Jak nie zostać dawcą organów.

No nie, powiedzą niektórzy, on namawia do nieetycznego postępowania, przecież dzięki dawcom organów uratowano życie tysięcy ludzi! Tak, owszem, ale czy w sytuacji gdy tzw. „śmierć mózgowa” jest często powodem do odłączenia pacjenta, także młodego?

Powodem do napisania tego artykułu jest to co się wydarzyło w ostatnich dniach z synem mojego znajomego. Zaraz po świętach dostał infekcji ucha. Ojciec zaaplikował mu 3 krople MMS, sądząc, że nie jest to nic groźnego. Od kilku lat stosuje zapper i MMS, w rodzinie praktycznie nikt nie choruje. Syn nie za bardzo się interesował, był zdrowy, nie używał MMS, więc skończyło się na jednej dawce. Na drugi dzień stracił nagle przytomność, zabrano go do szpitala – okazało się, że bakteria przeszła do mózgu. Podano mu serię antybiotyków, lekarze od samego początku byli sceptyczni czy można go będzie z tego wyciągnąć.

Ojciec do mnie zadzwonił dopiero przedwczoraj – po prawie 2 tygodniach. Lekarze zgodzili się na metody alternatywne, łącznie z zapperem MMS-em, ale dopiero wtedy gdy pojawił się obrzęk mózgu i zagrożenie „śmiercią mózgową”, a więc gdy sytuacja była „beznadziejna”. Po kilkukrotnym podaniu 5 kropli MMS pacjent zaczął się pocić! Ojciec twierdzi, że parametry życiowe były w normie. Lekarze jednak przestali podawać MMS, gdyż „poziom sodu się zwiększył, a to jest groźne dla mózgu”.
Jak to usłyszałem to niemal się zwaliłem z krzesła! Człowiek umiera, MMS zaczyna działać (pocenie się jest objawem reakcji układu immunologicznego), a oni boją się, że poziom sodu się zwiększył?

Uruchomiliśmy Quanteca, zasięgnąłem też ekspertyzy znajomego wizjonera Andrzeja Nikodemowicza. Quantec wykazał bardzo zły stan, nietolerancję histaminy i wiele innych problemów, z których lekarze jak przypuszczam, nie zdawali sobie sprawy. Ale nie pokazywał zagrożenia życia!
Andrzej natomiast napisał krótko: „Jego dusza już ma dość. Praktycznie schodzi. Powiem że coś wypiera jego duszę z ciała.
Po chwili dodał: „
Bakteria to skutek. Przyczyną jest głębsza. Zaraz go przyjmę na moment i zobaczymy. Już mam. Najbliższe 24 godziny będą przełomowe. Co mogłem to zostało zrobione.
Ponieważ pacjent ma 10-letniego syna zacząłem nalegać na Andrzeja by próbował przekonać duszę do powrotu. Odpisał: „
Bądźmy dobrej myśli. Intencja przyjęta. Ma szansę.Quantec pracował, pokazywał, że organizm się broni! Andrzej potwierdził: „Jest w tej chwili minimalna zmiana. Powiem że MAMY GO.

Nawiążę tu do podobnej sytuacji z moim ojcem, gdy umierał w maju 2015 – wtedy też dostałem informację od kilku osób, że dusza zdecydowała się na opuszczenie ciała i że nic nie można z tym zrobić. Irma wprost powiedziała, że „będzie jeszcze żył przez 2 tygodnie z kawałkiem” i że nie powinniśmy blokować jej odejścia. Ale Dorota i Anna twierdziły, że dusza się waha i reaguje na nasze prośby! Masowaliśmy kończyny i twarz zgodnie z zaleceniami prof. Jana Talara, parametry życiowe się poprawiły, Quantec pokazywał też poprawę. Ale mimo to ojciec zmarł, po 18 dniach… Ostatecznie Irma miała rację, choć kilka miesięcy później, jak żal po śmierci zmalał, dowiedziałem się, że go odłączono.

Tzw. „śmierć mózgowa” nie jest wyrokiem, na co dowodem są osiągnięcia prof. Jana Talara, który w swojej klinice w Bydgoszczy wyciągał z takiej „śmierci” ponad 90% pacjentów, w sumie ok. 1000 osób! Dla Talara skończyło się to nadmuchanymi procesami sądowymi i potępieniem w środowisku lekarskim. Teraz prowadzi własną mini-klinikę rehabilitacji niedaleko Iławy.

To co się działo z moim ojcem skłoniło mnie do bliższego zainteresowania się „śmiercią mózgową” czego efektem był film „Prof. Jan Talar i jego misja”:
Zob: https://www.youtube.com/watch?v=eeSF8bm_uXg
W filmie padły podejrzenia, że obecna definicja śmierci jest wygodna dla wielkiego przemysłu handlu narządami. 15 tys ludzi co roku umiera w szpitalach z tą właśnie diagnozą i od większości są pobierane narządy! Można zadać pytanie – kto tym handluje i kto na tym zarabia. Krocie! Na samej nerce można zarobić 100,000 zł! (zob: link). Większość ludzi nie wie, że narządy można pobrać od każdego, z wyjątkiem tylko tych, którzy osobiście zrobią to w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów.

Zgodnie z ustawą z dnia 01 lipca 2005 pobrania komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu zgłoszonego do Centralnego Rejestru Sprzeciwów. I jak się okazuje sprzeciw rodziny po śmierci pacjenta w szpitalu nie zmienia tej sytuacji!

„Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym ds. Transplantacji w Warszawie na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej www.poltransplant.org.pl.
Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.
Jeżeli formularz będzie źle wypełniony, sprzeciw nie zostanie zarejestrowany, o czym osoba zainteresowana zostanie powiadomiona listownie.
Moc prawną ma również noszone przy sobie własnoręcznie podpisane oświadczenie sprzeciwu lub oświadczenie ustne złożone w obecności dwóch świadków pisemnie przez nich potwierdzone.
W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za życia przedstawiciel ustawowy tej osoby. Małoletni powyżej lat 16 lub inne osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, mogą same wyrazić sprzeciw.”

Za: http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

I tak, wracając do syna mojego znajomego, spanikowany ojciec zadzwonił do mnie: „oni go chcą zabić na narządy!”. „To niech pan zastrzeże, że rodzina sobie nie życzy, a on sam za życia wyrażał takie zdanie. Że jest religijny i nie życzy sobie kaleczenia ciała”. Kilka godzin po tym jak ojciec to powiedział lekarzom pacjent „zmarł”.

Niemal każdy z moich znajomych sądzi, że do pobierania organów jest potrzebna wcześniejsza zgoda danego człowieka lub jego po jego śmierci. Tak nie jest. Rodzina nie ma nic do powiedzenia, jeśli nie ma oświadczenia pacjenta. Przynajmniej tak wynika z powyższego tekstu na stronie poltransplant.org. Albo ja czegoś nie rozumiem?
Czy takie podejście i duże kwoty za jakie można sprzedać narządy nie sprzyjają indolencji lekarzy czy też wręcz decyzjom o odłączeniu pacjenta, szczególnie ze śmiercią mózgową? Dlaczego prof. Jan Talar jest tak tępiony przez swoje środowisko, dlaczego media milczą na ten temat, dlaczego mało kto wie o tym, że aby uniknąć pobrania narządów po śmierci potrzebne jest specjalne zgłoszenie?

Dopóki nie ureguluje się sprawy „śmierci mózgowej”, która jak udowodnił prof. Jan Talar nie jest śmiercią, dopóty zabijać się będzie w szpitalach żyjących pacjentów (bo tylko od takich można pobrać narządy!). Tzw. „śmierć mózgowa” na pewno jest zachętą dla handlarzy narządami. Doskonale wiemy jak przekupni są lekarze, że łakomią się na przysłowiową stówę za zwolnienie, a co dopiero jeśli ktoś im zaproponuje 20 tysięcy za odłączenie od systemu podtrzymywania życia?

Jedyną rzeczą optymistyczną w tym artykule jest ostatni przekaz jaki otrzymał Andrzej, już po śmierci pacjenta: „Jego dusza miała plan. Ten plan został zrealizowany. A nasza praca pomogła w tym aby spokojnie […] przeszedł do źródła miłości. Informacja z przestrzeni jego duszy jaką odbieram: to wielka ulga i wdzięczność tej duszy dla nas za pomoc w jej przeprowadzeniu.

182 komentarze Jak nie zostać dawcą organów.

 • greg2014

  Alternatywy III RP – cud lub likwidacja
  (…)
  Jakby jednak nie było, amerykańska strategia polegająca na atakowaniu (militarnym, finansowym, czy innym) bezbronnych państw i rabowaniu ich zasobów finansowych, materialnych, czy ludzkich dobiegła końca w momencie oporu okazałego USA przez Rosję i Chiny. Brak ciągłego dopływu zrabowanych środków do Ameryki powoduje jej bankructwo. Jak wyraża się autor: „Dolarów Trumpa niedługo nikt nie będzie chciał”.
  (..)
  W momencie rozpadu zachodnich struktur imperialnych, pozbawiona autentycznych kierowniczych elit, zdrowego intelektualnie i moralnie społeczeństwa, oraz nowoczesnej gospodarki, IIIRP będzie całkowicie bezbronna w obliczu ogromnych wyzwań związanych z powstałym chaosem.

  Będzie łatwym łupem każdego i wszystkich i tylko cud może ją z tej sytuacji wybawić.

  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/746945,alternatywy-iii-rp-cud-lub-likwidacja

 • greg2014

  PiS na polecenie wiadomych lóż wydał wyrok na Puszczę Białowieską oraz na polskiego Żubra. Za strzał i trofeum dorodnego byka Lasy Państwowe biorą ponad 50 tys. zł

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/01/12/pis-wydal-wyrok-na-puszcze-bialowieska-oraz-na-polskiego-zubra-za-strzal-i-trofeum-dorodnego-byka-lasy-panstwowe-biora-ponad-50-tys-zl/

  Robią co chcą.

 • Ania

  Dzień Judaizmu w Kościele, celem – odkrywanie wspólnych korzeni

  Odkrywanie wspólnych korzeni i historii, to zasadniczy cel obchodów Dnia Judaizmu w polskim Kościele katolickim – podkreślił w rozmowie z PAP przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski.W najbliższy wtorek po raz dwudziesty obchodzony będzie Dzień Judaizmu w polskim Kościele katolickim, ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 r. Przypada on corocznie 17 stycznia – w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  Jak powiedział PAP bp Markowski obchodom ma towarzyszyć „wewnątrzkościelna refleksja nad judaizmem”, pomocna w odkrywaniu korzeni judaistycznych chrześcijaństwa, pogłębieniu świadomości tego, że religia żydowska nie jest wobec chrześcijaństwa „rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym”.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dzien-judaizmu-kosciele-celem-odkrywanie-wspolnych-korzeni-2017-01

 • RealityMicha

  Witaj Greg

  Jerzy Zięba o artykule lek. med. Pawła Jarosza
  https://www.youtube.com/watch?v=S20jWPA_Y4g

 • Peryskop

  UWAGA NA KOLEJNE DEZINFO !

  Teraz androny „Rycerskie” i lokowanie produktów.

  https://portal.abczdrowie.pl/witamina-c-nie-pomaga-walczyc-z-przeziebieniem-twierdza-naukowcy

  Witamina C nie pomaga walczyć z przeziębieniem – twierdzą naukowcy

  Katar, ogólne osłabienie, stan podgorączkowy. Gdy tylko pojawiają się te objawy, natychmiast sięgamy po witaminę C, wierząc, że jej solidna dawka pozwoli uniknąć przeziębienia. Teraz naukowcy z brytyjskiego Common Cold Research Unit dowodzą, że jesteśmy w błędzie, a kwas askorbinowy wcale nie wzmacnia odporności.

  Witamina C nie skraca czasu trwania przeziębienia, nie łagodzi także jego objawów – informują naukowcy. Dodają jednocześnie, że jej wpływ na leczenie choroby jest znikomy i odradzają objawowe jej stosowanie. Okazuje się bowiem, że kwas askorbinowy pomaga jedynie w przypadkach, gdy pacjenci prowadzą zdrowy tryb życia oraz przyjmują ten składnik regularnie.

