Plan depopulacji opracowany przez NASA

Szokujący materiał nadesłany e-mailem, moim zdaniem prawdziwy. Wszystko zgadza się z tym co mówią niezależni badacze, siedzący w temacie od lat. Uważam, że jest to jeden z najważniejszych wpisów na moim blogu. [M.P.]
Kolejny dokument (krótki) – dotyczący planów globalistów. (Dokument NASA).

Transkrypt:
Chcielibyśmy porozmawiać o czymś, o czym dyskutowaliśmy jakiś czas temu,t.j. o znaczeniu dokumentu wojennego NASA, który znaleziono na stronie internetowej NASA, i konieczności ujawnienia go jak największej liczbie osób, ze względu na zawartość tego dokumentu.

Więc ten dokument był dostępny dla każdego?  Był na ich stronie internetowej i ktoś go znalazł?
Zgadza się. Był na stronie NASA.

Jest top prezentacja powerpoint’a autorstwa Dennisa Bushnella, głównego naukowca NASA w centrum Langley. Został on zaprezentowany w lipcu 2001 ledwie kilka miesięcy przed 9/11.
To co zwróciło na niego moją uwagę i natychmiast wzbudziło niepokojące skojarzenia, kiedy pierwszy raz się na niego natknęliśmy na stronie, to to:
„Przyszłość” – kluczowe zagadnienia. Wojna przyszłości circa 2025.
Przejrzałam go szybko, żeby zobaczyć o czym jest i byłam trochę oszołomiona przy stronie 4:
„Prezentacja oparta jest całkowicie na istniejących danych, trendach, analizach, technologiach. Żadnej magii.”
A główna przesłanka całego dokumentu dotyczy robotów, cyborgów i ludzi. Natychmiast zauważyłam niezgodność między „przyszłość” i „teraz” i pomyślałam:Co oni próbują zatuszować?Bo to zdecydowanie jest próba zatuszowania czegoś. Potem dalej przeglądałam dokument.
W szoku… i dlatego teraz rozmawiamy. Bo wydaje mi się, że większość osób byłaby zszokowana znajdując na stronie 93… Kto sporządził ten dokument i czy to było celowe? Myśli Pani, że oni chcieli, aby został on ujawniony?

Iluminaci, najbardziej zamożni ludzie na powierzchni Ziemi, zawsze zdradzają zawczasu wszystkie swoje plany. Ten dokument na stronie NASA zdecydowanie był dostępny dla internautów, ale czy oni go widzieli?
Oczywiście nie, bo gdyby ktoś obejrzał ten dokument, już byśmy o tym wiedzieli. A nie wiemy. I to jest celem tej rozmowy – aby ludzie dowiedzieli się o tym dokumencie. Raz jeszcze – konflikt między słowem „przyszłość” a twierdzeniem, że jest to rzeczywistość lipca 2001, kiedy dokument został zaprezentowany. Na stronie 93 znalazła się szokująca informacja: „porywanie / torturowanie Amerykanów w porze największej oglądalności” i to jest niewiarygodne. A potem:  „ataki terrorystyczne na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, przy pomocy binarnej broni biologicznej, wyłączenia kluczowej infrastruktury.”

Użyją EMP, czyli impulsu elektromagnetycznego a także fal radiowych aby wywrzeć wpływ na nasze mózgi, itd..oraz przeprowadzą „poważną wojnę psychologiczną i eksploatacyjną zniszczeń powstałych w wyniku innych działań.”

Na tej samej stornie 93 napisano: „eksploatacja syndromu CNN” – CNN to oczywiście sieć mediów informacyjnych, maszyna do propagandy założona przez CIA. Na stronie http://stopthecrime.net/ obejrzeć można film pt. „PsyWars,” w którym zawarte są wszelkie bardzo ciekawe informacje na  temat CNN. Następnie na stronie 66 czytamy, iż: „wzrasta znaczenie ludzkich ograniczeń i ułomności. Ludzie są zbyt duzi, zbyt ciężcy i delikatni. Są zbyt powolni, zarówno fizycznie jak i umysłowo. Wymagają ogromnego łańcucha dostaw.” = to znaczy, że utrzymanie nas zbyt dużo kosztuje – „a ich wartość jest coraz niższa a nawet ujemna”.

Czy Pan może w to uwierzyć? Słucha Pan tego i to musi być dość szokujące. Prosto ze strony NASA. Zwłaszcza, że niektóre z zaangażowania agencji to:  Siły powietrzne USA, DARPA, CIA, FBI, Southern Command (dowództwo południowe), Australijski Departament Obrony i inne. To są agencje korporacji.
Jesteśmy USA Sp.z.o.o. , już nie dotyczy nas konstytucja. Zostało to opisane w książce „Report from Iron Mountain”, którą wszyscy powinni przeczytać. Na stronie stopthecrime.net można ją ściągnąć i obejrzeć film dokumentalny na jej podstawie, który bardzo polecam.
Dowiedzą się państwo jak tajne i zwodnicze, stopniowo rozmieszczane ataki na konstytucję zrobiły z USA korporację. Nie mamy już legalnego rządu. Kontrolują nas korporacje i banki, które udają legalny rząd, ale nim nie są.
Nie moglibyśmy (mieć?) legalnego rządu, kiedy machina wojenna oświadcza, co zamierza zrobić na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, wszystkim obywatelom i to nie tylko w USA – to jest globalny plan ataku przy pomocy technologii przekraczających pojęcie większości ludzi.

Wszyscy kupują broń i amunicję, ale nie zdają sobie sprawy, że broń wiązkowa – na przykład na stronie 45: „Broń wiązkowa staje się coraz szerzej rozpowszechniona” – to w ten sposób zaatakują.

Na stronie 9 mówią też o czymś, co jest ciekawe i zatrważające: „gatunek ludzki przejął i skrócił ewolucję” Będą kierować ewolucją.

Oni, bankowcy, globalne elity, wierzą, że osiągnęli nieśmiertelność i robią to, pamiętając, że cały ten dokument jest o robotach, cyborgach i ludziach.

Już sporządzili mapę ludzkiego mózgu. Niedawno słyszeliśmy, że mogą przenieść ludzki mózg na maszynę (prawda), więc kiedykolwiek powiedzą nam, że dokonano takiego odkrycia naukowego, będziemy wiedzieć,że dokonano go już dziesięciolecia wcześniej. Mówiąc też o mikropyle jako broni – mówią, że: „zmechanizowany pył wielkości mikrona rozprzestrzeniany jest pod postacią aerozolu i wdychany do płuc. Mechanicznie wdrąża się w tkankę płucną i realizuje różne patologiczne cele”.
Mówią, że jest to zupełnie nowy rodzaj działań wojennych, jest on legalny. To jest legalne. Oni robią to wszystkim ludziom na powierzchni tej planety. Wszystko legalnie. Następnie mówią o tym, jak do prowadzenia wojny używane będą częstotliwości radiowe. Wiemy na przykład, że inteligentne liczniki, które rozmieszcza się na całym świecie zamiast tradycyjnych liczników prądu, gazu i wody, zostaną podłączone do naszych źródeł „żywności”.
Kiedy zlikwidowana zostanie waluta i rząd wprowadzi racje na elektryczność, wszystko to będzie kontrolowane poprzez system liczników. Mówią też o użyciu niskich frekwencji, mikrofal i wspominają raport armii USA. Raport ten znajduje się na naszej stronie http://smartmetermurders.com/. Jest to dokument długości około 20 stron, traktujący o zastosowaniu fal do namierzania wroga. Mówi on też, że fale te będą mieć wpływ na 100% ludzkiej populacji.

Niektórzy będą „kanarkami w kopalni” – to określenie, jakiego użyli, takie jak „ludzie padali jak muchy – „Ludzie doświadczają przeróżnych dolegliwości z reguły zaczyna się od dzwonienia w uszach, palpitacji serca, wysypek, bezsenności.” Oni blokują nasze układy odpornościowe tymi falami.

Więc jak elity chronią się przed swoją własną bronią?
To naprawdę dobre pytanie. Według niektórych informacji,, na jakie się natknęliśmy posiadają oni metody dalece wykraczające poza wszystko, co dostępne dla nas, takie jak leki na raka – oni nie chorują na raka. Istnieją mechanizmy chip’owe, które mogą odpierać pewne ataki falami, wiemy też, że interesują się trans humanizmem. Więc interesują się wieloma z rzeczy, które organizują na świecie. Do jakiego stopnia wpływają na nich smugi chemiczne i zrzucane nano-włókna – jest to faza 1-a Pierwszego protokołu. Wszystko się zgadza. Łączymy kropki, widzimy dokument wojenny NASA, który mówi nie tylko o efektach fal radiowych i tym, jak będą stosowane. Przyznają oni, że będzie to miało negatywny wpływ na nasz stan, że będzie powodowało napady padaczkowe. Oni to przyznają w tym dokumencie. To już nie jest debata o inteligentnych licznikach. Nie potrzebujemy aby więcej naukowców i lekarzy donosiło, że ludzie chorują.

To jest celowe.

Musimy więc przestać szukać dowodów, że ludzie zaczynają chorować. Taki jest ich cel. Uwięzienie, zniewolenie, depopulacja i szeroko zakrojona kontrola umysłu. Fale radiowe mają wiele celów.

Jakie jest według pani rozwiązanie problemu tego wielopoziomowego ataku, który odbywa się od tak dawna?

