Operacja „Niewinność Muzułmanów” ciągiem dalszym Operacji „Gladio”

(…) Wszystko wskazuje na to, że film  „Innocence of Muslims”, podobnie jak „Arabska Wiosna”, jest jednym z elementów „kreowania historii” przez światowych banksterów, w taki sposób by efektem końcowym był bankierski rząd światowy. W pierwszym rzędzie dążą oni do utworzenia islamskich religijnych rządów we wszystkich krajach arabskich, a następnie do sprowokowania wojny pomiędzy Islamem i Zachodem. Al Kaida czy Muslim Brotherhood (Braterstwo Muzułmańskie) są oczywiście kontrolowaną opozycją – tworem CIA i Mossadu (…)  

Opublikowanie antymuzułmańskiego filmu „Innocence of Muslims” (Niewinność Muzułmanów), które miało tak przykre reperkusje jak zamordowanie  Chrisa Stevensa, merykańskiego ambasadora w Libii, nie jest jedyną w fali globalistycznych prowokacji. Okazuje się, że w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii kanał 4 wyemitował film „Islam, untold story”, w którym reżyser zajmujacy się dotąd wampirami, Tom Holland, udowadnia, że Mahometa w ogóle nie było. Wykorzystuje tu pseudonaukowców rodzaju Patricii Crone, która już wielokrotnie dowiodła swojej tendencyjności i nienawiści do religii Islamu. Film spotkał się z ostrą krytyką i ponad 1000 zażaleń do stacji. W związku z tym będzie prowadzone dochodzenie, czy stacja nie przekroczyła swoich uprawnień, jeśli chodzi o telewizję publiczną.

Antyislamska fobia jest podsycana przez takie syjonistyczne organizacje jak English Defense League (EDL). To właśnie z tego kręgu, z siostrzanej NDL, wywiódł się norweski ludobójca Anders Breivik – na jego stronie na Facebooku były setki osób z tej organizacji. NDL czyli Norwegian Defense League jest kierowana przez dokładnie tych samych ludzi co EDL, a jej członkowie jeżdżą na przeszkolenia do Anglii.

Samo pojawienie się filmu na YouTube nie wywołało zainteresowania, dopiero promocja przez  Terry’ego Jonesa, pastora z Florydy, spowodowała lawinę wejść. Przyczyną była być może kontrowersyjna postać samego pastora, który uważa, że Islam nie jest „kompatybiliny” z wolnym społeczeństwem zachodu. Jeszcze nie tak dawno nawoływał na swojej stronie na Facebooku do palenia Koranu. Istotne jest też, że jeden z wysokich rangą wojskowych ostrzegał pastora, by wycofał swój sponsoring filmu – ten jednak tego nie uczynił. Efekty znamy.

Postać pastora Jonesa jest przykładem w jaki sposób wykorzystywana jest wolność religijna w USA do działań agenturalnych i tak naprawdę nakierowanych na zniszczenie chrześcijaństwa – właśnie przez prowokowanie konfliktów z Islamem. Jones prowadzi mały fundamentalistyczny „kościół” w Gainsville na Florydzie.

To właśnie od Jonesa wyszła informacja, że film został wyprodukowany przez „żyda” i że sfinansowany został przez „100 żydów”. Prawdopodobnie komuś pasuje przypisanie łatki żydom, by dalej zaostrzyć konflikt pomiędzy religiami.

Faktem jest jednak, że producent Sam Bacile, przyznał się do tego, że jest amerykańsko – izraelskim budowniczym nieruchomości. W imieniu Bacile’a występuje specjalista od ubezpieczeń, Steven Klein, który uważa, że nazwisko Bacile jest pseudonimem i że wcale nie jest pewien jego izraelskiego pochodzenia. Wie tylko, że pochodzi z Bliskiego Wschodu. Klein, były żołnierz Marines, poznał Bacile przy piwie.
Dziennikarze Associated Press przypuszczają, że Bacile nazywa się naprawdę Nakoula Basseley Nakoula i jest koptyjskim chrześcijaninem. Z papierów sądowych w sprawach przeciwko Nakoula (oszustwa finansowe) wynika jednak, że wielokrotnie posługiwał się innymi nazwiskami, takimi jak Nicola Bacily czy Erwin Salameh.

Sam Klein jest na oku organizacji Southern Poverty Law Center, która twierdzi, że jest on prawicowym aktywistą, który trenuje paramilitarne oddziały milicji w kościele w Kalifornii, Courageous Christians United, którego jest założycielem. Oddziały te nastęnie organizują protesty antyaborcyjne. Jak wiadomo, Southern Povery Law Center, jest obok żydowskiej religijnej organizacji szpiegowskiej ADL, jedną z najbardziej agresywnych macek syjonazistowskiej sitwy w USA. Tak więc te informacje należy traktować jako dezinformację.

Rzeczywiście, przy dalszej analizie postaci Jonesa, Bacile i Kleina wychodzą ciekawe powiązania. Pastor Jones, jeszcze w 1981 roku, przeniósł się do Kolonii w RFN i założył tam kult religijny o wyraźnych powiązaniach z Mossadem i lożą masońską P2 (o której Benjamin Fiulford mówi, że dokonała zamachu na samolot polskiego Prezydenta, przyp. M.P.). Te z kolei realizowały tzw. Operację Gladio – serie zamachów bombowych w Europie w latach 90-tych, oraz zamordowanie włoskiego Prezydenta Aldo Moro. Jones miał bliskie powiązania z frakcją STASI o nazwie DVD, która była partnerem Mossadu. Tak więc wiadomo kim jest promotor filmu – pastor Terry Jones. To dzięki mackom Mossadu w setkach meczetów, jego słowa stały się znane Muzułmanom.
Operacja „Innocence of Muslims” jest więc ciągiem dalszym Operacji Gladio i biorą w niej udział „tajne armie NATO”.

Wszystko wskazuje na to, że film  „Innocence of Muslims”, podobnie jak „Arabska Wiosna”, jest jednym z elementów „kreowania historii” przez światowych banksterów, w taki sposób by efektem końcowym był bankierski rząd światowy.  W pierwszym rzędzie dążą oni do utworzenia islamskich religijnych rządów we wszystkich krajach arabskich, a następnie do sprowokowania wojny pomiędzy Islamem i Zachodem. Al Kaida czy Muslim Brotherhood (Braterstwo Muzułmańskie) są oczywiście kontrolowaną opozycją – tworem CIA i Mossadu.

Należy być bardzo ostrożnym z polskojęzycznymi publikacjami nt. tego filmu . Już pojawiają się oskarżenia (np >tu), że został on wyprodukowany przez „chrześcijanina”, choć wszystkie powiązania wskazują na kolejną fałszywą flagę Mossadu i CIA – agencji globalnego terroru bankierów międzynarodowych.

Na podst:

Poniżej przypominam artykuł n.t. Operacji Gladio sprzed 2 lat, który jest skrótem publikacji Stephena Lendmana  – podsumowania książki Danielle Ganser “Tajne armie NATO – operacja GLADIO i terroryzm w Zachodniej Europie” ( http://www.countercurrents.org/lendman150910.htm )

 Tajne armie NATO, czyli kto jest prawdziwym terrorystą

Temat jest raczej nieznany polskiemu czytelnikowi, choć przecież od kilkunastu lat i my jesteśmy członkiem Paktu Północnoatlantyckiego.

“Armie” działały w Europie Zachodniej w czasie tzw. “zimnej wojny”, a cała operacja zostala ujawniona w sierpniu 1990 roku we Włoszech, kiedy to premier tego kraju Giulio Andreotti potwierdził ich istnienie przed komisją senacką badającą terroryzm. Zgodnie z tajnym dokumentem wojskowym z 1959 roku, tajne armie miały podwójne zadanie (stąd nazwa operacji – GLADIO – po łacinie miecz z podwójnym ostrzem, obosieczny):

– jako grupy zaplecza na wypadek sowieckiej inwazji i prowadzenie wojny partyzanckiej na terenach okupowanych przez Sowietów

– prowadzenie specjalnych operacji wewnętrznych na wypadek sytuacji nadzwyczajnych.

Jak się później okazało, serie zamachów bombowych, zabójstw czy nawet masakr w krajach europejskich, którym autorstwo przypisywano bojówkom lewicowym były de facto wykonywane przez osoby powiązane ze strukturami wywiadu wojskowego USA.
Afera wyszła na jaw przy okazji przesłuchań w sądzie w srawie terroryzmu gdy sędzia Felice Casson zaczął się dokładniej bojówkom prawicowym.

W jednym przypadku, w 1972 roku, bomba podlożona w samochodzie zabiła trzech Carabinieri. Winę początkowo przypisywano Czerwonym Brygadom, jednak okazało się, że zamachu dokonał Vincenzo Vinciguerra – skrajnie prawicowy fanatyk. W 1984 roku podczas procesu ujawnil on, że włoskie służby specjalne stały za zleceniem tego zamachu. Z zeznań wynikało, że we Włoszech istnieją tajne siły specjalne, równolegle do służb wojskowych, które się składają zarówno z cywili jak i wojskowych, a ich zadaniem jest przeciwstawienie się Sowietom oraz organizowanie ruchu oporu na terenie Włoch w przypadku inwazji wojsk sowieckich. Vinciguerra dodał też, że wszystkie zamachy i masakry dokonane przez tegrupy miały na celu zastraszenie opinii publicznej, która w reakcji na terror miała się zwrócić do rządu o działania specjalne w celu poprawy bezpieczeństwa, a to z kolei wprowadziłoby represje wobec lewicy.

Były dyrektor CIA William Colby (później zabity w podejrzanej kraksie samolotowej) w swoich pamiętnikach przyznał, że tajne armie były kreacją CIA i powstały niedługo po II wojnie światowej. Składały się z jak najmniejszych grup zaufanych ludzi.

Parlament Europejski w specjalnej rezolucji ostro skrytykował te organizacje, które funkcjonowały i prawdopodobnie nadal funkcjonują kompletnie poza prawem, gdyż ta działalność nie podlega kontroli parlamentarnej. To z kolei rodzi “potrzebę pełnego dochodzenia na temat ich natury, struktury, celów i innych aspektów” – czytamy w rezolucji PE. Takie dochodzenia zostały przeprowadzone tylko we Włoszech, Belgii i Szwajcarii.

Amerykańska administracja G.W. Busha nie komentowała wyników tych dochodzeń z obawy, że moglo by to skłócić sprzymierzeńców w planowanej wojnie z Irakiem.

Operacja Gladio jest kontynuacją tzw. CCWU – Clandestine Committee of the Western Union (Tajny Komitet Unii Zachodniej) powołanego po powstaniu NATO w 1949 roku, który w 1951 roku został zastąpiony przez Clandestine Planning Committee (Tajny Komitet Planowania). W 195 7 roku została powołana druga tajna armia o nazwie Allied Clandestine Committeee (Zjednoczony Tajny Komitet) powołaby przez Głównodowodzącego NATO w Europie.
Trzonem tej armii byli zatwardziali antykomuniści, głównie prawicowi, ale byli także i naziści, których celem było zapobieżenie inwazji ze strony Rosji Sowieckiej, co jak wiadomo było bardzo mało prawdopodobne.

Autor artykułu dodaje na końcu: “Ameryka do dnia dzisiejszego jest czołowym światowym czynikiem sponsorowanego terroryzmu państwowego zarówno w kraju jak i za granicą. W procederze wiodą prym agenci CIA, FBI i Homeland Security, a ich działalność ma niewiele wspólnego z poszanowaniem prawa czy też wartości takich jak wolności demokratyczne, prawa człowieka, wolność osobista i równość wobec prawa. Ta niekorzystna działalność może zostac powstrzymana tylko przez świadomą zagrożenia opinię publiczną.”

Tajne armie NATO działały i być może nadal działają w takich krajach jak Dania, Finlandia, Norwegia, Luxemburg, Szwajcaria, Austria i Holandia – tam miały za zadanie obronę kapitalizmu przed komunizmem i lewicą. Natomiast w takich krajach jak Turcja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Szwecja i Grecja, brały aktywną rolę w zamachach terrorystycznych, kóre miały na celu zastraszenie społeczeństwa.