  Czym się leczyć podczas przeziębienia?
  Według brytyjskich naukowców zamiast łykać witaminę C, powinniśmy suplementować cynk. Dlaczego? Wchodzi on w skład 80 proc. enzymów, pobudza do pracy trzustkę, bierze udział w procesach premiany [pisownia oryginalna polonistki – Pery] białek tłuszczów i – co najważniejsze – chroni organizm przed infekcjami, wzmacniając odporność. Oprócz tego ma działanie antyoksydacyjne i chroni organizm przed działaniem wolnych rodników.

  Tymczasem dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas z Unwersytetu [pisownia oryginalna polonistki – Pery] Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, sceptycznie podchodzi do leczenia przeziębienia wszelkimi suplementami.

  – Ludzki układ odpornościowy to bardzo skomplikowany system różnych zależności. Żaden pojedynczy czynnik nie wpływa na niego samodzielnie, ponieważ odporność zależy od wielu faktorów – twierdzi ekspertka.

  O autorze – Ewa Rycerz – Absolwentka filologii polskiej oraz pedagogiki wczesnoszkolnej. Członek Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia. Od lat związana z mediami. Swoją karierę rozpoczynała w 2007 roku w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie. Współpracowała z Polska Press – Kurierem Lubelskim i Wydawnictwem Wspólnota. W abcZdrowie.pl i Parenting.pl od roku. Jest autorką wielu artykułów z dziedziny zdrowia, parentingu i edukacji. Fascynatka zdrowego trybu życia, medycyny naturalnej oraz metodyki nauczania dzieci na etapie wczesnoszkolnym.

  ===

  2 komenty z brzegu:

  ~adam • przed chwilą
  Już przeżyłem opinię ” naukowców” , by pod żadnym pozorem nie jeść pomidorów, bo są wybitnie rakotwórcze. A więc jak wiatr zawieje,(oczywiście chodzi o kasę), tak pseudonaukowcy głoszą teorie.

  ~ojojoj • 6 minut temu
  ARTYKUŁ SPONSOROWANY 🙂 Wit C jako lek generyczny nie da się opatentować, więc koncerny mają problem. Stąd ciągły atak na zioła i leki generyczne. Jak opatentują to będzie blister po 100 zł i wtedy onet napisze że to świetny lek na wszystko 🙂 nie dajcie się zwariować.

  tamże reklama :
  Czerwone pomarańcze – naturalny zastrzyk witaminy C
  Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Pomarańczowa skóra i średnia wielkość nie przykuwają uwagi podczas zakupów. Warto jednak skusić się na…

  ===

  Wg dr Ryke Hamera (GNM) nie ma odrębnego „układu odpornościowego” jak nauczają rockefellerzyści medyczni.
  Odporność na choroby warunkuje GŁÓWNIE stan naszej psychiki.

  Moje obserwacje to potwierdzają.

 • czaro

  Dlaczego PiS idzie drogą na zatracenie – prof. Jerzy Robert Nowak

  https://www.youtube.com/watch?v=FLKnOudr7QY

 • Peryskop

  W sieci aż nie wrze !

  Podobno Swetru Rubikoń w ciąży !!!

  To efekt skumulowany :
  – Nowoczesna (Schmidt matka już trojga)
  – Sylwester (w Portugalii, ale nie w Portugalii)

  Prokuratoora już bada wpływ utraty subwencji Nowoczesnej…

 • tom

  ja bym zrobil dochodzenie kto mogl pobrac narzady i taka korwe zajebal i sie nie pierdolil , a swoja drogo to takie zastrzezenie moze duzo nie dac dlatego ze jest duzo znikniec ludzi po opuszczeniu szpitala ,dlaczego nie ma zaginiec do szpitala tylko po wyjsciu

 • czaro

  Artykuł…lek. med. Pawła Jarosza

  Szanowni Państwo,

  Kilka dni temu ukazał się artykuł o mnie, którego autorem jest lek.med. Paweł Jarosz.

  http://niezdrowybiznes.pl/ukryte-terapie-ukryte-sciemy-czyli-szarlatani-zarabiaja-miliony/

  Komentarze pod tym artykułem są równie ciekawe 🙂

  Ponieważ chyba większość z Państwa nie ma konta na Facebooku, po ukazaniu się tego artykułu umieściłem następujący komentarz :

  +++++++++++++++++++++++++++++
  Panika… panika… 🙂

  http://niezdrowybiznes.pl/ukryte-terapie-ukryte-sciemy-czy…/

  Wystarczy tylko poczytać kim jest pan Paweł Jarosz. Pasek firm farmaceutycznych jest dosyć mocny. Pan Jarosz oczywiście nie jest zainteresowany np. skutecznym alergii, bo prowadzi przychodnie alergiczną, nie jest zainteresowany leczeniem cukrzycy, ponieważ sam sprzedaje pompy insulinowe :

  http://bluemedica.pl/usluga/w-bluemedica/pompy-insulinowe/

  Ale to jeszcze nie wszystko 🙂

  „Z wykształcenia Paweł Jarosz jest lekarzem. Ale jest też przedsiębiorcą – prowadzi sieć placówek medycznych i jest prezesem firmy skupiającej spółki z tego sektora.”

  cytata z : http://innpoland.pl/131053,znany-lekarz-wysmiewa-medyczne-s…

  A cóż to znaczy „jest prezesem firmy skupiającej spółki z tego sektora” ? No i dla kogo to się pan doktor tak bardzo wysila, że aż sięga do zwykłych kłamstw?

  http://thinkgroup.pl/#portfolio

  Czy jest nam jeszcze jaśniej ?  🙂 🙂

  No i jeszcze taka mała uwaga. Na rynku polskim są dziesiątki podobnych książek. W zasadzie żadna z nich, nie podaje materiałów źródłowych prac naukowych itd.
  Każda z nich jednak mówi jak się leczyć, chociażby różnymi ziołami.
  Czemu im doktorek nie wytoczy wojny? 🙂 🙂

  A teraz coś jeszcze bardziej wyjaśniającego panikę biznesmena Jarosza :

  http://www.goldenline.pl/pawel-jarosz6/

  JASNE ? JAAAASNE  🙂

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Ponieważ autor tego artykułu oraz Internauci domagali się mojego komentarza,
  zrobiłem to filmikiem :

  Tutaj jest moja odpowiedź :

  https://youtu.be/S20jWPA_Y4g

  UWAGA :

  1. Jest to długie, ale… zobaczycie sami, że inaczej się nie dało 🙁

  2. Z pewnością pod moim wpisem teraz, na Facebooku wywiąże się jakaś dyskusja.
  Do jej śledzenia NIE TRZEBA mieć konta na Facebooku. Wystarczy wejść na :

  http://www.facebook.com/ukryteterapie

  Bez posiadanego tam konta można oglądać, ale nie można robić wpisów.

  Pozdrawiam,
  Jerzy Zięba

  • sprawdzam

   Caritas już od dawna (jeżeli nawet nie od początku swojego istnienia) wspierał akcje NWO.

 • Ciekawe

  WIADOMOŚĆ DNIA
  Zygmunt Miernik, skazany za rzucenie tortem w sędzię na 10 miesięcy więzienia, wyszedł na wolność. Informację potwierdziła rzecznik Służby Więziennej.
  http://telewizjarepublika.pl/zygmunt-miernik-wyszedl-na-wolnosc,43176.html

 • Ciekawe

  Brak miejsc w szpitalach i przekładane planowane zabiegi – to sytuacja we Francji. Kraj nawiedziła wielka epidemia grypy. – Pytamy wszystkie szpitale, te publiczne jak i prywatne, czy mogą odłożyć mniej pilne zabiegi w celu zwolnienia łóżek dla pacjentów chorych na grypę – mówi Marisol Touraine, minister zdrowia. Służby medyczne ostrzegają jednak, że wkrótce może być jeszcze gorzej. Według najnowszych informacji ministerstwa zdrowia, w ostatnich czterech tygodniach objawy grypopodobne zgłosiło u lekarzy prawie 974 tys. Francuzów. http://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/epidemia-grypy-we-francji-dramatyczny-apel-minister-zdrowia,706350.html
  szczepcie się póki jest jeszcze czas

  • Peryskop

   Sami się szczepcie.

   OTO

  • Irol

   Na grypę w szpitalu? Stawiasz bańki i po 3 dniach jesteś zdrów jak ryba. Jak nie, to po 2 dniach powtarzasz zabieg i tak do skutku.

   • Peryskop

    Bańki ostatnio sprawdzone.
    Działają !

    I to nie tylko u sportowców !

    • greg2014

     ”ZAjechany” kwas askorbinowy też działa,
     1 dzień i po kłopocie, tylko trzeba być w sąsiedztwie toalety.

     Woda solona z cytryną również. 😉
     Szczególnie na ‚jelitówki’ powszechne.

    • Irol

     Przechodzona grypa, która przepoczwarzyła się w zapalenie oskrzeli i początkowe płuc wyleczona w tydzień bańkami. wystarczyło 3 krotne postawienie baniek i około półtora tygodnia w ciepłym domu. Oczywiście witamina C tez była zaproszona do kuracji. MMS tym razem pozostał w odwodzie.

    • Kuna

     I trzeba leżeć.

 • kk7qq

  Strasza nas dzis nadchodzacym brutalnym orkanem do 140 /h

  z rana haarp-owali ostro wiec nie zadziwi nic

  http://www.msn.com/de-de/wetter/topgeschichten/gebietsweise-lebensgef%c3%a4hrlich-meteorologe-warnt-vor-brutal-orkan-bis-140-km-h/ar-AAlMPCS?li=BBqg6Q9&OCID=HPDHP

  ukrecaja sroga zime ktora zbierze zniwo licznych ofiar i zamarzniec w Polsce i jak widac w calej Europie .

 • kk7qq

  Sniezny chaos w obozie dla uchodzcow w Grecji

  https://www.youtube.com/watch?v=9xggNqjcIpc

 • kk7qq

  w Sebii – 28 stopni – 7000 uchodzcow walczy o przetrwanie

  http://www.wetter.at/wetter/welt-wetter/Minus-28-Grad-in-Serbien-7-000-Fluechtlinge-kaempfen-ums-Ueberleben/265109848

  W wielu czesciach Serbii temperatury spadaja do -28 stopni

  Okolo 7000 tys osob ,ponad polowa z nich to kobiety i dzieci
  Wiele miejsc jest odcietych od swiata zewnetrznego

  W Belgradzie 1000 osob mieszka na kempingu na zewnatrz , w otoczeniu sniegu i lodu . Caritas prosi o „pomoc na przezycie „.

  —————–

  od paru dni trabia nam w radiu i wszedzie ze udalo sie powstrzymac ,zminimalizowac naplyw uchodzcow do Niemiec .

  Wszysto pod kontrola .

  …Zamarznieci ,utonieci ,zaglodzeni

  Wspolczesny holocaust

  Koniec naszej cywilizacji…….

  wczoraj np .zaobserwowalam gdzies na stronie byl podobny artykul ale o zamarzajacych uchodzcach w Grecji ,tam tez mrozy ,sniezyce….
  najsmutniejsza byla reakcja ludzka ,pod artykulem pare osob nie krylo radosci z tego powodu .

  Gdzie sie podzialo czlowieczenstwo?

  • Ania

   Trzeba było iść po azyl do saudyjczyków albo do kuwejtu.
   U nas zima jest co roku.
   I kufar sami nie maja czym płacić za ogrzewanie.

   • kk7qq

    Gdyby biali i „marsjanie ” nie rozwalili , nie okradli i zrownali z ziemia polowy Afryki nie byloby tej sytuacji .

    Rowniez brutalna kolonizacja przyniosla Afryce katastrofe ,

    „humanitarna pomoc ” nato-wska wbila gwozdz do trumny i Saudyjczycy zdradzieckie plemie spaprane krwia rece maja

    • Ania

     Sorki, ale nam nic do tego.
     Sami zmagamy się z najazdem od tysiąca lat.

    • Peryskop

     Sorki, ale nam DUŻO do tego.

     Sami zmagamy się z najazdami od ponad 1050 lat.

     Ale tylko solidarność i kooperacja z innymi narodami exploatowanymi może przynieść przełom.

     Inaczej „obcy” wybiją nas sztuka po sztuce.

