Wydarzenia w skrócie, 2 kwietnia 2013r.

 • Kanadyjczyków i Europejczyków czeka konfiskata prywatnych kont bankowych, jak na Cyprze
 • Horror w Izraelu: 30 tys. tajnych agentów Mossadu zagrożonych – wyciekły ważne dane!
 • JP Morgan czekają dochodzenia federalne
 • Powstaje Bank Rozwoju państw BRICS Kanadyjczyków i Europejczyków czeka konfiskata prywatnych kont bankowych, jak na Cyprze.

Okazuje się, że ekonomiczny „Plan Akcji” na rok 2013, na stronach 144 i 145 zawiera „bail-in regime” dla banków ważnych dla systemu, tzn. możliwość sfinansowania w przypadku ich bankructwa. Podobna ewentualność planowana jest i przez Parlament Europejski, który będzie głosował nad „prawem” wymagającym przymusowego bail-outu dla upadających banków (sic!).
Innymi słowy, planowana jest konfiskata kont bankowych Kanadyjczyków i Europejczyków dla celu wykupu długów bankrutujących banków.  Oczywiście, efektem takiego posunięcia nie będzie uratowanie banków, lecz totalny chaos i całkowity upadek zachodnich banków – pewnie właśnie o to chodzi.  Robione to jest z premedytacją – kanadyjski plan powstał jeszcze zanim rozpoczęła się afera na Cyprze, zatem można być pewnym, że Cypr jest papierkiem lakmusowym dla kolejnych planowanych akcji zagrabiania prywatnych kont bankowych.
Interpretacja kanadyjskiego „Planu Akcji” jest jednoznaczna – banki będą uprawnione do zagrabiania pieniędzy z prywatnych kont po to by się ratować.
Parlamentarzysta europejski Gunnar Hokmark, który prowadzi negocjacje z krajami europejskimi po to by wprowadzić wyżej opisane „prawo”, wprost uważa, że finansowanie upadających banków powinno się odbywać z prywatnych kont, chociaż te do 100,000 Euro mają być niezagrożone. Należy jednak pamiętać, że konta w bankach cypryjskich powyżej 100,00 Euro mogą być legalnie opróżnione nawet w 80%! Dlatego też tylko w lutym 18% zagranicznych kont na Cyprze zostało wybranych – wygląda na to, że pewni ludzie (tu mowa o „Rosjanach”) mieli dostęp do tajnych informacji, że może dojść do takiego procederu rabunku kont.
Dla tych, którzy mają oszczędności powyżej 100,000 Euro jest jeszcze czas by wycofać je z kont – na to „prawo” możemy jeszcze poczekać do roku 2015. Trudno jest jednak być tego pewnym, jeśli się ma do czynienia z bandytami w  garniturach udającymi bankierów.

Horror w Izraelu: 30 tys. tajnych agentów Mossadu zagrożonych – wyciekły ważne dane!

Trudno powiedzieć, czy poniższe sensacyjne informacje o ujawnieniu ponad 30,000 agentów Mossadu są prawdziwe. Czyżby najbardziej niebezpieczna agencja wywiadowcza, a de facto terrorystyczna, była tak nieostrożna by umieszczać dane swoich zabójców na dysku komputera? A może wewnątrz Mossadu są ludzie, którzy mają już dość terrorystycznej działalności Izraela, co naraża żydów na całym świecie na represje?

W ubiegłym tygodniu organizacja hakerów „Anonymous”, której symbolem jest słynna maska „Guy Fawkes-a”, włamała się na stronę izraelskiego Mossadu. Grupa Anonymous rozpoczęła serię cyberataków przeciwko izraelskim stronom od listopada 2012 r. w odwecie za izraelskie ataki na Strefę Gazy.
Grupa hakerów Anonymous twierdzi, że włamała się na stronę internetową agencji szpiegowskiej Mossadu Izraela, zyskując dostęp do dokumentów ściśle tajnych. Według PRESSTV – Hack, odsłonił ukrytą sieć 30 tys. tajnych agentów, niektórych z nich jawnie oznaczono jako „Hitman” (zabójcy na zlecenie, najemnicy). Mowa tu o 30.000 agentów ulokowanych na całym świecie, prawie wszyscy z nich przeszkoleni są w użyciu materiałów wybuchowych i podkładaniu ich w budynkach oraz samochodach, dodatkowo wyszkoleni są w porwaniach i zabójstwach, >>więcej

JP Morgan czekają dochodzenia federalne

Jeden z największych holdingów inwestycyjnych finansowych na świecie, zaczyna mieć poważne kłopoty. Co najmniej 8 agencji federalnych prowadzi śledztwa przeciwko gigantowi. Sprawy dotyczą m.in. nieinformowania o podejrzeniach w stosunku oszusta Bernarda L. Madoffa, okłamywania inwestorów i władz odnośnie ryzykownych zakładów czy też poczynienia szkód wobec co najmniej 5,000 właścicieli domów w czasie ich przejmowania przez bank. W kwietniu ma dojść do spotkań ze śledczymi, w których m.in. weźmie udział prezes banku, Jamie Dimon. Chodzi tu głównie o sprawę zaniżania cen podczas tzw. London Whale – istnieją bowiem podejrzenia, że bankierzy nie informowali inwestorów na temat faktycznej wielkości strat.
Sprawa dochodzeń federalnych w stosunku do JP Morgan jest o tyle interesująca, że do tej pory bank uchodził za bezkarny.

Powstaje Bank Rozwoju państw BRICS

Powstanie niezależnej od MFW i opartych na dolarze i euro instytucji bankowych międzynarodowej instytucji kredytowej na pewno spowoduje zawieruchę. Oto co niedawno podał Głos Rosji:

Pięć państw BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) porozumiały się w sprawie utworzenia Banku Rozwoju. Minister finansów RPA, Pravin Gordhan, poinformował dziś o tymw Durbanie, gdzie w środę odbędzie się szczyt BRICS. Kapitał startowy Banku BRICS ma wynosić nie mniej niż 50 mld dolarów, jednak nie wiadomo jeszcze jak rozłożą się akcje pomiędzy uczestnikami.
W celu wzięcia udziału w szczycie BRICS do Durbanu przybył prezydent Rosji Władimir Putin. Oprócz kwestii ekonomicznych liderzy BRICS zamierzają omówić także aktualne problemy międzynarodowe – donosi korespondent „Głosu Rosji”.

542 komentarze Wydarzenia w skrócie, 2 kwietnia 2013r.

 • ALFA

  Pojedynek – program telewizji rosyjskiej
  Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.

  Zaczął Żyrinowski.

  – Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.

  – A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?

  – A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?

  – Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.

  – A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?

  – Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.

  – A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.

  – Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!

  – Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek.
  Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?

  – Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?

  – Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?

  – Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.

  – Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.

  – A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?

  – Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?
  czytaj dalej tu;
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=52&t=21082
  https://www.youtube.com/watch?v=0kWFWTcNjbA&feature=player_embedded#!

  • Totalsky No Problemsky

   No, no…. – za te słowa dałbym Żyrynowskiemu blogowego plusika (upraszczam oczywiście); ale muszę przyznać, że facet ma yaya! – chociaż, delikatnie to ujmując, za całokształt to „niespecjalnie go lubię”;

 • ALFA

  Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/banki_szykuja_sie_na,p1046864788

 • Piotrx

  http://gloria.tv/?media=218732

  (….) Zmarły w 1981 roku ojciec Joaquin Alonso, który przez 16 lat był oficjalnym archiwistą Fatimy, i który przeprowadził wiele wywiadów z siostrą Łucją, powiedział co następuje:

  “Jest całkiem prawdodopodobne, że tekst zawiera bardzo konkretne odniesienia dotyczące kryzysu wiary w Kościele i zaniedbań samych pasterzy oraz wewnętrznej walki w samym Kościele i śmiertelnych zaniedbań najwyższej hierarchii […] W okresie poprzedzającym wielki Triumf Niepokalanego Serca Maryi, wydarzą się straszne rzeczy. One to stanowią treść trzeciej części Tajemnicy. Czym one są? Jeśli ‘w Portugalii dogmat wiary będzie zawsze zachowany…’, można z tego łatwo wywnioskować, że w innych częściach Kościoła te dogmaty będą niewyraźne a nawet całkowicie zatracone […]”

  Tajemnica Fatimska ujawniona czy nie ujawniona? – ks. Adam Lenik
  http://pl.gloria.tv/?media=250032

  • ex student

   Też gdzieś mnie takie słuchy czy teksty doszły, ze dotyczy ona właśnie sytuacji wewnętrznej w Kościele, więc jasna jest sprawa, ze papieże jej nie ujawniali, nie chcąc wywoływać wiekszego zamętu, niż ten, który już panował czy miał i tak zapanować.

   Natomiast ujawniono różne towarzyszące okolicznosci, a raczej ich możliwość, jak kataklizmy czy wojny, które zawsze są warunkowe i zależne od stanu duchowego ludzi, ich checi do nawrócenia, pełnienia woli Bozej, itd,

   To zaś, co najprawdopodobniej stanowi sedno, juz się wypełnia i jeszcze wypełni i to są te sprawy wewnętrzno – duchowe…

 • so cool

  PO co nam węgiel(własny)?Przecież prąd mamy z gniazdka.http://gornictwo.wnp.pl/polskie-gornictwo-skazane-na-porazke,194268_1_0_0.html

  • ex student

   Jacyś „przyjaciele” sprzedadzą nam tanio prąd, tak tanio, ze naszym elektrowniom nie będzie się opłacało produkować, ergo nie kupią węgla z kopalni.
   A te zbankrutują, potem ()czy przedtwm elektrownie, po czym „przyjaciele” je wykupią za grosze, a potem podniosą ceny węgla i prądu…

   Taki jest stały „plan dla Polski” realizowany przez „rzondy” po 89 roku do róznych dziedzin, banalnie prosty i skuteczny..

  • Peryskop

   so cool 5 kwietnia 2013 at 17:12
   „…Jestem stałym i wiernym czytelnikiem bloga…”

   Od kiedy ?

   Dawałeś tu już jakieś wpisy pod tym nickiem ?
   Jeśli tak, to przypomnij nam, proszę, żeby się przedstawić.

   Jeśli to prawda, że czytasz „stale i wiernie” no to przecież śledziłeś nasze wiosenno-letnie zmagania z Zenobiustem i Mulącą ver2 a więc wiesz jak wtedy się skończyło.

   Wiesz czy nie wiesz ?

   • szuwaxpl

    Miszczu retoryki – a ty wiesz jak skończysz?

    Jak zawsze prawda nie po peryskopowo dennej linii.

    Ciekawi mnie bardzo, co przygotowałeś jako bombkę na temat definicji hasbary?

    Tylko pamiętaj, nie schodzę do twojego dennego poziomu, nawet w ratingu ostatnich dni.

    PeTolu sprawdzcie wszystkie wpisy i wtedy czepiajcie się so cool, dobrze wam zrobi ‚wesołe’ chłopaki 😀

   • Ano te boje skończyły się tak.

    Czytaj „Szczególne OSTRZEŻENIE”
    na prawym marginesie witryny
    http://jozefbizon.wordpress.com/

    • szuwaxpl

     Panie Józefie – nie chciałem się wypowiadać na temat Zenobiusza tu, bo po prostu go tu nie ma.

     Nie mogłem zabrać się aby napisać doń, ale cóż mój ulubiony poeta mawiał „Dajmy czasowi czas”

     Wiem, że jest świetnie zorientowany co na MP się dzieje!!!

     Zdziwiony jestem bardzo jego przemyśleniami po moim ważnym wpisie z 26 marca.

     To co przeczytałem, to tylko jedna myśl – zgoda z Pańską dedukcją.

   • Myśląca Gaja

    @ no to przecież śledziłeś nasze wiosenno-letnie zmagania z Zenobiustem i Mulącą ver2 a więc wiesz jak wtedy się skończyło.

    Jakie NASZE zmagania???
    Przecież to WYŁACZNIE TY „zmagasz się” ze mną, bo stoje tobie ością w gardle.

    A cóż ja tobie tak przeszkadzam?

    Bądź tak uprzejmy i wypowiadaj się wyłacznie w SWOIM imieniu, bo używanie zwrotu „My, Nas” jest nieuprawnione i zalicza się do manipulacji.

    • szuwaxpl

     MG – zapomniałaś?

