Wolna dyskusja 26 marca 2013r.

Zapraszam do dyskusji na bieżące tematy. W związku z ujawnianiem danych osobowych przez pewne osoby komentujące na tym blogu, zaznaczam, że niepisaną netykietą na tym (i nie tylko) blogu jest ich ochrona. Jeśli ktoś chce występować pod swoim imieniem i nazwiskiem, to jest jego sprawa. Natomiast osoby, które piszą pod nickami będą przeze mnie chronione. Ujawnianie danych poskutkuje tym. że wpisy osoby która to robi zaczną trafiaćdo kolejki moderacyjnej. 

251 komentarzy Wolna dyskusja 26 marca 2013r.

 • alek

  Myślozbrodnie …

  Senzbrodnie …

  Opisał na Facebooku swój sen o odciętej głowie Gronkiewicz-Waltz. Policja i prokuratura zajmują się sprawą

  Sen o prezydent Warszawy może być powodem kłopotów jednego z działaczy społecznych Jakuba Żaczka. Na Facebooku napisał, że śni mu się historia, w której pojawia się odcięta głowa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent sprawę potraktowała poważnie i – jak informuje TOK FM – za pośrednictwem jednego z urzędników zawiadomiła organy ścigania. Te wszczęły dochodzenie.
  Jakub Żaczek to działacz społeczny, który angażował się między innymi w inicjatywy związane z obroną lokatorów w Warszawie, protestował przeciwko wycince drzew w stołecznym Ogrodzie Krasińskich. I właśnie na facebookowym profilu dotyczącym wycinki 1 lutego umieścił taki wpis:

  „Zawody drwali w Ratuszu – to by było coś! Mam taki powracający sen: trzymam w ręku obcięty łeb HGW i pokazuje go wiwatującemu tłumowi z okien pałacu”. (HGW to popularny skrót imienia i nazwiska Hanny Gronkiewicz-Waltz – red.). To jeden z wielu komentarzy, jakie Jakub Żaczek opublikował na wspomnianym profilu.

  Okazało się, że komentarz zwrócił uwagę ratusza. Jeszcze tego samego dnia, czyli 1 lutego, do policji wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W imieniu pani prezydent złożył je jeden z urzędników.

  Jak tłumaczy rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk, w ich opinii – niezależnie od tego, że autor pisał jedynie o śnie – umieszczanie tego typu opisów co najmniej przekracza zasady dyskusji publicznej. – W takiej sytuacji najlepszym adresatem wydaje się prokuratura, która oceni, czy przy okazji takiego ewidentnego złamania norm dyskusji złamano także przepisy prawa – mówi w rozmowie z TOK FM.

  W dochodzeniu, które zostało wszczęte po zawiadomieniu ratusza, policja sprawdza teraz, czy opis zamieszczony w portalu można uznać za groźbę pozbawienia życia pani prezydent. Maksymalnie za przestępstwo tego typu można trafić do więzienia na 2 lata.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13643529,Opisal_na_Facebooku_swoj_sen_o_odcietej_glowie_Gronkiewicz_Waltz_.html?order=najnowsze#opinions

 • rabarbarek

  Trudno uwierzyc , ze to sie naprawde dzieje. Mniejszosci seksualne narzucaja wiekszosci swoje prawa , decyduja o tym co wiekszosci wolno mowic i jakie nazwy stosowac odnosnie ich zboczonych zapatrywan na zycie we dwoje lub troje , co maja zawierac podreczniki szkolne …

  W USA od kilku dni pod gmachem sadu teczowi wykrzykuja sedziom swoje zale odnosnie rownosci i sprawiedliwosci ,probujac w ten sposob narzucic im swoj punkt widzenia , a cel wiadomy . Idzie nowe , a kto nie z nami to ” fob homo” .

  A , ze teczowe zawieruchy sa czescia globalnego planu wyrzucenia z zycia Boga,zatrzymania rozrodczosci, promowania zboczen i zachowan typu ” robta co chceta” to i w Polsce grupy stojace za teczowym zjawiskiem smialo wkraczaja ze swoimi pogladami w dziedziny zycia , ktore obejmuja nie tylko doroslych , ale rowniez dzieci, ktore powinny byc pod ochrona przed tego typu wynaturzeniami.

  Artykul ” Mniejszosci seksualne chca by w ksiazkach dla szkol pojawily sie ” rozne wzorce rodziny” MEN ulega”

  Z podrecznikow szkolnych maja zniknac informacje o tym , ze rodzina to mama , tata i dzieci.

  Tresci zabarwione swiatopogladowo maja zniknac , a zastapione maja byc przez jedynie sluszne naukowe tresci [ te naukowe , ale niezgodne z linia obecnego trendu tez pojawiac sie moga]

  Osrodek Rozwoju Edukacji [ podlega MEN] wydal juz odpowiednie dyspozycje w sprawie podrecznikow .

  Profesor Chazan , ktory dwa lata temu byl uczestnikiem szkolenia , na ktorym prelegenci przekonywali brac medyczna , ze plec jest zjawiskiem przejsciowym . Ci prelegenci to globalna sfora , promujaca zboczenia jako zachowania zdrowe i normalne , oplacana przez szalencow , ktorzy czynia przygotowania do wprowadzenia swojego NWO .

  Czy to normalne kiedy ktos zaczyna uswiadamiac kadry naukowe , ze bycie kobieta dzisiaj wcale nie oznacza bycia kobieta jutro. ? Co nam zagra w duszy tym jestesmy. I ” oni” to mowia calkiem powaznie i zajmuja coraz to nowe przestrzenie naszego zycia.

  Profesor Chazan jako zbyt konserwatyny w swych pogladach wraz z grupa innych osob ze swiata lekarskiego zostal odsuniety od recenzowania podrecznikow szkolnych , w obawie , ze przepusci tresci nie odpowiadajace zapotrzebowaniom ” nowoczesnosci” narzuconej swiatu przez promotorow zla .

