Największe odkrycia archeologiczne w historii. Media milczą.

Slady maszyn2Odkrycie, a właściwie kilka takich znalezisk, można własnoręcznie potwierdzić dzięki Google Earth. Choć nie zostało potwierdzone bezpośrednimi badaniami, zdjęcia nie pozostawiają cienia wątpliwości – w co najmniej trzech miejscach Ziemi, na dnie oceanu, widać pozostałości potężnych konstrukcji i ślady działania cywilizacji, przy której nasze możliwości są niczym.
Odkryć dokonał badacz anomalii Marsa Joseph P. Skipper i zamieścił szczegóły na swojej, rewelacyjnej uważam, stronie Mars Anomaly Research.

Skipper zdaje sobie sprawę z wagi odkryć, twierdząc, że są one jednymi z najbardziej znaczących w historii ludzkości. Dowody na istnienie na Ziemi o wiele potężniejszej od naszej cywilizacji mają daleko idące implikacje, łącznie z prawdą o pochodzeniu człowieka. Dowodami są głównie ślady na dnie oceanu po kopalniach odkrywkowych oraz towarzyszące im konstrukcje. Choć trudno ocenić je bezpośrednio, to nawet z samych zdjęć satelitarnych (czy raczej zrobionych za pomocą sonaru) widać, że skala tych technologicznych przedsięwzięć przekracza wielokrotnie możliwości obecnej cywilizacji. Dla uświadomienia sobie o czym mówimy, podam, że maszyny, które ścinały dno oceanu musiały mieć szerokość sięgającą 8 kilometrów (5 mil)!

Ślady wielkiej maszyny na ... dnie Rowu Mariańskiego!
Ślady wielkiej maszyny na … dnie Rowu Mariańskiego!

O ile geologia Ziemi się nie zmieniła od czasu tych przedsięwzięć, maszyny pracowały na głębokości 3-11 kilometrów, gdzie jak wiadomo ciśnienie jest tak wielkie, że tylko odpowiednio skonstruowane batyskafy mogą przetrwać bez szwanku. Skipper porównuje to do siły ciążenia słonia na powierzchni wielkości znaczka pocztowego. Nie dość tego – na tych głębokościach nie dociera nie tylko światło, ale i inne fale elektromagnetyczne. GPS tam nie zadziała, tak więc w ustalaniu kierunku można się zdać tylko na sonar czy też urządzenia, których ludzkość nie posiada.

Ślady na całej długości są jednak perfekcyjnie proste, tak jakby maszyny były sterowane przez komputer. Cięcia przechodzą bez problemu przez ogromne krawędzie i góry, co potwierdza jak wielkie były te maszyny. Dowodem na to, że nie są to geologiczne uskoki jest to, że cięcia zmieniają kierunek o 90 stopni lub nawet nawracają. W tych ruchach widać zamierzone, inteligentne zmiany.
Jednym z najbardziej przekonujących dowodów jest kształt dna w pobliżu wyspy Saipan w pobliżu Filipin – tam gdzie znajdują się największe głębiny na Ziemi z Rowem Mariańskim włącznie.

Kopalnie-Saipan-01 Kopalnie-Saipan-02 Kopalnie-Saipan-03
Kopalnie-Saipan-04 Kopalnie-Saipan-05 Kopalnie-Saipan-06
Kopalnie-Saipan-07 Kopalnie-Saipan-08 Kopalnie-Saipan-09
Kopalnie-Saipan-10 Kopalnie-Saipan-11 Kopalnie-Saipan-12

Jak szerokie są te ślady świadczy zdjęcie drugie w drugim rzędzie, gdzie można je porównać z wyspą Saipan, o długości ok 20 kilometrów.  Natomiast ich długość to są setki, czy nawet tysiące kilometrów. Ślady maszyn świadczą o zorganizowanym technologicznym przedsięwzięciu ścinania dla morza. Co więcej, można się doszukać śladów starszych i nowszych, tak jakby operacja ścinania dna oceanu trwała przez długi czas. Czego tam szukano i kiedy to było, można tylko spekulować.

Na tym samym zdjęciu widać jak maszyna dosłownie przecięła większą wyspę, tworząc mniejsze dwie, które są obecnie Saipanem i Tinianem. Ten fakt może być podstawą do badań kiedy te kopalnie funkcjonowały. Jeśli było by to w czasach historycznych, to na pewno informacje zachowały by się w przekazach słownych czy legendach. Ludzie zamieszkują Saipan od ok. 4 tysięcy lat.

Powyższy przykład jest jednym z kilku, które podaje Skipper na swojej stronie. W którymś z kolejnych wpisów zajmę się jeszcze bardziej interesującym odkryciem – olbrzymimi tunelami w pobliżu wybrzeża Kalifornii. Tunelami, które być może ciągle są w użytku.

Odkrycia te są prztyczkiem w nos tym, którym się wydaje, że mogą z ludzkością bezkarnie robić co chcą, że nie ma siły, która by im się mogła przeciwstawić. Joseph Skipper jest atakowany w przeróżnych mediach jako oszołom i schizofrenik. Trudno wytłumaczyć taką reakcję, ale czyż rzetelni archeologowie publikujący szokujące fakty na temat piramid nie są też poniżani w mediach?

Chodzi prawdopodobnie o to, że tego typu odkrycia niszczą bezpowrotnie wygodne dla „elit” przekazy religijne i mitologię – dające im przewagę jako „wybranym” przez Boga, czy nawet dające „prawo” do mordowania całych narodów. Nie sądzę, by przedstawiciele rozwiniętej cywilizacji, która stworzyła te ślady, kierowała „elitami”, choć tak zdają się sugerować niektórzy zwolennicy teorii konspiracji. Sądzę, że jeśli przyjdzie do zagrożenia anihilacją atomową, to te siły się ujawnią i skończą z „cywilizacją śmierci”. Chyba, że ludzkość ma nie przetrwać, gdyż po prostu nie nadajemy się do współistnienia z innymi cywilizacjami.

185 myśli na temat „Największe odkrycia archeologiczne w historii. Media milczą.

 1. Szanowna Pani o nick „ANIA”
  Pani szerzy NEW AGE tutaj
  Proponuję nawrócić się i czytać Ewangelię wg św Jana
  Z nalezytym zszacunkiem
  SELFCTLR

  • Czytałam jeszcze w liceum.
   Na dzień dzisiejszy nie jestem już zainteresowana żadnymi świętymi księgami.
   Nie jestem też zainteresowana radami co do ich lektury.

 2. No widzę, że tu się niezłe teorie porobiły. Muszę troszkę was ostudzić ponieważ to co wygląda na działanie jakiejś olbrzymiej maszyny jest niczym innym jak lepszą rozdzielczością dna morskiego. Jak ktoś tu na forum słusznie zauważył jakim cudem satelita dostrzega dno morskie na takich głębokościach? Otóż odpowiedź jest prosta – nie dostrzega. Te pasy są spowodowane tym, że Google maps nałożyło na dno morskie słabej rozdzielczości o wiele lepszej jakości zdjęcia z sonarów, które statki ciągają za sobą i badają dno morskie. Te pasy można wszędzie tam zobaczyć, gdzie przepływały statki badające dno morskie, zobaczcie np. okolicę Meksyku gdzie widać jak ciągną się na południe i łączą się z kwadratami. Ot co! Ale gratuluję pomysłowości sam bym tego lepiej nie wymyślił. Nie oznacza to wcale też, że na ziemi nie ma śladów zaawansowanej technicznie cywilizacji. Takie ślady istnieją! wystarczy trochę poszperać w necie. Tak na początek polecam choćby Puma Punku w Boliwii. Życzę owocnych poszukiwań. Aha i mniej jadu by się zdało bo od niektórych bije aż na odległość ta zła wibracja.

 3. Szanowny pan o nick OSTOJA
  Zgadzam się z Panem
  Chcę dodać i zadać pytanie
  1. Boga nikt nie stworzył bowiem bóg jest poza czasoprzestrzenią
  ON był zawsze !
  2.Kto stworzył informację ? np informację jaka występuję pomiędzy genami ? Wielu z was trzeba ponownie ewngelizowac 🙂 nieuki jedne !
  ON powiedział
  „ja jestem drogą prawdą i życiem ”
  Czy to za mało Panie ciekawski ( ciekawyyy )…:-)

  • Litości panie Control archaiczny bełkot z Biblii może posłużyć
   do najbardziej niedorzecznych wniosków co pokazały nie tylko makabryczne polowania na czarownice trwające setki lat.

   O tworzeniu informacji boski bełkot zagaja ((( na początku było słowo itd. ))) gdy swego czasu kulturalnie napomknąłem religijnym na ich forum że na początku musiała być myśl bo Bozia był sam jak palec bez swych wszelkich wytworów to zostałem zbanowany religia nie potrzebuje myślicieli tylko kretynów i będzie wieczna jak jej niedorzeczny produkt pod nazwa robocza Bóg.

 4. Wielu z was to sataniści ! Oj dzieciaki !

  Dlaczego ?

  A dlatego że stoicie po stronie „rogatego ” ( lucyfer )
  Robicie to świadomie i nie świadomie
  Precz szatanie ode mnie !

 5. Autor artykułu nie zakładał chyba potopu, wtedy to nie byłoby to aż tak głęboko. Pooglądajcie sobie filmy Kevina Hovinda. Tyle co on dowodów pokazał to się w głowie nie mieści. Przed potopem istniała cywilizacja bardzo bardzo zaawansowana. Upadli aniołowie dysponowali wiedzą, środkami i mocą do popisywania się przed ludźmi. Odebrali Bogu chwałę i dostojeństwo. Stworzyli cywilizację terroru, podając się za „bogów”. Byli oczywiście giganci, dinozaury i inne cuda które dziś nie mieszczą się w głowach. Ale powoli to odkopują, a komus jest nie w smak, że ułożona jak domek z kart nowa „cywilizacja” odkrywa swoje korzenie i demaskuje swoich ‚przywódców”. Niestety Szatan poniesie zapowiadaną klęskę !!

