Linki i e-maile; wolna dyskusja, 30 czerwca 2012r.

Zasłużone honory dla Putina
Konto Zbigniewa Juźków na YouTube zlikwidowane
OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!

Konto Zbigniewa Juźków na YouTube zlikwidowane

Szanowni Państwo – po kilkudniowej nieobecności w internecie sprawdzam swoje konta na youtube – i co widzę? Jedno z moich kont zostało zlikwidowane. No cóż – zawierało ono tak drastyczne filmy (wymową głoszonej prawdy), że służby tajne wiadomych sił w świecie wywarły nacisk, aby konto to unicestwić. Niech jednak nie myślą sobie, że tych filmów nie będzie w internecie dalej – mam je na szczęście zarchiwizowane i w pocie czoła i z benedyktyńską dokładnością umieszczę je w sieci. Nawet nie napisano do mnie wyjaśnienia, mało tego – zlikwidowano konto pocztowe e-mail z którym konto na youtube było skojarzone.
Wyjaśniam, że chodzi o konto na youtube pod adresem:

Po wejściu pod ten adres widzimy napis: „Konto użytkownika JuzkowZbigniew zostało usunięte z powodu licznie zgłaszanych przez osoby trzecie roszczeń dotyczących naruszenia praw autorskich przez materiał opublikowany przez użytkownika.”

Otóż: w styczniu postrzelił się w Poznaniu pułkownik prokuratury wojskowej Przybył. Ja wtedy zamieściłem dwa filmy z pułkownikiem Przybyłem, wzięte z internetu, nie wiedząc nawet, że były one filmowane przez TVN. Tenże TVN zgłosił to do youtube, filmy usunięto z mojego konta, dostałem dwa ostrzeżenia oraz karę w postaci możliwości wgrywania filmów jedynie o długości do 15 minut. Przy trzecim ostrzeżeniu miałem mieć konto zablokowane. W związku z tym, na to konto prawie nic nowego nie wgrywałem, aby nie dawać pretekstu do jego likwidacji.
No cóż – złowrogie siły nie mając żadnych możliwości uzasadnienia tego aktu, wymyśliły sobie bajeczkę o „osobach trzecich zgłaszających naruszenie praw autorskich). Takie ich zbójeckie prawo, a moim prawem i obowiązkiem jest głosić prawdę. Mam drugie konto na youtube, którego adres jest następujący:

Nie wiem jeszcze, czy wszystkie filmy ze skasowanego konta będę wgrywał na to konto, czy też utworzę drugie. Tak, czy owak filmy które były na skasowanym koncie nie zaginą. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, życząc wszystkiego dobrego i zapewniam, że filmy wrócą do sieci.
Zbigniew Juźków

Zasłużone honory dla Putina

Z Izraela, Israel Shamir (e-mailem)

Żydzi i Palestyńczycy rzadko są zgodni ale przyjazd rosyjskiego prezydenta spotkał się z czcią rzadką dla krótkich wizyt.

Putina przyjmowano tak jak nielicznych królów wizytujących Ziemię Świętą,a gazeta Haarec porównała wizytę do wizyty bizantyjskiego cesarza.Przecież Palestyna była częścią Bizantyjskiego Cesarstwa którego blask do dziś nie zgasł w Jerozolimie i Betlejem.

Jak szybko ostatnimi laty zmieniło się położenie Rosji na świecie! W dziewiędziesiątych latach skromne próby Rosji zachowania niezależnej polityki w sprawach bliskowschodnich spotykały się z kpiną i pogardą izraelskich polityków.

Pamiętam; Szymon Peres obecny prezydent a w tamtych czasach premier,wyniośle prychał mówiąc Co oni w Moskwie sobie myślą? Kto ich pyta o zdanie? Komu oni są potrzebni?

Minęły lata i ten sam Peres radośnie „podtrzymuje strzemię” rosyjskiego prezydenta,biegnie obok i ledwie nie całuje jego buty namawia do poddania Syrii i Iranu.

Od Rosji zależy rozkład sił na Bilskim Wschodzie- o tym mówili i Żydzi i Palestyńczycy mając oczywiście na myśli sprzeczne interesy.Jak upragniony narzeczony odwiedzający dwie rywalki,Putin wypowiadał się powściągliwie ale zachował równowagę,mówił miarowo ale nie chłodno.

Putin wezwał Izraelczyków do zgodny z Palestyńczykami a nawet wziął ze sobą wyrażający gotowość do negocjacji list Netaniahu do Mahmuda Abbasa.

Zachwytu u Palestyńczyków ten list nie wywołał,negocjacje z Izraelem są praktycznie bezużyteczne.Jak mówił diabeł z poematu Puszkina gramy nie dla pieniędzy ale żeby spędzić wieczność

Jak przewidywaliśmy izraelscy liderzy chcieli zapewnić sobie rosyjską zgodę na bombardowanie Iranu.Ale ich aluzje tyczące ewentualnego ataku na Iran spotkały się z zimnym prysznicem.

Nie należy wszczynać awantur których będziecie potem żałować.Przypomnijcie sobie Irak i Afganistan,nic dobrego z tych wojen nie wyszło -powiedział (Putin)

W kwestii Syrii Putin powiedział że choć Rosja nie jest strażnikiem Basara Assada to między państwami istnieje strategiczny związek a to znaczy że Rosja nie odda Syrii i wam to nie potrzebne bo nie wiadomo kto przyszedłby do władzy w Damaszku -powiedział.

W światyni Grobu Pańskiego Putina przyjmowali jak prawosławnego monarchę – z wyjściem Patriarchy i nabożeństwem.

Pod wieczór Putin przybył pod Ścianę Płaczu znów podkreślając że Rosja chce pokojowego i spokojnego życia izraelskich Żydów.

W odróżnieniu od większości amerykańskich i europejskich polityków,Putin nie podlizywał się ani Izraelowi ani własnemu żydowskiemu lobby,zachował przyjazny ale nie pochlebczy ton.

W Betlejem jedną z ładniejszych ulic nazwano imieniem Putina.

„Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu” – mógłby napisać w swym pamietniku Putin i Ławrow.

http://ufa.kp.ru/daily/25905/2862313/

PS. przypominam że powodem wizyty Putina w Izraelu było zaproszenie go na uroczyste odsłonięcie pomnika na cześć zwyciestwa Armii Czerwonej nad nazizmem. (kto by pomyślał że w Europie są tendencje wręcz odwrotne )
===========================================================
Poniższy temat będę wałkował aż do obrzydzenia. Bo obrzydzenie budzi ludobójstwo planowane z udziałem polskich (?) posłów i rządu.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!  CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ KOSZTEM PODATNIKÓW! 

“Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie “decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.

Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

Więcej informacji:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/%24File/293.pdf

440 komentarzy Linki i e-maile; wolna dyskusja, 30 czerwca 2012r.

 • FILMY PRAWDY – WOJNA INFORMACYJNA

  Źródło: http://filmyprawdy.wordpress.com/

  “Wszystko to czego nie mówią Ci , którym opłacasz abonament”

  “CELNY RYK NASZYCH WROGÓW JEST NAJWIĘKSZYM SPRAWDZIANEM SŁUSZNOŚCI NASZYCH DZIAŁAŃ”

  -W Polsce ruszyła pierwsza tego typu inicjatywa-

  Polega ona na tym, iż wysyłamy bardzo ciekawe płyty z wykonanym nadrukiem w oryginalnych opakowaniach.

  Wiemy, iż płyty z opracowaną pełną grafiką szybciej rzucają się w oczy i znajdują większe zainteresowanie osoby, która je otrzyma, a siła przekazanej informacji wzrasta.

  Pragniemy podkreślić iż filmy które wysyłamy są w całości, a nie tak jak większość na youtube podzieolone na party.

  Płyty, które umieszczamy do przekazu posiadają domenę publiczną i nie pobieramy żadnych opłat za film, lecz jedynie za koszty produkcji płyt w co wchodzi: pudełko, płyta do nadruku, kartka fotograficzna A4 do okładki, tusz do nadruków.

  Jest to idealny prezent dla swojego znajomego, bądź też nauczyciela, lekarze, prawnika, polityka, profesora, księdza, sędziego i wielu innych osób, gdyż wyszkolone informacyjnie społeczeństwo stanowi siłę, zwłaszcza w czasach gdy na różne sposoby jesteśmy uczeni bierności i zrażani do działania.

  Pragniemy zaznaczyć iż filmy te w większości są dostępne w Internecie i każdy może je obejrzeć wyszukując pod daną nazwą odpowiedniego materiału.

  Płyty zawierają wiele bardzo istotnych i ważnych informacji, które powinny być znane szerokiej społeczności ludzi.

  Na płytach znajdują się również różnorodne dodatki informacyjne pozwajające głębiej zrozumieć tematy poruszane w konkretnych filmach.

  Staramy się dodawać do listów z płytami różne ciekawe dodatki w tym znaczki, bądź naklejki do rozdawania.

  ZRÓB KOPIĘ I PODAJ DALEJ

  CENNE FILMY W WYJĄTKOWEJ CENIE!!

  JAKIKOLWIEK “Dochód” ze SPRZEDARZY PŁYT PRZEZNACZAMY NA DALSZY ROZWÓJ AKCJI I TWORZENIE NOWYCH SPOSOBÓW DZIAŁANIA I INFORMOWANIA SPOŁECZEŃSTWA!

  FILMY NAGRYWANE SĄ NA PŁYTY DVD W FORMACIE AVI, DZIĘKI CZEMU MOŻNA JE ODTWORZYĆ ZARÓWNO NA KAŻDYM KOMPUTERZE JAK I ODTWARZACZU DVD PRZY TELEWIZORZE.

  —-KAŻDY FILM JEST W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ.—-

  O informacjach zawartych na płytach powinien wiedzieć każdy z nas i właśnie z tego powodu powstała ta inicjatywa.

  Poświęć choć chwilę na materiały zawarte na tych nośnikach, ponieważ być może jest to twoja jedyna okazja, aby zobaczyć i zapoznać się z informacjami, które nigdy nie zostaną wyemitowane w telewizji, radiu i prasie.

  Płyty te nie powstały po to, aby umilić nam czas, ale by móc przekazać nam coś bardzo cennego – wiedzę, która jest przed nami ukrywana przez klasy rządzące, a której brak dotyka bezpośrednio każdego z nas.

  Źródło: http://filmyprawdy.wordpress.com/

 • genP

  (1.464.565.393,00 + 1.464.565.393,00 ) – 1.915.000.000,00 = 1.014.130.786,00

  2 dni

 • Stop godzeniu w dobro Narodu Polskiego
  – godzeniu w prawa człowieka i pacjenta.

  Szanowne Panie i Panowie Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej,

  Na posiedzeniu Senatu RP w dniu 5 lipca 2012 r. – w pkt. 3 porządku obrad – wejdzie pod obrady ustawa o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416).
  …………
  …………

  Stanowczo protestuję przeciwko wprowadzaniu projektu nowelizacji ustawy, które łamie podstawowe prawa człowieka i pacjenta szczególnie w państwie gdzie nikt nie ponosi odpowiedzialność za powikłania, które wystąpiły po przymusowych szczepieniach.
  Data:
  Podpis:
  ————————————————————————-
  Wstawiajmy datę, swój podpis i wysyłajmy e-maile do senatorów.
  Niech wiedzą, że wiemy co upichcono pod osłoną igrzysk EURO 2012.
  Nasza reakcja musi być bardzo szybka. Informację tę przekazujmy błyskawicznie innym osobom.

  Całość tekstu wraz z LISTĄ SENATORÓW DO PROGRAMU POCZTOWEGO do pobrania tu:

  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/07/03/stop-godzeniu-w-dobro-narodu-polskiego-godzeniu-w-prawa-czlowieka-i-pacjenta/

 • wacpan

  Prosba.Potrzebuje jakiegos obszernego materialu nt.rodziny krolewskiej(UK),moze ktos podac linka???z gory dziekuje

 • Peryskop

  W największej ugodzie dot. oszustwa w historii USA GlaxoSmithKline zapłaci karę 3 miliardy dolarów za promowanie 2 specyfików Paxil i Wellbutrin do niedozwolonych zastosowań, a także za nie przedstawienie FDA raportu z danymi o bezpieczeństwie użycia leku Avandia na cukrzycę.

  Częścią ugody jest zobowiązanie GSK do poddania się ścisłej kontroli rządowej dla wyrugowania łapówkarstwa i innych zakazanych praktyk.

  http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-18673220

  2 July 2012

  GlaxoSmithKline to pay $3bn in US drug fraud scandal

  Drug giant GlaxoSmithKline (GSK) will pay $3bn (£1.9bn) in the largest health care fraud settlement in US history.

  The company is to plead guilty to promoting two drugs for unapproved uses and to failing to report safety data about a diabetes drug to the Food and Drug Administration (FDA).

  The settlement will cover criminal fines as well as civil settlements with the federal and state governments.

  The case concerns the drugs Paxil, Wellbutrin and Avandia.

  Deputy US Attorney General James Cole said at a news conference in Washington the settlement was „unprecedented in both size and scope”.

  As part of the settlement, GlaxoSmithKline agreed to strict oversight of its sales force by the US government to prevent the use of kickbacks or other prohibited practices.

  GSK said in a statement it would pay the fines through existing cash resources.

  Chief Executive Andrew Witty said the company’s US unit has changed procedures for compliance, marketing and selling.

  „When necessary, we have removed employees who have engaged in misconduct,” Mr Witty said.

 • wacpan

  HISTORIA WITOLDA PILECKIEGO W NEW YORK TIME….DZIWNE NAWET BARDZO BYM POWIEDZIAL

  http://www.nytimes.com/2012/06/24/books/review/the-auschwitz-volunteer-by-witold-pilecki.html?_r=3&pagewanted=all

 • […]   zenobiusz on 2 lipca 2012 at 10:31 said: […]

 • wacpan

  no i stalo sie 25 tys durni podpisalo czekamy na reakcje USraela

  • monitorpolski

   Większość ludzi jest udurnionych przez media. Jak można było pisać petycję do Hitlera?
   Pytanie: kto to wszystko sprowokował? Można podejrzewać, że ci, którzy chcą wojny z Rosją.

   • kosiardeyablos

    bo potrzebna jest implozja, prowokacja do działania a na razie takiej niema bo wszelkie dowody skłaniają przeciw i tu mają problem. Dlatego kombinują drzwiami i oknami na wszelkie możliwe sposoby by do konfliktu doprowadzić bo to oni wietrzą w tym interes, oczywiście nie nasz. Wszyscy POLITDEBILE są umoczeni.

  • kosiardeyablos

   To jest naiwność, głupia naiwność wobec mordercy który trzyma na naszym gardle nóż a wszystkim się wydaje że odpuści…to jest naiwność do potęgi entej. To tak jakbym miął wierzyć żę krokodyl mnie nie ugryzie i głaskać go po dupie…..bo ma fajnie…szczyt naiwności…sorry memory ale pachnie mi to ciemnogrodem na skale kosmiczną (komiczną)

 • WSZYSTKICH PODPISÓW NA PETYCJI,25.029

  Czytelnikom bloga ,którzy podpisali petycję,dziękuję,

  apeluję o dalsze składanie podpisów,by okazać ,nasze poparcie

  dla inicjatywy Polonii amerykańskiej.

  • monitorpolski

   Dobra dobra, zwolenniku Hitlera i nazizmu światowego. Jak można było pisać petycję do ludobójczego rządu? To tak jakby się napisało do Hitlera.
   Przypomnę:

   „wszystkie agencje wywiadowcze już wiedzą, że zamach na WTC był zrealizowany przez Mossad i CIA z pomocą syjonistów” – b. Prezydent Włoch Francesco Cossiga w wywiadzie w Coriere Della Sera z 30 listopada 2007 roku.

   http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi?read=114778
   I takich ludzi prosi się o powołanie komisji? Pierwsza bomba atomowa, która padnie na Polskę będzie wynikiem działalności Twojej i ludzi, którzy pisali petycję do terrorystów.

   • „Dobra dobra, zwolenniku Hitlera i nazizmu światowego. Jak można było pisać petycję do ludobójczego rządu? To tak jakby się napisało do Hitlera.”

    Marku ,masz zły dzień,właśnie dokonałeś zniesławienia ponad 25.000 ludzi w tym mojej skromnej osoby.Proces o zniesławienie,krótki i prosty dowodowo.
    Czy ty pod byle jakim pretekstem chcesz być zasłużonym bojownikiem za sprawę Putina. ???

    • wacpan

     ZENIU choooj z putynem,ze tak powiem to toze jest frajer ktory chce rzadzic,wracajac do temnatu…dzieki tej petycji moze dojsc do czegos bardzo dla nas(POLSKI) bardzo nieprzyjemnego np.USrael oskarzy ruskich o zestrzelenie i co wtedy????Nasza armia liczy 60 tys zolnierzy,sprzet mamy przestazaly itd…a w kaliningradzie stacjonuje okolo 1,5mln zolnierzy rosyjskich,zakladam ze przelamanie granicy nasstapilo by bardzo szybko i ruskie w ciagu 2 tyg znalezli by sie nie dalej jak 100km od granicy niemieckiej(I RACZEJ NIKT BY NAM NIE POMOGL,ZOSTALISMY JUZ DAWNO SPRZEDANI USA+GER+RUS,TAK JAK TO JUZ KIEDYS Z NAMI NIESTETY BYWALO) a jak sam napisales kiedys ta swolocz gwalci od 4 do 84 lat,wiec sie zastanow czy tego chcesz,po drugie PiS nie raz juz nas sprzedal(TRAKTAT LIZBONSKI)i masa innych „kwiatuszkow”,lepiej niech ta sprawa bedzie wyjasnina tak jak jest i nie mieszeajmy sie do tego,ci ludzie ktorzy zgineli w Smolensku na 100% za nas by zycia swego nie oddali.peace

    • wacpan

     przestarzaly mialo byc

    • kosiardeyablos

     no i tu masz racje, bo za nas nie oddali by nawet ępki kłąków z krocza. My tu świzdu gwizdu o bohaterskości ofiar smoleńskich a tak naprawde olali by nas ciepłym moczem. Nadstawiamy karku za kogoś kto i tak miał na nas wyjebane, no przeca my GOJE co nie ?
     Martwmy się i ratujmy nasze społeczne dupy, wszyscy za wszystkich bo tamci nie oddali by za nas złamanego grosza !!! To tu walczymy o polskość. No nie do pomyśłenia jest by dali się tak łatwo odjebać jak stado dałnów. Gdzieś jest inteligencja i zdrowy rozsądek. Na pierwszy rzut oka, kto pakuje się do jednego samolotu naraz – no chyba jakieś pojeby, takie sytuacje to są rano na przystanku autobusowym jak trzoda walczy o wolne miejsce do siedzenia. NO chyba nie byli by taki mi głąbami i debilami by dać sie wydymać tak w dupala. Dlatego ta sprawa śmierdzi i śmierdzieć będzie. A co do ofiar to jedno jest pewne, gdy by to nas chcieli odjebać to nie mrugnęła by im powieka !!!

    • Peryskop

     Kosiar, nie przesadzasz ?

     Po pierwsze – tam byli różni ludzie, zatem na pewno nie zasługują en bloc na uproszczoną opinię: wszyscy bee !

     Po drugie – skąd wiesz, że wszyscy weszli, bo może zostali zapakowani ?

    • kosiardeyablos

     sami nie weszli ale pisze umownie że weszli gdyż krytykuje ich dotychczasowe postawy i forme walki o Polske. Były wyjątki ale to tylko wyjątki, niczym kaczki nawietrze do odstrzelenia, łatwy cel, no kurna tak łatwy jak sikanie na trawe, a czemu ? Powiem dosadniej – zbyt łatwy. Dlatego caly ten zadym niczym zbiorowe morderstwo jest po prostu fenomenalne. Fenomenalne z racji wykonawstwa, w biały dzień, w zaciszu hangaru – jeb ! NIe byle frajerów, ale oficjeli, no to jest przegiećie. Ale co do wartości to czy oni faktycznie oddali by za nas żywot swój tak łatwo ? No frajerczyzna na maksa. Jak odejść to przynajmniej jednego zabrać ze sobą !!! Bez uraz…

 • Annah.

  Radosław Sikorski przyznał, że urzędnicy MSZ zniszczyli rzeczy Tomasza Merty. Resort zamierza jednak ograniczyć się zaledwie do pisemnego wyjaśnienia wdowie, jak do tego doszło. Dlaczego dopiero po tym, jak sprawą zajęła się prokuratura i dziennikarze?http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/2730,przepraszamy-za-spalenie.html

 • kosiardeyablos

  Uwaga !!! z ostatniej chwili, przeklejka z ZnZeta :
  Wszystkie kosmiczne obserwatoria słoneczne nie działają
  admin, ndz., 2012-07-01 15:23
  Widok Słońca z dziurą koronalną – SDO

  Większość czytelników interesująca się aktywnością słoneczną zapewne zauważyła, że nagle przestały działać praktycznie wszystkie dostępne online narzędzia do obserwacji zachowania naszej gwiazdy. Efekt jest taki, że strony nie odpowiadają.

  W tej chwili „leży” strona SOHO oraz SDO. Nie działa strona umożliwiająca podgląd tego, co przekazują satelity STEREO. Nie funkcjonuje również strona internetowa Helioviewer. Wszystko wskazuje na to, że przyczyna awarii jest przerwa w dostawie prądu elektrycznego, która wystąpiła dzisiaj w USA. Najprawdopodobniej data center w Goddard zostało bez prądu. Potwierdza to fakt, że dane solarne są dostępne z poziomu belgijskiej strony internetowej http://sdodata.oma.be/latest/

  Wyłączenie popularnych obserwatoriów Słońca spowodowało spore zamieszanie w Internecie, powstają rozmaite teorie. Niektórzy twierdzą, że przyczyna rozległego blackoutu w USA oprócz apokaliptycznej burzy tkwi właśnie w aktywności Słońca. Nie ma na to jednak przekonujących dowodów, chociaż portal spaceweather.com zwraca uwagę na to, że w atmosferze Słońca powstała wielka dziura koronalna, która emituje strumień cząstek skierowany w Ziemię.

  Oczywiście dziura koronalna jest w stanie spowodować burzę magnetyczną i takową spodziewamy się w ciągu 24 godzin, jednak jest mało prawdopodobne, aby to właśnie Słońce przyczyniło się do masowej awarii prądu, jakiej doświadcza USA.

  Źródło:
  http://thewatchers.adorraeli.com/2012/07/01/solar-monitors-offline/

  Czyli co ? Jest wielki misz masz ! Chemitraile choć som „złe” nie osłonią nas przed promyczkami więc lepiej zaopatrzyć się w czapeczki lub tudzież parasole. Jeśli dojdzie do groźniejszych burz jakie nawiedzają ostatnio naszą kraine to należy spodziewać się wszystkiego co możliwe ale nie bójmy nic. Bo po Nas chodźby potop…przeżyjemy ! tak że luzik. Mam tylko nadzieje że tornado przejdzie po wiejskiej i wszedzie tam gdzie przebywają POLITDEBILE.
  Wyobraziłęm se takiego pOsła kretyna który ucieka przed tornadem, oczywiście superautem kupionym za pieniądze podatników, no i tak czmychał ile fabryk dała. Tornado za nim…wjechał w tunel a tornado po drugiej stronie czekało na niego, ledwo sie wywinął…nagle wjechał do miasta…tornado zanim…gdy wjechał do podziemknego parkingu, wysiadł z auta i pobiegł do windy, wjechał na pieterko gdzie mieszka, wpadł do chaty zdyszany jak pies myśliwego, gdy nagle do drzwi ktoś zapukał. Gdy nerwowo otworzył drzwi dalej pełen trwogi, zbladł jak ściana prosektorium, zobaczył stojące na wycieraczce do jego domu…Tornado.
  Tak że jełopy !!! A pije do wszystkich POLITDEBILI którzy prawdopodobnie odwiedzją bloga, do wszystkich agenciórów i inny patałachów – PRZED NATURĄ NIE UCIEKNIECIE !!! NIE DA RADY!!! TO BEDZIE POMSTA ZA WSSZYSTKIE KRZYWDY NAM WYRZĄDZONE – NAM POLAKÓM I POLKOM ORAZ RESZCIE ŚWIATA !!! JESTEŚCIE ZBYT MALI ROBACZKI !!! MATKA NATURA I OJCIEC KOSMOS ZROBIĄ Z WAMI PORZĄDEK !!!! BYUHAHAHAHA…..PO WIECZNOŚĆ !!! NA TO NIE MA RADY !!! MACIE PRZERĄBANE !!! RATUJE TYLKO SPOWIEDŹ i POKUTA ZA GRZECHY !!! TAK ZĘ ŻAŁOWAĆ MNIE TU !!! HAHAHAHA
  Mam nadzieje że do nich to dotrze ….ale jak jadą na psychotropach to wątpię, zostaje tylko mega detox !!! A później kac ……

 • http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/07/01/stanowiska-politykow-wobec-gmo/
  Stanowiska polityków wobec GMO

  !!! Atamańczuk Cezary, poseł

  !!! Ciemniak Grażyna, posłanka

  !!! Czuma Andrzej, poseł
  Czytaj dalej:
  Link

 • slvrk

  Wybaczcie, że zbaczam z tematu ale chciałbym pokazać coś ciekawego. Na pewno większość z Was zna tą chińską reklamę Euro 2012. Przed meczem finałowym zawarta symbolika nabiera głębszych barw, spójrzcie:

  http://illuminaci.pl/chinykijow.jpg

  Na drugim zdjęciu wyraźnie widać tylko dwie flagi na kijach, Włoch i Hiszpanii…
  A jak wiadomo Włochy i Hiszpania grają dzisiaj nieszczęsny finał.
  Kolor koszulek jednej z drużyn też jest ciekawy, według autora tej interpretacji mogą one przedstawiać kraj, w którym rozegra się finał. W tle widzimy stadion w Kijowie.
  Co o tym myślicie??