Myślę, że ludzie powinni się edukować tak szybko, jak tylko możliwe. Na przykład ten 41-stronicowy dokument – „Cicha broń na cichą wojnę” – dostępny na naszej stronie.  Jest to podręcznik operacyjny, badawczy i techniczny.

Była to pierwsza polityka Bilderberg z 1954 roku, sporządzona na pierwszym spotkaniu grupy Bilderberg. Nakreślona jest w nim strategia kontroli nad populacją ludzką. Podkreślam jeszcze raz, że wszyscy powinni to przeczytać. Napisano w tym dokumencie, że nie powinien zostać ujawniony, ponieważ stanowi deklarację wojny.

(w tle) „..nie można wciąż walczyć z pożarami, trzeba znaleźć podpalacza ..”

I o to nam chodzi, o ludzi, którzy są za to odpowiedzialni. Wszyscy mówią o tym, co się dzieje, co  widzimy, ale nikt nie mówi o samym spisku o wojnie przeciw ludzkości. Musimy powstrzymać tych konkretnych ludzi. Oni nas zabijają.

Dokładnie tak, a to jest ich plan wojny. Musimy zwrócić się do planu wojny. To tylko 41 stron. Odjąć diagramy i zostaje nam 36 stron i nie czyta się tego trudno.

Piszą, że „technologia cichej broni ewoluowała z badań operacyjnych, rozwinięta pod zarządem wojskowym w Anglii podczas II Wojny Światowej. Oryginalnym celem tych badań było poznanie strategicznych i taktycznych problemów obrony lotniczej i lądowej, obiektywną wydajnością wykorzystywaną w zasobach militarnych przeciwko zagranicznym wrogom”. Następnie piszą o tym, jak natknęli się na ???? technologie, które (yyyy) w 1952 zorganizowano spotkanie elit, aby ustalić kolejną fazę badań nad operacjami społecznymi. Projekt Harvard był bardzo owocny, co potwierdza publikacja niektórych wyników w 1953 roku. Sugeruje to wykonalność ekonomiczną inżynierii i badań nad strukturą amerykańskiej ekonomii. Piszą o tym jak: „w drugiej połowie lat 40-tych zaprojektowano nową cichą maszynę wojenną, lśniącą, złotą i platerowaną, stojącą na podłodze salonu wystawowego”.
W 1954 dokument mówi o połączeniu nieodpieranych ataków na ludzkość i o tym, jak ludzkość będzie kontrolowana.

Z punktu widzenia politycznego mówią o tym, jak ustalili system polityczny, od prawej i lewej tak, żebyśmy mieli wrażenie, że o naszych skargach się mówi.

Transkrypt dotyczy kawałka i filmu poniżej. Dłuższy dokument w linku: http://www.youtube.com/watch?v=gARZ-Gttjn4
Dokument na temat powiązań nazistów i NASA (History Channel):  http://www.youtube.com/watch?v=7ekL41fxzy0
Aktualne (dla nas – bo na pewno nie pokażą publicznie co mają) filmy DARPA czyli obecna robotyka:


220 komentarzy Plan depopulacji opracowany przez NASA

 • MaciejKa

  To jest ciekawe..chyba już wiemy, czemu posunęli się tam do tak drastycznych środków jak podatek od słońca W Hiszpani 🙂
  Lampy Mosera
  http://www.youtube.com/watch?v=t28NY67OPIE#at=74
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,14434968,Lampa_butelka_nie_potrzebuje_pradu__Genialny_pomysl.html

 • MaciejKa

  Wyssane, niewyssane. Jakaś część prawdy, którą można zweryfikować, się w nich znajduje. Wszystko można dzisiaj sfabrykować.. ja osobiście wolę na to patrzeć, niż zamieść pod dywan.. obserwator wpływa na wynik..

 • Extazed

  Jak dla mnie argumenty wyssane z palca, każdy może powołać się na tekst z 2001 ze strony nasa że był a już go nie ma, bardzo łatwo wtedy sfabrykować. Kolejna mieszanka półprawd z fikcją z nutką żartu. Straszenie i sratypierdaty, nic więcej. Tak uważam przynajmniej. Pozdro

 • MaciejKa

  Z jakiej „TY” pozycji na „NAS” patrzysz? Jesteś wyżej, tak się czujesz? Lepszy? Co znaczy dawno minął czas? Czego czas? Eksperymentu?

 • 123

  Przekazujecie sobie od lat informacje jak to jest źle że oni nas tak niewolą. Wiedzy macie 1000%. I co robi on was szczęśliwszych. Nie sądzę. Już dawno minął czas na zdobywanie wiedzy której i tak macie nadto bo wiecie kto was atakuje i jak. Natomiast wy nie potraficie po prostu atakować. Zatraciliście to jak wcześniej wspomniałem po przez religie i media. Ten świat niema zasad moralnych i ten kto go tworzył też był ich pozbawiony niestety. Czas się obudzić i spojrzeć na świat samemu bez pomocy księży polityków i autorytetów. Najlepszym nauczycielem jest okrutna przyroda gdzie zwierzęta w dziczy walczą codziennie o przetrwanie.

  • monitorpolski

   @123, Chodzi o przekroczenie bariery krytycznej, obudzenie takiej ilości ludzi, że sprawa buntu będzie już nieodwracalna. Ludzie muszą przestać żywić ten system i przygotowywać się do rozliczenia zbrodniarzy. A to jest proste – wystarczy, że wojsko i policja będą wiedzieć kim są ci źli ludzie. Wtedy żaden skorumpowany generał czy premier nie pomoże.
   Są znaki, że jesteśmy blisko tego punktu, jak choćby 500,000 podpisów pod odwołaniem „bufetowej”.

   • ex student

    „Ludzie muszą przestać żywić ten system”

    Dokładnie – to jest sprawa podstawowa i wtedy on sam z siebie upadnie z braku napędu i żeru…

    A zbrodniarze w obawie o własne tyłki w wiekszości pewnie sami nas uwolnią od swej żbrodniczej obecności…

    500 tys podpisów?! Too prawda??? Niesamowite…
    prawdziwa masakra – po czyms takim człowiek ze wstydu sam powinien się skryć w mysią dziurę i to bez zadnego referendum…

    • Myśląca Gaja

     Skąd ta informacja o 500 tys. podpisów???
     Podpisów zebrano 232 tys. z czego część była nieważna.
     Do referendum potrzebnych było 140 tys. i po uzyskaniu tej liczby komisja zaprzestała dalszego liczenia.

    • ex student

     140 tys to i tak „masakryczna” liczba – trzeba się naprawdę narobić, zeby zapracować na taką masę „niezadowolonych”…

   • 123

    Wojsko i policja to oni pilnują tego stada owiec i oni zawsze są dobrze opłacani podczas strajków. Tego co u arabów nie będzie tutaj bo tam nie trują ludzi na taką skale jak tu.

    • ex student

     ale tam to wszystko jest zamaskowany zamach stanu, a masy ludzi wykorzystuje się jako maskirowke, mieszając w głowach i obiecując cuda-niewidy…

  • ex student

   Tylko że dziczy już nie ma, bo została ucywilozowana, przynajmniej w europie, zwierzęta nie walcza o przetrwanie, tylko zerują sobie na wysypiskach odpadów produkowanych przez ludzi 😉

   Będąc kiedyś na działce ze znajomymi zobaczyliśmy jak lis (a to podobno „dzikie” zwierze) sie skradał w poszukiwaniu naszych odpadów z grilla i podszedł na metr (!) do znajomego, który mu wyciągał rękę z jakąś ogryzioną kością z kurczaka 😉 Podczas kolejnych spotkań łikendowych lis się tak rozbestwił, ze przychodził coraz wcześniej i już sam swobodnie grzebał w odpadkach…

   • 123

    Jesteś po prostu owcą która nie widzi wilków. Ten świat który zbudowali masoni to jest ubój bydła a bydłem w ich toku myślenia są ludzie, więc praktycznie dzicz zmieniła się w rzeźnie.

    • ex student

     Widzi, widzi, tylko twe porównanie chyba było nieco niestosowne 😉

     Owszem, jest to rzeźnia ale zakonspirowana, więc tak otwarcie nie mogą rzezać i muszą to ukrywać pod róznymi pozorami (tak jak Niemcy prysznicami w obozach), ale te maskirowki powoli już się „palą” i coraz więcej ludzi dostrzega, co się dzieje.

     Upadek tego systemu to kwestia czasu, tyle, ze oni chcą go być moze przyspieszyć, bo zrobić już pełne NWO, ale wtedy trzeba to przechwycic i wprowadzić zasady normalnego życia, a nie kolejnego zdegenerowanego „ich” systemu.

 • 123

  Ludzie są drapieżnikami, a z was przy pomocy władz mediów itp zrobiono owce karmione w hipermarketach. Zatraciliście cechu drapieżników staliście się owcami. Wmówiono wam że jakiś bóg żydowski za was wszystko zrobi tylko trzeba na niego poczekać i modlić się. No i uwierzyliście przy okazji zatracając wiedzę waszych przodków, a tym czasem drapieżniki projektowały swój świat niszcząc i ogradzając was ogrodzeniem.