  • A czy chodzi o tych gigantów z księgi rodzaju bo jeśli o tych to oni żyją do dzisiaj wśród nas czy Wojox rozumie tą księgę czy interpretacje tych którym się wydaje że ją rozumieją i z tym szatanem jak się nie rozumie kim jest to też ostrożnie radzę

  • Wojox stara się zrozumieć tą interpretacje tych którym się wydaje, że ją rozumieją przez co ciągle oświeca go „nowe światło” . A tak z ciekawości zapytam wojoxa: Czy wy Świadkowie Jehowy już naprawdę nie macie posłuchu chodząc od drzwi do drzwi? czy może pozostało już wam okupować różne fora internetowe aby muc czymś zapełnić puste rubryki w sprawozdaniu ze służby kaznodziejskiej?

   • Świadkowie Jehovy wierzą/liczą iż załapią się do grupki 44000 wybranych i po sądzie ostatecznym ( na który oczekują wszyscy ludzie po śmierci ! -ilu to już ? ) Bozia Jahve zabierze ze sobą do Nieba /Raju tą właśnie grupkę i tam sobie będą żyć beztrosko wiecznie, ewentualnie pozostaną na Ziemi przeobrażonej w taki właśnie Raj – zupełnie jak na obrazkach Strażnicy siedzą uśmiechnięte grona Świ. Jehovy obok pasą się antylopki i inne roślinkozerne a wegańskie tygryski
    w uśmiechach szczerzą kły bogobojnie nie kosztując już mięska tym bardziej zacnych zwycięzców w boskim wyścigu ziemskim co to wybranymi łaskawie zostali AMEN.
    Ja tam ich często goszczę przygotowuje napoje i słucham tych przepięknych marzeń bacznie obserwując źródło tej niewiarygodnej i nie pojętej mi do dziś naiwności po latach analiz doszedłem do wniosku że kopane żydki są mega przebiegłe bo tylko oni potrafili nabazgrolić Torę któa stała się fundamentem trzch monoteistycznych religii utrzymująca w ryzach ciemnoty 2/3 populacji ludzkiej planety o zgrozo po dziś dzień.
    Starożytne Żydki to geniusze manipulacji społecznej

    • Ok Ciekawy zgodzę się że doszło do pewnych manipulacji w torze zwłaszcza usuwaniu fragmentów dotyczących drugiego upadku człowieka bo były dwa a nie jeden jak próbują wmówić ludziom kiedy Jezus był na ziemi to były luźne zapiski kompletowali je potomkowie tych którzy go ukrzyżowali więc wcale mnie to nie dziwi że doszło do manipulacji tyle tylko że oni sami jej nie rozumieli i zrobili to na tyle nieudolnie że można zrozumieć do czego doszło ponad pięć tysięcy lat temu dlatego pytałem poważnie Wojaxa czy rozumie tą księgę bo niepotrzebnie powtarza głupoty po innych a głupota jest strasznie zaraźliwa

    • Ciekawy przesadzasz z tym geniuszem żydów.

     Czy nie łatwiej przyjąć rozwiązania o wiele prostszego, że szczęście, spokój i nadzieja płynąca od ludzi szczerze wierzących w Boga, przestrzegających Jego Prawa i czyniących dobre uczynki wynika z otwarcia na Prawdziwe Źródło szczęścia, czyli Boga właśnie, do Którego kluczem jest Wiara w Niego a które powoduje szerokie otwarcie głównego kanału energetycznego w ciele człowieka z czakrą Korony na czele, która ma największą moc i jako jedyna reguluje pozostałe czakry a sama nie jest przez nas kontrolowana?

     To by wyjaśniało w zupełności podobieństwo wszystkich ludzi wiary poddanych Jedynemu Bogu niezależnie od wyznania.
     Fakt, że wtedy trzeba by przyjąć Boga istnienie co dla Ciekawego jest jak sam pisze nie do przyjęcia i woli wierzyć w nieskończoną moc kłamstwa garstki ludzi…

     Dla sprostowania, Św Jehowy mają nadzieję stać się częścią 144 000 wybranych i opieczętowanych z Reszty Izraela i wziętych do Raju – co jest wyraźną wskazówką że jest to sekta żydowska uznająca Mesjasza. Lub pozostałych miriadów z Apokalipsy ubranych w białe szaty, którzy do Raju wzięci nie będą (to ich interpretacja) za to będą żyli na ziemi, która po Sądzie będzie przypominać Raj.

    • A propos…
     Chciałeś się spotkać w meczecie, abym Ci osobiście pokazał to i tamto.
     Dziś jest okazja, pakuj się zaraz w pociąg, a o 14-tej na Wiertniczej 103 w stolicy jest znów dzień otwarty w meczecie. Zapraszam.

    • Ks. Ezechiela 9:4-6 Biblia Tysiąclecia: „(4) Pan rzekł do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi. (5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak.”

     Jak znak Taw wyglądał przed wiekami pokazano w tym artykule
     http://www.stacja7.pl/article/4146/Znak+krzy%C5%BCa.+7+kod%C3%B3w+Boga

     A ten komu go nadano przeżył odwiedziny Aniołów Boga. I z niczym tej wizyty nie pomyli.

   • Prawda jest prosta. Wy tu bredzicie w swojej „prawdzie”, bo zostaliście „oświeceni” przez internetowe czytanie Icków i innych ludzi co mniemają że ‚wiedzą’ najwięcej. Ja trwam przy swoim. Biblia podaje jednoznacznie że to właśnie Jezus rozdzieli ludzi na 2 grupy. Jedni będą mieli czas „zgrzytać” zębami… I tyle w temacie..

    • masakalambura mówisz że twoją księgą jest koran jednocześnie propagujesz czakry-wedy a żeby było śmieszniej na koniec wrzucasz artykuł naszpikowany świętymi siedzisz na drzewie poznania dobra i zła i nawet o tym nie wiesz jak się zdecydujesz zejść z tego drzewa powiedz to powie czym ono jest a wtedy może odnajdziesz się w tym chaosie jaki w tobie jest

    • Co znaczy propagujesz, czy to że rozpoznaję i wyczuwam ich istnienie w mojej rzeczywistości?
     Tak rozpoznaję i wyczuwam, szczególnie często i mocno podczas modlitwy. I wiem, kiedy moja korona zwiększa i zmniejsza moc, jeśli można tak powiedzieć. Potrafię wyczuć te momenty.

     Następnie chaos, co przez to rozumiesz? Dla mnie chaos to inne słowo do opisu świata bez prawa. A zatem chaosu u mnie nie znajdziesz, bo trzymam się jak mogę i umiem prawa Koranu.

     Co się tyczy wed, znam kilka, czemu nie mógłbym o nich porozmawiać?

     Jak chcesz, mogę ci opowiedzieć, jak widzę świat energetycznych przepływów w moim ciele i w moim świecie – tzn. życiu, używając języka religii Wschodu w oparciu od monoteizm Proroków.
     Chcesz?

    • masakalambura widzę że jesteś inteligentny i turlasz pod górkę tą swoją inteligencje z mozołem co ty karę masz jakąś i uwierz że jak mówię o kimś że jest inteligentny to pochwała to nie jest a wystarczyło powiedzieć że chcesz zejść z tego drzewa to bym ci powiedział jak ale skoro jest ci tam dobrze to sieć tam nic mi do tego tylko nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz bo osobie która to rozumie tym nie zaszkodzisz ale są tacy jak ty którzy też nie rozumieją a głupota to wirus który szybko się roznosi więc miej to na uwadze i nie popisuj się tą swoją inteligencją

    • I że sam chcesz coś mi powiedzieć.

     A temat obserwacji pewnych punktów na ciele podczas nauki czy modlitwy znajdziesz w Biblii.

     Czakra serca – Łk 24,32 ” I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» ”

     Czakra trzeciego oka – Wj 13,9-10 ” Będzie to dla ciebie znakiem na ręce i przypomnieniem między oczami, aby prawo Pana było w ustach twoich, gdyż ręką potężną wywiódł cię Pan z Egiptu. I będziesz zachowywał to postanowienie w oznaczonym czasie rok w rok,” – zob. http://www.olam.cz/encyklopedie/tefilin.html

     Czakra Korony – Ap 3, 11-12 ” Przyjdę niebawem: Trzymaj, co masz, by nikt twego wieńca nie zabrał!”

     A więc załóż wieniec wiary i trzymaj co masz.

    • RELIGIE to “narzędzia psychopatów”

     Fragment artykułu Karyn Nicholson pt. „Religie monoteistyczne to plac zabaw dla psychopatów”.

     Istnieje pewien związek pomiędzy psychopatią i religią. Psychopaci najwyraźniej już dawno odkryli, że są w stanie uczynić świat „przyjaznym dla siebie”, a jednym ze sposobów, dzięki którym udało im się to osiągnąć, było wynalezienie i promowanie różnych religii. [Psychopatów] można określić jako jednostki „anty-ludzkie” [posiadające inną niż ludzka pulę genów]. Robią, co tylko mogą, aby udaremnić rozwój ludzkości, i w dużym stopniu właśnie z tego powodu stworzyli religie.

     Religia nie odzwierciedla prawdziwych, naturalnych ludzkich procesów myślowych – jest ich wypaczeniem. Można rzecz, że religia w swej istocie jest w gruncie rzeczy „narzędziem psychopatów”. Niszczy ludzki umysł i właściwie taki był cel jej stworzenia. Religia zawiera w sobie elementy psychopatycznego sposobu myślenia, co czyni z osób normalnych psychopatów [typu border-line], jeśli jeszcze nimi nie są. To zjawisko nie dotyczy wyłącznie jednej religii, lecz wszystkich.