     6. Ostatnia to bandwagon, tworzenie sztucznej większości.

    • Myśląca Gaja

     @szuwaxpl

     Dzięki za przypomnienie.
     Nie było mnie dzień i już zapomniałam, że jest tutaj jeden taki Nick, który multiplikuje się 🙂

    • Peryskop

     Jak sobie tak liżecie dzióbki, to żal mi Problemsky’ego i antymatera n_n, bo zapewne też by się z Wami poślinili 😀

     mały szu – ciekawość zaspakajaj sobie jako piotr2012 na randkach z panna Luną i jej towarzyszkami niedoli
     http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5334033

     Nie doczekasz się repliki o hasbarze, bo swoje już napisałem, że powielasz sprane numery.

     so cool na OTO

    • szuwaxpl

     Tylko tyle – lub aż tyle mam tobie do powiedzenia.

     „Jestem wdzięczny za wszystkich trudnych ludzi w moim życiu.

     Oni dokładnie mnie pokazali kim nie chciałbym się stać!!!!!!!!!!!!”

    • Myśląca Gaja

     @Jak sobie tak liżecie dzióbki, to żal mi Problemsky’ego i antymatera n_n, bo zapewne też by się z Wami poślinili

     @P2 zazdrość tyłek ściska?

     A kto tobie broni randkowania?

     Żadna nie chce z tobą randkować?

     Mnie to akurat nie dziwi 🙂

     Bo wolałabym już przytulić się do JEŻA, niż przymilic do ciebie.

    • Peryskop

     Muląca G. „…Bo wolałabym już przytulić się do JEŻA, niż przymilic do ciebie.”

     W lipcu 2012 miałaś zupełnie odmienne objawy 😀

     A dziś już ci uchyliłem prawdopodobną tajemnicę twojego promowania lewatywy, bo być może należysz do grona tych użytkowników/czek sprzętu, którym przynosi on doznania zbliżone do niby-orgazmu – jak podczas seksu analnego.

     więcej tu:

     http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia-w-skrocie-2-kwietnia-2013r/comment-page-2/#comment-67132

    • szuwaxpl

     Pery ty sukinsynu!

    • Peryskop

     mały szu, nie ujawniaj swojego ponurego wnętrza maskowanego tak misternie tu na Monitorze aż do tego momentu.

     Całe Wasze „gronko spod tej samej gwiazdy” jest niemile zaskoczone, że OTO pojawia się zwykły człowiek – Polak katolik, który nie tylko WAS się nie boi, nie tylko nie daje się omotać, zawstydzić, poniżyć, zaszczuć, zagdakać, zaszczekać, wmówić sobie choroby, oszołomstwa, skoślawienia, durnowatości, niewrażliwości, egoizmu, pychy, ani zalać pomyjami wyzwisk, oszczerstw, epitetów – a jeszcze WAM oddaje Waszymi własnymi satanistycznymi metodami.

     Oddając PIĘKNYM ZA NADOBNE ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

     A jak kilkanaście dni temu beznadziejnie Mulącą tu ostrzegłem – ja dopiero się rozgrzewam !

     A wy piczniejecie w oczach na potęgę 😀 😀 😀

     Bo Opatrzność potrafi mocno zamieszać …

    • szuwaxpl

     Pery zabrakło liczby mnogiej – coś tracisz na wadze Potęgo nasza!

    • szuwaxpl

     Pery do ciebie i dla ciebie :

     ŻAL ROZRZUTNIKA

     Kochanek, druhów! ileż was spotkałem!

     Ileż to oczu jak gwiazd przeleciało!

     Ileż to rączek tonąc uściskałem!

     A serce? – nigdy z sercem nie gadało!

     Wydałem wiele z serca, jak ze skrzyni

     Młody rozrzutnik! lecz dłużnicy moi

     Nic nie oddali. Ktoż dzisiaj obwini,

     Że się rozrzutnik spostrzegł? że się boi

     Zwierzać w niepewne i nieznane ręce!

     Żegnam was, żegnam, nadobne dziewice;

     Żegnam was, żegnam, o druhy młodzieńce!

     Rozrzutnik młody, resztę skarbu schwycę,

     W ziemię zakopię! nie czas resztę tracić.

     Już czuję starość; mam żebrać w potrzebie?

     Znalazłem tego, co zdoła zapłacić

     Rzetelnie – z lichwą i na czas – on w niebie!

    • Peryskop

     Zapomniałeś – jakzawsze – podać skąd zerżnąłeś:

     Adam Mickiewicz
     Liryki lozańskie

     http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/liryki-lozanskie-zal-rozrzutnika.html

     Tylko złodziejaszki jak tu mały szu podkradają !

     ===

     mały szu 6 kwietnia 2013 at 20:32
     „Pery zabrakło liczby mnogiej…”

     Jak to zabrakło ?

     – A wy piczniejecie w oczach na potęgę 😀 😀 😀

     Przekręt z cytowaniem Mickiewicza to potwierdza.

    • szuwaxpl

     twojej mądrej głowie – nawet nie śmiałem podrzucać autora wszak tyś

     światły a inni rezolutni, coby na mnie nie poszlo!

     Więc znowu nie trafiłeś, w karty też nie gram – już wiesz?

    • Peryskop

     chyba się pomyliłeś w swym wpisie i powinno być:

     „Bo opaczność potrafi mocno zamieszać …”

     od opacznie, na opak.
     No i wówczas wszystko się zgadza co do ciebie.

    • Myśląca Gaja

     @A dziś już ci uchyliłem prawdopodobną tajemnicę twojego promowania lewatywy, bo być może należysz do grona tych użytkowników/czek sprzętu, którym przynosi on doznania zbliżone do niby-orgazmu – jak podczas seksu analnego.

     Poczułes się lepiej?

     @P2, tak ciebie te tematy genitalno-analno-seksualne kręcą, że nie możesz sobie darowac, aby nie nawiązac do nich w co drugim poście?

     No, ale kiedy facet staje się gawędziarzem seksualnym, bo nic więcej już jemu nie pozostało, to w ramach współczucia należy wykazać się wyrozumiałością …

    • szuwaxpl

     Brawo MG – celna riposta!

     Coby bałwochwalca znów nie podchwycił.

    • Peryskop

     Przecież wątek analny to riposta na lans enemy!

     Całe Wasze „gronko spod tej samej gwiazdy” jest niemile zaskoczone, że OTO pojawia się zwykły człowiek – Polak katolik, który nie tylko WAS się nie boi, nie tylko nie daje się omotać, zawstydzić, poniżyć, zaszczuć, zagdakać, zaszczekać, wmówić sobie choroby, oszołomstwa, skoślawienia, durnowatości, niewrażliwości, egoizmu, pychy, ani zalać pomyjami wyzwisk, oszczerstw, epitetów – a jeszcze WAM oddaje Waszymi własnymi satanistycznymi metodami.

     Oddając PIĘKNYM ZA NADOBNE ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

     Popatrzcie teraz na swe „przebłyskowe” wpisy i zapłaczcie nad własną mizerią, wtórnością, prostactwem, indolencją…

     A objawem zwiastującym crash jest powrót „LOL” !

    • Myśląca Gaja

     No, ale kiedy facet staje się gawędziarzem seksualnym, bo nic więcej

     już jemu nie pozostało, to w ramach współczucia należy wykazać się

     wyrozumiałością …

     a to odpowiedź na …twój „wątek analny”

    • szuwaxpl

     Pery a gdzie Adam i Ewa wszak tacy jak my to od tamtych czasów,

     tylko tacy jak wy to novum! LOL

    • Peryskop

     czy ktoś może (z podaniem swego prawdziwego imienia i nazwiska, a nie anonimowo) zaświadczyć o tych twoich super przymiotach, które samo sobie nadajesz?

     Katolik atakujący św. Pawła – to niebywała rzecz, rzekłbym kuriozalna.

     http://www.monitor-polski.pl/to-jest-wojna-izraela-z-korea-polnocna/comment-page-1/#comment-67037

     i dalsze po tym wpisy.

    • Myśląca Gaja

     @A jak kilkanaście dni temu beznadziejnie Mulącą tu ostrzegłem – ja dopiero się rozgrzewam !

     Dopiero się rozgrzewasz?
     Po tym, co do tej pory zaprezentowałeś tutaj na blogu, czyli

     -CHAMSTWO
     -PIENIACTWO
     -ŻUKOGNOJOWANIE
     -SZAMBOPERYSKOPOWANIE

     cóż jeszcze może pokazać DAMSKI BOKSER, który nieznaną sobie kobietę nazywa „kobietą nieciężkiego prowadzenia” pozbawioną „kobiecości”?

     Mam dla ciebie @P2 -z każdym dniem -coraz więcej serdecznego współczucia, żal mi ciebie …

    • Peryskop

     Swoim fałszywym „serdecznym współczuciem” sama się wypchaj, jak wcześniej fałszywymi „pozdrowieniami” wypchała się Wieśka Sharon „od dawania haka” i pouczania co możemy a co nie.

     Kiełbie we łbie to pryszcz przy zmianach jakie Was dosięgły i uczyniły spustoszenie intelektu.

     Całe Wasze „gronko spod tej samej gwiazdy” jest niemile zaskoczone, że OTO pojawia się zwykły człowiek – Polak katolik, który nie tylko WAS się nie boi, nie tylko nie daje się omotać, zawstydzić, poniżyć, zaszczuć, zagdakać, zaszczekać, wmówić sobie choroby, oszołomstwa, skoślawienia, durnowatości, niewrażliwości, egoizmu, pychy, ani zalać pomyjami wyzwisk, oszczerstw, epitetów – a jeszcze WAM oddaje Waszymi własnymi satanistycznymi metodami.

     Oddając PIĘKNYM ZA NADOBNE ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

    • szuwaxpl

     Pery – po twoim wpisie wypływasz jak ciała wydalane na powierzchnię

     H2O

    • Aśka

     Ależ nam się szuwax rozwija … fju, fju 😉 Coraz lepsze argumenty wynajduje … jestem pełna „podziwu”, jak można tak się wyszkolić.

     No ale powiedzenie „Z kim przystajesz, takim się stajesz” – nie na darmo ktoś wymyślił.

     A pamiętam zupełnie innego szuwaxa.

    • szuwaxpl

     Asiuniu jak mniema twój guru dodaj – szkolenia hasbarskie nad morzem

     martwym jak mniemam!

     W takiej solance ‚pływałem’ i nie muszę się tam udawać, ale czyniłem

     to z radością paląc ulubionego papieroska – da się!

     Zapytaj guru, czy w faktycznym Morzu Martwym mozna palić?

     Jestem rad z Ciebie Asiuniu.

    • Myśląca Gaja

     @Zapomniałeś – jakzawsze – podać skąd zerżnąłeś:

     Damski bokserze, wyobraż sobie, że każdy, kto kończył dawna podstawówkę nie potrzebuje wskazania autora, bo zwyczajnie wie, czyj to utwór -naturalnie poza tobą, który musiał sobie wygooglać 🙂

    • szuwaxpl

     Królu błazenady – pozwól, że nie przeczytam tych wystepków – ŻAL!!!!

     Cóż ty mądrego do mnie możesz napisać?

     Ciągłe krętactwa już prostują twoją drogę hasbary, co do twojej

     krzyzwizny łacińskiej – bez zmain, więc cóż ode mnie oczekujesz peryskopku?

     Fuj!!!!

    • Peryskop

     mały szu, nikt tu już od ciebie nic nie oczekuje.

     Pokazałeś swoje możliwości, a właściwie ich brak.

     Nie czytaj moich wpisów, bo i tak nie sięgniesz.

    • Myśląca Gaja

     @Nie czytaj moich wpisów, bo i tak nie sięgniesz.

     @P2, ty już sięgnąłeś … dna intelektualno-moralnego i nikt nie zamierza tobie w tym dorównywać. Zapewniam cię 🙂

    • szuwaxpl

     MG – na luziku ten twór niczym topielec łapie się brztwy!

     Bądź spokojną, to taka hasbarska zabawa!

    • Myśląca Gaja

     @Bądź spokojną, to taka hasbarska zabawa!

     Ja jestem spokojna, bo doskonale wiem kim jestem, a namolne sugerowanie Czytelnikom, że „Danuta L.” była funkcjonariuszka CBŚ to ja, to perfidna gra @P2 majaca na celu zdyskredytowanie mnie.

