Marek Głogoczowski: Z walk plemiennych na PRZEDMURZU CYWILIZACJI TPD

Otrzymałem od mego imiennika, nieznanego mi osobiście pana Marka Charpana, dłuższy tekst nt. powiązań Pawła Grasia z BND. (Tekst ideowo nieco podobny do niedawno wydanej książki nt. powiązań Antoniego Maciarewicza z “mafią rosyjską”). [chodzi o ten tekst >link, przyp. M.P.]
Jeśli dobrze zrozumiałem intencje tego tekstu, to oznacza on, że służby AMERYKAŃSKIE usiłują przykrócić, na terenie III RP, działalność służb NIEMIECKICH, zaczynających zagrażać hegemonii USraków na terenie Europy. Po to przecież powstał PROJEKT TRÓJMORZA, symbolicznie ogłoszony pod pomnikiem bohaterów Powstania Warszawskiego.

A oto me komentarze na ten interesujący, szczególnie dla narodowców, naiwnie pobekujących o “suwerenności”, temat “Budowy Międzymorza Europy przez Siły Zjednoczonego z Wall Street Kapitału”, zamieszczone na https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/07/20/tu-sie-musi-zmienic-system-aby-mozna-bylo-w-polsce-cokolwiek-pozytywnego-zrobic/

Stany ZjednoczoneZaprojektowany przez Departament Stanu – i ogłoszony przez prezydenta Trumpa pod pomnikiem nieletnich Powstańców Warszawy – projekt „Trójmorza” składa się dokładnie z 13 państw Europy Środkowej. Czy nie jest to celowe nawiązanie do 13 ZAŁOŻYCIELSKICH STANÓW ZJEDNOCZONYCH A.P. prawie dokładnie 240 lat temu? (Tylko 2/5 ludności tych 13 Stanów Założycielskich mówiło wtedy po angielsku.) Jak się ma wystarczającą ilość pieniędzy, to można sobie układać nie tylko małe ale i większe kraiki w dowolne kompozycje na GLOBALNEJ SZACHOWNICY. (Przypominam, z 13 małych bladych pięcioramiennych gwiazdek ułożono bardzo wyraźną sześcioramienną Gwiazdę Dawida, widoczną na herbie Stanów Zjednoczonych A.P.)

Czyż nie chodzi tutaj o budowę US-E (czyli Cywilizacji USA-bis) mój imienniku Nieznany, Marku Charpan?

Czytać więcej np.tutaj:

Ot, coś ciekawego, czytając numer 28 „Warszawskiej Gazety” przyszło mi do głowy. Mianowicie w Starym Testamencie określenie „Bóg w dom” oznaczało pożar, śmierć pierworodnych i inne nieszczęścia jakie na taki, „nawiedzony przez Boga” dom spadły (historyk Tadeusz Zieliński w książce „Hellenizm i judaizm” z roku 1927)

Spójrzmy na to, co się obecnie w Polsce dzieje z tego, znanego historyka Antyku punktu widzenia.

imagegen.ashx

Trump przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego

Otóż swe tytułowe sprawozdanie z wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie, „Warszawska Gazeta” rozpoczęła wielkimi literami MY CHCEMY BOGA! wziętymi z tegoż prezydenta przemówienia – przemówienia wygłoszonego symbolicznie na placu Krasińskich, pod pomnikiem ofiar NIESZCZĘŚCIA jakie spadło na Polskę w roku 1944, w formie Powstania Warszawskiego. Jeśli zestawimy ze sobą dwa fakty, czyli to, że przysięgający na Biblię Prezydent USA jest przedstawicielem Wyjątkowego (ang. exceptional) Narodu w którym, jak zauważył to Karol Marks przed 170 laty, „duch chrześcijański został całkowicie przytłamszony przez komercyjny duch żydowski”, z zauważonym przez znawcę Biblii Tadeusza Zielińskiego faktem, że hasło „bóg w dom” w judaizmie oznacza nadejście wszystkich możliwych, dla tego domu nieszczęść, to ta wizyta przysięgającego na Biblię prezydenta zapowiada dla Polski większe nieszczęścia niż to, symbolizowane przez pomnik, pod którym „prezio USA” przemawiał 6 lipca br.