     Wyznawcy są ogłupiani i utrzymywani w niewiedzy. Ignorancja i przesąd idą w parze. Aby zachować, chronić lub podtrzymywać wiarę w rzeczy, które tak naprawdę nie mają żadnego sensu, ludzki umysł musi być utrzymywany na pewnym poziomie ignorancji. [Psychopaci] zorientowali się, że religia jest jednym z najlepszych sposobów, żeby tego dokonać. Wielu wierzących postanowiło po prostu ignorować wszystko, co stoi w sprzeczności z tym, w co wierzą – nie pozwalają, aby te informacje docierały do ich umysłów; to tak, jakby zbudowali wokół nich skorupę lub ścianę. To nie jest normalne, to jest bardzo niebezpieczne. – Roman Piso, Psychopatia i religia (Psychopathy and Religion).(…)

     Koncepcje i wyobrażenia przekształcają się w wierzenia, które blokują lub utrudniają dostęp do wiedzy na temat prawdziwej egzystencji człowieka i jego przeznaczenia. Wierzenia prowadzą do tworzenia interpretacji, które na poziomie praktycznym stają się wytycznymi postępowania. Pod przykrywką świętej tajemnicy człowiek zostaje bezwiednie opanowany przez swoje przekonania i od nich uzależniony. To otwiera drzwi złu w przebraniu w różnej postaci: szczodrobliwości, uświęconej służby, nawracania, itd. bez cienia podejrzenia czy wglądu w motywy, jakimi kierują się wyznawcy.

     Bycie „dobrym” oznacza bezwarunkowe podporządkowanie (jakie to dogodne!).

     Całość art.: https://pracownia4.wordpress.com/2015/01/13/religie-to-narzedzia-psychopatow/

    • „o” , ty wierzysz w przesłanie tego art.Nicholsona ?
     ..” religia nie odzwierciedla prawdziwych , naturalnych ludzkich procesów myślowych…”
     To znaczy co – naturalne jest myślenie : zabić , zabrać , kopulować dowolnie , zdradzać czyjeś zaufania , demoralizować innych – a wszystko to podparte procesem myślowym ? Byłby to proces mocno uproszczony i prymitywny.
     Taki miałby być ” naturalny” człowiek ? TY chciałbyś taki być ?
     Teraz może powiesz ,że człowiek może być humanistą własnymi siłami.Byłoby ambitnie ale nierealnie .

    • Mrówka3,

     A Ty masz takie obserwacje życiowe, że jeżeli ktoś odchodzi od religii, to automatycznie zaczyna myśleć w kategoriach: @zabić , zabrać , kopulować dowolnie , zdradzać czyjeś zaufania , demoralizować innych… ?

     Moje doświadczenie życiowe pokazuje, że osoby religijne wcale niekoniecznie są dobrymi ludźmi. W rodzinach religijnych bywa bardzo dużo patologii. Błędem i naiwnością jest zakładanie, że jeżeli ktoś jest wierzący, chodzi do kościoła, to tym samym jest godny zaufania.

     Sami duchowni dopuszczają się rozmaitych nadużyć, niestety. Oczywiście nie tylko w Polsce, bo gdzie indziej pewnie w jeszcze większym stopniu.

     Poza tym są religie, które wręcz zalecają podłe postępowania wobec innowierców, czyli zwyczajnie innych ludzi, którzy różnią się jedynie przekonaniami.

     No i czy religia – już inna niż chrześcijańska, ale też religia – może być dobra, jeżeli nakazuje swoim wyznawcom okaleczanie własnych dzieci oraz rytualny, a więc obarczony dodatkowym cierpieniem, ubój zwierząt ?

     To tak a propos różnych religii.

    • Oczywiście ,że nie każdy zaczyna „broić” na maksa , ale wiesz dlaczego ? Dlatego,że nawet osoba ignorująca wiarę i Boga – nie przestaje być Jego dzieckiem , wyposażonym w hamulce . Tylko bardzo jednoznacznie opowiadający się za złem , dostają ” przyzwolenie ” na przejście swojej drogi przez mękę , horror i poczucie wszechsprawstwa / do czasu /.

    • @Dlatego,że nawet osoba ignorująca wiarę i Boga – nie przestaje być Jego dzieckiem , wyposażonym w hamulce .

     Po prostu owe hamulce mamy wpisane we własną biologię, podobnie, jak zwierzęta, które nie są religijne, a także mają „hamulce” i nawet sumienie.

     @Tylko bardzo jednoznacznie opowiadający się za złem , dostają ” przyzwolenie ” na przejście swojej drogi przez mękę , horror i poczucie wszechsprawstwa / do czasu /.

     Owszem i mogą to być osoby „wierzące”, którym wiara nie przeszkadza w byciu skrajnie złym.

     Natomiast niestety religijność usposabia człowieka do bycia bezwolnym, naiwnym lub bezbronnym.

    • Każde z nas mówi poprzez własne obserwacje , doświadczenia i różne ścieżki praktyk religijnych /pozareligijnych .
     Bywa tak ,że nie ma możliwości porozumienia się w aspekcie religii . Wierzę ,że wszystko jest monitorowane przez Boga i wszystko znajdzie rozwiązanie , które będzie nam udostępnione .
     Przyjmij na wiarę ,że nie jestem ani naiwna ani bezwolna , a bezbronna w takim stopniu ,jak każde z nas.

    • @Przyjmij na wiarę ,że nie jestem ani naiwna ani bezwolna , a bezbronna w takim stopniu ,jak każde z nas.

     Nie znam Cię. Natomiast dobrze pamiętam przykład na BEZWOLNOŚĆ, naiwność i podatność na rozbrojenie podyktowane względami religijnymi, kiedy to bardzo wielu Polaków, wbrew wcześniejszym przekonaniom, na wezwanie Papieża JP2, zagłosowało za wejściem do UE.

     Zapłaciliśmy i płacimy za tą decyzję (zainspirowaną poniekąd względami religijnymi) ogromną cenę.

    • Rozumiem twoje wątpliwości ale nie ma szans żeby tu na blogu rozwikłać tak złożone sprawy .
     JPII-mu ufałam . Czy wykluczasz ,że widział dalej i przewidywał słuszniej ? Nie może być nic łatwego i prostego ,kiedy trwa walka Dobra ze złem , a ludzie powinni opowiedzieć się po stronie , która stawia większe wymagania .Niełatwo.
     Pozdrawiam.

    • Mnie JP2 ogromnie zawiódł i absolutnie nie sadzę, żeby namawiał nas do wejścia do UE w trosce o nas, nasz dobrobyt czy wzrost moralny. Widać wyraźnie, że przyświecały mu inne, niestety ukryte przed nami cele. Co można „poznać po owocach”.

     @…a ludzie powinni opowiedzieć się po stronie , która stawia większe wymagania.

     Nie wymagania takie czy inne powinny być kryterium przy wyborze postępowania, ale zwykła przyzwoitość, uczciwość, sumienie, moralność.

     Przesłanie: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Opowiadanie się za dobrem, uczciwością, prawdą.

     Czy to jest wymagające ? Nie – jeżeli ma się odpowiednio ukształtowane przekonania.
     Wówczas to jest prosty, logiczny i jedyny wybór.

    • ….” Zwykła przyzwoitość , uczciwość, sumienie, moralność / trzy pierwsze wymienione zawierają się w tej moralności / , jak wiemy z doświadczenia – wcale nie takie zwykłe i powszechne . Konsekwentne postępowanie według zasad tożsamych z przykazaniami , jest bardzo trudne.Tym bardziej ,że sumienie potrafi błądzić i zawodzić, a czasem udawać greka.
     Wielu z nas wybiera ” procedurę” życia wg. kryterium st. trudności, wielu decyduje się na windę zamiast schodów …sam wiesz. Ambitniej wybrać trudniejsze rozwiązanie.Bóg chce nas mieć godnymi SIEBIE .Mnie to odpowiada.
     A najważniejsze , że w tym Bożym Sporcie – każdy ma szansę , nie ma niepełnosprawnych .Tylko decyzja + wiara ,że jesteśmy asekurowani na szczególnie niebezpiecznych odcinkach trasy .

    • Tak czy inaczej nie powinniśmy ograniczać się do frazesów, ale starać się realnie (ambicja tu nie ma nic do rzeczy !) opowiadać po stronie dobra, uczciwości i prawdy – które są zawsze logiczne – i co niektórzy z nas, wbrew innym na tym blogu, usiłują robić, polemizując oraz ujawniając rozmaite niegodziwości pojawiające się w bliższym nam i dalszym świecie.

     I to niekoniecznie dlatego, bo Bóg tak chce, ale dlatego, że jest to nasz suwerenny, dla naszego wspólnego dobra wybór, także tych, którzy np. w Boga nie wierzą.

     Ten osobisty wybór jest kluczowy, tym bardziej, że wielu wierzących, dla własnej wygody czy też słabości, jest skłonnych Boga oszukiwać lub ignorować.

     A zło ? Przeważnie brakuje mu obiektywnej logiki, natomiast towarzyszy chęć wyzyskiwania innych: pazerność, cwaniactwo, kłamstwo, podłość i głupota, także wynikająca z ignorancji, za czym idzie naiwność itd.

