Ochrona Avatarów i wszystkich ludzi dobrej woli na czas przed Wydarzeniem

Uwaga: Nie udało się usunąć czterech złych czakramów, które się zakorzeniły w Ziemi. Proszę o udział w medytacji rozszczepienia kryształów na drobne części – będzie to najprostszy sposób na neutralizację ich mocy. Główny czakram zła został usunięty, jednak konieczne jest usunięcie pozostałych czterech. Inaczej będziemy musieli czekać jeszcze cztery lata.

Druga bardzo ważna rzecz, to należy całą naszą mocą ściągnąć Jezusa Człowieka z krzyża. Gwiazdę Dawida należy spać. Zróbmy to teraz wspólnie.

Proszę Was wszystkich o dołączenie się swoją duszą do medytacji przygotowania do Wydarzenia.  Szczególnie potrzebne jest oczyszczenie tych Dusz, które zostały uszkodzone. Uszkodzono 231 dusz Avatarów, a z uwagi na nasze energie będziemy niezwykle potrzebni podczas i po Wydarzeniu. Uszkodzenia wynoszą od 2% do 40%.
Jahwe, Lucyfer, Szatan, jego żona i Belzebub zostali ostatecznie usunięci przez Duszę Słońca – Jezusa. Okazało się, że to nie były dusze ludzkie, ale cztery wrogie ukryte czakramy Ziemi: w Izraelu pod grobem Jezusa, w Watykanie pod placem Św. Piotra, w Londynie pod City i w Nowym Jorku pod Wall Street. Za kilka godzin usunięcie tych czakramów może się objawić jako cztery wielkie rozbłyski słoneczne. Oznacza to też początek Wydarzenia. Proszę się przygotować – nie będzie takie silne, dzięki interwencji Duszy Słońca oraz Czakramów Ziemi, jednak ok. 250 milionów ludzi odejdzie w wyniku podniesionych wibracji. Rezonans Schumanna już zaczyna rosnąć: http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7 aktywność Słońca też:  https://www.spaceweatherlive.com/en/solar-activity 

Po dzisiejszej nocy sytuacja zmieniła się diametralnie. Czakramy Ziemi będą nam pomagać w przejściu przez Wydarzenie. To nie będzie Apokalipsa, skutki będą ogólnie niewielkie. Nie będzie żadnych potopów, wody oceanów będą przybierać powoli by wypełnić dodatkową powierzchnię powiększonej o 35% Ziemi. Ziemia nie powiększy się w ciągu 15 godzin jak było planowane, lecz potrwa to cały miesiąc. Odsłonią się nowe lądy, wody będzie jednak przybierało – stworzy się ona na skutek interakcji plazmy z wnętrza Ziemi z plazmą kosmiczną. Mechanizm tworzenia pierwiastków i związków chemicznych został dokładnie wyjaśniony przez Mehrana Keshe.

Największym problemem będzie oderwanie się Ameryki Południowej od Północnej. Za 4 tygodnie pójdzie fala tsunami, ok 6 metrów, u wybrzeży Europy osiągnie tylko półtora metra, największa uderzy w Afrykę, tam fala będzie miała dwa i pół metra, co przy tamtejszym wybrzeżu nie będzie wielkim problemem. Zmyte zostaną jednak pewne małe wyspy. 40% Holandii może się znaleźć pod niewielką warstwą wody, ale to za ok 10 dni. W Polsce największa fala może wynieść 50 cm. Problemem mogą być też wielkie wiatry, które rozpoczną się już jutro około południa. Prędkość może dochodzić do 200 km na godzinę, także w Polsce. Na wybrzeżu największe – to może poczynić duże szkody. Przygotujmy się na brak prądu przez 4-5 dni. Może nie być wody, zabraknie żywności w sklepach. Na ulicach mogą się pojawić nerwowe jednostki, zwiększy się ilość przestępstw i włamań. Uważajcie na swoje domy, łączcie się z sąsiadami.