Bowiem jak za skinieniem magicznej różdżki czarodzieja, już w 10 dni po tym „historycznym” wydarzeniu (na które, wg partii „Zmiana”, wynajęte przez Ambasadę USA autobusy dowoziły uczestników), nie tylko w Warszawie wielotysięczne tłumy zaczęły się zbierać na ulicach złorzecząc rządom partii o biblijnej, żydowskiej nazwie Prawo i Sprawiedliwość. Jaki bowiem dobry „news” przywiózł do Polski prezio USA ze swą, importowaną ze Słowenii żoną, przystrojoną w spódnicę imitującą ubiory ulicznych Cyganek i ze swa córką, które oficjalnie przeszła na judaizm? Otóż zgodnie z planami kół wojskowych USA, teren Polski ma się stać Centrum uzbrojonego w amerykańskie tarcze antyrakietowe w Polsce i Rumunii TRÓJMORZA, wbitego jako KLIN między Niemcy i Rosję, rodzaju bastionu ultrareligijnych Okopów Świętej Trójcy ze sztuki Zygmunta Krasińskiego „Nieboska Komedia”. Czyli jest to, rozszerzony na całą Środkową Europę plan „Londynu” z roku 1944 wbicia „polskiego klina” między wojska niemieckie i radzieckie w Warszawie latem owego roku.

Co się wtedy skończyło dla Warszawy i Polski tragicznie – i obyśmy nie powtórzyli, w 80 lat później, tego samego pomysłu tym razem pochodzącego „od naszych” nie z Londynu, ale z Waszyngtonu. Obecna akcja niszczenia pomników Armii Czerwonej w Polsce sugeruje, iż o właśnie taki „plan dla Europy” USrańcom chodzi i po to, przy okazji relacji z wizyty „BOGA USA” w Warszawie, lokalna Warszawska Gazeta już na drugiej swej stronie wypisywała entuzjastyczne artykuły na temat instalacji – oczywiście pomyślanej jako antyrosyjska – tarczy atomowej w Rędzikowie koło Słupska..

Aldona Zaorska na https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4957-tylko-u-nas-donald-trump-czlowiek-ktory-doprowadza-lewakow-do-wscieklosci

P.S. Pisząc „okopy Świętej Trójcy” miałem oczywiście na myśli PRZEDMURZE WYJĄTKOWEJ (ang. exceptional) CYWILIZACJI pod wezwaniem Świętej Trójcy TPD – Technika-Pieniądz-Dupa komfort uwielbiająca, reprezentowanej w szczególności przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

Dr Marek Głogoczowski
Literat, filozof emeritus
instruktor alpinizmu i ski-alpinizmu
mglogo@poczta.fm
www.markglogg.eu

44 komentarze Marek Głogoczowski: Z walk plemiennych na PRZEDMURZU CYWILIZACJI TPD

 • Adan

  Co nam daje Unia ? warto poznać by mieć pogląd. http://blogpress.pl/node/24233

 • A jak już jestem na portalu u mojego kolegi Marka Podleckiego, to jeszcze to: Kaczyński już 10 lat temu planował przejęcie TOTALNEJ władzy nad sądownictwem w Polsce!

  Kilka PROROCZYCH ostrzeżeń Andrzeja Leppera przed PiS Kaczyńskiego: „to taki zbiorowy baca piłujący gałąź (pod Polską)”

  Gdy ponownie czyta się wywiad z Andrzejem Lepperem z 2007 roku można powiedzieć, że wyborcy PiS to taki zbiorowy baca piłujący pod sobą gałąź.

