To jest zamach Izraela na USA, a nie żaden paraliż

Cantor-JewSerwery Alexa Jonesa (infowars.com) po raz pierwszy nie są w stanie przetworzyć strumienia audio/wideo, prawdopodobnie z powodu olbrzymiego wzrostu oglądalności tej największej na świecie niezależnej stacji radiowo – telewizyjnej.
Tzw. „goverment shutdown” czyli paraliż rządowy, który trwa od wczoraj, jest nadal tematem numer jeden światowych ścierwomediów. Zamknięte są strony rządowe, m.in.: www.gsaauctions.gov www.govsales.gov www.USDA.gov www.donotcall.gov www.dia.mil www.nasa.gov www.usgs.gov www.noaa.gov www.loc.gov www.nationalzoo.si.edu www.selfcheck.uscis.gov (link)

Mówi się, że przyczyną są żądania Republikanów wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Nikt się jednak nie interesuje tym kto w Partii Republikańskiej forsuje konflikt. Okazuje się, że tym „kimś” jest lider większości w Kongresie, syjonista Eric Cantor, dla którego Izrael jest ojczyzną, a nie USA. W 2010 roku podczas wizyty premiera Izraela Benjamina Netanyahu w Nowym Jorku oświadczył, że Republikanie pod jego przewodnictwem będą „kontrolować poczynania administracji Obamy”. Dodał, że Republikanie rozumieją „specjalny związek jaki łączy Izrael i USA” i to, że” bezpieczeństwo każdego z tych z krajów zależy od drugiego”.Dał w ten sposób do zrozumienia, że ta „kontrola” odbywać się będzie pod kątem interesów Izraela, a nie obywateli USA.
Oświadczeniem tym wywołał nawet zdziwienie Rona Kampeasa z Żydowskiej Agencji Telegraficznej, który stwierdził, że oficjalne oświadczenie wobec prezydenta innego państwa, że „będzie się kontrolować prezydenta USA pod kątem interesów tegoż obcego państwa jest co najmniej niezwykłe”. (link).

Można więc przypuszczać, że obecny kryzys rządowy forsowany przez partię republikańską kierowaną przez Cantora i innych syjonistów, ma związek z interesem Izraela. Widoczne jest, że Obama nie chce wojny z Iranem, próbując ustalić normalne stosunki z tym krajem. Także, przynajmniej pozoruje, próby nakłonienia Netanyahu do pokoju z Palestyńczykami. Syjonistów pokroju Cantora najbardziej jednak denerwuje sytuacja w Syrii, której nie udaje się eskalować do poziomu wojny światowej.
Podczas spotkania delegacji 28 kongresmenów z Prezydentem Izraela Peresem, Cantor oświadczył, że „delegacja przybyła do Izraela by pokazać siłę amerykańskiego wsparcia dla tego kraju i udowodnić poparcie Kongresu dla interesów Izraela”.

Oczywiście, że jest to jawna zdrada i taki niestety jest obecny Kongres pod przewodnictwem syjonistów. Równocześnie pozycja wobec narodu palestyńskiego jest jawnie rasistowska, gdyż twierdzi on, że „nie widzi rozwiązania konfliktu, chyba, że nastąpi ich kulturalna zmiana mentalności”. (link)

To, w jakim kierunku zmierza obecna administracja Obamy, wskazuje działalność Sekretarza Stanu Johna Kerry’ego. Są one zgoła odmienne od tego co prezentuje Cantor i inni rasistowscy żydzi w Kongresie. Otóż oświadczył on, że administracja amerykańska uważa, że osiedla żydowskie założone poza granicą ustaloną w 1967 roku, są nielegalne!
Cantor skomentował to w perfidny sposób, twierdząc, że „wszelkie dyskusje na temat terytoriów, linii, miast i osiedli, jest uzależniona od wcześniejszego uznania przez Palestyńczyków prawa Izraela do istnienia jako państwa żydowskiego”. Przypomnijmy, że Palestyńczycy zamieszkują ten teren od tysiącleci i to oni mają prawo do tego lądu jako swojej ojczyzny, natomiast na siłę ściągnięci przez Rotszyldów żydzi, większość z nich aszkenazyjscy z chazarskim pochodzeniem, których ojczyzna powinna być daleko w Azji.
Jeszcze raz potwierdza to kim jest Cantor i jakie interesy nim kierują – jest to po prostu agent międzynarodowej mafii lichwiarskiej i to ona stoi za paraliżem rządowym w USA.

Jak populistyczne są pewne pociągnięcia pokazuje np. fakt zamknięcia oficjalnych stron rządowych. Przecież serwery dalej działają i zamykanie stron nie ma żadnego sensu poza wywołaniem traumy u ludzi.
To co się dzieje w USA jest prawdopodobnie wyrazem powżnego konfliktu administracji Obamy, która już od pewnego czasu coraz bardziej staje w opozycji do rasistowskich żydów i mafii lichwiarskiej.
W rękach mafii nadal są media, które ewidentnie robią wszystko by zdyskredytować działalność nowego Sekretarza Stanu Johna Kerrye’go. Drastycznym przykładem ingerencji mediów w politykę jest np. opóźnienie sygnału aż o 10 minut podczas każdej transmisji przemówień Johna Kerry’ego, tak jakby obawiano się by drugi człowiek w USA nie powiedział czegoś niewygodnego dla mafii. Trudno znaleźć na ten temat jakąkolwiek wzmiankę, ale w jednej ze swoich audycji mówił o tym m.in. Alex Jones. Gdzieniegdzie mówi się o tym w komentarzach, jak tutaj: link .  Jest to sytuacja bez precedensu, gdy oficjalny rząd jest torpedowany i kontrolowany przez media, będące jak wiadomo własnością rasistowskich lichwiarskich żydów.

Tak więc, Obama, nawet jakby miał dobre intencje, to ma związane ręce blokadą medialną. Cantor i reszta żydowskiej rasistowskiej agentury jest też wściekła jeśli chodzi o politykę Obamy wobec Iranu. Wg niego Obama powinien zażądać od prezydenta Rouhani natychmiastowego wstrzymania pomocy dla prezydenta Assada w „jego wojnie z narodem syryjskim”. Oczywiście nie mówi o amerykańskim wsparciu dla terrorystów Al Kaidy, która to rzekomo dokonała wielu zamachów na Amerykanów na całym świecie z zamachem na WTC włącznie. Mamy więc od czynienia nie z politykiem, a z żydowskim terrorystą Cantorem, w któego interesie jest stworzenie wielkiego państwa Izrael i jak największe osłabienie USA, tak by Izrael był jedynym mocarstwem świata. Wiadomo, że chodzi o zalegalizowanie tzw. rządu światowego pod kontrolą rasistowskich żydów – głównie mafii lichwiarskiej i fanatycznych oszołomów żydowskich.

To co się dzieje w USA nie jest banalne, mamy do czynienia z izraelskim zamachem na ten kraj.


247 komentarzy To jest zamach Izraela na USA, a nie żaden paraliż

 • Pan Iks

  Ja jakis czas temu wyemigrowalem z UE (z Polski) do Rosji (Moskwa), bo wiem, co sie juz niedlugo bedzie dzialo zarowno w USA, jak i w Unii Europejskiej! Mam mloda Zone i dziecko oraz wykonuje wolny zawod, wiec moglem sobie pozwolic na taki ruch. Tu przynajmniej czuje sie bezpiecznie , ale- co ciekawe- zwykli Rosjanie na ulicach mowia o USA dokladnie to samo, co czytam tutaj. Wiedza o illu…, wiedza o NWO, znaja historie o Kennedym i o dollarach, ktore drukowal poza FED-em. Rosjanie na dzien dzisiejszy wlasnie oczekuja, ze Chiny powiedza sprawdzam i wykoncza Stany, choc musicie wiedziec, ze Chiny na dzien dzisiejszy takze przechodza przez niewielki kryzys+ spekulacja na mieszkaniach- ta banka tez niedlugo peknie. Co zas sie tyczy USA, to jest to rzeczywiscie kolos na glinianych nogach, jednak – o ile kraj jako terytorium i struktura administracyjna moze upasc, o tyle Peysaci uciekna z forsa do… no wlasnie, czy nie do Polin__? W Polin bedzie niedlugo goraco, tyle moge napisac tylko.

 • Krystyna

  JFK wydrukowal w czerwcu 1963 r 4mld 300mln dolarow ale jako Bank of America , czyli rzadowy bank amerykanski , byl to dolar nie obciazony lichwiarskim procentem, przeforsowal ustawe i w ten sposob chcial wyrwac drukowanie pieniedza lichwiarzom, bo caly FED to prywatny bank. Mam nawet taki banknot , w tej chwili ma wartosc tylko numizmatyczna. Nie byl to pieniadz oparty na srebrze ale tzw „fijat”, co jest w porzadku, pieniadz nie musi byc oparty na zadnym metalu.Warto zapoznac sie z tzw teoria Daglasa kredytu spolecznego.
  Gdyby JFK dopia swego to wyrwalby Ameryke z rak lichwiarzy a zapewnie inne kraje tez poszlyby ta droga i nie byloby zadnego NWO.
  Ameryka nie bylaby bankrutem, bo rzad nie musialby sie u nikogo zadluzac , nie byloby syjonizmu, bo nie mialby na kim zerowac.
  Dlatego JFK musial zginac.

 • awers94

  gender dla polskich gojow wedlug najnowszego pomyslu syjonistow z platformy obywatelskiej:

  ”Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Krajowy Program Działań na rzecz Równego Traktowania. Jest to kolejny krok na drodze do ratyfikacji konwencji przeciwko przemocy.
  Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz twierdzi, że program zbiera w jednym miejscu, porządkuje i hierarchizuje kluczowe aktywności równościowe. W programie zapisano najważniejsze obszary działania, między innymi przeciwdziałanie dyskryminacji na rynku pracy, walka z przemocą wobec kobiet, homoseksualistów i lesbijek, a także przeciwdziałanie „mowie nienawiści”.
  Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa, przestrzega jednak, że to posunięcie rządu prowadzi do ratyfikacji konwencji przeciwko przemocy, którą wprowadziła Rada Europy.
  – Jeśli to w Polsce wejdzie będzie bardzo trudna sytuacja, zostaniemy bowiem zmuszeni do pełnego dostosowania się w zakresie tzw. ideologii gender. Gender oznacza płeć rozumianą, jako zachowanie społeczne. Nie jako cecha biologiczna właściwa mężczyźnie i kobiecie, ale jako coś co można sobie wybrać w zależności od tego, na co ma się ochotę. To pociąga za sobą bardzo niekorzystne konsekwencje, m.in.: niszczy rodzinę, małżeństwo mężczyzny i kobiety oraz w pełni akceptuje transwestytyzm i zachowania gejów, które są dosyć agresywne – powiedziała Ewa Kowalewska.
  Źródło: radiomaryja.pl

 • paskuda

  A jak myslicie kto zabil JFK?

 • żurek

  A masz jakieś dowody ,że dla nich pracuje ?
  Co to ma być ? Mnie ocenzurowałeś na innych plujesz ,żadnej krytyki nie dopuszczasz ,ten blog to sklep internetowy ,a nie informacyjny .
  Mnie skutecznie zniechęciłeś do zakupu nunczako ,pewnie i wiele innych osób .

 • medard

  Pan Jarosław Kefir przekazał na swoim portalu bardzo ciekawą informację ale niestety nie potrafi podać jej źródła pomimo wielu moich zapytań.

  „Strajk kontrolerów lotu w Europie od 10 października

  Od 10 października 2013 roku zacznie się strajk kontrolerów lotu z 26 państw Europy. Strajk ten będzie trwał aż siedem dni!

  Niektóre kraje zamierzają całkowicie zamknąć przestrzeń powietrzną, inne tylko częściowo.

  To, które obszary zostaną wyłączone z ruchu powietrznego i kiedy, jest ścisłą tajemnicą kontrolerów ruchu i nie będzie ujawnione społeczeństwom Europy (!)

  Zwróćcie uwagę na państwa jakie będą “strajkować”:

  Albania,
  Belgia,
  Bułgaria,
  Chorwacja,
  Cypr,
  Czarnogóra,
  Dania,
  Francja,
  Grecja,
  Hiszpania,
  Holandia,
  Irlandia,
  Islandia,
  Luksemburg,
  Macedonia,
  Malta,
  Niemcy,
  Norwegia,
  Polska,
  Portugalia,
  Rumunia,
  Serbia,
  Słowenia,
  Szwajcaria,
  Włochy,
  Węgry,
  Strefa Eurocontrol Maastricht.

  Zwróćcie uwagę na państwa zaznaczone na czerwono. Są to kraje niechętne UE, a niektóre – Serbia, Albania, Islandia – wręcz wrogie Unii Europejskiej.
  Oczywiście nie wierzę w to, że nagle kontrolerzy ruchu lotniczego z 26 nieraz wrogich krajów dogadali się i będą “strajkować”. Czy rozkazano im strajkować? Czy rozkaz do rozpoczęcia strajku, będącego znakomitym pretekstem do zamknięcia ogromnej przestrzeni powietrznej w Europie, wyszedł poza kręgów decyzyjnych UE?

  Po co zamykana jest przestrzeń powietrzna na siedem dni? Jaka jest w tym logika, o ile w ogóle jakaś jest? Dziwne jest to, że ukrywa się przed nami, jakie konkretnie obszary będą całkowicie wyłączone z ruchu lotniczego, co oficjalnie przyznano. Taka sytuacja nie miała jeszcze precedensu na świecie, warto o tym pamiętać.”

  • monitorpolski

   Kefir ma informacje bezpośrendio od Mossadu, dla którego pracuje. Jak Debka, informacje raczej pewne. Teraz mocno pracują nad odzyskaniem jego wiarygodności, gdyż ją stracił plujac na mnie, Jana Taratajcio i jego zappery wraz z niejaką Myślącą Gają. Traktujcie więc te informacje poważnie.

   • iHe

    Może to się jakoś łączyć z tym czego od dawna się obawiamy w USA.
    http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/99850,paraliz-budzetowy-jako-forma-false-flag

    To by potwierdzało moją tezę o tym ,że prawdziwy koniec świata mógłby być dla FED jakby nie dostał znowu kreacji pieniądza na % dla państwa i świata..

    Wyłania się z art.m in. taki obraz,że dobry FED może będzie lepszy niż zły szont więc dajmy mu kolejne 100 lat świętego spokoju,żeby nas chronił przed politykami..

    Masakra jakie to przebiegłe lichwiarskie szuje..

    http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/99850,paraliz-budzetowy-jako-forma-false-flag

    „..Zagraniczni wierzyciele zareagują bardzo ostro. Rynek obligacji zobaczy takie strzyżenie, jakie niepodobne było nawet wśród inwestorów w greckie papiery skarbowe. Oszczędzanie stanie się nowym amerykańskim stylem życia. Jedynym czynnikiem łagodzącym będzie Federal Reserve, jaka może utworzyć „nadzwyczajne środki” bez zgody Kongresu, bodziec kontynuacji dokarmiania rządu, niezależnie od tego, czy pułap zadłużenia będzie podniesiony, czy nie. Biorąc pod uwagę skalę desperacji, jaka ogarnie amerykańską opinię publiczną, może ona nawet przyklasnąć takim działaniom i pochwalać Fed, że jest taki „heroiczny”.”

    Dla mnie to wypisz wymaluj Rotshieldowa recepta na robienie przeogromnej kasy od pokoleń.Informacje poufne plus panika z wojną w tle choćby ekonomiczną i dobra nasza a media też nasze.

    Pytanie jak daleko zdolna do wszystkiego banksterka się posunie i co na to Chiny czy też BRICK.NATO jak na lato yy zimę(najchętniej nukeową) wiadomo.

    I jak my żuczki w naszym umęczonym przez lichwe fasadowym Polin będziemy się dopasowywać do tych zmian.

    Hmm prorok kasandra Wałęsa jakby wytyczał nowy stary kierunek.Domki kart się zwalą,ale ktoś je będzie tasował i na nowo rozdawał..

    Zastanawiam się czy analogicznie dla USA sprawy nie pójdą w Polsce..Pomoc przyjdzie finansowa z Niemiec lub EBC nie do odrzucenia..
    A szont bezradny wpuści nas w te ramiona za pełną federacyjność i ciche NWO.
    Teatr teart..A właściwie szulernia.

    Ciekawe jak tam wynik starcia frakcji masońskich ultrasów i gradualistów?
    Bo o sam cel zapewne sporów nie mA.

    • experto

     „Biorąc pod uwagę skalę desperacji, jaka ogarnie amerykańską opinię publiczną, może ona nawet przyklasnąć takim działaniom i pochwalać Fed, że jest taki „heroiczny”.”

     Mam taką książkę o sławnych postaciach i tam jest właśnie o tym jak JPMorgan był błagany, aby „uratował” Amerykę w czasie krachu finansowego no i „uratował”, a dziś jest jednym z „kręcących swiatem”. Pewnie podobną operację szykuja teraz.

     Więc albo nastąpi bezprecedensowy trik spekulacyjny i „przegrupowanie aktywów”, jelsi wierzyć tym hiobowym prognozom, albo to już „endgame”.

     No chyba, ze znowu pograją na rynkach finansowych. Albo chcą tym utrzeć nosa jakimś „sprzedającym obligacje USA” – bo prawda jest taka, ze ich nie wolno sprzedawać, można je tylko kupować 😉

     Kto zechce sprzedać w wiekszej ilości, zostanie „przywołany do porządku”. Nie nalezy zapominać, ze USA to uzbrojony po zęby bandzior. No chyba, ze ktoś chce dokonać wymiany jednego na innego.

  • experto

   Aha, co do zamkniecia przestrzeni to ostatnio taka wielka miała miejsce w czasie tego niby tam wybuchu wulkanu na Islandii, co to Obama nie przyleciał i inni na pogrzeb. śp. prez. Kaczyńskiego.

   A chodziło o to, ze wcześniej były zaplanowane ćwiczenia samolotów NATO i aby pewne sprawy przetestować, trzeba było na ileś dni uziemić cały ruch lotniczy, bo normalnie jest tyle tego latającego złomu w powietrzu, ze nic by się nie dało zrobić.

   Być moze po ostatnich „kłopotach” z identyfikacją „swój – obcy” moze chcą przetestować systemy obrony, bo może „ktoś” im „wpuścił wirusa”…

 • Aśka

  http://www.wykop.pl/link/1675798/aby-ustawic-fotoradar-powolaja-straz-miejska-jednoosobowa/

  Aby ustawić fotoradar, powołają straż miejską. Jednoosobową…

  Fotoradar w Szczekocinach ma się pojawić w ciągu miesiąca. By jednak na nim zarabiać gmina musi powołać jeszcze straż miejską. Będzie ona liczyła jedną osobę, która zajmie się właśnie mandatami.

  Przejdź do artykułu:
  http://www.wykop.pl/ramka/1675798/aby-ustawic-fotoradar-powolaja-straz-miejska-jednoosobowa/

 • kk7qq

  Pierwszys wolny bank w Europie !

  Otwarty w pierwsza rocznice ustanowienia panstwa Königreich Deutschland , 16. 09. 2013,

  Königlichen Reichsbank ! 😀

  http://www.youtube.com/watch?v=56uGPNJ3c9o#t=71

  http://www.youtube.com/watch?v=38VWuTFs0kg

  http://koenigreichdeutschland.de/de/neuigkeit-anzeigen/impressionen-der-eroeffnung-der-koeniglichen-reichsbank.html

  • mariano9393

   Wolny od lichwy? Nie wierze.

   • experto

    tak pisze w komentach – moga byc tylko jednorazowe prowizje.

   • kk7qq

    Szczerze mowiac ja tez nie za bardzo ufam 😀
    Ten bank to zupelna nowosc ,nie sprawdzony ,niepewny.
    W moim domu pewniej niz w banku 😉

    • ddqwd

     a za pol roku zrobia ich w chuja, po tym sie ludzie wkurwia 😀

    • porram

     Przecież każdy bank jest niewypłacalny.
     Rachunek to zapis księgowy. Nie ma odzwierciedlenia w banknotach.
     https://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE
     Jeśli wszyscy ludzie umówiliby się na płatności np. w bitcoinach i bitcoiny nie byłyby „drukowane” to byłoby podobnie jak z lokalnymi frankami czy bristolskimi funtami.

    • experto

     „Przecież każdy bank jest niewypłacalny.”

     Trochę przesadziłeś – bo oczywiscie niewypłacalnosć zagraza każdemu bankowi, jako że z działalnością bankową wiąże się pewne ryzyko.

     No chyba, ze byłoby jak w poczatkach, ze bank to było po prostu miejsce, dosć mocne i solidnie zbudowane i strzezone, gdzie oddawało się wieksze sumy pieniędzy dla ochrony przed bandytami i za to płaciło, by nie ozstały zrabowane. Oczywiście i taki bank nmógł być obrabowany, no ale łatwiej dom niż bank obrabować.

     Potem to się zmieniło, bo słusznie zauważono, że czemu te złozone pieniądze mają być bezużyteczne i taka skłonność do oszczędzania byłaby zabójcza dla ekonomii, gdyżpowodowałaby brak pieniadza i katastrofalna deflację. Dlateo postanowiono je pożyczać na jakieś przedsiewzięcia za opłatą czy na %.

    • masakalambura

     Experto, pożyczanie na procent to czyn opisany przez Torę jako zwykła kradzież. W chrześcijaństwie była długo zabroniona. W islamie jest nadal niedozwolona.

     To od niedawna jest norma. Lichwa jest normą. Jest wychwalana jako zwiększenie wydajności pieniądza którego by zabrakło (kłamstwo). A w rzeczywistości (w połączeniu z drukiem pieniędzy po odejściu od kruszcu) to zwykłe złodziejstwo i bariera niepozwalająca bogactwu na zmienianie miejsca i swobodne rozprzestrzenianie się. To wikłanie pewnej małej grupy ludzi w niekończące się bogactwo kosztem całej reszty skazanej na ustawiczny niedobór.

    • experto

     Masz rację, tylko problem jest gdzie indziej – mianowicie lichwiarze opanowali rządy na różne sposoby i nie ma już państwowych pieniędzy, tylko lichwiarskie, obciążone długiem.

     Natomiast gdyby naprawdę banki były państwowe czy „narodowe” – jak teraz się szyderczo nazywają- i emitowały nieobciążony długiem czy lichwą pieniądz, każdy by miał wybór, czy isc po pieniądz bezodsetkowy czy obciążony %-em. Chyba wybór byłby oczywisty 😉

    • experto

     A jak to jest w islamie, bo chyba tam właśnie jest lichwa zakazana – czy nie dlatego chcą napuścić jednych na drugich, albo likwidować po kolei co pomniejsze państwa, które nie miały lichwy – jak np. Libię?

    • masakalambura

     W świecie Islamu o tym że lichwa jest zakazana mówi bezpośrednio Koran. Nie da się tego obejść:

     Sura 2, Krowa

     „2: 274 Ci, którzy rozdają swoje majątki nocą i dniem, skrycie i jawnie, otrzymają nagrodę u swego Pana, nie doznają strachu i nie będą się smucić!
     2:275 A ci, którzy pożerają lichwę, nie powstaną inaczej, niż powstaje ten, którego przewrócił szatan przez dotknięcie. Tak jest, ponieważ oni mówią: „handel jest podobny do lichwy.” Lecz Bóg dozwolił handel, a zakazał lichwy. A ten, kto otrzymał napomnienie od swego Pana i powstrzymał się, będzie miał swoje poprzednie zyski i jego sprawa należy do Boga. A którzy powrócą, tacy będą mieszkańcami ognia; oni tam będą przebywać na wieki.
     2:276 Bóg zniweczy lichwę, a pomnoży dawanie jałmużny. Bóg nie miłuje żadnego niewiernego grzesznika!
     2:277 Zaprawdę, ci, którzy wierzą i czynią dobre dzieła; ci, którzy odprawiają modlitwę i dają jałmużnę – będą mieli nagrodę u swego Pana; nie doznają strachu! I nie będą się smucić
     2:278 O wy, którzy wierzycie! Bójcie się Boga i porzućcie to, co pozostało z lichwy, jeśli jesteście wierzącymi!
     2:279 Jeśli jednak tego nie uczynicie, to oczekujcie wezwania do wojny od Boga i Jego Posłańca! A jeśli się nawrócicie, to otrzymacie swój kapitał. Nie czyńcie niesprawiedliwości, to i wy nie doznacie niesprawiedliwości!”