Do spektakularnych zamachów które były dziełem tych “tajnych armii” można zaliczyć np. masakrę 38 uczestników obchodów 1-Majowych w istambule w 1977 roku, udział w puczu w Grecji w 1967 roku, podczas którego aresztowano 10,000 ludzi, spośród których wielu torturowano i zabito, liczne zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej itd.

Ciekawe jest to, że wielu polityków lewicy wiedzialo o tych organizacjach i nie podejmowało żadnych działań.
Można więc wyciągnąć wniosek, że “tajne armie” to nic innego jak narzędzie do wprowadzania praw totalitarnych i zamordyzmu, a to z kolei ma być gwarantem do zaistnienia tzw. “rządu światowego”, który nie tolerowałby opozycji politycznej w jakiejkolwiek postaci.

Jak już teraz jest wiadomo, zagrożenie ze strony Związku sowieckiego było raczej iluzoryczne, wywiad zachodni musiał o tym wiedzieć, jednak mimo to tworzono pozory zagrożenia poparte indoktrynacją medialną, a to z kolei uzasadniało istnienie tajnych armii.

Należałoby zapytać czy możliwe jest by i w Polsce istniały “tajne armie” NATO cz też jakichś innych struktur. Sądząc z tego co się dzieje można mieć wrażenie, że tak jest – są bowiem ludzie działający na różnyc frontach, od polityki poprzez media, sądy, edukację po służbę zdrowia, którzy realizują wspólną politykę niszczenia społeczeństwa polskiego i niekorzystne dla niezawisłości państwowej działania.

Katastrofa samolotu prezydenckiego, a także podobna sprzed 2 lat katastrofa samolotu CASA z 16 wysokiej rangi oficerami, każe przypuszczać, że w naszym kraju może być od lat prowadzona cicha wojna z udziałem tajnych struktur terrorystycznych, które mają swojego sponsora – choć niekoniecznie w NATO.

119 komentarzy Operacja „Niewinność Muzułmanów” ciągiem dalszym Operacji „Gladio”

 • Frasyniuk…

  To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych nawet kosztem siebie. Prymas Stefan Wyszyński……

 • jowram

  Już 11 września, w kolejną rocznicę 9/11, ukaże się najnowsza książka Sławomira M. Kozaka, zatytułowana PRZECHWYCENI.

  PRZECHWYCENI, to książka o przechwyconych i zablokowanych 11 września 2001 roku, w ramach celowych działań realizatorów amerykańskiej tragedii, żywotnych dla obronności kraju, informacjach. O przechwyconych i celowo zmienionych poleceniach dla załóg myśliwców … przechwytujących! O ogromnym, przerażającym kłamstwie 9/11.

  Ale jest to też rzecz o przechwyconych dowodach na zaprzaństwo komisji śledczej, zdradę administracji rządowej oraz niewydolność aparatu państwowego, którego podstawowym zadaniem była ochrona kraju i obywateli. O przechwyconych przez dociekliwych ludzi depeszach lotniczych, ukazujących z nieubłaganą precyzją, prawdę 9/11.

  Jest więc to książka o zwycięstwie prawdy nad kłamstwem. O tym, że wykorzystywane przez zamachowców najnowsze zdobycze techniki, z czasem obracają się przeciw nim samym.

  O tym, że fałszowanie danych radarowych, zapisów czarnych skrzynek i nagrań z kokpitów, w efekcie końcowym, w zderzeniu z determinacją ludzi szukających wyjaśnień i ich techniczną wiedzą, nie zdają się na nic.

  Z tego powodu, jest to więc książka o nadziei.

 • grey

  Jo ta zacząłem się przejmować kiedy wybuchła rewolucja w tych wszystkich krajach w tamtym roku.
  Dziwiłem się dlaczego prezydenci, którzy byli marionetkami USA zostają zastąpieni radykalnymi fanatykami, którzy nie ukrywają tego, że chcą Zachód wyczyscić z mapy.
  I w tym momencie czytam kolejny raz protokoły i znowu znajduję wytłumaczenie tej sytuacji:/

 • DobryDuch

  Operacja Gladio była niczym Bitwa Warszawska 1920 r. bez gladio mielibyśmy w 1968 roku Zydokomune na całym terytorium Zachodniej Europy

  • kosiardeyablos

   Dlatego powtarzam to bez względu na cokolwiek – Cejrowski to debeściak !
   Czyli Cejroś powinien wespół z Kukizem (zmieleni.pl)łącząc medialno-mentalne siły witalne obudzać zlemingizowane społeczeństwo polskie i promować jednomandatowe duperele sejmowe, dla utrwalenia pozytywnej opcji porządku publicznego tak sprytnie zbełtanego i zmieszanego z błotem przez szabasgejów od chwili załamania się kąta pewnego stoła (kwadratura koła czyli rzeczywistość obecnej polityki naRządu w wiecznym zwisie pobudzanym viagrą) co chcieli nam tu jakiś Camelot zmontować, przychlasty okrągłego stoła…

 • fred roman

  Jak już to widać,wszystko zmierza do profetycznej wizji z Miasta Zakazanego.
  „Zobaczysz zaraz ten świat z przyszłości….”Wizja jest pewna i nieuchronna ,mimo że,sprzed 10 lat,
  kiedy wszyscy jeszcze spali….Będzie ostateczne rozstrzygnięcie a w trakcie, unicestwianie
  najnowszą techniką „żółtych i dobrze wypalonych”. Czytajcie i rozważajcie przesłania
  z jedynie genialnego i proroczego utworu jakim jest:

  Miasto Zakazane na fredroman.blogspot.com

 • ARTUR

  Trzęsienie ziemi Virginia gł.6,0 : 6,0 :1,0 magn.5,8 :5,8 :5,9 .Piszę od razu bo na europejskich danych nie ma go wcale a na światowych jest chyba tylko chwilowo bo nie ma szczegółów .

 • ARTUR

  @j.Cały problem wynika z zagubienia się i słabości Benedykta od którego można by wymagać więcej ,ostatecznie kierował Kongregacją i powinien stanowczo pokazać chrześcijanom moc Boga .Gdyby na chrzescijan dążących do wojny i popierających syjonizm nałożył ekskomunikę życie byłoby prostsze a wartości społeczne bardziej przestrzegane .

 • j

  Należy pamiętać o tym iż systemowość działania ZŁA jest bardzo wyrafinowana i przebiegła. Nie działa ona od wczoraj. Działa od „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…” Zmienia się tylko forma i styl, ale tzw. „punkt docelowy” jest, był i będzie ten sam.
  Wszystko co się na dzień dzisiejszy dzieje wyraznie daje do zrozumienia że wartość czy też kaliber jakim się ZŁO posługuje, jest niebagatelne. Mimo iż bez nadmiernego wysiłku intelektu dało by się to ocenić, to mamy dużą, narzuconą w sprytny sposób, blokadę poznawczą.
  Niestety nie można jej banalnie zdefiniować. Jest to raczej zlepek dużej ilości czynników które zazębiając się, tworzą efekt domina, które pędzi w narastającym tempie do dawno obranego celu. Kostek domina jest dużo, coraz więcej a pozorny nieład którego nie potrafimy okiełznać powoduje że sie gubimy. Narastający z każdą chwilą „terkot” zwiększającej się ilości kostek, wprowadza dodatkowy zamęt, lęk, niepewność i co jest zasadnicze – strach.
  W całej historii cywilizacji, ostatnie kilka dekad stanowi o wielkim kroku milowym jaki zrobił człowiek. Sedno tego kroku to wydaje się być „informacja”.
  Każdy wszystko wie, nic nie jest w stanie się ukryć, nie istnieje pojęcie „tabu”.
  Operowanie informacją, jakakolwiek by ona nie była,- to pryszcz.
  Jeżeli hołdujemy zasadzie iż nadmiar czegokolwiek jest szkodliwy, to nadmiar informacji tak naprawdę doprowadza do dezinformacji.
  Z uwagi na to że człowiek to nie robot i nie jest w stanie się zaprogramować, tak też czy chcę czy też nie, jestem skazany na tą dezinformację.
  Odnośnie tematu.
  Rzecz oczywista iż ostatnie wydarzenia nie mają nic wspólnego ze spontanicznością. Jak z resztą wszystko co się dzieje. No za wyjątkiem może fali meksykańskiej na stadionie.
  Jestem zbliżony do takiego toku rozumowania.
  Zbliża się dawno planowana pielgrzymka Benedykta XVI do Libanu.
  Krótko przed nią jest preparowany atak na ambasadę.
  Jest udana. Podburza się tłum filmem z pod „pióra” żyda.
  Media biją pianę a dzień wizyty Papieża jest urozmaicony zamianą żyda na muzułmańskiego chrześcijanina.
  W tym momencie dywanik rozwinięty przed schodzącym Benedykcie XVI z samolotu, kojarzy się raczej z polem minowym.
  Niejeden śmiertelnik w tym momencie na Jego miejscu ma „gęsią skórkę”
  Gdy wizyta się zakończy, aspektów pozytywnych trudno będzie znaleźć a z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie dużo negatywnych.
  Tak to odbieram. Ale to nie znaczy że sie nie mylę.

 • ARTUR

  A kto powiedział że Kalkstein to Kaczyński ,chyba Ty ,czyżbyś miała jakieś informacje w tym temacie lub np.na temat Haki Grundbaum?

 • Annah.

  Marsz Pokutny w Warszawie z 9 września, prowadzi charyzmatyczny kapłan http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JOzLJUH5USs#!

  • ARTUR

   @Annah.Wątpię czy pan Kalkstein byłby usatysfakcjonowany tego typu modlitwami ,przecież Żydzi nie uznają Marii ,matki Jezusa .

  • Annah.

   Dla odmiany organizatorzy Marszu Świeckości.
   Mimo takiego patronatu odzew był bardzo mizerny, nie zdziwię się gdyby to tylko sami organizatorzy, członkowie i ich rodziny szły w pochodzie.

   Jan M. powiedział/a
   16/09/2012 @ 1:54 pm

   Ze strony:www.kpis.pl
   15 września – dzisiejsze wydarzenia w ramach Dni Świeckości
   Opublikowano 15 września 2012
   MARSZ ŚWIECKOŚCI
   Zaczynamy o 12:30 na pl. Wolnica

   O koalicji:
   27 listopada 2011 roku w Krakowie powołaliśmy do życia Koalicję Postęp i Świeckość, w skład której weszło do tej pory kilkanaście podmiotów (partii, organizacji, stowarzyszeń, grup nieformalnych i osób niezrzeszonych), tworząc wspólny komitet koordynacyjny.(…)

   Komitet Koordynacyjny (w porządku alfabetycznym):

   Katarzyna Bena – Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów
   Barbara Bielawska – Partia Kobiet region Małopolska, Stowarzyszenie Kobiety dla Małopolski
   Mateusz Burzawa – Stowarzyszenie Wolnomyśliciele
   Ryszard Burzawa – Racja Polskiej Lewicy
   Łukasz Dąbrowiecki – Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów
   Justyna Drath – Krytyka Polityczna
   Marian Dziwisz – Towarzystwo Kultury Świeckiej
   Małgorzata Małochleb – Zieloni 2004, koło krakowskie
   Jonathan Ornstein – Jewish Community Center
   Marzena Smolna – Federacja Anarchistyczna sekcja Czarna Galicja
   Janek Sowa – Wydawnictwo Ha!Art
   Agnieszka Stupkiewicz Turek – Stowarzyszenie Ruch Kapitału Społecznego (dawniej Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota)
   Dariusz Szczotkowski – Federacja Młodych Socjaldemokratów

  • od

   Ciekawe, skąd ci ludzie mają tą gruźlicę, skoro wszyscy są przeciw gruźlicy zaszczepieni?