  Poniżej kilka ostrzeżeń Andrzeja Leppera :
  „””
  ….PiS będzie miał swojego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. I kolejność rozpatrywania wniosków też od prezesa zależy. Jak im jakaś sprawa będzie nie na rękę, to może czekać latami.
  (…)
  A kiedy pan głosował za nową ustawą o sądach, nie myślał pan, że ona daje ministrowi Ziobrze prawo wyboru sędziego, który pana skaże?

  Do głowy mi nie przyszło.

  A kiedy pan zaczął mieć wrażenie, że przyjdzie kolej na Andrzeja L.?

  Po taśmach Beger. Jak mnie Kaczyński pierwszy raz wyrzucił z rządu, rzuciłem wszystko i pojechałem z Łyżwińskim do Grecji. Mam tam kolegę. Zamożny człowiek, ma piękną posiadłość, bywałem u niego, chociaż mieszkaliśmy w hotelu. Mam rachunki, więc tu nic się na mnie nie znajdzie… A zaraz po mnie pojechała tam duża grupa z PiS. Też się z nim spotkali. To było krótko po słynnych taśmach Beger. I on im mówi, że niedawno był u niego Lepper. Piwko piliśmy – mówi – jedliśmy baraninę i Lepper przy tej baraninie mówi mi: zaraz zobaczysz, co teraz będzie z PiS, włącz TVN, zobaczysz taśmy Beger. Oni to Kaczyńskiemu powtórzyli. A potem temu mojemu znajomemu przekazali, jak zareagował Kaczyński.

  A jak zareagował?Powiedział, że ze mną koniec. I ten znajomy mi oczywiście powtórzył. Będziesz skończony – powiedział – on ci tego nie wybaczy! Nigdy. Bo on nigdy nie wybacza. Wiedziałem, że teraz muszę mieć oczy dookoła głowy. Musiałbym być kompletnym wariatem, żeby znając tę reakcję premiera chociażby pomyśleć o takim numerze, w jaki CBA próbowało mnie wrobić. Wiedziałem, że on nie spocznie, dopóki mnie nie zniszczy. Ale że tak daleko się posunie, żeby mi wymyślić przestępstwo, to się nie spodziewałem. A wymyślił. Dlatego tak panicznie boi się komisji śledczej. Przecież to by wyszło. Boi się oddać władzę, bo ci oficerowie zaczęliby mówić. To przecież są ludzie. Nie będą za niego ginęli. W każdym razie tu już o żadnym zaufaniu nie mogło być mowy.

  Całość proroctwa nie-fatimskiego poniżej lub pod linkiem http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/225840,1,jak-uwodzi-jaroslaw-kaczynski.read

 • czaro

  Przepowiednia nie-fatimska Andrzeja Leppera sprzed 10 lat…Prorok jaki, czy co?

  https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2017/07/przepowiednia-nie-fatimska-andrzeja.html

  • Majestic

   Kodowcy muszą teraz improwizować i udawać że veto im na rękę itp farmazony , obojętnie jak i co ale widzimy totalna wymianę dyktatury na druga dyktaturę . Mahatma Gandhi „Nieposłuszeństwo obywatelskie jest niezaprzeczalnym prawem każdego obywatela. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem. Tym, co pozwala władzom państw bezkarnie wszczynać wojny, rujnować domy i zabijać miliony ludzi jest lęk przed tym, by cywilizacja ludzka doznała ukojenia Pokojem, ten lęk trzeba pokonać i zdecydowanie pozbawić władzy prawa tworzenia armii i wszczynania wojen. „

 • czaro

  Za rok wybory samorządowe…

  Andrzej Duda już rozpoczął kampanię

  Dzisiaj mamy potwierdzenie…
  Veto do ustaw sądowych spowoduje przetasowania w partiach.
  I to nie tylko w PiS-ie , ale i w PO , Nowoczesnej i innych….

  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2017/07/pierwsze-veto-prezydenta-andrzeja-d.html

  https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2017/07/prezydent-andrzeja-d-rzuci-rekawice.html

 • Bardzo celny komentarz do sprawy, czy w planowanym TRÓJMORZU” będzie 12 czy 13 państw.

