjalistów niemieckich oraz udzielenie wysokich kredytów na zbrojenia w zamian za udostępnienie Niemcom radzieckich poligonów zlokalizowanych nad rzeką Wołgą i Kamą dla zakazanych traktatem wersalskim rodzajów broni pancernych, lotniczych i gazowych[2]. Oba kraje wymieniały także miedzy sobą wojskowych wykładowców. M.in. w niemieckich uczelniach wojskowych wykładali dowódcy radzieccy z wojny polsko-bolszewickiej jak Michaił Tuchaczewski, dowódca XIV Armii Hieronim Uborewicz i dowódca XV Armii, która szturmowała w sierpniu 1920 roku pozycje polskie na północ od Warszawy – August Kork[2]. Z kolei ze strony niemieckiej rosyjskie kadry oficerskie szkolili Walther von Brauchitsch, Walter von Reichenau, Wilhelm List i Heinz Guderian. Generałowie tacy jak Hans von Seeckt, Kurt von Schleicher oraz Werner von Blomberg układali regulaminy dla Armii Czerwonej.
    TUSKU, NIE WSTYD CI??

    ab08
    4 miesiące temu

    to może niech go sobie pani Merkel weźmie na zawsze.

    katia_00
    4 miesiące temu

    Buzek wprowadził fundusze emerytalne do Polski, dostał za to stołek przewodniczącego w PE, Tusk, pożycza pieniadze – 25 mld euro na ratowanie Grecji,mimo że nie musi tego robić bo to nas nie dotyczy to problem strefy euro, dostaje za to nagrodę, a w przyszłości też jakiś stołek w UE.

    drzp
    4 miesiące temu

    Patrząc w przyszłość (ze strony Niemiec) to pewnie Tusk jeszcze nie jedną nagrodę dostanie za swoje dokonania. Większość Polaków nadal obrażonych jest za ACTA, reformę emerytalną i problemy z refundacją leków, jak nie nasi to inni docenią 😉

    adadadadammiichnik
    4 miesiące temu

    Okulary dla takich dalekowidzów by mu się przydały. Skoro Rathenau nie wyobrażał sobie Polski niepodległej jako sąsiada Niemiec, to najdobitniej świadczy czym jest ta nagroda.

    walkaklas
    4 miesiące temu

    Kiedy chwalą naszych polityków nic dobrego to nie wróży
    to może być jeszcze gorzej?
    acid22
    4 miesiące temu

    @final_solution
    może być pozostała jeszcze m.in. do wycięcia polska energetyka

  • ARTUR

   AQQ.Chyba nie doczytałaś ,to nie ma być nagroda Sacharowa tylko wyjazd na Sachalin .Bardzo podobne te nazwy .

 • rabarbarek

  Ostatnia niedziele ogloszono Miedzynarodowym Dniem Zapobiegania Samobojstwom.

  W poniedzialek glowny regulator finansowy , minister urzrdu finansowego Japonii , popelnil samobojstwo.

  W niedziele uczestniczyl w pikniku w swoim miescie , nie wykazywal objawow depresji , na poniedzialek rano umowiony byl na wazne spotkanie w zwiazku z prowadzonym sledztwem w sprawie przekretow na gieldzie japonskiej i nielegalnych transakcji finansowych.

  W poniedzialek znaleziono go w jego pokoju. Biorac pod uwage , ze minister mial bodyguarda , ktory w czasie ” targniecia sie” ministra na swoje zycie byl niewiadomogdzie i robil niewiadomoco , sprawa jest smierdzaca [ podobienstwo do smierci sp A. Leppera] .

  Prawdopodobnie ” ktos” wyraznie dal znak , ” Wara od naszych przekretow , pieniedzy …”

  Jak widac samobojtwa bez powodu to nowa pandemia swiatowa .

  http://www.theaustralian.com.au/news/world/japanese-minister-found-dead-at-home/story-e6frg6so-1226471428141

 • grey

  Dzisiaj zapadł wyrok ws. Roberta Frycza twórcy strony antykomor.
  Dostał rok i trzy lata, teraz zadaje pytanie gdzie sa Ci cholerni zakłamani obrońcy praw człowieka, którzy listy wysyłali do Rosji w sprawie uwolnienia pussy riot gdyż godzi on w wolność słowa ??!!.
  Fundacja izabeli jarugi nowackiej,lechu”motorowodniak” wałęsa i inne , lewackie dziadostwa tak szczekały, że aż piana z pyska im szła.
  Oczywiście w Polsce mamy la stessa cosa ale nikt z tych hipokrytycznych darmozjadów ani słowem nie pisknie.