   Jest to dowód, zresztą nie jedyny, na to, że szczepionki nie zapobiegają zachorowaniom i są zupełnie niepotrzebnie stosowane, z korzyścią jedynie dla producenta, a nie dla pacjenta.

  • ALFA

   GRUŻLICA PŁUC
   Mamy nie tylko grużlicę płuc ,ale też wątroby,nerek objaw białko w moczu.Podczas grużlicy organizm traci wiele białka, które powinno się uzupełnić wysoko białkowym pożywieniem.

   http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=552&Itemid=549

  • Ania

   Organizacja zwalczania gruźlicy w Polsce

   Gruźlica nadal jest chorobą o znaczeniu społecznym i z tego względu zwalczanie tej choroby ujęto w plan pod nazwą – Narodowy Program Zwalczania Gruźlicy. Specjalnością lekarską zajmującą się zapobieganiem i leczeniem gruźlicy jest ftyzjatria, lekarze tej specjalności pracują przede wszystkim w terenowych poradniach gruźlicy i chorób płuc.

   Centralną rolę w Narodowym Programie Zwalczania Gruźlicy odgrywa Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, który jest:
   ośrodkiem referencyjnym,
   krajowym ośrodkiem konsultacyjnym,
   zajmuje się rejestracją i monitorowaniem wykrytych przypadków (w tym gruźlicy lekoopornej),
   podmiotem odpowiedzialnym za poziom merytoryczny i rezultaty Narodowego Programu Zwalczania Gruźlicy.

   Podstawą prawną regulującą leczenie i zapobieganie gruźlicy jest Ustawa o chorobach zakaźnych i zakażeniach z 6 września 2001 r. Ważne zagadnienia, które ta ustawa reguluje to:
   obowiązkowa rejestracja każdego przypadku gruźlicy,
   badania wśród osób o zwiększonym ryzyku zachorowania na gruźlicę,
   izolacja i bezzwłoczne leczenie chorych,
   zapewnienie leczenia nieubezpieczonym i biednym.

   Np. tej ustawy osoby chore i prątkujące oraz podejrzane o prątkowanie podlegają obowiązkowemu leczeniu szpitalnemu (art. 28, ustęp 1 ustawy). Obowiązkowemu leczeniu w przychodni przeciwgruźliczej podlegają chorzy na gruźlicę płuc. (art. 31, ustęp 1 ustawy).

   I ciesz się AQQ , że tak jest.

   • AQQ

    I z czego tu się cieszyć? z ustawy, która ubezwłasnowolniła nas i kieruje-igra z naszym zdrowiem stosując jakieś chemiczne ścierwa w imię naŁUki rodem od Mengele? dając ogromny biznes dla kilku osób!

    Dlaczego NOPy nie będą rejestrowane?

    Dlaczego raka białe-kitle traktują chemią?

    Mojego znajomego leczyli” na SM 32lata, żeby na koniec postawić diagnozę-On nigdy nie miał SM! (zmarł na raka)

    A ja chcę się leczyć ziołami, zdrowym żarciem i nigdy nie chcę mieć nic wspólnego z morderczą medycyną i biznesem farmaceutycznym.

    • Ania

     Nie wiem, ale nie mieszaj wszystkiego. Gruźlica jest bardzo niebezpieczna, przenosi się drogą powietrzno-kropelkową. Oznacza to tyle, że jak spędzisz w pomieszczeniu godzinę z osobą majacą gruźlicę płuc, to prądki masz już w płucach. Nieodwołalnie. Teraz kwestia czasu i osobistej odporności kiedy choroba się rozwinie: za kilka miesięcy, czy za 30 lat. Nasz układ odpornościowy nie umie wyeliminować tego patogenu do końca.
     A leczenie gruźlicy jest długotrwałe, ale skuteczne.Z wyjątkiem tej lekoopornej.
     Tak więc chcesz, żeby prądkujący osobnicy siedzieli obok ciebie na zebraniu, w kinie, w kościele ?
     Nie sądzę.

    • kosiardeyablos

     Ania@ ! siejesz bzdurologie, pracujesz dla M.F.F. (Med. Fuck Farmy) ? Odnośnie gruźlicy – istnieje wysokie prawdopodobieństwo między grypą a gruźlicą ( w prosty sposób określam to jako grzybiczne ustrojstwo, zgnilizna postępująca kaskadowo)czyli siostrzyczki…..
     Grypa i jej związek z gruźlicą – Dr Lawrence Broxmeyer :
     „Badanie wykazują, że to nie wirus grypy był rzeczywistym sprawcą pandemii w latach 1918-1919, (ode mnie:przedsmak planowanej przez syjowsze i MFF depopulacji globu w sposób zorganizowany) ale najprawdopodobniej utajniona gruźlica która wywołała wtórne infekcje i spowodowała masowe zgony – (SZCZEPIONKI ?). Czy nazwać można grypę zmutowaną wersją gruźlicy, czy na odwrót – laboratoryjnie zmodyfikowaną ?
     Dr Victo Conrad von Unruh:
     – W grypie mamy gorączkę, złę samopoczucie, utratę wagi, najazd organizmu o takich samych anatomicznych strukturach, jak w gruźlicy, gdzie mamy przypadki chronicznego bronchitu, w których laseczka grypy jest stale obecna, a poza tym po typowej gruźlicy często występuje atak, zazwyczaj łagodnej, grypy”
     Z drem Broxmeyerem skontaktować się można za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres
     nyinstituteofmedicalresearch@yahoo.com lub http://drbroxmeyer.netfirms.com
     A to przy okazji :
     http://www.wellatlas.com
     info@wellatlas.com

    • Ania

     Nie mieszaj wszystkiego, bo wychodzi niestrawny pasztet.
     Gruźlica zebrała już w XIX wieku wielomilionowe żniwo i to nie z powodu leczenia ( bo nie było na nią leków) ale z powodu braku leczenia i profilaktyki. Co bogatsi jeździli ” do wód”, biedniejsi starali się leczyć ziołami i lepiej jeść. Jedni i drudzy umierali na gruźlicę.
     Od połowy XX wieku leki są i są skuteczne, nie wyniszczajace organizmu. Na gruźlicę już się nie umiera, chyba że wykryta została w takim stadium, że np płuca są kompletnie zniszczone.

     A leczenie przymusowe grużlicy płuc jest konieczne, bo jest to choroba bardzo, ale to bardzo zaraźliwa.
     Jeśli będziesz przebywał w jednym pomieszczeniu przez czas jakiś ( np przez godzinę) z osobą chorą na gruźlicę płuc, to już masz tego prątka w płucach. Dlatego, że przenosi się on drogą powietrzno-kropelkową. Gruźlik nie musi nic robić, żeby zarażać. Wystarczy, że oddycha.

     A Mycobacterium tuberculosis

    • ALFA

     @Ania „Nie mieszaj wszystkiego, bo wychodzi niestrawny pasztet.”
     No właśnie kłania się pięć praw natury i wychodzi na to, że musisz się leczyć.Kto Cię tu przysłał.Twój organizm w razie raka wytworzy prątki grużlicy i o tym ludzie nie wiedzą,że to ich leczy.Czas otworzyć oczy i umysł.

    • Peryskop

     Z prątkami Kocha, obwinianymi za wywoływanie gruźlicy, jest niejasna sprawa.

     Zanim ogłoszono „pandemię” w 2008 roku pierwsze objawy świńskiej grypy wykryto u grypy dzieci w Meksyku, mieszkających w pobliżu dużej farmy świń. Ale jednocześnie stwierdzono u nich obecność prątków Kocha, choć nie były w grupie podwyższonego ryzyka.

     Spotkałem się z domniemaniem, że wobec wydarzeń, które potem nastąpiły (fałszywa pandemia) – prątki mogły zostać użyte jako nośniki wirusa w wariancie H1N1. Bo jak pamiętamy ten świński wirus sam słabo się przenosił i okazał się mało śmiertelny. Więc był kolejnym fiaskiem kartelu Menegele.

     Zatem prątki i rozmaite gruźlice mogą być elementami arsenału rażenia „bio-medycznego”.

   • od

    @ Ania,

    Przepraszam bardzo, ale czy nie pomyliłaś blogów? Przecież tutaj głównie demaskuje się oszustwa medyczne, a Ty ciągle z tą swoją bigpharfmową propagandą.
    A to straszysz wirusami, a to gruźlicą, a to wścieklizną. (A nawet islamem.)

    Nad Tobą jest link ALFY odsyłający do Germańskiej Nowej Medycyny. Warto poczytać i zapoznać się z biologicznymi odkryciami dra Hamera, które potwierdzają i uzupełniają to, co uważali niektórzy naukowcy już w XIX w.

    „Teoria zarazka” sformułowana przez Pasteura jest fałszywą teorią opartą na naukowym kłamstwie, do którego zresztą się przyznał u schyłku swojego życia .

    Nie wdając się w szczegółowe wyjaśnienia, które można znaleźć na stronie GNM, pewnie warto dla zainteresowanych powiedzieć, że gruźlica, to tzw. „faza zdrowienia” z raka płuc. Właśnie przy pomocy prątków gruźlicy organizm rozkłada guzy nowotworowe, a następnie je wydala z towarzyszeniem kaszlu.

    Prątki gruźlicy nikogo nie zarażają, zamieszkują sobie spokojnie na terenie organizmu każdego z nas i dopiero w momencie, kiedy organizm podejmuje decyzję o tym, że chce usunąć guza, prątki na dany im biologiczny sygnał, zaczynają go rozkładać.

    Stąd ich obecności w chorym miejscu. A nie stąd, że przeskoczyły z człowieka na człowieka. Nie powodują choroby, wręcz przeciwnie, uczestniczą w regeneracji organizmu – pełnią rolę sprzątaczy. Nigdy nie ruszają zdrowej tkanki. Rozkładają tylko tzw. raka. Stąd spontaniczne czy inaczej cudowne uzdrowienia.

    Niektórzy pewnie zapytają, a skąd ten rak i do czego organizmowi służy? Okazuje się, zgodnie z tym, co odkrył dr Hamer, że rak nie jest żadną patologią, jest celowym działaniem organizmu mającym w założeniu, w szczególnej sytuacji, wspomóc dany organ w spełnianej przez niego funkcji.

    Gdy ta szczególna sytuacja mija, organizm przystępuje do rozkładania nadbudowanej, niepotrzebnej już tkanki/guza, a robi to właśnie przy pomocy m.in. prątków gruźlicy.

    Żeby to dokładnie wyjaśnić, trzeba było by napisać dłuższy artykuł. Jednak mamy strony GNM w różnych językach, nie tylko w polskim. Zainteresowani mogą tam znaleźć obszerne wyjaśnienia.

    Również na blogu Monitora, w zakładce FILMY/ZDROWIE, znajduje się film pt. „Pięć Praw Natury – Trzecia rewolucja w medycynie (ponad 4h)”. Już na samym początku można znaleźć wyjaśnienie skąd się bierze rak płuc i że gruźlica z tego raka leczy i do tego organizmowi służy.

    Oczywiście zdrowienie to jeszcze nie zdrowie. Fazie zdrowienia na ogół towarzyszą przykre dolegliwości, takie jak: osłabienie, gorączka, obrzęk, ból, zmiany w obrazie krwi czy moczu, co się nazywa „złymi” wynikami. itd. Coś, co jeszcze dzisiaj uważamy za „chorobę”, a co w gruncie rzeczy jest objawem regeneracji.

    • od

     Może jeszcze w uzupełnieniu dodam, że dr Hamer odkrył ścisłe powiązania między naszą psychiką a ciałem, z czego wynika fakt, że to nasze dramatyczne przeżycia/emocje/stresy powodują rozmaite zmiany na organach, czyli tzw. „choroby”. Taka właśnie jest przyczyna naszych dolegliwości – emocjonalna, a nie zarażanie się.

     Innymi przyczynami chorób, poza tą emocjonalną, są: zakażenia ran, zatrucia oraz skrajne wygłodzenie.

     W przypadku raka płuc, a następnie gruźlicy (obie zmiany są tą samą chorobą, ale na różnym etapie), przyczyną jest przeżycie (w nomenklaturze GNM – „konflikt biologiczny”) o treści: strach przed śmiercią.

