Efekt Mandeli: zmiana logotypu Coca-Cola i Samsunga

Coca-Cola logoTym razem to jest hit. Każdy powinien pamiętać jak wygląda logotyp najbardziej znanej marki napojów gazowanych. Coca Cola!
Wszyscy moi znajomi pamiętają z kreską pośrodku na wysokości połowy liter. Niektórzy pamiętają w ogóle bez średnika. Ja pamiętam pośrodku, nieco dłuższy
A jak jest naprawdę, widać na zdjęciu po lewej. I zaznaczam, że nie jest to zmiana w mediach wirtualnych – wszystkie puszki, butelki, kontenery, samochody itp. zawierają logo z tak położonym średnikiem.
Jeszcze niedawno się przyglądałem małej puszce Coca-Coli sprzed kilku lat, z uwagi na to, że rozdawała małe puszki, tzw. „reklamówki” bez spisu zawartości. Czyli zero nt. np. aspartamu. Napisane jest tylko „Produkt nie na sprzedaż. Informacje o produkcie dostępne są u osób rozdających produkt.” Logo było takie jakie pamiętam, z kreską pośrodku wysokości litery „a”. A teraz widzę to samo logo co powyżej.

Samsung logoDrugi logotyp, który nie wygląda tak jak go niektórzy pamiętamy, ma Samsung. Tego mniej jestem pewien, choć gdy go zobaczyłem to odczułem silne wrażenie, że coś jest nie tak. Litera A, która wygląda jak odwrócone V powinna wryć się w pamięć, a jest coś wręcz przeciwnego – wydaje mi się, że A było standardowe. Ale tu się mogę mylić.

Podobne „halucynacje” co do logotypu Coca-cola ma większość moich znajomych. Jeśli poprzednie przypadki efektu Mandeli ich nie ruszyły, takie jak zmiana położenia Australii, Sycylii, czy też zwiększenie ilości pasażerów samochodu podczas zabójstwa Kennedy’ego z czterech do sześciu, tak tutaj wszyscy reagują jednoznacznie. Od razu lecą do piwnicy by poszukać jakiejś starej puszki Coca Coli i wertują po starych gazetach. Nawet racjonalnie myślący dr Zbigniew Kękuś wyraził wielkie zdziwienie, wszak pracował przez lata dla Coca-Coli na pozycji dyrektora  i doskonale pamięta jakie było logo.

Tak więc nie mamy raczej do czynienia ze skomplikowaną kontrolą umysłu (Mind Control) jak niektórzy to sugerują. Bardziej przekonuje mnie opinia wyrażona przez YouTubera Rich2150x, który uważa, że zmiany są wynikiem manipulacji dokonywanych w przeszłości przez naszych dalekich potomków, którzy tak sobie modelują rzeczywistość by się im jak najlepiej żyło. Rich twierdzi, że potrafi „wychodzić z ciała” i że dzięki temu ma wgląd w różne rzeczywistości. Jego dusza ma dostęp do różnych osobowości w różnych czasach, także w przyszłości. W jednym z wypadów znalazł się w przyszłości właśnie jako „agent” manipulujący przeszłością – uratował życie pewnemu człowiekowi, przed którym się „zmaterializował” i przeniósł go do bezpiecznej rzeczywistości. Według niego wysoko zaawansowana cywilizacja naszych potomków potrafi tak manipulować przeszłością, by małą interwencją nie spowodować katastrofalnych zmian (tzw. „efekt motyla” – tu przeniesiony na manipulacje czasowe). Uważa też, że „efekt Mandeli” nie jest czymś nowym, że podobne zagadki pojawiły się ok. 10 lat temu,  było nawet szereg doniesień o dziwnych zmianach, np. tam gdzie było pustkowie, pojawił się nagle dom i odwrotnie, niektóre domy dziwnie „znikały”.

strange-animals-you-didnt-know-1-2

Wiedzieliście, że są takie zwierzęta?

Jak na razie, jeśli nawet dokonano zmian, to nie są one dla nas na razie szkodliwe. Owszem, wiele osób coś odczuwa, panuje powszechna senność, samochody się częściej psują (zobaczcie jakie są kolejki u mechaników), niektórzy odczuwają zwiększone wibracje.

