Dr Zbigniew Kękuś: pozew przeciwko Republice Federalnej Niemiec o zwrot Polsce 845 mld dol. oraz skutki dla Polski imigracji żydowskiej

Pani Małgorzata Kluziak
Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie
Al. Solidarności 127
00-898 Warszawa

Dotyczy: Pozew przeciwko Republice Federalnej Niemiec o wypłatę Polsce odszkodowania w kwocie 845 mld dolarów amerykańskich – wraz z odsetkami od tej kwoty za okres od września 2014 r. do dnia wydania wyroku w niniejszym zgłoszonej sprawie – tytułem reparacji za II wojnę światową.

Powód: Zbigniew Kękuś, ul. […] Kraków

Pozwany: Republika Federalna Niemiec

Pozew o wypłatę odszkodowania

Wartość przedmiotu sporu: 845 mld dolarów amerykańskich – plus odsetki od tej kwoty za okres od września 2014 r. do dnia wydania wyroku w niniejszym zgłoszonej sprawie.

Ja niżej podpisany, Zbigniew Kękuś, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wnoszę o:

zasądzenie od strony pozwanej, Republiki Federalnej Niemiec, odszkodowania na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej w kwocie 845 mld dolarów amerykańskich – wraz z odsetkami od tej kwoty za okres od września 2014 r. do daty wydania wyroku w niniejszym zgłoszonej sprawie – tytułem reparacji za II wojnę światową.

zwolnienie mnie od kosztów sądowych /opłaty, wydatki/, związanych z rozpatrywaniem niniejszym złożonego pozwu.

dopuszczenie dowodów z opinii biegłych sądowych z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie na okoliczność zweryfikowania zasadności podanej przeze mnie kwoty wartości przedmiotu sporu.

Zawiadomienie, że kopia niniejszego pozwu zostanie umieszczona w Internecie, w tym na stronie www.kekusz.pl.

Uzasadnienie

We wrześniu 2014 r. dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas udzielił tygodnikowi „w Sieci” wywiadu, w którego recenzji podano: „Zrzeczenie się przez Polskę niemieckich odszkodowań wojennych nie zostało zarejestrowane w Sekretariacie Generalnym ONZ. Otwiera to drogę do uzyskania przez nasz kraj ogromnych reparacji za II wojnę światową. Chodzi o kwoty rzędu prawie trzech bilionów złotych – pisze dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas na łamach tygodnika „W Sieci””.

Do tej pory uznawano, że Polska zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec jeszcze w latach 50.

Polskie MSZ twierdzi, że w 1969 roku wydano oficjalny dokument potwierdzający wcześniejsze ustne deklaracje władz PRL. Co ciekawe, MSZ nie zna nawet daty dziennej, a jedynie rok powstania dokumentu, przez który Polska straciła miliardy dolarów.

Dr Kostrzewa-Zorbas zainteresował się dokumentem, na który powołuje się MSZ. Naukowiec postanowił sprawdzić, czy ONZ jest w jego posiadaniu. Odpowiedź z Nowego Jorku była jednoznaczna: w zbiorze oficjalnych dokumentów ONZ nie istnieje traktat, w którym Polska zrzeka się reparacji za II wojnę światową. Co więcej, dokumentu takiego nie ma również w archiwach ani bibliotece ONZ.

Naukowiec w swoim artykule „Biliony dolarów za II wojnę światową” tłumaczy, że zrzeczenie się reparacji wojennych przez Polskę było umową międzynarodową. Aby taki traktat doszedł do skutku, musi być on wyszczególniony w Rejestrze Sekretarza Generalnego ONZ.

„Dokumentu, o który Pan prosi, nie ma w Biurze Spraw Prawnych” – brzmi oficjalne stanowisko prawników z Nowego Jorku. Tym samym zrzeczenie się odszkodowań wojennych nie zostało zarejestrowane. „Nieistnienie dokumentu w archiwum oryginałów w głównej siedzibie ONZ na Manhattanie rozstrzyga o skutku prawnym. Skutek nie powstał” – podkreśla naukowiec.

Dr Kostrzewa-Zorbas wskazuje też na inne błędy, które Polska może wykorzystać, starając się uzyskać odszkodowania od naszego zachodniego sąsiada. O jakie kwoty chodzi? Komisja pracująca tuż po wojnie oszacowała straty na 49 miliardów ówczesnych dolarów amerykańskich. Dzisiaj po uwzględnieniu inflacji kwota nominalna osiągnęłaby 845 miliardów dolarów. To w przybliżeniu 2,738 biliona złotych – wylicza naukowiec.

II wojna światowa rozpoczęła się agresją Niemiec na Polskę 1 września 1939 roku. W wyniku działań wojennych zniszczeniu uległa infrastruktura drogowa i kolejowa, fabryki, wiele miast zostało zburzonych. Niemcy i Sowieci dokonywali również rabunku dóbr kultury i eksterminacji ludności. Łącznie podczas wojny zginęło niemal sześć milionów Polaków.”