     Sura 4 Kobiety

     4:158 Przeciwnie! Wyniósł Go (Jezusa) Bóg do Siebie! Bóg jest potężny, mądry!
     4:159 I nie ma nikogo spośród ludu Księgi, kto by nie uwierzył w Niego (Jezusa) przed swoją śmiercią; a w Dniu Zmartwychwstania On będzie przeciwko nim świadkiem.
     4:160 I z powodu niesprawiedliwości tych, którzy wyznają judaizm, zakazaliśmy im rzeczy przyjemnych, które były dla nich dozwolone; i dlatego że odsunęli się bardzo od drogi Boga;
     4:161 I ponieważ brali lichwę, chociaż to było im zakazane; i ponieważ niesłusznie zjadali majątek ludzi – My przygotowaliśmy dla tych, którzy są niewierni, karę bolesną.
     4:162 Lecz tym spośród nich , którzy są utwierdzeni w wiedzy, i wiernym, którzy wierzą w to, co tobie zostało objawione, i w to, co zostało objawione przed tobą, i tym, którzy odprawiają modlitwę, i tym, którzy dają jałmużnę, i tym, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni – tym My damy nagrodę ogromną.”

     Pieniądze obarczone procentem bankowym oraz inflacyjnym to również produkt lichwiarski i z punktu widzenia Islamu nielegalny – Haram.

     Mało kto, nawet wśród muzułmanów, obecnie zdaje sobie sprawę, że używając pieniędzy bankowych, papierowych lub elektronicznych wpływamy na ocean Antychrysta, na ocean lichwy, z którą wiąże się konkretnie zdefiniowana w Koranie kara. I ta kara materializuje się na naszych oczach jako zupełne odejście od pieniędzy prawdziwych i dozwolonych przez Boga, prosto w niesprawiedliwy i złodziejski system lichwy.

     Patrzcie na to:
     http://wolnemedia.net/gospodarka/bezgotowkowe-spoleczenstwo-szybko-sie-rozwija/

     Zgodnie z ich oczekiwaniami, cały świat wpada tę pułapkę. Najpierw daliśmy się zmiękczać przez wieki papierem i monetami wykonanymi ze stopów różnych metali, ale nie tych legalnych w oczach Boga. Teraz przyszedł czas na pieniądze elektroniczne. A to jest już całkowita zależność od systemu i pełna systemu kontrola wszelkich transakcji i wszystkich kupujących – całego społeczeństwa.

     To, co nie śniło się hitlerom i stalinom teraz jest wprowadzane lawinowo.
     1. Pieniądze z chipami namierzającymi.
     2. Bezdotykowe terminale płatnicze do kart.
     3. Połączenie komunikatora i karty płatniczej.

     Punkt czwarty – pełna integracja z systemem – znamię Bestii – rodzaj implantu, który zostanie wprowadzony obowiązkowo przy szczepieniach obowiązkowych już u niemowlaków.

     Do tego potrzebna jest ogólna zgoda społeczeństwa, co możliwe jest już na zachodzie i właśnie się dokonuje lub/i wielka wojna podobna do tych z poprzedniego wieku w miejscach, gdzie na zgodę liczyć nie będzie można – czyli na obszarach świadomych zagrożenia, religijnych.

     Stąd ta kampania na rzecz konfliktu. Stąd to podburzanie narodów i religii przeciw sobie.
     Stąd natychmiastowe najazdy na handlujących przy pomocy złota, stąd wrogość do tych, którzy o takim handlu, o wolnym handlu marzą lub już go wprowadzają.

     Najgorsze, że tym łajdakom to wychodzi. I nawet Biblia mówi, że dokonają dzieła, tak że tylko nieliczni podejmą trud życia na starych zasadach. Nie poddadzą się systemowi i nie pójdą na łatwiznę.

     To już teraz widać na naszym podwórku.

     Kto z nas nie ma karty płatniczej?

    • experto

     „Punkt czwarty – pełna integracja z systemem – znamię Bestii – rodzaj implantu, który zostanie wprowadzony obowiązkowo przy szczepieniach obowiązkowych już u niemowlaków.”

     Tu masz rację, prawdopodobnie tak jest/bedzie, z tym tylko, ze nie muszą to byc szczepienia, tylko dzieciakom robią różne inne kłucia, jak pobieranie krwi, do badań itp.

     No i faktycznie trzeba by sie zastanowić, czy i tu nie masz sporo albo i nawet całkowitej racji, że:”Mało kto, nawet wśród muzułmanów, obecnie zdaje sobie sprawę, że używając pieniędzy bankowych, papierowych lub elektronicznych wpływamy na ocean Antychrysta, na ocean lichwy, z którą wiąże się konkretnie zdefiniowana w Koranie kara.”

     Innymi słowy sami sobie jesteśmy winni uczestnicząc w tym systemie i podpierając go. trzeba by wyjść jakos z tego matrixa, albo go przekształcić na zdrowy organizm.

     „Kto z nas nie ma karty płatniczej?”

     Warto wspomnieć, ze tu dodatkowy przekręt polega na tym, ze sprzedawcy muszą płacić dość słone prowizje (zalezy tez od umowy) za te transakcje kartami, wiec niby nawet jak ktoś sie wyłga z opłaty za nie, to sprzedawca i tak musi to przerzucic na klienta i sami płacimy za ten system.

     Jedyna korzyść z kart to taka, ze nie trzeba nosić przy sobie sporej gotówki, gdyby ktos chciał zrobic wiekszą transakcje i istniałoby jakieś ryzyko zgubienia, napadu, itd. No ale tu propaganda jest taka, zeby uzywac tych kart na codzienne zakupy, a nie tylko wieksze transakcje.

     Jeszcze gorsza sprawa byłaby z pieniądzem metalowym – gram złota to teraz coś ok 130 zł, a to znikoma ilość tego ciezkiego metalu, więc złotówka musiałaby byc srebrna, a stówka i tak np. plastikowa, tylko z wtopionym paskiem złota.

     No i nie wiem, jak w obiegu jest ileśset mld zł, czy by starczyło na to naszych rezerw złota. Jesli przecietna pensja to 2500 zł, daje to 20 g złota razy 15 mln pracujących czy emerytów, co daje 300 mln g, a więc 300 ton złota „wtopione” (nomen omen ;-)) w same banknoty na pensje, które by były zaraz w obiegu. Tyle złota zdaje sie mamy, ale przecież potrzeba byłoby ich nieco więcej, więc byby problem.

     A tak na marginesie pieniądz nie jest poki co jeszcze elektroniczny (jeszcze, bo chyba poza bitcoin’em), tylko elektroniczna jest jego księgowość, ew. papierowa, jak dawniej. Poki co zdaje się tylko „Bilety NBP są środkiem płatniczym w Polsce” – tak pisało za komuny na banknotach, nie wiem, jak z tym jest teraz.

    • masakalambura

     Rendez vous z lichwiarzami to droga bez powrotu. Naprodukowali więcej pieniądza, niż jest materiałów w naszym układzie słonecznym.

     Nie widzisz, że ekologiczny dramat tej planety, to w gruncie rzeczy brak umiaru. Rozbuchana żądza posiadania, pobudzana świadomością własnego papierowego majątku.

     Bańka mydlana, która zabija tą planetę.

     Taka jest kara za lichwę w dalszej perspektywie. Ta choroba dręczy niemal wszystkich. To obłęd.

     I prócz katastrofy nie ma dla niego innej drogi.

    • experto

     „Nie widzisz, że ekologiczny dramat tej planety, to w gruncie rzeczy brak umiaru. Rozbuchana żądza posiadania, pobudzana świadomością własnego papierowego majątku.”

     Tu oczywiście masz rację, ale ta żądza istniała nawet wtedy, gdy jeszcze nie było wszechobecnej lichwy, a jeśli się pojawiała, natychmiast bywała potępiana.

     Wiec zwiazek z nią jest dosć luźny, bo lichwa niektórym ją sosującym umożliwia nabycie tą drogą nieprawych majątków kosztem poddawanych lichwie.

     Ale niekoniecznie widziałbym tu katastroficzny scenariusz, choć bez jakichś perturbacji pewnie się nie obędzie.

     A tylko po prostu lichwiarze tą zadzą gnani rozpędzili machinę tak, ze jest nie do zatrzymania i skutkiem jej działania bedzie tylko pękniecie bańki złudzeń, a zwykli ludzie otworzą oczy i wtedy poprawią sobie byt przez uwolnienie się od lichwy.

  • masakalambura

   Podatek dżizja podatek od innowierców. W Państwie Islamskim innowiercom nie wolno służyć w armii, nie płacą też zakatu – obowiązkowej jałmużny, w zamian za to, mają płacić ten podatek.
   Nie wiem dokładnie jaka była praktyka w przeszłości (mogę się dowiedzieć, ale zajmie to ze 2 dni) wiem że w przyszłości, po powrocie Jezusa, podatek ten ma zostać zniesiony.

   • experto

    Aha, czyli to jakieś takie prawne rozwiazanie, wiec tylko trzeba by to sprawdzic, czy w miarę sprawiedliwe.

    A jak Jezus powróci, to już bedzie po zmartwychwstaniu i końcu swiata 😉

    Wiec wtedy żadne pieniadze nie będą potrzebne, ani ich nie będzie, a wszystko będzie odmienione, bo będziemy w innych ciałach o innym sposobie funkcjonowania, tak jak było z samym Jezusem, że pojawiał się i znikał, mógł jeść albo i nie, byc rozpoznany lub nie, przenikał ściany, itp.

    • Irol

     @experto – „A jak Jezus powróci, to już bedzie po zmartwychwstaniu i końcu swiata 😉

     Wiec wtedy żadne pieniadze nie będą potrzebne, ani ich nie będzie,”

     O kurde to jak w prawdziwym komunizmie. W Rosji, żydostwo światowe tez budowało raj na ziemi, wszystkim obiecywali, że już niedługo, już za 20 lat, już za chwilę tam też będzie każdemu według potrzeb, za darmo, bez żadnych pieniędzy, wszystko co dusza i ciało zapragnie. Jak się to skończyło to już wiemy. Ponieważ potrzeb jest zawsze dużo, a środków zawsze brakuje to każdy kto skończył minimum 14 lat i zaczynał przejrzewać wreszcie na własne oczy, to kończył, już bez żadnych potrzeb w gułagu. Niektórzy to przeżyli i tych zazwyczaj z komunizmu wyleczono na zawsze.

    • experto

     „Ponieważ potrzeb jest zawsze dużo, a środków zawsze brakuje”

     Ale wtedy już nie będzie potrzeb, a środków nie braknie, bo po zmartwychwstaniu ciała będą przemienione, nieśmiertelne 😉

   • masakalambura

    Według Proroka pieniądze, ale te prawdziwe tzn złoto, srebro i inne, będą znowu w użyciu. Kiedy Jezus powróci (Pokój z Nimi obydwoma) zaprowadzi sprawiedliwe rządy i przywróci uczciwy handel, który prze Dadżdżala (Antychrysta) zostanie zepsuty (zasadniczo już jest zepsuty) poprzez system lichwiarski (arab. Riba).

    Owszem świat zostanie odmieniony, i prawdziwy sens istnienia, prawdziwa duchowość zostanie pokazana światu. Stanie się też znowu celem głównym ludzi. Jednak nadal będą jeść, i nadal będą pracować. Raj na ziemi nie przyjdzie od razu.

    Wg. islamu Jezus i Jego przyjście to tylko jeden z 10 wielkich znaków nadejścia Godziny. Zmartwychwstanie i Sąd Boga Najwyższego będzie jeszcze czymś innym. To jest też podobnie opisane w Apokalipsie.

    • experto

     „Jednak nadal będą jeść, i nadal będą pracować. ”

     To już jest jakaś śmieszna mitologia, a najlepszy ten handel „prawdziwym” pieniadzem 😉 🙂 😉

     Jedzenie nie będzie potrzebne, a jak praca, to tylko nad sobą w celu nieskończonego doskonalenia się w kierunku absolutnej doskonałosci Boga.

    • experto

     „Zmartwychwstanie i Sąd Boga Najwyższego będzie jeszcze czymś innym.”

     No to faktycznie tak może być wg islamu, ale w chrześcijaństwie jest że „Siedzi po prawicy Ojca, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych”, a jak umarłych, to musi nastąpić zmartwychwstanie, bo jak tu sądzic trupy ? 😉

     A jak Zmartwychwstanie, to koniec obecnego świata, ktory różnie moze wyglądać, moze kataklizmicznie, a może tylko jako jakieś „przekształceie”.

    • Irol

     W sumie to zawsze zastanawiałem się nad zmartwychwstaniem.

     Kto i w jaki sposób jest w stanie to wykonać?

     Jeżeli ciało, komórki, białko, dna i wszystko co związane jest z maszyną życia, jaką jest każda żywa istota, już nie istnieje bo z powodu ciągle wzrastającej entropii wszystko rozłożone zostało na pierwiastki pierwotne ( Tlen, wodór, węgiel, azot, wapno) to w jaki sposób ta osoba może zmartwychwstać?

     Co innego re-inkarnacja. Re-inkarnacja nie zawiera w sobie niemożliwego z punktu widzenia fizyki czynu jakim jest zmartwychwstanie.

    • Kinga

     Myslisz , ze Bog dziala na poziomie mozliwosci naszego ludzkiego mozgu??
     „Ludzie musza raz umrzec a pozniej nastepuje sad” …

    • experto

     „Co innego re-inkarnacja. Re-inkarnacja nie zawiera w sobie niemożliwego z punktu widzenia fizyki czynu jakim jest zmartwychwstanie.”

     Fizyka to rodzaj bardzo ułomnego i niedoskonałego poznania rzeczywistosci, więc nie moze być wyrocznią o sprawach dalece przekraczających jej możliwosci poznawcze. Tu trzeba przejsć do meta-fizyki 😉

     Ale reinkarnacja jest absurdalna z pktu widzenia nawet fizyki, bo nawet gdyby następowała, powinno dochodzić NATYCHMIAST po śmierci do odbudowania ciała człowieka i to TAKIEGO SAMEGO, jakie miał w chwili śmierci, bo niby dlaczego jakiegoś innego?

     Co innego zmartwychwstanie, ono dokonuje się mocą Bożą, więc Bóg przywraca ciało jakie chce, a z Objawienia wiemy, ze bedzie przemienione (udooskonalone) – Chrystusa sam w przypowieści o żonie 6 braci (ale po kolei, zeby nie było islamizmu ;-)) opowiadał, ze po zmartwyhwstaniu ani sie żenić nie będą, ani za maż wychodzić, a tylko wszyscy będą jak Aniołowie Bozy.
     A sw. Paweł pisał, ze zasiewa się to co zniszczalne, a powstaje co niezniszczalne, zasiewa sie co cielesne, a wyrasta to co duchowe.

    • masakalambura

     Koran odpowiada (cytuję z głowy):

     Czy ty sądzisz, że Ten, który już raz powołał ciebie do życia będzie miał jakąś trudność w stworzeniu ciebie od nowa.
     Przecież On mówi tylko: „Bądź!” i to staje się. To dla Niego nie jest trudne.

    • Kinga

     Bog nie stwarza jednego czlowieka dwa razy. To wy wierzycie w reinkarnacje w islamie??

    • masakalambura

     Przeczytaj uważnie.

     Pierwszy raz to teraz. Przecież jesteś stworzona. To dzieło Boga.

     Drugi raz nastąpi przy zmartwychwstaniu. Bóg powie: Bądźcie! i staniemy się. Tacy jak byliśmy lub dokładniej, jak teraz jesteśmy.

     Islam odrzuca reinkarnację. Nie ma o niej mowy w Koranie. W Islamie mówimy, że to duchy (dżiny) które są w niektórych osobach, to ich wspomnienia i ich relacje z żyć, którymi wcześniej żyli, z ludzi, w których wcześniej byli nazywane są wspomnieniami reinkarnacji. Ale czy to jest cała prawda.

     Bóg to jeden wie.

    • experto

     „…miał jakąś trudność w stworzeniu ciebie od nowa.”

     „Stworzenie od nowa” to byłby absurd, w sumie jakaś chyba nawet obraza Boga, że niby albo nie potrafił stworzyć „raz a porządnie”, albo naprawic tego, co zepsuł człowiek, tylko wszystko trzeba „zresetować” 😉

     Oczywiscie sam Jezus Chrystus mówił w Ewangelii o „narodzeniu się na nowo”, a sw. Paweł o „nowym stworzeniu”, niemniej Chrystusowi chodziło o „narodzenie duchowe”, a podobnie o odnowienie wszystkiego w Chrystusie przez udział w Jego śmierci i zmartwychwstaniu, a tym jest m. in. zmartwychwstanie ciał po śmierci.

     Jak dobrze poczytać opis męki i śmierci Chrystusa to widać, ze jest mowa o tym, ze wielu umarłych powstało z martwych i ukazywali sie ludziom. Teologia objaśnia to tym, ze do momentu przyjscia Chrystusa i dokonania odkupienia dusze zmarłych przebywały „w otchłani” – dopiero jak mówimy w wyznaniu wiary, Chrystus po śmierci „zstąpił do piekieł” – aby wydobyć dusze sprawiedliwych.

     Zatem – taka jest moja hipoteza – coś w tych opowieściach o reinkarnacji mogło być z prawdy – ale to sie skończyło.

     Zreszta reinkarnacja jest doktryną starożytną i pewne rzeczy nieznane czy trudne do zbadania tłumaczyła lub uzasadniała dość racjonalnie – trzeba przyznać, jednak z chwilą Objawienia chrześcijańskiego te sprawy zostały ostatecznie wyjaśnione i r. upada.

    • experto

     Aha, islamskie błędne koncepcje o „stworzniu na nowo” wynikają z odrzucenia koncepcji zbawienia ludzi (pośrednio świata) przez Jezusa Chrystusa, wiec Bogu „nie pozostawałoby nic innego” jak owo „stworzenie na nowo”.

     Ale jak wyżej, jest to absurdem.

    • masakalambura

     Czy te koncepcje są błędne, to pokaże czas.

     Jeśli jednak umieramy, i ciało nasze się rozkłada a powiedziane jest że zmartwychwstaniemy, znaczyć to musi, że nasze ciała zostaną odtworzone, co by było czemu wstawać. Inaczej koncepcja Sądu Ostatecznego dotyczyłaby tylko dusz z pominięciem świata materii, co stoi w sprzeczności z nauką płynącą zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu.

     Mogę się zgodzić, że zmartwychwstanie duszy – nawrócenie się i szukanie zbawienia płynące od Słowa Boga – jest do przyjęcia w waszym tłumaczeniu.

     Tu jednakże pojawia się rozdwojenie drogi która pozostanie równoległą aż do ponownego przyjścia Jezusa, co do tego czy przyjmujemy Jezusa jako Posłańca Boga – muzułmanie, czy za Boga – chrześcijanie.

     Dlatego może (to moje przypuszczenie) mamy pierwszy sąd zgodnie z Apokalipsą, gdy powraca Jezus i sprawiedliwi przeznaczeni do pierwszego zmartwychwstania. Możliwe przecież, że ci sprawiedliwi już się ponownie narodzili i właśnie budzą się do świadomości bycia sprawiedliwymi, czekającymi na powrót Przywódcy, Jezusa, który, jak mówi Apokalipsa, będzie sądził i rządził przy ich pomocy świat, po zgładzeniu Zła. To przebudzenie to pierwsze zmartwychwstanie.

     Wtedy dopiero równoległe ścieżki obu dróg będą musiały się zejść. Bo tylko Jezus, Jego Słowo i Obecność Tego, którego on reprezentuje ma moc ostateczną na rozstrzygnięcia tego dylematu.

     I do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Do tego czasu racji nie znajdziemy. Mamy tylko nasze Księgi, własne przypuszczenia oraz własne działania, które będą podlegać Sprawiedliwemu Sądowi. Najpierw przez Jezusa, a potem – już wszystkich ludzi- przez Boga na Sądzie Ostatecznym po tysiącu lat Królestwa Jezusa i po bitwie z Gogiem i Magogiem. W którym Sądowi poddani będą nie tylko ludzie ale również całe stworzenie w niebie i na ziemi.

     Odtworzone (stworzone z materii ponownie) tylko w jednym celu. Wyznaczającym nasze miejsce albo w Raju albo w Gehennie.

     „I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
     bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
     i morza już nie ma.”

    • experto

     „Czy te koncepcje są błędne, to pokaże czas.”

     W tej kwestii sprawa jest mniej wiecej jasna, wiec nie wymaga to akurat wiele czasu, byle tylko zrozumieć sens. No ale faktycznie niektórzy mogą wymagać czasu, jak w kawale o milicjancie, który umarł ze śmiechu po roku, zanim zrozumiał dowcip 😉

     „Jeśli jednak umieramy, i ciało nasze się rozkłada a powiedziane jest że zmartwychwstaniemy, znaczyć to musi, że nasze ciała zostaną odtworzone, co by było czemu wstawać.”

     Dokładnie, ale „odtworzenie ciała” to nie „stworzenie na nowo”

     „Mogę się zgodzić, że zmartwychwstanie duszy – nawrócenie się i szukanie zbawienia płynące od Słowa Boga – jest do przyjęcia w waszym tłumaczeniu.”

     Ale dusza nie zmartwychwstaje, tylko żyje wiecznie – raz stworzona. Podobnie jak duchy – Aniołowie i zbuntowane, czyli demony.

     „Tu jednakże pojawia się rozdwojenie drogi która pozostanie równoległą aż do ponownego przyjścia Jezusa, co do tego czy przyjmujemy Jezusa jako Posłańca Boga – muzułmanie, czy za Boga – chrześcijanie.”

     No tak, jesli się nie nawrócicie, to pozostanie rozdwojenie.

     „Dlatego może (to moje przypuszczenie) mamy pierwszy sąd zgodnie z Apokalipsą, gdy powraca Jezus i sprawiedliwi przeznaczeni do pierwszego zmartwychwstania. ”

     „Pierwszy sąd” zwany szczegółowym albo mniejszym, to jest po śmierci – takie coś przyznawała „stara” teologia. Natomiast sąd ostateczny jest czy będzie przy „końcu czasów” albo „końcu swiata”. Ale współcześnie zdano sobie sprawę, ze rzeczywistość duchowa czy Boska, w której niepodzielnie rządzi Bóg, jest „bezczasowa” i tam wszystko już jest „dokonane” od czasu smierci i zmartwychwstania Chrystusa, natomiast czas płynie tylko tu, na ziemi.

     Zatem umierając od razu przechodzimy do wiecznośći, a tam od razu jest i sąd, i zmartwychwstanie, i sąd ostateczny i zbawienie ew. czyściec albo (samo)potępienie, jesli ktoś odrzuci(ł) Boga.

     Wtedy dopiero równoległe ścieżki obu dróg będą musiały się zejść.

     Nic się nie zejdzie, tylko będziecie musieli porzucić swą błędną scieżkę i albo przyjąć zbawienie dokonane przez Jezusa Chrystusa, albo się skazać na potępienie.

     „Bo tylko Jezus, Jego Słowo i Obecność Tego, którego on reprezentuje ma moc ostateczną na rozstrzygnięcia tego dylematu.”

     Ale tu nie ma dylematu, bo On przyszedł na ziemie po to m. in., aby takich dylematów nie było.

     „I do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Do tego czasu racji nie znajdziemy.”

     Tak, wy nie znajdziecie, bo świadomie odrzucacie Objawienie, ale wtedy juz będziecie musieli uznać, bo staniecie przed wyborem „tak-nie”.

     „Mamy tylko nasze Księgi,”

     No tak, wy macie tylko księgę, u nas ksiega jest wtórna, bo żyli swiadkowie, którzy spotkali i żyli z Jezusem Chrystusem i oni zaświadczają, ze Chrystus jest Bogiem, co On Sam objawił, a jak mówił św. Piotr w mowie z Dziejów Ap. „Bóg potwierdził niezwykłymi cudami i znakami”, w tym największym – zmartwychwstaniem. Ta „tradycja” czyli swiadectwo jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego my mamy pewność, a wy tylko niepewną, bo ludzka ksiegę…

     „Odtworzone (stworzone z materii ponownie) tylko w jednym celu. Wyznaczającym nasze miejsce albo w Raju albo w Gehennie.”