  Xellos
  24 lipca 2017 at 12:27 napisał:

  „projekt „Trójmorza” składa się dokładnie z 13 państw Europy Środkowej. Czy nie jest to celowe nawiązanie do 13 ZAŁOŻYCIELSKICH STANÓW ZJEDNOCZONYCH”

  — jest to celowe nawiązanie do 12’tu PLEMION IZRAELA + 13’go KAPŁAŃSKIEGO

  innymi słowy trampek agitował za POLIN (JUDEOPOLONIĄ) w nowym rozleglejszym terytorialnie wymiarze…. z jakiego zamierzają WYMORDOWAĆ AUTOCHTONÓW w zbliżającej się 3 wojnie światowej

  TAK SIĘ GOIM ROBI W BALONA….. MARCHEWKĄ znaną jako CHCIWOŚĆ…..

  MG dodaje: może nie wszystkich wymordować, część zamienić w „swoich” a resztę w „bydło do pracy dla WYBRAŃCÓW BOGA TPD”. Cytuję na ten temat odpowiednie wersety i z Talmudu (w tłumaczeniu Izraela Szamira) i z Księgi Powtórzonego Prawa:

  Mój „comrade in arms” Izrael Szamir (wiek lat 70) w tekście, po angielsku, pt. „Czy nie żydzi są ludźmi?” cytuje uczonych rabinów, zarówno tych z XVII wieku, jak i tych z wieku XX:

  Goje (nie-żydzi) są w swej istocie nie ludźmi, ale zwierzętami stworzonymi by służyć ludziom. Mają oni ludzki kształt z dwóch bardzo odmiennych przyczyn. Jedną z nich jest to, że jest to przyjemniej i dostojniej dla Żyda być obsługiwanym przez zwierzę w ludzkim kształcie, niż przez zwierzę w zwierzęcym kształcie. A drugą to to, że nie-żyd może przyłączyć się do Żydów, natomiast gdyby był w kształcie zwierzęcia, to by tego nie mógł zrobić.

  Istotę tego, dokonanego przez Boga podziału, przedstawił w następujący sposób … pierwszy Syjonistyczny Rabin Palestyny (zm. 1935), opisany jako najsławniejszy i najbardziej wpływowy z rabinów XX wieku (który) napisał: „Różnica między duszą żydowską (ha-neshama), w jej istocie itd., a duszą gojów (ha-neshama) – na wszystkich jej poziomach – jest wieksza niż różnica między duchem (nefesh) ludzkim (ha-adam), a duchem (nefesh) zwierzęcia (behema).
  Z tekstu: http://www.unz.com/ishamir/are-non-jews-human/

  MG interpretuje Talmud i wypowiedzi tych uczonych rabinów: W tych kilku krótkich zdaniach bardzo wyraźnie została podana differentia specifica między Nie-Żydami (Gojami) a Żydami. Otóż „nie-żyd może się przyłączyć do Żydów” – ale w jaki sposób to może zrobić? W starożytności tego zabiegu dokonywano poprzez RYTUALNE OBRZEZANIE, także w wieku dorosłym, nie zawsze z „błogosławionymi’ dla nowo-obrzezanych tego zabiegu skutkami. Ale już w Starym Testamencie zostało bardzo wyraźnie wskazane, iż nawet bardziej niż o napletek, „Bogu” chodzi tu także o „obrzezkę serca”, aby ktoś przynależący do Izraela nie śmiał szerzej spojrzeć na świat i przypadkiem nie zakwestionował PRAWA, ustanowionego przez samego BOGA. Cytuję tutaj Księgę Powtórzonego Prawa:

  „ Do Pana, Boga twojego, należą niebiosa, niebiosa najwyższe, ziemia i wszystko, co jest na niej. Tylko do twoich przodków skłonił się Pan, miłując ich; po nich spośród wszystkich narodów wybrał ich potomstwo, czyli was, jak jest dzisiaj. Dokonajcie więc obrzezania waszego serca, nie bądźcie nadal [ludem] o twardym karku, … byś się bał Pana, Boga swojego, chodził wszystkimi Jego drogami, miłował Go, służył Panu, Bogu twemu, z całego swojego serca i z całej swej duszy, strzegł poleceń Pana i Jego praw, które ja ci podaję dzisiaj dla twego dobra.