  W jakim my swiecie zyjemy? Dlaczego dajemy sie zastraszyc , obojetniejemy , i pozwalamy , zeby promotorzy zla wychowywali nasze dzieci wedlug swoich chorych regul ?

  http://www.rp.pl/artykul/19,994528-Teczowy-podrecznik.html

 • theaspartam

  Są tacy, którzy uważają się za “europejczyków”, kochają obce, zwłaszcza chore wzorce amerykanizmu, a polska, własna, rodzima kultura jest im obojętna A kim jesteś Ty?
  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89838,slowianska-historia-polski

 • czlowiek nr 666

  NAJWIEKSZY CYBERATAK W HISTORII

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwiekszy-cyberatak-w-historii-internetu,1,5455130,wiadomosc.html

  NIEMCY POSPIESZNIE TWORZA DYWIZJE CYBERHAKEROW

  wypłacam gotówkę bo od 1-04 wszytko wyłączą,

  • ex student

   Tylko co najwyzej neta wyłączą, pójdziesz do oddziału i dostaniesz swą kasę…

 • martino2008

  „Ponury Źniwiarz” ukazał mi się dzisiaj
  i powiedział
  Marcin twój Kraj Twoja Polska jest dla Mnie Niczym
  Tam ja mogę wyruchać Godło
  Klewki CIA haaaaaaaaaaaaaa
  Polacy się śmieją
  Jest Gesler są inni celebtyci
  Oni są fajowi

 • RedHead

  DO ADMINA
  możesz szanowny adminie doprecyzować swoje oświadczenie .. nijak nie umiem zrozumieć przesłania .. czytając w języku polskim zrozumiałem że do moderacji trafią osoby piszące pod swoim imieniem i nazwiskiem lub które ujawnią swoje personalia natomiast anonimy mogą pisać co chcą pod ochroną moderatora ? .. pozdrawiam

 • Myśląca Gaja

  Wiek emerytalny podniesiono już do 67 lat, a teraz pora ograniczyć wypłatę emerytury z OFE do 10 lat, a na końcu wprowadzić prawną eutanazję -najpóźniej ostatniego dnia przed emeryturą i po kłopocie.

  „Przyjemności” muszą być stopniowane, jak w tym eksperymencie z żabą …

  • Myśląca Gaja

   Awantura o OFE
   28 marca, 2013 – 19:14

   OFE, to biznesowe przedsięwzięcie – tak niedwuznacznie określił to w TV J.K.Bielecki, pomimo tego, iż werbalnie artykułował je jako system emerytalny.

   Wg propozycji Izby Gospodarczej OFE – fundusze miałyby wypłacać emeryturę (w swojej części) jedynie przez okres 10 lat, a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta – pozostałby mu tylko ZUS.

   Bielecki oczywiście reprezentuje interesy OFE, gdyż jest (był) ściśle związany z sektorem bankowym, który jest posiadaczem PTE (Powszechnych Towarzystw Emerytalnych) – zarządzających OFE.

   Cały ten kapitałowy filar systemu emerytalnego, to wymysł międzynarodowej finansjery, któremu uległy jedynie państwa Ameryki Łacińskiej i niektóre (mniej mądre) byłe Kadeludy.

   Interes polega nie tylko na możliwości obracania olbrzymimi kapitałami (obecnie w Polsce, to już 250 mld. zł.), ale na korzystaniu z ustawowych opłat (3,5 % prowizji jednorazowo od każdej wpłaconej składki i 0.05 % od zgromadzonych aktywów MIESIĘCZNIE).

   To daje ok 2 mld. rocznie śmietanki do podziału wśród Rad nadzorczych PTE i zarządów OFE. Tak się składa, że sa to w dużej mierze ci sami ludzie, którzy stanowią ciała doradcze PDT i PBK.

   Rostowski teraz głośno potępia propozycje OFE, ale 2 lata temu mógł wpłynąć na bardziej radykalną reformę OFE, lub ich całkowitą likwidację, ale nie mógł się narazić międzynarodowemu kapitałowi

   http://niepoprawni.pl/blog/6353/awantura-o-ofe

   „Wg propozycji Izby Gospodarczej OFE – fundusze miałyby wypłacać emeryturę (w swojej części) jedynie przez okres 10 lat, a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta – pozostałby mu tylko ZUS. „

   To zdanie warto zapamiętać: „a w przypadku „ryzyka” (jak to sformułował JKB) dalszego życia emeryta” –RYZYKA DALSZEGO ŻYCIA …

   Powinni rozpowszechniać ulotki z hasłem:

   Obywatelu, dla własnego dobra nie RYZYKUJ dalszym życiem

   „Wesołe” czasy NAS czekają 🙁

 • iHe

  Faktycznie prima aprilis się zbliża,a łyżka na to niemożliwe..

  http://emerytury.onet.pl/agencyjne/rostowski-o-propozycjach-ws-ofe-nasz-rzad-sie-na-t,1,5455198,artykul.html

  Ciekawe kiedy zlikwidują OFE ..

  Rostowski good gay?
  von!2sk gra siebie bez pudru.

  „Zawsze byłem przekonany, że OFE rozumieją, że mają ludziom wypłacać emerytury. (…) Emerytura jest z definicji świadczeniem, które się płaci do końca życia. Pomysł, (…) że będzie to programowana wypłata, która byłaby wypłacana przez pierwsze 10, 15 czy 20 lat, jest dla mnie głęboko szokujący. To oznacza, że właśnie w momencie, kiedy ludzie będą starsi, bardziej zmęczeni, mniej zdrowi, (…) to właśnie w tym momencie przestanie im się płacić tę wypłatę programowaną? Ja zupełnie tego nie rozumiem, mogę wręcz powiedzieć, że jestem tym porażony” – mówił Rostowski.

  Premier Donald Tusk nazwał we wtorek ten pomysł „intrygującym”.

  Lemmingrad wszystko łyknie..?

  • Ania

   Wszystko. Ja to nawet nie mam już nadziei, że przeciętny człowiek zakwestionuje cokolwiek z niesprawiedliwości albo i draństwa, które mu jest robione.
   No cóż, psychplogowie od dawna twierdzą, że samodzielnie myśli tylko 20% ludzi, z czego połowa z nich ( kolejne 10% całości)da się zastraszyć, jak autorytet tupnie nogą. To znaczy te zstraszone 10% samodzielnie myślących myśli nadal , to co myśli, ale postępuje jak żąda autorytet.
   Smutne. Bo to oznacza, że 80-90% ludzi jest „zzewnątrzsterownych”.
   No cóż, powodzenia życzę buntownikom i reformatorom !

  • Peryskop

   Czy lemmingrad łyknie także neologizm „wypłata programowana” ?

   Bo jeśli tak, to w EUforii i EUtanazję „programowaną” łyka.

   Dzięki iHe, pozdrawiam 😀 😀

 • Pikolo

  Blog dla prawdziwych Słowian http://opolczykpl.wordpress.com/

  • Yx

   „Czyż Polak może być jeszcze durniejszy? Czy “polskość” to chęć bycia parobkiem/wasalem Watykanu?” z arykułu z linku powyżej.

 • dfgfd

  Szef Mossadu został polskim obywatelem
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem

  Izraelscy ochroniarze, zapewne powiązani z Mossadem traktują Polskę jak ich prywatny folwark, a Polaków jak ludność podbitą.
  http://pressview.de/info/poza-obiegiem/kruk-krukowi-oka-nie-wykole-izraelscy-ochroniarze-wycieczek.html

  Jeszcze polska nie zginęła?