     Mogę założyć się z @P2 o miliony, że oprócz zbieżności imienia i pierwszej litery nazwiska nic wspólnego nie mam z tą panią … ale jemu nie chodzi o prawdę, tylko o szambowanie …

    • szuwaxpl

     To tak jak u mnie szuwax – ponad ćwierć wieku temu powstał, cóż mogę,

     że teraz tak nazywają amfę w 3M

     Wpiszcie sobie szuwax w wujka GOO i zobaczycie ile ten chorus przetrawił

     stron – dla tych, którzy mają wątpliwości. Asiuniu to nie o tobie!

    • Peryskop

     Uwaga uwaga!

     Nadciągnął właśnie Problemsky i jak tylko odnajdzie ścieżkę w ten wątek, to wpadnie tu do WAS żeby się dzióbkami poślinić.

     Żałuj Szron of krokus, że odleciałaś i straciłaś szanse aby dziś „dać haka” Totalsky’emu.

    • szuwaxpl

     Pery – nie będę dublował wpisu.

     D…

    • Vismaya

     szuwaxpl
     To nie jest tworzenie sztucznej większości, i akurat tutaj peryskop pisze b. dobrze … my, nas …
     tak zachowują się ludzie z rozdwojoną jaźnią …. ot i to jest cała tajemnica tej grupy.

     Pozdrawiam 🙂

    • Peryskop

     widzisz mały szu ?

     „akurat tutaj peryskop pisze b. dobrze”
     – stwierdziła roztrojona jaźń Wieśka-Vismaya-Martreya.

     Korzystajcie z okazji i ślinienia po dzióbkach !

    • szuwaxpl

     Wyprostuj się pery – ta krzywa pasuje ale będzie lepiej po prostu.

    • Tola

     Tylu was sie rzucilo na Peryskopa, a i tak nie dajecie rady!
     😀 😀 😀

    • szuwaxpl

     Witaj Tolu – tak rzadko peryskop daje tobie się wypowiedzieć!

     Miło ciebie widzieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LOL

    • Myśląca Gaja

     @Tylu was sie rzucilo na Peryskopa, a i tak nie dajecie rady!

     Bo co, @Pitola nadstawi za niego swoją pierś? 🙂 🙂 🙂

    • Peryskop

     Dzięki Tola – słuszna konstatacja.

     Niech ujadające kundelki spojrzą teraz na głębokość płytkości swoich własnych wpisów.

     Doprawdy brakuje tylko Zenobiusta z „bydlaku”, Problemsky’ego z „Ja pierdzielę”, św. Józefa z jego „burą suką” © JB i Nathaniela – Naczelnego Katola Kraju – z litanią do św. FAKIRA:

     …”cienki kmieciu

     pajacu

     rozumku

     mały człowieku bez honoru

     mendo

     mendo bez honoru

     gnido …”

     To jest właśnie ich poziom i ich metody 🙁 🙁 🙁

    • szuwaxpl

     Cóż mamy odpowiadać – skoro ty sam się tak nazywasz?!!!

    • szuwaxpl

     Przepraszam zapomnialem dodać ulubieńca ©!

    • Vismaya

     Tak peryskop, dobrze, że sam stwierdzasz te fakty.
     Ale dobrze, że wreszcie to zauważyłeś ….
     może jak cię mocniej pobolą to skorektujesz własne życie ?

     A Zeno przy tobie to był mały pikuś …
     kiedyś ostrzegałam Monitora, że będzie miał z nim problemy, bo ten człowiek nie gra uczciwymi kartami … zignorował mnie a nawet zbanował …
     ale coś mi się wydaje, że ciebie zapamięta dużo mocniej i poważnie odbije się to na jego zdrowiu. 😉

    • Vismaya

     Tolu, co peryskop spuścił cię ze smyczy …. ?
     Robisz dla niego za pitt bulla …. ?

     Biedne peryskopiątko …. oj biedne ….
     daj mu haka na pocieszenie.

    • Peryskop

     Sharon of krokus: „daj mu haka na pocieszenie.”

     To coś w slangu Kapłanek Pocieszenia z Salonik ?

    • Vismaya

     He, he … właśnie idę podziwiać piękne magnolie, własnie w Vangrewie rozkwitły b. pięknie, wolę się do nich poprzytulać niż z tobą rozmawiać … a ty pluj się tu dalej, oszerco ….
     Dobranoc 🙂

    • szuwaxpl

     Vismaya – pozdrów ode mnie piękne kwiaty, u nas długo będę wypatrywał.

    • Tola

     Vismaya
     Kolejna projekcja?
     Jak nie seks to smycz.
     Wow…..to ta dobra energia i kolejna odslona uduchpwienia Vismayi przytulonej do kwiatka!

    • Tola

     Mialo byc uduchowiona Vismaya.
     Na dodatek rechoczaca cytuje „he,he” przy tym swoim kwiatku.

    • Pani Tolu
     a słyszała pani przypowieść o świni?

    • Tola

     Panie Jozefie
     Z historii Pana wpisow widac, ze tylko tako poziom potrafii Pan zareprezentowac w stosunku do kobiet.
     Kompleksy czy odreagowuje Pan domowe trzymanie pod kapciem przez Pana zone?
     Bo normalne to na pewno nie jest.
     O kulturze nie bede juz wspominac, bo to za daleko!

     Ale prosze sie nie krepowac, bo sam Pan sobie kreuje swoj wizerunek!

    • Vismaya

     Toleńko, pojęcie sex to twoja prokekcja … wszyscy ludzie sypiają ale wcale to nie znaczy, że sex mają … ale tobie jakoś dziwnie zapala się lampka w głowie …. a twoja duchowość to ze szkoły peryskopa …?
     ja już trochę na tym świecie pożyłam, pewnie dzieci mam dużo starsze od ciebie ale nikogo tak w swoim życiu nie poplułam jak to wy w swoim duecie robicie. I jest między nami deko różnicy … mnie nie stać na takowe akty, nawet nie powiedziałabym ci, rechoczesz …. daleko mi od takowej kultury i waszej klasy. 😉

    • Tola

     Vismaya
     Ja nie mowie stricte o seksie tylko o tym, jak ty postrzegasz relacje miedzy ludzmi.
     Wiec najpierw zapytalas mnie, czy sypiam z Peryskopem.
     Teraz napisalas, ze Peryskop spuscil mnie ze smyczy.
     Biore pod uwage to, ze dla ciebie te skojarzenia sa normalne i wiaza sie z twoim poczuciem duchowosci.

     Ja tu nie epatuje haslami o duchowosci wiec nie wciskaj mi nie moich slow i nie sugeruj nic, jak chocby to, ze na slowo seks zapala mi sie czerwona lampka, bo to moja sprawa.

    • Tola

     A co do plucia, to powiem mi Vismayo co ty takiego, chociazby dzisiaj, sensownego tu napisalas?

    • Aśka

     Też podziwiam tę nagonkę. To niewiarygodne jaka sfora zaczęła ujadać na Peryskopa. Ale nic dziwnego właściwie, bo dobrał im się skutecznie do skóry. On jeden, a piesków szczekających moc. 😉

    • szuwaxpl

     Asiuniu w sukurs swojemu ideałowi uderzaj jak zawsze!

     oczywiście i o czasie! 😀

    • W którym miejscu się dobrał?

     Tu w „Szczególne OSTRZEŻENIE” na prawym marginesie witryny

     http://jozefbizon.wordpress.com/ ?

     a może tu:

     http://www.monitor-polski.pl/to-jest-wojna-izraela-z-korea-polnocna/comment-page-1/#comment-67050

    • Peryskop

     Józef Bizoń 6 kwietnia 2013 at 21:14
     „W którym miejscu się dobrał?”

     No jak to w którym ?

     W samo „Sursum”, bo ujawniłem przekręty kreta JB pod pokrywką nieprzytomnego napadania na PiS i umieszczania „Szczególnych OSTRZEŻEŃ”.

     Więcej szczegółów tu:

     http://www.monitor-polski.pl/to-jest-wojna-izraela-z-korea-polnocna/comment-page-1/#comment-67089

    • Pani Asiu
     zna pani to chyba?

     Nosił wilk razy kilka
     w końcu ponieśli i wilka!

     A pani tu teraz na litość chce brać,
     bo niby nagonka, co by nie ponieśli wilka.
     A gdzie wasza sfora, jak to pani ładnie określiła?
     Nie było jej, a może się skurczyła?

    • Peryskop

     Józef Bizoń 6 kwietnia 2013 at 20:49
     „Pani Tolu a słyszała pani przypowieść o świni?”

     Józef Bizoń 6 kwietnia 2013 at 21:42
     „Pani Asiu zna pani to chyba?
     Nosił wilk razy kilka w końcu ponieśli i wilka!”

     No a gdzie się zapodziała świnia Pana Józefa B.?

     Naczelny Weterynarz Kraju ?

    • A to dołóż Peryskop do tego np. na
     http://jozefbizon.wordpress.com/wpisy-blog/page/2/
     „nieprzytomnego napadania na PiS”: PO, SLD, PSL, Korwina i paru jeszcze, bo bez tego to kolejna twoja manipulacja (jak zwykle zresztą).

     No i jeszcze zdefiniuj to twoje pojęcie „nieprzytomne napadanie”, bo odnoszę wrażenie, że takim terminem określasz ujawnianie w oparciu o dowody bardzo niewygodnej prawdy.

     Np. to

     PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
     http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

     Swego czasu w 2010 r. nawet dziękowałeś mi publicznie za wyszukanie tego i ujawnienie. A było to wówczas jak powstawała strona wykluczeni.pl

     Źle się wówczas zapiąłeś czy jak?

    • Aśka

     J. Bizoń to co powiedziałam:

     Aśka
     6 kwietnia 2013 at 20:54 · Odpowiedz
     Też podziwiam tę nagonkę. To niewiarygodne jaka sfora zaczęła ujadać na Peryskopa. Ale nic dziwnego właściwie, bo dobrał im się skutecznie do skóry. On jeden, a piesków szczekających moc. 😉

     to nie było w obronie Peryskopa. To był wyraz uznania dla jego poczynań w walce z tymi podszczekującymi pieskami.

     Znów Józef Bizoń nie nie zrozumiał.

    • szuwaxpl

     Asiuniu – jestem ż Ciebie dumny naprawdę!

    • „To światło symbolizuje najbardziej uniwersalne wartości,
     tak naprawdę najważniejsze na dzisiaj,
     dla przyszłości całej ludzkości”

     – Jarosław Kalinowski z okazji święta Chanuka 2007 r.

     z „Czas na Chanukę z PSL-em”
     http://jozefbizon.wordpress.com/2011/09/25/czas-na-chanuke-z-psl-em/

     Pani Asiu
     Pani się zastanowiła nad tym co pozostanie z pani wypocin realizowanych na tym blogu?

    • Aśka

     Nie chcę być nieskromna, więc powiem, że tyle co po J.Bizonie.

    • szuwaxpl

     Asiuniu – nawet nie wiesz jak to tobrze o tobie świadczy, tylko ta

     cała reszta świadczyć nie może.

    • A to wysoko się pani nosi pani Asiu.
     Znajdę gdzieś coś konkretnego do poczytania pani autorstwa z tego wysokiego się pani noszenia?

     Nie myślę przy tym o waszym niewypale wyprowadzenia ludzi na ulice i robienia nimi rewolucji.

    • Aśka

     Zarozumialcze …

    • A – rozumiem.
     Rewolucja p. Asi z Peryskopem na ciele nie wypaliła, bo pogoda nie dopisała, a nie tam inne czynniki.

     A odnośnie tego poczytanie to myślałem, że pani Asia coś tu nam bardziej oryginalnego wysmaży.

    • Wróć.
     Powinno być: z Peryskopem na czele – zamiast na ciele,
     bo wiadomo przecież, że ciele to ciele.

    • Aśka

     Józef Bizoń
     6 kwietnia 2013 at 23:34

     A – rozumiem.
     Rewolucja p. Asi z Peryskopem na ciele nie wypaliła, bo pogoda nie dopisała, a nie tam inne czynniki.

     A odnośnie tego poczytanie to myślałem, że pani Asia coś tu nam bardziej oryginalnego wysmaży.
     Vote Saved. New Rating: -1

     Powiedzenie: „Nie rzucaj pereł przed wieprze” JB zna. Więc nie wiem na co liczył?