  • hjk

   trochę przesadziłeś z tymi lotami do „przyjaciół z gwiazd” na końcu 😉
   Ale historyjka interesująca z gatunku przepowiedni, tylko trochę naciągane niektóre interpretacje…

   No i koalicja chiny Iran atakujaca europę oznaczałaby też i Rosję, (bo tej chyba nie przeskoczą, no chyba, ze nad nią przelecą) ktora mogła zawrzeć pakt z USA i Izraelem w takim razie…

 • Alarm w sprawie przymusowych szczepień depopulacyjnych jest bardzo uzasadniony potajemnym zmienianiem ustawy o szczepieniach. Politykierzy obiecywali, że w czasie Euro 2012 odpuszczą sobie polityke i zajmą się tylko kibicowaniem. Kłamali. Po cichu 15 czerwca 2012 roku sejm przegłosował niebezpieczne zmiany w prawie o szczepieniach:

  Więźniów KL Polen droga pod prysznic czyli na przymusowe szczepienia
  https://mocniejszy.wordpress.com/2012/07/01/wiezniow-kl-polen-droga-pod-prysznic-czyli-na-przymusowe-szczepienia/

  Co ciekawe tym razem może chodzić nie tylko o depopulację toksycznymi i zainfekowanymi szczepionkami, ale także toksycznymi lekarstwami przymusowo podawanymi pod pozorem profilaktyki. Ludzie nie chcą się szczepić, to może chociaż piguły wezmą bez oporu…

  • hjk

   Naprawdę cenne porównania i uderzające analogie – dodatkowo poszło wszystko o stopień wyzej – bo w obozie wtajemniczeni kapo wiedzieli, gdzie pedzą nieswiadomych, zastraszonyc i skołowanuch „nowych”, a tutaj wszystko wspaniale obudowane ‚walką z zagrozeniem”, dobroczynnościa, szczytnymi ideałami, nieswiadomością i totalnym zmanipulowaniem, kiedy obecni kapo będa przekonani, ze to naprawdę prysznice… A nawet zwykli ludzie będą spełniac funkcje kapo zupełnie nieswiadomie niemalze…

 • AQQ

  http://www.wykop.pl/ramka/1186159/obowiazkowe-szczepienia-dla-wszystkich-prezent-rzadu-dla-lobby-farmaceutycznego/

  Panowie P. Z. hjk i inni, własnymi przepychankami zrobiliście TU magiel.
  Katastrat, woda, szczepionki, kradzież Polski a Wy o dupie maryni-a może takie wytyczne?

  • Peryskop

   AQQ, mam podobne wrażenie, że magiel został tu zaprowadzony.

   Proszę tylko zwróć uwagę kto wchodzi notorycznie tu z kontrowersyjnymi tematami pobocznymi, kto prowokuje szczurkami, rybimi ch. i podobną kloaką.

   Próbowałem olewać i nie reagować, ale to nic nie daje bo Z robi wtedy eskalację pobocznych trzęsień w Kostaryce 3,6 R albo o Maryni z zaczepkowymi dokrętkami. Albo ni stąd ni zowąd wycieczki z zarzutami satanizmu ot tak dla wywołania draki. A żeby zneutralizować takie osoby jak Pola, czy Annah. poleje od czasu do czasu „świętym” laminatem.

   Dziękuję że zwróciłaś na to uwagę.

   Ale czy w części swoją obojętnością nie ponoszą winy za ostanie zaśmiecenie bloga ci, którzy w imię spokoju zamilkli ?

   A przecież Biustowi – i jego asystentkom – właśnie o to chodzi. Bo mącenie wody i rozpraszanie odpowiedzialności kto właściwie komu ukradł zegarek to hasbarskie ABC.

   Tak nas rozprowadzali tu od stuleci, a dziś robią co mogą żeby wyszukana erudycją, wyrafinowanymi manipulacjami i wielką bezczelnością kontynuować rozmaite chutzpy naszym kosztem.

   Zwróć proszę uwagę na insynuację My@lącej jakobym kogoś wyzywał tu od idiotów. Bardzo nośny zarzut i robi wrażenie, a że jest bezzasadny to co tam !
   Ważne żeby poziom kloaki tu podnieść.

   Oczywiście typowym numerem w takich sytuacjach jest robienie piany z narcyzmem, dyktaturą i podobnymi zarzutami, że coś tam sobie robię dla własnych korzyści i dla „chorych ambicji”.

   Przyznaję, że dzielenie się wiedzą z każdym kto ma ochotę zaczyna być uznawane za „chore ambicje”.
   A chęć życia w miarę możliwości normalnym społeczeństwie faktycznie ma w sobie coś z „własnych korzyści”. Ale nie czy tylko indywidualnych ?

   Czy przeoczyłaś głosy Toli i hjk napominające o zaniechanie pomówień i o merytoryczną dyskusję ?
   W tym tumulcie mogłaś przeoczyć, i nie Ty jedna.

   Mam nadzieję że po chwili refleksji pomożesz odbić Monitora i uwolnić od prowokatorów. Bo to jest doskonały poligon walki o odzyskanie Polski – nie dla nich ale dla nas.

   Z pozdrowieniami 😀 😀

   PS. Gdybym był zgredem jak mi zarzucono, to ten wpis powinien być krótki i zawierać same bluzgi, bo po co się wtrącasz, jakim prawem mnie winisz, jesteś… itd. Ale nie jestem ani gburem, ani ciemniakiem, i wiem kim jesteś (mniej więcej) jeszcze z czasów „pandemii” i zbyt cenię Twoje opinie i wpisy, żeby Cię atakować czy obrażać.

 • Sepia

  jak widzę nie zajmujemy się wizytą Kissingera … a ten potwór przyjechał i „poradził”
  dwie rzeczy … budowę mocarnej armii UE (i te bzdety o mocarstwie UE jakby to miało kogokolwiek z polskich obywateli interesować) a w wywiadzie dla tvpinfo „wysuną pomysł” jednego telefonu do najważniejszego człowieka w UE (czytaj UE ma mieć prezydenta czy premiera) … co jeszcze rzuca się w oczy ? chyba to jak ówcześni emisariusze w osobach Radosława S. i Bronisława K. spijali słowa z jego ust , w końcu odwiedził nas ktoś z samej „góry” … dodając ostatnie zaproszenie dla Rostowskiego na Bilderberg … nasze pionki myślą chyba że i im dostanie się jakiś kawałek tortu … 🙂

  • Peryskop

   obsesja ?

   • praktyczne_pytanie

    ?

    • hjk

     chba chodzi o to, ze to już kolejny raz piszesz o tych zombie – chyba się za duzo horrorów naoglądałes…

     Inna rzecz, że moga rozpylać jakieś psychotropy w powietrzu albo podkręcać atmosferę HAARPem i niektórzy wariują…

    • praktyczne_pytanie

     Piszę drugi raz. Przedtem zaciął się net, dlatego było tyle wiadomości. Horrorów nie lubię oglądać. Uznałem to za ciekawą informację wartą przeczytania i tyle.

     „Inna rzecz, że moga rozpylać jakieś psychotropy w powietrzu albo podkręcać atmosferę HAARPem i niektórzy wariują…” – w tekście winą obarczają sól do kąpieli z Wielkiej Brytanii.

 • hjk on 1 lipca 2012 at 02:47 said:
  O bezsensie tej roboty świadczy takze to, ze gdzies na blogach mozna było spotkac gotowe listy majlingowe do posłów i nalezało tylko odpowiednio sformułować treść listu – taki list był a propos głosowań nad przyjęciem ustawy o nasiennictwie związanej z GMO – wysiliłem się i wysłałem chyba 5 takich listów, bo poczta nie chciała wysłac do 460 adresów
  nawet z kilkanaście majli zwrotnych uzyskałem.

  Myślę, ze zrobiło to może tak z kilkadziesiąt osób, choć dokładnienie wiem…

  Zamiast wiec zajmować się bezsensownymi czynnościami sformułowałbyś jakiś sensowny list ze swoim zespołem w tej sprawie, a stopnop by dał te materiały do załącznika – o ile juz czegoś takiego nie zrobili z tym majlingiem do posłów…

  Klasyczny przykład bicia piany,i kanalizowania energii.
  Efekty,!!!Gdzie są efekty.
  Jaki poseł ,jakie materiały dostał,jak głosował,w jednym miejscu.
  Oddech społeczny na karku.Nie walenie w klawiaturę o siedmiu zbójach. !!

  • hjk

   tego nie wiem, ale zapytam ich – ile posłów zostało odwiedzonych ew. czy na ten pomysł z majlingiem juz wpadli, bo przyznam szczerze, ze dzieki własnie tej dyskusji z Toba wpadłem na pomysł by tę metode zostosowac w naszej obecnej sprawie, tak jak było to z GMO.

   Moze jeszcze na to nie wpadli, więc im podsunę – moze oni mają juz nawet gotowy odpowiedni list, bo materiały do złacznika z pewnoscią mają, tylko trzeba jakiś sensowny rozmiar, zeby komp nie zatkał się przy wysyłaniu do kolejnych dziesiątek czy setki posłów…
   dobrych kilka minut trwało, zeby wysłac tylko treść listu do tej ok. 100ki adresów, a co dopiero z kilkom Mb zał.

  • Peryskop

   hjk, spokojnie 😀

   Nie widzisz, że po fiasku rozmywania zagrożeń poszczepiennych, fiasku kontrowersyjnego nakłaniania do podpisywania petycji o Komisję Warrena Bis, fiasku prób skompromitowania Jane B. oraz fiasku prób wciskania nam rzekomych wyjątkowo tragicznych skutków chutzpy pt „świńska pandemia 2009” – mamy nagły „zryw obywatelski” w postaci listy posłów ?

   Kolejna zmyła pod przykrywką.

   • hjk

    Cóż, najwyzej „zbadamy” jak daleko Zeno się posunie 😉

    „Lista posłów” to kolejna żenadka, już chyba 6ta pod tym wpisem…

    • hjk

     zenobiusz pisze: (na swoim nowym blogu klonie z nazwiskami posłów)
     Lipiec 1, 2012 o 3:07 am

     No jak pięknie,
     prawie komplet o trzeciej nad ranem,
     zespół czuwa.

     a na to ja napisałem:
     „Zeby zwykły czlowiek pichcic obiad mógł, czuwać też musi Zeno, by nie przeszkodził wróg”

     Po czym zostałem zbanowany 🙂

     No i jak zwykle Zeno wkleił z połowę tego, co tu u Marka wpisalismy i już ma kolejny wpis na blogu 😉
     …i biznes się kreci…

    • A niby dla czego szczurku miałbym cie banować.
     Nie pochlebiasz ty sobie aby

    • hjk pisze:
     Lipiec 1, 2012 o 1:27 am (Edytuj)
     No kopiowałbyś lepiej pod nazwiskami posłów adresy i linki, a nie nasze wypowiedzi z forum…
     http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/07/01/jak-rozmydlic-inicjatyweczyli-szczurki-w-akcji/

    • hjk

     Otrzymałem sygnał ze stopnop, ze teraz trzeba „uderzać do senatorów” – stad Zeno 2 kwestie – na waszej stronie musicie umieścic też nazwiska senatorów.

     A 2ga sprawa – czy znasz moze szczegóły procedowania ustaw – chyba ustawę zawsze odsyła sie do senatu w kwestii ew. poprawek i potem Sejm znowu je przyjmuje albo odrzuca.

     Jeśli to z 15go było głosowaniem „wstępnym”, to faktycznie Senatorowie teraz mogą zgłaszać te poprawki, ale potem posłowie będą głosować…?

     Z blogu mocniejszego z poniższego linka:
     „15 czerwca 2012 roku (gdy polskie społeczeństwo było zahipnotyzowane piłkarskimi rozgrywkami) sejm projekt przyjął i przekazał do senatu. W głosowaniu sejmowym uczestniczyło 403 posłów oraz posłanek. Tylko Marek Sawicki z PSL był przeciw, reszta głosujących była za zmianą ustawy.”

     czyli mamy do czynienia NA RAZIE z projektem, a więc jeszcze cos można zrobić…

    • hjk

     Moze i nie ban, ale wpisy czemus nie wchodza…
     No pochlebiam sobie: bo z „bydlaka” awansowałem na „szczurka”, choć i to tez bydlę 😉

    • „a na to ja napisałem:
     “Zeby zwykły czlowiek pichcic obiad mógł, czuwać też musi Zeno, by nie przeszkodził wróg”

     Po czym zostałem zbanowany ‚
     Po tym kłamstewku,jak się domyślasz nie będziesz mile widziany.
     Nie po drodze nam ,szczurku.

    • Peryskop

     Jaki dziad, takie rymy 😀 😀

    • hjk

     Aha i miałeś nie powtarzać wpisów ludzi, które sa kilka linijek powyzej naprawdę wystarczy tylko jedna linijka z wypowiedzi, do której nawiązujesz…
     A takie coś mozesz praktykować na blogu u siebie, to sobie go pozamulasz…

   • Tola

    Na dobranoc powiem-pos przykrywka bab z jajami:)

 • “Rodzice powinni szczepić dzieci, ale karanie za niedopełnienie tego obowiązku jest dyskusyjne” – uważa Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Rodzice nie powinni być karani za nieszczepienie dzieci. Główny inspektor sanitarny czeka, aż posłowie zaproponują tę zmianę.

  Główny inspektor sanitarny Stanisław Biliński daje parlamentarzystom zielone światło do zniesienia kar dla rodziców, którzy nie poddali swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom.

  W Sejmie trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W projekcie, który przygotował główny inspektor sanitarny, podległy ministrowi zdrowia, nie znalazł się wprawdzie zapis znoszący karanie opiekunów, ale gdyby padła taka propozycja, decydenci zaakceptowaliby ją.

  – Rodzice powinni szczepić dzieci, ale karanie za niedopełnienie tego obowiązku jest dyskusyjne – uważa Jan Bondar, rzecznik prasowy GIS. Również eksperci zasiadający w Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej, doradzającej głównemu inspektorowi sanitarnemu, podjęli już decyzję, że trzeba odejść od egzekwowania obowiązku szczepień maluchów
  http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1667-komisja-zdrowia-zniesie-kary-za-nieszczepienie-dzieci

   • Peryskop

    autonom jest z 24 kwietnia i zawarte w nim nadzieje nie zostały spełnione, bo:

    zum.org z 7 czerwca:

    …Główny inspektor sanitarny Stanisław Biliński daje parlamentarzystom zielone światło do zniesienia kar dla rodziców, którzy nie poddali swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom.

    W Sejmie trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W projekcie, który przygotował główny inspektor sanitarny, podległy ministrowi zdrowia, nie znalazł się wprawdzie zapis znoszący karanie opiekunów, ale gdyby padła taka propozycja, decydenci zaakceptowaliby ją…

    To jest typowa zabawa w mydlenie oczu.
    Już pisała o tych zagrywkach prof. Majewska.

    • hjk

     pewnie te 3 tys to zwykłe łgarstwo, opór podejrzewam zaczyna być masowy, chyba z zeszłego roku z wakacji pamiętam wpadła mi w ręce gazeta, gdzie twierdzono, ze 800 rodziców w województwie ma „opóźnienia” w wypełnianiu „obowiązku”…
     Ponadto nawet dając te grzywny przegrywają w sądach…

     Dlatego kombinują przy tej ustawie…

  • Myśląca

   Zenobiuszu, w swoich wpisach poruszasz jeden temat, ale ujety w dwoch ustawach.
   Pierwsza z nich, to prawo dotychczas obowiazujace i tak, jak pisalam wczoraj „obowiazek szczepien” nie odnosi sie do „obowiazku” pacjenta poddania sie szczepieniu. To jest „obowiazek panstwa”, ktore ma zabezpieczyc dostep do szczepien wzgledem osob, ktore dobrowolnie zechca sie im poddac.
   Faktem jest, ze przychodnie blednie to interpretowaly i straszyly konsekwencjami, ale chyba ponad miesiac temu wypowiadal sie w tej sprawie gl. szef sanepidu i to tlumaczyl -nawet w tubowych TV.

   Druga ustawa, to ta, ktora jest obecnie poddana pod obrady parlamentu. Ona jest juz restrykcyjna i zamordystyczna i temu trzeba sie koniecznie przeciwstawic. Tamtej ustawie nie ma co poswiecac czasu, bo albo za chwile przestanie byc obowiazujaca, bo wejdzie nowa, albo pozostanie ta stara, ktora nie jest grozna, bo kazdy i zawsze moze odmowic szcepienia.

   • hjk

    @”Faktem jest, ze przychodnie blednie to interpretowaly i straszyly konsekwencjami, ale chyba ponad miesiac temu wypowiadal sie w tej sprawie gl. szef sanepidu i to tlumaczyl -nawet w tubowych TV.”

    a masz jakiegoś linka czy art, który by to potwierdzał, bo to by znaczyło, ze „coś drgnęło” w tej sprawie i nawet oni zobaczyli, ze sa bezradni…

    Dlatego teraz majstrują przy tej ustawie, jak piszesz poniżej, by ją bardziej „zamordyzować”…

    • hjk

     Kilka uwag nt. zlinkowanego art:

     @”Z jednej strony uważa się, że rodzice powinni szczepić dzieci, co stanowi ochronę dla całego społeczeństwa i pozwala uniknąć plagi groźnych chorób, już dawno temu pokonanych, ale czekających w uśpieniu na chwilę, kiedy można by było atakować”.

     Fragment ten jest symptomatyczny, bo pokazuje elementy mitologii, jaka otacza proceder szczepieniowy. Mozna zadać kilka pytań i pokazać pewne fałszywe załozenia, na które tzw. wakcynolodzy nie mają ządnej odpowiedzi.

     Pierwsze – co to znaczy „uważa się”…? Kto tak uwaza, na jakiej podstawie, dlaczego, czym to popiera i jaka wartość maja argumenty (dowody), bo nie chodzi tu o jałowe dyskusje czy spory akademickie, ale o zycie i zdrowie ludzi, wiec nasze działania muszą być racjonalnie umotywowane, albo inaczej praktyki znachorskie albo szamanskie usiłujemy „pokryć” naukową frazeologią czy mitologią.

     Po drugie „…stanowi ochronę dla całego społeczeństwa” – to znaczy co – dzieci są wylęgarnią najgorszych zaraz i jesli się ich nie zaszczepi (nie podda dezynfekcji), to „zakażą” całe społeczęństwo?! – te same pytania co poprzednio.
     Zdrowy rozsądek podpowiada, ze „natura” tak musiała wyposażyć dzieci, aby te mimo swego „niedorozwoju” jednak mogły się oprzeć inwazji mikrobów i in. Bo inaczej rodzaj ludzki zaprzestałby funkcjonowania.
     Kolejny mit z tym związany to taki, ze „rodzice powinni szczepić dzieci” – no bo jak niezaszczepią, to… koniec… Nie, nie koniec, bo po pierwsze ludzkosć jakoś dożyła do chwili obecnej, a 100, 200, 500 czy 5 tys lat temu nie było masowych szczepień. A zatem istnieje tzw. odporność naturalna i to całkiem niezła, co pokazują statystyki zachorowań, natomiast chorują stosunkowo nieliczne jednostki (od kilku % do ułamka %ta, a wyjątkowo zdarzają się poważniejsze epidemie – np. raz na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat grypa, na którą nie ma wystarczająco skutecznych szczepień) i nalezałoby się zapytać, dlaczego w niektórych przypadkach nie wystarczają naturalne mechanizmy obronne i co powoduje zachorowania.

     Szczepionkowcy maja jedną odpowiedź – szczepić! Jednak naukowe podejście wymaga zbadania i odkrycia przyczyn chorób u jednych, a braku u innych. Trzeba następnie zastanowić się nad zlikwidowaniem przyczyn zachorowań. Dopiero wtedy U EW.ZAgroŻONYCH można rozważać coś w rodzaju szczepień czy innych środków zaradczych.

     Trzecia sprawa: „…plagi groźnych chorób, już dawno temu pokonanych, ale czekających w uśpieniu na chwilę, kiedy można by było atakować”.
     Kolejny mit – to pokonane czy nie? Na czym polega „czekanie w uśpieniu”?
     Jak i kiedy i dlaczego pokonane? A jak niepokonane, to co powoduje, ze „powracają”? Kiedy i w jakich przypadkach/warunkach?

     Kolejna sprawa – jak każdy lek czy ingerencja w organizm, szczepienie „moze się nie udać” – innymi słowy ma ono swoja określoną skuteczność, ale nie jest to skutecznosć 100% – owa, bo tego czasami nawet nie ma w naturze, a człowiek dopiero uczy sie poznawać i naśladować naturę.
     Po drugie jak każdy lek czy ingerencja w organizm, szczepienie moze nieść za sobą „skutki uboczne”, które sa przyczyną poważnych dolegliwości lub nawet śmierci – jest to wstrzykiwanie wprost do organizmu pewnych substancji bioaktywnych i chemicznych, czesto o nieznanym do końca działaniu na organizm. Nadto organizmy nie są „produkowane taśmowo” tylko cechuja się wielką bioróżnorodnością i indywidualnością, więc nie sposób przewidzieć, jak dany organizm zareaguje na dany zestaw komponentów szczepionkowych.
     Nadto „mechanizmy” działania i procesy zachodzące w organizmach sa tak skomplikowane i wielkrako uwarunkowane, często wzajemnie, ze czesto nie mamy pojęcia, co tam tak naprawdę się dzieje.

     Kolejny ulubiony mit szczepionkowy to tzw. „odporność zbiorowa”, ale to związane z przekonaniem o braku odporności naturalnej.

     Te kilka kwestii pokazuje, ze problemów jest mnóstwo i pewne z nich po prostu nie dają się rozwiązać przy obecnym stanie wiedzy, a pewne najprawdopodobniej nie dadzą się nigdy rozwiązać. To wskazuje na konieczność najwyższej ostrożności i staranności, bo jak wyzej – nie chodzi tu o jałowe dyskusje czy spory akademickie, ale o zycie i zdrowie ludzi.

  • Ja staram się tylko przedstawiać ,znalezione materiały na ten temat.Ta ustawa którą po analizach typu „horror: przejrzałem jako prawnik,nie jest aż takim „horrorem” jak się nam wmawia.Faktem jest,że szykuje się coś dziwnego,coś co może wymagać takich środków.Być może rząd o tym wie,a mechanizmy powinien mieć.Wyobraź sobie ,że to co traktuje się jako kaczki dziennikarskie,czyli ataki szału połączone z kanibalizmem,i nadludzką odpornością tak na tasery, jak i kule z broni ostrej,nagle ogarnia dużą społeczność.Tam konsultowano kilkadziesiąt organizacji,nie wierzę by otaczali nas sami zbrodniarze.
   Oczywiście ,wykorzystuje się to do ataku na PiS,a tylko patrzeć jak na Radio Maryja i Episkopat.
   Należy podchodzić z dystansem,do gotowych recept,i interpretacji,które się nam podsuwa.
   W Polsce pisanie o ludobójczych zapędach rządu,czy parlamentu,jest co najmniej przejęzyczeniem.