     Ten cel jest akurat wtórny, bardziej tu chodzi o zniwelowanie skutków grzechu pierwowrodnego, skutkiem którego jest osłabienie natury człowieka i śmierć (przed grzechem człowiek był nieśmiertelny) i przywrócenie pełnej natury człowieka (nie ma ludzi „niecielesnych” – do natury człowieka nalezy ciało).

    • masakalambura

     Kolejny raz doszliśmy do głuchej teologii którą wszyscy znają.

     Całe szczęście Objawienie (Apokalipsa) jest wyraźna i jasno opisuje chronologię zdarzeń. A ona obowiązuje katolików. W dodatku właśnie została tu zamieszczona.

     Zatem znowu pozostaje osądzić samemu co jest prawdą a co nie jest.

    • experto

     „Całe szczęście Objawienie (Apokalipsa) jest wyraźna i jasno opisuje chronologię zdarzeń.”

     A to jest najwiekszy chyba „dowcip” ostanich czasów 😉

     Bo akurat ta księga uchodzi za najbardziej tajemnicza i ukryta z tej racji, ze jak nazwa mówi, jest „odsłonięciem” przyszłych wydarzeń i losów Koscioła, wręcz ostatecznych.

     Wiec z jednej strony ona się juz dzieje, bo czasy ostateczne nastały po wniebowstąpieniu Chrystusa, a z drugiej wciaz czekają na wypełnienie i kiedy się to dokona nie wiadomo.

     Spotyka się mnóstwo sprzecznych interpretacji i sami teologowie nie są zgodni, o co tu chodzi.

     Najprawdopodobniej wszystko stanie się jasne, jak to się zacznie wypełniać. Choć i to nie jest pewne, bo i tak było z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa, że uczniowie, którym jawnie o tym mówił jeszcze za życia, w ogóle nie rozumieli i nie docierało to do nich.

     Mało tego, nawet jak to się dokonało, byli zaćmieni, dopiero Chrystus im to musiał wyjaśnić jak w drodze do Emaus albo oświecając ich umysły, jak w czasie ostatniego z nimi spotkania przed wniebowstąpieniem.

    • masakalambura

     Taka interpretacja jest możliwa, jeżeli przyjmujesz  że zasiadający po Prawicy Bożej to to samo, co Bóg.

     Jak już wiesz, muzułmanie tak nie uważają, i zasiadający po prawicy Bożej na Sądzie to kto inny od Boga, to Słowo Boga.

     Jak mówiłem, nawet w Apokalipsie masz taki fragment.

     Ap 19;11-16
     „11 Potem ujrzałem niebo otwarte:
     a oto – biały koń,
     a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym,
     oto sprawiedliwie sądzi i walczy5.
     12 Oczy Jego jak płomień ognia,
     a wiele diademów na Jego głowie.
     Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego6.
     13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną,
     a imię Jego nazwano: Słowo Boga7.
     14 A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach –
     wszyscy odziani w biały, czysty bisior.
     15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
     by nim uderzyć narody:
     On paść je będzie rózgą żelazną
     i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga8.
     16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię:
     KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW. ”

     Opisuje on powrót Jezusa w czasie wypełniania się Jego dzieła

     Dalej masz, co zrobi Jezus:
     Ap. 19;19-21
     „19 I ujrzałem Bestię
     i królów ziemi,
     i wojska ich
     zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu
     i z Jego wojskiem.
     20 I pochwycono Bestię,
     a z nią Fałszywego Proroka,
     co czynił wobec niej znaki,
     którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii
     i oddawali pokłon jej obrazowi.
     Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora,
     gorejącego siarką10.
     21 A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu,
     [mieczem], który wyszedł z ust Jego.
     Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta. ”

     Jak widzisz, pojawiają się tych fragmentach 3 wielkie znaki Dnia o których wspominał Prorok:
     1. Jezus – Isa
     2. Bestia – Bestia z ziemii
     3. Fałszywy Prorok – Masih ad Dadżdżal

     Dalej w apokalipsie masz:

     Ap 20; 1-6
     ” Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba,
     który miał klucz od Czeluści
     i wielki łańcuch w ręce.
     2 I pochwycił Smoka,
     Węża starodawnego,
     którym jest diabeł i szatan,
     i związał go na tysiąc lat.
     3 I wtrącił go do Czeluści,
     i zamknął, i pieczęć nad nim położył,
     by już nie zwodził narodów,
     aż tysiąc lat się dopełni.
     A potem ma być na krótki czas uwolniony.
     4 I ujrzałem trony –
     a na nich zasiedli [sędziowie],
     i dano im władzę sądzenia –
     i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
     i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
     i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
     Ożyli oni
     i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
     5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
     To jest pierwsze zmartwychwstanie.
     6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
     nad tymi nie ma władzy śmierć druga,
     lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
     i będą z Nim królować tysiąc lat. ”

     Jak sam widzisz, jest tu jasno. Jezus wraz z wiernymi zwycięża zło, i jego królestwo wraz ze sprawiedliwymi rządami ma trwać 1000 lat. To chyba oczywiste, że ludzie będą tam dalej normalnie żyć, pracować i handlować. To jeszcze nie jest pełne zmartwychwstanie. Tutaj zmartwychwstają tylko sprawiedliwi aby rządzić i sądzić świat. Na ziemi żyją normalni ludzie.

     Bo:
     Ap 20;7-10
     ” A gdy się skończy tysiąc lat,
     z więzienia swego szatan zostanie zwolniony.
     8 I wyjdzie, by omamić narody
     z czterech narożników ziemi,
     Goga i Magoga,
     by ich zgromadzić na bój,
     a liczba ich jak piasek morski.
     9 Wyszli oni na powierzchnię ziemi
     i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane;
     a zstąpił ogień od Boga z nieba
     i pochłonął ich.
     10 A diabła, który ich zwodzi,
     wrzucono do jeziora ognia i siarki,
     tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok.
     I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków”

     Jak widzisz pełen sąd się nie dopełnił, bo po 1000 lat jeszcze dochodzi do wojny totalnej ludu bożego z Gogiem i Magogiem, zwykłymi, grzesznymi, nieszukającymi chwały bożej ludźmi

     4. Gog i Magog – kolejny wielki znak dany od Proroka

     Ap20
     „11 Potem ujrzałem wielki biały tron
     i na nim Zasiadającego,
     od którego oblicza uciekła ziemia i niebo,
     a miejsca dla nich nie znaleziono.
     12 I ujrzałem umarłych –
     wielkich i małych –
     stojących przed tronem,
     a otwarto księgi.
     I inną księgę otwarto,
     która jest księgą życia.
     I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
     według ich czynów.
     13 I morze wydało zmarłych, co w nim byli,
     i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli,
     i każdy został osądzony według swoich czynów.
     14 A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia12.
     To jest śmierć druga – jezioro ognia.
     15 Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
     został wrzucony do jeziora ognia. ”

     Dopierowtedy jest Sąd Ostateczny, Godzina, pełne zmartwychwstanie.
     Chrześcijanie Zasiadającego biorą za Jezusa.
     My muzułmanie wierzymy, że będzie to sąd Samego Boga, w którym Posłańcy (między innymi Jezus i Muhammad) będą wstawiać się w obronie swoich uczniów i naśladowców. O ile tylko Bóg im na to pozwoli. Bo będzie to czas gniewu Boga Jedynego i Jego pomsty. W tym Dniu wg. Koranu każda dusza trząść się będzie o swój los, bo wszystko zostanie dokładnie osądzone. Nawet czyn o wadze pyłku nie zostanie pominięty.

     I dalej
     Ap. 21
     „I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
     bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
     i morza już nie ma.
     2 I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe
     ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
     przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
     3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
     «Oto przybytek Boga z ludźmi:
     i zamieszka wraz z nimi,
     i będą oni Jego ludem,
     a On będzie „BOGIEM Z NIMI”2.
     4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
     a śmierci już odtąd nie będzie.
     Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
     już [odtąd] nie będzie,
     bo pierwsze rzeczy przeminęły». ”

     W końcu przychodzi nowe Jeruzalem i Ziemia zostanie przemieniona w Raj, gdzie zostaną tylko sprawiedliwi i gdzie Bóg będzie troszczył się o wszystko dla swych sług. Bez pracy, bez handlu bez zmartwień. Ogród, gdzie w dole płyną strumyki.

     A jeśli cie interesuje to oprócz 4 wymienionych wyżej wielkich znaków nadchodzącej godziny są jeszcze:

     5. Dym
     6. Wielkie trzęsienie ziemi na Wschodzie
     7. Wielkie trzęsienie ziemi na Zachodzie
     8. Wielkie trzęsienie ziemi w Arabii
     (to nie tyle trzęsienia ziemii tylko ziemia ma połknąć jakieś wielkie obszary w tych miejscach)
     9. Słońce wzejdzie na zachodzie
     10. Ogień wyjdzie z Jemenu i ustanowi ludziom ich miejsce przeznaczenia (na Sądzie)

     Tych dziesięć znaków musi się wypełnić zanim przyjdzie Sąd Ostateczny zgodnie ze słowami Proroka (Pokój z Nim).

    • Kinga

     Powiedz mi od kiedy wyznajesz islam? Piszesz po polsku, zamieszczasz duzo roznych cytatow. Czy to jest juz czescia planu islamizacji Polski?
     Na poczatku nauka i perswazja a potem co? Katolicy ci glowy nie zetna jak sie nie nawrocisz na nasza wiare, pojdziesz wolno, nie zrobia ci krzywdy nawet za to, ze tu piszesz o islamie. W druga strone jest zupelnie inna historia…Juz widze jak katolik nawraca muzulmanow w Arabii Saudyjskiej…Dlaczego nie mozna muzulmanow nawracac bez utraty zycia w krajach muzulmnskich???

    • masakalambura

     Od kilku lat.

     Nie masz ochoty czytać, nie czytaj.

     Rozmawiam z kimś innym.

     Ale kiedy już słuchasz islamu przeciwników, warto także zadać pytanie oskarżanym i lepiej poznać nasz punkt widzenia. Tak przecież działa sprawiedliwy sąd.

     Islamizacja Polski, śmieszne.
     Mówienie całej prawdy jaką znam to mój osobisty sposób na życie.
     Jeśli jest to dla ciebie nawracanie to trudno.
     Nic na to nie poradzę. Taka jest moja prawda.

    • Kinga

     Sam wtracasz sie do dyskusji innych ludzi, a mnie kazez zamilknac?? To nieladnie. Jestes na forum publicznym, a nie w kawiarni.
     Mam ochote czytac, skad takie wnioski ze nie mam???
     Ty sie nie bronisz tylko atakujesz katolicyzm. Islamizacja Polski i Europy wzbudza twoj smiech???
     Sprobujmy wiec wprowadzac katolicyzm w Arabii Saudyjskiej. Ile ostatnio tam kosciolow katolickich zbudowano??? Zero???Tak myslalam. Tymczasem w Warszawie juz drugi meczet nam walicie…smieszne???? Nie bardzo….
     Cala „prawda” jaka znasz nie jest zadna prawda, jest oszustwem. Nie wiem dlaczego stales sie muzulmaninem, czy taka moda, czy glupota…ale ciagle mozesz zawrocic…Ty jednak zamiast samemu sie zbawic, to innych ciagniesz w czelusc piekielna . Ciezko pozostawac obojetnym wobec czegos takiego….

    • masakalambura

     Chciałabyś, ale zamilknąć Ci nie kazałem, w dodatku rozmawiam z Tobą, co jest oczywistą akceptacją Twojego głosu.

     Wyraźnie dążysz do konfliktu. Dlatego od teraz ograniczę się do rozmowy z tym, z którym rozmawiam od dłuższego czasu. Na temat.

     A czasem wtrącę swoje 3 grosze, jak uznam, że muszę i gdzie muszę.

     I nikogo w czeluści piekła nie ciągnę. Nasze tutaj rozmowy mają na celu poszukiwanie prawdy, którą jestem zainteresowany nie mniej niż inni. Dzieląc się swoją wiedzą powodujemy, że inni, czytający tylko, poznają prawdę, naszą prawdę a ona ich wyzwoli, jeśli rzeczywiście prawdą jest.

     Piekło, to kwestia sprawiedliwego Osądu Boga. Jeśli na nią zasłużę, to trudno, będę się smażył w Ogniu. Co, jeśli to ty na niego zasłużysz, jeśli nie posłuchasz mojego głosu. Wtedy Ty będziesz w piekle się smażyć. Czego Ci wcale nie życzę.
     A ja byłbym odpowiedzialny w oczach Boga za twą hipotetyczną karę jeślibym cię i innych nie ostrzegał. Bo widziałem a nic nie mówiłem. Nie dzieliłem się tym, co mi dano.
     Zatem mówić będę. Dokąd mi wolno.

     Salam.

    • Kinga

     Nie daze do konfliktu z toba. Modle sie za ciebie, za siebie, za innych. Ze swojej strony obiecuje ci, ze bede walczyc o ciebie abys zostal zbawiony. Rozumiem, ze na tym etapie nie jestes w stanie zaakceptowac Jezusa Chrystusa jako Boga i Zbawiciela nas wszystkich.O jedno tylko cie prosze abys zapoznal sie z ostrzezeniem ktore juz niedlugo moze przyjsc. Jesli doznasz oswiecenia swojej duszy i w koncu poznasz prawde o Jezusie Chrystusie jako Bogu i Zbawicielu nie odrzuc Go wowczas. To juz bedzie ostatnia szansa na zbawienie. Wielu uwierzy, ale nie wszyscy. Badz jednym z tych ktorzy uwierza.
     http://www.ostrzezenie.wordpress.com
     Opis wydarzenia bedzie po prawej stronie. Oredzi po lewej nie musisz czytac.

    • masakalambura

     Nawet po przeczytaniu tych orędzi wynika jasno, że Jezus to Posłaniec od Boga. W końcu Bóg Ojciec wypowiada się w nich samodzielnie.

     Możesz spokojnie liczyć na to, że muzułmanie przyjmą Jezusa jako Słowo Boga na ziemi i Jego Przedstawiciela i przywódcę. Mamy to obiecane przez Proroka, i wielu z nas przygotowuje się do tego nie gorzej niż wy, chrześcijanie.

     Jeśli modlisz się za nas, to my modlimy się za ciebie. Jeśli ostrzeżenie otworzy nam oczy duszy, to czekamy z utęsknieniem.

     Powiem więcej. O czasach ostatnich Prorok mówił wiele tajemniczych rzeczy, które rozumiane dosłownie są trudne do przyjęcia.
     Na przykład, że tylko prawdziwy wierny, nie ważne czy umiejący czytać czy anafalbeta, rozpozna Dadżdżala – Antychrysta, bo będzie widział napis na jego czole KaFiR (arab كفر) tzn niewierny. Mówił też o tym, że będziemy słyszeli mowę kamieni i drzew.
     To jest możliwe oczami i uszami duszy. Zatem taka przemiana, skoro nadchodzi, jest przez nas muzułmanów oczekiwana.

    • experto

     „Możesz spokojnie liczyć na to, że muzułmanie przyjmą Jezusa jako Słowo Boga na ziemi i Jego Przedstawiciela i przywódcę.”

     Ale niestety to jest fałsz i degradacja Chrystusa i baaaardzo sie rozczarujecie, Bo Faktycznie jak piszesz „Jezus Chrystus to Słowo Boga”, ale odwiecznie istniejące równe w godności, potędze i mocy z SamymBogiem i Duchem świętym w Trójcy świetej.
     Amen.

    • masakalambura

     Dokładnie na tej samej zasadzie muzułmanie twierdzą, że ubliżacie Bogu, w mawiając sobie i innym, że Bóg Wszechmogący kogokolwiek potrzebuje lub dzieli Swoją Wszechmoc.

     Co ważniejsze stoi za nami Pierwsze przykazanie. Nie będziesz miał żadnych bogów obok Mnie.

     Wg nas Bóg (błogosławiony na wieki) tylko udziela łaski. Ale wszystko od Ojca pochodzi i On sam jeden wszystko kształtuje. Zawsze i na wieki.

     On. Jeden. Allah (co znaczy Bóg).

    • experto

     „…ubliżacie Bogu, w mawiając sobie i innym, że Bóg Wszechmogący kogokolwiek potrzebuje lub dzieli Swoją Wszechmoc.”

     Tak by było, gdybyśmy faktycznie twierdzili, ze Bóg MUSI mieć pomoc, ale wprost przeciwnie twierdzimy, ze absolutnie nie potrzebuje takowej, natomiast tajemniczym i nieprzeniknionym zrządzeniem Jego Świetej Woli tsk Mu się spodobało, zeby znikomym i śmiertelnym ludziom dać udział w Swej potędze i chwale.

     „Co ważniejsze stoi za nami Pierwsze przykazanie. Nie będziesz miał żadnych bogów obok Mnie.”

     To przykazanie błędnie interpretujecie i nie rozumiecie, ze Chrystus wraz z Duchem swietym tworzą tego samego Jedynego Boga wraz z Ojcem, wiec nie ma tu nic „na boku” 😉

    • experto

     Idź i rozważ czytania z dnia dzisiejszego:

     „(Łk 10,17-24)
     Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.”

     I już skończ ten wątek antyewangelii, którą głosisz pod pozorem fałszywej pobożności.To już wyszło w poprzedniej dyskusji.

    • masakalambura

     Fałszywość bądź prawdziwość mojej pobożności pozostaw do osądu Bogu. To przed Nim co dziennie staję, a nie przed tobą.

    • experto

     Ale ja tu nie mam na mysli akurat twej pobożności, bo akurat możesz być b. pobożnym człowiekiem – musisz wszakże pamiętać, ze to nie pobożność cię zbawi, bo takowa, jesli jest prawdziwa, moze byc tylko skutkiem zbawienia.

     A to przyniósł nam Jezus Chrystus. Bo jak mówią dz. Ap. rozdz. 4:
     „8 Wtedy Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział do nich: „Przełożeni ludu i starsi! 9 Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, 10 to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. 11 On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. 12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”.

     Czy i wy nie odrzucacie tego kamienia węgielnego…

    • masakalambura

     Nie odrzucamy. Jezus jest Podstawą i Fundamentem naszej religii.

     Jednak jej zwieńczeniem jest Muhammad, którego wy odrzucacie.

     Z naszej perspektywy wygląda to odrzucenie niezwykle podobnie do odrzucenia Jezusa przez Żydów.

     Właśnie o to wyjaśnienie, o ten „dylemat” o osobę i Prawo zesłane przez Muhammada będziemy musieli spytać Jezusa.

     Czy jesteście gotowi je uznać, jeśli okaże się, że to muzułmanie mają rację?

     Wyprzedzę twoje pytanie, wydaje mi się, że my jesteśmy, bo z nauk Jezusa niezwykle wiele (moim zdaniem wszystko) jest u Muhammada. Zatem pozostaje oczekiwanie na przyjście Jezusa i jego osądu zaakceptowanie.

     Uznając nieważnym, co myśleliśmy wcześniej – co teraz myślimy.

    • experto

     „Nie odrzucamy. Jezus jest Podstawą i Fundamentem naszej religii.”

     Ależ odrzucacie, tylko w sposób bardziej subtelny niż np. sataniści ateiści czy jacyś niewierzący, agnostycy, itd., maskując to rzekomą pobożnością. Ponieważ jak sam piszesz:

     „Jednak jej zwieńczeniem jest Muhammad, którego wy odrzucacie.”

     Oczywiście, ze odrzucamy jako jakiegoś „wysłannika Boga”, bo gdyby nim był, nie przeczyłby istocie Ewangelii. A szczytem głupoty byłoby wieńczyć jakiegoś człowieka, a nie samego Syna Bożego. A jeśliby Jezus był tylko jakimś „posłańcem” jak go nazywacie, to w czym „wasz” posłaniec lepszy od „naszego”? 😉
     I czy nie byłaby to gra w „A nasze jest lepsze”? 🙂

     Stojąc na przegranej z góry pozycji musicie zdegradować Chrystusa do człowieka, podobnie jak żydzi wciąż oczekujący przyjścia Mesjasza i nie dostrzegaący, ze on już dawno przyszedł… Bo inaczej nie ma innego wyjścia, jak tylko nawrócić się na chrześcijaństwo.

     „Z naszej perspektywy wygląda to odrzucenie niezwykle podobnie do odrzucenia Jezusa przez Żydów.”

     No właśnie tyś powiedział – odrzucacie prawie tak samo Jezusa jak żydzi. Pisze prawie – bo jw. bardziej subtelnie, niemniej jest to odrzucenie. Bo jak pisze w 1 liście sw. Jan – jest to tekst kluczowy i powtorzę go ponownie:
     2 rozdz.:

     Należy wystrzegać się nauczycieli fałszu.
     18 Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina.
     (1Tm 4,1+; 2Tm 2,4+; 2J 1,7)
     19 Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha.
     (2Kor 6,14-18 1J 1,3+; J 5,22+)
     20 Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą.
     (2Kor 1,21; J 14,26; Kpł 17,1+; Iz 6,3+; 2P 1,12; 2J 1,1-2;
     21 Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
     (1J 3,19+)
     22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
     (2Tes 2,4+)
     23 Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.”

     A ponadto z 5 rozdz.

     „5 Któż jest, co zwycięża świat, jedno który wierzy, iż Jezus jest Synem Bożym? [22]
     6 Ten jest, który przyszedł przez wodę i krew, Jezus Chrystus, nie w wodzie tylko, ale w wodzie i krwi: a Duch jest, który świadczy, iż Chrystus jest prawda.
     7 Albowiem trzéj są, którzy świadectwo dają na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty; a ci trzéj jedno są.
     8 A trzéj są, którzy świadectwo dają na ziemi: Duch i woda i krew; a ci trzéj jedno są.
     9 Jeźli świadectwo ludzkie przyjmujemy, świadectwo Boże większe jest; albowiem to jest świadectwo Boże, które większe jest, iż świadczył o Synie swym.
     10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo Boże w sobie. Kto nie wierzy Synowi, kłamcą go czyni, iż nie wierzy świadectwu, które Bóg świadczył o Synie swoim.
     11 A to jest świadectwo, iż żywot wieczny dał nam Bóg: a ten żywot jest w Synie jego.
     12 Kto ma Syna, ma żywot: kto nie ma Syna, żywota nie ma.
     13 To wam piszę, abyście wiedzieli, iż żywot wieczny macie, którzy wierzycie w imię Syna Bożego.

     „Właśnie o to wyjaśnienie, o ten „dylemat” o osobę i Prawo zesłane przez Muhammada będziemy musieli spytać Jezusa.”

     Ale jak już napisałem, tu nie ma żadnego dylematu, tylko sprawa jest krystalicznie jasna…

     „Czy jesteście gotowi je uznać, jeśli okaże się, że to muzułmanie mają rację?”

     Ale jw. z przytoczonego frg. jest ewidentnie, ze muzułmanie są w ewidentnym błędzie, a nawet śmiertelnym błędzie, bo jw:”13 To wam piszę, abyście wiedzieli, iż żywot wieczny macie, którzy wierzycie w imię Syna Bożego.” A jak nie wierzycie w Syna Bożego? To tragedia zgodnie z tym frg.

     Miejmy nadzieję, ze Bóg na sądzie pokaże wam prawdę o Sobie i wtedy zada każdemu z was pytanie – czy jesteś gotów uwierzyć w Syna Bozego?

     „Wyprzedzę twoje pytanie, wydaje mi się, że my jesteśmy, bo z nauk Jezusa niezwykle wiele (moim zdaniem wszystko) jest u Muhammada.

     Wiele jest ale nie ma najważniejszego, że jest Synem Bozym 🙂 Stawiam buźkę z oporami, bo to groteskowe, ale i tragiczne, co piszesz…

     „Zatem pozostaje oczekiwanie na przyjście Jezusa i jego osądu zaakceptowanie.”

     No to sobie czekajcie, a chrześcijanie od razu osąd Jezusa przyjmują i świadectwo Boga o Nim, jw. u św. Jana.