  • MaciejKa

   Z Ciebie nie? Znaczy się z nas zrobiono.. też robiłeś(aś)? 😛
   Rzecz jest o tym, jak człowieczeństwo z kolan się podniosło.. a ostatni będą pierwszymi.
   Projektowali.. ale legną efektem domina w synchroniczności .. i nie ma takiej siły, żeby ten proces odwrócić.
   Matematycznie rachunek prawdopodobieństwa sugeruje, że prawdopodobieństwo, iż system wygra w obecnej rozgrywce jest poniżej masy krytycznej, potrzebnej do wywołania efektu setnej małpy. Mówi też, że musi być już odwrotność a we wcześniejszych cywilizacjach zbyt dużo razy się nie udawało..

   Natomiast masa krytyczna prowadząca do wolności została przekroczona a zatem wszechświat zachował się zgodnie z zapisem wchodząc w odpowiednią kreację. Kolejne prądy będą tylko rozłamywać stare zasady, dogmaty, egocentryczne postawy i złe .. a im bardziej wszyscy będą się opierać, tym mocniej odczują skutki i konsekwencje. To nie jest proces dostępny do sterowania w ramach ich możliwości.. już nie..

   I słowo ciałem się stało… 😛

 • smaczek

  na wp nawet napisali o tym dokumencie nasa

 • MaciejKa

  Kolejny bardzo interesującym związkiem jest… Smacznego – Glutaminian szkodliwy dla mózgu!
  I myślę ważne jest to w kontekście nadprzewodnictwa?, nieokreślonych spontanicznych (wynikających z uszkodzeń) impulsów.. padaczki .. i przewodnictwa w organizmie człowieka z podkreśleniem mózgu.. złe impulsy, zmodyfikowane, nieprzewidywalne..

  Wiele się pisze o glutaminianie, że szkodliwy, że lepiej nie jeść.. ale jest jego szczególna strona:

  Przemysł stosuje się różne glutaminiany (glutaminian sodu, glutaminian potasu, glutaminian wapnia i kwas glutaminowy), a ich działanie jest prawie że identyczne. Pozostańmy więc przy ogólnej nazwie glutaminian.

  Patrząc „neurologicznie”, glutaminian jest narkotykiem. Jest to związek aminokwasowy wywołujący uzależnienie, który przechodząc poprzez komórki śluzowe do krwi, a dzięki temu bezpośrednio do mózgu, szkodzi i zakłóca prace mózgu. Dzieje się tak, ponieważ molekuły glutaminianu ze względu na swoją wielkość bez oporu przekraczają barierę krew-mózg (blood-brain barrier)

  Glutaminian jako narkotyk

  W odróżnieniu od innych narkotyków nie powoduje on żadnych halucynacji czy stanów „high”, tylko wywołuje „tylko” sztuczny apetyt, zakłócając funkcjonowanie rdzenia mózgowego, który (układ limbiczny) reguluje podstawowe funkcje naszego ciała, a także odczucia a zatem i poczucie głodu. Poprzez wpływanie na układ limbiczny glutaminian powoduje nadmierne pocenie się, reakcje stresowe jak bóle żołądka, podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca oraz migreny. Percepcja zmysłowa oraz zdolność uczenia się i koncentracji po konsumpcji glutaminianu jest wyraźnie ograniczona przez kilka godzin. U alergików glutaminian może wywołać atak epileptyczny a nawet paraliż układu oddechowego.

  Doświadczenia ze zwierzętami pokazują trwałe uszkodzenia mózgu

  Polepszacz smaku glutaminian podano w ramach doświadczeń szczurom serwując im zupy w proszku czy chipsy ziemniaczane. Trwałe uszkodzenia mózgu ujawniły się u wszystkich zwierząt a u ciężarnych szczurów embriony nie były w stanie wytworzyć sprawnie funkcjonującego systemu nerwowego. Takie noworodki nie byłyby w stanie przeżyć w przyrodzie na wolności. Przy poważnych uszkodzeniach mózgu np.: udarze mózgu do uszkodzenia dochodzi nie tylko poprzez brak tlenu, ale przede wszystkim poprzez wydzielający się ze zniszczonych komórek glutaminian.

  Glutaminian szkodliwy także dla oczu

  Jeśli ktoś przez dłuższy czas stosuje pożywienie zawierające polepszać smaku glutaminian sodu ryzykuje swój wzrok. Ten fakt potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Hirosaki w Japonii (Prof. Dr. Hiroshi Ohguro) według gazety New Scientist. W doświadczeniach na szczurach udowodniono, że żywność o wysokiej zawartości Glutaminianu trwale uszkadza siatkówkę i może doprowadzić do utraty wzroku.

  Polepszacze smaku mogą się kumulować

  Prof. Dr. Hiroshi Ohguro potwierdził że w ramach jego badań stosował duże ilości Glutaminianu. Nie chciał jednak określać minimalnej granicy, ponieważ glutaminian potrafi latami się odkładać a jego szkodliwość objawia się z opóźnieniem. Według Prof. Dr. Hiroshi Ohguro może to być wyjaśnieniem fenomenu dlaczego tak wiele pacjentów we wschodniej Azji choruje na specjalną formę jaskry (Glaukomia) bez typowego podwyższonego ciśnienia w oku.

  Autor i źródło polskie: Arnold Ehrenfeld http://ehrenfeld.pl
  http://ehrenfeld.pl/news/4/smacznego—glutaminian-szkodliwy-dla-mzgu.html
  (Za zgodą autora z podaniem linku.)

  ——————————————————————————————–
  Artykuł należy potraktować jako spojrzenie z niemieckiej strony.

  Dopisek własny (15:00):

  Szukając dalej doszedłem do mózgu i synaps: http://pl.wikipedia.org/wiki/Synapsa

  Okazuje się, że: „…

  W tych synapsach komórki są od siebie oddalone o ok. 20 nm, między nimi powstaje szczelina synaptyczna. http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczelina_synaptyczna
  Zakończenie neuronu presynaptycznego tworzy kolbkę synaptyczną, w której są wytwarzane neuroprzekaźniki (mediatory – przekazywane w pęcherzykach synaptycznych), które łączą się z receptorem, powodując depolaryzację błony postsynaptycznej. Występują tam, gdzie niepotrzebne jest szybkie przekazywanie impulsu, np. w narządach wewnętrznych.

  Obecnie znanych jest ok. 60 związków, które pełnią funkcję mediatorów. Wyróżnia się wśród nich neuroprzekaźniki pobudzające lub hamujące wzbudzanie potencjału czynnościowego. Głównym neuroprzekaźnikiem pobudzającym w korze mózgowej ssaków jest kwas glutaminowy. Inne znane mediatory pobudzające to np.: acetylocholina, noradrenalina, adrenalina, dopamina, serotonina, histamina. Głównym neuroprzekaźnikiem hamującym jest kwas γ-aminomasłowy (GABA). Pozostałe mediatory hamujące to: glicyna i peptydy opioidowe….”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_glutaminowy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Acetylocholina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Noradrenalina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adrenalina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dopamina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Serotonina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Histamina
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_%CE%B3-aminomas%C5%82owy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Glicyna
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Opioidy

  Źródło: pl.Wikipedia.org – http://pl.wikipedia.org/wiki/Synapsa

  Pierwsze zdanie publikacji: „..Przemysł stosuje się różne glutaminiany (glutaminian sodu, glutaminian potasu, glutaminian wapnia i kwas glutaminowy), a ich działanie jest prawie że identyczne. Pozostańmy więc przy ogólnej nazwie glutaminian…”

  Ciekawe.. że środek o takim zastosowaniu naturalnym w organizmie człowieka, staje się głównym dodatkiem smakowym? Co w takim razie dzieje się z człowiekiem, jeśli przedawkowuje takie związki? Co dzieje się z całą populacją.. Ten fakt całkowicie zmienia perspektywę patrzenia na ten związek.

  Przypomniał mi się również wątek Dr. Mengele, który nigdy nie został osądzony a mówi się, że wynalazł środek, po którego zaaplikowaniu, pacjent nie straci przytomności, nawet doprowadzony do ostatecznego bólu. W zasadzie są materiały w internecie wskazujące na to, że w późniejszych latach CIA wykorzystywało ten środek np: w projekcie MK-ULTRA

  Przeczytaj:

  „..Cokolwiek sądzicie o eksperymentach dr Mengele z Auschwitz-Birkenau – jego prace przyczyniły się do niewiarygodnego postępu medycyny i farmakologii w pewnym “konkretnym” kierunku. To on jest ojcem-założycielem współczesnej akademickiej medycyny, a nie żaden Hipokrates…”

  Całość: Zabijanie i okaleczanie psychotropami. Atypowe leki przeciwpsychotyczne, antydepresanty SSRI i SNRI – http://hipokrates2012.wordpress.com/2012/04/02/zabijanie-i-okaleczanie-psychotropami-atypowe-leki-przeciwpsychotyczne-antydepresanty-ssri-i-snri/

  „…Udowodniono (Zakład Fizjologii na AWF w Warszawie), że glutaminian sodu przyjmowany nawet w małych ilościach powoduje niekorzystny wpływ na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe!…”

  Całość: Glutaminian sodu – smaczny ale czy bezpieczny?
  http://hipokrates2012.wordpress.com/2012/04/02/zabijanie-i-okaleczanie-psychotropami-atypowe-leki-przeciwpsychotyczne-antydepresanty-ssri-i-snri/

  http://maciejka.nowyekran.net/post/72332,smacznego-glutaminian-szkodliwy-dla-mozgu

 • MaciejKa

  Do tego Epicyte zakupiony przez Monsanto:

  Czy zastanawiasz się dlaczego kukurydza jest wszędzie dodawana do przetworzonej żywności, czy zastanawiasz się ile bułek obecnie piecze się z kukurydzy? A może zastanawialiście się kiedyś z czego robione jest ciasto w takich amerykańskich fast food’ach jak McDonald’s?