 • dziadek

  Narodowcy się jednoczą i tworzą Ruch: Na początku czerwca pierwszy kongres

  Jak na razie Rada Decyzyjna Ruchu przyjęła pierwszą uchwałę, zatytułowaną „Tożsamość – suwerenność – wolność”. Kładzie w niej nacisk na takie kwestie, jak tożsamość rodziny, suwerenność państwa czy suwerenność ekonomiczna.

  Jeden z członków Rady Robert Winnicki podkreślił, że Ruch Narodowy chce być silnym ruchem społecznym. „Zbudowanie takiego lobby jest o wiele ważniejsze niż tworzenie partii politycznych czy wysyłanie ludzi do parlamentu” – mówił Winnicki.

  Ruch Narodowy, w skład którego wchodzą między innymi Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, jest przeciwny wstępowaniu Polski do strefy euro. W uchwale napisano między innymi, że własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Ruch opowiada się za modelem rodziny rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny, a także za patriotycznym wychowaniem w szkołach. „Ruch Narodowy nie zgadza się na poddawanie młodzieży kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy” – można przeczytać w uchwale.

  Winnicki podkreślił, że suwerenności Polski zagrażają dziś biurokracja Brukseli, mocarstwa światowe i globalizm. Zaznaczył, że trzeba walczyć o to, by kraj był rzeczywiście suwerenny, a takiego postulatu – jak mówił – nie podnosi dziś żadna siła polityczna.

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/693241,narodowcy-sie-jednocza-i-tworza-ruch-na-poczatku-czerwca-pierwszy-kongres.html

 • dziadek

  hehehe BRAWO !!! Precz z Palikotem

  Palikot wyśmiany przez ludzi w Tychach: „tylko idiota głosuje na Palikota”

  http://www.youtube.com/watch?v=G11BiG7MxKk

 • koko

  Surowi na zawsze! Inspirujące słowa dla szczęśliwszego i zdrowszego życia [PL]
  http://www.youtube.com/watch?v=sg7PjP0viyc

 • Myśląca Gaja

  Naukowcy twierdzą, że długa zima to efekt globalnego ocieplenia

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-twierdza-ze-dluga-zima-efekt-globalnego-ocieplenia

  Do Prima Aprillis jeszcze kilka dni, a tu taki wysyp dowcipów 🙂

  Ależ nam obrodziło w tych NAUKOFCÓW … zrobia wszystko, wcisną każdą brednię, aby tylko utrzymać twierdzenie o globalnym ociepleniu klimatu.

  • Peryskop

   No proszę jak volta 180 stopni !

   Bo jeszcze kilka dni temu ta sama Muląca próbowała nam wmulić,
   że w Szczecinie od wielu lat nie było zimy.

   Ale została na tym przyłapana przez przytomnego Szczeciniaka 😀

   • Myśląca Gaja

    @P2 nie wciskaj tutaj kitu, bo zrobi sie tobie przeciąg w mieszkaniu.

    Nigdzie nie twierdziła, że mamy globalne ocieplenie, tylko ty swoim starym zwyczajem przypisujesz innym nie ich poglądy. To, że Szczecin ma takie a nie inne położenie i od wielu lat nie ma u nas prawdziwej zimy, bynajmniej od listopada do marca nie oznacza, że jest globalne ocieplenie. Od kiedy to wnioskuje się o nim na podstawie Szczecina?

    • Peryskop

     I znów mulisz muląca.

     Nigdzie i nigdy nie twierdziłem, jakobyś twierdziła że mamy globalne ocieplenie. Bo to akurat temat trefny i Agenda21…

     Przypomniałem tylko, że twierdziłaś tu klika dni temu, że w Szczecinie od wielu lat nie było zimy. I żeby to podkreślić dodałaś, że kiedyś to w Szczecinie bywało i kilkadziesiąt stopni mrozu.

     A jaki wniosek z twojego mulenia ?

     Jeśli kiedyś bywało kilkadziesiąt stopni mrozu, a od kilku lat zim w Szczecinie nie ma – NO TO CZY NIE MAMY OCIEPLENIA ?

     Na szczęście czujny Szczecinianin przyłapał cię na kłamstwie!

     Ale warto podkreślić, że nie był to Navajo Dwa Bałwanki 😀

    • eska

     A dlaczego nie inny wniosek: Kiedyś nie pylili, a teraz pylą (i haarpują) i dlatego nie ma ani porządnych zim, ani – niejednokrotnie – porządnego lata.
     Wnioski z ww. wypowiedzi nie są tak jednoznaczne.

    • Peryskop

     eska, zgoda, że wnioski nie są tak jednoznaczne.

     Bo na naturalne cykle pogodowe, naturalne anomalie i trendy klimatyczne nakładane są transparentnie działania, o których wspomniałaś – w tym rozwieszanie powłok mających rzekomo chronić Ziemię przed przegrzaniem.

     A do tego jeszcze dochodzi jazgot zamulaczy na różnych szczeblach – od ONZ, przez A21, „naukowców” aż po Muląca na Monitorze.

     W rezultacie mamy celowo wywoływane zamieszanie, w którym istotną role ogłupiająca grają materiały propagandowe np fotki niedźwiedzi polarnych na dryfujących krach.

     Bo po pierwsze – te misie doskonale pływają, a w wodzie polują na ryby i foki, więc inscenizacja jest poroniona.

     A po drugie – agencja która sprzedawała tego typu foty została sądownie przymuszona do ujawnienia, że wizerunki niedźwiedzi, kry oraz morza są AUTENTYCZNE, ale ich współwystępowanie na jednym obrazku zostało osiągnięte technikami grafiki komputerowej.

     I gdzie się nie obejrzeć mamy zalew tego typu fejków.

    • Myśląca Gaja

     @P2

     Czy ty nie zauważasz, że nie kto inny, jak właśnie ty stale czynisz zaczepki, prowokacje i manipulacje?

     Wywołujesz sztuczne problemy, a później przypinasz łatkę „zamulacza”.

     Przestań już, bo to niczemu nie służy, a jest jedynie wyzwalaczem niepotrzebnych emocji, a w konsekwencji sporu o pietruszkę …

    • Peryskop

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • Myśląca Gaja

     „Nienawiść to jest serca trwoga,
     Gdy nie czuje nic.
     Odwaga, aby z tym jakoś żyć.