   • Myśląca

    Zenobiuszu, absolutnie nie kwestionuje tego, o czym pisales powyzej. Na wszystko nalezy miec baczenie i byc czujnym, bo wolnosc nie jest dana raz na zawsze, o nia trzeba stale walczyc (JPII). Pamietajmy jednak, ze sama ustawa to nie koniec, bo na podstawie ustawy, jako aktu prawa stanowionego wydaje sie rozporzadzenia, czyli akty wykonawcze i to one moga zawierac te „przykre” rzeczy.

    Wszyscy zapewne nie sa ludobojcami, ale ci ktorzy sa, sa silni i maja poeniadze, a pieniadze daja nieograniczona wladze. Mysle, ze lepiej dmuchac na zimne, niz pozniej opatrywac „oparzenie” 🙂

    • Ja obawiam się ,że jak często piszę,odwraca się naszą uwagę od nieuchronnie nadchodzących kataklizmów,które wywołają fale uchodźców,skażonych radioaktywnie, biologicznie,boć wszystkie laboratoria i reaktory szlag trafi.
     Rząd o tym wie,a w zasadzie światowe elity,nasz może być błogo nieświadomy,a tylko łechtany jakimiś „przeciekam: by pewne kroki podejmować.
     Przyglądam się jak pewne tematy na forach międzynarodowych są wytłumiane,lub ośmieszane,i podobną taktyką widzę u nas,ale to oczywiście przypadek. 🙂

    • Myśląca

     Jezeli widzisz tylko jeden przypadek, to nie ma czym sie martwic, ale jezeli przypadek goni przypadek, to juz nie przypadek 🙂

    • Też tak to widzę.Nie jestem zwolennikiem siania paniki.Od czasu gdy natrafiłem na dowody fałszowania pewnych danych naukowych w skali globu,przyglądam się i analizuję,
     oby nie zaprowadziło mnie to tam gdzie najwyraźniej zmierza.Niemniej ,podniosę alarm ,jak będę pewny. 🙂

    • Na razie tylko sygnalizuję u siebie na blogu.
     Kto ma wychwycić ,znajdzie 🙂

    • Myśląca

     Zenobiuszu mam pytanie, ktore wlasciwie mialam zdac Markowi, ale Ty zapewne z racji fachu i tego, ze takze sam prowadzisz blog bedziesz mogl mi odpowiedziec.
     Czy ktos prowadzacy blog moze przekleic czyjs wpis z innego bloga na swoj bez zapytania o zgode autora tego wpisu, a nawet bez powiadomienia o zaistnieniu takiej sytuacji?
     Pytam dlatego, ze sprawa dotyczy mnie, przypadkiem zobaczylam swoj wpis z MP na innym blogu.

    • Tola

     Myslaca -to pytanie zdecydowanie do Zeno.

    • Myśląca

     Tola, Jezeli masz wiedze w tym temacie, to nie musi to byc ani Marek, ani Zeno, mozesz to byc Ty.

    • Może ,chyba że chronią tekst przepisy o ochronie praw autorskich,a tekst jest wykorzystywany do celów komercyjnych.
     Kopiowanie zaś łajdactw,wielu blogerów i komentujących,wręcz wymaga takiej praktyki,co często czynię. 🙂

    • Myśląca

     To pojawilo sie na stronie bywajacego u nas Grypa666
     http://grypa666.wordpress.com/

     Nie znam obyczajow, jakie w tym temacie obowiazuja na blogach, ale wydawalo mnie sie, ze jezeli cos takiego robi sie, to chociaz wypadaloby pozostawic jakas informacje. Moze sie myle …

    • Ach to.To blog,na „specjalnych prawach”.
     Autor kompiluje wypowiedzi tak,że wygląda jakby np.Prof Staniszkis u niego dyskutowała.Nawet ja kiedyś znalazłem tam swoją wypowiedź,jakbym sobie gawędził.
     Niemniej trzeba ten blog traktować na specjalnych zasadach,bo wszak:
     „Wspomóż patriotów poprzez Grypę666

     Datki na moje blogi przeznaczam na wsparcie finansowe dla ubogich działaczy. Wzywam inne blogi i grupy do podobnych akcji. – Piotr Bein”
     Czyż to nie szczytna 🙂
     akcja 🙂

    • monitorpolski

     „Myśląca”, dr Piotr Bein jest osobą, z którą współpracuję. Blog grypa666 ja założyłem, prowadziliśmy go razem z Piotrem we współpracy z kilkoma osobami. Nie mam żadnych zastrzeżeń jeśli Piotr cytuje fragmenty z mojego bloga, dobrze byłoby jednak gdyby podawał link.
     O ile wiem, Piotr faktycznie przekazuje pieniądze patriotom polskim. Na organizację kongresu „Niepokonani” dał 1500 zł + drugie 1500 dla ludzi, których niszczy system. Zenobiusz doskonale o tym wie, dziwne, że nie wspomniał.

    • xywz

     Myśląca inaczej ?

    • Myśląca

     Tam, gdzie WSZYSCY mysla tak samo, nie mysli NIKT!

    • hjk

     Nie, tam wszyscy myślą, ale tak samo 😉

    • Peryskop

     hjk: Nie, tam wszyscy myślą, ale tak samo 😉

     Czemu demaskujesz złote myśli My@lącej ?

    • hjk

     zgłaszam zastrzeżenia – bo faktycznie to ciekawe powiedzonko i trochę w tym racji jest, ale jak każdy tekścik wymaga interpretacji i własciwych kontekstów do rozumienia.

    • hjk

     twój przyczynek jest taki, ze cytuję:
     „Pery Skop@ może, zacząć kpić.”

     A mój wpis brzmi:
     „…no ale tu nic nie ma o tym tzunami – z czego by miało powstać jak i dlaczego i skąd Mega?”

     @”…odwraca się naszą uwagę od nieuchronnie nadchodzących kataklizmów,które wywołają fale uchodźców,skażonych radioaktywnie, biologicznie,boć wszystkie laboratoria i reaktory szlag trafi.”

     A dlaczego mają nieuchronnie nadejść i z jakiego powodu?

     jedyny na razie mini-kataklizm był najprawdopodobniej sztucznie wywołany, mianowicie w fukuszimie, a potem mu „dopomożono”, by konsekwencje były naprawdę poważne…

     Te elektrownie to naprawdę tykające bomby zegarowe i nie trzeba zadnych kataklizmów, zeby stały się groźne, może właśnie po to one są, żeby w razie czego stanowiły „ośrodki zniszczenia”.

    • hjk@
     „A dlaczego mają nieuchronnie nadejść i z jakiego powodu?”
     Ty podobno znasz Biblię,ale widzę że też służbowo.
     „twój przyczynek jest taki, ze cytuję:
     “Pery Skop@ może, zacząć kpić.”
     Dziękuję za zgrabne zareklamowanie mojego wpisu.
     linków do zespołowych kpin z tematu ,tu na tym blogu,nie podam,
     jestem złośliwy z natury.
     Nawiasem,to następny „przypadkowy”
     odwracacz uwagi od El Hierro.

    • hjk

     Znam biblię, ale nie widze tu związku z nią i dlaczego ma to uzasadniać jakieś „nieuchronne” kataklizmy.

     Jesli to będą kataklizmy „biblijne”, to troskę o nie raczej nalezy zostawić Bogu, który na nie przyzwoli, bo i tak nic nie zrobisz, jako ze mają one do wykonania zadania przewidziane dla nich przez Boga – chcesz Mu się sprzeciwić?

     Poza tym „biblijne” nigdy nie sa „nieuchronne”, bo wszystko zależy od postępowania ludzi, którzy jesli się nawrócą, to usuną powód ich występowania.

     Co innego natomiast te wywołane przez ludzi…

    • Patrz:
     zenobiusz on 1 lipca 2012 at 01:58 said:

    • hjk

     Coż chcesz ludzi ostrzegać, a robisz bloga dla „myślącej” tylko…
     no to sorki 😉

    • hjk@
     A mój wpis brzmi:
     “…no ale tu nic nie ma o tym tzunami – z czego by miało powstać jak i dlaczego i skąd Mega?”
     A moja odpowiedź:
     Przepraszam,ale to nie jest blog dla…..(wstaw właściwe określenie)
     Nie mam czasu na …..(wstaw właściwe określenie)

    • hjk

     Zapytałem tylko dlaczego tam miałoby powstać, bo dymiących wulkanów i trzęsących się gór czy wsyp jest cała masa.
     Czemu akurat uczepiłes się tego Hierro?

     Cumbre vieja to sprawa znana z opracowań i jak wstawiasz jakieś filmiki, to zadałbyś sobie trudu i dał link do jakiegoś opracowania, bo z samego filmiku nic nie wynika

    • hjk

     to ma być odpowiedź? 🙂
     hahahaha

   • hjk

    @”Tam konsultowano kilkadziesiąt organizacji,nie wierzę by otaczali nas sami zbrodniarze.”

    Widzisz kolego Zenobiuszu – problem polega na tym, ze ja też przejrzałem te organizacje konsultowane i znalazłem ledwie 2, które by mogły wyrazić jakaś sensowną opinię, o czym pisałem powyżej, bo reszta to org. medyczne, a te zapewne jak cała medycyna idą na pasku big-farmy.

    Zbrodniarzami ich wprawdzie nie można nazwać, bo sami wprost nie dopuszczają sie zbrodni świadomie i dobrowolnie, ale zezwalając na to i nie protestując przeciw zapisom ustawy udowadniają własne duractwo albo wspomniane łażenie na pasku, a wtedy stają się mniej czy bardziej świadomymi współudziałowcami.

    Potem, jakby nie daj Bóg zginęły setki tysięcy czy miliony ofiar, nie będzie odpowiedzialnych…

    Posłowie są już prawdopodobnie całkowicie niezorientowani i głosują machinalnie zgodnie z rekomendacjami szefostwa czy komisji sejmowej, bo to przecież „dla naszego dobra te szczepienia” i „nie będziemy przecież wracać do średniowiecza”…

    Ale trzeba ich uświadomić, ze mogą się obciążyć wielka odpowiedzialnoscią

    • To twój prywatny pogląd ,i masz prawo go wyrażać
     ,niemniej dobrze jest przedstawiać i inne poglądy
     ,jeśli takowe istnieją.
     W przeciwnym wypadku,
     zahacza się o pranie mózgów,
     zwłaszcza jeśli działa się zespołowo.

    • hjk

     Ale jaki prywatny pogląd i jakie inne?
     Też będą prywatne?
     przecież pogląd każdego jest prywatny, bo każdy jest jednostką.
     mówiąc że czyjś pogląd jest prywatny tak naprawdę nie mówisz nic…

     tak naprawdę chodzi o to, co jest prawdziwe, tj rzeczywiste.
     nad tym tu na blogu dyskutujemy, zgodnie zreszta z ogólnym mottem.

     Konkretnie np. nie znając jednostkowych motywacji posłów mozemy sobie tylko domniemywać i snuć hipotezy…

     No i w końcu – jakie pranie mózgów?!

    • hjk@
     „Ale jaki prywatny pogląd i jakie inne?
     Też będą prywatne?”
     Rozumiem więc ,
     że to pogląd służbowy,
     zatwierdzony.

    • hjk

     ale nawet jak służbowy, to tez prywatny 🙂
     chyba, ze ktoś się nie utożsamia ze służbą, no to pożałowania godna schizofrenia 🙁

    • „Posłowie są już prawdopodobnie całkowicie niezorientowani i głosują machinalnie zgodnie z rekomendacjami szefostwa czy komisji sejmowej, bo to przecież “dla naszego dobra te szczepienia” i “nie będziemy przecież wracać do średniowiecza”…

     Ale trzeba ich uświadomić, ze mogą się obciążyć wielka odpowiedzialnoscią”
     Czy wybrałeś już posła
     ,którego odwiedzisz osobiście zgodnie z
     ,jak rozumiem wcześniejszą deklaracją ??

     hjk pisze:
     Czerwiec 30, 2012 o 8:26 pm (Edytuj)
     Dobrze by było, zeby podawać informacje, kto był u jakiego posła i o czym go poinformował, to byśmy zobaczyli, czy coś dotarło…
     http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/06/29/tworzymy-liste/

    • hjk

     Tak wybrałem, jest w moim okręgu i nalezy do komisji zdrowia…

    • hjk@
     „Tak wybrałem, jest w moim okręgu ….”
     No widzisz,pierwsza konkretna rzecz jaką zrobiłeś.
     Nie pytam który,bo znajdzie się tysiąc powodów,byś
     nie skorzystał z naszej inicjatywy.
     Zapewne trwają prace nad jakąś alternatywą ,
     która zamieni się jak zwykle w bicie piany.
     Chociaż kto wie,życie ma to do siebie ,że
     wciąż nas zaskakuje.

    • hjk

     Ale to nie jest zadna „wasza inicjatywa”, tylko zainicjowało ją stowarzyszenie „stopnop.pl” już z kilka miesięcy temu, jak nie więcej…

     Jaka moze być „alternatywa inna”?

     Jedynie chyba położyć się w progu wejścia do Sejmu jak Reytan, albo coś w tym stylu…

     Albo obrzucenie posłów jajcami z loży obserwatorów 😉
     To byłyby dopiero jaja 🙂

     Pewnie sa inne bardziej „bojowe” alternatywy, ale to trzeba jakiejś organizacji…

    • Szkodliwy osobniku.
     Porównaj sobie czytelność zmyły którą wciskasz :
     http://stopnop.pl/

    • Z tą stroną którą my robimy.
     „Megi pisze:
     Czerwiec 30, 2012 o 8:51 pm (Edytuj)
     @hjk
     jeśli już tu zawitałeś to chciałabym Cię prosić o pomoc we wklejaniu linków. Ja będę dalej wklejała od początku a Ty zacznij od końca.
     Pozdrawiam”
     http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/06/29/tworzymy-liste/comment-page-1/#comment-8

    • hjk

     Ale po co wklejac te linki jak każdy sobie wejdzie na stronę sejmu i znajdzie „swojego” posła? Po co dublować to co już zrobione?!
     Robota głupiego…

    • Głupich ,to ty myślisz
     ,że znalazłeś,
     szkodniku.

    • hjk

     Nie to ty chcesz ściągać frajerów i dać im bezsensowne zadania juz zrobione przez innych…
     Myślisz, ze adresy czy majle na stronie sejmu są nieaktualne??

    • Obserwuję na blogach ,kolejne powody do “wychodzenia na ulicę”
     Może by jednak inaczej.?
     Mamy 460 posłów.
     Blog z 460 zakładkami na pasku każda dla jednego posła w porządku alfabetycznym.Internauci nie piszą maile i listy ,a osobiście odwiedzają posłów w ramach swych praw obywatelskich.Dostarczają wiarygodne materiały ,na pilny temat,naświetlają sprawę.Relację zdają w zakładce dotyczącej posła.
     Taki osobisto-internetowy oddech na karku,spowoduje ,że nie będzie już sytuacji,”nie wiedziałem na co głosuję.Dość bicia piany.Pora odzyskać Polskę.
     Oczywiście nikt tego nie podejmie,a zaczną się ośmieszania.
     może się mylę.?

     Czy znajdzie się niecałe 500 osób,które spowodują ,że posłowie będą wiedzieli ,że wyborcy,zwłaszcza internauci patrzą im na ręce ?

     Zobaczymy .Narzędzie po temu ,przed wami,we wstępnym zarysie.
     http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/06/29/tworzymy-liste/comment-page-1/#comment-8

    • hjk

     W formie jakiej proponujesz, czyli „patrzenie na ręce” 500 osób to zdecydowanie za mało – bo taki jeden z drugim powie, zę jakis oszołom sie przyplątał i „truje gitare”…
     Tam powinny masy tych posłów molestować!!

     Co innego jak pójdzie się z jakimiś sensownie przygotowanymi informacjami czy materiałami i taki już przygotował stopnop.pl, a Ty z czym ludzi wysyłasz?
     Z gołą gębą?

    • czytelnicy@
     Można przy okazji ,prześledzić techniką rozwadniania tematu.
     Klasyczna zagrywka agentów wpływu w internecie.
     Pomiędzy ważne wypowiedzi,pakuje się takie miałkie rozmówki.
     żeby przypadkowy czytelnik zmęczył się na sam widok strony,i nie trafił na to co ważne.Ci „panowie „,nie pierwszy raz wraz z zespołem stosują tą sztuczkę.
     Kto ma oczy ,widzi….
     Minusy proszę.

    • hjk

     jeszcze powiedz,jakie tematy ‚usiłujemy’ rozmyć…
     I które to są ważne – twoje o El Hierro?

     Średnio inteligentny czytelnik sam sobie znajdzie wązne albo przeskoczy nad nieważnymi dla niego, nieprawdaż?

    • Nawet linka szkodniku do stopnop.pl wstawiasz tak ,
     żeby ktoś czasem nie kliknął.
     Stara sztuczka ,

    • hjk

     bo raz ze mi się nie chce, a dwa uważam, ze link można skopiować i wkleić, albo kliknąć prawym klawiszem myszy i wywołac, a niekoniecznie klikac

    • Skończ te szczurze popiskiwania.
     Jak ty sobie w lustro patrzysz przy goleniu.?
     Acha ,brodozarost,no tak ,ostatnio modne w pewnych kręgach.

    • hjk

     O bezsensie tej roboty świadczy takze to, ze gdzies na blogach mozna było spotkac gotowe listy majlingowe do posłów i nalezało tylko odpowiednio sformułować treść listu – taki list był a propos głosowań nad przyjęciem ustawy o nasiennictwie związanej z GMO – wysiliłem się i wysłałem chyba 5 takich listów, bo poczta nie chciała wysłac do 460 adresów 😉
     nawet z kilkanaście majli zwrotnych uzyskałem.

     Myślę, ze zrobiło to może tak z kilkadziesiąt osób, choć dokładnienie wiem…

     Zamiast wiec zajmować się bezsensownymi czynnościami sformułowałbyś jakiś sensowny list ze swoim zespołem w tej sprawie, a stopnop by dał te materiały do załącznika – o ile juz czegoś takiego nie zrobili z tym majlingiem do posłów…

    • Peryskop

     http://stopnop.pl/ otwiera stronę główną:
     Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”

    • zenobiusz on 1 lipca 2012 at 02:25 said:
     Szkodliwy osobniku.
     Porównaj sobie czytelność zmyły którą wciskasz :
     http://stopnop.pl/

    • hjk

     czlowieku – jakiej zmyły ?!

    • Peryskop

     Mówi o „starszych sztuczkach” a sam niecne sztuczki Biust z zenory DEMONstruje wyzywając od szkodników, szczurków, satanistów, rybich ch…, wykastrowanych capów, bydlaków itd.

     Czy tak postępuje chrześcijanin za którego panoszący się na Monitorze ‚świętoszek’ fałszywie się podaje ?

     Megi, bądź łaskawa zapytać swojego proboszcza o rzucanie takich wyzwisk.

    • „zainicjowało ją stowarzyszenie “stopnop.pl” już z kilka miesięcy temu, jak nie więcej…”
     Proszę o linki,do relacji z rozmów z posłami.
     Kilka miesięcy powiadasz,….

    • hjk

     jakie relacje z posłami, jak tylko szukali ludzi chetnych do pójścia do posłów z materiałami, które przesyłali na życzenie.
     O co ci człowieku chodzi?!
     Że ta „wasza inicjatywa” nie jest „pierwsza bohaterska”?!?!?!

    • Peryskop

     „Odzyskać Polskę” – dla kogo odzyskać ?

     Rzekł Raw Szeszet w imieniu Rabbiego Elazara ben Azaria: Ten kto obmawia, i ten, kto słucha obmowy, ten, kto świadczy fałszywie przeciw drugiemu, godzien jest, aby go rzucić psom na pożarcie, jako przewidziano: Rzucicie go psu, i tuż obok powiedziano: Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści.

     Talmud, Pesachim 118

     Jak widać oszczercy i kłamcy są właściwie oceniani w różnych systemach religijnych, także w islamie, hinduizmie i buddyzmie.

     Tak, tak, to pod twoim adresem Biustku z zenory, za twoje kłamstwa i oszczerstwa.

     I po zacytowaniu urywka bez laminowania nie próbuj mnie teraz przesadzać z trepków buddysty w sandały talmudysty.

     A tu masz od Hamleta 2 pierwsze fotki z Wilna po 26 miesiącach wywoływania, bo w laboratorium utrwalacza im zabrakło:

     http://hamlet.salon24.pl/

     Ciekawe czy po odwołaniu spotkania z Polonią śp L.K. zdążyłby do Pragi na koktajl z Obamą gdyby nie kolizja …

    • hjk

     A tam może publicznie „zrugałby” Obamę za oddawanie Europy na pastwę Rosji i Niemiec, i byłby niekulturalny „skandal”?
     Czyżbyśmy mieli aż trójkę zamieszanych, a nie tylko „złą Rosję”??

    • Tola

     hjk -albo babami z jajami :)))

    • Tola

     HJK-to byl dodatek do obrzucania poslow jajami:)

    • hjk

     😉
     chyba wkleiło się tu gdzie nie trzeba…

    • hjk

     aaa, tylko ciekawe czy łatwiej by było wnieść same jaja czy baby 🙂
     jaj przynajmniej by bramka nie wykryła 😉

 • Jak informuje Polska Agencja Prasowa, epidemiolodzy zwrócili się do Sejmu z projektem zaniechania stosowania kar wobec rodziców, którzy nie zamierzają korzystać z darmowych i obowiązkowych szczepionek dla swoich dzieci. W chwili obecnej za niepoddanie swojego dziecka szczepionce, rodzicom grozi kara grzywny.

  W pierwszych dwóch latach życia dziecko szczepi się obowiązkowo na dziesięć zakaźnych chorób. Jeśli się tego nie zrobi, sanepid może ukarać jego opiekunów grzywną 1500 złotych. Pomimo grożących sankcji, w dalszym ciągu przybywa rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci. Ich zdaniem szczepienia są bolesne i osłabiają odporność dziecka, a także wywołują alergie i grożą powikłaniami. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w 2011 roku ponad trzy tysiące osób odmówiło obowiązkowych szczepień.

  Epidemiolodzy spotkali się z poparciem w sejmowej komisji zdrowia, która już w najbliższy czwartek zajmie się projektem ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych. Najprawdopodobniej kilku posłów komisji będzie starało się wnieść poprawkę znoszącą kary za unikanie szczepień.

  Źródło: Autonom.pl
  http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1667-komisja-zdrowia-zniesie-kary-za-nieszczepienie-dzieci

 • ALFA

  Za wszystko zapłaci klient
  Prowizje od płacenia kartą obciążają dziś sklep. Nie dość, że są drakońsko wysokie, to mogą spaść na klientów

  Resort finansów chce tak zmienić ustawę o usługach płatniczych, aby część prowizji za płacenie kartą ponosił klient – dowiedziała się „Rz”. To rewolucja – kupujący dowiadywałby się w sklepie, jaką opłatą zostanie obciążony. – Dzisiaj klient tak czy inaczej ponosi koszt takich prowizji, które są po prostu wliczane w cenę towaru czy usługi – mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Ministerstwa Finansów.
  http://www.ekonomia24.pl/artykul/706165,905589-Za-wszystko-zaplaci-klient.html

  • Myśląca

   Prosta akcja: wszyscy oddajemy karty kredytowe i banki szybko zmienia zdanie.
   Kilka miesiecy temu zrobilam to: pojechalam do banku i oswiadczylam, ze rezygnuje z kart i konta, bo nie bede placic zlodziejskich oplat. I natychmiast pojawila sie dyrektorka oddzialu informujac mnie, ze od tego miesiaca (a bylam ostatniego dnia) wszystko wlacznie z kontem mam za darmo. Konto zostawilam, a za karty i tak podziekowalam.

   To jest jedyna skuteczna metoda walki z tymi bandytami, bo taki Vincenty zawsze bedzie dbal o ich brzuchy i bez sentymentu wprowadzi kolejne haracze obciazajace nas.