Są też opinie, że na Ziemi pojawiły się nieznane dotąd gatunki zwierząt, nie jestem tu ekspertem, ale zobaczcie sami: http://www.boredpanda.com/strange-animals/

Nie można też wykluczyć, że zmiany są dokonane po to by uratować ludzkość. Jak na razie nie doszło do wojny atomowej, choć wielokrotnie zbliżaliśmy się do tego momentu kulminacyjnego.

CERN-Mandela

Naukowiec w CERN z dziwnym napisem BOND1 MANDELA. Zdjęcie z 2014 r.

Istnieją jednak poważne obawy, że manipulacje dokonywane są przez szaleńców w CERN, że jak na razie testują swoje możliwości na małych zmianach i że będą one coraz to większe. Celem ma być zaprowadzenie rządów Szatana na Ziemi. Jak na razie NWO jest w odwrocie, pojawiła się technologia Keshe, która jest największym zagrożeniem dla „gadziego” towarzystwa rządzącego Ziemią. Możemy się naprawdę zacząć obawiać, gdy pewnego ranka okaże się, że kogoś takiego jak Keshe w ogóle na Ziemi nie było…

Na koniec ciekawostka, Coca Cola zapowiada film o Nelsonie Mandeli, przypadek?
https://www.youtube.com/watch?v=gZPxIUIEVSk

146 komentarzy Efekt Mandeli: zmiana logotypu Coca-Cola i Samsunga

 • Janek

  Logo Forda zmieniło sie w 1912 roku.Także nie panikujcie i badajcie dokładnie.

 • Streczing

  Johny Walker czy Johnnie Walker?

 • streczing

  Zmianę loga z ford na furd zobaczyłem na początku lipca, dzisiaj uświadomiłeś mi nastepną zmianę z połączeniem liter r-d.

 • Wojtek

  Dziś odkryłem kolejną zmianę logo Forda. Litera o posiada teraz niepełną górę takiej jakby litera ta była u otwartym, dodano też języczek w lewej dolnej części. Natomiast połączenie liter r z d nie jest końcówką litery r że , tylko połączeniem tych liter jest dodatkowy języczek u środka litery r.

 • anty

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_pH

  W skrócie : coca-cola + soda + gans = …

 • Easy Rider

  Co do tego odmienionego loga Samsunga – największym zaskoczeniem dla mnie jest rozmieszczenie napisu na granatowym owalu w ten sposób, że litery pierwsza i ostatnia dochodzą do krawędzi tego owalu, lub nawet nieznacznie go przekraczają. Wydaje mi się bowiem, że kiedyś biały napis mieścił się w całości na granatowym tle, ale nie byłbym pewny co do zmiany kształtu litery A.

  Natomiast odnośnie tego dziwnego zwierzątka – to niekoniecznie musi być Efekt Mandeli, lecz wynik eksperymentów z zakresu inżynierii genetycznej.

 • Streczing

  Szach mat! Świętowit napisał 30.06.2016 o kropce po coca w logo coca-coli. Zaciekawiony wówczas sprawdziłem czy ta kropka tam jest… Była, a teraz jej nie ma. Zmiany widać gołym okiem.

  link do tematu i komentarzy gdzie Świętowit napisał o kropce:
  https://www.monitor-polski.pl/mandela-effect-zmiany-ostatniej-wieczerzy-da-cinci-i-w-we-are-the-champion-queen/

 • anty

  ludziom brak wyobrazni – jak to mozna zmienic przeszlosc? kojarza ze ktos zmienia pojedyncze zdjecia serie itp .
  nie miesci sie w glowie ze zmienia sie rzeczywistosc
  Jutro keshe
  „The 2/8/2016 is the Birthday of MT Keshe
  This teaching is a gift to mankind on his birthday

  Please announce the 126 one nation workshop

  Ask everyone around the world and your leaders to listen to :

  126 workshop Tuesday 2.8 2016 at 10 am CET

  ALL will understand , why you were born and what is about to happen to military , governments and the citizens of this planet as of that day.

  The workshop is called

  „THE BEGINNING”