     Bo kiedy się zmienia serce z kamienia
     W najczulszy skarb.
     To tak, jakby człowiek
     Wychodząc z cienia,
     Zobaczył blask „

     http://www.youtube.com/watch?v=XAkbystbGQE

     @P2, wierzę w ludzi i dlatego wierzę, że i TY zmienisz się i zaczniesz dostrzegać w każdym napotkanym człowieku swojego brata, a nie wroga, a różnica zdań bedzie jedynie polem wymiany poglądów, a nie polem walki „na białe i czarne” …

    • Peryskop

     Fałszywym „miłosierdziem” operacyjnym
     nie przykryjesz swoich bezeceństw na blogu !

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

    • Myśląca Gaja

     „Bo kiedy się zmienia serce z kamienia
     W najczulszy skarb.
     To tak, jakby człowiek
     Wychodząc z cienia,
     Zobaczył blask „

     @P2 życze tobie, abyś kiedyś zobaczył BLASK własnego SERCA …

     Swój wyboldowany post możesz przeklejac 1000 razy, ale to nie sprawi, że twoje słowa staną sie prawdą …

    • Peryskop

     Muląca 28 marca 2013 at 20:32
     „…Swój wyboldowany post możesz przeklejac 1000 razy, ale to nie sprawi, że twoje słowa staną sie prawdą …”

     Nie muszą się stawać, BO JUŻ SĄ PRAWDĄ 😀

     Poetyczną dystrakcją operacyjną nie przykryjesz swoich bezeceństw na blogu !

     Postawienie oszczercy zarzutów popartych dowodami nie jest pomówieniem, ani inwektywą, ale jest działaniem pro-społecznym w obronie wartości.

     MULĄCĄ vel MYŚLĄCA BEZCZELNIE KŁAMIE W ŻYWE OCZY I JEST PODŁĄ OSZCZERCZYNIĄ, MANIPULANTKĄ, INTRYGANTKĄ.

     Zakłada sobie aureolę wszechwiedzącej pytii i dorabia kajdany cierpiętnicy rzekomo gnębionej przez „wybrańców” (tj. czytelników bloga Monitor Polski) za jej niby genialne przepowiednie.

     Tak już mają – od Adama i Ewy, a zwłaszcza od węża.

     Uzasadnienie jest tu:
     http://www.monitor-polski.pl/unia-europejska-jej-historia-traktat-lizbonski-i-jego-konsekwencje-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-3/#comment-64292

 • edmer

  A na koniec zycze wam wszystkim wesolych i pogodnych swiat wielkanocnych oraz smacznego jajka i mokrego dingusa.

  pa pa admin i czytelicy

 • edmer

  W Polsce dojzal juz czas na konspiracje i tworzenia panstwa podziemnego bo droga systemowej demokracji nic nie zrobimy czas wylaczyc komputery i dzialac w konspiracji w realu wystarczy garsta ludzi bo wiekszasc lemingow spi. i zadnych telefonow , pejsbookow itp by nie dac sie namierzyc. Ja juz nie bede kometowal na tym blogu bo tu polowa osob jest podejrzana byc moze ze to sa zydzi albo kudle z pojebanym duchem nie polskim ale bardziej judeomentalnym albo jakies sekty fanatykow religijnych nam obcych jak wojtylianie- bizony a osoby o narodoworadykalnym poglondach to jak na lekarstwo. Ale dobrze ze przynajmniej wolnosc slowa tu jest chociaz co z tego jak sie ludzia nie swiadomych na tym blogu ciemnote czasem wciska wieke glupot pisze na roznye tematy. Ale juz nic nie na pisze wiecej oprucz tego ze jak sie cos szykuje antysystemowego to sie ty nie chwali na forach bo to sytucja komiczna i wszystkie plany w dupe jak robi ten gosc ponizej

  Zaczyna się Wielka Ucieczka

  Rzydki oczywiście najpierwsze dają w długą. Hiszpania prawie jak Izrael, też tam jest upalnie i klimat duszny. Tylko, źe pan Arabski chyba nie przekalkulował, że jak pożoga po kontynencie pójdzie, od Polski oczywiście się poczynając, to Hiszpan, do ostateczności doprowadzony polityką Frau Adolf Merkel, z komunistycznymi pociotkami patyczkować się nie będzie. Do noźa Hiszpanie bardzo skorzy są, a patroszenie bebechów na madryckich ulicach zacznie się właśnie od wszelkiej maści eurofaszystów i przedstawicieli skorumpowanych, zdradzieckich rządów eurolandów. No, ale pan Arabski najwyrażniej woli sztycha w bandzioch, niż sprawiedliwą karę pala w naszej stolicy. My tutaj, na jednostce, obawiamy się tylko, źe Arabski precedens do ucieczek z Ojczyzny stworzy. Gdy już w końcu mrozy puszczą i drogi nieco podeschna, zacznie się nasz ojczyżniany balet. Oni juź to wiedzą, głupi nie są, swoje słuźby mają. Wybywają już z kraju, kto może. Tusk jeszcze siedzi, takie ma polecenie służbowe widocznie, by w gubernii sztelung czynić. Ale i on już spakowany. Gdy Naród ruszy, a to już na dniach będzie, to Tusk na Berlin będzie się próbował przebić. My się tu na naszej jednostce obawiamy mocno, że nie uda się go pochwycić i że zdrajca umknie. Ale tak kombinujemy, źe najpewniej śmigłowcem będzie się salwował. A nie ma w stolicy naszej zbyt wiele lądowisk. Te kilka mamy już od dawna na mapach operacyjnych naniesione. Najpewniej każe się ścierwo z dachu podjąć, bo na ulicach będzie wrzało w ten czas i Tusk ryzykował nie będzie kontaktu z tlumem. I tu jest nasza szansa, bo nie ma lepszego celu dla wprawnego snajpera, niż lądujący heli. Wystarczy w tylny rotor puścić serię, albo zapalające na bak nakierować. Choć wolelibyśmy to ścierwo żywcem dostać. Po co ma zginąć szybko w kerozynowej eksplozji. Moje chłopaki mają dla niego inne atrakcje. Niestety, w kluczowym momencie będzie nas w Warszawie raptem kilka plutonów wyszkolonego żołnierza, a Tusk na rzadowe komunikatory na zastrzeżonej częstotliwości i szkolonych w Izraelu ochroniarzy. Możemy liczbowo nie podołać, zwłaszcza, że nie jego jednego będziemy tropić. Cała nadzieja w Warszawiakach. Który bystrzejszy juz się połapał, jakie wydarzenia na dniach w Ojczyżnie nastąpią. Na pewno mają po domach flaszki z benzyną i odpowienio spreparowane kartusze z gazem. Przy pomocy internetu i niewielkim nakladem kosztów wielu się nieźle dozbroiło. Stąd jest prośba do was, cywilów stolicznych, by w czas pożogi pilnie nieboskłon obserwować i ruch statków powietrznych notować. A gdy który ground contact przyuwaźy, a taki śmigłowiec musi przecie wylądować by zdrajców narodu na pokład podjąć, to wtedy kupą, panowie, i flasze w ruch, i co tam który ma pod ręką. Choć wiadomo, lepiej żywcem pojąć i do nas odstawić. My już zadbaliśmy o paliki naostrzone, mój kapral-konfident sam gwózdki nabijał i zadziory robił, by panu premierowi zbyt wygodnie nie było. Do zobaczenia już niedługo na warszawskim bruku!