  PAMIĘTAJ! Nie wiecie jaka kukurydza została dodana do waszego przetworzonego jedzenia, jak również nie wiecie jaką kukurydzę kupujecie w marketach. W Polsce nikt nie monitoruje upraw, ale wiadomo, że są uprawy testowe Monsanto. Pytanie brzmi: czy zadaniem tych testowych poletek jest zapylić naszą rodzimą kukurydzę? Czy może już to zrobiono…

  “…W roku 2001 mała kalifornijska firma biotechnologiczna Epicyde, opatentowała produkt, opatentowała gen, który powoduje zarówno u mężczyzn jak i kobiet, jedzących go w jakiejkolwiek formie, wytwarzanie przeciwciał przeciwko spermie. Jeśli mężczyźni jedzą gen epicyde, produkują przeciwciała przeciwko własnej spermie, czyniące ich nieodwracalnie bezpłodnymi. Jeśli kobiety jedzą gen epicyde, to podczas stosunku ich ciało produkuje przeciwciała przeciwko spermie, która została “zdeponowana” i stają się bezpłodne poprzez niszczenie spermy. DuPont i Monsanto utworzyły joint venture, nabyły firmę Epicyde i zdołały skomercjalizować gen Epicyde. FDA zadbało, żeby nielegalnym było posiadanie informacji, czy w twojej żywności występuje ten gen…”

  To było 12 lat temu. USA zajmuje się głównie produkcją kukurydzy, która jest dofinansowywana przez rząd USA.

  W kontekście tych informacji, zważywszy na fakt, że w Polsce nie ma żadnego monitoringu upraw oraz nikt nie kontroluje żywności pod względem takiego genu jak epicyde – eksperyment naukowy kryptonim gmo trwa w najlepsze.

  Podpisz petycję: STOP niekontrolowanym eksperymentom!!

  SMACZNEGO. Bądź bezpłodny i zrób to swoim dzieciom.
  Pozwalaj im na jedzenie tego amerykańskiego g!!!

  YT: Wyspa333, Epicyte – antykoncepcyjna kukurydza GMO [PL]
  http://www.youtube.com/watch?v=xm2OAL7q9Bs

  Źródło: http://pressmix.eu/index.php/2013/04/08/epicyte-antykoncepcyjna-kukurydza-gmo/

 • Myśląca Gaja

  Fundacja Billa Gatesa sponsoruje technologię sterylizacji za pomocą ultradźwięków

  Masowe szczepienia już nie są najwyraźniej jedyną strategią depopulacji realizowaną przez Fundację Billa i Melindy Gates. Organizacja przyznała grant na badania przydatności metody celowego zniszczenia plemników z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej, pisze naturalnews.com. Dotację na rozwój technologii nazywanej w tym przypadku „antykoncepcyjną” otrzymali naukowcy z University of North Carolina (UNC).

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/fundacja-billa-gatesa-sponsoruje-technologie-sterylizacji-za-pomoca-ultradzwiekow

  • ex student

   masowa moda na USGowanie płodów ludzkich we wczesnych stadiach rozwojowych może mieć cos z tym wspólnego – własnie w wiek rozrodczy wchodzą roczniki, kiedy USG wchodziło do masowego użycia. Coraz więcej mamy bez/nie-płodnych małzeństw, moze to też być jakas przyczyna czy raczej skutek usg-owania…

 • Ania

  Monitor, oddaj nam łapki !

 • MaciejKa

  „…Klimatolog pracujący w przeszłości dla NASA, DeWayne Cecil jest kolejna osobą, która powiedziała ostatnio publicznie w jednym z programów radiowych w USA, że zasoby Ziemi wystarczą na zaspokojenie potrzeb najwyżej 500 milionów ludzi na Ziemi. Jego zdaniem nie ma szans, aby więcej osób mogło żyć w tak zwanym zachodnim standardzie. Czy oznacza to, że juz niedługo zacznie się redukcja populacji?…”

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowiec-nasa-przyznal-ze-populacja-ludzkosci-powinna-wynosic-okolo-pol-miliarda

  • ex student

   G. wie jakie są zasoby ziemi 😉

   W każdym razie wody, piasku i skał wapiennych, aby dla wszystkich wybudować domy na pewno nie zabraknie, a podobnie z żywnoscią i ubraniami. I właściwie tyle potrzeba do egzystencji, reszta to już cywilizacyjne dodatki, zwiększające ten „standard podstawowy”.

   Ale tu jest nieograniczone pole do popisu dla technologii i praktycznie nieograniczonego wzrostu (jak pokazały ostanie 50-60 lat), więc albo sam jest idiotą, albo liczy na to, ze inni są idiotami, którzy wygadywane przez niego głupstwa kupią 😉

   • ORzesz

    Gdybym nie wiedział o co chodzi zastanawiał bym się nad niesamowitą zbieżnością liczb.
    Opinia „nałukofca” i punkt pierwszy z dziesięciu przykazań lucyferian od EnWuŁO na Pomniku Iluminatów: „Utrzymaj ludzką populację poniżej 500 milionów, w wieczystej harmonii z naturą”.
    Aż chce się szepnąć…”I wszystko jasne”.

    • Wojox

     Kto zna Biblię wie iż Bóg kazał napełnić Ziemię, obliczono iż planeta jest w stanie wyżywić 45 miliardów ludzi. Głód to nieudolność, próba utrzymania rynkowych cen, czyli wszystko się skupia na chciwości.
     Ziemia tak naprawdę jest prawie pusta, albo zasiedlona w 20 %tach. Jak przemierzysz Syberię, Amerykę płn, to stwierdzisz że tam jest pustka. Sachara jest do ujarzmienia, ale chciwość im nie pozwala, dalej grupują ludzi w bunkrowych miastach na wzór Nimroda z czasów biblijnych.

     Co do zasobów naturalnych, to śmiać mi się chce jak piszą że trzeba zasoby pozyskiwać z asteroid, a powiedzcie gdzie się podziewają ziemskie zasoby ? Czy parują w kosmos ? Mało kto widać wie iż obieg pierwiastków na Ziemi przypomina obieg wody. Okręty zatopione po prostu znikają, wystarczy zostawić samochód na paredziesiąt lat i on też znika, a metal z niego zostaje wciąż na Ziemi….

    • ex student

     „…trzeba zasoby pozyskiwać z asteroid, a powiedzcie gdzie się podziewają ziemskie zasoby ? ”

     mOŻE DO PRODUKCJI TYCH ASTEROID 😉

     Albo po cichu transportują (przynajmniej złoto) na Nibiru, bo nibirianie do czegoś go na gwałt potrzebuja 🙂

     ” Sachara jest do ujarzmienia, ale chciwość im nie pozwala, ”

     Dokładnie – Kadafi zaczął budować system rurociągów podziemnych mających nawodnic pustynię i zamienić ja w kwitnący ogród, no ale to i inne sprawy nie było pod kontrolą…

   • MaciejKa

    Tu nie ma o czym rozmawiać 🙂 pokazuję tylko ich brednie.
    To oczywiste, że energia jest wszędzie i materiał również. Wystarczy jeszcze zaprzęgnąć konopie do pracy i chwast pozwoli na przetrwanie. Kilka lat temu niestety znalazłem (nie wiem gdzie) informację, że konopie też Monsanto zmodyfikowało. Pytanie brzmi ile roślin podmienili w ekosystemie..

  • ex student

   Może chcą coś wywołać, bo ludzie cały czas muszą być w strachu, aby ich móc kontrolować i utrzymywać w niewolniczym posłuszeństwie…

  • ORzesz

   Jeśli na poziomie duchowym faktycznie dzieje się to co opisuje pan Owsianko, to lucek i jego ferajna bardzo pragną w ludziach wytworzyć jak najwięcej złej energii by mieć siły na trwanie.
   Mam nadzieję że to prawda że ich korzenie są już odcięte.

   Niestety zbiór wydarzeń musi się ziścić choć zapewne nie tak jak by tego sobie życzyli zwolennicy wiecznego życia na Ziemi w niezbyt licznym gronie.

   Natomiast trzymając się „linii przewodniej” w postaci Pisma Świętego mamy jeden z kolejnych elementów zwiedzenia kreujących strach.

   I tego się osobiście trzymam, wiary w zwiedzenia już nie dając. Cokolwiek dziać się będzie, stać się musi dla dobra ludzkości i ostatecznie na pohybel lucyferowi czego jestem pewien.

   To bardzo dobry filtr do segregowania wiadomości.
   Dla wielu nieakceptowalny z racji „archaiczności” i „ograniczenia poznawczego” oraz pochodzenia.
   Nic bardziej błędnego.
   To daje bardzo szeroką perspektywę oceny zdarzeń.
   Wszystko staje się proste i czytelne w skali strategicznej i operacyjnej.
   Nie potrzeba używać jasnowidzenia.
   Zbiór wydarzeń staje się coraz mniejszy.
   Ich liczba jest skończona a skutek może być i tak tylko jeden, przyjście Jezusa Chrystusa ze wszystkim co jeszcze ma to poprzedzać (fałszywe przyjście, antychryst itd. ).