    • Ania

     Ale to nie jest wszystko jedno z którymi.
     Niektóre się do tego nie nadają.
     http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201412/1417986905_67kzx4_600.jpg

    • greg2014

     Skorpion i żaba
     Pewnego razu skorpion podczas swojej wędrówki natknął się na rzekę. Zastanawiał się jak ją przekroczyć. Nie było mostu, a on nie umiał pływać. Myśląc chwilę postanowił poprosić o pomoc któregoś z mieszkańców rzeki. Idąc wzdłuż brzegu natknął się na żabę, która wspaniale pływała pomiędzy liliami.
     – Żabko, czy byłabyś tak miła i przewiozłabyś mnie na drugi brzeg rzeki?
     Żaba przeraziła się:
     – Ale przecież ty jesteś skorpionem! Jeśli tylko zbliżę się do Ciebie to ty mnie ukąsisz i zginę!
     – Nie bój się – odpowiedział skorpion – przecież jeśli Ciebie zabiję, to oboje utoniemy, prawda? Ja tylko chcę przedostać się na drugą stronę rzeki.
     Tłumaczenie skorpiona wydawało się logiczne i uspokoiło żabę. Postanowiła więc, że pomoże mu pokonać rzekę i przewiezie go na swoim grzbiecie. Jednak kiedy byli już w połowie drogi, na samym środku rzeki, skorpion ukąsił żabkę. Ta natychmiast zaczęła tracić przytomność i topić się, a razem z nią zaczął tonąć skorpion. Resztkami sił żaba zapytała skorpiona:
     – Dlaczego to zrobiłeś? Przecież teraz oboje zginiemy!
     – Bo taka jest moja natura – odpowiedział skorpion – taka jest moja natura.

    • Peryskop

     Dlatego – po nauczkach na wężu i jabłku – warto jednak konsultować z facetem z poRaju.

 • Xellos

  I jeszcze jedna „kwestia”

  Tyle w Polsce osób uduchowionych, tyle „świetlistych” dusz” tyle wzniesionych po niebieskie wyżyny „aniołów” a jakoś tak wszystkie one „przypadkiem” zapomniały o jednym…..

  O BIEDNYM SCHOROWANYM CZŁOWIEKU JAKIEGO NIE STAĆ NA OPAŁ DLA SIEBIE z uwagi na obowiązujące w polin noachickie/ hitlerowskie prawo wprowadzone przez wszelkie czy to czerwone, czy to czarne, czy to różowe, czy to zielone czy to tęczowe gangi „wolnościowe”… gangi zorganizowanej partyjności…..

  Czemu na tym odcinku się NIE WYKAZUJĄ INICJATYWĄ starając się z „wyżyn” swojego uduchowienia zabezpieczyć Polskę przed tym losem

  „Mrozy dały się we znaki w Finlandii, gdzie temperatury spadły do -42°C w mieście Santa Clausa. Jak widać na mapce, zagon lodowatego powietrza z rosyjskiej zamrażarki doszedł aż na Bałkany, gdzie temperatury w Rumunii spadły do -40°C, zaś w Bułgarii spowodowały śniegową „kalamitę” – zaspy na 4 m wysokości i trzaskające mrozy.

  http://wszechocean.blogspot.com/2017/01/styczniowy-atak-zimy.html

  dokonując TAK MAŁEJ RZECZY jak ta na obrazku poniżej

  https://2.bp.blogspot.com/-IW7vm-GYoy0/WHUH4DoU6MI/AAAAAAAAU7U/qi5Dd-DFu68Yx0gC9p77HOKL9tSOMDAXwCLcB/s1600/unnamed.png

  ODPĘDZENIA ZNAD POLSKI NAZISTOWSKIEJ/ SATANISTYCZNEJ/ ŻYDOWSKIEJ MAGII ŚMIERCI jaka miała w połączeniu z warchołami z wiejskiej spowodować ADMINISTRACYJNY PARALIŻ PAŃSTWA i ….. HOLOKAUST POLAKÓW zbyt okradzionych przez kolejne żydowskie „rządy” z możliwości zadbania po swoje przeżycie……

  Czemu ci „uduchowieni” pozerzy NIE POTRAFIĄ SPOJRZEĆ NA INNYCH z wyżyny swoich PAŁACÓW EGO…. jak taka tu jedna mitomanka od parkera….

  O jednej takiej CUDOWNIE ODPARTEJ FALI żydowskiej MAGII ŚMIERCI mówił ks Natanek w grudniu, druga obecna jest na obrazku powyżej….. trzecia ma nadejść w przyszłym tygodniu…..

  A GDZIE ZWOŁYWANIE SIĘ UDUCHOWIONYCH BY I JĄ ODEPRZEĆ ?

  JAKOŚ CISZA W ETERZE….. bo takie działanie są anty-hitlerowskie…. więc nie rozgłaszane medialnie wśród przechrzt i zdrajców własnej Ojcowizny…. szabes-gollumów Nowej Ery Hitleryzmu….

  A takie mrozy przez tydzień tutaj to kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) tysięcy ZMARŁYCH Z BIEDY, Z SYSTEMOWEJ NIENAWIŚCI RZĄDZĄCYCH DO POLAKÓW, zmarłych we WŁASNYCH ŁÓŻKACH…. o ile ich z nich urzędnicze ss wcześniej pod mosty nie wygoniło.

  Więc może warto poszpanować swoim „wysokowibracyjnym” „chrześcijaństwem”….. bando „wojowników światła”…. I ZADBAĆ TAKŻE O NICH…. bo oni zadbali o KORYTO z jakiego ŻRECIE TERAZ odbudowując Polskę po żydowskiej agresji na nią (realizacja przez żyda Hitlera 2 punktu z planu 3 wojen żyda pike)

  • greg2014

   -”A obywatelowi Rzeczpospolitej Polskiej, bo jest nim również, Szewachowi Zenonowi Weissowi trzeba głośno powiedzieć: gratulujemy i dziękujemy.
   Zdjęcie Robert Mazurek
   autor: Robert Mazurek
   Stały współpracownik tygodnika „wSieci”.”

   🙂

  • BEBE

   A MI WYDAJE SIĘ ŻE TO TYLKO PRETEKST I PRZYKRYWKA DLA KOLEJNEJ JUŻ (W BARDZO KRÓTKIM CZASIE) WIZYTY „NASZYCH” RZĄDZĄCYCH W IZRAELU……………..???????????????????????????????????????????

   CZYŻBY ZOSTALI TYM RAZEM WEZWANI NA DYWANIK I PO ODBIÓR INSTRUKCJI ZE WZGLĘDU NA NIEFORTUNNE WYDARZENIA W SEJMIE?????

   • greg2014

    Mogliby pogadać phonem i tak wszystko podsłu-chują 🙂

    Nie ma to jak przywitać się ‚misiem’ i zapalić knota
    na świeczniku w mateczniku.. 🙂

  • łajza

   w znakomitym stylu Braun nokautuje WeiSSa

   jasno i dobitnie stwierdzając, że WeiSS jest jego i Polaków wrogiem

   https://www.youtube.com/watch?v=-Rx33ZBEC5A

   uzasadnienie Brauna:

   -„Wysuwa pan całkowicie nieuzasadnione roszczenia majątkowe do mnie, do Polaków i państwa Polskiego, razem ze swoim rządem, władzą państwa aktualnie położonego w Palestynie; stosujecie SZANTAŻ, KTÓRY MA PROWADZIĆ DO WYŁUDZENIA I WYMUSZENIA NA WIELKĄ SKALĘ wydumanych uroszczeń;

   oraz

   -prowadzi pan taką narrację historyczną, w której nie ma miejsca dla wolnej Polski

   Pańskie wypowiedzi na tematy historyczne nie czynią pana przyjacielem mojego narodu.
   Gloryfikuje armię czerwoną, zgodnie z sojuszem przeciwko prawdzie historycznej, zawartym w 2009r. między Peresem a Miedwiediewem, nad Morzem Czarnym, który podciągnął wyzwolicielską rolę armii czerwonej pod KŁAMSTWO OŚWIĘCIMSKIE”

   szabes goje prowadzące mimo, że zapowiedzieli zadanie trzech pytań, po każdym starali się przerwać Braunowi, dlatego za każde chamskie przerwanie powinni dostać w pysk!

   • Peryskop

    Dramat w tym, że i Braun nie służy Polsce i Polakom.

    Dramat – nie tragedia.

    ps
    Dzięki za uczulenie na Żebrowskiego z zaścianka Żebry.

    Dlaczegoś nie mam zaufania do facetów wygolonych na łyso.

    To się ciągnie od staro-żydnych kapłanów-krętaczy egipskich i przeskoczyło tensurkami na zakonników wszelkiej maści.

    Postukaj w historię Monaco.
    I postaraj się ustalić, czy tę nadmorską skałę w 1297 roku opanowali włoscy korsarze przebrani za „ubogich franciszkanów”, czy raczej byli to podgoleni franciszkanie w kapturach przebrani za korsarzy ?

    Moim zdaniem : TERTIUM DATUR.

    słowniczek:
    mnich – wł monaco
    protoplasta Francesco Grimaldi ‘Il Malizia’ – wł cwany

    Nie stać ich na podatki…

    Nie należą do EU ale biją monety euro po kursie 1:1…

    Polityka dyskrecji finansowej kontynuowana pomimo krytyki przez rozmaite organizacje anty-przestępcze…

    Książę Léon Radziwiłł Loche (1880-1927) – wnuk Francois’a Blanc’a – założyciela La Grande Cassino mającego 87% jego akcji – był szefem kasyna, lecz zmarł nagle z mrocznych „powodów naturalnych”…

    Tam wielu tak kończy.
    André Muhlberger (1962-2013) były dyrektor bezpieczeństwa w Tuluzie i Marsylii, 4.09.2006-12.10.2012 szef policji Monaco; po śledztwie 2007-9 OMYŁKOWO rozbił międzynarodowy gang złodziei diamentów zwany „Pink Panthers”; 12.10.2012 niespodziewanie zrezygnował z funkcji z „powodów osobistych”; oskarżany o brak reakcji na mroczną działalność rosyjskich oligarchów, traktujących Monaco jako centrum pralnicze; wart netto $1 mld Suwerenny Książę Monaco Albert II Alexandre Louis Pierre Grimaldi (1958-) bronił swojego policmajstra – oficjalnie; 23.06.2013 André M. po lanczu z przyjaciółmi na 22-metrowym jachcie Mangusta zakotwiczonym przy Plage Mala koło Cap d’Ail 300 m od brzegu, chciał przepłynąć na luxusowy jacht Joÿka zarejestrowany na Malcie, na którym oczekiwał Alex Moiseev i jego żona Olga – rosyjscy przyjaciele – którzy stanowią „zaledwie” 1% rezydentów Monaco, ”wykształceni w USA, Londynie, czy w Szwajcarii”; wieczorem wyłowiono ciało 50-latka z ciężkimi ranami głowy oraz nóg – podobno spowodowanych śrubą motorówki; policja nie zdołała jednak ustalić okoliczności zgonu…

    Konsul Honorowy PL w Monaco Wojciech Janowski ugościł m.in. na balu „charytatywnym” TW Bolka, a następnie zlikwidował teściową Hélène Pastor (1937-2014), wartą $3,7 mld, która siedząc na 3 tys. apartamentów w Monaco wypłacała po $650.000 miesięcznie córce Sylvii i synowi Gildo Pallanca (1967-).

    $650.000 miesięcznie BEZ PODATKU to STANOWCZO ZA MAŁO !

    W czerwcu 2016 bratanica siedzącego w więzieniu Wojciecha J. adwokatka z Warszawy Katarzyna Janowska została zatrzymana w Marsylii przez policję przy próbie wręczenia w hotelu świadkowi Francisowi P. „honorarium” €23k za złożenie fałszywych zeznań, zrzucających winę za morderstwo na Pascala Dauriac’a – fitness coach’a byłego konsula. Za udział w matactwie grozi jej 3 lata i grzywna €45k…

    ===

    Piracko-franciszkańskie Księstwo Garimaldich – Suwerenne jak Maltańczycy – ROŚNIE, bo rocznie przyrasta ca. 2 km2 drogo-cennego gruntu, ponieważ laguny są zasypywane…

    2014 population 37k : French 28.4%; Monegasque 21.6%; Italian 18.7%; British 7.5%; Belgian 2.8%; German 2.5%; Swiss 2.5%; USA 1.2% + Fibak…

    and many many more

    Stay tuned…

   • Peryskop

    Peryskop
    Twój komentarz czeka na moderację
    12 stycznia 2017 at 23:26 · Odpowiedz

    Peryskop
    Twój komentarz czeka na moderację
    12 stycznia 2017 at 23:24 · Odpowiedz

    Dramat w tym, że i B***n nie służy Polsce i Polakom.