    • masakalambura

     No to jeszcze tylko pamiętaj że:

     Mat. 7

     „21 Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!” ”

     Wola Ojca to wypełniać Jego Prawo, przestrzegać je i żyć w bogobojności. To, jak nazywamy Jezusa nie będzie miało większego znaczenia na sądzie. Ważniejsze jest, czy uznajemy Prawo Boga, który Jezusa i Muhammada posłał.

    • experto

     Ale przestrzeganie czy wypełnianie prawa nie da zbawienia 😉

     Podobnie wypełnianie woli Boga nie polega jedynie na wypełnianiu prawa, bo tak było do czasów przyjścia Chrystusa.

     To jest cała wielka nauka sw. Pawła o znbawieniu przyniesionym przez Łaskę daną przez Boga w Chrystusie, a nie przez wypełnianie prawa, którego nawiasem mówiąc bez tej łaski Bożej nie da się wypełnić.

     Wypełnianie prawa, czyli ogólnie unikanie niesprawiedliwosci i bycie człowiekiem uczciwym to tylko warunki konieczne, ale niewystarczające DO ZBAWIENIA.

     Prawo dane przez Boga w ST miało tylko przygotować ludzi i ich nieco ucywilizować, ociosać ich kamienne serca niejako, aby mogli przyjać naukę CHRYSTUSA, opartą o nowe prawo, prawo miłości.

     Przypowieść Chrystusa zacytowana przez Ciebie przestrzega tylko przed fałszywą pobożnością, za którą nie stoją uczynki miłości i miłosierdzia.

     Co do wypełniania prawa i życia wiecznego wyjaśnił to sam Chrystus Pan m. in. w słynnej rozmowie z bogatym młodzieńcem, który deklarował, ze wszystkich przykazań przestrzegał od młodości, więc był niemal doskonały.

     Na to Chrystus mu powiedział, by sprzedał wszystko co ma i rozdał ubogim, i poszedł za Nim, a będzie miał skarb w Niebie. I młodzieniec, jak mówi Pismo, „odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości”.

     A zatem sprawa jest jasna – „trzeba iść za Chrystusem, bo tylko On jest w stanie doprowadzić nas do Ojca – jak powiedział o Sobie: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

    • masakalambura

     Pięknie się rozpisujesz etc etc

     ale jak to właśnie sam napisałeś

     spełnianie Prawa, wypełnianie woli Boga, jest warunkiem koniecznym dla zbawienia.

     Niewystarczającym – to prawda.

     Musimy uznać Jezusa za Mesjasza,

     Ale nie ma nasz wysiłek polegać tylko na wołaniu do Jezusa Panie Panie. Nie ma co nazywać go tak czy inaczej i myśleć, że na podstawie tego zostanie się zbawionym.

     „Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.”

     Warunek Konieczny ma być stale wypełniany – Prawo, Prawo, Prawo. Mamy skupić się na byciu bardziej sprawiedliwymi od uczonych w piśmie i faryzeuszy. A zatem mamy prześcigać się w wypełnianiu Prawa. To ma być nasz główny wysiłek.

     Może i jest to prawda, że przez samą znajomość prawa nie uzyskamy zbawienia. Do tego potrzeba łaski Boga i Jego miłosierdzia, które zamieszka w naszym sercu. Jednak bez znajomości i chociaż próby podołaniu jego przestrzegania nie ma co marzyć o Królestwie Niebieskim. Bóg, zanim przemieni nasze serce, wpierw dokładnie sprawdza ścieżki, jakimi chadzamy.

     A samo wołanie do Jezusa Panie Panie czy jeszcze inaczej spowoduje tylko Jego wzgardę – odejdźcie ode mnie!

    • experto

     ” Nie ma co nazywać go tak czy inaczej i myśleć, że na podstawie tego zostanie się zbawionym.”

     Otóż tu się mylisz i to bardzo, a i sam sobie dodatkowo przeczysz: no bo jak „Nie ma co nazywać go tak czy inaczej”, to dlaczego tak się przywiazujesz do tego, by nazywać Go INACZEJ niż ON SAM to nakazał i pokazał???

     Oczywiscie, że włąśnie na tej podstawie sie zostanie zbawionym, bo jak już się zgodziliśmy, nasze uczynki ani nic Bogu nie dodają, ani nie są Mu do szczęscia potrzebne. A jedynie nasze wołanie do Niego, czyli modlitwa, coś tu może pomóc.

     A wtedy Bóg przychodzi ze swą propozycja zbawienia przez Chrystusa i albo to przyjmujesz, albo odrzucasz.

     Natomiast jak przyjmujesz, to SKUTKIEM tego zbawienia i przemienienia człowieka jest to, ze moze on wypełnić „prawo miłości” które zostawił Chrystus. Bo jak sam powiedział: „beze Mnie nic nie możecie uczynić” – w swej słynnej przypowieści i winnym krzewie.

     „Może i jest to prawda, że przez samą znajomość prawa nie uzyskamy zbawienia.”

     Powiem ci wiecej, by cię zadziwić – nawet przez jego 100%-owe wypełnianie nie uzyskamy zbawienia – bo jest ono całkowicie wolnym i niezasłużonym DAREM, jaki Bóg daje ludziom przez Chrystusa.

     Uczynki i wypełnianie jakiegokolwiek prawa przez człowieka, który jest „puchem marnym i prochem” przed obliczem Boga – NIC NIE ZNACZY dla WSZECHMOCNEGO BOGA, a dopiero jakiekolwiek znaczenie uzyskuje przez przyjęcie zbawienia w Chrystusie, bo wtedy człowiek staje się jakby „drugim Chrystusem”, stąd nazwa nazwa religii. A wtedy i Bóg ma wzgląd na takiego „przebozonego” człowieka.

     W ten sposób trzeba ustawić uczynki ludzkie, choćby i najwspanialsze – tak jak mówił św. Paweł w słynnym hymnie o miłości – choćby zrobił wszystko, a miłości nie miał, byłby niczym. A miłość jest darem Boga, danym przez Chrystusa i rozlewanym w sercach przez Ducha sw., jak nauczał s. Pawełi co dokonało się w czsie Pięćdziesiątnicy..
     A wypełnianie prawa to tylko skutek, konsekwencja, znak, ze to zbawienie już w nas owocuje.

    • masakalambura

     Z cytatu tego płynie prosta nauka. Nie dam się wciągnąć na bezdroża waszych interpretacji.

     warunek konieczny, to warunek konieczny.

     Nasze uczynki będą brane pod uwagę na Sądzie.

     I one zadecydują o wejściu do Królestwa.

     A to, czy będziemy na Jezusa wołać Panie Panie, nie.

    • experto

     No i co ci po warunku koniecznym, jak on jest i tak niewystarczający?

     Żeby żyć, to trzeba jeść i jest to konieczne, ale nikt nie twierdzi, ze jedzenie nas zbawi, choć przecież aby być zbawionym trzeba być żywym 😉

     Oczywiście, ze uczynki nasze będą brane pod uwagę, bo jak można przyjać zbawienie darowane przez Chrystusa, a swymi uczynkami mu zaprzeczać?

     Ale nie one ostatecznie zdecydują o wejsciu do królestwa, bo jako się rzekło, królestwo jest Królestwem Boga, a tam Bóg ustanawia reguły, a nie człowiek swymi uczynkami. I na co innego patrzy Bóg niż człowiek.

     Mówi o tym przypowieść o robotnikach w winnicy, gdzie wszyscy otrzymali równą zapłatę, choć wg ludzkich szacunków powinni otrzymać zróżnicowaną.

    • Co mi po warunku koniecznym?

     Bez spełnienia warunku koniecznego, nie masz nic.

     To warunek uznania Jezusa jako Słowo Boga jest warunkiem uzupełniającym.

     Głównym jest warunek konieczny. Spełnianie Prawa.

     Słowa mają mniejsza wagę niż uczynki. A mysli mniejszą niż słowa. To chyba oczywiste.

     To podstawowe prawo logiki.

    • experto

     „Bez spełnienia warunku koniecznego, nie masz nic.”

     Wprost przeciwnie, mam wszystko, bo ta konieczność jest tylko względna – gdy np. umiera niedawno ochrzczone dziecko, to przecież jeszcze nie zaczęło spełniać czegokolwiek, a jest zbawione.

     Dlaczego? Bo dzięki woli rodziców Bóg obdarza je zbawieniem i życiem wiecznym, które dopiero ew. w późniejszym zyciu by w pełni rozwinęło czy się na nie zdecydowało.

     „To warunek uznania Jezusa jako Słowo Boga jest warunkiem uzupełniającym.
     Głównym jest warunek konieczny. Spełnianie Prawa. ”

     Nie, to dopiero jest warunkiem koniecznym i wystarczającym, by przyjąć Jezusa za swego Pana i Zbawiciela, jak juz pisaliśmy, bo jest Synem Bożym i jedynie On ma moc nas zbawić, czyli doprowadzić do wspólnoty z Bogiem.

     Natomiast twoje stanowisko to czysty judaizm, co by potwierdzało różne „spiskowe” hipotezy o pochodzeniu islamu.

     „Słowa mają mniejsza wagę niż uczynki. A mysli mniejszą niż słowa. To chyba oczywiste.”

     No nie wiem, czy takie oczywiste, bo myśl jest poczatkiem słowa, a słowo poczatkiem czynu. Spróbuj nie mówić kobiecie, ze ją kochasz, to sobie mozesz wiele czynić, a i tak nic z tego 😉

     „To podstawowe prawo logiki.”

     Tylko ze to, jakie prawa logiki będą obowiązywać w królestwie Boga, o tym decyduje On Sam, a nie pan logik 😉

    • A ja ci powiem, że gdy umiera nawet i nieochrzczone, to też jest zbawione, bo nic złego nie uczyniło, a samo było miłością dla tych, do których przyszło.

     Nie masz pojęcia jak oznaczać warunki.
     To nawet widać w stylu pisma. Już chcesz odwracać swoje własne słowa.

     „to dopiero jest warunkiem koniecznym i wystarczającym, by przyjąć Jezusa za swego Pana i Zbawiciela,”

     jak sam możesz znaleźć w cytacie, powiedzieć do Jezusa Panie nie jest warunkiem wystarczającym. Najpierw muszą iść uczynki. Tylko słowa potwierdzane uczynkami mają znaczenie.

     Słowa potwierdzają myśli – mogą być usłyszane. Uczynki potwierdzają słowa – mogą być ujrzane. To jest cecha tego świata – widzialnego i niewidzialnego. I tak trzeba go oceniać. Bo tak ujawnia się prawda.

    • experto

     Jestes bystrym obserwatorem bo zauważyłeś zmianę mego nastawienia, ale i ja dyskutując z tobą uświadamiam sobie lepiej naukę chrześcijaśnką.

     „Najpierw muszą iść uczynki. Tylko słowa potwierdzane uczynkami mają znaczenie.”

     Jest to oczywisty fałsz w swietle nauki chrzęscijańskiej, i podtrzymuję to, ze uczynki są zupełnie wtórne, aczkolwiek faktycznie nie można dopuszczć się nieprawości, jak w przypowiesci zacytowanej przez ciebie.

     Prymat uczynków czy wypełniania prawa to czysty judaizm, który nam tu wyziera z islamu.

     A nawet ta przypowieść ujawnia pewną oczywistą prawdę – wszyscy wzywający Imienia Chrystusa będą zbawieni z wyjątkiem tych, którzy mimo tego dopuszczają sie nieprawości. Nie ma mowy o wypełnianiu jakichś praw.

    • experto

     „A ja ci powiem, że gdy umiera nawet i nieochrzczone, to też jest zbawione, bo nic złego nie uczyniło, a samo było miłością dla tych, do których przyszło.”

     Skąd to wiesz?

     Przez długie wieki był to dość poważny problem teologiczny, ponieważ zbawienia zgodnie z Ewangelia dostępują tylko ci, co uwierza w nią i przyjmą chrzest.

    • A stąd, że dawniej chrztu dokonywano na świadomych decyzji stania się chrześcijaninem dorosłych. Stanie się chrześcijaninem to decyzje tego, kto się nim staje a nie rodziców.

     Jezus nauczał wskazując na dzieci
     Nie zabraniajcie im przychodzić do mnie. Jeśli nie staniecie się tacy jak one, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego.

     Mamy mieć miłość, jak dzieci. Bezwarunkową i naturalną. Wtedy zasłużymy na zbawienie.

    • experto

     „A stąd, że dawniej chrztu dokonywano na świadomych decyzji stania się chrześcijaninem dorosłych.”

     Nie wiem już, czyś ty muzułmanin czy sekciarz protestancki tym się maskujący 😉 Bo coś za dużo pisania w duchu podobnym do innych sekciarzy, którzy tu nawiedzali bloga.

     Musisz wiedzieć, ze już w Dz. Ap. jest opisane jest zdaje sie setnik Korneliusz przyjał chrzest, a wraz z nim „cały jego dom” A wiec zapewne również dzieci.

     Problem polega na tym, ze nasza swiadomosć w życiu duchowym nieustannie się rozwija i często jest jak z np. świetymi dziecmi fatimskimi, ze w młodym wieku zostały świetymi, a niejeden stary gdzies się tam „buja po manowcach”. Gdyby nie były ochrzczone w dzieciństwie, to by nie zostały świętymi.

     Poza tym dzieci do pewnego stopnia należą do rodzicó, przynajmniej w stadiach początkowych, wiec jak np, decydują za dzieci, co maja jesc, pic i jak się ubierać, aby im wyszło na dobre, tak samo mogą zdecydować za nie o wierze, te wiarę przekazywać i w niej wychowywać.

     A jak dziecko stanie się na tyle swiadome, ze będzie w stanie zrozumieć wiarę, to sobie wtedy wybierze, czy mu sie podoba ta czy inna.

     „Jezus nauczał wskazując na dzieci
     Nie zabraniajcie im przychodzić do mnie.”

     Zadziwia mnie twoje zaćmienie, jeśli chodzi o sprawy wiary, bo pisząc to zaprzeczasz temu co wcześciej – bo te słowa właśnie mozna potraktować jako zachete to wczesnego chrztu i innych sakramentów, bo jak dziecko ma pójść do Jezusa bez chrztu?

     „Mamy mieć miłość, jak dzieci. Bezwarunkową i naturalną. Wtedy zasłużymy na zbawienie.”

     No no, to już nie wypełniac prawo by zasłuzyc??? Widzę, ze jakiś postęp sie dokonał 😉

     Ale i wtedy nie „zasługujemy”, bo zbawienie jest całkowicie darmowym darem i całkowicie z inicjatywy Boga, a my jedynie mozemy w ten mniej wiecej sposób skorzystać z propozycji Boga, a nie jakoś tam zasługiwać.

    • masakalambura

     Twoja wizja zbawienia jest bardzo kusząca. Jest jak wejście do Marketu:

     Tam jest stoisko chrześcijan. Do kupienia jest zbawienie. Wystarczy tylko się ochrzcić, przyjąć że Jezus jest Bogiem w Trzech i powtarzać to powtarzać to i powtarzać. I nic nie trzeba robić. Nasze uczynki nie maja znaczenia. Raz na jakiś czas musisz tylko zrzucić ich balast w trakcie spowiedzi. Bądź przyjąć jakiś sakrament i wio, do nieba…

     Stoisko Islam jest inne. Tutaj musisz przyjąć, że Bóg jest Jeden, Pojedynczy, Allach. I że nie ma żadnego innego boga jak On. I że Muhammad jest Jego Posłańcem. I w związku z tym musisz zmienić swoje życie.

     Masz modlić się 5 razy dziennie – stając przed Bogiem jakbyś go widział.
     Masz dawać jałmużnę.
     Musisz przestrzegać postu.
     Powinieneś udać się na pielgrzymkę.

     Jeśli chcesz, by twoja wiara się powiększała i była silna, byś rozwijał Iman, musisz poznać Koran, powinieneś poznać też księgi zesłane przed Koranem, bo w nich również znajduje się Słowo. Masz przestrzegać Prawa które zawiera się w Koranie i jest tłumaczone przez tradycję. Musisz wierzyć w Anioły i posłańców przed Muhammadem. Musisz się uczyć. Musisz wierzyć w Dzień Sądu, na którym będziesz zapytany o swe życie. A także w przeznaczenie, które kieruje naszym życiem.

     To stoisko sprzedaje zbawienie potwierdzone życiem bogobojnym. A bogobojność w najwyższym stopniu rozwijana jest podczas modlitwy, kiedy masz modlić się tak, jakbyś przed Bogiem stał, bo nawet wtedy gdy ty Go nie widzisz, to On widzi ciebie. To jest Ihsan.

    • experto

     „…i powtarzać to powtarzać to i powtarzać. I nic nie trzeba robić. Nasze uczynki nie maja znaczenia. ”

     Widzę, ze masz poważny dysonansik poznawczy, skoro zaczynasz konfabulować 😉
     Nikt nie pisał, ze trzeba coś w kólko powtarzac, to raczej muzułmanie coś w koło mantrują 😉
     Oczywiście uczynki są ważne otyle, ze przez złe można zepsuć sobie swój los i pozbawić zbawiuenia, które darmo daje nam Chrystus. A wtedy po jego przyjęciu bardzo łatwo jest czynić dobro, bo pomaga wtym łaska Boża -trzeba tylko chcieć tego dobra i wiedzieć, zę to zasługa głównie Pana Boga anie moja własna.

     „Masz modlić się 5 razy dziennie – stając przed Bogiem jakbyś go widział.”

     A no właśnie i na tym polega samoułuda – marny proch jakim jest człowiek sam w sobie wobec wszechpotężnego Boga, może sobie „stawać nawet na rzęsach”, a i tak Boga, który jest Nieskończonym Absolutem, i tak nie dosięgnie…

     Macie poważny problem w islamie… Bo usiłujecie się samozbawiać i to jeszcze myślac ze stajecie przed Bogiem, aodrzucsając faktyczną Jego ofertę zbawienia w Chrystusie i przez Niego.

    • masakalambura

     Człowieku, wreszcie pokazujesz, jak mało jest w Tobie wiary w Boga.

     To nie ja muszę sięgnąć Boga. To niemożliwe.

     To On sięga mnie. Dla Niego to łatwe. Wszechobecny. Wszystko obejmujący.

     W modlitwie mam tylko otworzyć serce i On tam już jest. Zbawiciel. Moja radość. Me Światło.

     Błogosławiony na wieki.
     Allah.

    • experto

     „W modlitwie mam tylko otworzyć serce i On tam już jest. Zbawiciel. Moja radość. Me Światło.”

     A skąd wiadomo, ze On tam w ogóle przyjdzie?
     Do grzesznego, splamionego, bezsilnego i marnego człowieka – po co Mu to i dlaczego miałby to czynić?

     A to z wiarą nie ma nic wspólnego. Choćbyś sie „zawierzył na śmierć”, swoją wiarą nie znienisz pewnych faktów.

    • masakalambura

     Człowieku małej wiary, Wszechobecny jest wszędzie.

     To oznacza to słowo. Obecny Wszędzie.
     Wszechobejmujący. Obejmujący wszystko.
     Wszechwiedzący. Wiedzący o wszystkim.
     Wszechmocny. Mogący wszystko.

     Swoją niewiarą, swymi grzechami Jego nie powstrzymasz.

     Gdy chcesz być z Nim blisko, jedyne co trzeba zrobić to otworzyć swoje serce.
     A wtedy zrozumiesz, że gdziekolwiek zwrócisz swe oblicze – On tam jest.

     I nikogo nie potrzeba by Go odnaleźć.
     Szukajcie a znajdziecie.

    • experto

     „Człowieku małej wiary, Wszechobecny jest wszędzie.To oznacza to słowo. Obecny Wszędzie.”

     Taaa, a za przeproszeniem – w psiej kupie też? Widzę, ze popadasz już w absurdy…

     „Wszechwiedzący. Wiedzący o wszystkim.
     Wszechmocny. Mogący wszystko.”

     Tego akurat nikt nie neguje, ale z tego nie wynika, że coś określonego ma czy co gorsza MUSI robić. A jak nie musi, to nadal jest aktualne moje pytanie jw.:”A skąd wiadomo, ze On tam w ogóle przyjdzie? Do grzesznego, splamionego, bezsilnego i marnego człowieka – po co Mu to i dlaczego miałby to czynić?”

     „Swoją niewiarą, swymi grzechami Jego nie powstrzymasz.”

     Pytanie nadal aktualne jw.

     „Gdy chcesz być z Nim blisko, jedyne co trzeba zrobić to otworzyć swoje serce.”

     No tak, ale pytanie jw.

     „A wtedy zrozumiesz, że gdziekolwiek zwrócisz swe oblicze – On tam jest.”

     No dobrze, załóżmy że jest, choć jw. z tym nieprzystojnym pytaniem. Co miałoby niby z tego wynikać, ze jest?

     To jest szerszy problem, bo np. ateiści lękają się uznać fakt, ze Bóg istnieje. Ale nawet jak istnieje, to z tego dość niewiele wynika dla konkretnego człowieka z samego tylko istnienia Boga.

     I nie gadaj mi tu o wierze, bo póki co, wiara tu nie ma nic do rzeczy.

    • masakalambura

     ” dlaczego miałby to czynić?”

     Przez wzgląd na Swoje Imię

    • experto

     ALe jak sam napisałeś, imię Boga jest „Jestem który Jestem”, więc z tego nie wynika cokolwiek, co Bóg miałby czynić…

    • masakalambura

     Dawid twierdził co innego:

     „PSALM 23(22)1

     Bóg pasterzem i gospodarzem

     23
     1 Psalm. Dawidowy.
     Pan jest moim pasterzem2, nie brak mi niczego.
     2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
     Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
     3 orzeźwia moją duszę.
     Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
     przez wzgląd na swoje imię.
     4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
     zła się nie ulęknę,
     bo Ty jesteś ze mną.
     Twój kij i Twoja laska3
     są tym, co mnie pociesza.
     5 Stół dla mnie zastawiasz
     wobec mych przeciwników;
     namaszczasz mi głowę olejkiem;
     mój kielich jest przeobfity4.
     6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
     przez wszystkie dni mego życia
     i zamieszkam w domu Pańskim
     po najdłuższe czasy. „

    • experto

     Oczywiscie, ze pewne cechy działania Boga, to CO INNEGO niż Jego imię, ale jw. Dawid był wybrańcem Boga, wiec „miał farta” 😉

    • masakalambura

     Jego fart polegał na tym, że kochał Boga.

     Zatem kochaj Boga, a będziesz „miał farta” Dawida.
     Ale na swoją skalę.

    • experto

     „Jego fart polegał na tym, że kochał Boga.”

     Może i tak, ale też zgrzeszył zabijajac męża kobiety, której pożądał, więc kto wie, kogo on tam kochał 😉

     Mylisz się kolego co do farta Dawida – polegał on na tym, ze należał do linii, w której miał się narodzić Syn Boży, a która została wybrana przez Boga.

     Co do naszych sporów o uczynki i ich wartość dziś Kościół przychodzi nam z pomocą:
     „(Łk 10,38-42)
     Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.”

    • masakalambura

     W taki sposób mówiąc o Dawidzie kompromitujesz się.

     Może popełnił grzech. Ale odkupił go z nawiązką.

     Pokój niech będzie z Dawidem.

    • experto

     W taki sposób mówiąc o Dawidzie kompromitujesz się.”

     Ale jak się kompromituję – bo wspominam co jest w Biblii.

     „Może popełnił grzech. Ale odkupił go z nawiązką.”

     hehehe, a co – przywrócił życie zabitemu?
     odkupienia grzechów to chyba wiesz, ze dokonał ktoś inny czy jeszcze nie dotarło?

     No i daj spokój z tymi śmiesznymi niepotrzebnymi życzeniami 😉
     Pokój, to lepiej niech będzie z tobą 😉

    • masakalambura

     Pokój niech Będzie z wszystkimi Prorokami.

     Tobie niech Bóg wybaczy. Bo znam obietnicę Boga, kiedy mówił, jak stanie w obronie swych wybranych.

     Gdybyś rzeczywiście bał się Boga, nigdy byś z takim brakiem szacunku o żadnym z Posłańców nie powiedział.

    • Kinga

     Akurat, zwlaszcza pokoj z falszywymi prorokami..