     W przypadku odczuwania przez osobnika (to słowo stąd, że te same zależności biologiczne dot. wszystkich ssaków) strachu o życie, również kogoś bliskiego, organizm na dany przez mózg sygnał, zaczyna namnażać dodatkowe komórki pęcherzyków płucnych.

     Ma to swoje biologiczne uzasadnienie – ponieważ do przeżycia najbardziej potrzebujemy tlenu.
     Im silniej i dłużej odczuwamy strach przed śmiercią, tym więcej pomocowych (rakowych) komórek wyprodukuje organizm i tym większy zrobi się guz.

     Dzięki tym dodatkowym komórkom jesteśmy lepiej dotlenieni i w związku z tym sprawniejsi i bardziej wydolni, po to, żeby łatwiej nam było znaleźć dla siebie (czy kogoś bliskiego) ratunek.
     Na tym polega pomoc natury (na poziomie organicznym) dla osobnika w trudnej życiowej sytuacji. Natura dba o przetrwanie życia.

     Gdy osobnik poradzi już sobie ze swoim problemem (z czym się wiąże zmiana odczuwanych emocji), organizm rozpoczyna fazę drugą – regeneracji/zdrowienia. Ta faza charakteryzuje się znanymi nam, przykrymi objawami, tzw. chorobowymi.

     Po zniwelowaniu zmian, do których doszło w fazie pierwszej-stresowej, organizm powraca do pełni zdrowia. Tak jest zaprogramowany.

     A co z faktem, że ludzie na gruźlicę (zdrowienie) umierają? Otóż organizm ma ograniczoną wytrzymałość i jeżeli ponad miarę przeżywamy, w tym przypadku strach przed śmiercią, wówczas organizm wyprodukuje nadmiernego guza. W takim przypadku, po rozwiązaniu problemu („konfliktu biologicznego”), organizm wejdzie w zdrowienie, ale z towarzyszeniem bardzo (nadmiernie) burzliwych objawów (np. galopujące suchoty) i niestety może tego sam nie wytrzymać i zginąć.

     Z tego praktyczny wniosek, żebyśmy starali się, na ile to możliwe, tonować swoje negatywne przezycia, po to, żeby nie narażać się na ewentualne, nadmierne zmiany na organach, z których następnie będziemy ciężko zdrowieć.

    • Ania

     Czyli wychodzi wam, że gruźlica jest wynikiem samoleczenia organizmu a nie śmiertelną chorobą ?
     No to daj Wam Boże zdrowie, bo właśnie kilka lat temu pojawiła się grużlica lekooporna.
     No i ludzie jakś na nią umierają. Pewnie nie wiedzą, że nie powinni.

    • ALFA

     @Ania żeby wiedzieć czemu umierali trzeba poczytać uświadomić się.Trzeba pilnować mózg.Czytaj czytaj dziewczyno lub obejrzyj pięć praw natury.

    • od

     Odkrycia dra Hamera (lekarza) zmusiły go do zakwestionowania paradygmatu/podstawy na jakiej opiera się współczesna medycyna akademicka i wszystkie medycyny tzw. alternatywne i inne (włącznie z „medycyną komórkową”, zasłużonego skądinąd dra Ratha), które zakładają istnienie patologii oraz kultywują przekonanie o zarażaniu się od siebie różnymi chorobami drogą kropelkową.

     Dr Hamer odkrył, jaka jest prawdziwa przyczyna chorób (o tym było wyżej) i że nie jest to zarażanie się od siebie.
     Odkrył, jak ogromnie pożyteczną rolę w naszym organizmie odgrywają drobnoustroje tzw. „chorobotwórcze” (4.Prawo Natury). Z czego wynika prosty wniosek, że szczepionki niczemu nie mogą zapobiegać – z założenia.

     Nie musimy doktorowi Hamerowi wierzyć na słowo, tak jak to ma miejsce w przypadku med.ak. Gdy zaczynamy się bliżej przyglądać jego odkryciom, znajdujemy całą masę przykładów własnych i cudzych na potwierdzenie jego odkryć.

     Dr Hamer dokonał niesamowitego przewrotu w naszym pojmowaniu rzeczywistości biologicznej. Ze względu na wagę tych odkryć, nazywane są one kopernikańskimi.

     Dzięki jego odkryciom, które ujął w Pięć Praw Natury i nazwał (z różnych względów) Germańską Nową Medycyną zaczynamy lepiej rozumieć siebie, swoją własną naturę, ale również otaczający nas świat przyrody, przede wszystkiemu zwierzęta, w szczególności ssaki, które okazują się być podobnie wrażliwe jak my.

     Widzimy, jak świat jest niesamowicie precyzyjnie skonstruowany, i że natura nie jest głupia i omylna, o co ja podejrzewamy i w związku z tym usiłujemy z nią walczyć i ją ulepszać, w ostatecznym rozrachunku z największą szkodą dla samych siebie. Stąd takie żniwo zbira med. ak.

     Poznając GNM przestajemy bać się raka i latać na te badania „profilaktyczne”, które nota bene niczemu nie zapobiegają, natomiast naganiają klientelę służbie zdrowia. Żyjąc we względnej emocjonalnej harmonii nie musimy obawiać się chorób, ponieważ one nigdy nie spadają z nieba.

    • monitorpolski

     Wiem o co chodzi w tej „Germańskiej Nowej Medycynie”, ale nie jest dla mnie przekonująca na 100%. Czy nie lepiej załozyć, że są drobnoustroje zarówno symbiotyczne, jak i wrogie dla naszego ustroju? Dlaczego szczepionka na gruźlicę czy na ospę działa? (przynajmniej działały). Zgodzę się z tym, że przeziębienie czy grypa, to mogą być efekty usuwania szkodliwych substancji, ale nie musi być tak w przypadku wszystkich chorób. Poza tym efekty medycyny komórkowej są wymierne, tak więc jej założenia muszą mieć jakiś sens.
     Czy ta GNM nie jest przypadkiem sposobem na zdyskredytowanie alternatywnej medycyny?

    • AQQ

     MP ?????
     „Dlaczego szczepionka na gruźlicę czy na ospę działa? (przynajmniej działały).”
     Nie chce mi się nawet odpowiadać…

    • od

     – GNM niczego nie dyskredytuje.
     Tj. nauka biologiczna, która wyjaśnia, jak funkcjonują organizmy.

     – Nie ma wrogich drobnoustrojów. Wszystkie spełniają pożyteczną rolę w swoim środowisku. Przeważnie rozkładaj martwą materię na proste związki, które następnie mogą być przyswojone przez rośliny, zwierzęta i ludzi.

     Dzięki drobnoustrojom możliwe jest oczyszczanie się akwenów wodnych, ścieków itp. Możliwe jest krążenie materii w przyrodzie.

     Jednak, gdyby te pożyteczne drobnoustroje dostały się do naszego organizmu drogą pokarmową lub przez ranę, to spowodowałyby zatrucie lub zakażenie.

     Mikroby są ogromnie wyspecjalizowane, przeznaczone przez naturę do wykonywania rożnych zadań.

     Jutro ciąg dalszy.

    • dziękuję za prawdę dotyczącą biologii i medycyny, i za przystępny język
     oby jak najwięcej ludzi poznało tę prawdę – bo to jak bilet na zdrowie i życie
     pisz boldem 🙂 może ocalisz więcej istnień

    • Peryskop

     Ania pachnie myślącą, więc uwaga!

    • ALFA

     @Peryskop to nie pachnie „MYŚLĄCĄ”to tylko NGM.Wiem masz wiedzę 😀 😀 ,ale nie do końca,nie będę tu się rozpisywać,ale to sprawdzone.W chorobie sutka były symptomy prątka grużlicy ale końcowa faza to wylew.I nikt mi nie powie ,że to bzdury.Ludzie umierają nie na raka ,a mają wylewy ,zawały.Trzeba pilnować mózg.

    • ev

     @alfa a jak sie pilnuje mózg ? czy to jest mozliwe wg ciebie?
     moze nas oswiec, sporo jest nas tu „czasowych” a wiadomosci nigdy nie jest za malo.

    • ALFA

     @ev wszystko jest możliwe.Tomografia mózgu.
     Ja za bardzo się nie znam na tym ,ale już przestudiowałam NGM.Mózg to nasz komputer w/g NGM jest mózg stary,nowy,móżdżek itd.W razie choroby to się zbierają płyny mózgowe ,które pacjent powinien dostać lek na siusianie,aby te płyny wysiusiać.Moim zdaniem te płyny są brane za przerzuty do mózgu.W czasie choroby organizm wytwarza bakterie,wirusy i prątki grużlicy ,które zwalczają choroby.Musicie sami czytać bo to tylko moje takie rozumowanie.
     Tu jest art ciekawy.
     http://www.jamin.pl/downloads/zarysgnm2.pdf

    • Peryskop

     ALFA, ależ w tych sprawach tj. NGM i dr Hamera zgadzam się z @od, AQQ i z Tobą.

     Także Marek niegłupio zapytał czy NGM nie ma na celu zdyskredytowanie medycyny oficjalnej ? Oczywiście że ma.

     Dlatego rozsądni lekarz bronią swojej profesji i podkreślają, że większość chorób to wynik kłopotów psychologicznych. Potem idzie dieta, sen, fizyczny wysiłek.

     A to wszystko z unikaniem rozmaitych zagrożeń – głównie właśnie stresu, chemii, szkodliwych leków, diagnostyki i terapii. No i „uogólnionego” lęku przed śmiercią, bo on jest zabójczy!

     ev pyta poniżej jak pilnować mózg ?

     Przede wszystkim nie wystawiać go na kontaminację przebywaniem w „złym” towarzystwie oraz nasiąkaniem złymi emocjami i fałszywymi informacjami z mediów. To nie jest dziś takie łatwe, ale się da. Np jeśli się uzna że wygoda z komórki nie przewyższa korzyści zdrowotnych z jej odstawienia.

    • Peryskop

     Pardon, Monitorowi chodziło i zdyskredytowanie przez NGM medycyny alternatywnej, którą ja podciągnąłem pod oficjalną.

     Bo i oficjalna i alternatywna mają sporo wspólnego – bowiem często w ornamencie naukowości, lub natchnienia, dają spłycone uzasadnienia, a sposoby leczenia wywodzą się bądź z repertuaru Mengele, bądź ze statystycznych atlasów i „norm”, bądź z szamaństwa.

     NMG stwarza szanse rzeczywiście holistycznego podejścia do pacjenta, w którym mają rację bytu zarówno pewne procedury medycyny uniwersyteckiej, jak i medycyny naturalnej np. zielarstwa, akupunktury, różnych form masażu, a nawet homeopatii.

     Bo przyszłością jest moim zdaniem właśnie połączenie wszystkich WARTOŚCIOWYCH wątków w jedną zintegrowaną wiedzę jak optymalnie dbać o zdrowie.

    • od

     ALFA, masz dużo dobrej woli, ale trochę to wszystko pokręciłaś ;). Zaczynając od skrótu GNM.

    • AQQ

     Peryskop
     A może to Rosa od Zenia?

    • Peryskop

     AQQ, a może Rosa myśląca ?

    • Peryskop

     AQQ, odpisałem Ci, ale wsiąkło.

     A więc – może Rosa myśląca ?

     I do tego w porywach ciekawa ?

 • Bird2

  Tak się zastanawiam od kilku dni ile to na Bliskim Wschodzie ma wspólnego z tym

  „”Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

  W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.

  Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.

  Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”

  http://www.zbawienie.com/plan3wojen.htm

 • ARTUR

  Niektórzy pod presją uciekającego życia już ogłaszają się bogami na ziemi ,zadziwiająco zgodne z Islamem jest wystąpienie prokuratora w sprawie znieważenia WIZERUNKU prezydenta ,czyż nie o wizerunek jest awantura .Czyli Prezydent = Allach ,hm ,zastanawiające.