   • kk7qq

    Sila i potega jest w nas ,w ludzkiej swiadomosci! 🙂

    Wszystkim goraco polecam niezwykle interesujacy film jest dlugi 13 odcinkow ale warto .

    http://www.youtube.com/watch?v=JyFiWdE5V4g&list=PLL1WFFdI6MMKJfk5QmoJgCSKifuJmDOUS&feature=mh_lolz

    Czy wielkie potegi ukryly prawde tego co zostalo odkryte na konferencji,
    poniewaz wiedzieli oni ,ze nie moga nas kontrolowac gdybysmy poznali zatajnione moce naszych umyslow i swiadomosci zbiorowej ?
    Cala materia pochodzi i istnieje jedynie na mocy sily .Musimy zalozyc ze za ta sila stoi istnienie swiadomego i inteligentnego umyslu .Ten umysl jest matryca wszelkiej materii „-Max Planck -Ojciec Fizyki Kwantowej.

    Ten sekret umyslu ponad materia byl znany 18 lat przed pierwszym wybuchem atomowym”Trojcy”
    w nowym Meksyku 22 lipca 1945r.Nasza obecna nauka nie moze sobie poradzic ze swiadomoscia .Mimo ze pewni ludzie jak fizycy kwantowi moga wyjasnic swiadomosc faktem w tej sprawie jest ze fizyka nie daje sobie rady w eksperymencie ,w ktorym zaangazowana jest istota ludzka.To siega wstecz

    do sposobu w jaki fizyka kwantowa zostala oryginalnmie skonstruowana,w pierwszym ,drugim i trzecim dziesiecioleciu XX wieku.
    ” To co jest bardzo wazne z biologicznego punktu widzenia -kazda istota ludzka jest tak samo potezna w swoich zdolnosciach tworczych do ksztaltowania planety .

    „Naprawde wypatruje tej ewolucji kiedy odzyskamy wladze ,ktora zawsze mielismy -co oznacza zawrocenie i przeprogramowanie naszych pogladow (systemow wierzen) by uznac jak bardzo jestesmy potezni.

    „Ludzka intencja moze w znaczacy sposob wplynac na wlasciwosci materialow i nature rzeczywistosci

    • ex student

     To by tłumaczyło moze powstawanie wielkich budowli w starożytności – może bloki kamienne piramid potrafili podnosić telekinezą albo poczatkowo miały one strukturę np. styropianu, a z czasem twardniały, albo skały były jak plastelina i można było je rzeźbić jak w maśle czy kredzie, itp.?

    • Wojox

     Obejżyj filmy z Kevinem Hovindem, broni on procesu stworzenia i rozwala w pył teorię ewolucji. Pokazane są butym kapelusz a nawet ogórek które to stały się kamieniami…po około 30 latach…

 • Ania

  http://wolnemedia.net/nauka/gdzie-u-licha-jest-ta-darmowa-energia/

  „3. SZANSA NA SPRAWIEDLIWE SPOŁECZEŃSTWO

  I oto, co zaczyna się dziać. Wynalazcy upubliczniają swoje wynalazki, zamiast je patentować i trzymać w sekrecie. Coraz powszechniejsza staje się praktyka „rozdawania” informacji na temat tej technologii przy pomocy książek, nagrań wideo i stron internetowych. Mimo iż w Internecie jest jeszcze masa bezużytecznych informacji na ten temat, podaż wartościowych informacji gwałtownie rośnie. Proszę sprawdzić wykaz stron internetowych i innych źródeł zamieszczony na końcu tego artykułu.

  Koniecznością jest przystąpienie do zbierania wszystkich dostępnych informacji dotyczących „darmowej” energii. Jaki jest tego powód, zapytacie zapewne? Pierwsze dwie siły nigdy nie pozwolą wynalazcy lub firmie na zbudowanie i sprzedawanie maszyn napędzanych „darmową” energią! Jedynym sposobem ich uzyskania jest samodzielne ich wykonanie (lub do spółki z przyjacielem). Właśnie taki tryb postępowania przyjęły już po cichu setki tysięcy ludzi. Nawet jeśli ktoś uważa się za niezdolnego do wykonania takiego urządzenia, niech zacznie zbierać informacje na ten temat. W ten sposób można stać się ważnym ogniwem w łańcuchu zdarzeń, które mogą przynieść korzyść innym. Skupmy się na tym, co potrafimy zrobić teraz, a nie na tym, jak wiele jeszcze zostało do zrobienia. W czasie gdy państwo czytacie ten artykuł, małe, prywatne grupy badawcze wypracowują dalsze szczegóły. Wiele z nich przystąpiło już do publikowania wyników swoich badań w Internecie.

  My wszyscy stanowimy czwartą siłę. Jeśli przeciwstawimy się ignorancji i bezczynności, będziemy mogli zmienić historię. Połączony wysiłek nas wszystkich może sprawić cuda. Jedynie masowa akcja będąca wyrazem naszego wspólnego konsensusu jest zdolna do sprawienia, aby ten świat stał się takim, jakim chcemy, aby był. Pozostałe trzy siły nie pomogą nam w zamontowaniu w piwnicy elektrowni nie wymagającej paliwa. Nie pomogą nam wyzwolić się z manipulacji, jakim nas poddają.

  Mimo to technologia „darmowej” energii już tu jest. Istnieje naprawdę i zmieni całkowicie styl naszego życia, naszej pracy i naszych wzajemnych stosunków. Technologia „darmowej” energii spycha do lamusa chciwość i obawę o możliwość przetrwania. Musimy jednak najpierw, podobnie jak we wszystkich pozostałych przypadkach związanych z wiarą duchową, zamanifestować naszą wielkoduszność i wiarę we własne życie.

  Źródło „darmowej” energii znajduje się w nas samych i jest ono radością z wyrażania samych siebie bez ograniczeń. To nasz duchem prowadzony intuicyjny sposób wyrażania siebie samych bez zniekształceń, zastraszenia lub manipulacji. To otwartość naszych serc. W idealnym przypadku technologia „darmowej” energii podtrzymuje sprawiedliwe społeczeństwo, w którym każdy ma wystarczającą ilość pożywienia, ubranie, schronienie, poczucie własnej wartości i wolny czas, w którym może kontemplować wyższe, duchowe wartości życia. Czyż nie jesteśmy winni uświadomienia sobie nawzajem naszych lęków i podjęcia działań zmierzających do wykreowania lepszego jutra dla naszych dzieci? Wiem, że nie jestem jedynym, który czeka, aby zacząć działać na rzecz większej Prawdy. Technologia „darmowej” energii już tu jest. Od dziesiątków lat. Nowoczesne technologie porozumiewania się i Internet uniosły zasłonę skrywającą ten doniosły fakt w tajemnicy. Ludzie na całym świecie zaczynają budować urządzenia napędzane „darmową” energią na własny użytek. Bankierzy i rządy nie chcą, aby miało to miejsce, nie są jednak w stanie tego powstrzymać. W celu odciągnięcia ludzi od ruchu na rzecz „darmowej” energii będą prowokowane wojny, zaś gospodarki destabilizowane. Nie będzie na ten temat sprawozdań w głównych mediach. Będzie się tylko mówiło o lokalnych wojnach, które wybuchają wszędzie i prowadzą do oenzetowskiej okupacji pod szyldem „zachowania pokoju” w coraz większej liczbie krajów.

  Zachodnie społeczeństwo znalazło się na zstępującej części spirali prowadzącej do samounicestwienia w związku z akumulacją efektów długotrwałej chciwości i skorumpowania. Ogólna dostępność technologii „darmowej” energii nie może zahamować tego trendu. Może go tylko wzmocnić. Jeśli ktoś z państwa posiada urządzenie napędzane „darmową” energią, to jest lepiej wyposażony w środki pozwalające przetrwać polityczne, społeczne i ekonomiczne przemiany, które już się realizują. Rząd żadnego państwa nie przetrwa tego procesu. Aktualne pozostaje jedynie pytanie: Kto ostatecznie będzie kontrolował świat, pierwsza czy czwarta siła?

  Stoimy niemal u progu ostatniej Wielkiej Wojny, po której nastanie prawdziwa cywilizacja. Ci, którzy będą stali na uboczu i przetrwają, doczekają świtu świata „darmowej” energii. Wzywam was, abyście znaleźli się pośród tych, którzy będą próbowali.”

  Autor: dr Peter Lindemann
  Tłumaczenie: Jerzy Florczykowski
  Źródło: „Nexus” nr 5 (19) 2001

  • ex student

   Trzeba zawsze mieć urządzenie przekształcające „darmową” energię na formę dla nas użyteczną – przykąłdem jest wiatrak, żagiel, koło wodne, bateria słoneczna czy kolektor, a nawet zwykły piec, jeśli ktoś mieszka pod lasem czy choćby ma w pobliżu jakieś drzewa czy krzewy i może sobie przynieść drewno.

   oczywiście w miarę postępu nauki technologii mozna odkryć i korzystac z innych źródeł, jak energia fuzji atomów, magnetyczna, eteru (czy próżni), rezonansu, nawet pewne formy jądrowej.

   Wszystkiego dzisiaj z powodu znanych technologii jest pod dostatkiem, jedyny problem to uprzystępnienie tych dóbr wszystkim ludziom tak, aby wszyscy mieli w miarę godne warunki życia w danych okolicznościach.