   • hjk

    Miałem tak samo i wywalczyłem zwolnienie z opłat albo redukcję o 75%. Ale teraz rezygnuję, bo podnieśli opłaty od przelewów z karty o 100%, wiec nie ma sensu ich trzymać… No chyba, ze zgodzą się na 0 opłat za korzystanie, to kiedyś w nagłym przypadku moze się przydać.

    Na nich jest tylko własnie taka jak piszesz jedyna metoda – „z buta” i do widzenia 😉
    Albo niech dają jakieś przyzwoite warunki.

    Aczkolwiek po przeczytaniu artykułu o hakerach, którzy chronią banki, ale kiedyś moga przestać, okazało się, że taka karta to dynamit, bo moze się okazać, ze niby ty dokonałes kiedyś transakcji do wysokości limitu i bank powie, ze to Ty ich dokonałes i nie ma w tym śladów żadnej manipulacji…

  • Peryskop

   „Dzisiaj klient tak czy inaczej ponosi koszt takich prowizji, które są po prostu wliczane w cenę towaru czy usługi.”

   Czyli klienci płacący gotówką też są obciążani prowizją od płacenia kartą, chociaż jej nie użyli !

   • hjk

    ciekawe z tymi prowizjami – to totalne przegięcie, bo karciana chutzpa zasadniczo polega na tym, ze mało kto ma tyle dysycpliny, by spłacać te karty w pełnej wymaganej wysokości i ludzie wpedzają się w coraz większe długi, bo przestają kontrolować codzienne wypadki, mając kredyt zazwyczaj kilkukrotnie wiekszy niż miesięczny dochód. I wtedy płacą kosmiczne odsetki – aktualnie ok. 22% u nas. A nawet jak ktoś płaci regularnie, to zawsze mu się przydarzy nie zdążyć ew. chwilowo nie miec kasy, a wtedy juz odsetki lecą i dodatkowo płaci roczną opłatę za użytkowanie…

    Więc prowizje to zwykła pazerność…

 • theaspartam

  Po co PAŃSTWU dzieci?
  Można łatwo oszacować, że Polak, który zarabia średnią krajową, w ciągu 43 lat swojej pracy w formie różnych podatków i opłat płaci państwu aż 1,5 miliona złotych, czyli 75 procent swoich dochodów.
  http://www.bibula.com/?p=58114

  • hjk

   ciekawe, przydałby się jakis audyt, gdzie tak naprawdę trafiąją te wszystkie pieniądze i jaka „sprawność” mają różne „istytucje pożytku publicznego” które jakoby mają nam pomagać…
   czyli ile pieniędzy trafia do minfinu i gdzie znikają…

  • hjk

   moze to w ramach projektu „Wielkiego Izraela” gdzieś tak od chin po atlantyk przez cała afrykę płn…
   kiedyś o tym pisano…

  • hjk

   trza się logowac…

  • monitorpolski

   Izraelska propaganda antyirańska. Dobre komentarze pod filmem. Dlaczego Iran ma użyć bomby atomowej na Izrael, skoro to przecież ten ma cały arsenał?
   Nikt z normalnych ludzi w Izraelu nie chce wojny z Iranem, nawet b. szef Mossadu twierdzi, że atak na Iran byłby głupotą. Dlatego trzeba żydów zastraszyć, że atak wyprzedzający jest konieczny. Ale to chyba już nie działa, widać po ocenach i komentarzach.

   • Myśląca

    Czytalam niedawno, ze ponoc Izrael ma wiecej atomowki niz cale USA z Rosja razem wziete. Ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile straszenia.

 • Annah.

  Polecam „ciekawostki” o przygotowaniach do olimpiady w Londynie http://wolnemedia.net/prawo/200-000-trumien-na-olimpiade-w-londynie/

  • Annah.

   Komentarz pod artykułem.Szczerze mówiąc pierwszy raz się spotkałam z takim tłumaczeniem wyburzenia WTC, czy rzeczywiście tak się praktykuje?

   ARTUR 30.06.2012 12:28

   Jeśli coś ma się wydarzyć to materiał wybuchowy jest już w kanałach wyburzeniowych stadionu i innych obiektów .Każdy projekt większej budowli ma system wyburzeniowy i bez niego nie może powstać a efekty widzieliśmy przy wyburzeniu WTC .

   • hjk

    Możliwe, ze są dojścia do przygotowanych specjalnych miejsc, gdzie można umieścić potem ładunki bez jakiegoś mozolnego dowiercania sie. Ale nie sądzę, by w kazdym z góry były już umieszczone ładunki 😉

    • ARTUR

     @hjk.Nie napisałem że w każdym są umieszczone ładunki lecz każdy większy obiekt posiada kanały wyburzeniowe ,w przypadku likwidacji obiektu wsuwa się ładunki i niszczy jak np mosty ,wiadukty ,dworce ,płyty lotnisk ,nabrzeża przeładunkowe itp.oraz budynki strategiczne i wieżowce .WTC też musiało mieć taki system bo od niego zaczyna się budowę gdyż wyburzenie bez systemu może zniszczyć wiele innych budynków .

    • hjk

     O to mi własnie chodziło – każda budowla jest przewidziana na ileś tam lat i potem ze względów bezpieczeństwa trzeba ją wyburzyc, nadto mogą zajść jakieś wydarzenia typu pożar, trzesięnie ziemi, huragan, a wtedy trzeba to zrobic wcześniej.
     Pewnie o wiele łatwiej majac już jakies gotowe miejsca pod ładunki…
     W każdym razie ciekawa informacja, o tym nie wiedziałem.

    • Peryskop

     hjk, zgoda, że umieszczanie ładunków wybuchowych w fundamentach to wygląda niedorzeczność. Ale może coś w tym jest.

     Czy pamiętacie jak Marek przedstawił tu wersję – chyba Khazelova – właśnie takiego zawalenia wież WTC ?

     Z pobliskiej beczki.
     Kilka miesięcy temu natrafiłem w necie na dość szokujące doniesienie ze Szwajcarii o tym, jak mieszkańcy jakiegoś sporego miasta (Lucerna ?) zostali zbulwersowani przeciekiem informacji, że główne arterie w tym mieście są od lat podminowane ostrymi ładunkami wybuchowymi na wypadek inwazji lub innych wrogich działań siłowych.

     To pozornie wygląda na paranoję !

     Ale z drugiej strony trzeba się postawić w sytuację superbogatych, którzy mają pałace z dziełami sztuki wartymi dziesiątki milionów oraz banki, a w nich tony złota. Zatem chcą się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby.

     Żyjemy w takim podminowanym świecie i tego typu tendencje raczej będą się nasilać.

    • hjk

     ciekawe z ulicami w mieście czy np. moze i całą autostradą…
     Ale dziś inwazji można dokonać zrzucając skoczków i sprzęt, albo jadąc terenówką obok drogi… – ale fakt, „obok” tunelu juz sie jakoś nie przejedzie…

     A co do zlota i in. to pewnie to dośc sensowna strategia, by w razie czego wysadzić skarbiec tak, by pokryły go tony gruzu, a w dodatku moze i z okolicznych budynków…

  • monitorpolski

   Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być zupełnie inne. Być może chodzi o zdyskredytowanie caego ruchu alternatywnego jako „chorych paranoików”.

   Trumien nie ma, dopóki nie będzie dowodu na ich istnienie. Po coś ten facet puścił tę informację. Ja w to nie wierzę. Owszem, jest bardzo rozbudowana ochrona, 50 tys policjantów, działa na dachach, drony … ale to wszystko ma swoje uzasadnienie.

   Do zamachu nie dojdzie, bo zostanie odkryty w zalążkach. A po udanej Olimpiadzie przystąpią do ataku na wolność słowa, bo to jest dla nich znacznie groźniejsze niż ruch oporu.

   Jeśli chodzi o zamach, to może faktycznie mieć miejsce, ale nie jako stricte zamach, lecz jako wybuch pandemii. To co mówiła Jane Burgrmeister. Wtedy wojsko nie będzie interweniować, ale zaczną się szczepienia.
   Dla mnie to nieco wybujały scenariusz, ale trzeba to też założyć.

   Bomby atomowej nie będzie, bo Rotszyldzi nie rozwalą przecież swojego centrum.

   • hjk

    Już kiedyś była tu mowa na blogu o „paskudzeniu własnego gniazda” i wyszło, ze takei coś ich nie zatrzyma, a poza tym siedzibę juz mogli dawn przenieść, choćby ze względów bezpieczeństwa albo jest ona rozproszona…

    Moze być jak z WTC, ze przy okazji pozbyli sie problemów z azbestem, tak i tu cała dzielnicę „przebudują”…

    • hjk

     jak już puściłem, przyszło mi na myśl to;
     jaka „ciekawa” zbiezność – przeciez też mówimy o „wybuchu” epidemii, nawet anglicy maja słowo „outbreak” ciekawe, co to znaczy dokładnie ten „ałttbrejk”?

   • ARTUR

    @ monitor .Z tą bombą atomową to jest nie tak .Nie ma już głowic atomowych w najstarszych silosach gdyż niszczyły wszystko ,ostatnie montowane głowice były neutronowe a jeśli obecnie trzeba zawiązać komisję do ustalenia nazewnictwa nowych technik masowej zagłady to można się tylko domyslać jak zaawansowana jest technologia .Prawdopodobnie najnowsze zabijają antymaterią gdyż opanowano system ograniczania zasięgu rażenia i odpowiedniego typu antymaterii.

    • hjk

     To ciekawe – czyżby wykryto reakcje rozszczepiania dające w wyniku antycząstki?
     Ale te natychmiast by uległy anihilacji w kontakcie choćby z powietrzem, wiec faktycznie jak mówisz ich zasiąg byłby bardzo mocno ograniczony, choć w wyniku ich anihilacji powstawałyby spore ilosci promieniowania we wszelkich zakresach zamiast klasycznych grzybów czy fal uderzeniowych…
     W takim razie elektrownie at musiałyby być przestawione na inny rodzaj produkowanego materiału do bomb – moze fuku „za karę” wyleciała w powietrze, bo zaczęli kombinować z tymi nowymi technologiami?

    • ARTUR

     @hjk.W latach 80 odkryto chmury antymaterii w obrębie Ziemi ,nie powodowały żadnych drastycznych zmian czy też anihilacji ,więc znaleziono idealny produkt który po modyfikacji można zastosować jako broń .Fuku ? Trudno zgadnąć czemu nie przerobiono zużytych prętów ,możliwe że ich likwidacja jest tak droga że gospodarka Japonii musiałaby zostać oddana za taką usługę.

    • Peryskop

     ARTUR, czy dasz wiarygodnego linka do rewelacji dot. antymaterii, proszę ?

     Jest sporo s-f w tej dziedzinie. I niewiele wiarygodnych rezultatów praktycznych. W cyklotronach przy zaangażowaniu ogromnych energii wytwarza się nieco anty-cząstek, ale bilans energetyczny był jak dotąd ujemny.

     Czy dokonano jakiegoś rewelacyjnego wynalazku ?

     A kłopoty ze składowaniem głowic nuklearnych są dość dobrze znane.

     Także krążą opowieści jakoby opracowano sposoby zdalnego detonowania takich głowic, np w silosie. Jeśli to prawda, to mocarstwa „grzybkowe” mogą się budzić z upojnego snu…

    • ARTUR

     @Peryskop.O zdalnej detonacji głowic zapomnij bo tam nie ma głowic atomowych .Nie mogę dać linka do informacji gdyż to moja informacja na podstawie analizy różnych słów i drobnych faktów zbieranych w ciągu wielu lat .Pojedyncze wydarzenie jest publikowane jako odkrycie lub incydent bez znaczenia a po jakimś czasie połączenie różnych faktów daje obraz sytuacji który nie pojawia się w całości gdyż jest utajniony .Przykład gospodarczy :II połowa roku będzie sprzyjała podwyżce cen miedzi .Wiem o tym od póznej jesieni ubiegłego roku gdyż ogłoszono że Zderzacz Hadronu będzie zatrzymany do remontu ,a w czasie remontu zwiększają moc ,wymieniają cewki .Po awarii przy uruchomieniu zderzacza wymieniano cewkę i cena miedzi wzrosła z dnia na dzień .

 • theaspartam

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/67106,ssanie-krwistego-fallusa
  I do czego doprowadza schizofrenia religijna?

   • Myśląca

    Pery@SKOP WYSTARCZY …to nie ten portal 🙂
    Tak co minute bedziesz wrzucal to samo?

    • A niech że sobie popularyzuje obrzezanie,jak już
     ciekawą formę przyjęli,żeby się medialnie przebić.

    • hjk

     Na ten temat mówił też zbity gen. Konstanaty Pietrow w wykładzie, ktory być moze jest dostępny jeszcze na YT.
     Chodzi o dalekosiężny wpływ na psychikę tego typu traumy u niemowlaka…

    • No tak,u P@S widać to jak na dłoni.

    • hjk

     Zeno, 5 żenadka !!

     Ale widzę, ze powyżej trochę się pospieszyłem z wpisem, powtarzam tu:

     „“Jednak w starożytności, gdy obrzezanie było praktykowane przez Egipcjan, to takie praktyki kultu fallusa były zdecydowanie odrzucane przez Greków i Rzymian, którzy wierzyli, że jest to praktyka poniżająca godność człowieka, a utrata napletka traktowali jako bezmyślne okaleczanie.”

     Jest to ciekawa sprawa, bo na tym przykładzie widzimy, jak w życie Izraelitów weszły pewne obce zwyczaje, którymi “zakazili się” w czasie pobytu w Egipcie.
     A niektóre z nich nie były tak banalne, ale całkiem poważne. Pojawiały się głosy, ze w zasadzie cała kultura Izraelitów była jakąś mustacją egipskiej, bo ten lud koczowniczy miał tylko śladowe ilości własnej i dopiero będąc w Egipcie jakoś sie ucywilizowali.

     Późniejsi prorocy mieli z tym wiele problemów, bo pewne rzeczy, jak magia czy “czczenie obcych bogów”, czyli bałwochwalstwo były tępione przez samego Boga, czego śladem jest 1 przykazanie…”

    • A nie mówiłem,
     że popularyzacja obrzezania
     to ich nowe zlecenie.???
     Każdy pretekst dobry.

    • hjk

     Kolejna żenadka 😉

 • theaspartam

  Kopiować,rozpowszechniać,przesyłać linki, nie możemy na to pozwolić!
  Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich!
  http://www.youtube.com/watch?v=RKCK0xJE4Jo&feature=plcp

  • glos rozsadku

   Obowiazkowo to nalezy umrzec lub ZEZSRAC SIE !
   NIE PANIKUJ,tyulko BRON SIE,NIE BADZ BARANEM CZY OWCA !!!

   • hjk

    2. Konsultacje społeczne
    Projekt regulacji zostanie przekazany do zaopiniowania:
    ….
    25) Sekretariatowi Ochrony Zdrowia Komisji Krajowej − NSZZ „Solidarność”,
    26) Ogólnopolskiemu Porozumieniu Związków Zawodowych,

    Myślę, ze tam tylko można coś uzyskać, wszystko inne jest chyba bez szans, bo związane z establiszmentem medycznym, ktory chodzi na pasku big-farmy…

 • Ssanie krwistego fallusa.
  http://poloniae.nowyekran.pl/post/67106,ssanie-krwistego-fallusa
  Uwaga nie mogę zalogować się na Nowy Ekran !

  • Peryskop

   Panie Rafale, dzięki za artykuł aktualny.
   Tu uzupełnienie tematyki dla dociekliwszych:

   http://www.monitor-polski.pl/wolna-dyskusja-11-27-czerwca-2012/#comment-8865

   • Myśląca

    Widac, ze najbardziej dociekliwym w tym temacie jestes TY @P -tylko dlaczego tak bardzo interesuja Cie obrzezane fallusy?

    • Uraz z dzieciństwa???

    • Peryskop

     Twojego, o czym świadczą wyjawiane tu co raz koszmary o kastracji.

     Poszło za ostro ?

     A wtedy rzeczywiście superglue nie było 🙁

    • mi461

     😀 😀 ha ha ha widocznie go to „kreci”….
     jak ktos tak bardzo jest tym zainteresowany co stoi na przeszkodzie?

     nie musi byc pejsaty zeby zrobic „laleczke” – moze wroci vigor ?

    • mi461

     to odp: do myslacej

    • Myśląca

     Domyslilam sie 🙂 Glodnemu chleb (laleczka) na mysli 🙂

    • Peryskop

     Interesuje mnie wszystko co ma związek ze zdrowiem.

     Tu coś dla ciebie:

     New warning on ‚perfect vaginas’

     http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8352711.stm

    • Myśląca

     Pery@SKOP
     Nie okaleczam wlasnego ciala -zbyt duzy mam do niego szacunek i milosc.

    • mi461

     ten wpis dany byl po mim komentarzu

     mi461 on 29 czerwca 2012 at 00:38 said:

     w Kanadzie kazdego chlopczyka urodzonego w szpitalu obrzezaja, to wlasnie dla celow higieniczno-zdrowotnych.

     Chyba wiedza ze rod meski nie lubi sie “podmywac” za czesto HA

     teraz znow przytyk @P do New warning on ‘perfect vaginas’

     te narzad panie @P jest zawzze PERFEKT az do smierci.
     nie znasz przyslowia „dluzej dolka niz kolka” ? sa jeszcze inne 😀

     ale cie to boli ja nie moge ….ha ha ha ha ha niebieskie tabl moga pomoc ale podobno nie zawsze 😀

    • mi461

     to do @MYSLACEJ jest

     znow szedl zle komentarz

     a ty @peryskop daj sobie na wstrzymanie

     bo sie ostatnio rozhulales za bardzo 😀

     w wiekszosci nie czytam co piszesz

     od „pewnego” czasu straciles WIARYGODOSC swoimi „wywodami” i
     niestety ale ZLOSLIWOSCIAMI

     popieram MYSLACA to „babka z jajami”.

     tak trzymaj myslaca 😀 😀

    • Peryskop

     Milena dzięki za wyznania.
     Dają sporo do myślenia.

     Cieszę się że wreszcie znalazłaś swoją “babkę z jajami”. Lepiej późno niż wcale.

     Życzę mniej pomylonych postów 😀

    • hjk

     hahaha, dobre
     można się tu i pośmiać na blogu 😉

    • Myśląca

     Smiech to zdrowie, a i zyczliwosci fundament 🙂

    • hjk

     No własnie, choć problemy w wiekszości poważne, to jakieś humorystyczne ujęcie czy „cięta riposta” mogą być jakaś odskocznią, by się do końca nie zasmucać 😉

    • mi461

     sorry peryskop,
     ale niestety nie da sie ciebie czytac zrobiles sie OKROPNY
     wole „babke z jajami” niz faceta bez jaj ktory mysli ciagle ze je ma,:D i wyzywa sie w innych dziedzinach.

    • Myśląca

     W tym problem, ze jak sie kogutowi przytnie „pioropusz”, to zaczyna niewiesciec i pieje cieniutkim glosikiem …
     A niebieskie tabletki nie kazdego stawiaja na bacznosc 🙂

    • mi461

     pomylone posty – to techniczna sprawa

     a nawiasem mowiac to zawsze bylam i jestem za kims kto ma wiecej cywilnej odwagi
     i do mowienia prawdy bez wzgledu czy to facet z .. czy babka z …
     a nienawiedze „klakierstwa”

     Jasne ze lepiej pozno niz wcale wiedziec kto sie kryje pod tak kiedys lubianym @P

     No more comments
     END this subject @P

    • Peryskop

     Mi, może się mylę ale chyba jak na razie najciekawszym Twoim wpisem merytorycznym tu na Monitorze Polskim były szczegóły opóźnionej przesyłki dwóch par dżinsów do Londynu.

     Czy pociągniesz ten fascynujący wątek ?

     Może do spółki z My@lącą „z jajami” ?

     Domyślam się że jesteś zdegustowana polemiką z Zeno-biustem. Ja również, ale draństwa nie można puszczać płazem. Spójrz proszę na jego usilne próby zdyskredytowania Jane i odzywki do Marka.

     A jak Ci już przejdzie i ochłoniesz, to wracaj do nas. Bardzo mi się podobał Twój apel w sprawie petycji.

    • „Spójrz proszę na jego usilne próby zdyskredytowania Jane i odzywki do Marka.”
     Ciekawe,ja wyłącznie merytorycznie wyrażam swoje wątpliwości,czemu towarzyszy,wysyp dialogów na cztery nogi P@S,and company,
     a z Markiem ,różnimy się poglądami politycznymi.
     To jak widać zabronione.
     Okazuje się że NAD ADMIN,bloga wyprasza sobie takie wpisy,i właśnie powiększył swoją kolekcję niemile widzianych czytelniczek.
     Jakież musi być jego cierpienie,że nie może moderować.
     Ale tak ko jest,albo rząd”dusz”,albo realna władza.

    • mi461

     Zenon ja juz nie moge go zrozumiec cos w niego wstapilo, jego EGO obroslo w piorka.
     Widze to i mnie trafia, liczy sie JEGO ZDANIE bo on jest najmadrzejszy chce kierowac calym blogiem -> nawet Markiem.

     Niech zalozy bloga, ma czasu, az za duzo.
     Rozladuje swoje emocje i rozterki.
     Mial duzo dobrych wpisow i dyskusji ale zapadl na narcyzia chorobe.

     Wyploszyl wielu blogowicziw sam wiesz lepiej, bo nikt nie chce wejsc z nim dyskusje i konflikt.
     Teraz jedynie co mu dobrze idzie to „bicie piany” i osmieszanie, ale sam sie w ten sposob odkrywa i obnaza. Nie jeden zobaczyl jego prawdziwa twarz.

     Pozdrawiam 😀

    • Myśląca

     Pery@SKOP
     Myslaca jaja ma w lodowce -a na dodatek wiecej niz dwa, ale w przeciwienstwie do Ciebie potrafie porozmawiac takze na temat „dwóch par dżinsów” -bo na ten temat tez mozna napisac doktorat, a nawet zrobic habilitacje. Ty natomiast potrafilbys rozwodzic sie nad tymi dwoma pojeciami (doktorat i habilitacja), ale na temat sportowych spodni nie mialbys nic do powiedzenia. Dostrzegasz ten niuans?

    • hjk

     kolejna żenadka Zeno, chyba już trzecia w tym wpisie, przechodzisz samego siebie 🙁

    • hjk

     Sorki, kolejna żenadka Zeno, chyba już trzecia w tym wpisie, przechodzisz samego siebie 🙁

    • mi461

     wiesz co ? jestes beznadziejny.
     Wiesz ze pytalam o kontakt na poczte w UK.
     Szczerosc niepoplaca z takimi jak ty.
     mIalam cie za fajnego faceta ale okazujesz sie … nie nazwe cie wiesz?

     A ty swoje frustracje wyladowujesz na blogu czepiajac sie kazdego.
     Ja moglabym ci tez cos odpisac czym sie wydales na forum !!!
     ale jestem na tyle wporzadku babka ze nie bede ci wywlekac tego nie tu
     bo moze byc nieprzyjemnie, a to nie forum na dokopaniu sobie ale ten blog ma inne przeznaczenie.
     Masz problem z soba? powiezialam wez niebieska tabletkle moze ci pomoze wyrownac ta zla energie jaka kipisz .

     Nie zycze sobie zebys sie wpisywal pod moimi wpisami ! OK?

     pobaw sie takimi docinkami z „kaczkami z twojej paczki” jak pisal Zenon.

     Masz DUZY PROBLEM z soba i radze ci isc do psychologa a nawet … dalej ;).

     A jak ciebie tylko „spodnie” zainteresowaly to tez daje cos do myslenia
     moze jednak skorzystasz z porady specjalistow co?

     End of discussion.

    • mi461

     do zlosliwca @P

    • mi461@
     „mialam cie za fajnego faceta ale okazujesz sie … nie nazwe cie wiesz?”
     Kobiecie nie wypada.
     „Słowo pochodzące od wyrażenia używanego w staropolszczyźnie. …..Często błędnie interpretowana pisownia oraz pochodzenie tego wyrazu.”
     http://www.miejski.pl/slowo-Chuj

    • Myśląca

     Zenobiuszu, prosze nie sugeruj nawet takich okreslen, jak w tym linku ponizej.
     Moim zdaniem Pery@SKOP absolutnie nie zasluguje na takie okreslenie, On jedynie troszeczke sie „zapedzil”, ale jestem przekonana, ze przemysli to i nadal bedzie z nami dysputowal, ale na poziomie ludzi cywilizowanych, wszak wiedzy nie mozna @P odebrac.