Bezpośrednim dowodem na nadchodzące zmiany jest Rezonans Schumanna http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7 Śledźcie co się dzieje. Na nowe warunki geomagnetyczne w jakich się znajdzie Ziemia najbardziej zareagują kobiety – wraz ze wzrostem Ziemi i one będą rosnąć, mężczyźni też, ale znacznie wolniej. Kobiety mogą się zwiększyć nawet o 35%, tyle co Ziemia! I to nie tylko młode, ale nawet te powyżej 70 roku życia, tu proces będzie przebiegał znacznie wolniej. Mężczyźni powiększą swoje rozmiary do max. 25%. Zrówna to nasze płci pod względem siły – już nie będzie dominacji, która doprowadziła do wielu wojen i krzywd.

Co się jeszcze wydarzy dokładnie można się dowiedzieć z bezpośrednich relacji kilku osób, które widziały Wydarzenie na własne oczy. Hipnozą progresywną można takie informacje uzyskać, tu jest wypowiedź znakomitej hipnotyzerki, zresztą Avatarki z duszą 78 milionów lat: https://www.youtube.com/watch?v=fvR7LmGSkU0

Fragmenty tłumaczenia (przesłał mi kolega):

75% badanych, w stanie hipnozy wskazało marzec 2018 jako czas przejścia ludzkości na nową Ziemię. 25% następne 3 miesiące. Zdarzenie zacznie się od widocznego dla wszystkich ludzi opalizującego nieba. Nie będzie można temu zaprzeczyć w dłuższym czasie, wszyscy będą tego świadkami (świadomie lub mając ten sam „sen”). Energia pochodzi z centrum galaktyki, jest kierowana na Ziemię przez portal w Słońcu. Ostatnio takie wydarzenie miało miejsce 26 000 lat temu (jest cykliczne).

Żółta energia/”żółty dym” przemieszczający się na całej Ziemi i przechodzący przez każdego, kto jest w stanie tego doświadczyć. Będzie to naturalne doświadczenie, nie trzeba się już na to specjalnie przygotowywać bo już nie ma czasu. Jednak osoby badane miały przekaz (w grudniu i w lutym) aby odstawić cukier, sól i pokarmy odzwierzęce, aby móc procesować swoje emocje w bardziej klarowny sposób. Polecana jest też medytacja bez muzyki i spacery.
Maszyny, telefony przestaną działać. Pośrednio ma to spowodować aby ludzie zaczęli współpracować by wyjść z tego krótkotrwałego chaosu. Osoby np. w czasie operacji będą bezpieczne (operacja się zakończy wcześniej lub zostaną przetransportowane na statki). Osoby w samolotach zostaną przeniesione na statki.

Po dotknięciu przez tę energię możesz stracić przytomność, a Twoje ciało się przebudowuje, aby być kompatybilne z nową Ziemią i jej energiami. Ważne – nie wszyscy będą w stanie tego doświadczyć, dla niektórych mogą to być za wysokie energie.

Ci, dla których to będzie to za wiele (spotkanie z żółtą energią) zostaną wcześniej zabrani poza Ziemię, powrócą, kiedy będzie dla nich bezpiecznie. Każdy dostanie możliwość pozostania na Ziemi lub na statku. Planowana ilość statków okazała się za mała (za wiele ludzi okazało się niekompatybilnych) ale dodatkowe statki będą zorganizowane. Osoby, które zostaną na Ziemi nie zauważą braku ludzi, zabranych na statki gdyż będą za bardzo zajęci doświadczaniem nowej energii. Niektórzy zostaną na statkach aby eksplorować nowe możliwości.

Doświadczenie nowej energii w momencie jej pojawienia się na Ziemi posunie Ciebie w rozwoju szybciej. Osoby powracające ze statków na nową Ziemię będą miały więcej do nauki, jeżeli chodzi o pracę ze „światłem”.
Ludzie na nowej Ziemi będę musieli nauczyć się utrzymywać w sobie „światło”.

Ci, którzy mają jeszcze do przerobienia karmę w systemach z polaryzacją, takich jak nasz matrix 3D/4D, zostaną przeniesieni na inną, kompatybilną planetę aby dokończyć swoje doświadczenia (nie koniecznie w tych samych ciałach).