     Bog stanie w obronie swych wybranych, ale to nie ty nim bedziesz maskalambura , bo sie sam eliminujesz, wyznajac herezje i ublizajac Jezusowi Chrystusowi…

     Kto ci tak nakrecil w glowie tym islamem? Chyba chciales byc na sile orginalny, zbuntowales sie , bo rodzice cie nie akceptowali i chciales zwrocic ich uwage na siebie…

     Experto, ty czlowiek wierzacy i tak oczytany moglbys nawrocic wiele osob na droge prawdy,na droge Jezusa Chrystusa w tym czasie jak dyskutujesz z „nawroconym” islamita…Modl sie za niego, nie dyskutuj za wiele z nim bo sie czlowiek tylko niepotrzebnie nakreca herezjami…

    • experto

     „Pokój niech Będzie z wszystkimi Prorokami.”

     Ale po co te dziwaczne zaklęcia, jak Prorocy juz dawno „weszli do odpoczynku Bożego” i ciesza sie wiecznym nieutracalnym pokojem, płynacym z nieutracalnej obecnosći Boga?

     Chyba, zę życzysz tego jakimś wciaż żyjacym na ziemi prorokom, to proszę bardzo 😉

     „…jak stanie w obronie swych wybranych.”

     Znowu megalomania? Dlaczego Bóg miałby wybierać akurat ciebie?

     „Gdybyś rzeczywiście bał się Boga, nigdy byś z takim brakiem szacunku o żadnym z Posłańców nie powiedział.”

     Ale ja mówię tylko prawdę, gdzie tu brak szacunku? Od kiedy to prawda jest brakiem szacunku? A ponadto wszyscy posłańcy nawet razem wzieci są niczym przy Samym Synu Bożym, umówmy się co do tego 😉

     „moglbys nawrocic wiele osob na droge prawdy,na droge Jezusa Chrystusa w tym czasie jak dyskutujesz z „nawroconym” islamita…”

     Ale jak miałbym to zrobic?
     A moze jacyś inni czytają naszą dyskusję i się nawrócą?

    • Kinga

     Mozna zamieszczac linki na rozne tematy,filmy, pokazujace sprawy ktore sa warte pokazania.Sa takie piekne filmy… Przyblizyc ludziom to co dla wszystkich powinno byc znane i wazne.
     Dyskutujac z kims takim dajesz mu okazje do rozpowszechniania tego co zle. Sam mozesz zamieszzcac swoje watki, jakies interesujace tematy.Mozna wtracac pewne tresci do istniejacych tematow.On ci nie jest potrzebny do pisania tego co ma wartosc.

    • masakalambura

     „Dlaczego nie mozna muzulmanow nawracac bez utraty zycia w krajach muzulmnskich???”

     Bo takie jest Prawo. Wg Księgi, ktoś kto przyjął islam, po czym się do niego odwrócił popełnia wielki grzech. Jeden z największych. Karany czasami śmiercią – choć dopiero wtedy, gdy połączony jest z bluźnierstwami przeciw Bogu lub przeciwko Posłańcom.

     Dlatego ci co odwracają ludzi od wiary Islamu są bezpośrednim zagrożeniem. Stąd ten zakaz i stąd ta kara. Jak się domyślam.

     Bóg wie najlepiej.

    • Kinga

     To dokladnie tak samo jak z satanizmem. Pseudowolnosc okazuje sie rownia pochyla w dol. A jak ktos chce sie wycofac z satanizmu to jest to karane smiercia.

    • masakalambura

     Karane śmiercią jest jawne, głośne bluźnierstwo i nawoływanie do niego.

     Kiedy wycofasz się ze swej wiary, gdy w tobie ona zaniknie, co w islamie zdarza się równie często, jak w chrześcijaństwie, nikt cię nie zabije. Takich ludzi są miliony.

     Z drugiej strony patrząc, z punktu widzenia Islamu, chrześcijaństwo jest krokiem wstecz, islam to ciąg dalszy. Muhammad to kolejny Prorok po Jezusie. Czy można się dziwić, że niepożądane jest wstecznictwo. A także bałagan w społeczeństwie i nawoływanie do podważanie Prawa, którym większość społeczeństwa żyje?

     To nawet tutaj jest karane – nawoływanie do łamania prawa.
     W Islamie Muhammad jako Prorok jest częścią Prawa.

     Możesz się z tym nie zgadzać, ale musisz to przyjąć.

    • experto

     „Z drugiej strony patrząc, z punktu widzenia Islamu, chrześcijaństwo jest krokiem wstecz, islam to ciąg dalszy.”

     A z pktu chrześcijaństwa islam to „skok w bok” 🙂 😉 🙂

     Jesli już pozwalamy sobie na takie porównania 😉

    • masakalambura

     Można powiedzieć że to równoległe drogi, które połączy osoba Jezusa i Jego powrót.

     Już się nie mogę doczekać.

    • experto

     Nie – jedna to droga wstecz i nie będzie tu zadnego „połączenia”, no chyba, że ktoś zejdzie z błędnej drogi.

     Czy nie zrozumiałeś jeszcze, ze są to drogi sprzeczne – jedna afirmacja Chrystusa jako Syna Bożego, a druga Jego negacja i degradacja do jakiegoś „posłańca”??

     A związku z tym negacja zbawienia, która przyniósł Chrystus? Jest to kompletna anty-Ewangelia.

    • masakalambura

     To są twoje przypuszczenia.

     Ja piszę jasno. Gdy Jezus przyjdzie to on zdecyduje. I wtedy ci co za nim pójdą okażą się godni nazywania Dziećmi Bożymi. A ci którzy to odrzucą, ci będą potępieni.

     Nie neguję zbawienia płynącego ze słów Jezusa, posłańca Bożego. Neguje tylko, że nazywasz go Bogiem.

     Wiem, że będziemy tak bez końca.
     Dlatego basta.
     Pozwól Jemu zdecydować.

     nie do ciebie ani do mnie sąd należy.

    • experto

     „To są twoje przypuszczenia.”

     Przepraszam, ale akurat takie jest stanowisko Kościoła, bo ja to sobie mogę poprzypuszczać 😉

     „Ja piszę jasno. Gdy Jezus przyjdzie to on zdecyduje.”

     Ale on JUZ PRZYSZEDŁ I ZDECYDOWAŁ. Więc nie bawcie się w „drugich izraelitów”, którzy wciaż czekaja na Mesjasza.

     „Nie neguję zbawienia płynącego ze słów Jezusa, posłańca Bożego. Neguje tylko, że nazywasz go Bogiem.”

     No i to jest największy błąd, jaki mozna popełnić – bo zbawienie nie płynie ZE SŁÓW, tylko z tego CO UCZYNIŁ Chrystus jako SYN BOŻY, a słowa są tylko pouczeniem, objawieniem, napomnieniem.

     Gdybyy słowa nie zostały potwierdzone zbawczą MEKĄ, ŚMIERCIĄ i ZMARTWYCHWSTANIEM Chrystusa, byłoby tak jak piszesz, ze Jezus był kolejnym „posłańcem”.

     „…nie do ciebie ani do mnie sąd należy.”

     Ale to już zostało rozsądzone i pokazane nam przez Chrystusa Syna Bożego, więc jw. nie baw się w quasi-izraelitę 😉

    • masakalambura

     „Ale on JUZ PRZYSZEDŁ I ZDECYDOWAŁ. Więc nie bawcie się w „drugich izraelitów”, którzy wciaż czekaja na Mesjasza.”

     A jak mówicie na początku mszy:

     … i powtórnie przyjdzie w chwale…

     nie bądź heretykiem, Jezus powróci i masz się go spodziewać

     bo osądzi i ciebie

    • experto

     Oczywiście, ze przyjdzie powtórnie w chwale, ale to, o czym piszesz, już dawno objawił w czasie pierwszego przyjścia, i nic nowego w czasie drugiego nie będzie dodane, tylko będzie już sąd, jak sam piszesz.

     Bo wszystko, co konieczne ludziom do zbawienia, zostało juz powiedziane. W przeciwnym razie ludzie trwaliby w niepewności i nie mogliby być zbawieni. Byliby „w zawieszeniu” jak wy muzułamie, którzy „sami się zawieszacie” 😉

     Oczywiście gdzieś tam w 7 wieku można by powiedzieć, ze zostaliscie zwiedzeni, ale w 21 wieku w czasie dostępu do internetu każdy kto chce znaleźć prawdę, może ją znaleźć, choćby prowadząc taką dyskusję jak my tu czy przeglądając biblię „online” jeśli nawet w jego kraju jest zakaz sprzedaży czy posiadania. No chyba, ze nawet strony z biblią cenzurują jak w Chinach, ze niektóre są zakazane.

    • masakalambura

     Mogę z całą odpowiedzialnością odpowiedzieć:

     i vice versa

    • experto

     nIE MOZESZ, BO TO MUZUŁMANIE MAJA PROBLEM, JAKO ŻE CHRZEŚCIJAŃSTWO BYŁO PIERWSZE.

    • masakalambura

     Mogę, Informacje od Muhammada są bardziej aktualne, był przecież posłany później.
     A jego księga jest pod specjalną strażą.

    • experto

     Nie możesz, bo Muhammad choć nie wiem, jak wielkim byłby człowiekiem, to jednak przy Synu Bożym jest tylko „prochem i niczem”, jak mówił o sobie Abraham, który „targował się” z Bogiem o ilość „sprawiedliwych”, która wystarczy dla ocalenia Sodomy.

     Zatem informacje przyniesione przez samego Syna Bożego mają wiekuistą aktualność i jak pisał sw. Jan, kto tu cokolwiek zmieni, to Bóg mu dopisze odpowiednią ilość plag, czyli razów albo bólów – czytajac dosłownie.

    • masakalambura

     Z tym że ja nie dyskutuję ze słowami Jezusa, tylko z chrześcijańską ich interpretacją.

     Przyjmuje muzułmańską interpretację, bo Muhammad udowodnił, że jest Prorokiem – informacje które podał o naszej teraźniejszości wszystkie co do joty (oprócz tych największych i dosłownie kilku mniejszych znaków), się spełniły lub właśnie się spełniają.

     A skoro był posłany przez Boga, to również w zgodzie z Jezusem. I Jego nauka ma większą wartość od tej krążącej wśród niedoskonałych ludzi.

     A zatem mówię ci, mogę…

    • experto

     „Z tym że ja nie dyskutuję ze słowami Jezusa, tylko z chrześcijańską ich interpretacją”

     I na tym polega twój bład, bo tylko chrzescijanie maja prawo interpretować słowo Boże w Piśmie sw., a wszyscy inni „ukradkiem je wynoszą” z właściwego kontekstu, w jakim powstało.

     Ale o tym już dyskutowaliśmy, jako heretyk czy innowierca nie tylko nie masz prawa tego robić, ale gdybyś to nawet robił (zasłąniając się jak kiedyś swą błędnie rozumianą pseudowolnością) to po prostu narażasz się na smieszność, co juz niejednokrotnie wyszło.

     „A skoro był posłany przez Boga, to również w zgodzie z Jezusem.”

     Czyli jednak najwidoczniej nie był posłany przez Boga, z powodu sprzeczności absolutnie fundamentalnych z dobrą nowiną czyli Ewangelią przyniesioną przez Chrystusa – Syna Bożego. Ale to tez nam wyszło w dyskusjach.

     A zatem nie możesz.

    • Mam prawo interpretować Słowo w Piśmie Świętym a nawet obowiązek. Bo na Sądzie przed Majestatem Pana stanę sam. Bez kościoła, księży, przyjaciół i mamy.

     Stanę przed Nim i będę zapytany:

     Czy znasz Torę?
     Czy znasz Ewangelię?
     Czy znasz Koran?

     Czy wiesz co dobrego i złego na świecie zrobiłeś?

     I zostanie przede mną położona księga, a w niej wszystkie moje uczynki, słowa i myśli. Moje zamiary, marzenia i intencje. Będę stał i patrzył, a Bóg oceni każdą sekundę mojego istnienia w świetle Prawa.

     Może zasłużę na Jego miłosierdzie, i dołoży mi wagi na szali dobra. Ale szale będą położone. Wagi uczynków będą mierzone.

     I muszę wiedzieć co robić, by w oczach Boga być czystym. Nie w oczach ludzi.

     Dlatego muszę się uczyć, muszę czytać i interpretować. Muszę pismo znać. Bo nikt na mnie nie odpowiada.

     Tylko ja sam.

    • experto

     „Mam prawo interpretować Słowo w Piśmie Świętym a nawet obowiązek. Bo na Sądzie przed Majestatem Pana stanę sam. Bez kościoła, księży, przyjaciół i mamy.”

     Tak samo jakbyś powiedział, ze masz prawo konstruować sobie samochody sam – bez inżynierów, fizyków, chemików 😉

     jak najbardziej masz, tylko co z tego wyjdzie? 🙂 😉 😉

     „Bóg oceni każdą sekundę mojego istnienia w świetle Prawa. ”

     Tylko ze prawa Miłosci, które przyniósł Chrystus i tego faktu, ze On zbawia i co Ty robisz z tym zbawieniem? Uczynki dokonane ludziom czy na swiecie to sprawa wtórna, byle tylko im nie szkodzić, a najlepiej kochać, na ile się potrafi, bo tak nakazał Bóg. I staniesz sam bez rodziny itd. i zostaniesz zapytany co zrobiłeś ze zbawieniem, ze swoja droga do Boga? Tu uczynki prawa NIC nie pomogą…

    • Ale jeśli nie ma uczynków, to co jest?

    • experto

     Jest relacja osobowa z Bogiem przez Chrystusa i w Duchu św. – To jest najważniejsze i to jest zbawienie.

     Ale wam tylko pozostaje wykonywanie prawa, które i tak nie zbawi.

    • Nasza relacja z Bogiem to długie godziny w modlitwie. To posty i dobroczynność. To wspominanie Boga i życie w miłości do Niego. Do dbanie o bliźniego i o dobro wspólne. To życie w Pokoju w zgodzie z Prawem.

     I Spokój w sercu. Islam. Rzeczywiste zbawienie.

    • experto

     „I Spokój w sercu. Islam. Rzeczywiste zbawienie.”

     No więc właśnie – może trzeba odróżnić pewien stan wewnętrzny, stan ducha, który nazywasz islamem od zinstytucjonalizowanej religii i obyczjowości czy doktryny, którą zazwyczaj nazywa się islamem, a które może czasami nie mieć nic wspólnego z tym „prawdziwym” Islamem.

     „Nasza relacja z Bogiem to długie godziny w modlitwie.”

     No tym by się trzeba zająć teraz, jak możliwa jest REALNA relacja z Bogiem bez Chrystusa – Boga – człowieka, ale to może juz inna historia.

    • Bóg jest wszechobecny, wszystkiego świadomy, bliski i niezależny – Jest bliżej nas niż arteria u szyi.

     Nie potrzeba nikogo, wystarczy sam Bóg.

    • experto

     To wszystko prawda z Bogiem, tylko ze człowiek w stosunku do Niego nic nie jest wstanie dokonać, by go „dosięgnąć”.

     Skad pewność, że Bóg cokolwiek dla ludzi czyni, odpowiada na prośby?

     A dodatkowo człowiek grzeszy, więc Bóg tylko go moze ukarać co najwyzej za zło i grzechy, jesli jest sprawiedliwy…

    • masakalambura

     Co ty mówisz? Jakiż to absolutny brak wiary. I w dodatku całkowita nieznajomość Boga.

     Jeśli Bóg jest Wszechobecny, jeśli jest Wszystkowiedzący, to ja nie muszę nikogo sięgać. To On sięga do mnie.

     Skąd pewność że Bóg odpowiada? Przyjacielu, czy tobie brak wiary?

     Bóg zawsze odpowiada na prośby. Moim dowodem jest moje życie. On słucha mych próśb i prowadzi mnie. I uczy mnie. Tak, jak potrzeba również karze mnie. Próbuje mnie i ćwiczy mnie. Jestem jak Hiob. Wszyscy jesteśmy jak Hiob.
     Ale również troszczy się o mnie. I daje mi Swoją miłość. Prowadzi mnie za rękę a ja kocham Go.

     Dziękuje mu za Pokój jaki daje memu sercu.
     Dziękuje mu za Islam.

    • experto

     Ale jaki brak wiary, jak zadaje elementarne pytania wynikajace z elementarnej logiki, którą tui tak hołubiłeś?

     „Skąd pewność że Bóg odpowiada? Przyjacielu, czy tobie brak wiary?”

     No ale tu nie chodzi op wiarę tylko o pewność 😉 I mi nasto odpowiedz. Skad wiadomo, ze odpowiada? I czy kazdemu?

    • masakalambura

     Nie przyjacielu.

     Na to pytanie może odpowiedzieć tylko On. Każdemu z osobna.

     Mi odpowiedział. I widzę jak odpowiada każdemu. Tylko nieliczni chcą to dostrzec.
     Tu kryje się nasza wolność.
     To wolność wyboru.

     Powtórzę Jeszcze raz za Jezusem:

     Łk 11
     9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża4? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona5? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą

    • experto

     „Na to pytanie może odpowiedzieć tylko On. Każdemu z osobna.”

     Ja wiem, ze może, bo jest Wszechmocny, niemniej pytanie pozostaje w mocy: „Skad wiadomo, ze odpowiada? I czy kazdemu?” Dlaczego zatem ma się zniżać do jakiegoś marnego prochu, jakim jest człowiek wobec Potęgi i Wszechmocy Boga?

     Masz mozę siebie za cos wyjątkowego, ze Pan Wszechświata ma się do ciebie zniżyć – do nędznego robaka na jakiejś jednej z miliardów planet w jednej z miliardów albo i bilionów galaktyk??? Chyba ma coś ciekawszego do roboty, a nie wdawać się z ludzkim robactwem, które najczęściej się Nim w ogóle nie interesuje, ani nie czci, a oddaje się różnym bezeceństwom 😉

     „Powtórzę Jeszcze raz za Jezusem:
     (…) o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”

     No ale wy tam muzułmanie nie uznajecie Ducha św., więc jak Bóg wam moze coś dać, czego istnieniu przeczycie? Byłby to jakiś nonsens…

    • masakalambura

     Kto ci powiedział, że nie uznajemy Ducha? A nie czytałeś jak pisałem czym jest Iman?

     Ty dalej nie rozumiesz, On nie musi się tu zniżać.
     On tu jest.

     Jestem Który Jestem.

     Salam.

    • experto

     Jak to kto?!
     Sam napisałeś, ze muzułmanie nie uznają Trójcy św.

     „On tu jest.”

     No ci co z tego, jesli nawet jest? Chyba ty nie zrozumiałeś pytania…

    • masakalambura

     Nie uznajemy Trójcy. Bóg jest Jeden. Przenika wszystko i posyła posłańców.

     Co z tego, jeśli nawet jest? NAWET? Ty w to dalej wątpisz?

     Już Dawid obiecywał:

     „34
     1 Dawidowy. Gdy wobec Abimeleka udawał szaleńca i odszedł wygnany przez niego2.

     Alef

     2 Chcę błogosławić Pana w każdym czasie,
     na ustach moich zawsze Jego chwała.

     Bet

     3 Dusza moja będzie się chlubiła w Panu,
     niech słyszą pokorni i niech się weselą!

     Gimel

     4 Uwielbiajcie ze mną Pana,
     imię Jego wspólnie wywyższajmy!

     Dalet

     5 Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał
     i uwolnił od wszelkiej trwogi.

     He

     6 Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością,
     a oblicza wasze nie zaznają wstydu.

     Zain

     7 Oto biedak3 zawołał, a Pan go usłyszał,
     i wybawił ze wszystkich ucisków.

     Chet

     8 Anioł Pana zakłada obóz warowny4
     wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie.

     Tet

     9 Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan,
     szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka.

     Jod

     10 Bójcie się Pana, święci Jego,
     gdyż bogobojni nie doświadczają biedy.

     Kaf

     11 Możni zubożeli i zaznali głodu;
     a szukającym Pana żadnego dobra nie zabraknie.

     Lamed

     12 Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie5;
     nauczę was bojaźni Pańskiej.

     Mem

     13 Jakim ma być człowiek, co miłuje życie
     i pragnie dni, by zażywać szczęścia?

     Nun

     14 Powściągnij swój język od złego,
     a twoje wargi od słów podstępnych!

     Samek

     15 Odstąp od złego, czyń dobro;
     szukaj pokoju, idź za nim!

     Ain

     16 Oczy Pana [zwrócone są] ku sprawiedliwym,
     a Jego uszy na ich wołanie.

     Pe

     17 Wołali, a Pan ich wysłuchał
     i uwolnił od wszystkich przeciwności.

     Sade

     18 6 Oblicze Pana [zwraca się] przeciw źle czyniącym,
     by pamięć o nich wygładzić z ziemi.

     Kof

     19 Pan jest blisko skruszonych w sercu
     i wybawia złamanych na duchu.

     Resz

     20 Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego;
     lecz ze wszystkich Pan go wybawia.

     Szin

     21 Strzeże On wszystkich jego kości:
     ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu7.

     Taw

     22 Zło sprowadza śmierć na przewrotnego,
     wrogów sprawiedliwego spotka kara.
     23 Pan uwalnia dusze sług swoich,
     nie dozna kary, kto się doń ucieka. ”

     Bądź sprawiedliwy, przestrzegaj Prawa, a Bóg zatroszczy się o ciebie.

     To proste. Nie umiem jaśniej.

    • experto

     „Co z tego, jeśli nawet jest? NAWET? Ty w to dalej wątpisz?”

     Oczywiście, ze nie wątpię, tylko twierdzę dalej, ze z samego faktu istnienia Boga nic dalej nie wynika.

     Jak mówił sw. Jakub Apostoł – „Wierzysz, ze Bóg jest? Słusznie czynisz. Lecz i demony wierzą i drżą”…

     „>Bądź sprawiedliwy, przestrzegaj Prawa, a Bóg zatroszczy się o ciebie.<

     To proste. Nie umiem jaśniej."

     No tak, ale Dawid był wybranym Boga, więc o niego sie mógł troszczyć 😉

     A co z resztą? Jaka pewnosć? Poza tym to jest przekonanie Dawida – jemu akurat się poszczęściło…

    • masakalambura

     Dawid był prorokiem. Jego słowa są lekcją. Jeśli żyjesz dla Jedynego Boga, jeśli żyjesz życiem sprawiedliwego, Bóg zatroszczy się o Ciebie.

     Masz rację, mówiąc, że Dawid należał do narodu Izraela, a więc mającego obietnicę daną Abrahamowi.

     Jednak, odkąd przyszedł Jezus, obietnica ta rozeszła się na wszystkie ludy wychwalające Boga Izraela.
     A odkąd mamy Prawo dla całego świata, tzn Koran (bo Tora to Prawo dla Izraela) możemy w prosty sposób żyć życiem sprawiedliwych na miarę Dawida.

     Dlatego nie pytaj mnie więcej, czemu Bóg słucha sługi swoje. Robi to, bo tak działa miłość.

     Jeśli ja kocham Boga, on odwzajemnia tę miłość.
     Jeśli Go o coś proszę, on daje mi to, co uzna, że mieć powinienem. A czasem odmówi lub da we właściwym czasie. Bo nie byłem jeszcze gotowy.
     Jeśli mam kłopoty i płaczę o pomoc do Niego, on przychodzi do mnie, i ratuje mnie.
     Jeśli szukam wiedzy, On otwiera szkoły, które tę wiedzę mają.
     Jeśli jestem chory, On jest moim lekarstwem.
     Jeśli się z Nim raduję, on Mną się raduje.
     Jeśli w Nim pokładam nadzieję, i on we mnie nadzieję pokłada.

     To proste, tak jak prosta jest miłość.

    • experto

     „Masz rację, mówiąc, że Dawid należał do narodu Izraela, a więc mającego obietnicę daną Abrahamowi.”

     Nie przypisuj mi tego, czego nie powiedziałęm 😉
     Dawid należał do linii, z której miał narodzić się Syn Bozy, a resztę narodu na razie zostawiamy w spokoju. Wiec tutaj Pan Bóg działał w sposób szczególny zgodnie ze swym planem, a to co wyczyniali ludzie, to była już sprawa wtórna.

     „Jednak, odkąd przyszedł Jezus, obietnica ta rozeszła się na wszystkie ludy wychwalające Boga Izraela.”

     No a dlaczego sie rozeszła? Hę?

     „A odkąd mamy Prawo dla całego świata, tzn Koran (bo Tora to Prawo dla Izraela)

     A dlaczego Tora ma być dla Izraela tylko, a Koran dla świata? Nie popadasz aby w megalomanię?