 • so cool

  Peryskop opamiętaj się chłopie,nie widzisz co ty robisz?

 • so cool

  Apel do MP.Jeśli nie zrobisz porządku z

  Apel do MP.Jeśli nie w…sz ciula na P to kończę z tym syfem ,którym ten oszołom robi Ci na blogu.Jestem stałym i wiernym czytelnikiem bloga ale mającym pewne granice wytrzymałości.

  Apw

  • ex student

   chyba jesteś takze kolejnym blogowym masochistą albo kompletnym laikiem komputerowym, nieumiejącym korzystać z paska do przewijania albo kursorów na klawiaturze 🙁

   Wbrew pozorom jest coś takiego i to działa i łatwo przejść do następnych wpisów, nie musisz delektować się „szambem” 😉

 • aga

  Raj podatkowy w piekle finansowym Jan Pietrzak felieton

  http://www.youtube.com/watch?v=ZsjROfcDLnM

  • aga

   Panie Piotrze , uważałabym na prof. Bartyzela duchowo i ideowo powiązanego ze swoim guru Hoene-Wrońskim jak i na środowisko bibuły związane z tzw. tradipiraniami – świetne okreslenie Moniki Chomątowskiej. Niewiele ci neofici najgłosniej tokujący za „tradycjonalizmem” maja wspólnego w ogóle z katolicyzmem.A robia więcej szkód podważając autorytet Następcy Piotra Sw. niz skandaliści-progresiści ,którzy przemina tak samo jak takowi sprzed soboru.
   Najtrafniej podsumowałto i podobne środiwska sam biskup,ktory był jednym z nich:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Fernando_Ar%C3%AAas_Rifan

   But for the sake of truth, I also collected of the seven capital sins of the traditionalists, that is temptations and dangers where they can fall in, and sometimes do fall:

   1. Pride – feeling like we have some exclusive and personal knowledge of truth, cultic idea that we are the only Catholics, the Church’s savers.

   2. Systematic lack of charity – “See how they hate each other” That’s the contrary of what pagans said about the first Christians. The art of changing one’s friends into enemies. The spirit of division.

   3. Rash judgement – Spirit of suspicion. Conspiracy theory.

   4. Scandalmongering – Criticism as a sytem. Ministery of criticism.

   5. Spirit of dispute – Systematic disobedience. Independence toward hierarchy and Church’s Magister.

   6. Cultish group spirit – „no salvation outside of us”.

   7. Pessimism – against Christian hope (In spe gaudentes). To some point, satisfaction with the anormality of one’s situation – and with errors by the human part of the Church – like if this could justify one’s own position

   Na forum krzyż ktoś przetłumaczył to tak:

   1. Pycha – poczucie jakbyśmy mieli wyłączną i osobistą wiedzę o prawdzie, kultywowanie idei, że jesteśmy jedynymi katolikami, obrońcami Kościoła.

   2. Systematyczny brak miłości braterskiej – „Spójrzcie jak oni się nienawidzą”. To przeciwieństwo tego co poganie mówili o pierwszych chrześcijanach. Sztuka zmiany swoich przyjaciół we wrogów. Duch podziału.

   3. Pochopne osądzanie – Duch podejrzeń. Teoria spiskowa.

   4. Awanturowanie się – Krytycyzm jako system. Celebracja krytycyzmu.

   5. Duch sporu – Systematyczne nieposłuszeństwo. Niezależność od hierarchii i Magisterium Kościoła.

   6. Sekciarska mentalność – „nie ma zbawienia poza nami”.

   7. Pesymizm – przeciwko chrześcijańskiej nadziei (in spe gaudentes). Do pewnego stopnia satysfakcja z anormalności swojej sytuacji – i z błędów ludzkiej częśći Kościoła – jak gdyby to mogło usprawiedlwiać własną sytuację.

   ciągły krytycyzm i opluwanie Następców Piotrowych

   Im lepiej poznaję historię Kościoła, tym jaśniej widzę, jak w wielu sprawach błądzą!

   Tradipirania” to tradycjonalista-faryzeusz, ktory popelni najwieksze swinstwo (oczywiscie przebrane za cnote „troski o Kosciol”).

   • ex student

    „Im lepiej poznaję historię Kościoła, tym jaśniej widzę, jak w wielu sprawach błądzą!”

    dodac by tu należało jednak pewną amatorszczyznę intelektualną, bo pomimo istnienia tam ludzi z wykształceniem i nawet dyplomami teologicznymi okazuje się, ze brak im jednak pewnych dalszych solidnych podstaw i popadają w pewne błędy, na których opierają swe rozumowania, a potem z których wyciągają nie zawsze słusznie i nie zawsze poprawnie pewne wnioski praktyczne. I potem już leci wg przytoczonych powyżej punktów.

    Na plus należy im przypisać pewną troskę o Koscioł i jego obronę przed pewnymi przegięciami w druga stronę, których było co niemiara, ale z powodu pewnych błędów intelektualnych popadaja w pewne błędy i przesadę jw., np. „hurtowe” negowanie ważności niektórych sakramentów w „posoborowym” Kosciele, ważność wyboru papieża, itd.

  • aga

   „Jest dla mnie niepojęte, jak z troski o dostojeństwo odprawiania Mszy i przestrzegania ceremoniału – a nie miłości i miłosierdzia Boga – można uczynić sedno chrześcijaństwa”.

   nie tylko sedno, ale bożka.

   Owszem, to ważne, aby zlikwidować nadużycia liturgiczne i od nowa zreformować liturgię ściśle według zaleceń Konstytucji Sacrosanctum Concilium Soboru Watykańskiego II – jednak interpretowanej w świetle Tradycji.
   Liturgia musi być uproszczona, tak jak zalecał Sobór. Oczywiście, ta Msza, którą teraz mamy – powstała na skutek błędnej interpretacji dokumentów soborowych – głównym błędem jest odwrócenie kapłana tyłem do Tabernakulum.
   Jednak bałwochwalcze podejście do Mszy Trydenckiej i do Tradycji czy nawet do samej reformy liturgii – jest czymś niesłychanie chorym. Powtarzam: chorym. Obrzędy stają się bożkiem i ma miejsce wyraźny, choć może nieświadomy kult obrzędowości i martwy legalizm, pozbawiony miłości. Jest to parodia chrześcijaństwa.
   Bo tak naprawdę to bożkiem staje się dla chrześcijanina, Katolika wszystko to, czego trzyma się on kurczowo i uparcie wbrew Woli Boga, objawionej przez Zastępcę Chrystusa na ziemi, jakim jest każdy Papież.
   Podobnie jak faryzejskie, chorobliwe „węszenie” i czepianie się szczegółów – przy jednoczesnym pomijaniu miłosierdzia, miłości bliźniego, a nawet elementarnych zasad dobrego zachowania – polegającym na zwyczajnym i prostackim obrażaniu głowy Kościoła Katolickiego – jest objawem bardzo niskiego poziomu moralnego a nawet odczłowieczenia.

   http://pl.gloria.tv/?media=417543

 • Piotrx

  Ferrara Christopher A.
  Fatima – tajemnica nadal skrywana. Śledztwo w sprawie zatajenia słów Najświętszej Maryi Panny zawartych w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.

  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016522-23010001__PZTA_2.html

  Cytowane są w wydanej właśnie książce Ferrary liczne wypowiedzi Benedykta XVI, kompletnie nieznane w Polsce. Skąd w naszym Kraju miałaby się zresztą brać ta znajomość papieskich wypowiedzi i nauczania, skoro latami wyczekiwano na koniec Jego panowania i asekurancko nie włączano się niemal w ogóle w jawnie i na samych szczytach toczącą się walkę Papieża z Jego przeciwnikami o czystość naszej wiary, której niepokalany kształt i charakter trudno sobie wyobrazić bez wierności Świętej Tradycji.

  „…. To dystansowanie się i polskie milczenie przybrało tu już niemal formę jakiejś pełzającej schizmy i niewrażliwości na rzymskie przesłanie – coś niezwykle rzadkiego w ponad tysiącletniej historii Polski chrześcijańskiej i coś za co nam przyjdzie srogo zapłacić, ponieważ nie rozpoznaliśmy wyjątkowej szansy wzmocnienia naszego ducha odradzającymi się i odżywającymi w Rzymie sokami tradycyjnej religijności i pobożności, która przy wsparciu Benedykta XVI mogła rozwinąć się w Polsce, odrodzić nas samych ale też i wesprzeć dążenia samego Papieża.

  Czy ostatecznie powiodło się środowiskom zainteresowanym we wsparciu Benedykta XVI w jego walce o oblicze Kościoła? Jakie zakulisowe działania podejmowane były przez samego Papieża by przełamać zmowę milczenia? Na ile brak konsekwencji w spełnieniu żądań Matki Boskiej, na ile paraliżowanie Jej woli, kończy się brakiem skuteczności własnych ludzkich poczynań, paraliżem własnych planów i dążeń, paraliżem papiestwa? Oto są pytania, na które warto sobie odpowiedzieć po lekturze tej fascynującej ksiązki. „

  • Peryskop

   Dzięki Piotrzex za kolejne ważne źródło wiedzy i świadectwo ukrywania prawdy.

   Niestety w tym procesie wypaczania wizerunku Kościoła i jego spraw bierze czynny i bierny udział część hierarchii, a także członkowie laikatu oficjalnie tytułujący się wiernymi wyznawcami Chrystusa itp.

   Dlatego odsłanianie PRAWDY jest procesem tak ważnym – nawet wtedy gdy jest ona dla nas niewygodna, albo wręcz bolesna.

   Przypomnę fragment autorstwa prof. Kevina Macdonalda z artykułu:
   „Rola żydowskich konwertytów na katolicyzm w zmianie tradycyjnego postrzegania Żydów przez Kościół”

   http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia-w-skrocie-2-kwietnia-2013r/comment-page-1/#comment-66416

   „…Nowa książka Johna Connelly’ego, profesora historii na Uniwersytecie California-Berkeley, ukazuje podobny fenomen w XX wieku: żydowscy konwertyci odegrali ważną rolę w opracowaniu dokumentu soborowego Nostra Aetate, który zmienił historyczny pogląd Kościoła Katolickiego na Żydów (zobacz tutaj http://forward.com/articles/159955/converts-who-changed-the-church/?p=all ).

   Tak jak w przypadku ich poprzedników, Nowych Chrześcijan, strategia była taka, aby odnaleźć wersy w Piśmie, które odpowiadały ich etnicznemu interesowi poprawy statusu judaizmu jednocześnie pozostając w intelektualnych ramach katolicyzmu:

   Nostra Aetate potwierdziła, że Chrystus, jego Matka i Apostołowie byli Żydami, oraz że Kościół ma swe źródło w Starym Testamencie. Zaprzeczyła, jakoby Żydzi mieli być kolektywnie odpowiedzialni za śmierć Chrystusa i potępiła wszelkie formy nienawiści, włącznie z antysemityzmem. Cytując słowa Listu Św. Pawła do Rzymian, Nostra Aetate nazwała Żydów „najbardziej umiłowanymi” przez Boga. Te słowa… oznaczały rewolucję w katolickim nauczaniu.

   Z żydowskiego punktu widzenia, owa rewolucja była bardzo pożądana. Artykuł na temat judaizmu w The Catholic Encyclopedia z 1910 roku – w trakcie pontyfikatu Św. Piusa X (wysoce uważanego przez tradycjonalistów katolickich) – jest pouczający.

   Żydzi z czasów Jezusa są określani jako „rasa”, która odrzuciła Jego wezwanie do skruchy, ukazująca brak żalu za grzechy, niezdolna do Zbawienia i odrzucająca prawdziwe Królestwo Boże na rzecz władzy ziemskiej: „Jezus słusznie wzgardził nadziejami współczesnych mu Żydów na to, że zostaną panami świata w przypadku konfliktu z Rzymem.” Tego typu poglądy, włącznie z nazywaniem Żydów „rasą” można odnaleźć w pismach chrześcijańskich intelektualistów poczynając od Euzebiusza w IV wieku n.e. (zobacz tutaj, str. 160 http://www.kevinmacdonald.net/chap3.pdf )…”

   ===

   Prof. Macdonald ukazał nam tu kolejny przykład jak manipulując słowami Pisma Świętego można przestawiając ich znaczenie uzyskać pożądany efekt końcowy – np w celu lansowania „wybraństwa”.