  • ARTUR

   Podpisanie petycji da tylko dane osobowe podpisującego do centralnego rejestru i ułatwi inwigilację ,nie należy podcinać swojej gałęzi ,niech sie drwal troche pomęczy .

 • Kamilek

  http://zmianynaziemi.pl/forum/swiadectwo#comment-86496

  Wiesz RoniTornado

  Tu chodzi o Jedno ciało narodu tego świata.

  Tylko w miłości jest postęp to znaczy w Jezusie Chrystusie.

  Jeśli On uosabiał swoim archetypem istotę Boga który odkupił swoim męczeństwem na krzyżu nasze grzechy to należy mu się wielkie uznanie.

  Co zrobimy kiedy nie otrzymamy Jego ciała?

  Automatycznie znika cała chwała , ogrom, potęga, misterium Boga.

  Niechcę pogaństwa chcę Jezusa Chrystusa na króla tego świata 🙂

  Im bliżej Boga i Jego misterium tym większe prawdopodobieństwo postępu 🙂

  pozdrawiam Cię 🙂

  • Bird2

   postęp zawdzięczamy dzięki wojnom i umysłowi DANEMU nam. To tyle.
   I nie podoba mi się to jedno ciało narodu tego świata. Śmierdzi mi to globalizacją.

   Ludzie ginęli za nasze granice a tu takie coś..

   „Niechcę pogaństwa chcę Jezusa Chrystusa na króla tego świata” A niech se i jest panem wszechświata. Tylko byś się nie dupnął i nie zaczął modlić się do Lucka jak on przyjdzie, przed Jezusem

 • OffTopic:

  Miał ktoś związek z „lekarstwem” Fenoterol?? Notabene ze firmy GlaxoSmithKline :/

  Żona jest już w 35 tyg. ciąży a brała fenoterol bodajże od 25 tyg. z powodu decyzji lekarza który stwierdził że ma już tak skróconą szyjkę macicy że może poronić…po kontakcie innego lekarza w szpitalu (gdzie trafiła z powodu twardniejącego bez przerwy brzucha) dostała info że ten lek wogóle nie działa i nie powinna go dostać :/ na całe szczęście z małym jest jak najbardziej ok, ogólnie motyw jest taki że poszukuję jak najwięcej informacji o tym świństwie bo mam wrażenie że bóle brzucha powodował właśnie ten fenoterol, a ponoć przerwanie w dawkowaniu tego leku powoduje przyśpieszony poród :/

  • Ania

   Nie bój się nic nie będzie. To lek na podtrzymanie ciąży. Te skurcze chyba w takiej sytuacji są normą albo prawie. Czasem kobieta je czuje, bo brzuch twardnieje, a czasem nie, tylko się na KTG piszą. Dziecku nic nie grozi. Czasem rzeczywiście po odstawieniu tego leku następują silne skurcze i poród, ale nie ma co na to liczyć. Czasem odwrotnie, trzeba do 2 tygodni po terminie poród wywołać.
   Obecnie czasy jakieś takie, że co druga jest na fenoterolu a dzieci rodzą się normalne i względnie o czasie.

  • ex student

   Do: „(gdzie trafiła z powodu twardniejącego bez przerwy brzucha)”

   twardniejacy brzuch to normalka, aczkolwiek bierzę się rozne leki „zmiekczające”, u nas zona brała duphaston i nospe w cieższych stanach…

 • Ania

  Może obrońcy iIslamu wezmą sobie poniższy tekst do serca, zanim nie będzie za późno…
  Poniższy artykuł pochodzi z książki dr. Petera Hammonda: Slavery, Terrorism and Islam: The Historical Roots and Contemporary Threat:

  Islam nie jest ani religią, ani kultem – jest pełnym, kompletnym ustrojem.

  Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty. Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów. Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest wystarczająco dużo muzułmanów, aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych „praw religijnych”. Kiedy poprawne politycznie i multikulturalne społeczeństwa zgadzają się na „rozsądne” muzułmańskie żądania o ich „prawa religijne”, po cichu przechodzą także pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych – CIA: The World Fact Book (2007)).

  Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako miłująca pokój mniejszość. W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest ich barwna odmienność:

  USA — muzułmanów 1.0%
  Australia — muzułmanów 1.5%
  Kanada — muzułmanów 1.9%
  Chiny — muzułmanów 1% -2%
  Włochy — muzułmanów 1.5%
  Norwegia — muzułmanów 1.8%

  W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają odróżniać się od innych mniejszości. Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów ulicznych iw więzieniach. Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania środków z pomocy społecznej.

  Dania — muzułmanów 2%
  Niemcy — muzułmanów 3.7%
  Wlk. Brytania — muzułmanów 2.7%
  Hiszpania — muzułmanów 4%
  Tajlandia — muzułmanów 4.6%

  Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny (nieproporcjonalny do ich liczebności) wpływ na społeczeństwo. Naciskają na wprowadzenie żywności halal (czystego wg. islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają pojawienie się dużej liczby miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria żądań do sieci handlowych o wprowadzenie tej żywności na rynek, często wzmocniona groźbami.

  Francja — muzułmanów 8%
  Filipiny — muzułmanów 5%
  Szwecja — muzułmanów 5%
  Szwajcaria — muzułmanów 4.3%
  Holandia — muzułmanów 5.5%
  Trynidad & Tobago — muzułmanów 5.8%

  Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do uznania ich prawa do sądów Sharii czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży do tego, aby cały świat był sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost bezprawia, pojawiają się muzułmańskie getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją się zapuszczać. Rząd zaczyna tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek pretekst może doprowadzić do rozruchów, palenia samochodów i napaści na nie-muzułmanów.

  Gujana — muzułmanów 10%
  Indie — muzułmanów 13.4%
  Izrael — muzułmanów 16%
  Kenia — muzułmanów 10%
  Rosja — muzułmanów 10-15%

  Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły, podpalenia szkół, szpitali, samochodów, synagog i kościołów. Większość osadzonych w więzieniach to muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy para-militarne dżihadystów zaczynają działać w świetle dnia, często wypierając na terenach zamieszkania muzułmanów lokalne siły porządkowe.

  Etiopia — muzułmanów 32.8%

  Powyżej 40% można się spodziewać regularnych masakr i ataków terrorystycznych. Organizacje para-militarne rządzą niektórymi terenami wg. własnego widzimisię. Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet, gwałty oraz utajone jeszcze niewolnictwo.

  Bośnia — muzułmanów 40%
  Czad — muzułmanów 53.1%
  Liban — muzułmanów 59.7%

  Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane prześladowania niewiernych, sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo Sharii w skali całego kraju. Niewierni są zmuszani do płacenia podatku „za ochronę” tzw. Jizja, często rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus nie-muzułmanów z kraju.

  Albania — muzułmanów 70%
  Malezja — muzułmanów 60.4%
  Katar — muzułmanów 77.5%
  Sudan — muzułmanów 70%

  Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy kierowane z poziomu państwowego.

  Bangladesz — muzułmanów 83%
  Egipt — muzułmanów 90%
  Gaza — muzułmanów 98.7%
  Indonezja — muzułmanów 86.1%
  Iran — muzułmanów 98%
  Irak — muzułmanów 97%
  Jordania — muzułmanów 92%
  Maroko — muzułmanów 98.7%
  Pakistan — muzułmanów 97%
  Syria — muzułmanów 90%
  Tadżykistan — muzułmanów 90%
  Turcja — muzułmanów 99.8%
  Zjednoczone Emiraty Arabskie — muzułmanów 96%

  W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański Pokój (stad Islam jest znany jako „Religia Pokoju”) czyli „Dar-es-Salaam”, co znaczy „Islamski Dom Pokoju”. Wg. wojennej doktryny islamu powinien być wtedy pokój, gdyż wszyscy są już muzułmanami i nie ma powodów do walki.

  Afganistan — muzułmanów 100%
  Arabia Saudyjska — muzułmanów 100%
  Somalia — muzułmanów 100%
  Jemen — muzułmanów 99.9%”

  Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić swoją rządzę krwi, muzułmanie zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych powodów.

  „Zanim miałem 9 lat, nauczyłem się podstawowego kanonu życia Araba. Ja przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moje rodzina przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Leon Uris, The Haj”

  Dobrze jest pamiętać, że w wielu, wielu krajach, takich jak Francja, populacja muzułmańska skoncentrowana jest w gettach, określonych przez ich pochodzenie etniczne. Muzułmanie nie integrują się ze społeczeństwem w ogólności. Tym samym, uzyskują miejscami znacznie większe wpływy niż ich krajowy odsetek mógłby wskazywać.

  Dr.Peter Hammond, Frontpage Magazine
  Tłumaczenie: Adam Szczepanik

  • masakalambura

   Ten tekst to stara manipulacja z której wynika, że muzułmanie na siłę Islamizują świat. Skąd zatem wśród muzułmanów tak wielu żydów uratowało się z od prześladowań w Europie, podobnie niekatolickich chrześcijan. W Iranie zyją nadal zoroastrianie ze swoimi świątyniami ognia powietrza wody i ziemi. Przez tyle (14) wieków już dawno powinni zniknąć. A jednak są. Mają swoje synagogi, kościoły i świątynie.

   Owszem są prześladowani, od wieków do władzy pchają się najsilniejsi i niekoniecznie najświętsi. Ale czy to cecha wyłącznie świata Islamu?

   Radykalizm i okrucieństwo to cechy religii czy ludzi?

  • grey

   jestem zaskoczony, że w USA jest nie cały 1 % muzułmanów…

   • Peryskop

    Ania i Po-prostu – czy nie zauważacie, że często ostre reakcja muzułmanów są całkowicie zasadne, jeśli zrobiono z nich kozły ofiarne zwalając winę z 9/11 i inne fałszywe flagi ?

    Czy gdyby z Was robiono morderczynie na podstawie sfingowanych „dowodów” to jak byście się czuły ?

    I jak byście reagowały na perfidną eskalacje tych wyssanych z palca oskarżeń ?

    Głupota, uprzedzenia czy zadaniowanie ?

  • kosiardeyablos

   Ania !!! A prowatykański chrześcijanizm od momentu swego powstania to co ? Święta krowa ?!!! Islam jest jedną z jedynych tolerujących chrześcijanizm religii na świecie ! A zapędy ? No halo ! Powtórz sobie lekcje na temat średniowiecza ! Czym były wyprawy krzyżowe ! No halo !!! I na dodatek rzeknę jeszcze jedno i cie tak zapytam – jakie to państwo wyraziło ogromny sprzeciw wobec rozbioru państwa królestwa polskiego, no jakiego było wyznania ?!!! Odpowiedz sobie sama to zatka ci kakao !!! Jeśli już wiesz, to hamuj piętą !!!

 • Po_prostu

  ARTUR, ja nie próbuję wybielić syjonizmu, bo uważam to za sk..wiałość, jakich mało- celem mojej wypowiedzi było zwrócenie uwagi, jak fanatycznie niektórzy i w czarno-białych barwach widzą świat- ALBO- ALBO. Tymczasem świat jest na tyle złożony, że zaślepianie się na tylko jedno zagrożenie jest według mnie niezbyt rozsądne. Nie mówię, że wszyscy muzułmanie są źli, ani nie skupiam się na genezie radykalizacji muzułmanów, bo o tym za długo się rozpisywać. Ważne jest TU I TERAZ- a tu i teraz wielu muzułmanów jest niesamowicie radykalnych. Będziemy w nich zapatrzeni jak w obraz, bo walczą z naszym największym wrogiem- a potem „przyjdą po nas” i ciekawe, czy będzie tak słodko, jak nam narzucą shari’a w swojej najbardziej spaczonej, bo sfanatyzowanej, formie. ;] Prawda jest taka, że islam demograficznie zdobywa świat, a poziom agresji wyznawców Allaha jest przerażający.

  • monitorpolski

   Tę sytuację można wyleczyć tylko w jeden sposób – przez podanie ręki. Nie powinniśmy się wyśmiewać z ich religii, pamiętajmy też że Jezus jest jednym z proroków w Islamie, w przeciwieństwie do kąpania się w ekskrementach, jak się go przedstawia w Talmudzie. Która religia jest więc bliższa chrześcijaństwu?