    Dramat – nie tragedia.

    ps
    Dzięki za uczulenie na Że.br,owskiego z zaścianka Że,bry.

    Dlaczegoś nie mam zaufania do facetów wygolonych na łyso.

    To się ciągnie od staro-żydnych kapłanów-krętaczy egipskich i przeskoczyło …

    • greg2014

     Dramat w tym, że i B***n nie służy Polsce i Polakom.==

     Tak, tylko chyba całkiem ich się pozbyć nie da…
     Obiektywnie patrząc, o czym niejednokrotnie nie wiemy…,
     Było też wielu odnoszących się do Polski z szacunkiem,
     z resztą do posłuchania:

     Aleksander Jabłonowski, prof. J.R. Nowak i M. Poręba – żydom zależy na zastępczej ojczyźnie

     https://youtu.be/mwH0KHQchpA

 • denuo

  Mix Sensacja W. Sumliński masakruje faktami Szczerbę i posłów PO! Awantura na antenie!
  https://www.youtube.com/watch?v=0RrnZhu7rd8

  • greg2014

   POlską rządzi układ przestępczy!

   – Proszę nie obrażać prezydenta (Komorowskiego)

   – to jest wyrok sądu!

   – Proszę nie obrażać prezydenta.

   🙂

 • maniek-Drugi

  …co-te-scierwa-chazarskie-wyprawiaja…

  Okrucieństwo wojsk Izraelskich wobec ludności Palestyńskiej nie zna granic. Niestety media głównego nurtu milczą, gdyż krytyka wobec tego państwa nie jest mile widziana przez rządzących. Na „fejsbukowym” profilu portalu NonTelevisedTruth.com zamieszczony został post z filmikiem i opisem na temat palestyńskich dzieci chowanych żywcem przez IDF (Israel Defense Forces). Oto co zawierał:

  Izrael w roku 2013 aresztował 9.000 Palestyńczyków, w tym 700 dzieci, wiele z nich grzebano żywcem, IDF utrzymuje to w tajemnicy, lokalizacja jest nieznana, nie ma więcej szczegółów na temat tego filmu (zamieszczony pod tekstem). Były dowódca wojskowy Izraela, Katya Adler powiedział BBC, że młodzi Palestyńczycy są rutynowo źle traktowani przez izraelskich żołnierzy w areszcie. Na temat aresztowań dzieci mówi:

  „Bierzesz dziecko, zakładasz mu kajdanki, czasem skuwasz nawet nogi, czujesz jak cały czas drży”

  „Ono nie rozumie ani słowa z tego co mówisz, z tego co się dzieje wokół niego. Ono nie wie co masz zamiar z nim zrobić. One poprostu wiedzą, że żołnierze z bronią zabijają. Przypuszczam one nawet myślą, że my mamy zamiar je zabić”

  „Zazwyczaj są bardzo ciche, często sikają w majtki ze strachu, czasem słychać płacz”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/palestynskie-dzieci-pochowane-zywcem-israel-defense-forces-2017-01

  • łajza

   Pamiętajmy, że Roman Nacht był, służył w tej terrorystycznej, zbrodniczej, ludobójczej, organizacji, jakimi są bandyci zwani „wojskami izraelskimi” i pojechał tam dobrowolnie, nikt nie zakuł go w kajdany i nie przystawił karabinu do głowy!

   Ciekawe czy też tak miał:

   „Pierwsze miesiące po opuszczeniu armii, każdego dnia miałem koszmary, krzyk dzieci śnił mi się po nocach.”

   „Najsmutniejsze i najbardziej okrutne w tym wszystkim jest fakt, że izraelscy żołnierze, nie traktują ich jak dzieci, a wręcz przeciwnie, one często leżą w bazie z zawiązanymi rękami i oczami, a oni dla zabawy kopią ich, czy plują – dla nich to nie ma znaczenia, to normalność”.

   • greg2014

    Pamiętajmy, że Roman Nacht był, służył w tej terrorystycznej, zbrodniczej, ludobójczej, organizacji, jakimi są bandyci zwani „wojskami izraelskimi”==

    Dzięki za oświecenie, trudno znaleźć info o tym
    zakamuflowanym agencie.

    Nie musiał nawet mieć paszportu:
    http://3.bp.blogspot.com/-CsgCiYIJsSw/UjCffh6WMJI/AAAAAAAAA5A/_n9HDVWSnGM/s760/IMG_8420.JPG

    A ktoś tu mówił, że to taki porządny ”ezoteryk”..
    Mam uczulenie na ezoterro..

    • łajza

     Ewidentnie należy do trzeciego typu hasbary:

     3. Rzecznik pojednania.

     Ps.
     Gdybym tylko z tego bloga, zebrał tylko cytaty (bez komentarzy) do każdego typu, to wszystko byłoby jasne przynajmniej dla 60% czytelników, ale na pewno dostałbym bana!

   • Peryskop

    Łajza : … na pewno dostałbym bana!

    Spoko, i tak dostaniesz, bo operujesz myślo-zbrodniami.

    Jak ja i milion innych 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 )))))))))))))))

  • łajza

   R_o_m_a_n N_a_c_h_t

 • P

  Pan Jerzy Zięba nieustannie atakowany. Tym razem na blogu przez b. młodego lekarza.
  http://niezdrowybiznes.pl/ukryte-terapie-ukryte-sciemy-czyli-szarlatani-zarabiaja-miliony/
  Warto przeczytać ten pełen jadu artykuł.

  I KONIECZNIE trzeba przeczytać profil zawodowy pana doktora:
  http://www.goldenline.pl/pawel-jarosz6/

  Tam jest czarno na białym czym się zajmuje, dla kogo pracuje. Reklamuje tam swojego bloga: cytuję fragmenty
  „(nie)ZdrowyBiznes.pl to blog w którym demaskuję całą prawdę o zdrowiu, medycynie, przemyśle farmaceutycznym, sporcie zawodowym i dietach. (…) Tylko tutaj dowiesz się, że dieta, którą stosujesz de facto nie istnieje, a witaminy które połykasz kompletnie nie działają. (…) Czytając tego bloga będziesz musiał opuścić tę wygodną strefę swoich przekonań o magicznych właściwościach witaminy C czy kwasu omega-3. Nie poprzestaniemy jednak tylko na negatywach, bo dowiesz się również jak łatwo i etycznie zarabiać na zdrowiu… ”

  A oto jeden z artykułów nt witaminy C z owego bloga:
  „Witamina C nie działa ale producentom suplementów to nie przeszkadza” gdzie padają takie oto stwierdzenia:
  „Badania kliniczne z ostatnich 60 lat dowodzą, że przyjmowanie witaminy C w przeziębieniu ani nie skraca, ani nie łagodzi jego objawów.”
  „Ponieważ po przejrzeniu badań klinicznych z ostatnich 60 lat wykazano, że przyjmowanie witaminy C w czasie przeziębienia ani nie skraca, ani nie łagodzi jego objawów. Po prostu równie dobrze możesz jeść papier (czego nie polecam), pić wodę lub spacerować po parku. „

 • sprawdzam

  I ani słowa, że w Polsce też taka domniemana zgoda obowiązuje!

  http://innpoland.pl/132133,oddawanie-organow-to-zobowiazanie-nie-akt-dobrej-woli-kto-nie-chce-w-tym-uczestniczyc-sklada-specjalna-deklaracje
  Oddawanie organów to zobowiązanie, nie akt dobrej woli. Kto nie chce w tym uczestniczyć, składa specjalną deklarację
  Mariusz Janik
  4 dni temu [ skopiowałam 12.01.2017 ]

  m.innpoland.pl/87fd82b9b0c55ce456d8bf692f5f724d,640,0,0,0.jpg
  Pacjent z Trzebnicy, któremu przyszyto rękę pochodzącą od zmarłego dawcy. • Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta

  Wraz z Nowym Rokiem Francja wprowadziła domniemaną zgodę obywateli na oddawanie organów i tkanek po śmierci. Żeby się z tego programu wypisać, trzeba złożyć specjalną deklarację. Do tej pory podpisało ją prawdopodobnie około 150 tysięcy z 66 milionów Francuzów.
  ADVERTISEMENT

  Program zakłada, że każda dorosła osoba, która umrze, wyraża zgodę na przekazanie swoich organów i tkanek – bez względu na stanowisko rodziny czy partnerów. W ten sposób Francuzi usuwają największą blokadę dla transplantacji organów np. osób, które zginęły w wypadkach, czyli właśnie akceptację krewnych.

  W tym przypadku Francuzi byli wyjątkowo jednomyślni: w ankietach aż 80 proc. mieszkańców kraju deklarowało chęć przekazania – w razie śmierci – swoich organów potrzebującym. Jednocześnie około 40 proc. ankietowanych stwierdzało, że nie oddałoby narządów swoich zmarłych krewnych. Ostatecznie w rejestrze, w którym trzeba zadeklarować brak swojej zgody na pośmiertną transplantację danych, zapisało się około 150 tysięcy osób. Wiosną ubiegłego roku szacowano liczbę osób oczekujących na przeszczepy na 19 tysięcy osób.

  Czy narzucanie domniemanej zgody było konieczne? Z badań wynika, że w tej sprawie społeczeństwa są bierne: tam, gdzie domniemana zgoda już obowiązuje, w rejestrach swoją odmowę zgłaszają z reguły nieliczni – podobnie, jak nad Sekwaną. Z kolei tam, gdzie dawcy muszą się rejestrować, również nie ma oblężenia chętnych. W Wielkiej Brytanii poparcie dla pośmiertnego wykorzystania organów przekracza 90 proc., a zarejestrowanych dawców jest ledwie 30 proc. W USA z kolei w zależności od miejsca – mieszkańcy Alaski w 80 proc. wyrazili już zgodę na donacje, natomiast w Nowym Jorku odsetek dawców nie przekracza 12 proc.

  Napisz do autora: mariusz.janik@innpoland.pl

  • greg2014

   Te ”humanitarne” zgody wynikają z niewiedzy.
   Do pobrania narządów człowiek musi żyć!
   Czy jest inaczej?

   • Ania

    Musi być zachowane krążenie.
    Ze zwłok można pobrać do przeszczepu tylko organy nieukrwione.
    Czyli tylko rogówkę.

  • Ania

   To jest ludziom przedstawiane pod hasłem ratowania życia.
   Czyli nic nowego.
   Jest to kolejna idea, która jest piękna z zewnątrz, dopóki jej się dokładniej nie przyjrzeć.

   A czarny rynek narządani do przeczczepu to oddzielna działka.
   I horror w związku z pozyskiwaniem tych czarnorynkowych organów.
   Ale ludzi czekających na nerkę to nie nurtuje.
   Oni czekaja, kiedy dostaną nereczkę , bo chcą żyć.

 • greg2014

  SCENARIUSZ SACHAROWA – JAK ROSJANIE ZNISZCZĄ USA – 3. WOJNA ŚWIATOWA

  Opublikowany 6 sty 2017
  Scenariusz Sacharowa – Prosta opcja Rosji, aby zniszczyć USA i dużą część zachodu. Krótkie porównanie do przepowiedni Alois’a Irlmaier’a. Interesujący wywiad z rosyjskim ekspertem od techniki jądrowej, Profesorem Dr Igorem Ostrecow’em w „autorskim” tłumaczeniu w polskich internetach. Zapraszam.
  Tłumaczenie jest trochę „Out O

  https://youtu.be/oMv2oyL9A24

  • PanSmetek

   Tylko prawda nas wyzwoli.I bezwzgledne RADYKALNE dzialania SPOLECZENSTWA.Nie czekajmy na cudy z nieba .Ze niby samo sie wyklaruje.DO CZYNU DO DZIELA POLACY.