   • no_name

    Oj Peryskop ,zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego uciekasz od zadanego ci pytania : ———-O teologii Zbawienia metodą Jezusa udręczenia

    ———Tymczasem wredni muzułmanie twierdzą, że obchodzone przez chrześcijan z nabożeństwem Misterium Pasyjne i historia Zmartwychwstania to wszystko żydowski pic, lipa i fotomontaż.

    I mnie, jako zasłużonemu (emeritus) filozofowi Przyrody, z tym poglądem wypada się nie tylko zgodzić, ale i go propagować. Szczególnie wśród katolickiego „polactfa” trzymanego w jarzmie filo-kryminalnej bezmyślności przez jego żydowski kler uwielbiony. (Ten kler 30 marca 1689 roku na Rynku w Warszawie kazał ściąć i spalić krwawiące zwłoki byłego jezuity, filozofa i walecznego rycerza Kazimierza Łyszczyńskiego, za to iż odważył się on w skrytości napisać, że „Religia została ustanowiona przez ludzi bez religii po to, aby ich adorowano… pobożność została wprowadzona przez bezbożnych”.)

    Z tekstu Koranu bowiem wynika, że stojącym z daleka apostołom tylko się zdawało, że na krzyżu powieszono Jezusa. Muzułmanie nawet mi podesłali, będący przedmiotem ich wiary mit z którego wynika, że zapewne traktujący z sympatią Jezusa Piłat tak pokombinował, że na sławnym krzyżu służby Cesarstwa powiesiły zdrajcę Judasza, zaś trzech ówczesnych stróżów bezpieczeństwa („anioły” Michael, Gabriel i bodajże Ibrahim) skrycie wyekspediowało Jezusa, przez wschodnie okno Ogrójca, bez żadnej niepotrzebnej męki wprost do nieba.

    Czyż nie jest to historia piękniejsza i bardziej zgodna z sensem sprawiedliwości, od tej „naszej” okrutnej i bezmyślnej paplaniny o krzyżowaniu człowieka, który odważył się mówić prawdę o „odwiecznej” hipokryzji żydowskich skrybów i Uczonych – która to hipokryzja według Koranu to GRZECH PIERWORODNY ludzkości. Jak pamiętam, przed kilku laty moim studentom filozofii na Akademii Pomorskiej ta „islamska” interpretacja ostatnich dni proroka Jezusa, syna Miriam, przypadła bardzo do gustu.————-

    całość
    https://prawda2.info/viewtopic.php?p=250283#250283

    Kim dla ciebie peryskop jest Marek Głogoczewski ???

    • Peryskop

     Ale tu są wcześniejsze pytania jakie miałeś sprawdzić.

     Które ze zdjęć zamieszczonych na stronie Pani Zuzanny Kurtyki przedstawia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wsiadającego do rządowego Tu154M 101 Lux ?

     Dlaczego jest tam fotka wykonana 9.04.2010 ?

     I co wskazuje, że kołujący na filmiku Tu154M RZECZYWIŚCIE wystartował rankiem 10.04.2010 w kierunku na Smoleńsk ?

     Jak będziesz już miał jej wyjaśnienia w tych trzech kwestiach, to pokaż się znowu na Monitorze.

     Tylko nie próbuj znów kręcić i mulić, bo za poprzednie próby dostałeś tu bana.

    • Peryskop

     I nie leń się Nathaniel !

     Cała Polska czeka na twój kolejny popis, a tam tylko tyle:

     Antymaterialny – Brak postów

    • no_name

     rozumiem ,że już sąsiadów przeprosiłeś i koniu zameldowałeś , a teraz czaj …
     http://www.youtube.com/watch?v=M2XNSupsCRI&feature=related

    • Peryskop

     http://plus.google.com/112138852110894684252/posts

     Nathaniel noname vel…

     Które ze zdjęć zamieszczonych na stronie Pani Zuzanny Kurtyki przedstawia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wsiadającego do rządowego Tu154M 101 Lux ?

     Dlaczego jest tam fotka wykonana 9.04.2010 ?

     I co wskazuje, że kołujący na filmiku Tu154M RZECZYWIŚCIE wystartował rankiem 10.04.2010 w kierunku na Smoleńsk ?

     Jak będziesz już miał jej wyjaśnienia w tych trzech kwestiach, to pokaż się znowu na Monitorze.

     Tylko nie próbuj znów kręcić i mulić, bo za poprzednie próby dostałeś tu bana.

    • no_name

     zacznij myśleć głąbie peryskopowy doświadczeniu …
     http://www.youtube.com/watch?v=CPy3mqT1VZg

    • Peryskop

     Poniżej odbijam ci ostatnią insynuację oraz twój komplet wyzwisk skierowanych do mnie – zobacz sam jak to miło:

     „głąbie peryskopowy

     srulu ty

     znowu przesypujesz piasek w piaskownicy przez sitko ? Te czarne to nie rodzynki ,wypluj szybko wstręciuchu

     co ty tam stękasz znowu?

     haluny jakieś w głowie czy chlupocze

     wyrwij kaloryfer ze ściany i potrenuj grę na harmonii jak się nudzisz

     blogowy blagierze

     kapuściana głowo

     głąbie z wziernikiem

     Ty tropicielu

     nałukofcu enigmytyczny

     ewenemencie ty

     ty żulu internetowy

     opamiętaj się zbuczeńcu

     bambaryyyło ty

     może tak dla własnego dobra przetestujesz ten omawiany w temacie lek . A nuż ci pomoże 🙂

     TAKI IDIOTO

     KUPA SIANA WE ŁBIE

     cienki kmieciu

     pajacu

     rozumku

     mały człowieku bez honoru

     mendo

     mendo bez honoru

     gnido …”

     © by no_name przed i po banie

     WHAT NEXT ?

     SENDECKI OSTRZEGA NAS PRZED CEJROWSKIM
     http://www.youtube.com/watch?v=0nLDr7VP6xU

    • no_name

     odbijasz tylko swoje pomieszanie , nic po za tym .
     Wyzdrowiej , ja no name ci rzyczę .

    • Peryskop

     Nathaniel noname vel…

     http://plus.google.com/112138852110894684252/posts

     Które ze zdjęć zamieszczonych na stronie Pani Zuzanny Kurtyki przedstawia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wsiadającego do rządowego Tu154M 101 Lux ?

     Dlaczego jest tam fotka wykonana 9.04.2010 ?

     Co wskazuje, że kołujący na filmiku Tu154M RZECZYWIŚCIE wystartował rankiem 10.04.2010 w kierunku na Smoleńsk ?

     Jak będziesz już miał jej wyjaśnienia w tych trzech kwestiach, to pokaż się znowu na Monitorze.

     Tylko nie próbuj znów kręcić i mulić, bo za poprzednie próby dostałeś tu bana.

    • szuwaxpl

     Pery – jesteś naprawdę zadziwiającą postacią!

     Węszysz o każdym, kto w jakiś sposób zajdzie tobie za skórę.

     Pierwszy raz spotykam takiego neurotyka, którego trzeba się lękać, bo to nie jest normalne!

     Namawiałem innych – to fakt, aby wpisali sobie w GOO ‚blogowy peryskop’

     ale uczyniłem to tylko dlatego, aby inni pomyśleli, że żyjemy w świecie,

     w którym trudno znaleźć czystego bohatera. To co ty czynisz, to jakaś farsa!!!

     Czasami, to skłaniam się aby to nazwać tragikomedią, ale ty już chyba coraz mniej możesz nad sobą panować?

     Może zrób sobie przerwę od MP, tak na kilka dni, zobaczysz jak inne będziesz

     miał spojrzenie.

     Dobranoc – przemyśl to co napisałem.

    • szuwaxpl

     Mam uważać, że ci minusujący czują, że z perym jest wszystko ok

     oraz, że to co się tu dzieje jest jak najbardziej w porządku wobec całej

     reszty użytkowników blogu MP?

     Zadziwiacie mnie naprawdę.

    • Aśka

     A Tobie pod rozwagę, szuwax, daję radę, abyś posty czytał w powiązaniu z poprzednimi wypowiedziami, a nie oceniał każdy wpis oddzielnie. Nawet nie wiesz, jak Ci się horyzonty poszerzą.

     Dobranoc – przemyśl to co napisałam.

    • szuwaxpl

     Asiuniu – patrząc na to co Ty tu robisz i jakie masz spojrzenie

     horyzontalne, to już wolę być na moim brzegu i wierzyć, że Ziemia jest

     płaska wsparta czterema słoniami stojącymi na żółwiach 😉

     Tylko skąd ten peryskopik się wynurza?

     Dobranoc – Ty nie musisz myśleć.

    • Aśka

     A to w takim razie, czym się różnisz od leminga? Mogę spytać?

    • szuwaxpl

     Peryskopem.

    • Peryskop

     szuwaxpl 4 kwietnia 2013 at 23:26
     „Peryskopem.”

     szu, jesteś za krótki, żeby się tak różnić.

     Zrób bilans swojej dzisiejszej harówy:

     ZERO MERYTORYKI
     ZERO KOMENTARZY
     ZERO POLEMIKI
     ZERO INFORMACJI
     ZERO INTELEKTU
     ZERO FINEZJI
     ZERO DOWCIPU
     ZERO STYLU

     Ponadto:
     ZERO o PODRYWANIU – a przecież to twój konik
     ZERO o PIRAMIDACH – a przecież to twój konik
     ZERO o MAYANIU – a przecież to twój konik
     ZERO o ĆPANIU – a przecież to twój konik

     Jedyne co potrafisz to przysrywanie Peryskopowi.

     Jak jakiś prymitywny gbur spuszczony z łańcucha.

     Sam sobie to oceń – czy nie jesteś żałosny ?

    • barbra

     Panie Peryskop to się pan popisał
     swoim błyskiem, tylko jakoś nie pamiętam
     odnosienia do słów szuwaxpl

     http://www.monitor-polski.pl/wolna-dyskusja-26-marca-2013r/comment-page-2/#comment-65550

     Jakoś u pana ZERO odpowiedzi, chyba to
     nie o Peryskopie, albo peryskopy nie widzą.

    • Peryskop

     barbra 5 kwietnia 2013 at 09:01
     „… jakoś nie pamiętam odnosienia do słów szuwaxpl

     http://www.monitor-polski.pl/wolna-dyskusja-26-marca-2013r/comment-page-2/#comment-65550

     Jakoś u pana ZERO odpowiedzi, chyba to nie o Peryskopie, albo peryskopy nie widzą.”

     koniec cytatu

     Barbra, przecież w auto-epitafium on sobie sam odpowiedział !

     szuwaxpl 27 marca 2013 at 16:19

     „Zawieszając działalność piśmienną na blogu MP, chciałbym coś napisać…

     …Znowu nie mam się czym chwalić. 🙁

     Dość długo nurtuje mnie jedno pytanie – skoro tak bardzo wykształcony człowiek, mający tak potężną wiedzę o wszystkim,
     nie zauważyłem, aby jakiś temat był mu obcy. Mający w swoim dorobku – tytuł naukowy. Przesiaduje na blogu naprawdę sporo czasu, nierzadko środek nocy a on dalej aktywny. Nastaje dzień aktywność nie słabnie z małymi wyjątkami.

     Cóż można pomyśleć, taki altruista, rycerz polskości! Ale – właśnie to czy wszyscy inni odrobinę inaczej myślący prócz niego,
     to zdrajcy, oszuści, moralni kuglarze, indoktrynujący w swoją stronę, a on Polak niezłomny, hobbystycznie udziela się tu blogowej Polonii[łac]

     Niestety nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć.

     Była taka chwila, temat temu, gdy można było wszelkie spory zakończyć, ale karuzela dopiero się rozkręciła i czasami aż żal, że nie mogę dotrzymać słowa i iść wolno za krokiem mojego ulubieńca.

     Możecie poprawić mnie, jeśli w czymś się pomyliłem lub dopowiedzieć…”

     koniec cytatu

     No to trzeba było coś wtedy dopowiedzieć, Barbro.