   • Po_prostu

    Przecież nie pisze nic o wyśmiewaniu się z ich religii, bo uważam to za karygodne w każdą stronę! Podałam tylko przykład reakcji na takie wyśmiewania. A czy to pochwalam czy nie, to inna sprawa, hipokryzją byłoby przecież pochwalanie opluwania Muhammada a potępianie opluwania Jezusa.

    • Peryskop

     Po_prostu: „Spróbuj nosić krzyżyk w kraju muzułmańskim, a się przekonasz!”

     Bzdury piszesz wyssane z wiadomych źródeł.
     To w Anglii były afery ze straszeniem wyrzucenia z pracy z krzyżyk. O ile wiem na straszeniu się skończyło, a autorzy tych nacisków wcale nie byli muzułmanami, a wręcz przeciwnie.

     Byłaś w kraju muzułmańskim i kazali Ci zdjąć krzyżyk z szyi ? Czy w ogóle nosisz taki symbol ?

     Moje doświadczenia z krajów tego regionu są odmienne. Więc nie podgrzewaj nienawiści.

     Wszędzie są i dewoci, fundamentaliści i zwykli rozrabiacze, którzy szukają pretekstu
     do konfliktu.

     A ponadto trzeba pamiętać że muzułmanie w przeszłości sporo ucierpieli ze strony wyznawców pozostałych religii monoteistycznych, więc mają prawo być nieufni – zwłaszcza jeśli są i siebie.

     OTO.

 • Po_prostu

  Zawsze na forach i różnych alternatywnych stronach tworzą się dwie strony- przeciwników syjonistów i zarazem zwolenników muzułmanów, lub wrogów muzułmanów i sprzyjających syjonistom- tych drugich nazywacie oszołomami skażonymi papką medialną i poprawnością polityczną. Kierujecie się zasadą: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem- CZY ABY NA PEWNO??????

  Zauważcie, jest MNÓSTWO obrażających Chrystusa happeningów, filmów, pac plastycznych i innych- a czy Chrześcijanie „rzucają się z tego powodu jak opętane bydło”?? Muzułmanie są niesamowicie ofensywni, dla nich nie istnieje coś takiego jak KOMPROMIS, a patologiczna tolerancja dla nietolerancyjnych pozwala tym agresywnym istotom na bezczelne panoszenie się i kpinę w żywe oczy z chrześcijan!!!! Spróbuj nosić krzyżyk w kraju muzułmańskim, a się przekonasz! A tutaj? Panoszą się i żądają uznania swoich praw. Jadąc do kraju muzułmańskiego, musisz się podporządkować ich prawom, a kiedy oni przyjeżdżają do nas, mogą się panoszyć jak chcą i jest to zupełnie naturalne!

  Nie byłabym nietolerancyjna dla muzułmanów, gdyby oni także nie byli tacy agresywni i nietolerancyjni- trzeba być wobec takich ASERTYWNYM (mówię tu o postawach politycznych) a tymczasem polityka multi- kulti opiera się na bezkrytycznym du…lizostwie.

  • ARTUR

   @Po prostu .Największym wrogiem chrześcijaństwa i islamu jest syjonizm na bazie talmudu i satanizmu ,zwykli Żydzi jak i chrześcijanie byli zawsze i są np. w Iranie traktowani bardzo tolerancyjnie ,każda nacja będąc gościem w jakimś kraju i chcąc w nim dominować ponad rodowitych obywateli będzie niszczona i z czasem skazana na wygnanie np. Polacy na Litwie czy w Białorusi .

  • monitorpolski

   Przyjrzyj się kto kieruje tymi ugrupowaniami muzułmańskimi. One są zainfekowane przez agentów syjonistycznych, którzy mają za zadanie sprowokowanie konfliktu pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. NIestety, zwykli muzułmanie dają się na to nabierać, podobnie jak tzw. syjonistyczni chrześcijanie, których jest w USA 40 milionów. Co ostatni wierzą m.in. w świętość Izraela i w tzw. rapture, czyli wniebowstąpienie za życia. Są ogłupieni Biblią Scofielda, świetnie opisuje to dr [usunięte na prośbę osoby zainteresowanej, M.P.]: http://piotrbein.wordpress.com/2011/05/18/swjolocz-chrzescijan-syjonistow-w-usa-za-wojnami-izraela-a-w-polsce/

  • masakalambura

   Zwróć również uwagę, że żaden muzułmanin nie znieważył i nie znieważy Jezusa syna Maryi. To proste, wszyscy muzułmanie wiedzą że to mesjasz, który niebawem powróci na ziemię załatwić bezbożników i ich przywódcę.

   • zertwa

    Spróbuj wyjść na ulicę w Arabii Saudyjskiej z krzyżykiem na szyi. Jak przeżyjesz, to pogadamy.

   • Po_prostu

    Tak, oczywiście, czy piszesz to na poważnie? Poza tym chyba mijamy się w rozumieniu tego zagadnienia. Ty piszesz o islamie jako o jego założeniach itp- OWSZEM, założenia islamu są jak najbardziej światłe! ALE… Teoria a praktyka jak wiadomo, mija się najczęściej z idealnymi założeniami teoretycznymi. Socjalizm utopijny a to szaleństwo, jakie się rozpętało na świecie to dwie zupełnie różne sprawy, prawda?? Tak samo ze światłymi i wspaniałomyślnymi zasadami islamu i ich realizacją. To jedna sprawa.

    Druga: Skoro islamiści tak bardzo kochają Jezusa i szanują go, to czemu zioną taką nienawiścią wobec jego wyznawców ;] Obecnie na świecie chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią, a w czołówce państw prześladujących chrześcijan są właśnie kraje islamskie (i rzecz jasna komunistyczne, które prześladują jakiekolwiek przejawy religijności). Monitorze, mówisz o Arabii Saudyjskiej, z tym, że chrześcijanie są prześladowani nie tylko tam, ale niemal w każdym kraju, w którym dominuje islam.

    • kosiardeyablos

     Po_prostu@ ! Powiedz to „spalonym na stosie” inkwizycji (czyt: czystek etnicznych, religijnych i politycznych w dawnej Europie).

 • ARTUR

  Głos Rosji podał że w odległości 500-800 km od Japonii wykryto cez 137 przekraczający 10 krotność normy .Prawdopodobnie odkryto miejsce eksplozji atomowej która spowodowała tsunami .

 • RDZO WAŻNE !!!
  NAGŁAŚNIAJCIE !

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ta-ustawa-wladza-ograniczy-mozliwosc-organizowania,1,5247414,wiadomosc.html

  Tą ustawą władza ograniczy możliwość organizowania manifestacji?
  dzisiaj, 12:00
  Fot. Łukasz Ogrodowczyk/Agencja Gazeta
  Fot. Łukasz Ogrodowczyk/Agencja Gazeta

  Koalicja rządowa PO-PSL jest coraz bliżej skończenia prac nad ustawą o zgromadzeniach. Posłowie koalicji właśnie zaostrzyli kształt projektu ustawy, który trafił do nich z Senatu. Organizacje broniące praw człowieka alarmują i krytykują działania polityków – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

  Organizacje pozarządowe przestrzegają, że po piątkowych zmianach zatwierdzonych przez Sejm, ustawa może ograniczać prawo do organizowania manifestacji. Najwięcej kontrowersji budzi przyjęty przepis zakazujący organizowania manifestacji w tym samym miejscu i czasie, w którym organizowana jest inna demonstracja. Taki zapis uniemożliwia więc przeprowadzenie kontrmanifestacji.

  Zdaniem „Rzeczpospolitej” zostawia to także okienko do zakazywania demonstracji przeciwko władzy. – To bardzo niebezpieczny zapis. Jak się daje władzy instrument pozwalający na ograniczenie wolności obywatelskich, prawa do demonstrowania swoich poglądów, to władza prędzej czy później tego instrumentu nadużyje – mówi „Rz” Katarzyna Sadło, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

  Innym kontrowersyjnym zapisem jest kara grzywny do 7 tys. zł (o takiej kwocie pisze gazeta, jednak wg wczorajszej depeszy PAP, maksymalna kara to 5 tys. zł – red.) dla organizatorów, jeśli uczestnicy demonstracji naruszą prawo. To może oznaczać, że organizacje będą się obawiały takiej formy protestów, bo nigdy nie zapanują nad chuliganami, którzy mogą się pojawić na demonstracjach.

  Więcej w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”

  Sejm przyjął większość poprawek Senatu do Prawa o zgromadzeniach

  Sejm przyjął wczoraj większość poprawek Senatu do noweli Prawa o zgromadzeniach. Poprawki te łagodzą m.in. odpowiedzialność karną przewodniczącego i uczestników zgromadzenia.

  Pomysł przygotowania nowelizacji powstał po zeszłorocznych zajściach w stolicy w związku z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada. Uchwalona w czerwcu przez Sejm nowela, której projekt przedłożył prezydent Bronisław Komorowski, daje m.in. możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeśli może to prowadzić do naruszenia porządku.

  Pod koniec lipca Senat wprowadził do ustawy 13 poprawek. Sejm w piątek przyjął 12 z nich, w tym m.in. tę, która zmienia termin zawiadomienia gminy o zgromadzeniu z przyjętych przez Sejm sześciu dni na trzy dni robocze. W konsekwencji zmienił się też termin na zmianę czasu lub miejsca zgromadzenia zgłoszonego jako drugie w miejscu zajętym przez inną manifestację.

  Na mocy przyjętych poprawek Senatu zmianie ulegną też przepisy karne wprowadzające kary grzywny dla przewodniczącego zgromadzenia, jeśli nie wykonuje swych obowiązków i nie przeciwdziała naruszeniom porządku publicznego oraz uczestnika zgromadzenia, który nie podporządkowuje się poleceniom przewodniczącego. Zamiast 7 i 10 tys. zł kary te będą mogły maksymalnie wynosić do 5 tys. zł – zgodnie z ogólnymi przepisami Kodeksu wykroczeń.

  Kolejna przyjęta poprawka wykreśliła wymóg dołączania do zawiadomienia o zgromadzeniu zdjęcia organizatora. Inna zmiana sprecyzowała, że do postępowań dotyczących zgromadzeń zgłoszonych przed dniem wejścia w życie nowelizacji stosuje się dotychczasowe przepisy.

  Poparcia nie zyskała jedna poprawka. Przesądzała ona, że organ gminy będzie mógł wezwać do zmiany czasu, miejsca lub trasy zgromadzenia zgłoszonego później dopiero, gdy jednocześnie wystąpią dwie wskazane w ustawie przesłanki uniemożliwiające odbycie zgromadzenia – brak możliwości oddzielenia zgromadzeń, a także brak możliwości odbycia ich w taki sposób, aby ich przebieg nie zagrażał życiu, zdrowiu lub mieniu w znacznych rozmiarach.

  Od początku prac legislacyjnych propozycje przepisów przedstawione przez prezydenta wywołują kontrowersje. Przeciw nowelizacji protestowały m.in. organizacje pozarządowe, w tym Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacja „Panoptykon”.

  O odrzucenie nowelizacji apelował przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Solidarność już na początku lipca zapowiedziała złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w przypadku uchwalenia nowych przepisów. Z apelem o odrzucenie zmian zwracali się także byli działacze opozycji z czasów PRL: Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk, Barbara Labuda, Bogdan Lis, Henryka Krzywonos-Strycharska. Apel ten podpisał także Józef Pinior, który jest senatorem PO.

  Kancelaria Prezydenta argumentowała zaś jeszcze w czerwcu, że „projekt w przekonaniu prezydenta jest projektem zrównoważonym, który godzi konstytucyjne prawo do wolności, ale i do bezpieczeństwa”.