  • ARTUR

   @grey.Robert poświęcił się dla przyszłości ,jego przypadek na zasadzie podobieństwa przy zastosowaniu tej samej ustawy może być użyty przeciw prezydentowi .Ustawy ,które podpisuje nie mogą nikogo obrażać czy też dyskryminować wobec konstytucji ,każdy pracujący ma prawo do godnego traktowania na swoim stanowisku ,każdemu obywatelowi tak jak i prezydentowi należy się szacunek którego brak może spowodować nawet pozew zbiorowy przeciw urzędnikowi .Prawo raz użyte weszło w życie i zostało zastosowane ,nie ma odwrotu.

   • monitorpolski

    Tak, ale w tym kraju prawo stosuje się wg wygody sędziego. Można np. odrzucić zeznania świadka koronnego jako mało wiarygodne. Inny sędzia uzna je za wiarygodne. To po co w ogóle świadek koronny? Żeby móc robić machloje, a nawet zabijać i uchodzić bezkarnie.
    W przypadku „antykomora” mamy dowód na to, że prezydent nie jest już urzędem demokracji, ale monarchii. Bo tylko króla lub cesarza nie można było krytykować.
    Chrońcie więc ile się da swoją anonimowość – jeśli chcecie wyrażać swoje poglądy. Drukujcie ulotki, rozrzucajcie tak, żeby nikt nie widział. Należy stosować elementy konspiracje takie jak podczas wojny – bo mamy do czynienia z wojną. Jeśli media plują na Rosję, za to że skazano tam „Rozruchy Pizd” za obrażanie uczuć religijnych, a tu się skazuje młodego człowieka za uzasadnioną krytykę urzędnika państwowego, to mamy do czynienia z krajem okupowanym.

    • ARTUR

     Robert dał dowód swojej dorosłości ,wierności przekonań i prawdy bo nie zgodził sie na utajnienie nazwiska i wizerunku .Może być dumny z tego że nie zgodził sie wystąpić jako przestępca ale jako człowiek stający w obronie innych z otwartą przyłbicą .Urzędnicze psy mogą szczekać ale karawana pójdzie dalej .

    • grey

     Ja juz napisałem parę e-maili do paru lewaków , którzy tak szczekali w sprawie „Zamieszek Pizd” czy zrobią coś w sprawie Roberta, ciekawe czy coś odpiszą 🙂

    • ARTUR

     @monitor.Prezydent = Allach ,to możliwe ,w jednym i drugim przypadku występuje ochrona wizerunku ,prokurator nie wyjaśnił czy żle namalowany portret też skazuje twórcę wizerunku na więzienie .Z drugiej strony patrząc osiągnęliśmy postęp bo wcześniej za takie rzeczy ucinano głowę .

    • ex student

     Do „W przypadku „antykomora” mamy dowód na to, że prezydent nie jest już urzędem demokracji, ale monarchii. Bo tylko króla lub cesarza nie można było krytykować.”

     Zapomniałeś jeszcze o tyranie i tyranii…

 • Wafel

  Czy człowiek jest mięsożercą?

  http://www.youtube.com/watch?v=b6iOGx98pIo

  Może jak ludzie przerzucą się na roślinność to przestaną się tak natrętnie zjadać fizycznie i mentalnie? natura ich powróci do pierwotnego stanu i chyba będzie normalnie 🙂

  • od

   Podoba mi się filmik. Ja też nie jem mięsa, chociaż lubię.
   A przyczyną mojej decyzji jest nie tyle troska o własne zdrowie,
   co litość dla zwierząt. To wspaniałe, piękne stworzenia
   i takie niewinne, i bezbronne w porównaniu z człowiekiem.

   A jak bardzo są zdolne do miłości, to widzę po swoim piesku. Skądinąd wiem, że emocjonalnie wszystkie ssaki, włącznie z człowiekiem, są do siebie podobne i w podobny sposób przeżywają te pozytywne i te negatywne uczucia. Zresztą ptaki też są zdolne do uczuć.

   Emocje, tak jak zmysły oraz wewnętrzną budowę ciała dziedziczymy po wspólnych przodkach.

   No więc, jak tu jeść zwierzęta? Ja nie jem. Zresztą jeszcze nie tak dawno temu mięso jedzono właściwie tylko przy okazji większych świąt, a więc stosunkowo rzadko. W dzisiejszych czasach ludzie mocno przesadzili z ilością zjadanego mięsa.

   A poza tym mięso obecnie jest dosyć niezdrowe, bo nafaszerowane antybiotykami, hormonami i paszą GMO.

 • mika

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/demonstranci-zaatakowali-ambasade-usa-w-tunisie,1,5247012,wiadomosc.html

  Sytuacja jest nieciekawa. Oto skutki prowokacyjnego filmu. Najgorsze jest to, że jego autorem i sponsorem oficjalnie jest chrześcijanin. Każdy myślący człowiek widzi, ze coś tu śmierdzi. Wiadomo, że autorem jest ktoś zupełnie inny i celem jest tutaj wywołanie konfliktu między muzułmanami i chrześcijanami. Tylko do czego to wszystko doprowadzi?!