  To Ks. Powtórzonego Prawa rozdz. 10; a w jej rozdziale 30:6, to już sam Bóg dokonuje tej specyficznej „KASTRACJI EMOCJONALNEGO ROZUMU”:
  Pan, Bóg twój, dokona obrzezania twego serca i serca twych potomków, żebyś miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, po to, abyś żył.

  MG tłumaczy ten tekst z Księgi Powt. Prawa: Wysiłek Nie-Widzenia rzeczy banalnych, dostrzeganych przez Zwierzęta, zwłaszcza te żyjące w stanie dzikim, jest rodzajem KASTRACJI UMYSŁOWEJ, jakiej dokonują na sobie samych OSOBY NABOŻNE, chcące być członkami czy to Starego, czy to Nowego Izraela – tym drugim terminem katoliccy papieże oraz protestanccy pastorzy określają wymarzone przez nich Państwo Globalne. Co bowiem dostrzegają – i czym się bżydzą – zarówno obdarzone dobrym wzrokiem zwierzęta, jak i nie-żydzi (goje), którzy nie dali się poznawczo wykastrować? Mój kolega, szwajcarski socjolog Willy Dietrich z którym zwykłem się wspinać w skałkach Salève koło Genewy, zwykł powtarzać z niesmakiem „człowiek to najgłupsze ze zwierząt, nie dość, że sam wchodzi do klatki, to się jeszcze w niej na klucz zamyka”.

  I to jest resumé PROGRAMU GLOBALIZACJI, który ruszył za spotęgowaną siłą, po likwidacji Insurekcji Marksistowskiej w Europie Wschodniej.

  Cóż to zatem jest ten – wrogi Żyjącym na Wolności Zwierzętom oraz Ludziom – BÓG, który systematycznie, od blisko już 3 tysięcy lat, usiłuje zamknąć swych „wybranych” w otoczonej wysokim murem ZAGRODZIE, zwanej shetl – czy to w formie starożytnego Jeruzalem, czy w formie nieco większego nowoczesnego Izraela otoczonego wysokim na 8 metrów betonowym murem?

  Jakby ktoś jeszcze się nie domyślił o co „Bogu Izraela” chodzi, to przypominam. Chodzi o wycięcie z ludzkiego organu zwanego INTELEKT wszelkich myśli, że ISTNIEJE PRAWO STOJĄCE PONAD BOGIEM IZRAELA. Jest to Dwustopniowe Prawo Zoologii Lamarcka, które dyktuje, że jak ktoś uporczywie stara się nie widzieć rzeczy nieprzyjemnych, dla jego poczucia dumy z powodu jego „wybraństwa” (predestynacji w naukach św. Pawła), to z czasem staje się on w tym aspekcie ślepy – które to upośledzenie umysłowe jego dzieci zaczynają z czasem dziedziczyć, podobnie jak dziedziczą autyzm, otyłość, krótkowzroczność i inne cechy „anty 666 ha-neshama”, czyli OBŁĄKANEJ ANTYZOOLOGIZMEM żydowskiej, poznawczo martwej, duszy.

  • Majestic

   trzeba będzie dobrowolnie emigrować na Syberię , jak Prezydent wpuści oczywiscie ?