  • Myśląca Gaja

   Noblista w ”New York Times”: Polska w strefie euro? Mam ochotę walnąć głową w mur

   Paul Krugman krytykuje na łamach „NYT” Polskę za chęć przystąpienia do strefy euro. „Pomyślcie o Hiszpanii, Irlandii, o Cyprze. Ile jeszcze dowodów potrzeba na to, że euro jest pułapką?”
   Krugman, który uchodzi za specjalistę od kwestii związanych z kursami walutowymi i handlem międzynarodowym, nagrodę Nobla za osiągnięcia ekonomiczne otrzymał w 2008 roku. Od wielu lat jest stałym felietonistą dziennika „The New York Times”.

   W środowym artykule chwali Polskę, przedstawiając uniknięcie w naszym kraju recesji jako „wzorcową historię sukcesu w Europie”.

   Ekonomista dostrzega spowolnienie gospodarcze, z jakim mamy do czynienia w ostatnich miesiącach, ale uważa, że na tle Europy (w której sytuację nazywa Krugman „gospodarczym horrorem”) Polska wypada bardzo dobrze.

   Jego zdaniem dużą część tego sukcesu Polska zawdzięcza temu, że zachowała własną walutę i nie próbowała usztywniać jej kursu. Pisze: „W rezultacie w czasach dużego przepływu kapitału do krajów peryferyjnych w Polsce mieliśmy do czynienia z umocnieniem złotego, a nie z inflacją. Gdy nadszedł kryzys, w Polsce nastąpiła szybka korekta realnego kursu wymiany waluty”.

   „I co teraz chcą zrobić przywódcy Polski? Cóż, rzecz jasna wejść do strefy euro” – ironizuje Krugman, dodając, że myśl o tym powoduje, że chce „walnąć głową w mur”.

   Według ekonomisty przypadki Hiszpanii, Irlandii i Cypru pokazują, że kraje peryferyjne przyjmując wspólną walutę tracą możliwość ruchu w sytuacji gospodarczego kryzysu.

   „Wstąpienie do strefy euro to w najlepszym wypadku hazard, który może być fatalny w skutkach” – podsumowuje Krugman – „Ale nie, [polscy przywódcy – przyp. red.] wciąż wierzą, że jeszcze jedna szarża kawalerii pokona wszystkie czołgi”.

   http://wyborcza.pl/1,75477,13642779,Noblista_w___New_York_Times____Polska_w_strefie_euro_.html

 • Onufry

  Czytałem dziś na necie jak to tzw. Polski premier broni tzw. Polskiej żywności.
  W wiosce gdzie onegdaj mieszkałem nie ma już tzw. rolników. PO prostu nie ma szans na utrzymanie z tego rodziny. „Rolnicy to goście z Marszałkowskiej lub „słupy” którzy mają ziemię. Gdy przejechałem koło takiego „przybytku” fetor zabija. Znam zapach obornika ale to nie to. To coś o wiele podlejszego. Idą ŚWIĘTA, proponuję zakupić kurczaka i go ugotować. Jak będzie wyglądał tzw. „bulion”. Poproszę o jakieś uwagi. Zobaczycie tam jasny wywar i kropelki żółtego tłuszczu. Powodzenia. Oto „polska” żywność AD.2013. Kiedyś mieliśmy towar a nie mieliśmy opakowań. Teraz mamy opakowania. Smacznego !

 • Piotrx

  Dla zainteresowanych:

  – pouczające broszury Romualda Gładkowskiego
  – „Zatrute zródło – masoneria” – ks T.Kiersztyn
  – „Spisek przeciwko Kościołowi”- M.Pinay

  http://chomikuj.pl/su45/Dokumenty

 • Piotrx

  Władcy Pieniądza – „The Money Masters” /napisy pl/
  http://www.youtube.com/watch?v=lvH2yQbc108

  Bardzo dobry film dokumentalny pokazujący historię powstania i różne ukryte mechanizmy systemu bankowego.

  Money As Debt – Pieniądze Jako Dług (Napisy PL)
  http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE

  opis ze strony:
  „Animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.
  Dla wielu krajów dług staje się coraz poważniejszym problemem, gdyż większość narodów, firm i osób prywatnych żyje na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy nie istniało… Bo prawda jest taka, że nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Proces ten jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono.”

 • theaspartam

  WYNOCHA Z NASZYCH GAJÓW DĘBOWYCH! Publikowany po raz pierwszy.Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie!
  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89820,moja-slowianska-wolnosc

  • Onufry

   POwiedz aspartamie jaki jest cel tej publikacji? Bóg ma być w Tobie. Jak będzie się zwał to nie istotne. Faktem jest, że prawdy nam przekazane chyba nie są do końca prawdą. Ale czego poszukujesz ?
   Nie widzisz prawdziwego zła ? Czy nie chcesz widzieć.? Coś Tobie podrzucę. By nakarmić głodyjących na świecie potrzeba 15- 20 mld E. W Europie zyski z akcyzy od fajek to coś ok. 50 mld. E. O zbrojeniach nawet nie wspomnę. Co na to ?

   • Peryskop

    Onufry, słusznie skropiłeś zimną wodą rozpaleńca.

    Bo trzeba znać proporcje – zwłaszcza w tak delikatnych kwestiach !

   • theaspartam

    Nie wiem o co ci chodzi, pokazuje ci ułamek prawdy o tym świecie ,Polsce itd sam szukaj swoim rozumem danym od stwórcy czym jest ten świat i jaki masz cel swojego życia danemu od stwórcy,albo polegniesz wpatrzony w autorytety albo sam będzie swoim panem losu,przemysł tytoniowy jak i inne przemysły są opanowane przez tych dla których masz być niewolnikiem za życia ,wybór należy do ciebie po której stronie barykady staniesz.
    Biedni ci którzy wzięli autorytet za prawdę zamiast prawdę za autorytet.Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu.
    Szukasz prawdy poszukaj jej na monitorpolskislowian.iq24.pl możesz wiele tomatów mieć do przemyśleń ,myślenie nie boli.