Po tym wydarzeniu, wszędzie będzie nowe „światło”, będziemy zwiększać swoje wibracje aby go więcej przyjąć. Dla każdego czas oswojenia się z nowymi energiami będzie różny (przykład podany w filmie to 6 miesięcy).
Energia/”żółty dym” będzie jeszcze kilka razy nawiedzać Ziemię, w ciągu następnych 7 lat. Nową Ziemię można postrzegać również jako proces wzrostu świadomości ludzkości. Energia/”żółty dym” – zależnie od własnych wibracji może być postrzegany jako mgła-dym (niższe wibracje) lub jako „koc utkany z szczęśliwych i błogich fal” (wibracje podobne do tej energii).

Nie będzie wojny/wojen, globalne elity nie zaburzą tego procesu. Nie będzie kataklizmów spowodowanych przez to wydarzenie. Będą trzęsienia Ziemi ale nie związane z nową energią. Wzrośnie poziom świadomości każdego. Uzyskamy wiedzę nt. kierowania własnej energii, kreowania własnej rzeczywistości. Poznamy więcej możliwości naszego ciała: „body’s user manual”.

Brak strachu i telepatia będzie dostępna prawie dla każdego na początku, dla wszystkich w późniejszym czasie. W świecie bez telefonów nie będzie lepszej metody zdalnej komunikacji niż telepatia. Ludzie, którzy zostaną na Ziemi aby doświadczyć energii/żółtego dymu posiądą dar uzdrawiania siebie i innych („tak jak Jezus”). Ważne aby nauczyli się „opróżniać”.

Reset systemu pieniężnego nastąpi na pewno po opisywanym wydarzeniu (nie podano daty). Odtajnienie kontaktów rządów z „UFO” nastąpi w ciągu 2 lat po wydarzeniu. Początkowy chaos będzie wymagał wspólnej współpracy i pomocy potrzebującym ale najważniejsze aby najwięcej energii włożyć w pomoc sobie. Negatywność jak i strach przestaną istnieć, ma to fundamentalne znaczenie, gdyż na nowej Ziemi będzie zachodzić nieskrępowana kreacja / urzeczywistnianie własnych myśli.

Ludzie/Istoty z wnętrza Ziemi zaczną się pojawiać (nie wszyscy je zobaczą). Wiele osób inkarnowało na Ziemi w tym czasie jedynie aby doświadczyć tego wydarzenia, nie posiadają oni uwiązań karmicznych. Ludzie z nałogami powinni wykorzystać jak najbardziej ten moment aby uwolnić się z nich…

Wyłapałem tylko jedną zmianę – nie będzie wyciągania ludzi na statki kosmiczne. Udział czakramów i oczyszczenie ze złych czakramów spowoduje, że Wydarzenia nie przejdzie „tylko” ok. 250 mln ludzi, a nie 2 miliardy jak początkowo się obawiano (to by była Apokalipsa).

 

123 komentarze Ochrona Avatarów i wszystkich ludzi dobrej woli na czas przed Wydarzeniem

 • Krzysiek

  To straszne że nas już nie ma! I co my mamy teraz z tym zrobić?!

 • Neo

  i co tam z wulkanami naszczescie medytacje pomogly czy urojenia egoizmu zaslepionych dojeniem forsy z naiwnych sie nie sprawdzily

 • Michael

  Jezus już raz został zdjęty z krzyża, a potem zmartwychwstał, więc po co Go ściągać z krzyża po raz drugi?

 • Rambo

  Dla tych którzy wierzą że Putin da im wolność powiem kilka słów. Putin to morderca i gwałciciel ludności ! Czy rozpustnik i ludobójca może być przykładem moralności? Putin to tyran i łachudra a wy klękacie przed nim jak przed Bożym majestatem bo jesteście niewolnikami szatana ! Lepiej jest ponieść śmierć dla Bożej sprawy niż wchodzić w układy z ludźmi oddanymi diabłu. Ale wy nie znacie Bożych spraw,kolaborujecie z diabłem ,walczycie o jeszcze większą rozpustę. Wy nie wiecie nic,jesteście ślepi i głusi a ślepy i głuchy daleko nie zajdzie bo przewróci się na pierwszej przeszkodzie.

 • Michael

  „Inaczej będziemy musieli czekać jeszcze cztery lata.” Czyli co? Pan Enki w niebieskiej koszuli znowu wystąpi przed kamerą i wszystko odwoła?

 • Artur

  Nie ma czegoś takiego jak gwiazda Dawida. Jest gwiazda bożka remfana to raz.
  Dwa, Jezus znaczy dokładnie Jahwe, który zbawia.