  • kk7qq

   wp nagania na szczepinia 😀

   Grypa atakuje Polskę. Rekordowa liczba zachorowań

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,143608,title,Grypa-atakuje-Polske-Rekordowa-liczba-zachorowan,wid,18672081,wiadomosc.html?ticaid=1186e8

   Służby epidemiologiczne zachęcają aby ci, którzy się jeszcze nie zaszczepili, zrobili to jak najszybciej. – Szczepionka zapobiega zachorowaniu lub, w najgorszym razie, zapewnia jego łagodniejszy przebieg – zachęca Bodnar. Podkreśla jednak, że nie szczepienie przeciw grypie nie chroni przed zwykłymi infekcjami sezonowymi, stąd mit o jego małej skuteczności.
   Zachorowanie na grypie to jednak więcej niż zwykła infekcja. – Grypa jest choroba śmiertelną. W przebiegu choroby kończy życie 0,5 proc. zarażonych, ale jeszcze więcej umiera z powodu komplikacji i zaostrzenia chorób przewlekłych – przestrzega.

 • Bartek Modny

  Trump to zwykły pro żydowski jełop, cymbał. Rozgrywka dotycząca losów świata nie jest zależna od Trumpa. Tak , jak CIA wykreowało Obamę na prezydenta, albo zrobiło z Wojtyły papieża, a potem ciemni z Watykanu zrobili z niego świętego. Tak samo są siły , które stoją za wyborem Trumpa na prezydenta, być może, że odmienne od tych, które rządziły wcześniej, ale Trump, to nie jakiś święty gral, choć pewnie będzie bardziej podatny na realizację pozytywnych planów, przeciwnie od Clinton. Trzeba oduczyć się szanować jakąkolwiek istniejącą obecnie władzę, czy świecką, czy religijną. Wszystko to są szumowiny realizujące plany ciemnych sił, albo mogący je realizować, kto tego nie dostrzega jet głupi. Będzie się kłaniał ciemnym bożkom. Dopóki ciemni będą rządzić, nie będzie inaczej.

 • greg2014

  Chcą kupić za nasze nieloty F-35……….

  http://news-for-you.pl/c/bz9e42j05u/x69ysn3awm/

 • baca

  Tak dla przypomnienia :

  III Wojna Światowa rozpocznie się w styczniu 2017?

  … Ale według naszych danych jeden z folderów dokumentów zawiera informacje dotyczące planów rozpoczęcia III Wojny Światowej. Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów i detali. Jest tylko data jej rozpoczęcia. III Wojna Światowa powinna rozpocząć się w okresie pomiędzy 12 a 14 stycznia 2017 roku…

  • greg2014

   Kto tak stwierdził?
   Czyli do piątku?

   • revi

    Czyli w piątek 13 🙂

   • baca

    Wpis z Rosji na forum godlikeproductions

    Your present governors think that Russian are foolish.

    Now NATO collects tanks in Poland.
    Same time:
    a) the British do not bury their queen (the elite can’t lose time for funeral);
    b) Stephen Frand Cohen (the jew Stepan Kogan) said recently on national USA TV that NATO wanted to start a war with Russia 01/11/17 but changed its plan so as became scared in the last moment (once same poker trick worked when Hitler had cheated Stalin);
    c) Barack Obama made his last farewell speech (just to relax Russians military).

    So now we know exactly that the war will start in few days.
    Now is year of Monkey still. The motto of it is „the year of military cunning”.

    Tomorrow Russia will celebrate so called the Old New Year.
    NATO is sure that Russians will be drunk and they will start carefully planned invasion without serious resistance.
    But we are waiting for them and will destroy their plans completely. After it we will clean the Europe from the Zionists forces.

    Happy New Chinese Year. The Fire Cock will burn all plans of Russians enemies entirely. And we will build real Communism based on Justice and Christianity.

    • greg2014

     I będziemy budować prawdziwy komunizm oparty na sprawiedliwości i chrześcijaństwie==

     Z tą budowa komunizmu, bo ja wiem..?

   • baca

    wpisz :

    ww3-will-start-in-the-period-from-12-to-14-january-2017-wikileaks
    vikiliks-tretya-mirovaya-voyna-nachnetsya-v-period-s-12-po-14-yanvarya-2017-goda

    • P

     Jak sięgniesz w otchłanie internetu, zobaczysz że tych dat rozpoczęcia III WŚ już było trochę… A są też tacy co nawet mówią, że III WŚ już jest…

    • greg2014

     A są też tacy co nawet mówią, że III WŚ już jest…==

     Dzieje się, ale ponoć przed wstąpieniem Trumpa na tron
     mieli coś ‚wyczarować’, Pieczenik itd.
     Nie maja tu tyle sił, żeby uderzyć w Rosję, chyba że
     uderza z każdej strony, ale to zabawa w hipotezy.
     A cofka lotniskowców?..

    • P

     @greg, nie twierdzę, że nic się nie wydarzy. Sytuacja jest naprawdę napięta i nie mamy pojęcia co niektórzy planują (a może „wdrażają”). Skoro sprowadzają wojsko (a wiemy, że Rosja nie jest zagrożeniem) to raczej jest tego jakiś cel. Samo „odstraszanie” to chyba za mało…

     Ale jednocześnie uważam, że raczej nie wydarzy się nic w momencie, w którym tego właśnie wszyscy spodziewają się…

     BTW, nie wiem czy ktoś to wrzucał, ale ciekawa i mądra wypowiedź:

     „Marusik: Ameryka prowokuje Rosję do ataku na Polskę”
     – Ameryka prowokuje Rosję do ataku na Polskę – zdaniem europosła Michała Marusika w ten sposób należy odczytywać akcję rozmieszczania wojsk USA na terytorium Polski.
     https://www.youtube.com/watch?v=5jd7eDcXZ28

    • P

     a, jeszcze jedno. Na razie te wojska do nas jadą, nie wiemy tylko ile ich pozostało po wakacyjnych manewrach… Może nie ma ich wcale tak mało…

     W dodatku gdyby miało coś się zacząć, aby nie dopuścić Trumpa do urzędu, to raczej zrobiliby to już dawno… A tak do zostało raptem kilka dni, tydzień. Po tym co ostatnio wygaduje Trump, widać że „linia” będzie raczej zachowana. Może ewentualna prowokacja będzie miała na celu, że może Trump oficjalnie przyjmie kurs poprzedników… Widać, że jest marionetką systemu.

     Trudno wyczuć, bo jest sporo sprzecznych infomacji.
     A tutaj, Trump ma budowąc III świątynię w Jerozolimie…
     „Sanhedryn prosi Putina i Trumpa o zbudowanie III Świątyni w Jerozolimie”
     http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sanhedryn-prosi-putina-trumpa-o-zbudowanie-iii-swiatyni-jerozolimie-2016-11

    • greg2014

     Po tym co ostatnio wygaduje Trump, widać że „linia” będzie raczej zachowana.==

     Tak to można odczytać.

    • baca

     ad P „Marusik: Ameryka prowokuje Rosję do ataku na Polskę”
     ============

     Wątek na forum godlike

     ON THE WAY TO WW3 –
     BREAKING: KREMLIN SAYS U.S. MILITARY BUILD-UP IN POLAND IS A THREAT TO RUSSIA’S NATIONAL SECURITY!!!p.2473

     http://www.godlikeproductions.com/forum1/message2593184/pg2474

    • P

     No i jeszcze takie njusy, też nie świadczące o wojnie i wojennych nastrojach:

     „Podczas kiedy klakierzy ogrzewali się autorytetem starego lisa Kissingera, on wykiwał ich jak szczeniaków. Ostatnio przeszedł dyskretnie na stronę prezydenta elekta Donalda Trumpa i doradza mu teraz jak polepszyć relacje z Kremlem m.in. poprzez uznanie Krymu za integralną część Rosji”

     „Taktyczne przesunięcie Kissingera zapowiadało się już od kilku miesięcy. Pisaliśmy już, że na jesieni zeszłego roku Akademia Nauk w Moskwie dokooptowała Kissingera jako członka”

     „Aby było weselej, członkiem Akademi Nauk w Moskwie jest też były mentor Sikorskiego w MSZ Adam Rotfeld”

     http://monsieurb.neon24.pl/post/136329,kissinger-kiwnal-klakierow

     Oby tylko ta cała szopka nie była tworzona, aby RU-US skonfrontowały się „na niby” na polskiej (i sąsiadów) ziemi, a potem podzielili się łupem. 1/3 Polski – Niemcy, kawałek z Białorusią do Rosji, sporne powiaty wschodnie do Ukrainy (Galicja), a to co zostanie w środku nazywać się będzie Polską…
     Wszystko to pogmatwane jak diabli!

   • baca

    Poza tym pasuje do snów borysa39 :

    „… liczby : 4, 1, 3, 20 …
    … „wcześniej niż 20, wcześniej niż wszyscy oczekują”…
    … czego „koniec” ma być przed 20?…
    … i dlaczego „posłańcem” we śnie był Tusk?… ”

   • baca

    I jeszcze takie coś :
    dziwnym trafem PO odechciało się nagle blokować mównicę w sali sejmowej (nic nie osiągnęli) i zrezygnowali z blokady akurat dzisiaj?
    PIS też zawiesza obrady Sejmu na 2 tygodnie!

    • greg2014

     Też mi to lata pod czajnikiem, nagła zgoda baranów
     przy żłobie, nędzny teatrzyk dla gawiedzi.

    • Ania

     Ten małpi jazgot miał chyba odwracać uwagę od sprowadzania się obcych wojsk do naszych baz.
     Na razie się skończyło, to koniec jazgotu.

  • Xellos

   No i dlatego „całkowicie” „przypadkiem” kolejne „Adolfy Stalinowicze” (link poniżej) ogłosiły w dniach 9-15 stycznia „medytacje”

   https://www.monitor-polski.pl/andrzej-nikodemowicz-zaprasza-na-zbiorowe-medytacje-w-intencji-spokoju-ochrony-bezpieczenstwa-i-milosierdzia-9-do-15-stycznia-godz-2200-przez-17-minut/

   by za tym razem ta WYTĘSKNIONA przez zydków wojna WRESZCIE WYBUCHŁA

   NA PEWNO WYBUCHŁA dając im WYŁĄCZNĄ WŁADZĘ NAD PLANETĄ i życiem goim.

   A cała reszta czyli to smędzenie „o pokoju” to tylko LEP zwany MARCHEWKĄ by więcej FRAJERÓW WSPARŁO DEMONY (żydowskie aniołki) w ich „DZIELE” PODPALANIA ŚWIATA….. i OFIAROWYWANIU JEGO KRWAWEJ MIAZGI biblijnej nierządnicy maryi, znanej też jako aryman czy mateczka plemienia Dana

   • greg2014

    by za tym razem ta WYTĘSKNIONA przez zydków wojna WRESZCIE WYBUCHŁA==

    Próbują od Majdanu, cały czas cóś nie pasi..
    Az czołgi sprowadzili.
    W Syrii też porażka, a miało być tak piknie.

   • Ciekawyyy

    Tak Xellosie gość sugeruje ,,jestem spokojem” na wdechu https://youtu.be/6kEvy7MRNDY?t=480 a wiadomym że taka afirmacja zbiorowo puszczona w eter piątku trzynastego nasyci demony (żydowskie aniołki) co oczywistym zapoczątkuje wojnę karmiącą
    biblijną nierządnicę Aryman mateczkę plemienia Dana.

 • kk7qq

  Wirusy, bakterie zamknięte w elektrycznych nanowłóknach moga być rozpylane na uprawy — mówi Academia

  https://www.youtube.com/watch?v=2rOXurZdgAU

  Naukowcy z Izraela, Hiszpanii, USA i innych miejsc napisali prace o dodawaniu wirusow, bakterii, narkotykow i substancji chemicznych do nanowłókien elektrycznych , które moga być rozpylane na uprawy, wprowadzone do zaopatrzenia w wodę do uzdatniania wody, i będą używane jako dostarczanie lekarstw .

  Izraelscy akademicy wydaja się być najwidoczniej w to zamieszani .

  Dlaczego oni wybieraja E. coli i Staphylococcus do hermetyzacji w nanowłóknach ?
  Innymi wybranymi bakteriami był Rhizobium, który dodaje azot do gleby….

