Jak nie zostać dawcą organów.

No nie, powiedzą niektórzy, on namawia do nieetycznego postępowania, przecież dzięki dawcom organów uratowano życie tysięcy ludzi! Tak, owszem, ale czy w sytuacji gdy tzw. „śmierć mózgowa” jest często powodem do odłączenia pacjenta, także młodego?

Powodem do napisania tego artykułu jest to co się wydarzyło w ostatnich dniach z synem mojego znajomego. Zaraz po świętach dostał infekcji ucha. Ojciec zaaplikował mu 3 krople MMS, sądząc, że nie jest to nic groźnego. Od kilku lat stosuje zapper i MMS, w rodzinie praktycznie nikt nie choruje. Syn nie za bardzo się interesował, był zdrowy, nie używał MMS, więc skończyło się na jednej dawce. Na drugi dzień stracił nagle przytomność, zabrano go do szpitala – okazało się, że bakteria przeszła do mózgu. Podano mu serię antybiotyków, lekarze od samego początku byli sceptyczni czy można go będzie z tego wyciągnąć.

Ojciec do mnie zadzwonił dopiero przedwczoraj – po prawie 2 tygodniach. Lekarze zgodzili się na metody alternatywne, łącznie z zapperem MMS-em, ale dopiero wtedy gdy pojawił się obrzęk mózgu i zagrożenie „śmiercią mózgową”, a więc gdy sytuacja była „beznadziejna”. Po kilkukrotnym podaniu 5 kropli MMS pacjent zaczął się pocić! Ojciec twierdzi, że parametry życiowe były w normie. Lekarze jednak przestali podawać MMS, gdyż „poziom sodu się zwiększył, a to jest groźne dla mózgu”.
Jak to usłyszałem to niemal się zwaliłem z krzesła! Człowiek umiera, MMS zaczyna działać (pocenie się jest objawem reakcji układu immunologicznego), a oni boją się, że poziom sodu się zwiększył?

Uruchomiliśmy Quanteca, zasięgnąłem też ekspertyzy znajomego wizjonera Andrzeja Nikodemowicza. Quantec wykazał bardzo zły stan, nietolerancję histaminy i wiele innych problemów, z których lekarze jak przypuszczam, nie zdawali sobie sprawy. Ale nie pokazywał zagrożenia życia!
Andrzej natomiast napisał krótko: „Jego dusza już ma dość. Praktycznie schodzi. Powiem że coś wypiera jego duszę z ciała.
Po chwili dodał: „
Bakteria to skutek. Przyczyną jest głębsza. Zaraz go przyjmę na moment i zobaczymy. Już mam. Najbliższe 24 godziny będą przełomowe. Co mogłem to zostało zrobione.
Ponieważ pacjent ma 10-letniego syna zacząłem nalegać na Andrzeja by próbował przekonać duszę do powrotu. Odpisał: „
Bądźmy dobrej myśli. Intencja przyjęta. Ma szansę.Quantec pracował, pokazywał, że organizm się broni! Andrzej potwierdził: „Jest w tej chwili minimalna zmiana. Powiem że MAMY GO.

Nawiążę tu do podobnej sytuacji z moim ojcem, gdy umierał w maju 2015 – wtedy też dostałem informację od kilku osób, że dusza zdecydowała się na opuszczenie ciała i że nic nie można z tym zrobić. Irma wprost powiedziała, że „będzie jeszcze żył przez 2 tygodnie z kawałkiem” i że nie powinniśmy blokować jej odejścia. Ale Dorota i Anna twierdziły, że dusza się waha i reaguje na nasze prośby! Masowaliśmy kończyny i twarz zgodnie z zaleceniami prof. Jana Talara, parametry życiowe się poprawiły, Quantec pokazywał też poprawę. Ale mimo to ojciec zmarł, po 18 dniach… Ostatecznie Irma miała rację, choć kilka miesięcy później, jak żal po śmierci zmalał, dowiedziałem się, że go odłączono.