    • Onufry

     Wskazałem jedynie problem. Dużo napisałeś lecz niewiele z tego wynika. Odpowiedź totalnie nie przemyślana. Zło jest wszędzie. Otwórz oczy. Pisz prawdę. Życzę Tobie byś był najlepszym blogerem. Działaj chłopie ! Ale nie pierdoły ! To nie przejdzie ! Pisz o prawdziwym źle lub zamilknij.

 • Janek

  Czy prawo jest dla wszystkich?????
  cytat z pewnego forum…

  ”Kasia Tusk, córka jasnie nam panujacego Donalda Tuska wnuka wermachtowca w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmujacego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne srodki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjezdrzając ze swojego mieszkania w centrum Gdanska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia sie pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne srodki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN – 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadająm Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjasnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze? WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. lecha dzieci tez tak zyja narzie niemam jeszce takich dowodow ale je znajde przekazcie ta wiadomosc gdzie sie da niech spoleczenstwo sie dowie”

 • szuwaxpl

  Zawieszając działalność piśmienną na blogu MP, chciałbym coś napisać.

  Naprawdę nie pamiętam kiedy wszedłem pierwszy raz na MP
  Zachwyciło mnie w Nim to, że znalazła się spora grupa z podobnym zapatrywaniem na świat.

  Wchodząc sporadycznie traktowałem to jak oglądanie ‚wiadomości’, wyszukujecie naprawdę dobre dostępne materiały.
  Od tamtej pory zawsze towarzyszy blogowi kilka nicków stałych, inne się zmieniają, oraz dochodzą nowe, pod którymi skrywają się osoby.

  Najfajniejszy był atak na jeden z pierwszych moich komentarzy – Wizzga wyzwała mnie od agentury. Jak potoczyły się dalsze losy tej pani,
  to chyba każdemu wiadomo. Można było powiedzieć hej obudź się, ale ta taktyka mnie wtedy bardzo zdziwiła – ja?

  Kolejne moje ‚występy’ przebiegały inaczej, ponieważ postanowiłem oswajać się – o co tu chodzi?
  Praktycznie od samego początku zauroczyła mnie jedna postać, wiedzą, częstością wypowiedzi oraz ich sensem!
  Dalej, elokwencją, erudycją, zdolnościami lingwistycznymi, epatował religijnością – człowiek Anioł !!
  Znający Biblię, ruchy filozoficzne świata, kulturoznawca i globtroter do tego.
  Zdobył moje zaufanie. Często bezkrytycznie z ufnością czytałem komentarze tej osoby.

  Sporo było tych agenciaków od tamtej pory, ale jeszcze nie byłem świadomy, uważałem, że skoro mówi to Ta osoba,
  to na pewno tak jest, przecież zdobył moje zaufanie i nie w trakcie jednego tygodnia!, trwało to długo a nawet bardzo długo.
  Jak wspominałem, miewam przerwy powiedzmy technologiczne. Po moim powrocie,
  bywało, że i mnie delikatnie karcił – zadając pytanie po co tutaj jestem, wchodzę?
  OK jestem w pionie. Nie mogę mieć wątpliwości, mój blogowy autorytet uważa, że napisałem coś źle. Więc myślę.

  Różne konflikty wewnętrzne miewałem pamiętam wtedy, ale nie, to nie możliwe, wszyscy tylko nie On!!
  Mijały tygodnie, wchodząc wieczorami naprawdę trudno ogarnąć, to co tu się dzieje. W drzewkach, różne daty i godziny WOW.
  Bywały sytuacje, które nawet nie pozwalały choć chwilowo zwątpić, inteligentna osoba z niego jest a nawet bardzo.
  Doskonale przytaczane były ‚rozwiewacze’ wątpliwości, linkowaniem wypowiedzi ‚delikwenta’.

  Ośmieszani blogowicze – muszą mieć pewność, że nikt ich nie obroni, bo też nikomu z odwiedzających –
  nie będzie się chciało śledzić trwającego sporu sprzed nawet kilku tematów. Jeszcze gorzej dla ‚trolla’ jak odwiedzający spojrzy na Rating+ –
  Pierwsza myśl A TO TROLL, masz jeszcze jeden minus.
  Mam mało czasu, aby ‚zobaczyć blogowe’ wiadomości a tu taki cudak kłótliwy dochodzi „swoich bredni”!

  Swego czasu postąpiłem sam tak niegodnie [bardzo Ciebie za to przepraszam] – nie karmcie trolla!
  Sytuacja zmieniła się diametralnie w momencie, w którym miałem już więcej czasu na to aby przyjrzeć się bliżej i spróbowałem
  bez zbędnych emocji ogarnąć całość. Oniemiałem, jaki byłem ślepy – nie patrząc swoimi oczami na blogowy świat.
  Mogło się wydawać, mnie to nie dotyczy! A jednak jestem tego przykładem. Znowu nie mam się czym chwalić. 🙁

  Dość długo nurtuje mnie jedno pytanie – skoro tak bardzo wykształcony człowiek, mający tak potężną wiedzę o wszystkim,
  nie zauważyłem, aby jakiś temat był mu obcy. Mający w swoim dorobku – tytuł naukowy. Przesiaduje na blogu naprawdę sporo czasu,
  nierzadko środek nocy a on dalej aktywny. Nastaje dzień aktywność nie słabnie z małymi wyjątkami.
  Cóż można pomyśleć, taki altruista, rycerz polskości! Ale – właśnie to czy wszyscy inni odrobinę inaczej myślący prócz niego,
  to zdrajcy, oszuści, moralni kuglarze, indoktrynujący w swoją stronę, a on Polak niezłomny, hobbystycznie udziela się tu blogowej Polonii[łac]

  Niestety nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć.
  Była taka chwila, temat temu, gdy można było wszelkie spory zakończyć,
  ale karuzela dopiero się rozkręciła i czasami aż żal, że nie mogę dotrzymać słowa i iść wolno za krokiem mojego ulubieńca.

  Możecie poprawić mnie, jeśli w czymś się pomyliłem lub dopowiedzieć.
  Pozdrawiam Piotr

  PS Lubię cytaty

  „Gdy otworzysz oczy wydaje ci się, że już widzisz.”

  JW Goethe

  • boso ale w ostrogach

   Spostrzeżenia bardzo trafne . Praktycznie nigdzie w internecie nie spotkałem postaci tak aktywnej i wysoce kontrowersyjnej ,która potrafi coś mądrego napisać , a potem bezceremonialnie się kompromitować .
   Niestety ,ale wygląda to na bliżej nieznaną mi przypadłość chorobową tego człowieka . Smutne , ale się zdarza . Co pozostaje ? chyba tylko ignorować ,bo wszelka polemika z nim to woda na młyn jego przypadłości .