  (nie mam polotu i weny na dokladne tlumaczenie ) 😉

  • greg2014

   Dlaczego oni wybieraja E. coli i Staphylococcus do hermetyzacji w nanowłóknach ?”

   To się nigdy nie skończy..

 • greg2014

  Największa katastrofa nuklearna, Fukuszima stan na 2016

  Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 10:17

  Największa katastrofa nuklearna, Fukuszima stan na 2016, dokładka do jednego z największych genocydów w historii ludzkości
  Suma Fukuszim i prób atomowych: Uczeni: ponad 120 mln przypadków raka i ponad 60 mln zgonów przez opady radioaktywne, nie licząc poronień i martwych porodów — Profesor: “Straszne… To zbrodnia wojenna znacznie większa swą skalą niż jakakolwiek inna w historii ludzkości” (VIDEO) [Nie całkiem tak: np. zbrodnie wojenne dżihadu wymordowały od VII w. ok. 300 mln chrześcijan, a ilu z in. grup religijnych wzdłuż międzykontynentalnych tras dżihadu? Za to tempo genocydu nuklearnego jest wśród rekordowych ludobójstw w historii ludzkości: ż-wojny “z terrorem” zabijają średnio milion ludzi na rok (w samym Iraku ponad 6 mln ofiar cywilnych od 1990), przeważnie muzułmanów. Rozdmuchane przez ż-media “6 mln” ofiar Szoa blednie przy tym… — pb]

  https://piotrbein.wordpress.com/2017/01/09/najwieksza-katastrofa-nuklearna-fukuszima-stan-na-2016/

  http://enenews.com/like-plot-summer-horror-flick-all-along-western-canadian-coast-mussels-dying-bodies-swollen-tumors-unprecedented-mutations-allowing-cancer-spread-one-species-another-like-virus-scientists-beyond

  • matka

   Czy istnieje promieniowanie radioaktywne? Czy istnieje tylko do trzymania w szachu ludzkości i usprawiedliwiania wiecznych wojem i ludobójstw? Dlaczego po niespełna 70 latach życie w Nagasaki i Hiroszimie biegnie normalnym torem. Przecież teoretycznie te miasta powinny być, nie odbudowywane a zaorane. Przecież nikt nie ryzykował by życiem i zdrowiem swoim i swoich dzieci. A tymczasem rzesz ludzi odbudowały ruiny i mieszkają tam i żyją. Predzej uwierzę w bombę neutronową, która zabija ludzi a zostawia budynki.

   • greg2014

    Można zapytać np. kobiet, które ”leczono”
    jodem radioaktywnym.

   • greg2014

    Skutki mogą być mocno przejaskrawione, jak
    wszystkie ”prawdy objawione”.

   • Easy Rider

    No Nukes Were Dropped on Hiroshima and Nagasaki

    https://tabublog.com/2015/11/12/no-nukes-were-dropped-on-hiroshima-and-nagasaki-2/

    Zdjęcia z Hiroszimy i Nagasaki pokazują, że z tymi bombami atomowymi to może być rzeczywiście „Giant Hoax”, jak pisze autor bloga. Widać, że stoją wszystkie obiekty betonowe – budynki, mosty, nawet słupy telegraficzne i opalone kikuty drzew. A przecież fala uderzeniowa powinna wszystko to zmieść z powierzchni ziemi. Wygląda na to, że doszło do ataku dywanowego przy użyciu bomb zapalających (napalm?), w związku z czym spłonęły wszystkie domki wykonane z drewna czy kartonu, jakie tam budowano ze względu na trzęsienia ziemi, a obiekty mocniejsze pozostały. Próbą tego rodzaju ataku miało być zniszczenie Drezna – ludobójstwo nie uzasadnione przyczynami militarnymi, tak jak Hiroszima i Nagasaki.

    Wówczas i później – całe to zagrożenie atomowe służyło do utrzymywania ludzkości w strachu, cała tzw. zimna wojna była ustawką. Natomiast dzisiaj – być może istnieją bronie innego rodzaju, jak te, które zastosowano do zniszczenia WTC w czasie 9/11.

 • greg2014

  Trump o rosyjskich dokumentach: to fałszywe newsy. W pierwszym oficjalnym przemówieniu w 2017 roku zapowiedział szereg zmian

  – Mamy fatalne stosunki dyplomatyczne z Rosją, ale to ona może nam pomóc w walce z ISIS – powiedział Trump. Dodał również, że według niego „Rosja dokonała cyberataku na USA podczas wyborów, ale robiły to również inne państwa”.

  – Obamacare to porażka i totalna katastrofa – powiedział prezydent-elekt o systemie opieki zdrowotnej Baracka Obamy. Zapowiedział, że zastąpi go innym systemem.

  Na konferencji Donald Trump pokłócił się z dziennikarzami CNN i nie pozwolił im zadać pytania.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1038663,title,Pierwsze-oficjalne-przemowienie-Donalda-Trumpa-w-2017-roku,wid,18671339,wiadomosc.html

 • Peryskop

  Po 20.01.2017 może nastąpić kolejny etap Apokalipsy.

  A na razie do wróżb z fusów na suficie dochodzi zapowiedź Roberta Kennedy’ego Jr. – bratanka JFK – że Trump-elekt zasugerował mu – znanemu vaccino-sceptykowi – objęcie komisji d/s weryfikacji faktycznego bezpieczeństwa szczepionek.

  Pharma raczey trzęsie gaciami, bo to info Reuters przywalił gradem zapewnień, że szczepionki są cacy i cymes und wunderbar.

  Robert Kennedy Jr. says tapped by Trump to head vaccine safety review

  http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-vaccines-idUSKBN14U2HK

  • greg2014

   Zaczyna być ciekawieee:

   1. US President-elect Donald Trump says he thinks Russia was behind hacking of Democratic National Committee
   2. Trump’s pick for U.S. secretary of state calls Russia a „danger”

   • P

    I jeszcze to:
    „Fałszywe nadzieje prysnęły…Trump odrzucił pomysł rewizji stosunków z Rosją. Putin powinien kochać Trumpa…”
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-kochac-trumpa-2017-01

    ciekawsze fragmenty:
    „Klapki z oczu spadają. Całkowicie kontrolowany przez satanistyczny Chabad Lubavitch Trump jest wrogiem Rosji i nigdy przyjacielem nie będzie.Putin będzie posłusznie płynąć wyznaczonym przez USA torem interesów amerykańskich ale przed „Rosjanami” będzie on się dumnie puszył, że to on o wszystkim decyduje i przed nikim się nie ugina (jak do tej pory zwykle się to działo). Jednakże zakończenie będzie smutne…”

    „Amerykański prezydent-elekt Donald Trump odrzucił ideę ponownej przebudowy stosunków z Moskwą. Powiedział o tym w trakcie konferencji prasowej, która dostępna jest w nagraniu na YouTube. (https://youtu.be/fAkumy7_Pbc)”

    „„W sprawie Rosji nie będzie żadnego resetu, albo dojdziemy do wzajemnego zrozumienia albo nie„. (…) Dodał on także, że jeżeli relacje pomiędzy dwoma przywódcami ulegną pogorszeniu to będzie on dużo ostrzej odnosić się do Putina niż demokratka Hillary Clinton, jego przeciwniczka w czasie wyborów prezydenckich.”

    • greg2014

     No i wyszło żydło z worka?

    • greg2014

     D. Trump:

     -”Przypominam ponadto, że to nie Trump miał wygrać te wybory, ale Kilary Clinton i to ona oraz jej kampania wyborcza była zasilana pieniędzmi syjonistycznych szumowin. Stąd szok i niedowierzanie sponsorów, że pomimo przeświadczenia o zwycięstwie Clinton wygrał Trump. Przypominam także, że Kilary wykazała się doskonale podczas bandytyzmu USA w Libii i zabójstwie Kaddafiego, dlatego była gwarantem dalszej destabilizacji Bliskiego Wschodu. Światowi psychopaci także się mylą i popełniają błędy i tak jak w przypadku Brexitu przeliczyli się oraz identycznie stało się w przypadku wyboru Trumpa.
     Przypomnę, że nieodłączną cechą psychopatii jest myślenie życzeniowe, które nie ma żadnego związku z rzeczywistością i nastrojami zwykłych ludzi.
     Pamiętajmy, zatem że przejmowanie państw narodowych wraz z ich bankami, rabunek zasobów naturalnych, surowców tych krajów trwa niezmiennie od wielu dziesięcioleci i tzw. elity na przestrzeni tych lat nie napotykały większego oporu w przejmowaniu tego co sobie zamarzyły.

     Jest jednak jeden kraj, który nie daje sobie narzucić syjonistycznej uzdy, ten kraj to Rosja, stąd wściekłe, kłamliwe ataki całej Zachodniej prasy na Rosję i Putina.”

     https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/01/10/donald-trump-znienawidzili-go-za-dwa-slowa-america-first/comment-page-1/#comment-24688

    • Irol

     Bo to Trump@ jest czyli po naszemu „jewrejska” Trąba „jerychońska”. Co do Chabad to zwróćcie uwagę, ze Put-in tez się do nich umizguje. Czyli te wszystkie pogłoski o współpracy szabes-gojów mogą wcale nie być takimi humbugami jak nam się wydaje. Pytanie jest jedno: Czy lepiej, żeby rządzili banksterzy-syjoniści, czy gangsterzy-chabadowcy. W obu przypadkach ich celem jest zlikwidowanie życia na Ziemi.

    • greg2014

     W obu przypadkach ich celem jest zlikwidowanie życia na Ziemi.==

     To kogo będą kroić? 😉

 • Tomisław

  Bardzo ciekawy wywiad. SCENARIUSZ SACHAROWA – JAK ROSJANIE ZNISZCZĄ USA – 3. WOJNA ŚWIATOWA
  https://www.youtube.com/watch?v=oMv2oyL9A24

 • pall

  Co mowi Pismo swiete na temat duszy? nic nie mówi. Z Pisma Swietego mozna jasno wywnioskowac ze nie ma duszy. sam do tej pory nie moglem w to uwierzyc, ale tak jest. Nie ma zadnego czyscca, piekła i nieba

  • spoko

   Ty jesteś duszą !!!

   Tedy Pan Bóg stworzył był człowieka z prochu ziemie, a natchnął w oblicze
   jego tchnienie żywota, stał się tedy człowiek duszą żywiącą.
   Biblia Brzeska 1 Mojż 2,7

   Oto wszytki dusze moje są, a jako dusza ojcowa moja jest, tak i dusza
   synowa moja jest. Taż dusza, która zgrzeszy umrze.
   Biblia Brzeska Ez 18,4

   Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.
   Biblia Warszawska I Mojż 9,4

   • pall

    Stworzył czlowieka z gliny ( prochu ziemi) i tchnał w niego dech zycia, czyli iskre zycia. A moze napisz co Jezus mowi o ponownym przyjsciu i ze wszyscy zmarli wstana zywi, na ostateczny sad. nie mozna tłumaczyc całego pisma swietego jednym zdaniem. Z całego Pisma swiete wskazuje jednoznacznie. człowiek nie posiada duszy ( ciało czyli glina idzie do ziemi, a duch zycia, czyli iskra do Boga

 • cudak

  To jak to jest? Człowiek używa MMS, nie szczepi się, używa zappera, pomagają mu wizjonerzy i i tak umiera? Widziałem 100 prezentacji ludzi tłumaczących, że współczesna medycyna to ściema i że są proste sposoby na wyleczenie autyzmu, raka, nawet AIDS. Sam już nie wiem co myśleć. Znajoma miała zapalenie ucha, poszła do lekarza, dostała antybiotyk i żyje. Mówiłem jej, że metodami alternatywnymi szybciej i taniej by się wyleczyła ale tearz już nie wiem. Może to wszystko bajki?

  • Ciekawyyy

   Antybiotyki nie są szkodliwe złe i nie były by gdyby ich bezkrytycznie nie nadużywano czy to z racji niewłaściwego doboru na dane dajmy na to zapalenie czy też masowego szpikowania przeróżnych artykułów spożywczych którymi się zajadamy na
   codzień.