     Piotr Szuwax z przesada ale dość słusznie mnie scharakteryzował:
     „bardzo wykształcony człowiek, mający tak potężną wiedzę o wszystkim, nie zauważyłem, aby jakiś temat był mu obcy. Mający w swoim dorobku – tytuł naukowy. Przesiaduje na blogu naprawdę sporo czasu, nierzadko środek nocy a on dalej aktywny… elokwencją, erudycją, zdolnościami lingwistycznymi, epatował religijnością… Znający Biblię, ruchy filozoficzne świata, kulturoznawca i globtroter do tego… Polak niezłomny… altruista, rycerz polskości!” [„Człowiek Anioł” usunąłem]

     Piotr Szuwax postawił właściwie JEDNO konkretne pytanie:
     – „czy wszyscy inni odrobinę inaczej myślący prócz niego, to zdrajcy, oszuści, moralni kuglarze, indoktrynujący w swoją stronę” [?]

     I odpowiedział – chyba bardzo szczerze:
     „Niestety nie umiem sobie na to pytanie odpowiedzieć.”

     Czy to nie oznacza, że on sam ma duże kłopoty z samo-oceną ?

     Czy sam nie jest „zdrajcą, oszustem, moralnym kuglarzem, indoktrynującym w swoją stronę” ?

     A czy odpowiedział na to ktoś spośród „wszystkich innych odrobinę inaczej myślących” i poparł swoją wypowiedź FAKTAMI ?

     Gdzie byłaś gdy rozgorzała dyskusja z udziałem samych swoich ?

     W kolejności pojawienia się – poza bawo wielokrotnego:

     1) boso ale w ostrogach

     2) Totalsky No Problemsky

     3) Myśląca Gaja

     4) @szuwaxpl

     – i to WSIO!

     Przecież wielokrotnie wskazywałem na fałszywe zagrania w/w nicków i uzasadniałem te zarzuty nie bełkotem ale ICH WŁASNYMI cytatami.

     I właśnie to WAS boli ! Te cholerne cytaty 😀 😀 😀

     Piotr Szuwax: „…Była taka chwila, temat temu, gdy można było wszelkie spory zakończyć, ale karuzela dopiero się rozkręciła…”

     A jakie trzeba by warunki spełnić by „wszelkie spory zakończyć” ?

     szuwaxpl 26 marca 2013 at 00:57
     „Sebecks – tylko na tym blogu, największe i najdłuższe spory są o pierdoły! Które naprawdę nikomu nie są potrzebne. Dobrze by było, aby Pery wykasował swoje archiwa! Zarzuca ludziom korzonki, tak czynią ‚korzenni’ – Peremu wypada wszystko. 🙁 ”

     http://www.monitor-polski.pl/dlaczego-rak-nie-jest-juz-wyrokiem-smierci-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-1/#comment-65192

     Gdzieś obok Piotr Szuwax zaproponował żeby zacząć całość od nowa.

     GRUBA CZERWONA KRESKA BIS ?

     A nastąpiło to w reakcji na panikarską reakcję Problemsky’ego:

     Totalsky No Problemsky 25 marca 2013 at 01:26
     Ja pierdzielę! Koleś ma archiwum lepsze, niż KGB w swoich najlepszych czasach! Trzeba być naprawdę nieźle w dekiel walniętym (albo zatrudnionym na etacie w wiadomych służbach), żeby wyciągać czyjeś wypowiedzi sprzed dwóch lat; nawet o mojej złamanej nodze pamięta…. jasny gwint! Mam dwa wyjścia…”

     http://www.monitor-polski.pl/choroby-serca-i-ukladu-krazenia-a-medycyna-komorkowa-stanislaw-k-wiackowski/comment-page-1/#comment-64939

     A WAM SIĘ MARZY GRUBA CZERWONA KRESKA BIS ?

     A wam się marzy kurna…

     http://www.youtube.com/watch?v=rDmZJrcNsDc

    • szuwaxpl

     Dzisiejszymi odpowiedziami zasłużyłeś sobie na miano :

     DENNY PERYSKOP, osiągnąłeś dno swoimi wypowiedziami, mógłbym ciebie

     nazwać zwykłym krętaczem, ale ty jesteś niezwykły oszust.

     Może nabiorą się na to twoi wierni: Asiunia, Ex, jednak od i inni…

     Naprawdę myślisz, że blogowicze są ślepi i tańczą tak jak im zagrasz?!

     Manipulujesz szczwanie niby cytatami, to jest szczyt indoktrynacji

     na twoim poziomie. Cisną się na klawiaturę słowiańsko łacińskie zwroty,

     ale cóż winni są blogowicze, że aż taki ‚krzywy’ peryskop się znalazł!

     Aniele z rozbuchanym EGO po trydenckich Mszach.

     Wciskaj te bałamutne hasła swoim wiernym na blogu MP, dla mnie jesteś

     hasbarą.
     Polubiłeś [spam] muzyczny jak widzę, to i dla was – ‚wypijcie do dna’

     http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=d-E_tJYSDs8

     Jak będziesz się nudził – zrób sobie fujarkę i graj głośniej.
     http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HOOIJ0Nd74A

    • Peryskop

     Nie Taki Wilki Szu, po raz drugi przypisujesz mi „trydenckie Msze” na zasadzie „wsio rawno czy to on zegarek ukradł czy jemu ukradli”.

     Bo to przecież Kapsel Trydencki podesłał mi nieproszony swoją fotę jak uczestniczy gorliwie.

     Więc ewentualne pretensje ślij wprost do niego.

     To prawidłowe, że dla ciebie jestem „hasbarą”.
     Ale nie jesteś w tym fantazjach ani pierwszy ani odosobniony. Poczytaj końcówkę Zenobiusta, a znajdziesz tam wiele tego typu gotowców, że tylko copy-paste i do przodu.

     Czyli do ANALOGICZNEJ WYWROTKI JAK Z ZENORĄ 😀

     I cieszę się, że wpasowałem ci kilka twoich cytatów, które jako niewygone usiłujesz teraz przerobić na OKO [o – kota -o]. A już pisałem ci, że mebel niszczysz, a tonu nie dobierzesz.

     ===

     Prawda, że Jan Kaczmarek to był KLASA ARTYSTA !

     A w końcówce wykazał także zmysł przewidywania:

     Czy wam się marzy kurna chata ? Bez adresu !

     http://www.youtube.com/watch?v=rDmZJrcNsDc

     ===

     Tu inny jego refleksyjny utwór wciąż aktualny:

     Jan Kaczmarek – Nasza Europa

     http://www.youtube.com/watch?v=p3jgIyqXT80

     Twarze zgorzkniałe szare
     I oczy, co od lat
     Chłoną cieknący z gazet
     Wściekły, obmierzły jad!

     I usta, co nie znają
     Zwykłych, życzliwych słów,
     Warczeniem się witają
     Lub odwróceniem głów!

     A przecież to Europa, raj ludzkości,
     Błogosławiony obszar wspaniałości!
     Ojczyzna mądrych ludzi, niepospolitych snów,
     A tu się rano budzisz, by zobaczyć znów…

     Marnie rodzące pola,
     Usychający las.
     Obłędna zła niedola
     Wciąż prześladuje nas!

     Przekleństwo to czy fatum
     Czy może zwykły pech?
     Strach oczekiwać jutra
     Smętnie, ponuro, źle!

     A czas do przodu leci
     I lata też trop w trop,
     No i dla dobra dzieci
     Czas wreszcie krzyknąć „Stop”!

     Odwagi i fantazji
     Nadszedł ostatni czas,
     Inaczej stepy Azji
     Wkrótce pochłoną nas!

     A przecież to Europa, tak bogata
     Poniklowana, złota, pępek świata!
     Twoja i moja, nasza, wspólny, obszerny dom,
     Czy dla nas ta Europa?

     ===

     Nic dodać nic ująć – wydawało by się.

     Ale znamienne, że na jego „oficjalnej stronie” dokonano kilku cenzurowań – na szczęście z pozostawieniem śladu kto przy tym kombinował.

     Mianowicie frazę „Przekleństwo to czy fatum”
     zamieniono na „Czy dola to okrutna”.

     Natomiast dalej jeszcze lepiej i frazę:
     „No i dla dobra dzieci
     Czas wreszcie krzyknąć „Stop”!”

     zamieniono na:
     „I w interesie dzieci
     Czas wreszcie krzyknąć „Stop”!”

     Kto miał w tych manipulacjach „interes” ?

     Czy wiedzą coś na ten temat szuwax-sztabowcy ?

    • szuwaxpl

     Definicja

     Termin hasbara oznacza w dosłownym tłumaczeniu “wyjaśnienie”, brak precyzyjnej definicji dopasowanej do obecnego zakresu stosowania tego terminu. Gideon Meir stwierdził,że nie ma dokładnego tłumaczenia słowa hasbara na jakikolwiek język, scharakteryzował je jako zbliżone znaczeniowo do dyplomacji publicznej, którą coraz intensywniej prowadzą wszystkie rządy, i którą profesor Harvard Joseph Nye nazwał“miękką siłą” (soft power). Gary Rosenblatt określa hasbarę jako “wstawiennictwo”.

     Słowem, jedno przynajmniej jest pewne: hasbara nie jest żadnym spiskiem, tylko jawnym ruchem propagandowym. Nie chodzi o tajną grupę, która w Polsce „manipuluje manipulatorami” w mediach, ze szczególnym naciskiem na „Wyborczą” i TVN. Ale że „spontaniczne” reakcje obrońców polityki Izraela mogą być zaplanowane w izraelskim MSZ – to rzeczywiście sprawa zabawna.
     Spisku więc nie ma – jest za to coś na kształt manipulacji. Ale jeśli ktoś manipulacje lubi, może się wręcz do hasbary zapisać. Trzeba podać imię, nazwisko, telefon, e-mail, oraz języki, którymi się włada. I cierpliwie czekać na Mossad.

     U ciebie pery – może nie aż tak daleko, ale jakiś polski odpowiednik.

     1. Miły “wyjaśniacz”, wie, że jest bardzo mądry i ma olbrzymią wiedzę, więc chętnie oświeci tego głuptaska.

     2. Druga to name calling – próba trwałego przypisania jakiejś osobie lub idei pozytywnego lub negatywnego symbolu czy atrybutu.

     3. W Polskim internecie jedną z podstawowych metod dyskredytacji jest nazywanie kogoś (niezależnie od jego poglądów) “komuchem” – albo czyichś poglądów – “socjalistycznymi”. Skutek dla polskich środowisk narodowych jest katastrofalny – bo paru manipulatorów wyklucza z debaty problemy społeczne – i zniechęca osoby obawiające się o swoją “wiarygodność” do zabierania głosu w kwestiach, które w zgodzie z własnym sumieniem by podniosły (Szkolnictwo publiczne??! Toż to komunizm / socjalizm! Głodne dzieci w Polsce? Publiczna służba zdrowia?!?- Czy Ty aby nie jesteś “socjalistą”??!).
     np. Myśląca-Muląca, szuwax-amfa – a to bystrzak szukający w int.

     4. Transfer, trzecia zasada, to przypisanie prestiżu jakiegoś autorytetu bądź idei czemuś innemu (nam – jeśli jest pozytywny, przeciwnikom – jeśli negatywny).

     5. Piąta to zwykły strach, metoda „jeśli mnie nie posłuchasz stanie się coś strasznego”. Strach jest łatwy do manipulowania, może być z sukcesem stosowany do wzmocnienia odpowiedniego przekazu. Podręcznik podaje przykłady technik, które mogą rozbroić tę metodę, jeśli jest stosowana przez przeciwnika.

     np. wyszukiwanie brudów internetowych przeciwko tym, którzy zaleźli za skórę …

     6. Ostatnia to bandwagon, tworzenie sztucznej większości.

     Afiliacja w psychologii
     Z punktu widzenia psychologii, afiliacja jest jedną z podstawowych potrzeb psychicznych człowieka, wyrażającą się w dążeniu do bycia razem z innymi ludźmi, przyłączenia się do osób i grup społecznych oraz poszukiwania ich akceptacji; jej zasadniczym źródłem jest potrzeba bezpieczeństwa. Ważnym też źródłem jej kształtowania się są standardy społeczne, wyznaczające jednostce, jak i grupom społecznym wzorce zachowań (p.e.1984: oraz poglądy), a w tym zwłaszcza dotyczące bezpieczeństwa.
     Społeczny dowód słuszności w psychologii
     Zasada, według której człowiek, nie wiedząc, jaka decyzja lub jaki pogląd jest słuszny (co może zależeć od różnych czynników), podejmuje decyzje lub przyjmuje poglądy takie same, jak większość grupy. Uważamy, że jakieś zachowanie jest poprawne wtedy, gdy widzimy innych ludzi którzy tak właśnie się zachowują (p.e.1984: spójrzmy jeszcze raz na eksperyment Asha).