Tzw. „śmierć mózgowa” nie jest wyrokiem, na co dowodem są osiągnięcia prof. Jana Talara, który w swojej klinice w Bydgoszczy wyciągał z takiej „śmierci” ponad 90% pacjentów, w sumie ok. 1000 osób! Dla Talara skończyło się to nadmuchanymi procesami sądowymi i potępieniem w środowisku lekarskim. Teraz prowadzi własną mini-klinikę rehabilitacji niedaleko Iławy.

To co się działo z moim ojcem skłoniło mnie do bliższego zainteresowania się „śmiercią mózgową” czego efektem był film „Prof. Jan Talar i jego misja”:
Zob: https://www.youtube.com/watch?v=eeSF8bm_uXg
W filmie padły podejrzenia, że obecna definicja śmierci jest wygodna dla wielkiego przemysłu handlu narządami. 15 tys ludzi co roku umiera w szpitalach z tą właśnie diagnozą i od większości są pobierane narządy! Można zadać pytanie – kto tym handluje i kto na tym zarabia. Krocie! Na samej nerce można zarobić 100,000 zł! (zob: link). Większość ludzi nie wie, że narządy można pobrać od każdego, z wyjątkiem tylko tych, którzy osobiście zrobią to w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów.

Zgodnie z ustawą z dnia 01 lipca 2005 pobrania komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu zgłoszonego do Centralnego Rejestru Sprzeciwów. I jak się okazuje sprzeciw rodziny po śmierci pacjenta w szpitalu nie zmienia tej sytuacji!

„Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym ds. Transplantacji w Warszawie na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej www.poltransplant.org.pl.
Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.
Jeżeli formularz będzie źle wypełniony, sprzeciw nie zostanie zarejestrowany, o czym osoba zainteresowana zostanie powiadomiona listownie.
Moc prawną ma również noszone przy sobie własnoręcznie podpisane oświadczenie sprzeciwu lub oświadczenie ustne złożone w obecności dwóch świadków pisemnie przez nich potwierdzone.
W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za życia przedstawiciel ustawowy tej osoby. Małoletni powyżej lat 16 lub inne osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, mogą same wyrazić sprzeciw.”

Za: http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

I tak, wracając do syna mojego znajomego, spanikowany ojciec zadzwonił do mnie: „oni go chcą zabić na narządy!”. „To niech pan zastrzeże, że rodzina sobie nie życzy, a on sam za życia wyrażał takie zdanie. Że jest religijny i nie życzy sobie kaleczenia ciała”. Kilka godzin po tym jak ojciec to powiedział lekarzom pacjent „zmarł”.

Niemal każdy z moich znajomych sądzi, że do pobierania organów jest potrzebna wcześniejsza zgoda danego człowieka lub jego po jego śmierci. Tak nie jest. Rodzina nie ma nic do powiedzenia, jeśli nie ma oświadczenia pacjenta. Przynajmniej tak wynika z powyższego tekstu na stronie poltransplant.org. Albo ja czegoś nie rozumiem?
Czy takie podejście i duże kwoty za jakie można sprzedać narządy nie sprzyjają indolencji lekarzy czy też wręcz decyzjom o odłączeniu pacjenta, szczególnie ze śmiercią mózgową? Dlaczego prof. Jan Talar jest tak tępiony przez swoje środowisko, dlaczego media milczą na ten temat, dlaczego mało kto wie o tym, że aby uniknąć pobrania narządów po śmierci potrzebne jest specjalne zgłoszenie?

Dopóki nie ureguluje się sprawy „śmierci mózgowej”, która jak udowodnił prof. Jan Talar nie jest śmiercią, dopóty zabijać się będzie w szpitalach żyjących pacjentów (bo tylko od takich można pobrać narządy!). Tzw. „śmierć mózgowa” na pewno jest zachętą dla handlarzy narządami. Doskonale wiemy jak przekupni są lekarze, że łakomią się na przysłowiową stówę za zwolnienie, a co dopiero jeśli ktoś im zaproponuje 20 tysięcy za odłączenie od systemu podtrzymywania życia?