    • masakalambura twoje inteligentne wpisy i jeszcze inteligentniejsze wpisy poniżej skłoniły mnie jednak żebym napisał czym jest drzewo poznania dobra i zła bo to wiele wyjaśnia ponieważ głupota-inteligencja wylewa się z ludzi strumieniami i jeszcze będziemy mieli następny potop widzisz wszystko jest energią każda energia zawiera w sobie informacje ta informacja to wibracja która tworzy zapis to wzór choć nie kompletny to pozwala zrozumieć mechanizmy jakie zachodzą w wszechświecie ale nie wystarczy się go nauczyć na pamięć bo to nic nie daje trzeba go zrozumieć między innymi dlatego piszę go niekompletnym drzewem poznania dobra i zła są emocje to emocje leżą pomiędzy uczuciem sacrum-duszą-drzewem życia-żywym zapisem-wodą życia……a pożądliwością profanum-ego-nasienie szatana-martwy zapis w naszym DNA są tylko trzy programy-informacje-wibracje w naszym dualnym świecie które nami kierują i każdy z nich ma inną informacje wibracje to uczucia-emocje (jałowy bieg) -pożądliwości dlatego Jezus nauczał że wąska droga zamiana emocji w uczucia prowadzi do drzewa życia szeroka droga zamiana emocji w pożądliwości do śmierci przed upadkiem człowieka grzechem śmiertelnym bądź pierworodnym ( obie nazwy są prawidłowe ) człowiek tworzył zapis na poziomie informacji-wibracji uczucia kiedy nastąpił pierwszy upadek to wydarzenie było globalne szatan zasiał w ludzkim DNA swoje nasienie i spadliśmy na poziom informacji-wibracji emocji-drzewo poznania dobra i zła kiedy człowiek upadł drugi raz do informacji-wibracji pożądliwości ten upadek był jednostkowy nie globalny ich ciała stały się kompatybilne z rodzajem gadzich dusz i w ten sposób ludzie sami otworzyli drzwi do swojego świata-ciał dla dzieci szatana współcześnie to się nazywa psychopatia 99 procent psychopatów to genetyczny przekaz po matce ale to już inna historia jeśli chodzi o inteligencje to wirus na poziomie atomowym z martwego zapisu DNA ego infekuje ludzki umysł u człowieka na poziomie informacji-wibracji emocjonalnej zamienia się w głupotę ponieważ sacrum stanowi przeciwwagę w trudniejszych przypadkach może zamienić się w fanatyzm zimni nie posiadają ani uczuć ani emocji dlatego psychopatom tak łatwo manipulować ludźmi letnimi ich inteligencja jest na poziomie pożądliwości zapis który nimi kieruje to władza i temu zapisowi są podporządkowane inne zapisy dlatego kiedy mówię o kimś że jest inteligentny to jest albo głupolem albo psycholem to nie jest pochwała w moich ustach

    • Twój zapis przypomina wczesny arabski i hebrajski. Bez znaków przestankowych, oddechów i innych wymaga sporego trudu do odszyfrowania go.

     Porównam to może do tego, jak sam widzę przepływ energii, cobyśmy mieli szansę jakoś podyskutować.

     Wszystko jest energią, tu się zgadzam. Energia może nieść informację, ale nie musi. Energia może być również nośnikiem różnych rodzajów świadomości – wyższych form informacji albo informacji posiadających formę.

     Piszesz, że energii w formie wibracji nie można się nauczyć, trzeba zrozumieć. Ja uważam, że jesteśmy w stanie rozumem objąć bardzo mały zakres informacji. Potrzeba się nam raczej do wibracji umieć dostrajać i podłączać, skąd możemy czerpać do woli zgodnie z naszymi możliwościami.

     Dalszy wywód był dość emocjonalny i niewiele z niego wychwyciłem.
     Drzewo poznania dobra i zła określiłeś jako emocje. Nie mogę się z tym zgodzić. Emocje są częścią naszego układu percepcji obok wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku i rozumu. Emocje są jednym ze sposobów do wyrażania i odróżniania prawdy od fałszu zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. To również jest specyficzny język ciała, będący także graniczną strefą po której zaczyna się duch. Jak to pisał Paweł dzięki ciału emocjonalnemu możemy zbudować ciało duchowe.

     Drzewo poznania dobra i zła moim zdaniem miało i ma zupełnie inne działanie. Po zjedzeniu jego owocu człowiekowi przez chwilę zdaje się, że na świecie nie ma Boga. I z tego wynika całe dobro i zło. Zło wtedy, kiedy działamy jakby Boga nie było. Dobro wtedy, kiedy świadomi jesteśmy istnienia Boga i Kochamy Go w każdym działaniu (myśli słowie uczynku).

     Upadek człowieka wedle mojego pojmowania to kwantowa, skokowa degeneracja świadomości człowieka. Od pełnego połączenia i zgody ze Stwórcą wszystkimi kanałami energetycznymi przez każdą chwilę istnienia, poprzez odrywanie części świadomości od Boga aż do zupełnego zatracenia świadomości o z Nim łączności.

     Najważniejszym zadaniem współczesnego człowieka jest moim zdaniem ponowne ustanowienie Łączności z Bogiem, poprzez intensywne utwierdzanie własnej świadomości o Jego Istnieniu i Bliskości oraz poprzez odbudowanie energetycznej struktury ciała duchowego do postaci sprzed upadku.

     Nawet kosztem bycia uznanym za psychola.

    • Już pisałem kiedyś że piszę bez interpunkcji by czytający koncentrował się na treści nie na literkach strasznie zamotałeś mój wzór nie należy komplikować rzeczy prostych to tak jak byś budował dom zaczynając od dachu dopiero jak postawisz fundamenty możesz rozwijać budowę w moim wzorze brakuje plusa i minusa między wibracją a zapisem ponieważ nie każda wibracja-fala zapisuje się na każdej matrycy muszą być kompatybilne i tak wibracja-fala dźwięku w siatkówce oka będzie tylko informacją ale nie stworzy zapisu a światło i owszem odwrotnie z światłem i uchem będzie podobnie to samo tyczy się i duszy i ciała materialnego kiedy umysł ( czyli ty ) stworzy informację a ta poprzez ciało i serce przeniknie do duszy na poziomie emocji bądź pożądliwości powstanie w duchu informacja ( ale nie zapis ) zostanie wzmocniona i powróci do ciała i tam powstanie zapis w martwym DNA i nie tylko twoim ale i osób w pobliżu odwrotnie ma się z zapisem uczucia pozostanie w duchu a informacja tysiąc krotnie wzmocniona powróci do ciała taka informacja swoją wibracją potrafi uzdrawiać-niwelować złe zapisy wszelkich chorób i nie mówię tego bo gdzieś przeczytałem mówię to z własnego doświadczenia ale nie wystarczy czegoś doświadczyć trzeba jeszcze rozumieć czego się doświadcza wtedy poznajesz prawdę zresztą o karmie mówi druga część przykazania drugiego tego którego kk tak szybko się pozbył mój wywód nie mógł być ani emocjonalny ani na niższym poziomie pożądliwości jestem gorący w takiej osobie szatan jest już spętany po prostu nie miałem czasu na głębsze tłumaczenie zresztą zbyt dokładne tłumaczenie jest szkodliwe żebyś zrozumiał o czym pisałem musiał byś zrozumieć kim jesteś i co tutaj robisz tylko zrozumieć nie nauczyć na pamięć jeśli już to wiesz to znasz cel swojego bytu tutaj i możesz obrać kierunek zadam ci pytanie istotne chcę wiedzieć czy jest sens ci tłumaczyć co wyżej napisałem powiedz czy ludzie posiadają dusze jeśli tak to wyjaśnij to jeśli nie to też poproszę o wyjaśnienie

    • Utrudniasz czytanie treści aby uzyskać koncentrację na treści? Dziwna to metoda. Nie dość że nieskuteczna, bo koncentrację uzyskuje się za pomocą zwiększania zainteresowania. A rozmycie treści zainteresowanie rozmywa. To dodatkowo świadczy o braku szacunku dla czytającego. Oraz o lenistwie i słabości intelektualnej piszącego. A to również zainteresowanie takim tekstem zmniejsza. Mniejsza…

     Temat duszy jest dość rozległy.
     Duchem nazywany bywa rozum, umysł. Taką duszę posiada każdy.
     Duchem nazywa się też czasem kostium emocjonalny. Taką duszę ma każdy.

     Jeśli jednak pytasz o duszę będącą pojazdem świadomości, tej świadomymi nie są wszyscy. A i rozwój takiej duszy u wszystkich jednakowy nie jest.

     Jest jeszcze inny rodzaj Ducha. Ten będący Czystą Światłością, ten Duch, którego tchnął Bóg w Adama. To jest skarb w większości istnień skurczony do rozmiaru iskry. Takiego Ducha w formie Ducha a nie iskry nie mają wszyscy. Bo Duch ten to właśnie miara naszego połączenia z Bogiem. Rozwijanie tego Ducha jest celem duchowej pracy człowieka.

     Osiągnąć go można poprzez odnalezienie i urzeczywistnienie prawdziwego celu istnienia człowieka. A jest nim kochanie Boga i oddawanie Mu czci.

