Kard. Peter Turkson: w większości krajów Afryki nie ma wojen!

Afrykański kardynał robi taką miazgę, że szczęka opada! Powstrzymajcie emigrację z Afryki, w większości krajów nie ma wojen!
Kard. Peter Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji z Afryki. Zwrócił uwagę, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki – informuje Radio Watykańskie.
Kard. Peter Turkson, Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju zwrócił uwagę, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki.
Dlatego jak podkreślił trzeba pracować nad rozwojem tego kontynentu, aby zatrzymać młodych Afrykańczyków.
Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. „Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie” – powiedział pochodzący z Ghany kardynał.
źródło: Radio Watykańskie / NDIE.PL

Za: https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12191-afrykanski-kardynal-robi-taka-miazge-ze-szczeka-opada-powstrzymajcie-emigracje-z-afryki-w-wiekszosci-krajow-nie-ma-wojen

33 myśli na temat „Kard. Peter Turkson: w większości krajów Afryki nie ma wojen!

 1. Prawicowa grupa chce „bronić Europy”. Będą zawracać migrantów do Afryki
  Międzynarodowa grupa aktywistów skrajnej prawicy wyruszyła na Morze Śródziemne z misją „obrony Europy”. Będą to robić zawracając migrantów do Libii i zatapiając łodzie przemytników. Wszystko z pomocą najemników wytrenowanych do walki z piractwem.

  „Defend Europe” – bo tak nazywa się ta akcja – to projekt organizacji „Generation identitaire” („Pokolenie identytarystów”), znanej wcześniej m.in. z akcji okupacji meczetu w Poitiers, wypowiedzeniem wojny lewicy i multikulturalizmowi oraz organizacji „imprez kiełbasy i wina” w miejscach modlitw paryskich muzułmanów. Grupa powstała we Francji i jest związana z francuską skrajną prawicą i antyimigranckim ruchem Bloc Identitaire, ale swoich przedstawicieli ma na całym kontynencie.

  „Trwa inwazja. Ta ogromna imigracja zmienia oblicze naszego kontynentu. Tracimy bezpieczeństwo, nasz sposób życia i zachodzi niebezpieczeństwo, że my Europejczycy staniemy się mniejszością w naszych europejskich ojczyznach” – głosi manifest projektu. „zamknięcie śródziemnomorskiego szlaku jest jedynym sposobem na obronę Europy i uratowanie ludzi”.
  https://www.o2.pl/news/prawicowa-grupa-chce-bronic-europy-beda-zawracac-migrantow-do-afryki-6145577675438209a

  • —– pada nazwisko Siedlecka / matka / a to znaczy,że ŻYDÓWKA !!. Krakowska, Poznańska , Siedlecka itd. Nazwiska przybierali min.od miast, województw, z których pochodzili.

    • I jeszcze: Służba wojskowa – kategoria D.

     Za Polskę nie będzie się przecież bił.

 2. Watykan coś kombinuje na wrzesień. Może to być ujawnienie cywilizacji pozaziemskich 🙂

  • 23.09.2017
   Niewiasta obleczona w Słońce, pod stopami księżyc a na głowie korona z 12 gwiazd. Zbliża się im nieubłaganie …

 3. O tym jak Polacy Anglikom za samoloty płacili.

  Polskę odwiedza właśnie para książęca z Anglii w związku z czym możemy zaobserwować wzmożoną propagandową sraczkę tak zwanych „polskich” mediów.

  Bo przecież jak wiadomo, Anglia była „najlepszym sojusznikiem” polskich przedwojennych rządów, no i oczywiście tych dzisiejszych.

  Do tego stopnia najlepszym że należało tam uciec wraz z 75 tonami polskiego złota, uratowanymi/ukradzionymi przez ówczesny rząd, który „ewakuował się” na Zachód, skąd potem kierował akcjami rujnującymi Polskę, takimi jak Powstanie Warszawskie, które kosztowało nas 100 tysięcy ludzkich istnień i absolutne zniszczenie stolicy.

  Nawiasem mówiąc polskie złoto nadal, już od 77 lat leży w Londynie, gdyż jak tłumaczą obecni zarządzający w kraju następcy polskiego „rządu na wygnaniu” nie opłaca się go przywieżć spowrotem do Polski.

  Ile wart był sojusz z Anglią, Polacy przekonali się już w 1939 roku, ale jak widać historia nas nie uczy, więc chyba czeka nas z niej powtórka.

  Ale za nim do niej dojdzie zrobimy jeszcze nie jeden „złoty” interes z Zachodem.