  (Rzeczpospolita/PAP, Pog)

 • Pilot6

  Ten film to na pewno robota służb specjalnych,które specjalizują się w operacjach fałszywej flagi.
  Nie dość,że pogorszą się przez to stosunki muzułmańsko-chrześcijańskie,to NATO na tym jeszcze bardzo skorzysta.
  Wojna na Bliskim Wschodzie doprowadzi do katastrofy na świecie.

  ,,Kolejne raporty potwierdziły, że ataki były skoordynowane z dużym wyprzedzeniem przed opublikowaniem arabskiej wersji trailera w tym tygodniu i nie miały nic wspólnego z filmem, ale media natychmiast podchwyciły taką właśnie narrację.”
  ,,. Kolejne raporty potwierdziły, że ataki były skoordynowane z dużym wyprzedzeniem przed opublikowaniem arabskiej wersji trailera w tym tygodniu i nie miały nic wspólnego z filmem, ale media natychmiast podchwyciły taką właśnie narrację.

  To dogodnie maskuje prawdziwą sytuację stojącą za atakami, czyli faktem, że Stany Zjednoczone i inne mocarstwa NATO widząc, że ich władza nad państwami wymyka się z pod kontroli uzbroili i pomogli, powiązanym z Al-Kaidą islamskim ekstremistom, w dążeniu do zmiany reżimu, zwłaszcza w Libii gdzie usunięcie Kadafiego zostało osiągnięte poprzez wsparcie NATO dla Libijskiej Islamskiej Grupy Walczącej – która znajduje się na liście organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu i była odpowiedzialna za zabicie amerykańskich żołnierzy w Iraku.”

  • Peryskop

   Pilot, nie prorokuj, że to NATO na tym jeszcze bardzo skorzysta. Bo z dalszej części Twojego wywodu wynika (i ja też tak sądzę), że przechytrzyli: poprzewracali, a teraz nie bardzo kontrolują zasponsorowanych rebeliantów. Muzułmanie nie są aż tak naiwni jak się nam wmawia.

 • Bo wszystkie religie to mity lat minionych . Nowa Era to budowa własnego mitu .I drogę tę wybieram , SIEBIE i sobie wierze . Wierze własnemu duchowi , który od Boga pochodzi.

  • Nałókowiec

   Wódy nie żłopią to są zdrowi, muzułmanka rodzi 6-tke potomstwa, rozpita Polka np. 1.2…
   Uczcie się arabskiego, tak na przyszłość. Ta sprawa jest już zamknięta.

   • Peryskop

    Nałókowiec, to już nie uczyć się chińskiego ?

    • Nałókowiec

     Przypomnij mi co tam było z tym chińskim, bo już naprawdę nie pamiętam. Niemcy i Francja są bliżej niż Chiny, stąd arabski może okazać się pomocny w interesach za parę lat.

    • Peryskop

     A krąży taka przepowiednia, że Chińczycy się rozpędzą hen aż po krainę między Tatrami a Bałtykiem…

     Arabski już okazał się pomocny w interesach – jeśli wiesz o jakie interesy tu idzie 😀

    • kosiardeyablos

     No to po jaką cholere wpieprzam ryż pałeczkami ? A niech to, użyje widelca !!!

 • ozuty

  Czy to jest potwierdzenie o zdetonowaniu bomby atomowej wywołującej tsunami w Fukushimie?

  Rosyjscy naukowcy wykryli promieniowanie na Pacyfiku
  ——————————————————–
  Rosyjscy naukowcy wykryli promieniowanie w północno-zachodniej części Pacyfiku w odległości od 500 do 800 kilometrów na wschód od uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1.

  Jak poinformowało rosyjskie Dalekowschodnie Regionalne Centrum Meteorologiczne, wyprawa Rosyjskiego Stowarzyszenia Geograficznego ustaliła, że zawartość radioaktywnego cezu 137 w tym rejonie 10 razy przekracza poziom promieniowania w Fukushimie 1. Oprócz tego w tych wodach po raz pierwszy odnotowano cez 134, którego wcześniej nie było.

  http://polish.ruvr.ru/2012_09_14/Pacyfik-Fukushima-promieniowanie/

  • grey

   Ponieważ elektrownia jest pęknięta po tsunami i cały czas uwalnia związki radioaktywne stąd te promieniowanie,wczesniej go nie było bo elektrownia była cała.
   Idąc takim tokiem rozumowania stwierdzimy , że w Czarnobylu tez zdetonowali bombe atomową bo też tam jest promieniowanie

   • Peryskop

    Grey, nie przesadzaj i nie mieszaj skutków z przyczynami.

    Wygląda na to, że to skażenie nie pochodzi od Fukushimy, bo byłoby smugą w oceanie ciągnącą się ku wschodowi ze stopniowym zanikaniem skażenia. A jeśli jest nasilenie skażenia w 300-kilometrowej strefie, która zaczyna się 500 km od wypalającej się siłowni F1, to może rzeczywiście wskazywać na lokalne źródło tego skażenia.

    Dzięki @ozuty 😀

    • monitorpolski

     Niekoniecznie. Skażenie może być skumulowane na skutek prądów oceanicznych, może być tam coś takiego jak oko wielkiego wiru. Z drugiej strony nie należy wykluczać możliwości spowodowania tsunami bombą, tyle że bomba musiała by być zdetonowana chyba bliżej brzegu.

    • ARTUR

     Prawda jest taka że nie ma możliwości aby tsunami nastąpiło z przyczyn naturalnych po takich trzęsieniach ziemi ,dno oceanów to nie lotnisko ,wygląda to gorzej niż na lądzie i jest bardziej poszarpane ,wybrzuszone i górzyste ,stawia potężny opór i jedynie przesunięcie całego globu powoduje powstawanie fal tsunami które obserwować mogą pracujący na platformach i załogi statków .W Japonii na pewno była użyta broń atomowa ,tsunami w Azji kilka lat wcześniej powstało z uderzenia w wodę dużego meteorytu który je spowodował a fala uderzeniowa spowodowała trzęsienie ziemi i przestawienie osi ziemi ,dlatego sejsmografy pokazały dwa duże wstrząsy z których pierwszy był uderzeniem w wodę która przy tych prędkościach zachowuje się jak ciało stałe a nie płyn .

    • kosiardeyablos

     dosyć ciekawa uwaga z tym meteorem, sir ARTUR’że ……hm

    • ARTUR

     Na to sir to należy uważać aby kogoś nie obrazić ,chociaż nie jestem obrażalski jak politycy ,już dorosłem .

    • kosiardeyablos

     sir czy nie sir, to tyłuł szlachecki, no chyba nic to urazić nie może ? Ja bym tam sie nie przejmował a wręcz przeciwnie, sir to nie ujma, czym się przejmujesz, przynajmniej brzmi ciekawie podobnie jak moje np: sir Kosiar de (!) Yablos – prawda że ciekawie ? Nie bój nic ! 😉

    • kosiardeyablos

     cholera….zabrakło mi jednej literki i logo wyczesało….

 • ...

  Islam nie wierzy w tego samego Boga w którego wierza chrzescijanie , islam to dzieło szatana i jego odpowiedz na chrześcijaństwo , bo niemożkliwe aby PAN JEZUS kilkaset lat po swojej zbawczej misji i zmartwychwstaniu , wysłał swojego anioła Gabriela do Mahometa i nakzał mu zabijac czy nienawidzic ludzi w tym chrzescijan , nie mozliwe aby PAN JEZUS zaprzeczał swoim słowom , swojej odkupienczej ofierze i swojej boskosci , nie możliwe aby BÓG MIŁOŚCI wysłał swojego anioła z takimi „owocami” do Mahometa , to szatan ukzała sie Mahometowi i przekazał mu swoje wytyczne i nauki :

  , „chrześcijanie powiedzieli: „Mesjasz jest synem Boga.” Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni! ” Koram Sura 9:30 – PAN JEZUS wysłał swojego anioła aby kazał nauczac zwalczania , przeklinania swoich uczniów ?????? 😉

  , „Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
  2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! ” Sura 2:190-191

  , to wszystko sa owoce szatana które zwiódł Mahometa : „wszak i szatan przybiera postać anioła światłości” 2 Koryntian 11:14

  , biblijny nauka jest inna , nakazana jest miłość do wszystkich nawet do tych którzy przesladuja człowieka i sa jego wrogami : ” Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest. ” Mateusza 5:43-48

  , nie wzywam do nienawisci ale kto cche niesz poszuka innych aspektów które róznia isalm od biblijnego chrześcijanstwa , równiez BÓG OBJAWIONY JEZUS a Bóg islamu to dwie całkowicie odmienne osoby , nauczanie teologiczne Biblii a koranu to dwie rózne rzeczy , nie dajcie sobie wmówic ze wszystkie religie wyznaja tego samego Boga , lub wszystkie drogi prowadza do tego samego droga bo to zwodnicze kłamstwa , tylko przez doskonała ofiare JEZUSA CHRYSTUSA można dostapic odpuszczenia grzechów i tylko On jest jedyna droga , nie ma innych dróg , inne drogi prowadza do smierci wiecznej

  , „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mni” Ewangelia Jana 14:6

  , wszelkie stworzenie bedzie oddawac chwałe , czesc i uwielbienie tylko BOGU OJCU i SYNOWI : ” I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków” Objawienie Jana 5:13

  , „Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. (13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny” 1 Jana 5:12-13

  • monitorpolski

   Tacy fanatycy jak ty są przyczyną całego zła, które się dzieje na Ziemi. Muzułmanie nie byli agresywni do momentu gdy na Bliskim Wschodzie pojawił się syjonizm. To syjoniści kreują nienawiść po obustronach, by się potem zabijały. Twój tekst wskazuje na to, że jesteś tworem syjonistów, że masz zadanie skłócenia ze sobą ludzi. Ja mieszkałem z ludźmi innych wyznań i nie było między nami żadnych sporów, co więcej, stwierdziłem, że mamy podobne poglądy na istotę życia i Boga.
   Wprowadzanie podziału: „my wierzymy w Boga, a tamci w diabła” jest dziełem prawdziwych satanistów, którzy wiedzą, że by rządzić, należy ludzi podzielić.
   W Palestynie żyli w pokoju wyznawcy trzech wyznań: islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. Nie było żadnego problemu do momentu wejścia syjonistów.

   • ...

    a więc PAN JEZUS i apostołowie byli wg tych kryteriów fanatykami , antysemitami itd.Możesz mnie obrażać ale to nic nie zmieni , poza tym nie nawołuje do nienawisci o czym na górze napisałem , do nienawisci wzywał Mahomet a mówienie ze anioł Boży mu tak kazał jest kłamstwem bo to nie był anioł Gabriel ale szatan.W co wierza muzułmanie ? w jakiegos boga , czy zdaja sobie sprawe ze ich religia nie pochodzi od Stwórcy wszechrzeczy ? podejrzewam ze wiekszosc z nich nie zdaje sobie z tego sprawy , tak jak wiekszosc katolików nie zdanie sobie sprawy ze koscioł rzymskokatolicki nie jest kosciołem Bożym.Trzeba szanowac wszystkich ludzi a zwiedzionym ludziom mówic prawde w delikatny sposobi głosic ewangelie.

    , proponuje w stosunku do mnie uzywac mocniejszych epitetów , robiac to błogosłwisz mi – wiec dziekuje i wszystkiego dobrego w perspektywie wiecznisci życze 😉 :

    , ” Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie! (12) Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.” Mateusza 5:11-12

    ,pozdrawiam

    • ARTUR

     @….. Jeśli ktoś złorzeczy i prześladuje chrześcijan bez powodu to może być męczeństwo ,jednak prowokowanie do nienawiści to przestępstwo u Boga jak i na ziemi gdyż ze swoich uczynków każdy rozliczony będzie .Czy rozruchy to wina syjonistów ?Prawdopodobnie świadczy o tym wypowiedż władzy Izraela zrzucającej winę na Koptów ,czyli chrześcijan aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu .Wymyślone zagrożenie z Iranu poparte napaścią Arabów na chrześcijan zmusi Europę i USA do przyłączenia sie do wojny z Iranem .Teraz wszyscy politycy muszą się określić kogo popierają .