     „…możemy w prosty sposób żyć życiem sprawiedliwych na miarę Dawida.”

     I co z tego, nawet gdyby ktoś zdoąłł? A dodatkowo dziekuje za takie sprawiedliwe życie, jak zgrzeszył z batszebą zabijając jej męża wczesniej.

     „Dlatego nie pytaj mnie więcej, czemu Bóg słucha sługi swoje. Robi to, bo tak działa miłość.”

     A skąd wiemy, ze Bog jest miłością, a nie sprawiedliwością?

     „Jeśli ja kocham Boga, on odwzajemnia tę miłość.”

     A skąd to wiadomo? twoja miłość w porównaniu z nieskończonym Bogiem jest śmieszna i żałosna i Czemu Pan wszechświata miałby się tobą zajmować, jakimś pyłkiem we wszechswiecie? Czy nie popadasz w megalomanię wspomnianą wyżej?

    • masakalambura

     Prawo dla Izraela jest wyjątkowo restrykcyjne. Jest takie, bo żydzi sobie na to zasłużyli swym zachowaniem w czasach Mojżesza.

     Prawo w Koranie jest zdecydowanie lżejsze i łatwiejsze do przestrzegania. Jest łaską i dobrodziejstwem dla wiernych.

     A że miało przyjść Prawo po Mojżeszu na miarę Prawa Mojżeszowego o tym mówi Stary Testament.

     Księga Powtórzonego Prawa 18,18
     „Proroka ustanowię im z pośród braci ich, podobnego tobie, i włoże słowa Moje w usta jego, i będzie im mówił wszystko, cokolwiek mu rozkażę“

     Izajasz 42,1
     „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo.

     Żadna megalomania, spełniona obietnica.

     Widzę, że lubisz sądzić innych. Tak sądzisz Dawida?
     Z jednej strony przyznajesz, że Bóg go wybrał, a z drugiej…

     „1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.”

     Bóg jest Miłością. Bóg jest Sprawiedliwością.
     Bóg jest Litościwy. Bóg jest Potężny, włada zemstą.
     Bóg jest Dobrotliwy. Bóg wie wszystko i o wszystkim.
     Bóg jest Dawcą Życia. Bóg sprowadza śmierć.

     On jest Alfą i Omegą. Początkiem i Końcem.

     Któż jest jak Bóg?

     Pytasz na co komu moja miłość? Albo Bogu?

     Będziesz miłował Pana Boga Swego…
     Na to.

    • experto

     Izajasz 42,1
     „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo.
     Żadna megalomania, spełniona obietnica.”

     Tylko że tu chodzi o Chrystusa i Jego Ewangelię, a nie o Koran, no bo na kim by Duch św. mógł „spocząć” jak nie na Boskiej Osobie – Jednej z Trójcy św.?

     „Widzę, że lubisz sądzić innych. Tak sądzisz Dawida? Z jednej strony przyznajesz, że Bóg go wybrał, a z drugiej… ”

     To nie sądzenie, tylko przytoczenie tego, co jest w Biblii – fakty kolego…
     Wybranie to czyn Boga, a grzechy to dzieło człowieka…

     „Bóg jest Miłością.”

     A skąd to wiesz?

     ” włada zemstą….Bóg sprowadza śmierć.”

     Chyba coś ci się z diabłem pomyliło 😉
     Nie widzisz tu sprzeczności z innymi cechami?

     „On jest Alfą i Omegą. Początkiem i Końcem.”

     Ale to Chrystus tak o sobie powiedział 😉

     „Pytasz na co komu moja miłość? Albo Bogu?”

     Nie o to pytałem, o jakigoś kogoś, bo innym ludziom faktycznie twa miłość jest czy może być potrzebna.

     Ale sam powyżej pisałeś:
     „Bóg jest Sprawiedliwością.
     Bóg jest Potężny.
     Bóg wie wszystko i o wszystkim.
     Bóg jest Dawcą Życia. ”

     Więc po co Mu, jak On wszystko ma?

     „Będziesz miłował Pana Boga Swego…
     Na to.”

     To nie jest odpowiedź.

    • masakalambura

     Z całym szacunkiem, Jezus żadnego Prawa nie przyniósł. On Prawo wypełnił.

     Jezus mówił Słowa Boga. Stąd Alfa i Omega.
     Bóg mówi przez Proroków.

     No jeśli Pierwsze najważniejsze przykazanie nie jest dla ciebie odpowiedzią. To co może nią być?

     To jest moja odpowiedź i pozostanie nią. Bo to jest jedyny prawdziwy cel w życiu człowieka. Kochać Boga i udowadniać to czynem.

    • experto

     „Z całym szacunkiem, Jezus żadnego Prawa nie przyniósł. On Prawo wypełnił.”

     Nawet nie wiesz, jak się ośmieszasz 😉
     Oczywiście, ze wypełnił, ale PRAWO STAREGO TESTANEMTU, sam zaś przyniósł nowe „prawo MIŁOSCI”, m. in. nieprzyjaciół, 8 błogosławieństw, nierozerwalności małżeństwa, zmodyfikował stare prawa i inne tym podobne.

     To już są szczyty ignorancji i nieznaomosć nauk Jezusa, negacja oczywistych faktów…

     „Jezus mówił Słowa Boga. Stąd Alfa i Omega. Bóg mówi przez Proroków.”

     Tak jest, jak mówi sw. Paweł w 1 r. w liście do żydów:”1 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,…” Jednakże:

     „… 2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. 3 Ten [Syn], który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
     5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
     Ty jesteś moim Synem,
     Jam Cię dziś zrodził?
     I znowu:
     Ja będę Mu Ojcem,
     a On będzie Mi Synem.
     6 Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
     Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
     7 Do aniołów zaś powie:
     Aniołów swych czyni wichrami,
     sługi swe płomieniami ognia.
     8 Do Syna zaś:
     Tron Twój, Boże na wieki wieków,
     berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.”

     „No jeśli Pierwsze najważniejsze przykazanie nie jest dla ciebie odpowiedzią.”

     Zaraz zaraz – pierwsze to chyba jest „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”…?

     „To co może nią być?”

     O to pytam Ciebie 😉

    • masakalambura

     Na temat Alfy i Omegi pisać nie będę. Chcesz wierzyć, że Jezus mówił tak za siebie, wierz. To chrześcijaństwo.

     Na temat Prawa to ty się ośmieszasz. Jezus pokazał jak uczynić, aby proste stało się przestrzeganie Tory, której nie zniósł i mówił o tym wprost sam. Nawet nakazał uczniom być nie mniej sprawiedliwym niż uczeni w piśmie, znaczy uczeni Tory. To jasne jak słońce.

     Sami chrześcijanie nie przestrzegają Tory. A tych kilka modyfikacji o których piszesz nie można nazwać Prawem. Nie ma nic na temat dziedziczenia. Nie ma nic na temat wojny. Nie ma nic na temat władzy. Nie ma nic na temat tak wielu dziedzin z życia, które prawo regulować powinno, że …

     W Torze masz wszystko. Od momentu narodzin, poprzez małżeństwo aż do śmierci. Jak handlować, jak się modlić, jak ubierać, jak traktować się nawzajem w wielu przeróżnych sytuacjach tak by żyć w granicach Boga. Jest tego naprawdę dużo.

     Ty mówisz, że Jezus przyniósł Prawo? Wolne żarty.

     Dopiero Muhammad, Potomek Kedara, potomek Ismaela, potomek Abrahama przyniósł coś, co można nazwać następnym Prawem. W jasny i prosty sposób regulujący wszystko Koran. Podobnie jak Tora, dyktowany przez Boga. Podobnie jak Tora, niedościgniony w perfekcji i doskonałości przekazu. Zupełnie nie jak Tora chroniony przed ludźmi.

     A że w proroctwie chodziło o Muhammada a nie o Jezusa mówi ciąg dalszy przepowiedni

     Izajasz 42,1-13
     „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo.
     Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze.
     Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi tlejącego się knotka, on rzeczywiście przyniesie Prawo.
     Nie zniechęci się ani nie złamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a jego pouczenia wyczekują wyspy.
     Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą.
     Ja, Pan, powołałem cie słusznie, ująłem cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów,
     Abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności.
     Ja, któremu na imię Jahwe, chwały mojej nie odstąpię nikomu ani czci mojej bożkom.
     Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły, nowe zaś ja zapowiadam, zanim się rozwiną, wam je ogłaszam.
     Śpiewajcie Panu pieśń nową, chwałę Jego od krańców ziemi! Niech Go sławi morze i wszystko, co je napełnia, wyspy wraz z jej mieszkańcami!“
     Chrześcijanie również to proroctwo przypisują Jezusowi. Jednak dalej czytamy:
     „Niech głos podniosą pustynia z miastami, osiedla, które zamieszkuje Kedar . Mieszkańcy Sela niech wznoszą okrzyki, ze szczytów gór niech nawołują radośnie!
     Niech oddają chwałę Panu i niechaj głoszą cześć Panu na wyspach!
     Jak bohater posuwa się Pan, i jak wojownik pobudza waleczność; rzuca hasło, okrzyk wydaje wojenny, góruje męstwem nad nieprzyjaciółmi.“

     W proroctwie tym pojawia się Kedar. Kim był?

     Księga Rodzaju 25,13
     „Oto imiona synów Ismaela, imiona pochodzących od nich potomków: Nebajot- pierworodny syn Ismaela, Kedar, Adbeel, Misbam…“

    • experto

     „Sami chrześcijanie nie przestrzegają Tory. A tych kilka modyfikacji o których piszesz nie można nazwać Prawem. ”

     Oczywiscie, ze nie, bo te 600 ileś tam nakazów judaistycznych znieśli apostołowie na 1 soborze jerozolimskim, zostawiajać 3 czy 4 najkonieczniejsze.

     ” A tych kilka modyfikacji o których piszesz nie można nazwać Prawem.”

     Oczywiście, dlatego użyłem „” – To całkiem nowa nauka miłosci, zupełnie zmieniająca optykę widzenia i działania chrzescijan.

     „Jest tego naprawdę dużo. ”

     Ale to wszystko właśnie uproscił sam Chrystus i pozostawił samą istotę.

     „Ty mówisz, że Jezus przyniósł Prawo? Wolne żarty.”

     Oczywiscie, jest to nowe „prawo” zwane Nowym Testamentem, całkowita nowość w stosunku do ST.

     „A że w proroctwie chodziło o Muhammada a nie o Jezusa mówi ciąg dalszy przepowiedni”

     No to już groteska 😉 A czy muhammad cierpiał, bo jest u Izajasza o cierpiacym „słudze pańskim”?

     „W proroctwie tym pojawia się Kedar. Kim był?”

     No to jak był, to był w ST, nieprawdaz?

    • masakalambura

     Cierpiał, cierpiał. Nie wiesz czemu musiał emigrować do Medyny? Był prześladowany za nawoływanie do wiary w Jedynego Boga. Za nawoływanie politeistów do służenia Bogu Jezusa. Za nawoływanie do poddania się Bogu Izraela. Był atakowany psychicznie, fizycznie i z każdej strony. Zawiązano także spisek mający na celu jego zabicie. Ale Bóg był z Nim i z jego towarzyszami.

     Tak, Kedar to słowo kluczowe w Starym Testamencie.

     Ten sam prorok opisał tę emigrację:

     Izajasz 21,13-16
     „Wyrok na Arabię. Którzy w zaroślach na stepie nocujecie, wy, gromady Dedanidów,
     wynieście wodę naprzeciw spragnionych! Mieszkańcy kraju Tema, z chlebem waszym wyjdźcie na spotkanie uchodźców!
     Bo przed rzezią uciekli, przed mieczem dobytym, przed łukiem napiętym, przed wirem walki.
     Albowiem tak powiedział Pan do mnie: Jeszcze jeden rok taki, jak rok najemnika, a skończy się cała chluba Kedaru. Zostanie też z pocztu łuczników, dzielnych synów Kedaru, bardzo niewielu; tak Pan Bóg Izraela powiedział.“

    • experto

     Taaa, napisz jeszcze, ze cierpiał za przeproszeniem na ból zębów 😉

     To są dosć normalne sprawy, ze kogos przesladuja za poglądy.

     „…ostanie też z pocztu łuczników, dzielnych synów Kedaru, bardzo niewielu; ”

     No ale z tego wynika, ze Kedar to jakaś kraina była…?

    • masakalambura

     Zmień synów Kedaru na synów Kedara i masz pochodzenie.

     Mówisz, że to normalne, że kogoś prześladują za poglądy. Skoro tak uważasz…

     Jednak poglądy Muhammada były takie, że na terenach całkowicie opanowanych przez barbażyństwo i politeizm, nawoływał do wiary w Boga Jezusa, Boga Izraela, Boga Mojżesza, Boga Jedynego. Przyniósł sprawiedliwe Prawo pochodzące z nieba od Boga. Całe życie wykazywał niewzruszoną odwagę i siłę we wprowadzaniu zaleceń od Boga. I umarł ukończywszy dzieło wprowadzania zupełnie nowych sprawiedliwych zasad życia zawartych w Koranie. I za to ma miejsce w przekazach proroków przeszłości.

     Jeśli chcesz dane geograficzne dotyczące Proroka który miał wyjść z tamtych okolic proszę uprzejmie:

     Księga Powtórzonego Prawa 33,1-2
     „Pan przyszedł z Synaju i z Seiru dla nich zajaśniał, zabłysnął z góry Paran“

     Habakuk 3,3
     „Bóg przychodzi z Temanu, święty z góry Paran, Majestat Jego okrywa niebiosa, a ziemia pełna jest Jego Chwały“

     Gdzie jest Paran?

     Księga Rodzaju 21,18-21 Mówi Bóg do Hagar, żony Abrahama, matki Ismaela

     „Wstań, podnieś chłopca i weź go za rękę, bo uczynię z niego wielki naród. Po czym Bóg otworzył jej oczy i ujrzała studnię z wodą; a ona poszła, napełniła bukłak z wodą i dała chłopcu pić. Bóg był z chłopcem a ten rósł. Mieszkał on na pustyni i stał się łucznikiem. Mieszkał stale na pustyni Paran , matka zaś jego sprowadziła mu żonę z ziemi egipskiej.“

    • experto

     „Zmień synów Kedaru na synów Kedara i masz pochodzenie.”

     jak to – mam zmieniac Pismo św.?!

     „Mówisz, że to normalne, że kogoś prześladują za poglądy. Skoro tak uważasz…”

     Normalne w tym sensie, że to sie zdarzało i nadal zdarza…

     ale te frg. dotycza Boga a nie jakiegos proroka, co ty wciskasz?

    • masakalambura

     Nie musisz zmieniać Pisma Św. tylko poprawiasz tłumacza, który nie uwzględnił tego, że Kedar to osoba co w języku polskim uwidacznia się przy odmianie wyrazów, której w innych językach może nie być.

     Można powiedzieć, że te fragmenty dotyczą Boga. Ale również można powiedzieć że dotyczą Słowa Boga. Bóg zwycięża poprzez swe Słowo. Jego Prawo przestrzegane przez ludzi to Jego Obecność wśród tego ludu. Symboliki biblijnej nie zamierzam nikogo uczyć. To zadanie domowe. Czytaj, czytaj, czytaj…

     A na zakończenie wątku i potwierdzenie masz tu coś jeszcze:

     Psalm 84
     1 Kierownikowi chóru. Na wzór z Gat. Synów Koracha. Psalm.
     2 Jak miłe są przybytki Twoje,
     Panie Zastępów!
     3 Dusza moja pragnie i tęskni
     do przedsieni Pańskich.
     Moje serce i ciało radośnie wołają
     do Boga żywego2.
     4 Nawet wróbel dom sobie znajduje
     i jaskółka gniazdo.
     gdzie złoży swe pisklęta:
     przy3 Twoich ołtarzach, Panie Zastępów,
     mój Królu i mój Boże!
     5 Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
     nieustannie Cię wychwalają.

     6 Szczęśliwi, których moc jest w Tobie,
     którzy zachowują ufność w swym sercu4.
     7 Przechodząc doliną Baka ,
     przemieniają ją w źródło,
     a wczesny deszcz błogosławieństwem ją okryje.

     8 Z mocy w moc wzrastać będą:
     Boga 6 ujrzą na Syjonie.
     9 Panie Zastępów, usłysz moją modlitwę;
     nakłoń ucha, Boże Jakuba!
     10 Spojrzyj, Puklerzu nasz, Boże,
     i wejrzyj na oblicze Twego Pomazańca7!

     11 Zaiste jeden dzień w przybytkach Twoich
     lepszy jest niż innych tysiące;
     wolę stać w progu domu mojego Boga,
     niż mieszkać w namiotach grzeszników.
     12 Bo Pan Bóg jest słońcem i tarczą:
     Pan hojnie darzy łaską i chwałą,
     nie odmawia dobrodziejstw
     postępującym nienagannie.
     13 Panie Zastępów,
     szczęśliwy człowiek, który ufa Tobie!

     Biblia Tysiąclecia o dolinie Baka mówi bliżej nieznana. Za to każdy Arab ze śmiechem przyznaje: „Baka? To przecież inna, dawna nazwa Mekki!”

     Salam

    • experto

     „Nie musisz zmieniać Pisma Św. tylko poprawiasz tłumacza,”

     Dobra, dobra, nie kombinuj, moze kiedyś nazwano krainę od imienia biblijnego bohatera, a ty tu cos naciągasz. Tłumacz nie taki głupi, takich błędów by nie popełnił.

     „Można powiedzieć, że te fragmenty dotyczą Boga.”

     Co ty chłopie tu usiłiujesz wcisnąć?! „Mozna powiedzieć”??? Przecież wprost jest użyte „Pan” i „Bóg”, wiec jakie „można”?!

     ” Bóg zwycięża poprzez swe Słowo.”

     Jak najbardziej bo tym słowem jest Jego Jednorodzony Syn, równy z Nim w Chwale i Majestacie.

     „Jego Prawo przestrzegane przez ludzi to Jego Obecność…”

     Sorry, ale prawo to nie obecność 😉
     Tak mogło byc, ale w ST, niemniej to była raczej symboliczna obecnosć, a nie realna.

     „Za to każdy Arab ze śmiechem przyznaje: „Baka? To przecież inna, dawna nazwa Mekki!””

     Ale czego ten frg. ma dowodzić czy pokazywać?
     Tamte tereny należą to tych terenów, gdzie działy się różne zdarzenia opisywane w biblii… No i Mekka tam akurat leży… to coś szczególnego? To i Irak i moze Iran leży…

    • masakalambura

     To przecież ty naciągasz. Kedaru, czy Kedara, co za różnica?
     A z tą nieomylnością tłumaczy proszę nie zaczynaj. Na ten temat powstały już opasłe tomiszcza. Sama wielość tłumaczeń mówi sama za siebie.

     Fragment ten i inne ma dowieść tylko jednego.
     W Starym i Nowym Testamencie zapowiadano przyjście Proroka. I jest to do znalezienia dla każdego, kto chce wiedzieć.

     A dla tego, kto wiedzieć nie chce to choćby się o to potknął, nie zobaczy.

     Proszę jak słowa: patrzycie a nie widzicie, nadal są aktualne.

    • experto

     „A z tą nieomylnością tłumaczy proszę nie zaczynaj. ”

     Ale ty zaczynając z omylnoscią podważysz sam siebie i swoje interpretacje, a wtedy 2222222222222Ż wyjdzie, ze Koran jest tylko dla arabów, a ty musisz wróciuć do chrzescijanstwa albo do judaizmu 😉
     Bo nie rozumiesz prawdy w jej źródłowym wydaniu, tylko opierasz się na omyłkach tłumaczy.

     „Fragment ten i inne ma dowieść tylko jednego.”

     A ja myślałem, ze on po prostu dowodzi, a nie coś „ma”…

     „zapowiadano przyjście Proroka. ”

     Ale nie żadnego „proroka” tylko Syna Bozego 😉
     Tylko ze im to w głowach nie mieściło, wiec pisali o jakichś „prorokach”, a i dziś się niektórym nie mieści 🙂 😉 😉

    • masakalambura

     Z resztą Apostoł Jakub w całości mówi jednym głosem ze mną:


     14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą9.
     20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?10 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość11, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary12. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich13, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków. ”

     Dokładnie to ci tłumaczę…

    • experto

     Nie mówi z Tobą jednym głosem, ponieważ ty mówiłeś o wypełnianiu prawa, natomiast Apostoł daje pierwszeństwo wierze, co ty żenująco wyśmiewałeś mówiąc, ze w chrześcijaństwie coś trzeba w kółko powtarzać 😉
     „Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.” i „20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?” oraz ” 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. ”

     A ze wiara ma absolutne pierwszeństwo o tym mówi to zdanie”23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość11, i został nazwany przyjacielem Boga. ”

     Dodajmy, ze nie każda wiara, tylko w Chrystusa Syna Bożego, którego głosił św. Jakub, a nie jakiegoś „posłańca”.

     „Dokładnie to ci tłumaczę…”

     Nie, to ja ci tłumaczę, a ty mówiłeś tylko o wypełnianiu uczynków prawa.

    • masakalambura

     Tak apostoł daje pierwszeństwo wierze, mówiąc jednocześnie że bez uczynków jest martwa. A więc na co taka wiara.

     I ktoś tu mówił o wybieraniu fragmentów do własnych tez i celów. To żałosne jak manipulujecie słowami.

     Współczuję ci. Ale żyj tą martwą wiarą. Z twoich słów na temat Boga widać, że twój bóg nie jest żywy. Nie żyjesz Nim, tym Prawdziwym Bogiem, który ożywia każdą istotę i każdą komórkę. Który przenika całe istnienie i kieruje nim. Współczuję ci, bo nie przeżywasz radości z obcowania z Bogiem. Żyjesz złudna nadzieją, a Bóg najwyraźniej upiększa w twych oczach twe uczynki.

     Dobranoc

    • experto

     ‚A więc na co taka wiara.’

     Jeszcze nie zrozumiałeś?
     Zeby można było wykonywać właściwe uczynki – wiara daje łaskę (siłe, zdolność) i światło, jak ich dokonywać.

     Ale najpierw musi być wiara

     „To żałosne jak manipulujecie słowami.”

     Ano własnie panie kolego, ano własnie.

     „Współczuję ci, bo nie przeżywasz radości z obcowania z Bogiem.”

     Może zachowaj współczucie dla siebie, bo Bóg to nie jest maszynka do radosnego obcowania 😉

    • masakalambura

     „Ale najpierw musi być wiara”
     A czy ja kiedykolwiek twierdziłem inaczej?

     Wiara w Boga i w Jego Obecność.
     Miłość do Niego. I od Niego.

     Bóg jest Żywy, i jako taki obcuje z żywymi.
     Za to kocham Go.

    • experto

     Twierdziłeś co innego o prymacie uczynków, ale cieszę się, ze coś w końcu dotarło, jakby popracować, to moze byś sie nawrócił 😉

    • masakalambura

     Twierdziłem, i nadal twierdzę, że sama wiara to mrzonka, nie ma jej bez uczynków.

     Punkt pierwszy w Islamie. „Nie ma Boga prócz Boga Jedynego. A Muhammad jest jego Prorokiem.” Tu masz element wiary.

     Ale kolejne punkty to już uczynki: Modlitwa, Jałmużna. Post. Pielgrzymka.

     Cieszę się że załapałeś. Może kiedyś się nawrócisz.
     Allahu Alam.

    • experto

     „Twierdziłem, i nadal twierdzę, że sama wiara to mrzonka, nie ma jej bez uczynków.

     Punkt pierwszy w Islamie. „Nie ma Boga prócz Boga Jedynego. A Muhammad jest jego Prorokiem.” Tu masz element wiary. ”

     Dobrze, czyli ta wiara to wg ciebie mrzonka;-)
     No bo jakie uczynki chcesz dopasować do tej oto wiary?

     „Ale kolejne punkty to już uczynki: Modlitwa, Jałmużna. Post. Pielgrzymka.”

     Ale uczynki chyba nie należą do wiary, bo wiara to jakaś doktryna, a uczynki to praktyka. Wiec pisząc ze nie ma doktryny bez uczynków piszesz nonsensy. Albo jak uczynki mogą wpłynąć na kształt doktryny???