  Legenda polskiego lotniczego dywizjonu 303 który walczył podczas drugiej wojny światowej właśnie w Anglii, jest w Polsce dobrze znana, ale dla rosyjskiego czytelnika dodam, że dywizjon ten skadający się z polskich pilotów w 1940 roku w bitwie o Anglie strącił ponad 100 niemieckich samolotów.

  Oczywiście polscy piloci tego i nie tylko, dywizjonu latali wtedy na angielskich samolotach. O ciemnej stronie legendy polskich lotników walczących na angielskim niebie chciałem właśnie napisać.

  Po wojnie rząd Wielkiej Brytanii za użyczenie Polakom paliwa, samolotów i lotnisk kazał sobie zapłacić złotem, które wywieźliśmy we wrześniu 1939 roku z Polski. By zginąć w obronie Anglii musieliśmy anglikom zapłacić polskim złotem.

  Całkowite koszty utrzymania Polskich Sił Powietrznych w Anglii w latach 1939-1945 według rządu jego królewskiej mości:

  Wyasygnowane fundusze przez rząd jego królewskiej mości Polskiemu Rządowi jako kredyt to 9 606 000 funtów. Środki finansowe przeznaczone na : samoloty, silniki, wyposażenie, materiały do lotów operacyjnych i szkolenia, wyżywienie, umundurowanie, zakwaterowanie, paliwo, światło, transport, pomoc medyczna materiały do utrzymania i konserwacji samolotów, w tym paliwo, bomby, amunicja, ładunki wybuchowe. Używanie instalacji lotniskowych, takich jak hangary, warsztaty, biura, itd. do 31 grudnia 1945 roku 90 044 000 funtów

  Razem 107 650 000 funtów.

  Wszystko zostało pokryte z rezerw polskiego złota, wywiezionego z Polski w 1939 roku

  Tomasz Omański

  PS. Należy dodać że 100 milionów ówczesnych funtów to obecnie według niektórych szacunków około miliarda dolarów.

  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/139362,o-tym-jak-polacy-anglikom-za-samoloty-placili

 4. Grubasy amerykańskie wyżerają nam masło !
  Dlatego tak podrożało.
  To już dieta beztłuszczowa jest be ?

  ” Masło podrożało w Polsce, bo jest na nie duży popyt na rynkach zagranicznych – powiedział PAP we wtorek prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś.

  Ponadto eksportujemy duże ilości śmietany, z której wyrabia się masło. – Masło jeszcze nie jest tak drogie, jak by wynikało z ceny zbytu śmietany – zaznaczył prezes. Obecnie śmietanę można sprzedać za 25-27 zł za kg, a masło w kostce w zbycie kosztuje 22 zł/kg. Jego zdaniem, obecnie cena masła ustabilizowała się.

  – Popyt ten został wywołany m.in. przez Stany Zjednoczone. Są sygnały, że kilka firm margarynowych przegrało procesy i idzie ogromna promocja masła. Amerykanie odwracają się od margaryny, w związku z tym rośnie popyt na masło – tłumaczył Broś.”

  • w afryce nie ma wojen a w syrii jest rozejm, więc o co kaman ? skupmy się na medytacji i wysyłaniu pokoju w świat ,a szczegolnie na Polskę, posyłam wam wszystkim błogosławienstwo spokoju i miłości, bądzcie pozdrowieni Słowianie ! pokoj naszemu domowi !

 5. Pejsy w strachu.
  Zagrali oficerem prowadzącym Agatką…

  Jak podaje WP

  Marcin Makowski: Prezydent zaczyna się targować z PiS. I dobrze, tak się uprawia politykę
  Prezydent Andrzej Duda, po pierwszym wecie tej kadencji Parlamentu w sprawie Regionalnych Izb Obrachunkowych, postanowił podnieść stawkę i zapowiedział, że nie podpisze również ustawy o Sądzie Najwyższym. Nie zrobi tego, dopóki Sejm nie uchwali jego poprawki do KRS. Ton głosu i stanowczość każą sądzić, że to coś więcej niż tylko polityczny deal za kulisami. Prezydent zaczął poważnie walczyć o swoje prerogatywy. Nareszcie.

 6. „w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki”

  W Afryce jest 55 państw. Czyli w 20 krajach afrykańskich mogą być wojny bezwzględnie zmuszające ludzi do ucieczki i to zdanie nadal byłoby prawdziwe?

 7. „w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki”

  W dodatku we wszystkich 55 krajach mogą być wojny, które tylko względnie zmuszają ludzi do ucieczki i nadal ta wypowiedź byłaby prawdziwa. Co więcej we wszystkich 55 krajach może panować np. głód and dyktatura który bezwzględnie zmusza do ucieczki i to nadal byłoby prawdą.
  Wypowiedzi polityków trzeba czytać uważnie….

Możliwość komentowania jest wyłączona.