    • Widzę że nie będę mógł ci pomóc no cóż nie można pomóc osobie która chowa się przed deszczem pod rynnę przypominasz mi moją siostrę która płacze że była w Watykanie na Jasnej Górze itd…. i gzie ona jeszcze nie była i nie może odnaleźć Boga i choć spędziłem wiele godzin by jej wytłumaczyć jak ma odnaleźć drogę do niego to ona ciągle przed nim ucieka ciągle się przed nim chowa i nie musi nigdzie jeździć bo ma go na wyciągnięcie ręki w sobie takim osobą nie można pomóc bo połączenie człowieka z Bogiem musi być obopólne jeśli uciekasz przed Bogiem to on nie będzie cię niewolił on daje wolność tobie nie pomogę ale może inna osoba która przeczyta ten tekst coś z niego wyciągnie już to pisałem komplikujesz rzeczy które powinny leżeć u podstaw to fundamenty one powinny być proste dopiero później rozwijasz resztę budowli i wtedy rozwijasz a nie komplikujesz a wystarczyło napisać że nie posiada bo dusza jest ojcem a umysł synem o tym nauczał Jezus i trzeba się jeszcze raz urodzić i z Ducha-dusza i z wody-umysł żeby żyć wiecznie wtedy syn-umysł otrzymuje ojca-duszę a ojciec-dusza otrzymuje syna-umysł Jezus został zrodzony a nie stworzony jak inni luzie czyli jest istotą żywą nie martwą jest współistotny ojcu czyli że jego duch posiadał umysł a umysł ducha powiem więcej był jedyną reinkarnacją od czasu upadku człowieka wiele o tym że człowiek nie posiada duszy jest w naukach Jezusa ale dla odmiany posłużę się genezis jest tam taki cytat że Bóg oddzielił górne wody od dolnych wód oczywiście inteligentni inaczej wmawiają sobie i innym że kiedyś wokół ziemi był pierścień wody no owszem jest do dzisiaj w postaci gazowej to chmury gdyby te osoby wzięły sobie nauki Jezusa jako wyznacznik to by miały gotową odpowiedź że trzeba się urodzić jeszcze raz z ducha i z wody bo górne wody to dusze ( o czym możemy się też dowiedzieć z rozmowy Jezusa z samarytanką przy studni) a dolne umysły Bóg oddzielił dusze od umysłów kiedy wygonił Adama i Ewe z raju bo raj to właśnie dusza ale inteligentni inaczej do dzisiaj szukają go na ziemi ale w materii go nie znajdą bo tam go nie ma a teraz coś ode mnie kiedy jesteśmy stwarzani wnosimy do tego świata trzy zapisy pula genetyczna od strony ojca pula gen. od strony matki te dwa zapisy są martwe już nawet współczesna nauka chodź ułomna to wie że dopiero czynnik zewnętrzny energetyczny ożywia nasze DNA i to jest właśnie grzech pierworodny bo pierworództwo należy się ojcu który daje życie tak więc te dwa martwe zapisy łączą się w łonie matki przy pomocy energetyki życiowej jej ducha pierwsze rozwija się serce pierwsze jego uderzenie otwiera przejście pomiędzy światem ducha a materii pojawia się trzeci zapis żywy który przejmuje kontrole nad pozostałymi i tworzy czystą kartkę naszego umysłu na kształt-zapis umysłu mają wpływ dwa martwe zapisy ziemskich rodziców to karma trzeci zapis żywy ojca niebieskiego w nim są talenty które mamy rozwijać one mają pomóc się z nim połączyć …ci co mają będzie im dodane ci co nie mają będzie im ujęte …. korygującym zapisem jest zapis zewnętrzny kultura rodzina szkoła itd…..i widzisz jak ja mam ci wytłumaczyć że drzewem poznania dobra i zła są emocje które są siłą napędową do poruszania się po tym drzewie w górę-uczucia bądź w dół-pożądliwości skoro ty sam nie rozumiesz kim jesteś i co tutaj robisz a to oznacza że nie masz pojęcia w jakim punkcie się teraz znajdujesz

    • Utknąłeś na emocjach i wokół nich się plączesz. A poplątaniu twemu nadziwić się nie mogę. I ty mi chaos wypominasz…

     Skąd u ciebie wniosek, że nie mogę odnaleźć Boga?
     Już dawno temu znalazłem.
     Już od dawna mam z Nim kontakt.
     O dawna też kontaktu nie zrywam.

     Skupiam swe wysiłki na rozjaśnianiu swej duszy, jak radził Jezus, i jak radzi Bóg w Koranie. Skupiam się na poszerzaniu wiedzy i na poznaniu możliwości ducha i na Kochaniu Boga całym sercem. W wysiłkach tych nie ustaję, choć postępy są tak powolne.

     Ale postępy w takim rozwoju muszą zająć dużo czasu, inaczej ostrzeżenie przed byciem wśród zgrzytających zębami nie miałoby sensu.

     Mówisz że nie mamy dusz? Znaczy mówisz że sam jej nie masz, lub sam jej nie znasz. Współczuję. Jednak wiem, że dusze mamy. Bo tak uczy Jezus i tak uczy Bóg w Koranie. A naszym zadaniem jest dbać o jej jasność, bo jednym z pytań na Sądzie będzie właśnie to:
     Dziecko Moje, dostałeś tak piękną jasną duszę, co z nią zrobiłeś i z czym przychodzisz?

    • I znowu się pogubiłeś niepotrzebnie komplikujesz swego czasu na tej stronie już to tłumaczyłem że od czasu upadku człowieka dusza należy do Boga a ciało do szatana odkąd zasiał w nim swoje nasienie ego to taki martwy zapis w naszym DNA i żeby było ciekawiej ten zapis jest ożywiany wraz z całym martwym DNA właśnie przez duszę i zostaje spętany jak się odrodzisz jeszcze raz i z ducha i z wody i wtedy jesteś oczyszczony wibracje twojej duszy i umysłu wzrastają dwukrotnie z 72000 do 144000 i to jest ta jakość a nie ilość jak pisałeś …jest wielu powołanych ale nie wielu wybranych… wszyscy ci którzy są stwarzani tu na ziemi otrzymują szanse być wybranym kiedy połączy się syn z ojcem zaczynasz tworzyć żywy zapis drzewo życia i nie możesz już wrócić na drzewo poznania dobra i zła emocji a tym bardziej pożądliwości w moim przypadku wygląda to w ten sposób jeśli ulegnę irytacji co zdarzyło mi się jakieś pół roku temu bo tu na ziemi nikt nie jest doskonały bo ogranicza go martwy zapis materii kiedy dociera ta informacja emocji do serca wokół niego pojawiają się takie zimne igiełki a informacja nie przedostaje się dalej do duszy i nie zostaje wzmocniona by powrócić i stworzyć zapis w moim martwym DNA i irytacja tak szybko mija jak się pojawia dlatego osoby zimne jak i gorące nie chorują bo nie tworzą w sobie sprzecznych zapisów myślę że u innych osób gorących odbywa się to podobnie chodź nie spotkałem takiej osoby więc nie miałem jak się zapytać po podniesieniu wibracji nie można tworzyć już martwego zapisu informacja jest zbyt niska by przesłać ją do ducha odbija się jedną z większych manipulacji zimnych to wmówienie ludziom że posiadają dusze ludzie wtedy przyrównują się do Boga ba są tacy co chcą stawiać tron ponad jego tronem ale ty nie masz oczu i nie widzisz ile jest zepsucia naokoło duszę otrzymujesz tylko na czas próby a nie na stałe rozumiesz aha na końcu wpisu znowu pomyliłeś umysł z duszą

    • Do Boga należy wszystko, i ciało i dusza, bo wszystko On stworzył i wszystko powołał do istnienia. Nawet Szatan do Boga należy i bez Boga istnieć nie może.
     Bóg jest Wielki. Naprawdę Wielki. Największy i Najważniejszy.

     Szatan nie włada niczym w człowieku, dokąd człowiek mu na to nie pozwoli.
     A wychodzenie na wysokie wibracje to właśnie proces zbliżania się do Boga, oddalania od grzechu i utwierdzania w miłości, najważniejszej emocji uzdrawiania.

     Wibracja 72000 i 144000 Hz? Pierwszy raz stykam się z taką interpretacją. Wynikać ona musi chyba tylko z twoich domysłów lub dostałeś ją od kogoś. Bo wyczuć się tego nie da. Ciało rozpoznaje niskie częstotliwości maksymalnie do 100 Hz a uszy najwyżej do 21000 Hz, znowu oczy widzą w zakresie zbliżonym do 100000000000000 Hz czyli o wiele wyższym.

     Ponadto Apokalipsa, wymienia z nazwy pokolenia Izraela, które zostały przez Boga wybrane i uratowane zgodnie z zapowiedzią daną jeszcze Mojżeszowi opisując dokładnie każde pokolenie po 120000 ludzi razy 12 pokoleń. Razem 144000 ludzi, wiernych Bogu i Barankowi, mających być trzonem Armii Baranka. Nie ma mowy o częstotliwości. Podkreślenie, że chodzi o osoby, to proces pieczętowania na czołach tych 144000 ludzi. Znakiem Taw. Pamiętasz w swoim życiu takie pieczętowanie? Jeśli nie, to do tej grupy nie należysz.

     Bardzo ciekawe jest natomiast to, że Apokalipsa pomija jedno z pokoleń Izraela tzn pokolenie Dana, a na jego miejsce wkłada pokolenie Manassesa czyli syna Józefa jednego z 12 oryginalnych pokoleń. To jest bardzo ciekawe, bo znaczyło by że jedno z pokoleń Izraela nie zostanie uratowane.

    • No widzisz jak ty wszystko wiesz a może to by znaczyło że nic nie wiesz wiesz coś na temat fizyki astronomii biologi genetyki historii tej prawdziwej historii a to oznacza że musiał byś poznać historie zimnych bo to oni ją teraz piszą zresztą jak i pozostałe dziedziny życia a ty nawet tak prostego przekazu nie potrafisz zrozumieć że pisze bez interpunkcji byś odnalazł mą myśl w tym zapisie bo to myśl jest żywa literki są martwe ja po twoich wpisach wiem więcej niż ci się wydaje bo widzę twoje myśli a teraz mała podpowiedź współczesna astronomia odkryła że wokół czarnych dziur ( ja nazywam je duszami chodź to nie jest precyzyjne określenie powiedzmy że to przejścia pomiędzy światem ducha a materii ) gwiazdy krążą z różną prędkością nasza droga mleczna ma szybkość 72000 są galaktyki które krążą z szybkością 144000 218000 288000 praca domowa dla ciebie jest taka żebyś zrozumiał co miałem na myśli mówiąc o jakości jeśli nie zrozumiesz to nie pisz szkoda mi czasu na rozkręcanie głupoli a żebyś nie poczuł się urażony że traktuję cię jak inteligenta na poziomie emocjonalnym czyli w skrócie głupola bo pewnie nie zrozumiałeś co w poprzednich wpisach ci opisywałem to wyjaśnię jeszcze raz inteligencja na twoim poziomie robi z ludzi niewolników takie kopiuj wklej bez zrozumienia co wkleja mówiąc krótko jesteś niewolnikiem cudzych ideologii a nie samodzielnie myślącą jednostką a niewolenie kogokolwiek mnie nie interesuje ile z tego zrozumiałeś

    • Ten pan twierdzi że Droga Mleczna ma prędkość 65000 km/h
     https://www.youtube.com/watch?v=iAxlydbPDhM

     A wedle wiki
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Mleczna
     nasz Układ Słoneczny obraca się wokół środka Drogi Mlecznej z prędkością 268 km/s co daje 964800 km/h.