  • Majestic

   ISTNIAŁO I ISTNIEJE !!! Paweł Szydłowski przestudiował zagraniczne kroniki i one potwierdzają wszystko , wiec Gal Anonim i Długosz Kadlubek nawet jak kłamali to nie mogli dużo kłamać bo w tamtych czasach jeszcze wystarczajaco dużo pamiętano 86-9.a 4/5 Kroniki niemieckie,rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków. https://www.youtube.com/watch?v=hC8ShishhBM Sława Słowianom ” Pozdrav zo Slovenska (Slovakia), bratia a sestry. Sláva Slovanom !” „Slava braci i sestrama! iz Srbije”Slava Sloveni! Pozdrav od Makedonija!!”SLAVA FROM RUSSIA!Sława Słowianom z Niemiec !” ” Ime Srbin iz Sunca potice… slava svim Srbima Slovenima” „Slava Slowianom wszystkim Lechitom od Polski az po Rosję od morza Baltyckiego do morza Czarnego”
   https://www.youtube.com/watch?v=_6UMCQs5_0M Tekst piosenki:Slawa Slowianom https://www.youtube.com/watch?v=_6UMCQs5_0M
   Starym Ojców naszych szlakiem
   przez krew idziem ku wolności!…
   Z dawną pieśnią, dawnym znakiem
   My wojowie, sercem prości,
   silni wiarą i nadzieją,
   że tam kędyś świty dnieją!

   Zawołały ku nam z dala
   starych haseł złote dzwony!
   Zaszumiała kłosów fala…
   wiatr z dalekiej powiał strony
   i na złotym grał nam Rogu,
   pieśń o Sławie i o wrogu!

   Starym Ojców naszych szlakiem
   przez krew idziem w jutra wschody,
   z dawną pieśnią, dawnym znakiem,
   na śmiertelne idziem gody,
   by z krwi naszej życie wzięła
   Ta, co jeszcze nie zginęła!

   Niech za nami nikt nie woła!
   Niech tam po nas nikt nie płacze!
   Górą jasne niesiem czoła,
   radość w piersiach nam kołacze,
   duma ogniem lica płoni,
   że idziemy jako Oni!
   Jako Oni…
   Jako Oni…

   • Legendami o przeszłości to my się nie wyżywimy ani nie obronimy. Czasy wojów prostych minęły. . A propos, można sobie wyobrazić tą wielką Lechię bez Rosji ??

 • jowram

  PILNE! SĄ JUŻ PIERWSZE OWOCE DUDY — UCHWAŁA Zarządu SSP karnie usuwa sędziego Łukasza Piebiaka, zastępcę Ziobry
  Opublikowano 24/07/2017 by emjot

  PILNE! SĄ JUŻ PIERWSZE OWOCE DUDY — Stowarzyszenie Sędziów Polskich karnie usuwa sędziego Łukasza Piebiaka, zastępcę Ziobry — za wspieranie uchwalenia ustawy z dnia 12 lipca 2017 roku o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów i niezawisłości sędziów…

  • Jakby posadzić koło siebie paru gangsterów wojewodzkich i miejscowych sędziów to nie poznałbyś który jest który. To jest już towarzystwo wzajemnych interesów (vide przejęcia nieruchomości lub sprzedaż ich za bezcen).
   w tym przypadku w 101 proc popieram Ziobrę, niech wyp…pdoli całe to towarystwo z korzeniami. To już nie są sądy, to jest targowisko prawem.

 • denuo

  Duda to zdrajca!
  Watykan jest lewacki!
  Rozłam w PiS?! Duda zawetował ustawy o SN i KRS! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 24.07.2017
  https://www.youtube.com/watch?v=ULzKI_gjMSs

 • Xellos

  „projekt „Trójmorza” składa się dokładnie z 13 państw Europy Środkowej. Czy nie jest to celowe nawiązanie do 13 ZAŁOŻYCIELSKICH STANÓW ZJEDNOCZONYCH”

  — jest to celowe nawiązanie do 12’tu PLEMION IZRAELA + 13’go KAPŁAŃSKIEGO

  innymi słowy trampek agitował za POLIN (JUDEOPOLONIĄ) w nowym rozleglejszym terytorialnie wymiarze…. z jakiego zamierzają WYMORDOWAĆ AUTOCHTONÓW w zbliżającej się 3 wojnie światowej

  TAK SIĘ GOIM ROBI W BALONA….. MARCHEWKĄ znaną jako CHCIWOŚĆ…..