     „Kto miał w tych manipulacjach „interes” ?

     Czy wiedzą coś na ten temat szuwax-sztabowcy ?”

     Pery ma interes, tylko krzywy!

   • A tu ukazało się prawdziwe oblicze ‚Peryskopa’ i jego rola.

    http://www.monitor-polski.pl/to-jest-wojna-izraela-z-korea-polnocna/comment-page-1/#comment-67037

    i dalsze po tym wpisy.

  • aga

   TAJEMNICA TRZECIEJ TAJEMNICY FATIMSKIEJ –
   (ks. Adam Skwarczyński, Z bł. Hiacyntą i Franciszkiem w XXI wiek,
   Michalineum 2008, rozdz. 12).

   (Fragment)

   […] wypowiadając się na temat III Tajemnicy w Fuldzie w 1980 roku, Jan Paweł II twierdził (por. Niedziela z 3 VIII 1998 s. 14 oraz Miłujcie się nr 3/4 1996 s. 3): „Ze względu na powagę jej treści moi poprzednicy nie opublikowali jej. Zresztą każdemu powinno wystarczyć to, co powiem: jeżeli czyta się tam, że oceany zaleją znaczny obszar ziemi, a miliony ludzi będą umierać z minuty na minutę – wówczas rzeczywiście nie powinno się pragnąć opublikowania Tajemnicy. Wielu pragnie ją znać tylko z ciekawości, dla sensacji, zapominając, że znajomość oznacza także odpowie­dzialność. Chcą tylko zaspokoić ciekawość, lecz jest to niebezpieczne, jeśli równocześnie nie usiłuje się przeciwstawić złu”. I pokazując różaniec powiedział: „To jest środek zaradczy przeciw temu złu. Módlcie się; módlcie się i nie pytajcie o więcej. Wszystko inne powierzcie Matce Bożej”.

   Na pytanie: co będzie działo się w Kościele? – Jan Paweł II odpowiedział: „Będziemy się musieli wkrótce przygotować na wielkie doświadczenia, które mogą nawet domagać się narażenia naszego życia oraz poświęcenia się bez reszty Chrystusowi i dla Chrystusa. Może to być złagodzone dzięki naszej modlitwie, ale nie może być już odwrócone, ponieważ tylko w ten sposób może nastąpić prawdziwe odnowienie Kościoła. Jakże często Kościół odnawiał się przez krew. Nie inaczej dokona się to także i tym razem. Obyśmy byli silni, przygotowani i pełni ufności pokładanej w Chrystusie i w Jego świętej Matce. Odmawiajmy wiele razy i często Różaniec”.

   Kościół jest dzisiaj ciężko chory przez brak posłuszeństwa Założycielowi, który nie pozostawił mu złudzeń: „Kto nie bierze swojego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien” (Mt 10, 38). W III części Tajemnicy chodzi więc nie tylko o Krzyż Męczenników, lecz o Krzyż całego Kościoła!

   • Kapsel

    W nawiązaniu do Tajemnicy Fatimskiej , już od dawna zadaję tylko jedno pytanie i nigdy nie usłyszałem żadnej odpowiedzi (skąd My to znamy ?). To pytanie jest w tym komentarzu…,

    ……Przyznać muszę że mnie też wprawia w prawdziwe zakłopotanie jak na przykład wypowiedzi i postawa ks.K.Stehlina o Fatimie.

    ks. Karol Stehlin FSSPX: Wzgardzone orędzie fatimskie: historia Trzeciej Tajemnicy

    Zakończenie Wielkiej Tajemnicy: tryumf Niepokalanego Serca nad szatanem

    Jest jednak jeszcze ważniejszy temat Wielkiej Tajemnicy: uroczysta obietnica ostatecznego tryumfu Niepokalanego Serca. Nigdy nie wolno zapominać o konkluzji Wielkiej Tajemnicy, która w najgorszych ciemnościach świeci jak słońce przed oczyma zakłopotanych i zdezorientowanych wiernych: „Moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która Cię poprowadzi do Boga”.

    Dopóki jednak papież odmawia posłuszeństwa Niepokalanej i ignoruje Jej uroczyście przekazany wymóg ogłoszenia III Tajemnicy, Kościół dalej będzie się pogrążać w otchłań apostazji i ruiny.

    Dlatego prawdziwi czciciele Matki Bożej Fatimskiej mają przed sobą nieustanne zadanie, aby poprzez modlitwę, ofiary i wszelkie inne godziwe środki wyjednać u Boga łaskę, aby nareszcie papież razem ze wszystkimi biskupami świata poświęcił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu oraz ogłosił całość Tajemnicy Fatimskiej. Pan Jezus mówił do s. Łucji w sierpniu 1931 r.: „Nie chcieli słuchać Mojej prośby! Przekaż Moim sługom, że ponieważ postępują na wzór króla Francji odwlekając wykonanie Mojej prośby, będą towarzyszyć mu w nieszczęściu…Jak król Francji, będą tego żałować, będą to dokonywać, ale będzie za późno!” Jednak zakończył pocieszającymi słowami: „Nigdy nie będzie za późno uciekać się do Jezusa i do Maryi”.

    Wtedy całkowicie wypełni się pierwsze proroctwo: „Ona zetrze głowę twoją!” A każdy będzie musiał wyznać, że „wszystkie herezje Samaś zniszczyła na całym świecie!”

    Opracował ks. Karol Stehlin na podstawie: Frere Michel de la Sainte Trinite, Toute la Verite sur Fatima, III tomy, Saint Parres les Vaudes 1986-1987.

    Tekst za Zawsze Wierni Nr 3 (34) maj-czerwiec 2000

    http://apokalipsa2007.republika.pl/Fatima.htm

    co prawda powyższy tekst jest tylko opracowaniem tekstu innego autora przez ks.Karola ale też z Bractwa i jego aktualizowanie a także następne wypowiedzi świadczą o tym że ks.Stehlin jest przekonany o swoich racjach bo w następnym artykule mówi między innymi.

    ….Czy uświadamiamy sobie, co to w istocie oznacza? Pan Bóg dał nam poznać swoją wolę. Znamy plan, jaki Bóg przygotował dla swojego Kościoła i dla całej ludzkości. Nie osiągniemy pokoju na drodze dyplomacji, na drodze bratania się z heretykami, schizmatykami i upartymi, zatwardziałymi grzesznikami. Nastąpi on natomiast tylko wówczas, gdy Ojciec Święty wraz z biskupami całego świata poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi.
    Od chwili objawień w Fatimie minęło 95 lat, a Rosja wciąż nie została poświęcona Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Sam ten fakt mówi bardzo wiele o rozmiarach kryzysu Kościoła katolickiego…

    http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1680

    przyznać jednak należy że ks.Karol nie jest odosobniony w takich deklaracjach bo w podanym wyżej artykule opisuje swoje obserwacje z jak sam mówi……..W dniach 14—18 maja bieżącego roku miałem zaszczyt uczestniczyć w konferencji pod nazwą Fatima — ostatnia szansa. Zorganizował ją w Rzymie ks. Mikołaj Gruner, który poświęcił 25 lat swojego życia upowszechnianiu orędzia fatimskiego na całym świecie i pogłębianiu nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi…….

    Moje zakłopotanie polega na tym że:
    już w trzecim Objawieniu a było to w roku 1917 Matka Boża powiedziała wizjonerom że przyjdzie prosić o takie poświęcenie i przyszła do św.Łucji w roku 1929.O ile poprzednich Papieży nie można krytykować o to że nie ujawnili III Tajemnicy bo rozkaz był wyraźny aby zrobić to w roku 1960 to już o samej prośbie o poświęcenie Rosji , można się trochę zastanowić.Lata pontyfikatu Piusa XI to jest 1922 do 1939 są w przedziale lat gdzie miała miejsce prośba Matki Bożej (1929) i jak to się stało że najprawdopodobniej wiedział o wszystkim ale niestety nie uczynił wtedy tego.Chciałbym zapytać ks.Karola lub jego uczniów w Gajówce dlaczego słowem nie pisną na ten temat ? Tak samo następca w osobie Piusa XII nie uczynił tego a tylko list w 1952 roku który takim poświęceniem nie był.Następni Papieże nadal tego nie uczynili.Dochodzimy do roku 1982 gdzie JP II podejmuje taką próbę ale i to nie jest jeszcze To i ponawia w marcu 1985 roku gdzie w czasie tej uroczystości wyłączają Mu prąd na Placu św.Piotra.W mediach cisza a w gajówce jeszcze większa na ten temat.
    Oficjalnie Watykan twierdzi że to Poświecenie zostało przyjęte a Benedykt XVI odpowiada bardzo mądrze że prośba Matki Bożej mówiła o czasach już dzisiaj historycznych, dając tym samym do zrozumienia że nie podejmuje się krytykować Swoich Poprzedników w tym temacie a najbardziej tych przedsoborowych w których to czasach prośba Matki Bożej miała miejsce.Istotą wszystkich objawień prywatnych jest natomiast to że nie są dogmatami i każdy ma prawo do własnej interpretacji i dlatego każdemu wolno się wypowiadać.Problem w tym że czas nie stoi w miejscu i dzisiejsza Rosja jest jednak inna niż w roku 1929.

    Kochana Pani J
    A może Pani odpowie mi na pytanie dlaczego Pius XI wiedząc o wszystkim i mając 10 lat czasu nie dokonał Poświęcenia ani Jego następcy a za wszystko “zbierają bęcki” jak nie JP II to B XVI ?
    Chciałem jeszcze zapytać,jak Pani myśli ? jaki oficjalny stosunek do Prawosławia i Naszych Kochanych sąsiadów będzie obowiązywał w KK gdyby ks.Karol Stehlin został wybrany Papieżem ?……

    https://marucha.wordpress.com/2012/09/14/zyczymy-przyjemnego-odbioru/#comment-199497

    Dodam że mam wielki szacunek dla Piusa XI a szczególnie za to że będąc nuncjuszem apostolskim w Polsce nie opuścił Warszawy w czasie Bitwy warszawskiej 1920 roku gdzie jako jeden z dwóch (obok przedstawiciela Turcji) przedstawicieli dyplomatycznych obcego państwa pozostał w Warszawie .

  • aga

   Objawienia w Fatimie przyniosły światu Dar Ocalenia w Niepokalanym Sercu NMP poprzez praktykę pierwszych Sobót Miesiąca i ukazanie na nowo wartości modlitwy różańcowej.Mądrość Kościoła nie zawodzi w takich wypadkach,podobnie jak w Lourdes MARYJA została przyjęta z Wiarą i znalazła wiarę wśród duchowieństwa i ludu.Przesłanie fatimskie niesie nadzieję i nie budzi zastrzeżeń,widzieliśmy wszyscy biskupa w bieli zastrzelonego na oczach tłumów,nasz rodak jednak przeżył choć morderca nie dał mu żadnych szans na przeżycie.O czym to świadczy?O wielkiej potędze MARYI,to Ona jest Panią losów świata,tego świata który chce uratować i daje mu dowody swej życzliwości.Jutro mamy okazję zapłacić Jej dług wdzięczności.

 • aga

  A oto owoc miłości jaki okazał KK swoim bliźnim – muzułmanom po Vaticanum II.Wiele nawróceń,pomimo kary smierci za apostazję; jeden z przywodców muzułm. stwierdził,że gdyby nie ta kara smierci ,wszyscy muzułmanie przyjeliby dzisiaj chrześcijaństwo.

  http://pl.gloria.tv/?media=413028

  • Peryskop

   Aga: „jeden z przywodców muzułm. stwierdził,że gdyby nie ta kara smierci ,wszyscy muzułmanie przyjeliby dzisiaj chrześcijaństwo.”

   Takie banialuki może pleść tylko Aga wypchana „świętymi” cytatami.