     To kolejny dowód na to, że nie wiesz o czym piszesz.

     Jeśli dalej pragniesz wierzyć, że jesteś spośród 144000 wybranych i opieczętowanych, to Apokalipsa daje kolejna podpowiedź. Powinieneś znać lub uczyć się właśnie pieśni jakby nowej. Bo spośród wszystkich ludzi, tylko tym 144 tysiącom pieśni tej uda się nauczyć.

     Z reszą przeczytaj sam:
     Ap. 14,1-5
     ” Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon,
     a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.
     I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód
     i jakby głos wielkiego gromu.
     A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.
     I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy – wykupionych z ziemi.
     To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni. „

    • Ale rzeczywiście średnia prędkość orbitalna w Drodze Mlecznej wynosi podobno 200 km/s co daje 7200 km/h. jest to całe 10 razy mniej od twoich 72000, ale może to coś znaczy…

  • z w/w linka:

   REPREZENTANCI i liderzy – osoby najbardziej godne zaufania:

   Konrad Daniel
   pomysłodawca tej inicjatywy, PodziemnaTV

   Grzegorz Braun
   polski reżyser, autor m.in. „Towarzysz Generał” oraz cyklu „Transformacja”

   Stanisław Michalkiewicz
   publicysta, prawnik, nauczyciel akademicki, autor książek o tematyce społeczno-politycznej

   Janusz Korwin-Mikke
   polityk, publicysta, europoseł felietonista, były prezes i działacz kolejno: UPR, WiP, KNP, brydżysta, prezes partii KORWiN

   Wojciech Cejrowski
   Polski satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych.

   Mariusz Max Kolonko
   Polski dziennikarz, publicysta, prezenter i producent telewizyjny.

   • Wreszcie kilka pomysłów wałkowanych na blogu ma szerszy wydźwięk.

    Zakaz wykonywania oprysków ludności (chemtrails)
    Zakaz wykonywania samolotowych oprysków ludności określanych mianem chemtrails lub death-dumps.

    Numerowane karty wyborcze.
    Każda karta wyborcza powinna mieć przypisany numer / kod, aby była możliwość ich późniejszej weryfikacji np. poprzez stronę internetową.

    Moja ziemia Moja własność!!!
    Sam decyduję co robię na swojej posiadłości. to co na ziemi i pod ziemią należy do mnie.

    Reszta w rozszerzeniu http://1polska.pl/postulaty?page=2

  • Dzięki Linki za link.
   Trochę to trwało, ale warto zobaczyć jak głosuje społeczeństwo, które ma dostęp do internetu.

   Dla Aśki 😉

   Wszystkich won – opcja zero

  • Przebrnąłem przez cały materiał i powiem tak – myślałem, że będę znudzony i przerwę wyłączając.

   Co do Mariusza Szczytyńskiego, czy nie jest to pan z pieskiem, który miał być Peryskopem?
   Ale to taki drobiazg.
   Wszystko się jakoś wiąże, ta cała wiedza, zaczyna mieć jakiś sens w swoim bezsensie.
   Nie wiem co będzie dalej, ale na pewno sytuacja zaczyna być rozwojowa, czytałem wiele na ten
   temat, jeszcze nie mogę powiedzieć, że rozumiem o co chodzi, ale mam nieodpartą chęć zadać
   pytanie co będzie, gdy przekroczymy horyzont.

   Tu jakoś nikt tematu nie podchwycił, wiem, że temat jest niczym UFO.

 6. No i z tym wszystkim pan Erdogan siłą chce do Unii…………

  „Zgodnie z twierdzeniami tureckich wojskowych biurokratów, premier Turcji Ahmet Davutoglu, sojusznik NATO, przesyła ciężarówkami kontrolowanymi przez tureckie służby wywiadu broń dla Al-Kaidy i ISIL w Syrii.

  Ahmet Davutoglu zakazał mediom informowania o trzech ciężarówkach, które zostały przeszukane na rozkaz Dowództwa Żandarmerii Wojskowej, w których wykryto od 45 do 55 rakiet, od 30 do 40 skrzynek z amunicją zawierającą pociski moździerzowe i amunicję przeciwlotniczą Douchka. Według raportu Dowództwa Żandarmerii, “ciężarówki transportowały broń i zaopatrzenie dla organizacji terrorystycznej Al-Kaidy”. Davutoglu zwolnił również prokuratora Aziza Takeiego za wydanie rozkazu przeszukania ciężarówek. Co więcej, 13 żołnierzy zaangażowanych w przeszukanie zostało oskarżonych o szpiegostwo i grozi im 20 lat więzienia.

  Zgodnie ze słowami tureckiego dziennikarza Fehima Taştekina, “pomimo, że ten skandal dzieli opinie publiczną na dwa obozy, rząd zdecydował się zastosować swoją ulubioną metodę zamiatania sprawy pod dywan”. Sąd w Adanie zakazał wszelkim gazetom, telewizjom oraz internetowym serwisom informacyjnym informowania, publikowania i drążenia sprawy związanej z zatrzymaniem i przeszukaniem ciężarówek”. “Wszelkie materiały opublikowane w sieci informujące o tym wydarzeniu zostały usunięte”. Oprócz jednego filmu który jest dostępny TUTAJ.” (….)
  „Bojówkarze ISIL już wałęsają się po Stanbule bez strachu przed lokalnymi władzami, akcentując wsparcie jakie otrzymują ze strony rządu Davutoglu. Tureckie władze już nawet szkoliły bojowników ISIL do walki w Syrii.

  Według raportu dziennikarza serwisu WND – Aarona Kleina, „Po szkoleniu w Turcji tysiące bojowników ISIL udało się przez Syrię do Iraku aby pomóc w ustanowieniu Kalifatu, realizującego surowe prawo islamskie lub Szariat.”

  Stulecia konfliktu pomiędzy sunnitami i szyitami oraz potencjalne miliardy dolarów w gazie i ropie naftowej na terenie Syrii są głównymi czynnikami motywującymi zdominowany przez Sunnizm rząd Davutoglu by wspierać ISIL walczące w wojnie ukierunkowanej na obalenie zdominowanego przez Szyitów rządu Bashara Al-Assada.

  W 2011 r. rząd syryjski ogłosił odkrycie dobrze zapowiadających się złóż gazu w Homs, które, co nie jest jakąś niespodzianką, stały się polem bitwy pomiędzy wojskami Asada i bojownikami ISIL. Owe wydarzenia przeszkodziły w pełnym wykorzystaniu złóż przez państwo Syryjskie. Syria rywalizuje również z Turcją będąc jedną ze strategicznych lokacji dla przyszłych gazociągów z Azji do Europy.

  Zgodnie z raportem Kleina, “Syria jest miejscem proponowanej budowy ogromnego podziemnego gazociągu, który jeżeli zostanie stworzony, może drastycznie zaniżyć strategiczną, energetyczną potęgę amerykańskiego sojusznika Kataru, który także odciął by Turcję od rurociągu” Projekt, który został nazwany „Islamskim rurociągiem”, może ostatecznie faworyzować Rosję i Iran wobec energetycznych interesów Zachodu.

  Jednakże podobnie jak to było ze złożami w Homs, budowa konstrukcji, której długość oblicza się na 3,5 tys mil, została przełożona z powodu wojny Syrii z ISIL. To ostatecznie pomaga Turcji, która postrzega zaproponowaną inwestycję „islamskiego rurociągu”, która ma przebiegać przez Syrię, jako zagrożenie dla celu Turcji, którym jest bycie głównym miejscem tranzytowym dla płynącej ze wschodu na zachód ropy naftowej i gazu. Wobec tego NATO nie chce, aby Rosja skorzystała na rurociągu w Syrii.”

  • kk7qq, nie daj się omotać promotorom bzdur !

   Tego typu brednie są wymyślane i nagłaśniane, żeby odwrócić naszą uwagę od realnych zagrożeń.

   Również „Nowa Szwabia” pod Antarktydą to bajka.

   Wtedy po klęsce hitlerowskiej Rzeszy stworzono ją „ku pokrzepieniu serc” dla niemieckich „ofiar” wojny, którym udało się przeżyć. I aby przetrwać trudne lata chwycili się mitu ukrytej pod ziemią potęgi…

   A faktycznie rozproszona potęga ukryła się m.in. dzięki wsparciu Watykanu w obu Amerykach, które z upływem lat stopniowo opanowali.

   W międzyczasie Adenauer, Schuman, Abs, Erhard, Marshall i inni Aszkenazim postawili RFN na nogi…

   Just fifteen years after they were convicted in the Nuremberg War Crimes Tribunal, Bayer, BASF and Hoechst were again the architects of the next major human rights offences. In 1962, they established the Codex Alimentarius Commission…

   http://www4.dr-rath-foundation.org/PHARMACEUTICAL_BUSINESS/history_of_the_pharmaceutical_industry.htm

   • Niemcy są tak niesamowicie potężni, że Turek w ich własnym kraju jest dwa razy lepiej traktowany niż rodowity Niemiec. Przyrost naturalny wśród Niemców jest na poziomie ludobójstwa. Oczywiście korporacje niemieckie są tak samo niemieckie jak polskie są polskie. Można srać na Niemców i nic się nie dzieje, ale jedno złe słowo o Wybrańcach Bożych i nigdy już nie znajdziesz pracy. Czyli dokładnie jak tutaj.

    Niemcy przegrały wojnę z kretesem. Wszystko co nagrabili, ukradły im Stany. A największa kradzież to była kradzież technologii. Niemcy nazistowskie, co by o nich nie mówić, miały kolosalny program naukowy, który zaowocował tysiącami patentów, niektóre z nich po prostu bezcenne. To wszystko rozkradli Amerykanie i rozdali swoim firmom za grosze. Takie potężne są Niemcy dzisiaj. To jest kolonia Ameryki, lepsza od Polski, ale też naród podbity i przeznaczony do eksterminacji, co jak przypuszczam cię cieszy. Chociaż ostatnio zaczęli się trochę stawiać.

    kk7qq ciekawa stronka, dzięki.