    • Myśląca

     @mi461
     Dzieki, ale z tymi „jajami” to przesadziles, obejrzalam sie dokladnie … i jedyne jaja jakie znalazlam, to w lodowce 🙂 Ufff … ulzylo mi 🙂

    • mi461

     😀 😀 no i mi sie dostalo juz za to.
     Lubie ludzi co wala prosto z mostu co mysla i nie boja sie bronic swojego zdania.
     Nawet jeseli jest to twardy przeciwnik 😉

     pozdrawiam i przepraszam za „..” ale tak wyszlo 😉

     Mam nadzieje ze polaczymy sie wszyscy wspolnie i niebedziemy juz pisac przeciw sobie
     ale o tym co dobre dla naszego kraju i Polakow.

     MP jest zrodlem wszystkich informacji i musimy przekazywac prawde zeby nie pozwolic na dalsze oglupianie ludzi ale otwierac im oczy.

    • Myśląca

     @Mi nie masz za co przepraszac, te „jaja” to wlasciwie komplement, wiec tym bardziej mi milo.
     Ja tez mam nadzieje, ze w koncu WSZYSCY zaczniemy grac do jednej bramki, a przede wszystkim szanowac sie pomimo roznic, w mysl: Roznijmy sie ladnie, jezeli juz nie da sie pieknie. Przeciez „gramy” o PL i nasze w niej zycie.
     Pozdrawiam 🙂

    • mi461

     MASZ racje w 100%
     Chcemy lepszej Polski zeby ludzie po studiach wkladali swoja wiedze w rozwoj kraju nie musieli uciekac „za chlebem”.
     Razem walczymy (nie zaleznie gdzie jestesmy) o lepsza Polske i zeby Polakom zylo sie lepiej i godniej bo Ojczyzna jest tylko jedna.

    • Dajcie mu dziewczyny spokój,on co dzień ma taką traumę,
     że i tak ,zuch ,że jeszcze się odzywa w necie.

     http://www.youtube.com/watch?v=juqGSTEmSLw&feature=player_embedded#!

    • mi461

     😀 😀 😀 no dajesz Zenek dajesz …

    • Peryskop

     Biust – wprowadzasz tu poziom z zenory.
     Już nie trzeba tam do ciebie przeskakiwać, wszystkie swoje faworyty przyniosłeś.

     Dobrze, że wpasowałeś się w gust Mi. Ma już kobitę „z jajami”, a teraz coś na deser 😀

     Jeśli musicie jeszcze to trudno, ale wasze rekwizyty i komentarze świadczą o was.

    • glos rozsadku on 30 czerwca 2012 at 12:48 said:

     Obowiazkowo to nalezy umrzec lub ZEZSRAC SIE !
     NIE PANIKUJ,tyulko BRON SIE,NIE BADZ BARANEM(tym bardziej SKOPEM) CZY OWCA !!!

    • hjk

     Zeno, już 4 żenadka pod jednym tematem na blogu – absolutny rekord 🙁

    • mi461

     no wlasnie swiadcza o tobie i az za bardzo.
     A Zenon mnie zna od dawna jeszcze cie tu nie bylo, wiec utnij te zlosliwosci „narcyzie”
     Tak, czasem wiecej rozumu i inteligencji ma „baba z jajami”
     niz facet co mysli ze ma jaja a ma tylko pusta torbe i tu jest pies pogrzebany.

     Masz czego chciales – sam sie prosiles.

     przepraszam Was za to – Marku Ciebie tez.

    • hjk

     wracam na koniec tych żenujących pyskówek do tematu:

     „Jednak w starożytności, gdy obrzezanie było praktykowane przez Egipcjan, to takie praktyki kultu fallusa były zdecydowanie odrzucane przez Greków i Rzymian, którzy wierzyli, że jest to praktyka poniżająca godność człowieka, a utrata napletka traktowali jako bezmyślne okaleczanie.”

     Jest to ciekawa sprawa, bo na tym przykładzie widzimy, jak w życie Izraelitów weszły pewne obce zwyczaje, którymi „zakazili się” w czasie pobytu w Egipcie.
     A niektóre z nich nie były tak banalne, ale całkiem poważne. Pojawiały się głosy, ze w zasadzie cała kultura Izraelitów była jakąś mustacją egipskiej, bo ten lud koczowniczy miał tylko śladowe ilości własnej i dopiero będąc w Egipcie jakoś sie ucywilizowali.

     Późniejsi prorocy mieli z tym wiele problemów, bo pewne rzeczy, jak magia czy „czczenie obcych bogów”, czyli bałwochwalstwo były tępione przez samego Boga, czego śladem jest 1 przykazanie…

    • A nie mówiłem,
     że popularyzacja obrzezania
     to ich nowe zlecenie.??? 🙂

    • mi461

     😀 😀 😀 moze chca do „raju” i po tym ich poznacie 😉

    • Myśląca

     No skoro juz obrzezanie i kult fallusa staly sie tematen nr 1 dnia dzisiejszego choc -moim skromnym zdaniem sa wazniejsze tematy -to niemalze kazda kultura ma jakies zapozyczenia od wczesniejszych (z roznych naturalnie powodow).

     Zydzi uwazaja, ze sa „Narodem Wybranym” wobec czego cos musialo ich wyrozniac. Mozliwe, ze wlasnie owo zapozyczone obrzezanie uznali za ten wyroznik, ktory mialby potwierdzac ich niezwyklosc i nadali temu wymiar rytualn-religijny.

     Ale to moje luzne przemyslenia, bo nigdy nie zglebialam tego tematu.

    • Tola

     Zeno – no ciekawe rzeczy ogaldasz

    • Tola@
     Naucz się wklejać odpowiedzi,
     bo wychodzi z nich
     żałosne pitolenie
     nie na temat.

    • Tola

     Zeno- tu musze ci przyznac racje-to ty jestes mistrzec wklejek i przeklejek i wcale nie chce ci w tym dorownac
     Ha,ha,ha

  • glos rozsadku

   Nie tylko TY nie mozesz sie zalogowac tam gdzie spotyka sie prawde ,bo innym nawet komputery uszkadzaja czy wylanczaja.
   Taki juz ten swiat,ze zlo zwycieza !
   Ale nadejdzie boj ostatni !!!

 • An

  Przepraszam ,że tak wyskoczyłam nie w temacie aktualnym ,ale czytam ten blog jak tylko powstał i to jest mój wniosek po tym wszystkim czego się dowiedziałam od Was wszystkich.Dziękuję za to, po prostu dodaliście mi pewności i odwagi pomimo ze nie za bardzo się orientowałam w różnych zawiłosciach politycznych i niektóre tutaj przeczytane mądrości, wnioski i nowosci mną wstrząsnęły.Pozytywnie.

 • An

  Witam . Jest takie stare ukraińskie przysłowie „Kiedy powiewa sztandar ,rozum mieści się w trąbie.” Tak sobie pomyslałam, że u nas sytuacja trudna wyjątkowo, bo nam od długiego już czasu grają dwie trąby; jedna ze wschodu a druga z zachodu. A coby nie było za łatwo, to w środku jeszcze bimbają dzwony uruchamiane przez dzwonników co też mają swoje interesiki.Ja dla siebie nie znam innej rady jak nie dać pozwolenia na zmuszanie mnie do życia wbrew potrzebom własnego serca i wskazaniom własnego zdrowego rozsądku.

 • Jony

  TEGO NALEŻAŁO OCZEKIWAĆ. PUTIN: „O IRAN ZATROSZCZY SIĘ IZRAEL”
  „Nie martwcie się z powodu Iranu, o niego zatroszczy się Izrael”- przytacza były premier hiszpański słowa obecnego prezydenta Rosji, Władimira Putina, wypowiedziane parę lat temu do Aznara. Aznar występując w środę w jerozolimskim Centrum Spraw Publicznych i opowiadając o swoim spotkaniu w 2002 roku z Najwyższym Przywódcą Iranu, Ali Chameneim, poinformował, że słowa Putina padły w odpowiedzi na prośbę o powstrzymanie się od sprzedaży Iranowi przeciwlotniczych rakiet S-300.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/05/17/tego-nalezalo-oczekiwac-putin-o-iran-zatroszczy-sie-izrael/

  • glos rozsadku

   Po co sie pchac w semickie problemy,niech je sobie sami rozwiazuja .
   MY POLACY ROZWIAZUJMY PROBLEMY POLSKIE !

   Pytanie tylko co sie z Polakami stalo – niby jest i duzo a do dzialan malo !!!

   • hjk

    Hmmm, ale czy Iranczycy to też semici?

    • Myśląca

     @hjk: tez bym chciala wiedziec, ale nie mam odwagi zapytac Pery@SKOPa -na pewno wie. Moze Ty go podpytasz? 🙂 Nie zartuje 🙂

    • hjk

     ale o co mam spytać, bo chyba Ci sie wkleił wpis nie tu gdzie trzeba i czemu sama go nie spytasz, wszak czytuje bloga i moze odpowie?

    • Myśląca

     czy Iranczycy to też semici?

    • felicyta

     @czy Iranczycy to też semici?

     -tak semici i wychodzi na to, ze pejsate najwiecej bija sie miedzy soba

    • Myśląca

     @felicyta
     Dziekuje, ze odpowiedzialas. W takim razie wychodzi na to, ze „Wojna Polsko-Polska” nie jest wylacznie nasza specjalnoscia 🙂

    • Oh! jak ja lubie Myśląca

     „………..nie oczekuj ze wszystko bedzie podane na tacy … to nie TVN 24 „

    • Myśląca

     @Oh! jak ja lubie Myśląca -kimkolwiek jestes, to milo, ze lubisz Myslaca, ale z tego powodu nie musisz ukrywac sie pod przybranym nickiem 🙂 Chyba, ze lubienie Myslacej jest przestepstwem i jest karalne

     Masz racje, to z pewnoscia nie jest TVN 24, choc i tam od czasu do czasu zdarzaja sie bywac osoby, ktore potrafia zainspirowac do myslenia, bez podawania gotowych i wygodnych „prawd”.

   • Jony

    Polska jest problemem semitów.

  • hjk

   Jak to prawda, to przehandlowali i Iran z Rosją, podobnie jak z Libią było – ciekawe tylko, co na to Chiny…?

   • iHe

    Hmm chyba ustanawiają zasady gry,walimy z bombek typu 100 Hiroshim w jednej nie więcej i nie częściej niż raz na dzień..Nazywamy to chirurgicznym uderzeniem i puszczamy naokrągła w massmediowych prostytutkach..

    Każdą atomówke nazywamy depleted uranium /plutonium/etc,ważne żeby ludziom utrwalił się w głowach wyraz „depleted”

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-beda-przewodniczyc-rozmowom-ws-definicji-nuk,1,5176075,wiadomosc.html

    „..
    Oczekuje się, że grupa robocza USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji i Chin rozpocznie latem negocjacje, dotyczące słownictwa nuklearnego, co jest niezbędnym warunkiem rozszerzenia zakresu rozmów rozbrojeniowych.

    Jak wskazują analitycy, spośród pięciu mocarstw atomowych będących stronami układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (skrót nazwy angielskiej NPT) Chiny są najbardziej powściągliwe w udzielaniu informacji na temat swego arsenału nuklearnego i doktryny jego wykorzystania, jak też swoich zasobów materiałów rozszczepialnych.

    O powierzeniu Chinom przewodnictwa rozmów w sprawie terminologii poinformowano w komunikacie wydanym w piątek po trzydniowych obradach pięciu tzw. pierwotnych mocarstw nuklearnych, zwanych inaczej grupą P5.”

    Interesująca koincydencja czasowa takich frazeologicznych spotkań znanych grzybiarzy..
    Uwaga ciężki humor:
    http://demotywatory.pl/375321/Jeden-magiczny-grzybek
    http://demotywatory.com/6997

    Stare ale jare:
    http://kossobor.nowyekran.pl/post/50114,masakra-to-chirurgiczne-uderzenia-z-powietrza
    http://demotywatory.com/1958

    • Peryskop

     iHe, czy ta konferencja nuklearno-semantyczna nie świadczy o kryzysie wzajemnego zaufania w gronie gigantów grzybkowych ?

     Nie dziwię się temu pomieszaniu pojęć jeśli politycy oraz ich przedłużacze medialni opanowali sztukę żonglerki słownej do perfekcji.

     – Panie generale, czy to BOMBA na nas leci ?
     – Nie, to tylko rozszczepiacz łańcuszkowy.

  • rob

   @Jony jak zauważyłeś Świat się zmienia i może nie wszystkim jest po drodze… z „Islamem”

 • Jony

  I jak zwykle na tym blogu widzimy tylko chwalenie putina a niema np wzmianki o tym że PUTIN I BERL LAZAR MODLILI SIĘ POD „ŚCIANĄ PŁACZU” ZA ROSJĘ I O BUDOWĘ „TRZECIEJ ŚWIĄTYNI”

  Nagranie z tej pięknej szopki:
  http://www.youtube.com/watch?v=V0a5LvQcjBA&feature=player_embedded

  więcej na ten temat: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/27/putin-i-berl-lazar-modlili-sie-pod-sciana-placzu-za-rosje-i-o-budowe-trzeciej-swiatyni-2/

  ___________________________________________________________________________________________
  Obecnie NATO i sojusznicy gromadzą wojska wokół syrii a rosja milczy, jak zwykle ten blog zajmuje się tylko chwaleniem putina co wskazuje albo na totalną głupotę prowadzącego albo rosyjską agenturę.

  • Jony

   Netanyahu mówi, że Rosja i Izrael są tego samego zdania w sprawie irańskiego zagrożenia
   Premier Netanyahu oświadczył w poniedziałek, że on i będący z wizytą w Izraelu Władymir Putin, dostrzegają zagrożenia zawarte w irańskim programie broni nuklearnej.

   Więcej: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/06/25/netanyahu-mowi-ze-rosja-i-izrael-sa-tego-samego-zdania-w-sprawie-iranskiego-zagrozenia-12-2/

   Teraz dokładnie widać jak ten blog jest proputinowski i nierzetelny.

   • Jony

    Rosja zwraca irańską przedpłatę wskutek zerwania kontraktu na dostawę S-300
    TEHERAN (FNA)- irański urzędnik wyższego szczebla poinformował we wtorek, że Moskwa zwróciła Iranowi przedpłatę wraz z należnymi odsetkami wskutek odmowy dostarczenia systemów obrony przeciwlotniczej S-300, które miały znaleźć się w Iranie na podstawie umowy dwustronnej wiążącej te dwa kraje.

    stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/05/29/rosja-zwraca-iranska-przedplate-wskutek-zerwania-kontraktu-na-dostawe-s-300/

    • hjk

     Natomiast z tymi s-300 to faktycznie już od dawna się mówiło, ze Rosja ma im je dostarczyć i widac Izrael czy USA jakoś tam na nich to wymogli…

     No chyba ze już dawno sa dostarczone s-400…

    • Jony

     tam już są s8000 buhahaha

    • monitorpolski

     Jony, przestań bo zakrawa to na paranoję. Już jestem prędzej gotów uwierzyć uczciwemu żydowi niż anonimowi podpisującemu się pod stopsyjonizmowi. Owszem, wiele artykułów macie dobrych, ale czy właśnie nie o to chodzi – o to jedno zadanie: zniszczyć Putina.

    • Jony

     ile ci dają monitor za pisanie tych bzdur o putinie? Czy robisz to z własnej nie przymuszonej głupoty.

   • Peryskop

    Jony, czytałeś Isreala Shamira ze zrozumieniem ?

    Czy znalazłeś gdzieś info jakie jest zdanie w sprawie „irańskiego zagrożenia” wyrażone przez oficjalnych przedstawicieli Rosji, a nie Izraela ?

    Czy nie zwróciłeś uwagi, że Bibi dość często „rozmija się z prawdą”, a wiele rezolucji ONZ dotyczących relacji z sąsiadami pozostaje niezrealizowanych ?

    Czy zwróciłeś uwagę, że w tych dniach zostało także jednostronnie złamane porozumienie z Camp David, za którego osiągnięcie przyznano nagrody pokojowe Nobla ?

    OTO

    • hjk

     @Jony: „Obecnie NATO i sojusznicy gromadzą wojska wokół syrii a rosja milczy, ”

     Nie rozumiem, dlaczego ma coś mówić? czy Rosja ma w Syrii jakieś interesy?
     Albo moze idzie to przez ONZ jak w przypadku Libii, gdzie faktycznie chiny i rosja ją za cos ewidentnie przehandlowały…?

     Jak będzie miała interesy, to przemówi, spokojna twoja głowa…
     Na razie w Syrii mamy jakies „wewnętrzne niepokoje” i nic nie wiadomo, by tam interweniowały jakieś obce siły.
     Ale ktos tu pisał kilka dni temu, ze wkroczyć miały jakieś angielskie siły – czy to prawda i potwierdzono?

    • Jony

     To fajny sojusznik ta twoja rosyja i putin.

  • glos rozsadku

   A niech sie modla ,co ci to przeszkadza,gorzej jak by razem do niewinnych strzelali !

  • tamara

   Jony; zastanawiam się ,dlaczego tak gorliwie rozpowszechniasz wiadomość o Putinie i przypisanej mu modlitwie o trzecią świątynię ?

   Nie jestem za Putinem,ale świetnie zdaję sobie sprawę ( w przeciwieństwie do Ciebie) czym jest hasło” trzecia świątynia”

 • uwaga

  Ludzie wiecej milosci pozytywu i wewnetrznej sily i jednosci przedewszystkim to nikt nas nie ruszy. A Tobie monitorze to radze lepiej to samo albo koles znajdz sobie kobiete zakochaj sie i zyj szczesliwie…

  NO chyba ze sprzedales sie elita i odwalasz za nich pozyteczna robote karmiac wszystkich dookola strachem.

 • uwaga

  Widze ze jedyna robota monitora to jest tylko starszyc bo czy on napisal cos tutaj kiedys pozytywnego i budujacego. Ponoc miala wybuchnac bomba atomowa w warszawie w czasie Euro. Nic sie nie stanie i pewnie dalej nic sie nie stanie.

  • lucas003

   uwaga a pomyślałeś że nagłaśnianie tego typu informacji powoduje zaniechanie ich planów .

   • Myśląca

    Naglasnianie, to jedynie budzenie spiacych lemingow.
    Nierzad ze swoimi pacholkami nie obawia sie panelowych dyskusji na portalach, ale obawia sie ludzi na ulicach stad szybkie wprowadzanie noweli ustawy o zgromadzeniach.
    A dopiero co zrobil to Putin u siebie i pamietam, jak tez politycy (w tym z PO) i massmedia byly oburzone tym posunieciem. Mijaja 2 tygodnie i to samo u nas.

    • hjk

     Dobry głos, bo pokaże, jak nasze massmedia bronią wolności w Polsce 😉

    • iHe

     Massmendia będą miały zdanie podobne do naszych super sprzedajnych zastraszonych dobrze opłacanych dupowłazów zwanych osłami..

     Schemat jest opisany w tej piosence..

     Illusion | Solą w oku [2011]
     http://www.mp4.com.pl/index.php?str=lf&no=255403

     Solą w oku innych jest

     Ja nie powiedziałem tego co wam powiedziałem
     Czarne z białym, białe z czarnym nie ja pomieszałem
     Widzę to, co widzę wcale sobą się nie brzydzę
     Inni to się brzydzą, ale oni to źle widzą

     Ja nie obiecałem tego, co wam obiecałem
     To nie moje słowa, to nie o tym była mowa
     Widze to co widzę, swojej gęby sie nie brzydzę
     Inni to się brzydzą ale oni źle mnie widzą

     Mieszamy ile da się, mistrzowie jadu w kwasie
     Zawartość Polski w Polsce mierzą, solą w oku innych jest
     Mieszamy ile da się, mistrzowie jadu w kwasie
     Zawartość Polski w Polsce mierzą, solą w oku innych jest

     Mieszamy ile da się, mistrzowie jadu w kwasie
     Zawartość Polski w Polsce mierzą, solą w oku innych jest
     Mieszamy ile da się, mistrzowie fałszu w pełnej krasie
     Zawartość Polski w Polsce mierzą, solą w oku innych jest

  • glos rozsadku

   Co sie monitora czepiasz ,dobrze ze ludzi ostrzega.
   Moze i Lukaszenka z Komorowskim razem w niedziele w powietrze nie wyleca.
   Strzezonego Pan Bog strzeze,dmuchaj nawet na zimne gdy nie wiesz,ze moze byc gorace.

  • monitorpolski

   SPI…LAJ AGENCIE! DO budy!
   Wiem kim jesteście agencioki z CIA, a właściwie Mosadu działające w Krakowie pod hasłem „prawicy”. Dzieci ubeków i esbeków, które się przefarbowały na prawicowców. Znam was wszystkich, dlatego mnie nienawidzicie, że was rozszyfrowałem, jako jeden z nielicznych – bo tutejsze goje to kupa tumanów wychowanych na pseudo gazetach rodzaju GP.
   Sądzisz, że oni was zostawią żywych po wykonanej robocie?!

 • uwaga

  Wiecie co ja mam w dupie te szczepienia nikt mnie nie zaszczepi na siłę. Niech tylko spróbują. Po moim trupie!!!!!

  Dalej będziemywalczyćze scypionkami. Nas sąmiliony ich tylko garstka. Ludzie nie dajcie się wystarszyć ciekawe czy jak takich dwóch trzech pracowników medycznych stanie naprzeciwko wkurwionymludziom z całego bloku to będąmieli ochotę szczepić…

  W jedności siła!!!!!

  • glos rozsadku

   Trupow juz sie nie szczepi.

  • hjk

   No własnie na tym polega sprawa, zeby wszystkich odpowiednio szybko poinformować i zeby był masowy opór społeczny i samoobrona w razie czego.
   A.Lepper jako przywódca ludowy może dlatego też musiał zginąć odpowiednio wcześniej, jako człowiek doświadczony w kierowaniu czy stwarzaniu tego typu ruchów…

   • Myśląca

    Sama informacja i jak to nazywasz samoobrona, to droga w ciemny zaulek.
    Jaka samoonrona, gdy wkroczy mi do mieszkania policja i przy uzyciu sily wrzuci do suki?
    Sadzisz, ze ktos z sasiadow zareaguje?

    Podstawa jest niedopuszczenie do uchwalenia tej zbrodniczej ustawy.

    • http://polskaodzysk.wordpress.com/2012/06/29/tworzymy-liste/
     Tu jest narzędzie ,którym można próbować to osiągnąć,
     bo nie jeden ,”wrogi” przepis nam szykują.
     Cóż jak P@S,i hj@k,opluwają tą inicjatywę,
     i zagłuszają,właściwym sobie bulgotem.

    • hjk

     Tu się z toba zgadzam, ale żeby jej nie uchwalili, to też musi być rodzaj samoobrony, tylko nazwałbym to „prewencyjnej”…
     I taka byłaby jeszcze lepsza niż ta potrzebna w razie „gorących” przypadków.

     Niestety jest bardziej zaawansowana, bo wymaga wywiadu, analiz przewidywania i zaprojektowania inteligentnych, a skutecznych działań.

     dlatego pozostanie nam niestety chyba ta organizowana ‚na goraco”… Bo dopiero np. tu na tym i innych blogach czy stowarzyszeniach mamy dopiero zaczatki…

     Własnie sprawa polega na tym, zeby sąsiadów uświadomić i zawiązać tego typu relacje, ze „jeden za wszystkich – wszyscy za jednego” i to nie tylko 3 muszkieterów ma być, tylko od razu cała armia najlepiej 😉

    • hjk

     Zgadzam się tu z myślącą oczywiście 😉

     A Zenem jak zwykle:
     gdzie „opluwam” jakaś inicjatywę?!
     Krytykuję jak na razie podpisywanie petycji do rządu USA…

     Bo tę, co podałes w linku akurat popieram i o tym juz pisałeś Ty i ja też…
     Wszystkie które mają na celu jakaś pozytywną zmianę nalezy poprzeć…
     pewne natomiast są skazane na porażkę…

    • hjk

     Dobrze by było, zeby podawać informacje, kto był u jakiego posła i o czym go poinformował, to byśmy zobaczyli, czy coś dotarło…

     To a propos Twej inicjatywy…

    • Myśląca

     @hjk: Ty jeszcze wierzysz w taka solidarnosc „jeden za wszystkich …”?
     Gdzie Ty zyjesz? Ludzie mieszkaja obok siebie latami i jedyna ich konwersacja sprowadza sie do wymiany pozdrowien. Ludzie zamykaja sie w domach i nie chca w nic mieszac sie, a juz tym bardziej konfliktowac sie z policja w czyjejs obronie.
     Mam zakupic bron i strzelac w razie czego? Przeciez to skonczy sie zapuszkowaniem mnie do konca zycia, a szczepienia i tak beda mi serwowac.