   A więc jest to problem ekonomiczno-polityczny, po czesci moralny, nie techniczny czy technologiczny.

 • olagordon

  Gardasil Destroys Girl’s Ovaries: Research on Ovaries Never Considered

  Gardasil niszczy jajniki dziewczyny: nigdy nie rozważano badań nad jajnikami
  http://www.thelibertybeacon.com/2013/07/22/gardasil-destroys-girls-ovaries-research-on-ovaries-never-considered-10497/
  Heidi Stevenson – 22.07.2013 tłumaczenie / fragment Ola Gordon

  Zniszczono jajniki dziewczyny, jedynym potencjalnym powodem tego jest Gardasil. Jeszcze gorsze jest to, że Merck albo nie zadał sobie trudu zbadania potencjalnych skutków, albo je ukrył – ale zbadał jego skutki na jądra.
  Brytyjski Medical Journal opublikował raport przypadku zdrowej 16-letniej Australijki, której kobiecość wydaje się ukradła szczepionka Gardasil. Weszła w pełną menopauzę, jajniki nieodwołalnie zamknięte, zanim stała się kobietą. Autorzy raportu – Deidre Therese Little i Harvey Rodrick Grenville Ward zwrócili uwagę na fakt, że choć dziewczyna została dokładnie zbadana, nie ma żadnego znanego wyjaśnienia poza serią trzech zaaplikowanych jej szczepionek.
  Sprawę pogarsza to, że może być wiele innych takich przypadków, ale najprawdopodobniej one są maskowane przez rutynowe leczenie nieregularnej lub skąpej miesiączki doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Faktycznie jest to tylko dlatego, że ta dziewczyna odmówiła ich przyjmowania, że prawda o jej sytuacji został zdemaskowana. Pytanie – jak wiele innych dziewczyn straciło szansę na macierzyństwo, ale tego nie wiedzą, bo ich stan zdrowia jest zamaskowany?
  Autorzy zauważyli, że choć australijska Administracja Produktów Terapeutycznych (TGA) udostępnia dane na temat histologii jąder i najądrzy szczura w australijskim Publicznym Raporcie Oceniającym dla ludzkiego wirusa brodawczaka szczepionki czterowalentnej*, to nie ma żadnej informacji o jajnikach szczura. Wysłali prośbę o informację o „udokumentowanej jajnikowej histologii szczura po czterowalentnej* szczepionce HPV, którą mógł wykonać sponsor i przekazać TGA”.
  *Uwaga: jest jedyna „czterowalentna szczepionka HPV” i jest nią Gardasil.
  [. . .]

 • Drodzy czytelnicy
  to jest jakas paranoja ,piszecie o robotach ktore niby maja byc lepsze od czlowieka ale jak
  zachodzi jakas katastrofa jaka miala miejsce w Elektrowni japonskiej to kto poszedl i ratowal ?
  zwykly smiertelnik jak kamikaze narazal zycie i wiedzial ze idzie na smierc ale o tym sie nie pisze i nie mowi bo My Lemingi przestalismy myslec krytycznie .

  • Don Pedro

   Drogi Weteranie. Takie roboty i technologia istnieją. Lecz nie nadszedł jeszcze czas na ich zastosowanie. Drobne ludki mogą się jeszcze chwilę pobawić kałachami ku radości tych na „trybunie honorowej” Zobacz zamach na WTC ilu zginęło i giną nadal a jak będzie trzeba zginą miliardy. To dopiero będzie przedstawienie. Owacji z głównej trybuny nie będzie końca. Trochę może napisałem w przenośni ale tak myślę.

   • ex student

    Ale oczywiście są maszyny (roboty), które pewne funkcje spełniają lepiej od człowieka, bo po to zostały zaprojektowane. Przykładem komputer czy kalkulator, ktory potrafi znacznie szybciej przeliczać czy dokonywać różnych operacjach na danych.

    Ale cel (sens życia) człowieka jest inny i o tyle spełnia on pewne funkcje, na ile mu sa one niezbędne do realizacji głównego celu życia. A ponieważ ma rozum, zawsze sobie może coś tam dokonstruować, co w danej chwili czy warunkach będzie konieczne.

    Pewnych funkcji jednak nigdy się nie zastapi żadnym robotem, bo człowiek to istota cielesno-duchowa, a czegoś takiego nie da się konstruować, można tylko złożyć jakiegoś składaka materialnego, który owszem, ja wspomniano będzie nawet w pewnych funkcjach doskonalszy, ale innych nigdy nie nabędzie czy nie będzie miał ze względu na możliwości materii, a raczej ich brak.

  • MaciejKa

   Dajemy przykład nieobliczalności naukowców.

  • monitorpolski

   A zastanawiałeś się dlaczego trzeba było wysyłać te roboty?
   Fukushima była dziełem Mossadu, podobenie jak Oklahoma, WTC, Londyn itd.

 • MaciejKa

  Dla tych, którzy „nie wierzą” w aurę. Kilka lat temu znalazłem firmę i z nią korespondowałem. Firma ta opracowała swoje urządzenie do odczytu aury.

  https://www.youtube.com/watch?v=1yx6PaLTKTk
  http://www.aura-imaging.com/
  http://www.auraphoto.com/

  Coś nowego.. http://inneractive.com/energy/products/?gclid=CKSHpair-bgCFUjA3godrlgAtw

  • ex student

   Zależy jak oni definiują czy rozumieją tę „aurę”…

   Jeden z egzorcystów mówił na jakimś filmiku na YT, że jak już ktoś widzi aury, to powinien czym prędzej poddać się egzorcyzmom…

 • MaciejKa

  Część druga. Tekst:

  HAARP, nasze ciało i kontrola umysłu. Część II.

  Wnioski z badań Fritz`a Albert`a Poppa`a:
  http://realizatorzy.prv.pl/niesmiertelnosc.html

  „..Fritz Albert Popp stwierdził doświadczalnie, że cząsteczki w komórkach reagują na pewne częstotliwości i że różny zakres drgań pochodzących od fotonów wywołuje różnorodne częstotliwości w cząsteczkach organizmu. Fale świetlne odpowiadały też na pytanie w jaki sposób organizm mógł natychmiast zarządzać skomplikowanymi zadaniami za pomocą różnych części ciała lub robić dwie lub trzy rzeczy na raz. Te „emisje biofotonów”, jak zaczął to zjawisko nazywać mogą stanowić doskonały system komunikacyjny przekazujący informacje do wielu komórek w całym organizmie. Jednakże powstało pytanie – skąd brały się te emisje. Popp przy udziale swoich studentów przeprowadzał kolejne eksperymenty. Wiadomo, że jeśli podziałać na próbki DNA związkiem chemicznym o nazwie bromek etydyny to wciska się on między pary zasad podwójnej helisy i powoduje jej rozwinięcie. Po zastosowaniu tej substancji mierzono natężenie światła wydzielającego się z próbki. Popp odkrył,. że im większe było stężenie bromku etydyny, tym większe było natężenie świata , im mniej go dodawano tym światło było słabsze. Zaobserwował też,. że DNA mogło wysyłać światło o szerokim zakresie częstotliwości, a niektóre z nich wiązały się z konkretnymi czynnościami. Jeśli to DNA gromadziło światło , to naturalne było, że w chwili rozwijania helisy emitowało go więcej niż normalnie.To, a także inne badania przekonały Poppa, że jednym z najważniejszych magazynów światła i źródłem emisji biofotonów jest DNA …”
  „..Z pracy pt. „Biologia światła” znanego biofizyka teoretyka Fritza Alberta Poppa, jasno wynika, że w DNA działa laser biologiczny. Fakt ten w wielu laboratoriach i ośrodkach naukowych na świecie został udowodniony – dokładnie opisuje to Fritz Albert Popp cytując wyniki prac różnych wybitnych fizyków i biologów. Fritz Albert Popp w swojej książce pisze między innymi” Hipotezę istnienia lasera biologicznego jako pierwszy wysunął polski biolog teoretyk ks. prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Włodzimierz Sedlak ..”

  Trzy główne wnioski:

  Ludzkie promieniowanie nie stanowi jednorodnego pola, lecz zawiera ważne informacje między innymi o stanie zdrowia.
  Aura człowieka przynajmniej częściowo ma naturę elektromagnetyczną. Oznacza to, że musi reagować na zewnętrzne energie elektromagnetyczne
  Człowiek poprzez koncentrację myśli może podnieść na wyższy poziom materię swojego ciała. W sensie chemicznym atomy pozostają takie same ale drgają z wyższą częstotliwością. Oznaką zewnętrzną jest wzmożone promieniowanie energii takiego człowieka.

  Konsekwencje podwyższenia poziomu energetycznego wszystkich atomów ludzkiego ciała?
  Chemiczne właściwości pozostają takie same a proces przemiany materii funkcjonowałby normalnie.Jedyną konsekwencją mogłoby być to, że takie ciało stałoby się niewidzialne?!

  Powyższe zdanie dotyczy kontekstu znikania pewnych cywilizacji w historii odkryć archeologicznych.

  Nasze DNA z którego składa się nasze ciało, jest w stanie ciągłej wymiany energii elektromagnetycznej z otoczeniem. Takie informacje są rezultatem wyżej opisanych badań.
  Naukowiec wraz z zespołem wykazał w 1992 roku, że DNA, będące w sensie chemicznym aperiodycznym kryształem, emanuje fotony, a więc światło, w ilości 100 jedn./sek./cm2, w paśmie widzialnym dla człowieka, słabe lecz koherencji laserowej.