  • Ania

   Jest zgodnie z filozofią Kubusia Puchatka : Niektóre przedmioty są okrągłe a niektóre nie.

 • Tomisław

  Ten świat to piekło,przepraszam jeśli kogoś urażę tak pisząc ale podzielę się z wami moim doświadczeniem,bo ja już tu byłem,byłem i doznałem tego piekła.
  Jakieś pół roku temu miałem nie wiem jak to nazwać ale podczas snu nie był to śnienie to było coś innego,stałem przed lustrem i widziałem innego człowieka,to uczucie,zdziwienie było tak głębokie że płakałem i nie dowierzałem że to JA,czułem siebie tu i w lustrze,wykonywałem świadome ruchy takie jak dotyk twarzy i wciąż nie mogłem się nasycić i uwierzyć że to JA mimo tego że cały czas czułem siebie tu i po drugiej stronie lustra(pamiętam dokładnie że mój mały synek który śpi razem z nami przebudzał mnie 3 razy i za każdym razem udawało mi się wrócić przed lustro bo tak bardzo tego pragnąłem )Człowiek którego widziałem,wiek +- 30, w lustrze miał bardzo zniszczoną sylwetkę,bardzo wychudzone ciało,łysą i poharataną głowę,pamiętam że gdy trochę zluzowałem i zaakceptowałem że to JA to nagle tło w lustrze zaczęło się zmieniać i widzę że jestem na pewno w niemieckim obozie koncentracyjnym nie wiem gdzie,ale stoimy w kolejce nadzy do numeracji,nie widziałem jakie były to numery ,wszystkich tam znam ,małe dzieci biegają obok nas,następnie golono nam głowy,nagle tło w lustrze znów się zmienia i stoję w domu też przed lustrem widzę pokój(wygląd pokoju,meble lata 40-60)moja mama z tego życia próbuje mi założyć,przymierzyć ciuchy ale wszystko na mnie wisi,nawet jakaś czapka mająca przykryć zniszczoną głowę nie chce się na niej trzymać a cały ten ubiór po to by pójść do kościoła i tu nagle budzik mnie obudził do pracy.
  A więc przeżyłem obóz mając 30 lat prawdopodobnie dożyłem lat 80tych w wieku +-68lat i znów tu wróciłem w roku 1983r.
  Dodam jeszcze raz że najgłębsze i najdłuższe doznanie z tego doświadczenia to było dotykanie twarzy w lustrze i przed lustrem to było bardzo emocjonalne,czułem siebie tu i tam że to Ja.
  Póżniej natrafiłem na wywiad z Michałem Papierskim na kanale porozmawiajmy tv.Michał opisuję jak był na atlantydzie.
  https://www.youtube.com/watch?v=6dJ930xtF8g

  • Monica

   Tomisław,obejrzyj tą sesję hipnotyczną

   https://www.youtube.com/watch?v=8dauKVTemyo

   • Tomisław

    Dzięki bardzo Monica,dziś wieczorem przestudiuję ten materiał.

   • Tomisław

    Monica ,wróciłem tu by jeszcze raz serdecznie Ci podziękować ,w tym filmiku dostałem wiele odpowiedzi i już wiem jak doszło do tego doświadczenia ,wglądu w poprzednie wcielenie,mianowicie jakiś rok temu zacząłem próbować autohipnozy przez yt. z Aurelianem Łasasowskim ,słuchawki na uszy i przed snem zaczynałem, wiele prób ale żadnych wizji nie doznałem ,coś robiłem żle ,po wielu nie udanych próbach przestałem ale nauczyłem się rozlużniać ciało i czasem to robiłem tak z nudy,bez hipnozy i teraz właśnie do mnie dotarło że to było właśnie to ,wgląd w przeszłość dzięki tym lekcjom tak o poprostu raz mi się udało.
    Wstawiam linki z autohipnozą Aureliana ,pozdrawiam
    Autohipnoza Podroz do poprzednich Zyc Aurelian Łasasowski
    https://www.youtube.com/watch?v=3fk6bxOQ474
    Hipnoza Podróż do Przyszłości Aurelian Łasasowski
    https://www.youtube.com/watch?v=EACUK8vrORM

    • greg2014

     Aurelian Łasasowski.

     Hmm…

    • Monica

     Tomisław prwopodobnie doświadczyłeś deja vu.

     „Déjà vu – w psychologii, poczucie powtórnego przebiegu wypadków”

     Radzę Ci jednak nie eksperymentować z autohipnozą ,czy nawet z hipnozą, bo tak naprawdę nie wiemy kim jest ten hipnotyzer Aurelian,czy inny. Jak nie masz problemów zdrowotnych,fizycznych ,czy psychicznych, to nie warto ryzykować,bo ktoś może wykorzystać twój stan rozlużnienia i się podpiąć do ciebie.

     Pozdrawiam 🙂

     PS.Mimo tych napomnień ,napiszę,że miałeś mega ciekawe przeżycie!

 • Ariel

  Pamiętam,że jakiś czas temu była taka akcja: w mediach,a w szczególności księża w kościołach nawoływali ludzi do składania deklaracji o chęci oddania swoich organów do przeszczepu w razie śmierci.Księża tłumaczyli,że nie ma większego uczynku miłosierdzia niż uratować komuś życie,a nasze organy i tak nie przydadzą nam się po śmierci w niebie.Nawet rozdawali takie formularze do wypełnienia.Więc ja to zrozumiałam tak,że trzeba wyrazić pisemną zgodę,a bez niej nie mogą pobrać.I nie zagłębiałam się więcej w ten temat. A tu takie oświecenie,no jestem w szoku.To po co niby te deklaracje mieliśmy składać,skoro bez nich też mogą pobierać? Chyba dla dezinformacji.

  • greg2014

   Chyba dla dezinformacji.==

   Jasne.

  • Easy Rider

   Stręczenie ludzi do oddawania organów „po śmierci” – to jedno z najbardziej haniebnych dokonań Krk, który w tym przypadku postępuje sprzecznie z własną tradycją, nakazującą traktować ciało człowieka jako sacrum. Bo oczywiście to nie jest żadne „po śmierci”, gdyż wtedy organ nie nadaje się do przeszczepu, lecz za życia. To w sumie niewiele odbiega od kanibalizmu, połączonego ze zbrodnią.

  • greg2014

   ja to zrozumiałam tak,że trzeba wyrazić pisemną zgodę,a bez niej nie mogą pobrać.”

   Odwrotnie trzeba wyrazić pisemną NIEZGODĘ!!

   JAKA SPRYTNA MANIPULACJA.
   Ale zostaje w świadomości, że nie podpisałem, to
   nic mi nie wytną..

 • maniek_Drugi

  …MANIFEST ŚLĘŻAŃSKI
  APEL DO NARODU POLSKIEGO

  Złowrogie siły na naszej planecie już wielokrotnie wykorzystywały całe narody, ich populacje do urzeczywistnienia swoich partykularnych interesów.
  Najlepszym tego przykładam są rzeczywiste przyczyny II wojny światowej, której pierwszym sprawca nie był urojony w głowie Adolf Hitler, ale finansujące go grupy wpływowych osób, i które jako sprawcy tego okrucieństwa po wojnie nigdy nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności.
  Tylko od czasu zakończania II wojny światowej rząd amerykański obalał na naszej planecie kilkadziesiąt demokratycznie wybranych rządów w różnych krajach, ustanawiając w nich własne, marionetkowe władze, posłuszne ich dyrektywom.
  Taka polityka związana była najczęściej z niewolniczą eksploatacją całych narodów i z życiem małej liczy osób na koszt całych tych populacji.
  Z taką też sytuacją spotykamy się w obecnej Polsce. Żyjemy w kraju, który jest drenowany ze wszystkiego, co stanowi jakąkolwiek wartość. …

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/12/04/manifest-slezanski/

  https://rodzimowierca.wordpress.com/2014/12/04/manifest-slezanski/#comment-186

  …skoncentrujmy-sie-na-nagłasnianiu…Manifestu_p. Jerzego_Truchlewskiego

  cyt…
  Zamanifestujmy naszą niezgodę na SPROWADZANIE WOJSK OKUPACYJNYCH DO POLSKI I PROWADZENIE POLITYKI ANTYPOLSKIEJ przez faszystowsko-chazarskie elity._______________________ Manifestacja odbędzie się w dniu 21.01.2017 r. o godz. 12.00 w Warszawie przed gmachem Sejmu.____________________________ Zamanifestujemy w sprawie pokoju dla Polski, Europy i świata. Zażądamy uwolnienia Mateusza Piskorskiego. Zażądamy uniewinnienia Piotra Rybaka. Przeciwstawimy się sępom wojny i władzy okupacyjnej w Polsce. Jeżeli będzie nas tylko garstka to też warto. Będziemy powtarzać naszą akcję do skutku aż będzie nas setki tysięcy a może i miliony. Na manifestacji utworzymy komitet zarządzający i dalszy program działania, który opublikujemy we wszystkich dostępnych nam mediach – w kraju i zagranicą.

  NIE DAJMY SIĘ UNICESTWIĆ LUDOBÓJCOM!!!

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5164-jerzy-truchlewski-wladza-okupacyjna-w-polsce-zalozyla-polakom-sznur-na-szyje

 • kk7qq

  Zanieczyszczenia powietrza spowodują epidemię?

  Zdaniem ekspertów zanieczyszczenia powietrza mogą wywołać epidemie chorób układu oddechowego, takich jak astma, alergia i przewlekła obturacyjna choroba płuc.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zanieczyszczenia-powietrza-spowoduja-epidemie,wid,18671226,wiadomosc.html?ticaid=1186d5&_ticrsn=3

  Prof. Bolesław Samoliński – przewodniczący Rady Polityki Senioralnej – twierdzi, że to właśnie choroby układu oddechowego stanowią największe zagrożenie i wyzwanie zdrowotne.

  Choroby płuc co roku powodują zgon około 40 tys. tys. Polaków. Najwięcej zgonów powoduje rak płuca. Rocznie umiera na niego ponad 22 tys. rodaków. Na drugim miejscu jest przewlekła obturacyjna choroba płuc (15 tys. zgonów rocznie), a kolejne- astma (1,5 tys. zgonów).

  Z badań prof. Francine’a Ladena z Uniwersytetu Harvarda wynika, że na zgon z powodu raka płuca o 20 proc. bardziej narażeni są ludzie, którzy nigdy nie palili papierosów, ale mieszkają w rejonach o dużym zanieczyszczeniu atmosfery. Prof.Francine’a Ladena z Uniwersytetu Harvarda przeprowadziła badania, z których płynie jasny wniosek, że na raka płuc bardziej – bo o 20 proc. – narażone są osoby, które nigdy nie paliły papierosów, ale zamieszkują tereny o wysokim poziomie zanieczyszczeń atmosfery.
  —-
  Ostatni raport Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) „Air quality in Europe – 2016”, głosi, że w Europie dochodzi rocznie do aż 467 tys. przedwczesnych zgonów związanych z zanieczyszczeniami powietrza. Najbardziej szkodliwy jest pył zawieszony PM10 i PM2.5. Są to mieszaniny cząsteczek organicznych i nieorganicznych, zawierające substancje toksyczne i węglowodory pierścieniowe. Pochodzą w większości ze spalania węgla i to właśnie one w 85 proc. występują na terenie dużych aglomeracji.

 • kk7qq

  Przeszczepione Wspomnienia 1/4

  Dwa dni po udanej operacji Debbie poprosiła męża, żeby koniecznie przyniósł jej do szpitala wyznaczone przysmaki. Mężczyzna zdziwił się nieco ich wyborem, lecz spełnił życzenie żony. Z czasem kobieta odkryła w sobie inne nowe zainteresowania, np. sztukami walki i muzyką rap. Deebie postanowiła się dowiedzieć, kto był dawcą przeszczepionej jej wątroby. Okazało się, że był nim młody czarnoskóry raper. W filmie naukowcy zastanawiają się, czy istnieje tajemnicze zjawisko tzw. pamięci komórkowej. Lekarze przedstawiają wiele przypadków zdających się potwierdzać tę teorię. Jeden z ciekawszych dotyczy blisko 50-letniego mężczyzny o prostych gustach i niewyszukanych upodobaniach, który po wszczepieniu serca tragicznie zmarłego skrzypka stał się nie tylko miłośnikiem muzyki klasycznej, ale także jej znawcą. Wygwizdywał bezbłędnie melodie nigdy niesłyszanych utworów.

  https://www.youtube.com/watch?v=fJMJuFXg33k&t=0s

  • Irol

   Serce ma własny niezależny od mózgu system nerwowy który własnie jest odpowiedzialny za nasze sympatie i antypatie. Zostało to opisane w książce „Kod Serca”.