Jedyną rzeczą optymistyczną w tym artykule jest ostatni przekaz jaki otrzymał Andrzej, już po śmierci pacjenta: „Jego dusza miała plan. Ten plan został zrealizowany. A nasza praca pomogła w tym aby spokojnie […] przeszedł do źródła miłości. Informacja z przestrzeni jego duszy jaką odbieram: to wielka ulga i wdzięczność tej duszy dla nas za pomoc w jej przeprowadzeniu.

182 komentarze Jak nie zostać dawcą organów.

 • dr henry

  Pozdrowienia

  Dawca Nerki pilnie potrzebne
  Czy jesteś zadłużony? Czy trzeba podnieść pieniądze na koszty opieki zdrowotnej lub płacenia długów lub w stanie załamania finansowego? Czekać! Rozważmy sprzedaje swoją nerkę jako opcja. Jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę dziś. Wiadomość nas immediately.A nerek jest kupiony w maksymalnej wysokości fundamentu $ 300,000.00US złotych.Hotel Narodowego jest obecnie kupuje zdrową nazwę kidney.My jest dr Donald Henry, jestem nefrologa w nerkach Narodowy Szpital hospital.Our specjalizuje się w chirurgii i nerek również mamy do czynienia z zakupem i przeszczepiania nerek z żywym się odpowiedni dawca. Znajdujemy się w Indian, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Turcji, USA, Malezji, RPA itd Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub zakupem nerki, proszę nie wahaj się skontaktować z nami poprzez e-mail: Dr_henrydonald@doctor.com
  Potrzebujesz Prawdziwa Dawcy

  Czekam na wasze odpowiada ….

  Z poważaniem….
  Dr Donald Henry

 • gea

  Proszę zobaczyć jak żyją ludzie z plemienia Himba. Codziennie jedząc TO SAMO nieurozmaicone pożywienie- kaszę kukurydzianą (niewykluczone, że GMO) z mlekiem. Pijąc wodę z wygrzebanych w piasku pustyni dziur, noszoną w niezdrowych butelkach PET. Mieszkając w chatach klejonych krowim nawozem. I NIGDY SIĘ NIE MYJĄC.
  Kobiety, mężczyźni, dzieci – weseli, zdrowi, piękni.
  Bez błogosławieństwa szczepień, „opieki” medycznej, fluoryzowania zębów, witamin i suplementów diety.

  Nowy paradygmat medyczny (biologia człowieka): http://www.germanska.pl, http://www.5prawnatury.pl. http://www.learninggnm.com

 • Małgorzata Drożęcka

  Jak nie zostać dawcą organów? Z racji tego że w Polsce obowiązuje na chwile obecną „cuś” takiego jak to że w przypadku wypadku, śmierci jakieś osoby można pobrać jakiekolwiek narządy, komórki, tkanki do….(tu sobie sami wpiszcie odpowiedz dlaczego i do czego im potrzebne sa narzady) -ZAZNACZAM bez wiedzy i zgody osoby od której pobiera się narządy i rodzinny tej osoby – takie mamy absurdy w tym kraju zwanym Polską. (Ciekawa jestem co na to Pan Minister Zdrowia – na takie praktyki? a zmienić to można wypełniając formularz ze strony http://www.poltransplant.org.pl czyli zgłosić swój/Wasz sprzeciw że nie wyrażacie zgody na pobranie jakichkolwiek narządów, koórek, tkanek i ze swojego ciała w przypadku „wypadku”. Wystarczy wysłać taki wypełniony wniosek do Centralnego Rejestru Sprzeciwów w Warszawie (TRANSPLANT).

 • Lotos

  Też osobiście używam tłuszczu gęsiego i uważam go za naj zdrowszy. Nasi dziadowie jedli głównie tłuszcze zwierzęce. Temat jest ciekawy a mi się nasuwa pytanie który tłuszcz jest naj bardziej odporny na spalenie? Może ktoś coś wie. . .