     No ja już dawno załapałem, tylko ty wciaż masz pewne kłopoty…

    • masakalambura

     Wiara to uznanie istnienia Boga. To pogodzenie się z tą myślą i znajomość adresu (tak jak IP Komputera Głównego) do Boga pod który kierujesz swoją miłość (Akty Czci).

     U muzułmanów Ten Adres To Jedyny Bóg. Allah.
     Bóg Adama, Noego, Abrahama, Izraela, Mojżesza, Dawida, Jezusa i Muhammada. Bo przyznając, że Muhammad jest Prorokiem, uznajesz wszystkich poprzedników aż od Adama. Prosta droga. Islam.

     Akty czci odbywają się poprzez Modlitwę Jałmużnę Post i Pielgrzymkę.

     Dobre uczynki wobec ludzi jakie mamy wykonywać w łatwy sposób odnajdziesz w Koranie. Zaczynają się od tekstu: „O wy którzy wierzycie”.

     Wiara w Boga sama w sobie to mrzonka. Wiara w Boga podparta aktami czci, to praktyka. Wiara w Boga podparta aktami czci wobec Boga i dobrymi uczynkami wobec ludzi to Islam. Prosta droga.

    • experto

     „Wiara to uznanie istnienia Boga.”

     Otóż nie, ponieważ do tego niekoniecznie jest potrzebna wiara, tylko istnienie kogoś takiego jak Bog jest koniecznoscia odkrywaną bez wiary, za pomocą tylko rozumu.

     Ale wcale z tym nie musi się wiązać cześć religijna, tylko jak człowiek trochę zrozumie wielkość Bożego dzieła, to pojawia się podziw i zdumienie, coś takiego jak w Psalmie 8 http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/8.php

     „Wiara w Boga sama w sobie to mrzonka. Wiara w Boga podparta aktami czci, to praktyka. ”

     No to ładne masz pojecie o swojej wierze, ze to mrzonka podparta aktami czci 😉

    • masakalambura

     Ty to chyba tak z przekory, musisz zawsze nie…

     To czym jest wiara?

    • experto

     Nie z przekory, tylko dla uściślenia 😉

     Wiara jest uznaniem za prawdę tego, co Bóg objawia, bo to dopiero jest warunkiem działania, bo jak mam działac na ślepo?

     A rozumem do tego nie dojdę, bo to przekracza możliwosci rozumu i dlatego pewne sprawy musiał sam Bóg objawić.

     Natomiast tam, gdzie pewne sprawy można odkryc rozumem, de facto wiara jest niepotrzebna, niemniej ponieważ czasem moze to być trudne, potrzeba pouczenia wiary.

    • masakalambura

     Słownik podaje taką definicję:
     1. «określona religia lub wyznanie; też: przekonanie o istnieniu Boga»
     2. «przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe, wartościowe lub że coś się spełni»
     3. «przeświadczenie, że istnieją istoty lub zjawiska nadprzyrodzone»
     4. pot. «grupa ludzi zżytych ze sobą»
     5. daw. «wierność komuś lub czemuś»

     Zatrzymajmy się zatem ze sprzeczkami, bo obaj mamy rację.

     A pojęcia o swej wierze mam.

     Napisałem ci czym jest Islam. To wiara, praktyka i uczynki.
     Sama wiara to mrzonka zgodnie z cytatem który sam tu przytoczyłeś a ja rozwinąłem.
     „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.”

     Bez aktu czci wobec Boga nie umiemy kochać Go. Nie umiemy żyć będąc Jemu poddani. Nie otwieramy się na oczyszczający wpływ Jego mocy. Oraz na zbawienny wpływ jaki daje świadomość zbliżania się do Niego w modlitwie i w innych aktach czczi.

     Ale nawet nawet podparta aktami czci znaczy mało. Bo dopiero wraz ze sprawiedliwymi i dobrymi uczynkami wobec bliźnich udowadnia, że daje owoce i pokazuje, jakie one są.

     „Po owocach ich poznacie.”

    • experto

     „Zatrzymajmy się zatem ze sprzeczkami, bo obaj mamy rację.”

     Czasami mamy, a czasami wprost przeciwnie – nie masz i stad dyskusja.

     „Sama wiara to mrzonka zgodnie z cytatem który sam tu przytoczyłeś a ja rozwinąłem.
     „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.””

     Taaaaa, i przed mrzonką drżą złe duchy???
     Coś straszna ta mrzonka, nieprawdaż…

     „Ale nawet nawet podparta aktami czci znaczy mało. ”

     Wprost przeciwnie, znaczy już bardzo dużo, wręcz jest podstawowa, bo tylko dzięki niej są możliwe właściwe uczynki, którę owszem, ja jakoś dopełniają. A „na zewnątrz” faktycznie też i jakoś weryfikują.

    • masakalambura

     Twoja pewność, że zawsze masz rację ubawiła mnie niemało. widzę że skromność jest Twoją największą zaletą. Zaraz po inteligencji…

     …ale…

     Ateiści powiedzą ci, że dobre uczynki bez wiary w Boga są możliwe jak najbardziej. Moje życiowe doświadczenie uczy mnie, że można być dobrym człowiekiem nie wierząc Boga. Zatem nie pisz proszę bzdur.

     Inna sprawa, jaka będzie w przyszłości nagroda za te uczynki. W końcu intencja będzie również brana pod uwagę na Sądzie. Inna jest nagroda, gdy czynimy coś w nadziei na spodziewaną nagrodę u ludzi, inna, kiedy zrobimy dobro z czystego altruizmu i jeszcze inna (największa) kiedy czynimy dobro ze względu na Boga.

     Oczywiście wiara znaczy bardzo dużo, bo bez niej nie pojawi się intencja zadowolenia Boga, która winduje nasze czyny na szczyty wydajności.

     Dlatego musimy mówić o pełni wiary dopiero wtedy gdy uzyskamy pełne połączenie trzech składowych: wiary, praktyki i uczynków. To rodzaj odmiany Pawłowej wiary, nadziei i miłości.
     Wiara prowadzi do praktyki i nadziei. Praktyka religijna i nadzieja na bliskość z Bogiem prowadzą uczynków miłości.

     Z tych trzech największa jest miłość.
     Uczynki miłości są zatem bardzo ważne.

     I takim zakończeniem pozdrawiam.
     Salam

    • experto

     „Twoja pewność, że zawsze masz rację ubawiła mnie niemało”

     Dobra zabawa to ważna sprawa, no ale jeśli jest zasadny spór, ktoś musi miec rację 😉
     I jeślibyś był skromny, nie pisałbyś o mej nieskromności.

     „Ateiści powiedzą ci, że dobre uczynki bez wiary w Boga są możliwe jak najbardziej.”

     Też tak myślę, ale na pewnej granicy muszą sią zatrzymać, bo pewien rodzaj dobra bez pomocy Boga jest niemożliwy a do tego jest potrzebna wiara.

     „Zatem nie pisz proszę bzdur.”

     Czas najwyższy, zebyś to zastosował do siebie 😉

     „Oczywiście wiara znaczy bardzo dużo, bo bez niej nie pojawi się intencja zadowolenia Boga, która winduje nasze czyny na szczyty wydajności. ”

     Widzę, ze zaczynasz pisać do rzeczy, jakbyś się przejął mym wskazaniem 😉

     „Z tych trzech największa jest miłość.
     Uczynki miłości są zatem bardzo ważne.”

     Słuszna uwaga, tylko ze bez wiary będzie to niemożliwe. Mam nadzieję, ze to w końcu zrozumiałeś.

    • Kinga

     Jaka to strata czasu tak bredzic o milosci podczas gdy masz nakaz mordowac ludzi i gwalcic…
     Rodzice musieli cie nie kochac, ze popadles w taki obled i przyjales te herezje islamskie za swoje…tak im na zlosc robisz? slabo…

    • kk7qq

     „Nasza relacja z Bogiem to długie godziny w modlitwie. To posty i dobroczynność. To wspominanie Boga i życie w miłości do Niego. Do dbanie o bliźniego i o dobro wspólne. To życie w Pokoju w zgodzie z Prawem. ”

     -„To życie w Pokoju w zgodzie z Prawem. ”

     chyba samoustanowionym prawem – Obluda wszelkich religii zmusza do refleksji .

     Islamizacja czarnych Afrykanczykow odbywala sie nieco brutalnie .

     Niechcacyh po dobroci przyjac Koran czekal okrutny los niewolniczy ktory spotkal ok.17 milionow Afrykanczykow .
     Wszystkich mezczyzn czekala przymusowa kastracja ,1 na pieciu przezywal bolesny zabieg .

     Jeden z przemilczanych tematow tabu:

     „Handel niewolnikami w islamie – „ukrytye ludobójstwo” czarnych Afrykanczykow”

     Arabowie wniesli w historię islamu, najdłuższy i najbardziej brutalny handel niewolnikami w Afryce .

     Senegalski antropolog Tidiane N’ N’diaye opowiada że niewolnictwo muzułmanów pozostaje nieznane. W swojej książce opisuje on, „Ukryte ludobójstwo”.

     „Muzułmański Handel niewolnikami był najdłuższy w historii ludzkości”,

     Od 13 wieku i miał znacznie więcej ofiar niż handel niewolnikami do Ameryki – trwał 400 lat. ”

     http://www.youtube.com/watch?v=NS43F_4tC7Y

    • experto

     Zanamy te dzikie barbarzynskie praktyki z najazdów tatarskich, gdzie Kochanowski w pieśni o spustoszeniu Podola pisał, :
     „PIEŚŃ 5

     Wieczna sromota i nienagrodzona
     Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
     Podolska leży, a pohaniec sprosny,
     Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!

     Niewierny Turczyn psy zapuścił swoje,
     Którzy zagnali piękne łanie twoje
     Z dziećmi pospołu, a nie masz nadzieje,
     By kiedy miały nawiedzić swe knieje.

     Jedny za Dunaj Turkom zaprzedano,
     Drugie do hordy dalekiej zagnano;
     Córy szlacheckie (żal się mocny Boże!)
     Psom bisurmańskim brzydkie ścielą łoże.”

    • masakalambura

     A od kogo się nauczyli:

     hasło google: najazd krzyżowców na Jerozolimę
     Odpowiedź wiki:

     „Po zwycięstwie nastąpiła rzeź obrońców i mieszkańców miasta. Z żołnierzy ocaleli jedynie ci, którzy poddali się Rajmundowi z Tuluzy. Zabito także 40 tysięcy zwykłych mieszkańców miasta, muzułmanów i żydów. Część krzyżowców, m.in. Tankred, usiłowała ocalić mieszkańców zebranych w meczecie Umara, którzy jednak również zostali wybici. Trupy były w następnych dniach wynoszone za miasto przez jeńców i usypywane w stosy „wyższe niż domy”. Doszło także do masowej grabieży. Następnie krzyżowcy urządzili uroczystą procesję do Grobu Świętego, by spełnić ślubowania podjęte na początku krucjaty.”

     Niewiniątka…

    • Majka

     Na dzien dziesiejszy to my chlopie mamy inne klopoty. A jakie ? Poczytaj bloga uwaznie i przestan odwracac uwage czasami , ktore sa na pewno wazne , ale nic nie wnosza dla spraw , z ktorymi dzis przyszlo nam sie zmierzyc. Trajkoczesz jak stara baba na jarmarku. Zapisz sie gdzies na kolko rozancowe albo cos w ten desen i przestan truc 😛

    • experto

     A kto zaczął pierwszy i po co ta dzicz zajmowała święte miejsca chrześcijaństwa?

     To tak samo jakby dziś zrobić najazd na Mekkę i Medynę.

     A potem biadolić, jakby zastępy muzułmanów ruszyły odbijać te swięte miejsca dla islamu, ze tacy są okrutni…

    • masakalambura

     Moja miła Majko

     Czytam ten blog z wielką uwagą.
     Widzę kłopoty, które spadają na nas ze wszystkich stron.

     Jednak to co się dzieje jest konsekwencją również naszych czynów. Grzeszymy przeciw Bogu, nie chcemy się nawrócić. Nie pokutujemy, nie modlimy się do Boga. A jeśli już, to robią to nieliczni.

     To co piszę, to nie jest trucie. To co piszę, to nie jest odwracanie uwagi. To o czym piszemy to najważniejsza sprawa. To wiara. Nawoływanie do niej.

     Tylko Bóg nas może uratować z tej katastrofy, która nadchodzi. Z tej kary, która jest słuszna.

     Tylko Jego Miłosierdzie to może.

     I nikt inny.

    • AQQ

     Masakalambura + experto-idzcie sobie na jakies biblijne fora bo to jest totalne zamulanie i manipulacja!

     Kraków!- jak się macie z faszystowskim zakazem palenia węglem???????

 • AQQ

  UWAGA!
  http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Zaleglosci-w-VAT-sprzedawcow-np-paliw-moga-obciazyc-kupujacych,wid,16034044,wiadomosc.html
  kom:
  Dobrze Wam radzę. Nie płaćcie za paliwo kartami kredytowymi !!! Bo jak stacja paliwowa nie zapłaci VAT-u to Rostowski xwa fisk-US zapuka do Waszych drzwi !@ Gdzie pukać, będzie wiedział na podstawie transakcji kartowej !

  • experto

   Ale jak obciążyć kupujacych, kiedy płacąc za paliwo właśnie ten Vat zapłacili w cenie?
   2x będą ovatowani?

   • AQQ

    Kogo to obchodzi fisk-US może kilka x wziąść, nawet od dochodów z lat 60tych! bamber-gold żondzi, POszkodowani AG zapłacą 75% od złożonych lokat!

  • ORzesz

   Karty…. won, jak najbardziej ale bez nerwów. Niby jak?. Ustawa nakłada obowiązek dokonywania imiennej rejestracji zakupu paliwa w obrocie detalicznym?. Z notacją Nr Dowodu Osobistego, Nr PESEL i Nr rej. pojazdu?. Na pewno nie.
   Znowu informacja obliczona na wzniecenie paniki (nie przez ciebie AQQ ale przez media) abstrahując oczywiście od faktu zaciskania masońskiej pętli urzędniczo-podatkowej na szyi Narodu:

   „http://biznes.interia.pl/podatki/news/zaleglosci-w-vat-sprzedawcow-np-paliw-moga-obciazyc,1952805

   „Z przepisów jasno wynika, że odpowiedzialność solidarna nie dotyczy osób kupujących paliwo na stacjach paliw do standardowych zbiorników w pojazdach – ale Wasz portal musi robić aferę nawet z dobrego prawa, które ma za zadanie ograniczenie możliwości działania przestępców. Chyba że tytuły są dziełem jakiegoś ćwierćinteligenta…
   Odpowiedzi: 2
   10 2 Odpowiedz

   ~obs. – 9 min temu
   Ale przy zakupie np. do kanistra już tak wesoło nie jest.
   0 0 Odpowiedz

   ~księgowy – 8 min temu
   Oczywiście że nie dotyczy to stacji paliwowych! Zakup musi być nie mniejszy niż 50 tyś PLN w miesiącu!! Ach ci redaktorzy jak wszystko umieją przekręcić!”

 • navajo88

  Wstawiam wam taką ciekawostkę na remat jak się mają od dzisiaj zachowywać turyści z chin !!! hahahahaha
  http://polish.ruvr.ru/2013_10_02/Chinczykom-zabroniono-dlubania-w-nosie-za-granica/
  J.M.H

  • Aśka

   I nie wolno im zostawiać jedzenia na talerzu w restauracjach. Muszą wszystko zjadać. Czytałam to ok. miesiąc temu.

 • AQQ

  http://c.wrzuta.pl/wi19925/8821764e001c30ac4f1ddced/lemingi.gif

  „Rzeczpospolita” ujawniła dane Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zgodnie z którymi każdego roku w Polsce z powodu błędów lekarskich może umierać od 7 do 23 tys. osób. Dane te korespondują z wynikami badań branżowego miesięcznika „The Lancet”, z których wynika, że śmiertelność w polskich szpitalach jest na dramatycznie wysokim poziomie.
  http://www.niewygodne.info.pl/artykul/00513.htm

  Oglądałam jakiś reportaż o dziewczynce chorej na raka, więc lekarz zaordynował jej „ostatnią deskę ratunku” jakąś chemię-kreta z domestosem 🙂 i okazało się, że jest nierefundowana koszt tego kreta 80tys!!! Ludzie trzymajcie mnie!!!

  • Aśka

   A jaką ilością zgonów straszyli nas wprowadzając „pandemię” w 2009 roku? Jaką? Ktoś pamięta?

   Uzupełnię cytat AQQ:

   „Każdego roku z powodu pomyłek lekarskich umiera od 7 do nawet 23 tys. osób – szacują eksperci z Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wg „Rzeczpospolitej” ok. 2,5 tys. Polaków uważa się z ofiary błędów lekarskich. Nieoficjalnie jednak może być ich dużo więcej.

  • Aśka

   … następny fragment też niczego sobie … pisaliśmy już tutaj na blogu o tym, że część „leczonych” na raka osób, to osoby zdrowe … kobietom amputują zdrowe piersi i nie mówię tutaj o Angelinie Jolie, tylko dzieje się to po błędnej diagnozie

   „Jednym z pokrzywdzonych przez służbę zdrowia jest Michał Spaliński. W 2008 roku zdiagnozowano u niego 5-centymetrowego guza nadnercza. Konieczna była operacja. Miesiąc po zabiegu okazało się, że nowotworu nigdy nie było, mężczyźnie zaś usunięto zdrowy fragment trzustki. „

 • Aśka

  Kilka dni temu Wałęsa chciał przyłączać Polskę do Niemiec,

  a dzisiaj czytam taki news, że jutro w Świebodzinie odbędzie się Międzynarodowy Konwent Seniorów.

  Szczegóły imprezy:
  Międzynarodowy Konwent Seniorów
  Polsko-Niemiecki Projekt pn.: „Razem Możemy Więcej”

  http://www.strefaimprez.pl/swiebodzin/miedzynarodowy-konwent-seniorow-173367

  • AQQ

   Niemieccy emeryci w polskich domach opieki…podcieramy dupy i usługujemy naszym dobroczyńcom*!

   • Don Pedro

    Nie ma się czym podniecać. Urlop spędziłem w Chorwacji. Drogo i jeszcze raz drogo ! Ale do rzeczy. Niedobitki armii Hitlera siedzą i popijają piwko (dla ciekawych ok. 15 zł za 0,5 l, nie market.) Z jednym zagadałem. Był porucznikiem w 45. „Teraz już czeka na śmierć. A tutaj mu się podoba i nawet niech to piwo kosztuje i 100 kuna( ok. 70zl) i tak kupi. Emerytura 3400 E. Tak sobie pomyślałem. Obrzućcie mnie błotem ! Do emerytów w pl. „trzeba było walczyć po właściwej stronie”. Wniosek brutalnie nasuwa się sam !

    • experto

     „trzeba było walczyć po właściwej stronie”.

     Nie ma sie co excytować, już były takie myśli, ze przed 39 trzeba było zawrzeć sojusz z Hitlerem i albo wspólnie iść na Rosję, albo na eur. zach.

     Tyle tylko, ze niemcy w ramach „Generalplan Ost” mieli doprowadzić do tego, ze z nas miało zostać ok 15 mln niewolników do ich obsługi, podobnie z Rosją, zas cała reszta wymordowana, by nie stanowiła zagrożenia dla „rasy panów”.

     Czyli w imię iluzorycznej korzyści współudział w ludobójstwie.

    • Don Pedro

     Expercie. Teraz też się tak stanie, tyle że bez wojny. No, może ona i będzie np. w aptece, gdzie nasz emeryt „prócz bohaterów stalinowskich” (1000-2000 pln) będzie walczył o leki ,lub o zabieg, który to odbędzie się za 2 lata. Szkoda gadać. ! „A czy to jest iluzoryczna korzyść „. ? Gdzie chcesz spędzać jesień życia ? W domu starców ? Gdzie będą czekać by zgłosić „skórę do zabrania” ? A nie ciekawiej z tymi frycami nad Adriatykiem ?

    • experto

     No ale co z frycami? Im sie wkrótce tez skończy, bo juz ich równają do poziomu…

    • kk7qq

     To fakt eksperto@ ze sie konczy ,niestety .
     Przyszli emeryci w Niemczech juz nie beda mieli tak dobrze .
     Spotkalam pare dni temu znajomego Greka ktory jest w Niemczech od okolo 40 lat i zawsze prowadzil wlasna dzialalnosc gastronomiczna .Jest od 2 lat na emeryturze i ma tylko 600€ mies.to dla porownania jak 600 zl w Polsce.
     Znajomy musi dorabiac na taksowce zeby miec na jako takie dostanie zycie .
     Pokolenie emerytow wczesniejsze to naprawe Luxus ,maja swietne emerytury dzieki ktorym maja czas dla siebie ,na rozrywke ,podroze .Porownujac do naszych biedakow wygladaja czesto duzo lepiej ,zrelasowani ,beztroscy .W Polsce az serce sciska na widok wiekszosci starszych ludzi ,przygnebieni ,schorowani,przepracowani z glodowymi emeryturami.

    • W Chorwacji trzeba pić wino, a nie piwo z chińskiego koncentratu, I zdrowień i taniej. A tak w ogóle to po powrocie z Chorwacji w tym roku takie spostrzeżenia: ceny w Polsce nie są niższe, ( obiad w kanpce u nas takie same pieniądze, a czasami i drożej), chemitralis już działa, ale flagi wiszą wszedzie jak wisiały na zabytakch na masztach w ogródkach, chorwacka flaga została na nowych tablicach rejestracyjnych samochodów (flagi swojej nie oddali ), rolnicy blokują drogi, fabryki są wykupywane, podręczniki drogie jak u nas.
     Jakby co to mam fajną metę w Stonie, za 40 euro, wyjście z tarasu prosto nad zatokę niestety „muszelkową”, ale jakieś 2-3km piękna plaża piaszczysta – parking w tym roku za darmo.

    • Don Pedro

     Z chemtrailami to 100% prawdy już tam są. Reszta nie wygląda tak słodko. Chleb 7kn (5 zł) , benzyna ok. 11kn (ok.7,50 zł) parkingi prawie wszędzie płatne ok. 10kn /h obiad w knajpie z piwkiem ok. 100kn (70zł)o przeciętnym poziomie , o wyższy standard lepiej nie pytać. Za nędzny pokoik ja płaciłem 45E. Pogadaj z Chorwatami. Żyją tylko co co obsługują turystów. Wyjedź po za pas nadmorski , zobaczysz prawdę. Zarobki wielkości 400E przy tych cenach. Szok. Kolega poleciał z Londynu na Teneryfę z żoną zapłacił za tydzień 1000F „ALL”. To ja żyłem jak biedak w przereklamowanej Chorwacji i za większe pieniądze.

    • Ja jeżdę od kilku lat i nie narzekam. Wiem o tym, że Chorwaci kokosów nie zarabiają, ale rankiem i wieczorami pełno ich jest w kawiarnich, Wiem jedno, żę na taką włóczęgę jak po Chorwacji nie było by mnie stać np w Grecji, czy w Hiszpanii. A te wypoczyniki All to nie dla mnie. Znajomi letają do Turcji i przez 10 dni wychodzą jeden raz wieczorem nad morze, baseny ze słoną wodą podobno są puste, więc chyba kąpią się w chlorze. Czasami dowożą na plażę. Za takie wakacje to ja dziękuję nawet gdyby kosztowały o połowę mniej.
     A Chorwatów podziwiam, za ich nacjonalizm. I dlatego lubię tam jeździć i dlatego na moim domu przez okrągły rok wisi flaga biało – czerwona.
     Jeszcze jedno mają w sklepach jogurty z bakteriami LGG i można sobie nimi podregulować florę bakteryjną w jelitach+ figi. Z mleka kupionego w kartonie można zrobić mleko zsiadłe, u nas to nie możliwe.

    • Jeszcze jedno, odnośnie ceny, zależy przez ile osób to 40euro trzeba podzielić, bo inaczej wychodzą koszty dla dwóch osób, a inaczej dla pięciu. To samo jest z paliwem, dlatego dla jednych taki wyjazd jest korzystny, a dla innych nie.