   Co do dawania narządów to moim zdaniem samo dawanie jest dobre, w przypadku gdy narządy daruje się z własnej i nieprzymuszonej woli i do tego z miłością. W każdym przypadku, gdy pobrane narządy są zabrane siłą w wyniku morderstwa wtedy na bank nie będą działały zbyt długo. Będą najprawdopodobniej dążyły do śmierci komórkowej.

 • Pamiętam jak przed junią,prymas poleciał na zachód,skąd wrócił uspokojony,że
  można tam wejść,wbrew spostrzeżeniu Swiętego JPII,że to cywilizacja śmierci.
  Tak samo kk pod jego egidą ochoczo zaakceptował zbrodniczą praktykę
  transplantacji.”Widziałaś Pani kapłanów Pana,pokłon złożyli Zwierzęciu….”
  To fraza z Miasta Zakazanego na FREDROMAN.BLOGSPOT.COM

 • Tomisław

  Kanibale : Komorowski – chazarski kanibal / Rafał Gawroński
  https://www.youtube.com/watch?v=_bxC_t2WgG0

 • Tomisław

  Przeszczepy narządów=łamanie Praw Kosmosu
  https://www.youtube.com/watch?v=o_HaAky_asY

 • denuo

  Mix Kolonko Wydało się – PO CHCAŁO NAS SPRZEDAĆ Szokujące doniesienia na PO i PSL
  https://www.youtube.com/watch?v=oJ8QaQ_1JxQ

 • Bartek Modny

  Mistrzowie duchowi, uważają iż nie powinno się oddawać własnych organów. Tylko zaznaczam, że prawdziwi mistrzowie, nie jacyś święci katolicy, typu papież, czy inny.
  Powodem takiego postępowania jest to, że po śmierci dawcy, taki darowany organ żyje nadal w ciele biorcy, i jest cały czas związany energetycznie z dawcą, uniemożliwia to, duszy, która jest dawcą dalszy rozwój, musi czekać, aż wszystko, co należało kiedyś do niej obróci się w proch, czyli umrze i będzie uwolniona od ziemskich więzów.
  Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale kwestia jest warta zbadania.

  • Admin

   Coś w tym jest, bo mój wujek miał przeszczep zastawek od świni i teraz w nocy nie chrapie, a kwiczy 🙂

  • Ciekawyyy

   (((( Mistrzowie duchowi, uważają iż nie powinno się oddawać własnych organów.))))
   Chciałem o tym wspomnieć lecz z obawy przed zarzutami o uezoterycznianie blogu zaniechałem.
   Ideałem było by gdyby dawstwo było zawsze świadomym osobistym wyborem bo jeśli jednak ktoś zdecyduje sie na ten krok to powinien mieć świadomość zakłóceń pośmiertnych procesów.

 • Vialacta

  Dziękuję Panie Adminie! Świetny przykład na to jak MMS ratuje życie.

 • Vialacta

  Panie Adminie, to jak to jest? Ludzie się nie szczepią, używają MMS, pomagają im wizjonerzy i stosują zappery i i tak umierają? Widziałem 1000 prelekcji, w których znawcy mówili jak wyleczyć raka i AIDS prostymi sposobami, że cała medycyna współczesna to ściema i oni wiedzą jak wyleczyć absolutnie wszystko a tutaj pisze Pan, że kogoś zabiły bakterie? Nie rozumiem. Moja znajoma miała zapalenie ucha, dostała od lekarza antybiotyk i żyje. Mówiłam jej, że jest naiwna, że MMS by ją wyleczył szybciej i taniej ale teraz sama już nie wiem.

  • Ciekawyyy

   Po dokonaniu zgłoszenia w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu do Rejestru.
   Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu.

   http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html

   • Stanisław

    Cwaniaczki rozkręcający biznes przeszczepowy narzucili nam domniemaną zgodę ! Jaka urwa domniemana zgoda ?! Czyż tych co to prawo ustanowili, nie należałoby osądzić i skazać jako współwinnych zabójstw w imię ich chorego prawa ?

    • Easy Rider

     Oczywiście, jeśli już, to powinien być domniemany brak zgody, ale jak wtedy mógłby funkcjonować przemysł transplantologiczny?

     Nawiasem mówiąc, dlaczego tym wszystkim nie zajmą się tzw. obrońcy życia? Bo dla nich liczy się tylko „życie poczęte” – a później, to już można nawet wysyłać kapelanów, aby błogosławili mordowanie ludzi w Iraku, Afganistanie czy innym miejscu dokonywania USraelskich zbrodni.

 • Bon Ton

  Proszę Państwa. Kwestia transplantologii to jest bardzo niebezpieczna kwestia. Ludzi zabija się dla organów. Nauka kościoła mówi że można darować komuś tylko organy te które są w organiźmie podwójne, natomiast jeśli transplantuje się inne organy to jest już zabójstwo człowieka. Prof. Tadeusz Guz uważa że zbrodnie hitlerowskie to pikuś w porównaniu ze zbrodniami jakie miały miejsce po II-giej wojnie światowej w medycynie, chodzi o aborcję i transplantologię.

  kilka cytatów z wykładu Prof. Guza: „tylko podwójne organy można transplantować.” Dlaczego podwójne? (I do dzisiaj urząd kościoła nauczycielskiego uczy), bo w innym przypadku byłoby to zabójstwo. ‘w akcie transpatanlacji serca dzisiejsza medycyna dokonuje aktów zabójstwa” ‘bo musi być doskonale funkcjonujący organizm żeby móc zabrać żywe serce” „A jak długo mówimy o tym że jest żywe serce w organiźmie ludzkim? Tak dłudo jak druga zasada ontyczna i decydująca o życiu serca, jest obecna w organiźmie ludzkim, czyli dusza i duch.” od minuty 48 https://www.youtube.com/watch?v=8P0yjQvkQvw

  Dlatego proszę Państwa tak ważne jest abyśmy ustawowo chronili nasze życie „od momentu poczęcia do NATURALNEJ śmierci”. Czy uda nam sie przeforsować nową konstytucję? Bo na razie to pisowcy się cofnęli przed przegłosowaniem ustawy o ochronie życia od momentu poczęcia.

 • greg2014

  Ewa Błaszczyk: nie oddam swoich organów

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Blaszczyk-nie-oddam-swoich-organow,wid,16083106,wiadomosc.html

  KOmentarz:
  Tak się składa , że niejednokrotnie byłem świadkiem pobierania organów do przeszczepu. Człowieka w tym momencie traktuje się przedmiotowo , jak podręczny magazynek części zamiennych . Obrzydliwość , podtrzymuje się sztucznie działanie organizmu , żeby się „części” nie popsuły , a sępy krążą wokół . Najpierw przylatują Ci od ważniejszych organów , serce, nerki , wątroba , płuca. Potem wkracza naczyniowiec , bo jakaś żyłka czy tętniczka też się przyda. A może jeszcze się wykroi kilka kawałków skóry bo też się przydadzą. Rodzina zmarłego nie zobaczy że obdzieramy go ze skóry , bo przecież na pogrzebie będzie ubrany ślicznie w trumience . Kto nie widział jak się to robi niech się nie wypowiada , niech zamilknie i nie zabiera głosu w tej sprawie. Pani Ewo , jestem całym sercem po Pani stronie , a wy ignoranci nie mający pojęcia o czym mówicie idźcie komentować zdjęcia porozbieranych celebrytek.”

  • Xellos

   E tam,

   sępy krążą JESZCZE ZA ŻYCIA „dawcy” jak tylko będzie na tyle „przebiegły” że GDZIEKOLWIEK pozostawi swój PROFIL DNA….

   od tego momentu jest już tylko JESZCZE ŻYWYM REZERWUAREM CZĘŚCI ZAMIENNYCH dla nazi…

   i wystarczy tylko iż ma niefart mieć POTRZEBNY NARZĄD połączony z nietypowym (rzadkim) genotypem, iż ma niefart PROWADZIĆ ZDROWY TRYB ŻYCIA a ma 300% szansę iż go wyłowią z jakiegoś ścieku z dziwnymi bliznami na ciele i ubytkiem masy….

   czy wręcz bez śladu zniknie w LODÓWCE jakiegoś WOJSKOWEGO TRANSPORTU lecącego do „demokratycznego” szpitala z kraju nam „sojuszniczego”.

   Ile osób ostatnio jest porywanych w Polsce bo nazi od „medytacji” potrzebuje nowych serc, wątróbek, płucek czy nereczek?

   Cała masa….. doprawiona porywanymi dziećmi do ichnich pizzerni czy na mace….

   No ale niewolnicy potrafią tylko WŁASNĄ PIERSIĄ bronić swoich panów więc medytują nad ku pomyślności swojego dalszego niewolenia…..

   • Admin

    Po to im są potrzebne dane biometryczne w dowodach osobistych.

    • P

     Dowody biometryczne nie są takie niebezpieczne, bo zawierają stosunkowo niewiele danych, tj. linie papilarne i wzór siatkówki oka. Te cechy pozwalają zidentyfikować tożsamość obywatela, ale niewiele mówią o genach, DNA, parametrach krwi…

     Jak dla mnie o wiele groźniejsze jest wykonywanie badań genetycznych w firmach nieznanych, często zagranicznych. Na skrzynkę mailową przychodzą oferty od różnych dziwnych firm, zagranicznych, zachęcających do wykonywania różnych testów DNA, pod kątem wykrywania ewentualnych chorób, długości życia itp. Coś na zasadzie przeczytania horoskopu.

     Należy wypełnić formularz, a próbki wysłać gdzieś za granicę, nie za bardzo nawet wiadomo komu.
     Moim zdaniem to jest zagrożenie dla osób naiwnych. Wątpliwe, aby chodziło tu jedynie o zarobek na badaniach genetycznych, ale raczej obawiałbym się wyłudzenia informacji genetycznych i tworzenia bazy danych. Bazy, którą będzie można sprzedać z zyskiem, komuś kto znajdujące się w niej informacje będzie chciał wykorzystać we właściwym momencie… Gdzieś czytałem, że Isra#el tworzy takie bazy.

     Moim zdaniem tutaj należy zachować czujność. A jeśli ktoś chce takie badania wykonać, to tylko w kraju, w SPRAWDZONYCH laboratoriach i ANONIMOWO! Czyli próbki dostarczyć osobiście, nie podawać żadnych danych osobowych, a odbiór wyników tylko np. na hasło.

    • Peryskop

     P słusznie rzecze.

   • janusz

    Jako Narodowy Socjalista informuję, że jak to ująłeś „nazi” nie pobierają organów, bowiem nie mają wystarczająco silnej władzy. Jak skinheadowi ktoś kulkę wyjmie bez latania na psy to jest już bardzo rzadki sukces, a ideologia skinhead jest dla Białych na tyle humanitarna, że nie pozwala tknąć Białego. Organy biorą żydowskie parchy. Więcej garbatych nosów w Polsce to wszyscy skończymy jako „zwierzęta z ludzką twarzą”.

    • Irol

     Nazi to jest tytuł jewrejski i do jewrejstwa banksterskiego się odnosi, a nie do debili z wygoloną na glace fryzurą i butami ze skóry.

 • Xellos

  Więcej medytujcie, bardziej demony i ich judaistycznych pośredników wspierajcie a częściej i częściej będziecie doświadczać „wypierania” duszy…..

  bo przecież na tym miało polegać „porwanie kościoła”… o co się modlą teraz wszelacy „kapłani” wszelakich odżydowskich sodomizmów….

  o porwania, przejęcia, opętania,……. o NOWE CIAŁA dla BYTÓW z astrala jaki właśnie się zwalił do szeolu….. o NOWE CIAŁA dla bożków i aniołków biblijnego nazizma…. by dalej mogły one plugawić świat wojnami, gwałtami, zadawaniem cierpienia wszelakiemu żywemu.