 • lincz

  „Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności alarmuje, że w oleju palmowym używanym do produkcji Nutelli znajdują się czynniki kancerogenne.
  Jeden z komentarzy :”Wypowiem się bo tłuszcze analizowałam rok czasu. Wszystkie oleje rafinowane są rakotwórcze (oprocz kokosowego, on jest 98% nasycony wiec 2% kancerogenny to nic)!!! Olej palmowy zawiera ok 50% tłuszczów nasyconych i drugie tyle nienasyconych. Nienasycone tłuszcze (czyli nie zawierają atomu wodoru w określonej sekwencji) wiec w tym miejscu zachodzi reakcja z tlenem, tlen ustawia się w pozycji trans wiec jest rakotwórczy!!! Zauważcie że rakotwórczych związków w oleju palmowym jest 50 %, a dlaczego w rafinowanym oleju rzepakowym …słonecznikowym i oliwie gdzie nienasyconych tłuszczy jest koło 90 % czyli 90% środków kancerogennych nic się nie mówi? Już odpowiadam. Bo rzepaki słoneczniki i oliwa są z Europy a palmowy to samo zło z Azji więc zróbmy nagonkę na lepszy olej ale czyjś a lansujmy nasz gorszy ( gorszy jest tylko rafinowany, tłoczony na zimno to inna bajka!!) Zaraz nutella będzie robiona na rzepakowym rafinowanym i wszystko będzie ok? NIE, nie będzie lepiej tylko na moje oko o 40 % gorzej zdrowotnie.
  Ciemny lud wszystko kupi.
  Za niemieckimi produktami nie do końca przepadam ale niech nie wmawiają nam herezji. Wiedza to życie.

  ps. W krajach Azjatyckich smażą na głębokim tłuszczu (palmowym) od zawsze bo jest najtańszy i nie chorują na raka jak w tej biednej bogatej Europie.”
  żródło.niezależna.pl

  • Irol

   Do smażenia potraw tylko olej kokosowy. Ma jedna zaletę, nie jest w stanie się przypalić. W momencie przegrzania zaczyna tylko bardzo intensywnie dymić.

   • P

    Olej kokosowy z olejów roślinnych. Bo są jeszcze tłuszcze zwierzęce, a jak dla mnie to chyba najlepszy to tłuszcz z gęsi.
    Po upieczeniu takowej w piekarniku, można otrzymać nawet 1 litr tłuszczu. Jajecznica usmażona na takim tłuszczu jest smaczniejsza.

  • greg2014

   że w oleju palmowym używanym do produkcji Nutelli znajdują się czynniki kancerogenne.–

   Nikt rozsądny nie kupuje Nutelli i podobnych.

   • P

    Powinno wykluczyć się z założenia wszelkie produkty światowych globalnych koncernów, jak np. Jacobsów, Kraftów, Nestle, Coca- i Pepsi Cola, etc etc.
    Ich właściciele to ci sami ludzie, którzy nas jednocześnie żywią, trują (chemia, pestycydy), leczą, szczepią.

 • P

  Ze względu na moderację wklejam cały post jeszcze raz:

  „OPÓR POLSKI PRZECIWKO US ARMY”
  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/136343,opor-polski-przeciwko-us-army

  „12-go stycznia 2017 przed Ambasadą USA w Warszawie odbyła się wspólna manifestacja przeciwko Armii USA wkraczającej do Polski. Narodowcy warszawscy zawitali na manifestacji lewicowego środowiska ZMIANA i wspólnie manifestowali przeciwko obecności US Army w Polsce. To kolejny przyczynek do organizowania się oddolnego oporu Polski przeciwko dominacji WASP-owskiej.”

  „Ostatni z wymienionych, działacz NWP zasługuje na osobną wzmiankę, gdyż ostatnio stał się twórcą błyskotliwego bon-motu podsumowujacego trudne sąsiedztwo polsko-żydowskie – w odniesieniu do nazwy „Polin” (to znaczy „tu odpocznij”) używanej przez Żydów do nazywania Polski. Mirosław Rostankowski rozwinął tę nazwę w krótkiej fraszce: „Polin? Czyli odpocząłeś? To wyp***alaj!”.Ten bon-mot stał się hitem wśród polskiej młodzieży, która się tymi słowy zaczęła pozdrawiać na pożegnanie.”