 • mercy

  Zauważyliście w swoich miastach, że od ok. 1,5 tyg. Niebo było czyste bez oprysków? Wydawało mi się, że to przez tak niskie temperatury ale coś ciężko mi uwierzyć.

  • Artur

   u mnie regularnie od jakiegoś tygodnia rozpylają. Wcześniej rzadziej widywałem smugi ponieważ zasłaniały je chmury.

   • mercy

    U mnie od lat, no może poza Świętami Państwowymi nie widziałem czystego nieba do czasu spadku temp. poniżej 10 stopni ostatnio. Chemtrails obserwuję od 7 lat prawie codziennie. Od 2 dni pełne zachmurzenie, ale raczej naturalne. Ciężko stwierdzić czy coś jest nad.

   • Ania

    You’re welcome.

 • Justyna

  Witam,
  nie wiem, czy w głównych mediach pojawiły się takie informacje:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/potezne-tornado-uderzylo-w-portugalie-odnotowano-spore-zniszczenia
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/potezne-wstrzasy-wtorne-w-papui-nowej-gwinei-150-tysiecy-ludzi-potrzebuje-pomocy

  Poza tym pozwolę sobie zamieścić opis Zdarzenia w interpretacji Simona Parkes’a: „Obecnie oczekujemy dwóch form energii. Fal, które uderzą bardzo szybko w planetę. Pierwsza fala będzie elektromagnetyczna. I informacja, którą otrzymuję jest taka, że w jej wyniku zakłócenia powinny być znacznie mniejsze, niż było wcześniej zakładane, czego się obawiano. Mogą nastąpić wyłączenia, przebicia w sieci telefonów komórkowych i ewentualnie dotknięte zostaną telefony stacjonarne. Ale ogólnie mówiąc nie powinna to być żadna katastrofa, jak sądzono jeszcze z miesiąc temu. Zaraz na plecach tej fali elektromagnetycznej, leci wybuch energii pochodzącej z Centrum Galaktyki, pochodzący ze Źródła, który pomoże teraz w podnoszeniu poziomu planety i całej ludności. W przeszłości mieliśmy już fale energii, które trwały wiele godzin i to było ważne, ponieważ pozwoliło to ciału ludzkiemu na rozwój oraz nadrobić zaległości i nie było to zbyt dużym szokiem dla systemu. To o czym mi teraz powiedziano, że ta fala energii będzie krótkim ostrym wstrząsem. Ta fala jest korzystna, ale wielu z nas będzie się czuć jakbyśmy zderzyli się z buldożerem. Możemy się poczuć bardzo zmęczonymi i zestresowanymi, lub poczuć się jakbyśmy weszli na górę Mount Everest i zaraz z niej zeszli. Tego należy się spodziewać. Więc bądźcie na to przygotowani.
  Negatywni ludzie staną się niewiarygodnie zdezorientowanymi osobami, które żyją w gęstej, bardzo gęstej masie. Ta gęsta energia nie będzie w stanie przenieść (wibracji tej nowej fali) i myślę, że to spowoduje pewne problemy na tej planecie, ale będzie to korzystne wydarzenie. Fala elektromagnetyczna ma przyjść w pierwszej kolejności i ona coś zrobi ze sztuczną inteligencją AI. „

 • Irol

  Uwaga. Ktoś przejął bazy danych komentujących na blogu i wysyła w spamie link do czegoś. Ze względu na chwilowy brak „piaskownicy” nie mogłem sprawdzić gdzie link prowadzi. Zalecam nie klikanie na tego linka.

 • Świadoma Istota

  Ktoś chyba kieruje Twoim profilem Marku na FB…

 • Świadoma Istota

  Witam Marku, przejdę przez Wydarzenie?
  Pozdrawiam 🙂

 • Ania

  Szczurzy król, czyli mechanizm demoralizacji.
  https://youtu.be/IOcV-3tCm3U

  • goodspirit

   Dziękuję Ci Aniu za ten link, i w ogóle za Twój wkład tutaj. Jesteś jedną z nielicznych osób, które dają coś wartościowego od siebie 🙂 Pozdrawiam ciepło!!!
   Słowa te kieruję też do Niny, Vismay, i kilku innych osób 🙂

 • Ania

  Dziennikarze wp.pl opublikowali tajny dokument zawierający ustalenia na temat problematycznej ustawy poczynione z Izraelem. Chodzi oczywiście o tę właściwą ustawę, reprywatyzacyjną, a nie o ustawę o IPN, która od początku była tylko pretekstem do propagandowego ataku na Polskę. Czy PiS ulegnie i odda część Polski w ramach zadośćuczynienia bezprawnym roszczeniom żydowskim?