   Aga to także oszczerca.

   http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65243

   Peryskop 26 marca 2013 at 14:34 : Aga: „Eks-studentowi, Peryykopowi i inn. wielbicielom ultra syjonistycznego Pisu, przypominam,że mając pełnię władzy najzwyczajniej ją oddał…”

   http://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/comment-page-2/#comment-65260

   Peryskop 2 kwietnia 2013 at 17:39 : „…Pani Aga czuje potrzebę dzielenia się tym co ma i to robi. Szkoda tylko że czyniąc tego rodzaju „cuda” ima się zwykłych oszczerstw, jak np. w tym wpisie:”

   więcej tu
   http://www.monitor-polski.pl/wielkanoc-2013/comment-page-2/#comment-66354

   • „Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich o Lechu Kaczyńskim”

    „Straciliśmy przyjaciela. Jako Prezydent Polski, Lech Kaczyński z całą siłą i szczerze wspierał Izrael oraz naszą tutejszą żydowską społeczność:

    Ostatnio, bardzo mocno przeciwstawił się Raportowi Goldstone’a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża się Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie.” …

    http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/naczelny-rabin-polski-michael-schudrich-o-lechu-kaczynskim/
    ——

    „Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich”

    za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce:

    KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

    Pan Piotr Krzysztof KADLČIK;

    za wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego:

    KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI:

    a) Pan Krzysztof Symcha KELLER, b) Pan Michael Joseph SCHUDRICH;

    KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI:

    a) Pani Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA, b) Pan Marek SZUKALAK;

    za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce – ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI:

    a) Pan Yosef EREZ, b) Pan Michał Stanisław SAMET.
    …..”

    http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/na-wawel-za-kladzenie-podwalin-pod-budowe-panstwa-zydowskiego-na-ziemiach-polskich/

   • Aga to także oszczerca.

    – rzekł prawdomówny inaczej „Peryskop” !Ma!ciej! Po!kor!ra z Warsz!awy.

    • Peryskop

     Tu są odnośniki dla potwierdzenia moich słów, „bura suko” © JB

     http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia-w-skrocie-2-kwietnia-2013r/comment-page-3/#comment-66740

     ===

     Czekając na podanie odpowiedzi SN na „Protest” JB z 2003 roku dosyłam info, że wbrew staraniom „burej suki” © JB pojawiają się kolejne przejawy budzenia się środowisk narodowych – także w rodzimym Rzeszowie.

     Rzeszów: “Precz z państwem policyjnym” – pikiety w mieście

     2013-04-03

     We wtorek 2 kwietnia w Rzeszowie odbyły się pikiety przeciwko państwu policyjnemu i wzmożonej inwigilacji obywateli w państwie (atrapie państwa?) zwanym III RP.

     Organizatorem pikiet byli działacze Narodowego Rzeszowa oraz rzeszowskiej Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u.

     W ostatniej z trzech pikiet, która odbyła się na rynku wzięła także udział nasza delegacja, z banerem przedstawiającym zbrojnych “pretorianów systemu” i hasłem “Precz z państwem policyjnym”. W pikiecie wzięło udział ok 40-50 osób, oprócz okazjonalnych transparentów odbyła się przemowa (częściowo zagłuszona przez odbywający się na rynku miejską imprezę) i rozdanych zostało kilkaset ulotek wyjaśniających przyczyny protestu…

     http://www.autonom.pl/?p=5169

    • Ty ‚Peryskop’ starym swym zwyczajem nie podpieraj się środowiskami narodowymi (ani nie podczepiaj się pod nie) dla uwiarygodniania się w twojej prawdomówności inaczej.

    • Ps.
     A skoro mnie pytasz to:
     czy wysłałeś już do nich swój list do Rzeszowa, aby ci oni odpowiedzieli co władzunia odpowie im na ich protest?

    • Peryskop

     Byłem i jestem po stronie środowisk narodowych i krytykowałem tych, którzy starali się je minimalizować, skłócać czy ośmieszyć, jak kret lansujący prelekcje „patriotyczne” w Masadzie, i jak inne „mendy” © JB „bure suki” © JB „różnej maści glisty” © JB.

     Kiedy JB poda nam treść odpowiedzi SN na „Protest” z 2003 ?

    • xx

     Jestem w stanie uwierzyć, że jesteś po stronie środowisk narodowych.
     Tylko jeszcze wytłumacz, którego narodu, bo mam wrażenie, że tego wybranego.

    • szuwaxpl

     XX – bardzo dobre pytanie.

     Kilka dni temu napisałem o tej postaci, że trzyma busolę Adminowi.

     Wiem, ponoć ma kłopoty rodzinne, ale nie wierzę, że nie widzi co tu wyprwia ten

     osobnik. Po kilku dniach mój wpis żartobliwy – przerodził się w inną myśl.

     Poczekajmy cóż odpisze, choć wiem, że takich słów często nie widzi, jego

     peryskopy nie zauważają trudnych pytań!

    • Peryskop

     Amfapl: „peryskopy nie zauważają trudnych pytań!”

     Bzdury gadasz szuwax !

     Nie ma dla Peryskopa trudnych pytań.
     Przykład:

     „…jak to jest z moim sufitem
     wiem ,że jest biały , ale wszyscy ludzie widzą zielony…”

     http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5336856&start=0

     Pery: Też widzę że zielony, i to mimo prób przefarbowania 😀

     szuwaxpl 4 kwietnia 2013 at 17:48
     – węszysz i cóż z tego?

     NIC !

     Kompletnie nic z tego nie wynika.

     Tak jak i z ciebie kompletnie nic nie wynika.

     A wiesz dlaczego ?

     Bo ćpałeś, i podziurawiłeś sobie substancję szarą.

     Inni wchodzą na piramidy i jest z tego COŚ :

     http://www.cnn.com/2013/03/28/travel/russian-photographer-apology/index.html?iid=article_sidebar

     A z ciebie jest tylko szuwax.
     Bez „PL”, bo ta zlepka była profanacją.

     Przeczytaj sobie na Monitorze swoje komplementy pod moim adresem. I moje ostrożne wzajemności.
     Ostrożne, bo zahaczyłeś o OTO.

     Ja jestem konstans.

     A w takim razie co się z tobą stało ?

     Innymi słowy – pod czyim wpływem stoczyłeś się ?

     Zgadnij.

    • szuwaxpl

     Pery czy bardziej pussy opener – jesteś dla mnie kretynem, skoro

     traktujesz te bzdury, jako odpowiedź na trudne pytanie!

     Wstyd – ale ty nie wiesz cóż to słowo oznacza!

    • Myśląca Gaja

     @P2 natychmiast odstaw te dragi i inne chemiczne używki, bo to już ostatni dzwonek!

     Jutro będzie już za późno i będą zmuszeni wyprowadzić cię w kaftaniku … dla -rzecz jasna -twojego bezpieczeństwa, a spokoju innych 🙂

     Zacznij przyjmować Vit. C i D3 … dawki uderzeniowe -jak zalecałam -może pomogą 🙂

    • szuwaxpl

     Dobrze, że napisaleś konstans a nie constans!

     Masz się za takiego.

    • Myśląca Gaja

     @P2

     Spójrz prosze na fotkę umieszczoną w ostatnim wstępniaku.

     Ten jegomość siedzący przed szachownicą, z nadętym EGO, zbożowym brzuchem i sarkastyczno-ironicznym uśmieszkiem pasuje do ciebie, jak ulał.

     Twoja sieciowa fotka i ta we wstępniaku, to jak dwie krople wody 🙂

    • Myśląca Gaja

     @Dla mnie jest jeszcze zabawniej:

     Co do podobieństwa w mentalności szuwarowo-bagiennej (czytaj szambo-peryskopowej)to i owszem.

     Ale facjatę @P2 zdecydowanie bardziej przypomina spasiony jegomość z obrazka 🙂

    • Peryskop

     Cały się bujam ze śmiechu gdy patrzę na Wasze ujadanie aby za nogawkę choć złapać w składzie:

     *”Muląca pierdząca” © Marek „gaja-sraja” © K404

     *szuwax po amfie, po piramidach i po „pl”…

     *JB – anty-narodowa „bura suka” © Józef B…

     *n_n – antymaterialny Nathaniel FAKIR gizmo…

     *Wieśka Vismaya Martreya – po przejściach…

     *Ania-Bis po nagłym rozdwojeniu tożsamości…

     =

     Who Next ?

     =

     I cóż ja Wam zrobiłem, kochani ?

     Aż tak Was boli trochę PRAWDY, co nie nowa ?

     =

     A Muląca niech się zdecyduje w co pogrywa.
     Bo rano mnie widzi na szachownicy jako gołębia, a wieczorem jako bankstera. Zwidyiomamy II ?

     Nie będę Was diagnozował, bo świetnie sobie radzicie – także ten od „burej suki” i Alzheimera.

     What Next ?

    • Myśląca Gaja

     @A Muląca niech się zdecyduje w co pogrywa.
     Bo rano mnie widzi na szachownicy jako gołębia, a wieczorem jako bankstera. Zwidyiomamy II ?

     Dobrze kumasz, idziesz w dobrym kierunku …

     Już wiesz, co chciałam tobie przekazać?

     Prawda vs KŁAMSTWO!

     Swoje KŁAMSTWA nazywasz PRAWDĄ!

     GOŁAB vs BANKSTER!

     WILK przebrany w owczą skórę …

     To jesteś CAŁY TY!

     A z tym „bujaniem ze śmiechu” to uważaj … bo za chwilę może bć … bęc 🙂

    • Peryskop

     xx wątpliwości świadczyłyby, że wpadłaś tu na świeżo.

     Masz pełno wpisów które Cię doświetlą – np polemiki z JB od 11.11.2012.

     Albo skontaktuj się z Janina vel Barbra, beta, Klaudia, aśka, foxi, kangur, caro44, diagnoza, rubi, Felicyta, FEL123… bo pod tymi nickami też wrzucałaś tu analogiczne wątpliwości.

     Wrzucaj dalej.
     A ja wrzucam xx na OTO

    • szuwaxpl

     Coś mało masz nickow w archiwach, dawaj inne 😀 😀 😀

     ponurkuj w OTO

    • No i widzisz ‚Peryskop’

     same oszczerstwa podałeś pod moim adresem (a w stosunku do Stowarzyszenia fides et Ratio”).
     Gdzie ty pobierałeś w tym nauki ‚Peryskop”?
     Ty cały działasz na rzecz PiS.

     I potem wrzeszczysz na cały regulator, żeby zdjęć z prawego marginesu mojej witryny

     http://jozefbizon.wordpress.com/

     „Szczególne OSTRZEŻENIE” przed twoją działalnością (a i działalnością ‚Zenobiusza’ idącemu ci w sukurs w twoich atakach).

     Zamiast pytać Pana Marka kim on jest to
     ty ‚Peryskop’ podaj tu czytelnikom kim ty faktycznie jesteś, że i Panem Markiem (właścicielem tej witryny) chcesz dyrygować wedle twojej woli.

    • Ps.

     Za takie dictum wobec Pana Marka (zresztą nie po raz pierwszy) Pan Marek powinien ci ‚Peryskopie’ założyć tu szlaban.

     Znajdziesz sobie (albo tobie znajdą) ‚Peryskop’ inną witrynę i z pewnością nie będziesz bezrobotnym.

    • szuwaxpl

     Szczerze dodam, że jeśli będzie występował pod swoimi pseudonimami

     — to na pewno będzie prawił, że ten blog MP został przejęty przez inno narodowców.

     Bo on Polak aż chce się użyć małej litery!

    • Pan Marek jest uczciwym człowiekiem i w mojej ocenie zdjął to hasło, aby nie uwiarygodniać nim panoszącego się tu i pławiącego się w prawdzie inaczej ‚Peryskopa’.

     http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia-w-skrocie-2-kwietnia-2013r/comment-page-2/#comment-66557

     Kim właściwie jesteś, że zdjąłeś motto tego bloga „PRAWDA ZWYCIĘŻY” ?
     Przeżywasz kryzys wiary, że PRAWDA ZWYCIĘŻY ?
     – pyta Pana Marka ‚Peryskop’.

    • szuwaxpl

     Panie Józefie – czy stosując taką retorykę wspomniany, choc na chwilę

     nie był bardziej wiarygodny? Moim zdaniem tak, trochę to trwało zanim

     zmieniłem diametralnie o nim zdanie!

 • aga

  Wszyscy tutaj chca być zdrowi 🙂 zapraszam do Gidlów ; wiele świadectw uzdrowień, w tym moje własne; ziolaa nie pomagały a kapiólka tak 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=Ly6EL-3M3xQ