   • Totalsky No Problemsky

    Pozwole sobie sparafrazować znaną łacińską sentencję…. broń Boże nie sugeruje, że znam łacinę 🙂 – nic Hercules contra plures, co sie na nasze przekłada, w wolnym tłumaczeniu: „i Herkules dupa, kiedy ludzi kupa”; może jednak warto odpowiadać pyskowaniem na impertynencje? każdy ma jakieś granice wytrzymałości, a osoba, o której obecnie mówimy, też jest człowiekiem, a nie kawałkiem kamienia, I hope….

  • Myśląca Gaja

   @szuwaxpl

   NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ … sama prawda i tylko prawda

   @Niestety nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć.
   Wygląda na to, że większośc z NAs ma problem ze znalezieniem właściwej odpowiedzi …

   @[bardzo Ciebie za to przepraszam] – nie karmcie trolla!
   Miło, że zacząłeś czytać moje wpisy i zmieniłeś zdanie 🙂

   • szuwaxpl

    Mleko prawie prosto od krowy uwielbiam i spożywam 😀

    • Myśląca Gaja

     @Mleko prawie prosto od krowy uwielbiam i spożywam

     A ja nie pijam 🙂

     Ale widać można różnić się … pięknie

     Kolory dnia
     Zieleń i róż
     Noc jak ciemny staw
     Burza i świt
     Tęczowy błysk
     Przenikanie barw
     Wszystkie one łączą się
     Na błękitnej arce tej

     Kolory flag
     Kolory skór
     Licytacja trwa
     Czyj gorszy gen
     Czyj lepszy Bóg
     Kto tu rację ma?
     Wojna wciąż na czerń i biel
     Na błękitnej arce tej

     REF:
     Tak niewiele i tak wiele dzieli nas
     Tak nam blisko, a daleko jak do gwiazd
     Wciąż fałszywy śpiewa chór
     Coraz większy rośnie mur
     Gdy z rozumem nasze serca wiodą spór
     Nawet gdy ktoś przy swej prawdzie zostać chce
     Czemu pięknie nie umiemy różnić się
     Słowa ranią raz po raz
     Myśli ciążą niby głaz
     Tak niewiele i tak wiele dzieli nas…

     Jednaki los
     W płucach ten sam życiodajny tlen
     Gdzie tutaj sens
     Gdzie powód tu by zabijać się
     Tyle przecież miejsca jest
     Na błękitnej arce tej…

     Tak niewiele i tak wiele dzieli nas..

     http://www.youtube.com/watch?v=SvViCgFIsU8

     Słowa piosenki warte przemyślenia … także na tej blogowej „arce” 🙂

    • szuwaxpl

     Przez przypadek minus wpadł.

     Naprawdę piękne słowa, chyba z wiekiem Chłopaki wracają do mądrości.

     Przy tzw. okazji – może ktoś ma chęć, to można tanio zostać podróżnikiem, plecak i jak jest gitar:)
     http://kochamyperu.pl/dzieje-sie/cenowy-rekord-do-peru-z-europy-za-624-zlote/

     Nam się tak tanio nie udało 🙁

    • Totalsky No Problemsky

     Jeszcze jedno, i wracam do pracy, niestety: wiesz, że kiedyś, na tym blogu, właśnie takie dyskusje jak Wasze, przeważały? były ważne linki, o których sie dyskutowało, ale w tzw. miedzyczasie ludzie rozmawiali ze sobą, tak jak Wy teraz…; taka fajna wspólnota ludzi, myślących podobnie – tak to wtedy oceniałem, i dlatego tak polubiłem tamten blog; no i w końcu objawił sie Lord Vather z Gwiezdnych Wojen, i wszystko spierniczył; wszedłem tu po raz pierwszy zaraz po „Fukushimie”, bo coś tam kliknąłem, i znalazłem ten adres; szkoda… że juz tu nie jest tak, jak było raptem paręnaście miesięcy temu….;

    • szuwaxpl

     Masz rację – to były piękne dni, ale wrócą, trzeba w to wierzyć!

     Wiesz jak mnie rozbawiło Twoje porównanie „z koniem nie warto się kopać” rewelacja!

     Właśnie też wracam do pracy 🙂 🙁

     Pozdrawiam i miłych dni.

    • Myśląca Gaja

     @Totalsky No Problemsky

     Dwukrotnie przeczytałam Twój post i nadal brzmi, jak SF 🙂

     Trudno uwierzyć, że kiedyś była tutaj sympatyczna atmosfera, bez animozji, podziałów, obozów i inwektyw … a jestem na blogu od -blisko -roku.

     Przyznaję, że zazdroszczę tym, którze mogli takiego „anielskiego” stanu doświadczyć tutaj i mimo wszystko mam nadzieję, że to powróci …

     Będąc w klimacie Edwarda Stachury pozwolę sobie na zacytowanie Jego znamiennych słów, które ktoś kiedyś zadedykował mnie, a które stały sie moim życiowym mottem.

     „Cokolwiek pomiędzy ludźmi się kończy – znaczy: nigdy się nie zaczęło.

     Gdyby prawdziwie się zaczęło – nigdy by się nie skończyło.

     Skończyło się, bo się nie zaczęło.

     Cokolwiek prawdziwie się zaczyna – nigdy się nie kończy.”

    • Totalsky No Problemsky

     „A w ogrodzie, nocą, chochoł – to król
     A narzeczona jego – magiczna;
     O łaskę króla ją pielęgnować”;

     Może jeszcze będzie przepięknie, i normalnie? również tutaj;

    • od

     MG, Ładny cytat zamieściłaś.
     Masz ode mnie plusika. 🙂

    • Myśląca Gaja

     Dziękuje @od, odwzajemniam „plusikiem” 🙂

     Bardzo lubię twórczość Stachury, bo jest taka „inna” …

    • szuwaxpl

     Jeśli ktoś będzie miał ochotę – polecam serdecznie calość.

     Pozdrawiam
     http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HP-1nT4IfDE

    • Myśląca Gaja

     Trudno uwierzyć, że są osoby, które „minusują” zalinkowaną „Mszę wędrującego” 🙁

     „Wędrówka przez życie, jak msza, jak modlitwa. Jak prośba duszy zdeptanej okrucieństwem żądzy człowieka i jego bezkresnych namiętności.”

     Edward Stachura był inny niż inni, miał niespokojną duszę, rozdygotane serca i rozbieganie wiecznie myśli … Był wiecznym wędrowcem poszukującym sensu życia …

     „Credo literackim poety było zarówno wołanie o wolność twórczą, jak i poszukiwanie wartości, które pozwoliłyby człowiekowi zrozumieć sens egzystencji, doświadczyć poczucia zadowolenia i spełnienia się. Temu służy motyw nieustannej wędrówki, który pozwalał na uczestniczenie w tajemnicach natury.