    • UWAGA: lort wiader kręci jakzawsze i drugim akapitem zaprzecza pierwszemu.

     AszkeNazyjczycy podporządkowali sobie obie Ameryki, a także kawał Europy w ramach restauracji Świętego Cesarstwa, tj Reich IV.

     Powierzchniowe duo: Kissinger & Rumsfeld.
     I przegląd (p)rezydentur latynowskich…

     A media wrzucają przykryfkowe bzdury.

    • Podaj jeden komentarz, w którym kręciłem, oszczerco. Za to ty z reguły jak dostajesz jakiś kontrargument na który nic nie masz, to przechodzisz do ataków personalnych. Żałosne.

     W jaki sposób pierwszy akapit zaprzecza drugiemu? Oba są o tym, że Niemcy nic dzisiaj nie znaczą, więc są jak najbardziej spójne. Rumsfeld to nikt, kukła. Kissinger to też tylko parobek, chociaż trochę ważniejszy, poza tym nie jest Niemcem.

    • Sam sobie przeczysz.

     Niemieckie korporacje mają dziś zasięg światowy i trzęsą znów przemysłem chemicznym, farmaceutycznym, ciężkim, zbrojeniowym, motoryzacyjnym, energetycznym.

     Siemens, Daimler, VW Audi, Porsche, BMW (Jaguar i R&R), Krupp, Bayer, Hoechst, BASF, Agfa…

     Kissinger wciąż ustawia pionki – ostatnio robił sobie z nim fotę Sikorski-Apfelbaum.

     Rumsfeld jest udziałowcem m.in. koncernu Eli Lilly (szczepionki, prozac, aspartam).

     Pomagał mu tam m.in. Bush…

     Boeing powstał dzięki pozyskaniu hitlerowskich specjalistów z firm Dornier, Messerschmitt, Junkers, Heinkel und so weiter…

     „Swój” program kosmiczny Amerykanie oparli na rakietach V1/V2 oraz na wiedzy autorów tych opracowań, ściągniętych do USA w ramach programu „Paperclip”.

     I nawet się Yankesi nie połapali, w którym momencie stracili kontrolę nad „gośćmi” oraz nad ich wcześniej przybyłymi ziomalami.

     Bo ich mediami zajął się skutecznie dr Louis Bernays urodzony we Wiedniu, z którego książki „Propaganda” z 1928 roku uczył się Jose Goebbels…

     Wiadro opróżnić i lortować od nowa 🙂

    • Napisałem, że niemieckie firmy są niemieckie, tak samo jak polskie są polskie. Wyszedłem tu, z błędnego założenia jak widzę, że wiesz, że nic w polsce nie jest w rękach Polaków.

     Oczywiście Kissinger ustawia pionki, a on sam też jest dla kogoś pionkiem. To jest piramidka. Ci na samym szczycie są zupełnie niewidzialni, tego jestem pewien. Dlatego wiem, że Kissinger jest też pionkiem. Konikiem co najwyżej.

     O przeniesieniu naukowców niemieckich do Stanów, nic nie podważam. Natomiast gadanie, że oni stali się jakoś niezależnymi geniuszami zbrodni to kompletna bzdura. Naukowcy to robotnicy umysłowi. Żyją z pieniędzy rządu lub inwestorów. To bardzo słabi społecznie ludzie. Zależni od swoich pracodawców.

     Tak w ogóle to rzucasz tu różnymi nazwiskami, które mają pewną wspólną cechę. Ciekawe czy wiesz jaką. Co Bernays, Sikorski i Apfelbaum mają wspólnego? Taki cwaniak jak ty powinien to bez problemu rozczaić.

    • Co mają wspólnego ?

     Po upadku klanu Medyceuszy w XVI wieku Europę przejęła rodzina Fuggerów, która wnet dorobiła się niebotycznego majątku.

     A potem nagle zniknęła z pola widzenia.

     Kapitał, który rozpłynął się we mgle ?

     Albo przepadł w wojnach ?

     Nic podobnego – na wojnach dzięki lichwie jeszcze się powiększył, pozmieniał tylko przykrywki, nazwiska, narodowość…

     I kręci dalej – już nie tylko Europą.

     Rotschildowie i Rockefellerowie to też tylko słupy. Grube, bo grube – ale słupy.

     Teraz niby lament, że złoto „niemieckie” zahaltowane w skarbcach w USA, UK…
     A może tak właśnie chcą, żeby tam było ?

     ==

     Jacob Fugger (1459-1525) „Jacob Fugger The Rich” poza podium, bo dopiero na czwartym miejscu najbogatszych osobników w historii.

     A na cholerę mu wyżej ?

     I kto słyszał, że taki w ogóle istniał ?

     http://www.instash.com/top-10-richest-men-of-all-time

     ==

     Jak Niemcy stworzyli Ukrainę i w jakim celu ?

     http://abelikain.blogspot.se/2014/03/jak-niemcy-stworzyli-ukraine.html

    • No, wreszcie mówisz z sensem. Istnieją rodziny żydowskie, które sięgają Wenecji i tworzyły jej potęgę. Okres akumulacji ich bogactw to co najmniej 700 lat. Nazwiska te rodziny zmieniają co jakiś czas więc trudno dojść do nich. Natomiast to co widać bardzo wyraźnie, to to że rodziny królewskie Europy leżą przed nimi plackiem od czasów co najmniej Napoleona. Europa to ich własność. Korporacje są ich. Banki centralne są ich. Państwa to dla nich zagrody bydła, różniącego się sposobem muczenia. Prezydenci im przynoszą kapcie w zębach. To jest potęga w ogóle niewyobrażalna dla zwykłego człowieka.

   • Nie napisalabym nigdy o obcych cywilizacjach gdyby nie fakt ze naocznie juz parokrotnie widzialam niezidentyfikowane objekty ktore uwazam ze byly nie z tej ziemi 🙂 niewykluczam jednak ze mogly byc to jakies tajne technologie .
    Bankowo to co widzalam bylo bardzo niezwykle i nie byla to fatamorgana.
    Nowa Szwabia jesli nawet bajka to zakladam ze jak w kazdej bajce istnieje jakis procent prawdy 😉

    • Ja też różne dziwne rzeczy już widziałem 😀

     Ale znając potencjalne możliwości współczesnej techniki nie miałem wrażenia, że jestem świadkiem zjawisk pozaziemskich.

     Też bronię poglądu, że w każdej bajce – jak i plotce – jest jakiś procent prawdy.

     Jednak w bajkach o „Nowej Szwabii” i o „Hanebu” jest jej mniej więcej tyle, co w lądowaniach Apollonautów na Księżycu.

     Czyli około zera. Bo jedynie starczyło do pokazania kilku spreparowanych filmidełek i fotek jakże kolorowych i przekonujących.

     W chwilach zwątpienia wracaj do Rammstein!

     https://www.youtube.com/watch?v=Y4yiBXvjvHI

 7. Podobnie jest na wybrzeżu Grecji i Włoch Delfy, od skał ciągną się zdzierane szyny w skałach kamienne tunele które, schodzą aż pod wodę. Lub zdzierane skały, kamienne monolitowe budowle w Petrze, tam jakaś maszyna, przed potopem zdzierała te skały, lub wycinała w nich jak w drewnie. Możliwe, że zmiękczała jakoś piaskowce, na pewno nie podgrzewała do wysokich temperatur, gdyż nie ma śladów termicznych. Po prostu to była tak zaawansowana wysoko technicznie technologia, że dzisiejszym piłom, tarczą diamentowym, trudno by tak było precyzyjnie ciąć w skale, ewentualnie wyrzeźbić w skałach tak idealne i symetryczne rzeźbienia, a co dopiero całe komnaty w litej skale wystrugać toporkami..
  http://popotopie.blogspot.com/2013/10/przedpotopowa-petra.html

 8. Ten życiorys jest nieprawdopodobny bez udziału służb.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_%C5%9Awitalski
  Mariusz Świtalski

  Mariusz Świtalski (ur. 1962) – polski przedsiębiorca, twórca marek Elektromis, Eurocash, Biedronka, Żabka, jeden z najbogatszych Polaków (w 2012 r. 20. miejsce listy Wprost, 1,3 mld zł).

  Spis treści

  1 Biografia
  2 Kariera w biznesie
  3 Linki zewnętrzne
  4 Przypisy

  Biografia

  Od drugiego roku życia wychowywał się w różnych domach dziecka, najdłużej w domu prowadzonym przez zakonnice w Szamotułach. Skończył 2-letnią szkołę zawodową w zawodzie hydraulika. Następnie, jako uczeń 2. klasy poznańskiego Technikum Budowlanego, został aresztowany za włamania w 1979, a 15 maja 1981 skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności[1].

  Kariera w biznesie

  W latach 80. handlował na poznańskich targach, pod koniec lat 80. wyspecjalizował się w kawie, a potem w sprzęcie komputerowym.

  W 1987 założył Elektromis sp.z o.o. (z siedzibą przy ul. Ognik w Poznaniu), przedsiębiorstwo importujące konfekcję, sprzęt RTV, piwo oraz spirytus. W ciągu 2 lat przeobraziło się ono w ogromny holding. Współpracowały z nim zakładane przez Świtalskiego spółki-matki i spółki-córki, część z nich prowadzona na nazwiska jego kolegów z domu dziecka. [potrzebne źródło] W 1992 Elektromis posiadał 50 hurtowni na terenie całej Polski i 168 mld PLZ zysku rocznie[2].

  W 1993 przekształcił Elektromis w Eurocash, która stała się największą siecią hurtowni spożywczych w Polsce. W 1995 sprzedał je firmie Jerónimo Martins. W 1995 założył sieć dyskontów Biedronka, którą sprzedał (243 placówki) w 1998 – także Jerónimo Martins.