    • hjk

     Ale tylko wtedy, jak zabraknie ci nabojów 😉

    • hjk

     jak pisze Marek poniżej sprawa być może jest aż tak powazna – więc trzeba ludzi uświadomić – wobec wpsólnego zagrozenia rodzi się solidarność…

    • monitorpolski

     Nie ma szans. Oni są zastraszeni, jak jeden. Dostali prikaz – głosujecie za, albo kulka w łeb, jak generałowi. Tylko jeden Minister Rolnictwa głosował przeciw, bo się pewnie pomylił z przyciskiem.
     To jest cholernie poważna sprawa – jednogłośne gosowanie jest dowodem na to, żę chcą nas wymordować i ktoś wywołuje potworną presję na posłów.
     Myślcie logicznie. Nic nie dadzą żadne petycje – tylko masowa akcja informacyjna i opór i to już, tak jak w 2009 roku. I pozew zbiorowy przeciwko posłom za planowane ludobójstwo.
     Nie ma pandemii, a oni już wiedzą, że będzie pandemia!

    • Jak informuje Polska Agencja Prasowa, epidemiolodzy zwrócili się do Sejmu z projektem zaniechania stosowania kar wobec rodziców, którzy nie zamierzają korzystać z darmowych i obowiązkowych szczepionek dla swoich dzieci. W chwili obecnej za niepoddanie swojego dziecka szczepionce, rodzicom grozi kara grzywny.

     W pierwszych dwóch latach życia dziecko szczepi się obowiązkowo na dziesięć zakaźnych chorób. Jeśli się tego nie zrobi, sanepid może ukarać jego opiekunów grzywną 1500 złotych. Pomimo grożących sankcji, w dalszym ciągu przybywa rodziców, którzy nie chcą szczepić dzieci. Ich zdaniem szczepienia są bolesne i osłabiają odporność dziecka, a także wywołują alergie i grożą powikłaniami. Według Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w 2011 roku ponad trzy tysiące osób odmówiło obowiązkowych szczepień.

     Epidemiolodzy spotkali się z poparciem w sejmowej komisji zdrowia, która już w najbliższy czwartek zajmie się projektem ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych. Najprawdopodobniej kilku posłów komisji będzie starało się wnieść poprawkę znoszącą kary za unikanie szczepień.

     Źródło: Autonom.pl
     http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1667-komisja-zdrowia-zniesie-kary-za-nieszczepienie-dzieci

     Może tych posłów warto by odszukać i wesprzeć.???

    • Jan Bondar zaznacza jednak, że sanepid ma za słabą podstawę prawną do ścigania i karania rodziców. Aby znieść niejasności, trzeba by w nowelizowanej właśnie ustawie wskazać, że szczepionki nie są obowiązkowe, ale rekomendowane.
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/06/30/bez-sankcji-za-brak-szczepien/

    • monitorpolski

     Rzecznik co innego, a ustawa co innego. Rzecznika się zwolni, a ustawa zostanie.
     Zresztą odwracają uwagę mówiąc o szczepieniach ochronnych. W przypadku pandemii ustawa przewiduje masowe szczepienia z użyciem siły.
     Po tym artykule widać, że dostają już sraczki – dobrze moi drodzy, przycisnąć jeszcze tych skur..synów, ludobójców pieprzonych. NORYMBERGA 2!!!

    • hjk

     „Oni są zastraszeni, jak jeden. Dostali prikaz – głosujecie za, albo kulka w łeb, jak generałowi.”

     To mi sie właśnie wydaje niemożliwe – ta jednomyślność i wyglada własnie całkowicie niewiarygodnie, bo zawsze sa jacyś przeciw albo wstrzymujący się…

     Trzeba by poszukać, czy nie ma innych głosowań z taką jednomyślnością…

     Bo inaczej albo jest jak piszesz, albo wszyscy są „wierzący” w skuteczność szczepień i zbawienny wpływ, a wtedy nikt nie chce być przeciw „zbawieniu”…

     poza tym głosowanie było w tym samym dniu co zginął generał, a info podali wieczorem? – trzeba by to sprawdzić…

 • Juźkow po co zamieszczać ich materiały skoro można mieć za to zlikwodowane konto. Nie można znaleść tych informacji i filmików w innych serwisach?

  • Konto użytkownika JuzkowZbigniew zostało usunięte z powodu licznie zgłaszanych przez osoby trzecie roszczeń dotyczących naruszenia praw autorskich przez materiał opublikowany przez użytkownika.

   Taka informacja,należy uważać czyje materiały siię zamieszcza,lub ściąga na konto.by nie dać pretekstu.

   • Peryskop

    Po wyjaśnieniach pana Zbigniewa Juzkow koment z zenory jest typowym dystraktorem – zamulaczem.

   • monitorpolski

    Ja uważam, że niepowinno się zamieszczać cudzych materiałów, bez pozwolenia. Szczególnie jak się ma cenne konto zezwalające na umieszczanie długich materiałów. P. Juźków postąpił wg. mnie nierozsądnie.

    • Peryskop

     To jeszcze zależy czy ZJ usunął oznaczenia świadczące o autorstwie zamieszczonych materiałów.

     Czy one w ogóle były oryginalnie oznaczone ?

     Czy nadał swoje własne oznaczenia ?

     Czy użył ich w formie cytowania ?

     Obawiam się, że wystarczył cień pretekstu, żeby materiał zdjąć, bo „akt targnięcia się”
     pana prokuratora Mikołaja był iście groteskowy i zaczął śmieszyć zamiast porażać.

    • hjk

     a CO TO ZA „STRASZNE” materiały tam były?

   • Peryskop

    Na tej zasadzie zgłaszam roszczenia dotyczące naruszenia moich praw autorskich do moich wypowiedzi kierowanych TYLKO i WYŁĄCZNIE do Monitora Polskiego, przez materiał opublikowany przez użytkownika Zenobiusza na swoich blogach.

    Żądam bezzwłocznego usunięcia wszystkich moich wpisów przeniesionych stąd przez Zenobiusza i umieszczonych na jego blogach bez mojej zgody, a mogących robić mylne wrażenie u czytelników jakoby były tam umieszczone przeze mnie lub za moim przyzwoleniem.

    To nie są żarty, ale poważne żądanie.

 • Sowa

  http://www.youtube.com/watch?v=YQyzyK2Uk_M&feature=player_embedded

  chociaż nie bardzo wierzę w rosyjskie prowokacje przed meczem Polska-Rosja na jewro
  były to bardziej prowokacje wynajętych przez nierząd w Polsce ale generalnie szykują nam tutalitaryzm absolutny rzeczywiście Orwell to bajeczka

 • Witam, rozpocznę petycją, bo sprawa jest pilna i jest szansa. Minęliśmy półmetek!

  TOTAL SIGNATURES ON THIS PETITION 13,570(godz.8,57)

  TOTAL SIGNATURES ON THIS PETITION 13,739 (godz. 9,41)

  Tutaj jest instrukcja:
  Petycja Solidarnych 2010 do administracji Baraka Obamy o wsparcie Narodu Polskiego w powołaniu międzynarodowej komisji do wyjaśnienia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Szanowni
  [ linki wycięte, M.P. ]

  • monitorpolski

   Proszę, nie podpisujcie petycji do terrorystów. Ciociababcia, jak dalej będziesz lansować dezinformację, to cię przyblokuję.
   Efekty takiej petycji, to kolejna pseudokomisja, która ustali, że zamachu dokonał Putin i doprowadzi do wojny pomiędzy Polską i Rosją z udziałem wojsk NATO. Idiotko, przecież o to chodzi – o przejęcie naszego kraju i wymordowanie Polaków.

   • Peryskop

    Marku, może nie „idiotko”.

    Trzeba zrozumieć ludzi zdesperowanych dotychczasowymi ustaleniami „śledztw” – już co najmniej czterech.

    A właściwie pięciu, bo „Zespół P” zaczął od olania instrukcji „HEAD”, ale że ten wątek kierował uwagę niebezpiecznie na Okęcie, to pospiesznie został dokooptowany Ka-No od meconingu, a następnie dorzucono dwa wybuchy w powietrzu aby dać odpocząć nadwyrężonej brzozie, mającej coraz mniej wyznawców.

    PO tych odsłonach słabiej zorientowani mają nadzieję, że Prawdę Smoleńską ujawnią światowi spece kreowania Prawd. Może nawet nie zdają sobie sprawy, że są prowadzeni przez kolumny takie jak zonorowa.

    Ale trzeba założyć, że 25k uda się zebrać.

    Zatem już teraz warto rozważyć warunek aby jednym z członków Międzynarodowej Komisji został p. Krzysztof Cierpisz – oczywiście jeśli się na to zgodzi. Jako inżynier lotnictwa ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz jak to wykazał – potrafi logicznie rozumować i wyciągać wnioski. A jeśli jego dotychczasowe hipotezy zostaną w sposób obiektywny wykluczone – to wszyscy odetchniemy z ulgą. On chyba też.

    • Myśląca

     MORALNOSC KALEGO!

     Pery@SKOP: „Marku, może nie “idiotko”, bo tego zwrotu wobec innych moge uzywac tylko JA! -rzekl @P

    • hjk

     Hmmm, czy masz gdzieś linka czy wpis, gdzie @peryskop nazwał kogoś idiotą?

    • Myśląca

     Poswiec troche czasu i powertuj wczesniejsze wpisy, a nie oczekuj ze wszystko bedzie podane na tacy … to nie TVN 24 🙂

    • hjk

     @Myśląca – żenadka – zarzucasz @peryskopowi „idiocenie” ludzi, a ja mam sobie na to szukać dowodów?!

     Odszczekuj na miejscu albo dawaj linki do wpisów, bo inaczej pozostaniesz blogową oszczerczynią…

    • hj@k”zarzucasz @peryskopowi “idiocenie” ludzi, ”
     Po co linki wystarczy ciebie poczytać na dowód na:
     “idiocenie” ludzi

    • hjk

     swoje kłamstwa trzeba udokumentowac, zeby przynajmniej wiarygodniej wygladały 🙂
     hahahaha
     Po to własie linki… 😉

    • Myśląca

     @hjk, Pery@SKOP wielokrotnie uzywal obrazliwych slow wobec tutejszych „Wybranych”, ale wybacz przeszukiwanie teraz tysiecy wpisow mija sie z dwoch powodow: po pierwsze strata czasu, po drugie to kolejny powod do „zadymy” i zajmowania sie tematami tzw. obocznymi. No chyba,. ze wlasnie o to chodzi tej Waszej „paczce”. Obiecuje, ze jak przy okazji natrafie to zacytuje.

    • Tola

     Myslaca – o co tobie,kobieto chodzi?
     Kazdy wpis skierowany od ciebie do Peryskopa i do kazdego kto sie z tymi atakami nie zgadza, jest obrazliwy.
     Cos sie go tak uczepila?
     Atakujesz kazdego ,kto proboje ci powiedziec ,ze zachowujesz sie nie fair.
     Wpadasz tu raz na rok i lecisz z grubej rury.
     Masz jakas dziwna zmiennosc nastrojow,raz piszesz cos na prawde sensownie ,a potem ni stad ni zowad atakujesz.
     I przestan juz z ta spiewka o grupie itp.
     Ja zachowuje sie ,jak normalny czlowiek ,ktory staje w obronie tego ,kogo lubi i szanuje.
     Jest to w 100% ludzkie i nie ma takiej sily,zebym swoja postawe do wszystkim ktorych lubie i szanuje zmienila.
     Czy to twoj umysl jest juz tak wypaczony,ze taki odruch przyrownujesz do agentury?
     Twoje zachowanie raczej wykazuje cechy agentury albo zawiedzionej fanki (ktora juz w koncu nie wie czy kocha czy nienawidzi),prowokacja,obrazanie ,potem chwila powagi dla uspienia czujnosci,pare normalnych komentow i znowu atak.

    • Myśląca

     @Tola-Pitola: Szczerze Ci wspolczuje, ze nie masz mozliwosci zmieniania zdania, ale rozumiem dyscyplina „partyjna” to swietosc.
     „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” -chyba tak brzmi Wasze haslo, prawda?

     Widze, ze moralnosc Kalego, to nie tylko specjalnosc Pery@SKOPa. A gdzie Tolu-Pitolu bylas, jak PerySKOP atakowal mnie na kazdym kroku, czepial sie przyslowiowego przecinka? Dlaczego wowczas nie wyglaszalas tych swoich madrosci? Dlaczego nie oponowalas, gdy @P nazywal mnie wtyczka agentury, czy OTO? Teraz burzysz sie, gdy ja pisze o „grupie”, a coz zlego jest w grupie?
     Uprawiasz kabotynstwo, mie zarzucasz stygmatyzowanie agentura (chociaz to nieprawda), a sama piszesz: „Twoje zachowanie raczej wykazuje cechy agentury”. „Nie wie, czy kocha, czy nienawidzi”? -a to coz za insynuacja i kogo niby ma dotyczyc, bo moje synapsy nie kojarza. Nie osmieszaj sie, blagam.

     Przestan byc adwokatem PerySKOPa, bo na chleb nie zarobisz i nie rzucaj haslami odnoszacymi sie do moich „stanow nastrojow”, bo zycie Ci uplynie, a i tak nie zglebisz tego tematu.

    • O wsparcie niegrupowe.
     Kiedyś trzeba sypiać. 🙂

    • hjk

     @myśląca
     nic się tu nie mija z celem, czytam to forum i wiem, ze @peryskop nie posuwa się do inwektyw pod adresem piszących, dlatego tak mnie zaciekawiło to co napisałaś…

     Więc powtarzam – linki z inwektywami @peryskopa na stół albo wyrażasz ubolewanie, bo inaczej „tej pani dziękujemy za uwagę” 😉

    • Peryskop

     My@ląca, jeśli nie wycofasz swoich zarzutów jakobym wyzwał tu kogoś od „idioty” albo nie przytoczysz KONKRETNEGO cytatu, to nazwę cię PODŁYM OSZCZERCĄ – tak jak to musiałem już uczynić wobec Zenobiusza za podobne niegodne postępowanie.

     Nie przyczepiałem się o każdy przecinek, ale zwracałem ci uwagę na niewłaściwość np. lansowania tu chutzpy majowo-kalendarzowej. Fakt że takie mity cieszą się zainteresowaniem na innych blogach nie oznacza, że czytelnicy Monitora nie powinni być uświadomienie na czym ten trik polega.

     Kwestia inwektyw jest bardzo ważną sprawą, bo oboje usiłujecie zrobić z Monitora Polskiego obleśną spelunę prowokując do wyzwisk i kłótni.

     Robicie to sprytnie i podstępnie, bo pod przykryciem wpisów pełnych troski. Ale prowokując do pyskówek chcecie zniechęcić do czytania MP przez osoby poszukujące ukrywanej prawdy o rozmaitych zagrożeniach. A jednym z poważniejszych zagrożeń są właśnie takie działania dezintegrujące społeczeństwo.

     Dzięki Tolu i hjk za zwrócenie na to uwagi pod moją nieobecność. Oczywiście istotą człowieczeństwa jest nasze spontaniczne reagowanie na zło. Mój ojciec prawnik wpoił mi zasadę, że jeśli milczysz wobec zła, to ono obróci się przeciwko tobie.

     Taka recepta ma uzasadnienie m.in. w tzw. imperatywie kategorycznym Kanta, którego jednym z przejawów jest OBOWIĄZEK każdego człowieka aby ścigać sprawcę zła – np złodzieja, bo w przeciwnym razie złodziejstwo jako bezkarne rozpanoszy się.

     Czy nasza cywilizacja nie zaczyna być zagrożona właśnie przez porzucenie imperatywu kategorycznego Kanta ?

     Namolne imputowanie kilku osobom na blogu jakobyśmy stanowili „grupę”, z wyśmiewaniem grupy przez Biusta słowami skompromitowanego hasła komunistów „łączcie się” – jest niczym innym jak próbami dezintegracji społecznościowej. Czy to nie są działania typowe dla kolumny ?

     Nasza świadomość pozwala dostrzec te jawne i ukryte sabotaże.

     Dlatego powtarzam wcześniejsze pytanie bowiem oczywiście musimy ‚odzyskać Polskę’ – ale dla KOGO odzyskać ?

     DLA KOGO ?

     Dla fałszywych świętoszków i oszczerców ?

    • Wawrzyniec Wior

     Ciociababcia ty farmazonow jakis petycji.Do Szatanow swiata wsadz sobie w buty.Bedziesz wyzszy/wyzsza.Pomysl ze Ci wszczepia NamoChipa.A wtedy kim jestes/jestesmy.Zwierzakami..TAK TAK Ci co sluza tej bandzie nawet w dobrej intencji.Tez bedziecie zachipowani..Awiec wladza to KTO?TO SA WROGOWIE LUDZKOSCI
     WLADZA w POLSCE TO WROG NR.1 OBYWATELA.Ale ty Polaczku spij jest wszystko guttt..

   • Jako idiota informuję:
    WSZYSTKICH PODPISÓW NA PETYCJI 14.211

    • monitorpolski

     Słowem idiota, nie chcę nikogo obrazić, tylko próbuję wytłumaczyć łagodnie czyjąś irracjonalną postawę. Czy prosiłbyś Hitlera o badanie zbrodni w Kambodży?

    • Oczekiwania Polaków wobec władz USA są wielorakie. Najbardziej oczywisty rodzaj pomocy to udostępnienie ekspertów, laboratoriów czy danych wywiadowczych. Do tego dochodzi wsparcie polityczne. – Wokół Smoleńska musi wytworzyć się atmosfera uznania, że stało się coś bardzo złego w świecie stosunków międzynarodowych, coś, z czego należy wyciągnąć konsekwencje znacznie poważniejsze niż wzmocnienie ochrony VIP-ów. USA powinny oświadczyć, że uważają ustalenia rosyjskie za niezadowalające. Społeczność międzynarodowa ma doskonałe narzędzia do tego, by wykrywać i oceniać takie rzeczy jak mistyfikacja, niszczenie dowodów. Trzeba wymusić uznanie tego.
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/06/29/spoleczna-akcja-moze-wymusic-na-wladzach-usa-zajecie-sie-wyjasnieniem-katastrofy-smolenskiej-smolensk-w-bialym-domu/comment-page-1/#comment-48248

    • hjk

     Zenobiusz, najpierw by trzeba sprawdzić, czy aby rząd USA w jakiś sposób w te „nasze” wydarzenia nie był zamieszany 😉

     Bo dotychczas – nawet pomimo faktu, że jest zobowiązany jakoś interweniować, gdy u sojusznika się coś podejrzanego dzieje, bo śmierć dowództwa i generalicji kraju stowarzyszonego chyba nie jest błahostką?- to niczym specjalnym się tu nie wykazał, ani jego służby, a przynajmniej opinia publiczna nic o tym nie wie…
     No chyba, że wg ciebie jest to błahostka, co usprawiedliwia całkowitą OFICJALNA (powtarzam, bo moze coś się dzieje nieoficjalnie) bierność tego rządu i jego służb…

     A potem ew. prosić o pomoc…

     Więc co tą petycją chcecie uzyskać – żeby w końcu „ruszyli tyłki”, jak przez 2 lata ich nie ruszali?
     A moze mieli/mają jakieś powody?
     Nie pomyślałes o tym?

    • hjk

     @”Oczekiwania Polaków wobec władz USA są wielorakie.”

     Kolejna żenadka – a jakim prawem Polacy coś mogą oczekiwać od władz USA, jak to są władze USA a nie Polski? No chyba, ze rząd USA sprawuje tu jakaś juzrysdykcję nad Polską, o czym wszakże oficjalnie nie wiadomo…

     Choc faktycznie niektórzy nieco „nierozumiejacy polityki” mogą miec takowe, ale bardziej nalezy się zapytać o to, a niby dlaczego rząd USA miałby takowe realizować?

     No chyba, ze chcą „przyprzeć Obamę do ściany” głosami Polonii w wyborczym roku…

    • Petycja prawdopodobnie nic nie da,bo nawet jeśli USA dysponuje ostatecznymi dowodami,to jest to dynamit polityczny,którym się nie szafuje.Sam fakt jednak przyjęcia tej petycji,swoisty” kwit”,może otworzyć w przyszłości drogę do tej wiedzy,w sprzyjających warunkach,jakichś np,politycznych przepychanek u nich.Aktualnie jest jednak szansa ,że przekażą materiały satelitarne,dowodzące że samolot wyleciał z Okęcia i eksplodował,pod Smoleńskiem.Było by to kopnięcie w kostkę agentury,rozsiewającej różne dziwne wersje,nie odpowiedziało by jednak na pytanie o zleceniodawców zamachu.Niemniej w takiej sytuacji,musiało by nabrać właściwego kierunku ,śledztwo w sprawie “polskiego wątku”,co mimo spodziewanej w takiej sytuacji,kolejnej pandemii masowych samobójstw,osłabiło by proputinowskie ośrodki w Polsce.

    • Myśląca

     Moim skromnym zdaniem nalezaloby skoncentrowac sie na watku”polskim” i na naszym lotnisku, ale to nie jest mozliwe do przebadania przy sterach obenie mam panujacych. Wydaje mnie sie, ze takowe dzialania beda mozliwe do podjecia po ich odejsciu i moze wtedy niektorzy dotychcza zastraszeni odzyskaja pamiec, a i pojawia sie dowody.

     Jezeli mnie pamiec nie myli, to gdziesz czytalam, ze USA przekazalo rzadzacym jakies zdjecia z katastrofy, ale enigmatycznie zostaly one uznane, jako malo istotne w sprawie i zamiecione pod dywan.

    • @BIUST – czemu nazywasz hipotezę braku wylotu z Okęcia – agenturalną?
     i czemu uważasz, że władze USA nie wykorzystają tej petycji w bardzo perfidny sposób szczucia na Rosję? obudź się!

    • monitorpolski

     Właśnie – czemu? Nigdy tego Zenobiusz nie wyjaśniłeś. Dlaczego niby to generałowie mieli by wsiąść do tego samolotu wbrew procedurze? Dlaczego nie ma zdjęć z kamer lotniska ze startu samolotu? To powinno być pokazane jako pierwsze. Dziwię się, że jako b. prokurator nie próbujesz ustalić przebiegu wydarzeń. Pierwsza rzecz to należy zbadać czy w ogóle doszło do startu. Nikt tego nie ustalił, wszyscy to zakładają – a nie ma żadnego dowodu, że to nastąpiło. Zdjęcia nie są dowodem, można je łatwo sfałszować, co udowodniem moim Bin Ladenem na pokładzie (3 minuty pracy)

    • hjk

     Marku, obawiam się ze MERYTORYCZNEJ odpowiedzi nie dostaniesz – Zenowi na rzeczową dyskusję i sensowne zadawanie pytań zapału wystarczyło na 1 dzięń 😉
     A moze to jakiś sobowtór wtedy dosiadł się do konsoli Zena…

    • monitorpolski @
     „Zdjęcia nie są dowodem, można je łatwo sfałszować, co udowodniem moim Bin Ladenem na pokładzie (3 minuty pracy)”
     Czyżbyś rzeczywiście nie wiedział ,czym różni się oryginalne zdjęcie,od twojej 3 minutowej fałszywki.
     Sądzisz że w ABW pracują słabsi od ciebie fachowcy,a na ich wyniki powołuje się artykuł ,który przytaczam i to nie pierwszy.

     ” Dlaczego nie ma zdjęć z kamer lotniska ze startu samolotu?”
     Pytanie za pytanie.
     Dla czego nie ma filmu jak Lepper się wiesza.
     Dla czego kamera nie sięga w miejsce śmierci gen. Petelickiego.
     Nie wiesz,//
     Może jakiś czytelnik podpowie.

    • Peryskop

     W tym kontekście nie wykluczone jest, że petycja została zainicjowana właśnie przez agenturę aby wykorzystać naiwność patriotycznie motywowanych sygnatariuszy.

