Zasady dyskusji

Ponieważ całkowita wolność słowa, którą szanowałem na swoim blogu w komentarzach jest wykorzystywana do zniszczenia wartościowej wymiany poglądów oraz zamydla wartościowe wpisy i komentarze, a także może być zagrożeniem dla samego istnienia bloga, wprowadzam następujące zasady*:

  1. NIEDOZWOLONE SĄ KOMENTARZE POD WŁASNYM IMIENIEM I NAZWISKIEM. Komentujemy tylko pod nickami (pseudonimami) i to tak, by nie było oczywistego powiązania z osobą fizyczną. Wszystkie osoby naruszające tę zasadę będą banowane. Zastrzegam, że jeśli ktoś naruszy tę zasadę, to zbanowanie danej osoby i usunięcie jej komentarzy może to zająć jakiś czas, bowiem nie mogę warować stale przy komputerze. Wprowadzam to ograniczenie dlatego, że nie było równości komentujących osób wobec prawa, co oczywiście jest sprzeczne z demokracją.
  2. W związku z pkt. 1 w dyskusji jesteśmy wszyscy na „ty”.
  3. Komentując na tym blogu ryzykujesz, że ktoś cię obrazi lub skrytykuje. Anonim nie ma jednak żadnych praw, choć może mnie poprosić o interwencję.
  4. Atakując bezpodstawnie osobę fizyczną lub popełniając inny czyn zakazany prawnie ryzykujesz podciągnięciem cię do odpowiedzialności. Zgodnie z wyrokiem S.N. administrator nie odpowiada za treść komentarzy. Oczywiście, jeśli zauważę przestępstwo to mam obowiązek usunąć komentarz i mogę zbanować taką osobę.
  5. Osoby ujawniające czyjeś dane personalne (chodzi o dyskutujących na blogu pod pseudonimami), pod warunkiem, że to zauważę lub ktoś mnie o tym powiadomi, będą kierowane od tej pory do kolejki moderacyjnej, a ich komentarze usuwane. Jeśli taka sytuacja będzie się powtarzała notorycznie, to osoby te będą banowane. Należy dodać, że czyn ujawniania danych osobowych nie jest przestępstwem, jednak nie chcę takich działań na tym blogu, bo to prowadzi tylko do animozji.
  6. Osoby bezpodstawnie atakujące autora bloga czyli mnie, a także insynuujące jakieś niestworzone historie, jak np. że mnie porwano czy też, że to nie ja jestem autorem bloga, będą natychmiast banowane. Nie mogę sobie pozwolić na działania, które potencjalnie mogą zagrażać mojemu życiu.
  7. Staramy się nie krzyczeć, tzn. jak najmniej używać dużych liter. Podobnie, stosujemy pogrubiony tekst tylko w wyjątkowych wypadkach, gdy chcemy zwrócić uwagę czytających na coś naprawdę ważnego.
  8. Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy, nawet w dużej ilości, jeśli komentujący naruszy regulamin lub też swoimi wpisami narazi autora bloga na konsekwencje prawne. Usuwać też mogę komentarze niewiele wnoszące do dyskusji lub ją zamulające, np. jeśli ktoś wpisuje wiele nic nie wnoszących krótkich komentarzy, bądź wklepuje całe teksty innych autorów. W takich przypadkach radzę zamieszczać krótkie intro i link do całości. Pamiętajmy o tym, że długie komentarze bardzo obciążają serwer.
  9. Zastrzegam sobie prawo do banowania osób, które umieszczają linki do serwisów dezinformacyjnych i fałszywych „newsów”. Za takie uważam większość ścierwomediów, ale także pseudoalternatywne jak np. serwis „informacyjny” Maxa Kolonko. Nie będzie tu mieszania ludziom w głowach informacją wyrywkową i propagandą syjonistyczną.
  10. Zastrzegam sobie prawo do sporadycznej ingerencji w treść komentarzy. Powodem może być „cenzura” komentarza (niezgodna z regulaminem treść), poprawa błędów ortograficznych lub gramatycznych, bądź też zwykły żart (robię jednak to bardzo rzadko).

*Zastrzegam prawo do zmiany lub/i rozszerzenia powyższych zasad.