 • P

  A tymczasem dr. Jaśkowski w temacie SMOGU:

  „…zgadzam z p. ministrem Radziwiłłem. Smog w obecnej chwili to żaden problem w Polsce. Może, jak za 50 lat powstanie jakiś przemysł, to się pojawi problem smogu. Problemem w Polsce obecnie są trwałe smugi, czyli CHEMTRIALS. PROBLEMEM W POLSCE JEST MCS. Smog to typowa fałszywa flaga, pod pretekstem której można okraść społeczeństwo.”

  „Wiadomo, że elektrociepłownie w Krakowie, w Warszawie, jak i wielu innych miastach jeszcze polskich, wykupiły spółki albo niemieckie albo francuskie. I mamy dwa problemy. Jaki mądry inaczej zezwolił, aby w naszym klimacie sprzedawać elektrociepłownie? A do kogo obecnie należy przemysł w tym biednym kraju? To, że cała akcja jest zorganizowana odgórnie, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Wszystkie gazety piszą o tym samym, czyli dostały polecenie. To, że wybrano właśnie duże miasta, to także nie przypadek. Opodatkowanie ludzi w dużych miastach jest zdecydowanie łatwiejsze. Idźmy dalej. Jest ogromny nacisk na likwidację pieców w domach mieszkalnych, jako rzekomego powodu owego wyimaginowanego smogu. Zastanówmy się trochę, dlaczego. W samym Krakowie podobno jeszcze 100 000 mieszkań posiada piece. W dodatku znajdują się one w centrum, czyli są to mieszkania bardzo wartościowe. A kto ma pieniądze na wykup? Biorąc pod uwagę, że przeciętny koszt ogrzewania miesięcznego to 300 do 500 złotych w przypadku tzw. centralnego systemu, to do rąk zagranicznych właścicieli tych elektrociepłowni wpadnie miesięcznie od 300 000 000 do 500 000 000 złotych. Te kwoty należy pomnożyć przez co najmniej 4-6 miesięcy, rok po roku. I najciekawsze, że władze miasta Krakowa dają na zamianę pieca ileś tam złotych. Większej głupoty nie słyszałem. A jakie to władze posiadają pieniądze? Najpierw muszą podnieść podatki i oskubać mieszkańców. Potem zapłacić temu, kto to stawia, i resztę mają dla siebie. ”

  http://kossobor.neon24.pl/post/136342,smog-na-lemingi

 • P

  HISTERII SMOGOWEJ ciąg dalszy. Przyznacie, że szybko się dzieje:

  1. „Będą nowe przepisy. Stare auta do miast nie wjadą!”
  http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-beda-nowe-przepisy-stare-auta-do-miast-nie-wjada,nId,2336913

  2. „Strażnicy zajrzeli do pieców. Dużo zgłoszeń, mało kar”
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,straznicy-zajrzeli-do-piecow-duzo-zgloszen-malo-kar,221590.html

  3. „Chcą zakazu palenia węglem i drewnem. Ponad 8 tysięcy podpisów pod petycją”
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,chca-zakazu-palenia-weglem-i-drewnem-ponad-8-tysiecy-podpisow-pod-petycja,221488.html

  • PanSmetek

   No I co POLACY Znow jestesmy do eksterminacji przez zydostwo ktore nami rzadzi.Juz sa terorysci amerykansko+zydowscy w liczbie 7.000 tysiecy to narazie Bedzie wiecej. Jak dlugo chcecie byc tacy poprawnie polityczni Jak dlugo.TO NIE JEST DEMOKRACJA.JESLI BEZ ZGODY SPOLECZENSTWA wladza sprowadza do nas obce armie.
   PO TO BY NAS SPACYFIKOWAC .JASNE.RZADY TO JEDNO PASMO ZDRADY NARODOWEJ ;PO PIS SLD KUKIZ-15 NOWOCZESNA itd.To sa;;;SZMATY KTORE POPROSTU TRZEBA UTYLIZOWAC OD SPOLECZENSTWA