  Naukowcy zajmują się jakimiś 10% białek zawartych w DNA. Resztę – czyli 90% uznali za „śmietnik”. Rosyjscy naukowcy postanowili jednak zająć się tą pozostałą częścią uznaną za śmietnik, ponieważ doszli do wniosku, że natura w swojej istocie nie mogła wytworzyć tylu „niepotrzebnych” kawałków. W naturze wszystko jest za coś odpowiedzialne.

  Uczeni specyficznie połączyli siły, angażując do badań co ciekawe genetyków i lingwistów.
  Grupa w takim składzie zajęła się owym śmietnikiem DNA, do którego zakwalifikowane nieszczęsne 90% kodu.

  Rezultaty i konkluzje:

  Naukowcy doszli do następujących wniosków:

  DNA jest odpowiedzialne za konstrukcję ciała
  służy jako baza danych do przechowywania informacji
  służy do komunikacji

  Lingwiści odkryli, że kod genetyczny DNA w szczególności owe 90% śmietnika, podlega tym samym prawom co wszystkie ludzkie języki.

  Wnioski swoje wysnuli podczas porównania reguł (syntaks),semantyki i podstawowych zasad gramatyki. Odkryli oni, że zasady (alkalia) DNA posiadają ustalone reguły i oparte są o regularną gramatykę. Dokładnie tak samo jak w przypadku naszych języków. Wygląda więc na to, że języki nie pojawiły się przypadkowo tylko odzwierciedlają nasze wrodzone DNA.

  http://portalwiedzy.onet.pl/16894,,,,syntaksa,haslo.html ,
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=semantyki&source=web&cd=1&ved=0CEoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FSemantyka&ei=YFPbT6bAF8jssga7gc3mCQ&usg=AFQjCNHzA6S2qy4kM9lDCg2QGF-spaeLRQ&cad=rja
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=alkalia&source=web&cd=1&ved=0CF0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FAlkalia&ei=cFPbT-bwHcfAswbG37GyCQ&usg=AFQjCNFiu3mfgTvsjNPUH-xcHWoYT2Ug2g&cad=rja

  Piotr Garjajew – biolog molekularny i biofizyk rosyjski wraz z kolegami badał wibracyjne zachowania DNA. Odkryli, że ludzkie DNA jest anteną nadawczo-odbiorczą. Zatem nie chodzi tutaj tylko o wymianę energii ale również informacji. Założenia badań: „żywe chromosomy funkcjonują podobnie do holograficznych komputerów. Używają one wrodzonego promieniowania laserowego DNA.”

  http://www.youtube.com/watch?v=oynsAwcwqHI

  Byli w stanie modulować pewne wzorce częstotliwości (np.: dźwięk) w formie podobnej do promienia laserowego. Częstotliwości te wpływały na częstotliwość DNA oraz na informację genetyczną.

  Dowiedli oni eksperymentalnie, że podstawowa struktura par zasad DNA oraz języka jest tą samą strukturą – nie trzeba zatem w ogóle dekodować DNA. Można zwyczajnie używać słów i zdań ludzkiego języka. Tematyką tą w bardzo zaawansowany sposób zajmuje się Władysław Rybicki.

  http://www.twojawizja.pl/wladyslaw-rybicki

  Substancja DNA znajdująca się w żywej tkance (nie w probówce) jest również żywa i zawsze będzie reagować na modulowane językiem promieniowanie laserowe, fale radiowe o określonej częstotliwości (np.: dźwięk). Zatem bardzo wiele kwestii jak dotąd szufladkowanych w kategoriach „ezoterycznych” lub klasyfikowanych jako „czary mary” ostatecznie zostało wyjaśnionych naukowo.

  NATURALNĄ kwestią jest fakt, że DNA reaguje na język i to właśnie zostało udowodnione w badaniach rosyjskich naukowców.

  Naukowcy zachodni wycinają pojedyncze fragmenty DNA i wstawiają je w inne miejsca. Rosyjscy naukowcy stworzyli rozwiązanie, które wpływa na metabolizm komórkowy poprzez modulowanie częstotliwości radiowych i świetlnych – reperując zaistniałe uszkodzenia.

  Poza powyższym, udało im się również odkryć wzorce informacyjne DNA wraz z transmisją do DNA innej komórki. Taki zabieg powoduje reprogramowanie komórki do innego genu.
  Udało im się transformować embriony żaby w embriony salamandry za pomocą transmisji wzorców informacyjnych. Zabieg taki powoduje pełną transmisję informacji bez efektów ubocznych i wprowadzania dysharmonii zdarzających się podczas cięcia i kombinowania z kawałkami DNA.

  Russians Change DNA with Frequency Experiments:

  http://www.youtube.com/watch?v=Cc7OkmggC7k&feature=player_embedded

  Część II filmu: http://www.youtube.com/watch?v=5TtSUzxxRrY

  Zastąpili cięcie i kombinowanie – częstotliwością i językiem.

  Cały eksperyment wykazuje potężna znaczenie genetyki falowej, która w oczywisty sposób ma dużo większy wpływ na formowanie się organizmów, niż biochemiczne procesy sekwencji zasadowej.

  Od wieków pewne grupy ludzi, nauczyciele duchowi czy niezarozumiali i nieakceptowani ezoterycy – doskonale wiedzieli, że ciało ludzkie podlega programowaniu za pomocą języka, słowa i myśli. Obecnie zostało to udowodnione i wyjaśnione naukowo.

  Podczas badań odkryli też, że DNA człowieka może powodować kłopotliwe wzorce w próżni, tworząc w ten sposób magnetyzowane tunele czasoprzestrzenne.
  Tunele te są mikroskopijnym ekwiwalentem t.z. Mostów Einsteina i Rosena w pobliżu czarnych dziur. (pozostawionych przez wypalone gwiazdy).Wszystko zależy od częstotliwości. Każdy z nas musi pracować nad procesami wewnętrznymi i własnym rozwojem. Potrzebna jest świadoma stabilizacja komunikacji z DNA.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Einsteina-Rosena

  Tunele te łączą odległe od siebie lokalizacje we wszechświecie. Można nimi transmitować informację z pominięciem czasu i przestrzeni. Samo DNA przyciąga te informacje i przekazuje dalej do naszej świadomości. Procesy te potocznie nazywa się telepatią i/lub channeling’iem.

  Stres i zmartwienia lub nad-aktywny intelekt – ZAPOBIEGAJĄ skutecznej hiper-komunikacji. W naturze hiper-komunikacja istnieje od milionów lat. Współczesny człowiek zna tą komunikację tylko na bardziej subtelnym poziomie – jako intuicję, jednak całkowity powrót do takiej komunikacji – jest możliwy.

  „… Jako przykład wzięty z natury, kiedy ‘królowa-matka” mrówek jest odseparowana od swej kolonii, pozostałe mrówki-robotnice będą ochoczo kontynuować budowle, zgodnie z planem. Jednakże, kiedy królowa zostanie zabita, cała praca w kolonii ustaje. Żadna z mrówek nie będzie wiedzieć, co dalej robić. W sposób oczywisty, królowa transmituje „plany budowy” – nawet gdy znajduje się daleko – poprzez grupową świadomość, łączącą ja z jej poddanymi. Może ona być tak daleko, jak się jej podoba, jak długo jest żywa. (R. Sheldrake + pole morfogenetyczne)….”

  „…W sposób oczywisty, DNA jest również organicznym superprzewodnikiem, który jest w stanie działać przy normalnej temperaturze ciała, w przeciwieństwie do sztucznych superprzewodników, które wymagają nadzwyczaj niskich temperatur (pomiędzy 200 i 140AoC) aby funkcjonować. W dodatku, wszystkie superprzewodniki są w stanie przechowywać światło, a zatem i informację. To w dalszym ciągu wyjaśnia, w jaki sposób DNA może magazynować informację….”

  Efekt fantomowy DNA

  Naświetlanie próbek DNA światłem laserowym powoduje, że fotony zaczynają się ustawiać według struktury DNA w konsekwencji tworząc taki sam kształt. Okazuje się, że usunięcie DNA nie zmienia położenia fotonów. Pozostają one w kształcie DNA. (tu mowa o próżni z tego co wiem). Naukowcy uważają, że energia spoza czasu i przestrzeni ciągle przepływa poprzez zaktywizowany tunel czasoprzestrzenny, pomimo usunięcia próbki DNA.

  „… Słabsze pole magnetyczne powinno zatem przedłużać życie dzięki spowolnieniu procesu podziału komórek ….”

  „..Od pewnego czasu dysponujemy już niezaprzeczalnymi naukowymi dowodami, że każda żywa komórka (..) otoczona jest słabym polem magnetycznym. Gdy więc czujecie się przez kogoś „magnetycznie przyciągani”, ma to swoje uzasadnienie naukowe.”

  Za pomocą magnetometru SQUID można obecnie mierzyć takie pola. W konsekwencji powstała dziedzina nauki taka jak: biomagnetyka. Wynikiem badań przeprowadzonych za pomocą urządzenia SQUID potwierdzono rezultaty badań Popp`a. Dzięki tym pomiarom teraz wiemy, że nie tyle całe ciało otoczone jest polem magnetycznym ale również każdy organ osobno ma swoje własne pole o specyficznym natężeniu. Najmocniejszym generatorem takiego pola jest serce, które posiada własny system przewodzenia bodźców elektromagnetycznych.