    • monitorpolski

     Dopóki syjonistów nie było na Bliskim Wschodzie, nie było problemów. Jest to element mącący, rasistowski, fanatyczny na punkcie swojej rasy, a właściwie „gatunku”.

    • artykuł o Gladio i okolicach jest DOSKONAŁY
     nie martw się minusami, + i – to też element manipulacji, przecież możesz zlikwidować tę funkcję ?

    • 11kropek

     @… Mógł byś mi odpowiedzieć na parę pytań bo widzę tu nieścisłości w twoim rozumieniu nauk Jezusa. Czy biblia jest dziełem objawionym, czy drogowskazem który ma nam pokazać jak mamy postępować by nie doszło do katastrofy, czy Jezus jest ukochanym synem Boga który po przez niego miał pełen dostęp do przyszłej wizji świata, czy Bóg w swej dobroci (i nie tylko) dał nam wolną wole byśmy tą przyszłość mogli sami tworzyć, czy według ciebie Bóg stworzył świat dla żartu, czy miał swój wyższy cel może na razie wystarczy. Niektórzy odwiedzający tą stronę nie mają ochoty na takie dywagacje więc jeśli odpowiedzi będą zbyt długie napisz na innej stronie tylko ją podaj bym się mógł do nich odnieść

    • Sii

     To co chcesz mi pan zasugerowac ze Co judaizm jest prawdziwa religia mowiaca o BOGU.
     G………………o prawda.To kosciol rzymsko katolicki jest prawdziwa droga do BOGA.
     No to Chrzescijanstwo ktore glosi smierc i zmartwychstanie PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA.
     A tak w ogole to dlaczego tak zazarcie walczycie z Jezusem dodzisiaj.No dlaczego no dlaczego?? BO ON JEST PRAWDZIWYM SYNEM BOZYM ..Ktory zmartwychstal.KROLUJ NAM JEZU CHRYSTE W KORONIE PANSTWA POLSKIEGO.Jesli to komus sie niepodoba znaczy to ze jest wsteczniakiem i burzycielem pokoju na ziemi.BEZ BOGA my nedzne ludziki niezbudujemy sprawiedliwosci ani pokoju na tej ziemi…A to co niedlugo bedzie bedzie pieklem dla ludzkosci.JA GARDZE TAKIM POSTEPEM.

    • kosiardeyablos

     Te TSZYHKRHOPEK !!! Masz kaca moralnego ? Czy ci po prostu zdechł chomik ? Wsadzasz kij w mrowicho i masz pretensje do świata żę wqrwione mrówki lezą ci pod nogawkhę ? Napij się mleka ! Z miodem, od pszczółek które prawdopodobnie zabijasz „gazetą wyborczą” zwiniętą w roll-on ! Przestań siać defetyzm !!!

    • kosiardeyablos

     ?

   • ket

    W filmie ,,Jaffa.Chimeryczna pomarańcza „możemy zapoznać się bliżej z tym tematem.

    ,,Pomarańcza „Jaffa” jest jednym z symboli, które pomogły w zbudowaniu syjonistycznego mitu o Palestynie: pustyni, którą zmieniliśmy w ogród. Bazując na fotograficznych i filmowych dokumentach, z których niektóre sięgają XIX wieku, film Evala Sivana ukazuje gaje pomarańczowe z czasów gdy arabska Jaffa (pol. Jafa) była jednym z najludniejszych i kwitnących palestyńskich miast. Od zbierania owoców, aż po ich pakowanie na eksport, pomarańcze były źródłem dochodu dla tysięcy chłopów i robotników,w, nie tylko z Palestyny, lecz także z Egiptu, Syrii i Libanu. Żydzi i Arabowie pracowali razem w gajach pomarańczowych. Te obrazy były sukcesywnie zastępowane socrealistycznymi, izraelskimi obrazami, przedstawiającymi pracę i śpiew izraelskiej młodzieży czy wyemancypowane kobiety w szortach. Był to przejaw rozszerzającej się żydowskiego modelu pracy, socjalistycznego wezwania do działania, wykluczającego Arabów. W 1948, Jaffa została zniszczona w wyniku bombardowań, a większość jej populacji opuściła swoje domy. Pomarańcze Jaffa stały się wówczas symbolem Izraela wolnego od Arabów. Międzynarodowe kampanie reklamowe narzuciły odbiorcom nazwę „Jaffa” jako znak towarowy, wypierając z pamięci nazwę miasta z jego ponad tysiącletnimi gajami pomarańczowymi i historią arabsko-żydowskiej współpracy w produkcji tych legendarnych owoców”.

    ,,Pomarańcze z Jaffy” od przeszło stu lat podbijają cały świat. Ale film Eyala Sivana nie jest historią pochodzących z Palestyny owoców cytrusowych. Opowieść o pomarańczach jest przyczynkiem do opowiedzenia historii kraju i zamieszkujących go ludzi: Żydów i Arabów. W wypowiedziach palestyńskich i izraelskich historyków, artystów i ludzi związanych od lat z hodowlą cytrusów przewijają się wspomnienia i mity. Towarzyszą im fragmenty archiwalnych filmów, obrazy i fotografie – dokumenty przeszłości, ale też odbicie zachodnich wyobrażeń związanych z „Ziemią Świętą” i „Orientem”. Bo Palestyna już w połowie XIX wieku była jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie.
    Sady pomarańczowe były głównym źródłem utrzymania dla Palestyńczyków i przyjeżdżających do Jaffy pracowników z Egiptu, Syrii, Libanu, a nawet Maroka. Pod koniec XIX wieku dołączyli do nich żydowscy imigranci z Europy. Z czasem wspólną pracę zastąpiły jednak coraz bardziej narastające konflikty. W latach 30. XX wieku strajk arabskich dokerów w porcie w Jaffie doprowadził do budowy nowego żydowskiego portu w Tel Awiwie. W 1949 roku Jaffa została połączona w jedną aglomerację z Tel Awiwem, a arabscy mieszkańcy zostali z niej wysiedleni. Dla syjonistów pomarańcza stała się swoistym godłem tworzonego przez nich państwa Izrael. Dla Palestyńczyków to obecnie symbol zniszczenia i utraty ojczyzny. Reżyser filmu, Eyal Sivan, mieszka dziś w Londynie. Z powodzeniem łączy rolę filmowca (reżyseria i produkcja) z karierą naukową (jest cenionym eseistą i profesorem University of East London). Wśród zrealizowanych przez niego filmów dokumentalnych są znane również w Polsce tytuły takie jak „Syndrom Jerozolimski”, „Specjalista” (o procesie Adolfa Eichmanna) czy „Route 181: Fragments of a Journey in Palestine-Israel”.

    http://www.filmweb.pl/film/Jaffa.+Chimeryczna+pomara%C5%84cza-2009-565458

    Film dostępny jest też tu:

    http://chomikuj.pl/a1-X-Men12345/Filmy+TVP+%28emitowane+w+TVP%29/Jaffa+-+Chimeryczno*c5*9b*c4*87+pomara*c5*84czy

    • kosiardeyablos

     Bez kitu „ket@” ! Gdzie pojawią się te żydosprytki, nieroby je…e, tam sieją zamęt…to tak jak niegdyś w dawnej Polsce, ludzie na wsiach chowali dobytki czyli takie kury i gąski i krowy też z dziećmi włącznie przed żydami jak sie takowi pojawiali we wsi…wniosek sie sam nasófa (a trzyhkrophek@ niech przestanie pieprzyć głupoty o islamie, bo mu jeszcze jaki Taliban zrobi z dupy jesień średniowiecza !!!)

  • nikt

   Człowieku cytaty, którymi nas tu uraczyłeś przemawiają na korzyść muslim!!! Wyraźnie pisze, że mają zwalczać tych, którzy ich zwalczają, nie mogą zwalczać, zabijać dopóki ci pierwsi nie zaczną!!! Co do traktowania kobiet( bo za to też chcielibyśmy palić na stosach) to po pierwsze nie wszyscy(muslim) źle traktują swoje żony ( mieszkam wśród nich, wiem co się dzieje na posesjach obok), po drugie tak jak w przypadku nas chrześcijan: protestanci swoje, prawosławni( chyba najwierniejsi Biblii), katolicy swoje, inni „nawiedzeni” również a Biblia swoje tak i u nich banda oszołomów na swój własny, chory sposób interpretuje Koran. Mahomet stwierdził, że można „zbić” żonę ( czy wielu Polaków tego nie robi??)owszem ale w niektórych fragmentach można przeczytać w jaki sposób-nie taki jak robią to Polscy, damscy bokserzy( czyli najlepiej tak żeby zabić albo okaleczyć na całe życie-przypadków znam bardzo wiele). I tak- bicie nie jest metodą, sama jestem kobietą i nie byłoby mi fajnie „dostać” nieważne czym i nieważne w jaką część ciała ale dlaczego demonizujemy ich skoro w polskich domach i nie tylko bo wszędzie znajdzie się kat, wiele kobiet jest wręcz maltretowanych?! Dlaczego nikt nie wspomina o tym, że Koran nakazuje dokonywać wszelkich starań żeby żonie, żonom zapewnić jak najlepszy byt materialny, zadbać o to żeby niczego im nie brakowało, łożyć na jej/ich utrzymanie nawet jeśli odejdzie/ą od męża( ale nie zwiąże/ą się z innym), pozwolić jej/im odejść jeśli tego chce/ą i pozwolić się związać z innym( dać jej/im „ichniejszy” rozwód). Pewnie, że wielożeństwo mężczyzn mi nie pasuje bo skoro mężczyzna może mieć kilka to czemu ja nie z kilkoma?? Pytanie retoryczne 🙂 Ale czy u nas nie zdarza się, że mąż/żona mają kogoś na boku, nawet więcej niż jedną osobę??
   Wychodzę z założenia, że ten Mahomet miał dobre intencje ale z biegiem czasu, w różnych chorych głowach zrodził się pomysł na coraz to bardziej radykalną interpretację stąd tak drastyczne przypadki o jakich słyszymy. Nie są one jednak regułą.
   Nie bronię muslim ale krytykując ich właśnie na podstawie powyższych stajemy się poniekąd bandą hipokrytów.

   • Peryskop

    Nikt, podobnie odbieramy te sprawy 😀 😀

   • Tola

    A poza tym wydaje mi sie ,ze po okresie wojen ,w ktorych zginelo wielu mezczyzn Mahomet tym pozostalym przy zyciu nakazal zaopiekowanie sie wdowami ,sierotami .
    I stad sie wzielo wielozenstwo.

   • kosiardeyablos

    „Nie bronię muslim ale krytykując ich właśnie na podstawie powyższych stajemy się poniekąd bandą hipokrytów.”
    To powyższe twoje nikt@, powinno dotrzeć do co niektórych czerapachów na tym blogu !!!

  • masakalambura

   Pierwszy cytat Trzykropka wyraźnie uwydatnia jeden z najważniejszych przekazów Boga w Koranie.

   Jezus (pokój z nim), Mesjasz nie jest synem Boga, tylko Jego pokornym sługą. W języku greckim, z którego przetłumaczono Ewangelię na łacinę i potem dalej, sługa i syn to to samo słowo. Koran nigdzie nie zaprzecza że Jezus nie jest mesjaszem. Podkreśla to wielokrotnie. Nawołuje jednak aby pozostawić Bogu usynawianie kogokolwiek. Jeśli Bóg powie „dziećmi Mymi jesteście” co wielokrotnie czynił, ma do tego prawo i wie co mówi.

   Z punktu widzenia ludzi powiedzieć, że jest Jezus synem Boga to zagrożenie złamania Prawa które w punkcie 1 mówi aby w swej czci nie stawiać przy Bogu nikogo. Nikogo oznacza nikogo. Jezusa, Mesjasza również. Bo skończyć się to również może złamaniem kolejnego przykazania też niesamowicie ważnego, tzn nie oddawaj czci niczemu stworzonemu ludzką ręką. W chrześcijaństwie to już fakt. Tak więc stało się. Koran nie ostrzega bez powodu…