Sprawa dla ABW – odcinek 1: Bizoń kontra Zapel

Mgr inż. Józef Bizoń poruszył drażliwy temat prywatyzacji w Polsce na przykładzie dużego przedsiębiorstwa w Boguchwale koło Rzeszowa, zob. >>obszerny reportaż

Mgr inż. Józef Bizoń

Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka nowej serii „SPRAWA DLA ABW”. Bohaterem jest mgr inż. Józef Bizoń, który jest znany z komentowania i publikacji także na tym blogu (na starej domenie monitorpolski.wordpress.com). Oto link do filmu:

>>Sprawa dla ABW: Bizoń kontra Zapel 

Mgr inż. Józef Bizoń poruszył drażliwy temat prywatyzacji w Polsce – tu na przykładzie dużego przedsiębiorstwa ZAPEL w miejscowości Boguchwała koło Rzeszowa. Józef Bizoń gromadził dokumenty przez kilka lat, to co przedstawiono w materiale filmowym jest tylko małym fragmentem, który jednak ukazuje szereg nieprawidłowości, o ile nie poważnych przestępstw kryminalnych w przeprowadzeniu prywatyzacji tego zakładu.

7 komentarzy Sprawa dla ABW – odcinek 1: Bizoń kontra Zapel

 • AQQ

  Czy Grecja zdoła się wyrwac z łapsk syjonistów? Druga nieudana próba utworzenia rządu, w kolejce czeka Złoty Swit spod ciemnej gwiazdy.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/05/09/grecja-zydzi-oburzeni-wynikiem-wyborow/

 • felicyta

  Urząd Miasta Łodzi bez flagi Unii Europejskiej!
  Aktualizacja: 2012-05-2 2:45 pm

  W ramach ogólnopolskiej akcji „2 mają ściągamy unijne flagi z urzędów” (https://www.facebook.com/events/103040069831324/) rozpoczętej przez Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, nieznani sprawcy pozbawili flagi Unii Europejskiej łódzki Urząd Miasta, który znajduję się przy ul. Piotrkowskiej i jest siedzibą obecnie urzędującej prezydent miasta Hanny Zdanowskiej z Platformy Obywatelskiej. Jak widać na powyższym zdjęciu w Dzień Flagi Rzeczypospolitej jedyne obowiązujące barwy w Łodzi to biało-czerwone i regionalne!
  http://www.bibula.com/?p=56198

 • Peryskop

  Pokazany przykład ZAPEL rzeczywiście może być standardem wykorzystanym w wielu podobnych procesach „transformacji” w Polsce.

 • Pan Bizoń wspomina sprawę swojego mieszkania zakładowego. Trybunał Konstytucyjny wydał 14.02.2012 orzeczenie w sprawie wykupu mieszkań zakładowych (sygnatura akt: P 17/10). Chodzi o lokale w budynkach nieodpłatnie przekazywanych przez przedsiębiorstwa państwowe spółdzielniom mieszkaniowym. Do końca roku można zostać właścicielem za darmo, szczegóły są w serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo.

  • Joanna

   Pan Józef ma inny stan faktyczny: spółdzielnia mieszkaniowa nie otrzymała mieszkań od przedsiębiorstwa państwowego, ale je kupiła od spółki. Mógł domagać się sprzedaży mieszkania na podstawie ustawy z dnia 7.07.2005r.,o zmianie niektórych ustaw dotyczących nabywania własności nieruchomości (Dz.U.Nr 157, poz. 1315 z 2005r.-art.4, który ma zastosowanie do przekształceń własnościowych mieszkań zakładowych, także tych, do których doszło przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 15 grudnia 2000r.,o zasadach zbywania mieszkań..(Dz.U z 2001r.,Nr 4, poz.24). Szkopuł w tym, że powinien był wnieśc w ciągu 3 lat od dnia wejścia w życie ustawy pozew o stwierdzenie naruszenia prawa pierwszeństwa kupna. Prawo to zostało naruszone przez przedsiębiorstwo ZAPEL, które sprzedało mieszkania spółce z pominięciem najemców lokali- im przysługiwało pierwszeństwo na podstawie odrębnych ustaw. W momencie kiedy złożył wniosek o sprzedaż lokalu (wówczas dowiedział się, że mieszkania są własnością s-ki, przynajmniej tak wynika z reportażu) spółka miała obowiązek po preferencyjnej cenie to mieszkanie sprzedać).Szkoda, że nie podaje dokładnych dat w sprawie starań o mieszkanie, bo gorszego burdelu w prawie chyba nigdzie nie ma, zmienia się jak w kalejdoskopie dla zmylenia przeciwnika.