  Teraz okazało się, że środowiska żydowskie domagają się zmian w przygotowywanej ustawie reprywatyzacyjnej, którą znowu miał pecha przygotowywać Patryk Jaki. Zaplanowano, że za nieruchomości będzie się oddawać odszkodowanie w wysokości 20 proc. ich wartości. Będzie to przysługiwało jednak tylko obywatelom polskim, którzy maja prawo do spadku.

  Jak donosi wp.pl strona żydowska domaga się, aby oddawać 100 proc. wartości, również w naturze i aby na wypadek braku spadkobierców, roszczeń mogły dochodzić również organizacje żydowskie. Jeśli polski rząd pod naciskiem Izraela zgodził się na wszystkie te żądania w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej to po prostu będzie ceną za spokój i powrót do „partnerstwa” z Izraelem i ich USA.

  Będziemy musieli zapłacić ten bilion złotych, albo oddać część Polski, tak jak kiedyś próbowano zrobić pod osłoną nocy z lasami państwowymi. Wygląda na to, że trwa kolejna runda tej operacji. Prawdziwe zagrożenie dla Polski jest obecnie w senacie USA i w Izbie Reprezentantów i nazywa się odpowiednio Act S447 i Act 1226. Zobowiązują one amerykańską administrację do wywierania nacisków na Polskę w sprawie restytucji mienia.

  Innymi słowy państwo USA będzie pilnowało, abyśmy musieli respektować roszczenia organizacji żydowskich. Według tego procedowanego obecnie prawa, gdy nie ma spadkobiercow to należy oddać to dobro gminie żydowskiej. Oznacza to, że polskie prawo nie będzie miało zastosowania do obywateli polskich narodowości żydowskiej.

  Obecnie w USA polska polonia robi co może aby uniemożliwić wprowadzenie tego plemiennego prawa, ale nie mają wsparcia naszych władz. Ani rzad PIS, ani Jarosław Kaczyński, ani Premier Mateusz Morawiecki ani też Prezydent Andrzej Duda nie wypowiedzieli na ten temat ani słowa. Milczą konsekwentnie zapewne obawiając się, że cokolwiek powiedzą spowoduje, że dostaną po głowie pałką antysemityzmu.

  Jednak fakt, że się o tym nie mówi nie oznacza, że tematu nie ma, a wymowne milczenie polskich władz w tym zakresie, sugeruje, że są jakieś tajne ustalenia w kwestii roszczeń żydowskich, które były wcześniej zawarte (na przykład podczas kuriozalnych wyjazdowych posiedzeniach rządu w Izraelu, do których dochodziło w przeszłości), tylko są jeszcze nieznane Polakom, którzy ostatecznie przecież będą musieli za nie zapłacić.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zdaniem-mediow-izrael-przekazal-polskim-wladzom-wytyczne-w-sprawie-spornej-ustawy-czy-pis

 • Jędrek

  Aaa powiem Wam, Mili Państwo, że śledzenie i komentowanie tych wszystkich proroctw już mnie nudzą i męczą. W komentarzach starałem się chłodno analizować, a i tak widzę, że ogromna ilość osób jest jak zaczarowana i nie kmini samodzielnie nic… Jak to mówił Zbysiu Stonoga „szkoda strzępić ryja…” 😀 Róbta se i wierzta se więc w co chceta 😀 Ja się już wysilał nie będę, bo i tak wszystko jak krew w piach. Pozdrawiam i żegnam…

  • Sasquatch

   I tyle warte są bajania na tej stronie. To że wczoraj miałeś być unicestwiony xD to że jestem awatarem bo napisałem że mnie głowa boli a tamtego dnia był znaczny skok ciśnienia i wiele tysięcy osób byłoby awatarem xD. A po niedzieli się okaże że jednak apokalipsy nie będzie bo coś tam jakieś zakłócenia 😉

 • xx

  czy beda jezdzily samochody?