     Druga uwaga – piszesz Marku obok, że zdjęcia satelitarne nie wykażą szczegółów z uwagi na mgłę. Ale są sposoby np. w podczerwieni w kombinacji z radarem i resztą spektrum EM do rtg włącznie. Rozdzielczość wtedy spada, ale analiza sygnałów z odszumianiem zrobiła znaczne postępy.

     Wiedzą o tym tu i tam, więc pojawia się pytanie czy w generatorach mgły nie zastosowano extra komponentów utrudniających przenikanie fal analizowanych z udziałem satelitów ?

     Bo nawiasem mówiąc przecież latają nie tylko rosyjskie i amerykańskie satelity szpiegowskie.

    • hjk

     Zeno bijesz rekordy żenady…
     Lokal A. Leppera nie był publiczny w takim sensie jak lotnisko…
     jesli glupia stacja benzynowa jest monitoowana, to co dopiero lotnisko!!

    • Od kiedy ty jesteś z powrotem Kefirem?
     Zacząłeś przecież pisać jako Jarek Kefir ??
     Czyżbyś to przegapił.
     A rozumiem.

    • Peryskop

     „Od kiedy ty jesteś z powrotem Kefirem?”

     Marek wiele razy powtarzał, że nie nosi uraz, bo najważniejsze są wszelkie działania dla zmniejszania zagrożeń.

     Znowu Biust robi dystrakcję, żeby nie odpowiadać na niewygodne pytania.

    • Myśląca

     Panowie Zeno i hjk -dlaczego Wy jeszcze nie spicie tylko „okladacie sie” wzajemnie? Dajcie spokoj, szkoda zdrowia 🙂

    • ARTUR

     @zenobiusz .A ja oczekuję ujawnienia nagrań przebiegu lotu i rozmów telefonicznych zarejestrowanych przez NORAD .W innym przypadku możemy domniemywać że samolot padł ofiarą Misia Uszatka .

    • hjk

     Artur, problem moze polegać na tym, ze takich nagrań po prostu nie ma, bo samolot nie wystartował…
     Więc Twe oczekiwanie niestety moze być nierealizowalne…
     Chyba, ze zadowolisz się komputerowym preparatem, bo Amerykanie z pewnoscią dysponują czymś lepszym niż syntezator mowy „Ivona” 😉

    • Myśląca

     @Zenobiusz, ja zdaje sobie sprawe, ze to ma byc miedzynarodowa komisja, chociazby z nazwy, ale nadal to USA powolywac beda te komisje i to mnie niepokoi, ze wszystko uloza po swojemu, tak jak im bedzie wygodnie,a nie jaka bedzie prawda, a taki raport zamknie mozliwosc dalszego postepowania.

     Pamietamy ile trwalo sledztwo katynskie …

    • Pożyjemy,zobaczymy.
     To jest mały cień szansy,którą trzeba wykorzystać.
     Czemu niby nie.
     A jak nagle będzie przewrót
     i prezydentem zostanie Jessie Ventura??
     Będzie jak znalazł.
     Co kwit to kwit 🙂

    • hjk

     tylko czy on dożyje tej odległej rzeczywistości, bo na razie to chyba nie kandyduje 😉
     i w najbliższej 10 latce się nie zanosi pewnie…

    • ARTUR

     Sytuacja jest na tyle skomplikowana że nie potrafią zrobić czegoś usprawiedliwiającego siebie nie obwiniając innych którzy też mają odpowiednik NORAD-u .Czyli jak się nie obrócą dupa z tyłu .

    • Załóżmy,że przysługuje Ci bon żywnościowy.
     Żeby go zrealizować,musisz go odebrać.
     Nasz rząd,nie występuje nawet
     ,o przyznanie takiego bonu.

    • hjk

     jak przysługuję, to juz tylko go odbierać, a nie prosić o przyznanie 😉

    • rabarbarek

     Problem w tym , ze satelitarne zdjecia z miejsca , gdzie stalo Guilty Tree ze zlamanymi galeziami , NSA przekazalo ” polskiej Prokuraturze” wkrotce po zamachu.

     Niestety nasze spece od katastrof uznaly , ze nic one nowego do sledztwa nie wniosa [ niektorzy przyznawali , ze nawet ich nie widzieli] i ukryto je dobrze w szafie pancernej . Za to probowano ” ciemnemu narodowi” podrzucic zdjecia jakoby Prezydent wchodzi na poklad samolotu , ktorym mial udac sie do Smolenska.

     Pamietam reakcje na blogach angielsko- jezycznych , gdzie zajasniala nadzieja , ze przynajmniej czesc spraw da sie wyjasnic. Niestety wyszlo jakzawsze ! czyli zamieciono , utajniono i pokazano nam to cozawsze .

     Jestem pewna , ze zdjecia satelitarne i z odlotu [ lub nieodlotu] , i z ” przylotu” przy obecnym rozwoju techniki istnieja. Posiada je nie tylko USA , ale takze panstwa ” satelitarne” tylko kto je udostepni?

     O ile pamietam min. Macierewicz zebral dla swojej komisji cos okolo 300 tys podpisow i co ? Czy ktos sie tym w UsraHellu przejal? Calkiem niedawno za to, Prezydento cos tam wymamrotal niby przez przypadek o ” polskich obozach ” i zajal sie wazniejszymi sprawami czyli wprowadzaniem demokracji na swiecie za pomoca beczki prochu [ jak mawial Mao].

     http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.10.04.2010/post/381113,klucz-do-prawdy-o-smolensku

    • rabarbarek

     A tu zebrane dane jak sie traktuje wlasnych obywateli i wlasnych naukowcow , ktorzy maja odwage negowac oficjalna wersje 9/11 . To juz nie jest Ameryka , ktora chcielibysmy podziwiac i liczyc na jej przychylnosc. Kto nie z nami to na ” hit list”.

     http://www.presstv.ir/detail/2012/06/28/248438/is-us-secretly-liquidating-dissidents/

    • Tola

     Witaj Rabarbarku!!!!
     Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!

    • monitorpolski

     Rabarbarek, a ja się pytam, gdzie są nagrania wylotu z kamer lotniska Okęcie? Też je utajniono, czy zniszczono?
     Wszystkie linki, które podajesz powyżej zakładają, że samolot wyleciał.
     W jaki sposób Amerykanie mogą mieć szczegółowe zdjęcia lotniska w Smoleńsku, skoro była tam gęsta mgła?
     Może trzeba ich raczej zapytać o szczegółowe zdjęcia lotniska Okęcie w momencie rzekomego wylotu?

    • rabarbarek

     Monitorze, przeciez ja na ten temat juz kilka razy pisalam i to wtedy , kiedy temat nie byl jeszcze tak szeroko omawiany jak dzisiaj. Wez pod uwage , ze ‚ linek” jest tylko jeden [ drugi nie dotyczy Smolenska , tylko USA] i jest dosc stary , z czasow kiedy ludzie piszacy byli w szoku i nie zastanawiali sie nad innymi wersjami zamachu tak jak dzisiaj.

     Nowe fakty , klamstwa i wydarzenia , rzucaja na to co sie wtedy stalo nowe swiatlo . O zdjecia z lotniska pytaja internauci od dawna i co ? …

     Nie mamy zdjec ani z wylotu , ani z przylotu , ani z lotu … A co maja we wspomnianej szafie ” wysocy” przeciez nie wiemy.

     Jedno co wiemy z oficjalnych lub poloficjalnych przekazow to , to , ze kamery na Okeciu nie dzialaly , w Smolensku tez nic nie dzialalo, mgla zamglila obraz samolotu , nie bardzo wiadomo ktorego i co pare miesiecy nastepuje zmiana przyczyn i okolicznosci ” katastrofy” , zeby przypdkiem nie dotrzec do tej prawdziwej.

     Zauwaz Monitorze , jakia wersje podaje sie w dalszym ciagu w mediach MSM swiatowych. [ nie mowie o blogerach JB np] Nikt nie rusza tej sprawy , a komentarze zmieniaja sie tylko wtedy , gdy zmienia sie wersja oficjalno- rzadowa. Po prostu wiedza , ze sprawa smierdzi i nalezy trzymac sie od niej z daleka.

    • Peryskop

     Rabarbarek is back!

     Też serdecznie witam po krótkim urlopie.
     Odpoczęłaś czy ślęczyłaś w necie ?

    • Peryskop

     „…zdjecia satelitarne i z odlotu [ lub nieodlotu] , i z ” przylotu” przy obecnym rozwoju techniki istnieja. Posiada je nie tylko USA , ale takze panstwa ” satelitarne””

     Wśród tych państw „satelitarnych” jest także Iran i powtórzę, że w moim przekonaniu ten fakt JEST ZASADNICZYM POWODEM KONIECZNOŚCI NAPAŚCI NA IRAN.

     A nuklearia są tylko PRETEKSTEM – nawet jeśli Irańczycy mają już swoją Bombę Grzybkową w stanie gotowości bojowej.

     Przykład okęcko-smoleński pokazuje jak ogromną moc ma informacja – także ta z wykorzystaniem satelitów „naukowych”.

    • Peryskop

     W kontekście zamulania zamachu O-S znamienne ujawnienie się aktora.
     A więc grał patriotę ?

     2012-06-29

     Odszedł Jan Englert

     Nagle. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” z 16 czerwca 2012 r. „Przestaję być patriotą”. Mimo że pozostał wśród nas ciałem, duchem znalazł się w świecie innych wartości.

     Popularny i lubiany aktor, twórca kultury, tym razem sam stał się wyjściowym tworzywem dla propagandy „Wyborczej”. Obraża Polaków, mija się z prawdą. Niestety, robi to w takim stylu, że takim go właśnie zapamiętamy. Takim przejdzie do historii. O narodowych wzruszeniach w kontekście Euro 2012 aktor mówi – przywołując słowa Kazimierza Dejmka – „prasłowiańska kiła”. Ma być śmiesznie, ale jakoś nie jest.

     Padają słowa, których zapomnieć się nie da. Gdy przychodzi mówić o najważniejszych sprawach teraźniejszych, rozochocony aktor zupełnie się zatraca. Można odnieść wrażenie, że mówi dokładnie to, czego spodziewa się „GW” i salon. „I co pan czuje, jak ogląda co miesiąc ten prawdziwy teatr narodowy na Krakowskim Przedmieściu?” – pada pytanie. „Złość i pogardę właściwie. (…) Nie mam potrzeby uczestniczenia w społeczeństwie, które jest paskudne. (…) Dlatego przestaję być patriotą”. Co gorsza, podpuszczony Englert (aktualny dyrektor Teatru Narodowego) mówi z pasją, emocjonalnie, szczerze. Najsmutniejszy moment w tej rozmowie, ten, który właśnie przejdzie do historii, następuje wtedy, gdy dyrektor Teatru Narodowego opowiada, jak dwukrotnie odrzucił prośbę Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Proszono go, by w ramach delegacji prezydenta pojechał 10 kwietnia do Katynia. Englert mówi, że zaproszenie przyszło dlatego, że zagrał w filmie „Katyń” Andrzeja Wajdy. „Miałbym być tylko drzewcem, na który się przypina sztandar. (…) Przecież to nie chodziło o mnie, to chodziło o generała z »Katynia«. Najlepszy dowód, że zamiast mnie poleciał Janusz Zakrzeński – jako Piłsudski przecież, a nie jako Zakrzeński. A więc to sceptycyzm wobec afiszowania siebie w innej roli niż ta, do której jestem powołany, spowodował, że nie poleciałem”.

     Englert się myli. Janusz Zakrzeński, który zamiast niego przyjął zaproszenie do udziału w uroczystościach w rocznicę zamordowania polskich oficerów, nie jechał tam, jak sugeruje dyrektor Narodowego jako maskotka, farbowany Piłsudski. Aktor miał podczas uroczystości odczytać fragment pamiętnika znalezionego przy zwłokach mjr. Adama Solskiego zamordowanego w Katyniu. Miał to być jeden z najważniejszych punktów uroczystości. Mjr Solski prowadził swoje notatki niemal do ostatniej chwili przed egzekucją. Pisane na skrawkach bibuły, w kieszonkowym kalendarzyku i na kawałkach urzędowych formularzy. Zakończenie jego dziennika jest datowane na 9 kwietnia 1940 r.: „Piąta rano. Od świtu dzień rozpoczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!). Przywieziono [nas] gdzieś do lasu, coś w rodzaju letniska. Tu szczegółowa rewizja. Zabrano [mi] zegarek, na którym była godzina 6.30 (8.30). Pytano mnie o obrączkę, która (…). Zabrano ruble, pas główny, scyzoryk (…)”.

     To właśnie nad grobami polskich oficerów 70 lat później zgodził się te słowa odczytać Janusz Zakrzeński, wybitny i mądry aktor. Który – jak dowiadujemy się z wywiadu w „Wyborczej” – poleciał tam po tym, gdy Englert zaproszenie Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odrzucił.

     Trudno zrozumieć, dlaczego dyrektor Teatru Narodowego w ogóle zdecydował się o tym mówić. Pewnie nie rozumie, że ośmiesza go ta opowieść. W tym świetle zresztą jego słowa: „Jestem niczyj, nieprzypisany żadnej formacji” nie brzmią wiarygodnie. Englert zresztą nie ukrywa, że głosował na Platformę Obywatelską, możemy się domyślać, że powodem odmowy wyjazdu do Katynia z Lechem Kaczyńskim były raczej względy polityczne i towarzyskie – salon III RP bojkotował prezydenta. Ta małość uratowała Janowi Englertowi życie, nie ocaliła jednak sławy.

     Po lekturze wywiadu w „Wyborczej” aktor i reżyser stał się dla mnie kimś innym. Dawny Jan Englert odszedł bezpowrotnie.

     http://niezalezna.pl/30500-odszedl-jan-englert

    • monitorpolski

     No i jeszcze jedno. W Katyniu, jak się okazuje mordowali żydzi. Czy Englert jest żydem, że nie chciał jechać do Katynia?
     http://www.ziemiamielecka.pl/?p=16846

    • hjk

     Coż pewnie w końcu „stał się kim był” – po to moze było to aktorstwo…?

    • Tola

     Jestem w szoku z Englertem.

    • WE PETITION THE OBAMA ADMINISTRATION TO:
     support the Polish Nation appeal for an international investigation of the Smolensk 2010 air crash
     Chodzi więc o wsparcie ,Polski w staraniach o międzynarodowe,a nie amerykańskie śledztwo.I jest to koszmar dla naszych “umoczonych” Samo widmo takiego,niezależnego śledztwa ,spędza im sen z powiek.
     Czy będzie jakikolwiek skutek,zobaczymy,ale….
     Przy okazji,mam nadzieję na to co ty ARTUR.
     hj@k,Ii P@S,moją nadzieję ,
     że nic z tego nie wyjdzie,
     ale chyba zostanie im z tego,
     żenadka,ostatnio ulubione słowo obik chucpy.

    • hjk

     Marku, paradoksalnie Hitelr, by odwrócić uwagę od własnych zbrodni, mógłby szczególnie gorliwie badać kwestie zbrodni w Kambodzy na zasadzie „łapaj złodzieja”…

    • monitorpolski

     Tak jak badał Katyń. Ale tam faktycznie mordowali „Rosjanie”. Tu mamy jednak przypadek, że każdy jest podejrzanym, szczególnie międzynarodowi terroryści bankierscy, rządzący USA.

    • hjk

     No własnie – znowu paradoksalnie dzięki Hitlerowi i powołanym przez niego komisjom Czerownego krzyża dowiedzieliśmy się o Katyniu…

     gdzieś czytałem, że chyba ktoś tam jakimś cudem przeżył, ale bez badań MCK albo by go zlikwidowali albo uznali za psychicznie chorego i zamknęli w psychuszce…

    • Myśląca

     Katastrofa warszawsko-smolenska jest bardzo delikatna materia i w moim przekonaniu z taka sama delikatnoscia nalezy postepowac przy jej „odkrywaniu”.
     Powodow jest WIELE, a my jako spoleczenstwo wiemy NIEWIELE.
     Poruszamy sie w gaszczu przeroznych spekulacji domyslow, czy hipotez stawianych przez rozne „nosniki” poczawszy od zwyklego Kowalskiego, a skonczywszy na tzw. autorytetach. To niczemu nie pomaga, a wrecz utrudnia cala sprawe.

     Sama od dnia zaistnienia tego zdarzenia po dzien dzisiejszy jestem zywotnie zainteresowana PRAWDA, ale z biegiem czasu uswiadomilam sobie, ze rozganianie mgly, w ktorej sie stoi poprzez machanie rekoma nie sprawi, ze ona zniknie, bo mgla opada sama, gdy wypelnia sie okreslone czynniki atmosferyczne. Tak samo jest z ta metaforyczna mgla, ktora osnula te tragedie. Kazdy dzien przybliza nas do PRAWDY.

     Nie twierdze, ze nie nalezy robic nic, czyli biernie czekac, ale zwazywszy na delikatnosc tematu dzialac zgodnie z zasada brzytwy Ockhama.
     Nie wierze w pomoc jakiegokolwiek panstwa w rozwiklaniu tej „zagadki”, bo scena polityczna, to naczynia powiazane, gdzie zaleznosci i roznorakie interesy przenikaja sie tworzac mocna strukture.

     Moim zdaniem oczekiwanie, ze USA (bo zadne inne panstwo nie wyjdzie przed orkiestre)wesprze nas, a tym bardziej wskaze winnego, to oczekiwanie sniegu w sierpniu, czyli pobozne zyczenie. Zakladajac nawet, ze wiedza i sami nie mieli z tym nic wspolnego (gdy nawet nie brali udzialu, ale dali ciche przyzwolenie), to taka wiedza w dzisiejszych rozgrywkach na miedzynarodowej scenie politycznej jest jak as w rekawie i nikt madry nie rzuca asa na stol bez potrzeby, a tym bardziej mozliwosci ugrania duzo wiecej. Polityka to gra interesow, w ktorej nie ma sentymentow, co od lat pokazuje nam Putin.

    • Nie mamy własnych satelitów,i tyle.Petycja prawdopodobnie nic nie da,bo nawet jeśli USA dysponuje ostatecznymi dowodami,to jest to dynamit polityczny,którym się nie szafuje.
     Sam fakt jednak przyjęcia tej petycji,swoisty „kwit”,
     może otworzyć w przyszłości drogę do tej wiedzy,
     w sprzyjających warunkach,jakichś np,politycznych przepychanek u nich.
     Aktualnie jest jednak szansa ,że przekażą materiały satelitarne,dowodzące że samolot wyleciał z Okęcia i eksplodował,pod Smoleńskiem.
     Było by to kopnięcie w kostkę agentury,rozsiewającej różne dziwne wersje,nie odpowiedziało by jednak na pytanie o zleceniodawców zamachu.
     Niemniej w takiej sytuacji,musiało by nabrać właściwego kierunku ,śledztwo w sprawie „polskiego wątku”,co mimo spodziewanej w takiej sytuacji,kolejnej pandemii masowych samobójstw,osłabiło by proputinowskie ośrodki w Polsce.

    • Myśląca

     Moja poprzednia wypowiedz sprowadza sie do tego, ze mam ogromne obawy, ze USA przeprowadza sledztwo w taki sposob, jak im bedzie wygodnie (a nie mamy pewnosci, co dla nich jest wygodne)i w ten sposob zostanie ZAMKNIETE NA AMEN dalsze drazenie tego tematu, bo padna zarzuty, ze nie dazymy do prawdy, a jedynie do prawdy, ktora sobie z gory zalozylismy. No i z takim argumentem trudno bedzie polemizowac.

    • WE PETITION THE OBAMA ADMINISTRATION TO:
     support the Polish Nation appeal for an international investigation of the Smolensk 2010 air crash
     Chodzi więc o wsparcie ,Polski w staraniach o międzynarodowe,a nie amerykańskie śledztwo.I jest to koszmar dla naszych „umoczonych” Samo widmo takiego,niezależnego śledztwa ,spędza im sen z powiek.
     Czy będzie jakikolwiek skutek,zobaczymy,ale….

    • hjk

     Cóż nawet jak będzie international, to można zadbać o właściwych ludzi w komisji – przecież MAK to też internacjonalna komisja, no chyba, ze uważasz, ze jedne narody są lepsze a drugie gorsze… 😉

    • hj@k
     „MAK to też internacjonalna komisja,”
     Masz rację,powaliłeś mnie,precyzją i logiką,
     co peryskop@ się nie udawało.Dziękuję.Dziękuję.
     Człowiek uczy się całe życie.Tak .
     межгосударственный авиационный комитет
     No i jeszcze nadzorował ,osobiście nie kto inny
     jak Włodzimiezr Włodzimierzowicz Putin.
     Ach ja durny ,popieram jakąś petycję.!!!
     WSZYSTKICH PODPISÓW NA PETYCJI 17.016
     Uwaga czytelnicy.I wasze podpisy mogą figurować pod dokumentem ,
     który na pewno wejdzie do historii,nie dajcie się wyprzedzić,
     niebawem zabraknie miejsc 🙂
     Każdy podpisujący dostanie maila z Białego Domu,z informacją o dalszym biegu sprawy.
     Nieoceniona pamiątka dla wnuków,Nie zwlekajcie 🙂

    • monitorpolski

     Zenobiusz, oni powinni takie „materiały satelitarne” przekazać nazajutrz po zamachu. Ale ponieważ nie przekazali, to albo ich nie mają, albo knuli razem z zamachowcami, albo sami dokonali zamachu. To co nam teraz dadzą jest warte funta kłaków. Przez ponad 2 lata można sfabrykować wszystko, tak jak Bin Ladena posuwającego Busha od tyłu. „Myśląca” ma rację – to nic nie da, ale skoro ktoś do tego dąży wykorzystując młodego Kurtykę, świadczy to o tym, że coś jest planowane. Co? To, o czym wspomniałem wyżej w pierwszym moim komentarzu dzisiaj – tragedia dla Polski. Jestem przekonany, że taka komisja nie ujawni prawdziwych sprawców, bowiem USA musiało brać w tym udział. „Myśląca” ma rację, nic obecnie w świecie nie może się odbyć bez wiedzy tego globanego terrorysty, a raczej bez wiedzy ludzi rządzących tym molochem z Izraela i Londynu.
     Taka komisja nie jest żadną drogą.
     Wystarczy jednak zadać pytanie – gdzie są nagrania z kamer monitorujących lotnisko z 10 kwietnia? Dlaczego nigdy nie pokazano odlatującego samolotu?
     Wrócę jeszcze to detgo tematu, bowiem sądzę, że to jest klucz do prawdy.

    • Marek,czy ty nigdy nie grałeś w pokera.?
     Polityka międzynarodowa ,to właśnie taki poker.
     Tylko idiota mówi sprawdzam,jak w banku jest garść bilonu.
     Co rusz piszecie ,będzie wojna Polsko Ruska.
     Dla tego ,takich kart nie wykłada się na stół.
     Jedno jest pewne.Nasi krajowi „umoczeni”,
     obawiają się tej komisji,i to jest wystarczający powód by ją podpisać.
     Satysfakcja z faktu,:Przyczyniłem się do tego ,że xxxxx,źle sypia ,
     i rzuca się przez sen. 🙂 🙂 🙂

     „oni powinni takie “materiały satelitarne” przekazać nazajutrz po zamachu.”

    • hjk

     @”jak Włodzimiezr Włodzimierzowicz Putin.”

     A co to, Władymir Władymirowicz gorszy o Baracka Obamy?

     Hmmm, ale nawet ciekawe by było, jak zbiorą te 25 tys. czym się wykaże B.O. i ew. jego komisja…

    • m ;-)

     HITLERA – a i owszem jeśli chodziło by o kampucze – a skad to POLACY dowiedzieli się w czasie wojny o tym co zaszło w katyniu ????

     ano właśnie od hitlera , no na jego polecenie……….

    • dezinfo

     gdyby to wscieklo stalina to czemu nie. wiadomo czyim reprezentantem jest obama i wiadomo, ze nawet w przypadku wszczecia sledztwa nic z niego nie wyniknie poza tym, ze nasze wladze a szczegolnie sikorski sie wsciekna. ten ostatni wczoraj sugerowal wprowadzenie cenzury na forach internetowych.