  Był właścicielem tygodnika Miliarder, a także drużyny Sokół Pniewy. Pomagał Jerzemu Urbanowi w założeniu Tygodnika „Nie”. Założył bank Posnania, który jednak upadł w 1995[1].

  W 1998 założył Żabkę, której udziały w 2000 r. kupił fundusz AIG.

  Obecnie (2011) posiada Fundusz „Sowiniec FIZ”, który inwestuje w nieruchomości[3]. Posiada sporo gruntów pomiędzy podpoznańskim Puszczykowem a miejscowością Sowiniec. Pod koniec lat 90. kupił też działki w Poznaniu, na osiedlu Naramowice[1].

  Linki zewnętrzne

  Świtalski & Synowie

  Przypisy

  Przemysław Słowiński, Słynne fortuny III RP. Videograf II, Katowice 2009
  Mariusz Świtalski – Ranking 100 Najbogatszych Polaków – edycja 2009 – Rankingi Wprost
  notowania.pb.pl | Świtalski Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

  Kategorie:

  Ludzie związani z Poznaniem
  Polscy przedsiębiorcy XX wieku
  Urodzeni w 1962

  Tę stronę ostatnio zmodyfikowano o 16:06, 15 gru 2014.

  • Życiorysów wspomaganych jest znacznie więcej.

   I wątki ciągną się jak ten:

   ==

   Były właściciel Elektromisu i jeden z najbogatszych Polaków złożył doniesienie na prokuratora Piotra Kosmatego, który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary.

   – Prokurator Kosmaty dla kariery chce skazać niewinne osoby, zmusza świadków do fałszywych zeznań – oskarża w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” biznesmen Mariusz Świtalski, którego nazwisko pojawia się w tle sprawy zabójstwa Ziętary.

   Świtalski bardzo rzadko występuje w mediach. W latach 90. był właścicielem holdingu Elektromis, którego interesami zajmował się zaginiony w 1992 r. reporter „Gazety Poznańskiej” Jarosław Ziętara. Zdaniem krakowskiej prokuratury od trzech lat badającej tę sprawę Ziętara trafił na trop przemytu alkoholu i innych podejrzanych interesów, w które zamieszani mieli być ochroniarze Elektromisu oraz biznesmen Aleksander G., późniejszy senator.

   „Wyborcza” opisywała ustalenia śledztwa, w tym zeznania jednego ze świadków, gangstera „Baryły”. Opowiedział on o spotkaniu w siedzibie Elektromisu, na którym Aleksander G. miał nakłaniać do zabójstwa Ziętary. Według „Baryły” uczestnikiem tego spotkania był także Świtalski – planem zabójstwa dziennikarza miał być wystraszony.

   Próbowaliśmy rozmawiać ze Świtalskim, ale odmawiał. Tuż przed świętami udzielił wywiadu „Głosowi”. I zaatakował krakowską prokuraturę oraz „Wyborczą”.

   Świtalski wypiera się bliskiej znajomości z Aleksandrem G., twierdzi, że nie łączyły ich żadne interesy. – Nie wierzę w to, by ktokolwiek miał jakąkolwiek intencję zabijania dziennikarza w Poznaniu – tak Świtalski odpowiada na pytanie, czy Aleksander G. byłby zdolny do zlecenia zabójstwa.

   Świtalski nie wierzy też w śmierć reportera. – A po czym poznać, że Ziętara nie żyje? Po prostu nie wiadomo, co się stało. Nikt nic nie wie – mówi. Zarzeka się, że o sprawie Ziętary „usłyszał dopiero teraz”, nie znał wcześniej jego nazwiska. Jednocześnie potwierdza informacje „Wyborczej”, że Mirosław R., jeden z podejrzanych o udział w porwaniu i zabójstwie, był jego ochroniarzem. Świtalski twierdzi, że zarzuty wobec R. są fałszywe.

   Skąd to wie? Zgłaszają się do niego byli pracownicy Elektromisu, którzy byli przesłuchiwani w krakowskim śledztwie. – Twierdzą, że są przymuszani do składania fałszywych zeznań. Prokurator Kosmaty przymusza do pomawiania pana Aleksandra G. i mnie – mówi Świtalski.

   Biznesmen informuje, że zawiadomił już Prokuraturę Generalną o podejrzeniu popełnienia przez Kosmatego przestępstwa. Wcześniej Świtalski zarzucił dziennikarzom „Wyborczej”, że poprzez artykuły o sprawie Ziętary manipulowali kursem akcji jego grupy handlowej Czerwona Torebka. Świtalski twierdzi, że jest ofiarą czarnego PR, w którym „prym wiedzie » Wyborcza «”.

   Jak już pisaliśmy, aresztowanego na trzy miesiące Mirosława R. reprezentuje adwokat Wiesław Michalski, były prawnik Elektromisu, prawa ręka Świtalskiego, który w wywiadzie to potwierdza: – Będę zawsze pomagał panu R., bo spotkała go niezasłużona krzywda.

   Świtalski przekonany jest też o niewinności kolejnego podejrzanego, Dariusza L., który również pracował w ochronie Elektromisu. Uważa, że prokurator Kosmaty „kupuje” zeznania świadków, którzy siedzą w więzieniach: – Zawsze znajdzie się ktoś, kto choćby za papierosy czy inną korzyść zezna nieprawdę.

   W wywiadzie dla „Głosu” biznesmen wypiera się także, by groził Piotrowi Najsztubowi, który w 1994 r. jako reporter „Wyborczej” badał interesy Elektromisu.

   Świtalski mówi, że nie boi się aresztowania i nie zamierza wyjeżdżać z kraju. Wcześniej jego adwokat poinformował prokuratora Kosmatego, że jego klient chce złożyć zeznania.

   Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej, potwierdza, że zawiadomienie Świtalskiego wpłynęło 23 grudnia.

   Prokurator Kosmaty nie komentuje zarzutów.

   Według jednego z naszych rozmówców z Krakowa gdyby śledztwo w sprawie Kosmatego zostało wszczęte, prokurator zostałby odsunięty od sprawy Ziętary. – To by sparaliżowało postępowanie, które jest autorskim śledztwem Kosmatego – tłumaczy.

   Ale jak uspokaja prok. Martyniuk, „wszczęcie śledztwa nie oznacza automatycznego wyłączenia prokuratora Kosmatego ze sprawy Ziętary”…

   nieco więcej:

   http://wyborcza.pl/1,75478,17184134,Mariusz_Switalski_atakuje_prokuratora_i___Wyborcza_.html

   • No właśnie czytając właśnie o dziennikarzu Jarosławie Ziętara padło to nazwisko i zainteresowałam się tym panem.

   • Polski prokurator, który ściga przestępcę – nie wierzę w to. Tam się musi coś więcej dziać. Pewnie jakaś konkurencyjna grupa mafijna chciała od tego Świtalskiego haracz za milczenie, a on uznał, że za dużo i że mają za słabe dowody. To oni przyinwestowali w prokuratora, żeby go przycisnąć.

 9. W jakich proporcjach nalezy zmieszac suchy proszek Sodium Chlorite 80% z woda destylowana?

  a mamy:
  Package: 4 lbs = 1800gr Safely Packed PE Bottle

  Sodium Chlorite 80% (NaClO2) Tech Grade for making MMS and water purification.

  • „Wierzyciele Grecji są skończeni”

   „Wierzyciele Grecji są skończeni”Po przeliczeniu 70 proc. głosów lewicowa Syriza otrzymała 149 miejsc, co daje jej niemalże bezwzględną większość w greckim parlamencie. – Nasze zwycięstwo oznacza, że trojka, czyli wierzyciele Grecji (Europejski Bank Centralny, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska) są skończeni – oświadczył lider zwycięskiej frakcji Alexis Cipras, po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania.

   – Grecja zostawia za sobą okres zaciskania pasa i poniżeń – stwierdził i zapowiedział, że pierwszym krokiem jego rządu będzie rozpoczęcie negocjacji z wierzycielami Grecji na temat „nowego, uczciwego, trwałego i wzajemnie korzystnego rozwiązania finansowego”.
   Z powołaniem nowego rządu może być jednak problem, ponieważ progu gwarantującego wejście do parlamentu nie przekroczył polityczny partner Syrizy Ruch Demokratycznych Socjalistów (Kinima) George’a Papandreou, którego poparcie nie przekroczyło 2,5 procent. Oznacza to, że najprawdopodobniej lider Syrizy otrzyma w poniedziałek od prezydenta Karolosa Papouliasa trzydniowy mandat na poszukanie politycznego koalicjanta. Jeżeli w tym krótkim czasie Ciprasowi nie uda się sformować rządu, mandat przejdzie automatycznie na drugą w wyborach Nową Demokrację, również na trzy dni. Jeżeli i ta zawiedzie – na trzecią z kolei.
   Dobrą dla eurosceptycznie nastawionych Greków wiadomością jesty to, że pozostałe partie nie mają większości, zatem stworzenie przez nie rządu koalicyjnego w ogóle nie wchodzi w grę, trudno zatem będzie zawrócić Grecję z nowo obranej drogi. W tej sytuacji, podobnie jak miało to miejsce w 2012 roku, konieczne będzie powtórzenie wyborów, co wprawdzie niesie za sobą pewne ryzyka, jednakże nie doprowadzi raczej do spełnienia niemieckich żądań. Wolność od unijnych kagańców staje się w Grecji faktem.
   Anna Wiejak http://www.prawy.pl/8225-wierzyciele-grecji-sa-skonczeni

 10. Jakaś bzdura z tą technologiczną cywilizacją – gdyby taka przed nami istniała to mielibyśmy wyczerpane złoża podstawowych surowców. Tymczasem dostaliśmy je w stanie praktycznie nienaruszonym.

  • A skąd wiesz, że w „nienaruszonym”. A może złota i platyny było milion razy więcej?

Możliwość komentowania jest wyłączona.