 • nina

  —————- kółko na czole
  Podzwoniłam po znajomych, innym powiedziałam bezpośrednio o WYDARZENIU i potrzebie zgromadzenia na mniej więcej m-c żywności. NIKT !!! włącznie z moją rodziną nie uwierzył mi. Wręcz co niektórzy w oczach mieli troskę o moje zdrowie psychiczne. ZA DUŻO SIEDZISZ W INTERNECIE-ODLECIAŁAŚ itp. Mówię,że wiele zródeł o tym samym mówi.W odpowiedzi słyszę ! już był koniec świata.

  Ps.OPOWIEŚCI RODZINNE-KRESY
  Jest rok 1938, po chałupach, w kościołach, na festynach / DWORY i Ukraińcy WIEDZIELI !!/ Polacy rozmawiają o wojnie, coraz częściej i głośniej. Nie jest to jednak wiedza z 1 ręki. Ktoś kto zaczyna temat wojny gaszony jest przez tych co/ wiedzą lepiej/. A daj sobie spokój człowieku! jaka wojna ! Anglia , Francja nie pozwolą !BÓG NIE POZWOLI. TRAKTATY mamy podpisane. Idzcie już idzcie ! panikę siejecie. Mniej więcej w ten deseń ucinało się rozmowy o wojnie. Jest Wrzesień ROKU PAMIĘTNEGO Polacy są w polu na wykopkach, nagle słyszą ryk samolotów ,podnoszą głowy i z zainteresowaniem patrzą w niebo -mówią O !
  samoloty. Nadleciały ……….. zrzucając bombę za bombą.

  • Justyna

   Szanowna Nino,
   proszę, nie denerwuj się z powodu innych osób. Ja też to przerabiałam i jestem pogodzona, że nawet najbliższej rodziny nic a nic to nie interesuje. Mam w pracy dwie osoby, z którymi mogę spokojnie porozmawiać na „takie” tematy i uważam to za wielkie szczęście. Po prostu każdy rezonuje na innych falach, każdego przekona coś innego (spójrz na dzieci, mimo, że ich ostrzegasz to i tak wszystkiego chcą doświadczyć same, dopiero wtedy wierzą). Rób swoje, kup więcej żywności, staraj się uspokoić swoje wnętrze aby w niespokojnych czasach być ostoją dla innych. Spójrz na ruch preppersów w USA czy nawet w Polsce – nasze przygotowania to pikuś wobec tego, co oni robią.
   Pozdrawiam ciepło

 • Piotr

  To prawda, bo ten Jesus jaki Was prowadzi jest tym samym co ProXima Centauri, czyli zajebiste zwiedzenie debili !

 • justi

  może i się oczyszcza mam ostatnio potworne bóle glowy i zawroty a może to atak

 • Prusu

  Uwazajcie na Sanjaje. Taki otwarty i ciekawie mowi ale wpisu iz nalezy uwazac na ludzi z przyrosnietym uchem do czaszki za nic nie chce na swojej stronie przepuscic. 🙂

 • Wilczur

  Nowe Niebo i Nowa Ziemia 😉

 • Roma

  takie są skutki odwrócenia od Boga

  demony wami rządzą jak marionetkami

  MP przejęty całkowicie

  • całkowicie całkowicie całkowicie ………..

  • barbara

   Odwrócenie od Boga – pojęcie względne. Co powiesz o lekarzach stosujących radio- i chemioterapię. Chodzą do kościoła, kłaniają się Bogu a jednocześnie zabijają ludzi. Mogliby przecież stosować leki z Bożej apteki, bo takowe są. W pierwszym przypadku przeżywa 2-3% ludzi, w drugim 95-98%. Czyż oni nie są opętani? a wychwala się ich pod niebiosa. A szczepienie dzieci szczepionkami hodowanymi na ludzkich abortowanych płodach? Co to jest! To jest zgodne z ktorym przykazaniem?

 • Neo

  wspaniale wiadomosci z poziomu urojeniowego ego…itp itd pozdrawiam

 • zawszefajny

  Marek, twój okultyzm, nie ochroni cię przed Jezusem. Nawet jeśli się owiniesz folią i papą.