 • ninanonimowa

  ———Polaku Słowianinie ! znajdz 1 różnicę w zdjęciach !.

  https://opolczykpl.wordpress.com/

  • sprawdzam

   Gdyby to były takie reformy, o których napisał w polecanym linku Opolczyk, to by ich naczelny Schnepf nie rozdzierał szat.

   25:12 Ryszard Schnepf – były ambasador Polski USA, napisał i rozsyła list w języku angielskim:
   Społeczność międzynarodowa nie może stać z boku i postępować jakby nic się nie stało. Potrzebujemy was, waszego głosu, waszego wsparcia, waszych czynów zanim umrze Polska, którą znamy i kochamy.
   ______________

   Jego ojciec Maksymilian Schnepf :

   Urodził się w Drohobyczu[1] w rodzinie żydowskiej, jako syn Szymona Schnepfa (zm. 1936[2]) i Eugenii (Gitli) z domu Kneppel (zm. 1942[3])[4].

   Jego żoną została Alicja z domu Szczepaniak, z którą miał synów Ryszarda (ur. 1951, dyplomata) i Zygmunta[1][24].

   Za: wiki

 • POST SCRIPTUM 2, 2017-07-24

  Szanowni Państwo,

  Oczywiście w obecnym, formalnym projekcie “Trójmorza” znajduje się tylko 12 (11 post-socjalistycznych republik + Austria, którą dołączono aby było 12) państw. Ale to jest tak, jak z tą historią tych 12 apostołów Jezusa z Nazaretu – NAJWAŻNIEJSZYM Z NICH okazał się ten 13, “nowonarodzony chrześcijanin” Szaweł alias Paweł, który założył Kościół na ofierze z zamordowanego młodego Jezusa jako Baranka Bożego, grzechy Ojców Założycieli Chrześcijaństwa odkupującego.

  Poniżej:

  – Sugerująca liczbę 13 tablica reklamowa spotkania rządów państw Trójmorza w Dubrowniku w 2016 roku (na tego rodzaju sugestię i ja się “nabrałem” pisząc wczoraj tekst Walk plemiennych na Przedmurzu Cywilizacji TPD):

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2017/07/seas-initiative.jpg

  – Zestaw 13 Apostołów (prezydentów lub ich reprezentantów) Trójmorza sfotografowany w Warszawie 6 lipca 2017. (czyżby OFIARĄ ZAŁOŻYCIELSKĄ tego Nowotworu Geopolitycznego była POZABIJANA, W TRAKCIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, POLSKA MŁODZIEŻ , pod której pomnikiem prezydent Trump, wzywając na pomoc BOGA, wygłosił swą MOWĘ ZAŁOŻYCIELSKĄ US-Bis w formie Trójmorza?

  Zestaw 13 prezydentów (lub ich zastępców) państw Trójmorza, zgromadzonych w Warszawie 6 lipca b.r.:

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2017/07/zestaw-13-prezydentc3b3w-lub-ich-zastc499pcc3b3w-pac584stw-trc3b3jmorza.jpg

  Pozdrowienia,

  MG

  • Xellos

   Austria czyli ODRADZAJĄCA się dynastia biblijnych HAM’ów (Habsburgów vel Hamburgerów) ma w planach PRZEWODZIĆ TRÓJMORZU…..

   innymi słowy „projekt TRÓJMORZE” to projekt ODRODZENIA ICH CESARSTWA….. polany sosem chciwości i próżności by się katolstwo śliniło do „WŁASNEJ” „WIELKIEJ” POLIN

  • Wojox

   1,1,2,3,5,8,13…….
   Ciąg Fibonacciego toż to.
   Prubuje się działać zgodnie z naturalnym cyklem…..
   Aby uzyskać odpowiedni wzrost i efekt.