    • experto

     Moi znajomi za lux apartament płacili 69E, moze wszystko zalezy czy w jakimś sławnym kurorcie czy jakiejs miejscowosci peryferyjnej, albo czy moze duze miasto z wielką bazą turystyczną czy mała pipidówka z jednym marketem, gdzie ceny zwindowane na maxa, tak jak u nas np. w Kołobrzegu czy Łebie, albo takich M-zdrojach.

     Kuna to nie ok. 55 gr?

     No i Chorwacja stał sie b. popularna, pół Niemiec tam jeździ, no to ceny dostosowali do głównych klientów, bo dla nich to i tak tanio niż we Włoszech czy Hiszpanii, choć tam moze coś spadło z powodu kryzysu.

     Podobno też Portugalia tania, nawet Cejrowski reklamował w swoim programie, ze za 5E wypił z 5 czy 6 różnych kaw w jakiejś kawiarni. Moze to na jakiejś prowincji było?

     Jakie macie doświadczenia cenowe z wakacji?
     Ja popełniłem błąd i pojechałem na kilka dni do przereklamowanych M-zdrojów, zamiast od razu do ŚWinoujscia, gdzie jest taniej i lepiej, no i trochę ciekawiej, bo dodatkowo można pozwiedzać okoliczne kurorty niemieckie, Peenemunde, bazę pocisków V1 i V2, jechac wodolotem do szczecina, promem do Szwecji (ale tam horrendalna drożyzna – gałka lodów 10 zł!), czy chocby autobusem do tych M-zdrojów, itd.

     Widziałem taką parę Niemców chyba na rowerach elektrycznych z ekwipunkiem kempingowym – chyba zwiedzali te okolice wyspy Wolin i Uznam z mnóstwem jezior i parkiem narodowym czy tam krajobrazowym – swietny pomysł, bo akurat pogoda była doskonała, a woda w tamtych okolicach akurat napłynęla tak ciepla, jak niemal w Choracji, ze z pół godziny mozna byo siedziec bez wyziębnięcia – musiało być ze 22-23 st., bo jak sie podeszło pomostem w morze, to widać było zielone algi.

     Co do cen to hostel czy taki jakiś hotel na peryferiach Berlina znalazłem w cenie polskiego osrodka wczasowego w Swinoujsciu, też ze sniadaniem w cenie. Jedyny minus to jazda kolejka do centrum pół godziny, podczas gdy spacerem nad polskie morze było 5 min. Co w Swinoujsciu ma znaczenie, bo jak ktos mieszka wmieście to albo musi pod okolice plazy dojechać, albo ma z pół godziny spaceru…

    • Don Pedro

     Powiem tak. Na czym ma polegać wypoczynek.? 5 gości w pokoju 2 osobowym ? Chińska zupka z marketu ? Można siebie oszukać na wiele sposobów. Ale czy o to chodzi ? Można udawać jak jest cudnie i patrzeć jak niemców stać na te durne ceny. W myśl zasady „górale mają dutki a cepry fotki”. Wracałem przez Słowację. Zajazd ” U młynarzowej” pstrąg z górskiego potoku 4,99 E i piwko 1,10 E oczywiście z ziemniakami i surówką. Kup sobie to w Chorwacji. Jedno zero się przyda. Jak mam wypoczywać to wypoczywam. A jak mam pozbyć się bezmyślnie przez rok zarobionych pieniędzy, tak myślę czy nie lepiej nie chodzić do pracy. Nie ma zmęczenia i nie potrzebny pseudo odpoczynek. Kalkulator zostawiam w domu. Kurs kuny to coś koło 0,70 zł.

    • Jakie pięć osób w jednym pokoju, pięć na jednym piętze, a do apartamentu to i tzy rodziny się pomieszczą, to nie Polska, gdzie każdy centymetr się liczy, tam masz pokój, przedpokój duża kuchnia z jadalnią, duża łazienka, jak usiądziesz na tronie to spokojnie nogi wyprostujesz, u nas na kwaterze jak ktoś większy to ma problem, każdy apartament ma taras lub balkon, a czasami to nawet w oknach oprócz rolet, lub okiennic są moskitiery, nikt nie mówi tutaj o dziadowaniu, nie po to człowiek cały rok tyra, żeby raz w pogrzać się na słońcu przez trzy tygodnie. A witaminy D starcza do Nowego Roku. Pozatym jak się jest samochodem to można zrobić zakupy: drzemy z fig, z dyni, soki tłoczone z pomarańczy i cytryn, ja robię zapas listków laurowych, które dzieciaki same zbieraja, i przywożę 5l octu jabłkowego, oliwę z oliwek, wina. Ja wypraszam sobie, ale to że lubię być człowiekiem wolnym, nie oznacza dziadowania.

    • experto

     Do czego stosujesz ten ocet jablkowy?

    • Ocet stosuję do mycia warzyw. na litr wody łyżka octu jabłkowego, wkładam warzywa, np marchew, kapustę, sałatę. na 20 minut i potem płuczę warzywa w wodzie i obieram. Celem takiego działania jest rozpuszczenie osłonek jaj pasożytów, rozpuszczają się w kwaśnym środowisku, jak póżniej trafią ewentualnie do żąłodka to kwas solny zrobi resztę. Taki przepis podała nam pani doktor naturalistka, do której jeźdźę z dzieciakami.
     Ocet spirytusowy stosuję do płukania prania w celu takim jak wyżej. Przed wojną podobno wszystko płukało się w ocie. Ja sama jak byłam nastolatką to była moda na płukanie octem włosów.
     Ocet jabłkowy pity przed posiłkami z wodą podobno dobry jest na odchdzanie.
     U nas, choć nie rozumiem tego królestwo jabłek, ocet ten jest drogi, tam zdecydowanie jest taniej.
     Jeszcze jedna ciekawostka z Chorwacji, od ogrodników można kupić oliwę do opalnia. Jest ona tłoczona zaraz po zbiorze oliwek podobno ma ochronę faktor od 30 do 40.
     To próbowałam na swojej rodzinie i pięknie działa,stosujemy od dwóch lat i zero poparzeń, skóra po opalaniu też płatami nie schodzi – chociaż człowiek po wysmarowaniu ma wrażenie jakby zaraz miał się usmażyć, ale jakoś dziwnie działa to ich stary sposób na oparzenia słoneczne. Tą informację też usłyszałam od naszej doktor.

    • kk7qq

     U nas ocet jablkowy miedzy innymi zalecany jest do kapieli 🙂

     http://www.wyspa-kobiet.pl/kosmetyka_naturalna/spa/64.html

     Ocet jablkowy posiada takze znakomite wlasciwosci lecznicze :

     http://www.poradnia.pl/ocet-rodzaje-zastosowanie-wlasciwosci-lecznicze.html

    • experto

     Ta oliwa to przyspiesza opalanie, stąd wrażenie, jakbyś sie chciała zapalić. Taka właśność maja różne masłą kakaowe, itd.
     Ale widać jakoś chroni, choć kto tam wie, moze macie ciemna skórę, a takowa też chroni.
     Jak byliśmy mali, nikt nigdy nie stosował zadnych kremów czy olejków i nikt z nas się nie poparzył, mimo siedzenie godzinami na plaży. Tj raczej chodzenia biegania za piłką, itd. To też ważne, by być w ruchu.

     W tym roku wypróbowałem pantenol na sobie – przed plażowaniem rozsmarowywałem na newralgicznych miejscach (ramiona, góra pleców i klata), potem po godzinie powtórka, itd. Ale skórę mam ciemną, więc może i to pomogło.

    • Ja zawsze opalałam się na czerwono, ze dwie nocki zgłowy, smarowanie zsiadłym mlekiem. Jak stosowałam kosmetyki z filtrami to opalenizna zawsze była na raka niezależnie od numeru filtra.
     Teraz jest spoko. Dzieciaki od małego dużo przebywają na słońcu bez chemicznych kremików ( natura sama dała ostrzeżenie w postaci wysypki po posmarowaniu, więc nie stosowałam ) teraz opalają się na „czekoladkę”.
     Czy ktoś z was zauważył po przebywaniu kilku godzin na słońcu poprawę wzroku?
     U mnie i u mojego męża obserwujemy takie zjawisko – po trzech dniach nie musimy już czytać w okularach, nawet wieczorem przy jednej niezbyt mocnej żarówce dajemy radę robić to bez szkieł. Niestety zjawisko to zanika, jak liczaba godzin spędzonych na słońcu maleje.

    • experto

     A jednak 55 gr 🙂
     http://stooq.pl/q/?s=hrkpln
     Ktoś cię chyba musiał oszukać przy wymianie. niektore bałkańskie

     Nie przesadzaj- chodzi o to, ze w kraju w miarę cywilizowanym każdy znajdzie coś na własną kieszeń.
     NBogaci luksusowe apartamenty i przecietna publika jakieś kwatery, podobnie z gastronomią.

     Oczywiście sa kraje uchodzace za drogie jak skandynawia i tansze jak niektore bałkanskie czy kiedys nadbałtyckie.,

     Z pewnoscią trzeba miec jakiemś minimum zarobków, bo faktytcznie jak nie ma się pieniędzy, to i nad polskie morze nie pojedziesz, bo tam tanio nie jest – chyba ze pod namiotem i sam będziesz gotował jak w domu.

    • Don Pedro

     Zapraszam na miejsce i wymień pln. po tym kursie. Powodzenia życzę ! Cieszyn pl. wymiana 07 09 13. O,67 pln /kuna. Jak masz za tyle „o,55” to może w to coś włożę.? A może o czymś nie wiem.? Na miejscu 50 E = 325 K. Chorwacka Bank. Niżej nic nie wymienisz. Trygor okolice Splitu 4 rybki na dwie osoby cenią 300kn bez dodatków.
     No ale są ważniejsze sprawy, zapraszam na miejsce by się przekonać i dobrze wypocząć.

    • experto

     trzeba się zaopatrzyć w karty płatnicze albo kredytowe sygma banku albo polbanku, obecnie chyba raiffeisen, ja mam jeszcze p-b, to wszelkie transakcje karciane są przeliczone po kursie „forexowym” z danego dnia bez zadnych spredów i prowizji. Może tak jest i w innych bankach, ale o tych wiem, bo korzystałem, a wbk, mbank sępią po własnym kursie sprzedazy walut, ze 3% wyższym.

     No ale to i tak by nie było to, co 20% wiecej jak w tych kantorach. Widze, zę wszyscy chcą zarobić na człowieku pracy, który sobie chce godziwie wypocząć…

     do cen różni znajomi, którzy w tym roku odwiedzili chorwację, również narzekali, ze ceny się znacznie podniosły w stos. do ubiegłych lat.

     Możliwe, ze zjawisko podobne jak u nas czy chyba wszedzie, ze nad morzem jest wszystko znacznie droższe, szczególnie w sezonie w stosunku do reszty kraju.

   • kk7qq

    AQQ @ Wlasnie sie zastanawiam ktorzy to Niemieccy emeryci wybieraja domy opieki w Polsce ?
    Najprawdopodobniej wiekszosc z polskimi korzeniami , volksdeutsche i wczesniejsi emigranci .

    • experto

     nie chodzi tylko o emerytów – Polacy nie mają jeżdzić gdzie do sanatoriów, gdyż budynki czy ośrodki zostały sprywatyzowane i jest wydzielona część dla polskiego NFZowego dziada i lepsza dla kuracjuszy z Niemiec czy Anglii – nie dziwne, bo na nich zarabiają 3 czy ileś razy więcej, a ichnie NFZty chętniej wysyłają do Polski, bo to z polowe tansze jak u nich.

 • AQQ

  http://katalogi.pl/234490-iii-wojna-%C5%9Bwiatowa-rozdzia%C5%82-ix.html/page-33

  Szwajcarzy przeprowadzili manewry symulujące inwazje bankrutującej Francji.

  Scenariusz przeprowadzonych manewrów wojskowych pod kryptonimem „Duplex-Barbara” zakładał, że z powodu gigantycznego kryzysu finansowo-gospodarczego Francja rozpadła się na trzy niezależne państwa. Jedno z nich zaatakowało Genewę i inne szwajcarskie miasta w celu „odzyskania zrabowanych przez nią funduszy” – a ścisłej mówiąc pieniędzy umieszczanych w szwajcarskich bankach przez oszukujących fiskusa nadsekwańskich milionerów.

  Ciekawe jest w tych manewrach to, że potencjalnych przeciwników nie nazywa się już odgórnie „terrorystami”, tylko swoje zagrożenie nazywa konkretnie, Czyżby europejska stolica finansjery wiedziała o czymś więcej?

  Warte adnotacji jest także to, że „neutralna” Szwajcaria posiada największą w stosunku do jej liczby mieszkańców, armie w Europie.

  http://www.telegraph…upt-French.html

 • medard

  Monitor co z moim komentarzem było nie tak, ze został usunięty? Był na drugiej pozycji ok 14:00.

  • monitorpolski

   Nie było mnie przy kompie przez ponad 5 godzin.

   • Aśka

    A kim są członkowie podawani w zakładce „Kto jest online”. Bo głowy nie dam, ale z tego co zapamiętałam, w czasie Twojej nieobecności Marku, było ich 2, a w porywie nawet 3?

    • monitorpolski

     Stare subskrypcje. Zlikwodowałem możliwość dodawania, bo jakioś automat dodaje spamerske maile i jest ich już kilka tysięcy. Nie wiem jak to naprawić. Niedawno usunąłem 2 tysiące starych subskrypcji, ale przybywa ich kilkadziesiąt codziennie, mimo, że zlikwidowałem taką możliwość. Ewidentnie ma to służyć zwiększeniu obciążenia serwera żeby w końcu padł.

    • Aśka

     Nie pisałam o subskrypcji, tylko o tym wykazie:

     Kto jest online
     103 odwiedzających teraz
     87 gości, 15 bots, 1 członków
     ____
     Taki stan jest na teraz. O czasie, którym napisałam wyżej tych członków było 2-3.

 • mariano9393

  ISON – Ja Syn. Czyżby kolejna gwiazda betlejemska? 😉

 • Stanisław

  Jest kilka rzeczy jakie zazębiają się w ostatnich dniach. Kłopoty z budżetem, zamówienia FEMA, ćwiczenia na wypadek zaniku sieci, ćwiczenia z udziałem wojsk ONZ-tu przy tłumieniu zamieszek.

  Patrząc na to mamy dwie opcje – naciąga możliwy kataklizm, albo szykują kolejną operację fałszywej flagi przy której 9/11 to małe piwo.

  Mnie zastanawia minimalna ilość informacji w mediach głównego ścieku, to co podają ma nam pokazać że chwilowa niedyspozycja sługusa UNYCH to nic wielkiego.

  Przydałoby się by osoby które mają rodziny lub znajomych w USA postarały się o jakieś wiadomości z pierwszej ręki ( materiały wideo )

  • ALFA

   Przygotuj się do czegoś wielkiego

   Zamierzają wysadzić tamę Hoovera, zrzucić winę na Amerykanina Al-ciada z Kenii, mówią, że wywołał ogólnonarodową zaciemnienie, które są o wiertarki na szybko, a następnie zrobić ogromne pęknięcia w dół na ludzi. Jeśli jest Nadchodzące wydarzenie z przerażeniem, logika mówi, że to będzie to.
   Szukajcie tematu
   Prepare for something big
   Jim Stone Sep 26 13
   http://www.jimstonefreelance.com/

   • monitorpolski

    Faktycznie, zapomniałem o tym wspomnieć. Ale Jim Stone już kilka razy „spalił” temat, więc nie ekscytujmy się tym za bardzo. Jeśli coś zostało uprzedzone, to sądzę, nie dojdzie do realizacji. Stronę Jima Stone czytają wszystkie agencje świata, w związku z czym sądzę, że z tamą Hoovera jeszcze poczekają. Ale nie znaczy to, że nic nie nastąpi. Sytuacja jest krytyczna, aż się prosi o użycie atomówki przez „białych terrorystów” żeby rozpocząć pacyfikację USA. Taki stan wyjątkowy mógłby być świetnym pretekstem do usunięcia setek tysięcy uzbrojonych patriotów jako zagrożenia terrorystycznego. Podobnie jak w sowieckiej Rosji można by mordować antysemitów na lewo i prawo. Problem jest w tym, że Amerykanie są uzbrojeni, tak więc jeśli do tego dojdzie to skończy się wojną domową.

  • monitorpolski

   Jeśłi kataklizm to na pewno nie naturalny. Nawet jak to będzie asteroida, to może być fałszywa flaga. Już w latach 70-tych była znana technologia „bomb asteroidowych” – ataku z przestrzeni kosmicznej. Po prostu można modyfikować trajektorię ciał krażących wokół Ziemi, tak aby wpadały do atmosfery i uderzały w zadany cel.

   • Stanisław

    Ciekawy temat poruszyłeś, czy napiszesz coś więcej o tym rodzaju broni ? Jeżeli przyjmiemy że swołocz UNA dysponuje takimi „zabawkami” to inaczej można spojrzeć na to co stało się w Czelabińsku jakiś czas temu.

  • Dorka

   Najczesciej pojawia sie info o Fema Region 3, wschodnie wybrzeze….Fema i DHS maja robic kilka drills w czasie od 25.09 do 12.10, wiadomo jak oni robia drill to zaraz sie okazuje ze to nie drill tylko terrorysci.Syjonisci potrzebyja teraz czegos wielkiego i strasznego.Fakt, ze nazbieralo sie tego….maja duzo mozliwosci.

   • psychoza

    Nie wiadomo co gorsze – sam kataklizm, czy ciągłe oczekiwanie najgorszego. Podobnie jak szczury w eksperymentach z prądem – po tresurze elektrycznością bały się już wszystkiego non-stop…

 • ARTUR

  Hit roku .Obama chciał lecieć do Kuala Lumpur , chyba żeby się zdać na łaskę sędziów .http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;odwolal;wizyte;w;malezji,40,0,1393192.html .

 • navajo88

  http://polish.ruvr.ru/2013_10_02/Ministerstwo-Obrony-Rosji-nie-jest-gotowe-na-inwazje-UFO/
  A tutaj wklejam taki kwiatek ! hahahahahahahaha , nie są gotowi !!!!! a kto jest na takie wydarzenie gotów ???
  NIKT !!!!!!
  J.M.J

  • navajo88

   A swoją drogą to ta informacja daje trochę do myślenia , a dlaczego ? to proste .
   Zakładam że te wszystkie tak zwane UFO i Latające talerze oraz inne badziewie to tylko taka zmyłka , w połowie tygodnia w USA szykuje się kolejne wydarzenie i za pewnie jeszcze ważniejsze niż to z początku tygodnia . Kolejna sprawa NASA ! amerykanie zamkneli tą agencję przez oszczędności , aby na pewno ???, przecież jak by na to nie patrząc to była pierwsza linia obrony na wypadek jakiejś kolizji ziemi z ciałem niebieskim lub kometą , a ty pstryk ! ZAMKNIĘTE PSZE PAŃSTWA !!!! .
   A teraz będzie moje zdanie na temat tej sytuacji .
   Żadna inwazja nam nie grozi ,jak już to z ziemi !!!! , z tego linku ktury wstawiłem po wyżej to zaczyna całkie sensownie to wszystko wyglądać ! , czyli USA być może razem z Rosją szykują jakiś przewał na skalę światową z pominięciem żydostwa , ale to jest moje zdanie , i dalej chcą doprowadzić do sztucznego upadku finansowego Stanów Zjednoczonych a to wszystko ma na celu eliminację coraz większego wpływu na światową gospodarkę , a także na finanse , ale niczego nie mozna wykluczać !!!
   Bo może faktycznie rosjanie i amerykanie są w posiadanu jakiś kluczowych informacji na temat tego co się zaczyna dziać w kosmosie w bliskiej odległości od ziemi , jak mawiam wszystkie opcje są możliwe pod warunkiem że nikomu to nie przeszkadza i tak na prawdę to nie znamy nawet ułamka tego co się dzieje w przeszczeni kosmicznej i jakie zmiany tam zachodzą !
   No dobra to na tyle na dzisiaj tychj moich teorji spiskowych , pozdrawia państwa Oficer Wywiadu Wojskowego i Kosmicznego !!!!!! , hahahahahahahahaha
   J.M.H

 • masakalambura

  Próba sił.

  Psy wojny pożądają jej. To potężny sygnał dla wszystkich i dla Obamy w szczególności:

  „Trzymamy was za przyrodzenie. Mamy wasze pieniądze. Mamy wasz kongres. (Kto wie, może mamy całe wasze złoto?) Możemy zrobić co chcemy, i zrobimy to bez wahania. Jeszcze jeden taki numer…”

  Trzeba pamiętać, że Barak kończy karierę, jego czas upływa i może zacząć śnić o wielkości i niezależności. Trzeba mu przytrzeć noska. Lekko klepnąć w dupkę.

  • navajo88

   maskalambura , no nie tak całkiem za przyrodzenie , bo tak na prawdę to nikt nie wie jak to się wszystko skończy ! , to jest dopiero drugi dzień tego małego chaosu , ale z małego chaosu czasami potrafi zrobic się niezły tajfun który potrafi wszystko zniszczyć !
   J.M.H

  • masakalambura

   Też mam takie jakieś przeczucie, że ta zima może być cięższa niż zwykle.

   Nie jestem tez taki pewny, czy to Izrael trzyma USA. ci co trzymają, chcą wojny w tamtym regionie. A my (wierzący w Europie) mamy się patrzyć i walczyć z powracającym ateistycznym komunizmem. Taki plan wyrysował Albert Pike. I jak na razie jest on wprowadzany z żelazną konsekwencją.

   Syria jest tu słowem kluczowym. Będą wołać pokój pokój, a następnego dnia wojna…

 • navajo88

  Cześć Monitor , z czym mamy do czynienia to dopiero się przekonamy w połowie tygodnia ! , bo jak na razie to tylko mamy nie możność zarejstrowania nowo zakupionej broni i amunicji , wejścia do parków narodowych USA ,a także zaczynające się utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu zwykłych obywateli , potrzeba jeszcze trochę czasu dla tego chaosu . Powoli zacznie także brakować pracy a to już tylko krok do tego żeby zaostrzyć przepisy na wypadek społecznych niepokojów , to taka moja uwaga , bo tak wcale nie musi być ! hahahahaha
  No alle zapowiada się nie zwykle ciekawie i jeszcze NASA jest nie czynna , ato dopiero niezły myk !!! .
  Jednego możemy być pewni , zapowiada się ciekawie !!!!!!!!!!!
  J.M.H
  Ps : a co do zamachu na USA przez żydostwo to nie przesadzajmy , żydzi są mocni w mordzie i nic po zatym bo jak zabraknie wielkiego i silnego koleżki ,, to wtedy żydzi nie podskoczą !!! jasne Monitor !

  • dwqdqwd

   zydki zdechną gdy tylko przeciwstawia sie chinom.

  • experto

   W końcu jakiś rzeczowy wpis, jak chcesz to potrafisz 😉

   Z tym, że tu „koleżka” dalej silny, a to wszystko jest p. zwykłym ludziom, zeby ich za pyski wziąć i albo rozbroić, albo zagonić do tych tam obozów, itd.

   Ogólnie kompromitacja tych całych tam „uchwalaczy” – chaos i głupota, nie móc ustalić priorytetów – no chyba, ze zaczęła się walka o to, zeby pewne sprawy wyprostować, a „wstecznicy” nie chcą oddać swych synekur i stanowisk, pozycji, itd.

 • medard

  Może obecną sytuację w USA należy również rozpatrywać w aspekcie tego co się dzieje na Słońcu, zapowiedzianych przez FEMA ćwiczeń na wypadek CME oraz komety ISON, która przeleciała właśnie koło Marsa a ludzkość nie zobaczyła ani jednej fotki ze znajdujących się w pobliżu sond i łazików (bo NASA nieczynne). Dziwne zbiegi okoliczności.

  • experto

   Bo na Marsie nic nie ma, tj żadnej sondy czy łaika, tylko to zdjęcia z fotoszopa jakiejś naszej pustyni 😉
   Wszystko to oszustwe te całe wyczyny NASA.

 • psychoza

  Kurde można się pogubić w tych ich gierkach. Najpierw za młodu Kerry był przeciwko wojnie w Wietnamie, potem wspierał terrorystów-syjonistów, a teraz znowu się im sprzeciwia. Administracja Obamy, która miała być w rękach Izraela, teraz się mu sprzeciwia, etc. W co oni pogrywają?