  SERCE i pole elektryczne i magnetyczne http://www.youtube.com/watch?v=kxdtuFHI3FQ
  SQUID – http://www.pwchb.umcs.lublin.pl/index_pliki/ch6.htm

  Serce jest jedynym organem naszego ciała, który generuje pole magnetyczne tego samego rzędu co ziemia.

  DNA jest nadajnikiem i odbiornikiem fotonów, dźwięku rozprowadzanego w wodzie – do regulacji w głąb komórki. Obecne tam cząsteczki wody, tworzą piramidalną siłę, wokół spiralnych, energetyzujących włókien DNA. (Zobacz: Czy woda to zwyczajny płyn?) http://post/62033,czy-woda-to-zwyczajny-plyn

  Są to ważne informacje, ponieważ wynika z nich, że pole magnetyczne Ziemi wpływa na naszą świadomość, uczucia i gospodarkę hormonalną. Idąc dalej autorzy piszą, że ziemskie pole magnetyczne jest polem stałym, podczas gdy pola wytwarzane technicznie, poza paroma wyjątkami są polami wytwarzanymi przez prąd zmienny zatem z „natury są nienaturalne” i dlatego chorobotwórcze. Naturalne oddziaływanie ziemskiego pola magnetycznego jest bardzo istotne dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

  Dalej: „.. Wewnętrzną część pola magnetycznego, tworzoną przez jądro Ziemi, cechuje intensywność, której wartość na całej ziemi jest taka sama. W fizyce tę wartość nazywa się magnetycznym momentem dipolowym Ziemi. Ta wartość gwałtownie się zmniejsza i dąży do zera..”

  Na wykresie: Globalna tendencja wewnętrznego magnetycznego pola dipolowego w ciągu ostatnich 200 lat.
  Syun-Ichi i Sydney Chapman – Solar Terrestrial Physics

  http://www.iarc.uaf.edu/people/sakasofu
  http://www.britannica.com/EBchecked/topic/106155/Sydney-Chapman

  Doc: http://www.geomag.bgs.ac.uk/education/reversals.html
  Doc : http://www.ipgp.fr/~hagay/OA2006.pdf

  Geofizyk doktor Armin Grafe z Niemegk potwierdza związki pomiędzy natężeniem ziemskiego pola magnetycznego i a przemianami społecznymi. Podczas studiów na uniwersytecie w Lipsku, słyszał, że wzmożona aktywność słoneczna zawsze wpływała na rewolucje ludzkości.
  Rewolucja francuska 1789, niemiecka 1848 i październikowa w Rosji w 1917 wybuchły podczas maksymalnej aktywności słońca. Magnetyzm ziemski podlegał wtedy bardzo silnym wahaniom.

  W 1995 roku Bill Clinton zezwolił na publikację tajnych dokumentów z których wynika, że CIA i Pentagon podczas realizacji projektu „Project Stargate” zajmowano się techniką zdalnego postrzegania – postrzegania na odległość.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_Project

  Austriackiego lekarza Franz`a Anton`a Mesmer`a w XVIII wieku usunięto z Akademii Nauk w Paryżu z powodu leczenia ludzi za pomocą pól magnetycznych. Do pewnego stopnia jego terapie działały. Dzisiejsza nauka częściowo zrehabilitowała Mesmera. Badania magnetobiologiczne prowadzono w USA i byłym ZSRR.

  http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=141

  Doktor Anton Grafe, uczony z Obserwatorium im. Adolfa Schmidta w Niemegk w Branderburgii, placówki „Geoforschungszentrum” w Poczdamie w 1997 roku dostarczył obszerne dane na ten temat, jednak ani w NRD a ni w późniejszym czasie nie doczekały się one publikacji.
  W swoich eksperymentach odkrył, że pewne istoty żywe reagują na pole magnetyczne poprzez wzmożony podział komórek. Stwierdził również, że podział w środowisku bez pola magnetycznego w zasadzie ustaje.

  Moje posumowanie:

  Jako ludzkość w obliczu obecnej technologii, oddzieleni od natury, zwyczajnie zatraciliśmy się w industrialnym hałasie. Na około nas, setki tysięcy nadajników generuje wszelakie częstotliwości, zakłócając nasze wewnętrzne zmysły. Mało kto dzisiaj medytuje i dba o swój stan wewnętrzego spokoju w obliczu politycznych rozgrywek i prowadzonych wojen. Poprzez konsumpcyjne podejście do życia, wielu tak bardzo zatraciło się w „stanie posiadania”, że mało ich obchodzi „bycie”. Miejmy nadzieję, że nowoczesne badania naukowe, uzmysłowią ludziom ich prawdziwe przeznaczenie tutaj na ziemi i spowodują zmiany o których wszyscy marzą.
  Zmiany na lepsze..

  Uzupełnienie tematu:

  Maciej Kuczyński to w przeszłości uczestnik Powstania Warszawskiego, potem architekt, grotołaz, speleolog, polarnik, alpinista i podróżnik, wreszcie badacz kultur, a od wielu lat pisarz.
  http://spacernp.w.interia.pl/dna.htm

  Antena radiowa w kształcie DNA:
  http://jcoppens.com/ant/qfh/fotos_dna.en.php

  Len Horowitz – DNA is a Torsion field antenna
  http://www.youtube.com/watch?v=Z6adHSKxF2A&feature=player_embedded

  W artykule wykorzystano wiedzę i cytaty z książki Czarodziejski Śpiew Grażyny Fosar i Franza Bludorf`a.
  Inne artykuły i zbierane materiały z internetu.
  Artykuł: Rosyjskie odkrycia na temat DNA wyjaśniają paranormalne wydarzenia – na podstawie książki Grażyny Fosar i Franza Bludorf`a – „Vernetzte Intelligenz” – http://wolnemedia.net/ezoteryka/rosyjskie-odkrycia-na-temat-dna-wyjasniaja-paranormalne-wydarzenia/
  http://Rense.com
  DNA can be influenced and reprogrammed By Grazyna Fosar & Franz Bludorf – http://danmarquesbooks.wordpress.com/2012/02/17/dna-can-be-influenced-and-reprogrammed-by-grazyna-fosar-franz-bludorf/
  Reversals: Magnetic Flip – http://www.geomag.bgs.ac.uk/education/reversals.html
  Franz Anton Mesmer – http://www.anton-mesmer.com/

  Dla tych, którzy niewiele wiedzą o DNA jako podstawowe informacje: Molekularna wizualizacja DNA – napisy. – http://www.youtube.com/watch?v=duNvCSBeAqo

  Jeśli chodzi o osoby: Anton Grafe / Armin Grafe – nie wiem czy to jest ta sama osoba i błąd w imieniu. Nie sprawdziłem tego jeszcze.
  Części tekstu są napisane moimi słowami ale według innych tekstów..

  Dopisek: niektóre kawałki tekstu zostały powielone z oryginałów bez użycia cudzysłowów. Dopiero teraz to zweryfikowałem. Nie będę tego już poprawiał, ponieważ dla mnie najważniejszy jest przekaz.

  Wszelkie uznanie za merytoryczną część artykułu należy się autorom wszelakich publikacji z jakich skorzystałem. Ja tylko to poskładałem do kupy.

  • ex student

   Dzięki za wnioski i informacje – własnie światowym pionierem, jak w ogóle nie „wynalacą” bioelektroniki był ks. prof. Sedlak z KUL, ale nie bardzo mógł kontynuować badania, jako że KUL w to jednak był uniwersytet humanistyczny i nie posiadał minimum aparatury, a Polska w ogóle była nieco pod tym względem zacofana.

   Ale dał podstawy teoretyczne przez wysuniecie śmiałych hipotez i opracowanie dla nich podstaw biologicznych. Najważniejsze było stwierdzenie, ze białka organizmu stanowią półprzewodniki i że w organizmie powinny występować te same zjawiska, a nawet inne, jakie znamy z urzadzeń elektronicznych. Wszystko to jest zebrane w popularnej i najsłynniejszej książce „Życie jest światłem”.

   A teraz to wszystko jest potwierdzane za pomoca badań i sprzętu, jakiego kiedyś nie było.

   • ex student

    Aha,już wtedy sformułował pojęcie „smogu elektronicznego” i negatywnych zmian, jakie powodują czy mogą powodować sztuczne pola elekromagnetyczne, poparte konkretnymi badaniami zmian, jakie wywołała pierwsza w Polsce stacja satelitarna w Psarach koło Kielc w górach świętokrzyskich na okolicznej faunie i florze.

   • MaciejKa

    „..Najważniejsze było stwierdzenie, ze białka organizmu stanowią półprzewodniki i że w organizmie powinny występować te same zjawiska, a nawet inne, jakie znamy z urzadzeń elektronicznych. ..” – ten watek mnie interesuje. Zważywszy na tematykę krzemu.

    • ex student

     Śp.prof Sedlak twierdził, czy raczej podejrzewał i starał się to udowodnić, ze pierwotnie życie na ziemi było oparte o krzem a nie o węgiel i z jakichś powodów jednak obecnie wiekszość organizmów jest oparta o białko węglowe. Chyba tylko nieliczne mikroorganizmy maja zwiekszoną zawartość krzemu, ale śladem tego faktu z przeszłości jest wybitna rola tego pierwiastka w organizmach, w tym u człowieka.