  • Gdyby to była jakaś sensowna alternatywa wobec UE, w dodatku z zapleczem militarnym.. to kto wie.
   A na co innego możemy liczyć: od Rosji odwróciliśmy się zupełnie, dla Chin nie jesteśmy partnerem, unia nas wydoiła a następnym etapem będzie wcielenie do Reichu, sami g..no możemy bez wojska pieniędzy i z jedynym projektem który do tej pory wypalił czyli zasiłek 500 plus.
   Być może nie mamy wyboru żeby dalej istnieć a to Trójmorze to jakaś alternatywa. W końcu państwa członkowskie są pod wieloma względami do nas podobne i coś w historii nas łączy.

  • Bardzo dobra analiza.Dokładam biznesową.Izrael podpisał umowy z Włochami,z Grecją,z Cyprem o dostarczanie gazu i ropy ..z Izraela.Do tego ma służyć również biznesowy projekt „Trójmorza”.

 • Peter

  Jan Potocki – Polska to nasza ziemia!
  https://www.youtube.com/watch?v=KI0oVWk-YpQ

  Kto jest prezydentem Polski
  https://www.youtube.com/watch?v=g7VCH7ukc1I

  • Promuj Potockiego zwłaszcza na stronach obecnej rzekomej opozycji. Od kiedy siódma woda po kisielu Nowina – Sokolnicki dał mu papierek z toalety junty wojskowej w Londynie minęło już kilka lat, zatem pytanie: dlaczego dopiero teraz wskoczył za drobną opłatą do mediów alternatywnych ?

   • Wojox

    Już zapomniałeś?
    Zwyciężaj przez podstęp.
    Gdyby oficjalna droga tworzenia pseudo mocarstwa pod patronatem
    Św. Funta/Dolara Boga UK/USA/Izraela, zawiodła to w odwrocie już są kolejni „przywódcy”ludu polskiego. Jak Bolek i inne wdupowłazy kupowylizywacze, są gotowi od strzału za srebrniki judaszowe oddać wszystko co nie swoje pod obce zarządzanie.

    Międzymorze istnieje cały czas, nigdzie się nie przesunęło.
    Jedyny problem to pogonienie przecz chciwych łap.

    • Dlatego Grunwald II potrzebny niezwłocznie!

    • PanSmetek

     Moge tylko napisac jedno;
     ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;SMIERC WROGOM POLSKI POLAKOW I CALEJ SLOWIANSZCZYZNIE SMIERC WROGOM NIC WIECEJ.
     Jesli ktos mysli ze tylko dialogiem mozna to wszystko zalatwic .Znaczy sie to tylko tyle ze jest JUZ ZMUTOWANYM DUCHOWO NIEWOLNIKIEM =szabes gojem===Ktoremu wmowiono od setek lat Ze tylko miloscia cichoscia I BICIEM SIE W PIERSI I ZYCIEM NA KOLANACH ……..MOZNA Z WROGIEM WYGRAC.
     Zapomnielismy co to OREZ ODWAGA HARDOSC DUCHA I SILA.
     TYLKO Z TAKMI DZISIEJSZY SWIAT SIE LICZY.Dla tego jestesmy w tym polozeniu co jestesmy.

  • Majestic

   Cala Magnateria już od setek lat nosi skradzione Polskie Nazwiska , rody szlacheckie praktycznie nie istnieją wyrznięto w3szystkich , Polskie Rody Szlacheckie w praktyce to była tak zwana szlachta zubożała , odłamy rodzinne gdzie przodkowie zostali wymordowani i pozbawieni wszystkiego , najwiecej Polskiej szlachty dziedzicznej zachowało się na terenach kresów i zaboru Rosyjskiego .

 • misticpl

  RZĄDZI SYNAGOGA SZATANA czesc I
  https://www.youtube.com/watch?v=4qT1GEWos6U&list=PLj8Rg-l7JFcZy28OPS66okwkP12h-02US
  Rządzi Synagoga Szatana – Homo – seks i Gender – część II – odc.1/5
  https://www.youtube.com/watch?v=scuUrZtwkeM