  • monitorpolski

   Nie jest przypadkiem, że Austin jest miastem Alexa Jonesa. Być może chodzi o zniszczenie jego sieci. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że mężczyzna ma powiązania z Alexem…

 • od

  A swoją drogą wielka szkoda, że p. Andrzej Sz. zamknął swoje „krasnoludki z pejsami”, bo było co poczytać.

   • od

    Ach, no to, to czytam. Świetny był niegdyś artykuł o Białorusi.Od momentu tego artykułu, zaglądam na ten blog. Dzięki. 🙂

   • motyl

    A co z Poliszynelem?

   • DDD

    Swietny blog!
    Jeden z nielicznych,który jasno głosi,co „zawdzięczamy” jako Polacy watykańskim zdrajcom!
    Polecam i Pozdrawiam 🙂

   • Usiłowałem to zamieścić na stronie opolczyka (A. Szuberta), ale to tam coś zjadło.

    Art. 31. Kodeksu Postępowania Cywilnego.

    § 1. Miejscowo właściwy do rozpoznania sprawy jest sąd, w którego okręgu popełniono
    przestępstwo.

    Przy czym miejsce popełnienia przestępstwa będzie w tym przypadku fizyczne umiejscowienie terminala, komputera, z którego dokonano wpisów na takiej czy innej stronie internetowej.

    Jeżeli wpisu dokonano z terytorium Niemiec, to należy podnieść zarzut, że sprawa nie podlega jurysdykcji polskich sądów i nie może być rozpatrywana według obowiązującego w Polsce prawa.

    To samo dotyczyło żony.
    Jeśli wpisy poszły z komputera z Niemiec, to można wystąpić o stwierdzenie nieważności zapadłego wyroku przed polskim sądem (z powyższej przyczyny – jurysdykcji).

    • Errata – powinno być „Art. 31 Kodeks Postępowania Karnego”

    • monitorpolski

     W moim przypadku powinno być tak samo. Janusz Jóźwiak http://i792.photobucket.com/albums/yy208/kuba_70/marcinwillman.jpg (b. spiker komunistyczny dzeinnika telewizyjnego ) skierował sprawę do sądu w Warszawie, mimo że ja mieszkałem w Krakowie. Sędzia stwierdziła, że nie ma jurysdyckcji, ale Sąd Apelacyjny uznał, że jest jurysdykcja. Przez ponad 4 lata rozpatrywała moją sprawę, nie mogła udowodnić jurysdykcji (strona była prowadzona z USA) i mnie uniewinniła. Polskie sądy robią co chcą z prawem. Najlepszym sposobem jest prywatne zainteresowanie się tymi sędziami, którzy niewłaściwie prowadzą sprawy – należy im założyć sprawy cywilne z łamania Konstytucji (wykorzystywanie urzędów państwowych do niszczenia ludzi). Poprzez sprawę cywilną poznajesz adres sędziego – jedziesz z aparatem fotograficznym, robisz serię zdjęć posiadłości i dajesz do oceny rzeczoznawcy. Niemal zawsze wyjdzie, że sędzia ze swojej pensji nie był w stanie zakupić takiej posesji. Można się też oczywiście dowiedzieć czy spłaca pożyczki.
     Dodam, że w mojej sprawie sędzia zaczęła poprawnie prowadzić sprawę dopiero wtedy, gdy jej i prezesowi sądu załozyłem sprawy cywilne z Konstytucji RP. Gdy sprawa była prowadzona poprawnie wycofałem pozew.

 • grey

  Zwróćcie uwagę na fakt odnośnie prezesa prokuratury w Gdańsku, że jak rozmówca powołał się na Arabskiego to sędzia był potulny jak baranek.
  Natomiast gdy się dowiedział, że to prowokacja to zawiadomił ABW,dzisiaj Tusk mówi iż mogło zostac popełnione przestępstwo bo ktoś wywołał nacisk na niezależność sądu.
  To ja sie pytam dlaczego od razu ABW nie zostało poinformowane po pierwszym telefonie?
  Wskazówki od PO jak prowadzić śledztwo to juz nie jest nacisk na niezależność??
  Myślę, że Platforma utrzyma się nadal niestety, nie wiem jak to robią ale są k… nietykalni:/

  • czeresniak

   Czy Platforma sie utrzyma to zalezy od uczciwosci i Solidarnosci spolecznej?Ale obserwujac to co sie dzieje w Polsce.Mysle ze bedzie rzadzic nadal.No chyba ze spoleczenstwo POLSKIE przebudzi swoje poczucie wartosci miedzyludzkich i patriotycznych.Mysle ze sytuacja jest natyle powazna by wrescie przebudzic sie z letargu biernosci.OBY.

 • Niema bata Platforma Nie-obywatelska się sypie . W gąszczu tych afer muszą się podać do dymisi.Lecz musimy „my jako Państwo ograbione i wyniszczone” ich wyłapać i pod Trybunał Konstytucyjny.