     W „Mszy wędrującego” bardzo ważny jest narrator, dzięki któremu oglądający może łatwo się zorientować, na jakim etapie wędrówki twórczej był wówczas Stachura.

     Narrator bardzo dokładnie wprowadzał w kolejne etapy życia poety. Poszczególne fragmenty życiorysu Stachury były podsumowywane jego wierszami śpiewanymi przez Annę Chodakowską. Chodakowska, która jest gwiazdą zarówno teatralną jak i telewizyjną, twórczością poety interesuje się od dawna i stara się ją propagować wśród młodych.(…)
     Anna Chodakowska prowadziła widzów drogą samotnego wędrowca na jego własną mszę, moment, który jest najbardziej indywidualny i szczery dla niego samego. I nie chodzi tutaj tylko o aspekt religijny czy metafizyczny, ale także o zjednoczenie się z innymi, równie samotnymi jak wędrowiec. Chodakowska próbowała przedstawić krótką syntezę życia i twórczości Stachury, gdyż by zrozumieć pełnię jego słów, należało choć po krotce zapoznać się z jego sylwetką.

     Niczym pątnicy wędrujący do świętych miejsc, pomału posuwaliśmy się do przodu. Naszą podróż zaczęliśmy od we Francji, małego miasteczka Pont-de-Cheruy, gdzie poeta przeżył spokojne i dostatnie dzieciństwo. Stachura nie pamiętał koszmaru wojny, znał ją tylko z opowiadań starszych, kojarzył mu się z nią smak czekolady, którą dostawał od Amerykanów, oraz pająk w piwnicy, gdzie ukrywali się z rodziną przed nalotami.

     Następną stacją był Aleksandrów Kujawski, gdzie Stachura przeprowadził się wraz z bliskimi krótko po wojnie.
     Nasza pielgrzymka wiodła także przez różne ustronia Polski, Norwegii, Węgier, aż po Meksyk.

     http://www.bryk.pl/teksty/liceum/j%C4%99zyk_polski/recenzje/550-recenzja_mszy_w%C4%99druj

     %C4%85cego_edwarda_stachury_w_przygotowaniu_anny_chodakowskiej.html?grade=6

     Stachura zaczął pisać w wieku 17 lat.

     Uzasadnienie „Stachury” dlaczego zaczął pisać (w ten sposób wypowiada się bowiem bohater jego powieści pt. Fabula Rasa): „Był w liceum jeden piszący wiersze chłopak, z którego wielu kolegów drwiło (…), więc wziąłem się za pisanie wierszy, żeby przejąć na siebie połowę drwin i w ten sposób ulżyć mu w niedoli”.

     Już w liceum planował podjęcie studiów z elektroniki, jednak rozbudzone przez Janusza Żernickiego (tego samego, którego Sted ratował z poetyckiej opresji) zainteresowania artystyczne zaowocowały zmianą planów życiowych.

     Na studia zostaje przyjęty i otrzymuje indeks Wydziału Nauk Humanistycznych. Źle mu się wiedzie, nie otrzymuje miejsca w akademiku ani stypendium. Zdarza mu się spać na dworcu i żebrać o pieniądze. Miejsce w domu studenckim otrzymuje legalnie dopiero po dwóch miesiącach starań. Mieszka w sali zbiorowej z łóżkami piętrowymi, lecz potrafi w tych ciężkich warunkach znaleźć czas na pisanie.

     Zmarł we własnym domu przy ulicy Rębkowskiej w Warszawie. Parę miesięcy wcześniej – 3 kwietnia 1979 r., prawdopodobnie próbował popełnić samobójstwo (rzucił się pod nadjeżdżający elektrowóz, w wyniku czego stracił cztery palce prawej dłoni)[3]. Po tym wypadku przez jakiś czas leczył się w szpitalu psychiatrycznym Szpital „Drewnica” w Ząbkach pod Warszawą z rozpoznaniem „zespół urojeniowo-omamowy”[4] lub psychozy depresyjno-urojeniowej[?]. Przez kilka miesięcy przed śmiercią pisał dziennik pt. Pogodzić się ze światem, który stanowi wstrząsające świadectwo zmagania się poety z cierpieniem[potrzebne źródło]. 20 lipca 1979 r. ponownie zgłosił się na leczenie do szpitala „Drewnica”. Na drugi dzień oddalił się bez wiedzy personelu. 24 lipca 1979 r. po nadużyciu leków psychotropowych nieskutecznie próbował podciąć sobie nożem żyły, a następnie powiesił się na sznurze umocowanym do haka w suficie (według raportu milicyjnego śmierć nastąpiła przez zadzierzgnięcie)[5].

     http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Stachura

     http://www.kkta.euronet.net.pl/?p=711

    • ex student

     a ciekawe jak to z nim było naprawdę i na ile temu tam można wierzyć…

  • Totalsky No Problemsky

   @szuwax
   nie chcę się wpraszać w podobne klimaty, ale jednak mam podobne przemyślenia; ja tez kiedys … itede… „fajnie sie gada”, mozna sie sporo nauczyć, słuchając – niejednokrotnie – mądrzejszego od siebie; takie fajne linki były tu zapuszczane…; a potem było, ni z gruchy, ni z pietruchy – pardon: jeb!, a potem było – jeszcze raz pardon – jeb! jeb! … i jeszcze raz;… a potem zacząłem przeglądać net, i szukać informacji na temat tego… fenomenu, poniekąd fenomenu; dlatego, pomijając „obiekt”, o którym dyskutujemy, mam cholerne pretensje do gospodarza tego bloga: dlaczego na taki stan rzeczy pozwalasz, p. Monitor Polski?

   • ex student

    ” takie fajne linki były tu zapuszczane…”

    aaa, no to samemu trzeba coś przeglądać i jak sie coś ciekawego znajdzie to zapodać, a nie czekać, aż inni coś zrobią…

 • qq

  Coraz bliższe jest ujawnienie UFO tj. upadłych aniołów.

  !!

  http://www.youtube.com/watch?v=HtE7GTxtLCc&feature=player_embedded

 • Versus3

  Pamiętacie blog Tomasza Urbasia o ekonomii? Bardzo rzeczowo gość pisał i wielokrotnie był tu cytowany.

  http://urbas.blog.onet.pl/
  http://urbas.nowyekran.pl/

  Czy cos mi umknęło, czy czegoś nie wiem, ale dlaczego ostatnie wpisy są z października? Czemu już nie pisze?