    • DobryDuch

     Marku Putin to nie demokrata to car , mimo wszystko w USA jest większa wolność słowa, bo przecież tych „Okupujących” nie wsadzono do więzienia na lata koloni karnej i nie dostali wora. Miliony Polaków żyją godnie w USA , mają co do garnka włożyć i od czasu do czasu polecieć do kraju, a w Rosji ??? znasz Polaka z Syberii , który miał za co odwiedzić polską Ziemię ? znasz polskie organizacje w Rosji ??? i skąd takie brednie o przyjemnych Rosjanach , sam pracuje na Zachodzie , gdzie np. w Niemczech umieram ze zdziwienia ile pracuje Rosjan legalnie, i nienawidzą Polaków i Turków . To swołocz inaczej tego się nie da nazwać, my Polacy tu się z Turkami trzymamy razem , A Ruscy i Węgrzy oraz Słowacy to sprzedawczyki.

   • Stanisław

    Zgadzam się z twoim wpisem Monitor, jak można prosić o pomoc rząd który sam przeprowadził coś podobnego 9/11

    Gdyby Amerykański rząd był „normalny” , tuż po zamachu opublikował by to co jego agencje wiedzą o tej sprawie.

    • Peryskop

     Stanisławie, Marku,

     Musimy mieć świadomość, że nasze opinie mogą być opacznie zrozumiane jako rozbijanie jedności narodu albo sabotowanie inicjatyw patriotycznych.

     Ale ważne uzasadnienie podał człowiek, którego trudno posądzać o niewiedzę, naiwność, czy podłe knowania.

     Patriotyzm czy klientelizm?

     W sprawie petycji do prezydenta Stanów Zjednoczonych – Jacek Bartyzel

     http://www.bibula.com/?p=58254

     Dla niektórych z alergią na Bibułę cytat tu:

     http://www.monitor-polski.pl/sytuacja-sie-zaognia/#comment-8915

    • monitorpolski

     Znakomity tekst. W tym temacie prof. Bartyzel dokładnie myśli w taki sposób jak ja i wielu tu komentujących.
     To, że jego syn jest w Ruchu Palikota, o niczym nie świadczy. Ruch Palikota ściągnął ludzi z różnymi poglądami, przyjdzie czas, że się rozejdą, bowiem postawa szefa na pewno nie ma nic wspólnego z naszym pojęciem patriotyzmu.
     Wspomnę chociażby niedawną wojnę w Sejmie w.s. GMO. To PiS, wspólnie z SP i właśnie Ruchem Palikota najgośniej protestował. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego kosza.

    • Peryskop

     Ponadto nie wiadomo, czy B. Junior nie okaże się wrzutą do Ruchu ?

    • „syn, Jacek Władysław Bartyzel (niegdyś działacz Platformy Obywatelskiej) obecnie należy do Ruchu Palikota.”

     Nie ma to jak zawodowe ,moralne autorytety.

    • tamara

     zenobiusz;ty zawsze masz odpowiednią teczke (akta) pod ręką…

    • hjk

     Prepraszam, czy ty zdajesz sobie co piszesz, ze prof. Bartyzel jest członkiem ruchu Palikota?!

    • Nie doczytałeś jak zwykle,
     syn twojego idola Jacek Władysław.
     Widzę,że nie jesteś blisko z guru.

    • hjk

     No to już przekręt – co to za jakaś „nazistowska” odpowiedzialność zbiorowa?!
     Po co tu info o synu autora?!
     Moze jeszcze napisz, gdzie ciotki, wujki, babki i dziadkowie należeli?!

     Znowu wracasz do mącenia, a nie dyskutujesz merytorycznie, np. z treścią artykułu, tylko wyciągasz jakieś bezsensowne „wątki poboczne”.
     Zrugaliśmy Cię kilka dni temu i na jeden czy dwa dni się „poprawiłeś”, ale właśnie widać to była tylko taka „poprawa w cudzym słowie”… 🙁

     Przeciez syn jest dorosły i to jego wybór, bo chyba do partyj moga sie zapisywać ludzie pełnoletni…

     A co ojciec ma do tego?!?!?!?!

     Sorki, ale teraz znowu dałeś plamę na maxa, tak jak ze ‚zbydlęcaniem’ ludzi… 🙁

    • hjk

     Moze coś na to powiesz:

     „Czym to się różni od kierowania do carycy Katarzyny apeli ze strony inicjatorów Konfederacji Targowickiej o ratowanie swobód i wolności republikańskich, zagrożonych (i poniekąd faktycznie) przez obóz oświeceniowo-reformacyjny? Absolutnie niczym! (…)
     Na innych zaś odcinkach – w tym amerykańskim w szczególności – przyjmują dobrowolnie, ba! entuzjastycznie, pozycję najgorszego sortu, najbardziej upokarzającego klientelizmu, skomlącego do imperialnego Hegemona o protekcję. Przypominają tym idumejskich „królików” (tetrarchów) późnego Izraela, płaszczących się przed Rzymem – ale przecież patriotyczni Żydzi gardzili Idumejczykami!

     Trzeba więc – nie tyle inicjatorom petycji, bo ich zapewne nic nie przekona – ale ludziom przyłączającym się z odruchu serca do tej inicjatywy przypominać, że jest rok 2012, a nie, dajmy na to 1981, że nie istnieje już czerwone Imperium Sovieticum; że na terenie Polski to nie NKWD czy GRU (tym bardziej zaś FSB), tylko CIA ma lub miało tajne więzienia, w których torturuje i poniża porwanych bądź schwytanych przeciwników; że polscy żołnierze nie udzielają już „bratniej pomocy” Czechosłowacji, lecz służą jako najemnicy w wojnach imperialnych Imperium Americanum i zasadniczo w interesie Wielkiego Izraela;
     że jednym ze skutków tych wojen (oraz inspirowanych z tego samego ośrodka „rewolucji demokratycznych”) jest dramatyczne pogorszenie się położenia w zaatakowanych, okupowanych lub zrewolucjonizowanych krajach, naszych chrześcijańskich braci i sióstr, którym grozi wręcz w niedługim czasie zupełna tam zagłada; że wskutek tych nie tylko imperialnych, ale i obłąkańczych planów (jak odbudowa „trzeciej świątyni” w Jerozolimie), ten rejon świata – czyli Bliski Wschód – który przez półtora wieku był rejonem najbardziej spokojnym i sennym, pod pozbawioną już impetu i słabnącą władzą monarchii ottomańskiej albo pod łagodnym protektoratem zachodnioeuropejskich państw kolonialnych, jest dziś beczką prochu, od której w każdej chwili może spłonąć cały świat.”

    • Niedaleko pada jabłko od jabłoni,
     a że pełna mobilizacja,
     to nie tylko wam spadają maski.

    • hjk

     @”Niedaleko pada jabłko od jabłoni,”

     Widzisz Zeno, to taka metafora i to kiepska, ponieważ człowiek tym się różni od jabłoni, ze ma rozum i wolna wolę, a jak te zadziałają, to mogą ponieść człowieka baaaardzo daleko od rodzica – na tym się opiera postęp, ale i czasem degradacja…

    • „jak te zadziałają, to mogą ponieść człowieka baaaardzo daleko od rodzica – na tym się opiera postęp, ale i czasem degradacja…”
     Musiałeś mieć bardzo porządnych rodziców.

    • hjk

     @”Musiałeś mieć bardzo porządnych rodziców.”

     A co to ma do rzeczy – dałeś plamę i brniesz dalej w bagno…
     Lepiej się przyznaj sam przed sobą, ze to z synem prof. było głupie i przeproś…

    • Tola

     Tamara – teczka,wujek google no i ta mentalnosc sledzenia:)

    • Peryskop

     A jak nie ma teczki to dolaminuje.

     Bo te metody ma w jednym palcu.

     Tamara, zgadnij w którym ?

    • tamara

     tego palca mogą sobie possać wszyscy agenci,którzy się zlecieli na MP…..ktoś wezwał posiłki…i to spore!!!

    • tamara

     Co do palców; uważam,że „palcówka” jest ostatnio wykorzystywna przez agentów do wprowadzania w błąd tutejszych czytelników………wobec takiej manipulacji opinią jestem ZA CZASOWYM zniesieniem ocen….

    • Sully

     tamarko droga Ty pewnie możesz sobie possać lizaczka, a co do ocen…cóz…jak widać dziecinko z piaskownicy zalezy Ci tylko na plusikach, a jak ich nei dostajesz , bo poprostu ludzi ewidzą co soba reprezentujesz, to prosisz o zniesienie ocen…żenujące.

    • Peryskop

     Tamara, to ciekawe.
     Nacisk jest ale owocny, bo sok z nich sika.

     Gdy tylko napomknęłaś o agentach odezwał się Sully niczym nożyce na stole 😀

    • Myśląca

     Widze, ze nadal, jak brakuje argumentow to zaczyna sie kuglowanie „aparatura”.
     Pomowienia to stara i sprawdzona zasada podobnie, jak atak w ramach obrony, gdy zlodziej krzyczy lapac zlodzieja 🙂

    • hjk

     no właśnie odnieś to teraz do siebie z powyższym rzekomym „idioceniem ludzi” przez @peryskopa…

    • Mi wystarczy to ,co wiem o Jacku Bartyzelu,jako operetkowym monarchiście,by nie wdawać się w dyskusje.Wszystkie”autorytety” na szaniec,widzę.
     Niestety,głos „drogiego Bronisława” już nie zabrzmi,
     a i jeden „oświecony” purpurat,nie rozedrze szat,bo mu się zmarło.
     Wchodzi drugi garnitur.I tyle.

    • hjk

     @”co wiem o Jacku Bartyzelu”

     ale ty nic nie wiesz albo mało, tylko wypisujesz jakieś bzdury o synu, a o tekscie nie mozez się nawet wypowiedzieć – więc „skończ już waść”, lepiej sobie wstydu oszczędź…

    • WSZYSTKICH PODPISÓW NA PETYCJI 18.283
     https://wwws.whitehouse.gov/petitions/%21/petition/support-polish-nation-appeal-international-investigation-smolensk-2010-air-crash/tDSMBfXr?utm_source=wh.gov&utm_medium=shorturl&utm_campaign=shorturl
     Niektórym naszym prominentom ,zaczynają się kłopoty ze snem .
     Widzę ,że nie tylko im .
     hjk@,cierpisz na bezsenność,bo ja obserwuję sytuację na El Hierro,
     ale ty najwyraźniej masz ,służbę poza kolejnością,albo dopadł cię ,
     syndrom bezsenności „białego” kołnierzyka

    • Sully

     o Peryskop nasz stały „obrażacz” blogujących, jak nei miło Cię tutaj znowu widzieć. ;-(

    • Myśląca

     @Sully, dobry dowcip z tm „lizaczkiem”, a i trafna uwaga odnosnie „minusikow” Tez to dostrzeglam 🙂

    • Sully

     Myśląca, ja już dawno to dostrzegłam i widze też, że niektóre osoby tutaj piszące chyba innego ciekawszego życia w realu nie mają, a intrygi i kłótnie próbują przenosić na bloga. Smutny to fakt, bo odciąga od rzeczowej dyskusji. Bo jak można dyskutować, kiedy ktoś ciągle wyjeżdża z agentem 😉 normalnie jak dziecko badx tez sam jest dezinformatorem i takim nachalnym atakiem próbuje odwrócic uwage od siebie..

    • monitorpolski

     Peryskop, nie zawsze cynizm jest najlepszym sposobem do dyskusji. Tu absolutnie popieram prof. Bartyzela, ale wydaje mi się, że Zenobiusz ma rację szukając informacji o nim i jego rodzinie.
     Ja podszedłem do tego jak wyżej – analizując to co robi Ruch Palikota. Nie wszystko jest złe. Być może syn prof. Bartyzela wykonuje tam akurat dobrą robotę?

    • Tola

     Poza tym poglady nie przechodza w genach!
     Co to za argument ze ojciec to i syn?

    • hjk

     To jest argument rasistów – nasza, łacińska cywilizacja uporała się z tym tak ok. 2400 lat temu, ale inne jak widać nie, albo mamy do czynienia z okresami regresji cywilizacyjnej…

     A chodziło o dziedziczenia szlachectwa – czy „szlachetnie urodzeni” będą równie szlachetni jak ich ojcowie czy dziadowie. No i okazało się, ze metryka nie wystarczy…

     Ale u innych „nadczłowiekiem” się jest juz z samego faktu urodzenia i koniec dyskusji, więc szkoda gadać…

    • Peryskop

     „Peryskop, nie zawsze cynizm jest najlepszym sposobem do dyskusji…”

     Marku, jak mnie znasz nie lubię cynizmu.

     I staram się go unikać z wyjątkiem cynicznych odpowiedzi na cyniczne zaczepki.

     Bo życie mnie nauczyło, że jeśli cynikowi odpuścisz i potraktujesz go/ją grzecznie, to prowokujesz do eskalacji, czyli do kłótni, których uczciwi ludzie starają się unikać.

     Cynicy o tym wiedzą i dlatego świadomie prowokują, ponieważ liczą na wycofanie się przeciwnika, czyli nas.

     Czy nie jest to powszechnie grana wobec nas CHUTZPA przez cynicznych cwaniaków ?

   • monitorpolski

    Sorry za „idiotkę” – dostaję amoku jak czytam takie „petycje”. Bowiem przez kilka lat zdążyłem poznać modus operandi tych ludzi. Powinienem sobie jednak zdać sprawę, że większość z nas jest omamiona przez kryminalne media. Więc przepraszam Ciociababcia za to określenie. Powinno być raczej „niedoinformowana kobieto”

    • Myśląca

     Dzieki Marku, ze sie zreflektowales, ze takie „kwiatki” nie przystoja ludziom na poziomie.

    • monitorpolski

     Jechałem autobusem i wszedłem na moment na dyskusję. Pierwszy wpis – te się najczęściej czyta. Wydawało mi się, że ktoś czekał na ten moment.
     Po przemyśleniu, stwierdziłem, że większość uczciwych Polaków nie ma zielonego pojęcia nt. komisji śledczej w.s. zamachu na WTC czy zbójstwa Kennedyego, tego że były one prowadzone przez ludzi mafii tak, by ukryć prawdę.

    • Tola

     @Myslaca – a ty kiedy sie zreflektujesz?

    • Myśląca

     Tola, jak Cie obraze (co jest malo prawdipodobne) to Cie przeprosze, zapeniam 🙂

    • hjk

     Czekamy wobec tego na linki o „idioceniu ludzi” przez @peryskopa, albo przepraszasz za wzorem Marka 😉

    • Myśląca

     Dowcip przez Ciebie hjk przemawia, czy tylko zmeczenie nocne? 🙂

    • hjk

     czy trzeba ci kilka razy powtarzac, zanim dotrze, bo może jesteś „ciezko”myśląca?

    • Peryskop

     M, ciekawe kiedy ty się zreflektujesz, że zarzut jakobym kogoś nazwał „idiotą” był bezzasadny ?

     Na razie omiatasz się dowcipami. A czas biegnie i adekwatne miano oszczercy czeka 🙁

  • glos rozsadku

   Czy wy „ciocie i babcie ” nie wiecie jeszcze kto rzadzi calym swiatem ?
   PETYCJE ? Do kogo ,o co,po co ,dla zmarnowania czasu ???
   Jak mozna byc tak naiwnym !

   • A gdyby tak ,do Jaruzelskiego,
    Augustynie P.
    Co ty na to ??

    • monitorpolski

     Na to samo wyjdzie. A dlaczego niby to nie do Jaruzeskiego? zamordował o wiele mniej osób niż Obama.

    • Myśląca

     Co do Obamy nie bylabym tego taka pewna, no chyba ze te jego krzyzowe wyprawy zwane pokojowymi misjami nie sa zaliczane do zbrodni.

    • hjk

     Nie ublizaj tu śrdniowiecznym wyprawom krzyżowym, bo te dzisiejsze co najwyżej są bandyckie…

    • Myśląca

     Ublizac mozna KOMUS a nie CZEMUS!

    • Tola

     @Myslaca -hjk uzyl metafory – ty jestes ponoc dobra w metaforach?

    • Myśląca

     Tola, jezeli to jest metafora, to ja jestem Papiezem 🙂
     Prosze Cie … traktuje Cie powaznie i oczekuje tego samego, nic wiecej.

    • hjk

     Ojjj, nie wojuz „papieżem” bo już podobno jedna taka Joanna była 🙂

     Tola dzieki, tak dokładnie jest to szeroko rozumiana (ale jednak) metafora, taki „chwyt retoryczny” – „z kogoś na coś” lub z „czegoś na kogoś”, a w ogóle matafora to przenośnia…

     chodziłoby literalnie o ublizanie pamięci krzyżowców – ci ludzie wierzyli, ze naprawdę odbijają zagarniętą przez „niewiernych” ziemie świętą, by nie była hańbiona przez pogan…

     A dziś mamy co???

    • Myśląca

     @Hjk: ja tez wierze w krasnoludki, czy to oznacza, ze jestem „Sierotka Marysia”? 🙂
     A z tm tlumaczeniem „metafory” to strasznie namotales … 🙂

    • hjk

     Zajrzyj do podręcznika do retoryki, jak kwestia cię ciekawi, bo moze i faktycznie coś namotałem, ale wydaje mi się, ze jakos to tak było…

    • navajo88

     A dlaczego nie do navajo ????? co bo był w Vietnamie ????? hahahahahahahahahahahahahaha
     J.M.H

  • tamara

   ARTUR on 30 czerwca 2012 at 00:53 said:

   „Jedynym wyjściem jest przesłanie skargi do międzynarodowego trybunału w Kuala Lumpur ,co prawda nasze władze nie będą go respektować lecz muszą się zastanowić gdzie latają lub nad jakim terytorium gdyż wyrok skazujący pozwala ich aresztować za granicą lub zestrzelić samolot którym lecą .”
   ———————————————–

   tamara on 30 czerwca 2012 at 12:41 said:

   ARTUR; Jestem ZA ! nasz żont tego nie uzna-to jest pewne-,ale w trybunał w Kuala Lumpur postara się,aby prawda wyszła na jaw…a to jest najważniejsze !……..

   miejmy nadzieję,że nie;
   -rosną tam zbyt wysokie brzozy
   – nagle z niewyjaśnionych przyczyn ludzie zaczną popełniać samobójstwa….

   TO CO? PISZMY PETYCJE DO TRYBUNAŁU W KUALA LUMPUR????

   • Peryskop

    Pomysł całkiem nie-niedorzeczny.
    Więc popieram !

    A w zwischenzeit czekam co nam Biust tu wrzuci z „teczki” wnuczka prof. Bartyzela, skoro „teczka” syna zrobiła tu słabe wrażenie.

    Kto teczkami wojuje, ten od … bazuki ginie.

    • hjk

     Aaa, to było o synu?!
     No nie, to już przekręt pały…
     Tylko osoby uznającę antycywilizacyjną, nacyjną czy rodzinną „odpowiedzialność zbiorową” mogą stosować takie prymitywne chwyty…
     Zeno, żenadka…

     „Po >chwytach< ich pozancie?"

    • Też jesteś wychowankiem szan. Prof. ???

    • hjk

     A co to ma do rzeczy?!
     Dałeś chłopie plamę, a teraz znowu kręcisz i motasz „wychowankiem”?

     Jesliby uznać, że napisany przez jednego, a odczytany przez drugiego tekst ma wpływ wychowawczy, to jest tych „wychowanków” tysiące…

    • Myśląca

     Mozna wojowac tez slowem, a ono bywa grozniejsze od noza.

    • Tola

     @Myslaca – no i palmami tez mozna!

    • Myśląca

     Vide wpis: Myśląca on 1 lipca 2012 at 00:28 said:

    • Peryskop

     a ściślej od miecza, Talmud, Szochar Tow 120

    • Peryskop

     „Mozna wojowac tez slowem, a ono bywa grozniejsze od noza.”

     a ściślej od miecza, Talmud, Szochar Tow 120

    • Myśląca

     Peryskop masz racje, tak to brzmi dokladnie, ale jak zapewne zauwazyles nie wzielam to w cudzyslow, czyli nie stanowilo cytatu, a bylo trawestacja 🙂

    • Tola

     OOOOOOOps!!

    • Tola

     Jeszcze bylo takie cos : wydaje mnie sie ?????

    • Myśląca

     Tolu racz wyslawiac sie pelnymi zdaniami. Znaki zapytania sugeruja, ze powinno to byc zdanie pytajace, a z konstrukcji trudno odgadnac.

     A to: „OOOOOOOps!!” juz w ogole jest niezrozumiale …

    • Tola

     To jest szyfr grupy! 🙂

    • hjk

     @Tola
     hahahaaa
     dzieki za dzienną dawkę smiechu 😉

    • ARTUR

     @ Peryskop .Może pomysł niedorzeczny ale czy znasz inną nieprzekupną instytucję międzynarodową ? Ja nie znam a że sam jestem nieprzekupny to raczej się nie mylę .Czy zastanawiałeś sie kiedyś czemu dalsze wizyty niektórych prominentów na drugi koniec swiata są publikowane po dotarciu ich na miejsce?Muszą przelatywać nad krajami które mogą ich zestrzelić i dlatego lot jest zgłaszany jako cywilny a nie rządowy .

    • Tola

     Artur -zestrzelic to ich nie zestrzela

    • ARTUR

     @Tola .Czy myślisz że zgodziliby się na lądowanie pod przymusem i więzienie ?

    • Tola

     @Artur – mysle,ze by sie nie zgodzili.
     Podoba mi sie pomysl takiej petycji,zawsze slad jednak zostanie i moze da cos ludziom do myslenia!

    • Peryskop

     ARTUR

     napisałem: „Pomysł całkiem nie-niedorzeczny. Więc popieram !”

     Czyli choć kontrowersyjny to DORZECZNY.

     I zgadzam się że ostatnie orzeczenie Trybunału w Kuala Lumpur daje nadzieję, że skarga – o ile poprawnie przygotowana i możliwa do rozpatrzenia – może dać efekty większe niż tylko „odfajkowanie sprawy”.

     Natomiast nie sądzę, żeby jakakolwiek praworządna organizacja mogła zestrzelić samolot ze skazaną osobą na pokładzie.
     Przecież taki strzał to akt wojny, a w dodatku zabójstwo osób postronnych od pilotów poczynając. Prawda ?

    • ARTUR

     @Peryskop.Wg.współczesnych norm ,samolot podejrzany o nielegalne przewożenie przestępców międzynarodowych lub kontrabandy może być zmuszony do lądowania i przeszukany ,nieposłuszeństwo skutkuje zestrzeleniem ,dlatego taki lot jest zgłaszany jako cywilny .Mielismy podobny przykład na morzu ,gdy Szkoci poddali rewizji rosyjski statek ze śmigłowcami dla Syrii .Jeśli chodzi o pilotów to czyż nie są pomagającymi w przestępstwach za pieniądze /najemnikami /,ich los jest związany z tym kto płaci.

    • Peryskop

     ARTUR, rozumiem Twoje intencje i je podzielam.

     Ale nie wiem czy Szkoci poddali rewizji rosyjski statek ze śmigłowcami dla Syrii, czy tylko próbowali poddać rewizji, a wobec odmowy – wydane zostało polecenie aby firma (Lloyds?) w Londynie wycofała polisę ubezpieczenia statku ? Raczej to drugie.

     Jeśli chodzi o pilotów to trudno udowodnić czy są pomagającymi w przestępstwie jeśli tylko wykonują za pieniądze swoją pracę polegającą na kierowaniu samolotu, za którego ładunek odpowiada zwykle ktoś inny.

     Więc w tych sprawach jest sporo zawiłości prawnych, i dlatego jeśli potrzeba jest duża, to służby się nie patyczkują tylko strącają samolot ze stworzeniem pozorów katastrofy lotniczej.

     Np. Sekretarz Generalny ONZ Dag Hammarskjold w Rodezji 1961, senator z Minnesoty Paul Wellstone w USA 2002.

  • mi461

   ciocia babcia wiem ze to Cie tak jak nas wszystkich bardzo boli i nie daje spokoju.

   gdyby
   Big Brother > byl taki wspanialy i dociekajacy prawdy – powinien wyjasnic 9/11 bo wszyscy wszystko wiedza tylko „gora” dalej podtrzymuje „bajeczki”
   wypowiadali sie spece i naukowcy i co? dalej karmia ludzi klamstwem

   Nie wierzmy amerykanom – oni nie ujawnia PRAWDY z 10/04 tak jak nie ujawnia prawdy swojej z 09/11.
   Oglosza to co bedzie dla nich najwygodniejsze.
   Otworz oczy.