Źródło: „Dr Kostrzewa-Zorbas: Polska może żądać bilionów złotych od Niemiec”,
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-kostrzewa-zorbas-polska-moze-zadac-bilionow-zlotych-od-niemiec/jnr24 29 września 2014 r.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.

Niniejszy pozew składam w trzech egzemplarzach.

dr Zbigniew Kękuś

Załączniki:

 1. „Dr Kostrzewa-Zorbas: Polska może żądać bilionów złotych od Niemiec”, http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-kostrzewa-zorbas-polska-moze-zadac-bilionow-zlotych-od-niemiec/jnr2429 września 2014 r.
 2. „1352 zł zapłacił Radosław Sikorski za obiad z Jackiem Rostowskim. Politycy do tej pory nie widzieli w tym nic złego – twierdzą, że rozmowy były służbowe i mieli prawo wydać na nie państwowe pieniądze (…) – Powodem spotkania była propozycja objęcia funkcji ambasadora w Paryżu przez Jacka Rostowskiego – przekonywał Marcin Wojciechowski z MSZ, komentując kolacyjkę w pałacyku Sobańskich Sikorskiego z Rostowskim. (…) Kto jak kto, ale minister dyplomacji powinien wiedzieć, że własne rachunki trzeba regulować. Sikorski poszedł więc po rozum do głowy i ogłosił, że odda pieniądze, a w zasadzie tylko ich część … – Minister Sikorski postanowił zwrócić koszt zbyt drogich alkoholi.” Zwrot należności zostanie potrącony z wynagrodzenia – poinformowało nas MSZ.” – Źródło: Artur Kowalczyk, „Rozmawiali prywatnie a jedli służbowo.”; „Fakt”, 2.07.2014, s.2

Za: http://kekusz.pl/2017/03/rzady-zydow-w-polsce-moj-pozew-przeciwko-republice-federalnej-niemiec-o-zwrot-polsce-845-mld-dol-oraz-skutki-dla-polski-imigracji-zydowskiej/

 

112 komentarzy Dr Zbigniew Kękuś: pozew przeciwko Republice Federalnej Niemiec o zwrot Polsce 845 mld dol. oraz skutki dla Polski imigracji żydowskiej

 • Mariusz

  Należne oszkodowania wojenne od Szkopów natychmiast zostana rozgrabione przez żydów i pazerny kościół. Polacy dostana tylko rachunek do zapłacenia za transfer tych pieniędzy do Watykanu i Judei i oczywiście zapłaca (tępy lud). To samo będzie z odszkodowaniami od Szwedów za dwukrotny Potop (zwrot zagrabionych dóbr i kosztowności plus odszkodowania za totalne, dwukrotne zniszczenie kraju). Podobnie z odszkodowaniami od Austriaków za okres zaborów i eksplatacji kraju i zasobów. Na szczęście od Rosji nigdy nic nie dostaniemy bo Rosja nikomu i nigdy za nic nie płaci. Rosja pije wódkę, przegryza słonina z kawiorem i wszystko olewa! Niestety Polskę zamieszkuja tępe, zagubione zakapiory które majac do wyboru wielkiego patriotę i sukces w postaci Dmowskiego zawsze wybiora kanalię i zgubę w postaci szpicla i żyda Piłsudzkiego.

 • Ves

  Rockefeller zdechł! Z tego wrażenia wypiłam pół butli najlepszego wina. Jednej kurwy mniej, teraz kolej na resztę. Świętujmy!

 • Adan

  ostatnio była zapowiedźwizyty p. Kękusia w warszawskich urzędach. czy są jakieś pozytywne rezultaty ?

 • RealityMicha

  Wystąpienie Juliana Rose na 15 leciu Ekocentrum w Stryszowie – 16.03.2017
  https://www.youtube.com/watch?v=U6svlPx7zfY

 • Graża

  U nas, po wczorajszych wichurach i burzy niebo błękitne! białe, naturalne chmurki – idę pooddychać i cieszyć się światem, nie wiadomo czy za godzinę, dwie nie zacznie się nalot…oby im żaden silnik nie zadział, żeby im pieniędzy zabrakło i chętnych lotników do niszczenia świata, i żeby ich diabli wzięli do swych piekieł aby już nie oddzielali nas od Słońca.

  • RealityMicha

   A niech ich piekło pochłonie!!!

  • Majestic

   „żeby ich diabli wzięli” Graża nie tak , (Niech doznają siebie ) jeżeli trafisz na niewinnego nieświadomego to nic jemu nie zrobisz , nie wolno komuś czegoś złego zyczyc bo to wróci , ja zabijam szatany lustrem czyli ich samych dla nich , nikomu nie zrobisz krzywdy tylko tym co robią to z premedytacja i z pełna świadomością wykorzystania i zabicia drugiego , nie życzysz sobie tego i odsyłasz do adresata niech on to trawi jak jest piękny i szlachetny to się wzbogaci a jak szatan to się sam sobą unicestwi , jestem Mistrzem Ceremonii i zapewniam że to działa .